האם כדאי להתחסן למזרח

ליה*
הצטרפות: 01 מאי 2004, 13:02

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי ליה* »

אני נוסעת בקרוב למזרח, ומתלבטת האם כדאי לי לקחת את החיסונים המומלצים על ידי משרד הבריאות. יש לי חברים שנסעו עם וחברים שנסעו בלי, וכולם חזרו בחיים, ובכלל מרגיש לי יותר נכון לא להתחסן, אבל אני לא משוכנעת.
האם תוכלו להחכים אותי?
האם יש פה אנשים שנסעו ללא חיסונים?
אשמח לשמוע
תודה, ליה
רוח_על_המים*
הצטרפות: 14 דצמבר 2004, 10:58

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי רוח_על_המים* »

אני נסעתי עם חיסונים!

אז כמובן עוד לא ידעתי על סיכון קים בחיסונים, אבל בעיניי בכל אופן, הסיכון במתן חיסון מיותר, הוא שאכן החיסון מיותר.
כלומר, מה הסיכוי שתינוק שעכשיו נולד, וחי במאה העשרים ואחת בישראל (או יותר נכון בבית שלי) יחשף לצהבת B ?
אנחנו לא נשאים, לא משתמשים בסמים, או מקיימים יחסים עם נשאים של כל מיני מחלות, למה שתינוק ידבק?
הסיכוי די נמוך ולכן אין צורך לפחות עד גיל שנתיים לחסן אותו. ככל שיגדל יותר, כך הצורך יגבר, וצריך לשקול מחדש.

אבל בנסיעה למזרח הסיכוי הרבה יותר גבוה להיחשף למחלות כמו מלריה (זה כדורים שצריך לקחת יום כן יום לא) צהבת B, קדחת צהובה,
ועוד כל מיני חולירע, אז החיסון מהבחינה הזו לא מיותר.

עוד שיקול, זה יש מדינות באירופה ובארה"ב (אולי גם ישראל? ) שאם כתוב לך בדרכון שביקרת בהם, ואין לך אישורים שהתחסנת
השלטונות יכולים לעכב את כניסתך למדינה,
כדאי לברר את זה |!|

זו דעתי בכל אופן,
העיקר להנות בטיול |יש|
מחשבות*
הצטרפות: 08 דצמבר 2004, 13:49

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי מחשבות* »

חברה שלי נסעה בלי חיסונים וחלתה בצהבת ולקח לה כמה חודשים ארוכים וסיוטיים לצאת מזה וגם זה לא תמיד היה בטוח
הבית_של_ר*
הצטרפות: 14 מרץ 2005, 21:21
דף אישי: הדף האישי של הבית_של_ר*

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי הבית_של_ר* »

זה מאד תלוי...
המזרח הוא מקום גדול וגם בתוך כל ארץ זה משתנה.. הודו/נפאל/ויטנאם ??

יש הבדל גדול בין לנסוע לבנגקוק לבין הג'ונגלים של וייטנאם..

צהבת כדאי לעשות בכל מקרה. כי צהבת אפשר לחטוף מאוכל ועובד שלא שטף ידיים, וזה יכול להיות בכל מקום, גם בבנגקוק וגם בפפואה ניו-גינאה.

חיסונים אחרים זה תלוי. אם את הולכת לשהות במקומות שהם לרוב תיירים לא שוהים, אז שווה להתחסן גם בחיסונים פחות מקובלים. למשל, כדורי מלריה... אין טעם לקחת אלא אם את נכנסת לג'ונגלים ממש, ולא בטיולי הג'יפים בצ'אנג מאי...

וכמו שרוח על המים כתבה, אחרי זה יכולות להיות לך בעיות עם תרומות דם, ועם ארצות אחרות, וכאלה..

בשביל השקט והבריאות, שווה..
ליה*
הצטרפות: 01 מאי 2004, 13:02

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי ליה* »

תודה על התשובות.
אני נוסעת לצפון הודו ולתאילנד, לאזורים פחות מתויירים.
משרד הבריאות ממליץ על קרוב לעשרה חיסונים שונים. אז מה כן ומה לא?
עושה רושם שכדאי צהבת ומלריה, עוד משהו?
ודבר נוסף - מה עם ילדים? התשובות שלכם תקפות גם לגביהם?
שקיעות_של_פטל*
הצטרפות: 07 מרץ 2005, 01:20

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי שקיעות_של_פטל* »

וכולם חזרו בחיים - הכרתי אדם אחד שלא חזר מדרום אמריקה בגלל שהחליט לא להתחסן (דלקת קרום המוח)

כי צהבת אפשר לחטוף מאוכל ועובד שלא שטף ידיים, וזה יכול להיות בכל מקום, גם בבנגקוק וגם בפפואה ניו-גינאה. - וגם בירושלים...
הבית_של_ר*
הצטרפות: 14 מרץ 2005, 21:21
דף אישי: הדף האישי של הבית_של_ר*

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי הבית_של_ר* »

לגבי ילדים, אני חושב שממש כדאי לקבל עצה ממומחה, הרגישות שלהם הרבה יותר גדולה, גם למחלות וגם לחיסונים.
תעשי חישוב כמה עולה כל חיסון בנפרד, וכמה עולה החבילה..

לגבי תאילנד, אם את מתקרבת לג'ונגלים ולאיזורים שעברו את הצונמאי, זה משהו שכדאי לקחת בחשבון, ושם הסיכויים למחלות, ואף למלריה יכולים להיות יותר גבוהים.

