בונים בית חוקי אקולוגי עם מינימום כאב ראש

with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

שליחה על ידי with_passion* »

זהו דף תמיכה

המשימה שלנו: לבנות בית קטן חוקי (יענו באישור), עם מינימום נזק לסביבה ולעצמינו.

בראש סדר העדיפויות: כמה שיותר חומרים מקומיים, כמה שיותר עמיד, כמה שיותר חסכוני באנרגיה, כמה שפחות כאב ראש.

ממש אין לי כוח לזה, לא צריך כזה בית (סוג של בית כלא) אבל בשביל לשמור על הזכות לבנות "פראי" יותר בשאר השטח, צריך לבנות בית חוקי מינימלי שככל הנראה פשוט יושכר בעבור עזרה בתשלום מיסי הישוב הגבוהים.

הנה מה שמצאתי עד עכשיו - אבל בבקשה למי "שמבין" נא לתקן אם יש אופציה שלא מצאתי או חשבתי עליה..

בהתחלה חיפשתי בית נייד משומש, נראה מינימום כאב ראש.. מצאתי בשכונת התקווה יופי של בתים עמידים שרוצים להפטר מהם.. אפילו קיבלתי מחיר מצוין כולל הובלה! אבל אז הסתבר שהמשאית שמובילה את הבתים לא תוכל לעבור בכביש הארעי הקיים, והכביש התקני יכול להסלל גם עוד שנתיים ויותר אז זה ירד מהפרק.

ממ"ד: חייבים. חיפשתי משומש יביל.. כל מה שמצאתי עד עכשיו זה חדש ב-50,000 ש"ח לא כולל הובלה. הקבלן שאבי עובד איתו מציע 30,000 ש"ח לביצוע כולל. איך אפשר לעשות ממ"ד אקולוגי יותר.. אני לא יודע.
יסודות: חייבים. מבטון וברזל. אפשר לחסוך קצת בטון עם אבנים מקומיות.
רצפה: לא חייבים יציקת בטון, אפשר פשוט לדחוס, ולרצף בבוץ, באבן, או מרצפות\קרמיקה ממוחזרות (וידאתי שאני יכול להשיג כאלו).
שלד: חייבים - אין תקן לקירות תומכים בלי שלד לדאבוני - אפשר שלד מקורות עץ ממוחזרות (של עמודי טלפון למשל), או ברזל מגולבן, או ברזל ובטון.
קירות: עושה רושם שרב הבתים האקולוגיים החוקיים בונים בית רגיל ופשוט במקום בלוקים עושים באלות קש או בלוק בוץ.. אז פה אין לחץ, המשאב הכי נפוץ כאן זה אבנים פראיות, אבל מה, בגלל שאסור קירות תומכים, אחד האפקטים של קירות עבים מאבן חזקים נאבד. עוד לא החלטתי, יכול להיות מאבן פראית בשני הצדדים עם בוץ וקש למילוי חריצים ולבידוד, יכול להיות לבני בוץ (בוץ לא רחוק כל כך מקדרים).
גג: מצליח למצוא רעפים ממוחזרים. על גג ממסגרת עץ או ברזל ממוחזר. בידוד משמיכות ישנות, בגדים ישנים, או סירה קוצנית דחוסה. הגג אוסף גשם כמובן למיכל גדול להשקייה - מאד פשוט.
חלונות, דלתות - גם כאן מיד שנייה, חלונות עם זיגוג כפול, או פשוט שני חלונות צמודים, רק לכיוון דרום, עם פתחי איוורור למזרח ומערב.

מדובר בבית מלבני לכיוון דרום על אזור שכבר שוטח על ידי בולדוזר לפני עשור או יותר.. נראה לי שיש מספיק מקום בלי לעקור שום עץ (יכול להיות 2 עצי זית קטנים אבל אני מקווה שלא).

אלו הדברים הגדולים.. אני לא נכנס כעת לשירותים ומטבח כי ככל הנראה אלו לא יהיו בתוך הבית.

