התלבטות עם או בלי מיילדת עזרה בבקשה

עגולה*
הצטרפות: 02 אפריל 2009, 09:04

שליחה על ידי עגולה* »

חודש שביעי (שבוע 30 בערך).
בתחילת ההריון דיברתי עם מיילדת אחת. היא הייתה המיילדת שלי בלידה האחרונה.
לא הרגשתי "את זה"...
סחבתי את זה כל ההריון, ולפני כמה שבועות דיברתי עם אחת נוספת.
היא הייתה יותר בגישה שלי, יותר "התחברתי". ובכל זאת...

לא סגרתי כלום- לא עם ההיא, ולא עם זו.
מרגיש לי שאני לא רוצה איתי מיילדת.
לא ברור לי אפילו למה. (ז"א יש כמה סיבות אבל ניתן לעקוף אותן)
רק יודעת שיש בי התנגדות פנימית חזקה- אני לא מצליחה להביא את עצמי לסגירה עם מיילדת.
רוצה ללדת כמו חתולה, בחושך, לבד.

מצד שני- יש כמה דברים שמפחידים אותי:
דווקא לא בקטע של הלידה עצמה. אני מאמינה בגוף שלי, יודעת שאני יכולה ללדת, והכל גם תקין אצלי ועם ההריון. יש לי בעל וחברה שיהיו איתי בלידה.
אבל בקטע של ה-אחרי:
אני הייתי רוצה להגיע לבי"ח אחרי הלידה, כדי שרופא יראה את התינוק, וגם לבצע את הפרוצדורות הרשמיות (רישום במשרד הפנים, בט"ל).
בלידה הקודמת עשיתי את זה, מלווה במכתב מהמיילדת- שחסך ממני בדיקה ווגינלית ודווקא התייחסו אלי יפה מאוד.
אני חוששת שאחרי הלידה הזו, אם אלך בלי מכתב ממיילדת שהייתה איתי, יתעקשו לבדוק אותי (אין מצב!!!), אולי יגידו שהילד לא שלי... לא יודעת :-(

חשבתי כבר לקרוא למיילדת אחרי הלידה, ז"א לשחק אותה "פיספסנו את המיילדת"...
אבל זה מטריד אותי מכמה סיבות:
א. אין מיילדת שתסכים מראש לקחת אחריות על כזה דבר, ז"א להגיע רק אחרי הלידה. (או שלא חיפשתי מספיק טוב). ומרגיש לי לא נוח "לעבוד" על המיילדת כשהתכנון מראש הוא לא להתקשר אליה בזמן אמת.
ב. נראה לי קצת "חורק" לשלם 4,500 ש"ח על שירות שאני לא מעוניינת בו בכלל... רק רוצה את המכתב ההוא...
ג. לא בטוחה שזה הכרחי- אולי בבי"ח לא יעשו בעיות?

הבי"ח הספציפי הזה לא מקבל הרבה לידות בית- נראה לי שאני הייתי הראשונה שלהם P-:, קיבלו אותי בהפתעה אבל יפה מאוד- הביאו רופא לבדוק את הילד בנוכחותי, כיבדו את בקשתי שלא להיבדק- הדבר היחיד שנעשה, בהסכמתי, זה שרופאה אחת נכנסה איתי לחדר ולחצה על הבטן קלות לראות שיוצא דם, כדי לראות שילדתי (בלי להתפשט ממש- רק "הציצה"...). העיניין הוא מה יהיה אם אבוא בלי מכתב ממיילדת...

בקיצור- אני ממש מתלבטת ואשמח לשמוע מנשים שעברו דבר דומה @}
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אני חושבת שאת יכולה למצוא מיילדות שיסכימו לבוא ולכתוב מכתב בלי להיות בכוננות ובלי להיות בלידה. כלומר, קביעה א' שלך לא נשמעת לי נכונה בכלל. שווה בדיקה.
מסכימה איתך בקשר לב', לא לעניין לרמות מיילדת. <אולי לוקחים בחשבון שיתכן שכן תצטרכי אותה ותחליטי לקרוא לה במהלך הלידה וקובעים על סכום חלקי במקרה שלא ומלא במקרה שכן?>
בקשר לג' שווה לבדוק כמה בתי חולים בסביבה ולשמוע עדויות מיולדות שילדו שם.

עד כמה שידוע לי מבחינת משרד הפנים מספיקה בדיקת רופא משבוע 28 כדי שיהיה לגיטימי מבחינתם שזה ילד שלך מהריון שלך. לא חובה בדיקה וגינאלית.
יש אפשרות להזמין רופא הביתה אחרי הלידה, לא לבדיקה וגינאלית, לבדיקת היילוד ושהרופא ייתן גם לך סטמפה. לא, לא כל רופא. אבל באמת שזה לא המקום לנקוב בו בשמות, לא של רופאים ולא של מיילדות. באיזה איזור בארץ את מתגוררת?

