אום גביע

אנונימי

אום גביע

שליחה על ידי אנונימי »

דף בית אישי @}

שלום,
טורים שכתבתי בבלוג גביע האלופות (בלוג העוסק בגביעוניות):
כוס ישועות אשא
החיפוש אחר הגביע הקדוש
טיפים לשימוש בגביעונית
עלילת דם
וגם את הערך גביעונית בויקיפדיה

למבקשות מידע על גביעוניות, מומלץ מאוד לחפש בפורום באנגלית הפורום בורך ביועצות מצויינות. לעיתים אני מייעצת בדף טמפון רב פעמי.
ניתן גם לפנות אלי גם דרך גביע האלופות כך אקבל הודעה באימייל בדבר הפניה.

את הניק אום גביע העניקה לי נותנת אור.
שיחה עם אמל ית על החברה שלה rosepads

אמל ית (2011-01-20T15:00:55):
הי לך אום גביע,
לא יודעת אם עקבת אחרי לדף בית שלי וראית במה אני מתעסקת. יש לי חברה שמייצרת תחבושות רב פעמיות וגם משווקת את המונקאפ, והחידוש הוא, שעכשיו גם את האייריסקאפ הספרדי. מכניסתי לעסק מאוד רציתי לייבא סוג נוסף, בגלל שזה באמת אבסורד שיש רק סוג אחד בארץ. אני גם פותחת באתר שלי פורום למשתמשות בטמפונים רב פעמיים כדי שיהיה מקום לשאול שאלות, לעזור לנשים לבחור בין השניים, ומבחינתי אין לי גם בעיה שיהיו שם דעות וייעוצים לגבי סוגים אחרים שעדיין אי אפשר להשיג כאן... רציתי לבדוק איתך - א. אם בא לך לעדכן את הבלוג שלך שעכשיו אפשר להשיג בארץ שניים (-: . ב. להזמין אותך לאתר שלי לקרוא קצת על האייריסקאפ. ג. לבדוק איתך אם יש לך עניין לקחת חלק בפורום החדש שיפתח שם.
באופן כללי אשמח להיות בקשר, אני ב [email protected]

אום גביע (2011-01-20T17:18:11):
שלום אמל ית,
לכבוד הוא לי לעדכן את הטור שלי. בהצלחה עם העסק החדש. שמחה מאוד לראות הגדלה בהיצע הגביעוניות בארץ. אני מאוד אשמח לראות בארץ גם את הפלורקאפ והיוקי. אלו הן 2 הגביעוניות עם הקיבולת הגבוהה ביותר ומכירתן בארץ ממש תעזור לנשים עם זרימה חזקה.
הערה על האתר:
רוב יצרניות הגביעוניות טוענות שאפשר להשאיר את הגביעונית בגוף עד 12 שעות ולא 4-8 שעות כפי שנכתב באתר. כנראה שזו ההמלצה של המונקאפ כי הקיבולת שלה קטנה ביחס לאחרות.

מעדיפה ליעץ באתר הזה שלא מקושר לאף חברה ספציפית. והאמת היא שיש יועצות טובות ממני באתר http://community.livejournal.com/[po]menstrual cups[/po]/

אמל ית (2011-01-21T01:41:57):
הי לך אום גביע,
תיארתי לעצמי שתשובתך לגבי הפורום שלי תהיה זאת, אבל חשבתי לנסות בכל זאת... הרשיתי לעצמי להזמין אותך כי המקום שאני פועלת ממנו הוא באמת רצון לפתוח את התחום, כמו שאת עשית, ולא אכפת לי שבפורום באתר שלי להגיד למישהי שלא כדאי לה לקנות אצלי אלא להזמין מחול משהו יותר מתאים.

אם מעניין אותך, בשמחה אשתף אותך בלמה דווקא אייריס ולא פלרקאפ או יוקי (כי גם הפלר היה על הכוונת) אבל זה לא מעל דפי האתר (-:

נשתמע!

