תקלות בצ'יק צ'ק

אנונימי

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי אנונימי »

ראו גם: הצעות לשיפור בצ'יק צ'ק

דף זה נועד לרכז בעיות ידועות ב-צ'יק צ'ק ופתרונותיהן (במידה שקיימים). לעתים מתואר גם המקור המשוער לבעיה -- אבל לא חייבים לקרוא את זה בשביל להשתמש בפתרון המוצע. לפעמים זה די טכני, ועל אף שאני עשוי להנות מזה, זה עלול להיות כמו שחישוב מס מלהיב רואה חשבון -- כלומר לא מלהיב בכלל לאף אחד אחר :-).

אם נתקלתם בתקלה שלא מופיעה כאן, נשמח אם תשלחו לנו דיווח על בעיה.

{(1) מה חדש לא מתעדכן (החל מגרסה 1.05)
תסמינים: כשהולכים מ-מה חדש לאחד הדפים שהשתנו וחוזרים חזרה, מה חדש לא מתעדכן בשינויים האחרונים (על אף שבהתחלה הוא כותב שהוא טוען את העדכונים האחרונים). (תודה לגילה.)

מקור אפשרי לבעיה: כשחוזרים ל-מה חדש, הדפדפן טוען את תוכן הדף מהזכרון המקומי (בעגת המחשבים זה נקרא "cache" (מבטאים "קֵש")) ולא מהשרת דרך האינטרנט.

פתרונות אפשריים:
  1. לשנות את שיטת העבודה של הדפדפן באמצעות תפריט כלים >> אפשרויות אינטרנט >> כללי >> אפשרויות קבצי אינטרנט זמניים >> כל ביקור בדף. הבעיה בפתרון הזה היא שמעתה והלאה כל כניסה לכל דף באינטרנט (גם לא ב-צ'יק צ'ק) תגרום לטעינתו מחדש, דבר שעלול להאיט את קצב הפעולה של הדפדפן. כאן צריך פשוט לנסות ולראות.
  2. ראו גם פתרון לבעיה (2) לשיטה נוספת להשתמש ב-מה חדש באופן שפותר גם את הבעיה הזו.
{(2) מה חדש נטען לאט (החל מגרסה 1.05)
תסמינים: ברורים. (תודה לבשמת.)

מקור אפשרי לבעיה:
רשימת השינויים מגיעה מהשרת ללקוח (מחשב המשתמש) בצורה מקודדת, ואז הלקוח אחראי על הצגתה בהתאם לאפשרויות שנבחרו על ידי המשתמש (למבנה הזה קוראים "מבוזר"). כלומר שגם אם מה חדש מראה רק מעט שינויים (בעיקר אם האפשרות להסתיר מה שכבר ראיתי פועלת), הדפדפן עדיין טוען את כל רשימת השינויים, שהיא בדרך כלל ארוכה מאד, ולכן לוקח לה זמן להטען.
בבניית צ'יק צ'ק נשקלה גם חלופה אחרת ("ריכוזית"): שהאפשרויות שהמשתמש בחר יעברו מהלקוח לשרת, השרת יהיה אחראי על סינון השינויים הרלוונטיים ועל עיצובם להצגה, ויעביר בחזרה ללקוח את הדף המעוצב.

הבחירה בין שתי החלופות (בעגת מחשבים הן נקראות "חלופות ארכיטקטורה") נעשתה על פי השיקול של משאבי מחשב זמינים: בארכיטקטורה ריכוזית כל עבודת הסינון והעיצוב מתבצעת בשרת המרכזי עבור כל המשתמשים, ואז העומס על השרת יהיה גדול מאד. בקהילה של כמה מאות משתמשים זה לא כל כך נורא, אבל בקהילה של אלפים ויותר זה כבר עומס משמעותי שעלול לחייב שרת חזק יותר ויקר יותר. לעומת זאת, בחלופה המבוזרת עבודת הסינון והעיצוב מוטלת על הלקוחות ואז העומס הנוסף על השרת עקב הגדילה בכמות המשתמשים מתבטאת רק בקריאות לקבלת רשימת השינויים (ואותה אפשר להכין מראש עבור כל המשתמשים ביחד).
שיקול נוסף הוא זמן התגובה: בחלופה המבוזרת, לאחר הטעינה של רשימת השינויים ללקוח, המשתמש יכול לשנות את האפשרויות לתצוגה, ולקבל את רשימת השינויים כמעט באופן מיידי, כי אין צורך לגשת שוב לשרת בשביל הרשימה. בחלופה ריכוזית, שינוי האפשרויות איטי כמו לקרוא לדף מחדש (לדוגמא, ראו את האפשרות לשנות את מספר הימים -- זוהי האפשרות היחידה שבאמת פונה לשרת ולא מתבצעת מקומית). ידענו שאם נבחר בחלופה המבוזרת יהיה לנו קל יותר להוסיף אפשרויות, ולמשתמשים מהיר יותר להשתמש בהן.

פתרונות אפשריים:
אין ממש פתרון לבעיה הזו בחלופה המבוזרת, למעט הרחבת הקישור לאינטרנט וקניית מחשב חזק יותר (בעצם רוב האיטיות נובעת מרוחב הקישור לאינטרנט). למעשה, ככל שהאתר יהיה פעיל יותר כמות השינויים היומית תגדל ולכן הבעיה רק תלך ותחמיר. הדרך שלי להתמודד עם הבעיה היא באמצעות שיטת השימוש ב-מה חדש:
  • לבחור תקופת זמן קצרה ככל האפשר (אני משתמש ב-1 ימים).
  • להפעיל את האפשרות הסתר שינויים שכבר ראיתי.
  • כשאני ניגש לשינוי אני לא עושה זאת על ידי לחיצה עליו, אלא על ידי לחיצה עם עכבר ימין, ואז בחירת הפריט השני מלמעלה בתפריט שמופיע אשר פותח את הקישור בחלון חדש. בצורה זו אני יכול לראות את הדף שהשתנה בחלון אחד, בעוד מה חדש נשאר בחלון אחר. כשאני מסיים לעבור על הדף שהשתנה, אני פשוט סוגר את החלון, וחוזר לחלון של מה חדש בלי לחכות לטעינתו מחדש! כמו כן, אפשר לפתוח מספר חלונות במקביל ככה (לעבור שינוי שינוי ולפתוח כל אחד בחלון חדש), ואז הדפים נטענים ברקע בזמן שאני קורא דף אחד שהשתנה. אחר כך אני סוגר את החלון ועובר לדף השני שהשתנה, שוב ללא המתנה לטעינתו.
  • אפשר גם להסתיר שינויים מהסוג "עריכה" כי הרבה פעמים אלה לא שינויים מעניינים במיוחד, ומי שכבר עושה משהו מעניין דואג בדרך כלל לעשות גם הוספה כדי שהשינוי יופיע ברשימת ה-מה חדש של שאר האנשים. כמובן שזה לא ממש רלוונטי ל-מתמכר אל מה חדש. :-)
ראו גם: להאיץ את מה חדש

{(3) האפשרויות ב-מה חדש חוזרות כל פעם להגדרות ברירת המחדל שלהן (החל מגרסה 1.06)
תסמינים: משנים את ההעדפות ב-מה חדש, הולכים לאחד הדפים, וחוזרים, ואז ההעדפות חוזרות להגדרות ברירת המחדל שלהן באופן מלא או חלקי. (תודה לגילה.)

