חלומות ומשמעותם

תמרול_ה*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 14:17
דף אישי: הדף האישי של תמרול_ה*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי תמרול_ה* »

הי פלונית,

קודם כל אני ממליצה להתעלם מההודעה מעלי, באופן אישי היא מרגישה "חונקת" את האפשרות לחקור ולגלות את משמעות החלום (-: .

זה יכול להיות כל מני דברים, למשל:
החלק הקדמי של המוח נחשב לחלק שבו יש את היכולת להגביל את עצמך, להיות עם שליטה עדינה על תנועות, להיות עם יכולות להבחין בין טוב לרע, מותר לאסור. משהו מעין "סופר אגו", המקום של המצפון, של האיסורים השונים.
יתכן שחשיפתו עוסקת בהתמודדות עם שאלות על מותר ואסור, על יצרים שמנסים לפרוץ והוא חוסם אותם.

זה גם יכול להיות כמו שכתבו לפני, חוסר אונים, אם מתייחסים לדימוי של השיער (שמשון) כמקור לכוח.

זה יכול להיות איתות בריאותי כלשהו, כי נשירה של שיער לפעמים נקשרת לבעיות בריאותיות.

התחושה שלי היא שיש כאן משהו כמו "הכתובת על הקיר". כאילו כתוב שם משהו שמתגלה עכשיו. מה? זה משהו שאפשר לחקור..

כך שיש כאן בעצם מקום לחקירה שלך את המשמעויות שאת יכולה לגלות בתוך עצמך, על המקום של השיער, מה זה השיער עבורך, ולבחון מה מדבר אליך. מה מהדהד לך "נכון".
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

חלמתי שלקחתי תינוקת של מישהי, ושכחתי להחזיר לה אותה 3 ימים.
זו לא היתה התינוקת שיש לי כרגע.
היא היתה קטנה, בת כמה חודשים, אבל ישבה והיה לה קארה שחור.
בחלום מאוד פחדתי, מבחינה חוקית:האישה תקרא למשטרה ואני אלך לכלא!
אז ניסיתי להחזיר את התינוקת בלי שהאישה תגלה אותי, אבל היא גילתה אותי.
הסברתי לה שפשוט שכחתי כל הזמן להחזיר אותה, והיה נראה שהיא לא כועסת, אבל החרדה עדיין היתה קיימת, כי היא ידעה מי אני, ובכל רגע היתה יכולה לגרום לכך שהמעשה שלי יתגלה.

לאחרונה היה לי חלום נוסף בו עשיתי פשע נורא (אם כי אין לי מושג איזה), וחרדתי מהרגע בו יגלו (בושה).
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

חלמתי על הכותל המערבי , וזה כבר פעם שלישית שאני חולמת עליו, בחלום לפני האחרון חלמתי שאני עם קבוצה של אנשים ואני מנסה לשים פתק גבוה מכיוון שכל הלמטה מלא בפתקים, אז אני מביאה סולם ואז אני מצליחה להכנס מאוחרי הקיר, ואני נכנסת להיכל חשוך ויש שם עוד כמה אנשים וזה חלל עצום וחשוך והקבוצה של האנשים אומרת שמדליק שם אור ואני מתחילה להתווכח איתם ולהגיד להם שהקדוש ברוך החליט שיהיה שם חושך ואסור לנו להדליק כאן אור ללא רשותו..

בחלום האחרון ראיתי את חומות דוד, ואת הכותל מרחוק.
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

שלום. חלמתי חלום מורכב.
חלמתי שמישהו מוכר לילד סיגריות. כעסתי וביקשתי מהילד תעדת זהות לוודא שהוא לא בן 18. הילד הראה לי תעודת "חוגר" שבוא הוא והאח מצולמים יחד. כעסתי על המוכר שהסכים למכור לו ושלמעשה התעודה היא של האח הגדול מבינהם. אחר כך נכנסתי למעלית בבניין והילד רצה להכנס איתי ומשום מה הוא לא נכנס. פתאום המעלית נתקעה ורגע אחרי היא ממש התנתקה מהמקום והחלה ליפול אך נתקעה באלכסון ועדיין לא נפלה. אז אבא שלי הרים את המעלית והצליח חילץ אותי מהמעלית רגע לפני שהוא מתפרקת ונופלת למטה 7 קומות ומיתרסקת. אחר כך עליתי למעלה לקומה שמעל המעלית וראיתי שמשפצים שם. כעסתי ושאלתי מי האחראי על המעלית ואמרתי שאני אתבע אותו על רשלנות. אחר כך ירדתי מהסולם חזרה לבית. פגשתי שם מישהו שייחסתי אותו לשלומי שבת כאשר הוא מציע לחברתו נישואין. יצאתי לסלון ושם היו עוד שלושה אמנים חשובים ואמרתי להם שהם מפספים רגע חשוב אז הם באו איתי למטבח והוא סיפר לנו שזאת הצעת נישואין אבל לא לחתונה אלא לחיים משותפים של אהבה. אחר כך חבר טוב שלי התחיל לספר על טיול שהם עשו יחד (ואני ממש הרגשתי כאילו אני שם), הוא סיפר על טראק עם אופנוים ושהחברה שלו הייתה ממש שיכורה ועדיין הצליחה את המסלול יותר ממנו. אני זוכר שכאילו הייתי על קצה ההר וראיתי את המדרון עם כל המסלולי אופנועים ואת איך שהיא עוברת את המסלול המטורף הזה בכזאת מקצוענות (למרות שהיא שיכורה). ואז החבר השני הזכיר את הרגע שהרכב שלהם נפל מהמדרון הזה ונהרס.

אני יודע שזה חלום ארוך אבל כל פירוש יהיה מעניין לדעת:) תודה
תמרול_ה*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי תמרול_ה* »

הערה מקדימה חשובה:
אני לא "מפענחת חלומות"... וכותבת כאן רק את התחושות שעולות בי למקרא החלום.
שום דבר כאן אינו האמת המוחלטת, אלא רק מחשבות ואפשרויות להרהר בהן.

התחושה שלי מקריאת החלום היא שיש כאן הליכה על הקצה. עישון שאסור, נהיגה בשכרות, מעלית שנופלת ומתרסקת, אנשים אחראים על אנשים אחרים, אנשים מציעים דברים הרי גורל, הכל בתחושת אקסטרים.
אני מאמינה שהדמויות בחלום שאנו חולמים הן חלק מאיתנו ומייצגות משהו מתוכנו.
יש בחלום דמויות מצילות, אחראיות כמו אבא שלך, כמוך שדואג לילד שלא יעשן,
יש דמויות נועזות, על גבול הפלילי, כמו הילד שרוצה לעשן, החברה של החבר שנוהגת בשכרות, שמסכנות את החיים שלהן אך גם חיות בעוצמה.

יש כאן שאלות על לחיות את החיים בעוצמה ולקחת סיכון, למול אי לקיחת סיכון, כמו שלומי שבת שהולך "כמעט" עד הסוף, אך לא "עד שהמוות יפריד בינינו" אלא "לחיים משותפים של אהבה"....
יתכן שמעסיקות אותך שאלות של מחוייבות, סיכונים, חיים מסוכנים שנתפסים כעוצמתיים.
ויתכן שיש כאן תשובה, בפתרון של שלומי שבת, שמאפשר ללכת על זה בלי למות מזה.
אלה הרהורים ראשוניים....
אהבת_עולם*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2008, 01:17
דף אישי: הדף האישי של אהבת_עולם*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי אהבת_עולם* »

היה לי בלילה הקודם חלום שהרגיש מאוד עוצמתי, ואשמח אם למישהו יהיה רעיון מה יכול להיות המסר:

חלמתי שאני בחדר ומולי חלון. מצד שמאל של החלון הייתה יונה (נדמה לי אפורה? חומה?)
היה לי מקל קצר ביד, ונתתי לה איתו מכה קטנה. לא זוכרת למה. אולי רציתי שלא תיקח לי אוכל, או להזהיר אותה מלעשות משהו. היו לי קצת ייסורי מצפון על זה.

