טיפול בגור חתולים יתום

אנונימי

טיפול בגור חתולים יתום

שליחה על ידי אנונימי »

גידול חתולים באופן טבעי

הדף נקרא בעבר חתולים בצמרת עצה דחופה

נקודות חשובות בטיפול בגור חתולים
  1. באופן כללי עדיף לא לאסוף חתלתולים עד שבטוחים שאין להם אמא, האמהות יכולות לצאת לחפש מזון למספר שעות, לחזור ולגלות שהגורים כבר לא שם... אסור בשום אופן להפריד גור מאימו, עד לגיל של 6 שבועות לפחות. ברגע שהאמא מזהה שהגור טופל ע"י מישהו אחר היא מתכחשת אליו. היא תתעלם ממנו ולא תתן לו לינוק ממנה. היא ממש תגרש אותו ממנה.
  1. לא כדאי לתת מוצרי חלב, אם הוא כבר אוכל בכוחות עצמו אפשר להרטיב מזון חתולים במים פושרים או בשר לחתולים מקופסא.
אם הוא עדיין יונק יש פורמולות מיוחדות לגורי חתולים או שניתן להכין, או פורמולה של תינוקות בריכוז כפול.
  1. כדאי מאוד להחזיק אותו רוב שעות היום צמוד לגוף אנושי (צריך חום גוף, סמרטוטים לא יעזרו לו). אם אין אפשרות, לעטוף בקבוק חם במגבת, להניח את הגור ולשים מעליו עוד מגבת, שיישמר חם בין השכבות.
  1. כל 3 שעות צריך להאכיל אותו עם טפטפת (או לקנות בקבוק הנקה מיוחד לבע"ח).
  1. גידול של גור בן כמה ימים דורש בערך 3 שבועות של טיפול בלתי פוסק 24 שעות, ומלכתחילה הסיכוי להצליח הוא קטן.
המגע, חום הגוף, והאכלה כל מספר קטן של שעות הם קריטיים להצלחה.
  1. רצוי מאוד לתת לו לינוק את החלב בבקבוק מיוחד עם פטמה ולא דרך טפטפת. לגורים יש צורך ביניקה ממש כמו תינוקות.
  1. לא לשכוח בכל האכלה לנגב את איזור הנקבים בצמר גפן רטוב. ה"לנגב" הוא מין עיסוי שכזה (אמא חתולה עושה את זה בד"כ עם הלשון). משפשים בעדינות את איבר מינם ופי הטבעת, גורים צעירים לא יכולים לעשות צרכיהם לבד ויכולים למות מעצירות.
  1. לא לשטוף גם אם הוא מלוכלך. אפשר בעדינות להסיר לכלוך בעזרת צמר גפן ומים פושרים, ומייד לייבש טוב טוב עם מגבת ולחמם את הגור עם בקבוק חם ומגבת. הם לא מסוגלים לשמור עדיין על חום גוף. שטיפה יכולה לקרר אותם לגמרי.
  1. והכי הכי חשוב, לעקר ולסרס את החתולים שאיתכם, יותר מידי גורים מומתים בעמותות ובעיריות כי אין בשבילם בית...
  1. תולעים או פרעושים זה דבר שמופיע אצל חתול מידי פעם. אפשר בקלות לטפל. ללכת לוטרינר ולבקש - כדורים נגד תולעים לחתול. זה הולך כדורים לחתול עד 4 קילו ומעל 4 קילו. נותנים בד"כ כדור אחד במיידי וכדור נוסף אחרי 10 ימים או שבועיים. מדובר בגילאים מבוגרים יותר, כשכבר יכולים לאכול לבד.
  1. אסור להשתמש בשום אמצעי להדברת פרעושים - הם קטנים מדי. פשוט לסחוב עוד שבועיים ואז אפשר עם צמר גפן ותרסיס (תרסיס, לא אמפולות) פרונטליין להעביר מעט על הגוף. בלי אמפולות להדברה ובלי כלום - הם מתים מזה בגיל כזה (אולי יהיה מי שיגיד לך שדווקא אצלו לא קרה כלום אבל לרובם זה מסוכן ואסור בתכלית האיסור) וזה בטוח רק אחרי גיל 3 חודשים.

תרמו: אדם א, נעה גל, אילנה, ארני ש, תמר מ, תבשיל קדרה, אמא של מיה, אלה לי לה, אחת
אמא_של_מיה*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2002, 11:25
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_מיה*

טיפול בגור חתולים יתום

שליחה על ידי אמא_של_מיה* »

גור בן מס' ימים, עיניו עדיין עצומות , וחבל הטבור המיובש עדיין מחובר אליו... אמו נטשה אותו והשאירה את 3 האחרים צמודים אליה. ניסיתי להחזירו אך היא שוב "עברה דירה" והשאירה אותו בוכה, כבר כמעט יום. לקחתי אותו אליי ונתתי לו חלב פרה במזרק. רק עכשיו הבנתי שזה לא טוב. אבל עכשיו שבת , ואין לי בבית מטרנה, אז מה בנתיים?

