הנקה וגלולות

פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

הנקה וגלולות

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

לפני ארבעה חודשים ילדתי תאומות ואני מניקה אותן. רציתי לדעת, ואני שומעת את זה הרבה, אם הנקה באמת יעילה כאמצעי מניעה או שאני צריכה לחזור ולקחת את הגלולות שלקחתי לפני ההריון (פמינט).
אמא_של_שפן*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2006, 12:19
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_שפן*

הנקה וגלולות

שליחה על ידי אמא_של_שפן* »

לא אופציה א' ולא ב':
הנקה לא מספקת הגנה מלאה מהריון (פרט לאמצעי המניעה הטבעי שמספקת העייפות :-P ).
ואת לא יכולה לקחת גלולות רגילות בשום פנים ואופן. כמות כזו של הורמונים תעבור בחלב ותשפיע מאד לרעה על הפצפונות. יש גלולות מיוחדות שמותאמות להנקה, ויש כמובן גם אמצעי מניעה אחרים.
ומזל טוב!
אורי_ה*
הצטרפות: 04 ינואר 2006, 20:29
דף אישי: הדף האישי של אורי_ה*

הנקה וגלולות

שליחה על ידי אורי_ה* »

יש גלולות מיוחדות שמותאמות להנקה
נדמה לי שהיחידות שקיימות בשוק ונחשבות בטוחות בהנקה נקראות 'סרזט'.
בכל מקרה, עליך, כמובן, להתייעץ עם רופא נשים בעניין.
צורות טבעיות אחרות להמנעות מהריון מפורטות ברחבי האתר.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

הנקה וגלולות

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

סרזט משפיעוות, לעיתים, על כמות החלב.

~~

עד גיל חצי שנה, במקרה של הנקה מלאה, בלי הפסקה של מעל ל - נדמה לי - 3 שעות (מה שלא יכול לקרות עם תאומים), ואם אין וסת, אפשר להתיחס להנקה כאל אמצעי מניעה בטוחה.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

הנקה וגלולות

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

עד גיל חצי שנה, במקרה של הנקה מלאה, בלי הפסקה של מעל ל - נדמה לי - 3 שעות (מה שלא יכול לקרות עם תאומים), ואם אין וסת, אפשר להתיחס להנקה כאל אמצעי מניעה בטוחה.

יש פה דף שלם עם עדויות של נשים מניקות שנכנסו להריון זמן קצרצר אחרי הלידה. כשהלידה היא תאומים, זה נראה לי ממש לא כיף להיכנס להריון בטעות אחרי זמן קצר.

המלצתי - קני חפיסת קונדומים.
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

הנקה וגלולות

שליחה על ידי אחת* »

גלולות סרזט מישהי מכירה/השתמשה/משתמשת? תופעות לוואי? מה לגבי חשק מיני, ייצור חלב, יובש בנרתיק?
יש מישהי בקהל שחוטאת בזה?
אחת.אחרת*
הצטרפות: 24 ספטמבר 2010, 22:14

הנקה וגלולות

שליחה על ידי אחת.אחרת* »

סרזט , השתמשתי חצי שנה לפני כמה שנים. הכל היה בסדר חוץ מזה שזו... גלולה.
לא נרשמו שום תופעות לוואי בחצי השנה הראשונה שאחרי הלידה שלא היו צפויות גם ללא גלולות.
פלוני_אלמונית*

הנקה וגלולות

_גלולות סרזט מישהי מכירה/השתמשה/משתמשת? תופעות לוואי? מה לגבי חשק מיני, ייצור חלב, יובש בנרתיק?
יש מישהי בקהל שחוטאת בזה?_
קנינו... קראנו את ההזהרות שמצורפות בעלון לצרכן.
החלטנו שאין סיבה להסתכן ככה וויתרנו.
מישהי*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2001, 07:42

הנקה וגלולות

שליחה על ידי מישהי* »

לפני חמש שנים ניסיתי לקחת סרזט, לקח לי שבוע לאבד כמעט לחלוטין את החלב מיד הפסקתי, המעיין שב לזרום ומאז לא התקרבתי לדברים כאלה (גם לא הפסקתי להיניק...).
תמרי*
הצטרפות: 23 מאי 2004, 10:55

