קוסמטיקה תוצרת בית

מים_שקטים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2003, 10:44
דף אישי: הדף האישי של מים_שקטים*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי מים_שקטים* »

טיפול בשיניים - רעיון שחדש לי לגמרי.
ישבתי בעבודה אחרי ארוחת צהריים - ולא היה לי קיסם.
מה שכן היה לי זה לימונית שאני מביאה כל בוקר. קטפתי את הלימונית ירוקה והיא התייבשה בעבודה.
השתמשתי בה כקיסם.
יתרון - הטעם, אני יכולה להחליט איזה אורך של קיסם אני צריכה, ואני יכולה גם להחליט על העובי.
נכון שזה נשבר יחסית מהר - אבל האמת כמו הקיסמים של אורל בי.
יש למישהו רעיון אם זה יכול להזיק לשיניים?
יערת_דבש*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2003, 00:10
דף אישי: הדף האישי של יערת_דבש*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יערת_דבש* »

תודה למסכמת הדף.
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*
הצטרפות: 28 מאי 2004, 13:48
דף אישי: הדף האישי של אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי אמא_לשתיים_ועוד_אחד* »

למי שמבינה בהכנת סבונים יש לי שאלה- האם בכל סבון טבעי משתמשים בסודיום קאוסטיק? אני יודעת שהוא בסופו של דבר הופך למלח והוא תורם לכך שהסבון יקציף אך האם זו הברירה היחידה (למשל בשמפו שאני משתמשת ישנה אבקת חוואר וסבון מתוק (סלק סוכר) וזה דווקא שמפו מאד מקציף. אז מה הסיפור עם הסודיום (כי לי נאמר מפי ד"ר מסויימת שלא ניתן לעשות סבון בלי זה ויש את זה בכל סבון טבעי, אבל לא ראיתי ברכיבים של כמה סבונים שזה מוזכר בכלל, רק ברכיבים של הסבונים המתועשים. האם גם סבתא ג'מילה לדעתכם משתמש בזה (אני יודעת שהיא מבשלת את התערובת שלה ואילו הכנסת הסבונים הטבעיים שאני מתכוונת אליהם נעשים ללא בישול וההבדל הוא בזמן).
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

קוסמטיקה תוצרת בית

אגב, הייתי בסדנת סבונים שמאד נהניתי בה ובעתיד אולי אכין לבד, כרגע אין לי זמן... כמו כן נתקלתי לאחרונה בסדרת סבונים נהדרים שיצאו לאחרונה (עם חלב עיזים)(הם היו בתערוכה של אלטרנטבע) ובעוד סדרת סבונים ארומטיים שגם הם ממש כייפיייים, שחמותי קנתה לי בת"א. (לפרטים יותר מדוייקים או לאתרים שלהם אם יהיה "ביקוש" אז אתן כתובות.
יערת_דבש*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יערת_דבש* »

אמא, אפשר ללמוד ממך על הסבונים? איפה את גרה?
אמא_אדמה*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 01:11
דף אישי: הדף האישי של אמא_אדמה*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

אמא לשתיים ועוד אחד , יש חומר טבעי שמצוי בצמחים מסוימים שנקרא סאפונין (כמו סבון) והוא מקציף.
צמח מפורסם שיש בו סאפונינים הוא יוקה (סוג של קקטוס, נראה לי) . לא יודעת אם יש להשיג בארץ.
אם תבררי על זה עוד אני אשמח לשמוע תוצאות.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אני יודעת שסבתא ג'מילה משתמשת בסודה קאוסטית. יש לה סבון זול יותר, וכששאלנו מה ההבדל, הסבירה שיש בו יותר סודה קאוסטית. היא הסבירה כי בסבון המיוחד יש אחוז קטן מאוד יחסית, ואופן ההכנה עם כמות כל כך קטנה, היא סוד מסחרי שלה. כנראה זו הסיבה למרקם השונה של הסבון, קצת יותר ג'לי.
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

קוסמטיקה תוצרת בית

יערה, אני ירושלמית.
כמו שאמרתי, הייתי בסדנא אבל לאחר שראיתי את התהליך הגעתי למסקנה שכרגע מתאים לי יותר לקנות מאשר לעשות, צריך לזה זמן (כגון לחכות 3שבועות לייבוש, לערבב בבלנדר, ליצוק לתבניות, וכו' וכו'. אם תרצי, אני יכולה לתת לך את הכמויות והנחיות, אבל אני לא יודעת אם זה בסדר (מבחינת זכויות - עשיתי זאת בסדנא למטפלים בלבד) לפרסם באתר או שאתן לך באופן פרטי. אולי, עולה עכשיו בדעתי, אוכל לפרסם זאת בפורום ארומתרפיה אצלי באתר. תודיעי לי מה לדעתך כדאי.
אפשר לכתוב לשלי שיש לה אתר לגבי סבונים והיא מעבירה סדנא (אולי אפשר להתארגן ללמוד בקבוצה-אשמח לשמוע מה ייצא מזה). בעיקרון, ראיתי שנערך פה למעלה בדף הכנת סבון מחלב עיזים וזה מאד דומה (מלבד הכנסת שומן מן החי יש הרבה תחליפים לשמנים מן הצומח שהם נהדרים ועדינים יותר. כיום כבר לא משתמשים בשומן מן החי...
אמא אדמה, הבנתי שספוניפיקציה זה התהליך עצמו, כאשר הוא נעשה בעזרת סודיום קאוסטיק. אני משתמשת בשמפו שיש בו סלק סוכר ולדעתי הוא המקציף (או אדמת חוואר) ומעניין אם אפשר להשתמש בזה (אא"כ יש גם בשמפו את אותו תהליך ללא ידיעתי, כי בכל הסבונים שכתוב עליהם "טבעי", כולל סבתא ג'מילה, הם לא מציינים זאת ברכיבים.
אגב ראיתי כאן שיש להשתמש באלכוהול בהכנת הסבון לעיל אבל אני לא משתמשת כלל באלכוהול, אין צורך, ורוקחת לי קרמים לפנים ולידיים גם ללא גליצרין (אלא חמאת שיאה שזה דבר נהדר. אגב כדאי לראות גם בדף טלק ותינוקות, אם בטבעי עסקינן....
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מחפשת חמאת שיאה.. מי יודע?
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

קוסמטיקה תוצרת בית

לפלוני, אני קונה אצל שלוס (למטפלים). אבל רגע, באיזה עיר?
ל טרה רוסה, בסדנא שהייתי הזכירו את הסבון שלה (שגם מידי פעם אני משתמשת) אבל נשמעו אכזבות ממנו ובמיוחד ציינו שהיא משתמשת אך ורק בשמן זית (עם כל מיני וריאציות של צמחים) ואילו עכשיו יש סבונים המכילים שילוב של שמנים מצויינים מלבד שמן זית.
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

איך מכינים אפטר שייב?
אלה שבחנויות מלאים בריחות לא נעימים (לי).
מה הפונקציות שצריך אפטר שייב למלא? חיטוי? לחות? משהו נוסף?
האם אפשר להנדס איזושהי מסכה (ששוטפים אחרי כמה דק') או שאפטר שייב חייב להיות מסוג "מרח ולך"?

