חיסון חצבת

נעה_גל*
הצטרפות: 12 יוני 2001, 22:14
דף אישי: הדף האישי של נעה_גל*

חיסון חצבת

שליחה על ידי נעה_גל* »

עד כמה שידוע לי אין הבדל בין חצבת בגיל צעיר או מבוגר. הסכנה שנובעת מחצבת היא פגיעה מוחית קשה. (אגב, אני בילדותי חליתי בחצבת)
גילה*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 06:17

חיסון חצבת

שליחה על ידי גילה* »

מה זה חצבת? (בשמת? "מה היא חצבת?" אבל אז התשובה תהיה - "מחלת ילדים, כמעט לא קיימת היום....")
אנחנו עומדים לפני החיסון נגד חצבת-חזרת-אדמת.
חזרת ואדמת הן מחלות שעברנו (טוב, אני לא חליתי באדמת, אבל זו מחלה שהדור שלי חלה בה), ויש לי מושג בפני מה אנחנו עומדים אם הילדים לא יחוסנו וידבקו. מה עם חצבת? (קראתי תיאורים של המחלה בספרים. זה לא נותן לי תחושה). האם קיים חיסון נפרד נגד חצבת?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

חיסון חצבת

שליחה על ידי בשמת_א* »

גילה, אני לא מכירה כל כך טוב את המחלות האלה. לבנים חזרת מסוכנת, בגלל הסכנה לפוריות. לבנות - אדמת, כנ"ל.
אני לא עשיתי את החיסון לבתי. אלה לא מחלות שמתים בהן, למעט בסיבוכים נדירים שלדעתי בתי לא היתה בסיכון להם.
לפני שאת עושה את החיסון, אני ממליצה להתייעץ עם עמותת "חסון" או עם ד"ר רוזנטל. לדעתי קיים חיסון נפרד, ולדעתי כדאי לתת את החיסון כמה שיותר מאוחר, לא בגיל שנה. אבל זו רק דעתי, אני לא מומחית.
גילה*

חיסון חצבת

שליחה על ידי גילה* »

מצאתי חיסון נגד חצבת (לא MMR). בית מרקחת "אחוזה" בחיפה יזמין לי, ואני מקווה לזכור לשאול מי היבואן.
סימונה*
הצטרפות: 03 ינואר 2002, 12:45

חיסון חצבת

שליחה על ידי סימונה* »

גילה, ראיתי שכתבת שמצאת חיסון נגד חצבת בניפרד מהאדמת והחזרת. אני מאוד מעוניינת בפרטים.
גילה*

חיסון חצבת

שליחה על ידי גילה* »

היבואן - פרומדיקו, כל בית מרקחת יכול להזמין, עלה לי (אתמול) 26 שקלים.
פרט טכני - צריך לשמור בקירור (אני קיבלתי קרחום בבית המרקחת, אבל הכי טוב, בד"כ, לקנות מיד לפני שמחסנים).

כדי לקנות לא הייתי צריכה להציג מרשם רופא, אני עוד לא יודעת אם האחות תבקש פתק לפני שהיא מחסנת.
אני לא יודעת מה הנהלים לגבי אחיות טיפת חלב של משרד הבריאות (אצלינו זו מרפאה קהילתית של קופ"כ כללית).
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

חיסון חצבת

שליחה על ידי עדי_יותם* »

על MMR ואוטיזם - שבהתחלה טענו שיש קשר, אח"כ טענו שאין, ועכשיו שוב אומרים שאולי יש (ה-M הראשונה באה מ-measles, חצבת):
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/quer ... d&[po]list uids[/po]=12145534&dopt=Abstract
ובשפת בני אדם:
http://www.sky.com/skynews/article/0,,3 ... 22,00.html
סימונה_ואבנר*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2002, 09:32
דף אישי: הדף האישי של סימונה_ואבנר*

חיסון חצבת

שליחה על ידי סימונה_ואבנר* »

עד שסוף סוף החלטנו לתת חצבת בנפרד, הסתבר שפרומדיקו הפסיקו לייבא. בדקתי עוד כמה יבואנים וגם להם לא היה. מישהו כאן מכיר איזה בית מרקחת נידח עם מלאי שעדיין לא פג תוקפו?
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

חיסון חצבת

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

אני קניתי בבית מרקחת שנמצא ברח' מוריה בחיפה. הם הזמינו לנו במיוחד, אבל אני לא יודעת ממי. תנסי (ספר טלפונים וכו').
עדי_רן*
הצטרפות: 25 אוגוסט 2001, 00:22
דף אישי: הדף האישי של עדי_רן*

חיסון חצבת

שליחה על ידי עדי_רן* »

MMR = Measles, Mumps, Rubella (חצבת, חזרת, אדמת)
תבשיל_קדרה*

חיסון חצבת

שמעתי עכשיו מעוד מקור שלא מיבאים את חיסון החצבת. סימונה? מה אתכם - מצאתם?
ג'יג'י*
הצטרפות: 13 ינואר 2003, 22:14

חיסון חצבת

שליחה על ידי ג'יג'י* »

יש לי שאלה לגבי חיסון המ.מ.ר :
אומרים שהמרכיב של החצבת גורם לאוטיזם כתופעת לוואי,אז למה לקנות את המרכיב חצבת בנפרד מה הטעם?
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

חיסון חצבת

שליחה על ידי יונת_שרון* »

1. חצבת היא המחלה המסוכנת מבין השלוש.
  2. יש סיבות לחשוב שלגוף קל יותר להתמודד עם חיסון אחד מאשר עם שלושה בו-זמנית.
סימונה*

חיסון חצבת

שליחה על ידי סימונה* »

מאידך, לפי מה שהבנתי תופעות הלוואי שהזכרת מיוחסות דווקא לחיסון החצבת מבין השלושה.
גילה, לא מצאתי ונראה שחוץ מיבוא אישי (יש חברות שעושות את זה בהמון כסף) נותר רק להחליט על ללכת על כל החבילה או לוותר (או לדחות את ההחלטה - כמונו)...
תבשיל_קדרה*

חיסון חצבת

ראית שהצעתי לנסות לשאול בדרך אם? אולי הם ירצו לייבא להמוני קוראי באופן.
א_ילת*
הצטרפות: 20 מרץ 2003, 22:23

חיסון חצבת

שליחה על ידי א_ילת* »

קיבלנו הבוקר טלפון מטיפת חלב.
האחות טוענת שהתגלו מקרים של חצבת (ירושלםי, חיפה ועוד) ומומלץ לחסן נגד חצבת.
הזדמנות לפתוח את הדיון מחדש.
עדי_יותם*

