הליכה בריאה ונעליים בריאות

ג'ינ_ג'ית*
הצטרפות: 28 פברואר 2004, 00:23
דף אישי: הדף האישי של ג'ינ_ג'ית*

שליחה על ידי ג'ינ_ג'ית* »

אני מחפשת הרבה (מדי) זמן נעליים נוחות ובריאות. אלו של טבע נאות למשל ממש לא נוחות לי (מרגישה שכל היציבה משופעת אחורה וכואב לי מיד בברכיים).
בכלל, כל חנות שנייה היא "אורטופדית". וכל נעל עקב קצת מכוערת הופכת אוטומטית לנעל בריאות. ואני מחפשת באמת נעליים איכותיות ובריאות מכל הסוגים.
לספורט, שטוחות רגילות, נעלי בית
ואם יש אז גם נעלי עקב שיחסית נוחות (כי בריאות זה בטח לא).

יש לי אישית כאבי ברכיים (כתוצאה מבעיה בריאותית) ועם כל נעל הכאב תופס צורה אחרת. לכן לנעליים במקרה שלי יש מקום לא רק במניעה של נזקים, אלא כהקלה מיידית על כאב. אני אשמח להמלצות על רשת מסויימת, גם המלצות רעות (מה לא לנסות).
כוכב_מעז*
הצטרפות: 17 נובמבר 2006, 22:41
דף אישי: הדף האישי של כוכב_מעז*

שליחה על ידי כוכב_מעז* »

הי:-)
גם אותי מעניין עניין הנעלים, מה עוד שהגעתי למסקנה שבמהלך הליכה/ישיבה אני נשענת מגי על עקבים של כף הרגל, ולכן יש לי בהם גם כאבים :-/

ואגב, איך יודעים להתאים בדיוק את המידה? :-)
נוסעת_סמויה*
הצטרפות: 29 נובמבר 2004, 10:10
דף אישי: הדף האישי של נוסעת_סמויה*

שליחה על ידי נוסעת_סמויה* »

אני חסידה של סנדלי ביוטיפיל הם נוחים לי מאוד, חלקם אפילו יפים, והעמידות מפצה על המחיר הגבוה.
בשנה שעברה קניתי שני זוגות בסופעונה, ואני חורשת עליהם.

גם חמותי, שיש לה בעיות אורתופדיות רציניות, קונה שם סנדלים ונעליים. (נשמע כמו המלצה של ג. יפית :-S)

האם רכישת נעלי בריאות יקרות סותרת פשטות מרצון ?
אף_חצוף*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 21:08
דף אישי: הדף האישי של אף_חצוף*

שליחה על ידי אף_חצוף* »

כמה דברים:
מדרסים, יש לך? אני אמורה ללכת עם מדרסים אבל בשני מקומות שונים לא עשו לי אותם כמו שצריך, ורגל אחת היתה נוחה והשנייה לא. לרוב האנשים אני יודעת שזה מאוד עוזר.

נעלי ספורט. למרות נסיונות כאלה ואחרים, הנעליים באמת הכי נוחות הן נעלי ספורט. זה לא זול, אבל זה שווה. אני יכולה ללכת בנעלי ספורט שלי שעות בלי כאבים בכלל.

אני כמעט ולא הולכת על עקבים, מבחינתי נעל עקב = לא נוח.

ניסית קרוקס? לי הן מאוד נוחות, ואני מכירה אנשים שאמרו שהן נוחות גם כשיש כאבי ברכיים וגב.

לסנדלים, אני לפעמים מוצאת שסנדל שטוח נוח לי, כמו של בן ישי. (הרכישה הנוכחית פחות מוצלחת לצערי)

שלא לדבר על נעליים שחוקות שמפיעות על היציבה ועוד.
זה מעגל קסמים, יציבה דפוקה שוחקת את הנעל, שממשיכה ומשפיעה על היציבה.
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

שליחה על ידי נועה_בר* »

היה לי נח בחנות, מדדתי לקחתי
בד"כ מגיעים לחנות באמצע היום כשהרגליים כבר נפוחות יותר מחום, עמידה או הליכה... , עדיין, מידה קטנה יותר היתה אולי לוחצת לאחר כמה שעות של הליכה, לא ? או שלהיפך, הנעליים מתרחבות ?
אני אשמח להמלצות על רשת מסויימת
בעבר היו לי סנדלים של clarks , נדמה לי שהחברה מאנגליה, והם היו נוחות בצורה בלתי רגילה ממש כמו כפפה רכה על הרגל. הם היו יקרות אך שוות כל גרוש. לצערי, כלבים לקחו לי אותם כי חניתי אותם מחוץ לבית..
בשנים האחרונות מייבאת "נמרוד" את החברה, אבל לדעתי אין כבר את הנוחיות שהיתה, לדעתי זה קשור בעובדה שהן עברו להיות מיוצרות בסין או וויאטנם. ממליצה לך למדוד, בכל מקרה.. כי לכל אחד נוח משהו אחר.

עוד יצרנית ישראלית קטנה ונוחה מאוד נמצאת ברחוב אשתורי הפרחי בת"א שכחתי את שמה... יש לי עדיין נעליים שלה מלפני אולי 10 שנים (גם אם אני מגזימה, תביני שזה הרבה הרבה שנים לנעליים) הן קלות ונוחות בצורה מדהימה, היא מעצבת ומייצרת אותם (כך לפחות היה..) אחפש את שמה ואכתוב כאן מאוחר יותר.

נעליים אחרונות שקניתי בעימנואל (עודפים) והן יפות ונוחות מאוד (לא להליכה ארוכה בקצב מהיר, כי זה כפכף) של חברת think. לדעתי איטלקי או גרמני, אבל לא בטוחה.. יש להם אתר thinkshoes.com
מהרגע הראשון שהכנסתי את הרגל בחנות זה היה ברור - אלו נעליים נוחות מאוד. אם לא נוח בחנות, לא לקנות !!
המחיר שלהם יכול לזעזע, מכיוון שהיו בחנות עודפים ואולי היו גם זוג אחרון קיבלתי אותן במחיר "סביר" אך לא זול.
בנעליים אני או משקיעה מאוד, או קונה יד שניה ב- 35 ש"ח :-)

הליכה בריאה היא על חול - יחפים !
<בצעירותי הלכתי יחפה גם על כביש לוהט, אבני חצץ וכיביתי סיגריות עם העקב,:-P. לא ממש בריא..>
מיכלול_ה*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2005, 22:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלול_ה*

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

ללכת יחפים על אדמה וחול זה הדבר הטבעי, אבל להיות יחפים כל היום על משטחים קשים זה כבר סתם כואב.
בעקרון אני אמורה ללכת עם מדרסים אורטופדיים כי יש לי קשת מאוד גבוהה. אני מצאתי שנעלי התעמלות טובות הן הכי נוחות כי לא צריך בהן מדרסים.
הבעיה מתחילה בקיץ. קרוקס מאוד נוחות אבל אחרי הרבה שעות איתן כואבות לי הרגליים. גם שורש יחסית נוחות אבל מאוד מזיעים איתן וגם איתן כואבות לי הרגליים בסופו של דבר.
בכלל בקיץ לא נוח לשים מדרסים בסנדלים, גם כי הן זזות וגם כי מזיעים בהן מאוד. עדיין לא מצאתי פתרון. לא רוצה ללכת עם נעליים סגורות או עם גרביים בקיץ, רוצה רגל מאווררת.