אני חושבת שחלק מהפרטים שאת מבקשת לך, יהיה קשה לספק לך באתר ציבורי. רק תחושה. אולי כדאי שתפרסמי דואל ותבקשי תשובות דיסקרטיות יותר.
עגולה*

שליחה על ידי עגולה* »

תודה למגיבות
פתחתי מייל לצורך העיניין-
[email protected]
אחזור אחרי הצהריים, תודה @}
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אם את יולדת ללא מיילדת, את חייבת בדיקה (מן הסתם נרתיקית) של רופא נשים תוך 24 שעות מהלידה.
אחרת - תצטרכי להוכיח הורות וזה כבר סיפור עם בדיקת DNA, בית משפט וכו'.
פלוני_אלמונית*

יש לי רעיון בשבילך, אולי מוזר ואולי יכול לעבוד:

את יולדת לבד בבית, בשלב האחרון של הלידה בעלך מתקשר למד"א ואומר להם: אשתי היתה עם צירים בבית ופתאום נראה לה שהתינוק כבר הולך לצאת, תגיעו מהר.
הם מגיעים, כפי הנראה אחרי שהתינוק כבר בחוץ, חותמים שהתינוק שלך, וגם את מקבלת הסעה בחינם לבי"ח באמבולנס.

יכול לעבוד?
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

זה נשמע כמו פתרון זול יחסית :-), אבל מבטיח וואחד ניג'וס בבית החולים. זה לא קצת משהו שמנסים להמנע ממנו בלידה ללא מיילדת?
טליה_טקאוקה*
הצטרפות: 04 מאי 2006, 08:27
דף אישי: הדף האישי של טליה_טקאוקה*

שליחה על ידי טליה_טקאוקה* »

אני הייתי במקום דומה, ממש לא רציתי מיילדת והיה לי ברור שאין צורך אבל בנזוגי לא היה בטוח....
לכן כן לקחתי מיילדת אבל הייתי איתה בקשר מינימלי ולא עשיתי את רוב הבדיקות. בזמן הלידה התמזל מזלי ובנזוגי היה בבית (הוא חשש שיהיה בעבודה...) והוא הסכים לא לקרוא למיילדת.
התקשרנו אליה אחרי הלידה שתבוא. היה ברור לנו שנשלם לה את כל הסכום. והיא אכן חסכה לנו את הכאב ראש הבירוקרטי.
מבחינתי היה שווה לשלם את הכסף ולדעת שאני יכולה ללדת כמו שאני רוצה אבל שגם בנזוגי ירגיש שקט...
לפעמים גם בשביל שלוות נפש צריך לשלם....
מבחינתי יותר חשוב שהלידה היתה כמו שרציתי וזה מה שאזכור תמיד ולא כמה שילמתי למיילדת. אפילו שבזמנו התלבטתי כמוך ואכן חשבתי שזה המון כסף.
את מוזמנת לקרוא סיפורי לידה ללא מילדת.
בהצלחה@}
תיבת_אוצר*
הצטרפות: 22 ינואר 2009, 13:48

שליחה על ידי תיבת_אוצר* »

חובש לא מספיק בשביל משרד הפנים (כלומר, אמבולנס). צריך מיילדת או רופא.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

אם את יולדת ללא מיילדת, את חייבת בדיקה (מן הסתם נרתיקית) של רופא נשים תוך 24 שעות מהלידה.
אני לא בטוחה שזה חייב להיות רופא נשים (קישור לחוק מסתובב ברשת), ולדעתי הבדיקה לא צריכה להיות וגינלית (רופאים ומיילדות מזהים רחם שעוד לא קטן אחרי הלידה במישוש של הבטן).

בהחלט עדיף לשלם כמה מאות שקלים על ביקור של רופא בביתך על פני הטלטלות לבתי משפט ובדיקת אמהות (יקרה).
או_רורה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2007, 08:03
דף אישי: הדף האישי של או_רורה*

שליחה על ידי או_רורה* »

ואוסיף: תחפשי חומר על זה באינטרנט.
משרד הפנים עושה בעיות מרובות, עזבי.

ומעבר לזה: בדיקת אימהות היא מאוד יקרה וגם מכאיבה.
תיבת_אוצר*
הצטרפות: 22 ינואר 2009, 13:48

שליחה על ידי תיבת_אוצר* »

אם כל מה שאת רוצה זה האישור מהרופא, את יכולה להזמין רופא נשים הביתה, יחד עם רופא הילדים. כל אחד מהם עולה כמה מאות שקלים, זה עדיין יצא הרבה יותר זול ממיילדת.
אמא*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2001, 23:05

שליחה על ידי אמא* »

איזה רופא נשים מגיע הביתה?
אהבת_עולם*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2008, 01:17
דף אישי: הדף האישי של אהבת_עולם*

שליחה על ידי אהבת_עולם* »

יש כאן מישהי באתר, אם אני זוכרת היטב את הפרטים, שרצתה ללדת לבד, אך כדי להיות בטוחה שהכול יהיה בסדר - היא קבעה עם מיילדת שהיא קוראת לה רק אם צריך. ובמקרה כזה - היא משלמת לה את מלוא הסכום.
ואם לא צריך - נדמה לי שהיא קבעה איתה שבמקרה כזה היא תגיע אחרי הלידה רק למלא טפסים. ואז זה הרבה פחות כסף.

בסוף היא קראה לה ממש בדקות האחרונות של הלידה, למרות שהיא כן יכלה לסיים את זה לבד, פשוט כי הרגישה יותר ביטחון שהיא תבוא.
אני חושבת שאם היא הייתה באה אחר כך אז זה היה הרבה פחות כסף.

