הפרדת חיסונים

חן_פרופסורסקי*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2001, 19:37
דף אישי: הדף האישי של חן_פרופסורסקי*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי חן_פרופסורסקי* »

אם בכל זאת מחליטים לחסן מסיבה זו או אחרת רצוי לדאוג לחיסון אחד בלבד כל פעם. עוד רצוי לבדוק רמת הויטמין C של הילד טובה טרם החיסון (יש היום בדיקה ביתית - דברו אתי [email protected]) ולשפר אם לא.

לגבי מידע נוסף על חיסונים, שני אשתי הוציאה ספר בנושא (בשלב המהדורה הביתית עד למציאת תקציב...) ונשמח לצייד את מי שצריך.

בברכת בריאות טובה וטיול נעים,
חן
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי נועה* »

אני אמא טרייה לבן 3 שבועות שכבר חוסן בהפטיטיס בי בביה'ח. בכוונתי לתת חלק מהחיסונים כמו פוליו ודלקת קרום המוח וגם טטנוס. הייתי רוצה להמנע מאסכרה, שעלת, אדמת וכל המשולשים למיניהם. האם יש אפשרות לתת רק חיסון אנטי טטנוס ללא שאר המרכיבים?
אורית_אוקו_ערוסי*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של אורית_אוקו_ערוסי*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי אורית_אוקו_ערוסי* »

אני חושבת שאפשר לתת כל חיסון בניפרד אבל צריך לברר אצל מישהו מהימן שלא יכעס ויענה בכנות, כי לפעמים בטיפות חלב לא בא להם להתעסק עם הורים "נודניקים" או שאינם יודעים מספיק. אם יש רופא שפתוח לשאלות או לישאול בבית מרקחת פרטי. ליפעמים הם יכולים לתת תשובות על שאלות שכאלה.
חיזקו ואימצו (())
רוני_כהן*
הצטרפות: 07 ספטמבר 2001, 07:36

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי רוני_כהן* »

אפשר לתת חיסונים בנפרד. בטיפת חלב מאד לא אוהבים את זה (כי זה גורם להם יותר עבודה) וינסו בכל דרך לשכנע אותך שאת עושה טעות, אבל אם תתעקשי יתנו לך בסוף. יבקשו ממך למלא טופס שאת לוקחת אחריות על הילד שלך (!!) וחוץ מזריקת טטנוס תקבלי מה ואיך שתרצי. זריקת טטנוס היא היחידה שהם לא מוכנים או לא יכולים לתת בנפרד. בשביל זה צריך לפנות לרופא. אפשר לקנות את החיסון בבית מרקחת (וגם שם ינסו לשכנע אותך שאת עושה טעות ופוגעת בילד שלך), להביא לרופא ובזה נגמר הסיפור. לא צריך מרשם בשביל זה וזה עולה משהוא כמו 4 שקלים.
הדבר החשוב הוא להיות חזקה והחלטית עם מה שהחלטת גם אם אין לך הסבר מלא ומספק למה אלה כן ואחרים לא (מותר להתייחס גם לתחושות בטן), כי בכל מקום שאליו תפני ינסו לשכנע אותך לשנות את דעתך עם מליון סיפורי זוועה על כל אלה שנפגעו בגלל שלא לקחו את החיסון (על אלה שנפגעו בגלל שכן לקחו אותו, כמובן שלא מדברים...).
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי נועה* »

תודה לכולכם על התשובות. אכן, קשה לעמוד איתנים מול המערכת... על כל צעד ושעל יש רופא שמנסה להכשיל או פשוט לא יודע מספיק לגבי מה אפשרי ומהן האופציות.....
אגב, האם אני יכולה להמנע בכלל מהביקור בטיפת חלב (שכרוך אצלינו בתשלום נוסף) ופשוט לרכוש החיסונים באופן עצמאי ולתת אותם אצל הרופא???
שבת שלום.
אורית_אוקו_ערוסי*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של אורית_אוקו_ערוסי*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי אורית_אוקו_ערוסי* »

לא חייבים ללכת לטיפת חלב!!!
תיצטרכי למצוא רופא שישתף איתך פעולה, כמובן, ולברר איך לירכוש החיסונים.
בהצלחה (()))
הלה*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2001, 00:00

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי הלה* »

לנועה: סביר להניח שקופת החולים תסכים לחסן אם תרצי בכך. ואולם, לפעמים נדמה לי שאחיות טיפת חלב, אשר מחסנות כל כך הרבה ילדים ותינוקות, מיומנות מאד בכך, ונראה לי שהייתי רוצה שיד מיומנת תבצע את הפרוצדורה...
מיכל_מ*
הצטרפות: 06 דצמבר 2001, 17:44
דף אישי: הדף האישי של מיכל_מ*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי מיכל_מ* »

לקראת הקיץ אני חושבת לחסן את בתי (בת ארבעה חודשים כעת) בחלק מהחיסונים.

אילו חיסונים כדאי לתת ראשונים לדעתכם? ואילו בכלל לא? (אני חושבת, בינתיים - טטנוס, פוליו מומת, קרום המוח. צהבת B גם, אולי, נהיה בחופים הקיץ כנראה אז אולי כדאי).

והסיבה שהשאלה בדף הזה- כשמפרידים בין חיסונים, כמה זמן כדאי לחכות בין אחד לשני?

