התלבטות חיי לגור במושב

אמא_נחה*
הצטרפות: 22 מרץ 2005, 14:55
דף אישי: הדף האישי של אמא_נחה*

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי אמא_נחה* »

שלום לכולן- אחריי צפייה מרובה בפורום המקסים הזה והשתתפות ממש מועטה בו (אני ממש ממש לא טובה בהבעה בכתב...) החלטתי להעזר בכן ולשתף אתכן בדילמת חיי.
קודם כל אספר שאני אמא לשני בנים מקסימים בני שלוש ושנה וחודש. ואשה של בעל יחיד ומיוחד במינו. אנחנו גרים במרכז הארץ (בגבעת שמואל- אם מישהי שמעה על המקום...). בעלי מאוד מאוד רוצה לעבור לגור במקום פחות עירוני, באיזה מושב מרוחק מהעיר... ואנחנו כבר כמה זמן בסבב חיפושים בכל מיני מושבים/ישובים שעושים הרחבות. גם אני בעיקרון חושבת שיותר נכון ויותר טוב לגדל ילדים בסביבה טיבעית יותר, וגם לי יש חלום על בית חמוד עם חצר ענקית ומעניינת (כל הוילות החדשות עם המלבן דשא לא כ"כ מושך בעניי....), בית שאפשר לגדל בו דברים, מקום שהילדים יוכלו להתרוצץ בו בחופשיות עם ילדי השכנים, מקום שאין גדרות בין השכנים, מקום שיש בו קהילה, מקום שסובב אותו טבע ולא בניינים, וכו' וכו' - גם לי יש "חלום" כזה.
אבל (וכאן בא האבל הגדול)- אני בן אדם כ"כ כ"כ עירוני שאני פוחדת שאני לא אסתדר שם. לפעמים אני ממש מתביישת בעובדה הזו אבל אני באמת אוהבת את הבילוי בעיר. אני אוהבת שאם בא לי אני בתוך 10 דק' נסיעה יכולה למצוא את עצמי באמצע רחוב הומה אדם, אנונימית לחלוטין, לקנות לי איזה ביגלה חם עם דיאט קולה, לשבת על המדרכה ולהביט בעוברים ושבים...... לפעמים זה ממש צורך....
אני נמצאת היום עם הקטנצ'יק בבית והגדול סיים היום חודש חופש ובחודש האחרון היה לי מאוד כיף עם שניהם (בניגוד להרבה אמהות שרק התפללו שהחופש הזה יסתיים) ,לי היה ממש כיף. ועשינו דברים מאוד מגוונים וכיפים, דברים שלא הייתי יכולה לעשות אם הייתי גרה באיזה מושב מרוחק. אני מניחה שהבילויים שאני עומדת לכתוב כאן יישמעו ממש משעממים לחלק מכן, אבל אנחנו נהננו מכל רגע: בדקנו את כל הג'ימבוריות בגוש דן, אכלנו גלידות איטלקיות משובחות, נסענו ברכבת הלוך חזור סתם בשביל הכיף, נסענו עד לגן העיר בכיכר רבין כדי לראות את המזרקות הענקיות ולספור שוב כמה בדיוק יש שם ולצעוק להן שכל הכבוד שיש להן כוח!!!!!, היינו בקניונים ורדפנו אחרי אוריה שזחל במרץ לכל מקום, אכלנו במסעדות, בילינו עם סבתא, קפצנו לחברים, היינו הרבה בים (רבע שעה נסיעה), עלינו וירדנו במדרגות נעות, רצנו אחרי יונים מאחורי הבניין, הלכנו לחווה ה"פיראטית" בסוף הרחוב וראינו סוסים וכבשים, שיחקנו בבית (הפכנו, סידרנו, הפכנו, סידרנו........), ראינו את השקיעות (אנחנו גרים בקומה 15), ראינו המון המון זיקוקים, קפצנו על כל המיטות באיקאה ובאופן כללי- היינו ספונטנים וזרמנו איך שהרגיש לנו....
הכל כ"כ קרוב ונגיש, סבתא גרה שתי דקות מאיתנו, הבניין מלא בשכנים מקסימים עם המון ילדים שיש ביננו מערכת יחסים מקסימה ותומכת, מבחינת היומיום מאוד טוב לנו פה. אבל החלום......החלום עדיין יושב לו בראש ומידי פעם מתעורר לחיים, וכאילו אומר לי: ככה את רוצה שהילדים שלך ייגדלו? ואז אני מדמיינת את חמשת ילדיי העתידיים רצים יחפים באיזה שדה וחוקרים חרקים, מאכילים את הפרות במשק, נושמים אוויר נקי, גדלים המקום שרחוק מקניונים וממותגים, ובכלל מכל תרבות הצריכה.....ואולי אז אני אחשוב יותר ברצינות על חינוך ביתי - מה שפה נראה לי קצת הזוי..... אבל באותו מקום מסויים במוח מתאים לי בול....

אבל - אולי ישעמם לי לגור שם? אולי העירונית שבי פשוט לא תמצא את עצמה בכל השקט הזה........

