טקס לקבלת הוסת הראשונה

אנונימי

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי אנונימי »

"חגיגת מחזור- לאלה המעונינות לחגוג לבנותיהן בטקס מר ... עגל נשים)
@}
"אדמדמה - תיק הפעם הראשונה שלי" ערכת מתנה לוסת הראשונה הכוללת מגוון מוצרים אורגניים/ אקולוגיים שנוגעים גם במישור הפיזי וגם בריגשי רוחני (ממש ממש בעדינות) יחד עם הסברים מפורטים. יש גם ברכה שמספרת את סיפורינו הנשי ומאפשרת עוד נקודת מבט לנושא.
הערכה מעוצבת כתיק ,היא מפתה ואינטימית ובעיקר מסקרנת...
מיכל אמדין 058-800519
@}

"נתיב האדמה" - סדרת סדנאות וטקסי מעבר לילדות ולנערות בנושא המחזור החודשי, מועברות על ידי דפנה מבור.
מטרתן להכין את הנשים לעתיד להתכונן ולהתמודד עם השינויים שחלים בגופן, להתרגש, לשפוך אור וידע ולשמש קרקע ראשונית יציבה ומודעת לקראת קבלת הנשיות.
הסדנאות עוצבו לפי גיל הנערות (מה' ועד יב'), פירוט נוסף ניתן לקבל באתר: www.dafnamavor.wordpress.com/the-red-crossing .
דפנה 054-4728528
@}

ראו גם: מדור נשים וסת ופוריות, חדוות הוסת
טלי*
הצטרפות: 13 מאי 2002, 13:40

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי טלי* »

היא רק בת חמש וחצי, אבל אני כבר מוטרדת :-)
מישהי מכן עשתה טקס לכבוד הוסת הראשונה (או אולי עברה בעצמה)?
הייתי רוצה שזה יהיה יום מיוחד עבורה ולא יום סתמי כמו היום הראשון שלי...
אורית_אוקו_ערוסי*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של אורית_אוקו_ערוסי*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי אורית_אוקו_ערוסי* »

לטלי. ביתי הבכורה כבר בת 7 ואני גם נילחצת. גם אני רוצה שהיום הראשון שלה יהיה מיוחד ולא כמו שלי.
אני חושבת שזה יבוא בזמנו, כלומר, כשיגיע הזמן (ולך יש עוד הרבה זמן...) תדעי מה לעשות.
לשירה לוריא, זאת שמכינה את התחבושות הרב פעמיות, יש ערכת מתנה למחזור ראשון, שכוללת גם אביזרים לטכס. אם זה מעניין אותך ,את יכולה לישאול אותה על זה והיא תספר לך בשימחה.
בהצלחה. @}
טלי*
הצטרפות: 13 מאי 2002, 13:40

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי טלי* »

תודה :-)
האמת היא שגם אני תופרת תחבושות וכבר יש לי בראש את הערכה שהיא תקבל במתנה :-)
אבל היות ואני תחת השראת הספר "האוהל האדום" אני בחיפושים אחרי כללי הטקס...
שירה_לוריא*
הצטרפות: 11 נובמבר 2001, 22:38
דף אישי: הדף האישי של שירה_לוריא*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי שירה_לוריא* »

טלי וכל שאר האמהות ....
(האם את טלי שפנתה אליי במייל?)
קודם כל רציתי לספר לכן שיש לי תחבושות במידה קטנה המותאמות לנערות / ילדות.
כמו למבוגרות אך במידה קטנה המותאמת לנערות .
מעבר לערכה לקבלת הוסת הראשונה , אני מעבירה טקסים לנערות עם קבלת הוסת הראשונה .
לטקס, דרך אגב, קוראים "חגיגת מחזור"
זהו טקס מדהים ומרגש - הוא יכול להיות של הנערה וחברותיה בלבד או בחברת הנשים במשפחה /חברות של האמא - כמובן שמומלץ ביותר שיהיה שילוב של דורות , אבל לפעמים יש נערות שמעדיפות לעבור את זה עם חברותיהן בלבד...

דבר נוסף שאני עושה הוא סדרה של כמה מפגשים כהכנה לקראת הוסת והמהות הנשית בכלל.
המפגש האחרון נערך אחרי קבלת הוסת והוא הטקס בעצם.
מכוון שהחברה סביבנו כל כך לא תומכת בטקסים האלו ( בנתיים, אין ספק שזה ילך וישתנה ....) אז הרבה פעמים זה קצת מנותק.
ואם יש כמה מפגשים לפני , ישנה הכנה רגשית שבונה משהו - הטקס הוא חלק מהתהליך כולו וגם הנערה חווה את הוסת הראשונה אחרת.
דבר נוסף שראיתי הוא שדוקא בגיל צעיר כן כדאי להתחיל לתת תשומת לב לנושא, כי גם ההתפתחות היום מאד מאד מוקדמת ( וגם של כל הסביבה) ושוב בגלל שזה לא משהו שהוא כזה מדובר , כדאי ליצור אצלן את הגישה הידידותית קודם.