רב תודות
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי עדי_יותם* »

דלקת קרום המוח ופוליו. לפחות שבועיים בין חיסון לחיסון, כשהילדה בריאה לחלוטין בשבועיים שלפני החיסון. טטנוס? לא רואה איך עלולה לחטוף את זה עד שתתחיל לזחול, לפחות. לגבי צהבת B כתבו כאן בעבר, מזמינה אותך לקרוא ולשקול אם סכנת ההידבקות בגיל הזה ריאלית. בעצם, לא: עד כמה שזכור לי, רק כתוב שיש עדויות שנדבקים בזה לא רק מנוזלי גוף, אבל לא הבנתי איך עוד. או שאני לא זוכרת כבר.. וממליצה לקרוא את הספר של ד"ר חיים רוזנטל. לגבי הפוליו, יש חילוקי דעות מה עדיף, המומת או המוחלש.
מיכל_מ*
הצטרפות: 06 דצמבר 2001, 17:44
דף אישי: הדף האישי של מיכל_מ*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי מיכל_מ* »

מסעדה, תודה רבה!
יער_נורווגי*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 08:01
דף אישי: הדף האישי של יער_נורווגי*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי יער_נורווגי* »

אנחנו בני שנה אוטוטו וצריכים לקבל את החיסון המחומש (אנחנו קיבלנו עד עכשיו את כל החיסונים) ויש גם את האדמת-חזרת-חצבת הזה. האם ניתן להפריד את החיסונים האלה? למשל, לדחות אחד מהם בחודשיים שלושה?
דרומית*
הצטרפות: 20 ינואר 2003, 20:42

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי דרומית* »

החלטתי לתת פוליו בטיפות בלבד וטטנוס כי הילד שובב מאד וסקרן ואני לא מוכנה לקחת אחריות על טטנוס חס וחלילה. אבל הבירוקרטיה שוב מכה!
בבית המרקחת של קופת חולים אין למכירה פוליו סאבין גם לא עם מרשם של 10 רופאים. פשוט אין. מי מכיר מי יודע?
הטטנוס מגיע רק בעיסקת חבילה עם הדפטריה. הטטנוס שבא לבד הוא החיסון הסביל שנותנים רק אחרי פציעה, אין בו שום יעילות אם אתן אותו כחיסון לכל דבר.
אשמח לתובנות ורעיונות.
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי אם_פי_3* »

דרומית - לא יכולה לעזור ברמה הטכנית, אבל האם לקחתם בחשבון שכשנותנים רק את החיסון החי-מוחלש של פוליו, יש סיכון מסוים לפגיעה בשיתוק (וזה לא קיים בחיסון המומת, או אם מחסנים קודם במומת). מדובר על נתונים רשמיים. אחוזים את יכולה למצוא באתר ה-CDC - הרשות האמריקאית לפיקוח על מחלות?
עדי_יותם*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי עדי_יותם* »

באופן אישי, נתתי רק את הפוליו המומת, לא את הטיפות.
לגבי הטטנוס-דפטריה, האם יש לך רופא שאת סומכת עליו שיוכל לאבחן את הדפטריה ולטפל בה, אם חלילה בנך יחלה? לי לא היה כזה, ולכן בסופו של דבר נתתי את המשולב, אחרי שגם אני חיפשתי בנפרד ולא מצאתי.
בכל מקרה, אם את רוצה להפריד, אפשר להתקשר ל"טיפה מן הטבע" איפשהו באזור חיוג 09. אולי הם יוכלו לעזור.
דרומית*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי דרומית* »

תודה לעונות.
הנושא של הפוליו מבלבל אותי אישית כי ד'ר רוזנטל וההומאופתית שלנו מצדדים דווקא ב'סבין' מכיוון שהוא מחקה את המחלה בטבע ולא 'סתם' דוחפים חיסון לתוך מערכת החיסון. אני יודעת שהתחילו לתת את המומת בגלל בעיות עם הסבין אבל למומת יש חסרונות רבים משלו שקשורים לתרכובת החיסון עצמה.
החלטות קשות...החלטתי להאמין ולתת את הסבין נכון לעכשיו. אולי נחזק את הגוף עם משהו הומאופתי שיורכב מהחיסון עצמו. זה חלק ממה שהם עושים בטיפה מן הטבע.
דרומית*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי דרומית* »

למסעדה- את יודעת משהו? בתשובה על שאלתך...וואלה- לא!
קיקה*
הצטרפות: 10 ינואר 2002, 21:48

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי קיקה* »

יש אפשרות לקנות את חיסון האנטי-טטנוס בנפרד בבית מרקחת "בר אילן" ברעננה.
הפרוצדורה היא כזו:
  • מגיעים אליהם ע" לקחת מהם טופס עליו רופא צריך לחתום
  • מחתימים רופא
  • חוזרים אליהם עם הטופס ורוכשים את החיסון
אני יכולה רק להמליץ על ד"ר קובי פריד מרמות השבים. הוא רופא הומאופת. חתם לי על הטופס ובעל נסיון (לדבריו) עם מחלות הילדות וסיבוכיהן.
עדי_יותם*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אני לא מאלה שחיים לפי התסריט הגרוע ביותר, אבל אני כן עושה הערכת סיכונים מחושבת. לכן אני קושרת את הילדים שלי באוטו, מלווה אותם במדרגות עד גיל שלוש, ומחסנת חלקי, נגד דברים שבהחלט קיימים עדיין בסביבה, ויכולים לגרום לנזק קשה בטיפול לא מיומן.
דרומית*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי דרומית* »

ועדיין לא הבנתי מה עושים עם הסייבין. איפה אני יכולה לרכוש אותו?
איתי_שרון*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2001, 00:51
דף אישי: הדף האישי של איתי_שרון*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי איתי_שרון* »

