האם המרעיבה ומחאת החרדים

איל_גיא_חיים*
הצטרפות: 11 יוני 2009, 15:46
דף אישי: הדף האישי של איל_גיא_חיים*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי איל_גיא_חיים* »

למה אין עיתונות חוקרת אמיתית?
למה כל הכתבות מגלות טפח ומסתירות לחות טפחיים?
אסנת_ש*
הצטרפות: 12 מרץ 2002, 18:32
דף אישי: הדף האישי של אסנת_ש*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי אסנת_ש* »

אל תגידי לי שהחרדים חיים על חשבון וכו' כו'.מה שביטוח לאומי נותן לא מכסה רבע מהוצאות של משפחה ממוצעת,ובטח לא של משפחה ברוכת ילדים.

זה לא מדוייק. הם מקבלים הרבה כסף על הילדים שלהם מהמדינה, זה המשכורת שלהם...
אוד_ליה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2007, 19:58
דף אישי: הדף האישי של אוד_ליה*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי אוד_ליה* »

_הנה, אפשר להסתדר בלי אלימות:
יול, זה בציניות?
כי זה הפשרה היא בדיוק בגלל האלימות ואיומים_
לצערי גם אני סבורה כך.
גל_הנה_אמא*
הצטרפות: 28 ספטמבר 2008, 14:48
דף אישי: הדף האישי של גל_הנה_אמא*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי גל_הנה_אמא* »

מכירה אישית את הצוות המטפל ורציתי לספר שהפרסומים לא מדוייקים האם לא מרעיבה היא יותר כמו מרעילה
היא חיבלה בהזנה שלו עד כדי כך שהיו לו זיהומים חוזרים וחשבו שהוא מקרה מיוחד רק כשהזינו אותו בהעדרה היתה ספיגה והילד השתפר
גל_הנה_אמא*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

אגב ראש המחלקה מקבל איומים
הייתיבסרטהזה*
הצטרפות: 17 יולי 2009, 21:59

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי הייתיבסרטהזה* »

היא חיבלה בהזנה שלו עד כדי כך שהיו לו זיהומים חוזרים וחשבו שהוא מקרה מיוחד רק כשהזינו אותו בהעדרה היתה ספיגה והילד השתפר

לא אוכלת את זה.
יול*
הצטרפות: 07 יוני 2008, 15:12

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי יול* »

_מכירה אישית את הצוות המטפל ורציתי לספר שהפרסומים לא מדוייקים האם לא מרעיבה היא יותר כמו מרעילה
היא חיבלה בהזנה שלו עד כדי כך שהיו לו זיהומים חוזרים וחשבו שהוא מקרה מיוחד רק כשהזינו אותו בהעדרה היתה ספיגה והילד השתפר_
אם את באמת מכירה את הסיפור את מוכנה לפרט קצת ולעזור לנו לקבל תמונה מדויקת יותר?
היא חיבלה בהזנה שלו
איך? מה הכוונה?
יול*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי יול* »

כי זה הפשרה היא בדיוק בגלל האלימות ואיומים
אני חושבת שיש הבדל גדול בין חרם לזריקת אבנים.
הראשון הוא הפעלת כוח ולא נעים בכלל אבל אכן לפעמים צריך לפעול חזק ובצורה לא נעימה כדי שדברים יזוזו.
זריקת אבנים, הצתת פחים וכד' זה משהו אחר לגמרי, לדעתי הרבה פחות לגיטימי.
חיותא*
הצטרפות: 14 אוקטובר 2008, 22:52

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי חיותא* »

שירי,זו הבחירה בין לראות את האודסה שלא כמו שצריך,או לראות את זו שהכל שם כמו שצריך.
במילים אחרות זה איזה משקפיים אתה מרכיב.
אם אתה בוחר לראות את הטוב,אז יש כל כך הרבה.ויש גם רע,כמו בכל מקום.
זה כמו שתשאלי שני אנשים איך זה לגור בתל אביב.
אחד יגיד מדהים,אחד יגיד איכס.

אני פורשת מהדיון בשלב הזה.לא באתי להיות הדוברת של החרדים,בטח לא ברמה של כמה עובדים וכמה לא לעומת אצל מי שאינו דתי.באתי לתת נקודה למחשבה,פתח לתקשורת אחרת.
להבין שהדתיים או החרדים,הם לא כאלה כמו שמציגים אותם,זה הכל.
בהשגחה מופלאה אתמול דיברתי עם מישהי שבעלה עובד בקרבת מקום למהומות,וחונה באחד הרחובות הקטנים הסמוכים.היא סיפרה שהוא יוצא מהמשרד זורקים עליו עגבניות,אבל שהוא נכנס לרחובות הקטנים הוא מגלה עולם אחר.במילים שלו-חיים שם!אנשים!את יודעת,הולכים ברחוב ממקום למקום,ילדים משחקים...הוא אמר שהוא באמת לא מצליח את הניגוד הזה,אבל זה שם.
הטייטל הזה "החרדים" מקפל בתוכו עולם שלם,שאנחנו לא תמיד מכירים אבל ממהרים לשפוט.
חבל.
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

הטייטל הזה "החרדים" מקפל בתוכו עולם שלם,שאנחנו לא תמיד מכירים אבל ממהרים לשפוט.
הרבה יותר קל לקטלג כדי לראות שה"אחר" הוא לא כמנו ולכן מה שקורה לו קורה לו רק כי הוא אחר. תסמונת "לי זה לא יקרה".
כלומר, לחרדים יש אמונות טפלות, הם פרימיטיביים, הם אלימים, הם לא מחסנים והם לא נותנים לרופאים לעשות את העבודה, הם טפילים שלא עובדים ולכן "מגיע להם" או "הם אשמים" במקרה הזה האם.
בדיוק כמו ש"הבאופנים" חריגים, לא שומעים להמלצות משרד הבריאות, לא שולחים לבית ספר, אוכלים אוכל מוזר, האימהות מוזרות רוצות להיות עם הילדים שלהן, יולדות בבית ולכן אם עם איזה תינוק מסתבכת לידת בית וחלילה התינוק נפגע או מת אז "ההורים אשמים" כי הם ילדו בבית ובכלל הם לא ראויים להיות הורים, מי נתן להם רישיון. וההזנחה הפושעת של להשאיר בבית ילדים זו בכלל עילה למדינה לקחת את הילדים האלה למוסדות.

יש לי עוד כמה בבטן, ואני בכלל לא חרדית וגם לא בחינוך ביתי, רק תגידו אני שופכת כאן עוד כמה מקבילות.
התסמונת הזו עושה עבודה מצויינת. היא מבדלת וככה אנשים לא פועלים לטובת מי שהוא לא "מהמחנה שלהם" ומכיון שכל מחנה הוא מאד קטן ובכלל ברוב המחנות אין קהילתיות ותמיכה (שבעניין הזה כבר אמרתי שאני מקנאה בחרדים) ככה יוצא שהנתק והבידול בין המחנות השונים מחזקים את העוולות שיכולים להיעשות בשקט על ידי בעלי הכוח. הפרד ומשול. מעולה.
tאמא*
הצטרפות: 02 מרץ 2005, 16:22

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי tאמא* »

רוקדת לאור ירח מסכימה עם כל מילה! וגם אני לא חרדית ולא בחינוך ביתי.
סובלנות כנראה היא סלקטיבית. אנשים שיהיו מוכנים לה,ילחם עד חורמה למען קבוצת מיעוט אחת ,לדוגמא ערבים. בקלות ובלי שום רגשות אשם יכלילו ויגנו קבוצה אחרת. וינמקו את ההכללה בשלל טענות שמבוססות על חצאי אמת ודעות קדומות. (ולהיפך)
כנראה שבכל אחד מאיתנו יש מעט מהגזענות. רק כל אחד מפנה את זה כלפי קבוצת מיעוט אחרת או כלפי אנשים אחרים ש"מאיימים" באיזה שהוא אופן עלינו או אל הערכים שלנו. לדעתי האדם הנאור אינו אדם שהוא לא גזען. (אם יש בכלל אדם כזה) אלה מי שמודע לתהליך הזה שתארת, ויודע שהוא מתרחש.
אימשלו*
הצטרפות: 23 יוני 2009, 15:21

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי אימשלו* »

מישהו יודע מה קורה עם זה באמת?
הייתיבסרטהזה*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

ולי כל הסיפור הזה רק גורם לחשוב, מה באמת אני יכולה לעשות בנידון.
כי כשקרה לי המקרה הזה - חשבתי רק על איך להציל את הילד שלי ואת עצמי - באלגנטיות. למרות שידעתי וראיתי שהרופאים בבית החולים ובקופת חולים עושים זאת על בסיס קבוע. לוקחים מהאמהות את הכח שלהן. לוקחים את הכח שלהן בכח ובאיומים.
אפשר תמיד להגיד שהאמהות נותנים שייקחו מהן את הכח.
אבל זה דורש כוחות נפש עצומים בכדי לעמוד מול מערכות כאלו והפחדות מסוג זה.

ואני באמת מנסה לחשוב מה אני יכולה לעשות. כי הסיפור הזה החזיר אותי כמה שנים אחורה, וכל העצב והכעס עולה מחדש (כולל הכעס על הבנזוג שהיה אז בצד השני).
אני יכולה לכתוב סיפור כמו בריאה, אבל כבר כתבו.
אני אשמח לקבל הצעות איך לנתב את האנרגיות האלו למקום הנכון. למקום בונה שיעזור לאמהות אחרות בעתיד.
חיותא*
הצטרפות: 14 אוקטובר 2008, 22:52

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי חיותא* »

רוקדת,ואמא,תודה,סוף סוף מישהו הבין למה התכוונתי....
פלוני*
הצטרפות: 14 נובמבר 2001, 21:52

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי פלוני* »

מדהים איך כל אחד רואה את הסיפור מתוך החוויה שלו - הייתיבסרטהזה למשל, לא מצליחה לרגע להביט מעבר לסיפור האישי שלה (שנשמע באמת כמו חלום בלהות) ולחשוב שבמקרה זה יש סיכוי שמדובר באירוע אחר.וגם אחרים מנסים לשפוט את האירוע הנוכחי מתוך הכרותם עם הממסד החרדי או הרפואי או התקשורתי.
ברגע שנבין שהאישה הזו לא מייצגת אף אחד חוץ מאשר את עצמה - נוכל לדון במקרה לגופו של עניין.
נקודות_ורודות_אגדיות*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 18:46
דף אישי: הדף האישי של נקודות_ורודות_אגדיות*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי נקודות_ורודות_אגדיות* »

למי שרוצה להתעדכן בפרטים שפורסמו היום בידיעות אחרונות:
האם במעצר בית. הסכימה להיבחן אצל פסיכיאטרית בתנאי שהילד עובר מבית החולים הזה.
הילד הועבר.
הילד שלומו טוב מאוד. מסתובב ברחבי בית החולים. הפצעים על העור חלפו, הוא שוקל 10 קילו ושלוש מאוד גרם. צבע העור שלו חזר להיות יפה ולא חיוור.
הם מחפשים את הילדים האחרים של האישה, שבינתיים הקהילה שלהם מסתירה.
יש כוונה לשחרר בקרוב את הילד מבית החולים. בבדיקות שנערכו לא נראה שיש לו איזו בעיה מיוחדת.
המשטרה ככל הנראה עומדת להגיש כתב תביעה חמור על הרעבה ועל חבלה בחסר ישע. יש חשד שגם ילדיה האחרים היו בסוג של הרעבה.
את הילד לא יודעים לאן לשחרר. לא רוצים לשחררו לידי שרותי הרווחה וכניראה יחשפו קרוב משפחה שייקח אותו עד שיתברר מצבה של האם .
זה מה שקלטתי עד עכשיו.
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

הייתי מאוד נסערת מכל הסיפור הזה, לא הבנתי איך הם מוכנים ככה לתקוף עו"ס ושוטרים בגלל שאולי אשה אחת חולה.
העניין הספציפי הוא שיש אישה חולה וצריך לעזור לבן שלה דחווווף וגם לה.
פשוט לא הצלחתי להבין איך זה יצא ככה משליטה ולמה החרדים כל כך מגנים על מישהי כזאת ולא על הילד חסר האונים.
ממש כעסתי. לא יודעת למה הסיפור הזה נגע בי ככה.

