התקן תוך רחמי

ברונית*
הצטרפות: 12 מרץ 2002, 12:03

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי ברונית* »

אני לא יודעת על התקן מספיק ואם זה בכלל מתאים לי. מלבד התחושה הלא נעימה של גוף זר שמפטרל ברחם, ידוע לך על נזק לטווח הארוך שהוא יכול לחולל? בהשוואה לגלולות, למשל.
מאז הלידה עוד לא הייתי אצל גניקולוג, ככה שאני אפילו לא יודעת לעומק בקשר לשאר הנתונים הטכניים (האם יש לו שרוך כמו לטמפון, איך מוציאים אותו וכדומה)
איילת_השחר*
הצטרפות: 13 יולי 2001, 01:19
דף אישי: הדף האישי של איילת_השחר*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי איילת_השחר* »

אני יודעת שלא ממליצים על התקן אחרי הריון ראשון, רק אחרי הריון שני.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי בשמת_א* »

התקן יכול לגרום לזיהומים, במיוחד זמן קצר אחרי לידה. פה צריך להתייעץ, ורצוי עם יותר מרופא נשים אחד.
ענת_שן_לוי*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2001, 22:10
דף אישי: הדף האישי של ענת_שן_לוי*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי ענת_שן_לוי* »

למה לא התקן?
כי:
התקן עלול להגביר כאבי וסת ודימומים בצורה קיצונית.
בחדירה הגבר עשוי להרגיש את זנב החוט שבפנים.
דודה שלי היתה עם התקן ונכנסה להריון רביעי אחרי שלוש לידות בניתוחים קיסריים, וכשאמרו לה שאסור לה ללדת יותר. ונולד לה ילד רביעי חמוד.
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי אם_פי_3* »

למיטב ידיעתי, התקן גם מגדיל את הסיכון להריון חוץ רחמי. מעבר לכך, אני לא יודעת פרטים מדויקים, אבל נראה לי שתמיד עדיף אם פתרון טבעי עובד מאשר משהו מלאכותי שאף אחד לא באמת יודע מה כל המשמעויות שלו, ומכיוון שזה יותר זול, אמין (זה הגוף שלך, הספציפי, ולא ממוצעים או "בדרך כלל"ים) ופשוט (לא צריך מרשם...) - שווה, לדעתי, לפחות לבדוק את האפשרות (תמיד אפשר לפסול אותה אם זה לא מתאים).
הילה*
הצטרפות: 29 דצמבר 2001, 17:10

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי הילה* »

זה לא שהתקן מגדיל את הסיכוי להריון חוץ רחמי, הוא פשוט לא מונע הריון חוץ רחמי ולכן האחוז של הנ"ל מבין כלל ההריונות עם התקן גבוה יחסית לבלי התקן.
אלה_נוננה*
הצטרפות: 09 מרץ 2002, 01:37
דף אישי: הדף האישי של אלה_נוננה*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי אלה_נוננה* »

אני אחרי שתי לידות עם התקן- ומרוצה מאד, למרות הכל :-)
מה שכן המליצו לי לעשות התקן רק אחרי לידה שניה ולא ראשונה וכך עשיתי.
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי אביב_חדש* »

אני הייתי עם התקן במשך 3 שנים, הייתי מרוצה מאוד, היו לי דימומים רבים לפני ההתקן, כך ששום דבר לא השתנה גם כששמתי את ההתקן. זה התאים לי מאוד, מכיוון שעם הגלולות להנקה, נכנסתי להריון עם מור, דיאפרגמה וקונדום זה לא מספיק ספונטני בשבילנו, וזה מה שהתאים. אז נכון שכל מה שקשור לתחושה הטבעית, תקף גם לגביי עם ההתקן, אבל זה מה שהתאים לגבינו לפני שלוש שנים. הפעם, אחרי הלידה שמתקרבת נשתמש בשיטה הטבעית, ואחרי שנה +- אנחנו מתכננים כניסה מחודשת להריון.
נעה_גל*
הצטרפות: 12 יוני 2001, 22:14
דף אישי: הדף האישי של נעה_גל*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי נעה_גל* »

לענת,
היום יש התקנים שלא מגבירים את הדימום והכאבים אלא, ההפך מחלישים אותם עד מאוד (התקן בשם "מירנה").
גלולות לא מומלצות לכל הנשים מעל גיל 35 ולנשים מעשנות מומלץ להפסיק עם הגלולות בגיל מוקדם יותר. היעילות של רוב ההתקנים מהדור הישן היא קטנה יותר מזו של הגלולות ולכן היו בעבר מקרים של הריון עם התקן. ההתקנים מהדור החדש מבטיחים רמת הגנה גבוהה מזו של גלולות. יתרון נוסף של התקן הוא, שברגע ששמת אפשר לשכוח ממנו ל-5 שנים. לא צריך לקחת גלולות כל ערב ולא צריך ללכת לבקש מרשמים וכו'.
החסרון - ההתקן לא מתאים לכל אחת והוא יקר. כלומר, אם שמת התקן ומתברר שאת לא מסתגלת אליו, צריך להוציא אותו והלכו להם 1000 ש"ח לפח.
חסרון נוסף, ההתקן עלול במשך הזמן לזוז ואז צריך לסדר אותו. אין לי מושג במה זה כרוך.
פלוני*
הצטרפות: 14 נובמבר 2001, 21:52

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי פלוני* »

התקן זה פרטי גם אצל רופא מקופת חולים.
לגבי המירנה- מי ששמה אותו צריכה ממש נשימה ארוכה -כי לעיתים לוקח כמה חודשים טובים עד שהוא מתקבע- אחרי זה הדימום מאד מצומצם עד שלפעמים הוא נעלם לגמרי. זה יעיל - אבל אני מרגישה מידי כמה שבועות התכווציויות קטנות ואומרת לבעלי- אני מרגישה את ההתקן בצד ימין או בשמאל- אולי זה מאיפה שהביצית יוצאת? אני קצת בורה בזה...
מי שיש לה סבלנות של הרבה זמן- מינימום חצי שנה- תהנה אח"כ מעל 4 שנים של שקט... אבל אני מכירה 2 נשים שכל כך סבלו מדימודים וכו' שהורציאו אחרי 3 חודשים ולא הגיעו אל המנוחה.
ואגב, יש לי הרבה יסורי נפש שהכנסתי דבר כזה- אבל עם גלולות נראה לי יותר מסוכן- (במירנה שביעית מכמות ההורמונים מאשר בגלולות)
חבצלת*
הצטרפות: 24 פברואר 2002, 16:35

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי חבצלת* »

הרופא שלי לא המליץ לי על ההתקן אפילו אחרי לידה שלישית, זה תלוי בת כמה את וכמה עוד ילדים את רוצה. הוא טוען שיש לזה המון תופעות לוואי וסיבוכים.
מכוון שהגלולות לא התאימו לי בגלל ההנקה (כולל פמולן) ואת ההתקן הרופא הוציא לי את החשק לשים, אז השתמשנו בשילוב של הנקה בכמות מסחרית, השיטה הטבעית, ו"דלפן" (קוטל זרע), אני מזכירה למי שלא יודעת שאנחנו דתיים אז דברים אחרים לא ממש באו בחשבון...
התוצאה?
למי שלא יודעת אני בהריון...:-)
אז בפעם הבאה זה כן יהיה התקן, מה גם שאני אהיה כבר בת 28 עם 4 ילדים...די...
נעה_גל*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי נעה_גל* »

לי לקח להסתגל למירנה חודשיים. בחודשיים האלה היו לי 3 פעמים (כל פעם מספר דקות) של כאבי רחם ברמה של צירים חזקים למדי (אילולא ידעתי שאני לא בהריון הייתי חושבת שאני עומדת ללדת). אני לא מאמינה שאני אומרת את זה (כי לא חשבתי שאי פעם אני אשים התקן) - אבל אני ממש מרוצה ממנו. אחרי הלידה של איתמר המחזורים שלי הפכו להיות מאוד חזקים מבחינת דימום והתקן חיסל את הענין.
לדעתי אין טעם לשים אותו אם מתכננים ילד תוך שנה שנתיים.
אלה_נוננה*
הצטרפות: 09 מרץ 2002, 01:37
דף אישי: הדף האישי של אלה_נוננה*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי אלה_נוננה* »

נעה- למה 1000ש"ח?
אני עשיתי את ההתקן ב 450 ש"ח וגם אז חשבתי שזה הרבה מידיי :-/ .
עוף_החול*
הצטרפות: 24 אוקטובר 2001, 20:51
דף אישי: הדף האישי של עוף_החול*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי עוף_החול* »