משני צידי החלון על הקיר הלכו איזה שניים או שלושה יצורים שנראו כמו כינים (של היונה?) או עכבישים קטנים.
ופתאום נכנס מהחלון עקרב שחור.

עכשיו היונה או חיה אחרת אכלה את העקרב.
(אני לא זוכרת אם זו הייתה היונה, או שהיה שם גם נחש שאכל את העקרב, ואולי חיה אחרת? למשל חתול?)

אני זוכרת שחשבתי לעצמי שאם הוא רעב הוא יכול לאכול גם את הכינים, אבל הן קטנות, והעקרב בטח יותר משביע.
אבל דאגתי לחיה איך היא תאכל את העקרב, הרי הוא עוקץ? אבל נזכרתי שיש חיות שיכולות להתמודד עם זה. כמו חתולים שהורגים נחשים.

החיה הכניסה את העקרב לפה, ובשלב הזה זו כבר לא הייתה חיה, אלא אישה קצת מבוגרת, שנראתה קצת כמו הומלסית, אבל גם קצת כמו מין מכשפה כזאת -
והיא ישבה על הספה בסלון שלנו - היא התחילה לבלוע את העקרב,
ופתאום התחילה לעשות קולות כאלה של חנק, ואז כל הגוף שלה התחיל לרעוד בעוויתות כאלה, והבנתי שהעקרב עקץ אותה בחלק הפנימי של הלוע, בכניסה לגרון מבפנים.
והבנתי שזה הסוף שלה.
נדמה לי שהיא נפלה מתה או משהו כזה.

בהתחלה לא מאוד התרגשתי כשהיא הכניסה אותו לפה, כאמור כי חשבתי שאם היא עושה את זה אז כנראה היא יודעת להתמודד עם זה.
בשלב של ההיחנקות והעוויתות זה היה מפחיד. אבל לא ברמה שאני אברח בצרחות אלא הייתי מרותקת לזוועה הזאת. וזה לקח רק כמה שניות.
וכשהיא מתה אני פשוט קיבלתי את זה, כי הבנתי שאין כבר מה לעשות.

הלכתי לספר להורים שלי על זה ולקרוא להם לראות אותה שהיא מתה.
(הפעם כאילו יצאתי מהחדר שלי כדי לקרוא להם).

ואז באתי איתם חזרה, וראיתי אותה פתאום שהיא חיה ומסתובבת בסלון קרוב למקום שבו היא נפלה, כאילו היא קמה לתחיה, או כאילו בכלל לא קרה לה כלום, רק קצת מגרדת את הזרועות, כי הארס של העקרב השאיר לה קצת גירוי.
והיא אפילו נראתה קצת צעירה יותר משהייתה קודם.

והבנתי שכנראה שהיא מין מכשפה כזאת, שהיא יודעת לעשות שהארס של העקרב לא יהרוג אותה, אלא משתמשת בו כדי לחסן את עצמה.

זה כל החלום.

הייתה בחלום תחושה עוצמתית כזאת.
במיוחד הרגע שבו העקרב היה בפה שלה, והרגע שבו היא נחנקה והתעוותה.
כשהתעוררתי ניסיתי שוב ושוב לשחזר את הרגעים האלה בחלום.

אני לא חושבת שהחלום השאיר לי תחושה רעה.
כן משהו עוצמתי. כן משהו שאולי יש בו מסר שאני צריכה לחפש.

עכשיו, אני מתארת לעצמי שאפשר לראות בזה פירוש מאוד מיידי ופשוט - שהקשיים בחיים שלי לא הורגים אותי אלא מחסנים אותי, ואולי אפילו 'מצעירים' אותי :-).
אבל אני בכל זאת מחפשת אולי יש משהו עמוק יותר. איזה מסר, משהו שאוכל להיעזר בו...

ומבחינת רקע,
לא יודעת אם זה קשור, בשבועות האחרונים אני עובדת די הרבה עם 'העבודה' של ביירון קייטי כדי לחקור אמונות שגורמות לי סבל. (לא יודעת כמה זה באמת משפיע).
אה, ודרך אגב, אני מזל עקרב. (וגם די פוחדת מעקרבים).
אבל כמובן שהפירוש של החלום יכול להיות בקשר לדברים אחרים בכלל.
תמרול_ה*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי תמרול_ה* »

וואוו איזה חלום עוצמתי.
אני ברפרוף קל עכשיו, בלי להעמיק, ממש משהו ראשוני.
זה מרגיש כמו תחושה של איום מכל מני תחושות ורגשות ויצרים פנימיים, במיוחד יצרים חייתיים, פראיים, שיש בהם איבוד שליטה עצמית.
המכה ליונה, מבטאת בעיני למשל את הפחד הזה מהחיה הפראית שנמצאת בחלון של הבית "התרבותי".

היונה היא יחסית חיה "תרבותית" והנה היא אוכלת את העקרב, שהוא כבר ממש מסוכן ומרעיל.
והנה היא הופכת למכשפה הזאת, לאשה שיש גם בה משהו מצד אחד מאיים, שהיא הומלסית, ומצד שני עוצמתי, האשה הפראית הזאת.
והיא אוכלת את העקרב, היא "הולכת על זה" במלוא העוצמה.
ואז קורה משהו, יש איזה מסירה שלה לעולם המפחיד הזה. התמסרות שלה, היא נחנקת ומתה
אבל מתוך ההתמסרות או הנוכחות המלאה לעולם המפחיד הזה היא קמה לתחיה בכוחות מחודשים.
היא מכילה את הכוחות האלה בתוכה, של העקרב.
היא אשה עוצמתית.
היא יכלה לפחדים האלה, לקחה סיכון, היתה האשה הפראית, "הלכה על זה", ועכשיו היא חיה עוצמתית.
חלום ממש מדהים.
הכל כמובן פרשנות שלי בלבד, רק כנקודות למחשבה, שום דבר כאן אינו "האמת", אשמח לשמוע אם זה מוצא הדהוד בתוכך...
תודה.
מיכל_צמות*
הצטרפות: 31 מאי 2003, 21:32
דף אישי: הדף האישי של מיכל_צמות*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי מיכל_צמות* »

החלום הזה ממש עצמתי.
כתבת על "העבודה" של ביירון קייטי - ואני מאפשרת וחיה עם "העבודה". לפעמים יש חלומות שבאים עם תרגול של "העבודה" כי היא פותחת הרבה כיוונים במחשבה - שגם מובילים למקומות רגשיים ורוחניים. יש בה משהו שמאפשר פתיחות. מעניין אם יש משהו מתוך התכנים של החלום שעשית עליו את "העבודה".
זה יכול להיות משהו שהוא אישי שלך - איך את מתנהלת מול דברים שבאים מולך (בתחושה של עוצמה כמו בחלום - עם שקט פנימי ונוכחות? - אולי זה מתייחס לאנרגיה הזו שכעת זמינה לך (זה כבר לא שייך ל
"עבודה")
זה יכול להיות משהו שעבדת עליו מול מישהו/י אחר/ת (לאו דווקא נוכח - שעשית את "העבודה" על מערכת היחסים איתו/ה) וזו דרך לראות את ההתפתחות שלו/ה - דרך האומץ לנסות לאכול את העקרב, המוות מולו והתחייה הפראית-צעירה.
ועוד נקודת מבט אחת: הדמות הזו כראי שלך - החיה שאוכלת את העקרב - המכשפה שאוכלת את העקרב (עם האומץ והנוכחות השלווה) - והקימה לתחייה - ממקום חייתי - שלי מרגיש מתחבר לעוצמתי-פראי-נוכח.