ואז חשבתי עוד מחשבה (אני לא יותר מבינה את המצב, אבל נוספה לי מחשבה והכעס קצת נרגע...)
אולי...
הסיפור הוא אחר והאם מרגישה שהמוסדות לקחו לה את הילד בלי הצדקה וקרעו ממנה את הילד החולה שהיא צריכה להיות איתו ולידו כדי שיתרפא.
ואם מדובר במקרה שלקחו לאמא את הילד שלה בלי הצדקה אז היא תלחם עליו כמו לביאה.
והיא חיה בחברה תומכת שמוכנה להקריב הרבה בשביל דברים כאלה, אז עוזרים לה.

בקיצור, אני בכלל לא יודעת מה האמת.
אבל שמעתי על מקרים נוראיים שלקחו לאמהות את הילד בלי הצדקה ואף אחד לא עזר להם.

לי המחשבה הזאת רק נותנת אפשרות חשיבה אחרת, אני לא רק כועסת על החרדים ושונאת את ההתנהגות שלהם.

אולי עלתה לי המחשבה הזאת לקראת תשעה באב... למנוע שנאת חינם...
הייתיבסרטהזה*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

_קצת אמון באנשים.
אין פה אנשים רעים, יש פה אולי אנשים שזקוקים לעזרה. ואם מישהו היה פועל מנקודת המבט הזו - לא היינו מגיעים למצבים האלו._

לפלוני, אם לא שמת לב, זה מה שכתבתי בפעם הראשונה שהגבתי.
ברור שזהו מקרה אישי. וקודם כל צריך להתייחס אליו באופן אישי.
אבל גם מקרים אישיים מעידים על הכלל.
והסיבה שהציבור החרדי כל-כך התרעם, כי יש משהו במה שקרה לאם הזו שמעיד על הכלל (במקרה הזה זה הם, אבל כמו שכתבו פה אנשים, זה היה יכול לקרות גם לכל אחד שמשתייך לקבוצה הלא נכונה.)
אני חותמת לך שכל ההתנהלות הזו שהיתה - זה עניין תרבותי, ועניין של השקפת עולם. כל צד מאמין שהוא עושה הכל לטובת הילד.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי פלונית* »

האם זה באמת נכון שהשופטת דרשה:
בדיקה פסיכיאטרית בתוך יממה או חזרה לתא המעצר.
אמש לקראת חצות ערכה האם את הבדיקה. (מתוך הכתבה בהארץ שיש בקישור)

נניח שכל מה שמסרו לנו המשטרה והממסד הרפואי הם אמת.
האם מישהו מצליח להבין את המוסר , הצדק או ההגיון , שיש בפסיקה הזו ???

אם האם מזיקה לילדיה , או שיש סכנה שכך הדבר : אז אפשר להרחיק אותה מהילדים .
למשל לעצור אותה במעצר בית במקום מרוחק .
(נדמה לי שכך למשל נפסק לגבי חנן גולדבלט כש==שהיה חשוד באונס!!! ולא בהזנחה )
אם היא מסוכנת
אפשר להגיש נגדה כתב אישום.
או צו הרחקה מהילדים.
ייתכן שהיא תטען להגנתה שהיא בריאה בנפשה ,
ושלא פגעה בילד שלה
ואז אם היא רוצה להוכיח את זה היא תצטרך לעבור בדיקה פסיכיאטרית.
אבל מה הקטע של לשלול את חירותה ?
ולכפות עליה בדיקה פסיכיאטרית , כתנאי לשחרור ממעצר ????
לי זה מזכיר זמנים אפלים ומשטרים אפלים.
איל_גיא_חיים*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

התסמונת הזו עושה עבודה מצויינת. היא מבדלת וככה אנשים לא פועלים לטובת מי שהוא לא "מהמחנה שלהם" ומכיון שכל מחנה הוא מאד קטן ובכלל ברוב המחנות אין קהילתיות ותמיכה (שבעניין הזה כבר אמרתי שאני מקנאה בחרדים) ככה יוצא שהנתק והבידול בין המחנות השונים מחזקים את העוולות שיכולים להיעשות בשקט על ידי בעלי הכוח. הפרד ומשול. מעולה.
בדיוק
אז בואו נעצור את הבידול
דברתיה_קוממי*
הצטרפות: 03 יולי 2008, 07:10

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי דברתיה_קוממי* »

קיבלתי במייל:

תמונות אמיתיות מחייו של הילד החולה מירושלים:

http://www.bhol.co.il/forum/topic.asp?[po]cat id[/po]=4&topic id=2658167&forum id=771

האם מדובר בעוד הסטה פרועה

של התקשורת בישראל המזכירה

את עלילות הדם שהיו על עם ישראל לפני 60 שנה ויותר?????
תמר_מסיני*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2007, 00:36
דף אישי: הדף האישי של תמר_מסיני*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי תמר_מסיני* »

_האם מדובר בעוד הסטה פרועה
את עלילות הדם שהיו על עם ישראל לפני 60 שנה ויותר?????_

מדובר באישה חולה שזקוקה לטיפול. כל הסתה של הדיון מרעה לה ולילדה.
אולי מספיק עם הדמגוגיה הזאת?
הייתיבסרטהזה*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

מדובר באישה חולה שזקוקה לטיפול

בזה אנחנו לא בטוחים.
אולי היא באמת חולה ואז באמת אני מתפללת בשבילה שתקבל את כל העזרה.
גם אם היא לא חולה אני מתפללת בשבילה שתצליח לעמוד מול כל חולי השליטה האלה (הרופאים, העובדים הסוציאלים והמשטרה)
דברתיה_קוממי*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

מדובר באישה חולה שזקוקה לטיפול. כל הסתה של הדיון מרעה לה ולילדה.

את נשמעת כמו פרקליטת המדינה במשפט נגד אותה אשה. היי, אני לא מייצגת אותה.. ואנחנו לא מול השופט,

כאן עדיין אפשר להביע דיעות.

המרגיעון שלי: נוכחותך חשובה לי מדעתך.

כנ"ל.
הייתיבסרטהזה*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

מה שבטוח שהילד זקוק לטיפול, ולא בטוח שכרגע הוא מקבל את הטיפול הטוב ביותר (ואני לא מדברת רק על הרמה הפיזית).

אי אפשר להפריד ילד מאמא שלו, גם אם שמים אותו מאחורי סורג ובריח, אמא היא חלק מהמערכת. ולפעמים חולים כשמישהו במערכת לא מתפקד טוב.
עוד לא הפנימו במערכות האלו שכדי לטפל בבעיה צריך לטפל בכל המערכת ולא רק "בחלק המעי הדק."
הייתיבסרטהזה*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

התכוונתי אותה מאחורי סורג ובריח (למרות שיכול להיות שהוא זה שמרגיש בכלא - כנראה שזו לא היתה סתם טעות כתיב שלי)
יש_הרבה_סרטים_וכולם_יכולים_להיות_נכונים*
הצטרפות: 22 יולי 2009, 20:32

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי יש_הרבה_סרטים_וכולם_יכולים_להיות_נכונים* »

_האם מדובר בעוד הסטה פרועה

את עלילות הדם שהיו על עם ישראל לפני 60 שנה ויותר?????_

אין לי מושג מה בדיוק קרה עם אותה האם ואותו הילד. מה שיש לי לגביו מושג הוא, שהמשפט הזה הוא עצמו הסתה פרועה נגד התקשורת בישראל (כולל הרמיזות המתאימות להשוואה לאנטישמיות).

אי אפשר להביע דעה בלי הכללות אפלות מהסוג הזה?
פלוני*
הצטרפות: 14 נובמבר 2001, 21:52

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי פלוני* »

הייתיבסרטהזה - לשיטתך, עצם ההתפרעות של החרדים היא הוכחה שיש אמת בעמדתם. האמנם? התפרעותם מוכיחה רק דבר אחד - הם סרים למרות של קיצונים בעדה. בעיתון הארץ היה כתוב היום שבתוך העדה עצמה כבר יש התפלגות ויש זרם קיצוני במיוחד שרוצה להוציא את צעירים שוב לרחובות. הצעירים ברובם לא יודעים בכלל על מה הם משתוללים - היום זה תינוק ואימו, אתמול זה היה חניון ומחר זה יהיה תירוץ אחר. מדובר בקבוצת צעירים שחיה חיים אפורים ומשמימים והנה יש קצת אקשן בחסות הרבנים ועם הצדקה אידיאולוגית. והמדינה המטומטמת שלנו מאפשרת את זה. אני לא מביעה כאן עמדה גזענית, אלא מביעה פחד גדול מאוד לנוכח קבוצת האנשים הזו שאנו אפשרנו את גידולה בתוך גופנו שלנו (כן,כן, הדימוי מכוון). אגב, משפחתי חרדית ואני מכירה היטב את האוכלוסייה ולכן אינני עושה הכללות על כל החרדים אלא רק על קבוצה קטנה וקולנית זו שאינה נושאת בתוצאות מעשיה שכן המדינה שלנו בפחדנותה הרבה לא דורשת ממנה לקחת אחריות.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