רוח הדף היא שכדאי להפריד את החיסונים; אם מתכוונים לתת רק חלק אז זה עוד בסדר, אבל אם מתכוונים לתת חמישה חיסונים מופרדים במקום אחד - האם נלקחת בחשבון העובדה שהילד סופג פי כמה וכמה (5?) יותר חומרי שימור איומים למיניהם? כל המתכות והרעלים... למה לתת לגוף יותר "ממה שצריך"?
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי יעל* »

למסעדה - נגד מה חיסנת?
עדי_יותם*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אני חושבת שפירטתי בדף חיסונים מבחירה, אבל מפחיד אותי כששואלים אותי נגד מה אני חיסנתי. אני לא סמכות בנושא. ההחלטה נפלה לפי התנאים והמגבלות שלנו, ולפי הטיפול הרפואי העומד לרשותנו. אלה משתנים ששונים ממשפחה למשפחה.
יעל*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי יעל* »

לא שאלתי כסמכות רפואית. שאלתי מסקרנות :-].
עדי_יותם*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי עדי_יותם* »

יעל, באופן אישי, שממנו אני משליכה על אחרים (לאו דווקא עלייך, יש הרי עוד קוראים ל"שיחה" הזו בינינו), הדימוי הכללי שיש לי על אנשים משפיע על האופן שבו אני תופסת דעות ספציפיות שלהם. אני אתן דוגמה קצת קיצונית. יש לי חברה אינטליגנטית מאוד ורציונלית מאוד, עורכת דין, שהיא אחת מיולדות הבית הראשונות שהכרתי. איפשהו בהחלט נראה לי שאם אשה כמוה יולדת בבית, כנראה שהיא יודעת מה היא עושה (-: אם ניפגש באופן אישי אשמח לומר לך נגד מה חיסנתי ולמה, אבל אני מעדיפה לא לעשות זאת קבל עם ופורום.
סשה_לשאלה_של_איתי_שרון*
הצטרפות: 14 יולי 2003, 17:28

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי סשה_לשאלה_של_איתי_שרון* »

בדיוק את אותה השאלה רציתי לשאול!!!!!
רוח הדף היא שכדאי להפריד את החיסונים; אם מתכוונים לתת רק חלק אז זה עוד בסדר, אבל אם מתכוונים לתת חמישה חיסונים מופרדים במקום אחד - האם נלקחת בחשבון העובדה שהילד סופג פי כמה וכמה (5?) יותר חומרי שימור איומים למיניהם? כל המתכות והרעלים... למה לתת לגוף יותר "ממה שצריך"?
אז מישהו יכול לענות?!?
שאול*
הצטרפות: 03 ספטמבר 2002, 23:15

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי שאול* »

האם ניתן לחסן נגד שעלת בנפרד ?
יושי*
הצטרפות: 13 אפריל 2003, 11:45

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי יושי* »

אחייניתי עומדת לקבל את החיסון המשלוש כנגד: צפדת (טטנוס), שעלת, ודיפיטריה. האם ניתן לוותר על אחד מהם? והאם מומלץ להפריד ובאיזה אופן?
אמא_של_אופק*
הצטרפות: 13 יולי 2001, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_אופק*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי אמא_של_אופק* »

כן! יש את חיסון הDT (להבדיל מהDTP) שלא כולל את השעלת, אני נתתי אותו לאור - צריך רק לבקש.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

יש מישהו שהפריד חיסונים לאחרונה, ויכול לומר איפה קנה, איפה ניתן החיסון, ומה היתה הפרוצדורה?
לי_הי*
הצטרפות: 23 פברואר 2004, 21:04
דף אישי: הדף האישי של לי_הי*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי לי_הי* »

אני חושבת שאפשר לקנות בבית מרקחת אבל אז זה עולה יותר כסף
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי אביב_חדש* »

גילה - אנחנו מחסנים רק בנפרד, את יכולה להיות יותר ספציפית?
תבשיל_קדרה*

הפרדת חיסונים

במחומשת - עוד לא החלטנו מה נחסן ומתי, אבל - האם ניתן לקנות כל אחד מהם בנפרד? אם לא - אילו צירופים קימים בארץ? איפה?
כנ"ל לגבי חצבת.
אביב_חדש*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי אביב_חדש* »

או קיי, הפלת אותי. מה נותנים במחומשת?
אנחנו נתנו פוליו בזריקה בנפרד, דלקת קרום המוח בנפרד, DT בנפרד. בטיפת חלב, ולא קנינו את החיסונים לבד.
אני חושבת שהחסונים לקניה לבד יקרים יותר מתשלום לטיפת חלב.
מיה_גל*
הצטרפות: 07 דצמבר 2002, 09:46
דף אישי: הדף האישי של מיה_גל*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי מיה_גל* »

גילה,
גם אני באמצע תהליך חיסון DT ללא שעלת בטיפת חלב, ללא תשלום נוסף.
הייתי צריכה להתווכח על זה זמן רב כי המלאי לפעמים מוגבל ואז נותנים את ה-DT רק לילדים שסובלים מאיזושהי בעיה נוירולוגית שבגללה אי אפשר לתת להם את חיסון השעלת.

גם לגבי הפוליו בזריקה אין בעיה לקבל בנפרד בטיפת חלב, גם זה תלוי במלאי הקיים.