מקור אפשרי לבעיה:
צ'יק צ'ק משתמש בטכניקה שנקראת "cookies" (עוגיות): הוא שומר פריטי מידע קטנים ("crumb" - פירור) אצל הלקוח (מחשב המשתמש). לדוגמא, פירור אחד כזה שומר האם הצג עזרה מופעל או לא; פירור אחר שומר האם להסתיר שינויים שכבר ראיתי; וכו'. טכניקה זו מקובלת בהרבה אתרים, כי היא שומרת על פרטיות המשתמש: המידע בדבר האפשרויות בהן בחר המשתמש נשמר למעשה אצלו במחשב ולא בשרת המרכזי, מקום שהוא יותר פגיע. לכן, בעיה בשמירת האפשרויות בדרך כלל נובעת מבעיה כלשהי בשימוש בעוגיות:
  1. הדפדפן מכוון לעבוד ללא cookies - המשתמש יכול לבחור לחסום שמירת עוגיות במחשבו. במצב זה לא נשמרות בכלל עוגיות אצל הלקוח, ולכן צ'יק צ'ק חוזר כל פעם למצב ברירת המחדל שלו (למעשה עבור צ'יק צ'ק זה כאילו זהו משתמש חדש בכל פעם). במידה שלא הפעלתם את האפשרות הזאת אז הדפדפן שלכם כן מקבל עוגיות (זוהי ברירת המחדל של הדפדפן).
  2. המחשב מכיל cookie ישן של צ'יק צ'ק - בגרסה 1.03 השתמשנו בעוגיות באופן שגוי, ולכן היא לא עבדה (ראו שינויים בצ'יק צ'ק). בנוסף לכך היא שמרה עוגיות "מלוכלכות" של צ'יק צ'ק במחשב הלקוח -- דבר לא מזיק בפני עצמו -- אבל העוגיות האלה מתנגשות עם העוגיות החדשות של גרסה 1.04 והלאה. לכן בגרסה 1.04 כללנו מנגנון שמחק את העוגיות הישנות, ולמעשה הסרנו את המנגנון הזה רק בגרסה 1.06. אבל עדיין ייתכן שיש מחשבים שבהם נשארו עוגיות מלוכלכות. במצב זה ייתכן שחלק מהאפשרויות ישמרו (פירורים נקיים), וחלק לא (פירורים מלוכלכים).
פתרונות אפשריים:
  1. לוודא שהדפדפן מקבל עוגיות ולא חוסם אותן, על ידי תפריט כלים >> אפשרויות אינטרנט >> אבטחה >> אינטרנט >> רמה בינונית.
  2. למחוק באופן ידני את העוגיות הנוכחיות של צ'יק צ'ק במחשב, על ידי תפריט כלים >> אפשרויות אינטרנט >> כללי >> קבצי אינטרנט זמניים >> הגדרות >> רשימת קבצים. ברשימה שמקבלים צריך למצוא את כל ה-cookies של www.beofen-tv.co.il ולמחוק אותם. שימו לב שאחרי שמוחקים את העוגיות, צ'יק צ'ק חוזר למצב ברירת המחדל שלו כאילו שאתם משתמש חדש. אז בפעם הראשונה כשאתם מוסיפים משהו לאתר לאחר מכן צריך לזכור לשנות את השדה "מאת".
{(4) מה חדש מתנהג באופן לא עקבי בנוגע לפתיחת חלונות כשלוחצים על קישור (החל מגרסה 1.062; נוסף ב-18.08.2001)
תסמינים: מה חדש לפעמים פותח חלון חדש לכל קישור עליו לחצנו, לפעמים רק לקישור הראשון עליו לחצנו ואז ממשיך לפתוח את שאר הקישורים באותו החלון, ולפעמים פותח את הקישור באותו חלון של מה חדש. (תודה ל-אביב חדש, נאוה פרנס ו-נעה גל.)

מקור אפשרי לבעיה:
כש-צ'יק צ'ק מכין את הדף לתצוגה, הוא מוסיף בכל הקישורים שדה שנקרא מטרה. בשדה הזה אפשר לכתוב את שם החלון שבו הדפדפן אמור לפתוח את הקישור. (בדרך כלל לא כותבים מטרה, ואז הוא פותח באותו חלון שבו לחצו על הקישור.) לפי התיעוד של מיקרוסופט, יש כמה מלים מיוחדות שאפשר להשתמש בהן בתור מטרה, ולגבי כל שאר המלים הדפדפן מתייחס בתור שמות של חלונות. אם כבר קיים חלון עם שם כפי שצויין אז הדפדפן פותח את הקישור בחלון הזה, ואם לאו אז הדפדפן פותח חלון חדש עם השם שצויין במטרה, ומציג את הדף המקושר בתוכו.

אחד מהשמות "המיוחדים" הוא "blank". כשהדפדפן נפגש עם השם הזה הוא אמור לפתוח חלון חדש (עם שם אקראי -- לא "blank_") ולהציג בתוכו את הדף המקושר. כך זה לפחות לפי התיעוד שהוציאה מיקרוסופט לגבי ה-Internet Explorer. אבל בפועל זה לא בדיוק עובד ככה. מה שכנראה קורה זה שאצל חלק מהאנשים הדפדפן לא מכיר את השם הזה כשם מיוחד, ואז הוא פשוט פותח חלון חדש ששמו "blank". בפעם הבאה שלוחצים על קישור ב-מה חדש הדפדפן פשוט שולח את הדף להצגה בחלון עם השם הזה (ולא פותח חלון חדש כפי שהוא היה אמור לעשות).

מעבר לכך, אם זה קרה, ועכשיו אנחנו מסתכלים בדף כלשהו אליו הגענו מ-מה חדש (בחלון שנקרא "blank_"), ועכשיו אנחנו הולכים ל-מה חדש בתוך החלון הזה, ואז לוחצים על קישור כלשהו, אז הדפדפן פותח את הדף המקושר בחלון שבו ראינו את מה חדש!

פתרון: ייושם באתר במסגרת גרסה 1.1. הבעיה כבר לא אמורה לקרות.

{(5) חלק מהקישורים מופיעים עם סימני שאלה במקום אותיות בעברית (החל מגרסה 1.0; נוסף ב-03/02/2003)
תסמינים:
  • מה חדש מהמועדפים לא פועל (מחזיר Illegal page title)
  • לאחר הוספת הערה לדף מקבלים הודעת שגיאה (Illegal page title)
  • כשמנסים לחזור אחורה לדף מהאתר מקבלים הודעת שגיאה (Illegal page title)
(תודה ל-ענת גיגר)

מקור אפשרי לבעיה: ה-Default locale במערכת ההפעלה Windows אינו עברית.

פתרונות אפשריים:
  • ב-Windows 2000/XP:
  1. להיכנס ללוח הבקרה של הגדרות אזוריות (התחל|>|הגדרות|>|לוח בקרה|>|הגדרות אזוריות, או Start|<|Settings|<|Control panel|<|regional options).
  2. לוודא שנמצאים ב-tab הראשון (כללי, או general) -- אמורים לראות בחצי העליון של החלון שדה גלילה, ובחצי התחתון עוד רחב יותר ומתחתיו שני כפתורים.
  3. בשדה ש-hebrew מסומן.
  4. ללחוץ על הכפתור קבע ברירת מחדל (או set default).
  5. בחלון שמופיע לבחור hebrew (אם אין אז חזרו לשלב 3).
  • ב-windows 98:
  1. להכנס ללוח הבקרה לוח מקשים (התחל|/>|הגדרות|>|לוח בקרה|>|לוח מקשים, או Start|<|Settings|<|Control panel|<|keyboard).
  2. לעבור ל-tab השני (שפה, או language) - אמורים לראות למעלה שדה רחב שמתחתיו ארבעה כפתורים.
  3. לוודא בשדה העליון שיש עברית (hebrew), ולהוסיף אותה על ידי הכפתור הוספה (או add) אם לאו.
  4. לסמן את השורה של העברית וללחוץ קבע ברירת מחדל
{(6) כשפותחים דף שלא קיים עדיין, לא מקבלים הדף הרגיל עם אפשרות ההוספה (החל מגרסה 1.5.5; נוסף ב-02.06.2004)
תסמינים: במקום לקבל מהאתר, מגיעים לאיזשהו מנוע חיפוש (לדוגמא, incredifind).
מקור אפשרי לבעיה: incredifind (ותוכנות אחרות דומות) היא סוג וירוס מסוכן אך מעצבן שמשתלט הטיפול במקרה בו שניסינו ללכת אליו אינו קיים. באופן רגיל, מסויים באתר קיים, אז צ'יק צ'ק תופס זה, ומציע לפתוח חדש בשם זה. הוירוס נמצא, הוא זה ולוקח הדפדפן אל האתר יוצריו.
פתרונות אפשריים: - incredifind, אמור להיות בתחתיתו באותיות קטנות קישור לתוכנת remove. מורידים התוכנה ומריצים אותה, והיא אמורה לפתור הבעיה. עובד, שהאתר אחר, אפשר להכנס ל-regedit, לעשות שם האתר, ולמחוק כל המופעים שלו. (זהירות!) ---

