דיון על תיקשור לילדים

רן_גולדן*
הצטרפות: 22 ספטמבר 2007, 12:18
דף אישי: הדף האישי של רן_גולדן*

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי רן_גולדן* »

שאלה ?

האם השאלה הראשונה שנשאלה ע"י הילדים במפגש תיקשור היא : איך אני יכול להרוויח כסף?!
צפריר_שפרון*
הצטרפות: 04 יולי 2001, 00:31
דף אישי: הדף האישי של צפריר_שפרון*

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי צפריר_שפרון* »

גן קטן,

האם הפליאה על כך, היא התגובה הראשונה לאירוע מקסים שהביא קורת רוח רבה לכל משתתפיו?

כאן, אם כך, אם כבר מתבקש האיפיון הזה לשאלה ראשונה, שלכאורה יש חשיבות לשאלה זו כראשונה, הרי טוב לדעת, שהילדים הכינו שאלות מראש, ואם יש למישהו דעה, מה היתה צריכה להיות השאלה הראשונה, ודאי שיש גם למישהו אחר דעה מה היה צריך להישאל או מה היה צריך לא להישאל, על ידי ילדים מחונכים וראויים, ואין כל מניעה, שיש רבים שיש להם דעה גם לגבי התשובות, והאם אלה ראויות או לאו.
כל אלה מובנים בהחלט.
עם זאת, תודה לאל הטוב, שבמפגש הזה, נמצאו הילדים חופשיים לשאול על כל מה שעולה אצלם, מבלי כל שיפוט או בקורת, ואם מתבקש האבחון הזה, הרי שהאנרגיה העקרית של המפגש הזה, היתה מלווה בניגונים מרטיטים, ובאותו תדר של סקרנות, תמימות, והסכמה לקבל רעיונות חדשים, או במובנים האלה, ההסכמה להקשיב גם אם לא הכל מובן.

הכותב, בכל אופן, נמצא מאושר ומועשר מהמפגש הזה, ואף מייחד את המפגש הזה,שכן, לא לעתים קרובות, נמצא חווה יציאה מטראנס מתוך צחוק, שעשוע, עליצות והסתופפות אצל האנרגיה הצעירה, המתוקה והנקיה של הצעירים.

מכאן, לכל המשתתפים במפגש זה, תודה רבה מקרב ליבי.

<צפריר<
שרית_אמיר*
הצטרפות: 27 ינואר 2004, 17:51
דף אישי: הדף האישי של שרית_אמיר*

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי שרית_אמיר* »

האם נכון לשתף ילדים כה צעירים בתקשורים?
האם נכון שילדים כה צעירים ישמעו תשובות בתקשור?
האם התקשור לא עוצר מבעדם לנסות דברים/תחומים מסוימים - הרי בתקשור נאמר....
צפריר_שפרון*

דיון על תיקשור לילדים

שרית,
האם נכון לשתף ילדים כה צעירים בתקשורים?
במובן הזה, של האם נכון, נמצאת הדריכות הזו, שמא לא נכון, מעלה תהיות שונות.
כאן, על פני לראות בתיקשור כלי מחנך, או מכוון, טוב להתבונן על מה שנמצא סמוי מהעין.
כך, שעיקר עיקרי התקשורים כולם, אינם המילים הנאמרות, או המסרים העוברים מילולית, אלא, וברמה הזו של קבוצה אף יותר, בעיקר ברמה הזו האנרגטית.
רמה זו, היא שמאפשרת התרחבות של כל הנוכחים בקבוצה, אז גם מי שברגיל נמצא פועל כנגד, נמצא מצטרף, אל המפגש הזה שכולו אהבה.

כאן, דריכות זו, העולה בשואלת, אם כך מצביעה על תפישתה את התיקשור.
עם זאת, כאשר הדמות דרכה מתבצע התיקשור, שלמה עם האירוע, ומצטרפת שם בחדווה, וכך גם כל המשתתפים, שהיו ילדים שם, באירוע הזה שבחרו לא להשתתף, והיו שבחרו להשתתף.
ובמובן הזה, שילדים אלה אינם יתומים, וקבלו את ברכת הוריהם לחוויה זו, אם כך, מה החשש ממפגש שכולו אהבה?