איך אני יוצאת מזה????? איך אני מחליטה?
כנראה השיר של מאיר בנאי " עכבר העיר ועכבר הכפר" נכתב עלי......
מתוקה_מתחילה_מחדש*
הצטרפות: 02 ינואר 2005, 15:31
דף אישי: הדף האישי של מתוקה_מתחילה_מחדש*

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי מתוקה_מתחילה_מחדש* »

אמא נחה
קודם כל ברוכה הבאה :-)
גם לי היתה התלבטות כזו המון זמן, משהו בער בי לנסות לחיות במושב ומצד שני בתור תל אביבית היה לי קשה לוותר על העיר הגדולה (מה גם שאני עובדת בת"א)
בסופו של דבר החלטתי לקפוץ למים ולנסות את החלום והיום, שנה וחצי אחרי אין מאושרת ממני. אמנם אין לי ילדים אז אולי נכנס כאן פקטור חשוב שאני לא צריכה להתמודד איתו אבל בכל זאת...
בחרתי לגור במושב שנמצא במרחק יריקה מעיר וכך אני מרגישה שאני יכולה להנות מכל העולמות, גם בית קטן בכפר עם המון שקט וציוץ ציפורים וגם כל השירותים שאני צריכה (כן גם קניונים, בריכות, ים במרחק רבע שעה נסיעה, בנקים, ספריות וידאו, פארקים וכל מה שצריך) ואפילו מה שהכי הפחידו אותי לגביו - הנסיעה היומיומית לת לאביב בבוקר ואחה"צ התבררה כסתם הפחדה וזה לוקח לי בערך חצי שעה כל יום, ובתוך תל אביב לא היה לוקח לי הרבה פחות

מקוה שעוזרת בהתלבטות
אמא_נחה*

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי אמא_נחה* »

שלום מתוקה - תודה על התגובה!

כמובן שמושב במרכז הארץ זה פתרון טוב אבל לקנות בית/מגרש במושב במרכז הארץ זה דבר שמאוד מאוד קשה להשיג וזה גם מאוד מאוד מאוד מאוד יקר- מאוד.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

קודם כל, למה את מתנצלת על היותך טיפוס עירוני?
אני חושבת שזה נפלא - כל אחד צריך להיות מאושר במקום שהכי מתאים לו.
החופש הגדול עם שני הילדים נשמע פשוט מדהים, כל כך כיף לשמוע!
אני באופן אישי עברתי למושב אחרי כמה שנים בעיר, אבל לי זה מאד מתאים באופי
(למרות שזה באמת כיף שהכל זמין וכו' אבל לי לא היה קשה לוותר על זה).

בקשר אלייך - אני חושבת שזה שווה נסיון, ולו בשביל לא להרגיש החמצה.
אולי הכי כדאי לשכור בית לשנה ולראות איך מסתדרים.
אין מה להפסיד.
חוץ מזה רבים מהיתרונות של העיר אפשר לנצל גם כשלא גרים בה -
לפעמים זה אפילו יותר נחמד וגורם לך לאהוב את העיר יותר.
אבל זה נכון שמוותרים בעיקר על זמינות מיידית
אילה*
הצטרפות: 16 אוגוסט 2004, 11:41

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי אילה* »

אני מרגישה ממש כמוך .
כבר שנתיים (כן שנתיים!)אנחנו רוצים לעבור .
עסקת קניית בית לא הצליחה , אחר כך היתי עסוקה ודחינו את החיפושים.עכשיו יש עוד עסקה , שאני חושבת שתצליח .כבר התחלתי להתפלל .

אני זוכרת את היציאה למושבים ומצפים . הינו מגיעים לבית בשעות הבוקר , בוחנים את הפנים והחוץ ואז מסתובבים קצת ו... שקט .
שקט מוחלט .
אין חניות ,איפה המתנ"ס ?, איפה הסיפריה ? הכל מצריך נסיעה.
אין אנשים , אין נפש חיה .
כלב נובח , איזה פועל סיני מסתובב ליד המכולת , קונה משהו וחוזר לעבוד .
ודימינתי לי את החיים האלה כבלתי אפשריים .
לא פלא שלא הצליח לנו לקנות .

היום אני חושבת שמשהו בי הבשיל , אני יודעת שאני לא אהיה לבד , אני לא צריכה את הקניונים , אני התחזקתי ויהיה לי כוח ואני אוכל לנהוג לאן שצריך . אני מקווה.
אני רוצה להסתכל ולדבר יותר עם הנוף הפתוח מאשר עם 27 משפחות שגרות איתי בבנין הזה (גרים ברב קומות ).

אני לא ממש בקשר עם השכנים הקרובים , אבל יש לי קשר עם משפחות חינוך ביתי באזור . ונכון יהיה לנו קשה להתרחק מהם. ותהה זו נחמה אם נוכל לבוא לבקר אותם או שהם יבואו אלינו.
מצד שני אני יודעת שנמצא חברים נוספים.
כי , מי שיודע מה הוא מחפש - מוצא.
בעצם , כל אחד מקבל את מה שהכי מתאים לו .

אם טוב ונוח בעיר - אז למה לא ?
יש לכם מחשבה על מעבר לאזור כפרי , אתם יכולים לבחון את עצמכם : תשכרו צימר לכמה ימים , אפשר גם לשכור צימר במשק חקלאי .
היינו פעם בכזה משק וקמתי לחליבת בוקר של העיזים..

לפעמים , אני חושבת , החולומות מפריעים לבעליהם להגשים את עצמם ולעשות את העבודה במקום בו הם נמצאים .ואני מתיחסת לבן זוגי היקר , שאומר : בשביל מה לסדר את הבית ?, בואי נעבור!
אמא_נחה*

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי אמא_נחה* »

אילה- המושב שאנחנו חושבים עליו הוא לוזית. ופגשנו כבר כמה משפחות ( 3- ליתר דיוק) שכבר קנו שם מגרשים.... זה חצי שעה נסיעה מירושלים (עשר דקות מבית שמש).....
כשהיינו שם בפגישה עם היזם המושב באמת נראה על הפנים. לא יודעת מה ציפיתי לראות... אולי קצת ילדים מסתובבים ברחובות.... הכל היה דממה- כמו שתארת...... כמובן שההרחבה עומדת לשנות לגמרי את פני המושב כי מספר התושבים עומד להיות פי 3 אחרי ההרחבה. אבל עדיין, קשה לי לדמיין את המקום הזה שוקק חיים..... למרות שההימור שלי הוא שהוא עומד להיות כזה.......
אבל אני עדיין פוחדת לעשות את הצעד הזה...... המחשבות האופטמיות שלי הן: יבואו הרבה משפחות נחמדות ואולי חלקן גם משפחות חינוך ביתי, ואולי אני כבר לא אזדקק יותר לעיר הגדולה, ואם כן אז זה לא כ"כ נורא לנסוע שעה פעם פעמיים בשבוע- ובדרך כבר לבקר את המשפחה....לא?!
בקיצור- צריך להחליט אם הולכים על זה או לא.... הכי הרבה- נעזוב.......
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