הכל כמובן פרשנות שלי בלבד, רק כנקודות למחשבה, שום דבר כאן אינו "האמת", אשמח לשמוע אם זה מוצא הדהוד בתוכך... כנ"ל
נוודית*
הצטרפות: 09 נובמבר 2012, 00:10

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי נוודית* »

אהבת, חלום מעניין ומרתק בהחלט. שמתי לב לנקודה קטנה, לצד האירועים הדרמטיים. בשיא החלום את קוראת להורים שלך, בוחרת לשתף אותם או לבקש את עזרתם / תמיכתם. והם, אם אני מבינה נכון, צופים יחד אתך בתחיה ובהתחדשות המכשפה. מרגיש לי משמעותי, אולי, משהו שעלה לי כשקראתי.

@}
ביישניתית*
הצטרפות: 16 פברואר 2013, 16:16

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי ביישניתית* »

וואו. מלבד מה שאמרו כאן, אותי תפס בחלום החלק שבו את חושבת שהיא מתה ויוצאת מהחדר. שנתת לה להיות מתה בלי לעשות עניין, ומכך שעזבת אותה שם, היא יכלה לחזור לחיים.
עיט_כחול*
הצטרפות: 29 יולי 2009, 18:43
דף אישי: הדף האישי של עיט_כחול*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי עיט_כחול* »

לא קראתי את שאר הפירושים אבל לאחרונה שמעתי שיונה מסמלת אימהות.
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי אלמונית* »

חלמתי שיש מאחורי הדלת של הדירה שלי 12 חסידות מתות. זה הבהיל אותי. מזה אומר. פירשתי שהחסידות הן 12 חודשים של חסד שחלפו
חלום נוסף, חלמתי שאני הולכת עם חברה ומגיעות לדרך בלי מוצא, לשתינו יש ילדים קטנים, שלי תינוק בעגלה למרות שבמציאות הוא כבר בגן. ואז התנפלו עלינו 3 בחורים צעירים. חברה שלי ענתה להם בלי לפחד אז הם אנסו אותה מאחורה ואז אני נכנסתי לאוטו שלי כדי לקרוא למשטרה והשארתי אותה ואת 2 הלדים שלנו שם. התעוררתי עם דופק מואץ ורגשות אשמה /:
אהבת_עולם*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2008, 01:17
דף אישי: הדף האישי של אהבת_עולם*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי אהבת_עולם* »

מאוד תודה על התשובות בקשר לחלום העקרב והיונה.
התחברתי לחלק גדול מהפירושים.

אהבתי במיוחד את הפירוש שלך תמרולה, על התמסרות לעולם ה'מפחיד' הזה ולהפוך להיות האישה הפראית.
זה אישו מאוד גדול בחיים שלי, הפחד ללכת על ה'פראיות' שלי עד הסוף ומול זה דחף מאוד מאוד חזק שאני פשוט כבר חייבת. ומרגיש כאילו החלום מדרבן אותי לזה.

רק את זה לא הבנתי:
המכה ליונה, מבטאת בעיני למשל את הפחד הזה מהחיה הפראית שנמצאת בחלון של הבית "התרבותי".
מבחינתי יונה היא לא חיה פראית, אלא מאוד מתורבתת.
בחלום היו לי רגשי אשמה שנתתי לה מכה.
אני מרגישה כאילו זה עשה עליי מין מניפולציה כזאת לא נעימה. אני מרגישה קצת כעס עליה שהיא עוררה בי רגשי אשמה.
אולי כמו מניפולציות שלפעמים אנשים בחברה 'המתורבתת' סביבי עושים עליי כשלא נעים להם שאני לא הולכת בקווים שלהם.
אז אני מנסה להבין מה בכל זאת המקום של היונה בחלום, ולמה היא בכ"ז אכלה את העקרב אם היא מייצגת את ה'תרבות'.
(אם היא אכלה. כי כאמור, אני לא בדיוק זוכרת מי התחיל לאכול את העקרב לפני שזו הפכה להיות האישה).

נוודית, מאוד אהבתי גם את זה:
בשיא החלום את קוראת להורים שלך, בוחרת לשתף אותם או לבקש את עזרתם / תמיכתם. והם, אם אני מבינה נכון, צופים יחד אתך בתחיה ובהתחדשות המכשפה. מרגיש לי משמעותי
נקודה שלא חשבתי עליה, ויש בה משהו מעודד.

אני מנסה לחשוב גם על הפירושים של ביישניתית ועיט כחול. יש בהם משהו שמדבר אליי.
אך אני צריכה לעבד יותר עם עצמי.
אולי הקטע שיונה מסמלת אמהות - זה יכול להתקשר לי. כי בתחושה שלי אמהות לא תאפשר לי בשלב הזה לבטא עד הסוף את ה'פראיות' והעוצמה שבי.
אני כאילו נותנת ליונה מכה קטנה, ואומרת לה 'אל תהיי חזירה ! תחכי בסבלנות'.
(מצד שני עולה לי פתאום, שאם היא אכלה את העקרב - זה כאילו אומר שאמהות כן יכולה להכיל גם את המקום הפראי... מעניין...)

מיכל צמות, לעניין מה שכתבת - אז זהו, שאני אמנם חזרתי לעשות את העבודה לאחרונה, אבל עדיין לא מרגישה שזה הצליח להשפיע בצורה משמעותית בתחומים שעליהם עבדתי.
עדיין לא מרגישה עוצמתית כמו שהייתי רוצה להיות. עדיין לא מרגישה שלווה.
התחומים העיקריים שעבדתי עליהם עם שיטת העבודה סבבו סביב הצורך באהבה, בהערכה, במגע, בסקס...
(אני יודעת שעקרב מתקשר הרבה פעמים מאוד למיניות. על מזלות עקרב אומרים שהם מאוד מיניים. אז אם יהיה לך עוד רעיון בעניין הזה, אנא תכתבי).

לסיום, רציתי רק לציין שהאישה - למרות שכשראיתי אותה היא הייתה שוב מלאה חיוניות אפילו יותר מקודם -
עדיין לא הייתה צעירה ממש. היא עדיין הייתה מבוגרת יחסית, ועדיין נראתה כמו הומלסית, כזאת שמתעסקת עם הסלים והשקיות שלה, (או הכישופים שלה?), היא הסתובבה לה שם עם העניינים שלה, ובכלל לא שמה לב ולא עניין אותה מי שמסביבה.
זה קצת מטריד אותי לחשוב שזה מה שאני אהפוך להיות אם ארשה לעצמי 'ללכת על הפראיות שלי עד הסוף'.
הומלסית מוזרה? :-P
אני_אנונימית*
הצטרפות: 26 יולי 2014, 07:18

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי אני_אנונימית* »

חלמתי חלום רע אתמול בלילה:
שהלכתי לשכנה שלי להביא לה משהו בלילה ואז שחזרתי ברחתי מהר כי אמא שלי סיפרה לי פעם שיש לה נמייה בחצר אז ברחתי וסגרתי אחריי את השער והנמייה באה מחוץ לשער וצעקתי לאמא שלי שתבוא ושהתקדמנו למרפסת ראיתי את הנמייה שוב וניסינו לגרש אותה ואז התחלתי לדבר איתה וסיכמנו בינינו שהיא הולכת ולא חוזרת יותר ואז אחרי כמה דקות שישבנו במרפסת נכנסתי הביתה וראיתי את הנמייה מתחילה לאכול את אחד הגורים של החתולה שלי. ויש לי באמת חתולה עם שני גורים והבית שמדובר עליו זה הבית של החברה של אמא שלי שאמא שלי באמת סיפרה לי שמצאו שם באזור נמייה.
אושה*
הצטרפות: 19 מאי 2014, 20:51