מכאן והלאה אתם מוזמנים להוסיף בעיות נוספות בהן נתקלתם.
רועי_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 18:34
דף אישי: הדף האישי של רועי_שרון*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי רועי_שרון* »

יונת, שימי לב שב{{}}סטטיסטיקה של שבועות מופיעים השבוע 2002/00, וגם השבועות מ-2002/49 ועד 2003/01!
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי ורד_לב* »

צ'יטצ'טתי עם אחי במסנג'ר ורציתי להעביר לו לינק לדף של הדג נחש אז עשיתי copy paste ושלחתי. התקבל דף פתיחה במקום. האם כל הלינקים יגיעו לשם? זה קצת מסרבל את העניינים, אם רוצים להעביר דברים לאנשים...חבל
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי יונת_שרון* »

חוששתני שמסנג'ר לא יודע שאותיות עבריות יכולות להיות חלק מקישור, ולכן הוא מקפד את זנב הכתובת שכולל את שם הדף. כדי להתגבר על זה אפשר:
  1. לומר לאחיך שיעתיק את כל השורה וידביק בדפדפן שלו, במקום ללחוץ על הקישור.
  2. לעשות חיפוש על הדג נחש, להעתיק את הכתובת המתקבלת, ולמחוק ממנה את =search. הסינית שמתקבלת תגיע לדף הנכון.
אבישלום_שליט*
הצטרפות: 22 מרץ 2003, 02:28
דף אישי: הדף האישי של אבישלום_שליט*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי אבישלום_שליט* »

בג / פיצ'ר מעניין
http:\\www.google.com
ניר_סופר*
הצטרפות: 29 דצמבר 2002, 01:41
דף אישי: הדף האישי של ניר_סופר*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי ניר_סופר* »

תיאור: נוצר סרגל גלילה אופקי בגלל הגדרות שוליים שליליות במספר אלמנטים. עיצוב ההודעות בצד ימין וכותרת משתמש בהגדרות שליליות. יתכן וזה תקני גורם לספארי להשתגע.
פתרון: לבנות בצורה כזאת:
{{ <div class="cctitle"/>Title here...</div>
<div class="cctext">Text here...</div>

.cctitle, .cctext {border-right: 3px solid #CFEAB7;}

.cctitle {
background-color : #CFEAB7;
margin-top: 1em;
padding: 0.25em;
עוג_הבנזוג*
הצטרפות: 31 יולי 2003, 12:49
דף אישי: הדף האישי של עוג_הבנזוג*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי עוג_הבנזוג* »

חיפוש עם - FireFox על Windows: במקום דף עם רשימת תוצאות, אני מקבל את הדף הראשון ברשימה.
למשל, חיפוש של המילה "שרון", מכניס אותי ישר לדף איתי שרון במקום לרשימת תוצאות (IE 6 עובד מצוין מאותו מחשב).
יונת_שרון*

תקלות בצ'יק צ'ק

זה באג שמופיע בחלק מהבילדים של מוזילה ולא מופיע באחרים. דיווחתי להם עליו, אבל אצל מי שבדק אותו זה לא הופיע אז הוא סגר אותו. נו, שוין.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

כשאני מסמנת טקסט (לציטוט/גיריוּן), אם אני מתחילה לסמן מתחילת השורה (מסמנת שורה שלמה), הכפתור לא מופיע. אם אני מסמנת חלק משורה (עם או בלי המשך בשובה הבאה), הוא כן.
נדמה לי שיש מקום בו אני מתחילה ללחוץ על העכבר לצורך סימון שמימינו לא נוצר כפתור, ומשמאלו והלאה - כן.
זה דומה, בהרגשה שלי, למקום בו משתנה הסמן בוורד מהחץ (שמסמן שורה שלמה) ל I (אתו אני נכנסת בין תוים).
עודד_לבנה*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2002, 23:41

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי עודד_לבנה* »

אש"י ר יוצא כלינק של שתי אותיות, במקום ארבע עם ראשי תיבות.
יונת_שרון*

תקלות בצ'יק צ'ק

שים שני גרש-ים במקום הגרשיים: אש''י ר. גרשיים זה סימן לא חוקי בלינקים, אז צ'יק צ'ק הופך את זה לשני גרש-ים.
תבשיל_קדרה*

תקלות בצ'יק צ'ק

כשכותבים בטורים, ומדגישים עם כוכביות רשימה שלמה, רק חצי יוצא מודגש.
אני לא מצליחה להדגים, ראו ב-חיפוש עבודה.
יונת_שרון*

תקלות בצ'יק צ'ק

כן, הגיוני. צר לי, אבל כרגע אין לי רעיון לפתרון בתוכנה, אז פשוט צריך להדגיש כל חלק בנפרד.
מושון*
הצטרפות: 14 יוני 2004, 13:41

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי מושון* »

אני משתמש לגלישה גם בדפדפן Mozilla ויש איתו בעיה בהצגת דפי האתר.
הבעיה היא שלא רואים את כל החלק של הוספת הערה (אני כותב את ההודעה באמצעות explorer), לכן אם אני רוצה חהוסיף הערות אני חייב לעבור לexplorer.
אני כותב את זה לידיעתכם, ייתכן/כנראה שהבעיה היא בדפדפן עצמו רק חשבתי לציין שדווקא עם דפדפן קוד פתוח יש בעיה באתר ובעוד אתרים אחרים אל תדאגו אתם לא לבד.
רועי_שרון*

תקלות בצ'יק צ'ק

מושון, יכול להיות שאתה גולש במוזילה בלי עוגיות? צ'יק צ'ק מחביא את ממשק ההוספה למי שמגיע ללא עוגיות (כדי להגן מפני רובוטים ומפני פוגעים-בורחים).
עודד_לבנה*

תקלות בצ'יק צ'ק

בעיה בסטטיסטיקה למתקדמים.
בקבוצה החדשה אני בודק כמה אנשים נכנסו:
  • פורמט inline
  • טבלא viewer histogram
שם דף
  • מסנן פתוח.
  • טווח זמן משתנה.
  • כל שאר הרובריקות ריקות.
בכל אחד מטווחי הזמן 5,6,7,9 אני מקבל 35 צופים.
בטווח זמן 8 אני מקבל 32 צופים.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

לא ממש תקלה, אבל
לא הצלחתי להבין מדוע הדף דפים-לא-מאונדקסים מופיע בתיוג _דף סיפור לידה
יונת_שרון*

תקלות בצ'יק צ'ק

אני לא בטוחה אם זה באג או פיצ'ר... כנראה באג. בכל אופן, כאן אפשר לראות את הסיבה: http://www.beofen-tv.co.il/cgi-bin/chiq ... -מאונדקסים
Manty_T*
הצטרפות: 18 ספטמבר 2004, 19:14
דף אישי: הדף האישי של Manty_T*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי Manty_T* »

