כמה עולה לגדל ילד

ענן_בעננים*
הצטרפות: 09 נובמבר 2003, 14:52
דף אישי: הדף האישי של ענן_בעננים*

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי ענן_בעננים* »

האם גידול ילדים זה עסק יקר?
האם גידול ילדים זה עסק?
האם ניתן להוזיל עלויות? :-)
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי שרון_ג* »

זה תלוי...
הוצאה ראשונית על הילד הראשון היא מאד יקרה.
על הילד השני זה קצת פחות, אבל עדיין יש לך את הילד הראשון שצריך לכלכל :-)
אם מישהו מחנך בלי טיטולים ובלי פורמולה - זה מוזיל.
אם לא שולחים לגן - זה מוזיל.
מצד שני, ילדי החינוך הביתי שמתעניינים ב (נניח) ההיבט הפילוסופי אסטרופיזיקה גרעינית, ורוצים דווקא לקחת קורס כזה באוניברסיטה - זה יותר יקר מבי"ס (קורים כאלה דברים או שאני סתם ממציאה מדמיוני הקודח? נראה לי שילדי החינוך הביתי בהתבגרם הם צרכנים של חינוך (פורמלי ובלתי פורמלי) יותר מאחרים ).

להוזיל עלויות - כבר ראיתי דף שדיבר על זה, וכרגיל איני זוכרת איך קוראים לו.
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי שרון_ג* »

עצות לחיסכון בכל התחומים
עלות החיים באופן טבעי
בטחון כלכלי

ויש עוד, אני מניחה, אבל לא היה לי זמן כ"כ לחפש
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

רק לציין שילדים זה לא עסק כלכלי משתלם.
יערת_דבש*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2003, 00:10
דף אישי: הדף האישי של יערת_דבש*

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי יערת_דבש* »

אם מישהו מחנך בלי טיטולים ובלי פורמולה - זה מוזיל.
מה הקשר בין לחנך ובין טיטולים ופורמולה?
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי פלונית* »

מה הקשר בין לחנך ובין טיטולים ופורמולה?
אין כל קשר.
הכוונה הייתה בסך הכל לומר שאם לא קונים טיטולים חד-פעמיים ולא קונים רמדיה/מטרנה וכדומה.
אז יש בזה חיסכון כספי די ניכר.
יערת_דבש*

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי יערת_דבש* »

סתם, התחשק לי להעלות את הענין, שבגיל כזה לא מחנכים. אם כבר מגדלים. אם כבר נמצאים. אם כבר אוהבים.
אמא_אינקובטור*
הצטרפות: 19 יוני 2003, 13:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_אינקובטור*

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי אמא_אינקובטור* »

להורים של בריטני ספירס ומקולי קאלקין ועוד כמה ששכחתי, ילדים הם דווקא עסק משתלם בהחלט.
מאמא_מאוהבת*
הצטרפות: 25 אוגוסט 2003, 01:27
דף אישי: הדף האישי של מאמא_מאוהבת*

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי מאמא_מאוהבת* »

שבגיל כזה לא מחנכים. יערתי, יקירתי, את יודעת כמה אנשים לא יסכימו איתך?
מאמא_מאוהבת*

כמה עולה לגדל ילד

גם לחיות באופן כללי. אוכלים, שותים, מבזבזים כסף, בסוף מתים וגם זה עולה כסף!
>איפה מזדכים על היוולדות?<
לנה*
הצטרפות: 12 יולי 2004, 00:38

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי לנה* »

כאשר עושים הערכת שווי של עסק אחד הסעיפים הכי קשים לתמחור הוא "מוניטין". כמה שווה שם טוב?

מה לזה ולגידול ילדים תשאלו. אז כיצד מתמחרים את הסיפוק והאושר שבגידול הילדים, את תהליך הצמיחה שעוברים ההורים, את המפגש המחודש והמרתק עם הילד שבכל אחד מאיתנו? כמה זה עולה "לקנות" את כל אלה? נראה לי שיותר זול פשוט להוליד/לאמץ ילד. D-:
יערת_דבש*

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי יערת_דבש* »

יערתי, יקירתי, את יודעת כמה אנשים לא יסכימו איתך?
מאמא,
ואת? ואנשי האתר? (במיינסטרים שלו, שזה האופסטרים של כולם?)
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

לדעתי - מחנכים מגיל 0.
ז"א- רק חיים ואוהבים, אבל יש לזה ערך מוסף של חינוך.
ספציפית, לגדל ילדים בלי חיתולים זה ענין של תקשורת והקשבה. והנקה זה ענין של קירבה, אינטימיות, ובטחון (כן, גם פורמולה אפשר לתת בחיבוק, אבל משהו בבלעדיות של אמא שנותן בטחון רב יותר).
מאמא_מאוהבת*

כמה עולה לגדל ילד

יערה, רק על עצמי לספר ידעתי (-; האמת, הרבה תלוי בהגדרה של "לחנך" מהו ומפה יכול להתפתח דיון פילוסופי ארוך ארוך ובטוח יש פה איזה חמשת אלפים דפים שכבר דנו בנושא.