לי יש התקן כבר כמעט שנתיים.
זה התקן רגיל. הוא עולה משהו כמו 50 ש"ח. הרופא ניסה לשכנע אותי לא לשים אותו כי הייתי אחרי לידה שניה ובת 29 בלבד, אבל התעקשתי ואני שמחה שעשיתי את זה.
אמנם סבלתי בהתחלה מדימומים קשים וממחזורים ארוכים אבל חותמ מרפא סקס פתר לי את כל הבעיות. אין כאבים והדימום סביר. וגם אין לי כמעט תופעות קדם מחזור.
אני ממליצה מאד.
אני שונאת גלולות. זה עושה לי רע.
אני אפילו ניסיתי את הזריקות האלה שמפסיקות את המחזור אבל זה היה נוראי ובמשך שלושת החודשים שזה משפיע לא נתתי לליאור להתקרב אלי.
התקן הוא השיטה הכי בטוחה שעובדת על הגוף בלי יותר מדי התערבות.
למי שלא מוכנה בשום פנים ואופן לקחת את הסיכוי להריון נוסף אני ממליצה מאד.
נעה_גל*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי נעה_גל* »

אלה, כי ה"מירנה" באופן ספציפי מאוד יקר. ההתקן עצמו עולה בסביבות 500 ש"ח וההכנסה שלו אצל רופא עולה גם כן בסביבות 500 ש"ח. ההתקנים הרגילים עולים הרבה פחות, עד כמה שידוע לי.
יפעת_גת*
הצטרפות: 18 ספטמבר 2001, 12:42
דף אישי: הדף האישי של יפעת_גת*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי יפעת_גת* »

ההתקן בעצם זה כל פעם הפלה
מאחר שהוא לא מונע הפריה אלא לא נותן לביצית המופרת להקלט...אופס, לא משהו...
עוף_החול*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי עוף_החול* »

שטויות במיץ עגבניות.
לגבי הריון והפלה בכל פעם... קישקוש מוחלט.
כל הרעיון של התקן הוא בזה שהוא "מרמה" את הגוף וגורם לגוף "לחשוב" שכבר יש הריון. לכן אין אפילו שמץ של אמת בשטות הזו.
הדבר היחידי בעינין התקנים הוא שהתקן לא מונע הריונות מחוץ לרחם (שמתפתחים בחצוצרות) ושימי לב לא אמרתי שהוא גורם להם, אמרתי שהוא לא מונע אותם (גלולות כן).

בחייך, תפעילי את הראש כשאת שומעת דברים כאלה.
נראה לך שמישהי היתה מוכנה לעבור את הכאבים של הפלה כל חודש מחדש?
נראה לך שנשים דתיות היו משתמשות בהתקן אם השימוש היה כרוך בהפלה כל חודש?
נראה לך שהיו נותנים לאמא של חברה שלך לסחוב הריון תשעה חודשים בידיעה שהתינוק יוולד מת?
תפתחי קצת ביקורתיות כשאת פוגשת את רב סרן שמועתי.
פלוני*
הצטרפות: 14 נובמבר 2001, 21:52

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי פלוני* »

מה שהרופא שלי מסביר זה שההתקן "מעצבן" את רירית הרחם וגורם לה להיות דקה הרבה יותר וכך היא לא יכולה לשאת הריון - אבל זה עדיין לא נראה לי הפלה אלא משהו יותר קדום.
אם כי בקי לא הצליחה להרגיע אותי בנושא- יש למשהו ממש פרטים מדעיים לגבי מה קורא אם מתבצעת הפריה בהתקן כמו המירנה למשל- או אולי בכל התקן אחר.
ולבקי- איך מרמים את הרחם שיש הריון?
בשמת_א*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי בשמת_א* »

כשהרחם "חושב" שיש בתוכו משהו (ההתקן הוא גוף זר ברחם), הוא מזהה את ה"משהו" כהריון. אז הוא לא מייצר עוד הריון (אחרת יחסי מין לא מוגנים בהריון הוא מייצרים עוד עוברים...כמו אצל חתולים, אגב, וגם אצלם רק בכמה ימים מוגבלים). זו הרמאות.
נורית_מ*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2001, 17:51
דף אישי: הדף האישי של נורית_מ*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי נורית_מ* »

ההתקן מונע הריון ע"י מניעת ההשרשה של הביצית המופרית ברחם. יש כאלה שבעינהם ביצית מופרית היא כבר עובר (אני חושבת שבהפרית מבחנה המונח "החזרת עוברים" מעיד על כך שהביצית המופרית נחשבת לעובר, אם כי אני חושבת שבמקרים האלה מדובר בשלב מתקדם יותר והביצית המופרית כבר החלה להתחלק), כך שיש כאלה שיכולים להתיחס לזה כאל הפלה.

ההתקן לא מדמה הריון. אלה הגלולות שעושות את זה ע"י שימוש בהורמונים הדומים לאלה שמפריש עובר צעיר (בגלל ההורמונים האלה הגוף מפסיק לבייץ אחרי הפריה כך שאי אפשר להכנס להריון שני בזמן הריון).

מצרפת קישור על ההתקן הרגיל ועל המירנה (בעברית)
http://www.genicolog.net/htm/iud(3).htm
http://www.genicolog.net/htm/mirena.htm

בקשר להריון עם התקן, אני מצטטת מהקישור:
"הריון תוך רחמי בלווי התקן מסתיים בהפלה בכשליש מן המקרים, אך אם שולפים את ההתקן כבר בתחילת ההריון ניתן לשפר באופן משמעותי את סיכוייו לסיום מוצלח יותר. אין הוכחה למומים בשיעור גבוה יותר בקרב אלו שנולדו למרות ובנוכחות התקן תוך רחמי."
נעה_גל*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי נעה_גל* »

לפלוני - אם נכנסים להריון עם מירנה חייבים לעבור הפלה. כך כתוב בהוראות המגיעות עם ההתקן. מכיוון שההתקן מפריש הורומנים יש כנראה לסכנה גדולה לעובר, דבר שלא קיים בהתקנים רגילים.
חבצלת*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי חבצלת* »

נעה, לא נשמע לי הגיוני שחייבים לעבור הפלה אם נכנסים להריון עם ההתקן "מירנה" כי אז הרבנים לא היו מרשים להשתמש בו. צריך לבדוק את זה.
נעה_גל*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי נעה_גל* »

אז ככה: זה מה שכתוב בעלון של המירנה
"במקרה של הריון בתקופת השימוש בתכשיר, יש להוציא את התקן ולשקול הפסקת הריון".
דיברתי עם הרופא שלי והוא אמר שאם הייתי אומרת לו שאני היום בהריון הוא היה ממליץ לי בלי היסוס בכלל לעשות הפלה בגלל הנוכחות של ההתקן.
אז האם חייבים? לא, לא חייבים. אבל אף פעם לא חייבים תמיד מדובר במערכת שיקולים ובעלויות (לא כספיות).
אביב_חדש*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי אביב_חדש* »

אמא שלי, לפני 22 שנים נכנסה להריון עם התקן, ואז עוד לא ידעו מספיק כנראה, והשאירו את ההריון עם ההתקן. נולדה אחותי, ולשמחתנו בריאה וטובת לב (וג'ינג'ית, אבל זה כנראה קשור לגנים)
כיום, לפי הרופאה שלי, הסיבוכים הידועים מהריון הצומח עם התקן, או הפלה שתיגרם בשלב מאוחר יותר בעקבות ההתקן שיפריע להריון להתפתח, גדולים יותר מאשר הוצאת ההתקן בתחילת ההריון, או אפילו לעשות הפלה.
מומלץ, לא חייבים. כל אחת צריכה לקבל את כל המידע כדי לקבל החלטה בזמן אמת בצורה הטובה ביותר.
אגב, אחד הקריטריונים להפלה על חשבון המדינה, זו הכרוכה במעבר ועדת הפלות, הוא הריון עם התקן.
נעה_גל*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי נעה_גל* »

שגית, את מתכוונת להתקן רגיל?
אביב_חדש*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי אביב_חדש* »

התקן רגיל, לא מירנה
רונה_בראון*
הצטרפות: 20 אוגוסט 2001, 01:27
דף אישי: הדף האישי של רונה_בראון*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי רונה_בראון* »