ואם כבר גילוח - איך מכינים משחת גילוח?
אנחנו בעניין של משחה שמורחים עם מברשת, כמו פעם. רק שאלה מפעם - מסריחות.
האם אפשר להכין משחה מקציפה תוצרת בית? או משחה לא מקציפה?
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

קוסמטיקה תוצרת בית

ליערת דבש ולמתעניינים בסבון הפנייה מאד מאד מפורטת
art]כאן id[/po]=113
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי נועה_בר* »

מחפשת אופציה טובה ללחות והזנה של עור הפנים. שמן צמחי טוב - שנספג ולא מגביר בעיות (לעור בעייתי) אולי עם כמה טיפות של שמנים אתריים, צמחים וכו' יש רעיונות?
בת_ההרים*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי בת_ההרים* »

מכירה את "ניחוח טבע" ? http://www.naturescent.co.il יש להם סבונים מופלאים עם שמנים אתרים טהורים. הם ישמחו לענות לך בטלפון על כל שאלה ולשלוח לך הביתה.
יהודית_שפמן*
הצטרפות: 12 יוני 2002, 21:42
דף אישי: הדף האישי של יהודית_שפמן*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יהודית_שפמן* »

נעה לא שמן אבל קרם מעולה של ד"ר נונה להזנה של העור אם את רוצה קצת לנסות תפני אלי 089200533
לא_רוצה_קרם_גוף*
הצטרפות: 07 מרץ 2005, 14:20

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי לא_רוצה_קרם_גוף* »

אני לא רוצה להשתמש יותר בקרם גוף ומעוניינת להכין את תכשירי הלחות שלי (לפחות לגוף) בעצמי, רקחתי שמני בסיס (שקדים או זרעי ענבים) עם שמנים אתריים - הריח נפלא התחושה המיידית קטיפתית אבל העור יבש!! למישהו יש רעיון?!
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

שמן זית. נסי להתרחץ עם שמן זית במקום סבון ותופתעי.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אני גיליתי שבכלל לא צריך קרם גוף. העור יודע להפריש את השומן הנחוץ לו. רק בחורף, כשיש יובש פתאומי ומתחיל לגרד, אני שמה קרם.
לא_רוצה_קרם_גוף*

קוסמטיקה תוצרת בית

אורית - זה לא מסריח? האם זה מנקה את העור?
טרה רוסה - העור שלי יבש בטירוף, מגרד ומתקלף יומיים אחרי שאני מפסיקה למשוח אותו בקרם.
נועה_בר*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי נועה_בר* »

אולי חמאה שמיוצרת מאחד האגוזים? או שמן אבוקדו, גזר ?
נשמע שהשמנים שהכנת דווקא טובים, רק צריך להמשיך ולמרוח. אולי תשאלי בדף ארומתרפיה ושמנים ?
מדוע את חושבת שצריך לנקות את העור? כמה מלוכלכת את? לדעתי להוריד בכלל סבון, או באמת שמן זית כמו שהציעה אורית. אם את רוצה פילינג תוכלי להוסיף קצת מלח גבישי ( אבל נראה לי שאמור לייבש כי סופח לחות )
בכלל לפילינג, קוואקר טחון מעורבב עם מים, להניח על העור ואחרי כמה דקות להוריד, עושה לבד את העבודה
( כמו במעיים ).
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

העור שלי יבש בטירוף, מגרד ומתקלף יומיים אחרי שאני מפסיקה למשוח אותו בקרם.
כי הוא רגיל להיות משוח.
נסי לא למשוח אותו חודש, ותראי מה קורה.
וגם - שתי יותר.
תזמורת_הים*

קוסמטיקה תוצרת בית

אני משתמשת בסבון רק באזורים שמזיעים הרבה. בשאר הגוף גם זרם מים מספיק כדי להתנקות.
השמן לא מסריח, אפשר להשתמש בו כמו בסבון נוזלי ואחר כך לשטוף, כשההבדל הוא שהסבון ייבש את העור ואלו השמן יותיר אותו רך ונעים.
באיזה סבון את משתמשת? אולי הסבון מייבש לך את העור והפתרון הוא סבון טוב יותר ולא קרם גוף. אני ממליצה על הסבון של סבתא ג'מילה, גם הוא על בסיס שמן זית.
לגבי פילינג- קראתי פעם שבעבר הרחוק היו משתמשים בשמן זית מעורב בחול דק בתור סבון. זה נשמע פילינג לא רע בכלל...
נועה_בר*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי נועה_בר* »

משתמשים בשמן זית מעורב בחול דק בתור סבון
זהו, שאח"כ חשבתי שגרגרי מלח זה גס מידי ואולי עדיף סוכר.
חול אפילו יותר עדין, אבל מה, לא ממש נקי ;-)
מיכל_ברקת*
הצטרפות: 10 מרץ 2005, 12:21

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי מיכל_ברקת* »

לגבי סבונים - אפשר להשיג אצל שכנינו הערבים סבונים על בסיס שמן זית. קוביות גסות כאלה, לא בייצור תעשייתי. אני למשל קונה אותם בבית חנינא, בצפון ירושלים, לא רחוק מהבית שלי.
תזמורת_הים*

קוסמטיקה תוצרת בית

נכון! ויש גם בשוק בעכו העתיקה.
לא_רוצה_קרם_גוף*

קוסמטיקה תוצרת בית

תודה, אני אנסה את השמן זית
(מקווה שהבן זוג לא ירדוף אחרי עם פיתה)
מיכל_ברקת*
הצטרפות: 10 מרץ 2005, 12:21

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי מיכל_ברקת* »

מישהי יודעת איך אפשר לנקות את הפנים ניקוי קליל ומהיר, ללא סבון או חלב פנים תעשייתי? ומה אפשר למרוח במקום קרם לחות?
לילך*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2001, 01:34

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי לילך* »