אשמח לספר עוד על הנושא (ראו פרטי התקשרות למעלה).
אני גם מזמינה אתכן ( ואת הנערות) להכנס לאתר שלנו ובו יש דף נערות
כמו כן יש פורום מקסים ואנחנו רק מחכות לנערות נוספות שיצטרפו נערות האמיצות שכבר העזו...
לפעמים יותר קל לדבר על הדברים לא עם אמא...( כנ"ל לגביי טקס קבלת הוסת הראשונה )

כתובת האתר:"www.elaisha.com"

אני רוצה רק להגיד שזה כל כך מרגש אותי שיותר ויותר אמהות בוחרות להעביר לבנותיהן חוויה שכזאת .
אין ספק שהמסה האנרגטית רק הולכת וגדלה
תודה לכולנו
באהבה רבה שירה
אורנה*
הצטרפות: 27 יוני 2001, 00:55

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי אורנה* »

הבת שלי בת תשע וחצי והתחיל לה המחזור בינתיים לפי דבריה רק טפטוף מועט
היא לא כל כך רוצה לדבר על זה זה מרתיע אותה ואני לא יודעת כיצד עלי לעזור לה לקבל את זה הכי טבעי
שאפשר, היא מאוד סגורה ולא אוהבת לדבר על דברים שעוברים עליה
במיוחד רק בת תשע וחצי והראשונה מבין חברותיה
אישה_אחת*
הצטרפות: 05 דצמבר 2002, 18:17

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי אישה_אחת* »

קודם כל מזל שהיא יודעת מה זה.
היתה לי חברה שהתחיל לה הוסת גם בגיל דומה. היא לא ממש ידעה מה זה (אמא שלה לא ממש תקשרה עם העולם) היא ישבה ובכתה שעות כי היא חשבה שהיא הולכת למות. עד שהיא סיפרה לאביה שהסביר לה מה זה פחות או יותר.
אבל החדשות הטובות הם, שאנחנו חברות שלה מאוד רצינו לקבל את הוסת ולהיות כמוה. כשאנחנו קיבלנו בסביבות גיל 13 היא זאת שפנינו אליה עם כל מני שאלות והיא הרגישה עם זה נפלא.

אין לי ניסיון עם בנות תשע, אבל נראה לי שאת לא יכולה כמובן ללחוץ עליה. אלא לנסות איכשהו שהיא תפנה אליך מיוזמתה.
אישה_אחת*
הצטרפות: 05 דצמבר 2002, 18:17

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי אישה_אחת* »

עוד משהו. האתר של לגעת אישה.
http://www.elaisha.com/nearot.htm
שירה_לוריא*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

אורנה שלום
לפעמים יותר קל לנו לדבר עם נשים שאנחנו לא מעורבות איתן....
את מוזמנת בשמחה לתת לה את הטלפון שלי (הוא מופיע למעלה), אשמח אם היא תתקשר ונדבר
את יכולה להגיד לה שיכול להיות שזה מביך אותה / קשה לה לדבר איתך על הנושא , אבל כדאי שיהיה לה עם מי לדבר - כי בטח יש לה המון שאלות ותשובות שהיתה רוצה לקבל.
והנה את מביאה לה טלפון של מישהי שמעבירה סדנאות לנערות בנושא הוסת, כך שהיא רגילה לדבר עם בנות בנות תשע , והיא יכולה פשוט להתקשר אליה -" האשה הזאת" רגילה שמתקשרים אליה בנושא ורגילה שאלה שמתקשרות אליה הן לא כאלה שהיא מכירה.

ממש בשמחה, היא מוזמנת להתקשר.
את יכולה גם להציע לה להכנס לאתר שלנו( לגעת אשה) ולאט לאט מתחילות להכנס לפורום נערות - היא יכולה לפתוח לה דף בית משלה ,או לשאול שאלות בדפים קיימים.

דבר נוסף- אם היא בעיניני תחבושות בד, אז יש גם מידה קטנה לגילאים האלה ( כמובן שהיא יכולה לדבר איתי גם אם בעיניני טמפונים ....)

