לגדל ילדים בלי גרביים

אמא_מא*
הצטרפות: 10 אוגוסט 2009, 22:43
דף אישי: הדף האישי של אמא_מא*

לגדל ילדים בלי גרביים

שליחה על ידי אמא_מא* »

הנה מגיע לו החורף...
בחורף שעבר פגשתי את חברתי משכבר הימים עם בנה שהיה אז בן שנה וחצי, והוא- ללא גרביים, לבוש עטוף כולו חוץ מהרגליים... וזה היה בולט כי היינו בחוץ והיה קפוא וגשום והוא טייל לו יחף על הכביש\דשא...
היא סיפרה שהיא מגדלת את ילדיה יחפים מגיל לידה בכל מזג אויר - בשמש, בגשם, בשלג! הם עטופים היטב וחם מאד בשאר הגוף - חוץ מהרגליים שחשופות...
הרעיון שעומד מאחורי זה שזה מחזק את המערכת החיסונית ומחסן אותם...
וצריך לעשות את זה מהתחלה, זאת אומרת שאם התינוק היה עד כה עם גרביים וחימום לרגליים, חשיפה פתאומית של הרגליים תגרום לו להיות חולה, אבל אם הוא רגיל לכך מלידה זה מחזק אותו...

האם משהו מכיר? שמע? יודע? על שיטה כזו?
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

לגדל ילדים בלי גרביים

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

בדיוק חשבתי על זה בעצמי! תהיתי לעצמי מה יהיה יותר נכון לי ולילדים לקראת החורף....
שנה שעברההיתי לי הארה לגבי עצמי, שבימים רטבים אך לא קרים מאד, יותר נעים להתהלך בסנדלים מכיוון שאז הרגלים לא נרטבות. כלומר, הן נרטבות אבל גם מתייבשות.
אני גם מכירה כמה ילדים שהולכים יחפים או עם סנדלים בחורף.
אני כנראה אחכה ואראה איך הולך לנו ועד כמה יש צורך בנעליים. בינתיים אין :-)
דונה*
הצטרפות: 23 יוני 2005, 12:44

לגדל ילדים בלי גרביים

שליחה על ידי דונה* »

ואני בדיוק הפוך.
אוהבת לישון רק עם גרביים.
לילך*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2001, 01:34

לגדל ילדים בלי גרביים

שליחה על ידי לילך* »

בתור ילדה התעקשתי על סנדלים (שקפקפים) בחורף זוכרת את ההרגשה הנעימה של השלוליות, אפילו בטיולים ותיפוס הרים היה לי יותר נוח עם שקפקפים (כשמסביבי כולם מצויידים בנעלי הרים היי טק!) מעניין שעכשיו מעדיפה נעליים סגורות,
אמא_מא*

לגדל ילדים בלי גרביים

שליחה על ידי אמא_מא* »

הורים למען ילדים יחפים
כן... אבל גם בחורף,שלג, שיא הקור?

אני הולכת לקרוא... אני גם אוהבת אותם בלי גרביים, אבל יש איזה בסיס למחשבה
שזה מחזק את המערכת החיסונית ומחסן אותם... תמיד חשבתי הפוך...
כינור_לשירייך*
הצטרפות: 10 יוני 2008, 09:08

לגדל ילדים בלי גרביים

שליחה על ידי כינור_לשירייך* »

הרעיון שעומד מאחורי זה שזה מחזק את המערכת החיסונית ומחסן אותם...
בספר 'שומר בישראל' על אלכסנדר זייד יש תיאור שלו חוזר משמירה בבוקר סוער ומתבשר שנולדה לו בת. מיד הוא ממלא דלי במי גשמים ושופך על הרכה הנולדת - סגולה בדוקה שלא תצטנן לעולם.
מה תגידו על זה?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

לגדל ילדים בלי גרביים

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

כן... אבל גם בחורף,שלג, שיא הקור?
בכורי התעקש ללכת יחף גם בחורף - שלג לא היה, אבל היה קר וגם קר מאוד. הדבר היחיד שהרתיע אותו היה גשם, כשהמדרכה רטובה. פרגנתי לו את זה.
אנד_לוסיה*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2009, 22:35
דף אישי: הדף האישי של אנד_לוסיה*

לגדל ילדים בלי גרביים

שליחה על ידי אנד_לוסיה* »

מה תגידו על זה?
סדיזם רוסי.
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

לגדל ילדים בלי גרביים

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

הייתי בטוחה שזו הטבריינית שפתחה עוד בלוג סטייל בלוג הכי טוב בבית לנו לפחות...
אמא_מא*

לגדל ילדים בלי גרביים

שליחה על ידי אמא_מא* »

הייתי בטוחה שזו הטבריינית שפתחה עוד בלוג סטייל בלוג הכי טוב בבית לנו לפחות...