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי אושה* »

פירוש אפשרי לחלום על הנמייה:
יכול להיות שהנמייה מייצגת משהו בחייך שאת מרגישה שמנסה לפגוע בך או לקחת ממך משהו. נראה שבחלום שלך יש ביטוי של נתינה ולקיחה. את נותנת או מביאה משהו לשכנה, הנמייה מנסה לקחת משהו או לפגוע במישהו (בגור החתולים). יכול להיות שאת במצב של נתינה עבור מישהו קרוב או משהו סמוך אלייך (שמייצגת אותו השכנה), והנתינה הספציפית הזאת גורמת לך להרגיש חשופה לסכנה (בחלום את מוצאת את עצמך מפחדת מנמייה מחוץ לבית). הסכנה ממשיכה לרדוף ולאיים גם במקום המוגן (בבית), ולאיים על חלק בך שמרגיש קטן וזקוק להגנה של גדולים (יתכן שזה מה שמסמל גור החתולים בחלום). האם זה מדבר אלייך? אם כן את יכולה לחשוב מה בחייך מרגיש לך שאת נותנת אבל מסכנת משהו אצלך, מה מרגיש לך שמסכן (מלשון סכנה) אותך, מאיים לפלוש לתחום המוגן והפרטי שלך, האם יש כיום משהו או מישהו בחייך שאת מפחדת שיפגע בך?
אפשרות נוספת היא שבגלל שאת מאוד דואגת לגורי החתולים של החתולה שלך, החלום מבטא את הפחד שמא משהו יפגע בהם, ושלא תוכלי להגן עליהם. יכול להיות שהחלום מבטא את החלק שבך שמבקש ממך להיות ערנית, לשמור ולהגן על החתולים או שהוא פשוט מבטא פחדים וחששות שלך.
תמרול_ה*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי תמרול_ה* »

לאנונימה, מחשבות נוספות, כאמור, זו פרשנות בלבד ואינה "האמת" כלל וכלל.

אני נוטה לראות בדמויות בחלומות כמייצגות של צדדים פנימיים שלנו.
מכאן, הנמיה נתפסת אצלי כאיזה שהוא צד פנימי שלך, שמבקש שתכירי בו, שתשמעי אותו. כאשר את זורקת אותו מהחלון הוא בא מהדלת, אם לא תקבלי אותו בטוב, הוא יעשה צרות. בקיצור, הוא דורש ותובע את תשומת לבך.
מי זה? איזה שהוא צד שאת לא ממש אוהבת בתוכך.
ומה אפשר לעשות? לנסות לראות אותה כדמות שלמה, לשוחח עם הנמיה, לשאול אותה מי היא, האם היא צד בתוכך, האם היא מבקשת ממך משהו.
אולי יש משהו שאת צריכה לעשות, שירגיע אותה.

בהצלחה.
פלוני_אלמונית*

חלומות ומשמעותם

חלמתי חלום על אחי שהוא יושב במיטה בלבוש שחור עם כיפה שחורה ואמר לי בבכי חזק שהוא כייף וכואב לא הרגל ולא זוכרת מה עוד בבקשה תעזרו לי
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי נועה* »

סיוטים ברצף:
  1. הראשון שאני ביריד מעצבים ושם פוגשת חברה שלי ואז יש מעיין ריעידת אדמה מוזרה שבה הכל מסתובב כמו בקורסלה, אנחנו עומדות עם הגב לקיר, מחזיקות ידיים. אני מתפללת שרק המשפחה שלי תיהיה בסדר והיא אומרת נכון ואז שרק החברים יהיו בסדר והיא שוב אומרת אמן. אני אומרת בכל רם את האנשים שחשובים לי ואז כעבור מספר דקות הכל נעצר. אני רצה החוצה עם איזה אוברול סטרפלס וורוד (?) שמדדתי ,בלי שהספקתי להחליף לבגדים שלי ורואה את הילד שלי שאמור להיות עם אביו לבד משחק בחול, הוא אומר שבזמן הרעידה הוא שכב כמו עובר, אני מחבקת אותו והא אומר שהוא פחד שהיה לבד.
  2. שאני מתחשמלת ומבקשת שיעזרו לי להתנתק מהקבל שמדביק אותי ו 2 בוהים בי ולא עושים כלום עד שהתעוררתי
  3. מישהו שמחופש לכלב יורה בילד בן 4-5, שמחופש לצב מתווך אפס. זה מעציב אותי מאד. אחכ אני נוסעת עם הילד שלי לצפון הרחוק לצימר ובדרך מתחילים לפול טילים מהשמים ואני מבינה שאני צריכה עם הרכב לכוון את עצמי כדי שלא יפגדו בי ולא לעצור. כשאני מגיעה למרחב מוגן יש פעילות לילדים בגן בישוב
ואני יוצאת עם הילד שלי ומחבקת אותו וכולי רועדת מפחד והיסטריה. ואני מבינה שלא קלטתי בזמן הנהיגה כמה פחדתי.
אני חושבת שאני מבינה את החלומות, יצאתי מאיזון בגלל המלחמה וזה שאני צריכה לעבור דירה בעוד שבועיים ועדין לא מצאתי דירה בתקציב.
גם כן חופש גדול
פלוני_אלמונית*

חלומות ומשמעותם

חלום לפירוש

חלמתי שאני הולכת עם איזה עוד 2 בנות שאני לא מכירה ואומרת להם ללכת איתי בדרך יותר קצרה משלהן, הן רוצות ללכת בדרך אחרת ואני מתעקשת והן בכל זאת לא באות. בסוף אני הולכת לבד מהדרך שלי והיא ממש קשה כאילו ממש עלייה וקשה ללכת.. ובסוף העלייה אני רואה אישה זקנה אז שואלת אותה מאיפה הולכים היא מלווה אותי ובסוף נותנת לי חיבוק. אחר כך שאני מגיעה לאן שהייתי צריכה אני קולטת שהעגילים שלי לא עליי והיא פשוט גנבה נמני
פלוני_אלמונית*

חלומות ומשמעותם

זה אומר שהעקשנות שלך דופקת אותך במציאות :)
תמרול_ה*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי תמרול_ה* »

מחשבות שעולות מתחושות ראשוניות ואין בכך שום ניתוח מקצועי!

בחלום הזה, יש תחושה של התמודדות לא פשוטה שאת עוברת בחיים הרוחניים שלך.
הדרך שעשית היתה קשה.
הדמויות שפגשת היו כולן של נשים.
אני מאמינה שהדמויות עמן אנו נפגשים בחלומות הן בין היתר גם ייצוג של דברים פנימיים. לא רק.
לאור זאת, עולה שיתכן שיש מקום לעבודה על החיבור שלך עם הדמות הפנימית של האשה הזקנה הספציפית הזאת, עם ההקשבה והמקום שאת נותנת לה בחייך. האם היא דמות "טובה" עבורך או שיש בה צד נכלולי מעט? האם יש לה משהו לומר לך? באיזה מידה צריך לקבל את מה שהיא אומרת כפי שהוא...
וכן מקום לבירור מול הדמויות של שתי הבנות, לברר עמן, בשיח פנימי, מי הן עבורך, מה הן מייצגות בשבילך. אולי יש להן משהו לומר לך.
אולי הן צריכות לקבל את ההקשבה שלך, לצד הזה בתוכך.
זה חלום שמזמין הקשבה פנימית ויש לי הרגשה שזה עשוי להיות מקום לצמיחה נוספת עבורך.
(עצם החלום הוא כבר צמיחה בהתהוותה).
פלוני_אלמונית*

חלומות ומשמעותם

חלמתי שאני נושך שרשרשת של מגן דויד והרגשתי שננעלו לי השיניים ולא יכולתי לפתוח מרוב שכאב לי נסיתי להתעורר מהחלום ולא הצלחתי עד שנלחמתי עם עצמי
תמרול_ה*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי תמרול_ה* »

לפלוני האלמונית,
זה חלום שקשה לי להתיחס אליו בלי ההקשר, חשוב לי לומר שכל מה שאני כותבת זה רק אפשרויות לחקירה ולמחשבה על החלומות, ובשום אופן זו לא הפרשנות "האמיתית" או "הנכונה".