יש רעיונות?
אמא_לשלושה*
הצטרפות: 17 פברואר 2005, 11:59
דף אישי: הדף האישי של אמא_לשלושה*

שליחה על ידי אמא_לשלושה* »

ממליצה על נעלי "נוריאל" נעלתי אותן בהריונות שלי ונהניתי מכל רגע, אני קניתי את הכפכפים שלהם אבל אני מאמינה שיש להם גם סנדלים.
עכשיו רוב הזמן אני נועלת נעלי ספורט של חברת "פומה" הנעליים הן נמוכות עדינות וקלות מאוד.
אבל המחירים..........
במבי_ק*
הצטרפות: 02 אפריל 2005, 11:04
דף אישי: הדף האישי של במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

בירקנשטוק, קמפר..

יקר מאוד, אבל שווה להשקיע (לדעתי). חוצמזה נשמע שאת צריכה מדרסים (שמעתי שזה ממש יכול לשנות ולהעלים כאבים, אני גם קבעתי תור לעצמי לאוגוסט).

אני די סובלת מכאבי רגליים כשאני נועלת נעליים שלא טובות לי, עד כדי תופעות כמו דקירות (כאילו מישהו נועץ בי מחט בכף הרגל) וכאבים "כחולים". לפני כמה שבועות קבעתי לעצמי יום שאני זורקת את כל הנעליים המכאיבות וקונה לי נעליים טובות ונוחות. אז הלכתי לקניון שבעת כוכבים בהרצליה (יש חנות שלמה לנעלי בריאות), אבל לא הייתי מסוגלת (לא היו נעליים יפות לדעתי), אז בסוף קניתי בחנות ספורט סניקרס גולגלות של קדס שמאוד נוחות לי גם.

חוץמזה - יש נעליים טובות ושטוחות וגם יפות, שהן לא אורטופדיות... (לי למשל נוחות DKNY). לי יש נעל אחת טובה מכל סוג:

1 מגפיים,1 נעלי סירה (כמו נעל ריקוד), 1 כפכפים, 1 סניקרס ואולי חסרות לי נעליים חצאיות שאני זוממת עליהן (נראות דודתיות כאלה, אבל מוצאות חן בעיניי. ממה שהבנתי יש להם סוליה "הפוכה" - האלכסון הוא כלפי האצבעות! מתון מאוד. מדדתי זה היה מדהים! אבל שכחתי איך קוראים להן).

העיקרון שמצאתי - שלא יהיו לוחצות מדי, שלא יהיו כבדות מדי, ושלא אצטרך להפעיל את שרירי הרגל כדי שהן לא יפלו. או סוליה אורטופדית, או סוליה דקה מאוד...
במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

אגב, בחורף כמעט תמיד הייתי לוקחת איתי לכל מקום (אוניברסיטה, חברים) נעלי בית, כדי שאוכל לחלץ את הרגליים (משני הזוגות שהלכו לפח) ולרווח את האצבעות ואת הרגל.
במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

ביוגה באמת מדברים על להעביר משקל לעקבים...
אף_חצוף*

שליחה על ידי אף_חצוף* »

איזה רעיון נחמד!
הסתכלתי באתר, יש להם גם נעליים קצת פחות דודתיות, אבל יש להן גזרה קצת "כבדה" בכל זאת. בטח בארץ אפשר להשיג רק את הדודתיות, לא?
במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

היו שם ממש מעט נעליים סבירות לטעמי (אבל - הוא טעמי, וזה לא אומר כלום). אני חושבת שהדודתיות (אלה שהבאתי אליהן לינק) הן בין המוצלחות שבהן .. יש משהו בנעל הזאת - שהיא פשוט נעל, עם שרוכים וצורה של "אידאת-הנעל" (בשביל שוכנת) ובלי אוונטה, קצת "כמו פעם". אין לי מושג מה בדיוק אפשר להשיג בארץ. יש שם את רשימת החנויות בארץ שמחזיקות את הנעליים של earth. צריך לבדוק ואם רוצים דגם מסויים אולי להזמין.
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

גם לי יש בעיות ברכיים וגב ורגליים שדואבות.
הולכת הרבה עם קרוקס למרות שלדעתי לקרוא להם נעל זו בדיחה לא מצחיקה- זה כפכף, יחסית די נוח, אבל כפכף, עם כל המשתמע. בטח לא נעל שבריאה לרגל ועוד לא אמרנו כלום על הרגל המטיילת (ואני מאלה ששמים את הרצועה בצד של העקב, כדי שהרגל פחות תטייל).
המסקנה שלי אחרי הרבה ניסיונות- נעלי ספורט. אבל זה לא נראה טוב ולא ייצוגי (בעיני). להיות יחפים כמו שאופק הציע זה מצויין, אבל לא בכל מקום ומצב.
ג'ינ_ג'ית*
הצטרפות: 28 פברואר 2004, 00:23
דף אישי: הדף האישי של ג'ינ_ג'ית*

שליחה על ידי ג'ינ_ג'ית* »

ניסית קרוקס?
כן, ניסיתי, מצוין, אבל לא לאורך זמן. רוקדת כבר ציינה שהרגל מטיילת, וזה אכן כפכף לכל דבר, כך שזה מקל את ההליכה אבל לא משמעותית. מה גם שאי אפשר לנעול אותן עם כל בגד ולכל מקום בלשון המעטה.

לגבי מדרסים, יש המלצה איפה כדאי לעשות ומי שולח (אורטופד? או אפשר עצמאית?)? אני גרה בת"א.
במחשבה שנייה כנראה שאין מנוס במילא, גם ללכת לאורטופד (אין לי סבלנות לרופאים)...

אגב נעלי ספורט, אני תמיד עם ספורט וזה לא עוזר, ההיפך, הקרוקס למשל הרבה יותר טובות.

ואופק - סחתיין על הצילום השרמנטי של כפות הרגליים שלך! הלוואי עליי ללכת על החול מדי פעם, לא ממש יוצא.
אגב, הליכה על החול בריאה גם ברמה של טיפול? כלומר, היא מסדרת משהו ביציבה או ברגל, או שהיא פשוט בריאה נטו לנקודת הזמן שבה מתבצעת ההליכה?

הנעל עם האלכסונים - נוסתה כבר לאורך זמן? היא ממש מיוחדת.

לגבי שאר ההמלצות - אני אנסה למדוד נעליים של החברות שצויינו. טוב לדעת שיש משהו כזה שעובד.
במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

לגבי מדרסים, יש המלצה איפה כדאי לעשות ומי שולח (אורטופד? או אפשר עצמאית?)? אני גרה בת"א.

ק'ובעים תור לאורטופד שיכול להפנות לבדיקות או לקבוע שאת צריכה (לפי מה שהבנתי). יש גם חנויות של נעלי בריאות ומדרסים שמתמחות בדברים כאלה, ויכולים לאבחן.

אגב, הליכה על החול בריאה גם ברמה של טיפול?

חשבתי להציע לך לבדוק את מחשבת הגוף שזו שיטה (דומה לפלדנקרייז) שבה מלמדים את הגוף איך לעמוד ולזוז נכון. תקראי בדף.

הנעל עם האלכסונים - נוסתה כבר לאורך זמן? היא ממש מיוחדת.