אום גביע (2011-01-21T15:52:04):
אמל ית,
עוד כמה הערות על האתר. אני באופן אישי, בתור צרכנית שקונה באינטרנט, מאוד אוהבת לראות תמונות גדולות של המוצרים. במיוחד מוצרים שאי אפשר להחזיר. ההולכת בדרכים שואלת ובצדק מה ההבדל בין המונקאפ לאיריסקאפ.
הייתי מצלמת תמונות של המונקאפ והאיריס קאפ זו לצד זו וגם לצד טמפון "או בה" כדי לקבל סדר גודל.
משהו דומה לגלריית התמונות הזו http://menstrualcups.friendhood.net/f52 ... to-library
הייתי מצלמת מידה קטנה מול מידה גדולה כדי להראות את ההבדל ברוחב. --o o--. מקווה שהרעיון ברור. o-- זו הגביעונית השמאלית.
הייתי מוסיפה גם נתונים השוואתיים ברורים של אורך, רוחב, קיבולת עד החורים. אם יש הבדל ברכות הייתי מציינת גם מי רכה יותר. הליידי קאפ ידועה בהיותה חלקה מאוד בצורה שקצת מקשה על הוצאתה. אם האיריס קאפ גם כזו אפשר לציין גם את זה.

אמל ית (2011-01-21T20:30:49):
הרעיון של ההשוואה טוב, אני אאמץ אותו. גם תמונות יופקו בקרוב, פשוט כדי שהן יהיו באיכות צריך להתארגן.
אבל בכל אופן השוואה היא תמיד דבר קצת מורכב. למשל, אני מוצאת שזה שפני האייריס חלקים יותר זה דווקא מקל על ההוצאה (וההחדרה). זה גם אמור להתנקות יותר טוב (בניגוד למונקאפ שכל הכיתוב עליו מפריע בעניין הזה). ומצד שני, יש כאלה שפסי המידה חשובים להן, או שיעדיפו קאפ קשה יותר כדי שלא יצטרכו לדאוג להיפתחותו בעזרת אצבע לפעמים. בקיצור, ההשואה תצטרך להיות אובייקטיבית, ואני חושבת שנשים רבות לא יידעו מה לעשות עם הנתונים. גם את הייעוץ שלי לגבי הנתונים הללו אני תמיד מסייגת בכך שזה קשור מאוד להעדפות אישית. אני מעדיפה רך יותר, בעיני משמעותי שהגודל הקטן הוא קטן יותר ולא מעניין אותי מה הקיבולת, וגם שאר הידע שכבר יש לי, ואני מניחה שגם לך , הוא ידע יד שנייה (כי קראתי הרבה והתכתבתי עם יצרנים, אבל לא ניסיתי בעצמי את כל הגביעוניות (-:
נותנת_אור*
הצטרפות: 26 אפריל 2011, 22:09
דף אישי: הדף האישי של נותנת_אור*

אום גביע

שליחה על ידי נותנת_אור* »

וואו, מאוד אהבתי את עלילת דם שכתבת. איזו כתיבה כנה ומלאה בהומור, תודה רבה :)
בקשר ל"דחיפת" המתנה, אני מסכימה איתך שזה יכול לגרום לאנטגוניזם. זו הסיבה שאני לא ממהרת. סיפרתי על זה באגביות לקרובת משפחה שלי, וזה מדהים איך ממצב של גועל ראשוני מטורף שהיה לה, תוך כדי השיחה היא פתאום שינתה לגמרי את הדעה שלה ודי התלהבה/הסתקרנה מהרעיון... לאנשים כאלה, עם ראש פתוח, ממש כיף לתת מתנות!
משתמשת_חדשה*
הצטרפות: 19 דצמבר 2010, 13:20

אום גביע

שליחה על ידי משתמשת_חדשה* »

ניסיתי. נהניתי. בפעם השניה העזתי יותר ויצאתי מהבית לכמה שעות. כשחזרתי התגלה לי שהגביע הלך לאיבוד!
הצלחתי להוציא אחרי הרבה זמן ובהלה. חוזרת לתחבושות. באסה.
נותנת_אור*

אום גביע

אום גביע, ברשותך אני רוצה להגיב בדפך למשתמשת החדשה:
אנא אל תתייאשי! גם אני כמעט איבדתי את הגביע הקדוש, אבל מצאתי אותו כשהייתי רגועה הודות לפעולה פשוטה:

הגביעונית היא כמו מעלית. כשהיא בנרתיק היא נמצאת בקומה השניה. ברגע שלוחצים חזק את שרירי הנרתיק (כאילו עושים פיפי) היא יורדת למטה ומשמיעה "דינג-דונג" בהגיעה לקומת הקרקע |רעיון|.
היא לא הולכת לאיבוד בפיר, היא שם, פשוט צריך לדעת איך לקרוא לה :-) אם את תנסי מקומת הקרקע להיכנס לפיר המעלית גם אם תהיי 1.85 את לא תגיעי אליה כשהיא נמצאת בקומה השניה! את צריכה לאותת לה שאת רוצה אותה בקומת הכניסה (כלומר ללחוץ!) :-D