משוב ותמיכה יתקבלו בברכה.
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

וואו, תודה על השיתוף!
זה לא גם דף בלוג, במקרה?
שיהיה בהצלחה - מקווה שהשכלתי מהדף שלך תהיפוך למעשית בקרוב |חמסה|
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

שליחה על ידי אילה_א* »

חימום וקירור בצורה טבעית ?
with_passion*

באורח חיים נכון (שלא כולל את מי שרוצה לעשות יוגה ערום ב-5 בבוקר בינואר) בבית מסוג זה, באקלים מסוג זה, אין צורך בחימום מאולץ ואין צורך בקירור מאולץ. הבית הוא קטן, החלונות הם כפולים (אולי אפילו משולשים.. תלוי איזה חלונות יד שנייה נמצא..) והם בכיוון, הבית אטום אם רוצים, אבל עשוי ברובו מחומרים נושמים.. הגג מבודד, יש זרימת אוויר מזרח-מערב. והכי חשוב, הקירות הם בכזה עובי שיש יופי של מסה טרמית ו\או בידוד.

האם יש הצעות לשיפור?
אילה_א*

שליחה על ידי אילה_א* »

האמת שלי קור לא מפריע אבל לא הייתי רוצה לגור בלי קירור בקיץ פה בתל אביב
עפרה_שחר*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2007, 23:10
דף אישי: הדף האישי של עפרה_שחר*

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

איפה אתם? יש מקום לעוד אחד לידכם ?(בתשלום כמובן) נסה להתיעץ עם מיכל ויטל מפרדס- חנה.
מודי_תאני*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2004, 11:15
דף אישי: הדף האישי של מודי_תאני*

שליחה על ידי מודי_תאני* »

משהו על ריצפה מבוץ:
חופרים 30 סמ באדמה. מכסים בחול, יריעת פלסטיק, ושוב חול. על זה שמים בוץ (מה שחפרת), ומתחילפ להרביץ עם פטיש עד שהוא ממש קשה. בסוף שופכים שמן פשתן עד שהבץ לא רוצה יותר שמן. התארחתי בבית כזה באוסטרליה וזה מקסים.
גמני*
הצטרפות: 28 אפריל 2004, 13:39

שליחה על ידי גמני* »

מצטערת על הבורות,
מדוע צריך שהבית יהיה חוקי?
with_passion*

עפרה - מיכל בתשלום או מקום בתשלום? אנחנו באמירים בגליל. פרסמתי שישנו בית למכירה בישוב בככר השוק לפני כמה שבועות אולי זה עדיין שם.

מודי תודה - אני שמתי לב, בבתים בהם השתמשו בשמן בבוץ, שיש ריח חזק של שמן חמוץ.. שמאד לא אהבתי. כששאלתי, לאף אחד לא היה פתרון. אבל נמשיך לחפש פתרונות, רצפת בוץ מרגישה יופי... זה כמו שטיח אבל בלי הקרציות.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אופק, תפנה לדינה יוגב ממצפה מתת. היא תוכל לעזור לך. 052-2350779
היא מתעסקת כבר כמה שנים בבניה אקולוגית כולל גינון ומים.
גמני*
הצטרפות: 28 אפריל 2004, 13:39

שליחה על ידי גמני* »

אופק, שאלתי לא בתור ביקורת אלא בתקווה לקבל קצת תמיכה חזרה.
אנחנו חושבים לעשות משהו דומה אבל אצלנו זה עוד רק בראש ולא בדקנו אפשרויות.
רציתי לדעת אם בררת לגבי המעמד החוקי של הענין.
האם יש בעיות אם בונים בלי אישור?
with_passion*

כאן יש עניין של בעלות קרקע שמיועדת לפיתוח רשמי... באופן רשמי, אם אני לא בונה על זה בית עם אישור, אז הם יכולים לקחת את השטח ממני. ההתמקדות שלי בחיים היא לא כל כך בבנייה (לא אוהב קירות וחומות), ואם לבנות אז בהחלט לבנות משהו קל שבד"כ לא דורש אישור.