When I write in English, (no choice) and add a hebrew word, then continue in English, it gets all messed up , especially if I hapen to use these()..
For example this (sentance)ייצא strange when I press 'add'
יונת_שרון*

תקלות בצ'יק צ'ק

מנטי, צר לי -- ככה זה. אם רוצים שכל שפה תצא בכיוון המתאים, צריך להפריד אותן בפסקאות משלהן.
Manty_T*
הצטרפות: 18 ספטמבר 2004, 19:14
דף אישי: הדף האישי של Manty_T*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי Manty_T* »

I see, thanks.
Now how about writing in a different language? Does chiq chaq only recognize Hebrew and English? (I tired to use Japanese, and got numbers...)
יונת_שרון*

תקלות בצ'יק צ'ק

כן, אנחנו משתמשים בקידוד אותיות שמכיל רק עברית ואנגלית. פעם אולי נעבור ל-UTF8 שבו אפשר לכתוב בכל השפות, אבל עוד לא הצלחתי לבדוק את זה בצורה טובה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

כשמקבלים תוצאות חיפוש בעבר המילה המחושפת נצבעה בצהוב,
היום כבר לא...
רק אצלי? בעיה זמנית? שינוי מדיניות?
יונת_שרון*

תקלות בצ'יק צ'ק

בעיה שמופיעה לפעמים. טרם הספיקותי לחקור מתי בדיוק.
איתי_שרון*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2001, 00:51
דף אישי: הדף האישי של איתי_שרון*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי איתי_שרון* »

תקלה שניתקלתי בה:
  • לינקים ששמתי לא עובדים (מתקבל חלון עם הודעת שגיאה), אבל כשאני הולך לחלון שנפתח ובתיבת ה-URL רק לוחץ על ENTER מתקבל הדף המבוקש.
דוגמא יש בדף כסאות בטיחות לרכב בהודעה שהוספתי ב-(31.01.2005 18:25)
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

יש לי באג מעצבן בספארי. אני כותבת תגובה, וכשהיא מופיעה בדף יש שורה רווח לפני תחילת הטקסט, שלא אמורה להיות שם. לא קורה תמיד אלא באופן לא עקבי (עכשיו בהתאם לחוק מרפי זה לא יקרה כמובן). יש פתרון?
יונת_שרון*

תקלות בצ'יק צ'ק

נראה לי שהוא מכניס שם רווח או משהו שאחרי זה גורם לו עצמו להראות שורה רווח. לפעמים גם אחרי הטקסט.
בועז_חן*
הצטרפות: 25 אפריל 2003, 09:37
דף אישי: הדף האישי של בועז_חן*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי בועז_חן* »

איך מתיחס החיפוש לגרשיים? נהוג שזה הסימון לחיפוש מדויק אבל בנסיונות שלי זה מוציא רק מעט מאוד תשובות. לקחתי למשל את הדף כמה פעמים אמרתי לך (שלא עולה בחיפוש "כמה פעמים") וחיפשתי כמה צמדי מילים בו (למשל "כשאני חוזרת על משהו") וזה לא עולה, למרות שדפים אחרים כן. יותר מוזר, ל"כשאני חוזרת" אין תשובות כלל (למרות שכמובן מוכל בקודם).
בקיצור - נפלאות דרכי הצ'יק צ'ק...
יונת_שרון*

תקלות בצ'יק צ'ק

החיפוש הרגיל מתייחס לגרשיים כאל גרשיים...
חיפוש מתקדם משתמש בתחביר דומה יותר לגוגל.
בועז_חן*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי בועז_חן* »

אז כבר עדיף שיתעלם מהם לגמרי.
מ_י_כ_ל*
הצטרפות: 08 דצמבר 2003, 10:54

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

לא ברור לי אם רק אצלי, אבל על פי מה חדש שלי, צ'יק צ'ק החליט שהחל משעה 15:00 דהיום, מתחיל מחר...
בקצרה - בראש מה חדש מופיעה אצלי שורת כותרת ירוקה עם תאריך יום מחר (ה-22 לחודש).
???
טרה_רוסה*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

_אבל על פי מה חדש שלי, צ'יק צ'ק החליט שהחל משעה 15:00 דהיום, מתחיל מחר...
בקצרה - בראש מה חדש מופיעה אצלי שורת כותרת ירוקה עם תאריך יום מחר (ה-22 לחודש)._
גם אצלי :-D
יונת_שרון*

תקלות בצ'יק צ'ק

וואלה. אנחנו לא עובדים יותר על מה חדש אלא רק על המחודש, אז צר לי לומר שאפילו לא נתקן את זה. אבל תודה על הדיווח -- תקלה נחמדה.
טרה_רוסה*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אצלי זה היה ב-מה חדש מחודש! וזה עדיין, כי הדף כלבים בפארק הירדן מופיע תמיד בראש הרשימה, ותמיד יש סימן כאילו השינוי האחרון היה פתיחה של הדף על ידי נורמה טבעית. כל שינוי חדש אמיתי, מופיע כאילו לפני זה ברשימה. והוא היה הדף היחיד ש"הקדים את זמנו". מעניין מה יקרה איתו היום בשלוש. אם גם יופיע מחר...
עודד_לבנה*

תקלות בצ'יק צ'ק

השילוב של טור צד עם טקסט נפרש עם תמונה גדולה יוצר בעיה אשר אפשר לראות אותה בראש הדף שעור זיהוי חיות שונות, ברזולוציה שאני עובד (מינימאלית - גופנים גדולים).
בתמונה הראשונה, הפס עם סימן הפלוס מופיע מול תחילת טור-הצד, ואילו התמונה מופיעה תחת טור-הצד.
כך הם מופרדים.
מודי_תאני*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2004, 11:15
דף אישי: הדף האישי של מודי_תאני*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי מודי_תאני* »

הממ.. מה חדש לא עובד לי בכלל בFireFox. הוא הזמין אותי לשלוח לכם דיווח על הבעיה, ושלחתי. הוא עובד ב Explorer, אבל שם אני לא יכול לכתוב בעברית (באף אתר). גם מה חדש מחודש לא עובד.
רועי_שרון*

תקלות בצ'יק צ'ק

מודי, על איזו מערכת הפעלה?

לגבי העברית: תנסה את הפתרון לבעיה 5 למעלה (בתחילת הדף).
מודי_תאני*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2004, 11:15
דף אישי: הדף האישי של מודי_תאני*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי מודי_תאני* »

על Windows. דוקא על לינוקס עבד בלי בעיה. בינתים גם גיליתי שטקסט נפרש לא עובד בFireFox, אבל אני חושב שגם על לינוקס זה לא עבד בזמנו.

אנסה את פתרון 5 כשאגיע הביתה, למרות שהסימפטומים שונים. אני לא יכול להקליד עברית בחלון טקסט באקפלורר, בלי קשר לאתר.

תודה.
עודד_לבנה*

תקלות בצ'יק צ'ק

מצביעים לקבוצות אחרות:
המצביע bni:אריק רוזנבלום לא עובד.
יונת_שרון*

תקלות בצ'יק צ'ק

זה מוגדר באותיות גדולות: BNI:אריק רוזנבלום
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי יעלי_לה »

דפים-לא-מאונדקסים מסרב בתוקף לעלות, אני מחכה לו ימים רצופים וכלום :-( (ככה זה בfirefox, ואילו באקספלורר הוא נותן לי אחרי כמה דקות דף של cannot be displayed וכו'. ניסיתי מיותר ממחשב אחד)
יונת_שרון*

תקלות בצ'יק צ'ק

זה חלק מבעיות האיטיטת בשרת החדש שעוד לא הצלחנו לפתור. :-(
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

פתאום צ'יק צ'ק שכח אותי!

