חלומות ומשמעותם

אנונימי

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי אנונימי »

/בדף זה חולמים משתפים -- ואחרים מציעים משמעויות. יש עוד דפי חלומות בנושאים ספציפיים - ראו מדור שינה
הדף נערך ע"י עורכת עם ערכים משילוב הדפים החלומות שלנו, חלומות ומשמעותם, חלומות מוזרים
הנושא עלה אצלי בזמן האחרון,וחיפשתי פה דף בנושא ולא מצאתי.אז אני עושה מעשה(אנא עדכנו אותי אם אכן קיים דף בנושא),וניראה לי מענין לשתף בחלומות,אולי יש כאן גם כמה אנשים שמבינים בפירושים(לאחרונה ניתקלתי בכמה רוסיות שמפרשות חלומות)אך מענין שלכל חלום היו לכל אחת פירושים שונים...אז נא לקחת את זה בגדר המלצות...זהו,בנתיים,מקווה לשיתוף פעולה|L|
(אלה מעיין)
חשבתי שזה יהיה נחמד, אם יהיה מקום בו נוכל לכתוב את החלומות שלנו (ולא רק חלומות רעים, חלומות בהריון וכו').
האמת שהצורך הוא קודם כל שלי, כי אני רוצה לכתוב חלום שחלמתי הלילה.
זה מקום בשביל כולנו לספר, לחלוק, לכתוב תגובות, פרשנויות (מענייניות ;-) ) וגם לרקום חלומות (ורד לב)
חלום של במבי ק -- על קניית בגדים בקניון בעולם הבא ביער קסום
אני הולכת ביער קסום, ביציאה מהיער יש קניון גדול. אבל משהו ביער ובקניון הוא לא מהעולם הזה. הצבעים עזים, נוצצים ובכלל לא "עירוניים". אני נכנסת לקניון והחנות הראשונה היא חנות בגדים. אני רואה את מיכל ניב (ז"ל) בחנות, היא מוכרת את הבגדים שהיא מעצבת, זאת החנות שלה. אני מבינה שאני בעולם הבא. מכיל נראית שמחה (הכרתי אותה במציאות), ואני מאוד מאוד שמחה לראות אותה. היא לובשת שמלה צמודה שאני מכירה שהיתה לובשת פעם (או לפחות ככה נדמה לי בחלום) והיא נראית מדהים. אני שואלת מה נשמע והיא אומרת שטוב. וזה כל כך משמח אותי, כי אני זוכרת שהיא אחת שתמיד היה ברור שלא טוב לה. אבל העיצובים שלה לא מוצאים חן בעיניי. יש שם חצאיות מיני שאני ממש לא אוהבת, עם קפלים קצת דביליים. כאילו מין טרנד לא ברור. ואז אני מוצאת מכנסיים מדהימים. מקורדרוי. האורך 3/4. יש משהו בגזרה שלהם שאני פשוט יודעת שהם נועדו בשבילי. אני מודדת את המכנסיים והם נראים לי נורא יפים. אני רואה שיש בהרבה צבעים. אני מוצאת זוג בצבע ורוד עתיק שאני מאוד אוהבת. מודדת. יש להם גזרה מדהימה. אני מסתכל מכל הצדדים, אבל פתאום הם נראים לי ממש לא יפים על הגוף, ואני מתבאסת מאוד כי מאוד בא לי לשמח את מיכל ולקנות ממנה הרבה זוגות מכנסיים, שעד לפני דקה היו נראים לי הכי מדהימים.
ומשמעותו
לי ניראה שטוב שהמכנסיים לא מחמיאים לך זה אומר שניצלת ממשהוא,רק בריאות
(הציעה: מירית שיר)

חלום על צפרדע
מישהו יודע מה פירוש צפרדע בחלום? חלמתי בלילה אחד שכל הבית מתמלא צפרדעים ירוקות עם כתמים ובלילה אחריו שאני מחזיקה צפרדע ירוקה חלקה מהידיים וכאילו עוזרת לה ללכת, לידה עמדה צפרדע עם כתמים, כמו מהחלום מהלילה הקודם.
ומשמעותו
הצעה מס' 1:
אני לא יודע בדיוק מה הפירוש של צפרדע אבל באופן כללי חיות מסמלות אינסטנקים או רגשות בסיסים בתוכנו, תנסי לחשוב מה מסמלת בשבילך צפרדע...
צפרדעים מופיעות בכמה סיפורים מיתיים, אחד מהם הן עשר המכות של מצריים, שאחת מהן היא מכת הצפרדעים, סיפור נוסף הוא על הנסיך שכושף והפך לצפרדע ורק באמצעות הנשיקה של הנסיכה הוא שב להיות נסיך.
אם ננסה להקביל בין הרעיון של הסיפורים הללו אל חלומך, אפשר לראות שאת חולמת על איזושהיא בעיה או דילמה עמוקה שממלאת אותך ומעסיקה אותך מאד. הבית הוא התת מודע והצפרדעים המוכתמות מסמלות את המחשבות או הרגשות שקשורים לבעיה שאיתה את מתמודדת. ביום שאחרי כן ישנה התקדמות, את מוצאת בעצם דרך להתמודד עם הבעיה, את הפתרון מסמלת הצפרדע ללא הכתמים שאותה את מלמדת ללכת (בדומה לנסיך שרק באמצעות הנשיקה חוזר להיות נסיך). החלום שלך אפילו מעמיד בפניך את הפתרון אל מול הבעיה עצמה שאותה מסמלת הצפרדע המכותמת מהחלום הקודם...
מקווה שזה עונה על משהו...
(הציע: טנא טאו)

טנא טאו - וואוו. שפכת לי אור על הדברים (החולמת)

הצעה מס' 2:
צפרדע מסמלת גם טרנספורמציה,שינוי...
העובדה שהן מילאו את הבית מייצגות איזה שינוי מהותי שאת עוברת.
בתחושה שלי זה קשור לאיזה התנקות שאת רוצה לעבור (מכתמים לחלק...).
(הציעה: הקוסמת מארץ עוץ)

חלום של "חולמת" על מנהרות שמתפצלות ופחד ליפול למים
אני בדרך כלל לא זוכרת חלומות. אבל בלילה האחרון חלמתי חלום ואני זוכרת אותו לגמרי ונזכרת בו שוב ושוב במהלך היום, כאילו הוא מנסה להגיד לי משהו...אבל מה?
מה שבתוך סוגריים, זה דברים שאני מוסיפה כהערות. כל מה שלא בתוך סוגריים זה החלום עצמו, גם זכרונות שאני כאילו זוכרת בחלום...
וזה החלום:

יש מערכת תעלות (מנהרות) תת קרקעיות רחבות שמתפצלות מהירקון בת"א, ושניתן להגיע איתן, בסירות, לכל מיני מקומות בת"א. ויש גם מסלולים תיירותיים (הערה, אני זוכרת שחלמתי כבר בעבר, לפני מספר שנים על המערכת הזאת).
יצאנו ליום כיף / גיבוש עם קבוצת נשים שאני מכירה אבל לא מאד. (לא יודעת באיזו מסגרת, אולי עבודה חדשה, אולי מפגש של אחת מהקהילות הוירטואלית שאני שייכת אליה...) בתכנית, שייט במנהרות עד לתיאטרון והצגה. טוב, מתחלקים לסירות, שטים ומשתטים. קצת נתקעים בגדה, קצת נתקעים בסירות הסמוכות, צחיקים ודחקות. אני קצת חוששת, כי אני זוכרת מילדותי הרחוקה בת"א (ילדותי באמת היתה בת"א) שהיו כמה מקרים של ילדים שנפלו למים וחטפו מחלות קשות. צריך לזכור שמדובר במים מזוהמים. אבל השאר לא חושבים על זה, אבל לא רוצות להרטב בגלל הג'יפה, ואח"כ יש עוד הצגה...אני מתרשמת מכך שהמקום עבר שיפוץ רציני מהפעם האחרונה שהיתי בו עם בה"ס. יש צמחיה, יש ציורי קיר, רציפי עגינה, שילוט, מושקע.
אנחנו בתעלה שמובילה לתאטרון, בסוף התעלה יש התרחבות, כאילו בריכה, ורציפים מקיפים אותה מלפנים ומשמאל. כולם מגיעים לרציפים ויורדים מסירות, אווירה טובה. בשלב הזה כל אחד בסירה שלו. אני מתקרבת לרציף ופתאום מרגישה זרם מים שסוחב אותי ימינה. (כמו בפארקי מים, באבובים וכו שמנסים להגיע למקום אחר והזרם סוחב אתכם שוב ושוב לאיזו פינה). כולם צועקים לי, עזבי, תקפצי מהסירה! אבל אני לא רוצה להכנס למים המטונפים, ובטוחה שאצליח לחזור באיזשהו שלב, או שאחד העובדים יעזור לי לחזור או משהו כזה. פתאום אני קולטת שאני נסחפת למפל. אני שומעת שמישהי מאחורי רצה אחרי במים לכיווני, אבל אני מסתכלת קדימה. ממש כשאני עומדת בראש המפל אני מרגישה אותה תופסת אותי בכתפיים. ובאותו הזמן, אני בראש המפל וקולטת שזה מפל סופר גבוה ושתחתיתו ריקה. ז"א שאני לא אפול למים אלא על בטון. והיא נופלת יחד איתי במפל כשהיא אוחזת לי בכתפיים ואני אפילו לא יודעת מי היא. ושתינו מתות. אני מתעוררת...(ניסיתי לחזור לישון ולהמשיך לחלום...מעניין מה קורה כשמתים...אבל לא הצלחתי).

וזהו.