הנקה וגלולות

שליחה על ידי תמרי* »

אני לקחתי סרזט אחרי ילד #1 וילדה #2, ולא נרשמו תופעות לוואי. חוץ מתוספת הורמונים לגוף, כמובן (וכל מה שנגזר מזה. כמו אבנים בכיס המרה, לדוגמה). הנקתי עד גיל שנתיים וקצת כל אחד מהנ"ל.
אחרי ילד # 3 כבר לא לקחתי. (ראי אבנים בכיס המרה - תופעות לוואי של גלולות לאורך זמן...)
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

הנקה וגלולות

שליחה על ידי אחת* »

מישהי לקחה משהו אחר? יש גלולות אחרות יותר ידידותיות?
אמא_לבן_שנתיים*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2010, 23:42

הנקה וגלולות

שליחה על ידי אמא_לבן_שנתיים* »

אני לקחתי סרזט גם לפני ההנקה ולפני ההריון לתקופה ארוכה (העדפתי לקחת אמצעי מניעה שכולל רק פרוגסטרון בלי אסטרוגן כי מה שמונע ביוץ זה פרוגסטרון את האסטרוגן מוסיפים בשביל הדם והכייף)
לי זה היה טוב אבל יש לקחת בחשבון שפרוגסטרון לבד לאורך זמן מדלדל את רקמת הרירית בנרתיק וזה עלול לגרום ליובש בנרתיק וגם בלי זה גורם לירידה בחשק המיני. אם לוקחים סרזט כשיש עוד דימום מהנרתיק זה יכול להוביל להתמשכות ארוכה של הדימום ויש לי 2 חברות שממש לא הסתדרו עם זה, דימומים, רגישות בקיום יחסי מין ודיכוי החשק..
הסיבה שנותנים סרזט בהנקה כי אין אסטרוגן והאסטרוגן עובר בחלב, אבל יש בזה דמוי פרוגסטרון וזה קיים בכל אמצעי מניעה הורמונלי כך שאין דרך לעקוף את זה, פרט אולי להתקן תוך רחמי לא הורמונלי, אבל גם לזה יש חסרונות ובד"כ לא מומלץ אם יש כוונה להביא עוד ילדים לעולם.
באופן אישי הייתי ממשיכה עם הסרזט גם ללא הנקה כי לי זה היה מאד נוח, בקושי יש מחזור לרוב בכלל לא, ואני מאד סובלת ממחזורים גם על גלולות רגילות (משולבות) אבל יש בעיה עם לקיחה לאורך זמן כי טוענים שמחסור ממושך באסטרוגן (כשלוקחים גלולות הגוף מפסיק לייצר אסטרוגן כי יש היזון שלילי) פוגע בבניית והתחדשות העצמות ועלול להוביל לאוסטאופרוזיס (מקישים את זה מתופעות הלוואי של גיל הבלות בו נפסק המחזור ויש מחסור באסטרוגן)
בסוף חזרנו לקונדומים, מבעס, אבל הכי בטוח ובריא בשבילי...
פלוני_אלמונית*

הנקה וגלולות

יובש בנרתיק לא נגרם מהפרוגסטרון אלא מהעדר אסטרוגן- מצב נורמלי בלאו הכי בהנקה.
הדלדלות עצם משתקמת בעזרת הנקה ממושכת.
הסיבה שלא נותנים אסטרוגן בהנקה היא שהוא נוגד הפרשת פרולקטין ולכן מפחית כמויות חלב. בהנקה של ילד שכבר מבוסס על מוצקים לא צריכה להיות בעיה בלקיחת גלולות רגילות, מה גם שגלולות פרוגסטרון בלבד כבר אינן נותנות הגנה מספקת מהריון ברגע שההנקה פוחתת!
חשוב לזכור שבהנקה מלאה, בחצי השנה הראשונה לחיים, כל עוד האם לא קיבלה מחזור, הסיכוי לכניסה להריון עומד על 1-2 אחוז. נמוך יותר מהסיכוי בשימוש בגלולות. אח"כ האמצעי ההגיוני ביותר לדעתי הוא קונדום (מבאס נורא אבל לא מזיק לאמא!) או דיאפרגמה או סרוויקל קאפ, שקשה להשיג היום.
בהרבה מאד מקרים גלולות מפחיתות את כמויות החלב, למרות שאף מחקר עוד לא הוכיח את זה. עדיף לא לנסות בכלל...
אמאאחת*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2010, 13:59