חיסון חצבת

שליחה על ידי עדי_יותם* »

השאלה היא, מהי הסיבה שבגללה לא חיסנת. האם בגלל שחשבת שהסיכון להידבק במחלה נמוך? אם כך, יש מקום לשקול חיסון.
אם מפני שחשבת שזה בסדר מבחינתך שהם יחלו, שאת מעריכה שהסיכון שהמחלה שלהם תסתבך - נמוך, ושבמקרה של מחלה, יש לך מקום טוב לפנות אליו לאבחון ולטיפול - דבר לא השתנה.
אם מפני שחשבת שעדיף שהם יידבקו בילדות - את יכולה להתעודד ולהתמלא תקווה (-:
בשמת_א*

חיסון חצבת

שליחה על ידי בשמת_א* »

מחר ניפגש עם ילדים ירושלמיים שהולכים לגן.
מהי חצבת? מי יודע?
יש לי שני ילדים לא מחוסנים מחצבת, והגדולה לא יונקת.
א_ילת*

חיסון חצבת

שליחה על ידי א_ילת* »

הסיבה העיקרית שבעטיה לא חיסנתי בMMR היא הקשר (הקיים או לא) לאוטיזם.
עוד לפני הכרותי עם ב"אופן" החלטתי שעדיף לחכות עד גיל שלוש לוודא שאין סימנים לPDD ואז לחסן.
למיטב הבנתי, החיסון אינו גורם לאוטיזם. לעיתים הוא מחיש את הופעתו, לעיתים הוא מחמיר תופעות אוטיסטיות שכבר נצפו ובד"כ הוא גורם לנסיגה אדירה אצל ילדים עם נטיה לPDD.
אני בטוחה שילדי לא אוטיסט. אפשר להגדיר אותו כילד פעיל מאוד עם שמיעה סלקטיבית ובריחה וחוסר רצון לתקשר מאנשים לא מוכרים.
העדפתי לחכות ולראות איך הוא מתפתח לפני שאחסן אותו.
אבל לפני מספר חודשים עלתה מחדש ההשערה האם לחסן בכלל, מתי והאם לההפריד .
עדי_יותם*

חיסון חצבת

שליחה על ידי עדי_יותם* »

http://www.infomed.co.il/glossary/[po]g 1612[/po].htm
לא מחסנים מתחת לגיל שנה, כי אז החיסון בד"כ לא תופס.
עדי_יותם*

חיסון חצבת

שליחה על ידי עדי_יותם* »

הקישור למעלה הוא לבשמת, ששאלה מהי חצבת.
יש עוד מידע באתר משרד הבריאות, ובכלל ברשת, כשמקישים בגוגל "חצבת חיסון" מקבלים כל מיני דברים מעניינים.
בשמת_א*

חיסון חצבת

שליחה על ידי בשמת_א* »

תודה, מסעדה!
בדיוק צלצלו אלי מטיפת חלב והזמינו אותנו להתחסן.
אמרו לי שלא היינו אצלם המון זמן.
אמרתי כן אני יודעת (לא הולכת עם הינוקא בכלל).
אמרה, משרד הבריאות הוציא הוראה לחסן, ואני רואה פה שהבת שלך לא קיבלה את החיסון.
אמרתי כן, לא חיסנו.
היא שאלה, למה, זה מסיבות אידיאולוגיות או...?
אז אמרתי, כן, מסיבות אידיאולוגיות.
אמרתי תודה ונפרדנו בידידות.
אמא_של_אופק*
הצטרפות: 13 יולי 2001, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_אופק*

חיסון חצבת

שליחה על ידי אמא_של_אופק* »

אני חיסנתי את אופק ביום ראשון... הוא כבר בן 3 וכנראה הגיע הזמן למרות שזה לא היה בלב שלם ואני מעדיפה רק את החצבת ולא את כל הMMR אבל עשינו את זה והוא ממש לא הרגיש, בתור פיצוי אבא שלו קנה לו מתנה ויום אחרי זה אופק ביקש שוב לעשות חיסון כי הוא רצה עוד מתנה...
אממ''פ*
הצטרפות: 12 מרץ 2003, 14:51

חיסון חצבת

שליחה על ידי אממ''פ* »

גם אני התקשרתי לטיפת חלב בגלל חיסון אחר המחומש והאחות קפצה ואמרה שאני חייבת לעשות את המ.מ.ר כי "יש התפרצות של המחלה בארץ וחייבים לעשות...",אז אמרתי "זה לא באוכלוסייה של הבדואים בעיקר?",והיא אמרה שיש בחיפה וברחובות מקרים וכדאי..
אז שאלתי אים אפשר לפרק,והיא אמרה שכן,אולי היא אמרה את זה בשביל שנגיע...אז אמרתי שנגיע..
לולי*
הצטרפות: 25 אפריל 2003, 23:47

חיסון חצבת

שליחה על ידי לולי* »

גם אלי התקשרו היום מטיפת חלב וביקשו שנגיע ביום א' לחסן את הקטנה (שנה וחצי) בגלל התפרצות המגיפה.
אני דחיתי ודחיתי את החיסון גם בגלל שבגיל שנה וחודשיים היא חטפה אבעבועות רוח ומאז מערכת החיסון שלה היתה מאוד חלשה והיא תפסה כל וירוס שהסתובב באויר במשך כמה חודשים, וגם בגלל תופעות הלוואי שלו והקשר שלו (או לא) לאוטיזם.
שכחתי לברר אם אפשר לפצל את החיסון. זה לא האחות הרגילה שאני מכירה כבר 7 שנים כי בתל אביב סגרו ואיחדו תחנות, כך שקיבלנו אחות חדשה שאין לי מושג מה הגישה שלה לעניין הפיצולים.
עדיין מתלבטת מה לעשות.
א_ילת*

חיסון חצבת

שליחה על ידי א_ילת* »

אז כן לחסן חצבת? או שלא?
אדמת אני לא רוצה לחסן. על נשים בהריון לדוג למערכת החיסונית שלהן.
חזרת- אולי רק את הילד. לא את הילדה.
הצלחתי להבהל ממחלת החצבת. כדאי לרכוש חיסון בנפרד?
לילה_טוב*
הצטרפות: 24 נובמבר 2002, 23:01
דף אישי: הדף האישי של לילה_טוב*

חיסון חצבת

שליחה על ידי לילה_טוב* »

העובדה שזו לא פעם ראשונה שמתפרצת מגיפת חצבת בשנים האחרונות (לפני כמה שנים הייתה התפרצות בצבא וחיסנו הרבה חיילים), מטילה בספק את החיסון ואת כדאיותו.
עדי_יותם*

