התעוררות באמצע הלילה

שמים_כחולים*
הצטרפות: 28 יוני 2009, 22:21

התעוררות באמצע הלילה

שליחה על ידי שמים_כחולים* »

שלום, אני שמים, אמא לשניים-בן 3.5 ותינוק בן שנה וחודשיים.התינוק יונק בלבד, ללא תמ"ל או בקבוקים.פעם ב...מקבל שאוב אבל גם זה ירד, מאזאוכל מוצקים יפה. הבעיה שלי היא שאני חייבת ללכת לחתונה של חברה טובה מאוד.החתונה בערב, מרחק שעה נסיעה. היונק מתעורר כל שעתיים/ שלוש, לפעמים יותר, אבל ברור לי שבטווח השעות שאעדר הוא יקום ויצרח כשהציצי לא יהיה לידו.מצד אחד הוא כבר יחסית גדול ואולי זה זמן לגמ"ל, מצד שני אני לא מרגישה שיש לי כוחות לזה כרגע.עוד משהו שמטריד זה שבצעקות והבכי שלו יכולים להעיר את הבן הגדול ואין לי מושג איך הביביסיטר תתמודד עם שניהם.יש למישהי רעיונות איך פותרים את העניין ומרגילים אותו להתעורר פחות או לשתות מים כשקם?
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

התעוררות באמצע הלילה

שליחה על ידי חגית_ל* »

משום כך אני לא יוצאת אף פעם מהבית כשהם קטנים, לא אסיפות, לא חתונות, לא סרטים ולא כלום. החברות שלי כבר יודעות את זה.

לפני כמה שנים אני זוכרת איך הבן של השכנים, שהיה אז תינוק, צרח וצרח וצרח וצרח בלילה שבסוף ניגשתי ודפקתי להם על הדלת, למרות שהרגשתי מאוד מתערבת. מצאתי אותו בזרועות דודתו שלא הצליחה להרגיע אותו בשום אופן. מסתבר שההורים היו בחתונה והילד פשוט צרח שעתיים.
זה היה נורא!
חגית_ל*

התעוררות באמצע הלילה

שליחה על ידי חגית_ל* »

אני אומרת לעצמי - החברות וכו' יסתדרו בלעדיי, מי שצריך אותי עכשיו זה התינוקת שלי.
חגית_ל*

התעוררות באמצע הלילה

שליחה על ידי חגית_ל* »

אם בכ"ז זה מאוד חשוב לך, חברה שלי תמיד מציעה לי לשאוב מהציצי לבקבוק ולתת לקטנה להתרגל לשתות מבקבוק את הציצי, כדי שאוכל במקרה שצריך לצאת.
כדאי בהדרגה, להרגיל אותה שאת נותנת לו מהבקבוק - אם הוא יסכים בכלל - ואח"כ שמישהו אחר.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

התעוררות באמצע הלילה

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

אולי לקחת אותו איתך?
או לבנות על זה שיישאר ער, או לעשות אמבטיה, לתת לו להירדם בנסיעה ולקוות שיישאר כך (ומקסימום יתעורר וירקוד אתך).
האם לקחת תינוק לחתונה
ליהיא*
הצטרפות: 05 ספטמבר 2005, 15:48

התעוררות באמצע הלילה

שליחה על ידי ליהיא* »

הבעיה שלי קשורה לנושא הדף אבל באופן שונה מרוב הפניות כאן. הבן שלי בן שנתיים וחצי ולא מוכן להתכסות בלילה! הוא ישן איתנו במיטה ומאז שהיה תינוק זיהיתי שמציק לו שאני מכסה אותו בשמיכה ומשום מה בלילה יותר משאר בשנת הצהריים. בקיץ זאת לא בעיה, אבל עכשיו בחורף, אני ממש מצטמררת לראות אותו ככה, ישן ולא מכוסה. אני בלי שמיכה הייתי רועדת מקור, אבל עם אני מנסה לכסות אותו לאחר שכבר נרדם, הוא ממש מתעורר מזה ומוריד את השמיכה בעצבים (אין מה לדבר על לכסות אותו לפני ההירדמות). ניסיתי שמיכה קלה, שמיכה עם ציור חביב עליו וגם ניסיתי להלביש אותו חם יותר, אבל עדיין האוזניים והידיים שלו מרגישות לי קפואות. אני דואגת שלא יתקרר ויהיה חולה. הוא היה מעט מנוזל פעם אחת מתחילת החורף אבל אי אפשר לדעת בוודאות שזה בגלל זה.
יש מישהי שמכירה את המצב הזה? אולי לסמוך עליו שאם היה לו קר היה מתכסה ולא לנסות להכריח? אולי יש למישהי איזה רעיון יצירתי? נדמה לי שהתחושה להיות עטוף ומחומם אמורה להיות נעימה, במיוחד לילדים קטנים, אז למה הוא שונא כל כך את השמיכה, זאת ממש תעלומה בעיניי.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