תמונות אמיתיות מחייו של הילד החולה מירושלים:
עוד יותר מוזר. הוא לבוש פיג'מה, יש לו הכנה לזונדה (בבית??), ובתמונה האחרונה כשהאחים מסודרים לפי גובה, הילד שלידו שאמור להיות צעיר ממנו בשנה וחצי לפחות (כך נראים ההפרשים ביניהם) הוא באותו גובה שלו.
איל_גיא_חיים*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

עוד יותר מוזר. הוא לבוש פיג'מה, יש לו הכנה לזונדה (בבית??)
מה זה אומר?
מענין מה שהולך בדיון כאן לכל הדיעות...
גל_הנה_אמא*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

לכל אלא שלא אוכלות את זה...
יש דבר אחד חד וחלק (ואם אתן לא מאמינות תצטרכו לברר בעצמכן)
ברגע שהפסיקו להזין את הילד בנוכחות האמא (והיא היתה צמודה אליו מגיל חצי שנה לאורך כל האישפוזים)
ורק ברגע הזה - הילד באורך נס הצליח לספוג מזון
עד אז כלום - ילד בן שלוש שוקל 7 ק"ג. ברגע שהפרידו בין האם להזנה - הוא עלה 2 ק"ג (כמובן בהדרגה)!!!
וכשאני כותבת עד אז כלום זה אומר שכל הבדיקות שלו מגיל חצי שנה חזרו תקינות והאמינו שזה מקרה מאד מאד נדיר ומיוחד
מה שמיוחד זה שברגע שהאם יצא מהתמונה הילד פתאום תקין
תסיקו בשביל עצמכן...
גל_הנה_אמא*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

ולאיים לעל חייו של ראש המחלקה (שאמור להיות אדם נפלא ורופא בחסד אבל גם אם היה נבלה..)
לאיים ברצח?
איפה זה מופיע בתורה?
במה צוות בית החולים אשם? ניסו להציל ילד מסכן ואומלל שנמצא לסירוגין בבתי חולים מגיל חצי שנה?
ניסו וגם מצליחים כשאין אמא בתמונה. באמת פשע גדול...
הייתיבסרטהזה*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

לגל,

אני אגיד לך למה אני לא אוכלת את זה.
הילד שלי בעשרה ימים ירד 2 קילו עם בעיית מלחים.
הרופאים קראו לו הילד עם ה- CF, למרות שהמומחה ל-CF טען שאין לו. אבל לא הצליחו למצוא משהו אחר.
הילד העלה במשקל (בלי זונדה אבל עם שמנת). אחרי חודש וחצי של שמנת סגרו את התיק.
10 ימים אחרי שסגרו את התיק שוב הוא היה חולה. והוריד בעשרה ימים 2 קילו. שוב אכל שמנת, החזיר בשלושה ימים ושוב היה חולה עשרה ימים והוריד במשקל. כך במשך חודשיים וחצי.
כל מה שהיה לו זה רוטה וירוס ואולי עוד כל מיני דברים שהתלבשו לא על המעיים.
זה לא בעיה להוריד ולהחזיר במשקל. הבעייה היא לשמור על משקל יציב וחיוניות במשך חודשים ושנים.

ולפלוני, אני לא אמרתי שהתגובה שלהם מוצדקת.
אבל אם מנסים למצוא פתרון, צריך להבין איך אדם או קהילה מגיעה למצב כזה. ואם אני מבינה זה עדיין לא אומר שאני חושבת שזה מוצדק.

אני גיליתי שיש אלוהים בשמיים (ואני לא אדם דתי). אבל במקרה צרה רק לשם אני פונה. כל השאר מלאים באינטרסים.
הייתיבסרטהזה*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

ודרך אגב, המדינה שלנו מטומטמת (ואולי בכלל מדינות) שהן חושבות שהן יכולות להפקיע זכויות מהורים על סמך דעות תרבותיות.
בריאות שלמה יכולה לבוא כשכל המערכת בריאה. כל המערכת המשפחתית וכל הגוף.
מעט מאוד רופאים מערכת. הם ממוקדים על מטרה. תא אחד בגוף. הם יהרגו את האדם, בשביל להציל את התא החולה. ראייה עיוורת ומעוותת. וכל הצוות הרפואי, הסיעודי והסוציאלי, הולך אחרי רופא אחד שהולך אחרי מנהל מחלקה שהולך אחרי מנהל בית חולים.
ההתנהגות הזאת היא בדיוק כמו של החרדים. קבוצה שלמה שיוצאת לקריאה של אדם אחד שעליו הם סומכים שהכוונות שלו נכונות.
הצוות שמטפל בילד הזה או במישהו אחר לא שואל שאלות האם זה נכון מה שעושים. הצוות הזה עושה מה שאומרים לו.
בדיוק כמו בעדה החרדית.
אבל אלו פשעים של צווארון לבן, אותם לא תופסים כל-כך מהר ותמיד הם יכולים לדבר במילים יפות וחלקות שהם יצליחו להתחמק מזה.
נקודות_ורודות_אגדיות*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

מאוד קשה כל הסיפור הזה.
מצד אחד התקשורת שטופה בו וקשה שלא להתייחס לזה. הסיפור הזה בהחלט מעורר רגשות עזים.
מצד שני הכל אפוף מסתורין ולא ברור באמת מה היה שם.
ובנוסף לכל זה, מדובר בקהילה קטנה מאוד (נטורי קרטא, נדמה לי - חסידי סטמר), שגם ככה מעוררת רגשות קשים בחלקנו (למשל בי).

אתמול קראתי בידיעות אחרונות, שהעדה החרדית החלה להחרים את בית החולים ובבית החולים מורגשת כבר ההחרמה. מסתבר שזה מאוד מאיים על בית החולים ומנהל בית החולים נפגש עם ראש העדה שלהם. (אתם קולטים?)
הוא הציע לו לראות את הקלטת שהוקלטה כשהאמא מנתקת את צינור ההזנה...הילד נראה שם צורח מכאבים ולפי איך שהם כותבים מנהל בית החולים אומר שזו קלטת קשה מאוד לצפיה. אורכה 45 דקות. ראש העדה סרב לראות את הקלטת.

אני שואלת את עצמי שתי שאלות:
אם הוא צורח מכאבים - יש הגיון שהאמא מנסה לעשות כל מיני דברים, כולל להוציא לו את האינפוזיה.
איך הם הגיעו למצב, שהוא צורח מכאבים והאם לא קוראת לצוות רפואי. מה קרה שם ביניהם?

שוב, סיפור שמעלה תמיהות וחששות שלא כל האמת מוצגת לפננו.

ומצד אחר,
העמידה מאחורי האישה הזו על ידי העדה החרדית הספציפית. למה?
נראה לי שאם הם מעורבים בפרטים, גם אנחנו כבר היינו אמורים להיות מעורבים בפרטים. מה, אף עיתונאי לא ניגש לאחד המתפרעים וביקש ממנו הסבר - מה הם שמעו שקרה שם??
מפחיד אותי - כי יש לי חשש שהם ממש לא יודעים כמוני מה היה שם ובגלל שהמשפחה היא בעלת כוח/ השפעה, הם תחת פקודה של כרזה זו או אחרת שנתלתה בחוצות העיר - יצאו להתפרע באופן לא מבוקר בעליל.
אם הם לא ממש יודעים על מה זה - אז אין ספק שהחושך שורה שם.. וזה מפחיד
דברתיה_קוממי*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

אי אפשר להביע דעה בלי הכללות אפלות מהסוג הזה?

ככה קיבלתי את זה במייל, ככה הבאתי את זה לכאן.

מנסיון שלי עם המערכת ( בירוקרטיה חלמאית לאחר לידת בית ) - לא כתבתי שם את המשך הסיפור עד שרשמו את בנה של אחותי,
חלק מההמשך היה התכתבות עם משרד הבריאות ומכתבי תשובה שנכתבו ע"י אותה רופאה ומנכ"ל בית חולים מעייני הישועה שכל סעיף וסעיף
שם היו שקר כדי שהם יוכלו לחפות על ההתנהגות הלא חוקית שלהם.

לא מאמינה להם.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

_תמונות אמיתיות מחייו של הילד החולה מירושלים:
האם מדובר בעוד הסטה פרועה_
לא הבנתי מה הבעיה עם התמונות. הם נראות די בסדר לא?
איל_גיא_חיים*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

_ודרך אגב, המדינה שלנו מטומטמת (ואולי בכלל מדינות) שהן חושבות שהן יכולות להפקיע זכויות מהורים על סמך דעות תרבותיות.
בריאות שלמה יכולה לבוא כשכל המערכת בריאה. כל המערכת המשפחתית וכל הגוף._
הציבור מטומטם שהוא לא בודק
המדינה מורכבת מהרבה אינטרסנטים שמקבלים תיגמולים לרוב מההון
http://www.meshanim.com/haflara1.htm
אז כדאי שאנחנו ,אלו שמקבלים סרטן ומחלות מההפקרות השילטונית נתעורר ונדאג לעצמינו
יתרון_האור*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2006, 00:00
דף אישי: הדף האישי של יתרון_האור*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי יתרון_האור* »

האם עברה לבסוף את הבדיקה הפסיכיאטרית, ציטוט:

"...קובע הפסיכיאטר ד"ר יעקב וייל כי מדובר באמא בריאה בנפשה ומתפקדת היטב ככל האימהות.

"להערכתי המקצועית, תוכל הנבדקת להמשיך בביצוע הורות כלפי כל ילדיה כולל ח´ (שם הילד החולה) ללא כל סכנה...היא אינה חולה פסיכיאטרית, היא אישה נורמטיבית, ככל האמהות בקהילתה. לא מצאתי ליקוי נפשי אצלה".

"איננה סובלת מתסמונת מיכנהאוזן, אין הבדל בינה לבין כל אם אחרת. בשלוש הפגישות שעשיתי, אני לא רואה שום בעיה פסיכיאטרית. האישה מעולם לא נבדקה פסיכיאטרית. היא אישה בריאה ככל ההורים".

ועוד פרט מזעזע - בתיקו של הילד מופיעה בין רשימת התרופות תרופה חריפה לדלקת פרקים,
תרופה שיש איסור לתת אותה מתחת לגיל 18. בניגוד לכללים - לא נרשם המינון שהילד קיבל.
אחת מתופעות הלואי של התרופה היא - פגיעה במערכת החיסונית.

אני, כמו חיותא, לא דוברת של הציבור החרדי. ולא מייצגת אף אחד. רק מביאה כמה עובדות שאולי ישפכו אור על הדיון פה.

שמעתי על מקרים של רשלנות רפואית קטלנית וגם על מקרים של ניסויים בפציינטים, ולאו דווקא חרדים.
פשוט העדה החרדית מעצם היותם קהילה מאוד מגובשת - מתגייסים כאיש אחד למחאה, ולא מוכנים לשתוק.

