ויטמין b12

ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

ויטמין b12

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

בד"כ לא B12 אלא B6. זה קומפלקס ויטמיני B או B12?
ניצן_אמ*

ויטמין b12

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

בקצרה, עודף ויטמיני B יוצא דרך השתן, והם צבעוניים אז הם צובעים. B6 זורח, עודף B12 לדעתי צובע בכתום, אבל על זה אני לא סגורה.
זה קרה לך רק מB12 או מכדור שמכיל גם B12 וגם ויטמינים אחרים וגם חומצה פולית? זה לא אמור להיות בעייתי, אבל כדאי לווסת את הכמויות. (ולאכול בשר במקום לקחת B12 :-))
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

ויטמין b12

שליחה על ידי נועה* »

את זריזה :-)

אני לוקחת MEGA B יש בזה ויטמיני B 1 2 3 5 6 ו-12 וגם חומצה פולית.
אני אוכלת בשר פעם בשבוע. זה לא מספיק בכלל. אני ממש מרגישה שחסר לי והבשר לא מספק....
ניצן_אמ*

ויטמין b12

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

מרגישה שחסר לך B12? ברזל? את מרגישה אנמית? בכל מקרה, שינוי בצבע השתן מעיד על זה שהגוף מוציא החוצה עודפים, אבל זה כשלעצמו לא אומר שאת מקבלת מספיק ויטמין, כי מה שחשוב זה הספיגה, לא הכמות. הצורה המיטבית לספוג B12 היא בבשר. למה את לוקחת קומפלקס ולא B12 עם חומצה פולית?
נועה*

ויטמין b12

שליחה על ידי נועה* »

לא חשבתי על זה יותר מדי. והאמת שארז קנה לי את זה בהמלצת חבר רופא שלנו.
אני קצת יותר עייפה. אני ללא ספק לא מרוכזת ברמה של הולכת במטרה מסוימת ושוכחת את המטרה בדרך.
תמיד יש לי נטיה לאנמיה, מאז שאני זוכרת את עצמי. וגם התזונה שלי לאחרונה לא משהו :-(

כשהייתי בהריון לקחתי סוג אחר של ויטמין ודי מיד הרגשתי הבדל.
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

ויטמין b12

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

הצורה המיטבית לספוג B12 היא בבשר
ניצן, לאחרונה יש לי פנטזיה קטנה... לייצר גבינות טבעוניות מותססות (fermented) ולהוסיף בזרז (starter) שלהן חיידקים יוצרי B12 + לוודא שבחומר שאני מכין ממנו את הגבינה יש שפע של קובלט (לא החלטתי עדיין איך), שהוא המיקרו-אלמנט ממנו הם מייצרים את הויטמין. וכך בעצם לייצר לעצמי באופן שיטתי מאכל טבעוני המכיל B12.
מה דעתך, זה יכול לעבוד?
ניצן_אמ*

ויטמין b12

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

החיידקים, הם ממעיים של פרות? :-)
אני חושבת שזה יכול לעבוד, בהחלט. הרבה טבעונים מתספים באמצעות שמרים ולא באמצעות גלולות.

הבעיה היחידה שאני רואה היא שזה שוב נסיון לתקוף בעיה בצורה לא הוליסטית, לא טבעית, אלא מאולצת וחיצונית.
לך אני יכולה להגיד שזו בעיקרון חשיבה מערבית טיפוסית, חשיבה שבמקום לקחת צעד אחורה למה שעובד בשביל הגוף, מנסה "לפתור" את הבעיה הלא טבעית שנוצרה מתופעה לא טבעית, בעוד אמצעים לא (מאד) טבעיים.
העיקרון שמנחה אותי בחיים מזהיר אותי (שוב, בעקרון. בעקרון..) מצורת החשיבה הזו, כי זה אמנם פותר בעיה אחת, אבל זה פותח פתחים לשפעה של בעיות אחרות (למשל, קנדידה) שבלהט לפתור את אותה הבעיה בצורה רדוקציונרית, שוכחים שיכולות להיות לה השלכות.

בכל מקרה, אני חושבת שבהנתן שבוחרים בטעות (:-)) בתזונה טבעונית, עדיף ללכת על חי ועל מותסס מאשר על כדורים.
גם_אמא_של_אורי*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2008, 23:28
דף אישי: הדף האישי של גם_אמא_של_אורי*

ויטמין b12

שליחה על ידי גם_אמא_של_אורי* »

הי נועה,
בדקת האם אכן חסר לך B12? או ברזל? (לגבי ברזל כדאי להתייחס לפריטין = מאגרי הברזל)
B12 נמצא בכל המזונות מהחי ולכן אם את אוכלת מוצרי חלב וביצים, דגים (גם אם לא אוכלת בשר/עוף) בעיקרון לא חייב להיווצר חסר.

הצורה המיטבית לספוג B12 היא בבשר
ניצן נראה לי שאת מתבלבלת עם ברזל.

בכל מקרה, מסתבר שיש חסר די נרחב של B12 באוכלוסיה כולה כנראה על רקע בעיה בספיגה (לא ממש ברור למה אבל כנראה בשל שלל בעיות עיכול/ג'אנק פוד, סטרס ועוד).
לכן- אם אכן חסר B12, הדרך הכי טובה לתסף היא תת לשונית. רמת הספיגה מתיסוף תת לשוני שוות ערך לזריקה. (תוסף בבליעה בדר"כ לא אפקטיבי בשל בעיות הספיגה).

לגבי B12: הבדיקה המקובלת היא רמתו בדם.קלינית נוהגים להתייחס לכל רמה הנמוכה מ-300 כאל חסר (למרות שהגבול התחתון של המעבדה נמוך יותר).
אפשר גם לבקש בדיקה של הומוציסטאין - אשר נותנת ביטוי אמין יותר של המאגרים. הומוציסטאין גבוה יבטא חסר ב-B12 (בתנאי שהרמה של החומצה הפולית בדם תקינה).

אני ללא ספק לא מרוכזת ברמה של הולכת במטרה מסוימת ושוכחת את המטרה בדרך.
אני בדר"כ לא מאוהדי התוספים בע"מ אבל אולי שווה לך לחשוב גם על אומגה 3....(גם ממזון).