אם יש לך גישה לשטח שלא יפריע לאף אחד שאת חיה בו בטווח הארוך.. אז בהחלט אפשר לחיות כך ובמדרך נמוך (low impact) שנים. האמת בארץ קוראים לזה התנחלות ובסוף אם את רצינית מספיק, המוסדות הטוטליטארים ינסו לגרום לך לתלות ויעבירו אלייך חשמל, טלפון, כבלים וביוב "בחינם".. ובסוף אחרי דור או שתיים יש סתם עוד ישוב רגיל... לכן כדאי לקחת אחריות מראש, לפני שיוצאים ומיישבים שטח לטווח הארוך.
שירי_בן_דב*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2001, 14:57
דף אישי: הדף האישי של שירי_בן_דב*

שליחה על ידי שירי_בן_דב* »

בקשר לעצי הזית, אפשר לנסות לחשוב איך אחד מהם משתלב בתוך הבית בתוך פאטיו, אם לא עכשיו, אז בעתיד, כשתגדילו.
עמנוא_ל*
הצטרפות: 01 יוני 2007, 10:08
דף אישי: הדף האישי של עמנוא_ל*

שליחה על ידי עמנוא_ל* »

אם תצטרכו עיצה בקשר למיחזור מים ו com]טיהור שפכים content[/po]&task=view&id=22&Itemid=1
אני לשירותכם בעצות חינם ואפילו לייעץ לכם לעשות משהו לבד, בעצמכם.

שיהיה לכם בהצלחה!
מודי_תאני*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2004, 11:15
דף אישי: הדף האישי של מודי_תאני*

שליחה על ידי מודי_תאני* »

אני לא הרחתי כלום... אולי זה תלוי בסוג האדמה וסוג השמן.
אילה_א*

שליחה על ידי אילה_א* »

איזה גובה אתה מתכנן שם ?
מתענין*
הצטרפות: 01 דצמבר 2007, 12:22

שליחה על ידי מתענין* »

אופק, בהצלחה עם הפרויקט הזה. אחת הדרכים להוזיל עלויות היא להשתתף בעלויות הבניה עם אחרים בתמורה לשימוש בתשתיות. כלומר מהבית ניתן להוציא שלוחות של מים\חשמל\אינטרנט לעבר יחידות דיור ניידות כגון אהלים או "אוטו-בית". איך זה נשמע לך?
שנית דברתי עכשיו חטופות עם חברתי האדריכלית, היא אומרת שעד 12מ' לא מחויבים בממ"ד אולם היא צריכה לבדוק בהג"א אם מדובר רק בהרחבה. אני אשתדל לחזור אליך עם זה ועם עוד טיפים.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

אבל לא הייתי רוצה לגור בלי קירור בקיץ פה בתל אביב
באמירים אין בעיה בתחום הזה (-:
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

אופק, למה בלי שירותים ומטבח?
מי שיגור שם לא ירצה להתקלח או להכין לעצמו אוכל? זה יכול להיות רק לגבר, אם כך.
(שירותים אפשר כמובן לעשות שירותי דלי - בטח יש לכם ערימת קומפוסט, נכון?).
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

ממ"ד: חייבים. חיפשתי משומש יביל.. כל מה שמצאתי עד עכשיו זה חדש ב-50,000 ש"ח לא כולל הובלה. הקבלן שאבי עובד איתו מציע 30,000 ש"ח לביצוע כולל
במוא"ז משגב עושים מבצע קניה קבוצתית של מ"דים לבתים שאין להם. תבדוק אם אתה (ואלי באמצעות המועצה שלך) יכול להצטרף.