מזל טוב לה ....ולך
מיכל_אמדין*
הצטרפות: 14 אפריל 2004, 12:31
דף אישי: הדף האישי של מיכל_אמדין*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי מיכל_אמדין* »

הי אורנה,
מזל טוב לכן.
שירה_לוריא*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

מיכלי
ברוכה הבאה לאתר
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי חגית_ל* »

אחותי קיבלה גם בגיל צעיר, 10. אותי זה ממש לא עניין ולא הייתי מוכנה לשמוע על זה וכשקיבלתי 3 שנים אחרי התבאסתי כ"כ שזו היתה ממש טראומה. כאם ל-2 בנות בדיוק חשבתי שבוע שעבר כמה חשוב להכין אותן לקראת שינויי הגוף שהן יעברו ועל המחזור, שלא תהיה להן טראומה כזו.
לדברי אמי, מי שמקבלת מוקדם גם מפסיקה מוקדם בגיל מבוגר וצריך להספיק להרות קודם.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

תשע וחצי נשמע לי כל כך מוקדם! כיתה ד'. וואו.
כמה זה נפוץ?
מיכל_אמדין*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

האמת שזה עדיין די נדיר לקבל בגיל כל כך צעיר אך התופעה הולכת וגודלת ויש סברה שמסבירה שזה קשור לכמות ההורמונים שאנו צורכות דרך בשרים ומוצרי חלב, מה שאומר שכל מה שמאכילים את החיות חוזר אלינו ומשפיע על גופינו ובהחלט גם על הילדים/ ות...ויש כאלו שאומרים שזה לא מה שאנו אוכלים אלא מה שאוכל אותנו....לא ממש קשור אבל לא פחות נכון...
מיכל_אמדין*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

תודה על הברכה מרגישה בחברה טובה
ענת_שן_לוי*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2001, 22:10
דף אישי: הדף האישי של ענת_שן_לוי*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי ענת_שן_לוי* »

ראיתי היום בנשיונל ג'יאורפיק תכנית שנקראת "טאבו - טקסי מעבר" שעסקה בשיחזור הטקס האפאצ'י לקבלת הוסת הראשונה. (יש עוד פעם מחר, שבת ב-19:00 - לא ברור אם זה יהיה שידור חוזר או המשך).

הפעם הראשונה ששמעתי על אפשרות חגיגת הוסת הראשונה היתה מאד מרגשת עבורי. זה היה לפני איזה 8 שנים, (גם בטלביזיה - בערוץ 8) היתה תוכנית על יחסינו לוסת בראי הדורות ועל השתפרות הדרגתית של היחס הזה בשנים האחרונות.
אבל ההכרות עם הטקס האפאצ'י נגעה בעומקים בלתי צפויים.
הטקס האפצ'י הוא "משוחזר", כיוון שהוא היה הטקס הראשון שהמסיונרים הורידו מהפרק, ולא אפשרו לקיימו. (טקס לקבלת הוסת?! איכס!) אז אחרי שנים שהוא לא בוצע, מבצעים אותו היום מחדש במלוא הרצינות. לא מדובר שם על "חגיגה" כי אם על טקס חשוב ורציני מאד, שמתכוננים לו שנה שלימה, שאורך ארבעה ימים, שיש בו הרבה מטלות לא פשוטות לנערות שעוברות את הטקס, מטלות שיבטיחו את גדילתן לנשים חזקות, חכמות ויודעות.
הא, אם מישהו היה רק משתמש פעם במילים כאלו כשהייתי נערה, הכל היה נראה אחרת. אם הייתי יכולה לקבל מסגרת בעלת משמעות חברתית-שבטית לתפקיד שלי כאשה, למהות של הנשיות שלי. במקום זה זה קורה לי בגיל 45.

הטקס נועד להכין את הנערות לתפקידן כנשים, כבעלות היכולת "להביא" את הדור הבא ולהכין אותן לסבל ולקושי שבוסת, בלידה ובאמהות. הן עוברות כל מיני שלבים, חלקם פאסיביים וחלקם אקטיביים. במשך כל ארבעת הימים אסור להן להביט למעלה או לחייך. באחד הלילות הן רוקדות 10 שעות רצוף. בסופו של הטקס הן מקבלות מעין אישור לאיכות הביצוע.
רק מלראות את המסירות והכבוד של הגברים בתפקידם בטקס, התהפך לי המוח.