האיזור המסוכן הוא בעיקר משולש הגבולות.
שירי_בן_דב*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2001, 14:57
דף אישי: הדף האישי של שירי_בן_דב*

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי שירי_בן_דב* »

חזרתי מהודו לפני שלושה חודשים, לאחר טיול בן שלושה חודשים ביחד עם בתי בת ה-6. לא קיבלתנו שום חיסונים גם חברים אחרים שלי שנוסעים קבוע לא מחסנים לא את עצמם ולא את הילדים.
רציתי ליסוע כבר בשנה שעברה, אבל תפסתי רגליים קרות וביטלתי את הכרטיס ואת הנסיעה ברגע האחרון, בדיוק בגלל הענין הזה.
הייתי צריכה להבשיל, וברגע שהבנתי שאני מסוגלת, נסעתי.
חזרנו כמובן בריאות ושלמות, חוץ מדיזנטריה קלה פעם אחת, לא קרה לנו שום דבר. לקראת סוף הטיול אפילו כבר אכלנו ברחוב, אכלנו גם ארטיקים, ולא קרה לנו כלום.
מי שלא מחסן את עצמו ואת הילדים בארץ, עושה זאת מתוך הכרה שאין לה גבולות. זוהי גישה של הסתכלות פנימית והבנה של ניואנסים, זרימה עם החיים, ואמונה בטוב ובעוצמה שבנו ובילדינו. אני יודעת שיהיו מי שיחלקו איתי על כך, אבל אני שלמה מאוד עם ההחלטה לא לחסן. גם בעתיד, ואני מקווה שזה יקרה בקרוב, אסע פעם נוספת, אין לי כל כוונה לחסן.
רב האנשים שאני מכירה, לא מחסנים, ונוסעים קבוע להודו.
זה מאוד אישי. נסיעה טובה לך, ובריאות שלמה. .
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי אילה_א* »

רלוונטי
אלכס*
הצטרפות: 11 יוני 2005, 20:43

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי אלכס* »

אנחנו נוסעים בקרוב להודו למספר חודשים עם בתנו בת השנה. הלב שלי אומר לי לא לחסן אותה, אבל אנחנו - ובעיקר בעלי - לא שלמים עם ההחלטה. האם יש למישהו מידע, תובנות, רעיונות, כל דבר שיכול לשפוך אור על העניין? למשל, האם יש חיסון מסוים שהוא משמעותית חשוב יותר מאחרים? או להיפך, חיסון שמשמעותית עלול להזיק יותר מאחרים? כל מידע שיכול לעזור לי לבסס החלטה יתקבל בברכה!
מיכל_בר*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2005, 22:41
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בר*

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי מיכל_בר* »

בכל מקרה, נראה לי חשוב להצטייד בחומרים נגד יתושים (שמן למשל). היתושים עלולים להעביר מיני מחלות.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי ורד_לב* »

מנסיון, שמן לא ממש אפקטיבי :-S צריך חומר רציני יותר.
כילה בהחלט!!! ממליצה בחום.
אלכס, את יכולה להתייעץ גם עם הרופאה באתר של "למטייל", במיוחד כי אתם נוסעים למקום ממש ממש ממוקד. תתייעצי איתה וראי מה היא תאמר.
אמא_של_עדן*
הצטרפות: 19 פברואר 2006, 14:55

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי אמא_של_עדן* »

נוסעים לחודש לתאילנד בעיקר לאיים עם ילד בן שנתיים שלא מחוסן מלבד החיסונים של עד גיל 4 חודשים לחסן כן לא אישית לא נראה לי אבל קצת מלחיץ?תובנות יתקבלו בברכה
אלמוני*
הצטרפות: 05 אפריל 2004, 01:52

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי אלמוני* »

השאלה לאיזה איזור..

האיים מאד תיירותיים, ונחשבים איזורים לא מסוכנים. הייתי מתייעץ עם רופא ילדים. הייתי נזהר מלתת לו לאכול שם בשר,בעיקר אם זה באיזורים שבהם היה הצונאמי.
אני הייתי חושב בעיקר על חיסון בעיקר של מחלות בטן, שיכולות לנבוע ממזון בעייתי. ויש שם המון יתושים, זה צריך לקחת בחשבון.
יעל_ז*
הצטרפות: 18 פברואר 2006, 14:18

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי יעל_ז* »

בא לכם להתחיל לדאוג עם כל יתוש שנכנס לכם לחדר? לא? אז לקחת תרופות (מלריה) כנ"ל טטנוס. אתם לא רוצים לדאוג עם כל שריטה. כנ"ל צהבת. נכון, ילד בן שנתיים קרוב לודאי לא יחשף לוירוס (סקס לא בטוח? זריקות סמים? די...). אבל חלילה תאונת דרכים ועירוי דם - זה דווקא יכול לקרות, ומניסיוני בהודו - נפוץ, לא עליכם. ורק לפני שבועיים שמעתי על גברת צעירה, בת של חברתי, שחלתה בטיפוס הבטן בהודו. אתם לא נוסעים כדי לסבול, וגם לא להיות מודאגים כל הזמן.
חוצמזה, אני ממליצה על אוכל צמחוני. ורק רק רק מיים מבקבוק חתום.
שני*
הצטרפות: 13 מאי 2004, 14:40

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי שני* »

שלום לכולם,
השאלה האם להתחסון מאוד מעסיקה אותי לקראת טיסתי הקרובה.
קראתי את התגובות פה, וחסר לי לשמוע אנשים שטסו ללא חיסונים וממליצים על כך.
אני טסה לתקופה קצרה של 3 חודשים לצפון הודו, וכרגע אני לא רוצה להתחסן אבל חסר לי קצת פידבק הסביבה.
אשמח לשמוע תגובות על כך
נעמה*
הצטרפות: 29 ינואר 2002, 22:03

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי נעמה* »

טסים לספארי בטנזניה לזמן קצר .מתלבטים האם ובמה לחסן .בעיקר לגבי מלריה.הרופאה ההומיאופטית שלנו המליצה לקחת כדורים של ויטמין B כי זה משנה את ריח הגוף וכך היתושים לא עוקצים.בשילוב עם שרוולים ארוכים וקרם "אלטוש" זה צריך להספיק לדעתה. הבעיה שלא שמענו על העצה הזו משום מקום אחר,ולא בטוחים באמינותה.כמו כן האם מקפידים בכניסה לארץ על פנקס חיסונים עם כל מה שצריך? מה צריך?
נשמח מאד לתגובה,בהקדם,(הטיסה עוד שבועיים...)
תודה מראש
נעמה
אורית_אוקו_ערוסי*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של אורית_אוקו_ערוסי*

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי אורית_אוקו_ערוסי* »

הי נעמה.
בכניסה לטנזניה בודקים רק את החיסון ל"קדחת צהובה", לא תמיד, אבל עלוללים לבדוק.אז כדאי להתחסן לזה. זו זריקה קטנה ולנו לא היו כל תופעות לואי ממנה, גם לא לילדים קטנים.
בקשר למלריה, אף פעם לא שמעתי על הויטמין B, ייתכן וזה נכון, לא יודעת. אבל העיצה של שרוולים ארוכים ודוחי יתושים שונים בהחלט נכונה. רצוי מאוד להביא כאלה לטיול. זכרו שדי חם, אז ארוך קל.
אנחנו גרים בטנזניה ולא לוקחים חיסון למלריה, שכידוע מאוד מזיק לגוף. פשוט מנסים להימנע מעקיצות. יתושי המלריה יוצאים בעיקר לפנות ערב, לתוך הלילה. במשך היום אין פחד. אבל יש הרבה יתושים באפריקה...