לדעתי אפשר לעשות כך - גם מבחינת הטפסים, זה בטוח לא עולה כמו להיות בלידה.
וגם אולי כדי לתת לך תחושת ביטחון - שלמקרה הצורך בזמן הלידה יש לך למי לפנות.
עגולה*

שליחה על ידי עגולה* »

תודה על כל התגובות, אני מעכלת ועושה חושבים @}
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

תדברי עם הגניקולוג שלך - שלי נתן את המכתב למשרד הפנים (בתוך 48 שעות מהלידה, כזכור) בלי לבדוק אותי בכלל.
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

(לא ילדתי לבד, אלא עם מיילדת לא מוסמכת בישראל)
דברתיה_קוממי*
הצטרפות: 03 יולי 2008, 07:10

שליחה על ידי דברתיה_קוממי* »

ילדתי בלי מיילדת והייתי בבית חולים אח"כ ואף אחד לא העיז להעלות את רעיון הבדיקה הוגינלית משום שהגעתי עם כבודת אסרטיביות והוראות ברורות.
גם אם הייתי או אם אזמין בעתיד רופא הביתה לאחר לידה, לא אסכים לבדיקה וגינלית. בדיקת גובה הרחם היא ממצא מספיק טוב להוכיח שאת X זמן אחרי לידה,
את יכולה להראות תחבושת עם דם - כמות הדימום וצבעו מהווים סימן נוסף עבור הרופא ואינדיקציה לכמה זמן אחרי לידה את, אפשר להראות את התינוק יונק + להשפריץ קולוסטרום מהציצי. כל זה לא עזר לאחותי בבית חולים מעייני הישועה (יש קישור לסיפור שלה בדפבית שלי) ולכן, לאחר הנסיון המכוער שהיה לנו שם, אני מציעה לך לבדוק את כל אלו מראש.

בכל מקרה, לא הייתי חוששת בגלל זה(כלומר, הבירוקרטיה).

שיהיה בהצלחה בכל מה שתבחרי.
חן_אמא_לשלושה*
הצטרפות: 12 ינואר 2009, 16:41

שליחה על ידי חן_אמא_לשלושה* »

ממליצה בחום לקרוא Julia And Kids
דברי איתה
הלידה שלה היתה מדהימה
החוייה מהבית חולים זועתית
לידה קלה ורגועה
אמא_לאסף_יואב_עידו_וליבי*
הצטרפות: 06 פברואר 2009, 20:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_לאסף_יואב_עידו_וליבי*

שליחה על ידי אמא_לאסף_יואב_עידו_וליבי* »

מאוד מעניין אותי לאן כל זה יתפתח. מנסה ללמוד לפעם הבאה (?).

<למרות שאמרנו שמספיקים לנו 4 ילדים, אולי מתישהו נתחרט, ואני רוצה שזו תהיה לידה ללא מיילדת>
אלטר_אגו*
הצטרפות: 20 דצמבר 2007, 20:56
דף אישי: הדף האישי של אלטר_אגו*

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

משהו שחשבתי עליו, רק בעניין הספציפי של התשלום: אילו היית לוקחת מיילדת היית משלמת לה X (אין לי מושג). לכן, אם את מזמינה אותה רק אחרי הלידה למלא טפסים, ומשלמת לה X, קיבלת לידה יותר כמו שרצית, באותו מחיר. לא הפסדת כלום, והמיילדת זכתה להתפרנס. סתם מחשבה של שעת לילה מאוחרת (מדי), יכול להיות שבבוקר כל ההיגיון הזה כבר לא ייראה לי ואני אבוא לכאן להתנצל על השטויות שדיברתי...
עגולה*

שליחה על ידי עגולה* »

אלטר, זו הייתה הגישה גם שלי.
טוב, כשפתחתי את הדף לא הייתי בטוחה אפילו שאני מוכנה ללדת בלי מיילדת... אבל מספיק שכתבתי כאן וכבר הבנתי לבד שההתלבטות כמעט ואיננה- אני לא רוצה איתי מיילדת. יש לי גם תחושה פנימית עמוקה וחזקה שהכל בסדר. מן בטחון ושלווה פנימית מתחילת ההריון (או אפילו קצת לפני), שהילדה שלי בחרה בנו, והיא רוצה לבוא אלינו, והכל בסדר איתה, ובאמת כל הבדיקות וכל מהלך ההריון היה ועדיין תקין לחלוטין- עשיתי שקיפות, וסקירה אחת.

אז כשלא הייתי בטוחה חשבתי לתאם עם מיילדת, ופשוט לא לקרוא לה אם אני מרגישה שלא צריך.
עכשיו אני בטוחה שאני לא רוצה מיילדת איתי (אני מרגישה ממש רעה, בלי המיילדת של הלידה הקודמת בטח לא הייתי חולמת על לידת בית, ובטח שלא ללדת לבד... אבל פשוט ככה מרגיש לי)

הקטע הוא שאני יודעת שתהיה הלידה שאני רוצה עם/ בלי לשלם למיילדת, ובכל זאת 4,500 זה סכום לא מבוטל (שהוצאתי בלב שלם בלידה הקודמת, ואני חושבת שמגיע למיילדות כל שקל, באמת- אם היה לי הייתי משלמת יותר בלידה הקודמת). רק שהפעם אני לא מרגישה צורך במיילדת, זה כל ההבדל. ונראה לי לא הוגן לדרוש את הסכום המלא כשבפועל מראש התכנון הוא שלא לקבל את השירות המלא.
(אני עושה כאן הפרדה בין, נניח, מצב שבו תיאמתי עם מיילדת והיא באמת הגיעה באיחור- באופן לא מתוכנן- שאז מקובל עלי לשלם את כל הסכום- גם עבור הכוננות וכו', לבין מצב שמראש אני אומרת שאני רוצה רק טפסים, ואז זה לא דורש מהמיילדת "לשמור לי מקום", להיות בכוננות בשבילי, ולדחות יולדת אחרת ובכך להפסיד כסף- כי הרי אין דחיפות, והיא יכולה לבוא גם כמה שעות אחרי הלידה, ולעזוב אחרי רבע שעה אם יש יולדת אחרת שזקוקה לה...)