המשכתי לחפש באינטרנט ואני עונה לעצמי ולאחרים שיבואו עם אותה שאלה:
עד גיל 4-5 שבועות. בשום פנים ואופן לא חלב, וגם לא חלב מהול במים! החלב גורם לשילשולים ובעקבות כך לאובדן נוזלים עד כדי סכנת חיים בגורים קטנים. מומלץ להשתמש באבקות חלב המיועדות לגורי חתולים, אך אפשר גם באבקות לתינוקות, כמו מטרנה או סימילק. כאשר אבקות חלב לא נגישות, ניתן להרכיב את המתכון הבא מערבוב החומרים: חלמון ביצה, גבינה לבנה (5% שומן), חצי כפית סוכר ושלושת-רבעי כוס מים חמימים. גורים אינם רגישים לגבינת קוטג' כמו לשאר מוצרי חלב המועשרים בסידן. לקוח מ פטציקלופדיה
אנהאטה_א*
הצטרפות: 05 מרץ 2002, 22:00
דף אישי: הדף האישי של אנהאטה_א*

טיפול בגור חתולים יתום

שליחה על ידי אנהאטה_א* »

לגבי העברה לביה"ח וטרינרי בבית דגן,
לא עדיף מסירות ואהבה של "אמא"? - אפילו היא חורגת? בבית חולים זה לא כמו הטיפול החם והאוהב שהוא יקבל בבית חם ואוהב - אצל אמא של מיה. אפילו שאני ממש לא מכירה אותה.
אמא_של_מיה*

טיפול בגור חתולים יתום

אכן, איזה טיפול מסור... כל שעתיים (גם בלילה) להאכיל במזרק, ואח"כ לעסות לפיפי, להחליף מים בבקבוק החם, לנקות וללטף ולהרגיע. תולי (שם זמני) בן/בת 4 ימים. הוטרינר אמר לי שעד גיל 10 ימים יש סיכוי של 50% שהוא יחיה. מי בכלל תכנן להיות משפחה אומנת לחתול? אנחנו חובבי כלבים. אבל זה פשוט צער בעלי חיים. למה היא עזבה אותו? הוא דווקא לא חלשלוש. :-(
אנהאטה_א*
הצטרפות: 05 מרץ 2002, 22:00
דף אישי: הדף האישי של אנהאטה_א*

טיפול בגור חתולים יתום

שליחה על ידי אנהאטה_א* »

אמא של מיה,
רצוי מאוד לתת לו לינוק את החלב בבקבוק מיוחד עם פטמה ולא דרך טפטפת. לגורים יש צורך ביניקה ממש כמו תינוקות.
>אנהאטה מרגישה שהיא הופכת להיות מדריכת הנקה של לה לצ'ה של החתולים ;-) <
אמא_של_מיה*

טיפול בגור חתולים יתום

תראו באיזו שעה אני ערה, קמתי לבדוק אותו כי הוא לא קרא לי כבר כמה שעות. הפסקתי כמעט לקום לילדים אז עכשיו אני קמה לחתול. הגיסה החרדית אומרת שזה סימן ברור שאני צריכה עכשיו עוד ילד...
אמא_של_מיה*

טיפול בגור חתולים יתום

לפני כשעה ראיתי את האמא וניסיתי לעשות מפגש. חשבתי שאולי הוא יינק ממנה והטיפול שלה ייתן לו יותר סיכויים לשרוד. היא רחרחה ואז נעלמה איתו. חיפשתי אותם ומצאתי באיזשהו מחבוא את אמא, גורגור ועוד גור הרבה יותר גדול. לא היה סימן לשניים האחרים, והגור "שלי" בכה...
עכשיו אני חושבת :אולי הוא לא מצליח לינוק ממנה? אולי הוא שכח כי התרגל למזרק ("/בקבוק") ?
אולי בגלל זה היא עזבה אותו בהתחלה, כי הוא חלש ולא יונק?
למה בכלל עכשיו היא פתאום רוצה אותו, אחרי שנטשה אותו? אולי בגלל שהאחרים מתו?
אולי בכלל כדאי שאני אקח אותו בחזרה? בתצפיות שלי לא ראיתי אותו יונק, רק בוכה או ישן ליד הזנב שלה...
אני רק רוצה שהוא יחיה. :-(
אמא_של_מיה*

טיפול בגור חתולים יתום

אולי אני מגזימה.אבל אני לא יכולה לעשות כלום, כל הזמן זה בראש שלי.
עשיתי טוב או עשיתי רע. לא יודעת . שוב הצצתי- הוא ישן רחוק ממנה. יכול להיות שאין לה מספיק חלב לשני הגורים? היא מאד מבוגרת. אני חוששת מצד אחד שהוא לא מקבל מספיק אוכל/ לא מצליח לאכול וימות, ומצד שני אולי הוא כן מקבל מספיק חלב, ואם אני אקח אותו זה יהיה לה נורא עצוב...
אני אחכה עוד קצת ואם לא אראה אותו יונק -אז אקח אותו אליי.
ארני_ש*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2003, 07:18
דף אישי: הדף האישי של ארני_ש*

טיפול בגור חתולים יתום

שליחה על ידי ארני_ש* »