תני לעצמך את ההזדמנות לנסות שוב אחרי שתסדירי נשימה.יש פה באתר הרבה מאוד טיפים של אום גביע ועוד גברות נחמדות שכותבות ובזכותן אני גם לא התייאשתי מלנסות! אז תודה לכן ובהצלחה לכולנו. למען עולם ירוק יותר |יש| @}
נותנת_אור*

אום גביע

"הגביע הקדוש" זה מינוח שכבר נאמר על ידי אום-גביע, אום גביע. חשוב לציין :-) הקישורים שם למעלה. מומלץ לקרוא!
נותנת_אור*

אום גביע

אגב, אם טמפון היה מעלית הוא היה נשאר תקוע בקומה החמישית ולא יעזרו הלחיצות הפנימיות שלנו! רק גרר חיצוני יכול למשוך אותו באלימות מטה. :-D

נו מילא, אני הרחק ממשפחתי (הגרה בקומה החמישית) ומשעשעת את עצמי.
אום_גביע*
הצטרפות: 05 יולי 2011, 23:46
דף אישי: הדף האישי של אום_גביע*

אום גביע

שליחה על ידי אום_גביע* »

שלום משתמשת חדשה. סליחה על התגובה המאוחרת. אני שמחה לראות שנותנת אור ענתה לך בצורה נפלאה בהעדרי. הטיפ החשוב ביותר הוא לא להתייאש. יש נשים שלוקח להן זמן עד שהשימוש בגביעונית הופך לטבע שני. לאט לאט. זה יעשה קל יותר עם התרגול. ואם את מתוסכלת, אפשר ואף רצוי לקחת הפסקה. נסי שוב כשאת נינוחה יותר וכשמתאים לך. מקווה שהטיפים יעזרו.
נותנת אור, יופי של משלים. אהבתי. הגביע הקדוש זה מונח מקדמא דנא
ואהבתי גם את אום-גביע. אולי אשנה את הניק.
נאוה*
הצטרפות: 15 פברואר 2002, 23:31

אום גביע

שליחה על ידי נאוה* »

יש נשים שלוקח להן זמן עד שהשימוש בגביעונית הופך לטבע שני. לאט לאט. זה יעשה קל יותר עם התרגול
כלכך נכון

אצלי זה אפילו לווה בהתחלה (שניים שלושה מחזורים) בכאבים , אבל עכשו אני תוהה מה אני עושה עם כל התחבושות החדפעמיות והרבפעמיות שלי.

(טוב מקוה להשתמש בהם אחרי ההריון הבא ולהפסיק לאגור חדשות :-) )

הגביעונית מבחינתי זו המצאה מופלאה.

אנחנו לדוגמא נוסעים לסופש ואני אמורה לקבל, אני לא צריכה יותר להסחב עם כמויות של תחבושות (שילבתי בין רב לחד בלית ברירה), מספיקה לי הגביעונית בתיק.
נותנת_אור*

אום גביע

אום גביע יקרה, התחדשי על הכינוי, איזה כיף שאהבת. מתלבש לי טבעי עלייך.
"הגביע הקדוש" - הכרתי קודם, אבל השתמשת בו כבר בהקשר הגביעונית - זו הייתה כוונתי... |H|
אמא_של_דניאל*
הצטרפות: 25 יולי 2007, 13:03
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_דניאל*

אום גביע

שליחה על ידי אמא_של_דניאל* »

אהלן.. אני חן ואשמח להשתתף בפרוייקט הגביעוניות. אני עצמי משתמשת במונקאפ כבר כמה שנים ואשמח להתנסות בעוד. בנוסף, יש לי חלום להוות אופציה לבחירה וקניה של מבחר ראוי של גביעוניות ובמחיר שאינו עולה על האפשרות האירופית או האמריקאית. אשמח לשוחח
אום_גביע*

אום גביע

שליחה על ידי אום_גביע* »

שלום חן, בחורה שלא אנקוב בשמה קיבלה 2 גביעוניות בחינם ומעולם לא כתבה עליהן סקירה (או לפחות לא ראיתי שכתבה). אני מתביישת שהבטחתי בשמה לחברות שהיא תכתוב סקירה ולצערי, אין בכוונתי לפנות לחברות נוספות ולבקש גביעוניות בחינם עבור כתיבת סקירות. באשר ליבוא גביעוניות, אני מציעה שתתיעצי עם אמל ית. היא מיבאת את האייריס קאפ והיא וודאי בקיאה יותר ממני בעלויות הכרוכות ביבוא. - menstrualcup הוא אתר המשווק 10 סוגי גביעוניות החל מ-18.5 יורו כולל משלוח. המחירים דומים למחירים באתרי היצרניות בקרוב תהיה לו גרסה בעברית.
אמא_של_דניאל*
הצטרפות: 25 יולי 2007, 13:03
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_דניאל*