לפילינג גוף שכל אחד יכול להכין לבד: כל מה שצריך זה לשים מלח ים בצנצנת ולהטביע אותו בשמן בסיס טוב (שקדים/זרעי ענבים/שומשום) ולהוסיף כמה טיפות בודדות של שמן ארומטי מאיכות טובה בשביל הניחוח. אחרי שזה יושב קצת בכלי הסגור הניחוח מתערבב (ואפשר לשים גם עלה מיובש של פרח). למרוח על הגוף אחרי הרחצה - ולשפשף תוך עיסוי, השמן מרכך ומסכך, המלח משפשף בעדינות למדי, תלוי בלחץ של העיסוי (רק להזהר על איזור הפיטמות שהן רגישות). אחרי זמן קצר השמן נספג והמלח מתחיל ליפול... זה הזמן רק לשטוף הכל במים, בלי לסבן. לתת למים לטפטף מהגוף ואז לנגב ברכות בטפיחות קלות. מומלץ לנוח כמה דקות כדי לתת לגוף לנצל את המרחב נשימה.
לפילינג פנים צריך חומר מעודן שלא ישרוט וצריך לדעת מה עושים ומה איכות החומרים. רוב מה שמכינים בנטורופטיה למטרה הזו, זה מקרם בסיס טבעי שבתוכו יש גרגרים עדינים במיוחד של גלעיני אפרסק (ע"י מכונות שמרסקות אותם לגמרי) + שמנים ארומטיים מתאימים.
מה שכן אפשר להכין לבד בבית, זה בכיוון של מסיכה-פילינג: אבקה של אדמת חוואר / חימר ירוק עולה גרושים לכמות גדולה שמספיקה להמון זמן) ולערבב כפית בערך עם או חליטה של צמחים או מי לבנדר, להגיע לרמה של בוץ נוח. אפשר להוסיף לזה קצת סבון מתוק (מסלק סוכר), אפשר גם כף זרעי פשתן טחונים אבל זה רק אופציה. אפשר למי שיודעת ומבינה בזה, 1-2 טיפות של שמן ארומטי מתאים (לבנדר/עץ התה/אקליפטוס וכו' בהתאם לדרישות העור). פשוט למרוח על עור לח ולתת להתייבש. 5-10 דקות אח"כ לשפשף ולהוריד. אם יש בתערובת סבון מתוק אז להרטיב ולהקציף תוך כדי השיפשוף. אפשר להוסיף גם מיץ לימון אם רוצים להבהיר קצת את העור.
מקווה שזה נתן תשובות לכמה שאלות.
אור ואהבה לכולכן
לילך*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי לילך* »

למיכל ברקת:
פתרונות להסרת איפור וניקוי הפנים ע"י קוסמטיקה טבעית -
במקום מסיר איפור, אפשר לנקות את הפנים מאיפור שמנוני (בעיקר של עיניים) עם שמן בסיס גזר (טבעי טבעי)- מרטיבים קצת פיסת צמר גפן במים, ומוסיפים 1-2 טיפות של השמן (כן. הוא כתום, אבל לא להבהל) מניחים קלות על העין, מחכים כמה שניות שישפיע ומנגבים בעדינות.
במקום מי פנים, הפיתרון הפשוט - קונים גליל של רב-מגבת בשוק (גליל ענקי 5-10 ש"ח), וקונים מיכל של מי-צמחים (לבנדר, נרולי) [כאשר מכינים במפעל שמנים ארומתרפים, בזמן המיצוי והקירור, יש אדי מים שאוספים אותם ויש להם זכרון של הצמח. טוב להרגעה רענון וניקוי. +ניחוח עדין וטבעי באמת) אם יש להשיג מנטורופת/קוסמטיקאית טיבעית אז 1/2 ליטר זה לדעתי 10-20 ש"ח (אני אבדוק שוב, קניתי ממש מזמן) אם זה בחנות טבע אז בקבוק זכוכית קטן זה בערך 12-18 ש"ח. מספיק להרבה זמן ובלי רעלים מיותרים. אפשר גם להכניס לבקבוק עם שפריצר ולרסס במקום תרסיס אויר או דיאודורנט. מרענן את האויר ומשאיר ניחוח שנשאר כמה דקות ארוכות.
יש בהרבה ניחוחות. אני משתמשת הרבה בלבנדר אבל יש שמעדיפים ניחוח אחר
יש קרמים מחומרים טבעיים לחלוטין שמכינים בנטורופתיה ובקוסמטיקה טבעית בהתאמה אישית. אבל אם זה לגוף אז זה נראה לי קצת יקר, אבל זה מצויין לפנים כי מכינים לך במיחד לפי הצרכים של העור. לגוף כדאי לנסות שמן גוף טבעי שהוא בעצם שמן בסיס (שקדים/זרעי פשתן/שומשום/זית) עם תוספת של שמן אתרי לניחוח.
תתפלאי זה לא יקר בכלל. זה לרוב הרבה יותר זול מהזבל הכימי שמוכרים לנו בסופר... ואין מה להשוות את התוצאות
(אני לומדת נטורופתיה שנה שניה)
אליס_בארץ_המראה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2004, 18:13
דף אישי: הדף האישי של אליס_בארץ_המראה*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי אליס_בארץ_המראה* »

יש קרמים מחומרים טבעיים לחלוטין שמכינים בנטורופתיה ובקוסמטיקה טבעית בהתאמה אישית.
איפה?
לילך*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי לילך* »

יש קרמים מחומרים טבעיים לחלוטין שמכינים בנטורופתיה ובקוסמטיקה טבעית בהתאמה אישית.
חבר'ה שלמדו נטורופתיה+ארומתרפיה /קוסמטיקה טבעית ומכינים בעצמם.
  • איפה את גרה? אני נמצאת בת"א. אבל אם צריך, אני אמצא לך באזור שלך תוך כמה ימים.
לילך*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי לילך* »

לגבי חול - כן, יש פילינג שמכיל חול ים מעוקר (מסננים שיהיו רק גרגרים נטו, ושורפים אותם בתנור בטמפ' גבוהה) אבל פחות נפוץ היום. עם הגרגרי גלעיני אפרסק יותר מקובל כפילינג לפנים (ויש אותם בשתי איכויות, העדינים יותר גם עולים יותר).
אליס_בארץ_המראה*

קוסמטיקה תוצרת בית

-איפה את גרה? אני נמצאת בת"א. אבל אם צריך, אני אמצא לך באזור שלך תוך כמה ימים

תודה רבה. כרגע אני לא גרה בארץ אבל כשאגיע לביקור אנסה לשאול אותך מראש (תל אביב מצויין לי). יש לך דף בית? או לשאול בדף הזה?
לילך*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי לילך* »

(אליס...) אין (עדיין) לי דף. אני משוטטת כאן, אם את רוצה אני אשלח לך את המייל או הטלפון שלי
אליס_בארץ_המראה*

קוסמטיקה תוצרת בית

לילך, אם תכתבי כאן או אצלי בדף (הקליקי על אליס בארץ המראה) כתובת אימייל אני אעתיק ואמחוק מיד כשאראה. אבל הרבה יותר כדאי לך דפבית :-)
תודה @}
כלנית*
הצטרפות: 27 מרץ 2005, 21:47

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי כלנית* »

מישהו יודע איך להכין דיאודורנט תוצרת בית עם חומרים טובים ?
ריח_מנטה*
הצטרפות: 22 ינואר 2005, 14:52

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי ריח_מנטה* »

איזה מסיכה אפשר להכין מחומרים שיש בבית לשיער יבש ושאבד לו הברק מרוב צבעים ופנים?
לילך*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי לילך* »