כל כך כל כך מכירה את ההרגשה . ההתלבטויות מה לעשות . קודם כל אני מחבקת אותך ואומרת לך שאת עושה הכי טוב שאת יכולה . אין דרך לדעת מה באמת נכון , ולפעמים גם הדבר הכי נכון לא יציל אותו כי לפעמים יש פגמים פיסיים שמובילים למוות בכל מיקרה . תלכי עם האינטואיציה שלך ואמא חתולה עם שלה ואולי אולי תצליחו שהוא יחיה , אבל גם אם לא את ממילא חייבת לעשות מה שנראה לך נכון . חיבוק גדול , ואני איתך לפחות וירטואלית .
חיה*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2003, 00:47

טיפול בגור חתולים יתום

שליחה על ידי חיה* »

היי, במקרה נכנסתי לדף הזה, היה לי מקרה דומה, החתלתול שאני אספתי היה "פגום" וחלשלוש ואמא שלו נטשה אותו. לקחתי אותו והאכלתי אותו בחלב המיוחד לחתולים, כל שעתיים בדיוק כמו שאת עושה, ואחרי שהוא התחזק קצת אמא שלו הסכימה לקבל אותו בחזרה, אבל הוא לא ידע לינוק - או יותר נכון לא ידע לדחוף את האחרים כדי להגיע לציצי שלה. אז נתנתי לו להאבק ובמקביל האכלתי אותו כל שעתיים כמה שהוא רצה, כי הוא חייב לאכול כל שעתיים - אחרת הוא ימות, ולפי הכמות שהוא אכל ממני ידעתי כמה הוא הצליח לינוק ממנה, וככה הפסקתי בהדרגה עם החלב עד שהוא גדל קצת והתחיל עם אוכל יבש לגורים. אפשר לדעת גם שהוא אוכל טוב לפי הבטן שלו, אם היא מלאה ועגלגלה, לא מפוצצת אבל סבבה כזו - כרס קטנה של תינוקות, וגם האכלתי את האמא שלו כדי שתתחבר אלי ואני יוכל גם להגיע אליו - היא היתה חתולת רחוב, וגם כדי שהיא לא תראה בי מטרידה ותעזוב למקום אחר ואז לא אדע מה עלה בגורלו.
בקיצור היום כל המשפחה מאומצת, כולל דודים ודודנים...והחתלתול החלשלוש הזה עושה שמות בשכונה!:-D
מקווה שלא מאוחר מדי ושהכל בסדר, עשית מעשה של אהבה, אבל אל תשכחי שלא הכל תלוי בנו. חיבוק גדול לשניכם.@}

אה, ודרך אגב, לא קיים מצב של "אין מספיק חלב" -אם האמא אוכלת טוב כמובן, אז אולי את יכולה לעזור לה בארוחות, (זה לא משנה שהיא מבוגרת.)
בהצלחה!
אמא_של_מיה*

טיפול בגור חתולים יתום

:-(
הוא מת הבוקר...
בלילה האחרון קמתי אליו פעמיים והוא לא רצה לאכול, הבכי שלו היה ממש חלש. חיממתי אותו עליי, והחלפתי לו מים בבקבוק החם. ב6:30 בבוקר הוא היה ממש קר. חיממתי לו מגבת במיקרו ועטפתי אותו. הוא רצה רק לישון. הוא כזה פצפון...
ועכשיו נכנסתי לדף לקרוא מה שכתבתן (תודה), ופתאום היתה לי הרגשה מוזרה והלכתי לבדוק מה איתו.
הוא לא זז. כולו התקשה באותה תנוחה ששמתי אותו...
איזה בכי היה שם :'( כ"כ נקשרתי אליו בשבוע הזה. עצוב לי מאד.

שכחתי לספר שבאותו היום החזרתי אותו הביתה כי ראיתי שהוא ממש מוזנח אצלה. כנראה שהיא הבינה שהוא חולה או משהו כזה, כבר מההתחלה כשעזבה אותו.
מיה_גל*
הצטרפות: 07 דצמבר 2002, 09:46
דף אישי: הדף האישי של מיה_גל*

טיפול בגור חתולים יתום

שליחה על ידי מיה_גל* »

(())
נורא עצוב :'(
כנראה שזה מה שהיה צריך לקרות, ברירה טבעית, רק שלנו מאד קשה שלא להתערב במצבים עצובים שכאלה.

לבי איתך, אמא של מיה
(())
אמא_של_מיה*

טיפול בגור חתולים יתום

תודה, מיה.כל הזמן אני חושבת על כל מני אולי-ים ואם-ים, אולי הייתי צריכה, ואם הייתי עושה ככה... למרות שאני יודעת שעשיתי כל מה שיכולתי.
זה בא לי ממש בבום כי הייתי מאד אופטימית וחשבתי שזה יצליח והוא ישרוד.
נזכרת איך הוא טיפס לי על היד בזמן שהאכלתי אותו. איך הוא "גמע" את המזרק (לא הצלחתי להשיג בקבוק)
איך התכרבל בארגז שלו בתוך המגבת , ואיך קרא לי כשהיה רעב. כל הזמן אני "שומעת" אותו.
סיפרתי לבכור והוא התפלא : אבל אמא, למה הוא מת?
וביחוד התעניין בעובדה שסיפרתי לו שבכיתי: איך בכית?
  • כמו שאתה בוכה לפעמים.
תמיד חשבתי שלידם אני צריכה להיות חזקה, כי אם אני אבכה יהיה להם מאד קשה. אבל הפעם הרגשתי שחשוב שידע שהיה לי קשה כדי לתת גם לו לגיטימציה להיות עצוב/ לבכות. אבל הוא רק התפלא ולא ממש נעצב. כנראה שרק אני - שטיפלתי בו - נקשרתי כל-כך...
ארני_ש*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2003, 07:18
דף אישי: הדף האישי של ארני_ש*