אום גביע

שליחה על ידי אמא_של_דניאל* »

היי אום גביע,
רציתי לשאול, את האתר כבר דגמתי.... מי אחראי על הגירסה העיברית????
והאם יש לך ניסיון עצמי בחלק ממשי מהן. אני ממש מסתקרנת על ההבדלים.
אמשיך לחקור. תודה על הפוסטים המעולים בסלונה!!!
אום_גביע*

אום גביע

שליחה על ידי אום_גביע* »

שלום אמא של דניאל, אני מתביישת להודות שאני היא זו ש"אחראית" על הגרסה העברית ובחוסר אחריות משווע המטלה נזנחה. זה המון עבודה לתרגם ובעלת האתר הסתבכה עם הכיווניות ההפוכה של העברית אז בנתיים התרגום נזנח. אם אראה יותר פעילות באתר זה יעלה את המוטיבציה שלי להמשיך במלאכת התרגום. יש לי נסיון עם 2 גביעוניות. לגבי השאר אני יודעת רק ממה שאחרות כתבו עליהן.
פלונית_האלמונית*
הצטרפות: 22 ספטמבר 2012, 22:15

אום גביע

שליחה על ידי פלונית_האלמונית* »

הי,
קראתי את כל הפוסטים שלך בסלונה והוקסמתי!
אני כבר חודשיים בערך מתעסקת בנושא וקוראת וחופרת באתרים ולא מצליחה להחליט איזה גביעונית מתאימה לי.
ממה שבדקתי, יש לי צוואר רחם נמוך (גם לא בתקופת מחזור אני מרגישה את הבליטה המדוברת. בזמן מחזור אני מצליחה להכניס חצי אצבע נראה לי.
אני יכולה בכלל להשתמש בגביעונית?
אני בת 29, לאחר 3 לידות. 2 בקיסרי ואחת רגילה.

את מכירה גביעונית שיכולה להתאים לי?

תודה!
אום_גביע*

אום גביע

שליחה על ידי אום_גביע* »

שלום פלונית האלמונית,
שמחה לשמוע שנהנית מהפוסטים. הממממ. חצי אצבע זה אכן נמוך. לי יש צוואר רחם גבוה אז לא אוכל לתרום לך מנסיון אישי. עם זאת, קראתי מספר ביקורות שהמליצו על Lunette לבעלות צוואר רחם נמוך. גביעונית קצרה אחרת גם יכולה להתאים. בכל מקרה, זה בסדר שצוואר הרחם ישב בתוך הגביעונית. הגביעונית לא חייבת להיות קצרה מהמרחק לצוואר הרחם.
פלונית_האלמונית*
הצטרפות: 22 ספטמבר 2012, 22:15

אום גביע

שליחה על ידי פלונית_האלמונית* »

הי, תודה על התשובה.
האייריסקאפ עשויה להתאים? היא זולה משמעותית מהלונט...
אני קצת חוששת להשקיע כסף ובסוף לגלות שאני בכלל לא מסתדרת עם זה. נדלקתי על הרעיון, אבל קצת מגעיל אותי שהיד מתלכלכת. האם היא מתלכלכת יותר מבהחלפת טמפון רגילה?
אום_גביע*

אום גביע

שליחה על ידי אום_גביע* »