באופן אינטואיטיבי, שרשרת של מגן דוד מתקשרת אצלי לשרשרת הדורות, השרשרת שמובילה מעידן עידנים עד הלום וממשיכה הלאה.
הנשיכה הזאת אולי מדברת על קושי כלשהו אל מול שרשרת הדורות הזאת, קושי מול המורשת.
האם זו אפשרות שמדברת אליך?
פלוני_אלמונית*

חלומות ומשמעותם

חלמתי שחברה למקצוע אחות שהית אבדה שכנה שלי תחילה התעלמתי ממנה ולאחר שראיתי שהיא מנהלת מערכת יחסים עם תועלת עם חברה וילד אני מנסה לרצות אותה והיא מתעלמת ממני תחושה חזקה של אכזבה ופגיעה נפשית
פלוני_אלמונית*

חלומות ומשמעותם

חלמתי שחתולים נושכים אותי בכל הגוף
פלוני_אלמונית*

חלומות ומשמעותם

בעלי חלם על אמו שנפטרה שהיא היתה אצל רופא שיניים וכשיצאה אמרה לו לשמור על השיניים ונישקה אותו והלכה
חלומות_עניינים*
הצטרפות: 13 אוקטובר 2016, 14:42

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי חלומות_עניינים* »

חלמתי כבר כמה פעמים במהלך השנה שאח שלי וחברה ממש טובה שלי הם זוג.

בהתחלה חלמתי שאח שלי סתם הסיע אותי ואת החברה שלי לאיזשהו מקום ושנייה ביקשתי שיעצור לי בקיוסק והם נשארו לבד באוטו וכשחזרתי הם פתאום התנשקו.
אחרי איזה שבוע חלמתי שאני, אח שלי, חברה שלי, ועוד שתי בנות ישבנו ליד בית של אחת החברות שלי ואכלנו ושם הם סיפרו לנו שהם זוג רשמית.
בחלום השלישי ישבנו מלא בנות אצלי בבית גם החברה שאיתו בזוגיות הייתה ובדיוק הוא חזר מהצבא ולא כל הבנות ידעו שהם ביחד אז היא אמרה שהיא הולכת לשירותים (היא בעצם הלכה אליו) ופשוט לא חזרה.
ובחלום האחרון אני ואח שלי הסתובבנו בקניון ומסתבר שהיא עובדת שם באיזה חנות והוא אמר לי שהוא הולך אליה עד שאני ימצא מה לקנות ושבאתי הם צחקו והתנשקו ואני חשבתי עצמי כאילו איזה חמודים והם וזה היה לי נראה לי נומלי לגמרי.

הקטע הזה ממש מסקרן אותי אז מישהו יודע אולי לפרש את החלום הזה?
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי פלונית* »

הדף הזה עוד פעיל?
כבר כמה חודשים אני חולמת שוב ושוב על הריון ו/או לידה בווריאציות שונות, פעם אני בהריון מתקדם, פעם בחדר לידה, פעם זאת חברה טובה (שלא.. היא לא נשואה), פעם זאת דמות מהטלוויזיה וזה ישר מושך את תשומת ליבי בחלום..
בכל הפעמים אני מתעוררת בתחושה טובה מהחלום, באחת הלידות בחלום אפילו גיליתי שנולדו לי תאומים, מדהימים ביופיים (אני זוכרת לתאר את המראה של כל אחד מהם, והם לא דומים לי כלל..). הלידות תמיד קלות, לא מסתבכות, לפעמים אני לבד, לפעמים עם אמא שלי, לא זכור לי שהיה גבר בחלום מתישהו.
אה ולפעמים אני חולמת שאני "רק" בהריון, בלי להגיע לשלב הלידה עדיין.
למה הסימבול הזה חוזר כל כך הרבה פעמים?
אציין שאני לא נשואה, לא מתכננת ילדים בקרוב, אני בדיוק לומדת לתואר בלימודים אינטנסיביים, אני רוצה ילדים, אבל ממש לא בשנים הקרובות.
אני תוהה אם זה מסמל את הכמיהה שלי לילד.. כרגע זאת לא אופציה בכלל, ואני גם לא בגיל המתאים. בנוסף לכך אין מישהי בחיי שנמצאת כרגע בהריון..
אתמול למשל חלמתי שאני נמצאת בבית הורי, ויורד גשם בחוץ, כבר חורף בחלום. אני ואחי נקלעים לוויכוח, ואז מגלים להפתעתנו שהתחיל לרדת שלג. שנינו יוצאים למרפסת, מתענגים על הפיסות הלבנות, צוחקים.. אמא שלי מצטרפת אלינו, ואחרי כמה רגעים השלג נפסק ומתחיל גשם שוב ואנו נכנסים הביתה. בכניסה לבית אני פתאום מגלה שיש לי בטן הריונית ואני מלטפת אותה בחיבה, ואז מתעוררת.
אשמח אם למישהו/מישהי יש כיוון או הארה בנושא.
יולי_קו
הצטרפות: 03 אוגוסט 2014, 09:09
דף אישי: הדף האישי של יולי_קו

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי יולי_קו »

יתכן שההריונות הנעימים והלידות הקלות מייצגים תהליך בהתהוות אצלך, ואז סיום מוצלח של השלב הנוכחי, שמיוצג בלידה הקלה ובתינוקות המדהימים. כלומר- יתכן שהחלומות הללו קשורים ללימודים שלך, או לתהליך מוצלח בפן אחר של חייך, בלי קשר למשפחה-ילדים.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

הריון ולידה זה תהליך של יצירה והצמחה.
נשמע לי איכשהו שהחלומות האלה גם משקפים לך את הרצון / הצורך / היכולת ליצור דברים יפהפיים, וגם מעודדים אותך ללכת בכיוון.
תמרול_ה*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי תמרול_ה* »

הריון ולידה יכולים גם להיות הבשלה של תהליכים פנימיים, אשר מוליכים להתגשמות שלהם בעולם.
פלוני_אלמונית*

חלומות ומשמעותם

היי חלמתי על חבר של הבת שלי שאני רוצה לדבר איתו מבקשת ממנו ללכת איתי לאחד מין החדרים של הבית שלי ואנחנו נכנסים לחדר ורואים את אח של אמא שלי בחדר עם מכשירים שמתעללים במכות בילד ומבוגר שאני לא מקירה צורך נבהלנו מאוד ויצאנו מהחדר ואז דוד שלי יצא אלי ושאל מה ראיתי ואמרתי לו שראיתי שהילד צועק אבל אני לא מתערבת יש מצב שזה מגיע לו כי הוא בטח לא התנעג לא יפה והתעוררתי.?
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

חלום מפחיד ביותר! עזרה בבקשה אני עוד רואה את זה בראש ומדמיין!

טוב אנסה להתחיל.

אז ככה אמא שלי אח בן 20,אח בן 23 ועוד אח שלגביו אני לא כל כך בטוח אך הוא היה מעורב באיזושהיא דרך הוא נשוי כחודשיים ויש לו ילד בדרך בעזרת הבורא! יש לציין שאני חלש עד מאוד בדת.