טיפול בגור חתולים יתום

שליחה על ידי ארני_ש* »

עשית מה שצריך , הלב שלי איתך . ממש התרגשתי איתך והצטערתי שמת . נגעת לי ללב ממש .
חיה*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2003, 00:47

טיפול בגור חתולים יתום

שליחה על ידי חיה* »

או, אמא של מיה, אני כל כך מצטערת בשבילך, עם כל החג הזה יצא לי רק עכשיו להכנס לאתר וכבר כמה ימים שאני חושבת עליכם.
ממה שאת מתארת נראה לי שהוא היה יותר חולה ממה שחשבת ובטח היה שם גם איזה וירוס קטן שלא הועיל למצב, כי הוא לא קיבל מספיק מהקולסטרום (החלב הראשוני) של החתולה האמא, ואז היה חשוף לכל פיפס קטן.
אני יודעת שזה לא מקל את הכאב אבל תדעי שזה בטח שלא תלוי בנו הדברים האלו, ועשית את הכי טוב שיכלת, והכי חשוב נתת לו ימים מאושרים ואוהבים לפני שהוא מת, מה שהוא לא קיבל מאמא שלו.
אני כל כך מכירה את ההרגשה היו לא מעט שאיבדתי בעצמי.
הרבה אהבה וחיבוקים.
אנהאטה_מקפה_אינטרנט*
הצטרפות: 20 אוקטובר 2003, 11:54

טיפול בגור חתולים יתום

שליחה על ידי אנהאטה_מקפה_אינטרנט* »

אמא של מיה. אין לי אינטרנט , אז רק עכשיו קראתי את בקשתך.
אני כל כך מבינה אותך. פרינסס היקרה שלנו מתה בדיוק כך. כל הלילה הייתי ערה יחד איתה. עשיתי לה הילינג וליטפתי אותה בזמן שהיא גססה בזרועותי.
זה קשה, אבל הוא מת עם אהבה גדולה שהענקת לו. וזה המון.
אורה_גבריאלי*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2004, 08:36
דף אישי: הדף האישי של אורה_גבריאלי*

טיפול בגור חתולים יתום

שליחה על ידי אורה_גבריאלי* »

אוי. עצוב. למרות שזו דרך החיים וכולי... ושכל כך הרבה גורים לא שורדים.

לפני כמה שנים ניסיתי להציל גור שחור וחולה שננטש על ידי אימו. קראתי לו כוש.

כשהוא מת עוצמת הצער היתה מהממת.

|L|
ינאי_שפרון*
הצטרפות: 13 נובמבר 2001, 17:19
דף אישי: הדף האישי של ינאי_שפרון*

טיפול בגור חתולים יתום

שליחה על ידי ינאי_שפרון* »

אזהרה:
  1. לא לתת לחתולים (גורי חתול) חלב!
  1. לא לקחת גור חתול מאמא שלו!
  1. אם אתם רואים גורי חתול אם אמא שלהם אז אל תיגעו בהם אתם בתח שואלים את עצמכם למה אז אני יגיד לכם כי אז האמא שלהם עוזבת אותם והם נשארים לבד
אהבת_עולם*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2008, 01:17
דף אישי: הדף האישי של אהבת_עולם*

טיפול בגור חתולים יתום

שליחה על ידי אהבת_עולם* »

שלום,
אני צריכה הכוונה בכמה נושאים שקשורים לעזרה לגור חתולים יתום

לפני שבוע בערך התחלתי לשמוע יללות של גור מתחת לבית.
בשבת החלטתי לחפש אותו ולתת לו מים ואוכל.
התברר שהוא לא ממש ממש קטן. היה יותר גדול ממה שדמיינתי. אני לא יודעת להעריך, אבל הוא בטח כבר לא בן כמה ימים. (פעם מצאתי גור קטן יותר, ונדמה לי שהווטרינר אמר שהוא בן שבועיים. אז זה בטח כבר יותר...)
היה די מפוחד ולא נתן להתקרב. (עשה קולות נשיפה מפחידים כשניסיתי וברח מצד לצד. אבל לא באמת היה יכול לשרוט או לנשוך, רק מעניין שכבר היו לו האינסטינקטים להיזהר.)
בסוף הצלחתי להתקרב אליו.
מצלחת שהגשתי לו לא אכל. חשבתי שאולי עדיין לא יודע ללקק מצלחת. למרות שנראה לי שכבר אמור לדעת.
קירבתי לו מים בבקבוק עם זרבובית (מודה, זה בקבוק של חוקן שהיה לי בבית :-D). הוא לא ממש פתח את הפה, אבל 'עשה טובה' וליקק קצת ממה שנשפך.
ואז ניסיתי גם חלב באותו בקבוק. ליקק קצת כנ"ל.

