קשיי נשימה בהריון

בחודש_שישי*
הצטרפות: 12 דצמבר 2007, 09:48

קשיי נשימה בהריון

שליחה על ידי בחודש_שישי* »

אני פותחת ברשותכן את הדף בחופזה ובלי לבדוק אם יש פתרונות מעשיים ברחבי האתר. קשה לי כרגע ומחפשת הקלה.
יתכן שהדף זמני וימחק בקרוב ויתכן שיצטבר בו מידע חיוני שיהיה ראוי לעריכה ושמירה. עכשיו מבקשת עצות והארות.
תודה.

התקררות פשוטה של עונת מעבר שלקיתי בה, פושטת ולובשת צורה מזה כשבועיים. היה כאב גרון וגוף וליחה ולכולם נתתי הרבה אהבה וגם - דבש עם שמן אורגנו/קורנית, לימון סחוט, גירגור מלח, כורכום, פרוטק ובסה"כ חשתי שיפור גם אם לא החלמה מלאה.
מאז מזג האויר הנוכחי - החום, היובש והזיהום (אני באזור המרכז) אני גמורה.
הלילה חויתי לראשונה בחיי תחושה של מחנק, שקשה לי לנשום. עדיין.
כמעט נסעתי למיון אבל המחשבה על מה שמסתובב שם וידבק בי מנעה זאת. בכל מקרה לא מעונינת לקבל כטיפול מונע גם אם חד פעמי סטרואידים.
בלילה מרחתי משחה סינית אגרסיבית באף ושאיפת אדים מכוס מים חמים עם שמן אקליפטוס הקלו לדקות ספורות.
ישנתי מעט מאוד בחצי ישיבה ואני לא מפסיקה להרגיש גירוי להשתעל להוציא ליחה ובעיקר לנשום רע מאוד :-(

אכלתי היום רק כמה פירות וירקות מאודים מתוך תחושה פנימית שזה מה שנכון לי כרגע.
מכשיר אדים קרים פועל כאן כבר שעות ולא מרגישה שעושה שינוי. פעם ראיתי אחד כזה של אדים קרים שממש מוציא קיטור של אדים קרים, האם מישהי מכירה? זה עשוי להיות אפקטיבי יותר? לקנות?

צפוי לי עוד לילה חם ויבש ואני די חוששת. זו תחושה מאוד מפחידה לא לנשום טוב. איך מושפע מזה העובר ?
שירי_ג*
הצטרפות: 08 ינואר 2009, 09:26
דף אישי: הדף האישי של שירי_ג*

קשיי נשימה בהריון

שליחה על ידי שירי_ג* »

כותבת לך קצת מניסיוני כרוקחת וקצת מניסיוני (לצערי) של הריון עם בעיות נשימה. מתחילה מהקל אל הכבד:
  • אדים קרים, ועל אחת כמה וכמה קיטור שלהם, אינם אפשרייים מבחינה פיזיקלית (ברור לא?). ישנם שני סוגים של מכשירי אדים קרים. הפחות מומלץ הוא אלה העובדים על מנגנון ויברציה היוצרת רסס (אולטרה-סונים למיניהם). רוב הציבור אוהב אותם יותר מכיוון ש"ממש רואים את האדים", כמו שהורגלנו במכשירי אדים חמים. זה הקיטור עליו את מדברת. בפועל מדובר בטיפות מים קטנות שתופסות את כל האבק שבאוויר ונוחתות איתו, מטבע הגראוויטציה על כל מה שבסביבתן (גם הכרית שאת ישנה איתה למשל). כאיש מקצוע אני פחות ממליצה עליהם. הסוג השני הם אלו שעובדים על בסיס של מדחס (וינטלטור שעובד הפוך) שדוחס את אוויר החדר דרך מיכל עם מים ומוציא אותו לח יותר. באלה יש בד"כ גם פילטר שמנקה את האוויר (אחרי שכל האבק והאלרגנים שבו נשארו במים) גם מבקטריות ועוד כל מיניי, ולכן למרות שלא "רואים את האדים" בפועל מדובר במכשירים בריאים יותר. בקיצור - לא הייתי רצה לקנות את זה עם ה"קיטור".
  • לגבי הנשימה - לא רוצה להלחיץ ובכל זאת עקב נסיון מר בהריוני השלישי, שלווה בחודש וחצי אישפוז במחלקת היי ריסק באיכילוב (והסתיים בילדה מקסימה ונהדרת ובריאה שהיום כבר בת 3) לא כדאי לקחת סיכון עם בעיות נשימה בהריון. אם הקושי שלך לנשום הוא גדול כ"כ כמו שאת מתארת יש מצב שרמת החמצן בדמך נמוכה וזה בהחלט יכול לפגוע בעובר. אולי זה התקף אסטמה, אולי דלקת ריאות, אולי סתם צינון או אלרגיה למשהו אבל מומלץ לבדוק ולא להזניח, כי בהחלט יכול להיות כאן סיכון. כשתדעי עם מה את מתמודדת תוכלי לעשות את השיקולים של בעד ונגד הטיפול המוצע.
  • אין לי מושג מאיזה איזור בארץ את, אבל אם את מהמרכז, בתור אחת שמכירה את המערכת מבפנים הייטב, אם את בהריון ועברת את שבוע 21 לעולם אל תיגשי למיון כללי, על כל בעייה שהיא, אלא למיון נשים. מראש מדובר במקום בריא יותר (בטח מהאספקט של נוכחות מחלות מידבקות) וגם יתייחסו אלייך הרבה יותר טוב ויותר ברצינות מאשר במיון הרגיל. צריך לקחת בחשבון שהם ממהרים יותר לאשפז (גם בגלל שהם רואים לא רק אותך אלא גם את העובר, אבל בעיקר כי תמיד יש להם מיטות פנויות במחלקה ומיטה פנוייה = לא מרוויחים עליה כסף) אבל תמיד אפשר לחתום וללכת הביתה (אני בזמנו הייתי ממש אלופה בזה).
מאחלת לך שתרגישי טוב במהרה וההריון יעבור לך באושר ובקלות
dam_cho*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2009, 11:04