חיסון חצבת

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אם אני אזכור, אני אתקשר מחר למטפל הסיני שלנו, ואשאל אותו מה הוא יעשה אם אביא אליו ילד עם חצבת. לפי התשובה, אחליט.
סימונה*

חיסון חצבת

שליחה על ידי סימונה* »

א ילת, בררתי ארוכות, ואין להשיג בארץ חיסון חצבת בנפרד. ניתן לייבא באופן אישי, יש חברות שעושות את זה, אבל כיוון שמדובר במוצר שיש לשמור בקרור, מדובר בעלות גבוהה ביותר.
לילה, עצם העובדה שחיסנו חיילים לא אומרת שאין מקורות אחרים מהם המחלה מגיעה לכאן וגם יתכן שהחיסון בעבר לא היה אפקטיבי. כל זה, בלי קשר לזה שאכן סביר להניח שגם החיסון הנוכחי לא לחלוטין אפקטיבי.
ד"ר גרניט האגדי (מ.ת.ר - ירושלים) טוען שזו מחלה קטלנית. שיכנע אותנו לחסן אבל כיוון שבדיוק הפסיקו לייבא חיסון חצבת בנפרד דחינו ודחינו, גם בגלל נושא המחקרים (הלא מוכחים אך מלחיצים) המקשרים לאוטיזם.
נו, אז מה עושים עכשיו?
כמו שאני מכירה אותנו, עם רמות יפות של חרדנות, נראה שניתן את החיסון.
עדי_יותם*

חיסון חצבת

שליחה על ידי עדי_יותם* »

המחלה קטלנית בסיכון של אחד לאלף, עפ"י מה שקראתי בחיפוש שעשיתי. היא לא קטלנית ברמות של פוליו, טטנוס, דלקת קרום המוח.
ושכחתי כמובן להתקשר למטפל שלנו... אולי ביום ראשון.
סימונה*

חיסון חצבת

שליחה על ידי סימונה* »

אני מרגישה צורך להסביר קצת למה התכוונתי, כיניתי את ד"ר גרניט "אגדי" - בגלל שנראה כאילו חצי ירושלים הולכת אליו. הוא רופא רציני, אחראי, קונבנציונאלי אבל התחברנו אליו כי הוא נותן לגיטימציה לצימחונות (הוא עצמו וילדיו צמחוניים).
הוא טוען שמכיר אישית עשרה מקרי מוות מחצבת. אלה מספרים מאוד מלחיצים אך גם לא ברורים: עשרה מקרים שכן חוסנו או שלא? בזמנו (אנחנו כבר לא גרים בירושלים) וכהורים לפעוטה שהחיסון לא רלוונטי בשבילה, לא חקרנו מעבר לזה, פשוט נלחצנו ותייקנו את המידע בזכרוננו הפרנואידי.
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

חיסון חצבת

שליחה על ידי אביב_חדש* »

הוא טוען שמכיר אישית עשרה מקרי מוות מחצבת.
זה כל כך לא בסדר שרופא יגיד דבר כזה. ואני מכירה עשרות שלא. זה לא סטטיסטיקה זה.
עדי_יותם*

חיסון חצבת

שליחה על ידי עדי_יותם* »

מתי היו המקרים האלה? באיזו אוכלוסיה? האם חוסנו או לא? האם זכו לטיפול כלשהו בזמן, או הגיעו לבי"ח באיחור? באמת אמירה לא רצינית (מה שלא סותר את האופציה שהוא רופא אגדי בכל תחום אחר, כמובן).
אגב, באחד מתקצירי המחקרים שקראתי, נאמר שהחיסון הרבה פחות יעיל בגיל שנה (שאז מחסנים אצלנו) מאשר בגיל 15 חודש.
ענת_גביש*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 23:50
דף אישי: הדף האישי של ענת_גביש*

חיסון חצבת

שליחה על ידי ענת_גביש* »

פעם (שנות החמישים אולי?) היתה מגיפת חצבת קשה בארץ, שהותירה את כולם עם זכרון מפחיד מהחצבת כי כנראה היו הרבה מקרי מוות. התקשרתי למרפא הסיני שלנו ,כי לבן של חברים היה חשש לחצבת, ואמא של המטפל ענתה- היא המזכירה שם , והיא אמרה "נו? כולנו היינו חולים בחצבת !" היא סבורה שהיתה מגיפה גדולה, ואז נפטרו אנשים חלשים , וטרחה להזכיר לי שזה קורה גם עם שפעת. קצת מרגיע, לא ממש. אבל הרגיע מספיק כדי שאשכח להתקשר אליו שוב. בימים שחששתי שאולי נדבקו פה הלעטתי את כולם בכמויות רסקיו.
חשבתי על זה, שאם יש חשש שילד חס וחלילה נדבק,, צריך לחזק אותו באמצעים מהרפואה הסינית.
סימונה*

חיסון חצבת

שליחה על ידי סימונה* »

זהו, שלאבנר יש זיכרון יותר טוב והוא אומר שמדובר בילדים שלא חוסנו, שמונה מתוכם ממזרח העיר. ונכון, זה לא פייר שרופאים מנפנפים בנתונים כאלה, אבל אולי הוא הרגיש שמחובתו המוסרית להפחיד אותנו.
לולי*
הצטרפות: 25 אפריל 2003, 23:47

חיסון חצבת

שליחה על ידי לולי* »

אוווף, לקטנה יש חום וכנראה לא אוכל לחסן אותה ביום א'
קצת נלחצתי ממה שקראתי כאן.....
בשמת_א*

חיסון חצבת

שליחה על ידי בשמת_א* »

בת דודתי מהצפון (שבשנות החמישים עוד לא נולדה אפילו) טוענת שהיא וכולם היו חולים בחצבת בילדותם. אני בת גילה, אבל מתל אביב, ואני לא חליתי. אז לא היה חיסון, ואני לא זוכרת שמישהו התרגש. וכן, גם בימינו מתים בישראל משפעת. אז מה?
ממזרח העיר - תנאי היגיינה לא טובים? חוסר טיפול מכל סוג?
אם לא מבררים מה סיבת המוות, בעיני זה חוסר אחריות.
למשל, מחקר שבדק את סיבת המוות מאבעבועות רוח בארה"ב מצא, שהמוות נגרם לא מהמחלה - אלא מהטיפול האנטיביוטי.
במחלה ויראלית - חסימת החום באמצעות מתן אגרסיבי של מורידי חום, וטיפול באנטיביוטיקה, עלולים לגרום למוות. לא מהמחלה אלא מהתרופות.
עדי_יותם*