אמא נחה , מה נשמע? :-) עברתם בסוף?
האם את רוצה לאנדקס את הדף? (ב מדור בית ויישוב )
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי פלונית* »

אמא נחה, גם אני שואלת, מה קרה בסוף? ומה עם לוזית? גם אנחנו בדקנו וקצת נבהלתי, ומעניין לראות מה יהיה שם.
אשמח לשמוע.
אמא_נחה*

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי אמא_נחה* »

מנסה להחיות את הדף (-:

אז בסוף אכן קנינו מגרש בלוזית!! מאז רק עובדים על הפיתוח המסיבי של המגרשים וממש בימים הקרובים הפיתוח מסתיים וניתן יהיה להתחיל בבנייה.
בפסח ייתקיים מפגש של כל אלו שרכשו או מתעניינים ברכישה שכולל גם טיול נחמד באזור.
מי שמתעניין שייצור איתי קשר ואני אתן פרטים!!

החלטנו "ללכת על זה" ולתת לעצמנו את ההזדמנות לגור קרוב יותר לטבע . מקווה שלא אתגעגע לפיח של גוש דן ןלקניונים שמקיפים אותי מכל עבר... (-:
כפר_אוריה*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2010, 18:03

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי כפר_אוריה* »

אמא של אוריה, כאן הרבה עירוניות איבדו את חששם והתאהבו, אמא אחת כ"כ שקראה לבת אוריה ולבן אורי. כל הטענות צודקות
יש פה שתי ערים קטנות בערך רבע שעה לכל כיוון ושתי ערים גדולות בערך חצי שעה לכל כיוון. וגם לחשש אם לא ,יש פתרון.
ראי הוזמנתם [email protected]
מושבניקית_טרייה*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2010, 14:36

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי מושבניקית_טרייה* »

מכירה את הדילמה השבוע עברנו לבית שבנינו במושב ואני חולה על ת"א.

משתדלת אחת לכמה זמן לקחת לעצמי חופש מהכל ולטייל יום שלם לבד בת"א, אני מרגישה שם כמו בחו"ל.

במושב כייף לגדל ילדים אך יש שם בהחלט פחות גלידות איטלקיות ומדרגות נעות ומזרקות.
יש דברים אחרים:
המון בעלי חיים אצל כל בעלי המשקים וגם סתם כבשים,חמורים ,סוסים,ועיזיםו שמסתובבים לפעמים בשדות שמסביב לבית עם הרועה צאן שלהם.
המון סוגים טרקטורים,קומביין,מחרשות, משדדות ,מזרעות ועוד שהם סוג של "קייטנת גורמה" לילדים מגילאי 2-5.
המון ילדים קטנים שלכולם אימהות צעירות שאופות עוגות בחושות טעימות שאותן אוכלים בחצרות הבתים...בקיצור - כל היום נמצאים/מארחים/ומתארחים בחוץ.
(בשביל הילד שלי ללכת לחבר שיש לו 10 סוגי בימבות ששונות מ 10 בימבות שיש לו בבית - זה יותר שווה מג'ימבורי).
בריכות מתנפחות קטנות וגיגיות מים/בוץ /חול אצלינו בחצר וגם אצל כל השכנים.
פינת גרוטאות ליד סיפרייה מושבית קטנה שהיא המרכז התרבותי שסביבו סובב כל המושב.
עצי פרי שונים אצל שכנים שונים שבהם מותר לקטוף ישר מהעץ.
בקיצור - לא חסר אטרקציות אך אטרקציות שונות לגמרי אטרקציות של העיר הגדולה.

חתיכת התלבטות,אני איתך.
פלוני_אלמונית*

התלבטות חיי לגור במושב

אני תוהה באיז היקום מקביל לוזית נמצא במרחק 10 דקות מבית שמש. וחצי שעה מי"ם.
צומת האלה זה במרחק חצי שעה מי"ם ו10 דקות מבית שמש. לוזית זה עוד רבע שעה רחוק משם.
אידליית המושב כרוכה בהוצאות גדולות על רכב ודלק.
אם המושב הוא גם קצת חקלאי, אז סביר שלא אורגני כך שתהנו מסביבה מרוססת היטב.
אם ההרחבה פעילה - אתם גרים באתר בניה שיוצר פרוור שלחצאי דונמים עם בתים של 200 מטר על כל אחד. בערך.
לפעמים יש דגש על קהילתיות וזה עובד. יתרון משמעותי.
לפעמים, לא עובד.
סיכון.
ברוב המקומות בארץ,אפשר לעלות על אוטובוס ולהגיע תוך שעה וחצי לת"א, לנשום את האויר, להסתובב ולהחיות את צרכים הקמלים, ובלילה לעשות יו-טרן ולשוב חזרה לתנים שבמושב.
נעם_פלאם*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2003, 19:56
דף אישי: הדף האישי של נעם_פלאם*

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי נעם_פלאם* »

_כפר אוריה? (22.08.2010 09:49):
אמא של אוריה, כאן הרבה עירוניות איבדו את חששם והתאהבו, אמא אחת כ"כ שקראה לבת אוריה ולבן אורי. כל הטענות צודקות
יש פה שתי ערים קטנות בערך רבע שעה לכל כיוון ושתי ערים גדולות בערך חצי שעה לכל כיוון. וגם לחשש אם לא ,יש פתרון.
ראי הוזמנתם [email protected]_
זה לא רחוק מירושלים
גל*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2002, 17:11