התעוררות באמצע הלילה

שליחה על ידי יונת_שרון* »

גם הילדים שלי ככה, עד גיל 4-6. אני פשוט דואגת להלביש אותם חם בלילה.
קן_לציפור*
הצטרפות: 08 יולי 2005, 23:50
דף אישי: הדף האישי של קן_לציפור*

התעוררות באמצע הלילה

שליחה על ידי קן_לציפור* »

גם אצלי, בדיוק כך. היא בת 3 ורבע, ומאז שהיתה קטנה. והכי מבאס שאם אני מצליחה לכסות אותה אחרי שהיא נרדמת, זה מעיר אותה (ואותי) בלילה.
אני מלבישה אותה ממש חם, ומחממת את החדר, אם הצלחתי לוותר על השמיכה.
ליהיא*

התעוררות באמצע הלילה

שליחה על ידי ליהיא* »

טוב, תודה לכן. לפחות עכשיו אני יודעת שיש עוד ילדים כאלה וזה מעודד. אני אנסה להלביש אותו חם יותר. מעניין מאיפה נובע התסביך הזה? לי יש בעיה הפוכה, אני לא יכולה להירדם לא מכוסה. מוזר.... שמיכה חשמלית נראה לכם פתרון טוב?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

התעוררות באמצע הלילה

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

שמיכה חשמלית נראה לכם פתרון טוב?
לא בטיחותי לילדים. למה לא לחמם את החדר? רדיאטור על חום נמוך.
דנה_ה*
הצטרפות: 13 אפריל 2004, 22:21
דף אישי: הדף האישי של דנה_ה*

התעוררות באמצע הלילה

שליחה על ידי דנה_ה* »

גם אצלי, בדיוק כך
לא אוהבת להתכסות. אני מלבישה עם שכבה אחת ומכסה והיא מזדחלת החוצה ממנה תוך חצי שעה מקסימום. לפנות בוקר היא מתכרבלת אלינו וזה נורא כיף.
לא נראה לי בעייתי אלא אם כן החדר קפוא.
ליהיא*

התעוררות באמצע הלילה

שליחה על ידי ליהיא* »

למה לא לחמם את החדר? רדיאטור על חום נמוך.
האמת אין לי. מחממים עם מזגן, אבל אולי באמת אני אקנה. נשמע באמת מתאים יותר ונעים יותר משמיכה חשמלית. תודה!
לילה*
הצטרפות: 03 אוגוסט 2004, 01:06

התעוררות באמצע הלילה

שליחה על ידי לילה* »

שלום ותודה מראש.
הבת שלי בת שליש וחצי. יש לה אח בן תשעה חודשים. היא מתעוררת כל לילה המון פעמים בצרחות אמא אמא. רוצה רק אותי.לפעמים כל חצי שעה. ניסינו המון סידורי שינה וכרגע יש לנו שני חדרי שינה בכל אחד ישן ילד והורה מתחלף לפי הצורך. סיוט. עייפות קשה. חוסר שלווה. בבוקר כאילו כלום. ילדה חייכנית פעילה. אני מרגישה שיש לה קושי ריגשי וגם חרדות. ממה זה נובע? איך אני יכולה להקל עליה ועל עצמי ?
ניסיונכם וידיעותיכם יתקבלו בברכה
מריה*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2004, 18:25

התעוררות באמצע הלילה

שליחה על ידי מריה* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

הבת שלי בת שנתיים אתמול בלילה מתוך שינה היא צרחה והתעוררתי מיזה וכשהתעוררתי רצתי לחדר שלה ומצאתי אותה מיתחת למיטה , עכשיו המיטה שלה גבוה מעוד היא יושנת במיטת תינוקות ויש במיטה ״סורגים ״ והיא התחילה לבכות וצרחה איש , איש ורק לקראת הבוקר היא נירדמה וכשהחלטתי לה טיטול בבוקר ראיתי סימן של פרח בטוסיק שלה... מה כושים במצב כזה?!
מודאגת_*
הצטרפות: 06 ספטמבר 2015, 18:20