כאן, מניחה כוח רב לתיקשור המילולי, בעוד כל אחד ואחת, מינקות עד זקנה, מתוקשר, ברמה הזו של מסרים והנחיות והכוונות הבאים מבפנים, ואם היו מושפעים האנשים והולכים אחר צו ליבם, כפי המסרים האלה, ולו במעט, הרי שגן העדן הזה בו חיים כולנו ביחד בו, לא רק שהיה מתקיים, אלא היה נגלה לעיניהם.

לכן, לא רק שנכון לשתף ילדים כה צעירים בתיקשור, אלא שאין כל חשש, אלא משמחה, תחושה של התפעמות, חיוניות, מרץ והתלהבות, אלה שמאפשרים באופן טבעי, לאירוע זה, להיות הצטרפות למפגש של אהבה.

תודה רבה.

<שלם>
שרית_אמיר*
הצטרפות: 27 ינואר 2004, 17:51
דף אישי: הדף האישי של שרית_אמיר*

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי שרית_אמיר* »

יש לי שאלות , וכן מה לומר אך ברצוני לכבד אחרים לא אכתוב כאן על עצב וכאב.
אולי בהזדמנות אחרת מייל/טלפון או והיה ונפגש.
לי אישית נראה לא נכון לשתף ילדים בתקשור (ראיתי תוצאות עצובות עצובות) - לכן ילדי לא ישתתפו.
כשיתבגרו ויבחרו - בחירתם.
אחד הדברים היפים והמגוונים בחיינו זה שכל אדם/ומשפחה בוחרים את מה שנכון עבורם.
חג שמח
רן_גולדן*

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי רן_גולדן* »

צפריר,

תודה על התשובה שלך ,

מה שדיי שיעשע אותי הייתה ששאלה כל כך "עיסקית" ומחוברת לעולם החומר מופיע במפגש ראשון של "רוח" ועולם טבעי אותו היינו מצפים שהילדים יפנימו מאיתנו ההורים.

אני בהחלט בדעה של שרית שלא נראה נכון לשתף ילדים בתקשור ולא בגלל חשש לעולמם הפנימי שכפי שנראה כבר לפי השאלה הראשונה שלהם הם יודעים טוב מאד לעשות הפרדה בין עולם הדימיוני לעולם המציאותי,
לא ניראה לי לשתף אותם בהתנסות כזו בעיקר בגלל שהתנסות כזו יכולה ללמד אותם שתשובות שיש להם לגבי עולמם הפנימי-אישי ניתנות מגורם חיצוני להם ואולי בדרך זו אנו משדרים להם שלהם אין אפשרות ומספיק כוחות להם עצמם ענות ולקבל תשובות לשאלות אישיות שמעסיקות אותם ואולי אפילו יותר קל במקום להתמודד בעצמם עם שאלות שמעסיקות אותם הם יכולים לפנות למתקשר, שהוא כמו שאני יודע הוא רק צינור בינהם לבין הדמות ה"יודעת כל" .

יחד עם זאת שים לב לתשובות הסתמיות והכלליות אשר קיבלו הילדים לשאלות שלהם ואשר מחזירות לרוב את השאלה ואת הבעיה שהם מביאים אליהם בחזרה ושוב פעם כפי שהם מעידים אין הם מבינים את התשובה לשאלה.

אם כך מה הטעם בכלל לערוך איתם טקס תיקשור ?
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

נדמה לי שגם אצל מבוגרים רלוונטיות האמירות (ההפוכות) -

האם התקשור לא עוצר מבעדם לנסות דברים/תחומים מסוימים - הרי בתקשור נאמר....
ו - לתשובות הסתמיות והכלליות אשר קיבלו הילדים לשאלות שלהם ואשר מחזירות לרוב את השאלה ואת הבעיה שהם מביאים אליהם בחזרה ושוב פעם כפי שהם מעידים אין הם מבינים את התשובה לשאלה

יותר מזה, האמירות האלה רלוונטיות לכל סוג של ייעוץ/שיחה.
יש פעמים שמישהו שואל, מקבל תשובה, והולך ומבצע בול. יש פעמים בהם מישהו שואל, והתשובה גורמת לו ללכת לחשוב.
רן_גולדן*

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי רן_גולדן* »