???
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

לגדל ילדים בלי גרביים

שליחה על ידי בשמת_א* »

למעשה, ווסטון פרייס (ראו הקשר בין תזונה לניוון הפנים והגוף וכן תזונה ללידת תינוק בריא) מצא במחקר שלו, שאוכלוסיות בריאות, שניזונו מהתזונה הבריאה המסורתית שלהן - ללא קמח לבן, סוכר לבן, שימורים ומזון תעשייתי מכל סוג שהוא - לא זו בלבד שהעצמות שלהן היו שלמות ובריאות, והשיניים שלהם שלמות, תואמות ובריאות בלסת רחבה ושלמה, אלא שהוא התפלא לגלות שהם הולכים יחפים כל השנה.
למשל, הילדים בכפר באלפים השוויצריים שיחקו יחפים בשלג ובקרח והיו בריאים לחלוטין. מעולם לא חלו.
תושבי פרו, שחיו בהרים הגבוהים, היו לבושים היטב אך עירומים ויחפים מהברכיים ומטה.
לא התגלו אצלם כל כוויות קור, או בעיה אחרת.
הוא הסיק שלמעשה גוף בריא, שניזון היטב ומקבל את כל הויטמינים והמינרלים הנחוצים לאדם (בכמויות גבוהות בהרבה מהכמויות באוכל שלנו, במיוחד סידן, זרחן, ויטמין B, ויטמין D ועוד, וכן הרבה יסודות שהם עושים מאמצים מיוחדים להשיג ממזונות נדירים - וכנראה אצלנו בתזונה אינם קיימים בכלל), אינו זקוק לנעליים, מגפיים וכיוצא באלה.
אמא_בבית*
הצטרפות: 21 דצמבר 2003, 15:17
דף אישי: הדף האישי של אמא_בבית*

לגדל ילדים בלי גרביים

שליחה על ידי אמא_בבית* »

הילדים שלי נהגו ללכת יחפים בכל מזג אויר. יכולתי לריב איתם על זה אבל החלטתי שכנראה באמת לא קר להם ושאם יש את האופציה לנעול והם מחליטים להיות יחפים, הם יודעים מה הם עושים. לילה טוב שראתה אותם אמרה לי שהמורה ליוגה שלה אומרת שהכי בריא ללכת יחפים בכל מזג אויר. אני לא זוכרת בדיוק למה, אולי היא תוכל להרחיב על זה כאן.
מה ש אמא מא מספרת, נשמע לי קצת שונה. לא הבנתי עם האמא המוזכרת נותנת לילדים שלה אפשרות לנעול כי היא כתבה שהיא מגדלת את ילדיה יחפים מגיל לידה . לא יודעת, זה עשה לי קצת תחושה של אמא שמחליטה מה טוב לילד ולא ילד שמחליט בעצמו ללכת יחף.
אמא_מא*

לגדל ילדים בלי גרביים

שליחה על ידי אמא_מא* »

נכון, אני מדברת על זה כשיטה לחיזוק מערכת החיסון וכו' לא כעל משהו שנח לאמא או לילד, תראי התינוק המדובר בן שנה וחצי לא נראה סובל, רק כל מי שראה אותו....
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

לגדל ילדים בלי גרביים

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

אנחנו שוכחים נעליים בכל מקום שאנחנו טורחים לזכור לקחת אליו נעליים.
ואז אין לנו בכלל נעליים.
ואז כששוב יש נעליים, אז שומרים עליהם טוב-טוב בבית, שלא נשכח אותם שוב איפשהו.
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

לגדל ילדים בלי גרביים

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

גם אצלנו הילד הולך יחף רוב הזמן. מרצונו. אין לו בעיה ללכת על כבישים לוהטים, אבנים ומה לא.
דווקא בקיץ הוא עשוי לנעול נעליים וגרביים (כי רוצה למשל לשחק כדורגל, שוב- ביוזמתו) ואז כולם צוחקים עלינו שבחורף הוא יחף ובקיץ עם נעליים :-)
הקטן מאד מאד התלהב מהקונספט של סנדלים (מבקש לעתים קרובות לנעול אותם בבית סתם ככה), אבל בינתיים גם הוא יחף כמעט תמיד. נראה מה יהיה בחורף...
מה שבטוח, הגדול שלי לא מוותר על מגפיים בימי גשם.
רוני.של.4*
הצטרפות: 04 יולי 2010, 10:13