וחוץ מזה, איזה כייף לכם, ספארי באפריקה זו חוויה מופלאה.
תהנו.
דגנית_ב*
הצטרפות: 13 מאי 2004, 12:15
דף אישי: הדף האישי של דגנית_ב*

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי דגנית_ב* »

למלריה זה לא חיסון, אלא כדורים שאמורים לקחת גם לפני הטיול כדי לראות שאין בעיות. לזמן קצר אני חושבת שזה לא מסוכן ומדובר בכדור לשבוע (שעולה הרבה).
( אנחנו וילדינו לקחנו לביקור של שבועיים וכולנו חזרנו בשלום)
מלריה זה הרבה יותר גרוע בעיני.
איפה תהיו?
הרגע_הזה*
הצטרפות: 05 יולי 2003, 01:00
דף אישי: הדף האישי של הרגע_הזה*

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי הרגע_הזה* »

ממליצה לא לוותר. יש מספר סוגים של כדורים לפי מחיר/תופעות לוואי ולא 'שווה' את הסיכון.
אורית - יש הבדל בין מי שגר במקום ולכן לקיחה ממושכת של כדורים עלולה להזיק לבין לקיחת הכדורים לזמן קצוב.
לפני אחת הנסיעות שלי התלבטתי לגבי חיסון אנטי טטנוס. נסעתי 6 שנים מהקודם כאשר חיסון טוב ל-10 שנים אבל אם יש סיבה לחשוש נותנים שוב החל מ-5 שנים (הכוונה שאם יש אירוע אחרי 5 שנים אז נותנים שוב חיסון ואם אין אירוע אז רק אחרי 10). בטיול הלכנו חלק מהזמן יחפים ונכנס לי משהו לרגל מה שהביא אותי למחשבה שמוטב היה אילו לקחתי את החיסון למען השקט הנפשי שלי ולא להתקע באמצע השומקום בלי יכולת לטפל או להתחסן באופן מיידי (גם אם היה שם חיסון - היה צורך לטוס לעיר הגדולה ולקוות שבמחט המחוטאת לשימוש חוזר לא נשארו חיידיקם/נגיפים לא רצויים). ותרתי:-P.
אורית_אוקו_ערוסי*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של אורית_אוקו_ערוסי*

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי אורית_אוקו_ערוסי* »

אני היכרתי אנשים שלקחו כדורים נגד מלריה בגלל טיול, כלומר לתקופה קצובה, וסבלו מזה מאוד.
כמובן לשיקולך.
בהצלחה.
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי יעל* »

שאלה דחופה- אנחנו טסים להודו עם בננו שלם בן שנה וחצי שלא מחוסן בכלל. אני מחוסנת ורציתי לדעת האם כדאי לחסן. מה ההמלצות. המלצות שקבלתי הם על צהבת A ופוליו, אבל הלב עוד מתלבט.. שמענו שמחליש מאוד את המערכת החיסונית ולפעמים שבועיים אחרי החיסון הילד ממש בלי כוחות, חום ועוד..
אנחנו נוסעים לתקופה קצרה של חודש לבית היהודי ( יותר משפיעים ופחות מושפעים אנרגטית) וזה גם אומר, בלי יציאות כמעט לטיולים או מקומות שכדאי להזהר..מקדשים ,מעיינות וכו..
אני ייעצו לי מהידע שלכם ומנסיונכם במהירות.
התייעצתי גם עם הומופתית לגבי הרכבת תרכובת אישית בשבילו, אבל ממש אין לי ניסיון בהומופתיה. האם מוכיח את עצמו ויש על מי לסמוך? והעיקר- אפשר לנסוע עםתרופה הומופתית וללא חיסונים בראש שקט?
תודה רבה
יעל
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

ככל הידוע לי (אבל שווה לבדוק לא רק איתי) לא מחסנים ילדים עד גיל שנתיים שנוסעים למזרח. ככה אמרו לי, אבל אולי זו היתה טעות ומדובר בילדים שממילא מחוסנים.
אם יודעים שתהיו במקום אחד בלי טיולים אולי אפשר לוותר.
בכל מקרה מי שאני מכירה שנוסע ומחסן את הילדים, דואג לעשות זאת חודשיים-שלושה מראש בגלל תופעות הלוואי המדוברות.
with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי with_passion* »

האם המחסנים יודעים את רשימת הרכיבים המלאה תחת התווית "חיסון" ? אם היו יודעים האם היו חושבים קצת יותר לפני החיסון?
האם המחסנים מודעים לסיכון שהם לוקחים במתן חיסון?
האם המחסנים מודעים באמת לכמה החיסון באמת עובד?
האם המחסנים רואים את החלטתם לחסן כפחות אחרויות מאשר הבחירה לא לחסן?
האם יש יתרונות בחשיפת המערכת החיסונית לאי אילו יצורים שהם חלק מקהילת החיים?
האם אנו מדכאים את המערכת החיסונית הטבעית שלנו עם מתן חיסונים?
האם אנו מפרים את המאזן הבקטרילי שמגן עלינו במתן חיסונים ותרופות?
איך זה שיש כאלה שנחשפים ו"מקבלים" (למעשה מרוויחים) את אותו הוירוס החידק אבל לא מראים סימפוטמים כל שהם - רק נשאים? סתם מקרה?
האם באמת מוצדק לפחד מהחיים ולאכול בעיקר אוכל מעובד ומבושל וחסר חיים כשנוסעים למדינות "מתפתחות" ? האם יכול להיות שחוסר במזון מגוון וחי הוא הגורם למחלות?
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