כיוון שהבנתי שחלב לא טוב להם, למחרת הבאתי לו יוגורט (חברה המליצה).
הוא שוב לא נראה שיודע איך ללקק מצלחת. אז קירבתי לו היוגורט בכפית, והוא ליקק מהכפית.
ואז קירבתי לו צלחת עד לפה כמו הכפית וליקק, ואז הנחתי את הצלחת, ונראה שהבין את הרעיון וניגש ללקק בעצמו.

ועכשיו אני פעם ביום נותנת לו יוגורט.

1. האם יוגורט כן בסדר? אם לא, אז מה כן? (כפי שאמרתי, הוא כבר לא גור ממש קטן).
  1. א) באיזה שלב אפשר להתחיל לתת לו אוכל יותר מוצק?
ב) ואז, מה טוב לתת? (בשר? שאריות אוכל?)
ג) האם המעבר צריך להיות הדרגתי? איך?
  1. אני ממש לא רוצה שיתרגל להיות תלוי בי (אין לי יכולת לטפל בו קבוע). לכן גם אני כרגע נותנת לו אוכל רק פעם ביום. גם שלא יתרגל להיות שבע כל הזמן ואז יסבול כשלא יהיה לו אוכל. וגם כדי שילמד שהוא גם צריך לחפש לעצמו אוכל ולא רק לחכות לי.
א) האם המחשבה שלי היא נכונה?
ב) באיזו תדירות זה נכון לתת לו אוכל - כך שמצד אחד לא יגווע ברעב, מצד שני לא יפתח תלות מוחלטת בי?
  1. האם צריך לתת לו גם מים?
הנחתי לו צלחת עם מים, אבל אני לא בטוחה שהוא יודע מה לעשות עם זה... ואם אני מנסה לקרב לו משהו לפה הוא מתעצבן. (אולי הוא יודע שזה בקבוק של חוקן ;-)).
אם הוא יהיה צמא, הוא כבר יבין שהוא אמור לשתות מהצלחת?
  1. האם כדאי ללטף אותו? (כרגע הוא קצת יותר מעז להתקרב אליי, אך עדיין בורח. ואני חוששת שילמד לא לפחד - כי אז אחרים עלולים לפגוע בו. האם אני צודקת?)
ניתן להרכיב את המתכון הבא מערבוב החומרים: חלמון ביצה, גבינה לבנה (5% שומן), חצי כפית סוכר ושלושת-רבעי כוס מים חמימים. גורים אינם רגישים לגבינת קוטג' כמו לשאר מוצרי חלב המועשרים בסידן.

האם מישהו יודע אם זה אכן מומלץ?
גם לגור לא ממש קטן?

והאם אפשר לתת גבינת קוטג' כמו שהיא?
רותם*
הצטרפות: 04 מרץ 2003, 06:37

טיפול בגור חתולים יתום

שליחה על ידי רותם* »

לא כדאי לתת מוצרי חלב, אם הוא כבר אוכל בכוחות עצמו אפשר להרטיב מזון חתולים במים פושרים או בשר לחתולים מקופסא. אם הוא עדיין יונק יש פורמולות מיוחדות לגורי חתולים או שניתן להכין פורמולה של תינוקות בריכוז כפול.

האם צריך לתת לו גם מים?
זה הכי חשוב. אין לו מקורות מים זמינים .
אהבת_עולם*

טיפול בגור חתולים יתום

הוא כבר אוכל בכוחות עצמו אפשר להרטיב מזון חתולים במים פושרים או בשר לחתולים מקופסא.
אוקיי, תודה.
מה עם שאריות עוף שלנו?

חוצמזה, כפי שאמרתי, אני לא רוצה שיתרגל שאני מאכילה אותו. אין לי שום עניין עכשיו להתחיל להשקיע באוכל לחתולים וכאלה.
רציתי רק שישרוד ויתחזק, ויתחיל להסתדר לבד.
זה אפשרי לדעתכם?

זה הכי חשוב. אין לו מקורות מים זמינים .
כן, אך כפי שכתבתי - כן שמתי לו צלחת עם מים. אני רק לא יודעת אם הוא יודע מה הוא אמור לעשות עם זה.
נשארו שם פחות מים ואני לא יודעת אם הוא שתה או שזה התאדה.
אתם חושבים שאם הוא יודע ללקק מצלחת הוא יידע לשתות בעצמו?
רותם*

טיפול בגור חתולים יתום

שליחה על ידי רותם* »

שאריות עוף מבושלות ללא עצמות זה בסדר. אם הוא יודע לאכול הוא יודע גם לשתות. אם הוא כבר גור גדול הוא יכול לדעתי לשרוד עם מעט עזרה, אמנם תוחלת החיים ברחוב קצרה יחסית אבל חתולי רחוב שמקבלים קצת מזון יכולים להסתדר לא רע ולהשלים חוסרים בציד.
אהבת_עולם*

טיפול בגור חתולים יתום

תודה רותם.
האם עור של עוף גם בסדר?