קשיי נשימה בהריון

שליחה על ידי dam_cho* »

מנסיון של חברה גם התברר שפנייה לרופא המשפחה היתה הכרחית לשלום האם והעובר.
אם את באזור 02 ובמכבי ממליצה בחום על ד"ר אוריאל ליאורה-מאו מאוד יסודית ואהבתלהמליץ על תרופות הומאופטיות או צמחים. חסכה לנו במשפחה הרבה אנטיביוטיקה.

תרגישי טוב, והרבה בריאות לך ולפרי בטנך
חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

קשיי נשימה בהריון

שליחה על ידי חוט_השני* »

אני סבלתי מבעיות נשימה בשליש הראשון ומאוד עזר לי דיקור.
אם תרצי המלצה על מדקרת מצויינת אוכל לתת לך.
(היא גם הסבירה לי שיש קשר בין ההריון (הפרוגסטרון אולי?) לקשיי הנשימה.)
תרגישי טוב, והרבה בריאות לך ולפרי בטנך
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

קשיי נשימה בהריון

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

הסוג השני הם אלו שעובדים על בסיס של מדחס (וינטלטור שעובד הפוך) שדוחס את אוויר החדר דרך מיכל עם מים ומוציא אותו לח יותר
אם תצטרכי כזה, יש לי.
<קרוטונית>
בחודש_שישי*

קשיי נשימה בהריון

תודה לכולכן. הנשימה הוקלה.
ממשיכות להיות התופעות שקשורות כנראה לאיזו דלקת בדרכי הנשימה - שיעול אינסופי וליחה ירוקה :-(
אני מניחה שכל רופא יציע אנטיביוטיקה ואני לא אקח אז ממשיכה לנסות את כל מה שמכירה וטבעי, אבל עלו כמה תהיות: אני יודעת ששמנים אינם דבר ברור מאליו במיוחד בהריון. אני משתמשת בשמן אורגנו שידוע כאנטי דלקתי. השאלה אם גם בהריון מותר. אני מערבבת טיפה ממנו בכפית דבש. זה מאוד חזק.
אין סיכוי בלי הדבש, כי הוא חריף נורא, אבל זוכרת שזה כמו סוכר, מזיק ואולי אפילו עוזר לדלקת לשרוד.
ממשיכה עם מיץ מלימון, לרוב מהול במים. חליטת ענפי קורנית טריים.
האם העובר יכול לספוג את כל הלימון, אורגנו, קורנית...?

האם מישהי יודעת לומר לי משהו על תהיות אלו?
אני מניחה שהריפוי יגיע, אלא שזה יקח יותר זמן בדרך הטבעית.
הלילות והבקרים מבאסים. במשך היום יש שיפור וחוזר חלילה.מרגישה במעגל סגור ומעייף מאוד.

כל עצה תתקבל בברכה.
בחודש_שישי*

קשיי נשימה בהריון

הייתי עכשיו בחנות טבע,
המליצו על אבץ למציצה אבל לא ידעו לומר אם מותר בהריון. למישהי יש ניסיון?
הערב יורד ואיתו גובר כאב הגרון.
פלוני_אלמונית*