אני הייתי "בהריון עם התקן" 48 שעות (מתוכן 24 שעות מתוך כך שחיכיתי לרופא שיוציא אותו). לאחר שדניאל נולד עברה שנה לפני שחזרתי למעגל הפוריות. זה היה ממש סיוט. אמנם הרופא הסתכל עליי במבט עקום ואמר לי ש:"אי אפשר להרגיש את ההתקן" (רופא אחר גם טען בזמן ההריון שאני לא יכולה להרגיש את מצג העובר, ובכל פעם שנפגשתי עם שיין המיילדת תמיד ידעתי איך הוא שוכב עוד לפני שהיא מיששה לי את הבטן...). אני הרגשתי גם הרגשתי ואף גבר לא יכול לאמר לי מה אני יכולה להרגיש ברחם שלי ומה לא. זה היה ממש קשה להרגיש שיש לי משהו בבטן ולדעת שזה לא תינוק.
לאחר שהוצאתי את ההתקן חיפשתי אלטרנטיבה, גלולות ושאר הורמונים לא מקובלים עליי, וקנדום... נו... אתם יודעים זה לא ממש כיף... בכל אופן, מעז יצא מתוק וכבר כתשעה חודשים אנחנו נמנעים מהריון על ידי מעקב ביוץ. למדתי (מקריאה ומשיחה עם נשים שמשתמשות בשיטה) להכיר את הגוף שלי ואת מערכת הפריון שלו ולזהות מתי ניתן לקיים יחסים בלא חשש מהריון, מתי לא לקיים יחסים ומתי כדאי לחשוב פעמיים... בינתיים הכל טוב. היה אמנם חודש אחד שקצת "משכנו" את "הימים הבטוחים" (לא אלה המוכרים מתוך ספירה, אלא מתוך היכרות עם גופך) וחיכינו בצפיה של התרגשות מחד וחשש מאידך לראות כיצד יסתיים החודש - אבל אני חושבת שאם המנעות מהריון הייתה "יהרג ובל יעבור" מבחינתנו אז לא היינו מסתכנים. אני ממליצה בחום - כמו בכל שיטה גם פה יש וויתורים ומחירים, אך אלו נראים לי יותר רלוונטיים מאחרים - ומיותר לציין שהם טבעיים. אשמח לשתף בנסיוני את המעונינות.
מיץ_פטל*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2001, 22:40
דף אישי: הדף האישי של מיץ_פטל*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי מיץ_פטל* »

רונה.. את "יצאת ממעגל הפוריות "בגלל ההתקן? או שלא הבנתי...
עוף_החול*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי עוף_החול* »

די מדהים אותי לראות כמה דיסאינפורמציה יש בנושא ההתקן ואיך לכל רופא יש את הדעה שלו בנושא שהוא טכני לחלוטין.
אני חושבת שרונה כתבה משהו מאד נכון וחשוב "אבל אני חושבת שאם המנעות מהריון הייתה "יהרג ובל יעבור" מבחינתנו אז לא היינו מסתכנים." וזה אולי המפתח לכל הענין.
ישנם רק שני אמצעי מניעה שמבטיחים מניעת הריון באחוזים שמתקרבים ל 100% ואלו אמצעי המניעה ההורמונלים (הגלולות, הזריקות והתקנים תת עוריים) וההתקן התוך רחמי שפועל על מנגנון טיבעי של הגוף ללא התערבות כימית.
כל שאר השיטות אינן מבטיחות מניעת הריון באחוזים גבוהים ולכן מבחינתי הם אינם נחשבים למונעי הריון. הם אולי שיטות חביבות לדחיית הריון אבל לא למניעה שלו לאורך זמן.
לכן כל זוג צריך לשאול את עצמו איפה הוא עומד? האם הריון הוא משהו שיתקבל בחיוך או יהווה משבר? אם הריון נוסף הוא מאד מאד לא רצוי אין שום טעם לפנות לשיטות הלא בטוחות וכאן כל אישה מתוך ההיכרות שלה עם הגוף שלה תוכל לבחור האם היא מסוגלת להשתמש בגלולות שהן נוחות ובטוחות או צריכה לותר עליהן ולהשתמש באופציה היחידה שנשארה - ההתקן.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי עדי_יותם* »

שיטת חום השחר, אגב, בטוחה להפליא במחצית השנייה של המחזור - ז"א, מיום לאחר הביוץ ועד לתחילת הווסת. הביוץ הוא חלון הזדמנויות של כמה שעות; אם לא מקיימים יחסים באותו יום, ואם לא נשאר בסביבה זרע חי מלפני כמה ימים, לא ייקלט הריון. ולאחר שעבר הביוץ, יש שקט תעשייתי עד להגעת הווסת.
קונדומים בטוחים מאוד אם משתמשים בהם כמו שצריך - לא מתקרבים לאזור בלי הגנה גם לפני חדירה מלאה, ומורידים אותם מייד לאחר האורגזמה של הגבר, לפני שהאיבר מתרכך ומשהו יכול לנזול. בשילוב עם קוטל זרע היעילות עולה עוד יותר, אם כי נדמה לי שיש קוטל זרע גם בתוך הקונדום - שוב, תקנו אותי אם אני טועה.
ההתקן התוך רחמי החדש - המירנה - מפריש הורמונים לגוף, במינון נמוך יותר מזה של הגלולות אבל הוא בהחלט התערבות הורמונלית.
אביב_חדש*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי אביב_חדש* »

בקי - שלושה אמצעי מניעה. הנוסף הוא התנזרות. 100% הצלחה.
עדי_יותם*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי עדי_יותם* »

יסלחו לי כל המשתמשות בהתקן, עשיתי חיפוש והגעתי ללינק הזה אם קודם היו לי ספקות כבדים באשר לשימוש שלי בהתקן, הרי עכשיו כבר אין ספק שלא אתקרב אליו, והאמת, הייתי מעדיפה להתנזר (-; וזה לא מאמר באדיבות ירחון המודטים בקוסטה-ריקה, כתבה את זה פרופ' הוכנר מהדסה הר הצופים אצלנו...בכל מקרה, זה מה שיש לממסד לומר על ההתקן. אני מנחשת שהרופאים שלכן, שגית, נעה, בקי, לא נתנו לכן את כל המידע הזה, נכון?
ולא שזה הדבר הכי נורא בעולם, שלא תבינו אותי לא נכון. אני רק אומרת שלי, בעיקר אחרי מה שקראתי, זה לא מתאים. גם כי עכשיו המחשבה על חפץ פלסטיק ונחושת שיסתובב לו ברחם שלי הופכת את קיבתי, וגם כי בתפיסה האישית שלי, ביצית מופרית היא פוטנציאל קטן לתינוק, וקשה לי לחשוב על "מניעת השתרשות" שלה. מה שקודמים בדף קראו לו הפלה - לא ניסוח מדויק מדעית, אבל יש בזה משהו מן הבחינה המטפיזית.
ובקי, כתבת: אם הריון נוסף הוא מאד מאד לא רצוי אין שום טעם לפנות לשיטות הלא בטוחות וכאן כל אישה מתוך ההיכרות שלה עם הגוף שלה תוכל לבחור האם היא מסוגלת להשתמש בגלולות שהן נוחות ובטוחות או צריכה לותר עליהן ולהשתמש באופציה היחידה שנשארה - ההתקן. אני לא מסכימה עם הניסוח הזה. גם הגלולות לא "נוחות ובטוחות". זה לא כל כך פשוט . גם להן יש שלל תופעות לוואי מלבב (לא), והן לא מתאימות לכל אחת - למשל לי, שעברתי את גיל 35 ושעישנתי מחצית חיי. ואם חטפת איזה וירוס של הקאות ושלשולים, או שכחת לקחת את הגלולות, או לקחת פמולן אחת בבוקר ולמחרת רק בערב - הופ, יכולות להיות הפתעות.
תמיד יש דרך שלישית. זה נכון לא רק באמצעי מניעה, בכלל בחיים. כמו שכתבה שגית, אפשר להתנזר. אפשר לשלב כמה אמצעים אחרים ולהגיע לאותן תוצאות כמו הגלולות או ההתקן
מה לעשות, אנחנו רחוקים עדיין מלמצוא פתרון מושלם.
עוף_החול*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי עוף_החול* »

גם אני לא יכולה להשתמש בגלולות ולכן אני משתמשת בהתקן. הגלולות עושות לי רע מאד. אבל אני כן חושבת שהן מאד נוחות לשימוש. מה גם שיש היום את ההתקנים האלה מתחת לעור שמחזיקים כמה שנים ואז את לא צריכה לזכור כלום ולא לשכוח כלום אבל הם דומים בהשפעתם לגלולות. (וגם עולים המון כסף)
אני אקרה את מהאמר שצירפת ואגיב יותר מאוחר.
רונה_בראון*