_שלד: חייבים - אין תקן לקירות תומכים בלי שלד לדאבוני - אפשר שלד מקורות עץ ממוחזרות (של עמודי טלפון למשל), או ברזל מגולבן, או ברזל ובטון.
קירות: עושה רושם שרב הבתים האקולוגיים החוקיים בונים בית רגיל ופשוט במקום בלוקים עושים באלות קש או בלוק בוץ.. אז פה אין לחץ, המשאב הכי נפוץ כאן זה אבנים פראיות, אבל מה, בגלל שאסור קירות תומכים, אחד האפקטים של קירות עבים מאבן חזקים נאבד. עוד לא החלטתי, יכול להיות מאבן פראית בשני הצדדים עם בוץ וקש למילוי חריצים ולבידוד, יכול להיות לבני בוץ (בוץ לא רחוק כל כך מקדרים)._
קרא בדף של מיכל ויטל, סיפרתי שם שיש בחור בדרום שבונה מבוץ, ומכון התקנים אישרו להם לאמץ תקן אירופי לבניה (כולל קונסטרוקציה) מבוץ.
תברר גם מה בדיוק עשו בסכנין, באיגוד ערים (בנוי מאבן מסורתית, אבל באמת יכול להיות שהשלד הוא בטון-ברזל קונבנציונאלי).
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

שליחה על ידי יונת_שרון* »

ממליצה מאוד לדבר עם הבעל של שרה לה שיודע לבנות כל דבר מכל דבר (למשל בית ממכולה ישנה).
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

יש זרימת אוויר מזרח-מערב.
בלת"ק, לא.
הכיוונים הנכונים הם צפון-דרום, עם דגש על הדרום (שהצלע הארוך יותר וכל החלונות הגדולים יהיו שם). הרבה שמש בחורף, אפס שמש בקיץ, ולמגדילים עשות אפשר לשתול גפנים ולגדל אותן בצורת גגון בצד הדרומי: צל ירוק בקיץ, הגפן מתה בחורף ומפנה מקום לשמש.

המון המון בהצלחה!!!! :-) @}
מי_טו*
הצטרפות: 03 דצמבר 2007, 00:31

שליחה על ידי מי_טו* »

היינו רוצים לחיות ללא חיבור לחשמל, אבל קשה לוותר על המחשב, אינטרנט, מכונת כביסה וויטמיקס, מכונה לייבוש מזון?
יש לך רעיונות?
חני_תה*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2007, 01:04
דף אישי: הדף האישי של חני_תה*

שליחה על ידי חני_תה* »

היה לי חבר, לפני 10 שנים שחי באילת, בשטח של הבית ספר שדה. הוא גר לו עם אשה וילדה בקרוון פצפון (כזה עם גלגלים שמחברים לאוטו), בתוכו היתה מיטה מקיר לקיר וזהו.
בחוץ הוא ניגר לעצמו מן מטבח, שם היינו אוכלים מתחת לכיפת השמיים. המקלחת, גם מתחת לכיפת השמיים, מוקפת בגדר חיה שלא ממש מסתירה טוב את המתקלחים, אבל זה לא היה ממש אכפת לאף אחד.
הסלון, היה גם בחוץ. כמה כריות וערסל.
היו אלה ימים נהדרים.
באקלים של אילת, זה בהחלט אפשרי לחיות בלי בית.
צריך צל. אבל לא ממש צריך מזגן.
אני ממש אוהבת חום.
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

בתוכו היתה מיטה מקיר לקיר וזהו.
מיטה זה הכי בזבוז מקום שיש. לנו יש בלילה חדר מלא באנשים ומזרונים ובבוקר כל הפוטונים מתקפלים לערימה בפינת החדר שפנוי לשימושים אחרים.
חני_תה*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2007, 01:04
דף אישי: הדף האישי של חני_תה*

שליחה על ידי חני_תה* »