לא הפסדת כלום, והמיילדת זכתה להתפרנס.
זה קו מחשבה שאני מאמצת ומתחברת אליו מאוד, בסכומים יותר קטנים... ז"א למשל לשלם לבייביסיטר כשאני שם ובעצם אני עם הילדים והיא רק "יד" נוספת, וכו'- בכיף (למרות שמישהי אחרת אולי הייתה מרגישה שזה "סתם"). או עם כל מיני נותני שירות, אני מאמינה בשפע ואוהבת "לפזר" כסף ולתת כסף בהנאה (למי שמגיע לו, כמובן).
אבל כאן זה לא עוד 100-200 ש"ח...

בקשר להצעות לגבי רופא נשים- נשמע לי אחלה, רק הבעיה היא שאין לי רופא נשים קבוע... אני לא מגיעה לקופ"ח בכלל בד"כ... אני עושה את הבדיקות שאני מחליטה אצל רופא פרטי, אולי אני אפנה אליו באמת (זה דווקא רעיון טוב!)

יש לי עוד הרבה מה לכתוב, אבל פסח...

תודה לכולן @}

ועדיין אשמח לשמוע עוד מנשים שעברו דברים דומים, זה יעזור לי להכין אולי דברים מראש, להתכונן לבעיות שאולי יצופו (מדברת על בירוקרטיה, אני מכירה את הדף על הלידה ללא תמיכה...)
עגולה*

שליחה על ידי עגולה* »

יש איזה קטע כזה- בד"כ בתחום בעיות עם הילדים, שכשכותבים על בעיה כאן היא נפתרת- אפשר להוסיף גם אותי לסטטיסטיקה :-)
ימים_יגידו*
הצטרפות: 10 נובמבר 2008, 20:21

שליחה על ידי ימים_יגידו* »

את יכולהלשאול את אבנר שיפטן (רופא מיילד בית)
אני חושבת שהוא יסכים לבוא אליך אחרי הלידה בשביל להביא לך את הטופס המיוחל למשרד הפנים וגם לבדוק את התינוק. ולדעתי הוא גם לא עושה בדיקה ואגינלית אחרי לידה. ובכלל הוא מאד מומלץ.
והוא גם לא כ"כ יקר.
ואם את נוסעת לבי"ח נראה לי שמספיק להביא את השיליה בשביל להוכיח שזה הילד שלך ואין שום סיבה להגיד שהלידה הביתית היתה מתוכננת. הוא פשוט יצא מעצמו..
Julia_and_Kids*
הצטרפות: 13 אפריל 2009, 19:46
דף אישי: הדף האישי של Julia_and_Kids*

שליחה על ידי Julia_and_Kids* »

את מוזמנת לקרוא את הסיפור לידה שלי - היום הייתי עושה הרבה דברים אחרת (מבחינה בירוקראתית).
לדעתי אם לא תמצעי לך איזה רופא נשים שמוכן להגיע אליך אחרי הלידה, עדיף לשלם את מלוא הסכום למיילדת ולא להגיע לבית חולים.
עגולה*

שליחה על ידי עגולה* »

אני בכל מקרה מגיעה לבי"ח, כבר עשיתי זאת אחרי הלידה הקודמת, והחוויה הייתה טובה דווקא. הפחד היחיד שלי הוא שירצו לבדוק אותי ווגינלית... אם יש מצב שיאשפזו אותי בלי לבדוק (אם אני אבוא עם השילייה)- אין לי בעיה בכלל...
אני מתאשפזת בשביל הבדיקה לילוד, והרישומים, וכו'...
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

אני בכל מקרה מגיעה לבי"ח, כבר עשיתי זאת אחרי הלידה הקודמת, והחוויה הייתה טובה דווקא. הפחד היחיד שלי הוא שירצו לבדוק אותי ווגינלית... אם יש מצב שיאשפזו אותי בלי לבדוק (אם אני אבוא עם השילייה)- אין לי בעיה בכלל...
בית חולים זה רולטה. את לא יודעת על מי תפלי. (ולא ללכת ללניאדו... היה פה דף על זה).