חיסון חצבת

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אני מנסה להבין - שאלה לכל הלחוצים, מסקרנות, לא מקנטרנות:
אתם לחוצים כי הילדים שלכם צעירים מגיל שנה ולא יכולים לקבל עדיין את החיסון? בסדר, הלחץ מובן.
הילדים שלכם בני למעלה משנה, קיבלתם מתישהו בעבר החלטה לא לחסן; במה שונות נסיבות ההחלטה שהתקבלה אז מן הנסיבות היום? עד היום לא חשבתם שזו מחלה מסוכנת? או חשבתם שחיסון העדר יגן עליכם? או שהמחלה עברה מן העולם?
כאילו, מה נשתנה?
ענת_גביש*

חיסון חצבת

שליחה על ידי ענת_גביש* »

למה, אי אפשר לפחד מחיסון ולפחד גם מהמחלה? (צהובים של קריצה חיוך והבעת חרדה ביחד)
בשמת_א*

חיסון חצבת

שליחה על ידי בשמת_א* »

ומי שיעשה את החיסון עכשיו, מפחד להידבק - זה יגן על הילד שלו מסכנות החיסון?
בקיצור, מצטרפת לתהיות של המסעדה.
או שמי ששואל, מסעדה, לא מתנגד לחיסונים בכלל?
עדי_יותם*

חיסון חצבת

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אם לא מתנגדים, למה לא חיסנו עד היום?
אמא_של_אופק*
הצטרפות: 13 יולי 2001, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_אופק*

חיסון חצבת

שליחה על ידי אמא_של_אופק* »

אני דחיתי מפחד סיכון מזערי שכרוך באוטיזם ופחדתי שבגיל שנה וחצי (כמו שמחסנים בחו"ל) לא אדע לעלות על זה ולדעת אם זה בגלל החיסון. עכשיו אני בטוח אדע, הילד הוא אנטי-תיזה לאוטיסט והפחד שלימפני המחלה גדול מהפחד מפני תופעות הלוואי של החיסון.
ענת_גביש*

חיסון חצבת

שליחה על ידי ענת_גביש* »

מאיזה גיל בעצם אפשר להפסיק לחשוש מהסכנה הזאת שבחיסון?
א_ילת*

חיסון חצבת

שליחה על ידי א_ילת* »

של האוטיזם? רב מקרי האוטיזם מתגלים עד גיל שלוש. קיימת תסמונת רט אצל בנות בה ההתפתחות בהתחלה היא רגילה עד גיל שנה או שנתיים ואז היא מופיעה.
בד"כ החיסון לא יגרום לאוטיזם. אצל הילד האוטיסט הוא יגרום לנסיגה חמורה. ברב הפעמים יש נסיגה אחרי כל חיסון.
א_ילת*

חיסון חצבת

שליחה על ידי א_ילת* »

אני מצטטת קטע מתוך "ילדים מיוחדים- צרכים מיוחדים" מאת מרי מק'קורמק (נדפס בישראל בתשנ"ו). בצעתי קיצורים ושינויים שיתאימו להם.
"לקתי ולכריס יש סרטי וידאו רבים על ג'ואנה כתינוקת. ג'ואנה יושבת על החוף, בגיל תשעה חודשים מוקסמת מאבני החצץ סביבה...תינוקת שמחה ובריאה.
מאז שמלאה לג'ואנה שנה פסקה ההסרטה. 'איבדנו את ההתלהבות להסריט את ההתקדמות שלה' אומר אביה, כריס, בעגמומיות. כאשר הסרטים מתחדים, ג'ואנה כבר ילדה שונה לגמרי. ג'ואנה עושה תנועות חדות ומוזרות. היא מכווצת את ידיה כל הזמן.
ג'ואנה סובלת מתסמונת רט. הפרעה שאינה ניתנת לריפוי, התוקפת בנות בלבד, וגורמת למוגבלויות שכליות ופיסיות חמורות מאוד.
בגיל חמישה עשר חודשים חלתה ג'ואנה בחצבת והשתנתה לחלוטין. היא הייתה כה מסויגת, עד שאם אמה שמה את הצעצועים החביבים עליה על ידה, אםיו לא הבחינה בהם. כל מה שעשתה היה לשכב על הרצפה ולגלגל את שפתה. היא חזרה על התנועה הזו כל הזמן".
לא צריך להסיק כלום מסיפור הזה.
בשמת_א*

חיסון חצבת

שליחה על ידי בשמת_א* »

אם לא צריך להסיק, אז למה בכלל לצטט?
ואם החצבת מגיל חמישה עשר חודש - למה ההסרטה נפסקה בגיל שנה (12 חודש)?
הייתכן שההפרעה הופיעה בכלל לפני החצבת?
ואולי הטיפול השגוי בחצבת, או בעיה אחרת, הם שגרמו להפרעה?
בקיצור, חוסר אחריות.
א_ילת*

חיסון חצבת

שליחה על ידי א_ילת* »

ההפרעה הופיעה לפני החצבת. כשלקחתי את הספר ניסיתי להזכר בשם של התסמונת שהיא חלק מהכר הנרחב של האוטיזם. בתסמונת הזאת אי אפשר לנחש את הופעתה יש התפתחות רגילה עד גיל מסוים ואז נסיגה. ברב ספקטרום האוטיזם יש "רמזים" לאוטיזם גם לפני גיל שלוש ולפני האבחון הרשמי. כשקראתי פתאום שמתי לב שבנוסף לשאר הצרות הילדה גם חלתה בחצבת. לא רמזתי שמחלת החצבת היא שגרמה להחרמה במחלה.
יעל_כ*
הצטרפות: 29 אפריל 2003, 14:43

חיסון חצבת

שליחה על ידי יעל_כ* »

א ילת
לתסמונת קוראים Multiple Complex Developmental Disorder MCDD

בשמת א - בקשר למה שכתבת

מהי חצבת?
וירוס החצבת
מבוא
חצבת היא מחלה וירלית, שהגורם לה הוא Measles virus ממשפחת Paramyxovirus. זוהי מחלה מאד מדבקת ו עוברת על ידי טיפות במערכת הנשימה (Respiratiry large droplets), למשל כשמתעטשים. הוירוס פוגע בתי אפיתל (עור, ריריות) כגון - עין, מערכת הנשימה, מערכת העיכול, דרכי השתן, מערכת לימפטית, כלי דם, מערכת העצבים המרכזית. ישנו רק סרוטיפ אחד, ולכן אם נדבקים או מחוסנים - החסינות היא לכל החיים.
מי בסיכון
  1. אנשים שאינם מחוסנים.
  2. מדוכאי חיסון (למשל אחרי כימותפיה וכו').
עונה
ההופעה היא בדרך כלל בימים קרים, כיוון שאז נשארים בפנים, ויש יותר צפיפות.
סינדרומים קלינים
פריחה (מסוגים שונים), שיעול, דלקת עיניים ועוד
סיבוכים
דלקת ריאות, דלקת קרום המוח, בעיות נוירולודגיות. אפשר למות מהמחלה !!!
טיפול
מניעתי - חיסון (וירוס חי מוחלש !!!).
לאחר הדבקות - אימונוגלובולינים (חלבוני מערכת החיסון). לא יעיל במיוחד מכיוון שהוא "מתחבא בתאים" ולא רק מסתובב בדם.
זמן מתן חיסון
גיל שנה.