מה אתם אומרים?
ומשמעויותיו
הצעה מס' 1:
טוב, יש פה כמה דימויים כאילו "סטנדרטיים", אבל אני אציין מה הם אומרים לי, בכל אופן, למרות שכמובן החלום הוא שלך :-)
  1. מנהרות שמתפצלות: כמו החיים, שמתפצלים בכל פעם שאת עושה בחירה. לאן החיים (הזרם) לוקחים אותך, איזה בחירות את עושה בחיים, ואיך החיים היו ממשיכים אלמלא, וכן הלאה.
  2. פחד ליפול למיים: פחד לאבד שליטה (בחיים), פחד "לזרום", לשחרר.
  3. המקום עבר שיפוץ: שיפור בחיים? החיים נראים יותר טוב מאשר נראו בילדותך? יש לך אולי יותר שליטה על חייך (שלטים)?
  4. הזרם לוקח אותך למקום לא טוב - שוב הפחד לאבד שליטה עולה.
  5. מישהי שרוצה להציל אותך ומתה איתך: וואו, לא יודעת, אבל זו ממש הקרבה יפה שעשית :) את יודעת שיש שאומרים שבחלום את גם את, וגם היא, וגם המפל, וכן הלאה... מאחור זה כאילו מין העבר, אולי.
אם אני אמשיך ואקח סיכון, הייתי אומרת שאת אדם שאוהב להיות בשליטה, אבל לאחרונה החלטת "לזרום" באיזשהו עניין, לסמוך על מישהו אחר שיחליט בשבילך לשם שינוי, ושחשבת שאת בסבבה עם זה, אבל בתת מודע את חוששת שהוא הולך להרוס הכל, והיית רוצה לחזור לאחור בזמן (מגיעה מאחור), אבל חוששת שכבר מאוחר (המפל) והכל אבוד.

(מרגיעון: תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר)
(הציעה: טליה אלמתן)

הצעה מס' 2:
אני אוהבת לאתגר את החולמים בשאלות, ולא בתשובות,
זה בסדר מצידך?
בגלל שאני מאמינה שהתשובות נמצאות אצלך, ואנחנו יכולים לעזור ולכוון...אבל האסימונים יפלו אצלך.

אז כמה שאלות:

אם היית צריכה לתת כותרת לחלום, ממש בכמה מילים, מבלי לחושב, אסוציאטיבי לגמרי
( נניח שהיית צריכה להעביר לי ב סמס את החלום, בשורה אחת) -
אז מה הייתה הכותרת? איך היית מכנה את החלום?

שאלה נוספת-
היה המון אקשן בחלום, דרמה... האם זה מתאר משהו מחייך, הדרמה? האקשן?

ועוד אחת-
מה הרגשת בחלום, את זוכרת עם איזו תחושה התעוררת?
ועוד אחת ודי...-
ונניח שכן היית נופלת למים המטונפים, מה היה קורה?

ועכשיו לא שאלה, אלא הצעה-
את יודעת שקרל יונג, מצא שמים, לרב, ב 90% מהחלומות, הם סימבול ל- רגש או רגשות.

מכאן שמים מטונפים - מסמלים בדר"כ רגשות בסטגנציה ( רגשות ש"עמדו" הרבה זמן, משהו לא נקי).
לא תמיד, אבל מנסיוני בעובדה ע חלומות,
יונג די צדק...

לילה טוב,
חלומות נעימים.
(הציעה: רונית נשר)

הצעה מס' 3:
די בנאלי אבל: קונפליקט בין ללכת עם הזרם, לעשות מה שכולם אומרים, או לבחור דרך שאינה מיינסטרימית עם ה"סכנה" שבכך. נורא באופני, לא?
(הציעה: אום אל קיצקיצ)

חלום של "חולמת2" על משקפיים שנפלו לאסלה
אתמול חלמתי חלום מוזר
בחלום הייתי עם הילד הצעיר שלי, הוא בן שנתיים עכשיו אבל בחלום הוא היה יותר קטן ושכב בעגלה. היינו במקום זר, נדמה לי שהסיבה שהיינו שם זה בגלל הילדים היותר גדולים שלי, אבל לא בטוחה. ההתרחשות היתה בחוץ, בטבע. בכל אופן, נכנסתי איתו עם העגלה לשירותים, שהיו בחדר בנוי. החדר היה גדול יחסית לשירותים אבל מאד מטונף. האסלה היתה ממש מוזרה - כמו מן 'קערה' שקועה ברצפה, ומלאה מים עכורים. נורא נזהרתי שהמכנסיים שלי לא יתלכלכו. כל כך נזהרתי בזה, שתוך כדי שהתלבשתי בחזרה, המשקפיים שלי נפלו לתוך האסלה. אי אפשר היה לראות אותם מרוב שהמים היו עכורים, ואני נכנסתי לפאניקה. לא ידעתי מה לעשות, כי ידעתי שאם אכניס יד לחפש אותם משהו רע יקרה, איזה זיהום.
בעלי הופיע, ואמר לי מה הבעיה, אני אכניס את היד ואחפש אותם. לפני שהספקתי להסביר לו שאי אפשר כי משהו רע יקרה, הוא הכניס את היד ומישש והוציא רק חלק אחד מהמשקפיים (את אחת הידיות). הבנתי שהמשקפיים אבודים.
ואז התעוררתי בהרגשה של בהלה, פחד.

כדי להקדים תשובה לשאלה, כותרת: היסטריה המשקפיים נפלו לשירותים
מאד מעניין מה שכתבת רונית לגבי מים עומדים. איבדתי את הראייה הצלולה בתוך ביצת הרגשות הבלתי פתורים?

נו, תעזרו.
ומשמעותו
חלום על שירותים מייצג בד"כ צורך לשחרר...
לדעתי, את עומדת בפני מצב שתצטרכי להתבונן בו בלי תווך של משקפיים, כלומר בצורה בלתי אמצעית.
ותצטרכי לעשות את זה לבד לגמרי, אפילו בעלך כפי שאת חווה אותו, לא יוכל לעזור לך בזה...
בהצלחה...
(הציעה: הקוסמת מארץ עוץ)

פלונית חולמת על שיניים נופלות
תגידו, מישהו יודע מה זה אומר שיניים נופלות?
אני כבר חולמת על זה כמה פעמים וזה מאד מטריד אותי.

בחלום אחד-
חולמת שאני בבית גבוה גבוה, כאילו בית שלא ממוקם על אדמה כלשהי
( וזה מוזר מאד, כי כל חיי גרתי על אדמה, ואני אוהבת אדמה)
ואז שמה לב שחלק מהשיניים שלי נופלות,
ואני נבהלת מאד, ממש בפאניקה.

בחלום אחר, אני סתם ישנה כנראה, או שוכבת במיטה חצי שינה, ואז שמה לב שבעצם אין לי שיניים, כי הם נפלו לי.

ובעוד חלום, שהיה אתמול, ואז כבר אמרתי שאני חייבת לשים לב לזה, כי זה חוזר על עצמו-
חלמתי שאני בטיול בואדי תמר, ותוך כדי הטיול, עם חברים ובעלי, בעלי אומר לי-
תיזהרי, נופלות לך השיניים, ואז אני רואה שיש שיניים שבאמת עומדות ליפול.

מה זה יכול להיות????
חיפשתי באינטרנט ולא מצאתי תשובה.

( ולא, אני לא בת 80 עם שיניים תותבות, והשיניים שלי אחלה...רק בת 24.)
ומשמעויותיו
הצעה מס' 1:
אני אל יודעת המ זה שיניים,
פעם שמעתי שזה שינוי...אבל לא ממקור אמין, אז לא יודעת.
(הציעה: הלילה חלמתי)

הצעה מס' 2:
שמעתי ששיניים זה היכולת לנגוס בחיים.
אולי זה יעזור...
(הציע: אולי)

חיזוק להצעה מס' 2:
שמעתי ששיניים זה היכולת לנגוס בחיים.
כן, גם אני שמעתי.
וגם שמעתי בסדנא ששיניים זה השער להזנה שלנו.
זה המפגש הראשון עם האוכל, ההזנה שלנו.
(קרן גי)

ועוד שיתוף בנושא:
פלונית חולמת איזה קטע, גם לי יש כל כמה זמן חלומות על שיניים שנופלות, רק לפני כמה לילות היה לי שוב כזה חלום...
אני לא זוכרת לפרטי פרטים, אבל אני זוכרת שבחלום חשבתי לעצמי "אוווף, עוד פעם מתחילות ליפול לי שיניים...?", כאילו שזה כבר קרה לי פעם...
(וגם אני רחוקה מלהיות בת שמונים עם שיניים תותבות... (-: )
(שיתפה: דה דה)

ועוד:
שיניים נופלות
אכן חלום נפוץ מאווווווד
(קט קטית)

ועוד:
לגבי שיניים שנופלות:
יש עוד זווית ראייה על שיניים שנופלות בחלום :
כביטוי לאגרסיה מודחקת, כעס, זעם או תיסכול שלא באים לידי ביטוי ( לעיתים בגלל פחד).
מכירים את הביטוי "אין לו שיניים"?
ודוגמא נוספת-
חשבו על ילד שרק התחיל לדבר, קשה לו לבטא את רגשותיו, אז בגן, אם הוא כועס או מתוסכל,
ומרגיש לא מובן - ייתכן שהוא ישתמש בשיניים שלו...כדי לבטא את התסכול, ויביע זאת ע"י נשיכה של הילד שעומד הכי קרוב אליו...
( זה לא אומר שכל הילדים נשכנים, כמובן!).

אבל חשוב לזכור שמעבר לסימבול כדאי לשים לב לתחושות שעולות בחלום, ולא רק לתיאור עצמו.
(רונית נשר)

חלום של אבא של פלונית על אוטובוס שבורח
אבא שלי חולם כל הזמן
על אוטובוס שבורח לו.
יש לציין שהוא נוסע לעבודה בהסעה - באוטובוס ,הוא חולם כמעט כל יום אפילו בצהריים
שהאוטובוס בורח לו
יש רעיונות?
ומשמעותו
הרעיון שעלה לי ( בשיטת האסוציאציות החופשיות) -
זה - אולי הוא מפחד "לאחר את הרכבת"...
או - מה הוא לא מספיק בחיים, או למה הוא חושש שהוא לא יספיק?
(הציעה: קרן גי)