לא יודעת אם מתאימה לך עצה כזו, אבל לו הייתי את, הייתי מורידה את עניין ביה"ח מסדר היום. להירשם אפשר בקלות במשרד הפנים, גם אם מחכים שם חצי שעה בתור זה גן עדן מול אשפוז שלך ושל התינוק. ויש רופאי ילדים שבאים הביתה לבדוק את היילוד.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני אחרי לידת בית הגעתי לאסף הרופא. בזמן שישבנו בחדר לידה והמיילדת מילאה במחשב את הטופס ואני ישבתי והחזקתי את התינוקי, הרופא עבר ושאל אם אני רוצה בדיקה ואגינאלית. אמרתי לא, שהמיילדת שלי כבר בדקה.
אז הוא רק אמר שצריך לוודא שזו אני ילדתי ושהוא רק ייגע לי בבטן, ובדק את גובה הרחם. אמר מייד, שילדתי הלילה וזה לגמרי ברור. וזה היה אישור מספיק (כאמור, ישבתי לבושה לגמרי על כסא עם התינוק בזרועותי, לא זזתי לשום מקום).
הם היו לגמרי אוהדים ובסדר.
הסתייגות: היה לפני שש וחצי שנים. אולי השתנו דברים מאז.
תמרול_ה*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 14:17
דף אישי: הדף האישי של תמרול_ה*

שליחה על ידי תמרול_ה* »

אולי אפשר לסכם מראש עם המיילדת לבוא לפני הלידה ומיד אחרי הלידה, ולשלם לה עבור המכתב בלבד, ועבור הביקורים. זה יכול לצאת זול באופן משמעותי מאשר ליווי הלידה עצמה.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

עגולה בהצלחה וביידים מלאות . ממליצה לך לבדוק אם לא השתנו הנהלים של בתי החולים מהלידה האחרונה שלך. כי הם התחילו להחמיר עם יולדות הבית .
כרמל_האורחת*
הצטרפות: 07 נובמבר 2005, 11:55
דף אישי: הדף האישי של כרמל_האורחת*

שליחה על ידי כרמל_האורחת* »

מותר לשאול למה?
ברור שאת בוטחת בגוף וזה טבעי וכו'
ברור שגם עם מיילדת יכולים להיות אסונות
ובכל זאת
למקרה ש...
למה לוותר על נוכחותו של אדם מוסמך, בעל מכשור מתאים וידע
לימור*
הצטרפות: 05 נובמבר 2001, 07:46

שליחה על ידי לימור* »

עגולה היקרה, לאן נעלמת?
לימור מהכתבה...
פלוני_אלמונית*

הם מגיעים, כפי הנראה אחרי שהתינוק כבר בחוץ, חותמים שהתינוק שלך, וגם את מקבלת הסעה בחינם לבי"ח באמבולנס.
נשמע לא טוב כי קראתי ספור כזה וככה התפספס הבונדינג שהוא בעיני שלב מכריע

I cant write in hebrew now so...
I gave birth the way you said. like a cat in the dark but had a midwife watch me do it.
try finding a midwife that will let you do it alone.
maybe even be in the next room and be there if any problem occures.
i had no checkups apart from 2 dopler in the water.
the last part i did by myself
good luck
עגולה*

שליחה על ידי עגולה* »

אז ככה:
מאז שכתבתי כאן לאחרונה לא מצאתי את מקומי.
היו כמה התפתחויות:

רופא
ניסיתי לפנות לרופא הפרטי שאצלו עשיתי את הסקירות- הוא הזדעזע קשות מעצם הרעיון (ועוד אמרתי לו שתהיה מיילדת...)- ואמר שהוא לא עושה ביקורי בית. שאלתי אותו אם זה בגלל שהוא נגד לידות בית, והוא ענה שלא, פשוט לא עושה ביקורים. בכל מקרה עם הגישה שלו לא הייתי נעזרת בו.
ואז, במקרה, הגעתי לקופ"ח בשביל הפניה להערכת משקל, כדי שיהיה מסמך שמתעד את ההריון בשבועות האחרונים שלו.
זה הזמן לספר, שחברת ילדות שלי ילדה לפני חודשיים- שלושה, וציינה בפני רופא מסויים, שהיה "המלאך שלה", שהתנהג אליה יפה ברכות, ואפילו ביקר אותה במחלקה לאחר הלידה (הייתה לה לידה קשה מאוד, עם וואקום- והוא בא להתנצל שלא הייתה לו ברירה... וגם "הגן" עליה מלעבור בדיקות ווגינליות נוספות מיד אחרי הלידה).
בקיצור כיוון שאין לי רופא קבוע הגעתי לרופא התורן כדי לבקש את הטופס- ופתאום השם נראה לי מוכר...
רציתי להיכנס לחדר, והוא אמר שבדיוק סיים את המשמרת שלו והרופא התורן הוא מישהו אחר. אמרתי שחבל, כי דווקא שמעתי עליו דברים טובים... הוא הזמין אותי לחדרו בחיוך (היה סקרן לשמוע מה שמעתי...), ומפה לשם דיברנו על נושא לידת הבית, ושאלתי אותו לגבי ביקורי בית.
הוא היה מאוד פתוח לשמוע, ואמר שלמרות שלא עשה דבר כזה אף פעם, הוא יוכל להגיע, אם לא יהיה בדיוק במשמרת. (ואם כן- אוכל להגיע אליו לבי"ח... ואז נפתרנו מעיניין ה"רולטה רוסית"- אני רק צריכה לדאוג ללדת ביומיים בשבוע שהוא שם ;-))