ד"ש <אם אני מזהה נכון> ובריאות!
יעל_o*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2010, 16:41

ויטמין b12

שליחה על ידי יעל_o* »

יש שמועה שאומרת שמרבית בע"ח בתעשייה מקבלים תוספי b12 כי גם הם כמונו כבר לא אוכלים מהקרקע וממש לא חיים בטבעיות (אנטיביוטיקה, הורמונים, ארסן...), אולי הדבר הכי קרוב זה פרות שרועות בגולן, אבל ממה שהבנתי גם הן לא פטורות מהמזיקים הנ"ל. אז לא עדיף כבר לקחת בעצמינו את התוסף? (ואולי גם להשתדל לאכול מהקרקע)
אני גם לא חובבת הנדסת מזון ותוספים אבל הבנתי כבר שכאן בימינו אין באמת אוכל טבעי ולא מזיק, ותוסף b12 זה באמת משהו מינימלי שכדאי לצרוך לרובנו...(לפחות עד שמוצאים את הזמן\מוטיבציה לצרוך ממעט הטבע שנשאר)
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

ויטמין b12

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

עודף B12 לדעתי צובע בכתום
אכן.
ניצן_אמ*

ויטמין b12

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

_הצורה המיטבית לספוג B12 היא בבשר
ניצן נראה לי שאת מתבלבלת עם ברזל._
אני לא. אבל באמת, מה רצית שאני אגיד? שהכי טוב לספוג את זה עם שאריות קקי? הכי טוב, באופן ריאלי, בבשר.
דני_וולפשטיין*
הצטרפות: 14 אוקטובר 2010, 18:24
דף אישי: הדף האישי של דני_וולפשטיין*

ויטמין b12

שליחה על ידי דני_וולפשטיין* »

אכן בי 12 אפשר לקבל בעיקר ממזון מהחי. צמחונים וטבעונים, לדעת רוב העוסקים בתחום צריכים תוספת בצורת כדורים.
חשוב רק לזכור שגם בקרב אוכלי הבשר (לפחות בארה"ב) חסר בי 12 ל 40 עד 50% מהאנשים (אצל צמחונים זה נע בין 80 ל 90%).
גם_אמא_של_אורי*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2008, 23:28
דף אישי: הדף האישי של גם_אמא_של_אורי*

ויטמין b12

שליחה על ידי גם_אמא_של_אורי* »

אני לא. אבל באמת, מה רצית שאני אגיד? שהכי טוב לספוג את זה עם שאריות קקי? הכי טוב, באופן ריאלי, בבשר.
:-( וואו. ממש לא התכוונתי לפגוע או להרגיז.

התכוונתי, שעד כמה שידוע לי, להבדיל מברזל (שיש הבדל משמעותי לטובת הספיגה שלו מבשר לעומת ממזונות מהצומח) B12 נספג במידה דומה מכל המזונות בהם הוא נמצא = מזונות שמקורם מהחי.
ניצן_אמ*

ויטמין b12

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

לא הרגזת בכלל. לא התכוונתי להשמע מרוגזת.
תשמעי, כשמדברים על ספיגה יש כל מיני אסכולות. אני באסכולה שטוענת שספיגה מיטבית היא בקונטקסט שבו מרכיב המזון נמצא בצורה טבעית. וכשאוכלים בצורה טבעית, לא צריך לפרק למרכיבי מזון.
שלמה_ס*
הצטרפות: 18 דצמבר 2010, 12:25

ויטמין b12

שליחה על ידי שלמה_ס* »

השנה אבחן אצלי טרשת נפוצה, אני בין 59, עד שחליתי עבדתי עבודה פיזית ומשרדי, טיילתי עם הכלבה לפחות שעה עד שעה וחצי ביום, שותה עד 4 כסות קפה שחור ביום ואוכל בשר(3 עד 5 פעמים בשבוע), מאט ירקות ופירות (אבל כן אוכל אותם)ודברי חלב. לאחרונה מצוא הרופיים שרב רמות הויטמינים אצלי נמוכים בעיקר ה ב12 ונחושת!! בעבר קיבלתי כבר כדורים מתחת ללשון, אבל אלה לא עזרו. נתנו לי זריקות ואלה כן עזרו. אבל לאחרונה שוב ה ב12 בגבול בתחתון של 196. האם מישהו שמע/יודע אם יש קשר בין הטרשת נפוצה וויטמין נמוכים- לפי הרופאים הם אומרים שיש לי טרשת נפוצה ובנוסף מחפשים את הסיבה של ה ב 12 הנמוך וההשלכות על הסימפטומים של הטרשת נפוצה
אלה_לי_לה*
הצטרפות: 07 נובמבר 2007, 10:20
דף אישי: הדף האישי של אלה_לי_לה*

ויטמין b12

שליחה על ידי אלה_לי_לה* »

דני, מהיכן הנתונים שלך? אני זוכרת של40% מאוכלי הבשר יש מחסור ב B12, ודווקא לצמחונים וטבעונים, שבודקים ולוקחים תוספים יש הרבה פחות מחסור.

בשר היום הוא לא מקור אמין בכלל, וכן, מבדיקות שערכתי במשקים גם פרות ותרנגולות מקבלות B12 כתוסף, העניין הוא שאם כל האנטיביוטיקה גם להן הוא לרוב לא מספיק.
אלה_לי_לה*

ויטמין b12

אני לא. אבל באמת, מה רצית שאני אגיד? שהכי טוב לספוג את זה עם שאריות קקי? .

ובכן ניצן, אם זה אני דווקא מסכימה :-)
נועה*

ויטמין b12

שליחה על ידי נועה* »

כן זו אני :-)
בדקת האם אכן חסר לך B12? או ברזל?
לא בדקתי. אבל יש לי תחושה שחסר לי. תמיד כשאני עושה בדיקה חסר לי, מה יהיה שונה הפעם.