אופק יש המון דיונים על חיסונים בבאופן.
מי ששואל כאן כנראה מודע לכך שבחיסונים יש נזק ושיש אפשרות לא לחסן.
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי יעל* »

אחרי מלא בירורים וכאבי ראש החלטתי ללכת על תרופה הומופתית שתותאם לשלם באופן אישי ואני שמחה ומאושרת.
אשמח לקבל פידבקים ולשמוע מניסיונכם על הומופתיה ובעיקר במצב של במקום חיסונים
תודה על כל ההמלצות. איזה כייף
יעל
שירי_בן_דב*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2001, 14:57
דף אישי: הדף האישי של שירי_בן_דב*

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי שירי_בן_דב* »

יעל
וחוץ מזה כדאי שתדעי שבהודו יש המון הומאופטים נהדרים. ההומאופתיה מאוד מפותחת שם. יש שם בתי מרקחת נהדרים, במיוחד בערים הגדולות, ויש שם הכל בגרושים. מוצרים טבעיים ממש טובים ולא כדאי לקנות פה כלום כי הכל כאן נורא יקר בתחום הזה ושם מאוד טוב וזול כאמור.
אני יודעת שזה יכול להישמע מפחיד ליסוע להודו בלי חיסונים ובלי לקנות תרופות. מניסיון. קניתי תרופות במאות שקלים לפני שנסעתי ולא השתמשתי בכלום. אחר כך הבנתי איזה בזבוז שזה היה. יכולתי לקנות הכל שם ובעשירית מחיר.
דרך אגב, טיפ טוב- כשאתם עושים קניות בהודו תעברו בבית מרקחת טוב, לפני החזרה הבייתה.
אם יש מוצרים שאתם משתמשים בהם באופן תדיר, אצלינו למשל כמוסות שום היו להיט במשך הרבה זמן (תולעים עליך שימשון...), אפשר כאמור לקנות הכל שם כולל כל דבר הומאופתי שעולה על הדעת מממש ממש בזול ולהצטייד.
נסיעה טובה
תמרהינדי*
הצטרפות: 30 יולי 2006, 17:57

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי תמרהינדי* »

חושבים,מתלבטים,קצת מפחדים...רוצים לטוס לתאילנד עם הקטנה בת 8 חודשים שלא מחוסנת בכלל...מניסיוני טסתי להודו ותאילנד מבלי להתחסן והיה בסדר גמור, אבל לקחת סיכון עם הקטנה??!! לא נחסן בכל מיקרה כי במילא אין זמן והבנתי שצריך להשלים את כל הסידרה על מנת להיות מחוסנים.
ובכלל אני לא רוצה לחסן עד גיל גן...
אז השאלה היא אם לטוס ככה או לוותר?
רחל_ברמן*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2006, 12:11
דף אישי: הדף האישי של רחל_ברמן*

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי רחל_ברמן* »

איזה גמד יכול בבקשה לשנות את השם למשהו יותר כללי - חיסונים לטיול בחו''ל או חיסונים לטיול פשוט?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אני נוסעת להודו לשלושה שבועות בת 49 האם אני יכולה לא לקחת חיסונים
פלוני_אלמונית*

האם כדאי להתחסן למזרח

תלוי לאן את נוסעת ותלוי מתי. למשל בעונת המונסונים יש מקומות עם מלריה..

אני לקחתי חיסון לצהבת וחיסון לטיפוס הבטן וזהו

מלריה - זה בכלל לא חיסון, זו תרופה במינון נמוך ומנסיוני היא מחלישה את הגוף.... ובטח שלא מונעת מלריה
(מניסיון אישי)
פלוני_אלמונית*

האם כדאי להתחסן למזרח

האם כדאי להתסן שטסים לויטנאם
גל_הגלגל*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2010, 22:24
דף אישי: הדף האישי של גל_הגלגל*

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי גל_הגלגל* »

אשמח מאוד להכוונה בנוגע לחיסונים להודו כן/לא.
קראת את הדף, אבל יש כאן המון "נדמה לי" ו"בזמנו" ו"אולי התעדכן"... והרבה מההודעות ישנות...
אני לא תוהה אם אני רוצה להתחסן או לא, אני יודעת שלא. אני פשוט מנסה למצוא מידע רשמי לוודא אם אני חייבת או שאפשר גם בלי.
בכל האתרים הרשמיים שחיפשתי מופיעה "חובה", או שמשתמשים במילה "חשוב", ומסבירים כמה כדאי
בשום מקום לא ראיתי אופציה לא להתחסן, ולכן אני שואלת כאן בקהילה שבוודאי יש בה כמה אנשים שיודעים-
איפה אני יכולה לוודא, ברמה הרשמית הבירוקרטית, האם אני חייבת חיסון כלשהו, ובמידה ואיני עושה אותו מה קורה? יש איזושהן סנקציות? איסור יציאה? איסור חזרה? משהו הזוי כזה?
אני שומעת עדויות לכאן ולכאן, ולא מצליחה למיין מה רלוונטי ועדכני.