ותודה שיש לי את מי לשתף.
אורית_אוקו_ערוסי*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

ואוו!
אין לי פה, בניירובי,קניה נשיונל גאוגרפיק, אבל ביתי הגדולה כבר בת 7 וחצי ואני הרבה חושבת על איך ומה לעשות כשתקבל את הווסת הראשונה שלה. על טקס כלשהו. משהו שייתן לזה משמעות של טוב וחוזק.
חבל שלא יכולה לראות את התוכנית הזאת.:-(
דנה_ה*
הצטרפות: 13 אפריל 2004, 22:21
דף אישי: הדף האישי של דנה_ה*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי דנה_ה* »

כשאני נזכרת בפעם הראשונה שאני קיבלתי מחזור אני מתחלחלת. ליוו את המאורע המקודש תחושות של בושה, חוסר נוחות, פחד וכו'. לא רציתי שאמא תספר לאבא, וכמובן שהיא סיפרה, וכמובן שאני ידעתי שהיא סיפרה כי הוא לא היה מסוגל להתנהג כאילו הוא לא יודע... בקיצור, לו יכולתי, הייתי כותבת את התסריט של היום ההוא והתקופה ההיא מהתחלה.
ועכשיו, לא מזמן קראתי את הספר (ואני עדיין קוראת) "גופה של אשה-תבונתה של אשה" של ד"ר כריסטיאן נורת'ורפ וכך מתחיל הפרק על מחזור הווסת:

"כמה שונה יכול היה הדבר להיות אם ביום הווסת הראשון שלך היתה אמך מעניקה לך זר פרחים ולוקחת אותך לארוחת צהריים, ואחר כך הייתן הולכות שתיכן לפגוש את אביך אצל הצורף, שם היו מנקבים את אוזנייך, ואביך היה רוכש למענך את זוג העגילים הראשון שלך. ואחר כך היית הולכת בחברת כמה מידידותייך ומידידותיה של אמך לבחור את השפתון הראשון שלך: ואז היית הולכת בפעם הראשונה לאכסניית נשים ללמוד את חוכמת הנשים? עד כמה היו חייך משתנים? (ג'ודית דרק מתוך מעגל האבנים.).

באמת, כמה שונה זה היה יכול להיות! אז זה לא טקס של 4 ימים, אבל מי אמר שאנו איננו רשאיות להמציא טקסים חדשים? טקסים שיתאימו לאורח חיינו ולחוכמת הנשים שאנו רוצות להעביר לבנותינו? במובן הזה אני מאמיה שיש לנו תפקיד בגאולה (כן, ממש כך, גאולה) של נשות העתיד. גאולה מחשכת ימי הביניים שהתחילה עוד הרבה לפני ימי הביניים ונמשכת עד היום.
עודאחת*
הצטרפות: 08 מרץ 2004, 19:24

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי עודאחת* »

אני קיבלתי בפעם הראשונה (עד היום אני מתקשה לאמר וסת) בגיל מאוד צעיר, בערך 10 וחצי. זה היה נורא וגם אמא שלי התייחסה אלי ברחמים.
צנעת_הפרט*
הצטרפות: 13 יוני 2004, 20:27

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי צנעת_הפרט* »

(הניק מטעמי צנעת הפרט של הבת, לא שלי). כשהגדולה שלי קיבלה בפעם הראשונה קניתי לה שרשרת זהב עם תליון דולפין (היא אוהבת דולפינים). בחנות ארזו את זה באריזה יפהפייה עם סרט משי אדום, ואני הוספתי כרטיס עם ברכת מזל טוב. הנחתי לה את זה מתחת לכרית כשישנה, כך שהיא מצאה את זה בבוקר. רציתי שהיא תקשר את זה עם זיכרון של משהו נעים ויפה. אני התרגשתי, היא התרגשה ועד היום היא אוהבת את התליון.
ענת_שן_לוי*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

אכן היה שידור חוזר.
החלק הראשון של התוכנית שהחמצתי בפעם הראשונה שצפיתי בה, היה על מילת נערים/בחורים צעירים שהגיעו לפרקם, איפה שהוא באפריקה.
למרות סלידתי מהאקט גופו, היה משהו הרבה יותר נכון בזה שהבחור בוחר בזה לעצמו. אולי מופעל עליו לחץ חברתי, אבל עדין הוא בוחר בזה. זה נחשב אקט של התגברות ומסמל את המעבר מנערות לגברות. גם זה קורה בתהליך שנמשך לפחות שבוע, כולל צומות והתמודדות עם סביבה פראית ומסוכנת.
יערת_דבש*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2003, 00:10
דף אישי: הדף האישי של יערת_דבש*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי יערת_דבש* »

צנעת, לפני כמה זמן זה היה?
ענת_שן_לוי*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