הנקה וגלולות

שליחה על ידי אמאאחת* »

לקחתי מיקרולוט זה גם רק פרוגסטרון - הפחית לי משמעותית את החלב ולקח לי זמן להבין שזה בגלל זה ולא קפיצת גדילה ארוכה... מיד הפסקתי והחלב הסתדר.
גם גרם לי עצבנות וכאבי ראש.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

הנקה וגלולות

שליחה על ידי פלונית* »

חשוב לזכור שבהנקה מלאה, בחצי השנה הראשונה לחיים, כל עוד האם לא קיבלה מחזור, הסיכוי לכניסה להריון עומד על 1-2 אחוז. נמוך יותר מהסיכוי בשימוש
איזה טיפ מסוכן, מכירה יותר מידי אמהות שנכנסו ככה להריון...כשהן עם תינוק בן חודש
יש לי בני דודים שהמרווח ביניהם 9 חודשים!
השנייה נולדה חודש לפני הזמן..תארו לכם פגה ותינוק בן 9 חודשים..לא הייתי רוצה להיות בכזו סיטואציה
רוני*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2002, 23:19

הנקה וגלולות

שליחה על ידי רוני* »

הנקה לא מעניקה כל הגנה מפני הריון (7% סיכוי להיכנס להריון בכל רגע נתון. אני יכולה להעיד מניסיון אישי שלי זה לקח חמש דקות, 11 חודשים אחרי לידה, ללא מחזור). מה שכן, לקחתי סרזט במשך כמה חודשים וסבלתי מתופעות לוואי מטרידות ביותר: פצעונים על הפנים וגם שערות. בעקבות זאת קראתי עליהן וגיליתי כי הן מאוד לא מומלצות למי שסובלת מנטיה לאקנה, כי הפרוגסטרון מעודד את זה (ואין את האסטרוגן שיאזן). כך שבשורה התחתונה - למי שיש עור או הורמונים בעייתיים אני ממש לא ממליצה עליהן (וחבל שהגניקולוג שלי לא ציין זאת...). אמצעי מניעה נוח ומומלץ מאוד הן הספוגיות - נוחות ובטוחות לשימוש, כאשר המגרעת היחידה שלהן היא עלותן הגבוהה (כ-50 שקל לשלוש ספוגיות אם זכרוני אינו מטעה אותי, אבל אם מביאים בחשבון את התדירות הנמוכה של יחסי המין אחרי לידה, זה לא נורא...)
פלוני_אלמונית*

הנקה וגלולות

חשוב לזכור שבהנקה מלאה, בחצי השנה הראשונה לחיים, כל עוד האם לא קיבלה מחזור, הסיכוי לכניסה להריון עומד על 1-2 אחוז
קודם כל, זה לא "טיפ", זו שיטת מניעת הריון מבוססת מחקרית, ושנית, שימו לב ששלושת המשתנים צריכים להתקיים- הנקה מלאה סביב השעון לפי דרישה, המחזור עוד לא חזר, ולא עברו 6 חודשים מהלידה.
רותם*
הצטרפות: 04 מרץ 2003, 06:37

הנקה וגלולות

שליחה על ידי רותם* »

האם מישהי מכן שסבלה מהגלולות, סבלה גם מנטילת גלולות רגילות? אולי יש קשר?
פלוני_אלמונית*