תודה על כל עזרה. כאן או בדפבית גל הגלגל
טנא_מלא_כוכבים*
הצטרפות: 03 דצמבר 2007, 18:12
דף אישי: הדף האישי של טנא_מלא_כוכבים*

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי טנא_מלא_כוכבים* »

שלום לך גל,
אנחנו נסענו להודו לפני 6 שנים, זוג בגילאי השלושים לחיינו, ולא התחסנו כלל.
לא נרשמו הפרעות בירוקרטיות.
נסיעה טובה ובריאה.
@}
קרן .*
הצטרפות: 02 נובמבר 2014, 09:50

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי קרן .* »

הי
אני נוסעת שבוע הבא לאייסיישל שזה באוקינוס ההודי לא רחוק מאפריקה . ומשם כנראה אמשיך לקניה או אתיופיה . סה שלושה חודשים...
האם ממליצות להתחסן ? אננ מעדיפה שלא אלא אם כן יש משהו שבהחלט מומלץ .מציינת שאני נעקצת מיתושים הרבה יותר מאדם ממוצע ..כיף לאנשים להיות לידי . לי פחות כיף...
אשמח לעזרה
קרן .*
הצטרפות: 02 נובמבר 2014, 09:50

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי קרן .* »

רוצה לציין גם שמערכת החיסון שלי טובה ואני אץ פעם לא חולה בארץ.. טפו טפו.. רק הבטן שלי די רגישה לאוכל .. מאז שנהייתי טבעונית הבטן שלי רגישה . איזה חיסונים עושות בדכ למחלות במערכת העיכול...ומה התופעות לוואי אם עושה חיסון ...
נוודית*
הצטרפות: 09 נובמבר 2012, 00:10

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי נוודית* »

הי קרן,
התשובה שלי לא מלאה או מקיפה, רק כמה נקודות:
  • אחד הסיכונים הגדולים באפריקה זו מלריה. יש איזורים באפריקה שבהן החשיפה היא קרוב למאה אחוז (כלומר יש סיכוי כמעט וודאי לעקיצה של יתוש נושא הטפיל, בוודאי אם שוהים תקופה לא קצרה). אין למלריה חיסון, ואם נדבקים, הטפיל נשאר בגוף לכל החיים, ויש התקפים חוזרים, מאד לא נעים. ההתגוננות היא על ידי אמצעי מניעה שונים כמו תכשירים נגד יתושים, כילה, בגדים מכסים וכ'ו. כמו כן אפשר ליטול תרופות מניעה. שוב, זה לא חיסון, אלא תרופות שצריך לקחת קצת לפני שאת נוסעת, בכל התקופה שאת שם, וקצת אחרי. תלוי בתרופה. יש סוגים שונים, עם יתרונות וחסרונות לכל אחד (כולל תופעות לוואי), וצריך לחקור ולהחליט על פי הנתונים והשיקולים האישיים. מכיון שאת מציינת שאת נעקצת יותר מהרגיל, בהחלט כדאי לך לשקול תרופות מניעה למלריה, לדעתי.
  • יש מדינות שדורשות חיסונים מסוימים כתנאי לכניסה. אני יודעת למשל שטנזניה דורשת חיסון לקדחת צהובה, ומנסיון - יש אכיפה לתקנה, כלומר דורשים לראות פנקס חיסונים בביקורת גבולות. ממליצה לך לחקור לגבי הארצות שבהן תבקרי.
  • מים - מומלץ (מאד) לא להשתמש בכלל במים מהברזים, או ממקור לא מפוקח. בוודאי שלא לשתיה, אבל גם לא לצחצוח שיניים. יש לפעמים טפילים זעירים במים, מלבד הזיהומים הרגילים.
מעבר לכך זה - תהני מאד! איזה כיף. ממליצה לך גם על טנזניה, לדעתי (האישית) יותר נחמדה מקניה.

@}
פלוני_אלמונית*

האם כדאי להתחסן למזרח

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

לזנזיבר צריך להתחסין
נוודית*
הצטרפות: 09 נובמבר 2012, 00:10

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי נוודית* »

לזנזיבר צריך להתחסן
נכון, לקדחת צהובה.
ולמען הדיוק, זנזיבר היא חלק מטנזניה. ולטנזניה צריך להתחסן.
פלוני_אלמונית*

האם כדאי להתחסן למזרח

נוסעים לזנזיבר בטיסה ישירה, לוקחים עימנו ילדה בת 5 חודשים. אי אפשר לחסן אותה, אבל נרופא אמר לתת תרופה נגד מלריה. האם כדאי לתת לה את התרופה? יש תופעות לוואי?
פלוני_אלמונית*

האם כדאי להתחסן למזרח

אנחנו לפני נסיעה לטנזניה עם הילד שלנו בן 8.
הוא לא לוקח כדורים ואני לא יודעת מה לעשות ואיך לנסות ולמנוע מלריה.
אני אפילו שוקלת לבטל את הנסיעה.
פלוני_אלמונית*

האם כדאי להתחסן למזרח

הי לכולם אני טסה בינואר לדרום הודו ואולי אמשיך לצפון... רציתי להתייעץ לגבי החיסונים ולשמוע את דעתכם בעניין על מה אפשר לוותר? זה המון המון חיסונים איזה שבעה ולא נראה לי באמת צריך את כולם.
מירב*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2002, 14:22

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי מירב* »

היי! טסה לשלושה חודשים להודו בינואר אשהה בעיקר בדרום. אני מאוד מתלבטת מה לעשות גבי חיסונים , יש לי קיבה רגישה מאוד.וגם הטיסה היא בדיוק בעוד חודש אז אולי אפספס איזהשהוא חיסון כי נזכרתי מאוחר. יש לכם הארות/עצות/מידע? תודה!
ארז*
הצטרפות: 10 יולי 2003, 11:02

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי ארז* »

אני כרגע בתאילנד כבר חודשים בלי חיסונים ואני רוצה להגיע לקמבודיה זה סיכון לנסוע בלי חיסונים?
דנה*
הצטרפות: 20 פברואר 2002, 12:42

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי דנה* »

אני נוסעת לתאילנד וקמבודיה לטיול בן 17 יום . בת 65 מטופלת נגד אסטמה. מתלבטת אם להתחסן. האם רצוי להתחסן ואם כן, למה?
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אם בתאילנד ובקמבודיה יש הסתברות גבוהה להידבק במחלות קשות שיש נגדן חיסון יעיל - אז כן, לחלוטין.
לגבי חיסונים ספציפיים - לא יודעת, אבל יש מידע בקופות חולים ואצל רופאי משפחה.
לא חושבת שהאסתמה מהווה שיקול כלשהו לכאן או לכאן.
אלף_בית*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 15:09
דף אישי: הדף האישי של אלף_בית*

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי אלף_בית* »