התקן תוך רחמי

ראשית - הבהרה חשובה. כפי הנראה לא ניסחתי את עצמי כראוי. כשכתבתי ש"לו הריון נוסף היה עבורנו יהרג ובל יעבור אז לא היינו מסתכנים" התכוונתי שלא היינו מסתכנים לקיים יחסים בימים הגבוליים, כלומר בימים הקרובים לביוץ (אורך חייו של זרע הגבר נע בין מס' שעות ל-7 ימים !!! - קשה להאמין אבל בדוק).
אולי התנזרות ממין היא הדרך השלישית, אולם לדעתי יש לפחות דרך רביעית. ניתן בהחלט להמנע מיחסי מין בימים "המסוכנים" להריון. זה אפילו הופך את "הימים הבטוחים" לימים שמחכים להם ונהנים בהם...
ולמיץ פטל - חס וחלילה!!! אף על פי ששמעתי על מקרים של קושי בשמירת הריון לאחר שימוש בהתקן שגרם להדבקויות ברחם - אני לא ממש מתמצאת ולא רוצה להרחיב בתחום שאני לא ממש מכירה. בכל אופן, בשנה הראשונה לאחר שדניאל נולד לא הייתי פוריה, כנראה מתוך הנקה מרובה. לאחר שנה חזר הביוץ והווסת (למרות ההנקה המרובה...) ומאז למדתי להכיר את עצמי, את איך פועל גופי ואיך להמנע כרגע מהריון באופן טבעי. וכן - אני ממליצה בחום (אפילו שקשה להסתמך רק על חום הגוף... סתם משחק מילים). לפחות כנסיון.
בשמת_א*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי בשמת_א* »

קראתי את המאמר, מסעדה.
אם בעבר היה לי ברור שאני לא מתקרבת להתקנים או לגלולות, עכשיו אין לי אפילו עוד צל של ספק.
לי זה בכלל לא נראה בטוח. לעומת זאת, ההסתמכות על הגוף שלנו בטוחה לדעתי לחלוטין (אני לא מדברת על מקרה שבו דווקא קיימת יחסים ביום הביוץ... זה כמו לשכוח לקחת גלולות חודש שלם... אין לזה קשר לבטיחות השיטה...).
עדי_יותם*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אוי, הדברים האלה שמזריקים מתחת לעור... אם תזכירי לי איך קוראים להם באנגלית, אני אשמח לעשות חיפוש גם בקשר אליהם. הם היו להיט גדול כשיצאו, אבל קראתי לא מזמן משהו על זה שהם התחילו לטייל להם בגוף, ויש כמה שלא מצאו עד היום.
בשמת, מאחר שכמו שכתבו, זרע יכול לחיות בגוף עד שבעה ימים, המקרה הוא לא רק קיום יחסים ביום הביוץ, אלא גם הרבה קודם. במקרה של מחזורים לא סדירים, קשה להסתמך (לטעמי) על השיטה במחצית הראשונה של המחזור.
ועם ילדים קטנים, במקרה שלי למשל, אני לא יכולה לסמוך על כמה שעות שינה רצופות באופן קבוע שרק אחריהן אפשר למדוד חום )-:
אגב, לחברה שלי קרה מקרה מעניין בתקופה שניסתה להיכנס להריון ומדדה חום - הם קיימו יחסים משהו כמו יום אחרי תום הווסת, ואז בעלה התאשפז לשלושה שבועות (ז"א אין סיכוי אפילו שהיא שכחה על פעם נוספת, או שהיה משהו "בתחום האפור" שהיה יכול לגרום להריון), והביוץ, עפ"י המדידה, התרחש כשבועיים לאחר קיום היחסים. ומה אתם יודעים, היא נכנסה להריון באותו חודש. היא הגדירה את זה כ"יש super sperm".
כבר אמרתי שכל נושא אמצעי המניעה הוא בעייתי ומתסכל?
בשמת_א*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי בשמת_א* »

אכן קשה להסתמך במחצית הראשונה. אבל אפשר להסתמך במחצית השנייה... (גם לדתיים יש שבוע וסת ועוד שבעה נקיים, מה יש, וטוענים שזה תורם מאוד לזוגיות...).
אגב, מרוב שנים של מדידות חום וכו' כדי להיכנס להריון, אני כבר יודעת מה מצבי מעוד הרבה מדדים אחרים. וגם, טיפולים בדיקור, בצמחי מרפא, בשיאצו ועוד הסדירו לי את המחזור, כך שגם מחזור לא סדיר הוא משהו שאפשר לטפל בו.
נעה_גל*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי נעה_גל* »

עדי יותם - הרופאים ועוד איך מסבירים על כל הסיכונים וההשלכות שיש בהכנסת התקן מהסוג הזה. אם אני לא טועה זו מחובתם לעשות כך.
אביב_חדש*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי אביב_חדש* »

מסעדה - זה כמו במערכון של הגשש - קישוא אחד פה, אחד שם ואחד עד היום לא מוצאים...
קראתי את המאמר, אני לא חוזרת להתקן, וזה ידעתי כבר לפני שהוצאתי אותו, הפעם אעדיף להסתמך על משהו אחר, עוד לא הוחלט מה...
אגב, הרופא שלי הסביר לי וגם הרופאה, את רוב רובם של הסיכונים המוזכרים במאמר.
עוף_החול*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי עוף_החול* »

אני לא מבינה מה אתן מתרגשות?
ברוב הצעצועים שקניתי יש יותר אזהרות מאשר מה שהיה כתוב על ההתקן.
מה כבר היה שם שכל כך הפחיד אתכן? הרוב היו סיבוכים נדירים או רגישיות מיוחדות. גם אצלי בפעם הראשונה לא שמו את ההתקן טוב והיה צורך להוציא אחרי שלושה חודשים כי לא היה לי טוב איתו ובפעם השניה הלכתי למומחה והוא הכניס את ההתקן מצויין ואין לי שום בעיות.
ניסיתי להשוות את הסכנות שכתובות במאמר מול הסכנות של הפלה מלאכותית - שזו האופציה השניה במקרה של הריון לא רצוי, והתקן נראה ממש לא נורא.
כבר כתבתי קודם שהכל תלוי בגישה, אם הריון הוא דבר שלא יעלה על הדעת (ואצלי הוא בהחלט כזה) ואם את יודעת שבמקרה של הריון את הולכת על הפלה אז הורמונים או התקן הם היחידים שנותנים את הכיסוי הדרוש.

לגבי השיטה של מדידות חום ובדיקות של הפרשות.... נו, מה אני אגיד לכן, זה לא מתאים לכל אחת. וזו אולי שיטה טובה אבל היא מצריכה השקעה שממש, אבל ממש! לא מתאים לי להשקיע בנושא. אני רוצה להיות רגועה. השיטה הזו נראית לי כמו בילבול מח ענק.

בכלל לא הבנתי שם את ההתעקשות על הנושא של חשיבות הפעולה המהירה להוצאת ההתקן במקרה של הריון כדי לא לסכן את ההריון. ??? מה? הרי מי ששמה התקן לא רוצה הריון אז מה אכפת לה אם תהיה הפלה טיבעית בגלל ההתקן? למה להציל הריון לא רצוי?

אתן בטח לא מבינות על מה אני מדברת. ואולי אתן מרגישות שלא הייתן מוותרות על שום הריון רצוי או לא. אבל אני מרגישה אחרת ואני מאמינה מנסיוני העצוב שיש סיבות טובות לוותר על הריונות מסויימים או לפחות לדאוג ככל יכולתנו לא להיקלע לסיטואציות שמחייבות בחירה כזו.
חבצלת*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי חבצלת* »

שילוב של שמירה על טהרת משפחה והשיטה הטבעית של מדידת חום, נשמע לי כמו בדיחה:
זוג בא לרופא ושואל אותו אם יש לו להציע להם אמצעי מניעה של 100%.
אז הוא אומר להם, כן, לשתות תה!
הם מתלהבים (זה נשמע זול, כיף ,לא מסובך ואפילו די טבעי) ושואלים: "מתי לשתות תה, דוקטור, לפני או אחרי?"
אז הוא עונה להם:" במקום."
ועכשיו לשאלה: יום שחוזרים ממקווה (ואז לא ניתן לא רצוי ואי אפשר ולא מתאים ובאסה להמנע) זה בד''כ או יום של הביוץ או יום לפני. יענו, אבוד לי? חוזרים להתקן?
אורנה_שפרון*
הצטרפות: 11 אוגוסט 2001, 22:59
דף אישי: הדף האישי של אורנה_שפרון*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי אורנה_שפרון* »

חבצלת,
זו לא בדיחה.
ניתן לקיים יחסי מין מלאים אחרי תום הביוץ. במקרה של מחזור רגיל פחות או יותר זה משאיר בין שמונה לעשרה ימים כאלה כל חודש. כך עושה כל מי שמשתמשת בשיטה הטבעית. בימי הביוץ ניתן לקיים יחסי מין ללא חדירה. האם יש על כך איסור?
חבצלת*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי חבצלת* »