חברה שלי לובשת כמעט רק אותה ואומרת שזה מדהים. ביוגה מדברים הרבה על להעביר משקל לעקבים.
אף_חצוף*

שליחה על ידי אף_חצוף* »

לגבי מדרסים, יש המלצה איפה כדאי לעשות ומי שולח (אורטופד? או אפשר עצמאית?)?
אם את חברה במכבי, ויש לך מגן, הם משתתפים בקניית מדרסים. את צריכה הפניה מאורטופד וללכת לאחת החברות שבהסכם.
אם לא, את יכולה גם ללכת עצמאית. כל מקום שעושה מדרסים צריך לדעת לאבחן מה הצורך, ולהתאים לך מדרסים. אני לא מכירה מקומות בתל אביב, אז אין לי המלצות.

אני תמיד עם ספורט וזה לא עוזר באמת? אולי באמת יהיה לך יותר נוח עם מדרסים. לי נעלי הספורט נוחות מאוד גם בלי מדרסים (ניו באלאנס), ועם נעליים אחרות אני לא יכולה ללכת לאורך זמן בלי לצפות לקצת אי נוחות. (או שאולי יש לי מגף אחד מקליגולה שדווקא נוח).
עין_הסערה*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2001, 11:34
דף אישי: הדף האישי של עין_הסערה*

שליחה על ידי עין_הסערה* »

אני מחפשת המלצות לנעלי ספורט שמיועדות להליכה בעיר.
לא קניתי נעלי ספורט כבר המון המון שנים - ואני ממש לא יודעת מה כדאי. תודה!
עין_הסערה*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2001, 11:34
דף אישי: הדף האישי של עין_הסערה*

שליחה על ידי עין_הסערה* »

עוד קצת פרטים:
אני רוצה להתחיל הליכות כפעילות גופנית. כף הרגל שלי צרה וארוכה. פעם היה לי פלטפוס. היום - אני לא יודעת.
אני רוצה נעל שתחזיק טוב את הרגל, שלא תתבלה מהר.
סגו_לה*
הצטרפות: 31 מאי 2008, 22:41
דף אישי: הדף האישי של סגו_לה*

שליחה על ידי סגו_לה* »

אני מחפשת המלצות לנעלי ספורט שמיועדות להליכה בעיר. ממליצה בחום על SKETCHERS-מקווה שכך כותבים...
לא תמיד זולות אבל נוחות להפליא.
סלט_פירות*
הצטרפות: 14 נובמבר 2004, 14:09
דף אישי: הדף האישי של סלט_פירות*

שליחה על ידי סלט_פירות* »

sketchers אמנם טובות אבל ברוב הנעליים שלהם הסוליה יותר מדי דקה. הרגשתי אחרי זמן מה כאילו אני יחפה. ולא במובן חיובי.
ולגבי פלטפוס, לא ידוע לי שזה עובר. גם לי יש. בהחלט בעיה כשרוצים לקנות נעליים, רובן צרות מדי ולא לכולן יש מידות wide/
בסופו של דבר קניתי ריבוק. היו לי הכי נוחות.
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

לא קראתי הכל, רק רציתי לשתף באנקדוטה.
(לפני כן, אני רוצה להצהיר שאני הולכת המון יחפה, לא חושבת שהאבולוציה בנתה את רגלינו לנעליים, ושחורות לי כל המדרכות והאספלט והמשטחים המיושרים שהורסים את כפות הרגליים מחום ומחוסר תגובתיות..)

הלכתי לקנות את הנעליים המושלמות, נעליים לכל המטרות שאי פעם יהיו...
המפרט:
נעלי הליכה שאפשר לצעוד איתם בטיולי שטח ארוכים מאד עם תנאי שטח משתנים (קוצים, סלעים חלקים, וכו')
נעליים שאפשר להכנס איתם למים (להליכה בנחל ולמקלחות בתנאי מחנאות)
נעלי בית נוחות (אם רוצים ללכת להשתין בערב/לילה בלי לדרוך על דבורים, או ללכת בחנות אורגנית מסויימת שאסור להכנס אליה יחפים.)

בסוף הפתרון היה סנדל הליכה מקצועני לחלוטין עם רצועות ללא ספוגים וללא חומרים שסופחים מים באופן מיוחד.
במהלך הרכישה בא אליי מוכר ואמר לי
"הנעל הזאת פותחה על ידי רופאי כפות רגליים, הם פיתחו את הבליטה המושלמת לקשת כף הרגל שחייבת תמיכה."

וזאת כי כף הרגל פותחה עם Design Flaw רציני בדמות קשת שיש מיד לתמוך בה, אחרת היא תתקלקל.
<אייקון מגלגל עיניים>

בגלל זה אני מחבבת קרוקס. (לא חושבת שהם כאלה טובים, אבל יותר טובים מאחרים) כשהולכים על רצפה ישרה או על אספלט, הן נותנות קצת קפיציות אדמתית כזאת, בלי להיות אגרסיבים עם המבנה שהם חושבים שצריך להיות לכף רגל. החולשה הגדולה - החומר הרך מתעוות מהר ונמעך במקומות לא רצויים ואז צריך לקנות חדש.
החלום הגדול - נעלי תחתית עור, כמו של התינוקות (שושוז, בובקס, כאלה..) בשביל אספלט בעיקר. מישהי מהתופרות פה מרימה את הכפפה? ;-)
יער_ה*
הצטרפות: 12 מאי 2006, 11:47

שליחה על ידי יער_ה* »

אני הולכת עם ניו באלנס (new balance) כבר כמה שנים - כל שנה בערך קונה דגם אחר - אבל שלהם. שמעתי גם המלצות מאורתופדים. לפחות בשבילי - נעליים מאוד מאוד נוחות, אני הולכת איתן רוב ימות השנה (טוב, בקיץ אני עוברת לסנדלים..). ויש גם רוחבים שונים.
אני דווקא לא ממליצה על סקצ'רס - לא הלכתי איתן, רק מדדתי, והן הרגישו לי מאוד כבדות ומגושמות ולא תומכות. אבל על טעם וריח..
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

מומלץ נעלי ספורט - סקוני - SAUCONY
מעולות.
עפרה_שחר*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2007, 23:10
דף אישי: הדף האישי של עפרה_שחר*

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

בחורף- רוקפורט. בקיץ- עדיף יחף או סנדלי חבל, שזה הכי קרוב (טבעי). ראיתי שיש אפילו בשיינקין כבר. אני הדבקתי להן סוליית גומי. מחזיקות עד 3 שנים, זולות, קלות ונוחות לגמרי מהרגע הראשון.
כריסטוף_רובין*
הצטרפות: 29 יולי 2008, 14:30

שליחה על ידי כריסטוף_רובין* »

אני יכולה להמליץ על נעליים שאני נועלת בחודשים האחרונים של פירמה שנקראת tsubo -פירמה אמריקאית סמי-אורטופדית.
קניתי את אלה ספציפית (מעין נעלי בובה) בחנות בהונות בשינקין (חנות מאגניבה שכזאת :)בתל אביב היא לא מתמחה בנעליים בריאותיות אך פה ושם יש לה בין כל מיני נעלי מעוצבות ייחודיות אך יקרות להדהים /-:)
לפניהן סבלתי מכאבי גב תחתון איומים ודי יומיומיים (שנבעו מבעייה בריאותית אחרת) ומהרגע שהתחלתי להשתמש בהן-תוך כמה ימים הכאבים פחתו במידה רבה, וכיום (טפו טפו-זה קשור לכך שגם דברים אחרים השתפרו אך אני סבורה שהנעליים עזרו מאוד) כמעט ואין.....
אישית אני לא משתגעת על המראה שלהן(מעדיפה סנדלים מעודניםונעליים קצת פחות "נוחות" P:..)-אך דווקא אנשים מבחוץ מעירים שהן ממש חמודות.. והן בטח בטח עדיפות על התהלכות בנעלי ספורט כל היום...