אדם לא בנוי לחיסונים, הגוף יכול להתמוד בעצמו אם החיידקים והנגיפים. אבל הגוף גם לא בנוי לא בנוי לעבור למקומות רחוקים אם חיידקים ונגיפים שונים, והוא גם לא בנוי לתנאים הסטריליים של העולם המודרני. אז מי יודע, אולי זה בכלל הצרה במיעוטה. ואני רוצה שיהיה ברור אני מעולם לא נסעתי לאפריקה אז אני לא אומר מניסיון. קחו את דברי בעירבון מוגבל
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי אישה_במסע* »

הגוף יכול להתמוד בעצמו אם החיידקים והנגיפים
חוץ מהמקרים בהם הוא לא. תמותה של חצי מהילדים היא טבעית לחלוטין. זה מה שהיה פעם...
פלוני_אלמונית*

האם כדאי להתחסן למזרח

תודה. תיקון טעות, אדם בוגר ברוב המקרים יכול להתמודד אם החיידקים של הסביבה
אלף_בית*

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי אלף_בית* »

פלוני אלמונית זה היה אני
אלף_בית*

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי אלף_בית* »

שכחתי להגיד את הדבר הכי חשוב, אני לא חושב שימי הביניים או העת העתיקה היו תקופות טבעיות. אני חושב שהיה נהדר אם היה בהם חיסונים. מה שאני טוען הוא שבתקופה אידיאלית שאני בספק אם התקיימה אי פעם לא היה רצוי לקחת חיסונים. התקופה שלנו היא לא תקופה כזאת. ושוב אני חוז שכל מה שאני אומר הוא ניחוש פרוע. ועדיף להקשיב למישהו שיש לו ניסיון ללא ספק.
תמרוש_רוש

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אדם לא בנוי לחיסונים
אדם בנוי באופן מעולה לחיסונים. לכן הם יעילים.
וחיסונים זו לא המצאה כל כך חדשה. הטכניקה הבסיסית פותחה באפריקה השבטית של לפני כמה מאות שנים.

עדיף להקשיב למישהו שיש לו ניסיון ללא ספק
נכון מאוד.
הנה מישהו עם ידע אמין, שמשקף את הניסיון הקולקטיבי הנוכחי שלנו עם חיסונים:
Why Aren't We Dead Yet
אישה_במסע*

האם כדאי להתחסן למזרח

אני לא חושב שימי הביניים או העת העתיקה היו תקופות טבעיות
אה, החצי מהילדים שמתים זה הסטטיסטיקות מהתקופה שלפני המהפכה החלקאית. אם הייתה אי פעם תקופה טבעית בה חיו בניאדם, זו היא התקופה...
וזו גם הסיבה שמדברים על זה שהאדם הקדמון חי עד גיל 40. הוא לא, פשוט זו הייתה תוחלת החיים, כי חצי מילדים מתו.

השאלות הנכונות מבחינתי הן כאלו - מה הנזק מחיסונים, ומה הסיכוי למות או לסבול מהמחלות אליהן מתחסנים. בהתחשב בגיל המבוגר של הכותבת, ובכך שטיסות הן לא משהו טבעי, לדעתי אלו טיעונים חזקים לטובת התחסנות. מה גם שהנזק הנטען מהחיסונים זה נזק מצטבר לטווח הארוך.
אלף_בית*

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי אלף_בית* »

אדם בנוי באופן מעולה לחיסונים. לכן הם יעילים.
אולי
חיסונים זו לא המצאה כל כך חדשה. הטכניקה הבסיסית פותחה באפריקה השבטית של לפני כמה מאות שנים.
תודה. נתנת לי חומר למחשבה
הנה מישהו עם ידע אמין, שמשקף את הניסיון הקולקטיבי הנוכחי שלנו עם חיסונים:
תודה. נתנת לי חומר למחשבה
אם הייתה אי פעם תקופה טבעית בה חיו בניאדם
אני לא חושב שהייתה תקופה טבעית כזאת
ובכך שטיסות הן לא משהו טבעי, לדעתי אלו טיעונים חזקים לטובת התחסנות
אולי לא הובנתי נכון, גם אני חושב שזה טיעון לטובת חיסונים. לכן אני חושב שכדאי להתחסן
תמרוש_רוש

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

מה אולי? חיסון זו התערבות חיצונית מינימלית ששואפת להמריץ את מערכת החיסון בלי להוות איום ממשי על הבנאדם.

כל המטרה של מערכת החיסון הפנימית שלנו זה לאתר גורמים חיצוניים, לסווג אותם כמסוכנים או לא, ואז לפעול נגדם אם הם כן מסוכנים (וגם אם לא - כמה מההצטננויות היותר מטרידות הן בעצם תגובה חיסונית מוגזמת לחיידק שבעצם לא היה עושה כמעט כלום לגוף אם היו מניחים לו להיות בשקט), ולבנות זיכרון חיסוני לטווח ארוך.

כל מה שחיסון עושה זה להכניס פנימה מספיק חומר חיידקי / נגיפי מנוטרל-יחסית בשביל להעמיד את מערכת החיסון על הרגליים, ואז לתת לה לעשות את שאר העבודה.
ואז היא עושה את שאר העבודה.

אנחנו בנויים באופן מעולה לזהות גורמי סיכון ואז לפתח כנגדם תגובה כללית יקרה-באנרגיה, ואז תגובה ספציפית יעילה, ואז לשמור את התגובה המשוכללת הספציפית בזכרון החיסוני שלנו כדי לשלוף אותה לשימוש מהיר וזריז ויעיל-אנרגטית בעתיד, בלי לעבור שובפעם דרך הבלגן של תגובה חיסונית כוללת.

ולכן חיסונים הם כרגע ההתערבות הרפואית היעילה, האפקטיבית, המינימלית, המניעתית ביותר וכנראה גם הזולה ביותר שיש לנו כיום
(תזונה ופעילות גופנית גם כן צועדות בראש, אבל הן לא "רפואיות" אלא התנהגותיות, והרבה יותר קשה ליישם אותן על אוכלוסיות רחבות :-P).
חיסונים גם מגובים בהר של מחקרים שמאששים ומחזקים זה את זה. מבחינה מדעית בכלל אין מחלוקחת על היעילות שלהם.