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי גל* »

במושב נס הרים נבנת עכשיו הרחבה של חילוניים ודתיים.
לא נראה לי שנשארו מגרשים, אבל אחרי שהבתים יהיו בנויים (בשנה הקרובה יסיימו לבנות את רובם) יתפנו במושב הרבה בתים שעכשיו גרים בהם אנשי ההרחבה שבונים בתים.
יהיה כנראה גם בית ספר מעורב.
אמא_בבית*
הצטרפות: 21 דצמבר 2003, 15:17
דף אישי: הדף האישי של אמא_בבית*

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי אמא_בבית* »

יש במודיעין בית ספר דמוקרטי שיש בו גם גנים. זה מאוד קרוב לישובים שציינת.
פלוני_אלמונית*

התלבטות חיי לגור במושב

יש גם אנטרופוסופי ויש את הבית ספר בקיבוץ רבדים
מערכת החיננוך באזור גזר היא טובה אם כי הכתות עמוסות וגדולות
פלונית*

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי פלונית* »

יש ברחובות את ביה"ס הפתוח "השיטה"
במושב תעוז יש גן אנתרופוסופי עם קהילה עניפה
יעלפו_מהמושב*
הצטרפות: 02 נובמבר 2007, 10:21
דף אישי: הדף האישי של יעלפו_מהמושב*

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי יעלפו_מהמושב* »

מנסה גם פה- מחפשת מושב עם קהילת חינוך ביתי באזור המרכז/שרון
חושבת_על_שינוי*
הצטרפות: 03 יוני 2015, 12:56

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי חושבת_על_שינוי* »

שלום לכולן
אני גרה היום בראשון עם 2 ילדים (חד הורית /יחידנית) מאוד רוצה לנסות את חיי המושב
אשמח לקבל שמות של מושבים מומלצים - חשוב לי מאוד החינוך (ילד ביסודי) נוטה לכיוון חינוך הלא פורמלי (דמוקרטי וכו')
חשוב לי הקהילה, אווירה של כפר וכו'
אשמח מאוד לקבל המלצות, חוות דעת וסיפורים
תודה
פלוני_אלמונית*

התלבטות חיי לגור במושב

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

מכירים את מושב פדיה?
לי ולבעלי 4 ילדים קטנים.
הגדולה בת 5.
ואנחנו מתלבטים אם כדאי לעבור למושב זה.
הייתי רוצה לשמוע המלצות או הערות לגבי המושב פדיה.
תודה :-)
יולי_קו
הצטרפות: 03 אוגוסט 2014, 09:09
דף אישי: הדף האישי של יולי_קו

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי יולי_קו »

מחקתי כמה שאלות ישנות ללא תגובות, כדי שהדף יהיה יותר זורם וקריא.
אם יש בעיה עם זה, אפשר לבקש לשחזר.
אפשר למחוק את ההודעה שלי אחר-כך.
פלוני_אלמונית*

התלבטות חיי לגור במושב

אם אין לכם כוונה להקים משק חקלאי ולהתפרנס ממנו,המלצתי,לא לעבור למושב עובדים.כבר אין בדיוק חיי קהילה וזו אשליה מתוקה....כל אחד חי את חייו בביתו המוקף גדר או חומה,העלויות בגין המרחק מן העיר רק עולות ועולות והנסיעות למרחקים בגין כל דבר פעוט, די מתסכלות ומאוד ומתישות....אז בשביל מה לגור במקום קטנטן שלפעמים גם נמאס מלראות ולשמוע את אותם האנשים הקנאים, המשועממים שנכנסים לחיים???תחשבו טוב במיוחד כשאתם אנשים שאוהבים את העיר ונהנים מאוד ממה שהיא נותנת לכם.המושב כיום, לא מסמל את איכות החיים ואת ישראל היפה כמו שחשבנו פעם.הרבה דברים השתנו.
צבעונית_בשרון*
הצטרפות: 26 פברואר 2007, 20:41

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי צבעונית_בשרון* »

אני גרה במושב, נולדתי במושב וכייף לי לגור פה. אנשים מכירים אחד את השני ואם לא רוצים להתערבב נשארים בבית, מסביב לחומה, זה מה שהרבה מהחדשים עושים וחבל. הילדים מסתובבים חופשי עם האופניים ברחבי המושב ומשחקים במגרש הכדורגל או ברחבת הדשא המרכזית, באופן עצמאי. הילד הפרטי שלי למד להיות עצמאי מהחיים עצמם וגם מזה שאני מאפשרת.
הקהילה מעורבת ומתקיימים חוגים לילדים ובעיקר אירועים קהילתיים בחגים בשיתוף הנוער. בחג שבועות האחרון כל משק בית הביא מאכל וערכנו שולחן חגיגי , ילדי הגן עלו בריקוד, וקיבלו מתנה מהמושב לכבוד עלייתם לכיתה א' ואף נערכה תחרות עוגת הגבינה הטובה ביותר בהשתתפות הקהל, הקשישים קיבלו מקום של כבוד ואף העלו זיכרונות מימי ראשית המושב.
יש דברים יפים בכל מקום, צריך לראות אותם. במושב שלי יש אנשים שאכפת להם ומרימים את כל פעילויות התרבות בהתנדבות והמושב מתקצב. אז הכי חשוב לשאול על חיי הקהילה כי זה מה שבעצם רוצים כשגרים במושב...(אני חושבת...)
פלוני_אלמונית*

