חתכו אותי בניגוד לרצוני

פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

חתכו אותי בניגוד לרצוני

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שלום,

ילדתי לפני כמעט חצי שנה. הלידה היתה מעולה חוץ מזה שאיזו רופאה נכנסה ברגע האחרון וחתכה אותי מבלי להודיע או לשאול (כך שאף אחד לא הספיק להביע התנגדות).

מסקנה: לא ללדת בביקור חולים.

אני מרגישה שזה השאיר בי איזה מטען כבד של כעס וצער ותחושת עוול. אולי התחושות האלו מוצדקות, אך אני לא רוצה להסתובב איתן ולהציף אותן כל אימת שאני נזכרת בלידה או כשאנחנו מנסים לקיים יחסי מין.
אני כותבת "מנסים" כי בפועל קיימנו רק פעם או פעמיים מאז הלידה. החדירה כואבת (למרות שזה השתפר קצת), אך אני ממש לא אוהבת את התחושה של משהו שנכנס לנרתיק (אפילו אם זה האצבע שלי). נבדקתי אצל רופא שאמר שהכל החלים כמו שצריך, ואני בעצמי לא מזהה שום צלקת במקום. הרופא אבחן את הבעיה כוגיניסמוס (התכווצות לא-רצונית של שרירי הנרתיק מפחד או מזכרון טראומה) אך אני לא חושבת שזו הבעיה, מכיוון שאני מצליחה להרפות את השרירים, אך כשאני מכניסה אצבע ומגששת במקום אני עולה על איזור אחד שכואב (היכן שהחלק הפחות גמיש של הנרתיק מתחיל). כמובן, יש גם את בעיית היובש, אך גם עם כמויות עצומות של שמן יחסי המין עדיין כואבים.

אני אשמח לשמוע אם מישהי אחרת עברה חתך בניגוד לרצונה, ואיך היא התמודדה הן בצד הנפשי והן בצד הפיזי. בעיקר קשה לי בצד הרגשי - אני לא יודעת איך להיפטר מכל הרגשות השליליים כלפי מה שקרה, ואני מרגישה שזה מעיב על כל חוויית הלידה (שהיתה יכולה להיות חלומית, אם ברוב טיפשותי לא הסכמתי לנסוע לבית חולים).

(יש לציין שבעלי ממש חמוד וסבלני, ולא לוחץ עלי לקיים יחסי מין)
פלונית_אלמותית*
הצטרפות: 13 אוקטובר 2004, 11:13

חתכו אותי בניגוד לרצוני

שליחה על ידי פלונית_אלמותית* »

אוי איזה עצבים. אי אפשר לתבוע אותה? נורא!
משתתפת בכעסך!
יוטי_בעיר*
הצטרפות: 05 אפריל 2009, 21:21
דף אישי: הדף האישי של יוטי_בעיר*

חתכו אותי בניגוד לרצוני

שליחה על ידי יוטי_בעיר* »

וואו! איזה סיפור מזעזע!

בנוגע לבעיה הכואבת- אפשר לקבל חוות דעת נוספת בעיקר אם נראה לך שהרופא לא עולה על הבעיה.
כמו כן אולי כדאי לנסות גם חומרים טבעיים בהומאופתיה, פרחי באך, רפואה סינית ודומיהם שירפאו את המקום. חפשי לך מטפל (או מטפלת) שיוכלו לעזור.

לגבי הרופאה החותכת- את יכולה להגיש תלונה בבי"ח במידה ואת לא מרגישה נוח לתבוע.
נראה לי שזה כן ישנה משהו גם אם זה נראה מינורי. קודם כל יבינו בביה"ח שזה גורר תלונות והרופאה תבין שזה גורר תלונות.
יתכן שזה יעזור בעתיד ליולדות אחרות.

ליבי איתך, אני מאד מקוה שתחלימי ותרגישי טוב יותר.
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

חתכו אותי בניגוד לרצוני

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

אפשר לקבל חוות דעת נוספת בעיקר אם נראה לך שהרופא לא עולה על הבעיה.
זה שהרופא אמר שהכל בסדר לא אומר שזה נכון.
ממליצה ללכת למישהי שמומחית לרצפת אגן כמו יעל שוראקי היא תגיד לך אם המקום באמת החלים כמו שצריך. לפי התאירו שלך- נשמע שלא.
אני עברתי תיקון של התפירה לאחר שיעל אבחנה שתפרו אותי ממש גרוע והתחושה באזור השתפרה פלאים.
7*
הצטרפות: 15 יוני 2010, 20:26

חתכו אותי בניגוד לרצוני

שליחה על ידי 7* »

לא שמן, חומר סיכה לפי עצת נטורופת, רופא נשים, מישהו/י שמבין/ה.
שיטת פאולה.
בנוסף למה שנאמר על מומחית לרצפת אגן ותיקון אם צריך.
ג'וניפר_והמשפחה*
הצטרפות: 01 אפריל 2009, 22:30
דף אישי: הדף האישי של ג'וניפר_והמשפחה*

חתכו אותי בניגוד לרצוני

שליחה על ידי ג'וניפר_והמשפחה* »

הייתי בטוחה שזה דף על ברית מילה (צר עולמי?).