ב-מה חדש מחודש, כשאני מבקש רק "מאז שבדקתי לאחרונה" הוא הראה לי שינויים שכבר ראיתי.
כשנכנסתי לדפים מתוך מה חדש מחודש, הוא גלל אותם למקום שכבר הייתי בו מזמן, לא למקום האחרון שהייתי בו. (לעומת זאת, גם לא לתחילת הדף, כפי שהיה אם היה שוכח אותי לגמרי וחושב שלא נכנסתי אף פעם).

לא נגעתי בעוגיות או בהגדרות אחרות מאז הפעם האחרונה שנכנסתי.

מוזררררררררר.
יונת_שרון*

תקלות בצ'יק צ'ק

עובד בערך. זאת אומרת -- המחשב עושה מה שהוא אמור, אבל מי שאמורה לקרוא את הלוג שהוא מייצר מתרשלת...
לגבי העוגיות -- לא יודעת למה זה אבל גם לי זה קרה כמה פעמים. אנ נוטה להאשים את תוכנת הלקוח. ;-)
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

אנ נוטה להאשים את תוכנת הלקוח
לפחות את מאשימה את התכנה ולא את מי שכתב אותה ;-)
בועז_חן*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי בועז_חן* »

או את הלקוח... D-:
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

נ.ב. האם דיווח על בעיה אכן עובד?
ברגע שנכנסים לתיבת העריכה של דיווח על תקלה ומתחילים לכתוב (אקספלורר 6) הצד הימני שלה בורח מחוץ למסך (ימינה).
בעיה_מוזרה*
הצטרפות: 12 דצמבר 2005, 18:05

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי בעיה_מוזרה* »

כשאני פותחת דפים, הם מופיעים תחילה בחלון קטן, פעמים רבות כשאני לוחצת על הגדל, הדף נפתח כשכל הטקסט סוטה ימינה, כך שאני רואה רק את חציו השמאלי. ברוב הדפים אם אני סוגרת ופותחת שוב זה מסתדר, אבל דפים מסוימים נפתחים תמיד עם טקסט סוטה ימינה, ואני לא יכולה לקרוא אותם כלל.
האם אני היחידה?
האם ישנו פתרון?
יונת_שרון*

תקלות בצ'יק צ'ק

את לא היחידה... זה בקשימת המשימות, פעם נגיע לזה אני מקווה.
ניר_סופר*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי ניר_סופר* »

בכל פעם שמוחקים הודעה, נוסף newline לפני ההודעה הראשונה.

לשחזור:
  1. גשו לדף delete bug
  2. הוסיפו 5 הודעות
  3. מחקו 4 הודעות
  4. ערכו את הדף ותראו שנוספו 4 newlines לפני ההודעה הראשונה
ניר_סופר*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי ניר_סופר* »

במה חדש מחודש בתצוגת שינויים (כל שינוי בשורה נפרדת) יש לחלק מהשינויים קישור הכולל הפנייה להודעה שנוספה וחלק אין קישור כזה, למרות שנראה שצריך להיות (שינוי שהוא הוספת הודעה)

דוגמאות לקישורים שהעתקתי מתוך מה חדש מחודש:

http://www.beofen-tv.co.il/cgi-bin/chiq ... 9%F8%E5%EF

http://www.beofen-tv.co.il/cgi-bin/chiq ... 5%E9%E5%FA[/u]%E4%F8%E5%E5%E7%E4(2005-12-27T20:06:56)
ניר_סופר*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי ניר_סופר* »

במה חדש מחודש בתצוגת שינויים, הקישור שכולל הפנייה להודעה שנוספה מצביע כמעט תמיד להודעה לא קיימת.

נראה שהקישור תמיד מצביע להודעה שה anchor שלה הוא התאריך האחרון של שינוי הדף. במקרה שהשינוי האחרון שנעשה הוא הוספת הודעה, זה יצביע להודעה האחרונה, אבל אם השינוי שנעשה הוא עריכה או מחיקה, זה יצביע להודעה לא קיימת.

ההתנהגות הצפויה היא:
  1. שינוי שהוא עריכה או מחיקה לא יכול להפנות לשום מקום, אלא אם רוצים להפנות לסוף הדף, ואז אפשר להפנות ל #bottom
  2. שינוי שהוא הוספת הודעה צריך להצביע להודעה שנוספה, ולא לאחרונה
ניר_סופר*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי ניר_סופר* »

במה חדש מחודש בתצוגת שינויים, קישורים עם הפנייה להודעה מסויימת משתמשים בפורמט כזה:
url(anchor)

במקום בפורמט התקני הזה:
url#anchor
שמשמש לאחר כתיבת הודעה כדי לדלג לתחתית הדף.

http://www.ietf.org/rfc/rfc3986.txt
ניר_סופר*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי ניר_סופר* »

קישורים ארוכים לא מפורמטים בצורה נכונה:

http://www.beofen-tv.co.il/cgi-bin/chiq ... 5%E9%E5%FA[/u]%E4%F8%E5%E5%E7%E4(2005-12-27T20:06:56)

בקוד של הדף אפשר לראות קישור תקני, אבל הוא מוצג בצורה שבורה לגמרי.
רועי_שרון*

תקלות בצ'יק צ'ק

רוב הבעיות שדיווחת עליהן הן למעשה התנהגות מתוכננת. אני אסביר קודם את ההתנהגות שניסינו להשיג, ואז את אופן המימוש הטכני.

ההתנהגות הרצויה:
בתצוגת ברירת המחדל של מה חדש מחודש (כלומר, קיבוץ לפי דפים), כל שורה יכולה להכיל מספר שינויים. במצב הזה, היה רצוי שלחיצה על השם של הדף תביא להודעה הראשונה שהמשתמש עדיין לא ראה, אפילו אם היא לא מוצגת בכלל ברשימת המשנים (לדוגמא, כאשר יש יותר משלושה משנים, והמיון יורד).
אם אנחנו מסכימים שזו ההתנהגות הרצויה בתצוגת דפים (וגם בתצוגה על פי עורכים), אז נשארת השאלה איך זה צריך להתנהג בתצוגת שינויים. האפשרויות הסבירות כאן הן:
  • התנהגות דומה להתנהגות בתצוגות האחרות. כלומר, בלחיצה על שם דף קופצים להודעה הראשונה שעדיין לא ראינו בדף.
  • התנהגות כמו שאתה הצעת. כלומר, בלחיצה על שם דף ליד שינוי מסוג הוספה קופץ להוספה הספציפית, ואילו בשינויים מסוגים אחרים אין לקישור משמעות (כלומר, או לא לעשות קישור בכלל, או לוותר על קונסיסטנטיות ולעשות קישור למשהו קבוע כמו סוף הדף או תחילתו או ההודעה הראשונה שהמשתמש לא ראה עדיין).
היתרון של האפשרות הראשונה הוא עקביות הממשק. היתרון של האפשרות השניה הוא התנהגות נוחה יותר לשימושים מסויימים. בין שתי האפשרויות בחרנו (אולי בטעות) בראשונה.