הממ... כן גם אני תמיד שאפתי לשיטת השינה היפנית. גילגול המזרונים בבוקר.
העניין הוא שאנחנו בבית ועם ילדים קטנים וישנים המון ובכל מיני שעות.
לכן, אני פורשת כיסוי על המיטה ואז אנחנו עושים פיקניקים של מיטה. וקוראים ספרים על המיטה. ומציירים ובעצם זה כמו להיות על רצפה מרופדת שמידי פעם גם ישנים עליה.
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

עם פוטונים אפשר לישון בכל מקום ובכל שעה. פשוט פורשים איפה שרוצים.
בשביל שינות מזדמנות (ויותרמזה - בשביל תינוקת שנרדמת על הידיים וצריך להניח איפושהו) יש גם את "בית הפיות" (2 מזרונים דקיקים המונחים דרך קבע בחדר המשחקים).
שווה לנסות...
פלונית_כרגע*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2004, 14:10
דף אישי: הדף האישי של פלונית_כרגע*

שליחה על ידי פלונית_כרגע* »

בשבוע הקרוב אחנו הולכים לבחור מגרש לבנייה נשמח לקבל עצות בנושא- איזה כיוונים כדאי, אני מבינה ממה שכתוב למעלה שהכי טוב שהבית יהיה ממזרח למערב , אבל האם כדאי שבכלל לא יהיה מערב? אלו דו משפחתיים אז שניקח את הצד המזרחי בחלקה דרומית?

למה עוד צריך לשים לב? אנו די בורים בעניין ואנו מעוניינים בבניה ירוקה\אקלימית באיזה שהוא אופן.
נשמח לכול עזרה עצה ותובנה..
שאלתי את זה גם ב בניה אקלימית אשמח לתשובות בדף שנראה לכם מתאים יותר.. תודה!
מיכלול_ה*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2005, 22:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלול_ה*

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

פלונית, קשה לענות לך מבלי לדעת את המיקום המדיוק . יש חשיבות רבה לגורמים נוספים והשילוב שלהם ביחד - כמו הבתים שיבנו ליידכם, כיוון המדרון (אם יש מדרון), האם יש או אין עצים בסביבה. אם יש לכם אפשרות שווה מאוד לדבר עם מיכל ויטל, אדריכלית אקולוגית שעושה גם יעוצים חד פעמיים בדיוק על הדברים הללו. לפי דעתי שווה מאוד לקבל את השירות שהיא נותנת כי זה יכול לחסוך לכם המון המון כסף על חימום וקרור הבית בעתיד.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אני מבינה ממה שכתוב למעלה שהכי טוב שהבית יהיה ממזרח למערב
לא, לא, לא.

כעיקרון, הכיוונים המתאימים הם דרום ודרום, אבל כיוון שזה בלתי אפשרי גיאוגרפית ;-), אז גם צפון ודרום הולך.
אם דירה פונה למזרח ולמערב, בייחוד אם היא בבניין דירות בקומה שניה ומעלה, היא חוטפת את כל השמש בקיץ, ומעט מאוד שמש בחורף - קצת בזריחה, קצת בשקיעה, ובין לבין השמש בורחת דרומה. לעומת זאת, אם הדירה פונה לדרום, היא מקבלת מעט שמש בקיץ והרבה שמש בחורף - וזה המצב הרצוי.
(בחצי הכדור הדרומי השמש זזה ממזרח למערב דרך הצפון, אז הכיוון הצפוני הוא הפופולרי)

אבל לגבי בית שצמוד לקרקע המצב יכול להיות שונה - כמו שמיכלולה כתבה, זה תלוי בתנאי השטח, אז באמת עדיף להתייעץ פרטנית עם אדריכלית אקולוגית.
פלונית_כרגע*