הנקה וגלולות

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אני לוקחת סרזט כבר כמעט חמישה חודשים, לגבי השפעה על החלב - לא ראיתי שום קשר ואפילו להפך...מידי פעם יש לי אפילו גודש.
מה שכן, :( לגבי חשק מיני בהחלט ניתן לומר שישנה אצלי ירידה דיי דרסטית לעומת התקופה שלפני הלידה...וזה מעצבן ומבאס כמו לא יודעת מה...!!!!
יצא לי לשמוע ואני לא יודעת עד כמה השמועה נכונה שישנו כדור שנוגד את התופעה הזו או בלי קשר מגביר את החשק המיני..
למשהי יצא לשמוע על זה?
אני ממש מחפשת מידע כי חוץ מהבעיה הזו הכל מצוווייייןןןן!! בכדור הזה בשבילי..
פלוני_אלמונית*

הנקה וגלולות

אני רואה שהפורום כאן לא פעיל כבר שנתיים אז אולי בכלל אין סיכוי שאקבל תשובה בשנתיים הבאות...????

אווווףףףףף.....
פלוני_אלמונית*

הנקה וגלולות

האים לקיחת סרזט מפריעה אחר כך להכנס להריון?
א*
הצטרפות: 10 פברואר 2002, 10:10

הנקה וגלולות

שליחה על ידי א* »

כשלקחתי גלולות ,אני אפילו לא זוכרת איך קראו להן,מרוב שזה היה לפני כל כך הרבה זמן,שמתי לב לירידה בחשק המיני.בכלל, הכל נהיה מבחינתי די מדכא.
אז איזה סיבה יש לי להשתמש בדבר הזה?אולי לבן הזוג נורא כיף , כי הוא יכול 'לגמור בפנים' כאוות נפשו,אבל בשבילי זה די סיוט, כי לא בא לי, אני מרגישה שהחיזור שלו והחשק שלו זה כמו קירקור מרגיז,אני לא נהיית רטובה ורק נשארת עם הזרע שמטפטף ממני כשאני קמה מהמיטה. אוף.

לא שאני שוללת באופן עקרוני את ההורמונים הללו. כן, יש מצבים בחיים שזה דרוש.אבל מבחינתי , אני מסתדרת עם ההורמונים 'תוצרת בית'.נכון שצריך יותר ללמוד עליהם, זה קצת יותר טירחה מאשר לעבור בבית מרקחת .
מצד שני, לחיים עם חשק מיני יש צבע פתאום.
באמת בא לי על זה .ולא סתם פעם בשנתיים..
פלוני_אלמונית*

הנקה וגלולות

האם שימוש בסרזט משפיע לרעה על התינוק(הכוונה לתינוק שיונק)?
פלוני_אלמונית*

הנקה וגלולות

האם סרזט גורם לגודש בחזה
פלוני_אלמונית*

הנקה וגלולות

דווקא סרזט בשבילי הוא מאוד טוב אין תופעות לוואי חוץ מהמחזור שפעם מגיע ופעם לא מגיע אני לוקחת אותם כבר שנה משטדלת לקחת אותם כל יום בול באותה שעה עלהדקה.
אמא_לשניים*
הצטרפות: 15 אפריל 2007, 03:31
דף אישי: הדף האישי של אמא_לשניים*

הנקה וגלולות

שליחה על ידי אמא_לשניים* »

שלום,אחרי 3 שנים של קשיים להכנס להריון (שחלה פוליציסטית) ואחרי שבסוף הפסקתי עם כל התרופות נכנסתי טבעי להיריון. הנקתי במשך 10 חודשים וכאשר הפסקתי נכנסתי להריון שוב(שידעתי שיכול להקלט אבל לא הייתי בטוחה). (קבלתי ווסת 4 חודשים אחרי הלידה). היום, אני חודשיים אחרי הלידה השניה מתלבטת מה לעשות - הרופא נשים נתן לי מרשם למיקרולוט, לא המליץ עדיין על התקן כי חושב שארצה עוד ילדים לפני סיום ה 5 שנים. בעלי כרגע לא רוצה עוד ילדים בכלל (בת שנה ן 10 ובן חודשיים מספיק לו) ולא רוצה שאקח את הגלולות כדי שלא ישבש לי שוב את המערכת ההורמונלית. אני מפחדת להכנס שוב להיריון בשנתיים הקרובות (זה די קשה כבר עכשיו עם שניים קטנים). בעלי מאוד אוהד לקיים יחסים כך שהתנזרות היא לא הפתרון :-) המלצות? עצות?
רסיסים_של_אור*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 20:42
דף אישי: הדף האישי של רסיסים_של_אור*