חלום של ורד לב על טיסה לחו"ל ותינוקת שנשארה מאחור
חלמתי הלילה שאני טסה לניו-זילנד דרך אוסטרליה.
אני זוכרת שהייתי בשדה תעופה ופגשתי חברת ילדות (שאני בקשר איתה עד היום) ודיברנו ואז כל אחת הלכה לדרכה. אח"כ חשבתי שלא שאלתי בכלל לאן היא טסה.
הדבר הבא הוא שאני על המטוס, בשורה הראשונה, צמודה למסך ההקרנה.
התחילו להקרין משהו ואני בינתיים שומעת אנשים אחרים במטוס מדברים ומשהה את קולה של חברתי. קטעים, גם היא טסה לשם!
מפה העלילה ממש מתחילה להתבלגן- איכשהו מתחיל לרדת גשם, ובגגל שרק התחלנו לנוע (עוד לא ממש טסים), אנחנו נרטבים ואז מוצאים עצמנו מחוץ למטוס, כי הוא כאילו עוד לא קיבל אישור לטוס, אז אני איפושהו על הכנפיים. הגיוני לא? בחלום זה היה הגיוני לחלוטין!
איכשהו מסתבר לכולנו (!) שאנחנו "רק" 6 אנשים על המטוס ואני מזהה חברת ילדות נוספת (שאני לא כ"כ בקשר איתה) ביניהם.
מתישהו המטוס ממש מתחיל לטוס ואז אני מתחילה לקלוט מה עשיתי.
אמנם את הנסיעה הזו תכננתי כבר מזמן, אבל קרו דברים בינתיים- ילדתי ויש לי תינוקת. איך לעזאזל אני טסה בכלל? מה דודו יעשה איתה עם אוכל והכל? איך לא חשבתי על זה בכלל? היא תצטרך להפסיק לינוק, כי אני איננה. והיא כ"כ קטנה (6 חודשים) והרי תכננתי להניק עד גיל 3 בערך. איזו טפשה אני! ואיך הם בכלל העלו אותי על הטיסה, הרי לא עשיתי confirmation, טוב, אולי בגלל שיש כ"כ מעט אנשים. ואיזה קטעים איתי, יומיים לפני זה היה לי קשה להשאיר אותה אצל הוריי לשעתיים וחצי (לראות סרט) ועכשיו אני עוזבת אותה לכמה חודשים (לפחות). אולי אפשר לרדת עכשיו, מה אכפת לי כמה זה עלה, אני רוצה לחזור!!!
מתישהו אני שואלת את האחרים אם זה נראה להם הגיוני שיוצאת טיסה של 6 (!!!) אנשים ועוד לאוסטרליה וניו-שילנד ובמטוס ג'מבו (בלי עצירות ביניים) וכולנו (חוץ ממני) צוחקים על זה (ישראלים, לא?).
אני תופסת את חברתי ושואלת אותה אם כל זה אמיתי, או שאני חולמת והיא אומרת משהו כמו היום יום שלישי ה- 15 בחודש, אז זה אמיתי לא?
ואז...לרווחתי....התעוררתי לקולותיה של אומני המתעוררת ב-7 בבוקר, יום שבת וישר עטתי עליה בחיבוקים ונשיקות ונשמתי לרווחה.
אני חושבת שהלב שלי עדיין פעם במהירות!

הטיסה הזו לא הייתה קלה בכלל!
ומשמעותו
הממממ... אפשר להציע פרשנות? אם אכן רק לפני יומיים השארת את אומני אצל הורייך לשעתיים וחצי והיה לך קשה (או שזה לא היה במציאות, אבל משהו דומה כן, קושי אחר להשאיר אותה), אולי את חווה את תחושת הקושי הזו? מעבדת את הרגשות הסותרים, הקלה וחופש ולעומתם תחושת אשמה ונטישה, שחשת כשהשארת אותה אצל הורייך? אני בכיוון?

גם לי יש חלומות דומים, אבל את שלי אני ממש לא מצליחה להבין, ושלך נראה לי פתאום נורא פשוט! ושאלה קטנה - האם יצאת והשארת אותה מתוך רצון אמיתי שלך, או מתוך הענות ללחץ מבחוץ, של דודו לצאת קצת או של הורייך "לשחרר את הילדה" או משהו דומה? כי כשאני חושבת על החלומות הדומים שלי, נדמה לי שהם קשורים לפעמים שבהן עזבתי לא בלב שלם, אבל אני ממש לא בטוחה.
(מיכל מ)

גם לי היו חלומות דומים בהנקה ונראה לי שפרשנות של מיכל היא ממש גאונית :-) (אלונה רוטר)

ורד לב: האמת היא שזו לא ממש חוכמה, כי יש לי פרשנות מלאה לחלום הזה. זה קשור גם לקורס שרציתי לקחת (שהוא כנראה ה"ניו-זילנד") ולהשאיר אותה שעתיים אצל הוריי היה באמת קצת קשה (בשבילי יותר, כי היא פשוט נרדמה...).
הבנתי דיי מהר שזה ממש מוקדם לי להשאיר אותה למשך יום שלם בשביל ללמוד משהו (גם אם זה להיות יועצת הנקה, מצחיק, לא?) ודיי שחררתי את זה.
בכלל החלום ממש עזר לי to wrap it up היטב!
יפה מאד מיכל מ , שיחקת אותה!

חלום של "אני" על דלתות הפוכות
חלמתי שבמקום עבודתי הדלתות לחדרים נמצאות לפתע בצד המנוגד לצד המקורי. אני מופתעת מאוד ומתעוררת בבהלה למראה השינוי. מה פירוש ההיפוך בכיוון הדלתות?
ומשמעותו
לאני
ההיפוך בדלתות מראה שכנראה מחכות לך הזדמנויות לקידום דוקא ממקור שלא חשבת עליו. כדאי לפתוח את הראש ולהפתח לדברים חדשים ומדהימים שעשויים לקרות לך שם. הכל הולך להיות הרבה יותר קל ממה שהיה עד היום וממה שאת חושבת. ככה סתם מהאינטואיציה.
(הציעה: שירי בן דב)

אני:
שירי תודה על הפירוש!

עוד חלום של "אני" על אמא שלה בקרקעית של אגם מלאכותי ריק
אני ואמא שלי, ששוהה מזה שנתיים בבית אבות ונמצאת במצב דכאוני, עומדות במרכז קרקעית של אגם מלאכותי, כאשר הוא ריק ממים. התחלנו לצעוד לקצה האגם,בכיוון כמו לשעה עשר בשעון. לא דברנו בינינו ורק הלכנו שלובות ידיים בשקט. אני זוכרת שהייתי מופתעת מהמקום בו אנו נמצאות ושהכל ריק מסביב. התעוררתי אחרי מספר צעדים שעשינו.
ומשמעותו
אני,
ברור שהאגם היבש הוא הדיכאון /המצב שאמא שלך נמצאת בו. זה שאת הולכת איתה שלובת זרוע משם החוצה מראה על המסירות שלך כלפיה ועד כמה את מעוניינת לעזור לה לצאת מהמצב שבו היא נמצאת. לא ברור לי כיוון השעה 10. הזהרי שלא להזדהות איתה יותר מידי כדי לא להפגע בעצמך.
(הציעה: שירי בן דב)

חלום של "בדרך" על אשפוז בבית חולים
אני חלמתי שמאשפזים אותי בבית חולים (לא זוכרת למה) ואני רוצה להשתחרר. אז מגיע רופא/אח ומודד לי חום, והמדחום מראה על 46 מעלות... הוא אומר לי שעם חום כזה אני לא יכולה להשתחרר. זה נראה לי מוגזם, ואני מאלצת אותו למדוד חום לעצמו. גם אצלו זה מראה 46 מעלות, ואז אני מבינה שבעצם מנסים לשקר לי רק כי רוצים שאני אשאר שם. לבסוף אני הולכת משם.
זה כנראה מתחבר לי עם כל הלבטים בנוגע ללידה בבית או בבית-חולים...(אפשר להבין מה הגישה שלי כלפי המערכת הרפואית הציבורית, לא?!).
ומשמעותו
בדרך, נשמע שאת מוכנה ללדת כמו שאת רוצה...בבית חולים או בבית, זה לא משנה, העיקר שאת כבר יודעת שאת הבוסית של הענין, את המלכה, וכבר תדעי לדאוג שיעשו מה שאת רוצה ודורשת.
(הציעה: פלוני אלמונית

חלום של פלוניטה על בחירה לברוח מסיטואציה מלחמתית
חלמתי שמישהו שהיה בעבר מדריך שלי משכנע אותי ועוד חבר'ה מהגרעין שלי לצאת לאיזו שליחות תנועתית בצפון הארץ. אני נפרדת מכולם בתחושה רבה של שליחות והתרגשות גדולה מורגשת באויר. כשאנו מגיעים לשם מחכה לנו בחורה, הקרקע עשויה מעין גבעות חול בתוליות שכאלה, ומייד מוסברת לנו המשימה: אלינו למצוא מקום מסתור מפני הלבנונים והסורים, כדי שאם תהיה התקפה על היישוב לא ימצאו אותנו.
ההרגשה משתנה באחת לפחד, לחוסר אונים. הגבעות חשופות וחבריי רצים לכל עבר לחפש מסתור, תוך כדי יריות עלינו מכל עבר. גם המדריך שלי מופיע ומנצח יחד עם הבחורה המסתורית שכנראה מוכרת לו, על כל העסק.
כאן באה תפנית ואני מחליטה שאני לא מכונה לחיות חיים כאלה. אני יודעת שאבא שלי צריך לבוא ולהביא לי דברים. כשהוא מגיע אני פותחת את דלת האוטו ומודיעה לו שהוא לוקח אותי איתו. אני פשוט בורחת משם והמדריך נותן לי תחושה של אכזבה קשה אך לי לא אכפת, איכשהו אני יודעת שהבחירה במה שהציע לי לא מתאימה לי.
מה פשר החלום?
ומשמעותו
פלוניטה, לא יודעת מה המשמעות עבורך אבל מוצאחן בעיניי החלום הזה. הרגשה של "אני לא מוכנה לחיות ככה, במלחמה, ואני משנה, ובניגוד למה שאומרים לי/ עליי". מדריך בתנועה מייצג כח חברתי עצום, לא? או אולי תבנית התנהגות-לוחמנית שלך מאז גיל הנעורים? ואולי לחזור עם אבא זה לחזור הביתה, אל עצמך הטהורה? ואבא מתחבר גם אל עצמך-כילדה. והוא גם מביא דברים, מייצג תחושה יותר מוגנת ומטופלת.

ואני מנחשת שהחלום קשור בגברים - בחלק הגברי בך או ביחסים עם גבר כי את בוחרת בין גישות של שני גברים, וכי המדריך מופיע עם בחורה. יש גם נטייה להתאהב במדריך מהצופים, לא? אבל זה ממש ניחוש בלבד. את היחידה שיכולה לפענח את הסמלים בחלומות שלך.

זה מזכיר לי שיר של עמיחי:

אהבה אידיאלית/ יהודה עמיחי

להתחיל אהבה כך: בירית תותח,
כמו רמאדן.
זו דת! או בתקיעת שופר
באלול לגרוש החטאים.
זו דת! זו אהבה.