דווקא לגבי שיער יש לי רק מעט ידע, אבל באופן כללי - בכל התכשירי השמפו הרגילים יש כימיכלים שהם חזקים (הכי גרוע זה SLS שזה קיצור של שם החומר שמורכב משלוש מילים :"סודיום לאורל/לאורט סולפט" שהוא דטרגנט חריף, יציב ומצטבר. הוא זה שעושה את הקצף חזק, מחזיק את החומרים יחד, מגדיל את הנפח של התערובת ומאוד זול....) הוא הורס את זקיקי השיער, עושה גירוי בקרקפת, מצטבר בגוף, מעורר קטרקט..... בקיצור רע. (הוא גם נמצא בכל משחות השיניים הרגילות)
  • כדאי להכנס לחנות טבע ולנסות שמפו טבעי (לשים לב כי גם בחנויות הטבע יש מוצרים שיש בהם חומרים כאלה, לקרוא את המרכיבים לפני שקונים ....) יש טובים של: חברת בראשית (עם רוזמרין/סרפד). חברת עדן, חברת וולדה (אני כמעט בטוחה). יש גם כמה מצויינים של חברת NEWAYS (אבל צריך להרשם אצלם בכדי לקנות).
אם מדברים על אחרי החפיפה:
  • סבתא שלי בשטיפה האחרונה אחרי החפיפה היתה שמה צהוב של ביצה ואז שוטפת, בכדי לתת ברק ולהזין אותו (לפני עידן הקונדישינר)
  • אחרי החפיפה אם רוצים מסיכה לשיער, אפשר לקחת קצת שמן זית, עם צהוב של ביצה, 2-3 טיפות של שמן אתרי רוזמרין, לערבב לעיסה ולמרוח על השיער ואח"כ לשטוף. מצד שני אפשר לעשות את זה בכלל לפני החפיפה.
תזמורת_הים*

קוסמטיקה תוצרת בית

לא מעשי להשתמש בשמן זית (לבד או עם חמרים אחרים) בתור מסכה אחרי החפיפה משום שכדי להסיר אותו חייבים לחפוף וביסודיות.
אני עושה לפעמים מסכה של שמן זית נטו על שער יבש לפני החפיפה. מחכה חצי שעה וחופפת. אם אני ממש חרוצה אני משתמשת בחומץ במקום במרכך אחרי השמפו והתוצאה מדהימה- שער רך ומשיי.
לגבי שמפו ללא SLS- מאד קשה למצוא. גם בחנויות הטבע רוב השמפו מכילים SLS. וולדה מצוין, אבל נורא נורא יקר.
אני השתמשתי לתקופה מסוימת בסבון של סבתא ג'מילה בתור שמפו. פעם גם מצאתי שמפו שמגיע בצורת גוש סבון , מייצרת אותו איזה משפחה בארה''ב, והוא מצוין. היתרון של סבון בגוש הוא שאינו מכיל SLS.
SLS = סודיום לאורל/לאורט סולפט
לרוב כתוב באנגלית, כמובן.
שרון_רב*
הצטרפות: 02 אפריל 2004, 02:30
דף אישי: הדף האישי של שרון_רב*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי שרון_רב* »

השמפו של "בראשית" (יש כמה סוגים, נדגם זה שמכיל קמומיל) טוב, ונטול SLS.
לילדה הוא מצויין, לי קצת קשה להסתרק אם אני לא שמה כלום אחרי החפיפה. יש אולי הצעות למרככים ?
אם אני ממש חרוצה אני משתמשת בחומץ במקום במרכך אחרי השמפו והתוצאה מדהימה- שער רך ומשיי. האם החומץ עוזר גם בהתרת קשרים? ומה לגבי הריח?
נועה_בר*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי נועה_בר* »

גם במרכך יש את ה SLS?

< מזועזעת מהגילוי >
תזמורת_הים*

קוסמטיקה תוצרת בית

נועה- לא. המרכך לא עושה קצף ולכן אין צורך.

שרון- החומץ מאד עוזר בהתרת קשרים והריח מתנדף מיד כשאת שוטפת את השיער.
לא בטוחה עד כמה זה ישים לילדים כי החומץ יכול לשרוף בעינים.
תזמורת_הים*

קוסמטיקה תוצרת בית

אגב, אני מתכננת לקנות שפריצר כדי להתיז את החומץ על השיער, כי הבעיה העיקרית שלו היא שהמון נשפך בדרך כשמנסים לשים אותו על הראש כמו שמפו.
מיצי_החתולה*
הצטרפות: 21 פברואר 2005, 22:27
דף אישי: הדף האישי של מיצי_החתולה*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי מיצי_החתולה* »

שרון רב, אני משתמשת בחומץ כמרכך, אחרי חפיפה בשמפו לתינוקות. הוא מאד מרכך את השיער, בצורה נעימה יותר מהמרכך בבקבוק. אין לי בעיה של קשרים, אבל נראה לי שעצם הריכוך הוא מה שמתיר את הקשרים, לא?
בכל מקרה, אני מצאתי שמרכך מכביד על השיער, ולכן מדי פעם כשהוא החל להיראות נפול החלפתי מרכך, אבל מאז שעברתי לחומץ זה לא קרה.
בעניין הריח - גם אני דאגתי, כי בכל פעם שאני מורחת חומץ על הראש אני מיד מריחה כמו סלט :-), אבל הריח לא נותר בשיער לאחר שטיפת הראש במים.
מה שכן, אם את מתכוונת להשתמש בחומץ בכל יום, זה עלול טיפה ליבש את השיער, ואז תצטרכי להקפיד על מסיכה כל שבוע-שבועיים. אני משתמשת בחומץ פעמיים בשבוע, לעתים שלוש, ואין לי בעיה של יובש, למרות שהשיער שלי נוטה להיות יבש ממילא. אם שיערך נוטה להיות שמן, אולי זה אפילו טוב להשתמש בחומץ באופן יומיומי כי זה ימתן את השומניות (כך נראה לי, אינטואיטיבית, לא מתוך ידע מקצועי כלשהו).
שמש*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2004, 09:37

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי שמש* »

אורית ס תודה על התשובה , אני בהחלט אנסה את שמן הזית ונראה לי שגם את גרגרי החילבה.
תודה רבה :-)
שרון_רב*
הצטרפות: 02 אפריל 2004, 02:30
דף אישי: הדף האישי של שרון_רב*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי שרון_רב* »

תודה על התשובות!
אנסה את החומץ בחפיפה הבאה. לא אסגיר כאן את תדירות החפיפות, אבל לאור נסיונך,מיצי החתולה, נראה לי שלא תהיה בעיה של ייבוש יתר :-)
ציפי_ס*
הצטרפות: 26 מאי 2005, 23:48

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי ציפי_ס* »