כן יש כל מיני בעיות..אם כי אולי אפשר לשאול מישהו שמבין יותר טוב ממני בהלכות האלה...בד''כ אנחנו אוסרים על עצמנו יותר מדי כי מתביישים לשאול...:-P
המחזור שלי גם לא סדיר בכל מקרה ואפילו גלולות לא הצליחו אף פעם לסדר לי אותו.
שמונה עד עשרה ימים בחודש נשמע לי מאוד לא מלבב.
עדי_יותם*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי עדי_יותם* »

נעה, עם הרופא שלי בזמנו עוד לא הגעתי לפסים מעשיים, אבל דיברנו על ההתקן והוא המליץ עליו בפה מלא (המירנה), ולא אמר מלה על סיבוכים ותופעות לוואי.
בקי, זה עניין של גישה, עניין אישי. מעבר לעניין הרגישות האישית שלי לעניין הביצית המופרית, אין לי שום בעיה עם זה שלרוב הנשים לא מפריע להחדיר תשלובת פלסטיק ונחושת לגוף שלהן, ולעשות איתו כל מיני משחקים אחרים. זכות האשה על גופה וגו'. את יכולה לקרוא לי פסיכית ונגמור עניין (-:
בהחלט יש הריונות שהייתי מוותרת עליהם, אבל המחשבה על ויתור על הריון בריא מאוד קשה לי. זה מזכיר לי שאמרתי בלידה הראשונה שלי למיילדת, אני רוצה שתתני לי משהו שיעביר את הכאבים אבל שאין לו שום תופעות לוואי. זו גם דרישתי הצנועה מאמצעי מניעה.
נעה_גל*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי נעה_גל* »

אני דווקא מבינה היטב מה שאת אומרת, בקי. נראה לי שזה ההבדל, בערך, בין נשים שאין להן "פנצ'רים" לכאלה שיש.
אני רוצה עוד ילדים והרבה, אבל, אני רוצה גם להיות מוכנה עבורם. אני גם מאמינה בהפרשים גדולים בין ילד לילד לכן, כשאני בוחנת את כל האפשרויות העומדות בפני - זו האפשרות הטובה ביותר לא להכנס להריון בתקופה שאני לא רוצה (שאר השיטות, של אורנה, גלולות וכן הלאה, לא מתאימות לאנשים שכחניים). הלוואי שיכולתי להיות במצב שבו הייתי אומרת - "אם אני אכנס להריון, אז יופי יהיה עוד ילד".

עדי יותם, ההסברים ניתנו לי ביחד עם המירשם לקנות את ההתקן ושוב לפני ההתקנה עצמה ביחד עם המלצה בפה מלא.
רונה_בראון*

התקן תוך רחמי

בקי - לא קראתי את הדף מתחילתו (מאוחר את יודעת...), אבל אם הריון הוא באופן חד משמעי לא רצוי עד כדי כך שתעשי הפלה (וכן, יש הבדל ע-צ-ו-ם בין להמנע מלהכנס להריון לבין הפסקתו לאחר שהחל. קשה לי להבין מישהו שלא רואה את זה, אבל זו בהחלט דעתי האישית) אז למה לא לעבור עיקור?
לגבי מה שכתבת על האזהרות שמופיעות או לא, במינון כזה או אחר... בדקת פעם את ההבדלים, למשל, באזהרות שמופיעות לגבי תופעות לוואי של חיסוני הילדים בין השפה העברית לאנגלית? כאילו שבדרך התרגום ברחו כמה תופעות לוואי שכן מופיעות באנגלית. כך גם עם ההתקן. אני לא יודעת עד כמה לעומק בדקת את הנושא (מתשובותיך בדף לא נראה לי שהבדיקה העמיקה מעבר לנסיונך האישי) אבל יש איזה שהוא שקר עצמי בלהרגיש בטוחה עם ההתקן, רגועה כדבריך. ההתקן רחוק מלהיות אמצעי מניעה בטוח ב-100% ורחוק הרבה יותר מלהיות משהו טבעי ובריא לגופך. ואגב ההשקעה האדירה בשימוש במעקב ביוץ כאמצעי מניעה - כל עמל ושכרו בצידו. לידה טבעית אינה השקעה? הנקה לאורך ימים אינה השקעה? שמירה על תפריט מאוזן ובריא אינה השקעה? חינוך ביתי אינו השקעה? שמירה על סביבה תרבותית ומתאימה לילדיך אינה השקעה?
אני מאמינה גדולה שכל אחד בוחר בדרכו וזכותו בכך ואני שמחה שטוב לך עם התקנך. יש ויש דרכים טובות לא פחות ואני לא חושבת שדבריה של אף אחת מהכותבות בדף הינן שטויות במיץ עגבניות, בחייך....
עוף_החול*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי עוף_החול* »

רונה הזכירה את האופציה של עיקור.
עיקור אינו מומלץ בגיל צעיר (אני בת 30) כי הוא גורם להופעת תופעות גיל המעבר.
הגוף מזהה שאין יותר ביוץ ומחזור ומגיב בהתאם.
אני מוותרת על החוויה הזו שגורמת לגלי חום, הזדקנות מוקדמת וקמטים.

מכיוון שכך את בטח מבינה שהייתי מוכנה לוותר על הפוריות שלי אם לא היו לכך תופעות לוואי ולכן לא אכפת לי להשתמש בהתקן. השיטה של אורנה מיועדת לשמר ולטפח את הפוריות הנשית וזה משהו שאין לי שום אינטרס לטפח אותו. אני בסך הכל לא רוצה להיכנס להריון.
באופן אישי בתור מי שהיתה בהריון שש פעמים ויש לי רק שני ילדים אני יכולה להגיד לך שכבר עברתי את שלב הטראומה האישית מאבדן הריונות וממש לא מזיז לי אם בכל חודש אני מדממת ביצית מופרית או ביציית לא מופרת.
גם הסיבה שאני לא מעונינת בעוד הריונות היא שאני ממש לא מעוניינת לעמוד שוב בפני ההחלטה האם ההריון ישאר או לא.
וכן. ההתקן מרגיע אותי. הוא מונע ממני את הצורך לחשוש ולבדוק כל פעם ואישית הוא לא גורם לי שום בעיות, רגישיות, דלקות או נזקים.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי יונת_שרון* »

עד כמה שידוע לי , עיקור של גבר הוא ניתוח פשוט וקל, ההחלמה מהירה מאוד, ללא תופעות לוואי לטווח ארוך, ולפעמים אפילו הפיך (וחוץ מזה אפשר תמיד להקפיא זרע מראש). ככה שאם כבר מדברים על עיקור לעומת התקן, עדיף לדבר על עיקור הגבר במקום על עיקור האשה.
עוף_החול*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי עוף_החול* »

זה לא שלא הצעתי את האפשרות הזו שהתקבלה בצד השני כהצעה לסירוס.
חבצלת*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי חבצלת* »

בנות, קצת נסחפתם לא? עיקור זה דבר בלתי הפיך. זה לא שאני לא מוכנה לכבד את ההחלטה של מי שרוצה את זה, אבל ההתקן זהו דבר הפיך ואם לא רוצים אותו פשוט מוציאים. זה נשמע לי הרבה יותר בריא מכל סוג של עיקור, שיש בו כמו שציינה בקי גם אפקט פסיכולוגי מרחיק לכת.
ומה את יודעת מה תרצי בעוד 5 שנים?1
איך אפשר ככה לחסום את כל האופציות?!
עדי_יותם*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי עדי_יותם* »

בקי, את מדברת על עיקור של כריתת רחם שחלות או של קשירת חצוצרות?
עוף_החול*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי עוף_החול* »

אני דיברתי על חיתוך צינור הזרע.
חבצלת - אני לא בטוחה שאת מכירה את הסיפור האישי שלי אבל הוא הופיע פעם בבאופן טיבעי.
אני יכולה להגיד לך בלב שלם שאני לא רוצה להיות יותר בהריון אף פעם.
(לעומת זאת אני מוכנה למצוא תינוקת קטנה בת שנה וחצי בכרוב אם יש למישהי מכן אחד מיותר)
רונה_בראון*