(זה לא אומר שחייבים את כולם, וזה לא אומר שחייבים לעשות אותם בדיוק לפי לוח הזמנים המומלץ, וזה לא אומר שאי אפשר להפעיל שיקול דעת. כל איש הישר בעיניו יעשה... אבל מבחינה מדעית, אין ויכוח)
אלף_בית*

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי אלף_בית* »

אני אומר אולי כי אין לי מושג מהבחינה הזאת על חיסונים אני חושב על סיבת אחרות לחיסונים אולי האופן הזה שהחיסון בנוי מועיל מאוד לגוף, אולי (מה שגם יותר סביר בעיני) ולפעמים ככה ולפעמים ככה. לא עשיתי מחקר ולא עשיתי ניסוי בעניין ולא הצלבתי מקורות. לכן אני לא יודע
תמרוש_רוש

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

חיסונים זה עניין של ניהול סיכונים: בחיסון (כמו בכל התערבות רפואית אחרת) יש סיכון מסוים.
כרגע, הסיכון לאוכלוסיה הכללית קטן מאוד, והבטיחות נבחנת ומאוששת שוב ושוב.
(האמת? כרגע החיסון הכי מסוכן זה פוליו. הוא מסוכן מאוד לעובדי בריאות הציבור שמסתובבים בעירק ובאפגניסטן ומנסים לתת אותו לכפריים בחורים שכוחי אל ומוכי קלצ'ניקובים. כשישים עובדי ציבור נהרגו בשנה שלפני האחרונה במסגרת עבודתם כמחסנים).

לא עשיתי מחקר ולא עשיתי ניסוי בעניין ולא הצלבתי מקורות. לכן אני לא יודע
סבבה. לכן הצעתי לך את הספר שבקישור. למקרה שאתה מתעניין בנושא ובא לך להרחיב את ידיעתך, בלי הטורח שבלשבת בעצמך שנה שלמה על Pubmed, מאמרי מחקר וספרי לימוד.
(חוצמזה יש שם דברים מה-זה מגניבים על הנקה ;-))
אישה_במסע*

האם כדאי להתחסן למזרח

תזונה ופעילות גופנית גם כן צועדות בראש
תוסיפי שינה מספקת ובשעות הנכונות, והקטנת כמות הסטרס בחיים. זה גם רפואה מונעת חשובה ומועילה. וגם מעגל חברתי תומך זה חשוב, ובאופן כללי להיות מאושרת.
אלף_בית*

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי אלף_בית* »

הוא מסוכן מאוד לעובדי בריאות הציבור שמסתובבים בעירק ובאפגניסטן ומנסים לתת אותו לכפריים בחורים שכוחי אל ומוכי קלצ'ניקובים
D-:
לכן הצעתי לך את הספר שבקישור
ראיתי. נשמע מעניין
תמרוש_רוש

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אשה,
הקטנת כמות הסטרס בחיים
ניסוח מאוד בעייתי בעיני. איך בדיוק היית עושה דבר כזה? איך את מוכרת את זה לאנשים?

לי זה נשמע כמו להגיד למישהו "תפסיק להיות אומלל". ממה מתחילים?
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי יונת_שרון* »

מתחילים מלספור עד 10 ולנשום.
להקטין את כמות הסטרס זה כנראה לא העניין, אלא מה שחשוב זה לעשות הפסקות בסטרס.
סטרס אקוטי זה כנראה בריא, אבל סטרס כרוני הוא מזיק.
אישה_במסע*

האם כדאי להתחסן למזרח

אלא מה שחשוב זה לעשות הפסקות בסטרס.

הייתי אומרת שהחלוקה הכמותית לא נכונה. אם יש כל כך הרבה סטרס שמידי פעם עושים ממנו הפסקה, זה סטרס כרוני עם הפסקות. אם רוב הזמן הכל רגוע ומידי פעם יש סטרס, אז זה סטרס אקוטי שבריא. ולדעתי האישית, רוב הסטרס בחיים המודרניים בא מתגובות שלא באמת מותאמות בעוצמתן לסיטואציה. אני מתכוונת - תאונת דרכים, קרוב משפחה על סף מוות, ולפעמים פיטורים הם סיבה טובה לסטרס. אבל כבר ראיתי אנשים שממש נכנסים לסטרס מכמה דקות איחור, מנהג שחתך אותם, מזה שהבוס שלהם לא יהיה מרוצה מהם, מזה שמשהו שהם עשו לא יצא מושלם. זה סטרס מיותר לחלוטין, שאפשר וכדאי להפטר ממנו באמצעות עבודה עצמית.

תכלס? בתור מי שלא סובלת מסטרס, אני מתקשה להביא המלצות כלליות לאיך לעשות את זה. אם תביאי לי דוגמא לזה... אבל באופן זה לא מקום טוב לדבר על זה - רוב האנשים פה בחרו מלכתחילה באורך חיים שלא מלא בסטרס, ושכולל רכיבים שמקלים על ההתמודדות איתו, וכבר עושים עבודה עצמית.

חוץ מזה, אני לא מוכרת את זה לאנשים. אני מציעה את האפשרות - מי שאוהב יותר מידי את העבודה מלאת הסטרס שלו, וזה שווה לו את הפגיעה בבריאות - זכותו. בריאות היא לא חובה מוסרית של האדם לחברה, היא בחירה אישית, וכל אחד רשאי לתעדף את הבריאות שלו כרצונו.

מי שרוצה להקטין את כמות הסטרס - מצויין! אני אשמח להביא את עצותי בנושא. לא שהן בעלות ערך רב - אני אישית לא סובלת בסטרס, וזה לא נושא שקראתי עליו הרבה.

אבל בעיקר, אני רוצה להביא למודעות האנשים שסרטס משפיע משמעותית על הבריאות, כדי שהם יוכלו לבחור כשהם יודעים את העובדות, זה הכל.