אין לי מושג אם הוא יודע כבר ממש ללעוס. את היוגורט הוא מלקק.
היום ניסיתי לתת לו כמו שהוצע למעלה - קוטג' עם חלמון ביצה, והוא התחיל ללקק את זה, אבל אני ניסיתי למשוך אותו עם זה מהכביש למדרכה, ואיכשהו הוא לא הלך אחריי. כך שאין לי מושג אם הוא יודע לאכול את זה.
השארתי את הצלחת על המדרכה, אבל הוא לא אכל.

הוא נראה לי קצת אהבל. ואני לא יודעת אם הוא מתנהג כמו שהוא מתנהג בגלל שהוא גור, או שהוא באמת גור אהבל.
אבל משהו נראה לי מוזר אצלו.

גם זה שכבר כמה פעמים האכלתי אותו, והוא בכל זאת מתנהג כאילו לא מכיר אותי, ובורח ממני כל הזמן. (בעבר גורי חתולים שהאכלתי די מהר הכירו אותי ונתנו לי לגשת אליהם).
וגם, שאם אני לא שמה לו את האוכל ממש מתחת לאף - הוא לא בא אליו.

למשל אני רוצה להרגיל אותו שאני שמה לו אוכל בחצר. אבל אם אני לא תופסת אותו ומניחה אותו ליד האוכל - הוא לא מגיע אל האוכל.
והיום הוא היה בצד השני של הכביש (מזל ששבת ולא עברו מכוניות) - ושמתי לו צלחת ואחרי שליקק קצת משכתי אותה מטר ממנו על הכביש כדי לגרום לו להגיע למדרכה ליד החצר שלי - והוא לא קלט איפה האוכל. רק כשקירבתי שוב איזה חצי מטר ממנו הוא התקרב ואכל. וככה כל פעם - רק אם זה היה ממש קרוב אליו הוא ניגש לאכול ואם הרחקתי קצת יותר מחצי מטר - הוא הסתובב סביב עצמו, כאילו שאין לו מושג איפה זה.

חשבתי אולי הוא לא רואה. אבל העיניים שלו פתוחות. נראה לי שהוא רואה. כשמתקרבים אליו הוא בורח.
אולי חוש הריח שלו לקוי?
אולי הוא אוטיסט?
ואולי זו בכלל התנהגות אופיינית לגורים?

מי יודע להסביר?
רותם*

טיפול בגור חתולים יתום

שליחה על ידי רותם* »

עור של עוף גם בסדר. גורים רבים סובלים מדלקות עיניים שעלולות לגרום לפגיעה בראיה (גם אם העיניים פקוחות), סביר יותר שהוא מנוזל ואינו מריח את האוכל, במקרה כזה אם מחממים קצת את האוכל הופכים אותו ל"ריחני" יותר או נותנים מזון עם ריח חזק כמו טונה וזה בד"כ משפר את התאבון.
ליאורה_אורה*
הצטרפות: 07 מאי 2006, 07:05
דף אישי: הדף האישי של ליאורה_אורה*

טיפול בגור חתולים יתום

שליחה על ידי ליאורה_אורה* »

מצאנו גור חתולים שאימו נדרסה. חבל הטבור עדיין מחובר אליו. מה עושים עם זה איך מנתקים ?
אמא_נמש*
הצטרפות: 17 אפריל 2006, 20:31
דף אישי: הדף האישי של אמא_נמש*

טיפול בגור חתולים יתום

שליחה על ידי אמא_נמש* »

הי ליאורה
אל תעשו כלום עם חבל הטבור, הוא יתייבש ויפול מעצמו, אם נראה לך שצריך לחטא אז טיפונת אלכוהול על צמר גפן.
תעדיפו אבקת חלב לחתולים על מטרנה ובקבוק על מזרק אם אפשר. כדאי לשים בקבוק חם מתחת לשמיכה אבל לא רותח
(עשיתי את זה כמה פעמים, אחד מהם בן 10 וענק, מגרגר פה סביבי)
נעמה
עכשיו_טוב*
הצטרפות: 22 פברואר 2011, 12:07
דף אישי: הדף האישי של עכשיו_טוב*

טיפול בגור חתולים יתום

שליחה על ידי עכשיו_טוב* »

צריך לעזור לו לעשות קקי, אם אין הפרשות לאחר יום יומיים.
אמא שלו הייתה מלקקת לו את הטוסיק אבל לצערו היא לא יכולה,
אז צריך בפעמים הראשונות עם אצבע רטובה או פד גזה רטוב, רצוי בכיור או מעל חול, קצת ללטף לו את הטוסיק.
אלו ההנחיות שאני קיבלתי וכך גידלתי כמה חתולים שהגיעו אליי לצערי מוקדם מידי.
מרביתם זכו לחיים בוגרים ומאושרים אבל לא כולם. גם זה צריך להלקח בחשבון
בהצלחה! (אם מישהו מהמומחים מכיר שיטות אחרות אשמח לשמוע גם..)
מיה_גל*

טיפול בגור חתולים יתום

שליחה על ידי מיה_גל* »

בנוסף למה שכתב אמא נמש, מאד חשוב לשמור על חום גופו של הפיצפון,
הם מגיעים להיפותרמיה בקלות רבה מאד...
בקבוק חם עטוף במגבת, עליו החתלתול וכל זה בתוך ארגז שיאגור את החום.