תבשיל קדרה

נדמה לי שגם אצל מבוגרים רלוונטיות האמירות (ההפוכות) -

ההבדל בין מבוגר שפונה לתקשור וילד המפנים אותו לתקשור (ילד אינו מגיע למתקשר בעצמו ) הוא שמבוגר נמצע במקום אחר לגמרי עם השאלה שלו, הבעיה אותה הוא מביא היא בעיה אותה הוא לבטח ניסה לפתור בעצמו, להתייעץ עם חברים, עם אנשי מקצוע ולאחר שעבר את כל הצמתים האלו והרגיש שאף אחד לא ענה לו ולא סיפק לו תשובה מספיק ברורה עבורו הוא פונה למתקשר, המתקשר הוא בבחינת כביש ללא מוצא, הבעיה מציפה את האדם והוא נושא אותה לאורך זמן וכשאין לו מוצא אחר הוא ניגש למתקשר או לאיש מדיום אחר ומנסה שם "מחוץ למציאות" את התשובה לשאלה שכל כך מעסיקה אותו.
האדם עייף מהמסע שהוא עשה והוא מצפה באמת שתשובה אחת טובה תרגיע אותו ותוריד ממנו את המשא הכבד .

כמובן שלאחר ובמידה והמתקשר ענה לו בדרך אינטואיטבית ונתן לו תשובה מספקת הוא הופך את המדיום לגורו וכבר "חוסך" מעצמו את המסע הארוך שעבר מקודם ופונה בכל שאלה קטנה עד גדולה למתקשר.

ילדים עדיין לא התחילו במסע שלהם ואנחנו כבר "מוכרים" להם שיטות קצרות, פתרון sms .שאנחנו המבוגרים מניסוננו למדנו שאפשר להעזר בהם והם אולי מקצרים את הדרך למטרה אליה אנחנו רוצים להגיע - ראי את השאלה הראשונה של הילד : איך אני יכול להרוויח כסף ?
with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי with_passion* »

המלצה "להכנה לתקשור" לילדים ולמבוגרים - זה לקרוא ולראות את Derren]derren brown Brown[/po]- יש לא מעט סרטונים שלו ב-youtube. הוא מה שנקרא "סקפטי"| בכל הנוגע לפאראנורמל - ומראה שבאמצעות תכסיסים פסיכולוגיים ואחרים אפשר לבצע את כל מה שמדיומים, אנשי דת, מתקשרים למינהם, אורי גלרים, ואסטרולוגים עושים - והכוח שאנחנו נותנים לדברים חיצוניים יכול להפוך מבחירה (כביכול) אנשים מאתאיסטים למאמינים, מאנשי מכירות מן השורה לשודדים חמושים..
אין אני בוחר כאן לפקפק באמינותו של צפריר ומתוקשריו - ההמלצה היא לאמץ אחוז מסוים של סקפטיות ששומר על איזון ושם דברים בפרופרציה כך שהולכים לתקשור ושואלים שאלות כמו שהילדים שאלו - לא נותנים לזה יותר משקל ממטוטלת או הכדור השחור עם הנוזל בפנים והתשובות.
קט_קטית*
הצטרפות: 01 מאי 2007, 10:49
דף אישי: הדף האישי של קט_קטית*

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי קט_קטית* »

מבוגר נמצע במקום אחר לגמרי עם השאלה שלו, הבעיה אותה הוא מביא היא בעיה אותה הוא לבטח ניסה לפתור בעצמו, להתייעץ עם חברים, עם אנשי מקצוע ולאחר שעבר את כל הצמתים האלו והרגיש שאף אחד לא ענה לו ולא סיפק לו תשובה מספיק ברורה עבורו הוא פונה למתקשר, המתקשר הוא בבחינת כביש ללא מוצא, הבעיה מציפה את האדם והוא נושא אותה לאורך זמן וכשאין לו מוצא אחר הוא ניגש למתקשר או לאיש מדיום אחר ומנסה שם "מחוץ למציאות" את התשובה לשאלה שכל כך מעסיקה אותו.

אם אלה הם חיי המבוגר מעדיפה להשאר ילדה ולדבר רק עם החבר הדמיוני שלי :-)

כמובן שלאחר ובמידה והמתקשר ענה לו בדרך אינטואיטבית

ספר לי יותר על האינטואיציה הזאת, דון רן גולדן :-)
רן_גולדן*

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי רן_גולדן* »

אם אלה הם חיי המבוגר מעדיפה להשאר ילדה ולדבר רק עם החבר הדמיוני שלי

אני מסכים איתך לגמרי...