יש לי עצה לגבי חפיפה בחומרים טבעיים. בצעירותי חפפתי כך והשיער יוצא רך וחלק, תוצאה שאף שמפו לא מגיע אליה, וגם הריח לא רע. עכשיו אין לי ראש לזה, אבל אם אין לך בעיה להתעסק עם חלמונים ומים רתוחים - הרווחת בגדול. והמתכון הוא: לבחוש היטב שני חלמונים במיץ מחצי לימון וטיפות אחדות של רום, לשפשף תחילה את עור הראש ואח"כ את השיער. אחרי 30 דקות לשטוף היטב במים רתוחים עם כמה טיפות לימון, או עם חומץ. פשוט להכניס את הראש לקערה עם מים רתוחים. בכלל, גם אם את חופפת בשמפו רגיל, כדאי לשטוף את השיער בצורה כזאת או לפחות את השטיפה אחרונה לעשות כך, ואז השיער יוצא רך ואין צורך במרכך. לייבש את השיער באופן טבעי או בעזרת מגבות מחוממות. אם את צובעת שיער, יש צבע פחות מזיק, של הרבהטינט, ניסיתי והתרשמתי לטובה.
רוני*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2002, 23:19

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי רוני* »

למי שמחפשת מסיר איפור, חלב עושה את העבודה מצויין. צריך רק לדאוג שיהיו בו לפחות 3 אחוז שומן.
תמר_מתחילה*
הצטרפות: 26 מאי 2005, 18:33
דף אישי: הדף האישי של תמר_מתחילה*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי תמר_מתחילה* »

פילינג מעולה לכפות הרגליים וגם לכפות הידיים למי שיש עור קשה או יבש- שמים בצנצנת מלח שולחני רגיל, יוצקים מעל שמן- אפשר שמן זית למי שלא מפריע הריח, או שמן שקדים מבושם באיזה שמן אחר- למשל לבנדר. מכסים את המלח בשמן עד שהוא ספוג כולו. משפשפים איזה אזור שרוצים, שוטפים במים ומנגבים. כמו שאומרים- משאיר את העור רך ומשיי למגע...
סיגל*
הצטרפות: 27 יולי 2001, 00:02

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי סיגל* »

מסיכה גם לשיער וגם לפנים מאבוקדו וביצה. מסיכה לפנים מיוגורט.
פלוני_אלמונית*

קוסמטיקה תוצרת בית

למבינות עניין, אבקש את חוות דעתכן לקרם כדלקמן: 25 CC חמאת שיאה +3.5CC שמן שקדים+ כמוסה לציטין וויטמין E ווכמה טיפות ספורות מעץ התה, לוונדר, רוז ומי צאנג.
יצא קרם שומני מאוד , בעל מרקם גבשושי. מה התפקשש??
סיגל*
הצטרפות: 27 יולי 2001, 00:02

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי סיגל* »

רוצה לנסות את החומץ במקום מרכך. איזה חומץ לנסות?
יהודאין_שלי*
הצטרפות: 07 יולי 2005, 10:27

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יהודאין_שלי* »

שלום בנות - העבירו לי דף קישור ומאוד מחמיא לי שממליצים עלי ...
אני אכן מייצרת נרות וסבונים בעבודת יד כמובן אשמח לעזור לכן בכל שאלה
האתר שלי בוא: www.alternativli.co.il\sheli הנייד שלי 054-5221334
אני מציגה השבוע ביריד אדם עולם אתם מוזמנות לבקר ולהכין נר או סבון ללא תשלום.
שיהיה לכן יום קסום ומואר ובכל שאלה הקשורה לסבונים וארומתרפיה אשמח לעזור
מיטל_פ*
הצטרפות: 18 יולי 2005, 15:52

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי מיטל_פ* »

מצטרפת לשאלה בנוגע לסוג החומץ בו כדאי להשתמש לשיער שומני במקום מרכך. נשמע מבטיח..
שאלה נוספת למי שיודעת - האם כדאי להשתמש בשמן נבט חיטה למריחה על הפנים באופן קבוע? האם זה יכול להזיק באיזשהו אופן?
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יעל* »

שלום!
איזה יופי של דף!

אני משתמשת רק בשמפו, ללא מרכך. אין לי בעיה של קשרים, אבל לאחר שהשיער מתייבש הוא הופך נפוח ומלא חשמל. מזה שנים רבות שאני משתמשת בקרם לשיער, לאחרונה זה קרם של חברת פינוק
והקרם מאפשר לי ללכת עם השיער מפוזר ולעצב אותו איכשהו, אחרת זה פשוט בלתי אפשרי.
האם יש אפשרות להחזיר את השיער למצב טוב? להפטר מהנטייה להתנפח ולחשמל? אולי זה תוצאה של שימוש של שנים בשמפו ובקרם, אבל מה הייתן מציעות היום?
פלוני_אלמונית*

קוסמטיקה תוצרת בית

בענין השיער בלבד:
הכי חשוב- לא להסתרק. אם את חייבת, אז רק במקלחת על רטוב, לצאת, לספוג עודפי מים במגבת, לנער היטב
עם הראש למטה ולתת לשיער להתייבש בלי לגעת בו, בלי להעביר יד בלי כלום. כשייתיבש אפשר כבר לגעת ועדיין לא לסרק.
אם גם אז את רואה שאת עדיין זקוקה לקרם, השתדלי להשתמש בכזה שאינו מכיל סיליקון, כי כשנחשפים לשמש, התוצאה
היא התנפחות מוגברת וחישמול.
את הקרם מרחי הרחק מהקרקפת, רק על השיער עצמו ובעיקר על הקצוות. יש למרוח קרם על 2 כפות הידיים
במרכזן ו"לקמט" איתן את השיער, בתנועות כאלה שמועכות את הקרם על השיער ולא מורחות אותו לאורך.
כל זה מאפשר לקווצות הטבעיות בשיער, שיש לכל אחד מאיתנו, גם לבעלי שיער חלק, לחזור לשליטה ומפחית התנפחות.
מרכך שיער, כך הסבירו לי, מיותר ואפילו גורם נזק לבעלי שיער יבש בגלל הסיליקון. הוא טוב דווקא לבעלי שיער שמן, מסתבר,
כי הוא מפחית את ההפרשה הטבעית מהקרקפת שסכה את השיער.
קיים קרם שיער מופלא, הנקרא "חוחובה זהב", שאין לי מושג היכן להשיגו, למעט במספרה הסמוכה אליי בתל אביב. על הקופסה הלבנה כתוב רק "קרם מזין והחייאה לשיער" ובצד את השם חוחובה זהב, הכל
בעברית. יתרונו של הקרם בקלילותו ובכך שהוא על בסיס מים ולא שמנוני ולכן נשטף מהראש במים. אני
יכולה לשאול בעדינות במספרה. בעדינות- כי אני מסתפרת שם, מיודדת איתם והם מרוויחים כסף ממכירת
הקרם אצלם. לא ראיתי אותו אצל אף סיטונאי של ציוד מספרות שנכנסתי אליו, ונכנסתי, כי חיפשתי הרבה
עד שהתייאשתי. אם אגלה משהו מבטיחה לעדכן כאן.
הם מוכרים קופסה שמספיקה לי ל3-4 חדשים בכ 60-70 ש"ח.
רעות_וצליל*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2003, 16:28
דף אישי: הדף האישי של רעות_וצליל*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי רעות_וצליל* »