כשסבא שלי (שלא היה אדם דתי) כמעט נהרג (בשגגה?) ע"י רופאה שנתנה לו תרופה לדילול דם במינון מטורף,
וניצל רק כי במקרה דוד שלי שהיה איתו שם לב שהכמות שהוא אמור לקבל ביממה נבלעה לו בורידים תוך שעתיים
אף אחד לא הקים מחאות. אמרו תודה שבסוף הוא ניצל.
לא תבעו את בית החולים על רשלנות פושעת.
לא דרשו לפטר את הרופאה.
לא עשו כלום.
רק חזרו הביתה בשתיקה.

ויש את אלה שלא מוכנים לשתוק.

אני לא מצדיקה אלימות,
אבל אני חושבת שהמקרה הזו הוא איום בכל קנה מידה,
מדובר בילד קטן, באם בריאה ונורמטיבית על פי אבחנה פסיכיאטרית
וביחס אכזרי של רופאים שבקור רוח עשו על הילד הזה ניסוי, וכיסו את עצמם ע"י הפללת האם.

מה הייתם עושים במקום האם הזו, והמשפחה שלה?
ש_י_ר_י*
הצטרפות: 18 יולי 2008, 15:29
דף אישי: הדף האישי של ש_י_ר_י*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי ש_י_ר_י* »

השאלה היא האם יש לחרדים את המידע הזה
_מדובר בילד קטן, באם בריאה ונורמטיבית על פי אבחנה פסיכיאטרית
וביחס אכזרי של רופאים שבקור רוח עשו על הילד הזה ניסוי, וכיסו את עצמם ע"י הפללת האם._
ובתקשורת הרגילה לא מפרסמים אותו, או שזו השערה שלהם.
תודות לדף הזה קראתי את הבלוג בריאה של גילי ומירב, ועכשיו אני גם מפקפקת בעמדת בית החולים. קודם לא הייתה שאלה מבחינתי.
חשוב שיש כאן דיון. תודה @}
יול*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי יול* »

מה הייתם עושים במקום האם הזו, והמשפחה שלה?
אם היית בת משפחה של האמא הזו היית יוצאת לרחוב ומתחילה להשחית ולהצית רכוש, לזרוק אבנים על מכוניות, לאיים על חייהם של אנשים?
אני חושבת שגם אם הייתי בת משפחה של האישה הזו ואפילו אם הייתי האישה הזו עצמה, הייתי חושבת שצורת התנהגות כזו היא לא לגיטימית.
צריך לעשות אבחנה ברורה בין הסיפור עצמו לבין התגובות האלימות שבאו בתגובה וכביכול בתמיכה לו.
אם אכן מדובר על אשה בריאה בנפשה ועל ילד קטן ומסכן, אז אכן זה סיפור מזעזע, ואפשר להתקומם נגדו בהרבה צורות אחרות שהן לא אלימות פיזית ומסוכנת.
אפשר לתבוע, אפשר לפרסם את הסיפור המדויק בתקשורת, אפשר להפגין, אפשר להחרים את המקום וכו'.
אבל ההתנהגות האלימה היא לא קשורה לסיפור הזה ואין לה לגיטימציה בשום מקרה,
זה שקושרים ואומרים שאם האמא חפה מפשע אז יש לגיטימיות להתנהגות האלימה שבאה כביכול להגן עליה, מאד בעייתי בעיני.

_אף אחד לא הקים מחאות. אמרו תודה שבסוף הוא ניצל.
לא תבעו את בית החולים על רשלנות פושעת.
לא דרשו לפטר את הרופאה.
לא עשו כלום.
רק חזרו הביתה בשתיקה._
למה? למה לא תבעו את בית החולים? למה לא דרשו לפטר את הרופאה? למה לא הקימו מחאות?
יש הצדקה לתבוע, יש הצדקה לדרוש לפטר את הרופא, יש הצדקה למחות, לתקן עוולות, לעמוד על הצדק מול הממסד.
אין הצדקה לאיים על חייו של ראש המחלקה, אין הצדקה לסכן חיים של אזרחים תמימים, אין הצדקה לאלימות.
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

_מדובר באישה חולה שזקוקה לטיפול

בזה אנחנו לא בטוחים._
תסמונת מינכהאוזן הוכחה כשטויות במיץ גם באנגליה שם הגו אותה וגם בארה"ב. אין דבר כזה. אימהות לא חולות במחלה הזו, היא לא קיימת. זה שטויות במיץ.
יתרון_האור*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2006, 00:00
דף אישי: הדף האישי של יתרון_האור*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי יתרון_האור* »

כמו שכתבתי, ואפשר לקרוא זאת בתגובה שלי למעלה:
אני לא מייצגת אותם
ואני לא מצדיקה אלימות

כך שכנראה אני לא הכתובת לתשובות על השאלות ששאלת.

לגבי סבא שלי... סליחה על הציניות,
אבל בנאדם חולה מאוד בן 80 מול מערכת משומנת של יד רוחצת יד... לא הייתי נותנת סיכוי למשפט נגדם...
ואגב, זה קרה באותו בית חולים בו התרחש הסיפור הנוכחי. מפתיע.
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

אני באמת ובתמים מאמינה שהיתה פשלה גדולה גדולה של הרופאים והצוות המטפל בבית החולים, וכשהאמא הרימה קול צעקה הפנו נגדה את המשטרה והתקשורת. הסיתו את תשומת הלב הציבורית מהבעיה עצמה- סיכון בריאות הילד היקר לה ע"י הרפואה אל אמא שמרעיבה (שטויות!) בתסמונת שלא היתה ולא נבראה!- כל זה בשביל להסיר את אור הזרקורים מהמוניטין של בית החולים.
אז עלינו לא תעבדו.
בלי קשר למוצא האם, לקחת ילד חולה לבית חולים זה מוצא אחרון.
הייתיבסרטהזה*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

יול, את כל-כך תמימה.

גם אני לא מאלה שצועקות. אני שואלת בעדינות ומנסה להבין.
עם אבא שלי גם הלכנו בדרך השקטה. וכאשר הזריקו לו מנות מטורפות של אינסולין והוא מת מזה.
מחאנו בשקט. באנו כל המשפחה למחלקה ודיברנו איתם ועל היחס המשפיל שאבא שלי זכה לו ועל אטימות הצוות.
זה עזר משהו? לא. ממש לא.

אבל כשאני צעקתי בבית החולים והשתוללתי, אז רק התחילו להבין שיש להם פה עסק עם מישהי עקשנית.
אם הייתי ממשיכה בדרך השקטה שלי, יש סיכוי שהילד שלי היום היה מלא בתרופות ויוצא ונכנס מבית החולים.

אפילו חמותי אומרת שאם לא הייתי צועקת זה לא היה נפסק (והיא אומרת את זה בתור אחות שלא סובלת שאנשים מתפרעים).
אתם לא מבינים שהם עושים ניסויים בבני אדם, ובעיקר בילדים וזאת בשם החוק ובשם האנושיות.
הייתיבסרטהזה*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

את כל הדברים שאני אומרת - אני אומרת ממקום שקט וכואב. כואב עד כאב.
עצוב לי שזה המצב. באמת הייתי רוצה שבית חולים יהיה מקום בטוח להיות בו.
כמו שהייתי רוצה שבית ספר יהיה מקום בטוח להיות בו.
אבל אני יודעת שזה לא.
ולכן את הילדים שלי אני אשלח לבית ספר שאני בוטחת בצוות שנמצא שם ולא לבית ספר שאני מחכה שישנה את ההתנהלות שלו.
איל_גיא_חיים*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

_שמעתי על מקרים של רשלנות רפואית קטלנית וגם על מקרים של ניסויים בפציינטים, ולאו דווקא חרדים.
פשוט העדה החרדית מעצם היותם קהילה מאוד מגובשת - מתגייסים כאיש אחד למחאה, ולא מוכנים לשתוק._
מזדהה
איל_גיא_חיים*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

יש הצדקה לתבוע,
אני רוצה לציין שבארץ קשה מאוד לתבוע את מערכת הבריאות
ועוד אליהו מצא היה יו"ר חבר השופטים כשניסו לתבוע את ההחלטה של יהושע מצא כשר בריאות ב1998 של הכנסת פסולת תעשיתית למי השתיה...
...
איל_גיא_חיים*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

_אני באמת ובתמים מאמינה שהיתה פשלה גדולה גדולה של הרופאים והצוות המטפל בבית החולים, וכשהאמא הרימה קול צעקה הפנו נגדה את המשטרה והתקשורת. הסיתו את תשומת הלב הציבורית מהבעיה עצמה- סיכון בריאות הילד היקר לה ע"י הרפואה אל אמא שמרעיבה (שטויות!) בתסמונת שלא היתה ולא נבראה!- כל זה בשביל להסיר את אור הזרקורים מהמוניטין של בית החולים.
אז עלינו לא תעבדו.
בלי קשר למוצא האם, לקחת ילד חולה לבית חולים זה מוצא אחרון._
נראה לי שיכול מאוד להיות שלוטם ממש עלתה על מה שקורה כאן בארץ
פלוני_אמא*
הצטרפות: 23 יולי 2009, 13:39

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי פלוני_אמא* »

צריך לעשות אבחנה ברורה בין הסיפור עצמו לבין התגובות האלימות שבאו בתגובה וכביכול בתמיכה לו.
אם חוטפים לך את הילד באלימות ומנסים עליו תרופות קטלניות את תהיי נורא מנומסת....?....????
תעשי אבחנה ברורה?????
הייתיבסרטהזה*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3750636,00.html

מי יודע, אולי כל הסיפור הזה בשביל להפיל את סגן השר?!
פלונית*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי פלונית* »

אם היית בת משפחה של האמא הזו היית יוצאת לרחוב ומתחילה להשחית ולהצית רכוש, לזרוק אבנים על מכוניות, לאיים על חייהם של אנשים?
בטח שלא
ולכן יש סיכוי טוב שאם בית החולים ייגרום נזק לבן משפחה שלי .
בן המשפחה שלי ייפגע .
אני אבכה בשקט .
ובית החולים יעבור לסדר היום.
או יאשים אותי בגרימת נזק לבן משפחתי.
זה גורלם של האנשים הנורמליים .
בעולם מופרע .
יש ייתרון מסויים למופרעים.
וזה עדיין לא אומר שאני בוחרת להיות מופרעת.
איל_גיא_חיים*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

_בעולם מופרע .
יש ייתרון מסויים למופרעים.
וזה עדיין לא אומר שאני בוחרת להיות מופרעת._
כשאנחנו מאוחדים אין צורך באלימות
http://www.meshanim.com/index.htm
ממ*
הצטרפות: 11 ינואר 2006, 19:32

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי ממ* »

הרי דווקא בגלל שמדובר בקהילה מלוכדת הם יכולים לנקוט באמצעים בעלי השפעה ולא אלימים. הפגנות, החרמת בית החולים ועוד.
להשחית לשכת רווחה? לאיים על חיים של רופא? לפגוע פיזית באנשים?
מזעזע. טרור. מחפיר.