וכשאוכלים בצורה טבעית, לא צריך לפרק למרכיבי מזון.
אני כבר מזמן (39 שנים) לא אוכלת בצורה טבעית, לא נראה לי שבגלגול הזה אצליח לשנות משהו :-)
דני_וולפשטיין*

ויטמין b12

מאמרים על המחסור בבי 12 לצמחונים ולאוכלי בשר מופיעים בכל מיני מקומות באינטרנט (כמו גם בספרים).
דוגמאות:
דר גבריאל קזאנס (רופא ומומחה למזון חי):
ויקיפדיה "http://en.wikipedia.org/wiki/[po]Vitamin B12 deficiency[/po]
עוד מקום
(מעניין שבאותו מאמר מופיע ערך של 15% ו 40% למחסור ב בי 12 לאוכלי בשר)
חשוב גם לזכור שלרוב הדעות (מופיע גם בהפניות למעלה) הבדיקות המקובלות כיום הן לא מהימנות וכנראה שלהרבה אנשים (צמחונים ואוכלי בשר) שלכאורה אין בעיה כן יש מחסור.
ניצן_אמ*

ויטמין b12

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

זה הכל בגלל היגיינת יתר. להודים אין מחסור בB12.
דני_וולפשטיין*

ויטמין b12

הסיפור קצת יותר מסובך בעיני.
לא לגמרי מדויק שלהודים אין בעיות B12. לפי "http://www.japi.org/february2008/CR-115.htm" ל 67% מהגברים ההודים אכן קיים מחסור.
בנוסף רק כשליש עד חצי מההודים הם צמחונים. גם הצמחונים אוכלים בדרך כלל מוצרי חלב (מקור ל B12). יכולה להיות גם התאמה גנטית - מכיון שהרבה הודים צמחונים, מזה דורי דורות, יכול להיות שיש כאן התאמה גנטית לאי אכילת בשר (כמו שלכושים יש עמידות לזבוב הצה צה).
אבל גם נכון שיש כנראה ויטמין B12 באדמה. בנוסף לכך (כמו שרמזו למעלה) הרבה חיות מקבלות B12 מאכילת הצואה שלהם. מכיון שבהודו מקובל לזבל בזבל חיות, הרי שזהו עוד מקור לB12, שבעולמנו הסטרילי נשטף (אני עדיין מעדיף לשטוף את הפירות וירקות שלי:)).
ניצן_אמ*

ויטמין b12

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

בשום שלב לא טענתי שהודים צמחוניים ובוודאי שלא טענתי שהם טבעוניים. אם כבר, בהמשך למה שטענתי קודם, אני טוענת שההגיינה ההודית האחרת עשויה להיות אחראית לערכים השונים.
אני לא שוטפת פירות וירקות. אני מאמינה שאם זה אורגני אז לא צריך ואם זה לא אורגני אז זה ממילא לא עוזר. :-P
אם לכל העולם יש "מחסור" בבי 12, כזה שחוצה תרבויות, אולי הערכים לגבי מה הוא מחסור, לא נכונים?
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

ויטמין b12

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

מרוקאית הולכת לרופא ומתלוננת שהיא סובלת מחולשה חזקה.
הרופא שולח אותה לבדיקת דם ולאחר קבלת התוצאות הוא מזמן אותה ואומר "חסר לך ויטמינים בגוף , את צריכה לקחת כל יום כדור B12"
עונה לו המרוקאית: "דוקטור אני מצטערת אני לא יכולה - B12 אני מביאה את הילד מהגן"
נועה*

ויטמין b12

שליחה על ידי נועה* »

יש לך המלצה על ויטמין B12 ?
ובלי קשר השבוע הקפדתי יותר על חביתה ובשר.....
ניצן_אמ*

ויטמין b12

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

יופי. אין לי המלצות על תוספים כי אנחנו לא משתמשים בתוספים. יש לנו אומגה שלוש רק כי אלה הממתקים של הילדים :-) כל יום הם מתחננים ומקבלים 4 חתיכות כל אחד.
דני_וולפשטיין*

ויטמין b12

ויטמין B12 חסר לרוב הצמחונים, וגם לכחצי מאוכלי הבשר (עקב בעיות ספיגה, ככל הנראה). הנזק מחוסר ב B12 גם יכול להיות חמור ובלתי הפיך (פגיעה במערכת העצבים), כך שכדאי לקחת תוספת אם יש מחסור, במיוחד שהבדיקות כיום ברובן נחשבות לא מדויקות (מגדירות ערכים תקינים למי שיש בעצם מחסור). יש הרבה מאמרים בנושא, למשל "http://www.treeoflife.nu/media-library/ ... e/why-b12/"
אני לוקח את הטבליות של סולגאר, בסביבות 2-3 פעמים בשבוע. הסיבה העיקרית לסולגאר - כי זה מה שהיה בבית מרקחת. אשמח לשמוע דעות אחרות.
אלה_לי_לה*

ויטמין b12

גם אני לוקחת את סולגר, מתחת ללשון בטעם דובדבן, בערך חצי/רבע כדור פעם פעמים בשבוע. עבורי זה מספיק ומקביל לסוכריה :)
ניצן_אמ*

ויטמין b12

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אנחנו לא שוטפים ידיים ולא שוטפים ירקות/פירות. הרבה יותר פשוט. :-P
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

ויטמין b12

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

ניצן ] של איזה חברה האומגה 3? את עושה בזה חור?
ניצן_אמ*

ויטמין b12

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

של גליל. זה בעצם אריזה מקומית של אושן נוטרישן מקנדה שזה מה שהיינו קונים גם בארה"ב. הגדולה יודעת לתת ביס, למצוץ את הפנים ולזרוק לקומפוסט, והקטן לא משתמש.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

ויטמין b12

שליחה על ידי בשמת_א* »

גליל
אומגה 3 גליל, התכוונת, נכון?
ניבה_שקד*
הצטרפות: 19 מרץ 2006, 11:43
דף אישי: הדף האישי של ניבה_שקד*

ויטמין b12

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

אני לוקח את הטבליות של סולגאר, בסביבות 2-3 פעמים בשבוע. הסיבה העיקרית לסולגאר - כי זה מה שהיה בבית מרקחת. אשמח לשמוע דעות אחרות.

היו לי סחרחורות ובבדיקת דם ראו שחסר לי B12. קניתי סולגאר כי זה מה שהיה בבית המרקחת, אבל היום אני ממשיכה כי זה ממש הציל אותי! זה לגמרי עושה את העבודה ואפילו די מהר. (הטבליות הורודות עם הריכוז הגבוה). מאז אני לא מסכימה לנסות שום דבר אחר. אם משהו עובד, למה להחליף אותו?
פלוני_אלמונית*

ויטמין b12

_בכל מקרה, מסתבר שיש חסר די נרחב של B12 באוכלוסיה כולה כנראה על רקע בעיה בספיגה (לא ממש ברור למה אבל כנראה בשל שלל בעיות עיכול/ג'אנק פוד, סטרס ועוד).
לכן- אם אכן חסר B12, הדרך הכי טובה לתסף היא תת לשונית. רמת הספיגה מתיסוף תת לשוני שוות ערך לזריקה. (תוסף בבליעה בדר"כ לא אפקטיבי בשל בעיות הספיגה).