גם לי יש שיער מתנפח, הפתרון שלי הוא שמן קוקוס, או אפילו שמן אחר כמו שמן שקדים או משהו, אחרי המקלחת, גם אם חפפתי וגם אם לא, מספיק כמות ממש קטנה ואז אני מסתרקת ועושה עם השער מה שאני רוצה.
אפילו אם השער יבש, לא נקי, נפוח, או מלא קשרים, קצת שמן ומברשת והשער נהיה מבריק ורך.
תזמורת_הים*

קוסמטיקה תוצרת בית

לגבי סוג החומץ- אני השתמשתי בחומץ הכי פושטי, זה של עסיס שקונים בבקבוק פלסטיק במכולת. עבד מצוין.
יעל*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יעל* »

פלוני - למה לא להסתרק? מה הבעיה עם זה?
את כל העניין עם הקרם אני יודעת
אבל הייתי רוצה לפעמים להיות מסוגלת לצאת מהבית בלי קרם.
יערת_דבש*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יערת_דבש* »

בעניין החומץ:
אני חושבת שזה צריך להיות חומץ טבעי, ולא בחומץ הכי פושטי, זה של עסיס שקונים בבקבוק פלסטיק במכולת,
פשוט כי זה לא טבעי.

בעניין חמאת השיאה,
יש לי תכשיר נהדר שאני רוצה לחקות אותו המורכב בעיקר מהחמאה, שמנים צמחיים ושמנים ארומתרפיים.
אם למישו יש נסיון, מוזמן לשתף.
תודה.
יערת_דבש*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יערת_דבש* »

אני מוסיפה דברים שכתבתי ב ארומתרפיה ושמנים כדי לשמוע מעצתכם, או אם אתם יודעים איפה ברחבי האינטרנט אוכל לקבל תשובה:

יש לי קרם כזה, שאני רוצה לחקות, ועל האריזה כתוב:
מסכת שיער לנשירת שיער, קשקשים, שיער יבש ופגום.
מכיל: שמן דקל, שמן קוקוס, שמן זית, שמן גזר, חמאת שיאה, שמנים אתריים
כך שתשובה על שמני בסיס יש לי, אבל לא על שמנים אתריים.

הבעיה שנתקלתי בה, היא המרקם.
נדמה לי שהמרקם של המוצר המקורי הוא אוורירי משהו, כך שחשבתי שיש שימוש במים, עם חומר מקשר בין השמן והמים, כי ממה שניסיתי עד כה- חמאת שיאה ושמני בסיס, המרקם יצא שמנוני יותר.

{@{@{@{@{@{@{@{@{@{@{@{@@{@{@{@{@{@{@{@
אמא_אדמה*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

אם זו "רק" מסיכה לשיער , לדעתי זה לא הכי קריטי אם המרקם יצא לך שמנוני יותר.
זה לא על הפנים.. את מורחת את זה על השיער לחצי שעה ושוטפת...
אני לא מאמינה שהשמנים האתריים הם אלה שהפכו את המרקם ליותר אוורירי.. בטח הוסיפו שם עוד משהו ולא כתבו..
יערת_דבש*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יערת_דבש* »

זה לא מה שהתכוונתי,
המסכה היא מסכה שנשארת, מעין קרם לשיער שגם המרקם שלו חשוב מפני שהוא מחזיק טוב את השיער.
אני לא חושבת שהשמנים הם אלה שיוצרים את המרקם, כמו שכתבתי-
נדמה לי שהמרקם של המוצר המקורי הוא אוורירי משהו, כך שחשבתי שיש שימוש במים, עם חומר מקשר בין השמן והמים
בקיצור, אני לא יודעת איך ליצור את החיבור הזה בין שמן ומים. יש איזה חומר נוסף שצריך לשים. ובכלל, כל תהליך ההכנה לא מובן לי ולא מוכר לי בכלל (חימום, בישול, כמויות, כל אלה).

תודה לך!
אמא_אדמה*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

גם לי התהליך הזה לא מוכר ומובן, סורי...
אולי מישהי אחרת?..
יערת_דבש*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יערת_דבש* »

הי!! תראו מה מצאתי!

זה מדבר על קרם לעור, אבל ניתן ללמוד מזה גם על קרם לשיער, כולל השאלה על קשירת מים ושמן:

מה מכיל הקרם הטבעי?
קיימים שני סוגים עיקריים של קרם:
  • קרם על בסיס שומני- זהו קרם טיפולי לעור עייף, מקומט ויבש והוא נספג באיטיות, מרקמו כבד יחסית.
  • קרם המשלב פאזה של שמן ופאזה של מים- מרקמו קל יותר והוא נספג במהירות, קרם זה מיועד להשבת הלחות לעור.
כל הקרמים שצוינו מכילים שמן צמחי ומיצוי של צמחים.

לקשור שמן למים:
על מנת לקשור מולקולות של שמן עם מולקולות של מים יש צורך בחומר שלישי,, בלעדיו לא תיווצר תערובת הומוגנית. הקושר הטבעי בין מים ושמן הנה שעווה. הקרם הטבעי מכיל שעוות דבורים טבעית.

חליטות צמחים ומיצוי צמחי:
העשרת הקרם הטבעי נעשית ע"י חליטת, צמחים להם מיוחסות תכונות המיטיבות עם העור. כמו כן, ניתן להוסיף מיצוי מרוכז של הצמח, שמנים שיוצרו בכבישה קרה וויטמינים (A,E,C ובטא קרוטן). השמנים הצמחיים המקובלים הנם: שמן שקדים, שמן זרעי ענבים, שמן נבט חיטה (עשיר בויטמין E), שמן דקל (עשיר בויטמין A), שמן קוקוס, שמן חוחובה שהנו שעווה נוזלית, שמן אגוז מקדמיה, שמן זית, חמאת שיאה, חמאת קקאו.

בשלב הסופי מוסיפים לקרם שמנים אתריים, המשפרים את מצב הרוח. לשמנים האתריים מיוחסות תכונות שונות, בהתבסס על ההנחה, כי הריח הנקלט במוח מעורר הפרשת חומרים שונים ויש בכוחם של אלה לשנות את מצב הרוח.
השמנים האתריים מתחלקים למספר סוגים:
  • מרוממים
  • מרגיעים
  • נוגדי חרדות
  • נוגדי דיכאונות
  • מרדימים (נגד הפרעות שינה)
את השמן האתרי מוסיפים כאשר הקרם מוכן, בהתאמה אישית.