מיילדת
בכל מקרה, עדיין לא מצאתי מיילדת שתדריך אותי לקראת הלידה (רק השבוע אני נכנסת לחודש תשיעי, וברור היה לי שאם אלד מוקדם אז עם כל הצער אלך לבי"ח...). התקשרתי למיילדת של הלידה הקודמת, אחרי שבדף על לידה ללא מיילדת כתבו כמה נשים שהן קיבלו הדרכה דומה מהמיילדות שלהן.
הצטערתי על כך מאוד.
שאלתי אותה אם ניתן לקבל תדריך ממנה לקראת הלידה.
המשפט הראשון ששמעתי היה "אני לא מעוניינת לעודד את התופעה".
המשפט השני: "את יודעת כמה נשים הצלתי ממוות? וכמה החייאות ביצעתי בתינוקות?" (ציטוט, המילים נחקקו בליבי)
ואחר כך המשיכה עוד קצת... עצרתי אותה, ואמרתי שאני לא מעוניינת לשמוע כאלו דברים.
מה שהכי טלטל אותי היה השינוי החד בקולה, מקול רך ונעים שזכרתי לטובה כל כך, לטונים קשוחים וקרים :-(

לא סיפרתי את זה קודם, אבל אחת הסיבות לרצון שלי ללדת לבד הייתה שיחה שקיימתי איתה בתחילת ההריון, בה אמרתי שהייתי רוצה להוציא את התינוק בעצמי בלי שתיגע בי, שאני רוצה אותה בתור ביטחון "למקרה הצורך" ולא ש"תיילד" אותי.
היא אמרה משהו על כך שהיא חייבת (!) לתמוך בראש כשהוא יוצא, שלא אקרע (וזאת לידה שלישית שלי, בלידות הראשונות תינוקות במשקלים מכובדים- הראשון מעל 4 קילו- בלי אף תפר). ועוד כל מיני דברים שהיא חייבת לעשות. היה לי מוזר שמיילדת בית תנקוט בגישה כזו.
הרגשתי ממנה שלדעתה אשה זקוקה שיילדו אותה. אבל חשבתי שאני מגזימה.
ועכשיו מסתבר שזה לא היה רק אצלי בראש...
לסיכום- עדיין מחפשת מיילדת שתדריך- כל דבר באזור שבין באר שבע, ירושליים ותל אביב יהיה טוב...
אם לא תהיה ברירה אצפין למיילדת שאני בטוחה שעושה את התדריך הנ"ל...

יש לי עוד כל כך הרבה בראש, אבל אני מאוד עייפה.
אנסה להמשיך מחר. לילה טוב @}
תמי_אמא_לשתיים*
הצטרפות: 22 פברואר 2009, 14:46
דף אישי: הדף האישי של תמי_אמא_לשתיים*

שליחה על ידי תמי_אמא_לשתיים* »

הי עגולה
אני מתפרצת להתלבטות שלך כי משהו בדברים שלך נשמע לי מוזר. בגלל שדיברת עם מיילדת אחת שהגישה שלה לא התאימה לך החלטת ללדת בלי מיילדת? ולמה בעצם לא למצוא מיילדת שתהיה בגישה שלך? יש מיילדות מקסימות, מקצועיות ונהדרות שמוכנות להיות בצד ולתת ליולדת ללדת בעצמה. אני ילדתי בדיוק כך אצל אילנה שמש. היא כמעט ולא נגעה בי בכלל בכל שלבי הצירים (רק כשביקשתי אני ממנה), והדגישה (עוד לפני הלידה) שאני היולדת והיא רק כלי עזר ותמיכה. אני הייתי לגמרי בשוק מהענין - בשלב הלחיצות היא היתה לידי וזהו, הרגיעה בנוכחות שלה (אחרי שמילאה לי מים באמבטיה ועזרה לי להכנס - עזרה נעימה שכזו) וזהו. אני חושבת שמאוד נכון לקחת אישה תומכת כמלווה ומיילדת מקצועית היא דמות בהחלט מתאימה. מה פתאום "לתמוך בראש"? אולי זו גישה של מיילדת מסוימת אבל אפשר למצוא אחרות. הקיצור - נראה לי שנקלעת לתסבוכת מיותרת. אם תמצאי מישהי נעימה שתסכים רק להיות באזור שלך תחסכי לך את כל תסבוכת הבירוקרטיה שאחרי.
שיהיה טוב וקל.
עגולה*

שליחה על ידי עגולה* »

תמי
תודה על התגובה @}
דבר ראשון, דיברתי עם עוד מיילדת, שנתנה לי תשובות אחרות (שאוכל להוציא את התינוק לבד וכו')- ובמקום להירגע רק יותר הרגשתי רע עם עיניין המיילדת. לא בגלל חוויה רעה חלילה (להיפך- הלידה השניה הייתה מתקנת מכל כיוון אפשרי)- אלא פשוט כי לא מרגיש לי נכון ככה...