לגבי B12: הבדיקה המקובלת היא רמתו בדם.קלינית נוהגים להתייחס לכל רמה הנמוכה מ-300 כאל חסר (למרות שהגבול התחתון של המעבדה נמוך יותר).
אפשר גם לבקש בדיקה של הומוציסטאין - אשר נותנת ביטוי אמין יותר של המאגרים. הומוציסטאין גבוה יבטא חסר ב-B12 (בתנאי שהרמה של החומצה הפולית בדם תקינה)._
נחמה*
הצטרפות: 31 אוקטובר 2005, 15:27

ויטמין b12

שליחה על ידי נחמה* »

ממש מענין פה הכל... רק רציתי להוסיף את הדוגמה שלי: בהריונות תמיד יש לי חסר ובזמן רגיל (הנקה לרוב..) אין לי. וגם לפני תקופת ההריונות שלי היו לי תקופות ארוכות של חסר ותקופות בסדר. אז כנראה שיש כל מיני גורמים שמשפיעים. (ולא, לא אכלתי ג'וקים מהגינה באף שלב. אני מאלה ששוטפים אותם לגמרי). חוץ מזה, שאחרי בדרת זריקות בהריון הראשון, עברתי לטבליות מתחת ללשון וזה ממש לא היה יעיל כי הb12 שלי צנח איתן לאי שם למטה. יש למישהו הסבר? אנחנו לא אוכלים הרבה בשר, ממש לעתים רחוקות, וביום העצמאות.
פלוני_אלמונית*

ויטמין b12

נסית B12 של סולגר ? לי זה ממש עזר. לפעמים יש שוני ברמת הספיגה של מוצרים לכאורה זהים.
אלה_לי_לה*

ויטמין b12

נחמה, יתכן והגוף שלך סופג B12 פחות טוב כשאת בהריון?
אילו טבליות ניסית?
ניסית לחצות אותן לרבעים ולקחת רבע פעמיים ביום? לפעמים כשהמינון גדול מידי הB12 נספג פחות
בשמת_א*

ויטמין b12

שליחה על ידי בשמת_א* »

ויתכן גם שהעובר זקוק למעט ה-B12 שיש ואז בהריון הרמה אצלך יורדת. זה אומר שיש אצלך מעט מדי, לא מספיק להחזיק גם אמא וגם עובר.
אלינור_בבית*
הצטרפות: 21 פברואר 2010, 20:30
דף אישי: הדף האישי של אלינור_בבית*

ויטמין b12

שליחה על ידי אלינור_בבית* »

בהריון אוטומטית יורד מאד ריכוז ה B12 בדם וזאת מאחר וכמות הדם בגוף האישה מוכפל. ככל שכמות הדם גדלה בהריון כך יורד ה B12 בתוצאות של הבדיקות.
זה טבעי ותקין לצפות לירידה די חדה בהריון, אך מי שמלפני ההריון כבר היתה בחוסר גדול יכולה להגיע בהריון לחוסר חמור.כך אמר לי הרופא, וטען שאם הערך נמוך בצורה דראסטית אז כבר יש סכנה וצריך לטפל (זריקות למשל).
הרופאים נוטים להתייחס לערכי B12 נמוכים של נשים בהריון כמו לאלה של אדם במצב נורמלי, נלחצים מערך נמוך ומיד דוחפים זריקות\ תוספים וכו', וכאן הטעות- אין צורך להילחץ מB12 נמוך מתחת לנורמה בהריון ולמהר לקחת תוסף. זה הגיוני שיהיה B12 נמוך מהנורמה בהריון וזה לא אומר כלום לגבי ספיגה!
אחרי שתסיימי את ההריון תעשי בדיקה ותראי שה B12 יעלה גם בלי ליטול תוספים.
כך קרה אצלי, היה נמוך מאד והרופא נלחץ ושלח אותי לקבל 5 זריקות, אמר לי שגם ה-5 זריקות האלה ממש לא בטוח שיביאו אותי לרמה סבירה ולקחת גם מתחת ללשון למרות שטען שאם אצלי הרמה של הויטמין כ"כ נמוכה בטח ובטח שיש בעית ספיגה קשה.מתוכן עשיתי רק 2 למרות שלא הרגיש לי, אח"כ ביררתי לעומק את הנושא וגיליתי את העניין עם הכפלת הדם ומיד קיבלתי אישור לתחושה שלי שהכל בסדר ואין צורך למהר לדחוף לגוף מחטים וגלולות ושאר ירקות.
למרות ההפחדות על הסכנה שקיימת לעובר וכו' וכו' הלכתי עם ההרגשה ולא לקחתי כלום והיה מצויין. אחרי ההריון חזר ה-B12 להיות בסדר גמור כמו קסם (אפילו שמאבדים המון דם בלידה-אין-אלוהים תכנן אותנו מושלמות מסתבר).
מלכת_שבא*
הצטרפות: 19 יוני 2011, 18:35

ויטמין b12

שליחה על ידי מלכת_שבא* »

אין לי מושג אם דברי נכתבו כבר או לא. למרות זאת קראתי למעלה שהרופאים נלחצים מכל ירידה של B12. דוקא לרפואה הקונבנציונלית יש ערכים שונים מחברות התרופות הטבעיות. ואצליהם (הקונבנציונלים) הערכים של הB12 צריכים להיות גבוהים מימה שאצל החברות הטבעיות
לפני חודש בערך עשיתי בדיקות דם של תחילת הריון וביניהן היה גם B12. התוצאה שלו היתה 263 הרופאת נשים אמרה לי שזה בסדר. אבל הרגשתי לא בסדר למרות שזה היה בתחילת הריון אבל הרגשתי לא היתה אופיינית לי. בקיצור התקשרתי לסולגאר ושם היא אמרה לי שבאמת התוצאה היא נמוכה ואני צריכה לקחת תוסף של B12. היום הייתי אצל רופא משפחה והוא אומר לי בטח חברות התרופות הטבעיות עושות הרבה כסף... אז למי אני אאמין?
שולי*
הצטרפות: 22 פברואר 2004, 11:37

ויטמין b12

שליחה על ידי שולי* »

הרופאת נשים אמרה לי שזה בסדר.

התקשרתי לסולגאר.