לגדל ילדים בלי גרביים

שליחה על ידי רוני.של.4* »

גם אצלנו הילד הולך יחף רוב הזמן. מרצונו.
רק שאצלנו זה ילדות במקום ילד ;-) אין לי שום עקרון שלפיו אני "מגדלת ביחפנות" - העקרון היחיד שלי הוא שנעליים זה מסוג הדברים שאני בד"כ לא מתעקשת עליהם עם הילדים. לא שמעתי על יחפנות כשיטה לחיזוק המערכת החיסונית - זה נשמע מאוד מעניין, אבל אני לא חושבת שהייתי מונעת נעליים מילד שרוצה/מוכן לנעול, אלא פשוט מאפשרת לו לבחור - רוצה ינעל, לא רוצה לא ינעל.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

לגדל ילדים בלי גרביים

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

אין לי שום עקרון שלפיו אני "מגדלת ביחפנות" - העקרון היחיד שלי הוא שנעליים זה מסוג הדברים שאני בד"כ לא מתעקשת עליהם עם הילדים.
כנ"ל. גם לא יציאה מהבית בפיג'מה / בלי מעיל.
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

לגדל ילדים בלי גרביים

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

זה הזכיר לי שבשנה שעברה כל הזמן חיפשתי גרביים לילדים, משום מה נשארתי כמעט בלי גרביים בגדלים המתאימים ורק גרביים של פיציים, איכשהו נתקע לי שבחורף צריך גרביים עד שירד לי האסימון, חלף חורף שלם והילדים שלי בכלל לא הסכימו לגרוב גרביים. הם הסתובבו או יחפים (הקטן) או עם כפכפי קרוקס או מגפיים (רטובות מבפנים, איך לא?). אגב, גם אני לא ממש מהגורבים אלא אם כן אני חולה ואז יש לי רגליים קרות.
יוטי_בעיר*
הצטרפות: 05 אפריל 2009, 21:21
דף אישי: הדף האישי של יוטי_בעיר*

לגדל ילדים בלי גרביים

שליחה על ידי יוטי_בעיר* »

אז מה נסגר עם המערכת החיסונית ויחפנות?
יש או אין קשר?
ירח_לבן*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 09:07
דף אישי: הדף האישי של ירח_לבן*

לגדל ילדים בלי גרביים

שליחה על ידי ירח_לבן* »

אין פה פולנים כמוני שגדלו על:
כשקר ברגליים קר בכל הגוף (ולהפך)?
לגבי זה ממש נכון
טלי_מא*
הצטרפות: 14 דצמבר 2005, 10:27
דף אישי: הדף האישי של טלי_מא*

לגדל ילדים בלי גרביים

שליחה על ידי טלי_מא* »

נעליים זה מסוג הדברים שאני בד"כ לא מתעקשת עליהם עם הילדות.
גמאני.
אלא אם זה בעיר - איכס מה שמגדלים שם בעיר - זכוכיות ובדלי סיגריות ומחטים של נרקומנים... :-P
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

לגדל ילדים בלי גרביים

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

אני מצטננת בשניות בלי גרביים וגם הבת נעשית חולה. אני זוכרת שכשהיא היתה תינוקת בת 4 חודשים היא הגיבה רע כשהשארתי אותה בלי חיתול וחשופה בחלק התחתון של הגוף. זה היה באוגוסט. כן, בישראל. גם בלי גרביים בחורף היא הצטננה תוך שניות. היא לא נשארה עד כדי כך רגישה, אבל מכיון שהיא גם מחבבת נעליים (גרביים פחות, אבל קר לה בלעדיהן בחורף) אז זו בכלל לא שאלה. כילדה הלכתי יחפה המון, אבל לא הזיזו לי קוצים וכאלה, אני רואה שלה זה כן מציק דווקא, אז נוח לי שתהיה נעולה מאשר היסטריה כל רגע ש"נתקע לי קוץ". אני משוכנעת אגב שזה בריא מאד, רק איכשהו לא מסתדרת עם זה בפרקטיקה היומיומית ובעיקר ההורית שלי.
גל_הגלגל*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2010, 22:24
דף אישי: הדף האישי של גל_הגלגל*