אחד הקורסים שלמדתי בבר אילן היה : קבלת החלטות בדרך אינטואיטיבית :

ישנה שיטה מאד פשוטה לקבל החלטה בצורה אינטואיטיבית - זורקים מטבע ( אין הבדל בין מטבעות מארצות שונות )
ובוחרים לפני שאתה זורק את המטבע תשובה של כן/לא למשל "עץ" יתן לי תשובה חיובית ו"פלי" יתן תשובה שלילית .
לאחר מכן משליכים את המטבע ורואים על איזה צד המטבע נפל, התגובה הראשונה שלך למה שראית היא התשובה שלפיה את צריכה ללכת, למשל ראית שהמטבע נפל על "עץ" ( תשובה חיובית) ואת מיד הרגשת שהיית רוצה להטיל שוב את המטבע, או ההפך את מרגישה הקלה לאחר ההטלה.

לא הדמות של המטבע נותנת לך את התשובה אלה התגובה שלך כלפי הדמות שיצאה בהטלה.

זה נשמע נורא בהתחלה לקבל החלטות בדרך הזו, אני לעולם לא השתמשתי בדרך הזו אבל הדרך הזו של הטלת מטבע מאפשרת לנו להיות קשובים יותר לאינטואיציה שלנו.

כמובן שאני לא הלך להטיל מטבע לכל שאלה אלה רק לבעיה מאד מאד מורכבת ומשמעותית עבורי, אפילו שאלה של חיים ומוותו דווקא במקרים הקיצוניים האלו העוצמה של הטלת המטבע יכולה לגרום להחלטה הנכונה להופיע אצלך.
קט_קטית*

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי קט_קטית* »

לא הבנתי
תמיד הייתי בדעה שהטלת מטבע היא פעולה הפוכה מלהקשיב לאינטואיציה
אתה יכול להסביר?

תודה
מישהי*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2001, 07:42

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי מישהי* »

התגובה הראשונה שלך למה שראית היא התשובה שלפיה את צריכה ללכת, למשל ראית שהמטבע נפל על "עץ" ( תשובה חיובית) ואת מיד הרגשת שהיית רוצה להטיל שוב את המטבע, או ההפך את מרגישה הקלה לאחר ההטלה
איזה קטע- לא ידעתי שהדרך שלי בלהחליט כשאין לי מוצא היא 'שיטה' שממש מלמדים...
רק שאני עושה את זה עם פתקים של 'כן' ו'לא' שאני שולפת באקראי

רן גולדן דבריך מעוררים מחשבה... (אולי אלך למתקשר שיעזור לי...)
בכל מקרה:
בהרבה מאד מצבים ,ילדים שואלים שאלות ומקבלים תשובה מתוקשרת לגמרי מאדם מבוגר או לפעמים תשובה מתוקשרת לגמרי מילד בן גילם....
נכון שהסיטואיצה שיושב אדם מבוגר וגם מתקשר בשפה שאיננה שפת יומיום הרבה יותר מרשימה ואולי הם יקשיבו ביותר תשומת לב- אבל זה לא משהו שאיננו חלק מהתקשורת עם סביבתם.

במילים אחרות- תשובות של תקשור ילדים מקבלים כל הזמן ולפעמים זה בסיטואציה של מפגש עם אדם מתקשר ולפעמים זה מאמא או אבא או מורה או כל אחד אחר שלרגע מחובר בעצמו , בלי גינונים ומאפשר תשובה מתוקשרת דרכו.
רן_גולדן*

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי רן_גולדן* »

_לא הבנתי
תמיד הייתי בדעה שהטלת מטבע היא פעולה הפוכה מלהקשיב לאינטואיציה
אתה יכול להסביר?_

אם את הולכת לפי התשובה שהמטבע הראתה לך ואת לא קשובה לצליל שהטלה גרמה לך, זוהי בהחלט בחירה לא אינטואיטיבית.
הבחירה האינטואיטיבית היא הקשבה רגישה לתגובה הראשונית שיצאה בהטלה וקבלת החלטה עצמאית , לפעמים ( 50% ) בחירה אפילו נגד התצאה שיצאה לך מההטלה.
קט_קטית*

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי קט_קטית* »