אגב, הקלטתי.. אורית,אם ממש תרצי זה עוד יכול להגיע אליך. (-:
יערת_דבש*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי יערת_דבש* »

ואני מכירה אם, שבמאורע חשוב בחיי שתיהן, עשתה לביתה טקס חניכה אחר-
היא עשתה לה סיור מודרך בפות-
הראתה את שלה, הנחתה את הבת לראות את של עצמה, והסבירה עליו.
כמה נשים היום לא יודעות הרבה על הפות שלהן-עצמן? הרבה נשים מעולם לא החזיקו מראה לראות מה הולך שם.
היא סיפרה שזה היה חזק מאד.
יערת_דבש*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי יערת_דבש* »

ענת, גם אני רוצה לראות את הסרט..
אגב, קניתי היום לראשונה ספר של לואיז היי , נדמה לי שגם בהמלצתך.
אורית_אוקו_ערוסי*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

כל הסיפורים שלכן ממש מעלים דמעות בעיני.
גם אני קיבלתי את הוסת הראשונה שלי מאוד מוקדם, ועוד בליל קטיושות (גרתי באצבע הגליל) מטורף, והייתי צריכה ללכת לישון במיקלט בבית הילדים. כמה נורא זה היה . הייתי הראשונה והיחידה בכתה.
התביישתי מאוד מאבי ,שידעתי שאמי סיפרה לו למה התעכבנו בבית במקום לרוץ מיד למקלט...
תודה לכולכן על הרעיונות המקסימים לטקס או התייחסות לוסת הראשונה של הבת.
אני אעשה כל שביכולתי כדי שבנותיי יזכרו את הוסת הראשון כחוויה טובה ומעצימה, ולא כמשהו מבייש, מעיק ומביך, כפי שהיה לי.
יערת_דבש*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי יערת_דבש* »

אורית, אישה יקרה,
אני אעשה כל שביכולתי
אולי גם "לעשות כל שביכולתך" יכול לסמן איזושהי מבוכה שלך מהעניין.
מאמץ עלול לשדר משהו לא טבעי, והרי הוסת היא תמצית הטבעיות.
יערת_דבש*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי יערת_דבש* »

ומעבר לטקס, אני מאמינה, שאם יהיה ערוץ פתוח לדיבור על הענין לפני ותמיד, בכך תעשי עבורן את השירות הטוב ביותר.
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

תרומתי הצנועה
אני "קיבלתי" בטיול שנתי, דווקא בגיל סביר (13 נדמה לי)
ואם כי התביישתי מהמורים וחברותי, הצלחתי לעבור את זה בשלום (טיול שנתי של 4 לילות מחוץ לבית). כשבאתי הביתה סיפרתי לאמא שנתנה לי חיבוק ונשיקה, לא זכור לי מתנה אבל אולי היה משהו כמו בילוי משותף "לכבוד".
ביקשתי לא לספר לאבא, כמובן שהיא לא התאפקה וזה היה קצת מביך אבל לא נורא.
חשוב לציין שלמרות שלא היה טקס מיוחד, ההתיחסות הטבעית והרגועה, ההסבר הקצר (ההצעה של אחותי ללמד אותי להשתמש בטמפונים :-P) והעובדה שהובהר לי שזה דבר חיובי.
עשו את היום הזה ל... אולי לא שמח במיוחד אבל לזכרון חיובי באופן יחסי.
ברונית_ב*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 14:16
דף אישי: הדף האישי של ברונית_ב*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי ברונית_ב* »

לא רציתי שאמא תספר לאבא, וכמובן שהיא סיפרה, וכמובן שאני ידעתי שהיא סיפרה כי הוא לא היה מסוגל להתנהג כאילו הוא לא יודע... בקיצור, לו יכולתי, הייתי כותבת את התסריט של היום ההוא והתקופה ההיא מהתחלה.

זה אני כתבתי את זה? (-;
יערת_דבש*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי יערת_דבש* »

הסיפור שלי...
נעים לי להזכר.
למרות שאני רוצה עם ילדותי אם יהיו, לפעול אחרת, ואולי אמא שלי היא כעמט לא צד בסיפור (ואני חושבת להיות צד חשוב בסיפור שלהן), למרות זאת, נעים לי להזכר, כי בכל זאת הייתי בסביבה טובה.
ענת_שן_לוי*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

גם אני קבלתי מוקדם, כל כך מוקדם שלא ידעתי מה זה...
הלכתי לאבא והוא הפנה אותי לאמא שהפנתה אותי לספר.
3 שנים אחרי זה כינסה אחות בית הספר את בנות הכתה (הבנים מן-הסתם שיחקו בודאי כדורגל) והסבירה לנו מה זה.