מה זה "האופסטרים"?
ב_דחילו*
הצטרפות: 13 יוני 2004, 10:05

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי ב_דחילו* »

לדעתי אפשר וחשוב לתמחר עלויות שונות, ישירות ועקיפות. מעניין אם בדקו את התרומה העצומה של ההנקה לכלכלה ולבריאות הציבור. אם לא בישראל אולי במדינות אחרות.
כלכלה לא חייבת להיות מילה גסה. גידול ילדים מאז ומעולם היה קשור גם בשיקולים כלכליים. מולידים ילדים גם מתוך רצון להרוויח יותר כסף או לשמור על רכוש.
ג'ינ_ג'ית*
הצטרפות: 28 פברואר 2004, 00:23
דף אישי: הדף האישי של ג'ינ_ג'ית*

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי ג'ינ_ג'ית* »

יערה וומאמא לעניין הדיון שלכן. לטעמי אנחנו מחכנים מהשנייה שהעובר נוצר.
לא חינוך במובן הדידקטי של אנימורה ואתה התלמיד, אלא עצם העובדה שהפעוט גדל בבית שהורים מתנהגים כך או אחרת אוכלים כך או אחרת, שומעים מוזיקה כזו או אחרת וכדומה.
אפילו האוכל שאוכלת האם ומצבה הנפשי פיזי בהריון "מחנך" את העובר.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי עדי_יותם* »

מעניין אם בדקו את התרומה העצומה של ההנקה לכלכלה ולבריאות הציבור. אם לא בישראל אולי במדינות אחרות.
בדקו, בהחלט. אני זוכרת במעורפל משהו בארה"ב שבדק רק כמה מחלות ילדים נפוצות, ומצא שכל לא-יונק עולה למדינה כמה מאות דולרים בשנה. את יכולה לעשות חיפוש בגוגל, אם בא לך, או באתר של ibfan.org. או ב-101 סיבות להנקה (יש קישור איפשהו כאן באתר, במדור הנקה מן הסתם).
מאמא_מאוהבת*

כמה עולה לגדל ילד

ג'ינ ג'ית , לזה בדיוק התכוונתי כשאמרתי הרבה תלוי בהגדרה של "לחנך" מהו (-8
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי יונת_שרון* »

מצד שני, ילדי החינוך הביתי שמתעניינים ב (נניח) ההיבט הפילוסופי אסטרופיזיקה גרעינית, ורוצים דווקא לקחת קורס כזה באוניברסיטה - זה יותר יקר מבי"ס
תלוי איך עושים את זה. תחומים עיוניים זול מאוד ללמוד -- ספרים אפשר לקחת בספריה (או אפילו לקנות -- זה לא נורא יקר), מנחים אפשר למצוא הרבה פעמים בהתנדבות (בקבוצות דיון באינטרנט או סתם אנשים נחמדים באוניברסיטה), ונשאר לשלם רק על מנויים לעיתונות המקצועית.
יהודה*
הצטרפות: 24 אוגוסט 2003, 22:25

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי יהודה* »

בסוף מתים וגם זה עולה כסף!

אם את מבוטחת בביטוח לאומי, אז הם משלמים. ;-)
מיכל_שרייבר*
הצטרפות: 21 אוקטובר 2003, 09:24
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שרייבר*

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי מיכל_שרייבר* »

מנסיוני עם ילדה בת שנתיים:
כל מה שהיינו זקוקים לו קיבלנו. אבל הכל. כל פעם שעלה בדעתי משהו - תוך שבוע הוא הגיע, מאנשים שכבר לא זקוקים לו. העלויות הכמעט יחידות שלנו הם חיתולים ומשפחתון, פה ושם עוד משהו טכני קטן.
להיות במקום הזה זה גם שיעור בלקבל, ובהזמנת שפע. אני הרגשתי שכשהתחלתי לקבל דברים, נפתחתי לזה לגמרי. לא יודעת איך, פשוט היה לי מזל... לא פסלתי כלום, תמיד מאד הודיתי ושמחתי. ברגע שקצת הסתייגתי - הופ, נסגר הברז מאותו כיוון.
צריך כמובן להוריד סטנדרטים ולא לחשוב שיש משהו ממש חשוב..
וגם, כשבאופן כללי ברור לך שאת לא קונה לילד כמעט כלום, אז המון דברים עוברים מעל הראש, ופשוט חולפים להם. כל כך הרבה פעמים ראיתי צעצוע אצל ילד או במשחקיה וחשבתי שבדיוק כזה הילדה פשוט חייבת. אם הפרוטה היתה מצויה בכיסי בטח הייתי קונה בחנות הסמוכה. אז מזל שהיא לא, כי בדרך כלל תוך יום הדבר הזה, (אם לא היה מגיע מאיזה מקור לא צפוי...) היה פשוט נשכח ונעלם.
פשוט לזכור שילדים לא צריכים כל כך הרבה. וגם מבוגרים. והמון המון דברים צריך בערך לשבועיים. אז נגיד שלא יהיה אותם שבועיים? הופ, תהיו כבר בשלב אחר...
אני כן שמה לב שחשוב לה שיהיו דברים חדשים, כי זה גירויים חדשים. אבל זה יכול להיות דברים כל כך קטנים, איזה חיה בשני שקל או טושים חדשים, שניתנים עם תשומת לב, מאדם קרוב, וההתלהבות מחזיקה שבועות.
בסך הכל אני מרגישה שהתמזל מזלי מאד. לא רק לקבל כל כך הרבה, גם להיות משוחררת מהמקום של מסחטת הכסף סביב ילדים.
מיכל_שרייבר*
הצטרפות: 21 אוקטובר 2003, 09:24
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שרייבר*