מעבדה ביתית:
גם כאשר רוקחים קרם בבית, יש להקפיד על סטריליות. רקיחת הקרם נעשית בתהליך של בישול, ערבול וקירור. בסופו של התהליך מועבר הקרם לצנצנות מעוקרות. את הקרם המוגמר יש לשמור בקירור.
טיפ: תערובת לטיפול בעור מגורה (מתאים מאוד לתינוקות)- תערובת המכילה שמן דקל, שמן נר הלילה העשיר בחומצת אומגה 6, חמאת שיאה וקפסולה של ויטמין E.
יערת_דבש*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יערת_דבש* »

אם את מנסה...
רק שלא יתפוצץ הבית..
פלוני_אלמונית*

קוסמטיקה תוצרת בית

פלוני - למה לא להסתרק? מה הבעיה עם זה?

מצטערת, רק עכשיו ראיתי את השאלה אחרי כמה ימי העדרות.
העניין הוא שבכל שיער יש חלוקה לקווצות טבעיות, זה שונה מאדם לאדם. הקווצות הן מה שאצל
מתולתלים הופך לתלתלים, אבל קיים גם בשיער חלק. הקווצות האלה הן הצורה בה נוטה השיער
להתארגן. אם התספורת או סירוק מרובה מתעלמים מהקווצות האלה או פותחים אותן ומפרקים
אותן, אז השיער יותר מתנפח ופחות מסתדר. כשהשיער מסודר בקווצות שלו הוא תופס פחות נפח,
"יושב" יותר טוב וסידורו קל יותר. אפשר לראות את הקווצות אחרי חפיפה כשהשיער עדיין רטוב.

מקווה שעזרתי במשהו וחוץ מזה- אולי פשוט תנסי כמה פעמים ותראי אם זה עובד בשבילך.
וכמובן-
אם שמירת הקווצות תעזור לך, תוכלי להימנע מהקרם מדי פעם או תמיד.
יעל*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יעל* »

אשמח לנסות
אני במייל [email protected]
שמש_חורפית*
הצטרפות: 13 אוגוסט 2005, 00:45

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי שמש_חורפית* »

היום עשיתי קרם עם חמאת שיאה (יותר נכון משחה). המסתי את חמאת השיאה, הוספתי שעוות דבורים ושמנים צמחים. כמות חמאת השיאה במשחה הזו עומדת על 50% מסך המרכיבים. אחרי יומיים, מצאתי בתוך המשחה גרגרים קטנטנים, דמויי חול. כאילו שחמאת השיאה כאשר התמצקה חזרה למצב הגרגרי שלה. אמנם כאשר מורחים את המשחה על הגוף הגרגרים נמסים אבל עדיין זה לא נראה טוב.

האם אתם יודעים איך לפתור את הבעיה? האם יש כמה סוגים של חמאת שיאה? רגילה ומזוקקת? איך לטפל בחמאת השיאה על מנת למנוע את הופעת הגרגרים?
תודה
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

יש לי בפנים מין "גבשושיות". זה לא ממש פצעים אבל זה מפריע לי
אני נוטה ללחוץ עליהן ולהוציאת את השומן
בזמן האחרון חשבתי שאולי דווקא ההתעסקות איתן היא שמעודדת את העור לפעילות
מה דעתכם? יש קשר?
פלוני_אלמונית*

קוסמטיקה תוצרת בית

שלום לכולן.
אני בת 16 (אתן בטח שואלות את עצמכן מה אני עושה פה...)
ולאחרונה קראתי על הסודיום לארולת סולפט ונבהלתי כהוגן.
עכשיו אני בחיפוש אחר השמפו הנשגב- כזה שלא מכיל את החומר המסוכן, אבל גם לא יקר פחד.
חשבתי לנסות באחת מחנויות "סבון של פעם" (או חנות דומה אחרת) המייצרות שמני גוף, סבונים, תכשירים לשיער וכו'.
אבל ממה שקראתי כאן הבנתי שגם התכשירים שלהם עלולים להכיל את החומר למרות "טבעיותו".
אודה לכן מאד אם תמליצו לי על חברה מסויימת, שמפו ספציפי.
ויש לי עוד כמה שאלות
1) עור הקרקפת שלי שמן, והייתי רוצה לנסות את שטיפת החומץ. השאלה היא: איזה חומץ? חומץ תפוחים? ובכמה מים להמיס אותו?
2)עור פניי מעורב. איזור ה-T מבריק ושומני ולעתים קרובות מופיעים פצעונים- תוכחלו להמליץ לי על מסיכה טבעית שאכין, שתנקה אותו אך לא תייבש? וזה באמת טוב למרוח יוגורט? אני שוקלת לנסות.
3)ניקיתי את פניי בחלב רגיל 1% במקום בחלב פנים. התוצאה הייתה עור חלק ונעים. מישהי יודעת מה המרכיבים בחלב שגורמים לכך? פשוט מעניין אותי. וזה באמת טוב.
תודה :)
פעמון_רוח*
הצטרפות: 11 אוגוסט 2005, 03:56
דף אישי: הדף האישי של פעמון_רוח*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי פעמון_רוח* »

יש לי בפנים מין "גבשושיות". זה לא ממש פצעים אבל זה מפריע לי
אני אומרת, לקבל באהבה.
אחרת הגבשושיות מתעקשות ובחיים לא נפטרים מהם.
כשיש קבלה יש ריפוי.
פלוני_פונפוני*
הצטרפות: 16 אוגוסט 2005, 18:20

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי פלוני_פונפוני* »

היי. אני אותה אחת שכתבה את התגובה למעלה.
לנועה בר: תודה על ה"פילינג קוואקר" הוא מעולה. ניסיתי את זה על הפנים עם כמה טיפות מיץ לימון והעור שלי חלק ונעים מאד.
לפני ששטפתי עיסיתי את הפנים בתנועות סיבוביות. הייתי אמורה לעשות את זה?
פלוני_פונפוני*

קוסמטיקה תוצרת בית

שלום שלום שלום!
בנות- עזרה:
הייתי רוצה לנסות את עניין החומץ, אך כשבדקתי את המרכיבים שלו נודע לי שהוא מכיל חומר משמר.
בכלל, המרכיבים שלו הם:מים, חומץ, מכהל טבעי,קרמל, חומר משמר, סולפיט e223 ( !!! ).
כמה כדאי לי להשתמש בו? אשמח אם תגיבו.=]
נועה_בר*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי נועה_בר* »

לפני ששטפתי עיסיתי את הפנים בתנועות סיבוביות. הייתי אמורה לעשות את זה?
לא. לקוואקר יש אינזים שעושה את העבודה לבד, הוא מוריד את התאים המתים ולכן לא נדרשת כל טכניקה של שיפשוף מכני. זו הצורה העדינה והנעימה ביותר - לעור, ואגב גם לקיבה! ( שם אותם תאים כמו על פני העור )
כל שיפשוף של העור מזרים דם לאזור וזה תמיד מבורך ( באיזון כמובן ) שכן יחד עם הדם מגיעים לעור עוד מרכיבים חשובים שעוזרים לו להתחדש. לכן אם את מרגישה צורך בשיפשוף תוכלי לעסות את הפנים לאחר הניקוי.