הנפשות לחזית!
לקו הראשון של העיניים.
לא להתחבא בעורף הלבן. הרגשות
החוצה, מן הבטן השמנה, קדימה!
הרגשות לקרב פנים אל פנים!

אבל לשמור את הדרך לַיַלדוּת פנויה,
כפי שגם הצבא המנצח ביותר
ישאיר לו דרך לנסיגה.

(התייחסה: פלוניטיטה)

חלום של ענ בל על קרפדות
כתבו כאן על כל מיני חלומות.
אני סקרנית אם יש באזור של באופן מישהו/שהי שיש להם מושג למה יכול להיות קשור החלום שחלמתי אתמול.
אשמח לכל פרשנות

אני קרובה לחוף הים, מנסה להכנס להופעה של ברי סחרוף ולא מצליחה. כמו בסרט יוצאים מהמים שורות שורות של קרפדות ענקיות. הן ניראות מוזר (ענקיות) נראה שהגוף שלהן מכוסה במין שיריון, הן צועדות או שוחות בתוך המים ומיחוצה לו במין קצב צבאי שכזה.

יותר מאוחר בתוך חדר יש לפני ערימה של קרפדות כאלה. הן קטנות, מציאותיות. כולן מתות ומיובשות. אני מחזיקה קרפדה אחת ועושה לה משהו (לא זוכרת מה) כשאני מחזירה אותה לערימה, היא עדיין מתה אבל הצבע שלה משתנה בראש ובגפיים לגוון ירוק דשא, משהו חי יותר. כל הקרפדות האחרות חומות מיובשות.

בתוך הסצנה הזאת חשתי קצת גועל אבל לא ממש.
יש למישהו רעיון?
ומשמעויותיו
הצעה מס' 1:
ברמה מאד מאד פשטנית ובלי שום ידע בנושא, זה נשמע
שאת מנסה להגיע למשהו, (מה מסמל בשבילך ברי סחרוף?, או הופעה של ברי סחרוף?), אולי לאיזה סוג של בטוי עצמי שלך, והנה עולים כל מני דברים מתוך "האופל" (הקרפדות), אולי פחדים, אולי כוחות, אמונות, אנרגיות, שעוצרים אותך. ואולי קשה לך להתחבר אליהם, להרגיש שהם חלק ממך, "לקחת אותם איתך".
והנה, הם יוצאים לאור, כבר לא נמצאים בתוך האפלה. הם באים בכל זאת, והם מצטמקים, קטנים, ואת במידה מסוימת מתחברת אליהם - מחזירה אחד מהם קצת לחיים, למרות תחושת הגועל המסוימת.
משהו על זה שכוחות מפחידים קצת הולכים ומאבדים מההפחדה ומהרתיעה שהם גורמים, נשארת אי נוחות, וגם חיבור מסוים, החייאה. משהו מפחיד, פנימי בנשמה, יוצא לאור ומאבד מכוחו האימתני.
שוב, כתבתי רק בגלל שכתבת
אשמח לכל פרשנות
וכמובן, אין לי באמת שום ידע אז הכל בערבון מוגבל....
(הציעה: תמרול ה)

הצעה מס' 2:
מה שאני מרגישה לגבי החלום שלך:
יש משהו שאת מאד רוצה. יש כל מיני דברים מעכבים. למרות שקשה לך, את מתמודדת. מבחינתך, ההצלחה חלקית. ההתמודדות לא נעימה לך, אבל נסבלת. למרות אי הנעימות את עושה מה שאת מרגישה שצריך לעשות.
ענ בל, אני לא מכירה אותך, אני רק כותבת מה שאני מרגישה..קחי מזה מה שאת רוצה..
(הציעה: הדובדבן שבקצפת)

תגובתה של החולמת ענ בל:
_והנה, הם יוצאים לאור, כבר לא נמצאים בתוך האפלה. הם באים בכל זאת, והם מצטמקים, קטנים, ואת במידה מסוימת מתחברת אליהם - מחזירה אחד מהם קצת לחיים, למרות תחושת הגועל המסוימת.
משהו על זה שכוחות מפחידים קצת הולכים ומאבדים מההפחדה ומהרתיעה שהם גורמים, נשארת אי נוחות, וגם חיבור מסוים, החייאה. משהו מפחיד, פנימי בנשמה, יוצא לאור ומאבד מכוחו האימתני._
מרגיש לי נכון. תודה תמרול ה. אני עוד אגלגל את זה בראשי.

למרות אי הנעימות את עושה מה שאת מרגישה שצריך לעשות. הדובדבן שבקצפת. אני במקום הזה מבחינה נפשית. מתמודדת עם כל מיני דברים. מקווה שבהצלחה. אז תודה.

חלום מוזר ביותר על הריון ולידה ושיליה שלא יצאה
הלילה היה לי חלום ממש מוזר, אחרי שחלמתי אותו המשכתי להרהר בו כל הלילה.

חלמתי שאני בהריון וישנה במיטה בבית חולים עם בן זוגי (במציאות ילדתי בבית). בחדר ישנה גם בעריסה שקופה בתי, שבחלום נראית כמו שנראיית אחייניתי במציאות. בחלום היא בת חמש והעריסה מאוד קטנה לה (במציאות היא בת שנתיים).
מתוך שינה אני יולדת. בבוקר אני מתעוררת ונזכרת שבלילה ילדתי. אני מחפשת במיטה את התינוקות שילדתי מתוך שינה, אבל מוצאת רק אחד. התינוק תחוב בפינה של המיטה, ליד הקיר. לזוועתי אני רואה שיש לו רק ראש וצוואר. קצה הצוואר מעוגל, אין שם פצע. לתינוק פנים של תינוק בן כמה חודשים, והוא דומה לאחייני. אני מזועזעת עד עמקי נשמתי. המחשבה הראשונה שלי היא לקחת את זה , לשים בשקית ולזרוק לפח. פתאום להפתעתי אני רואה ש"זה" נושם. אני בכוונה כותבת "זה", כי בחלום אני כל כך נגעלת, שאני בקושי יכולה להסתכל על התינוק. פתאו הוא גם פותח עיניים ומסתכל עלי, וסוגר אותן חזרה.
אני קמה והולכת לחפש אחות, כי אני לא יודעת מה לעשות. אני מפחדת שבתי תתעורר ותראה את התינוק ותיבהל.
אני לא מוצאת אף אחד, רק את אמא שלי. אנחנו חוזרות ומביטות בפליאה בדבר הזה. אני אומרת "אבל איך הוא נושם? איפה הריאות?", פתאום הוא גם עושה פיפי, שלולית מתרחבת על המיטה. אנחנו לא יודעות מה לעשות. אין אף רופא או אחות בסביבה .
פתאום אני נזכרת שהמיטה נקייה לגמרי, ואני נלחצת שמא השליה לא יצאה (זה קרה לי בלידה האמיתית שלי). אני מתחילה לחפש רופא, האחיות לא מתייחסותא לי ואני אומרת להן "אם הייתן יודעות מה עברתי!"
לא זוכרת את ההמשך. אני חושבת שבשלב הזה התעוררתי.

אשמח לשמוע תגובות על החלום!
ומשמעותו
וואו - איזה חלום מפחיד! עם איזו תחושה התעוררת? פחד? גועל? זוועה? אימה? תחושה של: "המממ מוזר"?

אין לי תובנות, רק הערות: הקבלה בין "השילייה לא יצאה עדיין", ובין תינוק בלי גוף - הגוף עדיין בפנים? על מה זה יכול להצביע מבחינתך? משהו בקשר לילדה או ללידה שעדיין "בפנים"? רצון להביא לעולם עוד תינוק, אבל רצון לא סגור, עדיין? התלבטויות לגבי יכולת שלך לחלק את עצמך בין הילדה ועוד תינוק, או אולי התלבטות לגבי משאבים אחרים (כלכליים)?
הרצון (או חוסר הרצון) בתינוק נוסף יכול גם הוא להתקשר להרגשה ה"גועל" (מהרעיון של תינוק נוסף, או מעצמך שאת לא רוצה בו כרגע). ממש מתנצלת אם הרעיונות האלה נראים לך לא לעניין! אני די מגששת באפילה כאן!
אפשר גם ללכת לכיוון המיסטי - אולי את בהריון ואת עוד לא מודעת לקיומו (לידה מתוך שינה, שיכחה של הלידה, אבל איך הוא נושם?)

עוג משהו שמתקשר לתיזה של המחשבה על תינוק נוסף - העריסה כבר קטנה על הילדה הגדולה. היא כבר לא תינוקת.
(הגיבה: טליה אלמתן)

תגובת החולמת:
כן, את צודקת טליה,

בזמן האחרון חשבתי להיכנס להריון שוב, אבל כנראה שאני עדיין לא שלמה עם זה. נראה לי שבחלום מופיעים כל הפחדים שלה, ההשפעה על הבת הגדולה, הפחד מכך שתינוק נוסף יהיה נטל (נפשי, לא כלכלי), הפחד שאצטרך ללדת בבית חולים, הפחד שהשליה לא תצא...
אהבתי את מה שכתבת על העריסה :-)

טליה אלמתן:
איזה כיף לשמוע - תודה :)
הגעתי למסקנה שחלומות של הריון הם ברוב המקרים מוזרים-עד-מזעזעים. כמה פעמים ילדתי כלבלבים, חתלתולים, ואפילו נחש (אני זוכרת תמונה שלו ברחם שלי - מגולגל כמו שבלול)! וכשכבר ילדתי תינוק נורמלי (פעמיים בקושי), שכחתי אותו אצל חמותי (בשתי הפעמים). לא להתרגש יותר מדי. לדעתי הפחד נובע גם מחוסר השליטה, ומזה שכל העסק נסתר מהעין ובכל אופן לא וודאי.

חלום של נוני לוני על בית לבן, ים שחור וגל גדול
שלום
היה לי חלום פשוט מוזר, הוא היה ברור, לאחר ההתעוררות נשאר באותה בהירות, ממש הייתי יכולה לעצום עיניים בכל שלב ביום וממש לראות תמונות מהחלום.