אז למי אני אאמין?
לשיקולך...
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

ויטמין b12

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

לא מומחה לנושא (אם יש כזה דבר בכלל) אבל נראה לי ש 263 זאת רמה שאין מה להילחץ ממנה
בשמת_א*

ויטמין b12

שליחה על ידי בשמת_א* »

לא מומחית ל-B12, אבל ממה שאני יודעת על הכמויות המומלצות של הויטמינים והמינרלים:
הכמויות שמקובלות כ"נורמליות" בתרבות המערבית המודרנית נמוכות מדי בחלק לא מבוטל מהדברים החשובים.
מה שנקבע כ"נורמלי" זה מה שמספיק לא לחלות במחלות קשות כמו צפדינה, ברי ברי וכדומה.
לא מספיק בשביל לשמור על הבריאות לאורך השנים.
ולא מספיק בשביל לגדל עובר בריא בהריון תקין.

ממליצה לקרוא את הקשר בין תזונה לניוון הפנים והגוף.
צפרדע_צבי_ופרפר*
הצטרפות: 13 מרץ 2011, 23:21
דף אישי: הדף האישי של צפרדע_צבי_ופרפר*

ויטמין b12

שליחה על ידי צפרדע_צבי_ופרפר* »

ספציפית במה שקשור ךB12 אף אחד לא באמת יודעת ולכן הערכים נקבעו לפי ממוצע (של גברים מערביים אם אני לא טועה) ושונים מקופה לקופה ובכלל.
הדרך הכי טובה לבדוק היא לפי איך שאת מרגישה - חולשה או דכאון למשל הם סימנים לחוסר.
או להתחיל לקחת ממילא, העודפים יוצאים בשתן.
נחמה*

ויטמין b12

שליחה על ידי נחמה* »

תודה רבה. באמת אחרי שני ההריונות הרמה חזרה להיות תקינה בלי שום מאמץ מצדי. אבל בכל זאת הזריקות שיפרו מיידית את התחושה שלי. לא נראה לי שזריקות זה כל כך גרוע (חוץ מזה שזה כואב..) עם כל הביקורת על הרפואה המערבית, יש לציין שהמודעות לעניין הזה של חסר בויטמין מאוד עלה. יש לי קרובת משפחה שלפני כמה שנים הגיעה למצב שלא יכלה ללכת ורק אז חשבו לבדוק לה את זה וגילו שהיא בחסר גדול מאוד.
נחמה*

ויטמין b12

שליחה על ידי נחמה* »

מחשבה שעלתה לי בנושא: זריקות לחודש (פעם בשבוע) עולות 2 ש"ח בערך. טבליות מתחת ללשון לחודש עולות בין 70 ל100 ש"ח. היתכן שההמלצה דווקא לטבליות נובעת מאינטרס של מישהו שעושה עלי קופה???
מלכת_שבא*

ויטמין b12

שליחה על ידי מלכת_שבא* »

נחמה, נראה לך שזה כך? אני חושבת שמי שיש לה חסר רציני אז נותנים לה זריקות ומי שלא כל כך רציני נותנים לה בטבליות שהמינון שלהן קטן יותר
נחמה*

ויטמין b12

שליחה על ידי נחמה* »

לא ברור לי. גם אני חשבתי אבל בעלי עכשיו מקבל זריקות וכל רופא שהוא היה אצלו אמר משהו אחר. אחת אמרה זריקות מיד והשני אמר שרק טבליות ומה פתאום זריקות. (יש לו פחות מ150). גם לי זה קרה, שרופאה אחת נתנה לי זריקות ורופא נשים אחר בקושי הסכים לתת לי. אז כנראה שהדעות גם בין הרופאים חלוקות בענין. אולי אני סתם מדמיינת, אבל תמיד יש לי תחושה שבכל מה שקשור לתרופות ותוספי תזונה (וגם חיסונים..)יש אינטרסים כלכליים לא קטנים.
מלכת_שבא*

ויטמין b12

שליחה על ידי מלכת_שבא* »

אבל תמיד יש לי תחושה שבכל מה שקשור לתרופות ותוספי תזונה (וגם חיסונים..)יש אינטרסים כלכליים לא קטנים.
טוב זה ברור. זה מה שקרה לי בדיוק עם B12 בקופ"ח אמרו לי שהרמה אצלי מצויינת (263) ובחברת תרופות טבעיות אמרו לי שזה ממש נמוך ואני חייבת לקחת תוסף של B12. הרופא שלי אמר לי משהו כזה: נו בטח, חברות התרופות האלה יודעים מה הם אומרים כדי להרוויח.
נחמה*

ויטמין b12

שליחה על ידי נחמה* »

חבל שאי אפשר לגדל b12 בגינה...
סוף_מעגל*
הצטרפות: 14 יולי 2002, 18:09
דף אישי: הדף האישי של סוף_מעגל*

ויטמין b12

שליחה על ידי סוף_מעגל* »

מישהו יודע מה הקשר בין B12 לטלסמיה?
אחרי 3 שנים של זריקות לתינוק הסתבר ביום בהיר אחד שהוא טלסמי ולכן הזריקות היו לשוא.
אני כבר נרגעתי, אבל כשזה התגלה, לפני כשנה, רתחתי מזעם על הרופאה (המטולוגית).
(זה התגלה כי עברנו מגורים ובעקבות זאת החלפנו רופא משפחה)
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

ויטמין b12

שליחה על ידי אחת* »

מישהו יודע אם יש סכנה בעודף בי 12 ?
וגם אם מחליטים לקחת 2 טבליות עדיף לקחת בנפרד או ביחד?
וגם - הרופא אמר לקחת על הבוקר בצום לפני הארוחה, קראתי במקום אחר שצריך לקחת אחרי ארוחה וכאן מישהי כתב שעדיף בערב, מישהו יודע מה נכון?
ושאלה אחרונה - איך נקראת בדיקת הומוציסטאין בטפסים של הקופה, כלומר הסימון באנגלית? רוצה לבקש אותה.
אר*
הצטרפות: 07 יולי 2010, 20:33

ויטמין b12

שליחה על ידי אר* »

גם לי שאלה-
מה המינון שמומלץ לילדים צעירים? והאם לתת את ה-B12 שאני לוקחת (סולגאר למציצה) או משהו אחר?
רוניתה_פיתה*
הצטרפות: 31 מרץ 2008, 03:49
דף אישי: הדף האישי של רוניתה_פיתה*