תודה לכן אבל זה די בילתי אפשרי בשבילנו להיפגש עם בעל מקצוע ביום וחצי הקרובים (בעלי לא בארץ חוזר רק ביום ה')
ואין אפשרות לדחות את בחירת המגרש, זו הגרלה
כשכתבתי שהבנתי
שהכי טוב שהבית יהיה ממזרח למערב זה מה שכתוב באתר של מרכז הבניה ובדף בניה אקלימית וכתוב שם שכדאי שהחדרים המרכזיים יפנו למזרח ולדרום.
אגב המיקום הוא עמק האלה ,הבתים הם דו משפחתיים מדורגים, והמדרון הוא בדרום ובמזרח, אבל ממה שאני יכולה להרשות לעצמי לבחור זה בראש הגבעה- שטח מישורי למדי.
טוב אני אחפש עוד חומר באינטרנט תודה בכול אופן
מיכלול_ה*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2005, 22:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלול_ה*

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

דווקא בראש הגבעה טוב יותר בשביל הקיץ כי יש יותר רוח וכך יש יותר אוורור בבית. ולכן עדיף גם כיוון מערב כדי לקבל בריזה מהים. נראה לי בשפלה מאוד משמעותי כי ממש יכול להיות חם בקיץ. חשוב כיוון מערב ודרום. רצוי מאוד שיהיה עוד כיוון אוויר - כלומר לפחות שניים וחצי כי מה שגורם לאוויר לזרום בבית בצורה נעימה ולא כרוח פרצים זה פתחי אוויר שלא זה מול זה. כדאי מאוד שהגינה של הבית תהיה מדרום ואז תוכלי לשתול שם עץ גדול שבתוך כמה שנים יעשה צל על הבית. רצוי עץ נשיר חורץ כך שבקיץ יצל ובחורף כשאין עלים הבית יתחמם מחום השמש. זה מה שאני זוכרת כרגע משיחות שלי עם מיכל ויטל. מקווה שזה יעזור. אם את רוצה עוד אינפורמציה את יכולה לנסות להשיג אותי ואני אקרא שוב את מה שכתבתי בהרצאות איתה. הטלפון של מופיע בהודעה שכתבתי אתמול בככר השוק.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

שטח מישורי הוא גם קל יותר לעיבוד, חפירות, פיתוח וכו, מה שחוסך לא מעט כסף.
עפרה_שחר*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2007, 23:10
דף אישי: הדף האישי של עפרה_שחר*

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

מיכל ויטל יכולה ליעץ לכם, היא אדריכלית סביבתית ויש לה דף בית אישי פה. בהצלחות.
פלונית_כרגע*

תודה לכול העונים והעונות הערב אני הולכת להתייעץ עם ענן בעננים.
אבל אני מניחה שאני עוד אכתוב ואשאל בדפים השונים בנושאי בנייה...
וטרה אנחנו מקבלים את המגרש בתום הפיתוח- אפשר ישר להתחיל לבנות.
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

שליחה על ידי אביב_חדש* »

שמעתי (ברדיו) שחיוב בניית ממ"ד בכל בית אינו חוקי, ובעצם אין חוק, אלא תקנה ולא חייבים לבנות ממ"ד. צריך לבדוק במקומות המתאימים.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

תקנות של משרדים ממשלתיים הן בהחלט מחייבות.
בפרט בנושא הבניה, גם תקנות של הועדות המקומיות מחייבות.

אולי זה לא עובר בג"צ.
משהוא*
הצטרפות: 02 דצמבר 2007, 14:47

שליחה על ידי משהוא* »

אם את יכול לחיות מליקוט, לשם מה בית? לא עדיף לחיות קרוב לטבע ואולי לנדוד בעונות השונות?
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

אם אתה יכול לחיות מליקוט, לשם מה בית?
הוא כבר כתב בפירוש למה:

בשביל לשמור על הזכות לבנות "פראי" יותר בשאר השטח, צריך לבנות בית חוקי מינימלי

כאן יש עניין של בעלות קרקע שמיועדת לפיתוח רשמי... באופן רשמי, אם אני לא בונה על זה בית עם אישור, אז הם יכולים לקחת את השטח ממני
מיכל_ויטל*
הצטרפות: 13 נובמבר 2004, 00:15
דף אישי: הדף האישי של מיכל_ויטל*