החלום- אני נמצאת בתוך בית שכולו לבן רהיטים, קירות, משקופים, הבית מאד מואר מלא בחלונות האווירה בתוך הבית טובה, נעימה ועליזה.
ביחד איתי נמצאת גם אמא שלי, הנוף הוא של ים, כלומר הבית מאד קרוב לים. המוזר הוא שהים פשוט ש ח ו ר עם קצף לבן, האור בחוץ היה גם מאד בהיר שמיים כחולים יפים ונעימים ומלא אור, פתאום הים התחיל להיות סוער מאד הגלים היו ענקיים אחד הגלים הגיע עד הבית (בכלל היה נראה שהים בעיקבות הסופה מתקרב לבית) ניפץ את החלון ואפשר היה לראות אותו שועט לתוך הבית הדבר האחרון שאני זוכרת לפני שהתעוררתי זה שאני ואימי עומדות בצד המומות ומסתכלות על התהליך של ניפוץ החלון ע"י הגל, זכור לי גם במעורפל שהגל פגע באדם שעמד קרוב לחלון אבל אין לי מושג מי הוא היה.

אני כבר כמה ימים מסתובבת עם תמונות החלום בראש בעיקר הים והצבע שלו בניגוד לבית כל הזמן מופיעים בדימיון.

חלומות נעימים שיהיו לכולנו
נוני
ומשמעותו
נשמע לי כמו חשש ש"הכל כל כך טוב שזה לא יכול להיות. משהו רע חייב לקרות ולהרוס את הכל". כאילו שאת עוברת תקופה טובה (אולי באופן כללי, אולי בבית שלך, אולי עם אמא שלך) וכמו פולניה טובה מחכה שמשהו יקלקל את השלמות.
(הציעה: טליה אלמתן)

חלום של פלונית אלמונית על מכתש גדול באדמה
חלמתי אתמול בלילה שאני מתבוננת במכתש גדול באדמה שגלי מים מגיעים אליו מלמעלה
כל גל מרטיב מעט ולפתע הכל היה מלא מים והייתי בים השחור באמצע פעולת חילוץ של כל האנשים בעולם
ואני הייתי האחרונה.
איש ואישה אחת הושיטו לי ידיים לחלץ אותי וידעתי שהכל יהיה בסדר
אבל שלושתנו נפלנו הימה.
תהיתי למה זה לא כואב כי היה משהו מתחתי ובכל זאת לא הרגשתי כלום.
חלמתי שאני מתה בטביעה.
>מעולם לא חלמתי שאני מתה, זה היה ממש משונה אבל לא מפחיד<
ומשמעותו
המכתש מקום נמוך שאת עלולה ליפול אליו, ויש גם את הטביעה שהיא ירידה למקום נמוך. המים נשאבים לתוך המקום הנמוך, ולבסוף המים שואבים אותך לתוכם. אני מוצאת הקבלה בין החלק הראשון והשני של החלום.
מקום נמוך: תת הכרה? מקום בתוכך שאת פוחדת לצלול אליו "פחד מוות"? נראה שאת פוחדת גם שמי שינסה לעזור לך יטבע גם הוא בגלל שניסה להושיט לך יד - בגללך :-( אני מקווה שכל זה ממש לא מדבר אליך כי מאוד נעצבתי...
(הציעה: טליה אלמתן )

מכאן חלומות שלא הוצעו להם משמעויות

חלום של זוהר על לימודים
חלמתי חלום מוזר,
חלמתי שנרשמתי ללימודים, שאני מתחילה לימודים כלשהם במקצוע "פרקטי" שייתן לי תעודה "פרקטית"
ותוך כדי התנהלות השיעור
אני נזכרת שנירשמתי לאותם לימודים במקום אחר, ושכבר התחלתי ללמוד שם, את אותו מקצוע..
אני זוכרת שאמא שלי(שאכן במציאות הייתה שמחה אם הייתי עושה זאת) הייתה בחלום ,אפילו נדמה לי שהיא הייתה בשיעור, וגם חברה יקרה שלי הייתה בשיעור. (החברה הזו במציאות אכן בחרה-ללמוד את המקצוע הזה)
כמה שניות אחרי שנזכרתי שבעצם כבר התחלתי ללמוד את המקצוע הפרקטי הזה במקום אחר- התעוררתי מרעש בחוץ..
במציאות, אתמול אמרתי למורה שלי, הלא פורמאלית, (בשבילי היא כן), של הלימודיים הלא פורמאליים ושלא נותנים לי שום תעודה, שהחלטתי להמשיך
כאילו מובן מאליו, ובכל זאת משהו לא ברור לי פה, למה התחלתי ללמוד ב2 מקומות שמלמדים אותו דבר? ואייך יכול להיות ששכחתי שכבר התחלתי? זה מה שמוזר לי בעיקר
אשמח להצעות פירשון...
חלום של אמבט ים על חזרה לדירת ילדוּת
איזה כיף שישנו דף על חלומות, אני חייבת להוציא החוצה, חלום שאני חולמת אותו כבר קרוב ל20 שנה בווריאציות שונות. רק קצת רקע: בגיל 12 עברנו דירה משכונה קטנה בירושלים לבית בפרברי העיר, אהבתי מאוד את השכונה ואת הדירה (סתם דירה קומה שלישית, על הכביש, מול מרכז מסחרי) והמעבר היה לי קשה דברים השתנו לי בקיצוניות, בכל אופן מאז כל פעם שאני מתעסקת עם עניין המגורים ולא רק, בחלומי אני חוזרת לאותה הדירה, אז לפני כמה לילות חלמתי שבעלי ואני באים לראות את הדירה והיא השתנתה הוסיפו לה פרקט ושברו כמה קירות, ואני די מבוהלת מיזה אז איזה שכן אומר לי שתבלבלתי בכניסה לבניין, אני מרגישה הקלה, עולים שוב במעלית בעלי ואני והוא אומר לי מה פתאום אני לא לוקח את הדירה הזו, ואני אומרת לו: למה? היא שלנו בוא נקח אותה, והוא מתעקש. אז אני אומרת לו טוב אז אני אתן אותה לעדי (אחותי).
חלום של ילדה יפה - חלום מדהים ומאושר על הריון
היה לי חלום מדהים על הריון..חלום כזה שמשאיר אחריו תחושה טובה,קלה של אושר
זה התחיל עם בטן שטוחה, לחלוטין בלי בכלל ידיעה על הריון, כאשר פתאום יורדים לי המים!!! כאילו כן(!) הייתי בהריון מתקדם ואני אומרת לבן זוגי "זהוא, אתה לא הולך לעבודה התחילה הלידה ואי אפשר לדעת כמה זמן זה ייכח וגם ברור לי שאני יולדת בבית,(השעה 6:20 בבוקר)
כמו כן זה מאוד מוזר לי משום שלא היתה תקופת ההריון ואילו הבטן שהיתה שטוחה עד לירידת המים מתחילה לגדול באופן מואץ לגודל של חודש שמיני תשיעי ואני כל הזמן חושבת הנה הולך להגיע הרגע הכי מדהים בעולם הילד שלי הקטן והמתוק והלידה והנה צריכים להגיע כאבים שאני מאוד שלווה בצפייה אליהם, אבל משהוא בגודל הבטן לא מניח את דעתי ואני כל הזמן מנסה ליצור קשר עם חברה טובה שלי שאני מקבלת ממנה תמיד תשובות והמון תמיכה וכוח, וזהוא התעוררתי מהחלום באמצע הלילה עם חיוך אושר ושלווה ותקווה והחלום הזה היה מרומם זהוא רק רציתי לשתף...יום נעים @}
חלום של טרה רוסה על נחיתה בדמשק וחתול בתיק
אתמול חלמתי שאני טסה והמטוס נוחת נחיתת חירום בדמשק. ניסיתי להתחבא ולא ידעתי בכלל מה לעשות, לאן ללכת, איפה לישון, איפה למצוא אוכל. הייתי במצוקה. חוץ מזה החתול שלי היה דחוף לי בתוך התיק ולא ידעתי איך לטפל בו במצב הזה. התעוררתי לפני שפתרתי את הבעיה.
חלום של עלעול על תנין, לוויתן וחסה
חלמתי חלום שאני דגתי ופיתאום בא אלי תנין שבלע ליוייתן וגנב לי את החסה זה מוזר אני לא אוהבת חסה

חלום מצחיק... עלעול תיחתבי את החלום הזה בדף חלומות מצחיקים ותיתני לי את חסה אני אוהב חסה ימי ימי ביי ביי (גל שרון)
חלום של רועי כשר על גניבת סוכריות
חלמתי שאני בבית ופיתעום דפיקה בדלת אני פותהח את הדלת ומי נכנס מלה אנישם שיש להם תוחניות טלביזיה וכולם מבים עוגות נורה טימות אני זולל את העוגות ושאני גמרתי
הלחטי לחבר שלי הוא אסה על האש אני בתי אלב ועמרתי לו מה כרה בבית שלי והוא חשב שאני גנבתי לו כמה סוכריות אז הוא כרה לאמא שלו ואז אמא שלו אמרה שבעמת גנבתי לו סוכריות
ואז מישי מעלו שאצלי בבית הגיה ואמרה שימ הי לו תפסיק אז הי טיכרה לשומרי הראש שלו וכה ניגמר החלום ZZZ ZZZ ZZZ
חלום של תות שדה על לידה ללא כאב
אתמול קראתי כאן 2 דפים: לידה ראשונה בבית ו- לידה ללא כאב.
בלילה חלמתי שאני הולכת ללדת במרפאה של רונית קופליס (ולא בבית...) והלידה היתה כל-כך קלה וללא כאב שלא הרגשתי אותה בכלל. ,
ואז הלכתי הביתה. בלי התינוק.
אח"כ בבית, הבנתי שילדתי, אבל לא הייתי בטוחה בזה, וחשבתי שאולי חלמתי את זה, אז חזרתי למרפאה של רונית והיה שם כזה תור ארוך שעד שהגיע תורי כבר התעוררתי.
חלום של ענת בעלת החלומות על שיירה של אנשים שזוחלים לעירק
חלמתי שאני זוחלת בשיירה ארוכה וצבעונית מאוד של אנשים, שכולם זוחלים על ברכיהם בדרך לעירק. אנחנו יודעים שככה אנחנו בטוחים (היה גם קטע בחלום שהשיירה הפכה לנחיל מעופף של מכונות טיסה צבעוניות, כאילו אנחנו להקת ציפורים או דבורים) אבל אני נכנסת בטעות לתוך מן מתחם מוקף גדר, כמו איזה מאהל צבאי ושם יש חיילים עירקיים שהולכים להרוג אותי. פתאום סדאם חוסיין נכנס, אבל אין לו שפם והשיער שלו בלונדיני והוא לבוש מדי תכלת וקשור לו לצוואר צעיף לבן. נראה קצת סיסי. יש לפני בחורה רוסיה והוא מצווה להרוג אותה. ואז מגיע תורי. וזהו.
חלום מפחיד ומוזר של פלוני אלמונית
חלמתי חלום, אין לי מושג על מה, ואז הגיע מישהו שרצה לחדור לי לחלום ולשנות אותו ממסלולו (הוא הצליח, כי אני לא זוכרת על מה היה החלום), בגלל שידעתי מה המטרה שלו הברחתי אותו די מהר מהחלום, אבל אז בא עוד מישהו, ממש אלים ומפחיד עם אותה מטרה בדיוק (רק טקטיקה אחרת), והוא כבר ממש הפחיד אותי, ולפני שהספקתי לעשות משהו בעניין התעוררתי.