ו
_אני באמת ובתמים מאמינה שהיתה פשלה גדולה גדולה של הרופאים והצוות המטפל בבית החולים, וכשהאמא הרימה קול צעקה הפנו נגדה את המשטרה והתקשורת. הסיתו את תשומת הלב הציבורית מהבעיה עצמה- סיכון בריאות הילד היקר לה ע"י הרפואה אל אמא שמרעיבה (שטויות!) בתסמונת שלא היתה ולא נבראה!- כל זה בשביל להסיר את אור הזרקורים מהמוניטין של בית החולים.
אז עלינו לא תעבדו._
אני חושבת שזה ממש מוגזם להאמין באמת ובתמים שהיתה התנהלות כל כך מפלצתית לפני שזה נבדק. כל תלמידי הרפואה שפגשתי הם נורמלים לחלוטין, אז להאמין שאפשר להפוך אותם למפלצות אדם? אולי. אבל צריך לבדוק זאת (האמת היא שזה קורה לחיילים שהופכים לקלגסים אכזריים בשטחים).
לי, אגב, היו התנסויות מדהימות בשני בתי חולים, כולל שיתוף פעולה מלא עם הליכה נגד הזרם ונגד ההצעה הטיפולית. אני אישית הגעתי למצב של בקיאות גבוהה מאוד במחלה המדוברת, והרופאים אף פעם לא היו מאוימים מזה. הם תמיד התפעלו ועבדו איתי יחד.
אני עדיין בטוחה שיש גם זוועות בבתי חולים. אין לי ספק שיש זוועות והסתרות וידוע גם על שחיתויות.
אבל גם פרנויה כללית כזאת היא מסוכנת.

באותה מידה אני יכולה להגיד שבקהילה כל כך דכאנית כלפי נשים, עם התנהגויות כל כך אלימות וקיצוניות, הגיוני שנשים כלואות ומדוכאות תיטרף עליהן דעתן. לי זה גם נשמע סיפור הגיוני. רק אתמול שמעתי ראיון ברדיו עם אשה דתייה שסיפרה על חוסר הבחירה שיש לנשים ועל הלחץ שכמעט הוציא אותה מדעתה. ללדת בשרשרת מגיל נערות, לחיות בעוני, בלי שום תקווה למימוש עצמי או לבחירה של איך ומתי ועם מי להקים משפחה, עם חסימה של מקורות ידע, להתחתן בשידוך בלי להכיר את הבעל קודם. נו... אני הייתי מאבדת את זה. גם זו אפשרות.
יול*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי יול* »

יתרון האור, מאיפה הציטוט?
כי כרגע קראתי שעדיין אין פרטים על הבדיקה:
וייל נזהר מאוד שלא להסגיר פרטים לגבי הבדיקה עצמה, שהוא מנוע כמובן ממסירתם מסיבות אתיות וחוקיות. את ההדלפות מהכיוון החרדי, שטענו אמש כי בבדיקה נמצא שהאם בריאה נפשית, הוא אינו מאשר או מכחיש, אלא רק מתייחס לעצם קיומן: "ההדלפות הן ביטוי של הפוליטיזציה של כל מה שקורה בארץ בעקבות הסיפור. זו הדלפה של אנשים שצריכים את ההדלפה הזו. כל מה שקראתי בעיתונות זה הדלפות - והרי שנינו יודעים שהאמת היא לא המרכז של הוויה בכלי התקשורת. 90 אחוז ממה שמפורסם בתקשורת הוא לא נכון. אני לא עוסק בהדלפות אלא בבדיקה רפואית.
הכתבה המלאה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3751060,00.html

אפילו חמותי אומרת שאם לא הייתי צועקת זה לא היה נפסק
לא אמרתי לא לצעוק, חשוב מאד לצעוק, חשוב מאד מאד וכפי שאת מעידה בעצמך אפילו מועיל.
אמרתי שאין לגיטימציה לשלח חבורת בריונים להתפרע ברחובות.
אני הייתי פעם באזור של התפרעות חרדים. זה פחד מוות, מכל מקום יכולה לצנוח עליך אבן או בקבוק שבור ולהרוג אותך.
הם בכוונה מתנכלים לעוברי אורח. גם הפעם זה היה ככה. אין לזה שום קשר למה שקורה בבית החולים באותו רגע עם האם ובנה.
אני לא מתנגדת למעשיה של האם, מי אני שאשפוט אם הבאה להגן על בנה? מי אני שאחליט אם היא נוהגת באחריות מול הרופאים ומול הממסד?
אני לא יודעת כלום ולא מתימרת לדעת (וגם לא חובבת ממסד בשום צורה, גם לא ממסד רפואי).
אני מתנגדת לאלימות ברחובות, זו שמסכנת אנשים אחרים וזו שהמבצעים אותה כלל לא יודעים את פרטי הסיפור שלשמו הם נלחמים כך.
קצת מפחיד אותי שכל כך הרבה אנשים פה תומכים באלימות הזו.

_אם חוטפים לך את הילד באלימות ומנסים עליו תרופות קטלניות את תהיי נורא מנומסת....?....????
תעשי אבחנה ברורה?????_
זה ממש לקחת ולעוות את דברי. לא דיברתי על מעשיה של האם ולא דיברתי על נימוס.
וכן, אני אעשה אבחנה ברורה. בשום מצב אין הצדקה לאלימות של חבורת בריונים ברחובות.
אני אגיד שוב, אני לא מתיחסת למעשיה של האם ולא חושבת שהיא צריכה להיות נימוסית או נחמדה, להיפך, שתצעק ותלחם ותוציא אינפוזיות ותעשה כל מה שהיא חושבת שצריך לעשות כדי להציל את בנה (בהנחה שהיא אכן בריאה נפשית).
מה שלא צריך לקרות זה אלימות וטרור ברחובות, ורק להם אני מתנגדת.
יול*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי יול* »

הרי דווקא בגלל שמדובר בקהילה מלוכדת הם יכולים לנקוט באמצעים בעלי השפעה ולא אלימים. הפגנות, החרמת בית החולים ועוד
בדיוק! והם גם יצליחו. יש להם הרבה כוח, הם לא צריכים לנהוג באלימות.
האלימות היא נורמת התנהגות קלוקלת שמשום מה הפכה לרווחת ושצריך להוקיע.
תמרול_ה*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 14:17
דף אישי: הדף האישי של תמרול_ה*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי תמרול_ה* »

אני מרגישה שהדבר העיקרי שמאפיין את הדף הזה, הוא הביטחון העצום שיש להרבה מהכותבים בכך שהאם "עם תסמונת מינכהאוזן" על כך ש"תסמונת מינכהאוזן היא שטות מוחלטת", "שהאם מקורבת לאנשים בכירים", "שהאם מצילה את הילד מהטעויות המזעזעות של הממסד הרפואי" שהיא הרעיבה את הילד, שהיא הרעילה את הילד, שהיא הוציאה לו את הזונדה, וכולי וכולי וכולי.
הסיפור הזה משום מה מעלה עוצמות מאד גבוהות של רגש ושל ביטחון ב"עובדות".
הסיפור נופל על קרקע פוריה של מיתוסים שיש לנו על אחרים ועל עצמנו, אמונות, דעות "מוצקות ועובדתיות",
ומשום מה יש לי תחושה שיש כאן מורכבויות נוספות, מיסתוריות מעט.
משהו של שפה אחרת שאני לא מבינה אותה, משמעויות שאיני מצליחה לקדד.
פלונית*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי פלונית* »

_האלימות היא נורמת התנהגות קלוקלת שמשום מה הפכה לרווחת ושצריך להוקיע.
יול
אני מסכימה איתך שאלימות זה דבר מפחיד .
אני מבועתת מהאלימות שהחרדים השתמשו בה בעקבות המעצר של האם.
וודאי שזו התנהגות לא מוסרית .
עוברי אורח שמותקפים על לא עוול בכפם זה דבר שאסור שייקרה!

יחד עם זאת ראוי שנבחן את תפיסתנו ויחסנו כלפי האלימות ללא דעות קדומות.
האם אלימות היא תמיד לא מוסרית ?
האם אדם וציבור חייבים תמיד לבחור בדרך הבלתי אלימה ?
האם אין רגעים וסיטואציות בהן חובה לפעול באלימות.
והבחירה באי אלימות היא תוצר של :
פחד .
או אדישות.
או חולשה .
או פשוט הרגל.
אני רוצה להוסיף שבמדינת ישראל רשויות אכיפת החוק נוקטות פעמים רבות באלימות מבהילה שלא בצדק.
ושוטר שפועל באלימות יזכה לעיתים קרובות . בגיבוי מהממונים עליו. ללא קשר לנסיבות. רק משום שהוא מתוך המערכת.
ואני אוסיף סיפור אישי :
לפני שנה בערך . חניתי בפינת רחוב.
הבת שלי הייתה איתי באוטו. היא יצאה כדי לקחת משהו מבית של חברה ואני חיכיתי לה באוטו.
לידי מול שמשת המכונית היכו 4 שוטרים בחור צעיר .
הם היכו אותו באלימות . בעטו בכל חלקי גופו , הפילו אותו לרצפה ודרכו עליו.
לאחר מכן שילחו אותו לדרכו .
ואז התגלגלו מצחוק.
אני ישבתי ברכב ורעדתי -
פיזית. מפחד מזעם מתסכול .
וכמובן הכי פחדתי שהבת שלי תגיע ותהיה עדה לכל הסיטואציה.
חשבתי לרדת ולבקש מהם את הפרטים האישיים שלהם כדי לפנות לממונים עליהם. אבל לא העזתי לעשות זאת.
אילו הייתה לי מצלמה הייתי אולי מצלמת אותם. ואז מה ?
ואני אומר לך את האמת .
אילו הייתי מסוגלת
ולא פוחדת.
הייתי שמחה להכות אותם.
ואני מעולם לא הכיתי אף אחד .
ש_י_ר_י*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי ש_י_ר_י* »

_אני מתנגדת לאלימות ברחובות, זו שמסכנת אנשים אחרים וזו שהמבצעים אותה כלל לא יודעים את פרטי הסיפור שלשמו הם נלחמים כך.
קצת מפחיד אותי שכל כך הרבה אנשים פה תומכים באלימות הזו._

בהחלט בהחלט. כל מילה.
ש_י_ר_י*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי ש_י_ר_י* »

תסמונת מינכהאוזן הוכחה כשטויות במיץ גם באנגליה שם הגו אותה וגם בארה"ב. אין דבר כזה. אימהות לא חולות במחלה הזו, היא לא קיימת. זה שטויות במיץ.