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי מיכל_שרייבר* »

אבל במחשבה שניה, ילדים זה עסק יקר מאד, כי לפחות אחד מבני הזוג אם לא שניהם יותר מוגבל ביכולת ההשתכרות שלו, גם בגלל שחסר זמן, גם בגלל שעייפים ועסוקים. וזה יותר מהותי בהתנהלות הכללית מאשר מכמה עולים חיתולים או גן או צעצועים.
מאמא_מאוהבת*

כמה עולה לגדל ילד

אם את מבוטחת בביטוח לאומי, אז הם משלמים.
לא על הכל (:<
איש_ימיני*
הצטרפות: 31 מאי 2004, 06:50
דף אישי: הדף האישי של איש_ימיני*

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי איש_ימיני* »

רק להזכיר את הסיפור (האמיתי) המפורסם על ההורים שקנו לילד מתנת יומולדת יקרה והילד אכן שמח ושיחק בלי סוף... בנייר העטיפה.
מים_שקטים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2003, 10:44
דף אישי: הדף האישי של מים_שקטים*

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי מים_שקטים* »

אני כמעט ולא קונה צעצועים לתמר - כי מעצבן אותי להוציא כסף ולראות שהיא לא משחקת בזה.
אנשים אומרים לי "ככה זה ילד מתעניין במשהו ל-10 דקות וזה הרבה זמן. חשוב מאוד שיהיו לו צעצועים."
אבל בגינה היא יכולה לשחק שעות וכל יום אז כנראה שזה לא קשור לריכוז שלה זה קשור לעניין בצעצוע.
ובאמת הגינה כל הזמן משתנה וכל פעם יש משהו חדש ויש כל-כך הרבה אפשרויות לדמיון. בניגוד לצעצועים אחרים.
לעניות דעתי, הכסף שאנחנו מוציאים על הילדים זה בכלל בשבילנו.
חגיגה*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 22:15

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי חגיגה* »

ילדים זה עסק יקר, ללא ספק.
ככל שהם גדלים הם זקוקים ליותר. יותר ספרות, יותר שרותי מידע (ספריות, מורה לחליל..), יותר ספקי מידע (אינטרנט וכו'), חוגים, חומרי יצירה, ספרי לימוד, תוכנות....
ואם יש יותר מילד אחד, זה יקר אפילו יותר.
מזל שלפחות אופנות לבוש, ואופנות מוצרי כתיבה עם צילום המורדים לא עוברים עלינו.
נועה_היפואית*
הצטרפות: 07 ינואר 2007, 09:44
דף אישי: הדף האישי של נועה_היפואית*

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי נועה_היפואית* »

(פעם ראשונה שאני מוסיפה דף חדש, מקווה שאני עושה הכל בסדר)

אז אני נועה, עדיין לא ילדים אבל חושבת על זה במרץ.
אחד הדברים שחשוב לי לדעת הוא כמה עולה ילד בימינו? טוענים שזו תוספת רצינית לחשבון ההוצאות של המשפחה, שצריך לחסוך לפני, ולהצטמצם אחרי, שזה חוסר אחריות משווע להביא ילד לעולם בלי שיש לך מספיק כסף לגדל אותו... ואני שואלת, כמה זה 'מספיק'?
במיוחד אם, לפי התכנונים כרגע, אני מאוד מתחברת לאמהות הבאופנית: מעדיפה להשקיע במנשא מאשר בעגלה, בחיתולים רב פעמיים ולא בחד פעמיים (ובכלל, מעדיפה לגדל בלי חיתולים), רוצה להניק עד גיל מאוחר יחסית, להכין לבד כל מה שאפשר (בגדים, אוכל, חינוך..), מעדיפה לינה משותפת על מיטה נפרדת וכו' וכו'.
יוצא שבעצם אני מוותרת על כל חבילת הלידה של שילב, בערך. השאלה היא לאיזה טווח זמן זה באמת חוסך כסף, כמה עולה ילד באופני (יד ראשונה, בבקשה) והאם זה יכול להיות איכשהו נכון להביא ילד כשמרוויחים מתחת למשכורת הממוצעת, ואיך שורדים עם זה.