התקן תוך רחמי

אגב עיקור.
אמא שלי עברה קשירת חצוצרות לאחר שאחותי הצעירה נולדה. אחותי הנה בתה הרביעית של אמי מתוך שמונה הריונות. קשירת חצוצרות לא גרמה להזדקנות או לצורך בסיוע הורמונלי כזה או אחר לגוף. הוצאת רחם (שגם אותה עברה אמי שנים לאחר מכן) אכן גורמת את התופעות שתארת ועוד רבות וגרועות מהן. לגבי עיקור הגבר: מעבר להסתייגויות האישיות שלי מהעניין יש לנושא גם פן מדעי. הוכח שעיקור הגבר משנה את מצבו ההורמונלי ומכאן גורם לו לירידה משמעותית בחשק המיני (וגם בתפקוד המיני). הנושא נבדק בארה"ב שם בחלק מהמדינות מחייבים עיקור כתנאי מקדים לשחרור מוקדם מבית סוהר לעבריני מין חמורים. בעיניי (הנשיות מאוד) זה מאוד דומה לסירוס, לא?
בקי - צר לי מאוד על החוויות הקשות שעברת. כילדה אני זוכרת היטב את הכאב הנורא באיבוד הריון ובקבלת החלטה אם לשמור הריון ואם לוא.
עדי_יותם*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי עדי_יותם* »

בקי, שאלתי על העיקור הנשי שהתייחסת אליו - לגבי תופעות הלוואי. זה מה שגם רונה אומרת, או שיש לך מידע לגבי תופעות הזדקנות גם בקשירת חצוצרות?
וגם אני מצטערת על החוויות הקשות שעברת. אני מתארת לי שזה נותן פרופורציה אחרת לכל מיני דברים.
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי אלמונית* »

לא כל כך רציתי להתערב, אבל כרגע זה מה שאני עושה.
בקי, אני כן מכירה את הסיפור שלך, ואף אחד מאיתנו איננו נביא. אף אחד לא יודע מה ילד יום. וגם, תתפלאי לשמוע, לא שואלים אותנו.
עוף_החול*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי עוף_החול* »

אלמונית
לא כל כך הבנתי.
מה זאת אומרת לא שואלים אותנו בהקשר המדובר?
את נוהגת להיכנס להריון ללא ידיעתך או בכפיה?
אותי דווקא כן שואלים ומכיוון שאת מכירה את הסיפור האישי את בוודאי יודעת ששאלו אותי והייתי צריכה לענות תשובה מאד קשה.

מסעדה,
האמת היא שאין לי מידע מדוייק אני רק נשענת על מה ששמעתי מרופא הנשים שלי שאני מאד סומכת עליו כי הוא מכיר אותי ויודע איפה עוברים הגבולות האישיים שלי. והוא גם רופא מצויין. אבל את צודקת אולי זה שווה בדיקה יותר מעמיקה.
עדי_יותם*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי עדי_יותם* »

בקי, אני חושבת שהאלמונית רמזה למה שאני פחדתי לכתוב קודם. לא שואלים אותנו אם אנחנו רוצים שיקרו לנו אסונות.
לדוגמה: אפשר לאבד ילד חי, אחד או יותר, ולרצות ילדים נוספים. אפשר לאבד בן זוג ולרצות ילדים מבן זוג חדש.
לכן האופציות של עיקור מפחידות חלק גדול מן האנשים. ברור לי למה בארה"ב עיקור הוא ניתוח נפוץ, ובארץ לא. לכן גם בחו"ל גם נפוץ להביא ילד יחיד, וכאן לא.
שלא נדע.
מסעדה,
אני חיה בארה"ב ואני ממש לא מבינה למה הם עושים פה כל מיני דברים. אני לא מבינה למה הם לא מדברים עם הילדים שלהם על סקס וילדות בנות שלוש עשרה נכנסות להריון. אני לא מבינה למה לא נותנים להן לעשות הפלה ובחטיבות הביניים יש פעוטונים. אני לא מבינה למה הם מאמינים שצריך לגדל ילדים במשמעת ברזל. (כל מי שמנפנף בפופולריות של החינוך בבית בארה"ב שיבוא לכאן ויראה איך הילדים האלה גדלים תחת שילטון הברזל של ההורים ואימת הכנסיה) ואני לא מבינה עוד הרבה דברים. אז אני לא מבינה למה הם עושים עיקורים בכזו קלות אבל אף אחד לא מתנדב להסביר לי.
עוף_החול*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי עוף_החול* »

יש לי ידידה שחיה בישראל והיא בערך בת גילי. יש לנו ילדים בגיל דומה ויצא לנו לשוחח ולהתלבט על מס' הילדים הרצוי.
היא רוצה ללדת שלושה ילדים או ארבעה. את הסיבה לכך היא מסבירה באפשרות שאחד מילדיה ימות והיא לא רוצה להישאר רק עם אחד. (וזו אישה אינטיליגנטית)
מה אני אגיד לכם, אני לא חיה ככה.
אני לא פותחת את הדלת לרווחה לפחד ולדאגה.
נכון שאין לנו שליטה באסונות שצפויים לנו אבל אני מתכוונת לחיות את חיי כאילו אני רק מחכה ומצפה להם שיגיעו. ואני באמת לא מבינה איך אפשר להימנע מאסונות. ואם נאמר יהיו לי חמישה ילדים אבל מצבי הכלכלי (וזה בהחלט שיקול) לא יאפשר לי לקנות רכב חדש ובטיחותי או כסאות בטיחות חדשים וכולם יהרגו לי בתאונה? אז מה עזר לי שהיו לי הרבה ילדים?
ואם אני ממש לא בשלה להריון נוסף והוא יקשה עלי מאד מה יעזור לי אם אני משתמשת בשיטות טיבעיות למניעת הריון אם כל חודש אני נמצאת בלחץ נוראי מפני הריון בלתי צפוי? אז מה הפואנטה בטבעיות אם אני לא מצליחה להרגיש רגועה ובטוחה?
ואם יש לי ארבעה ילדים נפלאים ובריאים ונולד לי אחד חולה במחלה קשה רק בגלל שלא בדקתי מספיק בהריון כי חשבתי שאני אקבל כל מה שיבוא - אז זה יקל על האבדן שלי? זה יקל על יסוריו של הילד שלי? זה ימנע ממני להתאבל על הטימטום שלי למשך כל חיי?
נכון שאין ביטוח מפני אסונות וקשיים ונכון שאי אפשר להגן על עצמנו במאה אחוז אבל כשאפשר להיזהר ואפשר לעשות דברים שיכולים למנוע מאיתנו עצב, כאב או אבדן אני חושבת שצריך לנסות. טיפשי להסתכן סתם בלי שום תועלת.

נסיון החיים שלי אומר שילדים צריכים להיות מאד רצויים כי אף פעם אי אפשר לדעת מה יהיה. ולפעמים יש ילדים שמצריכים הרבה יותר מסבלנות ואהבה. לכן צריך לתכנן ולבדוק ולהגן ולעשות כל מה שאפשר על מנת לא לגרום נזקים מיותרים. ילד שנולד מהריון לא מתוכנן והוא חס וחלילה סובל מבעיה רצינית כלשהי או שבלידתו נגרם נזק לאם יאלץ לחיות אחר כך במשפחה שסוחבת איתה כעס כלשהו או טרוניות כלפיו (גם אם לא אומרים כלום)
להיכנס להריון בצורה "טיבעית" בלי לתכנן היטב קודם זו חכמה מאד קטנה. לפני ממחליטים על ילד נוסף צריך לבדוק היטב איפה אנחנו עומדים בקשר לזה? מה המצב הזוגי? מה מצבם של שאר הילדים במשפחה? מה המצב הפיסי של המשפחה באיזו דירה הם חיים, מה המצב הכלכלי, ועוד המון גורמים ואז לחשוב האם יש אפשרות להבטיח לילד את איכות החיים ותנאי החיים הרצויים לו ולנו. לכן אני אומרת שצריך לחשוב טוב ולשלוט בהריונות, לא להאמין שיהיה בסדר כי אולי (רק אולי) לא יהיה בסדר וצריך להתכונן גם לאפשרות הזו.
אביב_חדש*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי אביב_חדש* »

גם אחותי היא ילדת-התקן. אמא שלי נכנסה להריון עם ההתקן, כשבתקופה ההיא (22 שנים) לא היו מוציאים את ההתקן במקרה של הריון, דבר שמהווה סיכון גדול להריון ולאם.
עוף_החול*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי עוף_החול* »

חבצלת
למה ירדת מהמירנה?
אני על התקן רגיל ורוצה לעבור למירנה על מנת להחליש את הדימומים.
אני אשמח לשמוע את דעתך.
חבצלת*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי חבצלת* »

1. זו התערבות גדולה מדי בתהליכים גופניים, שמשנה לגמרי את כל המערכת הנשית, וזה ממש לא מצא חן בעיני. איך ששמעתי שזה מפסיק את המחזור היה לי חשוד מאוד. עשיתי בירורים מה זה עושה ואז ירדתי מזה.
  2. עדיין לא מוכח שזה בלתי מזיק.
  3. בנות ששומרות על טהרת משפחה מאוד לא המליצו.
  4. אם כבר הורמונים אז גלולות זה נשמע לי פחות סיפור מבחינת הגוף, לפחות זה שומר על דמויי-ווסת. אבל לא מתאים לי גלולות עם הנקה.
אוף...מה לעשות שאין אמצעי מניעה טוב, פשוט לא קיים.
אורית_סיני*
הצטרפות: 27 פברואר 2003, 16:17