לגדל ילדים בלי גרביים

שליחה על ידי גל_הגלגל* »

כשקר ברגליים קר בכל הגוף
זה נראה לי בעיקר קשור לזה שמהרגליים (ומהראש) מאבדים הרבה חום גוף
אבל למדתי על בשרי מה זה אומר מבחינתי: לייצר עוד (חום גוף!)
כשטיילתי באירופה בפעם הראשונה בחיי נפגשתי עם קור אמיתי... והייתי לחלוטין לא מוכנה, ודי ענייה בנוסף לכך
יצא שכשהגיע גל הקור הראשון של החורף תפסתי טרמפים מספרד לגרמניה עם סנדלים, בכפור ובשלג.... אחרי כמה פעמים שהבהונות שלי הפכו כחולות (ממש ככה, לא כדרך דיבור) עשיתי עם עצמי כל מיני תרגילים לשיפור הזרימה של הדם. מה יש להגיד? זה עבד.
עד שהגעתי לגרמניה כבר לא הייתי צריכה נעליים,
והסיבולת שלי לקור שבעבר נראה לי בלתי נתפס היא עכשיו ממש גבוהה. ז"א שהקור פשוט לא מפריע לי
ככה שנראה לי שזה לגמרי משהו שלא רק שמתרגלים אליו, אלא מרמז על היכולת של הגוף להתמודד = וככל שהגוף יותר מסוגל, הוא בעצם יותר חזק ופחות סביר שיחלה...
ראיתי סרט דוקומנטרי על רשת גני ילדים ביפן שבה הילדים ערומים (עם תחתונים בלבד) כל השנה. אין חימום בכיתות, ועושים להם טיולים בחוץ בכל מזג אוויר, גם בשלג וגם באמצע הקיץ. הגנים האלה שנויים במחלוקת אבל גם מאוד מצליחים.... זו רשת גדולה
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

לגדל ילדים בלי גרביים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

יש קישור לסרט? או את שמו?
דני_וולפשטיין*
הצטרפות: 14 אוקטובר 2010, 18:24
דף אישי: הדף האישי של דני_וולפשטיין*

לגדל ילדים בלי גרביים

שליחה על ידי דני_וולפשטיין* »

לא לשכוח גם שאם הולכים יחפים, זה כנראה הרבה יותר בריא לגוף. הליכה יחפה (כמו גם ריצה יחפה), אם היא נעשית נכון (יש הרבה דברים, אבל ראשית כל - נחיתה על קדמת הרגל, ושימוש בקשתות של הרגל לבלימת זעזועים) מורידה בצורה דרמטית את העומס על הגוף - קרסוליים, ברכיים, גב, צוואר. לא בדקתי אישית, אך לילדים יש נטיה לעשות דברים נכון באופן אינטואיטיבי. אפשר למצוא לא מעט חומר על זה באנגלית - תכתבו barefoot running בגוגל. מחקר מדעי - חפשו את פרופ' ליברמן מהרוורד שעשה מדידות בתחום.
ניתן גם למצוא קצת חומר בעברית - האתר "www.borntorun.org.il" וכן 2 מאמרים באתר שלי "www.dkedem.co.il"
והכי חשוב - זה מאד מהנה להיות יחף, ולהרגיש את האדמה באופן ישיר
גל_הגלגל*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2010, 22:24
דף אישי: הדף האישי של גל_הגלגל*

לגדל ילדים בלי גרביים

שליחה על ידי גל_הגלגל* »

דני אני חייבת לציין שהמאמרים שלך מאלפים, פתחו לי עולם ומלואו
כל החיפושים שלי אחרי נעליים אורטופדיות או מדרסים או שיטות ליציבה נכונה נמחקו באחת וחזרתי לדבר נורא בסיסי וחשוב - איך אני דורכת?
מאז אני משתדלת למצוא מקומות לרוץ בהם יחפה, להתחיל להרגיש בעצמי איך הכי נכון... ובאמת שכבר יש שיפור!!
אז תודה

לגבי יש קישור לסרט? או את שמו? ,
אין לי מושג
אבל זו היתה מין סדרה או מיני סרט בערוץ שמונה או ביס דוקו
ונראה לי שחיפוש בגוגל naked kindergarden יניב תוצאות. אין לי זמן לבדוק את זה כרגע...
שליחת תגובה

חזור אל “קהילה”