לכל תובנה אודה...
ר_ו_ב_י_נ_א*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2005, 14:42
דף אישי: הדף האישי של ר_ו_ב_י_נ_א*

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי ר_ו_ב_י_נ_א* »

יש דף קצת מנומנם בשם כל תינוק מביא מביא את הפרנסה שלו
אצלנו זה באמת עבד ככה -
קשה מאד לעשות את החישוב של כמה עולה כשמגדלים ילד בצורה לא קונבנציונלית - אין חישוב של חבילתלידה-חבילותחיתולים-חבילותמטרנה-גן וכו אבל מישהו צריך להיות איתו בבית אז או שיש פחות כסף נכנס או שמוצאים עבודה שאפשר לעשות עם הילד או שעובדים בתורות. סוג ההוצאות משתנה, מתמקדים יותר בצרכים ופחות במותרות:
מאז שנולד בננו עברנו מבית בחינם לבית שאנחנו משלמים בו שכ"ד, ממזון רגיל (לא ג'אנק לגמרי אבל...) למזון בעיקר אורגני, עידו נמצא איתנו בבית ולא הולך למסגרת כל שהיא ובכל זאת ההוצאות שלנו קטנו וההכנסות באורך פלא גדלו - אנחנו משקיעים כנראה הרבה יותר מחשבה בדרכי פרנסה יעילים ובהגדרת סדרי עדיפויות וכך יוצא שלפחות בינתיים, (שנה ושמונה) ילד לא מהווה מעמסה כלכלית אלא להפך....
הולכת_את_מעימי*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2006, 17:29

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי הולכת_את_מעימי* »

התשובה היא דעתי בלבד ולא תוצאה של איזשהו סקר מקיף.
בעיני ילד הוא הוצאה ממש מזערית בשנה- שנתיים הראשונות של חייו במיוחד אם מגדלים אותו בבית כפי שתיארת.
עם זאת יש לקחת בחשבון שילד גורר פחות הכנסה בדרך זו (כך זה לפחות אצלי) כך שבמובן מסויים זה עולה הרבה כסף...
בכל אופן אני לא חושבת
שזה חוסר אחריות משווע להביא ילד לעולם בלי שיש לך מספיק כסף לגדל אותו
ילדים צריכים מעט כסף, זה ההורים שחשים צורך להוציא עליהם כסף.
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי אילה_א* »

באופן לייט אני חושבת שאת כל הדברים שכתבת אפשר להשיג ביד שניה או מחברים או כל מיני . רציתי לכתוב חוץ מחיתולים אבל פתאום אני חושבת על זה מה עושים עם הרב פעמיים אחרי שהתינוק מורגל לסיר או בית שימוש <?
לגבי השיקול הכלכלי בלהביא ילדים לעולם, הוא לא שיקול מיותר לגמרי אבל לטעמי הוא אינו בתוקף בילד ראשון ושני לפעמים כשמראים בטלווזיה משפחות עם שמונה ילדים שאין להם כסף להאכיל את הילדים והמקרר שלהם ריק והם מתלוננים שאף אחד לא עזר להם, בא לי להארוז חבילת קונדומים ולשלוח להם את העזרה שהכי דרושה להם .
אבל השיקול הכלכלי כן יכול להיות שיקול רלוונטי אם מדובר בדחיה נגיד עד סוף הלימודים או עד התאקלמות במקום עבודה חדש .
במילים אחרות אם את רואה שבעתיד מצבך הכלכלי עומד להשתפר פלאים אולי כן כדאי לחכות .
ענת_קדם*
הצטרפות: 17 דצמבר 2004, 23:36
דף אישי: הדף האישי של ענת_קדם*

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי ענת_קדם* »

יש את האתר www.agora.co.il אני התוודעתי אליו רק לאחרונה הוא מפרסם אנשים שבמקום לזרוק את הדברים שלהם הם מוסרים אותם. אפשר בקלות למצוא שם הרבה דברים לילד שיחסכו בהוצאות.
נעמי_בן_שיטרית*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2004, 22:15
דף אישי: הדף האישי של נעמי_בן_שיטרית*

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי נעמי_בן_שיטרית* »

כמה עולה ילד באופני (יד ראשונה, בבקשה) והאם זה יכול להיות איכשהו נכון להביא ילד כשמרוויחים מתחת למשכורת הממוצעת, ואיך שורדים עם זה.