התעוררות באמצע הלילה

שליחה על ידי מודאגת_* »

היי לכולם,טוב אז ככה אני בת 25 וחולת אפילפסיה מגיל 13,נוטלת כדורים,בגיל 13 כשגילו לי את האפילפסיה ישנתי עם הוריי בהתחלה,הם טענו שהייתי מתעוררת באמצע הלילה,פוקחת עיניים מדברת איתם ולפעמים צועקת ואז חוזרת לישון,כשהיו מספרים לי בבוקר הייתי צוחקת ולא זכרתי כלום.ניסינו לברר אם זה קשור לאפילפסיה ומתברר שלא
כיום אחרי 12 שנים אני נמצאת בדירה עם שותפים,והשותפים טוענים שאני מתעוררת בצעקות בלילה מתוך שינה מדברת איתם וחוזרת לישון,ושוב אני לא זוכרת מזה שום דבר כשמספרים לי בבוקר,ממה זה יכול לנבוע? כי לנטול את הכדורים לאפילפסיה אני נוטלת וברוך השם לא היה לי התקף שנים
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

התעוררות באמצע הלילה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מודאגת_ יקרה הבעייה מוכרת...
אולי לישון עם חלון פתוח יעזור? או לישון מוקדם יותר? מאוחר יותר? או לשים הרפייה לפני השינה? או לקרוא ספר?
נסי כל מיני דברים, תראי אם יש משהו שמשפיע

אולי טיפול מסוג כלשהוא יכול לעזור? (המסע וכד')
עשב_השדה*
הצטרפות: 27 נובמבר 2006, 02:52
דף אישי: הדף האישי של עשב_השדה*

התעוררות באמצע הלילה

שליחה על ידי עשב_השדה* »

מודאגת יקרה
גם לבתי היתה תקופה כזו בילדות
היום היא בת 28 וזה לא קורה לעניות דעתי
זה לא קשור לאפילפסיה
זה קשור למשהו אחר במח...
שגורם להליכה מתוך שינה ולדיבור מתוך שינה ולפעמיםלצעקות וחרדות מתוך שינה
יתכן שיש עומס רגשי שמחפש פורקן
ניסית להיעזר באיזשהו טיפול כבר?
אני הייתי מנסה לברר אצל פסיכוטרפיסטים או אצל היפנוטרפיסטים... אולי זה כיוון..
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

התעוררות באמצע הלילה

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

יש רופאים וקליניקות שמתמחים בשינה. שווה לברר אצלם מה הם יכולים להציע.
(הייתי בודקת דרך רופא המשפחה שלי וקופת חולים, איזה שירות זמין יש)
פלוני_אלמונית*

התעוררות באמצע הלילה

אה ועוד משהו תנסי להוריד קפה ותראי אם זה עוזר
פלוני_אלמונית*

התעוררות באמצע הלילה

שלום עליכן!
במקרה שאני רוצה לספרעליו ולהתייעץ לגביו לא מדובר בהתעוררויות ממש(לא של הפעוט. כן של הוריו)-הילד האהוב בן שנתיים ושלשה חודשים,בן יחיד,ישן איתנו במיטה משפחתית, גמול מיניקה כחודשיים ומיניקת לילה קצת יותר.ע"פ רוב ישן בצהריים כשעה וחצי והולך לישון בשמונה עייף.שבע ומרוצה.הבעיה היא שינה טרופה- ישנם לילו.ת שבמהלכם,כל הלילה הוא מתגלגל מצד לצד,מיילל,בועט ושולח איברים ומשמיע מעין המיות בכי-כל זה מתוך דינה ובלי להתעורר.מיותר לציין שהשינה, הן שלו והן שלנו לא איכותית.בלשון המעטה
מישהי מכירה תופעה כזו? עצות?
שמנדובה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2014, 18:24

התעוררות באמצע הלילה

שליחה על ידי שמנדובה* »

קודם כל כדאי לבדוק אם אין לו תולעים - טפילי מעיים יכולים לפעמים לגרום לשינה טרופה שכזו.