עוד חומר למחשבה: הטקס האפאצ'י הוא טקס קולקטיבי לכל אותן בנות שכבר קבלו את הוסת עד אז.
כלומר מרגע שהן מקבלות את הוסת הן בעצם בציפיה ובהתכוננות לטקס שמתרחש רק פעם בשנה.
אורית_אוקו_ערוסי*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

יערת יקרה
"לעשות כל שביכולתי", הכוונה היתה לשנות יחס ממה שאני קיבלית ולשוות לזה הרגשה נעימה. הרי על זה מדובר בדף הזה.מספרים על מה עשו ועושים.
שירה_לוריא*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

אני חושבת שבנות לאמהות שמשתמשות בתחבושות בד, או בכלל בעלות גישה שונה לוסת (מצטערת אצלי זה הולך כל כך במקביל, אף על פי שאני מודעת לעובדה שיש נשים שלא משתמשות בתחבושות בד ובעלות גישה חיובית ואוהבת לוסת), חוות אחרת את הוסת הראשונה.

בבית בו נושא הוסת מדובר, בו אין הסתרה ובושה, נראה לי שהשמחה בקבלת הוסת היא חלק מההתייחסות המשפחתית לוסת
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי פלונית* »

כשאני קיבלתי זה לא היה כיף או מרגש, זה היה מפחיד. היו לי ספרים ואמא ושתי אחיות, אבל זה אף פעם לא היה נושא שיחה... בטח שלא שיחה טבעית :-)
מזל שאחת מאחיותי הסכימה להרגעי אותי קצת ולעזור לי, למרות שגם היא נורא התביישה והתרגשה.
מאז למדתי לאהוב את עצמי ולקבל באהבה את הוסת- גם בגלל ש"זה אומר שהכל בגוף עובד בסדר" וגם בגלל שגדלתי ואני יותר מחוברת לנשיות שלי (ועוד רבה הדרך-- ילדים וכו').
בבית בו נושא הוסת מדובר, בו אין הסתרה ובושה, נראה לי שהשמחה בקבלת הוסת היא חלק מההתייחסות המשפחתית לוסת
המשפחה שהקמתי לי עם בעלי יותר פתוחה מהמשפחה בה גדלתי- בעלי ואני מדברים חופשי על הוסת והוא לא מתבייש לשאול שאלות (או מתבישים אבל מתגברים על זה), ואני מקווה שעד שיהיו לי ילדים המצב יהיה עוד יותר טבעי ופתוח... וכן יהיה לנו טקס לילדות כשתגדלנה.
יעל.מ.*
הצטרפות: 16 נובמבר 2004, 14:40

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי יעל.מ.* »

לבתי יש וסת ואני לא יודעת איך לעזור לה כי אני אמא [בערך] טרייה כי זו בתי הבכורה
איך לעזור כי אני לא ביקשתי עזרה מהורי כשהייתי בגילה עם הוסת
יעל.מ.*
הצטרפות: 16 נובמבר 2004, 14:40

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי יעל.מ.* »

מבקשת עזרה מנשים מנוסות בנות 20-30-40
ברונית_ב*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 14:16
דף אישי: הדף האישי של ברונית_ב*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי ברונית_ב* »

יעל.מ
או כן, יש משהו מקסים מקסים בשביל נערות שמקבלות וסת בפעם הראשונה. זה מין צרור אדמדם, שבתוכו יש כיסים. כשפותחים אותו, בכל אחד מהכיסים מחכה הפתעה אחרת - באחד טמפונים מכותנה אורגנית, בשני שמנים אתרים לעיסוי והקלה, בשלישי תחבושות, ברביעי מראה קטנה, בחמישי לוח שנה לפי הלבנה, ויש עוד כמה אם אני זוכרת נכון. את הכל מלווים טקסטים מקסימים של ברוכה הבאה לעולם הנשים, ממש מכתבים מרגשים מהאישה הפראית, האלה, הם לא חתומים ככה אבל זו התחושה (-:
נראה לי שקוראים לזה אדמדמה , תשאלי את שירה לוריא איפה משיגים את זה.
בתך בטוח תשמח ותתרגש. היא, וגם הילדה שהיית את, זו שלא קיבלה שום הדרכה ועזרה (())