מה שכן, אני יכולה להגיד לך שגם בלי חתך יחסי המין כואבים בפעמים הראשונות אחרי הלידה.
רק בפעם הרביעית בערך התחיל להיות יותר טוב.
תני לזה זמן וסבלנות.
תהיו עדינים.
אני לא יכולה לעזור הרבה בצד הנפשי, אבל בכל מה שנוגע לפיזי - זה נורמלי וזה יעבור. לא שזה הופך את זה לבסדר חו"ח, אבל כן חשוב לי להגיד לך שזה לא יישאר ככה, ושזה יילך וישתפר.
פלוני_אלמונית*

חתכו אותי בניגוד לרצוני

לדעתי את חייבת לתבוע. זה נחשב לתקיפה פלילית במדינת ישראל ואין שום סיבה לעבור על זה בשתיקה
פלוני_אלמונית*

חתכו אותי בניגוד לרצוני

בלהה, למי יש כח/כסף להתעסק עם תביעות. אני אפילו לא זוכרת את שם הרופאה. כבר כתבתי מכתב תלונה (מנומסת מדי) למנהל המחלקה ונחשו מה - מערכת הפניות חסמה אותו!
מה שמפתיע הוא שהיא נראתה די צעירה - אז כנראה שעדיין מלמדים באוניברסיטאות שחתך זו התערבות רצויה. מה שעוד יותר מפתיע זה שהסטודנטיות החכמות לרפואה אפילו לא טורחות להטיל ספק בכך ולהתעדכן קצת במחקר החדש. אוף, מתי המדינה הזאת תהיה נאורה?
ג*
הצטרפות: 24 אפריל 2006, 13:59

חתכו אותי בניגוד לרצוני

שליחה על ידי ג* »

אני עברתי תיקון של התפירה
כלומר חתכו פעם נוספת או מה?
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

חתכו אותי בניגוד לרצוני

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

הייתי בטוחה שזה דף על ברית מילה (צר עולמי?).
כנל...
שיטת פאולה.
ותהליך של שחרור וסליחה- לעצמך, לרופאה. זה מה יש, צריך לחיות עם זה.
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

חתכו אותי בניגוד לרצוני

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

_אני עברתי תיקון של התפירה
כלומר חתכו פעם נוספת או מה?_ מניחה שכן, את המקום שהתאחה לא טוב.
נעמי*
הצטרפות: 09 ספטמבר 2002, 20:19

חתכו אותי בניגוד לרצוני

שליחה על ידי נעמי* »

מגיע לך יותר מסתם עיצות מהפורום.
יש היום ברוב מרכזי הרפואה וקופות החולים מומחים בסקסולוגיה ומומחים לרצפת האגן.
טפול רגשי בחוויה שעברת תוכלי לעשות עם מטפלת ביוגרפית אולי נועה ברקת ?
מוריה*
הצטרפות: 24 מאי 2006, 19:04

חתכו אותי בניגוד לרצוני

שליחה על ידי מוריה* »

יש לציין שבעלי ממש חמוד וסבלני,
איזה כיף לך (-:
בתנועה_גלית*
הצטרפות: 30 מרץ 2010, 21:11
דף אישי: הדף האישי של בתנועה_גלית*

חתכו אותי בניגוד לרצוני

שליחה על ידי בתנועה_גלית* »