בכל מקרה בהצלחה- במציאת הזוג שלך
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

החלום הגדול - נעלי תחתית עור, כמו של התינוקות (שושוז, בובקס, כאלה..) בשביל אספלט בעיקר. מישהי מהתופרות פה מרימה את הכפפה?
גם כן חלום שלי. כשקניתי לקטנה זוג כאלו לפני כמה חודשים חלמתי ממש בלילה שיש לי גם כאלו. כשקמתי היה לי פתרון מעולה (שעדיין לא יישמתי) להכנס לחנות שמוכרים בה בגדי ריקוד וציוד מקצועי למחול ולרכוש שם זוג נעלי ג'אז שטוחות (כי יש עם עקב). עושה את העבודה יופי.
למה לא נכנסת? כי בטוחה שאתבעס לראות את כל בגדי הריקוד האלו שאני כבר לא יכולה להעז וללבוש... כל אחת ואיפה שהאנורקסיה שלה יושבת... (12 שנים של ריקוד בלט קלאסי...).
מיכל_ע*
הצטרפות: 04 מרץ 2008, 23:30
דף אישי: הדף האישי של מיכל_ע*

שליחה על ידי מיכל_ע* »

לגבי הליכה על החול: שאלתי פעם אורטופד, הוא טען שלא בריא לי (פלטפוס) ללכת על החול הרך, כן בריא על החול הקשה, קרוב לקו המים.
לגבי מדרסים: חשוב להגדיר מה רוצים, תמיכה אנטומית ו/או בלימת זעזועים, ובהתאם לכך לבחור את סוג המדרס.
לגבי נעלי ספורט: פיזיותרפיסטית המליצה לי לקנות נעלים בחנות שיש בה מין הליכון מיוחד שבודק את ההליכה בכמה מדדים ולפי זה מתאימים את הנעל. אני יודעת שיש כזה בחנות נייק בהרצליה פיתוח ובעוד כמה מקומות בארץ.
אני נועלת asics, בחנות המוכר טען שזה מה שאצנים מקצועיים משתמשים, אין לי מושג אם זה נכון... הן בד"כ נורא יקרות, אבל אפשר להשיג בחצי מחיר באאוטלט בהרצליה פיתוח.
אף_חצוף*

שליחה על ידי אף_חצוף* »

שמעתי לא מזמן על נעלי אפוס http://apos.siteplanet.co.il/ שהן מין נעליים שעושות פיזיותרפיה תוך כדי הליכה. הן לא להליכה כל הזמן, אלא לטיפול, אז הן טובות למי שיש בעיות ברכיים וכל מיני דברים כאלה. הבנתי שהן לא זולות, אבל בתור פתרון למי שבאמת צריך, שווה לברר.
יער_ה*

שליחה על ידי יער_ה* »

אבא שלי משתמש באפוס ומאוד מרוצה - יש שיפור משמעותי בכאבי ברכיים שלו. וגם, בגלל שחייבים ללכת איתן, הוא התחיל לעשות פעילות גופנית, שזה גם נפלא!
קלמנ_טינה*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2007, 12:57
דף אישי: הדף האישי של קלמנ_טינה*

שליחה על ידי קלמנ_טינה* »

פתרונות לטבעוניות לא ספורטיביות?
אני מעדיפה לא לנעול משהו יותר מדי בנוי, כי זה מתנגש בצורה מזעזעת עם הבגדים שאני לובשת.
וכמובן לא עור.
אז מה נשאר?
סנדלי קמפר לא מעור עולות 700 שקל. בשבילי זה מוגזם. )-:
ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

עכשיו התחלתי לעיין יותר ברצינות.
הרבה יותר מדי מותגים לטעמי. :-(
:-S :-\

ילדת, את יודעת לתפור? ;-)
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

ילדת, את יודעת לתפור?
תפרתי לבן זוגי פעם תחפושת של שדון מלבד (מלבן חום שעןשים בו חור באמצע לראש... תפרתי את שני הצדדים ועוד עלה ירוק כזה למקדימה), אה, כן וגם כפתורים אני יודעת לתפור...
אבל את יודעת לסרוג, אולי תסרגי לך נעליים ותוסיפי להן סולית עור רכה?
לא נשמע לך הרעיון שלי? נעלי ג'אז, אפשר לקנות בלבן ולצבוע בכל מני צבעים ואפילו צבעוני (אקריליק עולה על הכל) או לקנות שחור יצוגי. יש לי סטארטאפ?
ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

סתם חבל לי לקנות משהו שכנראה קל להכין ואולי עדיף מאשר לקנות בכל פעם שנשחקות. וגם סחר הוגן מנחה אותי פה.
לא מכירה נעלי ג'ז, אבל מאמינה לך שזה עונה על הדרישות... על פניו נשמע לי כמו משהו עדין שיכול לשחק מהר, לא? וגם כנראה יקר בהרבה מהעלויות האמיתיות. ככה זה דברים ייעודיים.
שקיק - פרוטות, שקיק לחפצים קטנים לאוהל - לא כל כך זול, שקיק לגיר מאחורי הגב עבור מטפסים - יקר זוועה....
אמא_אינקובטור*
הצטרפות: 19 יוני 2003, 13:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_אינקובטור*

שליחה על ידי אמא_אינקובטור* »

אני מאוד מאוד מאוד (מאוד) אוהבת את נעלי ה-Keen שלי
http://www.keenfootwear.com/

הזוג הראשון שלי נראה כך http://www.keenfootwear.com/[po]product detail[/po].aspx?sku=5342 ואינשאללה יהיו עוד ועוד (ועוד) כי הן נוחות לגמרי.

<אמא אינקובטור לא נועלת נעלים לא נוחות. בפרינציפ>
יער_ה*

שליחה על ידי יער_ה* »

אמא אינקובטור הן נראות מצוין! מה המחיר? יש בארץ?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

אמא אינקובטור, איזה יופי!
הנעל בשבילי היא sienna ballerina, ללא כל ספק! היתה לי נעל דומה לפני שנים, שנעלתי במשך שנים רבות עד שהתבלתה עד העצם ונפרדתי ממנה בצער רב. לדעתי הנעליים האלה קיימות בארץ, כי חברתי הטובה קנתה את הסנדלים שלהם, לדעתי.
מחר אשאל אותה איפה!
ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

יש לי קין מידה 39 שלבשתי בערך פעם אחת כי קטנות עליי (קיבלתי מתנה מהדוד באמריקה) הבאתי אותן איתי לפה, הן בלי קופסא.
אני חושבת שזה product]אלה detail[/po].aspx?sku=5264
אפשר לדבר על החלפה או משהו אם מישהי רוצה.
חני_תה*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2007, 01:04
דף אישי: הדף האישי של חני_תה*

שליחה על ידי חני_תה* »

מה שאני ממליצה, לתפור מעור או מבד חזק נעליים אנדיאניות. גזרות ניתן למצוא בחיפוש בגוגל ע"י הזנת המילה מוקסינים אינדיאנים (באנגלית).
צריך חוט מיוחד לעור ומחט מיוחדת לעור.
הן מאד נוחות ליחפנים אשר רוצים להרגיש יחפים גם כשנועלים נעליים. מתאימות בעיקר להליכה בקצב הנשימה בטבע.
הולכים יחפים רב הזמן וכשמגיעים לשדה קוצים או כשרוצים ללכת קצת יותר מהר נועלים אותם ברגע.