את יכולה גם להתייעץ בפורומים שונים שעוסקים בחתולים

בהצלחה רבה לך ליאורה!
ליאורה_אורה*
הצטרפות: 07 מאי 2006, 07:05
דף אישי: הדף האישי של ליאורה_אורה*

טיפול בגור חתולים יתום

שליחה על ידי ליאורה_אורה* »

תודה לכן על הייעוץ והתמיכה.
אכן לילה אינטנסיבי עבר על כוחותינו. כל שעתיים התעוררתי מהיללות שלו. פעם היה רעב. פעם היה לו קר. ממש כמו תינוק.
עכשיו, אחרי שאכל וששמתי לו מים חמים חדשים בבקבוק החם, הוא ישן כמו תינוק (-:
קראתי באחד האתרים שצריך לשטוף אותו. עכשיו? כשהוא עדיין במצב כ"כ עדין ?
מיה_גל*

טיפול בגור חתולים יתום

שליחה על ידי מיה_גל* »

לא לא לא!
לא לשטוף,
אפשר בעדינות להסיר לכלוך
ולחכות שיגדל ויתחזק לפני שטיפה אם בכלל
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

טיפול בגור חתולים יתום

שליחה על ידי אחת* »

לגבי טיפול בגורי החתולים שמצאת:

בקשר לגורים - כנסי לפורום חתולים בתפוז וכתבתי את ההודעה הזו ותקבלי מבול של עזרה.
את יכולה גם להקליד בגוגל - טיפול בגור חתולים נטוש וכאלה.

בגדול חשוב להניק אותם כל 3 שעות, לעסות להם את פי הטבעת עם צמר גפן מתוק אחרי האוכל. לדאוג לא לדחוף להם אוכל ולא לתת להם בשכיבה (כלומר, שהם עומדים ויונקים על מנת למנוע שאיפת נוזלים).רק לוודא שהפיה נכנסת לפה ולתת להם לינוק.
בעוד שבוע- כבר אפשר לתת להם מזון רטוב ללקק. לא חלב לא גבינות, הם רגישים לזה. יש מזון מיוחד שקונים בקופסאות שימורים לגורים, נקרא רויאל קנין ריקאברי או AD. הם אוכלים מעט מאוד בכל פעם אז ניתן לקנות כמה ולחלק להם כל כמה שעות כפית- שתיים. את זה כדאי לתת שבוע בערך במקביל להנקה למי שמתקשה עדיין.
ואז לעבור למזון היבש מעורבב במים ומעט מהשימורים שהורגלו אליהם. הם מתקשים לשתות מים בכמויות סבירות במעבר למזון שאינו מבקבוק, לכן חשוב לתת מזון רטוב כל שעתיים שלוש ולמהול אותו במעט מים שיקבלו הרבה נוזלים.

אומרים ששווה להשאיר להם שעון מתקתק לידם כי זה מזכיר את פעימות הלב של אמא.

הכי חשוב זה לדעת שיש להם את הקצב שלהם, אחד ישמח לאוכל רטוב כבר עכשיו - כלומר ללקק לבד מזון רטוב. ואחד רק עוד שבועיים תעקבי אחרי הקצב של כל אחד.

ממליצה שוב להיכנס לפורום של תפוז, לפתוח שם משתמש ומה שצריך כי הם נותנים הכוונות מצויינות.

שימי לב שבגיל הזה הם מאוד רגישים למחלות. אם מישהו מפתח דלקת בעין או שלשול תקחי אותו לוטרינר ותסיביר שהם גורי רחוב - יעשו לך מחיר מינימלי לטיפול. אם מישהו מהם משלשל כבר עכשיו ייתכן שתחליף חלב לא טוב וכדאי לקנות תחליף מוכן (כמו מטרנה לחתולים :) יש של כמה חברות, אני השתמשתי ברויאל קנין, אני לא מתה על החברה הזו, אבל יש להם פתרונות לגורים בכל הגילאים ככה שאיכשהו אני חוזרת אליהם).
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

טיפול בגור חתולים יתום

שליחה על ידי אחת* »

עוד כמה דברים:

אסור לרחוץ אותם, הם עדינים ולא מסוגלים לשמור על חום גופם גם אם נדמה שחם ושמש - הטמפרטורה של הגוף בקלות צונחת והם מפתחים מחלות קטלניות תוך כמה ימים. אז יש מזל שהם בקיץ, לפחות חימום שלהם עם בקבוקים חמים וכאלה - נמנע ממך.
אסור להשתמש בשום אמצעי להדברת פרעושים - הם קטנים מדי. פשוט לסחוב עוד שבועיים ואז אפשר עם צמר גפן ותרסיס (תרסיס, לא אמפולות) פרונטליין להעביר מעט על הגוף. בלי אמפולות להדברה ובלי כלום - הם מתים מזה בגיל כזה (אולי יהיה מי שיגיד לך שדווקא אצלו לא קרה כלום אבל לרובם זה מסוכן ואסור בתכלית האיסור) וזה בטוח רק אחרי גיל 3 חודשים.