דלקת קרום המוח נחשבת לבעלת פוטנציאל קטלני עד גיל שנתיים, מאחר וטיאן כבר עברה את מחצית הדרך לשם, החלטתי לוותר על החיסון הזה בכלל.
אביב_חדש*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי אביב_חדש* »

ולגבי המלאי - האחות בט. חלב אמרה לי שעכשיו (נכון ללפני חודש) יש מחסור במלאי של פוליו בזריקה (כמובן שבנפרד) ולכן צריך לחכות קצת. אני לא יודעת אם זה תקף לגבי כל הארץ, אבל כדאי לשאול אם מתכוונים לבוא רק בשביל החיסון הזה.
לי_הי*
הצטרפות: 23 פברואר 2004, 21:04
דף אישי: הדף האישי של לי_הי*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי לי_הי* »

הייתי מציעה לכן לעיין קצת בספר אימהות בדרך הטבע לפני שאתן מחסנות את התינוקות שלכן, בכל מקרה זה לדעתי זה טוב שאין במלאי וזה נותן עוד קצת זמן לתינוק שבטוח עדיף לו בלי החיסונים ולא חיבים לתת אותם כשהם כל כך קטנים.
יעל*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי יעל* »

האחות בטיפת חלב (שלא אוהבת אותי במיוחד...)מזמינה כל חיסון בניפרד בהתאם לבקשתנו , הדבר לא כרוך בתשלום נוסף אך מצריך התארגנות מראש (אין את החסונים האלו במלאי).
לגבי טטנוס - אין בניפרד רק עם דיפטריה.
אירית_לוי*
הצטרפות: 24 מרץ 2005, 20:07

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי אירית_לוי* »

האם חיסון אנטי-טטנוס מכיל כספית?
אביטל_צ*
הצטרפות: 16 אפריל 2004, 17:49
דף אישי: הדף האישי של אביטל_צ*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי אביטל_צ* »

עד החיסון של גיל שנה עמדנו בתכנית החיסונים של טיפת חלב כמו חיילים ממושמעים היטב
בגיל שנה לא חיסנו ועכשיו אנחנו חושבים על להמשיך לחסן - חיסון סלקטיבי ובהפרדה

נשאלה פה שאלה שלא בדיוק התייחסו אליה:

ומנגד עומדת העובדה שההפרדה מציגה לגוף כל חיסון בנפרד ולא נדרשת התמודדות בו זמנית עם כל החיידקים האלה.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

היום היינו בטיפת חלב, האחות סיפרה כי שמעה שמועות כי המגמה היא להפסיק לייבא את החיסונים הנפרדים. ממה שהיא שמעה, בעתיד יהיה רק חיסון מחומש.
מי שמעוניין לחסן בנפרד, אני ממליצה לו שימהר, כי זה בכל זאת תהליך של כמה חודשים, אם רוצים להפריד ולחסן עם מרווח בין חיסון לחיסון. אנחנו חיסנו בנפרד פוליו, טטנוס+דיפטריה, דלקת קרום המוח. אם בטיפת חלב אין, אפשר להזמין על ידי בקשה מהאחות האפידמיולוגית המחוזית.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

איפה בבקשה אפשר להשיג את החיסון אדמת בנפרד ?
תבשיל_קדרה*

הפרדת חיסונים

מישהו יודע מה המצב היום לגבי חיסונים מופרדים?
מישהו קנה לאחרונה? פרטי? דרך משרד הבריאות?
אמא_אום*
הצטרפות: 15 מרץ 2006, 09:24
דף אישי: הדף האישי של אמא_אום*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי אמא_אום* »

מישהו יודע מה המצב היום לגבי חיסונים מופרדים? - הלכתי בשבוע שעבר לטיפת חלב לבקש חיסון פוליו בלבד (הקטן בן 10 וחצי חודשים - החלטתי להתחיל טיפין טיפין). חוץ מלהשבע - האחות אמרה והבטיחה לי בכל דרך אפשרית שאין אפשרות להשיג חיסונים מופרדים. האמנתי לה - לא ראיתי מה ההגיון שלה (עזבי בתור אחות ט"ח - בתור בן אדם!) לשקר. כמובן שאח"כ רבים אמרו לי שזו דרכם לשכנע "סרבנים" כמוני לחסן רגיל. עדיין קשה לי עם המחשבה ששיקרה לי...
יהללוך_מלאכים*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2005, 14:07
דף אישי: הדף האישי של יהללוך_מלאכים*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי יהללוך_מלאכים* »

אני קבעתי תור לחודש הבא לחסן את המלאכית בפוליו
לא נאמר לי שיש בעיה ,נהפוכו היא גם אמרה שיש טטנוס <עם דיפטרייה כמובן>
ושאני יחליט אם גם את זה אני רוצה לחסן
ואני חושבת שהיא דיברה גם על דלקת קרום המוח שיש בנפרד
בנתיים אנחנו מתחילות עם פוליו לקראת הקיץ
אמא_של_אופק*
הצטרפות: 13 יולי 2001, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_אופק*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי אמא_של_אופק* »

אצלנו יש פוליו בנפרד, מאחר והתחלתי מאוחר וחיסון דלקת קרום המח ניתן לתת רק עד גיל שנתיים בט"ח אמרו שאתן את המשולשת + פוליו בנפרד.
רוני*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2002, 23:19

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי רוני* »

שלום לכולם בננו בן חודש וחצי ולא בא לנו לחסן אני מודע שזה באחריותי זה החיים היתי שמח אם תתנו לי אפשרויות אחרות איך בכל זאת להמנע ממחלות כל שהן הרי ברור שזריקה היא לא האפשרות היחידה בתודה מראש רוני
הילית*
הצטרפות: 29 דצמבר 2003, 12:22

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי הילית* »

"היתי שמח אם תתנו לי אפשרויות אחרות איך בכל זאת להמנע ממחלות כל שהן הרי ברור שזריקה היא לא האפשרות היחידה בתודה מראש רוני"

ממליצה לך לקרוא את הספר ילדות בריאה. תקבל שם תשובות להרבה מהשאלות
ליאת_המאמינה*
הצטרפות: 15 מאי 2005, 14:09
דף אישי: הדף האישי של ליאת_המאמינה*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי ליאת_המאמינה* »

http://www.tipa.co.il/
  • טיפת חלב- טבלה של חיסונים ותאריכיהם
לא_רוצה_לדאוג*
הצטרפות: 30 מאי 2007, 23:19