ההמצאה שלי: לקחת גרביים טובות ולחבר עליהן סוליית עור דקה. קל, מהיר, לא צריך גזרה, קל לנעול ולהוריד, צמוד על הרגל בלי צורך בשרוכים.

אם הייתי מעוניינת בנעליים או סנדלים נוחות הייתי מחפשת רק בחנויות נעליים מקצועיות כמו חנויות ספורט או מחנאות. או וגם הייתי פונה למומחה לרפידות שהיה מתאים לי רפידה ונעל באופן פרטני.
ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

טוף, לעניין הרפידות וההתאמות האישיות...
לדעתי באיזשהו שלב בדרך קצת התבלבלו היוצרות. טעות הייחוס הבסיסית שוב?

אני לא יודעת מה היה הסדר של הדברים, בטח מישהי כמו בשמת תדע. אבל באופן טבעי יש שבילים שצועדים בהם חזור וצעוד (מגוון בעלי חיים.) בהמשך נסללו דרכים בשביל בהמות משא ובשביל כלי רכב כאלה ואחרים. ככל שעבר הזמן החומרים והדרכים הפכו יותר ויותר מתאימים לגלגלים ופחות ופחות מתאימים לכפות רגליים (וזו הרי תפארת היצירה האנושית! היצור שהזדקף, שהולך על שתי כפות בלבד, אני שואלת, איך יתכן שהן מתוכננות רע?! :-) (ברוווורררר שהאבולוציה היא סאב-אופטימאלית תמיד, ושיש מצב שהכפות לא "סיימו" את התהליך... ;-) ובכל זאת!))

לדעתי הנעליים הגיעו אחרי הדרכים הישרות והחלקות, אחרי הכבישה והסלילה. אבל זו רק השערה. אין לי באמת מושג.
בכל אופן, אני חושבת שנעליים אמורות לעזור במקומות האלה שההליכה לא טבעית. אין שום רוך, שום קפיציות תגובתית מן האדמה ומהצמחים שפוסעים עליהם, האספלט לוהט בצורה הזויה... אז יש נסיון לספק את הצורך הטבעי באופן לא טבעי.
אלא שאני משערת שמתישהו השתבש התהליך הזה (שוב, בהנחה שהוא נכון, ואם כן, אז..) ממש כמו כל תהליך אחר שמתבוננים בו נכוחה. במקום לארגן לרגליים נוחוּת שתאפשר להן להתמודד עם המצב הלא-טבעי (לא, חלק וסלול וקשה ולוהט זה לא טבעי להליכה) אז התחילו להסתכל על הכבישים והדרכים הסלולות כעל הטבעי, ועל הרגליים כעל מוצר משובש, לא מתאים להליכה, בעייתי, שצריך לתקן ולעזור לו! מגוחך.

זו גישתו של כמעט כל פודיאטריסט (רופא כפות רגליים) מומחה שאני נתקלתי בו - רגליים זה דפוק, שלך עקומות במיוחד, בואי נחבר לך תותבות מלמטה, ותבוא לך ישועה. היהירים במיוחד מוציאים "נעל אולטימטיבית גנרית" שמתאימה לכל כף רגל. עוד יותר מגוחך.

כשהייתי מאושפזת לשיקום אחרי הניתוח בגב, היה רופא אחד שקראו לו בצחוק "ישו". ברגע שמישהו היה מגיע לקבלה בבית ההבראה, עם קביים, כסא גלגלים, רצועות, קבים, מה לא, היו הותיקים מתגודדים ומחכים ליציאתו מחדר הרופא. כמעט תמיד הם היו יוצאים בלי עזרים. "נס!!" היו הותיקים צוחקים... אבל האמת היא שהוא היה בגישה (נכונה בעיניי) שכל עזר חיצוני שהגוף מתרגל אליו הופך אותנו ליותר נכים. אם אני הולכת באופן קבוע עם קב, אני לא צריכה להשתמש בשרירים תומכים והם מתנוונים, אני לא יכולה לוותר על הקב יותר. מה שהוא היה עושה זה מוריד את כל מה שאפשר, ומשתמש בפיזיותרפיה והרבה שחייה... :-) (עכשיו שאני חושבת על זה, אולי הושפעתי ממנו הרבה. על אף שפגשתי אותו רק פעם אחת...)
לתפישתי, להבנתי, ולהסקתי, נעליים הן קביים לכפות הרגליים. שמים אותן מלמטה מגיל אפס, מנוונים שלל שרירים רלבנטיים (בראש ובראשונה קשת כף הרגל... דה...) ואח"כ אי אפשר בלעדיהם.
ללכת יחף על משטחים מיושרים כל החיים זה גם לא גליק גדול, אבל כנראה פחות גרוע.

(עכשיו אני אלך לחפש חומר. בטח מישהו כבר כתב על זה ספר. :-P)
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

לדעתי הנעליים הגיעו אחרי הדרכים הישרות והחלקות, אחרי הכבישה והסלילה. אבל זו רק השערה. אין לי באמת מושג.
לא - כל מיני סוגים של "כיסויי רגליים" (לאו דווקא נעליים, אלא דברים שכורכים על הרגליים, לפעמים מעור, לפעמים מפרווה, לפעמים מבד) הומצאו בכל מיני איזורים של כדור הארץ. למשל, ה"נעליים"/מגפיים של האינואיט (האסקימוסים), המוקסינים של האינדיאנים, וכו'.
הנעליים נועדו להגן על הרגל באיזורים קרים, ובאיזורים של קוצים וכדומה.
כמו כן, היה שימוש חלקי ועונתי. למשל, יחפים בקיץ, נעולים בחורף.

_לתפישתי, להבנתי, ולהסקתי, נעליים הן קביים לכפות הרגליים. שמים אותן מלמטה מגיל אפס, מנוונים שלל שרירים רלבנטיים (בראש ובראשונה קשת כף הרגל... דה...) ואח"כ אי אפשר בלעדיהם.
ללכת יחף על משטחים מיושרים כל החיים זה גם לא גליק גדול, אבל כנראה פחות גרוע._
אוקיי: התובנה פה מוצאת חן בעיני באופן כללי.
אבל באופן ספציפי, אני חושבת שתלוי למי, תלוי איזה נעליים, וגם לגבי הרגליים היחפות, שוב תלוי.

יחפים או בנעליים מאוד קלות על משטחים קשים וחלקים כמו מדרכות וכבישי אספלט - הזעזועים שעוברים לגוף יכולים להיות ממש קשים ולגרום נזק של ממש. בעקבות שנים רבות של ניסיונות עם נעליים, ראיתי שהדבר הכי חשוב במשטחים האלה הוא הריפוד מהם.
נעל גמישה - עם ריפוד שבולם זעזועים (לא בולמי הזעזועים בתוך הנעליים דווקא, בהם אני אישית לא מסוגלת לצעוד אפילו מטר, פשוט נעל במבנה טוב ועם סוליה מחומר רך ולא דק מדי, כך שהיא כמו כרית באופן מסוים).

לעומת זאת, בחיק הטבע הבעיות נעלמות. הרגל בנויה ללכת על משטחים שהיא צריכה להתאים את עצמה אליהם: חול, אדמה, סלעים בבליטות שונות.