התלבטות חיי לגור במושב

שלום לכם.
כיף לקרוא שירשור של 10 שנים.
הגעתי לאחת הצמתים הרציניות בחיי.
אולי פה אמצא דעה מקלה?
אז ככה
בעלי גדל בדרום, בעיר קטנה ומקסימה.
ילדותו הייתה כיפית ומהנה וזכורה לו לטובה.
אני גדלתי במרכז, ילדותי לא הייתה קסומה ותמימה ולא אהבתי את אשר נחשפתי אליו במהלך החטיבה והתיכון.
הנוער לא היה איכותי ,השעות פנאי היו ריקות והאוכלסייה לא לטעמי כלל.. (ערסים וכו)
היום אנחנו בני 26 בערך ,עם תינוק מקסים ובהריון נוסף טרי..גרים בעיר ילדותי קרובים להוריי.
ההתלבטות היא כזו..
בעלי לא סובל את המרכז, הפקקים, הצפיפות, היוקר שלא מתגמל בכלל, הניכור של השכנים..הפיח וכל החסרונות של המרכז..
אני מוכנה לעבור איתו למקום אחר אך הלב שלי נצבט כל יום מחדש מכך שאתרחק מבית הוריי .
והאמת היא שאמי ככ קשורה אליי שאני מרגישה שקשה לה שאתרחק מהעיר.
הלב שלי קצת כבד.
נקרעת בין אמי לבעלי.
רוצה שכולם יהיו שלווים.
עזרו לי אם מוכר לכם המצב.
3>
יולי_קו
הצטרפות: 03 אוגוסט 2014, 09:09
דף אישי: הדף האישי של יולי_קו

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי יולי_קו »

שלום לך אלמונית יקרה,
אנא בחרי לך כינוי, לרוב זה מגביר את החשק להצטרף לדיון שלך.

לשאלתך:
אני מרגישה שבעלך בוחר טוב בשביל הילדים שלכם והמשפחה שיצרתם. לתת לכולכם חיים ב _עיר קטנה ומקסימה.
ילדותו הייתה כיפית ומהנה וזכורה לו לטובה._

אולי אפשר לאט ובעדינות לשתף את ההורים. אולי גם הם יפתחו לרעיון. אולי גם הם, אחרי תקופה שלכם בדרום, ירצו לעבור לידכם.
גם אם לא, הארץ קטנה, ואפשר להפגש. אולי לא על בסיס יומיומי, אבל כן על בסיס שבועי. ואפשר להתארח וגם לישון, ולשהות הרבה זמן יחד, לפי מה שמתאים לכם.

חוץ מזה, יש טלפונים, סקייפ, ותקשורת מהלב.
אפשר להיות קרובים מאוד גם בטווח קילומטרים רחב.

אולי בעלך מושך לכיוון שישדרג את החיים גם לך ולילדים, וגם להורים שלך?

מה היית אומרת או מייעצת או מרגישה שכדאי לבת שלך לעשות לו היא הייתה מתייעצת אתך בדילמה דומה בעוד 25 שנים?
זואי :)*
הצטרפות: 06 פברואר 2017, 15:08

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי זואי :)* »

היי יולי! תודה על ההתייחסות.
אמרת יפה. הרי ברור שהוא רוצה לטובת כולנו.
החששות מההתחלות החדשות והפרידה מהמוכר ו"הבטוח" יחד עם ההיקשרות של הוריי כלפיי.. זה מה שמהדהד לי בראש ויחד עם זאת יש לי מין דמיון כזה למקום ירוק יותר רגוע יותר מטופח ואסתטי יותר....
יש לי הרגשה שאני צריכה אומץ כדי לבחון את הדברים.. רק מקווה שאני לא מצערת את אמי..
לא נעים לומר אבל מצער אותי שככה אני מרגישה ממנה.. הגבלה בחופש התנועה. למרות שאני יודעת שהיא רוצה רק לטובתי.
היא טוענת שהדרום לא מתפתח כמו המרכז ושיהיה לנו קשה בלי עזרה.
אבל לא בא לי לפחד מהעזרה בשוטף. בא לי ללכת לנסות ורק אז באמת אדע.....
נראה לי שאני עונה לעצמי על ההתלבטות..
שקטה*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2012, 14:14

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי שקטה* »

היי זואי, אני מאוד מבינה את ההתלבטות שלך.

אולי יעזור לך לחשוב על זה במונחים קצת יותר "זמניים", כלומר להחליט שאתם עוברים לגור בשכירות קודם כל לתקופה מוגבלת שבה אתם בודקים אם זה מתאים לכם, למשל לשנה. וכך גם להציג את זה להורים - שאתם קודם מנסים ובודקים ואז תחליטו סופית. אבל להכין אותם לזה שאולי ההחלטה שתקבלו בסוף הניסיון תהיה להישאר במקום המרוחק יותר. לפעמים קשה לקבל החלטה כי נדמה לנו שהכל גורלי ולנצח, ובעצם זה ממש בסדר לקחת את הזמן ולבדוק דברים לפני שמתחייבים לגמרי.
גם ההורים אולי יתרגלו עם הזמן למציאות החדשה ויקבלו אותה, במיוחד אם זה ייעשה בהדרגה.

וגם אני חושבת כמו יוליקו, שהמרחקים בארץ לא כאלה גדולים ועדיין תוכלו להתראות הרבה. אצלנו במשפחה המרחקים גדולים הרבה יותר וכדי להתראות צריך לקנות כרטיס טיסה...

התלבטות חיי לגור במושב

היי שקטה.. תודה גם לך על ההתייחסות.
גם את כתבת יפה ונכון.
האמת היא שההורמנים של תחילת ההריון כנראה גם עושים את שלהם ויחד עם התכונה המעצבנת שיש לי ששמה חוסר החלטיות
אני מרגישה שאני חייבת לשנות את המחשבה ולקחת הכל בקלילות וכהרפתקאה.
הפחד רק משתק אותנו.
האם יש לכן המלצות על אזור טוב במרכז לגדל בו ילדים אך המחירים של הדיור לא בשמיים?
אנחנו מתנדנדים בין המרכז לכיוון דרום....
אך לא דרום מדי :)
יעלי*
הצטרפות: 08 אוקטובר 2003, 21:33

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי יעלי* »

הייתי בודקת את אזור רחובות.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי יונת_שרון* »

לגבי עזרה: איך היחסים עם ההורים של בעלך? שאר משפחתו?
אני מסכימה עם אמך שעזרה יכולה להיות קריטית, אבל אולי תוכלו להיעזר בעוד אנשים.