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי לא_רוצה_לדאוג* »

אז מה בעצם זה אומר ? מישהו יכול להגיד בקיצור האם ישנה דרך לפצל בצורה שתחסוך זריקות ובריאות ?
או שהם ניהיו מתוחכמים מידי בשביל להיתנגד להם...? היא ישנה סיבה להיתנגד בכלל?
או שפשוט לתת. יש תופעות לווי למחומשת. בתי היא בת 18 חודשים ועדיין לא נתנו לה כלום...
תודה.
עולם_קטן*
הצטרפות: 06 אוגוסט 2005, 21:56
דף אישי: הדף האישי של עולם_קטן*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי עולם_קטן* »

אנחנו מתכוונים לחסן את הגור (2.4) נגד פוליו ונגד טטנוס,
האחות במרפאה מנסה לשכנע אותנו לחסן את 2 הזריקות באותו היום, לי זה נראה "כבד מדי", ואני מעוניינת לעשות הפסקה ביניהן.
האם למישהו יש המלצה/מידע, כמה זמן רצוי להמתין בין החיסונים, ע"מ לתת לגוף להסתגל ולנוח?
האם נראה לכם רצוי לסיים סבב של טטנוס למשל, ורק X זמן לאחר שמסיימים את הסדרה אז לעבור לסדרה של הפוליו,
או שאולי אפשר לעשות את 2 הסדרות במקביל, נאמר שבועיים הפרש בין חיסון לחיסון?
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

האחות בטיפת חלב אומרת שהחיסון המופרד של טטנוס דיפטריה כואב יותר בשריר מאשר החיסון המשולב שכולל גם פוליו ושעלת. לקראת המנה השנייה של החיסון אני מתלבטת...האם זה באמת כואב פחות? האם בפיתול יש יותר רעלים מאשר באיחוד? אם בכולופן אני מחסנת לDT וגם לפוליו אולי לרדת מהעץ ושיתנו כבר את בהמרובעת?
אוף, קשה להיות בצד הזה של העדר. עם הגדולה פשוט הלכנו עם העדר, כל החיסונים בלי שאלות...
עולם_קטן*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי עולם_קטן* »

ממה שאני הצלחתי להבין מכל מה שקראתי (באינטרנט ובספר של החיסונים של "חסון"),
זה שהחיסון של שעלת הוא זה בעל תופעות הלוואי הגבוה יותר, והסיכויים לאוטיזם כתוצאה מחיסון הם גבוהים יותר בחיסון השעלת (אם הבנתי נכון...).
וגם הבנתי שהסכנה בסיבוכי מחלת-השעלת הן עד גיל שנתיים.
כך שמכל החיסונים זה נראה לי הכי מיותר, בטח שאחרי גיל שנתיים.
אנחנו גם בלבטי חיסונים כרגע...
האם לתת DT או רק טטנוס, האם לתת ביחד עם הפוליו או להמתין ביניהם...
טרה_רוסה*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

האם זה באמת כואב פחות?
לא נראה לי.

האם בפיתול יש יותר רעלים מאשר באיחוד?
אם את מחשיבה את חומרי השימור כרעלים, ואם יש בחיסונים הללו חומרי שימור, אז כן. יש גם חומרי שימור שונים.

אם בכולופן אני מחסנת לDT וגם לפוליו אולי לרדת מהעץ ושיתנו כבר את בהמרובעת?
לדעתי כן, וזה מה שעשיתי עם הבת השנייה שלי. הראשונה קיבלה במפוצל וזה היה המון חיסונים. השניה קיבלה במחומשת, וזהו.
טרה_רוסה*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

החיסון של השעלת שיש היום הוא לא זה שהיה פעם, הוא גורם פחות תופעות לוואי (החליפו כבר לפני די הרבה שנים, אבל יכול להיות שהחומר שקראת מתייחס לחיסון הישן (מה שנקרא צלולרי).
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

טרה רוסה, המון תודה על התשובה.
עולם_קטן*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי עולם_קטן* »

כן, באמת הספר של ד"ר רוזנטל (חיסונים) כבר קצת מיושן,
בשנים האחרונות שינו הרבה חיסונים (פוליו, צלולרי וכו'...),
מה שרק מראה כמה ניסויים עושים על גבינו במשרד הבריאות, אם היה צורך להחליף אחרי שהבינו שזה הזיק...
הספר שלנו מ-2001 וכבר לא עדכני
אולי מישהו יודע על ספר עדכני שיצא?
יפעת_ג*
הצטרפות: 02 אוגוסט 2006, 13:47
דף אישי: הדף האישי של יפעת_ג*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי יפעת_ג* »

שלום עולם קטן, (וכל מי שיש לו מה להעיר בנושא)
  • רציתי לשאול מה עשית/ם לגבי טטנוס ופוליו שרציתם לתת יחד?! בדיוק התלבטות שיש לי כרגע!
התחלתי בסדרת חיסוני דיפתריה-טטנוס לקטנה (1.3), בקרוב תקבל את השני מתוך 4 ואני מעונינת לחסן גם בפוליו. (בעיקר לקראת הקיץ, אבל גם בעקבות מכתב ששלחו מטיפת חלב הרצליה, שיש מגיפת פוליו - ?! - מישהו עוד שמע על זה?)
מתלבטת אםאפשר לחסן בפוליו תוך כדי הטטנוס שכבר התחלנו.. מה דעתכם?
ועוד שאלה- הבן שלי (3), קבל 3 חיסונים של טטנוס-דיפתריה, ומי שנולד מ2006 לדעתי, מקבל כבר 4. מה דעתכם- אפשר להחליט לתת רק 3? מה השתנה? כמה התלבטויות והחלטות....
שושיק*
הצטרפות: 27 דצמבר 2007, 20:47

