ילדים שאין להם תמיכה

חלי*
הצטרפות: 01 דצמבר 2004, 22:34

ילדים שאין להם תמיכה

שליחה על ידי חלי* »

שלום לכם ובעיקר למשה היקר.
בזמן האחרון התפניתי יותר ומקפידה לעקוב אחר הנושאים הכתובים על ידיכם.
אפשר לקבל המון תוך כדי קריאה, אך ניתן לקבל ולתת במקביל אם עוד אנשים מצטרפים ועולים נושאים חדשים.
זאת הסיבה שהחלטתי לחלוק אתכם טיפול שהתחיל לפני שבועיים בלבד והוא די מורכב.
מדובר בילדה בת 11, אשר הפסיקה לפני חודשיים ללכת לבית הספר על פי בקשתה ובהסכמת הוריה.
הכל התחיל לפני כשנתיים, כאשר אמה חלתה בסרטן. הילדה הייתה חוזרת מבי"ס ומתלוננת שהילדים מציקים לה, אך אמה לא הייתה פנוייה אליה ואביה הוא אדם עם אופי חלש. הדבר החמיר עד כדי כך, שהילדה הייתה חוזרת עם סימנים של אלימות. היא הפכה להיות קורבן של אחרים ושל עצמה מפני שהיא הייתה מזיקה גם לעצמה. מצב זה, חייב ועדת השמה להחליט שמסגרת רגילה לא מתאימה לה ולהפנות אותה לבי"ס מיוחד לבעיות רגשיות ונפשיות.
הילדה הייתה מטופלת על ידי פסיכולוגית עד שיצאה לחופשת לידה. ברור לי ולמשפחתה שהיא חייבת להמשיך להיות מטופלת על ידי פסיכולוגית, למרות ששום שינוי לא נראה לעין, הילדה לא סיפרה מה בעצם חוותה בב"ס ועדיין מופחדת מאוד מכל אדם זר.
יש גורם אחד שמאוד מפחיד אותי בטיפול זה, שאין אדם אחד במשפחתה, אשר היא יכולה להשען עליו ולקבל ממנו תמיכה, חוץ ממני כמובן.
אגב, האמא מקבלת שיחות תמיכה מעובדת סוציאלית.
אעדכן בהמשך ואשמח לקבל תגובות
סיגלית*
הצטרפות: 25 פברואר 2004, 02:05

ילדים שאין להם תמיכה

שליחה על ידי סיגלית* »

חלי הי,
לפני זמן מה טיפלתי בילד מאומץ שהתנהל בעולם (למרות ההשקעה האדירה של ההורים) כאחד שאף אחד לא מקשיב לו. הטיפול היה מורכב מזמן עם הילד ובהמשך דיווח לאמא. בשלב מסויים כשהילד ראה שאמא שומעת את הסיפורים הטובים על העשייה שלו בטיפול כמו: היום הוא הצליח לשלב נשימה בקפיצות וזה מדהים...(עם המון התלהבות שלי מכל שלבון) ועוד..., יום אחד הוא ביקש מני להגיד לה משהו- כי לי היא תקשיב. ברגע הזה סיפרתי לאמא שבמקרה הצורך הטיפול כולל גם כמה מפגשים רצופים איתה(היו בערך 4-5). במפגשים דיברנו על כל מיני , צחקנו, והכי חשוב לאט לאט בקצב שלה בקשתי לבדוק מה המדיניות שלה בחינוך? למה היא שואפת בשבילו? מה הכי מפחיד אותה? וסיפרתי לה מה הוא בעצם מבקש ממנה . לאחר השיחות היא התחילה במפגשים קבועים איתו בבית קפה כשהשיא היה כבסוף טיפול אחד היא באה לספר בחיוך איך הוא נתן לה מחמאה על זה שהיא אמא מקשיבה וכייף לו איתה. (די בקיצור ).
חלי מה שרציתי להגיד לך : אולי להפגש עם האם ולבדוק עם הריחוק מהילדה נובע מהפחד למות מהסרטן- שלא תהיינה קשורות מידי? לא בטוח שבכזו ישירות אבל לבדוק....
אוי אני אוהבת את החלוניות האלו: "שלח לחמך על-פני המים, כי ברוב הימים תמצאנו"
שליחת תגובה

חזור אל “שיטת אלבאום”