מחקר שבדק את סיבת המוות מאבעבועות רוח בארה"ב מצא, שהמוות נגרם לא מהמחלה - אלא מהטיפול האנטיביוטי.
אבעבועו רוח (וירוס VZV) היא מחלה וירלית, ולכן הטיפול בה הוא לא אנטיביוטי... יותר מדי אנשים מתים מאנטיביוטיקה בלי שום קשר.

בימינו מתים בישראל משפעת.
מנין הנתונים? בישראל מתים משפעת קשישים ומדוכאי חיסון ולא ילדים בריאים.
לא צריך לחפש סיבות למה לא לחסן, הן כתובות על החיסון עצמו...
יעל_כ*
הצטרפות: 29 אפריל 2003, 14:43

חיסון חצבת

שליחה על ידי יעל_כ* »

משהו יכול להביא לי מאמר טוב על הקשר בין חיסונים ואוטיזם ?
אממ''פ*

חיסון חצבת

שליחה על ידי אממ''פ* »

http://www.wddty.co.il/articals/autism.html
}במאמר גם בין היתר התיחסות רצינית לנושא :הקשר בין חיסון החצבת ואוטיזם.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

חיסון חצבת

שליחה על ידי יונת_שרון* »

וגם האתר הזה: http://www.whale.to/vaccines.html (הרבה מידע, שווה להתאמץ להפריד את המוץ מן התבן)
בשמת_א*

חיסון חצבת

שליחה על ידי בשמת_א* »

אבעבועו רוח (וירוס VZV) היא מחלה וירלית, ולכן הטיפול בה הוא לא אנטיביוטי... יותר מדי אנשים מתים מאנטיביוטיקה בלי שום קשר.
בדיוק!
ולכן הילד מת מהטיפול האנטיביוטי,
אבל זה הוצג כאילו מת מאבעבועות רוח.
וזה כל העניין! הבנת? דמייני שאת קוראת תמימה שמספרים לה שאפשר למות מאבעבועות רוח! נכון שיש יותר סיכוי למכור לך את החיסון ככה?
איתי_שרון*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2001, 00:51
דף אישי: הדף האישי של איתי_שרון*

חיסון חצבת

שליחה על ידי איתי_שרון* »

במאמר של אממ"פ מצויין שאחד השינויים המרכזיים שנוגעים לחיסונים בימינו היא התוספת של הכספית שנגזרת מהחיסונים הרבים שילדים מקבלים היום. כדאי לקחת את זה בחשבון כשמחליטים להפריד חיסונים...
בזמנו קראתי (מהאתר של ncbi נדמה לי, משום מה אני לא מצליח להגיע אליו עכשיו) מה יש לרפואה הקונבנציונלית להגיד על הקשר בין NMR לאוטיזם (זה לא פופולרי, אבל בכל זאת שווה לקרוא, לדעתי). אני אחפש את המאמר יותר מאוחר כשאצליח להכנס לאתר. באופן כללי: המאמר שעשה את כל הרעש (12 ילדים שכביכול נהיו אוטיסטים אחרי חיסון NMR, מוזכר בהרחבה במאמר של אממ"פ) סבל מהרבה בעיות, בין השאר קבוצת מדגם זעירה (12 ילדים) בלי יכולת להראות קשר מובהק בין החיסון לאוטיזם. העיתון המדעי המכובד (Science או Nature, לא זוכר מי) שקיבל את המאמר העלה את הספקות לגבי גודל הקבוצה אבל כותבי המאמר הבטיחו שיש להם עוד אנשים במדגם ושהם יספקו את הנתונים בהמשך (לפי מה שקראתי עד היום הם לא סיפקו את הנתונים). יתרה מזאת - מאז נערכו לא מעט מחקרים דומים (נדמה לי שבמאמר מובאים ציטוטים מחמישה מאמרים כאלה) אבל באף אחר מהם לא הצליחו למצוא קשר כלשהו.
עדי_יותם*

חיסון חצבת

שליחה על ידי עדי_יותם* »

טוב, דיברתי עם המטפל הסיני. אין לרפואה הסינית איזשהו טיפול ספציפי יעיל, לדבריו - זאת אומרת, אפשר לחזק את המערכת החיסונית, כמו בכל מחלה אחרת, אבל לא משהו מעבר לזה.
עיינתי שוב בחוברת של ד"ר רוזנטל. אולי בספרון יש כבר מידע עדכני יותר. הנה מה שהבנתי משם: בצורתה הרגילה של המחלה, מדובר על שלושה-ארבעה ימים של הרגשה כללית רעה, פריחה וחום גבוה. עלולים להיות סיבוכים (הוא לא מציין שהם נדירים, מה שהוא עושה במחלות אחרות) הכוללים דלקות אוזניים, דלקת ריאות, דלקת של בלוטות הלימפה, כיבים בקרנית העין ודלקת המוח.
החיסון - ד"ר רוזנטל אומר שאיננו תמיד יעיל. "רבות מתגובות הלוואי לחיסון קשורות למערכת העצבים (דלקת המוח, הפרעות ראייה ועיוורון, הפרעות מוטוריות ותחושתיות ועוד). החיסון גרם לכך שהמחלה שכיחה כעת באוכלוסיית הבוגרים - עובדה אשר מגבירה את הסיכון לסיבוכים הנובעים מן המחלה.
בסיכום הספרון והמלצות לחיסונים, הוא כולל את ה-MMR בין החיסונים שכדאי לדחות לגיל מאוחר יותר ולשקול אם הם בכלל נחוצים, בכל מקרה לגופו.
אוף, איזו התלבטות!
נראה לי שאני אתקשר לטיפה מן הטבע לברר אם יש להם החיסון בנפרד...
סימונה*