ובנוגע ל"תפסיק להיות אומלל" - זה דומה מאוד - ולהיות מאושר גם כן משפר את הבריאות בצורה ברורה. ופה יותר קל לי - בשמת פיזרה עצות נםלאות בנושא הזה בכל רחבי באופן, כל מה שצריך זה לאסוף אותן, כמו אוסף פנינים שהתפזרו בכל רחבי החדר.
אישה_במסע*

האם כדאי להתחסן למזרח

והנה, ממש עכשיו, בשמת שוב נותנת עצות טובות בדף הבית שלה - להפחתת סטרס. מוזמנות לבדוק: בשמת א (2016-12-16T14:40:05)
והיא גם נותנת דוגמא אישית של איך לא למכור, אלא לספר למי שרוצה לשמוע, ובמקרה שלה אפילו באה לעצמה לבקש עזרה. זה שונה ממש מלמכור.

לי יצא כמה פעמים בחיים שלי למכור את העקרון הבאופני (שלמדתי ממך, יונת! ושעכשיו משתמשת בו בשמת) שלהרבה בעיות שיש להן מקור שמהווה בעיה עקרונית, יש פתרון פרקטי פשוט - ואפשר וכדאי להשתמש בו!

הסיפור שאני הכי זוכרת בהקשר היה בנושא מיקרוגל. היה היה פעם מיקרוגל, והיתה לו צלחת מסתובבת כבדה מזכוכית שבאה עם המיקרוגל, ושממש לא נוח לנקות. ואנשים חיממו עליה דברים, במקום על צלחת. וזה לא הפריע לאף אחד, חוץ מלאישה מסויימת. זה שהצלחת הזו התלכלכה ושאנשים לא משתמשים בצלחות משלהם, הפריע לה. לי לא, אני פשוט השתמשתי בצלחת משלי כשחיממתי דברים במיקרו ההוא. אבל היא רצתה שהצלחת המובנית במיקרו תהיה נקייה.
לכן היא ניקתה אותה מידי פעם. והצלחת הייתה גדולה וכבד ולא נוחה, וזה היה קשה, והיא התלוננה על כמה שזה לא הוגן.

אני עשיתי מעשה - שמתי צלחת רגילה, נורמלית, במיקרו. וכל מי שחימם פעם על הצלחת המובנית, עכשיו חימם על הצלחת הנורמלית. ולנקות אותה היה קל בהרבה, ופתרתי 90% מהבעיה הפרקטית של האישה הזו.

אתן יודעות מה היא אמרה לי כשדיברנו על זה? שאנשים עדיין לא משתמשים בצלחת משלהם!

ברור היה עם הזמן שהפתרון שלי הקל עליה את החיים. הוא גם אפשר לה לבקש מאנשים לשטוף את הצלחת - והם עשו את זה, כי היא הייתה צלחת נורמלית, וזה לא הייתה משימה גדולה.

בעיה עקרונית (לדעתה של האישה, לדעתי זו בכלל לא בעיה שלה, כי הפרורים לא מפריעים לכל מי שרוצה להשתמש בצלחת נקיה משלו. ליתר דיוק, זו באמת בעיה - זה שהיא לא יכולה לחיות בשלום עם הפרורים האלו), פתרון פרקטי. תגובה ראשונית - התנגדות.

היא לא תאמץ את הגישה הזו. אני אימצתי אותה, ולדעתי היא מגניבה ממש ממש ממש.
אז אנצל את ההזדמנות הזו בשביל להגיד לך תודה, יונת! הגישה הפרקטית הזו כבר עזרה לי לא פעם, ולדעתי זו גישה בריאה יותר לחיים באופן כללי.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

האם כדאי להתחסן למזרח

שליחה על ידי בשמת_א* »

וואו, איזה כיף, נכנסתי לדף הזה ומצאתי מלא מחמאות עלי [-: הסמקתי מנחת [-:

כל מה שחיסון עושה זה להכניס פנימה מספיק חומר חיידקי / נגיפי מנוטרל-יחסית בשביל להעמיד את מערכת החיסון על הרגליים, ואז לתת לה לעשות את שאר העבודה
האמת שדווקא לא... זה מה שמכרו לנו.
מסתבר שהבעיה בחיסונים מתחילה לא בחומר החיידקי אלא בשני גורמים אחרים:
א. בכימיקלים, במתכות וברעלים הנוספים שמכניסים לחיסון כחומרי שימור ועוד. הם מגיעים למוח ונשארים ברקמות שונות בגוף ויוצרים בעיות ומחלות.
ב. לעתים מגדלים את החומר החיידקי על מצע מפוקפק, ואז חושבים שמזריקים לך חיידק מוחלש למחלה א' אך בעצם מזריקים לך שם גם עוד גורמים ביולוגיים שלא ידעו שנמצאים שם (וזו אחת התיאוריות על מקורה של מחלת האיידס).
לא ארחיב. זה על רגל אחת.

לי זה נשמע כמו להגיד למישהו "תפסיק להיות אומלל". ממה מתחילים?
אני מתחילה בדרך כלל מלספר לאנשים, שמחקרים הראו שאנשים אומללים חולים יותר ומתים מוקדם יותר מאנשים מאושרים. כמו כן, אנשים פסימיים חולים יותר ומתים מוקדם יותר מאנשים אופטימיים. המסקנה שלי היא שעדיף להיות מאושר ואופטימי, כי זה משתלם יותר (כדאיות פשוטה, למי שלא משתכנע שזה פשוט טוב יותר P-: ).
ואכן יש לי שורה של עצות, איך להפוך את עצמך למאושר ואופטימי יותר.
ועכשיו הזכרתן לי שכדאי לי להוסיף עוד כמה טיפים למה שכתבתי בדף שלי... נתראה שם. (-:
פלוני_אלמונית*

האם כדאי להתחסן למזרח

היי, מתכננים לנסוע לטנזניה, עם שלושה ילדים בניהם תינוק בן שנה שלא חוסן כלל... והבנות חוסנו חלקית עד גיל שנתיים. האם זה מסוכן? שוקלת לבטל את הנסיעה עקב כך. בבקשה חוות דעת מקצועית אשמח
פלוני_אלמונית*

האם כדאי להתחסן למזרח

היי נוסעת לטיול מאורגן קצר לדרום הודו...כדאי להתחסן? מעדיפה לא
שליחת תגובה

חזור אל “מסעות בחו"ל”