המימוש הטכני:
צ'יק צ'ק מוסיף אוטומטית עוגן לכל הערה עם חתימת תאריך-שעה סטנדרטיים (בפורמט ISO-8601 אאל"ט). זה מה שמאפשר לפנות להערה ספציפית עם הסימון הסטנדרטי # ואחריו חתימת התאריך-שעה.
יחד עם זאת, ב-מה חדש מחודש איננו יודעים בדיוק מהי ההודעה הראשונה בכל דף שהמשתמש עדיין לא ראה (נקרא לזה "זמן א"). מה שאנחנו כן יודעים זה את הזמן האחרון שבו המשתמש צפה בדף הזה (נקרא לזה "זמן ב"). בשביל להסיק את זמן א מזמן ב היה צריך לעבור על כל הדפים שמופיעים במה חדש, לפתוח כל אחד מהם, ולאתר את ההודעה הראשונה שהמשתמש עדיין לא ראה. זה זמן חישוב יקר, ולכן אנחנו לא עושים את זה. במקום זה אנחנו משתמשים במנגנון אחר: אנחנו כוללים בתוך הקישור את זמן ב (בתוך סוגריים), ואז כשמזהים בשרת בקשה לדף שכוללת סוגריים, בודקים איזו הודעה בתוך הדף היא הראשונה לאחר הזמן שמצויין בסוגריים, וכוללים בדף שאנחנו שולחים כתשובה הוראת Javascript שגוללת את הדף עד להודעה הנכונה. היינו משתמשים בסימון # במקום בסוגריים, אם המידע שמופיע אחרי הסימון הזה היה מגיע לשרת, אבל הוא לא מגיע (זה מטופל על ידי הדפדפן מקומית).

לגבי חלק מהקישורים שאין להם הפנייה להודעה ספציפית: זה בגלל שהמשתמש לא היה מעולם בדף הזה (לפי דעתו של צ'יק צ'ק). במקרה הזה אין הגיון להפנות להודעה ספציפית.

לגבי שאר התקלות שציינת -- אבדוק את זה.
תמר_מתחילה*
הצטרפות: 26 מאי 2005, 18:33
דף אישי: הדף האישי של תמר_מתחילה*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי תמר_מתחילה* »

בימים האחרונים כשאני פותחת מספר דפים במקביל דרך מה חדש חלק מהם עולים, ומיד "קופצים" להיות דף פתיחה. מוכר?
ניר_סופר*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי ניר_סופר* »

הבעייה במנגנון שקופץ להודעה הראשונה "שהמשתמש לא ראה" היא שאין לך מושג מה ההודעה הזאת. זה עובד רק במקרה המיוחד שבו אתה קורא את כל הדף, ואז קורא את כל ההודעות החדשות באופן עקבי. זה לא פועל כלל לגבי מחיקות ועריכות.

במקרה של תצוגת שינויים, גם יותר הגיוני לקשר לשינוי עצמו במידת האפשר, וגם יותר זול - לא צריך לעשות שום עיבוד על השרת. אני לא רואה בעייה בעקביות, כשאתה בוחר תצוגת שינויים זה יכול לעבוד בצורה אחרת מתצוגת דפים. למה מישהו בוחר בתצוגה של שינויים? כדי לראות את כל השינויים, ומן הסתם לראות גם מה היה כל שינוי.

גם במוין מוין יש "פטנט" דומה להצגת הבדלים, שמציג את ההבדלים מהגרסה האחרונה "שראית" ועד לגרסה הנוכחית. זה אף פעם לא עובד כמו שאתה רוצה. ברוב המקרים אתה רוצה לראות את ההבדלים של כל שינוי, מנקודה מסויימת שאתה בוחר, ועד לגרסה הנוכחית.

לגבי המימוש עם הסוגריים, זו בחירה בעייתית, כי זה לא מאפשר להשתמש בסוגריים בשם הדף. למשל מה עם תרצה להוסיף מערכת של דפי בלוג, דף אחד לכל פוסט, עם התאריך בסוף שם הדף בתוך סוגריים?

בנוסף, foo(bar)baz הוא לא url תקני, זה צריך להיות foo%28bar%29baz. הדרך התקנית לעשת דבר כזה היא להוסיף משהו כמו:
chiq.pl?pagename&date=isodate
רועי_שרון*

תקלות בצ'יק צ'ק

אני לא רואה בעייה בעקביות, כשאתה בוחר תצוגת שינויים זה יכול לעבוד בצורה אחרת מתצוגת דפים
כלומר, אתה רואה שזה לא-עקבי, אבל בעיניך זו לא בעיה. בעיני כן. אבל השיקול שהעלת בעד הפגיעה בעקביות בהחלט נכון.

לגבי המימוש עם הסוגריים, זו בחירה בעייתית, כי זה לא מאפשר להשתמש בסוגריים בשם הדף
  1. יש עוד מגבלות על שמות דף ב-צ'יק צ'ק.
  2. אין בעיה להשתמש עם סוגריים בשם דף. כל עוד לא עשית חתימת תאריך-שעה בפורמט ISO8601 אז צ'יק צ'ק יתעלם מזה. הפורמט הזה הוא לא טבעי לכתיבה, ולכן לא סביר שישתמשו בו באופן רגיל.
foo(bar)baz הוא לא url תקני, זה צריך להיות foo%28bar%29baz
גם זה וגם זה יעבוד מבחינת צ'יק צ'ק. הראשון אולי לא נמצא בסטנדרט הפורמלי, אבל עובד בכל הדפדפנים המודרניים (כלומר, זהו סטנדרט להלכה). ובכל מקרה, זה הרבה יותר קריא (בדיוק כמו קישורים שכוללים עברית; גם הם לא "תקניים" אבל הרבה יותר קריאים).
ניר_סופר*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי ניר_סופר* »

כדי למנוע בלבול, כדאי שתצוגת שינויים תהיה שונה מספיק מתצוגת דפים: קישור שמביא אותך להודעה האחרונה שלא ראית בתוך דף ישתמש באיקון אחד, נניח עם עין, וקישור שמביא אותך להודעה מסויימת, ישתמש באיקון אחר, נניח הודעה בתוך דף, ובצבע שונה.

אני בעד הצמדות לתקנים ללא פשרות. אין גם שום סיבה שיהיו מגבלות על שמות דפים אם אתה מקודד את שם הדף. זה לא מגביל את האפשרויות אלא מגדיל את התאימות. הקריאות של הקישורים לא כל כך חשובה, בעיקר כשאי אפשר להשתמש בקישורים האלה בשום מקום אחר ברשת. הדרך היחידה ליצור קישורים בעברית שעובדים בכל מקום היא לקודד אותם בצורה תקנית, ואז הם לא קריאים לחלוטין, או לייצור קישורים באנגלית על ידי דפי redirect.
ניר_סופר*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי ניר_סופר* »

ואם מחפשים דרך לעשות את הקישורים יפים יותר, אז הדבר הראשון הוא להסתיר את הזוועה של:
/cgi-bin/chiq.pl?foo
הקישור היה יכול להיות פשוט:
beofen-tv.co.il/מה חדש

ולהשתמש ב query רק לפעולות מיוחדות.

יש נטיה בזמן האחרון להשתמש בכתובות כאלה, ללא query בכלל:
domain/action/object/data
לדוגמא:
בועז_חן*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי בועז_חן* »

ואז כשמזהים בשרת בקשה לדף שכוללת סוגריים, בודקים איזו הודעה בתוך הדף היא הראשונה לאחר הזמן שמצויין בסוגריים, וכוללים בדף שאנחנו שולחים כתשובה הוראת Javascript שגוללת את הדף עד להודעה הנכונה
סתם שאלת תם - אם רוצים לחסוך זמן עיבוד אי אפשר להכניס ל-javascript את הבדיקה לאן לגלול?
אגב, מסכים להחלטה לשמור על עקביות הקישורים.
ואגב2 - מאוד בעד קיצור הקישור כפי שניר הציע.
רועי_שרון*

תקלות בצ'יק צ'ק

אם רוצים לחסוך זמן עיבוד אי אפשר להכניס ל-javascript את הבדיקה לאן לגלול?
כן, אנחנו עושים את זה עד חצי הדרך. כלומר, אנחנו מחשבים בשרת מהי חתימת התאריך-שעה של ההודעה הראשונה שנוספה מאז שהמשתמש ביקר לאחרונה בדף, ונותנים ל-javascript את זה כנתון. כל מה שנותר ל-javascript לעשות זה רק למצוא את הגובה שצריך לגלול בשביל להגיע לעוגן שזהו שמו, וזה משהו שאפשר לעשות רק בצד הלקוח (כי זה תלוי רזולוציה, גודל חלון, גודל פונט, וכו').