חיסון חצבת

שליחה על ידי סימונה* »

מסעדה, אני כאמור בדקתי אצל כל יבואני התרופות בארץ (למיטב ידיעתי) והם הפסיקו ליבא את החיסון הנפרד לחצבת.
דווקא בספר ריפוי טבעי, איך לגדל ילדים בלי אנטיביוטיקה (סליחה, אני לא זוכרת את שמו המדויק ולא מוצאת אותו כרגע) מובא טיפול טבעי לחצבת. (בטח אמבטיה מסוג זה או אחר ;-))
אני לא יודעת איך עושים קישור, אך בחיפושי ברשת הגעתי לדף רשמי (של משרד הבריאות או משהו כזה) והם כותבים ש1 לכל 1000 מת מהמחלה.
כמובן, זה נתון שמעלה הרבה שאלות, כמו: באיזה גיל המחלה מסוכנת יותר (כנראה בבגרות) וכן מה היה המצב הבריאותי של אותם חולים שכן נפטרו מהחצבת או, שמא, מהטיפול... ובכל זאת, 1:1000 זה לא מספר נחמד!
עדי_יותם*

חיסון חצבת

שליחה על ידי עדי_יותם* »

מובא טיפול טבעי לחצבת
בהזדמנות אם ייצא לך, אנא בדקי. אני אשמח ליותר פרטים.

ש1 לכל 1000 מת מהמחלה
כן, גם אותי זה הלחיץ. ועוד יותר מלחיץ זה שיש עוד סיבוכים מאוד לא סימפטיים. מצד שני, גם לחיסון יש סיבוכים לא סימפטיים... (גם אם נניח שבסיכון נמוך יותר, קשה לי ההחלטה הזו, שכן אז אני מסכנת באופן אקטיבי).
בשמת_א*

חיסון חצבת

שליחה על ידי בשמת_א* »

"ריפוי טבעי לילדים: איך לגדל ילדים ללא אנטיביוטיקה", מאת רחל וחיים ברנשטיין.
עמ' 156-157: "בריפוי הטבעי אפשר להתחיל בטיפולים עוד לפני שמאבחנים בדיוק מה היא המחלה, כי בכל מקרה זוהי מחלת חום. החום מעיד על מאבק, ועלינו לחזק את 'כוחותינו'. במחלת החצבת החום נע סביב 40-41 מעלות.
השלב הראשון הוא ניקוי מערכת העיכול. עושים זאת על ידי בליעת כף שלמה של שמן קיק. אם הילד רגיש מאוד לטעם, מוסיפים לו לגימה של קוקה קולה או מיץ תפוזים מייד אחרי שבלע את מה שבכף."
עוד: פעמיים ביום חוקן, עם מים בטמפ' של 41 מעלות לפחות, לפי ההוראות (בפרק אחר בספר).
עוד: כל זמן שיש חום, תזונת נוזלים בלבד: מיצי פירות וירקות ומרקים חמים וצחים של ירקות, על בסיס מים שבושלו בהם דגנים.
"הסכנה בחצבת היא הסיבוכים האפשריים. כדי למנוע אותם, יש לאפשר לפריחה להתפתח במלואה. "
לשם כך הם ממליצים על תרופות הומיאופתיות שרשומות שם. יש שתי רשימות ארוכות, סה"כ שלוש תרופות הומיאופתיות.

אין התייחסות למקרה של תינוק קטן יונק, או אפילו ילד יונק (כשבתי היתה חולה גם בגיל שנתיים ומשהו היא היתה עוברת להנקה בלעדית) - תזונתו תהיה נוזלים בלבד, ממילא. שמן קיק וחוקן - כמובן שלא. ותרופות הומיאופתיות?
בשמת_א*

חיסון חצבת

שליחה על ידי בשמת_א* »

ראיתי עוד:
תיאור של עיסוי אגודלים להורדת חום.
המלצה שבמחלות פריחה (חצבת, אבעבועות רוח ועוד) לא רצוי לשים קומפרסים קרים, כי זה עלול לדכא את הפריחה (שהיא שעוזרת לגוף להילחם בוירוס) ולגרום לסיבוכים.
סימונה*

חיסון חצבת

שליחה על ידי סימונה* »

נו, טוב, מחלה אחת הם הצליחו להעביר בלי אמבטיות...
ולעניניינו: נאמר לי היום שהמספרים 1 לאלף מתייחסים ל-בכל העולם, אז זה אמור להרגיע. לא?
עדי_יותם*

חיסון חצבת

שליחה על ידי עדי_יותם* »

נו, טוב, מחלה אחת הם הצליחו להעביר בלי אמבטיות...
את יכולה להתייחס לחוקן ולתזונה הנוזלים כאל אמבטיה פנימית (-;

נאמר לי היום שהמספרים 1 לאלף מתייחסים ל-בכל העולם, אז זה אמור להרגיע. לא?
אותך, זה הרגיע? אני לא לגמרי רגועה... מצד שני, חצבת היא בעיקר מחלת חורף, אז אולי אפשר לדחות את החיסון לסוף הקיץ, אם מחליטים לחסן... מצד שני, אצלי הוא אמור להפסיק לינוק תוך פחות מחודשיים... (הוא, אגב, לא חושב ככה - אני אשתדל לזכור לעדכן את האנקדוטה האחרונה בדף הרלוונטי בימים הקרובים).
סימונה*

חיסון חצבת

שליחה על ידי סימונה* »

חצבת היא בעיקר מחלת חורף
כנראה שהשנה היא לא בדקה ביומן והנצה עם בוא האביב.

בטיפת חלב ירוקה ממליצים לקבל חיסון הומאופתי זמני, שתופס לחודש-חודשיים עד שיגמר הגל הזה.
מישהו יודע על זה משהו?

וגם: אם מחליטים לתת, קראתי המלצה על tuja. ושמעתי גם על טיפות ארניקה. מה דעתכם?
עדי_יותם*

חיסון חצבת

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אם מחליטים לתת, קראתי המלצה על tuja
בעקבות המטפלת הסינית הקודמת שלנו, כל חיסון שנתנו לווה בתויה (נדמה לי שכותבים thuja), לפני ואחרי (בתנאי שזכרתי...). זה אמור לנקות רעלים. צריך להקפיד על המינון (נמוך).
סימונה*

חיסון חצבת

שליחה על ידי סימונה* »

צריך להקפיד על המינון (נמוך).
את זוכרת את המינון המדויק? אודה לך אם תוכלי לפרט.