הבעיה היא נעליים שאינן מתאימות לכף הרגל, בגיל הילדות: נעליים נוקשות, קשות, שהן לא "קביים" (שניתלים עליהם) אלא סד. שמכריחות את הרגל להיות בתנוחות לא טבעיות.
כשהלכתי לקנות נעליים ראשונות לבתי הבכורה, שמתי לב שכל הנעליים שהיו בחנות היו כאלה. המוכרת (ואחרים) אמרו ש"צריך שזה יחזיק לה את הרגל" (כלומר, יכלא אותה...). מיחזור של הקונצפציה העתיקה שרואה בגוף התינוק "משהו רופס וחסר צורה שצריך לתת לו צורה חזקה אחרת יגדל עקום". חשבתי שהיא נעלמה מהעולם עם הסתלקות העיטוף בחיתולים של כל הגוף, אבל מסתבר שהיא עוד נשארה במעוז האחרון: כפות הרגליים הקטנות של התינוקות שרק התחילו ללכת.
הבת שלי בכתה במדידה של הסדים האלה, ולא רצתה ללכת בהם. היא גם ידעה כבר לדבר, ולכן הביעה את אי רצונה במלים מפורשות.
אני החזרתי את הנעליים למוכרת, ואמרתי "לא תודה".
מה אמרו לי המוכרת וקרובת המשפחה שהתלוותה אלינו? "כל הילדים בוכים כשהם מקבלים נעליים ראשונות, זה תמיד ככה!"
הקרובה שוב השתכנעה שאני חריגה עם רעיונות מטורפים. לא קונה נעליים לילדה כי הילדה לא אהבה אותן?!
אחרי כמה ימים סוף סוף מצאתי בחנות מקרית זוג נעליים מתוק ורך, מבד עם סולייה דקה וגמישה, שמגן על הרגל אבל לא "כולא" אותה. הילדה מדדה, והתחילה לרוץ החוצה בחדווה לרחבה שמחוץ לחנות!
עדיהו_הנביא*
הצטרפות: 13 יולי 2008, 01:10

שליחה על ידי עדיהו_הנביא* »

נעלי MBT
(Masai Barefoot Technique)
כביכול פתרון להליכה ללא נעליים עם נעליים ע"פ מחקר על שבט המסאי באפריקה (גימיק) שהולכים יחפים ונהנים מגוף יציב.

לא ניסיתי, מקווה לנסות אם לא יקר מדי.

http://www.avidorhc.co.il/apage/16450.php
אמא_של_שני_ש*
הצטרפות: 13 יולי 2008, 21:26

שליחה על ידי אמא_של_שני_ש* »

יש גם גרסה ישראלית של MBT שנעשית בהתאמה אישית ומולבשת על נעליים קיימות. על פי האתר שלהם המטרה היא "הסטת מרכז הכובד המכני למרכז הכובד האנטומי " - http://www.drpriman.co.il/?CategoryID=306
עדיהו_הנביא*
הצטרפות: 13 יולי 2008, 01:10

שליחה על ידי עדיהו_הנביא* »

אחרי בירור קצר (שעזר לנפץ את הבועה..)
נעלי MBT מגיעות למעל 1600 ש"ח ........... אפשר להשיג אולי מסוכנים בכמה מאות שקלים פחות..כאילו שזה עוזר.

"אליפסול", מה שאמא של שני ציינה למעלה עולות 1200, ויש עוד שיטה או שתיים דומות וגם הן סביבות אותו המחיר או יותר.

בקיצור. גם אם את\ה גר\ה בחרמון יהיה זול ויעיל יותר לנסוע לחוף ולרוץ או ללכת יחף.
ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

בשמת, צודקת, איכשהו כשאני אומרת "נעליים" אני לא מתכוונת לאלה, אני מתכוונת לדברים ש"תומכים בקשת כף הרגל" האומללה והרעועה.
את יודעת מתי התחילו להמציא כאלה?
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

את יודעת מתי התחילו להמציא כאלה?
המממ... לא. אבל כבר לפני כמה מאות שנים באירופה היו מין "נעליים" עם כל מיני סוגי עקב, כלומר אביזרים שלא ממש מתאימים לרגל.
ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

מה אמרו לי המוכרת וקרובת המשפחה שהתלוותה אלינו? "כל הילדים בוכים כשהם מקבלים נעליים ראשונות, זה תמיד ככה!"
אגב, לא הגבתי לזה... אבל זה ממש מזעזע. :-(

הקרובה שוב השתכנעה שאני חריגה עם רעיונות מטורפים. לא קונה נעליים לילדה כי הילדה לא אהבה אותן?!
|אוף|
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

כדי שתתעלפי עוד יותר, ההמשך הוא: "הם מתרגלים".
|אוף|
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אני מאוד מאוד מאוד (מאוד) אוהבת את נעלי ה-Keen שלי. אמא אינקובטור הן נראות מצוין! מה המחיר? יש בארץ?
מחכה לשמוע...

חנות הנעליים באשתורי הפרחי בת"א נקראת שירוזי. נעליים וסנדלים מאד נוחים ויפים אבל יקרים באופן שערורייתי. מפאת כאבים בלתי נסבלים בכפות הרגליים פירגנתי לעצמי זוג לחורף וזוג לקיץ. שניהם נראים מעולה גם אחרי שימוש יומיומי.
נכנסתי לשם השבוע. מכירת סוף עונה 50% הנחה, אלא ש 50% של 800 ש"ח זה עדיין המון כסף...
אמא_אינקובטור*
הצטרפות: 19 יוני 2003, 13:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_אינקובטור*

שליחה על ידי אמא_אינקובטור* »

תוה על הקומפלימנטים - בפעם הראשונה בחיי אני מוחמאת על טעמי הטוב במשהו :-)

אין לי מושג לגבי המצאי בארץ. הסתובבתי עם הבנזוג שהבריז מהעבודה בצהרים באיזה קניון, שיכורי חופש, התחלנו לבדוק את המצאי בחנות נעליים כזו של בריאות, והוא - הוא!! אמר שאני חייבת נעלים חדשות ומצאנו אתקין, במבצע - לדעתי שילמנו 40 דולר במקום 120.

יש לי גם נעליים אמפיביות של Merrel (בחורה חובבת מותגים אני) שקיבלתי ליום ההולדת. אל תקנו לי תכשיטים, ספרים אני שואלת בספריה, בבגדים במילא אף אחד לא קולע בטעם או במידה, סלסלות עם תמרוקים מיותרות - אבל אין כמו נעל שווה באמת לשמח את לבי.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

ש 50% של 800 ש"ח זה עדיין המון כסף...
אוי!
מצד שני, בשנת 1983 שיכנעתי את אבא שלי לקנות לי זוג מגפיים בפריז, שעלו אז בפרנקים צרפתיים סכום שהיה שווה ל-900-1000 שקל (או לירות? מתי הוחלפה הלירה לשקל?). זה היה הון!
אני עדיין נועלת את המגפיים האלה, כל חורף, כל חורף, וגם קצת לפני ואחרי (-: הם מקסימים ונוחים להפליא. רק מחדשת להם עקבים אצל הסנדלר כל כמה שנים, כשהסוליות נשחקות.
אז אם אלה נעליים שיחזיקו 25 שנה, זה שווה (-:
תמר_פ*
הצטרפות: 10 נובמבר 2003, 16:37

שליחה על ידי תמר_פ* »

אני סובלת לעתים קרובות מהברכיים. איני יודעת אם יש בהכרח קשר אבל במשך שנים נעלתי נעלים קטנות מדי. תמיד נאלצתי להתפשר מכיון שיש לי רגל צרה וארוכה-(מכירים את הבעיה?)למי יש עיצה בשבילי ?היכן מוצאים נעלים מתאימות למצבי בפרט אלגנט?
סיגל*
הצטרפות: 27 יולי 2001, 00:02