שליחה על ידי מיכל_ויטל* »

אופק כתב לי והפנה את תשומת לבי לדף זה. אני מצרפת כאן קטע מההתכתבות בינינו, שאולי יענין את שאר הכותבים בדף:
שאלה: בגדול ומכורך הנסיבות אני בונה בית חוקי כאן באמירים.
עושה רושם שאנשים שבונים בית "אקולוגי" בארץ - מחליפים את הבלוקים במשהו אקולוגי יותר (קש, בוץ, אבן, עץ), משקיעים במערכות אקלוגיות יותר (מחזור מים, תאורה, חשמל), משתמשים בחומרים ממוחזרים כמה שרק אפשר (רעפים, פרקט, אבן), ואולי עושים גימור אקולוגי יותר (נגיד צבעים לא רעילים ו\או טיח אדמה). כמובן אנשים גם בוחרים למקם חלונות, פתחי אוורור, תאורה טבעית וכו..
בכל אלו הדברים די ברורים לי, התהיות שלי הם בדברים הבסיסיים יותר.. האם יש דרך חוקית לבנות עם קירות תומכי גג מאבן\בוץ במקום שלדת בטון\ברזל\עץ ואם לא מהי הדרך האקולוגית יותר לבנות שלד.
תשובה: שאלת השלד נתונה להחלטת המהנדס. אני מבינה , כמוך, שאין לכך תקן, אבל תקני הבניה אינם חלים לפי חוק על הבונה לעצמו, אלא על מי שבונה כדי למכור. הבנאי העצמאי מחויב רק בקבלת היתר בניה , וכדי להגיש בקשה להיתר יש למצוא מהנדס שיתכנן את השלד. מהנדס כזה יכול להחליט שהגג קל מספיק כדי לשבת על קירות נושאים בלבד, ולאשר זאת כך. בסביבה שלך אני עובדת עם מהנדסת מגוש חלב בשם מרי חדד, והיא אמרה לי שכבר כמה פעמים אישרה קירות אבן נושאים לגג רעפים. לגבי הדרך האקולוגית ביותר לשלד, יש "תחרות" בין שלד מתכת - המתכת היום ברובה ממוחזרת, לבין שלד עץ שעשוי מחומר מתחדש, אבל מיובא מאירופה.
שאלה:האם יש דרך אקולוגית יותר לבנות יסודות ואת הרצועות המחברות ביניהם,
תשובה:כן, יסוד אבן. שוב - זה תלוי באישור מהנדס, וזו עבודה רבה מאד.
שאלה: האם יש דרך אקולוגית יותר לבנות ממ"ד.
תשובה:לא. למיטב ידיעתי, ממ"ד יש רק דרך תקנית אחת לבנות.
שאלה: בנתיים גיליתי שלא צריך לצקת רצפה, אפשר לרצף באבן או בוץ על כורכר דחוס,תשובה: נכון
שאלה: אלא אם אבחר לבנות מיכל לאיסוף מי גשם באזור אגירה מבטון מתחת לבית.
תשובה:גם זה לא ממש חוקי - בארץ אסור לאגור מים .
משהוא*
הצטרפות: 02 דצמבר 2007, 14:47

שליחה על ידי משהוא* »

_הוא כבר כתב בפירוש למה:

בשביל לשמור על הזכות לבנות "פראי" יותר בשאר השטח, צריך לבנות בית חוקי מינימלי

כאן יש עניין של בעלות קרקע שמיועדת לפיתוח רשמי... באופן רשמי, אם אני לא בונה על זה בית עם אישור, אז הם יכולים לקחת את השטח ממני_

ועדיין... זה לא עונה על כל השאלות. ישנם כל מיני אפשרויות במקרה הזה.. אבל במחשבה שניה זה דברים אישיים ואם בא לו לספר, הוא יספר בהמשך. בכל מקרה, שיעשה את הדבר הנכון, אמן.
שליחת תגובה

חזור אל “מסעות בחו"ל”