ויטמין b12

שליחה על ידי רוניתה_פיתה* »

עפ"י נטורופתים (חלקנו ?!) הרמה האופטימלית היא מעל 350, או מעל לקו האמצע בין הרמה המינימלית לרמה המקסימלית שנחשבת "תקינה" בכל מעבדה (זאת אומרת שאם התוצאה היא "בטווח", אבל נמוכה, אז יש חסר יחסי, אך לא אקוטי).
מוטב ליטול את הויטמין לפני השינה, כי יש לו אפקט מרגיע, אבל למעשה הוא נספג טוב יותר בנוכחות ברזל, ואף מסייע לספיגתו. כנ"ל חומצה פולית, שברוב התוספים (הטבעיים?) נמצאת כחלק מהקומפלקס בטבליה.
חשוב לזכור להשתדל לא למצוץ את הטבליה ולבלוע את הרוק, אלא לנסות לתת לחומר להיספג ישירות תחת הלשון. זהו מנגנון שעוקף את הקושי, אצל חלק נכבד מן האנשים (בעולם המערבי...) לספוג את הויטמין במעי.
גילה_בהווה*
הצטרפות: 29 מאי 2010, 09:49
דף אישי: הדף האישי של גילה_בהווה*

ויטמין b12

שליחה על ידי גילה_בהווה* »

B12 אצל תינוקות יונקים:
חשוב לי לשתף במידע הזה:
בני בן שנה וחצי ונמצא אצלו חוסר בB12. מתוך חקירה ולמידה של הנושא הסתבר לי שלהנקה מגיע רק B12 מהתזונה השותפת של האם, ולא מהמאגרים. לרוב הירידה ברמות הB12 אצל התינוק לאם שאינה צורכת הרבה B12 יהיו בסביבות גיל שנה, אז הילד יתפתח לאט יותר, בעיות בגדילה, עייפות רבה ועוד.
ממליצה למי שצימחונית ומניקה לדאוג להגביר את צריכת הB12 אצלה ואצל התינוק כי מחסור בגיל הזה הוא מסוכן מאוד.
פלוני_אלמונית*

ויטמין b12

שמעתי שיש B12 בחמוצים,מישהו יודע על זה?..
פולנית*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2004, 16:03

ויטמין b12

שליחה על ידי פולנית* »

ככל הידוע לי ויטמין B12 יש רק במוצרים מן החי
פולנית*

ויטמין b12

שליחה על ידי פולנית* »

"The only reliable vegan sources of B12 are foods fortified with B12 (including some plant milks, some soy products and some breakfast cereals) and B12 supplements"

מקור: http://www.vegansociety.com/lifestyle/n ... n/b12.aspx
פולנית*

ויטמין b12

שליחה על ידי פולנית* »

יש לי חוסר בויטמין B12 ואני רוצה לקחת תוסף תזונה. הבעיה שלי היא שבתוספי התזונה יש גם מרכיבים אחרים שאני לא מעונינת לקחת כמו ממתיקים מלאכותיים למינהם, מייצבים חומרי טעם... יש למישהו ניסיון עם תוסף תזונה שיש בו כמעט אך ורק הויטמין? מה לגבי טיפות? ראיתי שיש גם טיפות של הויטמין. מישהו יודע?
ניבה_שקד*

ויטמין b12

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

יש את ה- B12 בגלולות קטנות למציצה של סולגאר. תוספי הטעם הם בכמויות ממש זניחות (ובכל מקרה הם לא רעילים) וההשפעה היא כמעט מיידית. בתוך כמה ימים נגמר המחסור ב- B12. לא יודעת איך האחרים אבל סולגאר מעולים.
ניבה_שקד*

ויטמין b12

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

_גם לי שאלה-
מה המינון שמומלץ לילדים צעירים? והאם לתת את ה-B12 שאני לוקחת (סולגאר למציצה) או משהו אחר?_

גם ילדים יכולים לקחת את ה- B12 למציצה בלי הגבלת כמות, כי זה ויטמין שנמס במים ולכן אם יש עודפים - הם יוצאים בשתן.
ניבה_שקד*

ויטמין b12

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

ככל הידוע לי ויטמין B12 יש רק במוצרים מן החי

וגם אנחנו בעלי חיים ולכן אנחנו מייצרים בעצמנו B12 כמו כל בעל חיים אחר. ליתר דיוק - החיידקים שנמצאים אצלנו במערכת העיכול מייצרים אותו. לכן מי שלוקח אנטיביוטיקה מפסיק לייצר בעצמו את הויטמין וסובל ממחסור. בנוסף, אם יש השתלטות של חיידקים אחרים על מערכת העיכול, יש מחסור זמני ב- B12 עד שהאיזון חוזר. כך שלא חייבים לצרוך מוצרים מן החי, אבל כן שווה להחזיק בבית ויטמינים למצבי מחסור זמניים.
פולנית*

ויטמין b12

שליחה על ידי פולנית* »

תודה ניבה שקד {@
פלוני_אלמונית*

ויטמין b12

אולי מישהו יודע?:
אני לא צימחונית אבל בכל זאת ה-בי12 שלי נמוך, בשליש התחתון (בדיקות דם בעקבות תחושות עייפות ותשישות גדולים).
התחלתי לקחת בי12 (של חברת now) וכעבור מספר ימים התחלתי להרגיש עקצוצים הולכים וחוזרים בגוף.
זה מציק ואפילו קצת מבהיל.
יחד עם זאת יש שיפור ניכר בעייפות! ממש מרגישה שהייתי צריכה לקחת קודם.
אבל כעת מתלבטת האם להמשיך בגלל העיקצוצים.
אולי מישהו מכיר את התופעה?
פלוני_אלמונית*

ויטמין b12

שכחתי להוסיף שהטבליות הן למציצה מתחת ללשון ובמינון של 1 מ"ג בכל טבליה (אני לוקחת טבליה ליום).
פלוני_אלמונית*

ויטמין b12

מבקשת המלצה של מינון יומי מומלץ של מטילקובלמין נוזלי תת לשוני למי שיש לו מחסור חמור של בי 12 . האם פעמיים ביום מינון של 1000 מ"ג ??
אלעד_ניומן*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2012, 20:37