ומזל טוב!
שירה_לוריא*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שמחה לספר על מוצר חדש לחגיגת הוסת הראשונה , מבית "לגעת אישה"
מוצר שיצרנו יחד יובל רוז ואני
זה נקרא " עלמה" וזוהי ערכת הדרכה לחגיגת הוסת הראשונה.הערכה נועדה לעזור לך לחגוג את קבלת הוסת הראשונה של בתך או כל נערה הקרובה ללבך : להזמין אותה להקשיב לגופה ,לפנות אליך מבלי להתבייש וכך לפתוח את ערוץ התקשורת עם הנערות , כפי שהיה נהוג בעבר .
הערכה מכילה:
אביזרים שימושיים לביצוע הטקס : חוברת הדרכה מפורטת לחגיגת הוסת הראשונה, משטח לטקס, אבן קריסטל, דיסק ייחודי ללווי הטקס,הזמנות מעוצבות למשתתפות המעגל, נרות ברוח הטקס , מכתב אישי לנערה,חימר ליצירה טקסית.

חוברת ההדרכה מכילה:
סיפורי טקסים שונים מן העולם, משמעות וחשיבות הטקס ,הדרכה אישית למנחת הטקס,הדרכה אישית לנערה , הכנות והתכוונות מוקדמת לטקס, הדרכה מפורטת ופשוטה לביצוע הטקס, הנחיה לעיצוב ואווירת האירוע,מכתב סיכום לנערה.
החוברת נכתבה על ידי מנחות מעגלים וטקסי מעבר נשיים.
תהליך הכתיבה מבוסס על ניסיוננו בביצוע טקסים אלו ומעגלים לנערות בנושא הוסת.

הערכה יפיפיה - מעוצבת ומושקעת מאד.
אני מאד גאה בה ושמחה שהיא יצאה לפועל ( אחרי הרבה שנים של תכנון.....)

ניתן לקורא עליה עוד באתר שלנו
"www.elaisha.com" בדף "חנות צרכי אישה"

אפשר ליצור איתי קשר בטלפון 04-6373627
או במייל [email protected]
ילדה_אחת*
הצטרפות: 12 מרץ 2003, 23:42

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי ילדה_אחת* »

אני קיבלתי פעם ראשונה לפני שנתיים בערך, בכתה ו.
זה לא היה יום מיוחד ולא משהו שאני אזכור, ואני שמחה שככה.
לדעתי זה פשוט סיוט, פעם בחודש אני מרגישה כאילו שהחיים שלי הרוסים.
ואני רוצה להגיד לכל האמהות משהו-
אל תעשו לבנות שלכן טקסי הפתעה ותארגנו מראש דברים גדולים, בלי לדבר על זה איתן, ועל תתכנו על זה יותר מדי. לא כל אחת ממש גאה בזה ורוצה לעשות על זה טקסים וימים מיוחדים.
דו*
הצטרפות: 06 יולי 2006, 13:12

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי דו* »

ילדה אחת, את כנראה ילדה מקסימה ומיוחדת. אמרת את הדברים מאד יפה וברור. גם הבת שלי קיבלה בגיל הזה. נורא רציתי "לחגוג" אתה אבל גם הבנתי את כאב - גם כאב הלב על זה שמעכשיו היא כבר לא כל-כך ילדה, וגם הכאב הפיסי. מה לעשות, עבור רבות מאתנו מדובר בכאבים רציניים מאד (בטן, גב, רגליים ומה לא...). בכל מקרה ניסיתי להבהיר לה שיש בזה משהו חגיגי ומרגש, ועד היום אני נורא מקווה שהצלחתי בזה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

לפני ובעת הקבלת הוסת נשים יש עליה במישקל הגוף?
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

מה, כל חודש?
כן, יש נשים שזה כך אצלן.
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי אילה_א* »

כן קילו שניים שקלות
אני זוכרת מתקופה שהייתה נשקלת כל שבוע
מתעניינת*
הצטרפות: 14 נובמבר 2004, 21:26

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי מתעניינת* »

אשמח לשמוע אם מישהו עשה לאחרונה טקס או חגיגה כאלה? עשיתם משהו אחר?
מצ'רה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2009, 14:20

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי מצ'רה* »

אני עונדת כל חודש תכשיט מיוחד שהכנתי לפני שנים. כך אני מידעת את בני הבית שאני במחזור (שיורידו ציפיות, ושיזהרו (-; )
כשהכנתי לי אותו הכנתי אחד דומה גם לבתי - שהיתה אז די קטנה אבל כבר ידעה מה זה מחזור, ואמרתי לה שאתן לה אותו כשתקבל מחזור.
ובאמת נתתי לה אותו כשקיבלה את המחזור הראשון. בינתיים היא לא רוצה ללכת איתו, אז קניתי לה גם תכשיט אחר - שהוא יותר לטעמה וגם שלא מקושר במשפחה למחזור. סתם כמתנה שווה לציון הארוע.
טקס היא לא רצתה.
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

לא טקס, אלא שיחה של חכמת צמחי המרפא ודרך האשה החכמה לתופעות וסת. משהו פרטי, בארבע עיניים או עם חברה טובה או שתיים.
ארני*
הצטרפות: 21 אוגוסט 2003, 13:07

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי ארני* »

אני אערוך בחודש הבא טקס כזה עם חברות ונשים משמעותיות בחיי הצעירה .