אוכל אורגני, רפואה אלטרנטיבית.... מוציאים כסף אבל על דברים אחרים.
גם כשחיים ב פשטות מרצון , הכוונה היא לא לחיות בחסר, אלא לנתב את השפע דרך צניעות ולא מדפוסי צריכה בזבזניים.
רוח_ערב*
הצטרפות: 31 יולי 2006, 11:12

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי רוח_ערב* »

הכול זה עניין של סדרי עדיפויות, כמו כול דבר בחיים. אם אנחנו היינו מחכים עד שיהיה לנו "מספיק" כסף כנראה שעוד לא היו לנו ילדים.
אנחנו מרוויחים מעט מאוד וכמעט אין חסכונות ובכ"ז יש לנו ילד אחד והשני בדרך..
אני אחת משמונה ומעולם לא חשבנו שמגיע לנו משהו. פשוט סדרי עדיפויות שונים, בגדים הרוב בירושה, לא תמיד אם בכלל יש חוג לכול ילד. מצד שני טיפולי אורטודנטיה יקרים ושיעורים פרטיים במקרה הצורך היו. הורי לא חסכו מראש לפני כול ילד אחרת הסיכוי שאני הייתי מגיעה לעולם גבולי ביותר , ואלה שאחרי..
כמו שכתבו קודם, ת'כלס בהתחלה ההוצאות קטנות הן צומחות באלגנטיות אח"כ..
ד"א זה משתלם אח"כ אנחנו לא קנינו לשמנדריק כמעט כלום עד היום והוא כבר בן 3 בשביל זה יש לי מספיק אחים גדולים שהורישו לי את הכול מילדיהם הגדולים, ומכייון שהם ימשיכו להיות גדולים ממנו נמשיך לרשת לנצח.. אבל עדיין יש הוצאות. את רוצה ילד? זה מספיק!
באופן_לייט*
הצטרפות: 02 נובמבר 2006, 23:58
דף אישי: הדף האישי של באופן_לייט*

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי באופן_לייט* »

אני אחת משמונה ומעולם לא חשבנו שמגיע לנו משהו.

אילה לא כתבה אבל אני מרשה לעצמי לחדד - לא כל מי שיש לו 8 ילדים (או יותר) מרגיש שמגיע לו
והאמת אני קוראת גם על כאלו שיש להם רק 2 ילדים וחושבים שמגיע להם
תחושת ה"מגיע לי שמישהו יטפל בי וישא בתוצאות מעשי שלי" לא קשורה בכמות הילדים :-)

<באופן מבהירה הבהרה מהותית בעיניה>
רוח_ערב*

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי רוח_ערב* »

אילה לא כתבה אבל אני מרשה לעצמי לחדד - לא כל מי שיש לו 8 ילדים (או יותר) מרגיש שמגיע לו
אני יודעת אבל עדיין יש בזה נימה של פטרונות
ואכן " מגיע לי" זה עניין תרבותי אישי. הורי בחיים לא היו פונים לרווחה!
ולמשהו שאחותי סיפרה לי: מטעם עמותה שהם מתנדבים בה הם הלכו לחלק ארגזי מזון ושמיכות, הכול כמובן לפי רשימות שקיבלו מהרווחה. ובבתים הפלא ופלא, פלזמות חדישות ושאר מוצרים חדשים וליד הבית חונה רכב משנה נאה וכיוצא בזה.
ומה לעשות גרה איתם הסבתא שלפי הרווחה זכאית לשמיכה חמה בחורף.. פשוט ניצול מחפיר!
_השיקול הכלכלי כן יכול להיות שיקול רלוונטי אם מדובר בדחיה נגיד עד סוף הלימודים או עד התאקלמות במקום עבודה חדש .
במילים אחרות אם את רואה שבעתיד מצבך הכלכלי עומד להשתפר פלאים אולי כן כדאי לחכות ._
אני טוענת שכלל לא, כי אחרת תמיד יצוצו סיבות "בוא ניסע לטיול שחלמנו" "עכשיו בונים קריירה" אין זמן נכון לילד גם לא זמן כלכלי.
את רוצה ילד? אז כבר תסתדרי
וכן, אם את רוצה ילד כול שנה, אז בבקשה.
(אני אטען באופן אישי שלא נראה לי כדאי אבל בנימוקי הנגד שלי לא יופיע השיקול הכלכלי, יש לי מספיק טיעונים אחרים..
ועדיין זו תהיה החלטה שלכם בתור זוג, לפעמים המתנגדים הופכים את זה לכזה ביג דיל ורוח וצילצולים יותר ממה שזה באמת!)
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי אילה_א* »