מאיפה המידע? יש לך קישור אולי? (אם באמת אין דבר כזה, זה שופך אור על כל הפרשה). בהחלט יכול להיות, למרות שאני לא שמעתי שהוכיחו שזה לא קיים.
זה קצת מזכיר לי את "מחלת ההיסטריה" שנשים במאה ה-19 היו חולות בה...
הייתיבסרטהזה*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

לא תומכת באלימות. אבל יכולה להבין מאיפה זה מגיע.
רוקדת_לאור_ירח*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

נראה לי שיכול מאוד להיות שלוטם ממש עלתה על מה שקורה כאן בארץ
כאילו דה.. ברור. מה נראה לך היתה המלחמה בעזה בעיתוי הכה מפתיע של חודש לפני בחירות?
רוקדת_לאור_ירח*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

למרות שאני לא שמעתי שהוכיחו שזה לא קיים.
הפוך. לא הוכיחו כמו שצריך שזה קיים.
ע.ק.*
הצטרפות: 23 יולי 2009, 22:16

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי ע.ק.* »

יש בסיפור הזה המון קצר תיקשורתי...יש קהילה עם שפה תרבותית שונה, לפנות אליה בשפת העולם ה"חילוני " זה פשוט חלמאות...
ושתי אנקדוטות מחיי...
בעברי הלא רחוק הייתי אחות בטיפת חלב (לתקופה מאוד קצרה...), ונקראתי לביקור בית אצל משפחה חרדים עם עשרה ילדים שיש חשש שהאמא לא מתפקדת.
יצאתי לשם עם מנהל התחנה , היא ראתה דבר אחד , ואני ראיתי אחר...
היא חשבה שלחתן יש בעיות ראיה כי הוא לא היסתכל עליה כשדיבר איתה, הבית לא ניראה כמו אחרי שטיפה אבל נראה נקי יחסית לבית שמסתובבים בו הרבה ילדים, לדעתה הוא היה מוזנח.שני סירים גדולים עמדו על הגז, אני חשבתי שזה מעיד על כך שיש ארוחה חמה בבית ,והיא-אני לא יודעת מה היא חשבה...
מה גם שהיתה תמיכה של הקהילה והתגיסות של המשפחה ( הבת הנשואה הגיעה לעזור..)
היה קשה לשכנע אותה שלא לפנות לרווחה...
וסיפור שני הוא: שבעברי היותר רחוק עבדתי באלי"ן ושם אושפז ילד חרדי עם חשד להרעבה, היה אסור להורים לראות אותו, והוא היה פשוט אומלל הסיפור פורסם בעיתונות והיה טררם גדול ובסוף זה הסתבר כשחשד סרק...
ד"א-
לא הבנתי למה צריך לעבור בשכונות החרדיות דווקא בשבת ודווקא בלבוש לא צנוע
הייתיבסרטהזה*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

ע.ק. - תודה על הדוגמאות.
זה בדיוק מה שאני טוענת שיש פה מאבק של המוסדות על עליונות תרבותית.
זו תפיסה תרבותית. בתור אנשים שמשרתים את הציבור - הם חייבים להבין שיש תפיסה תרבותית שונה משלהם והיא לא בהכרח מובילה לאסונות.
הם כל-כך נעולים על כך שהדרך שלהם נכונה שהם בטוחים שכל מי שלא עושה כך הוא לא אחראי. וכשהם נעולים כך - זה מביא לחוסר אונים שמביא לתסכול שמביא לכעס שבסופו של דבר עלול להביא לאלימות מילולית ואחר-כך לאלימות פיזית.
יול*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי יול* »

???
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

לנוחות הקוראים, מביאה ציטוט מוויקיפדיה. זה תרגום של הערך האנגלי.
בשנות ה-90 ובתחילת המאה ה-21 הופיע פרופסור מדואו, אשר פירסם לראשונה את תאור התסמונת, כעד מומחה במאות משפטים, כולל במספר משפטי רצח בהם התעורר חשד של גרימת מוות בעקבות תסמונת מינכהאוזן באמצעות שליח. בשלושה מקרים נמצא כי אימהות הורשעו בטעות על רצח ילדיהם על יסוד עדותו של מדואו ונשלחו למאסר[9]. בעקבות מקרים אלה עמד מדואו על סף שלילת רשיונו לעסוק ברפואה בבריטניה. בשנת 2003 האשים ארל האו, שר הבריאות בממשלת הצללים הבריטית, את מדואו בכך שהמציא "תאוריה ללא מדע" וסירב להביא ראיות לכך שתסמונת מינכהאוזן באמצעות שליח אכן קיימת. חשוב לעמוד על האבחנה בין הטענה העובדתית לפיה הורה הגורם נזק לילדו, אירוע פיזי שניתן לאוששו בקלות (ואשר קיימות ראיות מוצקות רבות לכך שהוא מתרחש לעיתים), לבין הטענה באשר למניע להתנהגות זו, טענה שקשה יותר לאוששה ואשר אותה מנסה להסביר תסמונת מינכהאוזן באמצעות שליח. הורה, או משמורן, עשוי להזיק לילד שבמשמורתו ממניעים רבים ושונים (למשל, התפרצות זעם), לאו דווקא מתוך רצון לרכוש אהדה ותשומת לב.

שאלת המניע להתנהגות עשויה להיות מכרעת בהליכים פליליים, בהם התובע חייב להוכיח לא רק את ההתנהגות, אלא אף את היסוד הנפשי ההופך התנהגות זו לעבירה פלילית. ברוב הערכאות המשפטיות, רופא יכול להעיד כמומחה בשאלה האם הילד ניזוק בידי הורהו, אולם יתקשה עד מאד לשער את המניע המסתתר מאחורי ההתנהגות. העובדה שמחלה ילד נגרמה, או הומצאה, על ידי הורה, איננה מגדירה את המניעים של ההורה בגרימת הנזק ואיננה מצביעה בהכרח על הצורך של ההורה המזיק בתשומת לב או אהדה. בספרות הרפואית קיימים למעלה מ-2,000 דיווחי מקרה של נזקים לילדים, או המצאת מחלה של ילד, שנגרמו על ידי הוריהם.
ע.ק.*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי ע.ק.* »

יול, מהמעט שאני מכירה את ירושלים, החרדים גרים באיזורים מרוכזיםכמו: גאולה,מאה שערים,וכד', אף אחד לא יזרוק עליך אבנים בקטמון ,ואפילו החרדים של רמות אשכול לא יחשבו על זה,אז בלי קשר למקרה הספציפי לא הבנתי למה לסוע דרך האזורים האלה בשבת...
או למה ללכת באיזורים אלה בגופית חוטים ...אם אין כאן עינין של דווקא..
אשמח באמת להבין...
ע.ק.*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי ע.ק.* »

ובקשר לדיכוין של הנשים החרדיות..
השאלה היא האם הן מרגישות חנוקות ומדוכאות?
האם הן היו רוצות לדבר עם התקשורת?,
דעתי היא שלא ,
למעשה גם אני לא הייתי רוצה ,בעיקר כשברור שהגישה של התקשורת היא עויינת,גם לי היה נח להיות מוגנת בגלימתו של בעלי או אבי.ואני לא חרדיה ולא התחתנתי בגיל 20, והספקתי כבר להתחכך בעולם לפני שהתחתנתי וילדתי ילדים...
צריך קצת להכיר את העולם הזה,שם תגלי שהנשים מברובן ממש לא אומללות וממש לא מושתקות אלא ,מאוד מוגנות ומצד שני בתוך המעגל החברתי החרדי יש להן הרבה השפעה וכח, לפעמים סמוי ולפעמים גלוי...
יול*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי יול* »

החרדים גרים באיזורים מרוכזיםכמו: גאולה,מאה שערים,וכד', אף אחד לא יזרוק עליך אבנים בקטמון ,ואפילו החרדים של רמות אשכול לא יחשבו על זה,אז בלי קשר למקרה הספציפי לא הבנתי למה לסוע דרך האזורים האלה בשבת...
אין הפרדה כל כך ברורה בין השכונות. המהומות על החניון שנפתח בשבת היו באזור מרכז העיר, סתם לדוגמא.
לא תמיד הם מתפרעים רק בשכונות שלהם, מה גם שיש שכונות קרובות, צמודות, וכבישים שלפעמים חייבים לעבור בהם שעוברים בתוך או על גבול שכונה חרדית.
לא הבנתי למה לסוע דרך האזורים האלה בשבת...
לא תמיד הם מתפרעים בשבת ולא תמיד נושא ההתפרעות הוא חילול השבת, כמו שקרה במקרה הנוכחי.
כשאין ברירה והכביש לבית שלך עובר על גבול שכונה חרדית את תסעי בו גם בשבת, לא כפרובוקציה אלא פשוט כדי להגיע הביתה.
או למה ללכת באיזורים אלה בגופית חוטים ...אם אין כאן עינין של דווקא..
מאיפה הדוגמא הזאת? זה משהו שאני אמרתי? אני מעולם לא הולכת עם גופית חוטים באזור של חרדים, אבל גם עם טישירט רגיל ומכנסיים אפשר לקבל יריקות ודברי נאצה (אבל עניני צניעות כבר פחות קשור לדף הזה).
ממ*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי ממ* »

כל אחד מאיתנו יש מעט מהגזענות. רק כל אחד מפנה את זה כלפי קבוצת מיעוט אחרת
קודם כל, כדי להימנע מדמגוגיה, יש לדייק בביטויים ובייחוסים. גזענות היא תפיסה של קבוצה מגזע אחר כנחותה. זה לא תפיסה של קבוצה כנחותה בגלל המעשים והבחירות שלה. זו תפיסה של מישהו כנחות רק משום מוצאו. ברור? החרדים הם מהגזע שלי, והם בוחרים את צורת חייהם, שאני מבקרת בנחרצות את היותה דכאנית וחשוכה ושוביניסטית.

קודם כל, כשעלי התנפלו (וקשה לתאר את הטראומה), זה קרה כשנקלעתי בטעות לשכונה החרדית כשטיילתי ברגל בשבת בירושלים בלבוש רגיל לחלוטין.

דבר שני, למה לא לעבור בשכונות האלה בשבת?? אני אומרת לחרדים לא לעבור מתחת לבית שלי בתל אביב החילונית כי הנשים גלוחות הראש עם הפאה זה מבעית אותי, והילדות בנות השלוש שמכסים להם את הגוף מכף רגל ועד ראש ב-30 מעלות חום ו-70 אחוזי לחות, זה נראה לי סוטה (מי שמכסה מכף רגל ועד ראש ילדה בת שלוש בקיץ תל אביבי חושב כנראה שהיא בעלת יכולות פיתוי מיניות. אחרת, למה לכסות אותה)? לא. שיילכו היכן שהם רוצים כמה שהם רוצים, ושאף אחד לא יגיד לי לאן ללכת.
אני מסכימה שמכוניות רועשות או אופנועים ביום מנוחה זה לא לעניין. אבל זה בכל הארץ, חילונית כדתית.