דבר שני, לא רציתי לכתוב את זה כאן (ואולי כדאי למחוק אחרי כן)- אבל המיילדת שלי הייתה אילנה שמש...
ילדתי אצלה בצימר. הייתה לידה מצויינת. אבל לקראת הלידה השלישית הגעתי אליה כדי לדבר על כל מיני דברים (וממש לא באתי בהאשמות, חשוב לי להדגיש! כי הרי לא ביקשתי את הדברים האלו בלידה הקודמת, רק רציתי לתכנן את הלידה הבאה). אז למשל היא הזכירה לי שבלידה הקודמת נתקעתי על 4-5 כל היום עד שהיא פקעה לי את המיים, ואמרה משהו בסגנון שגם בלידה הבאה נצטרך לעשות את זה (כי בלי זה אני לא אלד...). ולגבי יציאת הראש, שהיא חייבת להפשיל את השפתיים ביציאת הראש, שהיא חייבת לתפוס את התינוק כשהוא יוצא... ועוד כמה דברים, שמהם השתמע חד משמעית שהיא לא מאמינה שאלד אם היא לא תיילד אותי.
אמרת שהיא לא נגעה בך בזמן הצירים- אבל היא כן נגעה בך בזמן הלידה עצמה, נכון? וזה משהו שלא הייתי רוצה. לא כי זה רע, אלא כי לי זה לא מתאים. אני מאמינה שהתינוק יכול לצאת לבד, בלי שיהיה לי נזק- שוב, בהתחשב בעובדה שהראשון היה מעל 4 קילו בלי תפרים, וגם השני היה לא קטן... לא רוצה שום עיניים, ובטח שלא ידיים- בין הרגליים שלי.
ודווקא בזמן הצירים היה מתאים שהיא תתמוך, תעשה משהו- בעלי "הלך לאיבוד" באיזה שלב, ומה שקרה היה שאני הייתי על המיטה, לבד, והוא בקצה אחד של החדר, לא יודע מה לעשות, והיא בקצה השני, מסתכלים עלי... לא דיברתי איתה על זה כי הבנתי שזה הסגנון שלה, וחשבתי שזה דווקא יתרון- שבגלל זה אוכל לבקש ממנה שגם בזמן הלידה עצמה תמשיך לשבת בצד, ובגלל זה התאכזבתי כל כך מתגובתה (ז"א מכך שהיא לא הייתה מוכנה להמנע מהתערבות).

ועד שהיא שמעה על הרצון שלי ללידה ללא מיילדת היא הייתה מאוד נחמדה וטובה, ופתאום, השתנתה.
לא נעים לכתוב את זה, אבל כאילו ברגע שהיא הבינה שכסף לא ייצא ממני, לא היה לה טעם להמשיך להיות נחמדה אלי...
אולי אני טועה, אבל זאת התחושה שיושבת לי עד עכשיו בבטן אחרי השיחה הזו.
ודווקא רציתי לבוא אליה להדרכה בתשלום, כביכול לפצות אותה כספית על כך שלא אלד איתה אז לשלם לה עבור השירות הזה לפחות (כמו על הפגישה היחידה שהייתה לנו, שעליה אני כמובן אשלם).

אני יודעת שיש הרבה נשים שמרוצות ממנה.
אני הייתי אחת מאלו.
ואולי, אם לא הייתי מעלה את הנושאים האלו, עדיין הייתי מרוצה ממנה...
יותר מזה- אני מרגישה שהיא איפהשהוא על התפר שבין לידת בית ללידת בי"ח.
ובלידה השניה זה בדיוק מה שהייתי צריכה.
ואני מודה לה על הלידה הזו.
ועדיין הייתי ממליצה עליה.
מצד שני בהקשר שלי, עם הרצונות שלי בלידה הנוכחית- אין כימיה. קורה.
נראה לי שפשוט לקחתי את חוסר התמיכה שלה קצת אישית מדי (אבל אם בחודש תשיעי אני לא יכולה לקחת אישית, אז מתי כן :-))
והמשפטים שנאמרו לגבי לידה ללא סיוע רפואי היו חריפים ולא תאמו, לדעתי, גישה של מיילדת בית...
תמי_אמא_לשתיים*

ווהאו, מענין מה שאת מספרת. האמת שמפתיע אותי. היא לא נגעה בי בכלל גם בזמן הלידה עצמה. אני הייתי בתוך האמבטיה (אצלה בצימר) והיא עמדה בחוץ. התינוקת יצאה לגמרי (במים) ואז היא עזרה לי לתפוס אותה ולהניח על החזה. לא דיברנו על כך לפני כן, אני לא ידעתי מה ארצה, וחשבתי שהיא תעשה הרבה יותר. היה לי נעים שהיא לא עשתה כלום. החוויה היתה מוצלחת. אני ממש לא הרגשתי כמו בלידת בית-חולים (וילדתי גם בבית חולים). יום וחצי של צירים העברתי בבית (דיברתי איתה בטלפון והיא עודדה אותי להשאר בבית). הגעתי אליה לצימר לקראת 12 בלילה, ביקשתי ממנה להשאיר אותי עם בן זוגי לבד וזה התאים גם לה. קראנו לה ממש לקראת הסוף, היא היתה איתנו בשעה האחרונה, ארגנה את ענייני האמבטיה, בדקה אותי פעם אחת (רציתי והיא עשתה את זה בתנוחה ממש משונה שהיתה נוחה לי) ועמדה לידי מחוץ לאמבטיה בלידה עצמה (ילדתי ב- 4 לפנות בוקר). אחר-כך עזרה לי לצאת, בדקה אותי וכדומה.
היא היתה מאוד שקטה ולא פעילה ולא דומיננטית.
אבל - ברור שאם הכימיה לא עובדת והיא הגיבה כפי שתיארת והיא לא מתאימה לך -אז וודאי שלא.
אולי כדאי שתמחקי את הפרטים?
לי נראה שלהיגרר לבית חולים אחרי לידת בית זה סיוט, לקרוא לאמבולנס - גם כן. להביא מילדת ולבקש ממנה להניח לך בשקט - האופציה הכי פחות גרועה. ובכל מקרה את יכולה לקרוא למיילדת ממש ממש בסוף כך שהיא תפספס את הלידה עצמה, לא?
תמי_אמא_לשתיים*