אני טוענת שכלל לא, כי אחרת תמיד יצוצו סיבות "בוא ניסע לטיול שחלמנו" "עכשיו בונים קריירה" אין זמן נכון לילד גם לא זמן כלכלי
טוב אז נישאר חלוקות בזה כי בהחלט יש זמנים מתאימים וזמנים לא מתאימים לילדים כמו לכל דבר אחר בחיים .בעיני.
זה נכון שבכל מצב אפשר להסתדר אבל האם זאת הדרך הטובה לגדל ילד ?בהסתדרות ? לא נראה לי . למען האמת גם כלב לא כדאי לגדל בהסתדרות והיו לי תקופות שנאלצתי לעשות את זה- זה חרא .
ואם מישהו מוצא עוד סיבות לדחות כמו טיול שהוא חלם עליו או בניית קריירה אז כנראה שזה באמת לא הזמן המתאים עבורו כי כשהזמן המתאים מגיע שום טיול ושום נעליים לא יעצרו בעדך לעשות ילד.
with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי with_passion* »

החלטנו להגיע לארץ כשהיינו בגואטמלה באפריל האחרון. יצא שמומו ואני היינו צריכים להגיע למיאמי לתפוס שם את האוניה שתיקח אותנו לצד השני של האוקינוס.. כל עוד מומו ברשמי יושבת על הברכיים (כמעט תמיד יש מקום) אז היא לא משלמת. בארה"ב עצרנו טרמפים דרך כל הדרום וניו אורלינס ההרוסה.. בדרכים אנשים כל הזמן מנסים לתת לנו כסף - (זה לא היה קורה אם הייתי לבד) - אני מתעקש ומסביר שאנחנו פשוט נהנים לטייל ככה ורק צריכים טרמפ - אני מסרב תמיד אבל הם מתעקשים ולפעמים דוחפים את הכסף ליד ובורחים.. אנחנו ישנים על אם הדרך או שמישהו מזמין אותנו לישון אצלו.. זה וואחד סיפור אבל מפה לשם הגענו לאונייה עם 40$ יותר מאשר כשיצאנו.. וזה הכל בזכות הילדה. אז כמה עולה לגדל ילד?
מיקה*
הצטרפות: 02 יולי 2004, 07:36

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי מיקה* »

כי כשהזמן המתאים מגיע שום טיול ושום נעליים לא יעצרו בעדך לעשות ילד.
אז זהו שכן! הרבה פעמים כשמתאים לי - דווקא אז זה לא הולך...
יש שעון ביולוגי, יש מצבים פיזיים... יש הרבה מכשולים. אני לא אומרת 'תמהרי עכשיו ותספיקי כי אח"כ לכי תדעי..' אבל אני כן חושבת שצריך לפעמים 'לדחות סיפוקים' כי אף פעם אין זמן אידיאלי ומושלם. (וגם אם יש לא בטוח שתקבלי את ההריון בהזמנה כבקשתך) צריך לזכור את זה.
נועה_היפואית*
הצטרפות: 07 ינואר 2007, 09:44
דף אישי: הדף האישי של נועה_היפואית*

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי נועה_היפואית* »

מצדאחד,כנראה שאם אחכה שיהיה לי מספיק כסף, אף פעם לא יהיה לי ילד. מצד שני...
בטח יש איזשהו סכום מינימלי שמתחתיו זאת החלטה ממש לא נבונה להתחיל לנסות. אני לא בטוחה שאני כל כך רחוקה ממנו, אבל בעצם, כשאני חושבת על זה, אין לי ממש איך לדעת...

בכל אופן, תודה על התגובות עד עכשיו.
מיכלול_ה*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2005, 22:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלול_ה*

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

רציתי להוסיף שבעצם את לא יכולה לדעת מראש כמה יעלה לך לגדל ילד. כל מה שחושבים על גידול ילד לפני לא תמיד יוצא כמו שחשבנו או פיטזנו. למשל אני לא באמת חושבת שמישהו יכול לקבוע מראש אם הוא יהיה אם הילד בבית או לא? נגיד שאת חושבת ויודעת שחינוך ביתי מתאים לך, אבל אולי זה לא יתאים לילד? או למשל מה אם תחליטו לשילוח לבית ספר אבל בית הספר שמתאים לכם הוא בית ספר פרטי שעולה כסף?, ומה אם לילד תהיה איזו שהיא בעיית בריאות? לא משהו מסובך אבל משהו שאת חושבת שלא מתאים לטפל בו במערכת הבריאות הציבורית? זה המצב אצלנו. ביתי מטופלת בשיטת אייפק, שיטת טיפול לא זולה ולא מוכרת על ידי אף קופת חולים או חברת ביטוח. ומה יקרה אם יוולדו תאומים? ואז כל החישוב הכלכלי שונה ממה שחשבת וציפית.
לכן אני מסכימה אם מה שכבר כתבו לך שחוסר בכסף זה לא סיבה לא כן או לא להביא ילדים לעולם. כי כסף בה והולך ויש דברים חשובים יותר, כמו הבשלות שלך להיות אמא והמוכנות שלך להעניק ממה שיש לך לתת לבן אדם חדש שתלוי בך ואוהב אותך.
וגם יכול להיות שהשפע יזרום אליכם ותקבלו מהיקום כל מה שאתם צריכים כך שלא תצטרכו יותר ממה שיש לכם. אני מאחלת לכם שכך יהיה ושתמיד תקבלו ציוד, עזרה או כסף כדי לקיים את עצמכם באושר בהנאה ובשמחה.
מיכל_צמות*
הצטרפות: 31 מאי 2003, 21:32
דף אישי: הדף האישי של מיכל_צמות*