חוץ מזה, יש ילדים (ומבוגרים!) שישנים ככה. יש לי כמה מכרות שמה שהכי עזר אצלן, במיוחד כשהילדים כבר לא ינקו בלילות, היה להפריד את המיטות. אפילו להשאיר את מיטת הילד באותו החדר אבל שתהיה מעט מופרדת כך שלא יבעט בכם כל הלילה...
פלוני_אלמונית*

התעוררות באמצע הלילה

תודה שמנדובה! עניין התולעים נבדק ונשלל ובאשר להפרדת המיטות- א.אנו חוששים לשינה שלו שכאמור היא לא איכותית ומותירה אותו עייף-הפרדת המיטות לא תפתור זאת ו ב.אנחנו מנסים להרגיע אותו כשפרצי הבכי האלה נראים כמאיימים להעירו ( לפעמים ישנן גם התעוררויות) ואם תהינה מיטות נפרדות נראה לי שיהיה יותר קשה. יש למישהי עוד רעיונות מה מקור התופעה ומחשבות על פתרון? תודה ולילות שקטים.
אמא_בלילה*
הצטרפות: 17 דצמבר 2015, 04:26

התעוררות באמצע הלילה

שליחה על ידי אמא_בלילה* »

נשמע כמו ביעותי לילה.
פלוני_אלמונית*

התעוררות באמצע הלילה

כן, קראתי על זה. מה עושים?
טל_טל*
הצטרפות: 28 ינואר 2004, 12:10
דף אישי: הדף האישי של טל_טל*

התעוררות באמצע הלילה

שליחה על ידי טל_טל* »

צריכה עזרה מחכמות ומנוסות, יש לי בן בן 5.5, בת בת 2.5 ואני בהריון שלישי. הבן ישן מצוין (דובון חורף) מגיל שנה, הבת עוד לא ישנה לילה רצוף, היו לה תקופות קצרות אבל כל פעם שחשבנו שכבר עלינו על הגל היא חזרה להתעורר, היא מתעוררת בלילה ובוכה חצי מתוך שינה. אנחנו עושים הכל לפי "החוקים" של שינה- טקס, הירדמות עצמאית במיטה בחדר ילדים וכו'. היא ילדה עם טמפרמנט מאוד פלפלי ואנרגטי וביום היא מקסימה, פעילה וחיובית. מנסה למצוא כיוונים של דברים שיכולים לעזור או אנשי מקצוע ואני פשוט לא יודעת למי לפנות. אולי תזונה? ריפוי בעיסוק? (זה קשור?) רפואה אלטרנטיבית? ייעוץ שינה? אשמח לעצות ולכתובות! תודה!
מחפשת_שם*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2016, 09:51

התעוררות באמצע הלילה

שליחה על ידי מחפשת_שם* »

אופס, כתבתי את המודעה שלמעלה (פעם ראשונה שאני כותבת באתר) ואחרי שפירסמתי ראיתי שכבר יש טל טל אחרת, איך אני מוצאת שם חדש משלי?
צל_עץ_תמר*
הצטרפות: 08 אפריל 2016, 06:37

התעוררות באמצע הלילה

שליחה על ידי צל_עץ_תמר* »

הי לכולם מחפשת עצה. בתי בת שנה ו9 ישנה בחדר משלה כבר ארבעה חדשים. נרדמת נהדר לפי הספר אחרי מקלחת בלי שמיכי ודי לבד . באמת מהמם.
רק שמתעוררת באמצע הלילה.. בשלוש ארבע לא בבכי אלא קוראת לי או לאביה. בשמחה קמה ורוצה סיפור ללכת לגן לשחק ופשוט להתעורר.
ברמה הרגשית נראה לי שחשוב להוסיף..
אני בהריון שני והיא יודעת על זה. יום אחד הצביעה על הבטן ואמרה לי ''אמא תינוק''. מאז היא רוצה לסחוב את הבובות שלה במנשא ולהניק אותן. היא לעתים מבקשת לינוק בעצמה למרות שנגמלה ויושבת ליד השד כך בתנוחה ונהנית מס דקות.
מה דעתכם/ן? למי אפשר לפנות? לאיזה כיוון?
אשמח לקרוא כל מחשבה בעניין. תודה
צל_עץ_תמר*
הצטרפות: 08 אפריל 2016, 06:37

התעוררות באמצע הלילה

שליחה על ידי צל_עץ_תמר* »

ומחפשת שם.. פשוט תכתבי שם חדש משלך וזה יסתדר.. גם ''מחפשת שם'' זה שם מתוק. בהצלחה עם העניין שלך.. אין לי ניסיון בגיל הזה. בהצלחה.
פלוני_אלמונית*

התעוררות באמצע הלילה

נראה שהילדים גדלו ב״ה חחח יאלה שיהיה טוב לכל עם ישראל תהיו שמחים ובריאים
שליחת תגובה

חזור אל “דפים שמתחילים כבקשה לעצות”