הנקה וגלולות

שליחה על ידי רסיסים_של_אור* »

נשמע לי שדיאפרגמה יכול הלהיות אמצעי מניעה ממש מוצלח עבורכם נסי לחפש עליה מידע כאן באתר {@
פלוני_אלמונית*

הנקה וגלולות

מישהי יודעת על שימוש בנובורינג עם הנקה
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

הנקה וגלולות

שליחה על ידי פלונית* »

מישהו יודע למה לא משווקים את הגלולה פמולן?
פלוני_אלמונית*

הנקה וגלולות

לפי מה שהרופא שלי טוען, הנוברינג מייבש את החלב
פלוני_אלמונית*

הנקה וגלולות

מישהי קיבלה מחזור כאן בהנקה מלאה ?
ידוע לה על הפחתה בכמות החלב ?
שני*
הצטרפות: 13 מאי 2004, 14:40

הנקה וגלולות

שליחה על ידי שני* »

יש לי שאלה: אני מניקה הנקה מלאה את התינוקת שלי בת 6 חודשים ומשתמשת בגלולה סרזט.
שכחתי ליטול את הגלולה יומיים.מתי עלול להופיע ביוץ עקב אי נטילת הגלולה?
אשמח לקבל הסבר...
פלוני_אלמונית*

הנקה וגלולות

הגלולות גורמות למחזור מדומה - כשאת לוקחת גלולות את לא מבייצת. כך שאם פספסת גלולה, הביוץ עלול להגיע בכל זמן שהוא, ואף לא להגיע בכלל.
לגוף לוקח זמן לחזור למסלול קבוע (וסת, ביוץ) לאחר לקיחת גלולות, מי פחות, מי יותר.
אם אינך מעוניינת בהריון, וותרי על יחסי מין או השתמשי באמצעי מניעה אחרים עד לקבלת הווסת הבאה.
שני*
הצטרפות: 13 מאי 2004, 14:40

הנקה וגלולות

שליחה על ידי שני* »

תודה רבה!
פלוני_אלמונית*

הנקה וגלולות

ההיי ילדתי לפני חודש והמחזור שלי נגמר לפני כמה ימים הלכתי לבדיקה אצל רופאת נשים ולקבלת גלולות והיא נתנה לי את הסרזט ואמרה לי שלוקח לגלולה חמישה ימים לעבוד... עכשיו לבעלי אין סבלנות לחמישה ימים כמה באמת זה חשוב?
פלוני_אלמונית*

הנקה וגלולות

אני לוקחת גלולות סרזט ופיספסתי גלולה אחת. בעקבות הפספוס, התחיל דימום.. למישהי קרה?? כמה זמן עלול להימשך הדימום? האם להמשיך את הגלולות כרגיל???
פלוני_אלמונית*

הנקה וגלולות

התינוקת שלי עצבנית להפליא. אני שואלת את עצמי אם יתכן כי ההורמונים שבגלולות הטעות עשויים להשפיע? כי מספיק שיש סיכוי קטן אני מפסיקה ליטול
פלוני_אלמונית*

הנקה וגלולות

אני חודש מהלידה והרופא נתן לי מרשם סרזט אני לא מניקה האם הגלולה בלי הנקה גם עובד ואני לא אמורה לקבל מחזור ?
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

הנקה וגלולות

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

למה לא לשאול את הרופא?
פלוני_אלמונית*

הנקה וגלולות

שלום,אני שלושה חודשים אחרי לידה ומניקה באופן מלא,כבר חודשיים אני סובלת מסחרחורות פיתאומיות המלוות בחוסר איזון ובהקאות,האם יש קשר לשינויים ההורמונליים שמיתרחשים בגופי?
פלוני_אלמונית*

הנקה וגלולות

אם לוקחים פמינט(גלולות הנקה) ובפועל לא מניקים,אפשר להכנס להריון??
שליחת תגובה

חזור אל “תכנון הריון”