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי מיכל_צמות* »

הרבה אהבה ותשומת לב. כסף - זה עניין יחסי בכל משפחה - יש כאלו שעולה להם סכומי ענק (ביחוד אלו שיש להם אותם (-; ) ויש כאלו שעולה להם הרבה פחות מרבע מזה...
אצלנו במשפחה כל ילד הביא איתו כפית של כסף בפה. כל פעם בא מה שהיינו זקוקים לו על מנת לגדל כל ילד - ואת כולם ביחד. לפעמים קצת חסר משהו - אז מוצאים את הדרך להשלים...
בקיצור - כסף זה לא השיקול אם להביא ילד או לא. (אם זה היה השיקול - אולי הייתי היום עם ילד אחד... וגם הוא היה נולד בהרבה שנים איחור).
לא קראתי מה כתבו לפני - ואולי חזרתי על דברים שנאמרו קודם - אבל ככה זה מה שעולה לי מהלב -
צריך להיות מוכנים לילדים לרצות אותם ולהשקיע הרבה עבודה של מודעות - עם תבלון גס של אהבה. והרבה.
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

זה תלוי בהרבה דברים.
לדעתי זה לא תלוי רק במה את חוסכת, אלא גם במה את לא חוסכת.
אני יודעת שבדברים מסויימים שנחשבים לנורמטיביים, הוצאתי מעט מאד אם בכלל, למשל ביגוד סעיף כמעט לא קיים אצלי. לא בכלל לא, נגיד קניתי השנה גרביים ובקיץ קניתי סנדלים חדשים מאיכות טובה ובחורף למזלי סבתא החליטה לקנות נעליים (עודדתי אותה לקניה הזו, אבל זה כסף שהוצא, לא משנה מי הוציא).

אבל יש מקומות בהם אני מוציאה והרבה וזו שאלה האם זה הכרחי או לא והאם מישהו אחר היה נוהג כמוני.
היה לי חשוב ללדת בבית, אז הוצאתי על מיילדת (וילדתי בבית חולים, אבל שילמתי לה). עבורי זו היתה הוצאה כבדה.
לבת שלי יש בעיה בריאותית מסויימת. מאחר וני לא מטפלת בדרכים קונוונציונליות, מה גם שבבעיה הספציפית אפילו רופאת הילדים הפנתה אותי לאלטרנטיבי ומלכתחילה רמזה לי לא לבזבז את הזמן אצל הרפואה המערבית, שילמתי לא מעט כסף על טיפולים.
היה קושי בהתפתחות המוטורית ובמקום ללכת רק דרך הקופה לקחתי גם לאבחון פרטי ואחר כך לחוג שהועיל המון , הרבה יותר מהאבחון/טיפול דרך הקופה, שוב זה עלה לא מעט כסף.

אני לא מטפלת הוליסטית והרבה פעמים אני נעזרת בתחומי הרפואה המשלימה, אם זה בקשיים רגשיים, אם זה בקשיים בריאותיים או מוטוריים. יכל להיות שלעשות קורס פרחי באך היה עולה לי פחות מאשר לשלם שיכינו לה כל הילדים נגיד, אבל אני לא יכולה להיות מומחית להכל. מישהו אחר במקומי יחשוב שזה בזבוז כסף ויטפל דרך קופת חולים או רק דרך המטפלים המוזלים של הקופה אבל אני בתחום הזה משקיעה (ואין לי, באמת שלא).

לפני שהיא נולדה באמת חשבתי שזה לא יעלה לי כלום ועד היום הוצאתי מעט מאד על דברים חומריים כמו בגדים וצעצועים ובאמת שלא חסר לנו כלום בהקשר הזה, אבל עם הזמן גיליתי שבכל זאת יש הוצאות שלא יכולתי לחשוב עליהן מראש ואם כמבוגרת אני מסוגלת לא לטפל, נניח, בגב הכואב שלי (עד שזה מגיע לרמות חמורות), אצל ילדים זה לא עובד, או לפחות אני לא חושבת שכדאי לנהוג ככה.
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