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי אורית_סיני* »

התקן תוך רחמי זה אביזר מצויין. הגלולות גורמות לעליית רמת הכולסטרול בדם, להשמנה, לרעב כבד ולשינויים במצב הרוח וזה הדאיג אותי. לכן הפעלתי מכבש שיתקינו לי התקן כי חששתי שהכולסטרול יוביל אותי להתקף לב. אחי בגיל 36 קיבל התקף לב עקב כולסטרול גבוה ולא רציתי להיות הבאה בתור.
אציין שאני כשנה עם ההתקן, נוח לי איתו מאוד, אני נהנית עם בן זוגי, שנתי לא נודדת שמא אולי אני בהריון וחבר'ה לכו על זה. פנו לדר' וקסלר מר"ג, הוא רופא נהדר משכמו ומעלה, אז למה אתם מחכים?
אל תבהלו רבותי ביום הראשון של ההתקן יש התכווצויות ברחם, אך לאחר כמה שעות התופעה נעלמת.
אני חייבת לציין שמאז ההתקן האיכות חיים שלי עלתה, ירדתי במשקל, אני פחות רעבה, רמת הכולסטרול בדמי ירדה ויצאתי מכלל סכנה להתקף לב והחשוב מכל שאין לי מצבי רוח משתנים במחזור.
עלות התקנת התקן יעיל נאמדת על 400-450 ש"ח למבוטחי קופת חולים.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי פלונית* »

הייתי שנים עם התקן תוך-רחמי. לא חשתי בו מעולם, וגם לבן-זוגי הוא לא הפריע. הוא לא גרם לשום תופעות לוואי (מה שאי-אפשר לומר על הגלולות השונות שעברתי), ולא היו כל "פנצ'רים" במשך התקופה.
זה כמובן לא מדגם מייצג, אבל בעיני זה האמצעי האולטימטיבי.
אביב_חדש*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי אביב_חדש* »

לי הוא גרם לדימום כבד מאוד. זה לא מתאים לי יותר.
חבצלת*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי חבצלת* »

אשמח אם תענו לי על השאלה- מה הסיכוי שלי לדמם בצורה מבולגנת ומסיבית במשך התקופה הראשונה לשימוש בהתקן. משום מה לא הצלחתי לדלות את המידע הזה משום רופא (לא שלי, לא זה שעומד לשים לי את ההתקן.)
אביב_חדש*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי אביב_חדש* »

לי זה קרה בחודשיים הראשונים (אולי שלושה) דימום כל שבועיים.
חבצלת*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי חבצלת* »

נשמע רע:-( תגידו, אין איזה אמצעי מניעה שהוא טוב או לפחות נסבל מכל הבחינות?! חוץ מהשיטות הטבעיות שכרגע הן מאוד לא בשבילי וגם ידרשו מאיתנו מלהמנע יותר מדי ימי-טהרה.
אלמונית_דתיה*
הצטרפות: 01 מרץ 2003, 20:00

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי אלמונית_דתיה* »

חבצלת, נראה לי שהתגובה להתקן תוך רחמי היא מאד אישית.
את מכירה אל מנגנוני הפוריות שלך טוב מכולם.
האם המחזור שלך סדיר? האם את סבלת\סובלת מדימומים לא סדירים? האם לידותיך עברו 'באופן טבעי' והגוף חזר לעצמו באופן טבעי? כל אלה יקלו עליך להעריך איך הגוף שלך יגיב להתקן.
אני משתמשת בהתקן ומרוצה. בחודשים הראשונים המחזור שלי היה כבד וארוך מהרגיל, והיו כתמים. לאט לאט זה הסתדר. מאד פחדתי בהתחלה, מאותן סיבות, אבל המתח המלווה באמצעי מניעה אחרים שהשתמשתי בהם - גם לו היה מחיר. כדאי לך לנסות, ולתת לזה שלשה-ארבעה חודשים. אם את לא רואה שזה הולך ומשתפר - אפשר להפסיק. מה דעתך?
חבצלת*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי חבצלת* »

אני כבר די החלטתי אז אני לא באמת מתלבטת. רק שזה קצת מפחיד.
א*
הצטרפות: 10 פברואר 2002, 10:10

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי א* »

אפשר גם להמשיך להתלבט גם עם ההתקן...מנסיון... יש ימים אבל ויש בסל- וזה לא קשור דווקא לדימום
מיץ_פטל*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2001, 22:40
דף אישי: הדף האישי של מיץ_פטל*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי מיץ_פטל* »

אוי מה שקורה לי עם ההתקן....:
הדימום ממש חזק הבתחלה וכאבי הבטן חזקים יותר כארבעה ימים. ואז הדימום נחלש מאוד אך ממשיך כמעט 10 ימים נוספים .ועד שכבר אפשר להנות אני שוב במחזור.....אוףף!!
א*
הצטרפות: 10 פברואר 2002, 10:10

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי א* »

זה רק בהתחלה, אח"כ הגוף עייף מלנסות להוקיע את הדבר הזה....
חבצלת_השרון*
הצטרפות: 01 דצמבר 2003, 19:34
דף אישי: הדף האישי של חבצלת_השרון*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי חבצלת_השרון* »

מישהי יודעת על שינוי בהרגשה בזמן הביוץ עם התקן? אף פעם לא ממש הרגשתי את הביוץ, אם כי למדתי להבחין בסימניו. עכשיו אני יודעת שיש לי ביוץ, וחוץ מזה יש לי גם כאבים כמו של מחזור וגם הפרשה מרובה יותר מבדרך כלל. נשמע מוכר למישהי?
עוף_החול*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי עוף_החול* »

חבצלת
בדיוק עכשיו אני אחרי ביוץ.
בדרך כלל אני לא מרגישה כאבים, אבל הפעם גם לי כאב והרגשתי מאד לא נח כמה ימים.
במקרה גם הייתי אצל רופא נשים בדיוק בביוץ והוא הסתכל ואמר שהכל נראה תקין ושהוא לא רואה סיבה מיוחדת לכאב. ההתקן יושב טוב.

אני זוכרת שגם לפני ההתקן היו פעמים שבהם כאב לי בזמן הביוץ והרבה פעמים שלא.
בכל אופן אולי שווה לך לנסות לקבוע תור לרופא נשים לזמן הביוץ שלך שיציץ פנימה ויוודא שהכל בסדר.
חבצלת_השרון*

התקן תוך רחמי

אימאל'ה, מה זה המבול הזה?!
אני מדברת, כמובן, על המחזור הראשון עם התקן (9 חודשים אחרי ששמתי אותו. אולי אפילו יותר, 10 חודשים או משהו כזה).
אני הייתי רגילה (כמעט שכחתי מהדבר הזה...) להשתמש בטמפונים רגולר, ולגיבוי היו אולוויז סופר. עכשיו אני משתמש בטמפונים סופר פלוס עם תחבושת מתחת ומחליפה כל שעה וזה עדיין לא מספיק!!!
אשכרה כמו אחרי לידה!
זה תמיד ככה או שזה בגלל שזה המחזור הנורמלי הראשון אחרי שלוש וחצי שנים?
עדינה_מאוד*
הצטרפות: 26 מרץ 2003, 09:35
דף אישי: הדף האישי של עדינה_מאוד*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי עדינה_מאוד* »

חבצלת, זה עובר. את עוד תחזרי תיכף מהר מהר לבלי מחזור בכלל.
חבצלת_השרון*

התקן תוך רחמי

עדינה מאוד, מה פתאום בלי מחזור בכלל?
יש לי התקן רגיל, לא מירנה.
כל העניין זה להיות עם מחזור. אחרי 3 וחצי שנים זה נראה לי אפילו בריא. להתנקות.
ואם את מתכוונת להריון, אני מקווה שאת צוחקת!!!!
עדינה_מאוד*
הצטרפות: 26 מרץ 2003, 09:35
דף אישי: הדף האישי של עדינה_מאוד*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי עדינה_מאוד* »

חבצלת יקרה, אכן חשבת שמדובר על מירנה.
אז כן יהיה לך מחזור כנראה....
חבצלת_השרון*

התקן תוך רחמי

גיליתי שהמחזור עם התקן רגיל נמשך 8 ימים! HELP!
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

בכתבה שפורסמה בעיתון (ידיעות) אומר ד"ר וינטרוב כי
"ההתקן ההורמונלי (מירנה)... משפיע רק על רירית הרחם, רירית צוואר הרחם והחצוצרות, באופן שלא מאפשר לזרע לעבור ולהגיע למפגש עם הביצית, ובמידה ונוצר הריון, מונע ההתקן את השרשתו בחלל הרחם .... תופעות לוואי מועטות ולרוב נסבלות"

"נוכחותו של התקן המכיל נחושת גורמת לכך שרירית הרחם תעבור שינויים שלא יאפשרו את קליטת ההריון בחלל הרחם. בנוסף, יוני הנחושת מונעים את תנועת תאי הזרע, כך שהם מתקשים להגיע אל הביצית וסיכויי ההפריה פוחתים מאוד. להתקן זה תופעות לוואי כמו הגברת כמות דימום הוסת, דימום בין וסתי, כאב בזמן הוסת וזיהומים (נדירים) באגן."