התלבטות חיי לגור במושב

המשפחה של בעלי מקסימה אך הוריו גרים בדרום הרחוק ואיני מעוניינת לעבור כל כך רחוק מהוריי..
ותודה על המלצת רחובות
אסתר*
הצטרפות: 29 דצמבר 2004, 23:28

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי אסתר* »

הייייייי. איזה יופי של דף יופי של שרשור.. נתקלתי במקרה..
מאוד רוצה לגור במושב.. כמו בית קטן בערבה..
אבל כל כך יקר לקנות בית במושב.. כמעט בלתי אפשרי .
ילדי גדולים נשואים גרים במרכז כ מ ו ב ן..
מתלבטת ב א י ז ה מושב..
ג'וי_יה*
הצטרפות: 04 ינואר 2009, 10:41
דף אישי: הדף האישי של ג'וי_יה*

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי ג'וי_יה* »

חברות יקרות. עזרתכן נחוצה לי מאווד !!
אני על ארגזים ! צריכה לעזוב עוד שבועיים !!! אם פלוס שניים. חתמתי חוזה בצור הדסה. אך מרגישה שזה ממש לא מתאים לנו.
מבקשת מכן המלצה למושבים ישובים קהילתיים לא אנתרופוסופיים. עם חינוך אלטרנטיבי.
בהתחשב שהאב גר בירושלים !
הצעות ?? מחשבות??
פלוני_אלמונית*

התלבטות חיי לגור במושב

בנוה אילן יש את בית ספר וגן קסם. הבן שלי היה שם בכיף גדול. אני חושבת שזה ישוב רגיל לא קהילתי במיוחד. מגיעים לשם גם ילדים מכל המושבים הסמוכים
פלוני_אלמונית*

התלבטות חיי לגור במושב

יש בעמק האלה בית ספר סדבארי דמוקרטי
אוהבת_שינויים*
הצטרפות: 25 יולי 2017, 13:02

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי אוהבת_שינויים* »

היי

מדהים איך הנושא רלוונטי גם ב 2017 (קראתי איפשהו שבעתיד גם בקיבוצים יבנו רבי קומות בשל צפיפות דמוגרפית )

יש לנו 2 ילדים מקסימים
אך מפריע לי מאד איך הם גדלים בעיר: לא יורדים לבד לשחק במגרש (צריך לחצות כבישים ) לא נוסעים באופניים .. תמיד מעדיפים את המסך על פני כל בילוי בטבע
אנחנו בגילם: ההורים לא הכירו תפרצוף שלנו, כמו שאומרים.. היינו ילדי רחוב, ואספנו מלא חוויות ילדות.. אמנם אנחנו עירוניים אבל חיינו באוכלוסיה מאד סגורה (שנינו חרדים לשעבר)

חשבנו על לעבור למושב באזור המרכז. חשוב לנו מושב עם הרבה ילדים שיהיה להם חברים לכל החיים :-) בעדיפות לקהילה מעורבת (דתיים וחילונים) וחינוך איכותי

יש המלצות?
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי אישה_במסע* »

לא המלצה:
לפני עשר-חמש עשרה שנה הייתי ילדה בעיר. ירדתי לשחק בשכונה עם חברים, נסעתי באופניים, בניתי מחנה עם חברים וטיפסנו על עצים.
אחי הקטן בתיכון עכשיו. הוא כבר לא עשה את כל זה. היו לו יותר חברים ממני, אבל הוא נפגש איתם בבריכה ובבתים שלהם ותנועת הנוער שלו. חבל לי על החוויות שאין לו, למרות שהוא לא חושב שפספס. אה, וגם הוא נוסע באופניים והולך ברגל קילומטרים.
אף אחד מאיתנו לא מעדיף מסך על פני כל פעילות אחרת.

אז מה אני באה להגיד פה? שיש חוויות ילדות גם בערים, ושהאפשרות התיאורטית לזה לא מספיקה, אם האנשים משתנים. וגם שלא צריך להאשים את העיר במסכים. אחרת אתם עלולים לעבור למושב האידיאלי ולגלות שלמרות כל החברים שמשחקים בחוץ, הילדים שלכם עדיין תקועים במסך.
הדר*
הצטרפות: 02 ינואר 2004, 05:01

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי הדר* »

ערב טוב,
אני גדלתי במושב, אשתי עירונית. נשואים באושר + 2. הקטן בן שנתיים כעת, הבוגרת בת 6.
אחרי 7 שני בעיר (בשל רצונה של אשתי), אני חושב שהגיע הזמן שנעבור למושב, שהילדים יגדלו בצל עצי הפקאן וההדרים.
אשתי כהרגלה מעלה חששות מהמעבר ומה יגרום לבוגרת באמצע שנת הלימודים שלה. ומצד שני, מצאתי בית מקסים לעבור אליו במושב חביב (אני מניח), והמעבר נדרש כבר סביב מרץ הקרוב (לכל המאוחר).
אשתי כאמור מאד נגד.
ראשית, שכחה את שהבטיחה שנתחיל בעיר כדי שיהיה לה נח, ואחרי 5 שנים נעבור למושב כפי שאני רציתי ורוצה.
שנית, תמיד היא מעדיפה לדחות את אשר יש לעשות, ולכן אני מניח שאם לא נעבור כעת, זה יקרה עוד כמה שנים, ואני ממש לא רוצה.
מבחינת מקומות העבודה, המרחק הינו שווה ערך לנסיעה מהבית הנוכחי.
אני מניח שהיא פשוט מאד חוששת מאד מהניתוק מהעיר שגדלה בה כל השנים...
מבואס מאד.
העיקר שכתבתי... :-)
פלוני_אלמונית*