מה שאני זוכר בחלום זה שאחי:20 מתעצבן כרגיל ומרים טונים על אמא שלי אני זוכר שהיא הולכת לחדרו והפעם כאילו גם הייתה לי הרגשה מוזרה לגבי העניין.

כאשר האח היותר גדול:23 מבין ויודע היטב את המתרחש. אני לתומי בסלון מנסה להבין להבין מדוע ולמה הם שלושתם בחדר ולדאבוני הרב אני רואה אותם ביחד כאשר אמא באמצעות זה הרגיעה את האח הקטן :20,בעוד שהאח היותר גדול:23 מצטרף אליהם..ואז האח הנשוי נכנס לתמונה! אבל רק ראיתי אותו והוא לא היה חלק מהמעשים הוא גם לא גר איתנו...היה קטע בבחלום.! אבא שלי כבר כמעט שנה לא בחיים..הוא היה חולה ממש נראה רבע בן אדם וכאשר בחלום הייתה לו יכולת תפקוד מלאה ואת זה אהבתי! בחלום כי הוא עזר ותמך והצליח לאיים פה ושם.היה עוד חלק בחלום העיניים שלהם היו ריקות מתוכן כאילו משהו ישב להם בתוך המוח ושלט בהם! ממש ככה..הבנתי שחייב לטפל בהם מיידית! התקשרתי לבריאות הנפש בכדי לעזור והם לא ממש התנגדו אחיי ואימי אני זוכר מלא אנשים בעיר יודעים על זה תקופה ולא סיפרו לי כלום,רק חיכו שאגלה זאת לבדי,אני זוכר היה עליי משקל יותר מציאותי ואמיתי מה שלא הרגשתי בחיים שלי ממש ממש אמיתי..אני בן 26 מודע לעצמי נורא זה קשור? בקיצור היה לי רכב ואין לי כרגע רשיון אך היה. אני בשלילה עקב שימוש בסמים מסוכנים..נכון להיום נקי למעלה מ 3 שנים.

אני הייתי בפסיכיאטרי עקב השישמוש..והיום אני אדם נורמטיבי מהשורה..בחזרה לסיוט האח הנשוי הוא בן 25 לא ציינתי..הבין הכי טוב לדעתי בחלום מה קורה ורק אני לא הבנתי כל כך איך מתקדמים משם ולאן..וברגע שהבנתי מה קורה אני זוכר שזה לא היה קל בכלל החלום היה ארוך נורא נורא אני זוכר מלא כי רק קמתי וישר להקליד אותו...בקיצור ממה שאני זוכר אני עם רשיון ורכב הגיעו אליי בריאות הנפש לא זוכר בדיוק איך ואני זוכר שנורא פחדתי מהם (כי יש לי טרואמה מהפסיכיאטרי) 3 פעמים אושפזתי לצערי אה ואני לא נוטל כדורים גם מעל 3 שנים...אני זוכר שדוקטור ת.גם היא הופיעה לי בחלום והכל התחיל להסתדר בכאילו לא באמת. הם גם היו צריכים לקבל זריקה שכביכול אז אני הייתי מקבל אני זוכר שהם נורא חששו מהזריקה ואני הייתי במקום המבין והאחראי והם בקושי התנגדו! הם תמיד שנאו אותי בגלל הסמים אבל השתנתי מלא אני בן אדם הרבה יותר טוב ממה שהייתי בעבר! הם הקשיבו להוראות דוקטור ת.שראתה אותי מתמודד עם כל זה לא האמינה שזה אני ממש חל שיפור לגביי אני זוכר שהחמיאה לי ואמרה כל הכבוד על המעשה ועל השינוי..ומכאן זה מתחיל נורא להסתבך לי בראש.

אני מודה ואודה אפילו באופן אישי אם יפרשו לי רק חצי חלום! תודה תודה תודה🙏🏻
פלוני_אלמונית*

חלומות ומשמעותם

שלום...בעלי חלם בלילה שהוא נמצא בים עם הילדה בת 3 הוא נכנס ךמים והיא ישבה על החוף.מרחוק הוא צעק לה לא להיכנס...והיה בקשר עין...פתאום הזיז את הראש לשניה...והילדה נעלמה ורק מהר החוצה והחל לחפש אותה לאןרך החוף...במהלך החיופש מצא תינוקת שהגלים כיבו אותה והיא הסתבכה עם המים ואז הוא מרים אותה וממשיך לחפש את הילדה...לאורך כל החוף....הוא כבר היה בלחץ וחרדה ואז פתאום מתא אותנה בגן שעשועים שהיה על חוף...החולם הזה האיר אותו בבהלה..מה זה אומר
ביישניתית*
הצטרפות: 16 פברואר 2013, 16:16

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי ביישניתית* »

חייבת לספר רגע על חלום שחלמתי היום - אני נמצאת בארץ, בשונית אלמוגים מדהימה עם מלא דגים ויצורים. המים מוארים בפנסים ויש המון אדם מסביב למים. זה גם לא חוף רגיל אלא טיילת מבוטנת שמגיעה עד למים. יש המון אדם שנמצאים שם ומתבוננים במים עושים על האש וכו. אני קוראת שזו הטיילת של חולון או משהו כזה ומזה מבינה שזה החוף בכל הארץ. אחר כך אני ממשיכה ללכת ומגיעה לאיזור של חברת סנו שעושה מבצע: היא שמה מלא בקבוקים של חומרי ניקוי במים. החומרים צפים והאנשים צריכים לאסוף אותם ואז זוכים בהם. זה מגעיל אותי מאוד. אחר כך אני יושבת על הטיילת ליד המים, באיזור חשוך בלי פנסים עם ההורים שלי (הורים גרועים ביותר) ואחי והבוס שלי לשעבר שהיה איש חלש ובוס גרוע. הוא פונה אלינו ואומר לנו משהו כמו - כל החיים האלה לא מרגישים לי כמו כלום. אני חי אבל כלום לא נוגע בי. אנחנו מסתכלים אחד על השני בהלם שאדם שאנחנו לא מכירים כמעט מספר לנו את זה. בשנייה שהוא מסיים לדבר הוא נעמד כדי ללכת לאוטו אבל מאבד שיווי משקל ונופל למים עם כל היצורים המוזרים. אני בהיסטריה ואחרי כמה זמן הוא מצליח לצאת ונשען על משהו שצף במים. המרחק לא גדול ואני חושבת שאולי נחכה שטיפה יתאושש ונציע לו לשחות אלינו עם עזרה שלנו. ואז אני חושבת שוב שהוא נראה ממוטט הוא חייב עזרה מקצועית ואני צריכה לקרוא למישהו שפשוט יחלץ אותו. אני מתרחקת כדי למצוא מישהו וקולטת שההורים שלי ואחי באו איתי. זה מעצבן אותי שלא נשארו שם לעזור לו בינתיים. אני מחפשת עוד קצת עזרה ולא מוצאת וחוזרת בריצה. עכשיו הוא כבר שוכב במים מתחת למצוף, כנראה לא היו לו כוחוחת להחזיק והוא נפל. אני בוכה.
פלוני_אלמונית*

חלומות ומשמעותם

חלום על בית כנסת
פלוני_אלמונית*

חלומות ומשמעותם

נכנסת לבית הכנסת שבו המון מתפללים
פלוני_אלמונית*

חלומות ומשמעותם

ובמקום זה ישנם 3 בתי כנסת
פלוני_אלמונית*

חלומות ומשמעותם

אני חולמת כל לילה שאני שוכחת את היום הולדת שלי ונזכרת רק תקופה אחרי מה זה אומר?
חיילת.*
הצטרפות: 31 מאי 2019, 08:00