_אם את הולכת לפי התשובה שהמטבע הראתה לך ואת לא קשובה לצליל שהטלה גרמה לך, זוהי בהחלט בחירה לא אינטואיטיבית.
הבחירה האינטואיטיבית היא הקשבה רגישה לתגובה הראשונית שיצאה בהטלה וקבלת החלטה עצמאית , לפעמים ( 50% ) בחירה אפילו נגד התצאה שיצאה לך מההטלה_

כאן, באם מתבונן בתשובת המטבע או בתשובת הפסיכולוג או המתקשר, לעולם התשובה כבר נמצאת בפנים.
לפעמיםהתשובה החיצונית תגע בתדר המדויק בו ההחלטה מתקבלת ולה כבר ידועה התשובה "הנכונה", ואז הדעת נחה והתשובה מתקבלת.
ואפשר שהתשובה לא תתאים ואז השואל שוב פונה לעצמו ואולי כך מקבל "התשובה הנכונה".
צפריר_שפרון*

דיון על תיקשור לילדים

גן קטן, אופק וכל הדעות בעד ונגד.
שוב, עיקר המפגש הוא מפגש של אהבה.
עיקר המפגש הוא אנרגטי.
במובן הזה, אם כך, המלל אינו חשוב כל כך, התשובות המילוליות ניתנו כפי שניתנו, הובנו כפי שהובנו, ועדיין אילו היה אפשר להביא את נהרת השמחה, את זיק העליצות, את האנרגיה שעולה בזמן התיקשור, בעבור כל המשתתפים, כל ההערות האלה שניתנו כאן, היו מתגמדות לגרגיר אבק.

כאן, על פני להתמקד בפן אחד, צר ולא מייצג, על פיו התיקשור נועד להדרכה, נתינת עצות ומציאת פתרונות לשאלות שלא נמצא להן פתרון אחר, ניתן גם לראות כיצד, דווקא הסקרנות והתמימות הן שהובילו את הילדים האלה, אשר ביקשו במפורש את האירוע הזה, ולא נשלחו אליו, או פותו לדבר עבירה (אלה מהילדים שהיו בסביבה ולא נמשכו שמה לא השתתפו), ואז, מהמבט הזה, ניתן לקבל את התיקשור כעוד חווייה, בלתי מחייבת, אשר בהחלט מאפשרת לילדים להתבונן פנימה, ולקבל החלטות על פי מה שמתאים להם, כאשר התיקשור עצמו, ככל תיקשור, מפנה את תשומת הלב אל מה שנמצא סמוי מהעין.

כאן, לגבי אמינותו של התיקשור אל מול כל שיטה אחרת לקבלת החלטות, אין כאן כל השוואה או תחרות, מכיוון שמראש לא זו מטרת התיקשור, אלא, במובן הזה, מטרה אחת לתיקשורים כולם - מפגש של אהבה.

לכן, על פני להטיל דווקא כאן, באכסניה זו של תיקשור לילדים, את הספק המבורך של הקוראים, מה שלא עלה כאשר דובר בקבוצה של מבוגרים, ניתן גם להטיל ספק בספק עצמו, ולקבל, את העובדה הפשוטה, שלא רק שאין כאן כל נזק, אלא שהילדים עצמם, הגדירו את האירוע, ככיף, או כ- היה ממש טוב, ועוד תגובות אוהדות שניתנו מכל הילדים כולם.

ומכאן, שוב, למרות דעות הבאות מאלה שאין להם מושג מהו תיקשור, לא רק שתיקשור עם הילדים נמצא ראוי, אלא, שדווקא מתוך האירועים האלה, לא נראית כל סיבה, מדוע לא לערוך תיקשורים נוספים, במובן הזה של עוד ועוד מפגשים של אהבה.

תיקשור, הוא אירוע, בו אדם, "המתקשר" מסכים להשיל מעליו את דעותיו, את ידיעותיו, ומאפשר לגופו, להיות כלי, בידי התודעה המורחבת, אליה מתרחב בעת הזו.
אז, רעיונות, דעות, כוונים ודימויים, עולים מאליהם, במובן הזה, מתוך האנרגיה הבסיסית של השואל.
כך, שיכול אדם לשאול איך ירוויח כסף, ורוב התשובה תיגע במושג רווח ורווחה נפשיים.
תשובה זו אם כן, איננה איזו חוכמת על, או דברי האל הטוב, אלא, מה שעולה כאשר האדם עצמו, גם אם הוא צעיר, מדבר עם תודעתו המורחבת, זו שמתרחבת מתוך הסכמה להקשיב, מתוך ההתכוונות הראשונה, ומכאן, נמצא השואל מדבר עם עצמו, כפי שמהדהד דרך הדמות המתקשרת, במובן הזה של מסכים להקשיב להיבטים שהיו עד כה סמויים מעיניו.