למשל מה אם תחליטו לשילוח לבית ספר אבל בית הספר שמתאים לכם הוא בית ספר פרטי שעולה כסף?
כמובן מתחברת לזה. הום בדיעבד אני חושבת ש: במקום להחזיק אותה כמה חודשים בבית עם מטפלת שלא היה לי כסף לשלם לה,אם הייתי מגלה אז את מי שטיפל בה רגשית ועזר לה להיות מסוגלת ללכת למשפחתון שבו היא נמצאת היום. אבל המציאות לפני שנה היתה שהיה בלתי אפשרי להחזיק אותה מחוץ לבית והפתרון הנכון עבורה היה להיות בבית בשעות שעבדתי. זה עלה לי כפול מהמשפחתון שהוצאתי אותה ממנו.
לא משהו שאפשר לדעת, וגם לגבי האייפק כמובן. אגב, אצלנו הוא לא עזר בסוף, רק באבחון, ככה שעוד יהיו לי כנראה הוצאות בעניין, השבוע דיברתי עם הומיאופת, בינתיים דוחה את הפגישה , לא רק מסיבות כלכליות, אבל גם.
רוח_ערב*

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי רוח_ערב* »

זה נכון שבכל מצב אפשר להסתדר אבל האם זאת הדרך הטובה לגדל ילד ?בהסתדרות ? לא נראה לי . למען האמת גם כלב לא כדאי לגדל בהסתדרות והיו לי תקופות שנאלצתי לעשות את זה- זה חרא .
טוב ההסתדרות שאני דיברתי עליה היא קצת שונה, התכוונתי שפשוט חיים
הרבה פעמים כשמתאים לי - דווקא אז זה לא הולך...
כ"כ מזדהה עם המשפט הזה! המתאים לי אצלנו היה כ"כ נכון מבחינה נפשית, שנינו רצינו עוד ילד, מאוד (טוב הוא רצה כבר קודם אבל לי זה לא היה טוב)
ואז לא הצליח והתחלנו טיפולים והתסכול, התסכול היה כ"כ קשה! היום ב"ה אני בהריון אבל העצבים והדמעות שהיו עד אז.. (שלא לדבר כמו שרוקדת ציינה על טיפולים אלטרנטיביים שהוצאתי עליהם בדרך למטרה הספציפית הזו ובכלל..)
סוף_מעגל*
הצטרפות: 14 יולי 2002, 18:09
דף אישי: הדף האישי של סוף_מעגל*

כמה עולה לגדל ילד

שליחה על ידי סוף_מעגל* »

אחד הדברים שחשוב לי לדעת הוא כמה עולה ילד בימינו? ... יוצא שבעצם אני מוותרת על כל חבילת הלידה של שילב, בערך. השאלה היא לאיזה טווח זמן זה באמת חוסך כסף, כמה עולה ילד באופני (יד ראשונה, בבקשה) והאם זה יכול להיות איכשהו נכון להביא ילד כשמרוויחים מתחת למשכורת הממוצעת, ואיך שורדים עם זה.

חבילת הלידה של שילב, גדולה ככל שתהיה, היא סכום חד פעמי.
עלויות אחרות עליהן מדובר פה בדף, למשל, בגדים או משחקים בשלבים מאוחרים יותר, ניתנות לחסכון על ידי רכישת יד שניה.
מבחינה כלכלית, כל זה בעיני זניח יחסית (יחסית להמשך דברי).

העלות הרצינית שלא ממש הוזכרה פה היא עלות החינוך. מדובר בעלות חודשית בסדר גודל של אלפי שקלים למשך מספר שנים טובות.

עכשיו נשאלת השאלה איך את מתכוונת לגדל את הילד. ואני לא מתכוונת לבית ספר פרטי, כי מרגע שתינוק נולד ועד גיל בית ספר עוברות כמה שנים טובות בהן את יכולה לזכות בלוטו, לעבור הסבה מקצועית ועוד המון דברים שיגדילו באופן משמעותי את הכנסתך.

אבל כבר בגיל 12 שבועות תצטרכי לוותר על משכורתך אם תשארי עם התינוק ב חינוך ביתי.

ואם תחליטי שלא לוותר על משכורת ולצאת לעבודה, אז חלק ניכר מהמשכורת (שאת מעידה עליה שהיא מתחת למשכורת הממוצעת), כאמור, בסדרי גודל של אלפי שקלים, ילך לתשלום על חינוך.
אני כותבת סדרי גודל של אלפי שקלים כי זה תלוי בהרבה פרמטרים - איפה גיאוגרפית את גרה בארץ, האם תבחרי מעון ממשלתי/פרטי או מטפלת ועוד מגוון פרמטרים.

זאת לדעתי העלות המשמעותית בשנים הראשונות (מגיל 12 שבועות ולפחות עד גיל 5 שנים) - ויתור על משכורת או תשלום משכורת (לפעמים כמעט במלואה) למישהו אחר.
שליחת תגובה

חזור אל “התבטאות”