ויטמין b12

שליחה על ידי אלעד_ניומן* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

יש כאן דיון ארוך אולי פיספסתי (כי לא קראתי את הכל) שחסר בו דבר אחד.
B12 אינו מקורו רק מהבשר אלה באופן כללי מהחי.
היית כאן אישה שסיפרה על בעל צימחוני ללא חוסר של B12,הודים שלא אוכלים בשרר.. אז מה?..
מי אוכל ביצים, מוצרי חלב ואגב.. דגים למניהם שיש כאלו שאוכלים וחושבים שהם צמחוניים יכול לחיות עם ערכי B12 טובים
דבר נוסף שאולי מפספסים היו אפשר לא לאכול מהחי ולהיות עם ערכים טובים של הויטמין כי מלא מהמזון שאנו אוכלים מועשר בו כגון- שניצל סויה, דגני בוקר, חטיפי אנרגיה וכו'
אני מחפש כבר הרבה זמן מאמר סמכותי שמספר על דרך אחרת לצרוך B12.. לא מהחי, לא ממוצריו, לא מתוספים אבל ולצערי לא מצאתי ומצאתי מחקרים שמוכיחים אחרת אפילו עצה אדומה שנשקל כי יש בה כמות קטנה של הויטמין בחלק מהמחקרים מצאו כמות וקטנה וחלק מצאו חומר בה שהורס את הויטמין ולכן הם טוענים כי אין לה ערך B12 בכלל
אלעד_ניומן*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2012, 20:37

ויטמין b12

שליחה על ידי אלעד_ניומן* »

ראיתי שמשהי כתבה שיש B12 במיסו כניראה שלא הינה מאמר מאתר לרפואה טבעית שטוענים כרגיל את מה שכולם טוענים (רק מהחייייייי) -http://www.natureopathy.co.il/b12 חפשו מיסו זה למעטה "הוכח כמקור לא זמין"
ובשביל אילו שעדיין מתבלטים ומשהו נראה להם מוזר שאנחנו לא אמורים לגזול מהחיי ואיך זה שהחיות צמחוניוותת מסתדרותת
אז ויטמין B12 נוצר מחיידקים, איכולו במערכת איכול של חיה הופכים אותו להרכב שאותו אנחנו יכולים לאכול ולספוג
על פי מה שטוענים, תנאי גידול הגידולים החלקאיים קיום הוא אינו טבעי ולכן אינו מאפשר את המצאות B12 בגידולים
על פי הטענה בתאני גידול טבעיים היה איזו כמות של B12 בצומח אך לא בטוח שכמות זאת היית מספיקה לאדם
מאמר שתומך מ"אתר הצמחונות הישראלית"- http://veg.anonymous.org.il/art7.html
(אגב למי שאמרה פולן, פולן הוא תוצר של דבורית ולכן גם מקורו הוא מהחי למרות שזה דווקא פתרון מגניב)
אלעד*
הצטרפות: 14 דצמבר 2004, 21:59

ויטמין b12

שליחה על ידי אלעד* »

ראיתי יותר מאמרים שמדברים על כמות הB12 היפה שיש באצות כחולות? מצד שני הדעה הרובחת היא שB12 מצוי רק ממזונות החי.... מה האמת?
Reg*
הצטרפות: 28 מרץ 2013, 16:46

ויטמין b12

שליחה על ידי Reg* »

מעט הB12 שתוכלו למצוא במזונות מהצומח ("פירות לא שטופים") או כתוצאה מ.. קקי של חיות ש'זיהם' את אותם פירות וירקות. מסוכן מאוד לחיות תחת מחסור כרוני בB12 והדבר יכול להתבטא בסופו של דבר במצבים בלתי הפיכים - כמו נזק למערכת העצבים כתוצאה משחיקה של מעטפת המיילין. אני ממליץ בחום על תוספי methylcobalamin (http://freshbeetle.com/vitamin-b12-injections/"זריקות" ו'patches' הכי יעילים) עבור אנשים עם בעיות ספיגה.
נובה*
הצטרפות: 21 יוני 2012, 02:51

ויטמין b12

שליחה על ידי נובה* »

בכל המחקר הארוך שעשיתי על טבועונות וB!2 גיליתי 2 מקורות אמינים וטבעוניים:
"שמרי בירה"
וחומר שנקרא -"ספירולינה" spirolina עשוי מאצות.
שניהם מקורות טבעוניים המכילים B12
רון*
הצטרפות: 04 מאי 2004, 22:00

ויטמין b12

שליחה על ידי רון* »

לגבי ספירולינה (אצה) - קראתי במקום מסויים שיש אנלוגים, מקבילים ל B12 אבל הם לא באמת הויטמין הנחשק.
ואף יותר מזה, הם מתחרים על מקומו של ה- B12 האמיתי ומפריעים לספיגתו.
נטורופתית*
הצטרפות: 11 אפריל 2013, 12:06

ויטמין b12

שליחה על ידי נטורופתית* »

גם צמח מעשיר דם בשם אנג'ליקה סינית מכיל את הויטמין הנחשק הזה. אבל על מנת להמנע ממצבים של מחסור יש לספק חיים טובים לחיידקים הסמביוטים שלנו או מה שנקרא פלורת המעיים" ולהפחית עד כמה שניתן את השימוש באנטיביוטיקה.
אפי*
הצטרפות: 14 פברואר 2002, 10:20

ויטמין b12

שליחה על ידי אפי* »

אני בת 14 ואני תבעונית ואני לא אכלתי בשר כבר חודשתיים ואני מרגישה עייפות מה אני צריכה אכול כדיי שיהיה לי ויטמין B12
אבישג_א*
הצטרפות: 25 נובמבר 2006, 22:44
דף אישי: הדף האישי של אבישג_א*

ויטמין b12

שליחה על ידי אבישג_א* »

בשר (-:

כשאחותי הייתה צמחונית היא לקחה כדורי B12
האמת שגם אני צריכה לקחת ואני לא צמחונית.