קשיי נשימה בהריון

להתקשר למרכז טרטולוגי...
מבקשת_עזרה*
הצטרפות: 24 מאי 2006, 11:42

קשיי נשימה בהריון

שליחה על ידי מבקשת_עזרה* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

מחדשץ אץ הדף עם שאלה.... אני בשבוע 25 וסובלת כבר חודש מאף גדוש וסתום, לא נושמת דרכו בכלל. בעבר השתמשתי בתרופה צמחית בשם סינוס טק המכילה בין השאר ג'ינקו. עכשיו רציתי שוב, אבל קראתי על הג'ינקו שהוא לא מומלץ לנשים בהריון. לא הבנתי אם רק מדובר בסכנת הפלה או גם בסיכון של בריאות העובר. מצבי מחמיר והרופא אישר לי שימוש באלרין, שהוא ספריי לאף שמכווץ את כלי הדם, אבל זה ממש מפחיד אותי, כי זה בוודאי משפיע על העובר. אני לא ישנה בלילות בגלל שאינני מצליחה לנשום בשכיבה. אני יודעת שהסינוס טק הזה עובד עלי חזק, אבל בינתיים לא מעיזה. כל החודש כמובן אני עם אדים, שמן סינרג'י בשאיפה ישירה, מרווה בכמויות, ספריי מלח (שכבר לא מזיז לאף שלי בשום צורה), אין לי חוש טעם ואין לי חוש ריח כבר שבועיים.... מישהו פה מכיר אתתורת הצמחים ויתן דעתו על הג'ינקו או אולי ירגיע אותי לשימוש באלרין?
אמא_פילפילה*
הצטרפות: 07 מאי 2009, 22:25
דף אישי: הדף האישי של אמא_פילפילה*

קשיי נשימה בהריון

שליחה על ידי אמא_פילפילה* »

ממליצה לך על חדר מלח.
למרות שלא ממליצים לנשים בהריון להכנס (כי אין מחקרים על זה)
זה עדיף מכל התרופות והחומרים שהרופאים ממליצים.
ואגב, אני נכנסתי לחדר מלח בכל ההריונות שלי...
פלוני_אלמונית*

קשיי נשימה בהריון

אני בהריון שבוע 35 קשה לי לנשום מה עושים ???אני לחוצה רצח
פלוני_אלמונית*

קשיי נשימה בהריון

גם אני מתחילת ההריון עם קשיי נשימה ,,, משאפ עוזר
פלוני_אלמונית*

קשיי נשימה בהריון

קשיי נשימה בהריון
פלוני_אלמונית*

קשיי נשימה בהריון

שלום
אני מצוננת ויש לי שיעול ליחתי כבר כמה ימים. הלילה התחלתי להרגיש קוצר נשימה. אני בשבוע 19.
האם עלי ללכת לרופא מיד? האם זה יכול לחכות למחר מחרתיים?
האם זה מזיק לעובר?
תודה.
אמא_צעירה*
הצטרפות: 19 ינואר 2004, 15:18
דף אישי: הדף האישי של אמא_צעירה*

קשיי נשימה בהריון

שליחה על ידי אמא_צעירה* »

אם יש לך הסטוריה כזזו, כדאי שתלכי לרופא.
יכול להיות שכדאי שתלכי בכל מקרה, כדי שתקבלי מרשמים ויהיו לך התרופות בבית, במידה ותרגישי שקשה לך ואת פוחדת מדי. (מחר שבת, יש לך באזורך קופה פתוחה בכלל? אולי רק בשביל הרוגע שלך, שיכול מאוד לעזור לקוצר, תלכי לרופא. מבחינה חוקית הוא לא יכול לכפות עלייך טיפול, ואת תמיד יכולה לשאול אותו מה ההשלכות אם לא תקחי. בתקווה כמובן שמאחורי התואר שלו עומד בנאדם ;-))

חוצמזה, עיסוי בשמן עם בצל מגורד בחזה ובגב, עוזר פלאים, אבל קצת זמני. צריך לחזור עליו אחרי כמה זמן, ולאט לאט הוא צובר תאוצה ומשפיע יותר. אולי פשוט תלבשי בגד שלא אכפת לך להסריח איתו וכל פרק זמן קצוב תחזרי למרוח ולעסות שוב.
תזהרי מצריבה שעלולה להתפתח בשלב כלשהו, תהיי עירנית וקשובה לגוף.

שמן אקליפטוס יכול לעזור לפתוח את דרכי הנשימה אני לא יודעת האם אפשר בהריון.
לטפטף בסיר עם מים שהורתחו, ובאש כבויה. מדי פעם לחדש כי הוא מתאדה. לנשום עמוקות כמה שאת מצליחה.

את יכולה לשכב או להניח על הכתף- ציפית של כרית עם קילו- שניים של מלח גס. קשור כמובן, סופח נוזלים וממילא מייבש את הליחה, תקפידי לשתות יותר כי הוא סופח נוזלים (בכמות קטנה אמנם אבל) בלי אבחנה מכל איבר שהוא קרוב אליו. את פשוט תרגישי יותר צמאה.

תרגישי טוב!!
זה עובר והתוצאה משתלמת :-)
פלוני_אלמונית*

קשיי נשימה בהריון

אני בשבוע 22 ופתאום התחלתי לחוש קוצר נשימה וכאבים בצוואר ובגב שאלתי ממה זה יכול לקרות ומה אני צריכה לעשות
פלוני_אלמונית*

קשיי נשימה בהריון

ערב טוב אני בשבוע 19 עים קושי כבד בנשימה בהיריון עים שלישיה מה לעשות?
אמא*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2001, 23:05

קשיי נשימה בהריון

שליחה על ידי אמא* »

נשמע מצדיק קפיצה למיון נשים הקרוב
שליחת תגובה

חזור אל “בעיות נפוצות בזמן ההריון”