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי שושיק* »

אז מישהו יכול לענות?!?
מה עושים עם הרעלים האלו? מישהו יכול להסביר מהם בדיוק?
תודה
עולם_קטן*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי עולם_קטן* »

יפעת, עונה לך על שאלתך מהדף שלי (צ'טערת לקח לי קצת זמן לענות).
אנחנו עדין לא נתנו את החיסונים, מהסיבה הפשוטה שהמרפאה שלנו קצת מפגרת
(בכל מרפאה אחרת היו קופצים עם המזרקים על אמא באופן טבעי שהחליטה לחסן, וכאן אנחנו מחכים כבר חצי שנה שיגיע החיסון שביקשנו...).
אני החלטתי שלא לתת ביחד את הDT ואת הפוליו (אלו שני חיסונים מופרדים), ולעשות ביניהם הפסקות,
אבל זאת אני, וזו החלטה אישית שלי ע"פ תחושותי.
מציעה לך לקרוא כל חומר על חיסונים שאת מוצאת ואז להחליט ע"פ מה שהחוש האימהי שלך אומר לך...
ובנוגע לחצבת: לא הייתי קופצת על החיסון בגלל ההפחדות שיש כרגע,
אם החלטת שאת מחסנת רק X ו-Y , בטח החלטת בידיעה ל"סכנות" שכרוכות בהדבקות בשאר המחלות,
מתוך אמונה בכוחו של הגוף לעמוד במחלות האלו, ושכל מחלה מחזקת את הגוף.
מדבריהם של "זקני העם" החצבת זה סתם עוד מחלת ילדים שעוברת, לא משהו שזכור להם כנורא ואיום...
נכון שיש סיבוכים אחד ל... (כמו בכל מחלה, אפילו בדלקת גרון פשוטה יתכנו סיבוכים), וזה מה ש(רוב)הרופאים מספרים לך, על הסיבוכים.
אני אישית רוצה להתחיל עם הטטנוס, ועדין מתלבטת בנוגע לפוליו.
ההודית*
הצטרפות: 25 נובמבר 2007, 11:11

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי ההודית* »

אולי מישהו יודע היכן ניתן לרכוש את החיסונים בנפרד באזור ת"א?
אני מנסה להשיג אותם ולא ממש הולך לי דרך בית מרקחת בגבעתיים
אם_אוהבת*
הצטרפות: 03 אפריל 2008, 21:52

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי אם_אוהבת* »

עד כה דחינו את החיסונים והקטנה בת שנה וחודש.
יש לי לבטים רבים וקושי להחליט כיצד לנהוג. למרות כל המידע שקראתי עדיין יש לי ספקות לגבי מתן חיסונים מסויימים או אי מתן. לא נותנים הפטיטיס בי ולא אדמת חזרת חצבת בעתיד הקרוב, אך בעניין המחומשת בעלי לוחץ עליי.
האם קיימת האפשרות לפצל בדיפטריה טטנוס + פוליו בנפרד ולהוריד שעלת ודלקת קרום המח? האם הכרחי לתת בכלל דלקת קרום המח בגיל שנה ?
POOH_והתוספות*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 11:38
דף אישי: הדף האישי של POOH_והתוספות*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי POOH_והתוספות* »

האם קיימת האפשרות לפצל בדיפטריה טטנוס + פוליו בנפרד ולהוריד שעלת ודלקת קרום המח? האם הכרחי לתת בכלל דלקת קרום המח בגיל שנה ?
כן אפשרי
אנחנו נותנים רק טטנוס + דיפטריה. ואולי אח"כ את הפוליו לחוד.
ככה שההפרדה אפשרית.

לגבי השאלה השניה - אין לי מושג.
לא התעמקתי בזה כי עוד לא הגענו להתלבטות.
ובכל מקרה מניחה שעל הכרחי אפשר להתווכח - לדעת חלק מהאנשים הכרחי לתת את זה בגיל חודשיים כמו שמשרד הבריאות ממליץ ובכל זאת לא נתתם - אז הכרחי זה עניין של גישה, לא?
אם_אוהבת*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי אם_אוהבת* »

עד כה הבנתי כי השילובים המקובלים לחיסון הם מחומשת או מרובעת שזה פחות שעלת. אנחנו לקראת חיסון דיפטריה טטנוס פוליו כי החלטתי להוריד שעלת ודלקת קרום המח. האם זה בא כחיסון אחד או פוליו בנפרד ודיפטריה טטנוס בנפרד?
אם_אוהבת*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי אם_אוהבת* »

בעלי קצת מתעקש על השעלת אז זה קצת משבש לי את ההחלטה. האם יש שילוב מרובע רק ללא דלקת קרום המח. אני מרגישה צורך להוריד מהעומס המשולב על הילדה אך גם לא רוצה מספר פיצולים הכוללים עוד חומרים לא סימפטיים.
לגביי השעלת אני מנסה לשכנע אותו שאוליי עדיף לעבור את זה מדרך הטבע ולהיות מחוסנים לכל החיים. רק עדיין לא יודעת מה עושים המבוגרים שנדבקים שלא חלו בעבר ואולי החיסון שקיבלנו כבר לא תקף.
ומהו הטיפול התומך לילד ולמבוגר? צריך לחשוב על זה קודם קבלת ההחלטה.
רוניתה_פיתה*
הצטרפות: 31 מרץ 2008, 03:49
דף אישי: הדף האישי של רוניתה_פיתה*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי רוניתה_פיתה* »