מאוד בעד קיצור הקישור כפי שניר הציע
גם אני. ובאמת בחלק מההתקנות של צ'יק צ'ק עשינו את זה בלי ה-cgi-bin. אבל לעבור לפורמט שניר מתאר דורש תכנות של ISAPI Filter בסביבת IIS, ואין לי מושג מה בסביבת APACHE. כאשר זה פרמטרים כמו בסטנדרנט, אז שתי הסביבות תומכות בזה באופן דומה.

אני בעד הצמדות לתקנים ללא פשרות
כפי שכבר אמרתי, עברית ב-URL זה סטנדרטי להלכה. זה שמשהו לא הוגדר פורמלית כסטנדרט לא הופך אותו ללא-סטנדרטי.
מה עוד שבמקרה הזה ברור שקובעי הסטנדרט שגו (הרי לא הייתה בעיה להגדיר שה-URL יהיה מקודד UTF-8 במקום ASCII). והעדות לכך היא שכל כותבי התוכנות ל-WEB הרציניים תומכים ב-URL עם סימנים מיוחדים.

הקריאות של הקישורים לא כל כך חשובה
אנחנו חלוקים כאן. בעיני היא בוודאי חשובה יותר מהיצמדות לסטנדרט שבפועל אף אחד לא נצמד אליו.
ניר_סופר*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי ניר_סופר* »

קשה להתוכח על מה סטנדרטי ומה לא, יש תקן מאוד ברור, כל העולם בערך עובד לפי זה.

ויש גם תקן ל–URL ביוניקוד, שנקרא IDN, אבל זה לא נתמך באקספלורר. זה פועל במוזילה וספארי (ואולי בעוד דפדפנים) אבל יש בעיות אבטחה.
http://en.wikipedia.org/wiki/[po]Internationalized domain names[/po]

לגבי יפוי כתובות באפצי: אם אתה רוצה לעשות משהו יותר מתוחכם, אתה תאהב את זה: לגבי URL בלי פרמטרים, זה לא קשור בשרת, אתה מפרש את זה בעצמך או שה framework שאתה משתמש בו עושה את זה בשבילך.
ניר_סופר*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי ניר_סופר* »

והנה דוגמא פשוטה, למה קישורים לא תקניים לא עובדים, גם לא באקספלורר: הקישור "הקריא" העברי הוא קישור שלא פועל באתר הזה, ולא באתרים אחרים, כי הוא תלוי בקידוד של הדף. הוא יפעל כאשר הקידוד של הדף הוא utf-8, כי זה מה שמדיה ויקי מצפה לקבל. הקישור הלא קריא, פועל בכל מקום, בלי קשר לקידוד של הדף.

ניסיתי להכניס כאן דוגמאות נוספות אבל בגלל שקישורים ארוכים נשברים, אי אפשר :-)
תבשיל_קדרה*

תקלות בצ'יק צ'ק

הקריאות של הקישורים לא כל כך חשובה
זה לא סותר את הבקשה להסתיר את הזוועה של: /cgi-bin/chiq.pl?foo ?
תבשיל_קדרה*

תקלות בצ'יק צ'ק

ולהוסיף - אני נכנסת לדפים דרך כתיבה של ה URL. לא הייתי עושה את זה לולא יכולתי פשוט לכתוב שם למעלה שם של דף. הרבה יותר מהיר ונקי מחיפוש, יעיל יותר מחיפוש עם שיפט-אנטר (שלא תמיד מביא אותי לאן שציפיתי).
ניר_סופר*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי ניר_סופר* »

תבשיל, זה לא סותר :-) אין שום סיבה להציג את החלק הזה של הכתובת, אין לו שום משמעות, והוא גורם לקישורים להיות ארוכים מידי.

גם אני אוהב לנווט באתר בעזרת הכתובת, אבל אין לי אפשרות לעשות את זה כי כמעט כל הדפדפנים שלי מקודדים את שמות דפים בעברית ב–utf-8, ואילו צ'יק צ'ק מצפה לקבל קידוד windows-1255 ולכן מפרש את הכתובת בצורה לא נכונה, ומתלונן על Illegal page title.

כתובות שמקודדות ב windows-1255 נשלחות רק מאקספלורר עם לוקל עברי, ורק אם המשתמש לא בחר באפשרות לקודד כתובות ב–utf-8 בהעדפות של אקספלורר. זאת בחירה מטומטמת למדי של מיקרוסופט - איך שרת יכול לדעת מה הקידוד שהדפדפן בחר להשתמש בו? הפתרון היחיד שיכול לעבוד הוא שכל הדפדפנים משתמשים באותו קידוד, ומה שרוב הדפדפנים עושים זה להשתמש ב–utf-8.

הפתרון לכל הבעיות שקשורות בקידוד של URL בעברית הוא לא קשה:
  1. לקודד את כל הכתובות בצורה תקנית על ידי המרה של הקישור ל–utf8 ואז החלפה של תווים לא חוקיים ב %xx.
  2. כשמנסים לפרש כתובת על השרת, מנסים קודם לפרש כ–utf-8 - בגלל המבנה המיוחד שלו, זה יצליח רק אם הכתובת באמת ב–utf-8. אם לא, אז ניחוש טוב הוא לפרש כ–windows-1255 בגלל שרוב המשתמשים משתמשים באקספלורר עם לוקל עברי.
מדיה וויקי משתמשת בשיטה הזאת לוויקיפדיה העברית, מוין מוין משתמש בשיטה דומה.
יעלי_לה

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי יעלי_לה »

הצילו, עזרה...!

שיניתי משהו באפשרויות של מה חדש - סתם ניסיתי לשחק עם "הסתר מה שבלי" - ומאז הוא לא עולה לי. שלחתי את הודעת השגיאה, ועכשיו אני בקריז. מה חדש מחודש פשוט לא עושה לי את זה - הכל ירוק, הוא לא זוכר את ההעדפות שלי ובכלל, זה לא זה...
צריכה את הסם שלי!
ממעט ההבנה שיש לי, הסקתי שהבחירה שלי ב"הסתר מה שבלי" מעוגנת באיזו עוגיה, ושאם אמצא אותה ואמחק אותה, זה יחזיר לי את מה חדש בצורתו הבתולית (כמו במחשב של איזה אומלל שלא גולש בבאופן). מצאתי אצלי עוגיה בשם yael @ beofen-tv.co.il, מחקתי אותה, ושום דבר לא השתנה.

מה קרה כאן?
ומה אני צריכה לעשות?