הוא יכלול התייחסות של השראה למחזור ולטקסים ראשונים , העברת חוכמת דורות מהנוכחות , אוירה ואוכל .
פלוני_אלמונית*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

איזה דף יפה.
מעירה אותו לחיים כדי לזמן לכאן אמהות ונשים נוספות.
מאז שהתחלתי לרוקן את דם הוווסת (3 שנים)מתוך החלטה,ללא סדנא או הסברים,אני מרגישה תודה גדולה לאפשרות הזאת של היותי חלק ממעגל חיים גדול.
מצרה על כל השנים הרבות בהן המחזור היה בבחינת עול ומועקה,ומודה בכל חודש מחדש על ההזדמנות לחוות פוריות עוד חודש נוסף.
מאחלת לכל אחת ואחת מכן להתנסות בחוויה,ולהעביר את המסר החיובי לבנותינו,שזכינו לקבל מתנה מיוחדת במינה.
בברכת פוריות לכולנו.
אמל_ית*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2008, 21:48
דף אישי: הדף האישי של אמל_ית*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי אמל_ית* »

באמת דף מקסים, עוד לא פגשתי אותו... אשמח לשמוע על עוד חוויות של אמהות (וגם נערות כמובן) שציינו בצורה מיוחדת את הווסת הראשונה...
לימור*
הצטרפות: 05 נובמבר 2001, 07:46

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי לימור* »

גם אני אשמח לשמוע
מי_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2006, 19:47
דף אישי: הדף האישי של מי_מה*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי מי_מה* »

איך זה בא לי בזמן! בבית הילדים של כתות ז'-ט', כאן בקיבוץ, הבנות נפגשות אחת לחודש עם המדריכה (יש בצוות מדריך ומדריכה) לערב בנות. בחודש שעבר פגשתי אותן בקניות לערב כזה והצעתי להן לבוא לדבר, באחת הפעמים הבאות שתיפגשנה, על גישה טבעית למחזור, ווסת והיגינה. הן מאוד שמחו והתלהבו וזה יקרה מחר! קיבלתי פה הרבה השראה לקראת מחר. תודה |L|
דפנה_מבור*
הצטרפות: 09 דצמבר 2011, 09:28

טקס לקבלת הוסת הראשונה

שליחה על ידי דפנה_מבור* »

שמי דפנה מבור,
ואני מעבירה סדנאות "נתיב האדמה" בנושא הוסת והמחזור החודשי לבנות צעירות ונערות בבתי ספר.
אני מעבירה גם טקסי מעבר חוויתיים לילדות בכיתה ה'-ו' ולאימהותיהן, חגיגה לקראת הכניסה לנשיות.
הסדנאות עוזרות לנשים לעתיד להתכונן ולהתמודד עם השינויים שחלים בגופן, להתרגש, לשאול שאלות שהן מתביישות לשאול, לשפוך אור ולקבל את מירב הידע בנושאים האלו על מנת לשמש קרקע ראשונית יציבה ומודעת לקראת קבלת הנשיות שלהן.
פירוט נוסף ניתן לקבל באתר: www.dafnamavor.wordpress.com/the-red-crossing
יפריע למישהי אם אכתוב את עצמי גם שם למעלה בחלקו העליון של הדף? אם כן, אנא אמרי.
אשמח לראותך עם ביתך, או לשמוע מהחברה הכי טובה שלך...
דפנה 054-4728528
פלוני_אלמונית*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אם מישהי רוצה לספר על טקס או מסיבה כאלה בכתבה אשמח לשמוע. כתבו כאן ואפנה אליכן
פלוני_אלמונית*

טקס לקבלת הוסת הראשונה

הי
לא קראתי את כל הדף רז אולי פספסתי ואולי יש קישור לדך מתאים?
מחפשת ספרי הכנה לבת ה11 באנגלית, ללא הזכרת סקס וכו אבל חוץ מזה כן מפורט הכל בנעימות. עדיפות לכאלה שמתאימים לחרדים/דתיים אבל אשמח לבדוק כל אופציה
תודה רבה
שליחת תגובה

חזור אל “ילדים מרביצים להורים”