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי חיילת.* »

חלמתי שקבלתי הענקת דרגה מאדם חשוב בצבא. קבלתי דרגה אחת מעל מה שיש לי עכשיו.
חלומות*
הצטרפות: 22 ינואר 2011, 18:17

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי חלומות* »

חלמתי שהלכתי עם ילד שאני מכירה לבית שלו וכשהגענו אמרתי לו שאני רוצה לחזור הביתה אז בדרך ראיתי מקום עם הרבה גמבות ובתוך השיח היה כמו מפלצת זרקתי עליה גמבה ובסוף זה היה אחי הקטן ואז ראיתי אותו פעמיים היה 2 אחים קטנים והיה אחד עם סכין הוא ניסה להרוג אותי והתכופפתי בסוף הוא תפס לי את הרגל ודקר אותה זה כאב לי גם אחרי שהתעוררתי אני מפחדת עכשיו מה החלום אומר
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי בשמת_א* »

ממה את מפחדת במציאות? האם היה לך ריב עם האחים הקטנים שלך?
מאמינה*
הצטרפות: 06 יולי 2008, 00:41

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי מאמינה* »

9 ימים אחרי לידה. חלמתי הלילה-
אני הולכת לטייל בים, ובאיזשהו רגע שמה לב שהתינוקת שלי לא איתי. אני לא יודעת איפה היא. חוזרת אחורה ולא מוצאת אותה. הכנתי איזה שני שלטים שכתוב בהם שאבדה תינוקת ותליתי על עצים. השלטים לא היו בכתב הכי ברור, וגם נכתבו על דפי טיוטה קמת מקושקשים כאלה.
יומיים אני ממשיכה בטיול כאילו כרגיל, ומאחורי הראש חש איזה מלשבה עמומה של מה עם התינוקת שלי? היא חיה?
אחרי שני ימים של טיול אני פוגשת באישה חרדית שמתחילה לדבר איתי ואני מספרת לה בבושה ובכאב מה שקרה לי. רק כשאני מספרת את זה אני מעכלת כמה זה חמור, וכמה התגובה שלי (לתלות שני שלטים מסכנים ולהמשיך בטיול) לא הולמת את המצב. ביקשתי מהאישה שתעשה איתי חסד ותבור לחפש אתי את התינוקת, והיא מסכימה. אנחנו ביחד חוזרות אחורה בטיול ואני מוצאת את התינוקת, בתוך עריסת בית חולים, שוכבת לה לבד בחוץ.
אני ניגשת לעריסה. להפתעתי התינוקת ערה וחיונית וגם מחייכת אלי. אני מלאת שמחה, לא מאמינה, מישהו טיפל בה והציל אותה!!!
שמחתי לא יודעת גבול. אני כל כך שמחה שההריון והלידה לא היו לשוא ויש לי את התינוקת שלי!!
עולה בי מחשבה מוזרה (בחלום)- שאם בבית חולים מישהו היה מעז לתת לה מטרנה הייתי כועסת בטירוף, ועכשיו אני מלאת תודה למי שנתן לה מטרנה והציל את חייה.
אני רואה גם שיש לה על הצוואר שרשרת עם חרוזים מפלסטיק, וצמידים בידיים. זה ממש נוגד את העקרונות שלי אבל מה עקרונות עכשיו- כמעט הרגתי את התינוקת, לא אתעסק עכשיו עם כן פלסטיק לא פלסטיק.
אני רואה שליד התינוקת יושבים כמה אנשים מהמשפחה מורחבת שלי. סבא שלי אומר לי שזה לא יפה שככה השארתי אותה. אני מנסה להסביר לו שלא נטשתי אותה, פשוט שכחתי ממנה. לא היתה לי כוונה רעה. אבל הוא לא כל כך מקשיב, גם לא כל כך שומע טוב, וממילא הטיעון הזה עלוב.
שאלתי את המשפחה מי טיפל בה כל הזמן, רציתי להודות לו, והם אמרו שיעקב.זה דוד שלי שמגדל זיתים וחיטה ומנגו וכבשים ועוד ועוד. זה הסתדר לי שמי שדואג ומטפל בכל דבר יטפל גם בתינוקת שלי. הרגשתי ממש עלובה בעצמי.
החלום לא לווה בהרגשה נוראית. זו הגיעה בבוקר. בבוקר הבנתי שזה היה סיוט מסויט מה שחלמתי הלילה.
צחי*
הצטרפות: 08 ספטמבר 2004, 12:47

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי צחי* »

יכול להיות קשר בין מה שכתבת באימפוטנציה ביתית לחלום?
אולי את מרגישה שאת צריכה נורא לנוח ,אפילו מהתינוקת, את זקוקה לחזור לעצמך, להרגיש את עצמך,ולכן התינוקת נאבדה,ואת,באפיסת כוחות,מאיזה מקום מעורפל, מבינה שזה לא תקין אבל אין לך כח,את שמה שני שלטים לצאת ידי חובה ומשקיטה את המצפון.הולכת לישון כמו יונה באוניה ,לא מעניין כלום מסביב.
אבל בתת ההכרה,את יודעת שיש על מי לסמוך,יש מסביבך משפחה תומכת (כן כן אולי גם הבעל)את יודעת שברגע האמת יעזרו לך ולילדתך.
אולי זה לא יהיה בדיוק בדיוק כמו שאת רוצה,אולי יתנו מטרנה ועוד כמה דברים שלא יהלמו במדויק את רצונך(אולי לא ינקו את הרצפה, את הכלים)אבל כשאת מוצאת את ילדתך בריאה ושלמה את מבינה שאת העיקר יש לך.
חלום טוב חלמת.
מאמינה*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי מאמינה* »

תודה על הפרשנות המהפכנית והחיובית.
הוצפתי דמעות כשקראתי אותה. באמת כדי ללדת צריך- לשחרר. וכדי לצלוח את התקופה הזאת שאחרי צריך להמשיך לשחרר, אחרת אף אחד לא יוכל לעזור ואני אשאר לבד.
בקשר למשפחה הגדולה שלי- אני לא בקשר, נפגשים בעיקר באירועים, אני גרה רחוק מכולם, אבל החוויה של ילדות עם משפחה גדולה, והידיעה האמיתית שבעת צרה יש מי שיציל אותי- אכן קיימת ונוסכת ביטחון.
תודה על הפרשנות החיובית, אני מאמינה שיש לחלומות כח גדול וגם לפירוש שלהם, ושמחה שיש לי עכשיו בראש גם מחשבה חיובית על החלום שלי. חלום טוב חלום שלום.
מאמינה*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי מאמינה* »

תודה על הפרשנות המהפכנית והחיובית.
הוצפתי דמעות כשקראתי אותה.
באמת כדי ללדת צריך- לשחרר. וכדי לצלוח את התקופה הזאת שאחרי צריך להמשיך לשחרר, וכאן העבודה.
בקשר למשפחה הגדולה שלי- אני לא בקשר, נפגשים בעיקר באירועים, אני גרה רחוק מכולם, אבל החוויה של ילדות עם משפחה גדולה, והידיעה האמיתית שבעת צרה יש מי שיציל אותי- אכן קיימת ונוסכת ביטחון.
תודה על הפרשנות החיובית, אני מאמינה שיש לחלומות כח גדול וגם לפירוש שלהם, ושמחה שיש לי עכשיו בראש גם מחשבה חיובית על החלום שלי. חלום טוב חלום שלום.
יולי_קו
הצטרפות: 03 אוגוסט 2014, 09:09
דף אישי: הדף האישי של יולי_קו

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי יולי_קו »

אני מפרשת לרוב את כל חלקי החלום (הדמויות, המקומות) כחלקים בתוכי, ואת החלום כמראה מסויימת לתהליכים ומצבים נפשיים. אם בחלום מופיע אדם מוכר או מקום מוכר אני בודקת מה התכונה שהאדם מיצג אצלי (דוג׳- מורה: זה שיודע, או מורה ספציפי שהיה נניח רע במיוחד, עדין במיוחד...). בית מיצג את האישיות בכללה (מרתף- תת מודע, עלית גג- אני עליון, סלון- האיזור הציבורי- מה שמראים החוצה, ....).