התלבטות חיי לגור במושב

הי הדר,
על איזה מושב מדובר?
בהצלחה..!!
חולמת*
הצטרפות: 03 יוני 2005, 15:24

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי חולמת* »

היי לכולם. עברתי ממש על כל מה שנכתב וגם אני רציתי לשאול. אנחנו זוג + 1 בן 7 והגענו לרגע שאנחנו רוצים כבר בית משלנו. (נדדנו עד כה בשכירות) חושבים לעבור למושב באזור המרכז יחסית שתהיה נסיעה נוחה לת"א. אשמח לשמוע על מושבים מעורבים מסודרים.שיש בהם גם בתי ספר יסודיים ומערכת חינוך טובה.
פלונית*

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי פלונית* »

מה הכוונה מעורבים?
יעלי*
הצטרפות: 08 אוקטובר 2003, 21:33

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי יעלי* »

אולי הכוונה לדתילוניים?
מחפשת_את_המקום_שלי*
הצטרפות: 03 פברואר 2018, 23:40

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי מחפשת_את_המקום_שלי* »

אוי כמה שאני הייתי רוצה לגור במושב/ישוב..
אנחנו זוג עם 4 ילדים הגדולה חגגה עכשיו בת מצווה וגרים בגבעת שמואל.
החלום שלי זה לגור בטבע (רצוי במקום דתי שמקבל דתיות עם מכנסיים ובלי כיסוי.
בעלי פחות בעניין ויותר זקוק לעיר. (נולד בעיר ואני בישוב)
יש לכם המלצות רעיונות איפה אפשר לבדוק ועדיין להישאר קרובים למרכז?
ניסינו את חמד וצפריה שכבר יתייקר נורא.
תודה לכל המגיבים.
פלוני_אלמונית*

התלבטות חיי לגור במושב

היי,
מצטרפת לשאלה האחרונה.
תודה לעונים
פלוני_אלמונית*

התלבטות חיי לגור במושב

נחלים, נמצא במרכז, קרוב לפתח תקווה ומדובר ביישוב/מושב דתי
עירונית_שחולמת_על_המושב*
הצטרפות: 22 דצמבר 2018, 20:22

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי עירונית_שחולמת_על_המושב* »

הי, מחפשים המלצה למושב (גדרה עד חדרה) עם חיי קהילה פעילים, ירוק בעניים וציוץ ציפורים. מכירים/ מכירות?
ברבי :-)*
הצטרפות: 17 פברואר 2019, 13:07

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי ברבי :-)* »

יש מושבים ביישובי גדרות כמו, בניה, בן - זכאי וכו'...
פלוני_אלמונית*

התלבטות חיי לגור במושב

שלום שמי תומר נשוי לאישה מקסימה וביחד יש לנו 3 ילדים מהממים אנחנו גרים ברעננה אישתי עובדת בהרצליה ואני עובד ברחובות ..(נוסע באוטו של העבודה )
חלום חי זה לגור במושב עם חצר שחק עם הילדים בגינה .
אישתי היקרה מאוד אבל מאוד קשורה לאמא שלה ולאחיות שלה שגרות בהרצליה ומאוד עוזרות לנו עם הילדים
יש לי שאלה ברשותכם
1-לאן הייתם ממליצים לנו לעבור מחיר דירה סביר ?
הדירה שלנו ברעננה שווה היום כ1.8
פלוני*
הצטרפות: 14 נובמבר 2001, 21:52

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי פלוני* »

הי קרה לי כמו להדר שבא ממושב ואישתו בא מעיר ולפני החתונה ניסיתי לשכנע אותה לעבור לגור היא לא רצתה הבנתי מחברות /משפחה שניסו לשכנע אותה אבל בסוף ויתרתי בגלל שזה שנולדתי אז כל אחד מכיר את השני טוב טוב אז רציתי להתרחק ואחרי כמה זמן עושה לי חשק איך בא

לחזור לגור במושב אני נשוי 7 שנים וחיי בשכירות ויש לי דירה במושב בחינם אפילו אבא שלי אמרה לה יש לך דירה אבל אחי תפס אבל למזלי יש לנו עוד דירה והפעם קרקע ואיזה דודה יש לי לחזור לגור מנסה לשכנע אותה אבל לא עוזר אפילו אח שלה התחתן עם מושבניקית אבל לא הציעו לו אז הוא לא גר שם אבל הוא אמר אם יציעו לו הוא יעבור בנתיים מחכה אולי בעתיד תנסה לשנות את דעתה הלוואי
מור*
הצטרפות: 02 מאי 2002, 01:34

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי מור* »

שלום לכולם, אנחנו זוג עם 3 ילדים שגרים בעיר ומאוד מעוניינים לעבור למושב. האפשרות כרגע היא רק בצפון מבחינה כספית. אשמח לשמוע על מושבים מומלצים בצפון ולקבל חוות דעת מאנשים שעשו שינוי כזה, תודה רבה
מור*
הצטרפות: 02 מאי 2002, 01:34

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי מור* »

הילדים בני: 11, 8 וחצי ו6
אבישג*
הצטרפות: 10 נובמבר 2006, 00:18

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי אבישג* »