לא יודעת אם ישפר את הרגשתך אבל את מה שאת מתארת גם אני הרגשתי כמעט שנה לאחר הלידה ואותי לא חתכו. אני ילדתי בבית והיה לי איזה קרע קטן מאוד ושולי שהתאחה לבד עם הזמן. עד שהתאחה לגמרי היתה שם כל הזמן תחושה של אי נוחות וכאב, בעיקר ביחסי מין, אבל לא רק. בנוסף הרגשתי גם את הכאב הפנימי הזה שאת מתארת. גם זה הלך ודעך ויום אחד פשוט שמתי לב שהוא נעלם. מוכרחה לציין שגם חשק מיני לא ממש היה לי בתקופה הזו (עד שנה בערך מהלידה), גם בגלל הכאב וגם בגלל שפשוט לא היה, יכול להיות בגלל ההנקה המרובה או ההתמסרות הטוטלית שלי לתינוקות שלי שלא השאירה הרבה מקום לבן זוג ויכול להיות שזה גם היה קשור ללידה, שהייתה די טראומטית למרות שהכל היה בסדר (רק א-ר-ו-כ-ה). בכל מקרה כשאין יותר מדי חשק מיני זה יכול גם ליצור קושי או כאב ביחסי מין. אם אין איזשהו ממצא רפואי הייתי מציעה לך להניח לזה, לקבל את זה ולא ללחוץ על עצמך. סביר שזה יעבור לבד.

לגבי רגשותייך השליליים, אני מציעה לך לחזור אליהם. לשבת עם אדם קרוב לך שמסוגל להקשיב ולהכיל ולספר את הסיפור שהיה. לחזור לרגשות שעלו, לא לפחד לגעת ב כעס וצער ותחושת עוול , בכל מה שהיה שם ושכנראה עדיין קיים. אני מאמינה שאי אפשר להיפטר מרגשות שליליים מבלי לעבור דרכם ולחיות אותם בסביבה תומכת ומכילה. רק כשנוגעים בהם ניתן לשחרר אותם ויש מקום למשהו חדש. לפעמים הרגשות הקשים יושבים על כאב ישן ואז הפחד לגעת בהם גדול יותר. ככל שתעיזי יותר לגעת כך יהיה לך יותר קל לשחרר.
סבטקסט_כפול*
הצטרפות: 09 יוני 2005, 18:20
דף אישי: הדף האישי של סבטקסט_כפול*

חתכו אותי בניגוד לרצוני

שליחה על ידי סבטקסט_כפול* »

גם אני לא ממליצה על ביקור חולים,היחס של הצוות בלידה גרם לי לטראומה ממשוכת
נקודות_ורודות_אגדיות*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 18:46
דף אישי: הדף האישי של נקודות_ורודות_אגדיות*

חתכו אותי בניגוד לרצוני

שליחה על ידי נקודות_ורודות_אגדיות* »

איזו חוצפה! אני הייתי מתאמצת להגיע לשם ולדבר גם עם מנהל מחלקה וגם עם הרופאה שעשתה זאת! להתסכל לה בעיניים ולאמר את מה שיש. אולי זה גם יועיל לדורות הבאים וגם יהיה בזה איזו מידת שחרור..
לגבי כל השאר לא מבינה בזה (אצלי הלידות קיסריות)- החלמה מהירה ובריאות שלמה.
עלמה_אליעז*
הצטרפות: 29 יוני 2009, 00:42

חתכו אותי בניגוד לרצוני

שליחה על ידי עלמה_אליעז* »

אני מצטרפת לאלו שממליצות לך כן לפעול בצורה כלשהי מול הרופאה,
יכול להיות שחלק גדול מהטראומה שלך היא הרגשה של הפגיעה בך כשאת חסרת אונים. בהעדר שליטה.
אני חושבת שההרגשה שלך עכשיו שאין לך כוחות להתמודד מול הרופאה יכולה להיות קשורה בדיוק לעצם הפגיעה שלך. דווקא כדי לצאת מההרגשה של חוסר אונים יכול להיות שהכי משמעותי יהיה כן להתמודד מעשית עם מי שפגעה בך ועם האירוע.
לקחת את האחריות על מה שהיה שם בחזרה אליך. זה מעבר לשחרור לחץ, זה מעבר לעזרה ליולדות אחרות. ההתמודדות עם המציאות היא לפעמים מה שמביא אותנו לפתרון פנימי, ואפילו גופני.
פעמוני_אדמה*
הצטרפות: 21 יוני 2010, 01:15

חתכו אותי בניגוד לרצוני

שליחה על ידי פעמוני_אדמה* »

שמן אתרי "דם המכבים" - קשה להשיגו אבל עושה פלאים. אני קיבלתי אותו דרך ד"ר ליאורה אוריאל בי-ם - לקרע שגם חצי שנה אחרי הלידה כאב לי כשהשתנתי, בלי לדבר על יחסי מין... וכעבור מספר ימים של מריחת השמן - נעלמו הכאבים לחלוטין !

הרבה הצלחה רפואה ו (()) (())
שליחת תגובה

חזור אל “שיתוף בעריכות והצעות עריכה”