יש לי חברה שילדה בבית בלי מילדת - כי המיילדת לא הספיקה להגיע. זה לא היה ממש מתוכנן אבל גם לא ממש טעות. המיילדת הגיעה לחלק של הוצאת השיליה וכו'. אבל זה לא היה בארץ.
עגולה*

שליחה על ידי עגולה* »

תמי, כתבתי למעלה שזו הייתה אופציה מבחינתי בהתחלה, אבל מרגיש לי כמו לרמות את המיילדת, כי הרי התכנון מראש שלא תהיה נוכחת בלידה...
נראה לי אנרגיות לא טובות ללידה- הסתרה ושקרים...
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

נסי להתייעץ עם שרה לה
לירי*
הצטרפות: 11 נובמבר 2005, 19:48

שליחה על ידי לירי* »

גם אני הייתי מייעצת עם שרה לה
ב_דרך*
הצטרפות: 04 מרץ 2004, 16:52
דף אישי: הדף האישי של ב_דרך*

שליחה על ידי ב_דרך* »

יש לי חברה שילדה בבית בלי מילדת - כי המיילדת לא הספיקה להגיע. זה לא היה ממש מתוכנן אבל גם לא ממש טעות. המיילדת הגיעה לחלק של הוצאת השיליה וכו'. אבל זה לא היה בארץ.
לי זה קרה. בארץ. (מעיין נולדת)
ועכשיו אני רק מתכננת איך יהיה אותו הדבר בלידה הבאה...
אני יודעת, שלפחות בצפון, יש כמה מיילדות שמוכנות להיות נוכחות-אך-לא מורגשות בלידה
(גם תמר א ילדה עם מיילדת שהיתה בבית אך לא במקום הלידה).
זה נראה לי פתרון טוב למקרה שאת מרגישה במהלך הלידה שמשהו מצריך בדיקה או התערבות.
שיהיה בטוב, בכל מקרה שתבחרי.
עגולה*

שליחה על ידי עגולה* »

קשה לי לשקר את המיילדת בעיניין הזה, ואני גרה בדרום יחסית אז אין לי כל כך אפשרויות...

אבל לשרה'לה אכן אתקשר...
ניסיתי להשיג אותה בפסח ולא הצלחתי, ומאז עזבתי את זה. עכשיו אתחיל לנסות שוב.
אצלי_הכול_סבבה*
הצטרפות: 27 אפריל 2009, 20:54
דף אישי: הדף האישי של אצלי_הכול_סבבה*

שליחה על ידי אצלי_הכול_סבבה* »

הי,
אני גם ילדתי עם המיילדת שלך , זיהיתי די בהתחלה במי מדובר...
ודרך אגב , אני גם הרגשתי שאני מסחטת כסף בשבילה , לאורך כל ההריון אבל לא היתה שום אופציה אחרת בשבילי אז נשארתי איתה וקיוויתי שבלידה היא לא תתערב. למזלי היא לא התערבה.
היא גם בכלל לא האמינה שאצליח ללדת , הרגשתי את זה ממנה ולכן תפסתי ממנה מרחק.
אחרי הלידה היא אף אמרה לי את זה...
מעניין שיש לה את החוצפה להגיד שהיא הצילה נשים ממוות אחרי שעד היום לא חזרה אליי אחרי שהשארתי לה הודעה אצל בעלה , שבוע אחרי הלידה , שאני עם חום גבוה , כאבי בטן וצמרמורות נוראיות.
מצחיק אותי גם שדווקא רופא הנשים שלי היה הרבה יותר תומך ממנה ברעיון שאלד בבית.

את הלידה השניה כבר ילדתי עם מיילדת אחרת , מישהי שהיתה שם בשבילי , הקשיבה לי ועשתה מה שהתאים לי. ולא רק בלידה , גם הרבה אחריה.
אין לי ספק שאני יכולה ללדת ללא מיילדת אבל עדיין ארצה אחת כזו בסביבתי , לכל מקרה. ולא כי אני מאמינה שיהיה מקרה...אני לא.

אני גם ממליצה לדבר עם שרה לה , נראה לי שהיא תבין אותך יופי ואם לא תוכל להגיע לפחות תוכל להמליץ על מי שכן.
ממליצה*
הצטרפות: 11 יוני 2006, 22:14

שליחה על ידי ממליצה* »

קוראת את ההתלבטיות.מזדהה עם חלקן.את הלידה הבאה שלי (ואני אפילו עוד לא בהריון) אני חולמת ללדת ללא
משום מה ממליצה לך לדבר עם שיין ברגנר - מיילדת בית
בתחושה שלי היא מאד פתוחה ומוכנה להמליץ ולעזור לכל אחת בטלפון וללא תמורה.
היא ליוותה אותי לפני במהלך ואחרי.
מכירה נשים שרצו ללדת ללא והיא הייתה רק אוזן מקצועית ומייעצת.
בהצלחה
ב_דרך*
הצטרפות: 04 מרץ 2004, 16:52
דף אישי: הדף האישי של ב_דרך*

שליחה על ידי ב_דרך* »

קשה לי לשקר את המיילדת בעיניין הזה
רק הבהרה - לא היתה לי כוונה מודעת ללדת ללא מיילדת, אלא משהו עמוק ונסתר (אפילו ממני!).
אני חושבת שאמון בינך ובין המיילדת הוא דבר בסיסי והדברים צריכים להאמר בגלוי.
לידה טובה {@}
שליחת תגובה

חזור אל “הריון - כללי”