ובכלל, כל העסק הזה שוב מעלה נקודה כואבת. אין לנו סמכות רפואית (כלשהי) שאנו בוטחים בה. (ככה זה להיות בת של רופא ;-))
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

חיסון חצבת

שליחה על ידי ורד_לב* »

זה ממש תלוי עם איזה הומיאופט מדברים. חברה שהיא הומיאופטית דווקא סבורה שלא כדאי להתערב בעבודת הגוף עם ה- thuja, אלא להעדיף לתת לגוף להגיב בעצמו לחיסון ורק אם יש צורך לתת הומיאופטיה. אמנם ה- thuja אמורה בהחלט לעזור עם נזקי חיסונים, אבל נראה לי קצת בעייתי להשתמש בה באופן גורף.
התייעצו עם המטפלים שלכן לכל מקרה באופן ספציפי!
עדי_יותם*

חיסון חצבת

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אני לא זוכרת, ומן הסתם זה גם שונה בגילים/משקלים שונים. זה כתוב לי על הבקבוקון אבל כנראה תופס לגיל שלושה-ארבעה חודשים, אז נתנו חיסון ראשון... בבית המרקחת אמורים להיות מסוגלים לומר לך את המינון.

ובכלל, כל העסק הזה שוב מעלה נקודה כואבת. אין לנו סמכות רפואית (כלשהי) שאנו בוטחים בה.
לא פשוט להיות במצב כזה... אם את רוצה, בטח כאן יוכלו לתת לך כל מיני המלצות - אני, למשל, יכולה לשאול את המטפל שלנו על מי הוא ממליץ באזור שלכם. שגית, אם את קוראת - אז זוכרת אם הוא (ארם) גם מלמד במדיסין, או רק מרצה שם מדי פעם, או מה?
סימונה*

חיסון חצבת

שליחה על ידי סימונה* »

ומה דעתן על החיסון ההומאופתי? יש איזה מחקר רציני בנושא - (בן הזוג חובב עובדות ;-)) לגבי אפקטיביות/ נזקים?
עדי_יותם*

חיסון חצבת

שליחה על ידי עדי_יותם* »

סימונה, אין לי מידע על החיסון ההומיאופתי. קראת אולי בחוברת של רוזנטל? או ניסית לחפש ברשת?
עוד לגבי חיסון החצבת הרגיל - דיברתי אתמול עם מטפל סיני אחר, שהזכיר לי מה שכבר הייתי צריכה לדעת: הסיבוכים מן המחלה יתרחשו כמעט תמיד אצל ילדים שהמערכת החיסונית שלהם לא איי-איי-איי (הפרדוקס הוא שדווקא ילדים אלה יותר פגיעים לנזקי החיסונים...). ברוב המקרים, חצבת היא אמנם מחלה לא נעימה במיוחד, אבל לא קשה.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

חיסון חצבת

שליחה על ידי ורד_לב* »

סימונה ואחרות, ראיתי שיש ב- 15/6 הרצאה של רוזנטל ב"דרך אם" בפרדס חנה על חיסונים.
אולי זו הזדמנות לשאול כל מיני שאלות. גם אם כבר הייתם באיזושהי הרצאה.
אם זה מעניין, אני אברר אם זה אכן התאריך. אולי אפשר לראות באתר שלהם.
מנג_בין*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 01:00
דף אישי: הדף האישי של מנג_בין*

חיסון חצבת

שליחה על ידי מנג_בין* »

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2958430,00.html

די נלחצתי מהידיעה הזאת....
תגובות?
תמר_ס*
הצטרפות: 30 יוני 2003, 10:48
דף אישי: הדף האישי של תמר_ס*

חיסון חצבת

שליחה על ידי תמר_ס* »

דיברתי אתמול עם ד"ר נעה פרנקל. היא אמרה שאין מה להבהל. (אחרי ששאלה איפה אנחנו גרים).
המליצה על חיסון הומאופטי לחצבת.
אם אתם גרים קרוב להיכן שהתפרצה המגיפה אולי כדאי לשקול חיסון.
מנג_בין*

חיסון חצבת

שליחה על ידי מנג_בין* »

בדיוק חשבתי לנסות וליצור איתה קשר!
אנחנו גרים בצפון אבל מי יודע איפה זה עלול לפרוץ בפעם הבאה. טפו..טפו...
איפה אפשר למצוא חיסון הומאופטתי והאם כל רופא/אחות מוכן לחסן?
לכמה זמן מחזיק החיסון הזה?
בשמת_א*

חיסון חצבת

שליחה על ידי בשמת_א* »

_די נלחצתי מהידיעה הזאת....
תגובות?_
הגבתי בדף חיסונים מבחירה .
תמר_ס*
הצטרפות: 30 יוני 2003, 10:48
דף אישי: הדף האישי של תמר_ס*

חיסון חצבת

שליחה על ידי תמר_ס* »

מנג בין,
יסון הומאופטי בא בטיפות. לוקחים 5 טיפות פעם ביום למשך 5 ימים. אח"כ עושים הפסקה של 4 שבועות(אני כמעט בטוחה, אם אני טועה-אתקן את זה) ושוב חוזרים על ה-5 טיפות ל-5 ימים.
קונים את זה בבית מרקחת הומאופטי.
אממ''פ*

חיסון חצבת

שליחה על ידי אממ''פ* »

אני שאלתי את הרופא שלי כשהיה לי אבעבועות החודש אם כדאי שאתחסן נגד חצבת כי בילדות היה לי רק אדמת וחזרת (ואבעבועות עכשיו),והוא אמר שלדעתו זו מחלה ויראלית קלה מאוד..הוא די אנטי חיסונים. אבל מצד שני כשיש ילד ואת מרגישה שהוא צריך אותך ואת היחידה שיכולה לתת לו את מה שהוא צריך עד גיל 18 (אחריות הורית),את שוקלת לעשות חיסון לעצמך. במיוחד לאור הסיבוכים. אני מתלבטת.
אממ''פ*

חיסון חצבת

שליחה על ידי אממ''פ* »

בשמת יש סיכון בחיסון לחצבת,: אוטיזם במבוגרים,הופעת המחלה,סיבוכי המחלה?
רותי_קליין*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2002, 10:46
דף אישי: הדף האישי של רותי_קליין*

חיסון חצבת

שליחה על ידי רותי_קליין* »

מאיזה גיל יותר בטוח לחסן?
הקטנה שלי בת שלוש, והאמת שדיווחי המוות מחצבת די מלחיצים אותי. עד כמה יותר בטוח לחסן עכשיו (מבחינה נוירולוגית)?
רותי_קליין*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2002, 10:46
דף אישי: הדף האישי של רותי_קליין*

חיסון חצבת

שליחה על ידי רותי_קליין* »

משום מה לא עליתי במה חדש. אז אני מנסה שוב
מנג_בין*

חיסון חצבת

שליחה על ידי מנג_בין* »

תודה תמר ס, אני אתעניין אצל ההומאופאט שלנו.
גם אני רוצה לדעת באיזה גיל החיסון (הרגיל) יותר בטוח.
בשמת_א*

חיסון חצבת

שליחה על ידי בשמת_א* »

אין לי מושג לגבי הסיכונים בחיסון חצבת למבוגרים.
למה לא תבדקו בחוברות של חסון ושל ד"ר רוזנטל?