הבנת הדברים אם כן, איננה נמצאת בעיה.
שכן, אם לא מבין השואל, מבקש הבהרה עד שמבין.
כך, שבזמן התיקשור מבין את הדברים, את רוח הדברים ובעיקר שוב, נמצא משתתף באירוע שכולו אהבה, וחווה את הרמה האנרגטית לאשורה.

אם נתבונן בטווח הגילאים של הילדים בקבוצה זו - 5-15, מה הפליאה או השעשוע שילדים, שואלים גם שאלות הנוגעות לכסף, גם שאלות הוגעות לאיך נוצר העולם, וגם מבקשים עצות איך להתמודד עם בעיות כאלה או אחרות, או מבט אחר, על מה שמעניין אותם.

מכאן, שלא רק שאין פסול בתיקשור, לילדים או לבוגרים, אלא, שכלי זה, מבורך בכל עת וכלפי כל אדם המעוניין לחוות את אלה, אם לשם הגברת ספקותיו או הפגתם.

תודה רבה.

<צפריר<
רן_גולדן*

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי רן_גולדן* »

ידעתי שמתישהו מישהו יקפוץ וישווה את הפסיכולוג והטיפול הפסיכותרפי אל המתקשר או אפילו אל מטבע ...רק חיכיתי מתי.

התשובה לעולם באמת נמצאת כבר במפנים, וטיפול פסיכולוגי זה אינו בשום פנים באופן תיקשור ולא הטלת מטבע ולא מכיוון זהותי אלה בעיקר בגלל אופן המחשבה והמטרות של הטיפול הנפשי.
קט_קטית*

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי קט_קטית* »

...רק חיכיתי מתי.

ואולי גם אני חיכיתי לך {@

חשבת שזה יהיה קל? ;-)

וטיפול פסיכולוגי זה אינו בשום פנים באופן תיקשור ולא הטלת מטבע ולא מכיוון זהותי אלה בעיקר בגלל אופן המחשבה והמטרות של הטיפול הנפשי

מהן המטרות בטיפול הנפשי?
מישהי*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2001, 07:42

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי מישהי* »

למרות דעות הבאות מאלה שאין להם מושג מהו תיקשור

צפריר. אל תזדהה כל כך עם תפקידך כמתקשר ואין צורך שתצטדק.
הדברים היפים שיצאו בתקשור ושבחרת להביאם לכאן -מדברים בשם עצמם.
רן_גולדן*

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי רן_גולדן* »

מטרה אחת לתיקשורים כולם - מפגש של אהבה.

או שהתשובה שלך תמימה מאד או שהיא מניפולטיבית,

גם אצלי בגן ישנו מפגש אהבה פעם בשבוע, ביום שישי אנחנו ביחד עם הילדים מכינים פנקייק, והחלק שהילדים הכי אוהבים הוא למרוח את הפנקייק האישי שלהם עם סירופ המייפל.

אני חייב לציין שאני מאד אוהב את התגובות שלך הם מאד עדינות ונעימות לאוזן .
קט_קטית*

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי קט_קטית* »

רן גולדן, מצמצמת את השאלה:
במה הטיפול הפסיכולוגי (טיפול אומר שלצד השני יש בעיה אגב?) עדיף על הטלת מטבע?
קט_קטית*

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי קט_קטית* »

אני חייב לציין שאני מאד אוהב את התגובות שלך הם מאד עדינות ונעימות לאוזן

ואני אוהבת את הדמיון שלך!! {@ ;-)
טוף שבאת (())
רן_גולדן*

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי רן_גולדן* »

הטיפול הפסיכולוגי יקר יותר ממטבע אחת, קודם כל .