שליחה על ידי סיגל* »

אם את גרה באיזור המרכז, אני יכולה להמליץ על חנות העודפים של Originals (או על חנויות הרשת שאינן עודפים, שכמובן יקרות יותר...)
אני קניתי שם סנדלים של חברת Teva מאוד נוחים. הם מחזיקים כל מיני פירמות, כמעט כל הדגמים שמדדתי היו מאוד נוחים. יש גם נעליים אלגנטיות, או שלי לפחות הן נראו אלגנטיות, אני לא מבינה בזה...
אמנם כף הרגל שלי לא ארוכה, אבל יחסית צרה, ונהגתי לקנות נעליים במידה מעט גדולה מהרגל, ולהכניס לנעל מדרס שהחזיק אותה במקום. כל זה בלשון עבר, כי אחרי ההריונות הרגל קצת התרחבה.
בהצלחה
אילה_טייכמן*
הצטרפות: 20 מרץ 2009, 21:19
דף אישי: הדף האישי של אילה_טייכמן*

שליחה על ידי אילה_טייכמן* »

בקשר להליכה....
אני מאוד מעודדת אנשים ללכת יחפים.
כתבתי על כך מאמר. תוכלו לקרוא בקישור הבא
ללכת יחפים

כמו כן מצרפת קישור למאמר מצויין(באנגלית) בקשר להליכה ונעליים -
מומלץ ושווה קריאה
http://nymag.com/health/features/46213/
דניאל*
הצטרפות: 25 פברואר 2002, 12:43

שליחה על ידי דניאל* »

נעליים נוחות ובריאות= אוקסימורון
כל נעל שלא תהיה, היא לא דבר בריא וטוב לרגל
אכן בעולמנו אנו משתמשים בנעליים מסיבות שונות ומשונות...
אולם כל נעל שהיא גורמת לכיווץ של כף הרגל מה שאוטומטית פוגע בתפקוד של כף הרגל: נעילת נעליים מקטינה את שטח הפנים של כפות הרגליים שתפקידן לשאת את משקל הגוף ,פוגעת בקשת הטבעית של כף הרגל שתפקידה להוות כבולם זעזועים לשלד, דוחסת את האצבעות של הרגליים מה שבאופן ישיר משפיע על הברכיים, אגן, גב,עורף.
ניתן כמובן למצוא נעליים שיפגעו בכף הרגל כמה שפחות. אלו יהיו נעליים שטוחות (ללא הגבהה לקשת של כף הרגל), רחבות (כך שאצבעות הרגליים יוכלו לנוע בתוכן בחופשיות), מאווררות, קלותת כלומר: סנדלים תנכים. (-:
אולם אין זה פתרון לכאבי הברכיים במקרה ויש לך רגל שטוחה =פלטפוס או בעית יציבה אחרת כלשהיא. נעל שטוחה לא דווקא תקל על הכאב. ללא קשר לנעליים שתבחרי כדאי שתתחילי לדאוג לכפות הרגליים שלך ולבעיות הגב והעורף שיצוצו בעתיד אם לא תדאגי לעצמך.
כשמשתמשים במדרסים זהו פתרון כמו לסוע בכיסא גלגלים כשקצת קשה ללכת. כיוון שהמדרסים שאכן יכולים נקודתית לעזור בכאב למעשה מנוונים את הקשת של כף הרגל.
אז לטווח ארוך כדאי לעדשות טיפול שורש.
לשם כך יש לבנות את הקשתות של כפות הרגליים. ביוגה בשיטת ויג'ננה שתירגלתי בעבר, עובדים ממש על עבודת כפות הרגליים. היציבה משתפרת וכך גם כאבי הברכיים והגב.
אום_שלום*
הצטרפות: 15 ינואר 2006, 19:11
דף אישי: הדף האישי של אום_שלום*

שליחה על ידי אום_שלום* »

גם אני כמובן ממליצה על יוגה לשיפור היציבה.
ללמוד איך להשתרש עם כפות הרגליים, איך לחלק את המשקל ואיך לצמוח מתוך כפות הרגליים מעלה.
המון המון בעיות שאני רואה אצל אנשים (גב, ברכיים, מפרקים שונים, צוואר) מתגלות כבעיות שמתחילות בפריסה לא נכונה של כף הרגל.
זה כמו שיסודות של בניין לא יהיו מספיק יציבים, כל הבניין עלול לקרוס בכל רגע.
אום_שלום*

שליחה על ידי אום_שלום* »

היום קניתי נעליים כאלה
ממש ללכת עם ולהרגיש בלי. עניין הפרדת האצבעות ותחושת האדמה מתחת לרגליים מאוד משמעותי.
עדיין לא בדקתי איך זה מרגיש בהליכה בחוץ לאורך זמן אבל אני בהחלט מתכוונת לבדוק.
סלט_פירות*
הצטרפות: 14 נובמבר 2004, 14:09
דף אישי: הדף האישי של סלט_פירות*

שליחה על ידי סלט_פירות* »

ואו נכנסתי ללינק וזה הזכיר לי גרביים עם אצבעות.
תוך רגע נהייתה לי קלסטרופוביה בכפות הרגליים. זה ההפך מלהיות יחף.
אום_שלום*

שליחה על ידי אום_שלום* »

זה כמו כפפה לכף הרגל. בהתחלה זה קצת מוזר לאצבעות אבל מבחינת הליכה, בתור מישהי שלא מסתדרת כמעט עם אף נעל, זה הדבר הכי נוח שהלכתי בו.
זה נותן תחושה של חופש לכל חלקיק בכף הרגל וזה גם מבד נושם אז לא מרגיש חנוק.
tאמא*
הצטרפות: 02 מרץ 2005, 16:22

שליחה על ידי tאמא* »

אום שלום, מאיפה קנית את הנעליים? מחפשת גם אני נעליים נוחות לקיץ, מתעתדת לעמוד שעות רבות על הרגליים ורוצה לרכוש נעליים נוחות.
אום_שלום*

שליחה על ידי אום_שלום* »

קניתי אותן בחנות לציוד ריצה בצומת כעביה/זרזיר (על הכביש לצומת המוביל). החנות נקראת runaway
לא יודעת אם זה מתאים דווקא לעמידה ממושכת או לחום (אני עדיין מעדיפה כפכפים בקיץ) אבל שווה לנסות.
פלוני_אלמונית*

מי שיש לו גם פלטפוס וגם הלוקס ולגוס (בוהן כלובה) כמוני לא יכול לעשות תרגילי יוגה למינהם... ונכון שהמדרסים משאירים את הרגל שטוחה.....
(כואב לי ללכת יחף) כנראה שאעשה ניתוח- עוד לא יצא לי לראות באינטרנט הרבה המלצות על הניתוח.
הנעליים הכי מתאימות שמצאתי עד כה למצבי sacuny shadow grid 5. מחפש משהו יותר טוב
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

אני ממליצה בחום על החברה הזו:
www.softstarshoes.com
מזמינים אונליין או בטלפון. לא ידוע לי אם יש בארץ.
קניתי לי את הדגם "רמבלרס" העמיד למים. אלה הנעליים הכי נוחות שהיו לי אי פעם, והכאבים הכרוניים שהיו לי בכפות הרגליים ובקרסוליים נעלמו לחלוטין בתוך ימים.
יש לי כפות רגליים גדולות ורחבות וגם פלטפוס.
שווה.
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

תמי, איך בוחרים? (או אולי - למה בחרת דווקא בדגם הזה?)