לגבי השמפו:
השמפו של "בראשית" (יש כמה סוגים, נדגם זה שמכיל קמומיל) טוב, ונטול SLS.

עור פניי מעורב. איזור ה-T מבריק ושומני ולעתים קרובות מופיעים פצעונים- תוכחלו להמליץ לי על מסיכה טבעית שאכין, שתנקה אותו אך לא תייבש?
לניקוי היתי משתמשת או במסכת הקוואקר או בסבון של סבתא ג'מילה.
השאלה היא - האם את משתמשת בלחות כלשהי?

על החומץ לא מכירה ולא יודעת להשיב.
@}
פלוני_פונפוני*

קוסמטיקה תוצרת בית

לנועה_ בר,
תודה רבה ! ומסיכת הקוואקר באמת טובה...
אמממ... לגבי השמפו של "בראשית"- איפה ניתן להשיג וכמה בערך הוא עולה?
ו... כן, אני משתמשת בלחות אבל בעיקר אחרי שאני מנקה בג'ל ניקוי (מה שאני לא עושה הרבה כי זה סינתטי ומייבש לי את העור.).
רגע, אחרי מסיכת הקוואקר אין צורך בלחות נכון?
שוב תודה =]
נועה_בר*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי נועה_בר* »

לגבי השמפו של "בראשית"- איפה ניתן להשיג
חנויות טבע, אולי אפילו בתי מרקחת מסויימים.

אם הבנתי נכון את בת 16? האם את עושה כל יום את המסכת ניקוי, האם בכלל את מנקה כל יום?
לדעתי את המסכה אין צורך לעשות כל יום, אולי פעם בשבוע מספיק, ויומיום אולי עדיף הסבון של סבתא ג'מילה, מכירה?

לגבי הלחות, אני לא בטוחה בעצמי. אולי נשאל אחרות מה הן חושבות.
סה"כ יש המון לחות עכשיו באוויר, ומצד שני אנחנו מאוד מזיעים. אז דבר ראשון לשתות הרבה מים
ומעבר לכך לדעתי בגילך אולי אם לא תייבשי את העור בניקוי לא תצטרכי לחות.
את מתאפרת?
פלוני_פונפוני*

קוסמטיקה תוצרת בית

לגבי השמפו- תודה.
וכן, הבנת נכון אני בת 16. על הסבון של סבתא ג'מילה שמעתי, אבל אין לי מושג איפה לקנות.

לדעתי בגילך אולי אם לא תייבשי את העור בניקוי לא תצטרכי לחות.
הקטע הוא שאני לא מנקה את הפנים כל יום. רק פעם בשבוע, או כשאני חוזרת מזיעה.
ואני לא ממש מתאפרת- לא במייק אפ, אבל לפעמים בסומק, ככה שלא נראה לי שזה סותם לי את הנקבוביות.
העור שלי פשוט שמן ( כמו שאמרתי, באיזור ה-T)
נועה_בר*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי נועה_בר* »

על הסבון של סבתא ג'מילה שמעתי, אבל אין לי מושג איפה לקנות.
בית-טבע, בית מרקחת.
זה יסדר לך את השומניות, ומרפא פצעים ( יכולה להשאיר אותו על העור גם בלי לשטוף לכמה שעות ) ואחרי איפור כדאי לנקות איתו.
פלוני_פונפוני*

קוסמטיקה תוצרת בית

וואי, תודה.
בקשר לסבון- הוא לא מייבש גם את הפנים מלבד הפצעים? הוא בטח לא גס כמו התעשיתיים, אבל שלא ייבש לי את כל הפנים. כל תכשירי הניקוי המיועדים לעור שמן משאירים את העור כמו סוליה של נעל =/
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

ממש לא
גם כשתשתמשי בו תרגישי כי יש לו מגע שומני נעים.
זה סבון על בסיס שמן זית
פלוני_פונפוני*

קוסמטיקה תוצרת בית

אה, זה טוב.
מצד שני שלא יגביר את בעיית הפצעונים. מישהי שניסתה יודעת להגיד לי?
אילת*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2003, 17:08

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי אילת* »

דף נהדר ומחכים. מישהי יודעת איך מכינים חומץ מתפוחים?
גורמיץ_ג*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2005, 14:11
דף אישי: הדף האישי של גורמיץ_ג*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי גורמיץ_ג* »

איך מכינים סבון משמן זית? מישהי יודעת?
אילת*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2003, 17:08

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי אילת* »

סבון משמן זית:
1ל' שמן זית, 400 מים מזוקקים, 125 סודה קאוסטית. מערבבים את המים עם הסודה. התערובת תתחמם מאוד. לתת לה להתקרר עד 27 מעלות. יכול לקחת כשעה. לקראת סוף ההתקררות מחממים את השמן גם כן לאותה טמפ' (27). כששתי התמיסות מגיעות לאותה טמפ' מערבבים את שתיהן ובוחשים כרבע שעה. מוסיפים שמנים אתרים או זרעים של משהו או כל דבר שרוצים ויוצקים לתבנית. הנפח מספיק למלא תבנית של אינגליש קייק. אחרי 24 שעות מוציאים מהתבנית ומניחים ליבוש לחודש וחצי כשכל שבוע הופכים צד. בנושא הפריסה לפרוסות אני לא יודעת מה יותר טוב. אני פרסתי אחרי חודש וחצי והיה קשה לחתוך ואיבדתי הרבה חומר בגלל פירורים שנפלו. אולי עדיף לחתוך כשמוציאים מהתבנית, 24 שעות אחרי היציקה.

מישהו יודע איך מכינים חומץ תפוחים?
יערת_דבש*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יערת_דבש* »

תודה, אילת!
אמא_אדמה*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

תודה אילת..
כשמערבבים את הסודה עם המים, זה מתחמם לבד?

מה לגבי האקולוגיות של הסודה קאוסטית? (אם משקים עם מים אפורים מהאמבטיה?)
יערת_דבש*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יערת_דבש* »

ועוד שאלה, אפשר אפר במקום סודה קאוסטית?
תזמורת_הים*

קוסמטיקה תוצרת בית

Other]סודה קאוסטית Products[/po]/SODHYDROX.pdf+caustic+soda+ecological&hl=en&client=safari
מדובר בחומר מאד אגרסיבי ורעיל, עלול לגרום לכוויות ומסוכן למגע ולנשימה. ראו בקישור.
בסעיף 12 יש נתונים לגבי האקולוגיות שלו- אני לא מספיק מבינה בזה אבל לדעתי זה לא החומר שאתו הייתי רוצה להשקות את הגינה.
כשמערבבים אותה עם מים היא מתחממת לבד כתוצאה מריאקציה כימית חזקה.
אם משתמשים בזה בבית כדאי לשים לב להוראות הבטיחות בנוגע לשימוש במסכה וכפפות כפי שמפורט בקישור.
אני לא הייתי מכניסה חומר כזה הביתה ובודאי לא כשיש ילדים קטנים בבית.
שליחת תגובה

חזור אל “עידוד עריכה”