שיטת ורדי

אנונימי

שיטת ורדי

שליחה על ידי אנונימי »

ראו גם:
יונה*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 00:09

שיטת ורדי

שליחה על ידי יונה* »

מישהו יכול לספר קצת על שיטת ורדי? אתמול מישהי שאלה אותי אם אני מכירה ומה ההבדל בינה לבין שיטת אלבאום. נכנסתי לאינטרנט , למדתי וראיתי ש....מאוד מאוד דומה! ההבדל הבולט הוא ההתמקדות בין היתר בגילאים שמתחת לחמש. קראתי ששירלי ורדי ריכזה כמה שנים את תחום הלימודים באלבאום. האיבחון- איבחון כירודיאגנוסטי על פי ארנולד הולצמן, מותאם. אשמח לשמוע אם מישהו מכיר יותר. היש בשיטה זו מעין "הכרזת תחרות" על שיטת אלבאום? גניבה מקצועית? השפה, המינוח, הרעיון הכללי נשמעים לי לגמרי אלבאום.
משה_אלבאום*
הצטרפות: 31 מרץ 2005, 15:31
דף אישי: הדף האישי של משה_אלבאום*

שיטת ורדי

שליחה על ידי משה_אלבאום* »

לגבי שירלי ורדי מפתח שיטת ורדי (על השיטה שלה איני יודע דבר).

שירלי ורדי הגיע ללימודים של השיטה במרכז רידמן לאחר כחמש שנים מהיווסדות השיטה. השיטה בזמנו נלמדה בשנתיים קצרות ומרוכזות. שירלי ואחרים סיימו את הקורס בדיוק כשהחלטתי לפתוח את "המרכז הישראלי לטיפול בליקויי למידה ישראל בע"מ" שהיה בהרצליה פיתוח (לאחר מכן הפך למרכז אלבאום). ככל האחרים שהחלו לעבוד איתי, הכשרתי אותם באופן צמוד בתחומים השונים של שיטת התטיפול שפתחתי. שירלי הגיע לאחר שלמדה טיפול בשיטת פאולה אצל אביה שהוא מטפל בשיטה ולאחר שרקדה שנים רבות.

כשהגיע שירלי ללימודי השיטה, היא הייתה דיסלקטית ביותר בעלת קשיי למידה וריכוז קשים. לאחר שתיקנה באמצעות הכלים שלימדתי אותה את עינה הימנית והתאפשר לה להתחיל לקרוא בעין הזו באופן תקין, היא החלה להתפתח מהר מאוד בנושא הלמידה והקריאה.

מכיוון שהיא הייתה מוכשרת ביותר, היא החלה להיות אסיסטנטית הוראה (כמו הוותיקים האחרים כי השיטה התפתחה מהר מאוד והדרישה הייתה גדולה), לאחר מכן מורה בשיטה ולאחר מכן היא ריכזה את הלימודים של השיטה במשך תקופה די קצרה.
בגלל סיכסוך מקצועי היא נאלצה להתפטר מעבודתה והלכה לדרכה ופתחה את שיטת וורדי.

מכיוון שהיא מוכשרת מאוד, סביר להניח שהיא פיתחה לעצמה נישה מעניינת עם תינוקות וילדים צעירים (כך שמעתי). כשהגיע לשיטת אלבאום היא לא עסקה עדיין בנושא קשיי למידה ולא הכירה את הנושא.

מהיום שעזבה את המרכז, אין לי מושג מה היא עושה. יכול להיות שהגיע למקומות מאוד יפים ומעניינים.
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

שיטת ורדי

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

http://www.vardicenter.co.il/
זהו קישור לאתר של "מרכז ורדי". שירלי מתארת שם את הדרך שעברה. לטענתה מעולם לא למדה את שיטת אלבאום, אולם היא מציינת שריכזה את תחום הלימוד של "מרכז אלבאום". כשצפיתי באחד מפרקי הסידרה "מדינה באבחון" (או איך שזה נקרא) קיבלה שיטת ורדי יריעה רחבה של שידור. אי אפשר היה להתעלם מהעובדה שכל מה שהראו שם במסגרת "שיטת ורדי" נראה פשוט "שיטת אלבאום". בהתחשב בסדר הכרונולוגי של התפתחותה של גברת ורדי כפי שאתה מכיר אותו משה, אני תוהה אם אין כאן, לכאורה, העתקה של קניין רוחני (בלשון המעטה).
משה_אלבאום*
הצטרפות: 31 מרץ 2005, 15:31
דף אישי: הדף האישי של משה_אלבאום*

שיטת ורדי

שליחה על ידי משה_אלבאום* »

ל פלוני_ אלמוני בנושא של שירלי ורדי

איני עוסק בדברים לא חשובים ולא משמעותיים להתקדמות שלי בחיי וברמה הרוחנית רגשית שלי. כל אחד צריך למסור דין וחשבון לעצמו ולעצמו בלבד (אני כולל את אלוהים בעצמי)

מה שאחרים עושים, עליהם ורק עליהם למסור דין וחשבון לעיניינם. מי ומה אני שאעסוק בכך?????

אני מרגיש שלם לגמרי בהחלטתי זאת, ואמשיך לנהוג כך גם בעתיד. הניקיון הפנימי שלי חשוב הרבה מעבר למה שאחרים עושים או לא עושים.
בחשבון הסופי, כל אחד חייב את הדין וחשבון לעצמו על מה הוא מבזבז או מוציא את האנרגיה והמשאבים המעטים שעומדים לרשותו.
שליחת תגובה

חזור אל “שיטת אלבאום”