שתדעי לך שהיום נסעתי לאנשהו ויצא שהייתי צריכה לחזור הביתה ברגל. לא הטריד אותי שהיתה שם כמעט שעה הליכה (הלכתי בדרך עוקפת דובים. יצא ארוך...) אבל כן הטריד אותי שהייתי שם עם כפכפים. לא תכננתי על הליכה של יותר מאוטו-בית ויצא שהלכתי שעה. כל הדרך כאב לי וחשבתי על הנעליים הללו.
אולי אספיק לקנות לפני שיגיע הזמן לעבור למגפי שלג...

בבקשה ספרי עוד על החוויה שלך.
מצ'רה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2009, 14:20

שליחה על ידי מצ'רה* »

בספר של אסתר גוקלה יש חלק קצר שמתייחס לבחירת נעליים.
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

ה עוגיה , רציתי נעליים מינימליות אבל עמידות במים כדי שישמשו אותי בחורף, והמחיר היה גם הוא שיקול.
לטענת הנציגה בטלפון, הרמבלרס מתאימות לחורפים קרים ורטובים כמו שיש בניו ג'רסי. אני גם אוהבת את זה שלא מתקשקשים עם שרוכים. מחליקים על הרגל וזהו.
לאקלים שאת בו אולי הייתי הולכת על עוד שני דגמים שגם הם מצאו חן בעיניי -
Product]קאיטה ID[/po]=1245 או Product]המגפיים ID[/po]=1331 שמרופדים קומפלט בעור כבש מפנק. זה תענוג שלא ייאמן לדרוך על הדבר הזה. אני הולכת ברחוב ומרגישה בנעלי בית, ולא חולצת אותן בבית.
שימי לב שבדגים היותר חמים גם הסוליות עבות יותר, אם כי עדיין דקות וגמישות.

לגבי ההמלצות של גוקלה - השתתפתי בסמינר אונליין שלה שבו היא גם דיברה על זה וחלק מזה אפילו הצלחתי לשמוע :-P (באדיבות בן השנתיים). היא אמרה שלאנשים שיש להם כבר השתטחות של הקשת ברגל היא לא ממליצה על הליכה יחפים אלא על נעליים עם מדרסים, כהתחלה, מתוך כוונה שהמדרסים לא יבואו במקום העבודה שהיא מתארת אלא כתזכורת לעשות אותה. אני בחרתי לא לקחת מדרסים (יצא לי קודם: מסרסים :-D ) כי עוד לא מצאתי את המדרסים שטוב לי איתם. במקום זה, אני מזכירה לעצמי כל הזמן לתרגל את כף הרגל, לעשות GLIDE WALKING כמה שאני מצליחה וכו'. הנציגה של סופטסטאר אמרה לי בטלפון שיש להם לקוחות שמכניסים לנעליים מדרסים ומסתדרים ככה, כך שזו אופציה.
דני_וולפשטיין*
הצטרפות: 14 אוקטובר 2010, 18:24
דף אישי: הדף האישי של דני_וולפשטיין*

שליחה על ידי דני_וולפשטיין* »

כמו שכתבו כבר אחרים כאן, לדעתי הכי טוב זה להיות יחף או הכי קרוב ליחף שאפשר. אני אישית הולך יחף הרבה מאד, ואם לא אז לרוב http://lunasandals.com/ "בסנדלי הוארצ'י", שהן למעשה סוליה שטוחה ושרוך, אותן ייצרתי לבד מקיט (מחיר 100 ש"ח כולל משלוח). בחורף - כאשר רטוב ויש בוץ - אז בנעלי http://www.vibramfivefingers.it/ "פייב פינגרס" שכבר הוזכרו.
ניתן לקרוא קצת יותר http://dkedem.co.il/ "באתר שלי". לאנשים עם בעיות קיצוניות ברגל עלולה להיות מניעה מללכת יחף לאורך זמן, אולם לרובנו - זוהי הדרך הטבעית בה הולכים בני אדם במשך מאות אלפי שנים, ולפי לא מעט מחקרים חדשים - גם הדרך להעמיס בצורה מינימלית על הגוף. אישית אני יכול לציין שרצתי כך עשרות ק"מ, וגם חזרתי לא מזמן מטרק בן 10 ימים בהרי האטלס, בה עלינו וירדנו כל יום 1000+ מטרים - את העליות עשיתי יחף לגמרי, ואת הירידות בסנדלי הוארצ'י - למרות הפלטפוס ברגל אחת. ואם אני יכול - כנראה שכל אחד (כמעט) יכול.
פלוני_אלמונית*

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אני לא יודע להגדיר בדיוק למה אני שייך ומה טבעי בעיני או לא, עד שזה מגיע לעניין שנוגע הרבה לליבי והוא ריצה והנעלה.

כתבתי פוסט על הנעלה מינימלית וטבעית לילדים, ואני מזמין אותכם ואותכן לקרוא, להתעניין ובעיקר להעיר את המודעות לבחירות שאנחנו עושים בהנעלה לילדים.
אנחנו כל כך שמים דגש על דברים אחרים, והדבר הזה עובר לרבים מתחת לרדר ויש לו חשיבות מכרעת כמו שתקראו בפוסט.

קריאה מהנה, וכמובן אשמח לתגובות ושאלות

http://zayedet.com/2012/10/16/%D7%94%D7 ... 9C-%D7%94/
אורית*
הצטרפות: 11 מאי 2002, 22:55

שליחה על ידי אורית* »

מחפשת נעליים נוחות, בעצם סנדלים. חשבתי על סנדלי שורש, לא ראיתי שהן הוזכרו בדף. מה דעתכם?
מדדתי בחנות אבל אני מתלבטת כי בחנות אני אף פעם לא בטוחה. המוכר הציע לי גם סנדלי טיווה ( לא טבע), חברה אמריקאית. הן באמת הרגישו לי נוחות יותר מסנדלי שורש אבל הסוליה דקה ואני חוששת שתישחק מהר. לשורש סוליה עבה יותר. מה עדיף? הבנתי שסוליה דקה יותר בריאה אבל היא בטח נשחקת מהר...
אשמח לשמוע חוות דעת על הסנדלים האלו או אחרות. תודה.
כרמית*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 22:34

שליחה על ידי כרמית* »

לגבי סנדלים:
אני מסתובבת כבר כמה חודשים עם נעליים מינימליסטיות וזה פשוט תענוג.

אני עם הסנדלים של Unshoes והן מעולות:
עשויות ספציפית לרגל שלי, נוחות, ולמרות שהסוליה דקה היא ממש עמידה (כמובן, היא של ויבראם).
גם המחיר טוב וזול יותר משורש.
החיסרון היחיד- לוקח זמן עד שמכינים אותן בקיץ, כי יש הרבה ביקוש.
ממליצה בחום:
http://www.unshoesusa.com/
אורית*
הצטרפות: 11 מאי 2002, 22:55

שליחה על ידי אורית* »

היי כרמית, לא הבנתי, מה זה ויבראם?
אני לא קוראת טוב אנגלית אז עוד שאלה: איךעשויות ספציפית לרגל שלך, הרי את לא מודדת קודם, לא?
זה נעשה דרך האינטרנט..
בגלל זה אני חוששת לקנות נעליים ברשת כי אולי הגודל לא יתאים.
את אומרת שגם אם הסוליה דקה היא בכול זאת עמידה? זה חשוב לי.
תודה על העזרה @}
שליחת תגובה

חזור אל “מחלות מין”