התעוררתי לצליל של מישהו שמנסה להיכנס אלי הביתה. ובגלל שהתעוררתי - הברחתי אותו. בכל מקרה היה מפחיד.
ומוזר.
עוד חלום של תות שדה, הפעם על אחיק ושלומית
חלמתי על הבית של אחיק ושלומית ואני אפילו לא מכירה אותם....

חלמתי שאני בטיול עם הילדים של בי"ס ואנחנו על הר גבוה ותלול והילדים משחקים כדורגל וכל הכדורים נופלים למדרון ואי אפשר להביא אותם כי אמרו שזה מסוכן.
ואז אני מציצה לכיוון המדרון ורואה איזה יפה הוא ובכלל לא מסוכן. ואני אפילו רואה זוג אוהבים.
אני מתחילה לרדת במדרון שהוא מלא בעצים וירק, ולמטה אני מוצאת בית מאוד יפה ויש בו תרנגולים ועוד כל מיני גידולים.
ובעל הבית (שמסתבר שהוא אחיק) מקבל אותי בסבר פנים יפות ומראה לי את הבית ובפנים אני פוגשת את אשתו (שלומית) והבית כל כך יפה ויש בו צנצנות ענק (!) עם פלפלים משהו לא יאמן (יותר גדול מבן אדם!)
ואז אנחנו מדברים והוא אומר לי שקוראים לו אחיק אז אני אומרת לו: אני מכירה אותך מהאתר של "באופן".

וזהו אני לא זוכרת יותר.
חלום של ענת גביש על מנשאים
חלמתי שאנחנו עוברים לגור בארץ אחרת, או נוסעים רחוק לאנשהוא, ואני מגלה שבעלי לקח את הקטנה במנשא שלו, ולא הביא את שלי. אני מזדעזעת, ממש, נבהלת ומתרגזת נורא כי כבר אי אפשר לחזור, אנחנו מחכים להסעה והכל כבר ארוז ואנחנו עומדים באיזה צומת ליד הישוב של ילדותי, והוא מסביר לי ש"הוא כבר הסביר לי" שהחיבור למנשא שלי לא משתלם ויוצא נורא יקר ורק החיבור שלו זה בקו הטוב" . אני לא מבינה איך מנשא זה כמו אינטרנט או טלפון סלולרי, ורק בסוף החלום אני מגלה (למזלו) שהוא לקח גם את שלי כמו צעיף עליו, אבל לא מחובר לקו. כמובן שהערתי אותו להתלונן על זה והוא אמר "טוב מנשא זה סוג של מובייל" וחזר לישון.

ברונית ב :
כמובן שהערתי אותו להתלונן על זה
ענת, גדול D-:
חלום של יפיפיה מרוקאית על בגידה של החבר
חלמתי שחבר שלי שאני ממש ממש אוהבת הוא בוגד רציני אז ככה:
זה ממש מוזר אבל גרתי בעיר מלאה צריפים ליד בית הספר בחדר ישנתי עם חבר שלי אופיר והחברה הכי טובה שלי דינה.
אחרי זמן מה תפסתי אותם שוכבים זה הרס אותי שכמעט התעלפתי. רצתי לפינה הכי חשוכה שאף אחד לא יראה אותי, אבל מצאו אותי די מהר חברותי גת וליאור. הם לקחו אותי איתם לצריפים, ישבתי על ידידי אלי אך שהוא היה שיכור פתאום קפץ ואמר "לשדה דינמית כולם!!!" הלכתי כולם היו בצד אחד ואני בשני והיה עשר שניות לברוח ואני לא הספקתי וכמעט מתתי אבל הצלחתי לברוח ממש בשניה האחרונה אחר כך חבר שלי רדף אחרי בכדי לבקש סליחה אבל לא הקשבתי לו וזהו.
חלום של אלמונית על בריכה של תנינים
אני כבר פעמים רצופות חולמת על בריכה שבה שורצים תנינים אני לא יודעת למהה אני לא יודעתתת מה שאר החלוםם רק את זהה אני זוכרתת כשאני מתעוררתת וזה כבר הלילה הרביעי שאני חולמת על בריכה עם תנינים אני נימצאת עםם בחור אבל אני לא רואה את הפנים שלו בעצם גם את שלי אני לא רואה!!מעניין מה זה החלום המטורף זהה מענייןן מה מיםם ותנינים אורמים אני מנסה לפרש את החלומותת ולא מצליחה!!!
חלום של אלמונית נוספת על מוות של קרוב משפחה
יאווו את החלום הזה אני לא ישכח כי זה דיי קשור למציאות...... אז ככה....

חלמתי שאיש אחד עם כובע וחליפה שחורה נכנס לי לשירותים בבית הוא נשאר שם כמה דקות ואז יצא ואני שואלת אות מה אתה עושה בבית שלי??
והוא אומר לי דוד יוסי מת.. {שדרך אגב יש דוד כזה... שאני נורא אוהבת..} ואני שואלת את האיש בחלום למה?? ואני מתחילה לבכות......
ואז קמתי מהחלום והיום התנהל כרגיל ומאוחר יותר גיסתי באה עם גיסי{ שדרך אגב לבש כובע!!!} ואמרו לי שדוד יוסי בבית חולים..... אמאאאאלה מאותו היום שאני חושבת על זה אני מקבלת צמרמורות זה מפחיד אותי לחשוב על זה!!!
חלום דתי
חלמתי שהילדה של השכנה (הם דתיים) אומרת לי: "אין חיים פרט להשם - השם הוא החיים".
היא בכלל לא מדברת בסגנון כזה, ואני לא מדברת בסגנון כזה, וזה נורא מוזר.
המשפט ישב חזק-כזה בראש כשקמתי.
אין מצב שאני אחזור אי פעם בתשובה. כלומר, גם אם יש סוג כלשהו של אמונה, אין לי שום עניין בקיום תפילה, שמירת שבת, וכיו"ב. לא מתחברת.
מה שכן - אני טובלת במקווה. אה - ומדליקה נרות בשבת, אם אני או בעלי לא שוכחים. כשר - רק המטבח כשר, ואני ממש לא. בשנים האחרונות גם לא צמה ביום כיפור ותשעה באב, שנהגתי.
בקיצור - מה החלום הזה רוצה להביע?! יש למישהו מושג?!
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

החלום על הקרפדות מסמל תחושת החמצה/פיספוס שלא באשמתה,
נסיון להאחז במקרה ( הנסיון להחיות את הקרפדה) - עצה: עזבי, המשיכי הלאה, הכל מסתדר בסוף
רקפת_ב*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2007, 06:48
דף אישי: הדף האישי של רקפת_ב*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי רקפת_ב* »

חלמתי שאני יורד לממ"ד (חדר שחציו באדמה) ואני רואה תנינים, נחשים וסממיות. התנינים רוצים לאכול את הנחשים שרוצים לאכול את הסממיות. לא נבהלתי, פשוט נראה לי מוזר שהם אצלי בבית. אני עולה למעלה וקוראת לבעלי - אנחנו יורדים - כבר לא היו הרבה. אני חושבת שראיתי רק את התנינים והסממיות. וכולם היו קטנים (בגיל ובגודל). לא נבהלנו. ונגמר החלום.
כרגע אנחנו מכינים את הממ"ד להיות חדר טיפולים.

מה החלום מסמל? אשמח לשמוע דעות.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

מחזוריות אולי - גם מחזור החיים בטבע (שרשרת המזון) וגם הזוחלים שגופם יוצר עיגול.
משהו עם הירידה למטה והעלייה למעלה (גם זה בעצם סוג של מחזוריות, עלית וירדת פעמיים בחלום).
שיתוף של בעלך במראה - חזרה נוספת (שידור חוזר...).
רונית_נשר*
הצטרפות: 27 דצמבר 2006, 13:23
דף אישי: הדף האישי של רונית_נשר*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי רונית_נשר* »

רקפת ב':
בד"רכ די בלתי אפשרי לאמר מה החלום אומר אם לא מכירים את החולם, ואת הסימבולים האישיים שלו.
אבל במקרה הזה זה חלום די קלאסי, אז אני אתן לך את הפירוש המאד קלאסי ( אבל את, כמובן, תעבדי איתו במסננת האישית שלך).
ממ"ד, מקלט- מסמל בדר"כ את התת מודע. כל הדברים שהם מתחת לפני השטח.
החיות שציינת- כולן זוחלות על הקרקע- כלומר- מסמלות את הצ'קרה הראשונה, משהו בסיסי, משהו שקשור למשפחת הבסיס, לבית הגידול.
לא נבהלת, עלית למעלה ( מהתת מודע, אל המודע ושם בעלך הצטרף אלייך, וירדתם בחזרה, ואז הדברים שהתת מודע כבר לא היו גדולים, אלא קטנים, וגם לא הרבה..).

אז באופן כללי לגמרי, החלום שואל אותך- מה נמצא מתחת לפני השטח, שהוא לא כל כך מבהיל אותך, אבל בכל זאת נמצא שם, ובעזרתו של בעלך, או כשאת יחד עם בעלך, זה הופך להיות קטן הרבה יותר? ( משהו כזה...).

אם מסתכלים על הסימבולים אחד לאחד ( ואני בדר"כ לא אוהבת לעשות את זה , כי זה "הורג" את החלום עצמו),
אז נחש- מסמל שינוי, טרנספורמציה.
וזה די מתחבר לעובדה שאתם משנים את המהות של הממ"ד לחדר טיפולים.
( במה את מטפלת? האם בדברים שקשורים לצ'קרה הראשונה? לידות? ילדים? אם כן- אז הסימבולים קשורים לחדר טיפולים, אם לא- כנראה שאלו סימבולים אישיים שלך).