והאמת שדיווחי המוות מחצבת די מלחיצים אותי.
ילד אחד שהיה חולה במחלות רקע קשות (לא כתוב מה) ולא ברור למה בדיוק הוא מת.

בעיקרון, אני מאמינה שמי שלא מחסן רק מפני שנדמה לו שהמחלות עברו מן העולם, כדאי שיחשוב שנית. המחלות לא עברו מן העולם.
אני לא מחסנת כי אני מאמינה שזה פוגע בילד לטווח קצר וארוך, ואני מאמינה שילד שגדל בבית אוהב וחם, בהנקה ממושכת ובתזונה בריאה לא ימות ממחלות הילדות. ואם אחד מילדי יחלה באחת מהן, אני אדאג לטפל בו תיכף ומייד, בנאמנות, בעזרת כל המטפלים שאני מעריכה ונמצאת בקשר איתם.
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

חיסון חצבת

שליחה על ידי שרון_ג* »

שהיה חולה במחלות רקע קשות
אצלנו אמרו שהיה פשוט עם תסמונת דאון. לא יודעת מה המקור לשמועה, ועד כמה היא נכונה.
אמא_של_יונת*
הצטרפות: 23 דצמבר 2002, 00:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יונת*

חיסון חצבת

שליחה על ידי אמא_של_יונת* »

שרון, אני יודעת שלילדים עם תסמונת דאון יש בעיות בריאות רבות ושונות. האם הם גם יותר פגיעים למחלות ילדות כמו חצבת?
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

חיסון חצבת

שליחה על ידי שרון_ג* »

האם הם גם יותר פגיעים למחלות ילדות כמו חצבת?
אני לא יודעת ספציפית לגבי חצבת. אבל ייתכן שיש "חולשה" חיסונית שגורמת להם להיות פגיעים למחלות מדבקות מכל סוג שהוא.
אם יהיה לי זמן אני אחפש על זה מידע.
מיכל_אבן*
הצטרפות: 15 יולי 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של מיכל_אבן*

חיסון חצבת

שליחה על ידי מיכל_אבן* »

האם כבר בדקתם באיזה גיל בטוח יותר לחסן נגד חצבת (החיסון הקונבנציונלי)? בני הוא בן שנה ושבעה חודשים וטרם חיסנתי אותו. הסיבה: פחד מפני פגיעות נוירולוגיות ואוטיזם. אבל - אני גם מאד מפחדת מן המחלה. אני כבר לא יודעת ממה לפחד יותר!
בן של חברה, שנמצא עם בני בגן, חטף עכשיו חזרת, השד יודע מהיכן. אין לי שום בעיה שאיתי יחטוף חזרת ויהיה מחוסן כנגדה, אבל זה עדיין משאיר אותי עם החשש מחצבת!
פרי_האהבה*
הצטרפות: 11 יולי 2004, 21:28
דף אישי: הדף האישי של פרי_האהבה*

חיסון חצבת

שליחה על ידי פרי_האהבה* »

רוצה לשאול אם יש חדש בנושא החיסון הנפרד לחצבת.
מישהו יודע האם כיום איזושהי חברה מיבאת אותו בנפרד ? ואם לא-כיצד אתם מתמודדים עם מתן החיסון הזה ? דוחים את כל השלושה ? נמנעים לחלוטין ?
פרי_האהבה*
הצטרפות: 11 יולי 2004, 21:28
דף אישי: הדף האישי של פרי_האהבה*

חיסון חצבת

שליחה על ידי פרי_האהבה* »

מנסה לשאול שוב.....מישהו אולי ?
כל תשובה תתקבל .
תבשיל_קדרה*

חיסון חצבת

א אוהל סיפרה פעם שאפשר לייבא ("יבוא אישי").
זה יוצא יקר, אבל אם עושים את זה בקבוצה המחיר יכול לרדת משמעותית.
בתיה*
הצטרפות: 04 מאי 2004, 16:48

חיסון חצבת

שליחה על ידי בתיה* »

האם גם חיסון ה-MMR שניתן לילדים בכתה א' , גיל 7 (כמנה נוספת לזו שניתנה בגיל 18 ח') מהווה סיכון להופעת אוטיזם?
סבתא_לשמונה*
הצטרפות: 02 יוני 2005, 20:32
דף אישי: הדף האישי של סבתא_לשמונה*

חיסון חצבת

שליחה על ידי סבתא_לשמונה* »

ל - בתיה
ב - 20.3.2006 היה סרט בריטי בנושא חיסונים ואוטיזם ובמיוחד על MMR, ולפי כל המחקרים אין קשר בין החיסון הזה לבין אוטיזם. יש השערות בכיוונים אחרים כמו מחלת מעיים, אבל עדיין אין הוכחה לכך. לפי הסרט, המתעקשים על הקשר בן החיסון לבין האוטיזם הם הורים לילדים פגועים שרוצים למצוא סיבה לפגיעה.
אינני מביעה את דעתי, אין לי שום דיעה מפני שאינני מבינה בזה דבר וחצי דבר, אני רק מספרת על הסרט. בדרך כלל בערוץ 8 משדרים כל סרט יותר מפעם אחת אז כדאי לנסות לראות.
אני וילדי גדלנו בתקופות שלא היה חיסון נגד חצבת. ילדי חלו ועברו את המחלה בקלות. אני נדבקתי בגיל 23 מתלמידי כיתתי (בתי הבכורה נדבקה ממני) והיה קשה מאוד. ידוע מהנסיון שמחלות ילדות קשות יותר למבוגרים.
בסיכום - לרוב עבור ילדים בריאים עדיף לחלות בין גיל 3 ל - 10 באופן טבעי ולהתחסן באופן טבעי.
שליחת תגובה

חזור אל “טיפים ורעיונות”