והכי חשוב שהאנשים שמגיעים לטיפול עם בעיה מוצהרת ברוב המקרים זו לא הבעיה האמיתית שלהם ואת זה מטבע לא יכולה לדעת .
קט_קטית*

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי קט_קטית* »

ואתה יכול לדעת ?
צפריר_שפרון*

דיון על תיקשור לילדים

מישהי,
לא מדובר על תפקידי כמתקשר, ואין כאן כל הצטדקות.
במובן הזה, ידוע וברור הספק הזה, הן למי שאני הוא, כמטיל הספק בתיקשור עצמו הן כמתקשר והן כמי שבא אל המתקשרת.
והסק עצמו מבורך.
אלא, שכאשר המטילים ספק, בדבריהם מצביעים על בורות, אם לא לומר בערות בנושא זה, בדף שכולו טוהר ותום, העולה מאירוע של אהבה, טוב לצנן מעט את הרוחות, שכן אם יש בעיה עם המתקשר עצמו, זו בעיה עם המתקשר עצמו, ולא עם התיקשור ככלי.
ואם יש בעיה עם התיקשור ככלל, מה טעם מוצא הספקנים להעלות את הבעיה הזו כאן.

לכן, על פני להגן על התיקשור מנחת ספקותיהם של אלה, שאינם מבינים את הנושא כלל ועיקר, נמצא ההדגש הזה, על פיו, התיקשור, כמו הספק, בכל מקרה מבורך.

<צפריר<
רן_גולדן*

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי רן_גולדן* »

ואתה יכול לדעת ?

לא, אני לא יודע עד שלא עוברים ביחד תהליך משמעותי ומשותף בטיפול.
צפריר_שפרון*

דיון על תיקשור לילדים

גן,
ידעתי שמתישהו מישהו יקפוץ וישווה את הפסיכולוג והטיפול הפסיכותרפי אל המתקשר או אפילו אל מטבע ...רק חיכיתי מתי.
עם זאת, אין כל מקום להשוואה.
שכן, הפסיכולוג מאמין באמת ובתמים שהוא הוא זה שהדברים העולים באים ממנו עצמו, מידיעותיו, מנסיונו, ומחוכמתו.
בעוד המתקשר לא מעלה את אלה על דעתו, נהפוך הוא, משתחרר מכל אלה.
ובהקשר הזה, כפי שנאמר בתיקשור אישי, דרך מורתי האהובה, "כשמאמינה הנפש שממציאה - שוכחת שמצאה."

_מטרה אחת לתיקשורים כולם - מפגש של אהבה.

או שהתשובה שלך תמימה מאד או שהיא מניפולטיבית,
גם אצלי בגן ישנו מפגש אהבה פעם בשבוע, ביום שישי אנחנו ביחד עם הילדים מכינים פנקייק, והחלק שהילדים הכי אוהבים הוא למרוח את הפנקייק האישי שלהם עם סירופ המייפל.
אני חייב לציין שאני מאד אוהב את התגובות שלך הם מאד עדינות ונעימות לאוזן ._

במובן הזה אין מניפולציה כתמימות.
ובמובן הזה, השוואה בין קבוצת ילדים שמגיעים לגן, כי הוריהם שולחים אותם, ונמצאים בגן בעל כורחם, לבין ילדים שבוחרים להתכנס לטובת מפגש זה, דומה להשוואה שיש מי שעושה בין תיקשור לפסיכולוגיה.

כאן, בהחלט כל מפגש הוא מפגש של אהבה.

ובאשר לתמימות, הרי שמתוך תמימות הנך משליך היבטי ייעוץ והדרכה על התיקשור, בעוד היבטים אלה, כפי שכבר נאמר, בטלים בשישים, אל מול האנרגיה העולה בתיקשור.
ובמובן הזה, האנרגיה שעולה סביב מי שאתה הוא, היא המניחה לילדים ליהנות מהמפגשים אתך, כשאתה עצמך, משמש מדיום, המתווך להם לילדים, את העולם המבוגר, כפי שאתה הוא, גם כאשר כל האירוע כולו, לאו דווקא נבחר מתוך רצונם החופשי.
מכאן, שגם אתה, כפי כל בני האדם, מתקשר, וכפי רוב בני האדם, מאמין שאתה הוא זה שמדבר את דבריך, אתה הוא זה המעלה את רעיונותיך, או המניח עצה לאחר.
זה שאדם אינו זוכר את חלומותיו, איננו אומר שאלה לא משפיעים עליו.

תודה רבה.

<צפריר<
קט_קטית*

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי קט_קטית* »

אני לא יודע עד שלא עוברים ביחד תהליך משמעותי ומשותף בטיפול

זה בטח עולה מלא מטבעות :-)

ומי מוביל בתהליך הזה ולאן הוא הולך בעצם?
רן_גולדן*

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי רן_גולדן* »

ומי מוביל בתהליך הזה ולאן הוא הולך בעצם?