ממש חלום מרתק!
רקפת_ב*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי רקפת_ב* »

קמתי מהחלום הזה עם תחושה. שזהו מעכשיו הכל יהיה בסדר. תחושת אופטימיות אין סופית.ותחושה של הריון.
אני מטפלת ב- BAT וחשבתי שהכיוון שאליו אני אלך זה לפוריות, גידול ילדים, משפחה, תזונה.

החלום בא אליי אחרי שהחלטתי שאני צריכה כרגע לתמוך בקריירה של בעלי, וחשבתי שאולי הוא בא להגיד לי שאני צריכה לפתח גם את התחום שלי (ולעזוב סוף סוף את המחשבים).
הממ"ד כרגע מכיל את כל הספרים שאני לא רוצה לקרוא עכשיו. בעיקר ספרים שקשורים למודעות, טיפולים וכו'. ומדי פעם אני מעלה משם משהו.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

לדעתי (הבכלל לא מלומדת), החלום מתייחס פשוט להתלבטויות שלך בקשר לעבודה בטיפול. החלום מתרחש בממד כי אתם הופכים אותו לחדר טיפולים. החיות מתייחסות לכל ההתלבטויות שלך והחששות שלך (בכל זאת חלק מהחיות הן בדרך כלל כן מפחידות). הן אוכלות אחת את השנייה אולי זה מתייחס ללבטים של או-זה-או-זה. את עולה למעלה, לבית איפה שהמשפחה נמצאת, ויורדת שוב למטה עם בעלך, למקום שבו העבודה נמצאת ואז כבר אין את החיות. אולי בגלל שאת מקבלת את זה שאם בעלך נמצא שם - במקום של הטיפולים - אז כבר אין את הלבטים?
רקפת_ב*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי רקפת_ב* »

התחושה שקמתי עם החלום - אופטימיות אין סופית. בטוח קשורה לחלום.
אני מניחה שיש עדיין לבטים. בגלל זה אני לא מתקדמת עם הכנת החדר.
הלבטים העיקריים הם דווקא לגבי מקום המגורים. שזה לעזוב את הבית הנוכחי. אני רוצה. בעלי לא רוצה. אולי יש קשר לזה?

למחרת חלמתי שאני מתעוררת לתוך יום חם אבל העננים מסתירים את השמש. למעשה הם כיסו את השמיים. והתחזית היתה שכך זה יימשך בחודשיים הקרובים.
בתחושה שלי זה היה המשך חלום.
אולי אני צריכה להמתין חודשיים.
קט_קטית*
הצטרפות: 01 מאי 2007, 10:49
דף אישי: הדף האישי של קט_קטית*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי קט_קטית* »

התחושה שקמתי עם החלום - אופטימיות אין סופית. בטוח קשורה לחלום.
בטוח :-)
כמה שאלות
מה התחושות שמתעוררות בך במציאות כשאת רואה תנינים, נחשים, סממיות
מה הרגשת כשראית אותם בחלום בממ"ד בפעם הראשונה
מה התחושות שעלו בך כשפגשת בהם בשנית (בלי הנחשים)?

למחרת חלמתי שאני מתעוררת לתוך יום חם אבל העננים מסתירים את השמש. למעשה הם כיסו את השמיים. והתחזית היתה שכך זה יימשך בחודשיים הקרובים.

וואו
אם בעוד חודשיים את רואה את השמש בחלום -שיחקת אותה D-:
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי פלונית* »

בשני הלילות האחרונים חלמתי חלומות מאוד...מטרידים שקמתי מהם עם הרגשה רעה והרגשה של "מזל שזה רק חלום":
חלום ראשון-חלמתי שאני עם הבת שלי בבית הורי ואנחנו מתגוררות שם פתאום אחי (שהוא בן 27) מתקרב לחדר ואני חשה פחד גדול ממנו כיאלו הוא כבר פגע/התעלל בי/בבתי (כמובן שבמציאות יש בניהם קשר רגיל לחלוטין) והבת שלי ברקע בוכה מפחד, אני מנסה לסגור את הדלת שלא יכנס אבל הוא רץ לדלת שניה של החדר והצליח להכנס, התקוטטנו ולבסוף
מצאתי את עצמי אוחזת בו ברגליים כשכל הגוף שלו מחוץ לחלון באוויר (כמו בסרטים) ולרגע הייתי בשוק...מה אני יהרוג את אחי??? (אגב גם הקשר ביני לבינו הוא קשר רגיל, לא יותר מדי קרובים ולא יותר מדי רחוקים הוא פשוט ילדותי מכדי שנתקרב יותר) ולבסוף איש יצא מהחלון ואמר תזרקי אותו מגיע לו וזה מה שעשיתי אח"כ הייתי בלחץ והלם והתחלתי לארוז את הדברים שלי ושל בתי תוך כדי אני אומרת לה: בואי צריך ללכת ואני רואה שהיא מנסה להרגע, להרדם ואומרת שהיא רוצה להשאר פה...וחשתי כאב עליה שאני צריכה לנתק אותה מהבית אליו התרגלה....זהו...עשה לי מאוד רע החלום הזה
רק אציין שאני בהריון...אולי איכשהוא קשור......

חלום שני-אתמול חלמתי שאני ובעלי נמצאים בבית של ההורים שלי ולא יודעת איך הגענו לזה אבל אנחנו יורים אחד בשני...
הוא ירה בי במותן (ובחלום נורא פחדתי על התינוק) וכיאלו הקליע פשוט נשאר במותן והמשכתי כרגיל בלי דם הוא משהו
ובו אני לא זוכרת אם יריתי או רציתי לירות אבל אח"כ החלטנו שנלך שנינו לבי"ח (חלום ביזאר) ולא רצינו לספר להורים שלי על מה שקרה...אה...לפני זה משום מה אני הייתי מוטרדת יותר מזה שהקליעים פגעו בארון ובמדיח של ההורים שלי....
אז ביקשנו מהורים שלי שיקחו אותנו לחברים...נסענו ונסענו...הדרך הייתה יפה....ואז ביקשנו מאבא שלי שיוריד אותנו
ליד בית שטענו שהיא של החברים שלנו אבל למעשה זה היה קרוב לבי"ח...וזהו ככה החלום נגמר.....

סליחה על האורך אבל החלומות האלו לא מרפים ממני ועושים לי איכסה כזה בנשמה....אשמח לשמוע מה נראה לכם.
תודה
מתחדשת*
הצטרפות: 08 יולי 2005, 01:54

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי מתחדשת* »

בקשר לחלום השני - זה עלה בדעתי ויכול להיות שזה ממש ממש לא שייך -

אולי זה שהוא ירה בך זה פשוט שהוא הכניס אותך להריון? זה יכול להתאים בעיקר אם ההריון קשה לך.
(כבר סיפרתם להורים על ההריון?)
טל*
הצטרפות: 19 מאי 2002, 22:45

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי טל* »

היי מתחדשת...לא מתחבר לי שזה שהוא ירה זה שהוא הכניס להריון...ההריון לא קשה הוא מאוד מאוד שונה מהראשון
ויש דברים מציקים אבל לא הייתי מגדירה אותו כקשה וכן, ההורים שלנו יודעים עוד מההתחלה...
אני דווקא חשבתי שזה משהו אולי שקשור לריחוק שנוצר כתוצאה מההריון הזה לעומת ההריון הראשון....יש מעין כעסים אחד על השני (אני רגישה מדי וכל דבר שהוא עושה רק לעצמו מתפרש כחוסר דאגה כלפי והוא מרגיש ריחוק ממני אפילו פיזי כי אני באמת מתרחקת כי אני מנסה להתמודד עם כל השינויים שחלים בי והעייפות וגם לי לא מוכר חוסר הרצון במין)
דברים, אגב ששוחחנו עליהם רק אחרי החלום אז אולי זה בגלל זה....אבל לא בטוחה....
תודה (אני הפלונית ממקודם)
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

חלומות ומשמעותם

פתאום אחי (שהוא בן 27) מתקרב לחדר ואני חשה פחד גדול ממנו כיאלו הוא כבר פגע/התעלל בי/בבתי (כמובן שבמציאות יש בניהם קשר רגיל לחלוטין)
ולרגע הייתי בשוק...מה אני יהרוג את אחי???
לדעתי בהקשר הזה, אחיך הוא פשוט צד נוסף של עצמך.
החלום הראשון הוא חלום על אחריות ועל אשמה (ובמידה מסוימת גם השני) שאת חשה.

והתחלתי לארוז את הדברים שלי ושל בתי תוך כדי אני אומרת לה: בואי צריך ללכת ואני רואה שהיא מנסה להרגע, להרדם ואומרת שהיא רוצה להשאר פה...וחשתי כאב עליה שאני צריכה לנתק אותה מהבית אליו התרגלה....
תחושת אחריות/אשמה כלפי משהו שבעצם אי אפשר לבטל או להתנתק ממנו (הבית הוא את - העצמי, המשפחה. אי אפשר באמת לברוח ממנו).
ייתכן שזה באמת קשור להריון.
קט_קטית*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי קט_קטית* »

רק אציין שאני בהריון...אולי איכשהוא קשור......
קשור וחצי
נשים רבות סובלות מסיוטים (בחלומות, בהקיץ) במיוחד בשליש השני (נדמה לי סוף שני תחילת שלישי)
אני בסוף השליש השני כל לילה נפלתי בחלום (מי שלא זוכרת - זה איום ונורא...)
עבר מעצמו כמו שבא
ואני בכלל לא הייתי מודעת לתופעה, עד שמישהו (נשוי עם ילדים) סיפר לי שגם אישתו סבלה מסיוטים בהריונות ובכלל זה ידוע! 0-:
אחפש על זה חומר, באמת מעניין...
מתחדשת*
הצטרפות: 08 יולי 2005, 01:54

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי מתחדשת* »

סיוטים בהריונות ובכלל זה ידוע

חלומות בהריון
חלומות רעים בהריון
חולמת*
הצטרפות: 03 יוני 2005, 15:24

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי חולמת* »