שלום פלונית האלמונית,
האייריסקאפ עשויה להתאים מבחינת האורך שלה. זו גביעונית קצרה יחסית. כנראה שלא תוכלי לנצל את מלוא הנפח כי צוואר הרחם שלך יתפוס חלק מהמקום וגם כי החורים של האייריס ממוקמים נמוך יחסית ולכן אולי כדאי לך לבחור בגביעונית רחבה יותר במיוחד אם יש לך דימום בינוני-כבד. לגבי המחיר, את הלונט אפשר להשיג במחיר נמוך יותר מהאייריס קאפ. שמתי בטור שלי blog]החיפוש אחר הגביע הקדוש main[/po] לינק לאתר שבו ניתן לרכוש את הלונט במחיר סביר. 20 פאונד זה בערך 115 שקל והאיריס למיטב ידיעתי עולה 175 שקל כולל משלוח. Fleurcup עולה 19 יורו כולל משלוח שזה כ-95 שקלים.. בכל מקרה, מאחר שגביעונית היא מוצר שילווה אותך כמה שנים טובות, הייתי מציעה לך לקנות את הגביעונית שלהערכתך תתאים לך בצורה הטובה ביותר ולא בהכרח את זו שעולה 60 שקלים פחות. אמת שקשה להעריך מה תתאים בלי לנסות. לכי על תחושת הבטן שלך.
לגבי הדם, בהוצאת הגביעונית צריך לגעת בצידה החיצוני שהוא נקי יחסית. אין צורך לטבול את היד בנוזלי ווסת אך יתכן שתצטרכי זמן ללטש את טכניקת ההוצאה. החוויה בהחלט אינה סטרילית לגמרי אך זה שום דבר ששטיפה במים לא יכולה לפתור. מהנסיון שלי, הריח של הגביעונית לא מאוד מורגש (אלא אם משאירים אותה מעל 12 שעות) בניגוד לטמפונים שהריח שלהם משמעותית פחות נעים.
אמא_של_ניר*
הצטרפות: 31 מאי 2005, 21:38
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_ניר*

אום גביע

שליחה על ידי אמא_של_ניר* »

שלום אום גביע
אני אשמח אם תוכלי ליעץ לי...
אני משתמשת באייריס קאפ כבר מחזור שני, בגדול הכל בסדר אבל אני מרגישה את קצה הגביעונית כאילו הוא בולט קצת החוצה (את הגבעול קיצרתי לגמרי),
התחושה הזו היא בימים הראשונים ואח"כ נראה שהיא יושבת עמוק יותר ואז אני לא מרגישה אותה בכלל. ניסיתי למקם אותה יותר עמוק אבל היא נפתחת מעצמה ואני לא מצליחה למקם אותה יותר גבוה.
ראיתי שהצעת להפוך אותה, זה לא פוגע באטימה? בכל מקרה אני אנסה...

אשמח לעוד הצעות ורעיונות

תודה
אום_גביע*

אום גביע

שליחה על ידי אום_גביע* »

שלום אמא של ניר,
מקווה שהפיכה תפתור את הבעיה. אם לא, תוכלי לנסות גביעונית קצרה יותר. מעבר לזה, לצערי, אין לי הצעות נוספות. נסי להעיף מבט בפורום באנגלית. יש שם יועצות הרבה יותר מוכשרות ממני.
שירית*
הצטרפות: 02 אוגוסט 2005, 22:51

אום גביע

שליחה על ידי שירית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

היי אום גביע:] רציתי לשאול אם תוכלי לעזור לי- אני בת 21 עם כאבי מחזור קשים, ויש לי תחושה לאחרונה שזה נובע מהטמפונים- בעיקר בימים הראשונים
אני לא יודעת אם זה מהלחץ על הדפנות או בגלל הכימיקלים וחומרי הלבנה- משום מה יש לי תחושה שזה הדבר השני

רציתי לנסות לרכוש מונקאפ- על מה היית ממליצה ל- בת 21, מקיימת יחסים, לא מתכננת לידה בקרוב;] אני יחסית רזה וקטנה, ולדעתי בגלל התחושה של הכאב- אולי אחת רכה יותר?
איזה מותג עדיף? אין לי בעיה להזמין מחו"ל
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

אום גביע

שליחה על ידי אישה_במסע* »

היי שירית, אני לא אום גביע, אבל אני גם בת 21. זה די נדיר באתר הזה, אז אני מרגישה כלפייך זוג של אחווה.

אני הזמנתי מלונה (באתר ROSEPAD) כי היא הכי רכה וקטנה שיש. וגם כי זה נוח (להזמין).

אבל חוץ מזה - אפשר לנסות לעבור לתחבושות (רב פעמיות!), לבדוק חוסרים בתזונה (סידן, ונראה לי אבץ. הוכח שמחסור בהם גורם לכאבי מחזור אצל נשים מסויימות), ולנסות מודעות וסת. זה מה שפתר לי את כאבי המחזור שהיו לי פעם.

תכלס, אני מעדיםה תחבושות רב פעמיות על פני גביעונית ברוב מוחלט של המקרים, אבל קניתי מלונה לנסיבות בהם תחבושות לא מתאימות. ממליצה גם לך עליה.
שליחת תגובה

חזור אל “דפים אישיים”