הנה הצעה לפירוש:
יש את התינוקת העדינה שבך שהולכת לאיבוד, ונשארת מלאת אמון, וסומכת על העולם שיציל אותה, והעולם אכן מציל אותה. את הבוגרת/ אמא שבך במצב מבולבל ושכחן, את הצד הבוגר והאחראי המתפקד בצורה יעילה גם בדברים שלא קשורים ישירות אליו (הדודים והסבים שדאגו לתינוקת). יש את הצד הנוזף, הצד המצטדק, הצד שיודע מה נכון ולא מקשיב לאחרים, הצד שמרגיש עלוב עם היכולת הנוכחית שלו, ועוד כמה צדדים שלא פירטתי. ממש תיאטרון שלם!
הנה המון צדדים שלך הביעו את קולם וסיפרו לך סיפור על המצב שבו את נמצאת היום.

אני בודקת באיזה מצב-רוח התעוררתי. מצב-רוח טוב- אני בשלום עם התהליכים הפנימיים. מצב רוח רע- יש קונפליקט בתוכי שכדאי לי לזהות ולפתור. את התעוררת במצב רוח טוב!

זה מדבר אליך?
פלוני_אלמונית*

חלומות ומשמעותם

חלמתי חלום רע יצאתי אני ועוד שני חברים למסיבה כזאת עם עפר ראיתי איזה אחד שמוכר לי אז רציתי להגיד לו שלום אז רציתי לצחוק עם אותו הילד שאני מכיר אז רצתי אחריו והוא ברח כולם חשבו שאני רץ להרביץ לו וזה בכלל לא היית הכוונה שלי אז ראיתי איזה שני חברה שרצים מאחורי ואמרתי להם לא הבנתי מה אתם באים איזה אחד צעק אני מחפש לריב למה מה הבעיה אז אחד החברים שלי צעק לו נו אני רוצה לראות, מפה לשם הוציאו אותם לבחוץ את שני החברה שרבו איתנו וחבר אחד שלי. אני רואה אותם פתאום מתחילים שוב לריב הם מתנפלים עליו על חבר שלי ובין רגע לרגע אני צועק שיפסיקו ופתאום שומעים שני יריות חזקות וכולם המומים ממה שהם רואים ואני מסתכל על חבר שלי כשעוד מקבל בעיטות לצלעות ומישהו יושב עליו והתגובה של חבר שלי ששכב על העפר הוא היה המום ואין כול כך תגובה ממנו וכשהם קמים הוא מסתכל הצידה ויורד לו דם מהפה ואני מתחיל לבכות כי הוא החבר אחד הטובים שלי.
אני הייתי בפנים בתוך המסיבה מסתכל עליו אשכרה מסתכל מאחורי שער כשעוד הוא רצה להגן עליי ויצאתי מפקיר ורואה אותו שכוב על העפר וכשהשומר רע את כול זה כי הוא לא ידע שזה מה שהולך לקרות הוא פתח את השער ואני רצתי לחבר שלי ואמרתי לו אני אוהב אותך סליחה.
צליל_לסקוב*
הצטרפות: 16 אפריל 2020, 12:21

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי צליל_לסקוב* »

היי שלום, סקרנית נורא מה משמעות החלום שהתעוררתי ממנו ברגע זה.
חלמתי שאני מגיעה לביקור רנדומלי בבית הוריי ושברגע שאני נכנסת גבר נאה ומנומס מודיע דירה דירה שעוד שעה מפנים את הבניין ואני רצה מהר לחדר שהיה שלי ומתחילה לארוז ומצליחה לארוז רק את הבגדים שלי, אחרי שסיימתי לארוז הגיע אותו בחור נאה לתוך הדירה ועובר חדר חדר ואומר עוד דקה מפנים את הדירה, אני באותו הרגע מבקשת ממנו עוד קצת זמן כי לא הספקתי לקחת הכל אז הוא עונה לי אם היו מכנסים ועדה על כל הבעיות לא היו מפנים את הבניין ועכשיו את חייבת לצאת, אז אני קמה, לוקחת על עצמי את כל התיקים ומתחילה לצאת ובדרך החוצה אני רואה שאמא שלי לא פינתה את רוב הדברים אז אני שואלת אותה למה את לא לוקחת את כל זה אז היא עונה לי זה לא באמת חשוב אז אמרתי אולי אני אקח את כלי המטבח אליי הביתה ולא היה לי מקום ביידיים אז ויתרתי, במקביל הבחור הנחמד מתחיל לכבות את האור בכל הבית והוא לא הצליח לכבות את הטלויזיה אז באתי לעזור לו והדרך היתה הרבה יותר מסובכת משזכרתי אז אני מורידה את כל התיקים ממני וממשיכה לנסות ותוך כדי כל שאר בני הבית נכנסים הביתה ועומדים ומסתכלים, זורקים הערה וממשיכים להסתכל עכשיו אני הגעתי לפתרון והבנתי שזה רק עניין של זמן עכשיו ותוך כדי קלטתי שהבחור הנחמד הדליק את האורות בשאר הבית אז שאלתי אותו למה אז הוא הסתכל עליי בחיוך והתעוררתי.
אלמוניתה*
הצטרפות: 18 מאי 2004, 18:26

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי אלמוניתה* »

חלמתי שמישהו מפורסם שנפטר (קמרון בויס) בא אליי הביתה למסיבת גג ואני וחברות שלי התארגנו למטה וכל פעם שעלינו הן שאלו אותי את מי את מחפשת ו״שכחתי״ את השם שלו אז אמרתי את הכפרה שלי (או כל מיני אחרים, זה חזר על עצמו כאילו בכל יום יש שוב את המסיבה)
דיסי_אלמונית*
הצטרפות: 18 דצמבר 2020, 09:16

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי דיסי_אלמונית* »

חלמתי שזרקו עלי סכין פגע לי קרוב ללב
זה כאילו רצה שאני אגע וארגיש את הקצה של הסכין
ופתאום יצא לי דם מהפה נחנקתי והפסיק .
אני מתה לדעת מה המשמעות של זה
ראנה_לוונטינה*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2012, 13:44

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי ראנה_לוונטינה* »

אני,,אתה, ושני ילדים, הולכים לאכול גלידה.
זה היה חלום משמח.
אני*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2001, 17:25

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי אני* »

היה טעים?
פלוני_אלמונית*

חלומות ומשמעותם

?
ראנה_לוונטינה*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2012, 13:44

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי ראנה_לוונטינה* »

היה משמח.
זה מספיק.
פלוני_אלמונית*

חלומות ומשמעותם

חלמתי אחותי שנפטרה לפני כשנתיים וו10 חודש
שאשאירה ילד אחריה ואני מגדלת אותו כמו שהיא הייתה רוצה שאגדל אותו
בחלום היא מופיעה כשהיא נמצאת בקבר ומזיזה את הרגליים ומבקשת לחבק את הילד שלה לידי ואומרת לי שהיא אמא שלו ואני מסרבת להקשיב ומרחיקה אותו ממנה מה זה אומר אני אשמח לעזרה דחופה
שליחת תגובה

חזור אל “חלומות”