יש כאן אנשים שהרבה יותר מתמצאים ממני בנושאי תזונה מקווה בשבילך שהם ייכנסו לדף הזה
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

ויטמין b12

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

תעשי קודם בדיקת דם לראות מה חסר, אם חסר.
עכשיו_טוב*
הצטרפות: 22 פברואר 2011, 12:07
דף אישי: הדף האישי של עכשיו_טוב*

ויטמין b12

שליחה על ידי עכשיו_טוב* »

שלום! מתלבטת לגבי תוסף מתאים
קראתי את הכתבה הזו ועכשיו אני ממש מבולבלת
http://saloona.co.il/blog/%D7%9C%D7%9B% ... D7%9F-b12/
מישהו יודע /מכיר את אקו-סאפ? הם נורא יקרים..
עד עכשיו לקחתי כדורים של סולגאר ולא כתוב שם שום ציאנו ושום מתיל רק קובלמין..
מחפשת המלצות על תוספי מזון טובים ואמינים
תודה!
עכשיו_טוב*
הצטרפות: 22 פברואר 2011, 12:07
דף אישי: הדף האישי של עכשיו_טוב*

ויטמין b12

שליחה על ידי עכשיו_טוב* »

לידיעת הציבור - דיברה איתי היום נציגה של סולגאר, מתברר שהחל מעוד חודש הולכים להכניס מוצר נוסף בי 12 בצורת מתיל קובלמין
כי הצורה הנמכרת היום היא אכן ציאנו קובלמין. אז כנראה שאכן עדיף מתיל קובלמין..
רון*
הצטרפות: 04 מאי 2004, 22:00

ויטמין b12

שליחה על ידי רון* »

אני בן 43 צמחוני כבר שנתיים וחצי. שנה שעברה הבי-12 שלי היה 316 והשנה, הפלא ופלא, הוא עלה ל-440.. ללא בשר וכמעט ללא ביצים וחלב.
גם ללא כדורים אגב. השערה שלי היא שאני מקבל את זה מחלב סויה מועשר ומקורנפלקס מועשר... אולי גם מוצרים אחרים בהם יש תוספת הויטמין.
תמיד לבדוק על קופסת המוצר.
אמא*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2001, 23:05

ויטמין b12

שליחה על ידי אמא* »

בעלי, אני וביתנו בת השנה ו-9 טבעוניים כבר למעלה מחצי שנה. ביתי אוכלת בגן ביצה פעמיים בשבוע (ללא בשר, ללא חלב).
האם מומלץ לבצע עבורה בדיקת דם לרמת B12?
מהו הטווח של רמה סבירה של הויטמין אצל ילדים?
באם אכן יתגלה מחסור, אשמח להמלצה על תוסף טבעי ואמין.
אמא_של_רונציקי*
הצטרפות: 25 נובמבר 2013, 17:32

ויטמין b12

שליחה על ידי אמא_של_רונציקי* »

לכל מי שמחפש ויטמין בי12 טבעי או למי שיש בעייה של MTHFR חשוב לקחת בי12 מסוג מתילקובלמין ולא את הסוג הנפוץ שנקרא ציאנוקובלמין. פשוט תסתכלו מה כתוב לכם על הבקבוק מאחור, אם כתוב cyanocpbalamin זה ציאניד+קובלמין
אני הייתי מזמינה עבורי ועבור הבן שלי מתיל b12 מחו״ל אבל אז קראתי באיזה פורום שחברת אקוסאפ החלה לייבא אותו לארץ, הם גם מביאים אותו בנוזל, הבן שלי מת על זה ואני מרוצה כי הספיגה יותר טוב מכדורים.
צימחוני_אדוק*
הצטרפות: 10 מרץ 2014, 13:02

ויטמין b12

שליחה על ידי צימחוני_אדוק* »

משפט חזק ששמעתי השבוע:
don't ask me about my protein and i don't ask you about your colestrol..
כל המנג'סים על B12 וכאלה..
חושבת_רחוק*
הצטרפות: 15 נובמבר 2006, 16:53
דף אישי: הדף האישי של חושבת_רחוק*

ויטמין b12

שליחה על ידי חושבת_רחוק* »

מה הרמה המומלצת של B12? לא המינימלית, המומלצת...
שלולית_י*
הצטרפות: 08 יוני 2008, 09:57
דף אישי: הדף האישי של שלולית_י*

ויטמין b12

שליחה על ידי שלולית_י* »

לילדים שמעתי ש-600 זה הרגיל הנורמלי, ו-400נחשב נמוך. בקופח עובדים ע"פ 200 כקו נמוך.
פלוני_אלמונית*

ויטמין b12

מהם הערכים הנורמלים של בבדיקות דם של B12 ?
צמחונית_בדם9829*
הצטרפות: 13 מאי 2015, 22:56

ויטמין b12

שליחה על ידי צמחונית_בדם9829* »

היי,
אני ילדה בת 10
ואני צריכה עזרה דחופה!
אני חייבת לעשות בדיקות דם אבל אני מפחדת יש דרך אחרת שאוכל לדעת אם חסר לי B12 בגוף?
אשמח אם תענו לי!
נורה_קטנה*
הצטרפות: 03 יולי 2007, 18:31

ויטמין b12

שליחה על ידי נורה_קטנה* »

מחסור ב B12 זה עניין רציני מאוד ודיי נפוץ וכל מי שחושד או יודע שיש לו מחסור ב b12 חייב להתחיל טיפול שהוכח כמועיל. זה לא זמן לניסויים. מחסור ב B12 שלא מטופל יכול להביא לנזקים נוירולגיים בלתי הפיכים. הטיפול פשוט וזול וחסר סיכונים.
ממליצה על הספר could it be b12.
ועל הסרט החשוב הזה https://youtu.be/BvEizypoyO0
פלוני_אלמונית*

ויטמין b12

האם אפשר לתת כדור B 12 מתחת ללשון לילדים בגיל 11 12
בשמת_א*

ויטמין b12

שליחה על ידי בשמת_א* »

זו שאלה לרופא או לרוקח, לא לאתר שעוסק בחינוך ביתי.
רוקדת_ברוח*
הצטרפות: 25 יוני 2015, 06:03
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_ברוח*

ויטמין b12

שליחה על ידי רוקדת_ברוח* »

אז עשיתי בדיקת דם. והתקבל שה-B12 שלי הוא 258. וזה מעל הגבול התחתון, אבל זכרתי שקראתי איפשהו שזה קצת.
מה כדאי, לנסות להכניס יותר מאכלים עשירים ב-B12 לתזונה? לקחת תוספים? להתעלם ולקבל את הדעה הקונבנציאונלית שזה לא בעיה? ולמה בכלל יש לי כל כך קצת B12? אני אוכלת בשר וביצים באופן קבוע. אולי יש דרך לשפר ספיגה? אולי לקחת B12 פרק זמן כלשהו ואז לראות אם יש איזשהן תוצאות?

יש למישהי ניסיון או ידע בנושא?
שליחת תגובה

חזור אל “דפים למיון”