_האם הן היו רוצות לדבר עם התקשורת?
דעתי היא שלא ,
למעשה גם אני לא הייתי רוצה ,בעיקר כשברור שהגישה של התקשורת היא עויינת,גם לי היה נח להיות מוגנת בגלימתו של בעלי או אבי.ואני לא חרדיה ולא התחתנתי בגיל 20, והספקתי כבר להתחכך בעולם לפני שהתחתנתי וילדתי ילדים...
צריך קצת להכיר את העולם הזה,שם תגלי שהנשים מברובן ממש לא אומללות וממש לא מושתקות אלא ,מאוד מוגנות_
אני שמחה שכתבת את הקטע הזה. הוא פשוט דוגמה מובהקת לדכאנות.
הוא מכיל משפטים ממש זהים למשפטים של אחמדינג'ד באוניברסיטת קולומביה בניו יורק. גם הוא אמר שהם מכבדים נשים על ידי כך שמגנים עליהן.
מה עם זכות בחירה??
למה, לכל הרוחות, כל הנשים צריכות להיות מוגנות על ידי בעל או אבא?? הן חלשות? מפגרות? לא יכולות להתמודד??
ומה עם מי שלא רוצה, אוי ואבוי לתעוזה, להיות מוגנת? למה לה אסור לה להופיע בתקשורת??
היא בוחרת את זה? לא. אין לה זכות בחירה
זה נראה למי מהאמהות פה שאף אמא חרדית לא יכולה לדבר בציבור על העניין. לספר על אורחות החיים של האמא המדוברת? שחברות שלה לא יכולות לדבר עליה? הכל מנוהל על ידי גברי העדה.
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

החרדים גרים באיזורים מרוכזיםכמו: גאולה,מאה שערים,וכד', אף אחד לא יזרוק עליך אבנים בקטמון ,ואפילו החרדים של רמות אשכול לא יחשבו על זה,אז בלי קשר למקרה הספציפי לא הבנתי למה לסוע דרך האזורים האלה בשבת...

מזכירה מה שכתבתי לפני שבוע:
_לפני שבוע וחצי קרובת משפחה שלי שנסעה בשבת אחה"צ בכביש 9 בירושלים נפלה קורבן לאלימות החרדים - זרקו עליה אבנים, נופצה שמשה אחורית במכונית, ביתה בת ה 10 ניצלה בנס כי האבן עברה לה מעל הראש. היא "רק" התמלאה בזכוכיות, והיא ואחותה בת ה 6 היו בהלם.
אף אחד לא התייחס לזה אע"פ שהוגשה תלונה למשטרה, כי לא היה צורך בהגעה לבי"ח וכמובן כי זה לא היה רצח, אלא רק ניסיון לרצח. את התוצאות של ההתעלמות הנ"ל, של הסלחנות כי "בעצם לא קרה כלום" כולנו רואים היום._

כביש 9 לא עובר בתוך שום שכונה!

ועכשיו, כתושבת צפון ירושלים שלא יכולה להגיע לשום מקום, כולל כשהבן שלי היה זקוק לטיפול רפואי בשעות הערב ואני נאלצת לנסוע דרך כביש בגין ולעשות עיקוף דרך חצי עיר כדי להגיע למוקד לילה, או סתם כדי להגיע לספרייה אני צריכה לנסוע דרך ערמות זבל, או כשאמא שלי צריכה ללכת ברגל 45 דקות כדי להגיע לעבודה כי האוטובוס לא יכול לנסוע במסלול הרגיל שלו, אז כן, זה מאוד מעצבן.

וזה באמצע השבוע, לא בשבת.

ממליצה לכולם על הגליון החדש של "ארץ אחרת" בנושא הכפייה החרדית האלימה מאוד בבית שמש - לקרוא ולא להאמין. פשוט נורא ואיום. אלימות ללא גבולות (כולל נגד חרד"לים) והמשטרה מפחדת להתערב.
רוקדת_לאור_ירח*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

כפי שאמרו במעלה הדף: יש הבדל בין סוגיית הילד ואימו (מסרבת לקרוא לה "האם המרעיבה", מצטערת) לבין התנהגות אלימה מצד קבוצות מסויימות באולוסיה כלפי קבוצות אחרות.
אגב, אישית אני חושבת שהחילוניים כקבוצה כפייתיים ואלימים לא פחות, רק בדרכים הרבה פחות ישירות. למנוע עבודה ממי שלא רוצה/לא יכול לעבוד בשבת, לפתוח קניונים ביום המנוחה (אפילו בארה"ב ביום א' חלק ניכר מהעסקים סגור או פתוח להרבה פחות שעות, שלא לדבר על אירופה) , שלטי חוצות עם מסרים מיניים ואף פדופיליים, אלה מסרים שנכפים עלינו ואנחנו מקבלים אותם בעוד החרדים מסרבים לקבל אותם.
הקנאה שלי בחרדים לא מתבטאת ברצון להיות אלימה כלפי אחרים, אבל כן הייתי רוצה שכשיצא קטלוג פדופילי של פוקס אף אחד, פשוט אף אחד לא יקנה את הבגדים האלו למשך מספיק זמן שהם ישנו דרכיהם להרבה זמן.
ממ*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי ממ* »

גב, אישית אני חושבת שהחילוניים כקבוצה כפייתיים ואלימים לא פחות
החילונים הם לא קבוצה.
ממ*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי ממ* »

למנוע עבודה ממי שלא רוצה/לא יכול לעבוד בשבת, לפתוח קניונים ביום המנוחה (אפילו בארה"ב ביום א' חלק ניכר מהעסקים סגור או פתוח להרבה פחות שעות, שלא לדבר על אירופה) , שלטי חוצות עם מסרים מיניים ואף פדופיליים, אלה מסרים שנכפים עלינו
התכוונת לקפיטליסטים כקבוצה. אני חילונית ומתנגדת אדוקה לקפיטליזם.
אין כל קשר בין קפיטליזם לחילוניות. רבים ממובילי הקפיטליזם בארצות הברית, למשל, הם נוצרים דתיים מאוד.

הייתי רוצה שכשיצא קטלוג פדופילי של פוקס אף אחד, פשוט אף אחד לא יקנה את הבגדים האלו למשך מספיק זמן שהם ישנו דרכיהם להרבה זמן.
גם אני. מאוד.

והייתי גם רוצה שלא יתכחשו לדכאנות ולהסתרות של קבוצה שהיא כן קבוצה. יש פה עניין רציני של הורות מול בתי חולים. תנו לנשים לדבר והפסיקו להשחית לשכות רווחה ולאיים על חיי רופאים.
רוקדת_לאור_ירח*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

התכוונת לקפיטליסטים כקבוצה
צודקת, רק שראיתי בישראל (רק בישראל) קבוצות שמגדירות את עצמן כ"סוציאליסטיות" או לפחות כחברתיות, כגון מרץ ולא רק הם, נלחמים עבור פתיחת קניונים בשבת. מבחינתי הם קפיטליסטים אבל הם יגידו לך שהם פועלים נגד כפיה דתית.
ממ*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי ממ* »

צודקת, רק שראיתי בישראל (רק בישראל) קבוצות שמגדירות את עצמן כ"סוציאליסטיות" או לפחות כחברתיות, כגון מרץ ולא רק הם, נלחמים עבור פתיחת קניונים בשבת. מבחינתי הם קפיטליסטים אבל הם יגידו לך שהם פועלים נגד כפיה דתית.
את צודקת. אני מתנגדת מאוד לפתיחת קניונים בשבתות. הבעיה בישראל שבגלל הכפייה הדתית המאבקים הסוציאליסטים מתערבבים עם מאבקים נגד הכפייה שלעתים יש להם תוצאות קפיטליסטיות. לעתים נאבקים למען פתיחת חנויות בשבת, על אף הנזק העצום שזה עושה לעובדים ולמשפחותיהם (כי עכשיו המעבידים יכולים להפעיל עליהם לחץ לעבוד ביום המנוחה, וזה מגביר את הצרכנות כבילוי. איכס)--עושים זאת רק כדי למנוע מהדתיים להפעיל את הטרור שהם מעוניינים בו. גם זה חשוב, למנוע כפייה דתית.
םימנ*
הצטרפות: 25 יולי 2009, 10:16

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי םימנ* »

מומלץ לקרוא את גדעון לוי על הנושא בעיתון של שבת
איל_גיא_חיים*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

אני חושבת שזה ממש מוגזם להאמין באמת ובתמים שהיתה התנהלות כל כך מפלצתית לפני שזה נבדק. כל תלמידי הרפואה שפגשתי הם נורמלים לחלוטין, אז להאמין שאפשר להפוך אותם למפלצות אדם? אולי. אבל צריך לבדוק זאת (האמת היא שזה קורה לחיילים שהופכים לקלגסים אכזריים בשטחים).
הסטודנטים לרפאוה לא מפלצות
האמת שהסתדרות הרופאים נלחמת גם בהם ובמאבקם הצודק לישון ולא לעבוד 26 משעות רצוף בבתי חולים שזה גם סכנת חיים
...
מישהי_מקבוצת_הדתיים*
הצטרפות: 26 יולי 2009, 12:13

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי מישהי_מקבוצת_הדתיים* »

החילונים הם לא קבוצה.
בעינייך הם לא קבוצה .
משום שאת חלק מהם.
  • תמיד קבוצת האנשים אליה את משתייכת תיראה לך כמגוונת. רבת פנים ומלאה תתי קבוצות .
לעומת זאת קבוצת האנשים שאת לא מכירה ולא שייכת אליה תיראה לך כמשהו אחיד .
מה את יודעת על קבוצת החרדים ? או על קבוצת הדתיים ?
חוץ ממה שקראת בעיתון ?

מה עם זכות בחירה?
הנשים הללו בוחרות להיות שייכות לקבוצה שבה נשים לא מתראיינות.
זו הבחירה שלהן.
ממ*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי ממ* »

_מה את יודעת על קבוצת החרדים ? או על קבוצת הדתיים ?
חוץ ממה שקראת בעיתון ?_
הרבה מאוד מאוד. והרבה גם מהיכרות אישית.