את מוזמנת לפגישת הכרות, אני מצרף חיוך, רק אני לא יודע איך עושים את כל הצורות והפרחים כאן.
קט_קטית*

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי קט_קטית* »

חחחח תזהר בסוף אני אבוא
ניסיתי להוביל למשו אחר אבל חפיף
כבר קיבלתי את כל התשובות שלי {@
את הפרח עושים ככה:
פתח סוגריים מסולסלות ואז @ רק ביחד כמובן
יש עוד ב הבעות בצ'יק צ'ק
רן_גולדן*

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי רן_גולדן* »

תמיד אפשר לסמוך על קטקטית שתהפוך דיון מעניין לאוסף של דאחקות לא מצחיקות ופלירטוטים מביכים עם הזכרים החדשים בשכונה. פאקצה, נו מה.

אני רוצה להודיע לכולם כאן, שאני רווק ואינני מעוניין בשום פנים ואופן לשנות את מצבי האישי, הדבר היחיד שאני עשיתי הוא הגשתי בקשה לאמץ ילד/ה ואני עכשיו בתחילת התהליך להיות אבא.

וקטקטית בכלל לא העירה הערות מצחיקות, היא הגיבה בכל הרצינות והציניות .
אחת_(לא)_עשרה*
הצטרפות: 28 ספטמבר 2007, 14:50

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי אחת_(לא)_עשרה* »

אני רוצה להודיע לכולם כאן, שאני רווק ואינני מעוניין בשום פנים ואופן לשנות את מצבי האישי, הדבר היחיד שאני עשיתי הוא הגשתי בקשה לאמץ ילד/ה ואני עכשיו בתחילת התהליך להיות אבא.

שמחה בשבילך ומקווה שבקשתך תתקבל ושתזכה להיות אבא לילד או ילדה שמאוד זקוקים לדמות אוהבת...

וקטקטית בכלל לא העירה הערות מצחיקות, היא הגיבה בכל הרצינות והציניות .

לא כל כך מסכימה. לאחר צפייה בהתנהלותה בכמה וכמה דיונים הגעתי למסקנה שהיא כנראה משתעממת לפעמים כשהדיון לא תואם את תחומי העניין שלה ומנסה למשוך אותו לכיוונים לא תמיד רלוונטיים או למסמס אותו על ידי דאחקות. לי זה קצת חבל לפעמים כי לעתים קרובות הדיון נעלם לו ומה שנשאר זה רק הלצות תפלות ובדיחות אישיות עד שהדף גווע.
קט_קטית*

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי קט_קטית* »

תמיד אפשר לסמוך על קטקטית שתהפוך דיון מעניין לאוסף של דאחקות לא מצחיקות ופלירטוטים מביכים עם הזכרים החדשים בשכונה

ולטובות כלום לא נשאר? S-:

נורא מפתה להסחף לדיון על אישיותי הששגונית, אך לא בטוחה שזהו דף המתאים לכך.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

נורא מפתה להסחף לדיון על אישיותי הששגונית, אך לא בטוחה שזהו דף המתאים לכך.
ססגונית קוקי, ססגונית. תעבירי לאן שאת רוצה.
רן_גולדן*

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי רן_גולדן* »

קטקטית איזה כיף גם את דיסלקטית ? צירפתי תפילה במיוחד בשבילך ב תקלות בצ'יק צ'ק
קט_קטית*

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי קט_קטית* »

קטקטית איזה כיף גם את דיסלקטית ?

כן, על כל הראש

ראיתי את התפילה אבל אני לא מסכימה אם דרך החינוך שלה!
תודה בכל אופן ;-)
רן_גולדן*

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי רן_גולדן* »

ראיתי את התפילה אבל אני לא מסכימה אם דרך החינוך שלה!

בגלל זה היא נקראת תפילת הדרך, כי מהתחלה הדרך מסוכנת ולא נכונה ובשביל דרך מסוכנת ולא נכונה צריך להתפלל חזק כדי לעבור אותה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

דיון על תיקשור לילדים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

איפה התקשור המדובר? האם הועלה לאתר?
תודה
שליחת תגובה

חזור אל “שיתוף בעריכות והצעות עריכה”