הצילו...
הצילו_עזרו_לי*
הצטרפות: 09 ינואר 2006, 21:34

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי הצילו_עזרו_לי* »

מקפיצה ל מה חדש
יונת_שרון*

תקלות בצ'יק צ'ק

אוי, לא ברור לי. נסי ללכת לכאן: http://www.beofen-tv.co.il/cgi-bin/chiq.pl?new=0.1
או נסי את מה חדש מחודש.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

הלינק עם ה-new=0.1 רק מחזיר לי את זה שוב ל"הכנת העמוד להצגה הופסקה עקב בעיה" :-(
ניסיתי אפילו למחוק את כל העוגיות שלי - וזה לא שינה. :-( :-(
מה חדש מחודש מעצבן אותי. :-( :-( :-(
בינתיים פיצלתי את הגלישה שלי: לכל האתרים עם הפרסומות המעצבנות אני גולשת בפיירפוקס, ורק לבאופן אני גולשת באקספלורר, שם יש לי מה חדש בתולי. (אגב, כך גיליתי שבפיירפוקס צ'יק צ'ק נראה הרבה יותר יפה. ממש כאילו הוא מעוצב לפיירפוקס, אבל אני מנחשת שהוא לא. הוא כן?)
יעלי_לה

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי יעלי_לה »

זו אני, כמובן. העוגיה...
יעלי_לה

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי יעלי_לה »

אגב, כך גיליתי שבפיירפוקס צ'יק צ'ק נראה הרבה יותר יפה

יותר נכון, התגלית היתה שבאקספלורר הוא נראה הרבה פחות יפה.
1_אילת_2*
הצטרפות: 10 דצמבר 2005, 23:09
דף אישי: הדף האישי של 1_אילת_2*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי 1_אילת_2* »

יונת
מה חדש מחודש עולה לי חלקית בלבד. כלומר, נותן רשימה של רק חלק מהדפים ועוצר. מוגדר לי יום אחד ולא ערכתי שינויים בעוגיות או הגדרות. מאתמול בלילה.
תודה
1_אילת_2*
הצטרפות: 10 דצמבר 2005, 23:09
דף אישי: הדף האישי של 1_אילת_2*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי 1_אילת_2* »

הסתדר
סבטקסט_כפול*
הצטרפות: 09 יוני 2005, 18:20
דף אישי: הדף האישי של סבטקסט_כפול*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי סבטקסט_כפול* »

1. כמעט בכל דף יש :העברה אוטמטית.
  2. מה זה הסמל עם העזרים הדידקטים שיש פתאום בראש כל דף?
  3. מה חדש נראה פתאום ריק, האם יש פעילות מועטת כרגע או יש תקלה?
רועי_שרון*

תקלות בצ'יק צ'ק

הסתכלת דף]בקבוצה על חינוך ביתי פתיחה[/po], ולא באתר הראשי.
ענת_לראות_בלי_משקפיים*
הצטרפות: 13 מרץ 2006, 22:19

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי ענת_לראות_בלי_משקפיים* »

אולי מישהו יכול לעזור לי?
כתבתי דף בית אישי ואז עשיתי לו עריכה וכתבתי הכל מחדש, זה גם לקח לי המון זמן, ומאז כל מה שרשמתי נעלם והדף שלי התרוקן.. מה עושים?
זמרת_תקועה*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 10:47

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי זמרת_תקועה* »

הי. אני משום מה כבר יומיים מנסה להכנס לדף בית אישי כדי לעדכן וזה חושב שעה ולא נכנס לי. יש בעיה?
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

יותר ויותר דפים לא עולים אצלי ומחזירים "The page cannot be displayed"
המכנה המשותף היחיד שנראה הוא שאלו לא דפים קצרים (אבל גם לא כבדים ביוחד, ברובם), אבל גם זה לא וודאי.
חלק מהדפים עולים אם אני מתעקשת, וחלק לא. הנה רשימת דפים שלא עולים כיום:
http://www.beofen-tv.co.il/cgi-bin/chiq.pl?[po]תזונת ילדים על פי ציפיות ההורים[/po]
http://www.beofen-tv.co.il/cgi-bin/chiq.pl?[po]התערבות רשויות הרווחה[/po]
http://www.beofen-tv.co.il/cgi-bin/chiq.pl?[po]שאלות ותשובות בנושא תזונה לפי נושאים[/po]
http://www.beofen-tv.co.il/cgi-bin/chiq.pl?[po]ורד לב[/po]
http://www.beofen-tv.co.il/cgi-bin/chiq.pl?[po]מעצבן לראות מסביב[/po]
האם ייתכן שזה קשור למעט מקום שנותר על ההארד דיסק? אני יודעת שיש לי ממש מעט מקום.
חובבת_הטבע*
הצטרפות: 20 מרץ 2006, 20:41

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי חובבת_הטבע* »

פתחתי מדור בשם טיולי משפחות , ניגשתי למפתח נושאים ובתחתית העמוד בהערה פתחתי מדור טיולי משפחות והוספתי את דברי. הבעיה היא שאין לי מושג היכן למצוא אותו אשמח לקבל עזרה. תודה
אמא_של_יונת*
הצטרפות: 23 דצמבר 2002, 00:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יונת*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי אמא_של_יונת* »

חובבת הטבע,
את פתחת דף טיולי משפחות - לא מדור. מדור הוא מקבץ של כמה דפים הקשורים לנושא אחד.
העברתי את הודעתך מהדף ההוא לדף המלצות לטיולים בטבע .

הבעיה היא שאין לי מושג היכן למצוא אותו
כדאי לך להיכנס לדף סיור מודרך באתר . זה יקל עליך את ההתמצאות.
שאלות כמו זו ששאלת מתאימות לדף הוראות שימוש .
בהצלחה!
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי פלונית* »

הצילו!
הילדונת לחצה על כל מיני מקשים, ופתאום כל הפונטים באתר קטנו לי!
הכל הכל קטן.
מה עושים?
תודה מראש למצילי העיניים שלי :-)
טליה*
הצטרפות: 22 ספטמבר 2001, 19:11

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי טליה* »

מתקשה להבין:הופיע מסגרת עם כיתובית:הצעה לעזרה בתיקון טעות.מלאתי אחר ההוראות האפשריות .לא הצלחתי לרשום את השגיאות הכל נמחק. למעלה הופיע כותרת-.......נמצא בתיקון....ממצב זה אין לי אפשרות לעבור למדור אחר.מה עלי לעשות?
טליה*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי טליה* »

ממש מעצבן......אני נכנסת ל-מה-חדש .מופיעה בפני מסגרת מאיימת עם כתוביות לא ברורות כשהכותרת:הכנת העמוד.נמצאו מספר שגיאות......בהמשך להצגה ...הופסקה עקב בעייה. אז מה עלי לעשות.?אינני מצליחה לרשום מהי הבעיה ולהיכנס לנושאים אחרים.מצפה לעזרתכם בהקדם.|אוף|
תודה
יונת_שרון*

תקלות בצ'יק צ'ק

פלונית, תפריט תצוגה > גודל הטקסט (או האות, לא זוכרת).

טליה, נראה לי שהתקשורת אצלך איטית או עם הפרעות. יכול להיות?
טליה*

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי טליה* »

דיווח על בעיה
מה עלי לעשות כדי להיפטר מהדף המופיע אצלי על המסך, ב-מה חדש. המורה לי למלא את השאלון על מנת לתקן שגיאה.יחד עם זאת מצויין כי לא ניתן לשלוח את המסמך המצורף בשל תקלה. זוהי ההודעה החמישית שאני שולחת.האם זה נקרא: צ'יק צ 'ק תורידו אותה ממני.
יעלי_לה

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי יעלי_לה »

עניין מוזר: נכנסתי עכשיו ל מה חדש, והנה, לדעתו לא ראיתי את כל השינויים שראיתי היום - גם כאלה שהוא כבר זכר קודם לכן. מה חדש מחודש, שמוגדר ככה שהוא מראה לי את הדפים החדשים לפי סדר הביקור שלי בהם, מתחיל אצלי מדפים חדשים, וכל השאר תחת דפים שלא ביקרתי אף פעם, כולל כאלה שביקרתי בהם היום. מוזר!!! הוא זוכר שאני יעלי לה, ודפים שביקרתי בהם היום לראשונה צבועים בכתום!
יעלי_לה

תקלות בצ'יק צ'ק

שליחה על ידי יעלי_לה »

וכמובן, בדקתי שהאופציה "הסתר שינויים שלדעתך כבר ראיתי" מסומנת. היא מסומנת!
שליחת תגובה

חזור אל “הצעות לשיפור האתר”