למיטב ידיעתי, יש טטנוס-דיפתריה-שעלת,
ופוליו יש בנפרד (נדמה לי שזה מה שאמרה לי אחות טפ"ח, אבל לא חותמת על זה, כי עוד לא נתתי)
שביל_בצד*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2007, 12:17
דף אישי: הדף האישי של שביל_בצד*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי שביל_בצד* »

האם זה בא כחיסון אחד או פוליו בנפרד ודיפטריה טטנוס בנפרד?
פוליו בנפרד ודיפטריה טטנוס בנפרד
אמא_של_זוהר*
הצטרפות: 20 נובמבר 2008, 00:12

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי אמא_של_זוהר* »

זאת פעם ראשונה שלי באתר, איזה יופי.
הייתי רוצה לדעת איפה אני יכולה למצוא מידע על חיסונים, מה כל חיסון מכיל, מומת או מוחלש וכל מידע אחר. אנחנו התחלנו כבר לתת חיסונים כמעט "לפי הספר" ואני ממש לא מרוצה מהתגובות של זוהר לסיפור הזה, אני רוצה להקל עליו.
אשמח אם משהו יוכל לעזור לי.
עולם_קטן*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי עולם_קטן* »

ברוכה הבאה @}
תסתכלי ב ארגון חסון , יש להם אתר באינטרנט וגם טיפת חלב טבעית "טיפה מן הטבע" (אני יודעת שיש אחת ברעננה ואחת באזור טבעון ואולי עוד),
שם אפשר להתייעץ עם אנשים בגישה קצת יותר מבינה ולא משוחדת (לא ע"י משרד הבריאות שמשוחד מחברות התרופות...)
ויש גם ספרים בנושא (קצת מיושנים כבר, כי הקצב שמחליפים את החיסונים לילדים ממש מהיר...גורם לחשוב למה...)
ושם החומר היה לי יותר מסודר מבאינטרנט.
את יכולה להציץ גם ב מדור בלי חיסונים (אני עצמי הלכתי שם לאיבוד מרוב חומר וזה היה עוד לפני יותר מ-3 שנים...)
בהצלחה.
יעל*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי יעל* »

האם ניתן להשיג חיסון נפרד לאדמת?
את הבת שלי לא חיסנתי ב MMR ואנו מתכננים הריון נוסף. במידה ובבדיקה יתברר שאין לי נוגדנים אני רוצה להתחסן אבל לא לכל ה MMR כמו שמציעים לי במרפאה שלנו.
פלוני_אלמונית*

הפרדת חיסונים

מחקר ישראלי: לא לתת 2 חיסונים ביחד בגיל שנה
המלצת משרד הבריאות כיום היא לחסן תינוקות בני שנה בשני חיסונים יחד - "המחומש ו"המשולש", אך לפי מחקר מאוניברסיטת חיפה המתפרסם היום ב"ידיעות אחרונות", יש לפצל את מתן החיסונים. התוצאה: פחות תופעות לוואי
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3830484,00.html
גיא*
הצטרפות: 09 יולי 2003, 00:30

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי גיא* »

היה דיון ישן בקשר לעניין הזה אבל לא מצאתי משהו עדכני ברשת -
מישהו/מישהי יודעת איך ניתן לעשות חיסון טטנוס בלבד (ללא שילוב עם חיסונים אחרים)?
לקנות לבד, להזמין מחול, לשלם המון.. הכל הולך.
תודה
פלוני_אלמונית*

הפרדת חיסונים

שלום,
כרגע סגרתי את טלפון עם בית מרקחת בר אילן שברעננה, שם אפשר להשיג את הטטנוס בנפרד, קודם יש להחתים רופא על טופס 29ג ולבוא עם הטופס החתום לבית המרקח.

אשמח לדעת מה לגבי פוליו בנפרד אם מישהו יודע ?

תודה
ענבל_נתן_בר*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2007, 16:00
דף אישי: הדף האישי של ענבל_נתן_בר*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי ענבל_נתן_בר* »

אבל אומרים שבגלל שהוא בנפרד, הוא ישן יותר ופחות מפוקח. (הטטנוס בנפרד)
פלוני_אלמונית*

הפרדת חיסונים

ומה עם פוליו ?

מאוד מבלבל ,מה עדיף כבר לתת את הטטנוס עם הדיפטריה.
הבנית מחסון שדווקא בגלל השילוב של דיפטריה עם טטנוס נהינו יותר פגיעים לפוליו, שככה פוליו יכולה להיות מחלה כמו שפעת ולעבור.
פלוני_אלמונית*

הפרדת חיסונים

האם ניתן להשיג את חיסון החזרת בנפרד?
תודה
mp5*
הצטרפות: 23 יוני 2008, 12:12

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי mp5* »

מה אתם אומרים על החיסונים החדשים rota ופנוימוקוקיים ?
שאלה*
הצטרפות: 12 אוקטובר 2003, 17:02

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי שאלה* »

הילד בכיתה א'
לא קיבל את החיסון עם כולם לפני שבועיים מתוך איטואיציה שלי שזה יותר מידי בשבילו,
מצד שני זה יותר מידי בשבילי כרגע להתמודד עם מחלה שלו מול העולם..
מה מתוך החיסון המרובע הזה(שלמרבה בושתי אני אפילו לא יודעת בדיוק מה יש בו) חשוב לתת לו?..
אחד זה חצבת והוא בן 7 אז הבנתי שכבר עבר את הגיל שכדאי להדביק בו
מקווה שיש פה מי שגם עונה על השאלות P-:
פלוני_אלמונית*