_מה עם זכות בחירה? הנשים הללו בוחרות להיות שייכות לקבוצה שבה נשים לא מתראיינות.
זו הבחירה שלהן._
זה פשוט התכחשות, הטעיה ואי אמירת אמת. זאת הצגה מסולפת של מושג ה"בחירה".
הן באמת בוחרות? ולמה הקבוצה הזאת לא מאפשרת להן לדבר בתקשורת ולהישאר בקבוצה? איזה דכאנות זאת? ואם במקרה כזה, למרות שמישהי שייכת לקבוצה היא רוצה לצאת להגנת האמא המדוברת?
אוי. אסור לה. היא לא יכולה לשנות את דעתה ולהישאר בקבוצה.

אין לנשים חרדיות כל בחירה. הן נולדות לקבוצה שגוזלת מהן זכויות אנושיות, בעוד שהזכויות הללו מוקנות לגברים. אין להן כל יכולת לבחור אחרת. אלא אם כן הן יוצאות מהקבוצה. אבל אז הן מנודות ברוב המקרים, נטולות כסף והשכלה להסתדר מחוץ לקבוצה הדכאנית.

ואגב, להשתייך לקבוצה שגוזלת ממך את זכויותיך הבסיסיות כאדם זאת החלטה לא מוסרית אישית (וראי "עבד נרצע").

איזה מין קבוצה זאת, שמטילה כל כך הרבה איסורים על נשים, ומתירה את אותם דברים לגברים?

תמיד קבוצת האנשים אליה את משתייכת תיראה לך כמגוונת. רבת פנים ומלאה תתי קבוצות .
כחילונית, אני יכולה לעשות מה שאני רוצה. ולטעון שהמגוון בתוך העדה החרדית הוא מקביל למגוון בתוך ה"קבוצה" החילונית זה פשוט שקר. זאת דמגוגיה שמאפשרת לקבוצה הדכאנית הזאת להתקיים ללא הפרעה.
חילונית יכולה להיות נשואה, גרושה, רווקה, לסבית, לגור עם אשה, להתחתן באיזה טקס שהיא רוצה, באיזה גיל שהיא רוצה, להתחתן גם עם אשה ולגדל ילד ממישהו אחר. לעבוד במה שהיא רוצה ולהתלבש איך שהיא רוצה ולהסתובב באיזו חברה שהיא רוצה, ולדבר ולשיר בציבור כרצונה. לגדל שערה כרצונה, ולא לכסות את הגוף שלה מכף רגל ועד ראש כרצונה, ולגדל את ילדיה כרצונה ולשבת באוטובוס איפה שהיא רוצה ולנסוע ולטוס לאן שהיא רוצה. כל זה יוצר מגווני חיים עצומים.
נקודות_ורודות_אגדיות*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

ממ |Y|

ורוצה להוסיף ואם כבר כתבתי את זה איפה שהוא באתר , לא נורא:
לעניות דעתי, העולם ייוושע כשהאישה המוסלמית תרים את ראשה (וזה מתקשר גם לנושא השיחה פה...)
ממ*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי ממ* »

וואו. תודה, נקודות.

לעניות דעתי, העולם ייוושע כשהאישה המוסלמית תרים את ראשה (וזה מתקשר גם לנושא השיחה פה...)
על זה בדיוק חשבתי הבוקר! חשבתי על כך שכשקראתי ב"הארץ":
"ממשלת חמאס תחייב את הנשים ברצועת עזה לעטות כיסוי ראש
מאת אבי יששכרוף
ממשלת הארגון אישרה שורת חוקים שנועדו לשמור על המוסר והדת האיסלאמיים. על פי דיווחים, בשטח כבר מסתובבים אנשי משמרות הצניעות וכופים קוד לבוש"

הרי גם בקרב הקהילה החרדית יש אלה שמפעילים משמרות צניעות. וגם בלי משמרות צניעות, האם יש נערה אחת שמתחתנת ומעיזה לומר "אני לא מגלחת את הראש, לא חובשת פאה, לובשת חולצות עם שרוול קצר"?האם אכן תוכל להתחתן בכלל? האם תוכל להסתובב בשכונתה בשקט? לא.
רוקדת_לאור_ירח*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

מאד לא מסכימה לגבי האמירה על החופש של החילוניות לעומת הדתיות.
בתור לא דתית זה עדיין נשמע לי כמו "יש לי חופש לעסוק בזנות" בערך, או משהו בסגנון הזה.
ממ*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי ממ* »

בתור לא דתית זה עדיין נשמע לי כמו "יש לי חופש לעסוק בזנות" בערך, או משהו בסגנון הזה.
:-0 ?????
חופש של כסות ואי כסות
חופש תנועה
חופש בחירת מקצוע
חופש נישואין וטקס נישואין
חופש בחירה של מין הפרטנר/ית
חופש התבטאות בציבור
חופש בחירת מקום ישיבה באוטובוס
חופש בחירת מקום ישיבה בבית כנסת (רפורמי)

ולעניינינו שוב: חופש להתבטא בכלי התקשורת בסיפור כל כך חשוב שנסוב על אודות אמהות, הורות בכלל, התמודדות עם בתי חולים.
כל זה נשלל מרוב החרדיות, וניתן לחילוניות.

כל זה נראה לך שקול ל"חופש להיות זונה"
:-0 ??????????
נקודות_ורודות_אגדיות*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

ואולי נזכיר פה שרוב הזונות בעולם, לא ממש נהנות מזה...
לרוב הן מובלות לשם אם על ידי החיים, אם על ידי גורל אכזר ואם על ידי גברים אכזרים-
אז אין מה להציג פה את הזנות כאיזה פרס על היותנו חילוניות...בואי לא נגזים.
הזנות היא סוג העבדות הנמוך ביותר ורובן מכבות את הנפש על ידי הרבה מאוד סמים!

ואם כבר נאמר פה אוקסימורון שכזה :
החופש להיות זונה.
אז עוד אזכיר שהמון פעמים נשללת מאיתנו זכות בסיסית כמו:
החופש להיות אדם חופשי.
נקודות_ורודות_אגדיות*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שלא לדבר על החופש לסחור באיברים של אנשים עניים? (-;
ע.ק.*

האם המרעיבה ומחאת החרדים

שליחה על ידי ע.ק.* »

יול- מברור שעשיתי , הבנתי קצת יותר את בעית הכבישים העוברים בשכונות
מ.מ- מזעזע שתקפו אותך, אבל יש לי הרגשה שאת שונאת אותם , והיית שונאת אותם גםאם היו זורקים עלייך אורז ופרחים...
את מתעקשת להכיל עליהם את עולם המושגים שלך.שזאת לדעתי בדיוק היתה הבעיה בטיפול בעינין,תנו לעובדת סוציאלית חרדית המבינה את עולם המושגים ואת הניואנסים הדקים, לטפל בעינין ואז תראו הרבה פחות אנטגוניזם.
אף אחד לא יגיד לאף אחד מה לעשות אבל יש עינין של התחשבות ורגישות כמו... לא ללטף את ביטנך ההריונית ליד אישה שבוכה לך על כישלון נוסף בטיפולי הפוריות, לא לאכול מאפה טרי מדיף ניחוחות ליד חולה צליאק, ולא לתת אגוזים לאיש ללא שיניים...
להלביש ילדה בביקיני (תחתונים וחזיה) זה להכיל עליה מושגים מיניים, הלבוש המלא הוא מדין חינוך ולא מדין צניעות.

אני לא יודעת מה אחמדניג...אמר כי זה לא ממש מעניין אותי השאלה לדעתי היא מה הנשים האירניות חושבות ומרגישות ואת זה אפשר לשאול רק אותן...
חופש בחירה הוא לעולם יחסי- מסתכלות עליך נשות הירח ברחמים איזה דיכוי מעולם לא נתנו לממ לטעום מגלידת הירח המדהימה שלנו , ונשות אפריקה מניעות ראשהם ברחמים מעולם לא טעמה ממ ממרק החגבים- מקקים שלנו... והשאלה האם ממ מרגישה בחסרונה של גלידת ירח או האם את רוצה מרק חגבים ומקקים...
אומרת אותה אישה דתית חרדית מסכנה ממ שמעולם לא הרגישה את טעם הנשיקה הראשונה כשאשה חוזרת מהמקוה אחרי שבועייםשאסורים,את הכיף שבהפרשת חלה, את השלווה שניה אחרי הדלקת נרות שבת...
יש לדעתי לא מעט בעיות בציבור החרדי שאין ממש צורך להמציא חדשות
ולסיום ממ יקרה החרדים אולי פועלים בצורה מזעזעת אבל לי יש אחריות על עצמי ולא עליהם, ואני לא שונאת אותי לא בשבילם אלא בשבילי כדי שאני לא אזדהם בשנאה,ואני משתדלת להתחשב בהם כי זה עושה אותי לב"א יותר טוב,וכמו שאמרת הם לא גזע אחר...הם היד השניה של אותו אורגניזם ואח של זה שזרק אבן הוא זה שאת מתארחת אצלו בבית חבד באיזה חור נידח בעולם, והבן של זה שדיברת איתו מעזר למרפא...

פלונית ...
אני לא יודעת איפה זה כביש 9 , סיפור מזעזע, לא פותר אותי מלהתחשב ברמת האפשר...
ושני סיפרים קטנים לסיום...
הלכתי לראיון עבודה- ידעו מראש שאני דתיה , עוד לא פתחתי את הפה והמראיינת אומרת לי: "אני רואה את המטפחת שלך ונהיה לי שחור בעניים..."-לא הבעיה לא היתה טעם שונה במטפחות...
באותו רגע רציתי להרוג אותה אבל אחרי אלפית שניה עצרתי את עצמי והתמלאתי חמלה ורחמים לא בגלל עברי הנוצרי(, כי אין כזה) ,אלא, בגלל שמולי היתה אישה מסכנה מורעלת בשנאה . באותו רגע קמתי חיכתי את חיוכי הגדול ( והוא די ענק) אמרתי לה "חבל" והלכתי...

סיפור שני: ישבתי באוטובוס באחת הערים,עם דמעות בעניים כי בדיוק בשרו לי שההריון שלי לא מתקדם כראוי (הייתי כבר בתשיעי...) התיק כיסה על הבטן, ואני מביטה בחלון שקועה ביגוני...פתאום נגשת אלי אישה אני חושבת בסוף שנות השישים שלה ומתחילה לצעוק עלי למה אני לא קמה לה, וכמובן שחטפתי על כל עוולות הדתיים לדורותיהם...אז הורדתי את התיק ועמדתי במעבר..האטובוס אכן היה מלא אבל היו שם הרבה צעירים ובכל זאת היא בחרה לגשת אלי ולצעוק (היא אפילו לא בקשה...) בקיצור קשה להית דתים חילונים חרדים ימנים שמאלנים ערבים ספרדים אשכנזיםחולים בריאים,נשים גברים הומוים לסביות אוהבי ביתר או הפועל
אז דייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייי כבר לשנוא אחד ת'שני
שליחת תגובה

חזור אל “על סיפורי אלימות מהתקשורת”