היי אנחנו זוג צעיר בני 28 +2 ילד על הרצף בתפקוד גבוה בן 5 ותינוק בן שנה נ"ט .
בעלי טכנאי מחשבים , מנהל רשת ואני עבדתי בתיאום פגישות " מוקד מכירות רכבים / טיפולי שיניים " בעבר עבדתי בגבייה ומכירה של ציור משרדי לעסקים , אחמשית בחנות סטוק ידועה , גידלתי את ילדיי .. ובקיצור אין לי מקצוע .
מגיל צעיר מאוד יש לי חלום על מעבר למושב בצפון ..
החשש העיקרי הוא סביב עבודה וסביב חינוך הבן הגדול שמיועד לכיתה א' רגילה ע"פ צוות המטפלים והמאבחנים .
אך גם עניין הועדות מעלה חששות .
אשמח לשמוע אילו מושבים מומלצים בצפון ? האם יש עבודות באזור שיכולות להתאים ? מה דורשים בעצם בועדות ? האם רמת החינוך טובה ? איך בעצם מחליטים לאן כדאי לעבור ?
אשמח לכל המלצה / פיסת מידע .
לא מוצאת יותר מדיי ברחבי הרשת .. כמובן שהמידע וזו באמת תהיה ההחלטה נצתרך להגיע לכמה מקומות שיבחנו אותנו ואנחנו אותם .
תודה רבה לעונים !
בכר_ברכה*
הצטרפות: 15 יולי 2020, 14:56

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי בכר_ברכה* »

היי אבישג, שאלת המון שאלות ואין לי את התשובות עבורם, בכל זאת אצרף את דעתי ומחשבותי. ראשית הצפון הוא איזור גדול ומשתנה, מבחינת האקלים, צמחייה, מרחקים לערים מרכזיות, מוסדות חינוך וכדו'. כך שלתת תשובות מדוייקות לגבי השאלות שלך אין אפשרות, נקודת המוצא שלי עבורך היא כזו שאם זה חלום חייך ואת תרגישי יותר טוב בסביבה הצפונית אני משוכנע שגם משפחתך תרגיש כך. בנוסף לגבי המקצועות את די גמישה ולא מקובעת לכן אני משוכנע שתמצאי משהו ובעלך הטכנאי לדעתי יכול גם להשתלב או לעבוד כעצמאי זה מקצוע מבוקש. החיים במושב ללא ספק הרבה יותר מעשירים מבחינה "טבעית" החיבור לטבע, לבעלי החיים ולקרקע מלמדים, מרגיעים וחופשיים יותר מלגור בעיר.השכר בפריפריה יותר נמוך אך עלות המחייה זולה יותר מבמרכז. כולי תקווה שעזרתי לך אפילו במעט לקבל החלטה וכמובן שרשמתי את דעתי שלא תמיד נכונה. בהצלחה ובאיחולים שתמצאו מושב עם קהילה תומכת ומכילה.
פיי_ודויד*
הצטרפות: 25 פברואר 2021, 02:56

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי פיי_ודויד* »

שלום לכולם,
במקרה נפלתי על האתר הזה וזה באמת כייף ומרגש לקרוא את הכל. אני ישראלי שלא גר בארץ כבר כמעט 20 שנה. נשוי לבחורה מדהימה מאנגליה ויש לנו 2 ילדות בנות 3 ו1 שנולדו לנו בקנדה, איפה שאנחנו גרים כרגע. התכנון כבר זמן רב היה לחזור לארץ. אני במקור מת"א ופיי מלונדון, אנחנו רגילים לערים גדולות אבל אנחנו מאוד מקושרים לטבע. אני אופה לחמי מחמצת, פיי מעצבת בגדים לבד בבית. אנחנו חובבי פרמאקולטור, גינון טבעי. החלטנו שמה שאנחנו באמת רוצים בארץ זה שקט וטבע. כמה שאנשים יתלוננו על נסיעות ופקקים, בכל זאת ישראל היא עיר פיצית, ואחרי תקופה ארוכה בקנדה, אפילו נסיעה של 5 שעות מרגיש כמו כלום :)

מה אנחנו מחפשים? מושב יפה עם טבע. אם אפשר קרוב לים אבל זה לא דיל ברייקר. אנחנו לא דתיים, ולמרות שמושב מעורב זה בסדר מבחינתנו, אנחנו מעדיפים מושב חילוני או אפילו אחד עם אנשים זרים, יהודים מחוץ לישראל וכדומה (אם יש בכלל דבר כזה). מיקום- במרחק 45 דקות מת"א זה אידיאלי כי יש אבא מזדקן ומשפחה שצריך לבקר. אם לא, אנחנו פתוחים על מיקום מאיזור גוש דן ועד הצפון הרחוק. אנחנו באמת עם ראש פתוח, יותר מכל מחפשים מקום שמקבל חילונים, לא דתיים, עם ראש פתוח בעלי תרבות בין לאומית. אני יודע שיש מקומות שזה יכול להיות קצת בעייתי לאנשים. פיי לומדת עברית ומתה על המדינה המקסימה שלנו אבל לא כל אחד שהיא פגשה בארץ קיבל אותה באותה דרך שאנחנו מקבלים אחד את השני בארץ.
תודה על העזרה 3>
אוהב_טבע_אדם*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2022, 18:53

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי אוהב_טבע_אדם* »

קראתי את כל התגובות... יפה כמה שנים זה נמשך.
העניין אחד לא ממליץ על יישובים שכדאי לבדוק
.. אזורים ומה היתרונות והחסרונות וכו.

צריכים מנחה.

גם אנחנו משפחה שטעמה את חיי המושב.
התאהבנו. התקופה הנוראית בעבודה שלי ועם זאת ברגע שנחתתי בבית, הייתי מאושר. אין חשוב מזה לילדים.

אז קדימה תנו המלצות:)
פלוני_אלמונית*

התלבטות חיי לגור במושב

אז איך לוזית?
זינה*
הצטרפות: 06 יולי 2011, 21:00

התלבטות חיי לגור במושב

שליחה על ידי זינה* »