הפרדת חיסונים

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

MMRV= אדמת, חצבת, חזרת ואבעבועות רוח.
MMR לא ניתן להפריד.
לאבעבועות רוח כרגע עוד ניתן לחסן לחוד.
תודה*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2004, 22:14

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי תודה* »

תודה לך פלוני
פלוני_אלמונית*

הפרדת חיסונים

היי
פלוני_אלמונית*

הפרדת חיסונים

שלום, בני בן ארבעה וחצי חודשים.. בעוד כיומיים יצטרך לקבל חיסון גיל ארבעה חודשים וברצוני לפצל אותו.. רציתי לדעת איך וכיצד ניתן לפצל את החיסון? הוא אמור לקבל מחומשת, פרבנר ורוטה. בגיל חודשיים קיבל את שלושתם ללא פיצול ובגיל שלושהחודשים היה חולה בשעלת.. האם זה הכרחי לחסן את השעלת למרות שכבר חלה בה ?והאם ניתן לפצלה מהמחומשת? אשמח לכל מידע בנושא ועזרה, תודה!
הילה*
הצטרפות: 29 דצמבר 2001, 17:10

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי הילה* »

אשמח לקבל דעות המתייחסות ליתרון לפיצול חיסון המחומשת? להבנתי בשלב זה, יתכן סיכוי לפחות תופעות לוואי וכן בסה"כ פחות פורמלין שייכנס לגוף. מצד שני - יותר דקירות.
סיהרא*
הצטרפות: 08 ינואר 2012, 08:52

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי סיהרא* »

לפי הידע שרכשתי לי בינתיים:
א. היתרון הבסיסי הוא שאת לא "מפציצה" את גוף התינוק בגורמי מחלה שהוא צריך להתמודד איתם. אמנם יש שאומרים שבכל מקרה מערכת החיסון נלחמת בהמון גורמים כל הזמן, ובכל זאת, את ההמלצה לפצל אני אישית קיבלתי מרופאה קונבנציונאלית לחלוטין, על סמך הסיבה הזאת.
ב. איך חשבת לפצל? יש אפשרות לתת את ה"משולש" ואז להשלים פוליו ודלקת קרום המוח, ואז את מרוויחה קצת דחיה של החיסון. היתרון בזה לדעתי: המשולש מכיל את החיסון לשעלת, שעלולה להיות מחלה קטלנית עד גיל שנה, כך שאם את מחסנת, בהחלט כדאי להתחיל עם השעלת.
לעומת זאת- החיסון לפוליו הוא הרבה פחות "דחוף", מכיוון שפוליו היא לא ממש מחלה שמסתובבת בינינו, ואפשר לדחות את החיסון לאחרי גיל שנתיים, אז מערכת החיסון בשלה הרבה יותר.
את החיסון לדלקת קרום המוח- תוכלי להחליט אם את רוצה לתת או לא, אם כן- אז כדאי שתדעי שנותנים אותו רק עד גיל שנתיים, אז אותו אפשר לדחות רק קצת.
בהצלחה, ושתקבלי החלטה טובה.
יפעת_א*
הצטרפות: 31 אוקטובר 2005, 11:53

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי יפעת_א* »

האם מישהו יודע אם אפשר להשיג חיסון נגד חזרת בנפרד? איפה?
בקופת חולים אמרו שאין כזת אפשרות בארץ...
אולי יבוא מחו"ל?- מישהו עשה דבר כזה?
נקודות_ורודות_אגדיות*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 18:46
דף אישי: הדף האישי של נקודות_ורודות_אגדיות*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי נקודות_ורודות_אגדיות* »

קישור לספר של ד"ר חיים רוזנטל רופא קונוונציונאלי שעבר להומאופתיה והוציא ספר עם רשימת המחלות שמחסנים אליהם, עם דברי הסבר על כל מחלה
: איך נדבקים, מה הסיכונים, מה הסיבוכים - הכל. לבסוף הוא נותן המלצה למי שמחליט לחסן - באיזה גיל לדעתו צריך לחסן.
http://www.booknet.co.il/prodtxt.asp?id ... gcwT9K8Dzo
(אין לי שום קשר אישי אל האיש הזה, מעבר לכך שבעבר הספר הזה היה בביתי ועכשיו אני מעוניינת לרכוש אותו , כדי להיזכר במידע שכבר שכחתי)
נקודות_ורודות_אגדיות*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 18:46
דף אישי: הדף האישי של נקודות_ורודות_אגדיות*

הפרדת חיסונים

שליחה על ידי נקודות_ורודות_אגדיות* »

קישור לספר (ספרון למעשה) של ד"ר חיים רוזנטל רופא קונוונציונאלי שעבר להומאופתיה והוציא ספר עם רשימת המחלות שמחסנים אליהם, עם דברי הסבר על כל מחלה
: איך נדבקים, מה הסיכונים, מה הסיבוכים - הכל. לבסוף הוא נותן המלצה למי שמחליט לחסן - באיזה גיל לדעתו צריך לחסן.
http://www.booknet.co.il/prodtxt.asp?id ... gcwT9K8Dzo
(אין לי שום קשר אישי אל האיש הזה, מעבר לכך שבעבר הספר הזה היה בביתי ועכשיו אני מעוניינת לרכוש אותו , כדי להיזכר במידע שכבר שכחתי)
פלוני_אלמונית*

הפרדת חיסונים

שלום רב הבת שלי חיה באנגליה ושם לא מפרידים את החיסונים לגיל שנה. האם אני יכולה לקנות את החיסונים כאן ולשלוח אליה?
שליחת תגובה

חזור אל “חיסונים באופן טבעי”