שוב - שימי לב שאת מאכילה אותם נכון, זה נכון שקשה לייצר אחיזה טובה בפיה של הבקבוק, אבל אז שווה להחליף בקבוק או לבדוק אם החתול בכלל בשל לאכול לבד מזון רטוב מצלוחית שטוחה. ההאכלה לא נכונה, כזו שדוחפת נוזלים אפילו מעטים לראות עלולה לגרום לדלקת ראות קשה וחבל. וכמו שאמרתי - שהם ינקו כשהם עומדים והראש שלהם יונק ולא בשכיבה כשהראש אחורה (זה לא תינוק :_) ).

זה מספק וזה מקסים, וכל הכבוד לך!
אמילי*
הצטרפות: 04 יולי 2005, 00:05

טיפול בגור חתולים יתום

שליחה על ידי אמילי* »

האם סימילאק זה בסדר?
מה ההבדלים בין אבקת חלב לגורי חתולים לבין סימילאק?
והאם סימילאק יכול לגרום לבעיות רפואיות.. ?
אמילי =]
אלה_לי_לה*
הצטרפות: 07 נובמבר 2007, 10:20
דף אישי: הדף האישי של אלה_לי_לה*

טיפול בגור חתולים יתום

שליחה על ידי אלה_לי_לה* »

שני התחליפים עשויים מאבקת חלב פרה בריכוזים שונים, ההבדלים העיקרים כוללים ריכוזי חלבון, ויטמינים ומינראלים שבתאוריה אמורים להתאים לתינוקות אנושים או בהרכב אחר לחיות אחרות. סימילק/מטרנה בריכוז כפול מהמומלץ לתינוקות אנושים יכול להוות פיתרון זמני עד שתקני אבקת חלב לחתלתולים, אבל אם תמשיכי להשתמש בו הסיכוי של החתלתול לשרוד יורד. אבקות חלב היעודיות לחתולים מקטינות את הסיכוי לשלשולים, הצלחתי להציל בעזרתן המוני גורים במשך השנים אבל ניתן לזהות כי גם הן רחוקות משלמות לצרכי החתלתולים - הצואה נשארת רכה מידי, הגורים הרבה פחות בריאים ומרוצים מגורים שיונקים מחתולה מאמצת.

ככלל, עדיף לעבור מוקדם ככל האפשר למזון רטוב רפואי לחתולים אני מתחילה לתת אותו במזרק מדולל במים כשמופיעים ניצני שינים, לרוב סביב גיל 4 שבועות. בתחילה במקביל לתחליף החלב, בהמשך לבד, הם לומדים לאכול אותו עצמאית וכשיש שינים משמעותיות אני מעודדת מעבר למזון גורים יבש. חלב פרה, גם בנגזרות אבקתיות יעודיות לחתולים, אינו באמת חלב וחתולים ואינו מספיק בריא לגורים.

בהצלחה
עמר*
הצטרפות: 20 יוני 2006, 22:27

טיפול בגור חתולים יתום

שליחה על ידי עמר* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

היי, אתמול בלילה ישבתי על הדשא בגינה ליד ביתי (ביד אליהו). שני חתלתולים ניגשו לאט לאט ובזהירות אלי ואל חברתי. אחד מהם היה ממש חברותי ואמיץ, התקרב אלינו והתיישב אלינו בעצמו. ניסיתי לגרש אותו בעדינו, אך הוא לא ממש התרשם, ושב אלינו. לא היה לי לב לגרשו יותר מדי. נגעתי בו ממש מעט. כנראה שהגור בן חודש ומשהו-חודשיים. איני יודע האם יש אם חתולה המטפלת בו, אך הגור היה נראה בריא וחיוני.
שאלתי- האם בעקבות המגע הקל איתו אמו תדחה אותו ולא תטפל בו?
הגינה קרובה אלי. אני יכול לגשת לשם ולשים מעט אוכל ומים מדי יום... אך איני יודע האם אצליח לראות האם האם מטפלת בגורים או לא. יש רחובות סמוכים לגינה, אך אינם סואנים.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

טיפול בגור חתולים יתום

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

האם בעקבות המגע הקל איתו אמו תדחה אותו ולא תטפל בו
אני לא חושבת שהיא תדחה אותו. נשמע שזה גור לפחות בן חודש וחצי ואולי יותר מחודשיים. נשמע שהוא מטופל. אפשר לתת אוכל מדי פעם. יתכן אגב גם שיש אנשים שמטפלים בהם ובאמא.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

טיפול בגור חתולים יתום

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

בכל אופן, אפשר לתת אוכל מדי פעם, לא בהכרח כל יום.
עמר*
הצטרפות: 20 יוני 2006, 22:27

טיפול בגור חתולים יתום

שליחה על ידי עמר* »

יש מיתוס, שאם בני אדם נוגעים בגור חתולים, אז אמו תדחה אותו ולא תטפל בו, ולכן הרבה ממליצים לא לגעת.
אם האם לא תטפל בו, הוא נידון לכליה (אלא אם כן מישהו יאמץ אותו).
שליחת תגובה

חזור אל “בעלי חיים”