אני מקווה שציטוט זה יבהיר את השאלות שהיו פה בדף בקשר לשאלה אם יש או אין הפריה.
(אני מקווה שלא הפרתי זכויות יוצרים)
טל_טיבי*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2004, 18:48
דף אישי: הדף האישי של טל_טיבי*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי טל_טיבי* »

אתר לגעת אשה
של אילנה אילן ו- שירה לוריא שכותבות גם באתר הזה, הוא אתר נפלא עם המון תשובות בעיניני נשים. מומלץ מאד.
צביה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2004, 22:41

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי צביה* »

לי יש מירנה כבר בפעם השניה , ואני מאוד מרוצה, המירנה משפיע מקומית ולא משבש את הביוצים,אני יכולה לעקוב אחר ההפרשות השונות במהלך החודש כולל שינויים גופניים רגשיים ומיניים. הדימום מופחת באופן משמעותי . בגלל ההשפעה על עובי רירית הרחם יש סיכוי קטן יותר להריונות חוץ רחמיים, וגם יש שינוי בצואר הרחם שמפריע לזרע להגיע לביצית .
בקיצור ממליצה מאוד .
http://www.e-med.co.il/emed/new/usersit ... mirena.htm
ענת_ב_פ*
הצטרפות: 10 נובמבר 2004, 09:18
דף אישי: הדף האישי של ענת_ב_פ*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי ענת_ב_פ* »

קודם כל אני רוצה לומר 'תודה קיבוצית' לכל מי שכתבה פה! קראתי את הדף בצמא.
אוסיף בקצרה- לי יש נסיון של שנים עם הגלולות. לא אהבתי את הצורך היומיומי לזכור לבלוע אותן אבל השתמשתי שנים ארוכות.
לאחר הלידה הראשונה השתמשתי בהתקן רגיל. זו היתה חוויה לא נעימה מההתחלה ועד הסוף. הרגשתי שאני אשכרה מרגישה את נוכחותו, הדימום היה כבד ומעצבן.
לאחר הלידה השנייה חזרתי לגלולות ולאחרונה עברתי למירנה. אין מה להשוות מבחינת התחושה להתקן הרגיל. ת'מירנה אני ממש לא מרגישה. זה נכון שיש הכתמה אבל אין מצב של דימום כבד. לאחר כ- 3 חודשים אני מרגישה שזה במגמת שיפור.
אבל יש אבל- הרבה בעקבות השפעת האתר אני לא אוהבת את הרעיון שיש לי משהו זר בגוף (גם אם לא מורגש) מצד שני הריון נוסף כרגע אינו בא בחשבון. אז כרגע זה הרע במיעוטו... מקווה שתרמתי במשהו @}
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

יש לי שאלה חשובה: כולן מתיחסות להתקן ה"רגיל" כאל התקן טבעי יותר, כי הוא לא הורמונלי; אבל מי אמר שיונים של נחושת יותר בריאים לגוף מהורמונים? והאם נכון שפעם היה בשוק התקן העשוי פלסטיק בלבד אך הפסיקו להשתמש בו בגלל אחוז כשלונות גבוה?
אני עם התקן רגיל כבר שנתיים. אשמח לשמוע תשובות כי הנושא הבריאותי מדאיג אותי.
קצה_הקרחון*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2006, 02:22
דף אישי: הדף האישי של קצה_הקרחון*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי קצה_הקרחון* »

אני ממש מופתעת שלא מוזכר כאן התקן שהיה לי בשם GynaFix (ויש גם GynaFix mini)
הוא קטן ועדין מאוד, הרבה יותר מההתקנים שרופאי הנשים שמים בד"כ ולכן עושה הרבה הרבה פחות (אם בכלל)
דימומים או כאבים.

לכן מתאים מאוד למי ששומרת נידה (וגם למי שלא).
אין בו בכלל הורמונים.

רוב רופאי הנשים לא שמים אותו ולפעמים גם לא שמעו עליו בכלל.
מי ששם לי אותו ומכיר אותו הכי טוב בארץ הוא ד"ר אורי לוי מפוריה (אדם מדהים).
יכול להפנות לרופאים אחרים בארץ שיש להם את ההתקן.
אני ממליצה עליו באובססיביות לכל חברותיי אחרי לידה. והיה לי אותו אחרי ההריון הראשון.
עשב_השדה*
הצטרפות: 27 נובמבר 2006, 02:52
דף אישי: הדף האישי של עשב_השדה*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי עשב_השדה* »

המלצתי כבר בדף אחר, אבל אני כל כך מרוצה, שאמליץ גם כאן.אמצעי מניעה חדש: נובהרינג (nuvaring). נראה כמו גומיה לשיער של הבת שלי, מוכנסת באופן עצמאי ונשארת בנרתיק שלושה שבועות, לא רואים אותה ולא מרגישים אותה, גם לא בזמן קיום יחסים. מוציאים אותה גם באופן עצמאי (כמו טמפון או-בה) לאחר שלושה שבועות ונשארים בלי למשך שבוע בו מקבלים מחזור. פשוט תענוג צרוף. שכחתי בכלל שהיא שם, שהייתי צריכה לכתוב ביומן מתי הכנסתי ומתי להוציא. בלי דימומים, בלי כתמים, ובלי בלבולי מוח שהגוף צריך חודשיים להתרגל. וגם לא נחשב חציצה בטבילה. הקטע הוא שזה לא משנה איך היא "יושבת" בפנים, כי היא משחררת כל הזמן מינון נמוך מאוד של הורמונים דרך קיר הנרתיק למחזור הדם. הרופא שלי אמר שאם הבעל מרגיש אותה (שלי לא הרגיש...) אז אפשר להוציא לשעה שעתיים המדוברות, ולדחוף חזרה אח"כ. ההגנה לא נפגעת. אחוזי בטיחות כמו גלולות הנלקחות באופן סדיר ולא שוכחים אף פעם. (יש דבר כזה???) בקיצור - שום ספריה בייתית אינה שלמה בלעדיו! מומלץ! (נשמע טו גוד טו בי טרו - אבל נשבעת שכל מילה אמת)
חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי חוט_השני* »

(נשמע טו גוד טו בי טרו - אבל נשבעת שכל מילה אמת)
:-/
נשמע בדיוק כמו גלולות (רק מוכנס לגוף מכיוון אחר).
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מישהי יודעת איך התקן רגיל משפיע על אקנה? ואיך מירנה?
(אני בת 35, גמרתי ללדת, יש לי ארבע בנות, ואקנה...)
אמא_טל*
הצטרפות: 13 נובמבר 2007, 00:11

התקן תוך רחמי

שליחה על ידי אמא_טל* »

פלוני אלמונית
לפי מה שאני יודעת על התקנים, המירנה - בגדול - משפיע כמו גלולות למניעת הריון אך אולי קצת פחות. אך לגבי האקנה אני לא בטוחה... (בגלל שזה עם הורמונים) ההתקן הרגיל בטוח לא משפיע על האקנה כי הוא לא עם הורמונים. זה מה שאני יודעת. בכל אופן כדאי להתייעץ עם רופא הנשים.
וגם- ממליצה לך לחפש קוסמטיקאית טובה שמשתמשת במוצרי קוסמטיקה של חברת "הולילנד קוסמטיקס". זו קוסמטיקה פרארפואית עם חומרים פעילים וטבעיים מ צ ו י י נ י ם! מדע הקוסמטיקה של היום מצליח להגיע לתוצאות נהדרות לא פחות מכדורים שנוטלים דרך הפה וכמובן שאין סיכון למערכות הפנימיות ולבריאות כי זה בכ"ז טיפול חיצוני. קוסמטי.
אם את רוצה פרטים אני בדף הבית שלי.
שליחת תגובה

חזור אל “תכנון הריון”