אני ובן הזוג עם שתי הילדות ישנים במיטה המשפחתית.
אני מתעוררת (בחלום, אבל הייתי משוכנעת בחלום שאני אכן ערה... וכשנגמר החלום זה היה מאוד מוזר להבין שבכלל ישנתי והנה כולם כאן לידי במיטה.) ושומעת רעש של מים מהקומה התחתונה של הבית. אני יורדת למטה ולא רואה כלום, הרעש בא מהמקלט של הבית. אני ממשיכה לרדת עד למקלט, ואני רואה את כל המקלט מתמלא מים מאיזה צינור שהתפוצץ כנראה... לא באמת מבינה מאיפה כל המים האלה מגיעים... כל הריצפה של המקלט מתמלאת מים די במהירות, ומכסים את מה שמונח על הרצפה. די מעט דברים.
אני עולה למעלה לקרוא לבן הזוג שיודע לתקן הכל, ושנינו יורדים למטה, עכשיו המים כבר כמעט מילאו את המקלט. הוא לא אומר כלום. אנחנו עולים למעלה למקלחת שלנו שהיא בקומה העליונה ליד חדר השינה, ומסתכלים משם על המקלט המתמלא, כאילו בריצפה יש פתח שממנו אפשר לקבל מבט מלמעלה על המקלט.
אני רואה שהמים ממשיכים להתמלא, והם נקיים בהתחלה אבל מהאבק שבמקלט הם הופכים להיות מלוכלכים קצת. אני מתבוננת במים כדי לראות אם הם נקיים, ואני רואה שיש בהם מגבות מהמקלחת שלנו בצבע כתום ואחת בירוק שצפות להן במים, הדברים שהיו במקלט נשארים על הריצפה כל הזמן ולא צפים, וזה קצת מפתיע אותי.
אני שואלת את הבן זוג מה כדאי לעשות? מה עם כל הדברים האלה במים? האם לא כדאי שנוציא אותם? האם זה לא יפריע לו לתקן את בעיית המים (זה שיש שם דברים)? והוא שותק. אני מכירה את השתיקות האלה שלו גם בחיים, ויודעת שהוא שוקל מה לעשות. עדיין אין לו תשובה.
אני נותנת לו את הזמן וחושבת אם כדאי ליקפוץ, זה גם נראה לי כיף ליקפוץ, אבל אני חוששת ממה שיש בתוך המים, ואני גם לא יודעת מאיזה מקור הם מגיעים.
ואז אני רואה תולעת שחורה קטנה. ואז עוד אחת. שתיים די רחוקות זו מזו. אני מופתעת לגלות אותן. אבל הגילוי הזה מבהיר לי שאני לא קופצת למים כדי להוציא משם את הדברים. צריך יהיה קודם לפתוח את הסתימה.
כשאני מתעוררת כאמור, אני מאוד מופתעת לגלות שזה היה חלום. קורה לי די הרבה שאני חולמת ומודעת לכך שזהו חלום וגם הזדמנות לעבודה תוך כדי חלימה, החלום הזה היה שונה.
שמחה לשתף וגם אשמח מאוד אם תחלקו איתי את תובנותיכן. תודה.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

חלומות ומשמעותם

רגשות עכורים מתעוררים?
קשה לך לדבר על זה איתו?
את חוששת מפתיחת תיבת פנדורה בתחום הזה?
אבל עדיין יש יציבות מסוימת - הרהיטים לא צפים. רק המגבות. שוב דבר שמתקשר למים (רגשות) - האמצעי הרגיל שלכם "לייבש" רגשות לא עומד בלחץ הזה, יש צורך למצוא אמצעים אחרים.
בד"כ אתם עומדים מלמעלה ומסתכלים על הרגש, הפעם את רוצה ממש לצלול פנימה ולשדד מערכות.
זה משהו שהוא רק ביניכם (הילדות לא מופיעות בכל החלק המוצף של החלום).
חוויה שבה בן הזוג לא עוזר לך לצאת מהתחושה הזו, ואת צריכה ליזום בעצמך.
רקפת_ב*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי רקפת_ב* »

חלמתי שאני בעלי הילדה והילד יורדים לאכול במסעדה. יורדים מכיוון שגרנו בבית דירות שמתחת יש מסעדות (הזכיר לי מאוד את שינקין או ניו יורק), אנחנו יושבים בבגדים פשוטים (כי הרי זה מתחת לבית), אוכלים. אני והבת בשולחן אחד ובעלי והבן בשולחן אחר ליד. ליד בעלי מתיישבים זוג עם ילד. כולם בלונדינים והאשה שיושבת שם - היא בלי חולצה, כמו דוגמנית. זה לא לגמרי מפריע. בזמן האוכל אנחנו מדברים איתם ועם עוד אנשים על הגן שיש ליד המסעדה שגם מתחת לבית שלנו - ואנחנו אומרים שהוא טוב והגננת מקסימה. אבל הכל כל-כך יקר. גם השכירות, גם הגן. ועוד לא החלטנו אם אנחנו יכולים להרשות לעצמנו להשאר כאן.
בינתיים מגישים לי לאכול משהו שנראה אדום וגרגירי - לא החלטתי אם זה רימונים או ביצי דגים. אני אוכלת חצי ואז מחליטה שלא טעים לי עוד ומעבירה לבעלי שכמובן מתענג על זה.
אני סיימתי לאכול ואני קמה - ואז מתחילים לי הרהורים של האם כדאי להשאר במקום הזה או לא. פתאום זה מרגיש לי חוץ לארץ בוודאות.
וזהו התעוררתי. אני זוכרת שקמתי עם ההרהורים האלה על המקום. שדווקא היה נחמד שם, יקר אבל נחמד.

אשמח לפירושים.
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

רקפת ב
(מרגיעון: הכל בעיני המתבונן. בהתאמה, אני מתארת את מה שהסמלים אומרים לי, וייתכן שלא לך...)
נשמע לי כמו חלום על מעין התפרקות מכל מיני עקרונות, אידיאלים, ערכי מוסר שלקחת על עצמך.
יש כאן הנאה ממזון (במקום אכילה לצורך חיים), משרתים (מלצרים, במקום האכילה בבית, שם את משרתת את עצמך), דוגמנית חשופת חזה (חיי זוהר, מיניות מוחצנת, חוסר צניעות), פזרנות (את מתארת את יוקר המחיה שם מבחינות שונות).
את שבה, מציינת, וגם מסכמת: "יקר". האם רק מבחינה כלכלית? או שאולי גם מבחינת המחיר שהנשמה משלמת?בתחילת החלום את מציינת שירדתם "בבגדים פשוטים". אתם כאילו לא שייכים לעולם שאת מתארת.
את מתארת את משפחת הדוגמנית כמאוחדת: יושבים ביחד, כולם בלונדינים. משפחתך שלך מפוצלת, ובעלך (והבן) יושבים לצד המשפחה ה"מקומית". עם זאת, אין כעס או וויכוח. אני כן מרגישה יציבות משפחתית, למרות הדעות השונות. השינוי "לא טעים" לך, אבל בעלך "מתענג על זה" (כמובן? למה "כמובן"?).
אם הייתי צריכה לנחש משהו מהמציאות שמקרין על החלום, הייתי הולכת על הצעת עבודה שקיבל הבעל, שמשכורת נאה צידה אבל יהיה לה מחיר ערכי כלשהו (ירידה מהארץ, כפי שציינת?). או אולי רעיון שהבעל העלה לגבי שינוי גדול שאת לא טוחה שמתאים לך, למשפחתכם, מבחינה ערכית ולא רק כלכלית?
רקפת_ב*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי רקפת_ב* »

טליה, קודם כל תודה.
זה מאוד מעניין מה שאת כותבת ואני יכולה להתחבר לחלק מן הדברים.

נשמע לי כמו חלום על מעין התפרקות מכל מיני עקרונות, אידיאלים, ערכי מוסר שלקחת על עצמך.

קודם אכן זה כבר כמה חודשים אני רואה איך העקרונות והאידיאלים שהנחו אותי - לא מתאימים למשפחתי ואכן יש הרבה מאוד עקרונות שויתרתי עליהם ועדיין אני בוחנת. כמובן שהילדים הם אלו "שמכריחים" אותי להרפות.

בתחילת החלום את מציינת שירדתם "בבגדים פשוטים". אתם כאילו לא שייכים לעולם שאת מתארת.
היה לי חלום לפני כמה זמן שאני מדברת עם היועצות החינוכיות של המוסד שבו אמורה ללמוד בתי בשנה הבאה, זה היה מפגש חברותי לחלוטין, ואני מנסה לדבר איתן והן לא נותנות לפתח את השיחה, לבסוף אני קמה והולכת וכועסת על עצמי - מה אני עושה עם האנשים האלה? למה אני מתעקשת לחבור אליהם?, התחושה היתה שאני חוזרת על אותו סרט שהיה לי בבית החולים. ואז החלטתי (בחלום) שזהו הגיע הזמן שאני אתרועע עם אנשים שדומים לי במשהו, אנשים שמעניין אותם החקירה אפילו רק לשם השעשוע. בחלום זה היה הפוך - אני פשוט הרגשתי שמבחינת התפתחות מחשבתית אני העליונה (אם אפשר לקרוא לזה כך).
וברור לי שאני משלמת מחיר יקר (מכל הבחינות) על הניסיון שלי להשתלב ולהיות כמו כולם.

השינוי "לא טעים" לך, אבל בעלך "מתענג על זה" (כמובן? למה "כמובן"?).
בעלי מתענג על כל דבר. ואולי אני צריכה לזכור זאת טוב טוב. כלומר גם משהו שאני הזמנתי ובסוף לא טעים לי , בעלי יאהב את זה. על אחת כמה וכמה מה שאני מזמינה וטעים לי.

הייתי הולכת על הצעת עבודה שקיבל הבעל
לכל שנה יש לי הצבת מטרות. והשנה אני החלטתי שאני תומכת בבעלי "והופכת" אותו למפרנס העיקרי. זה לא רק פרנסה, אלא פרנסה ממה שהוא אוהב לעשות. ובאמת אני מפנה את הזירה לאט לאט.
בתחושה שלי - מבחינה כלכלית משם יבוא שפע עצום שכאילו דופק על דלתותי כל לילה.
אבל אני חוסמת משהו ואני מנסה להבין מה.

אולי רעיון שהבעל העלה לגבי שינוי גדול שאת לא טוחה שמתאים לך
דווקא אני מעלה שינוי גדול כל הזמן - מעבר ממקום המגורים הנוכחי. הבעל לא כל-כך רוצה. בגדול אני רוצה בית קטן יותר,קומה אחת (גם אם יהיה לנו יותר כסף).

ומאז הבוקר אני חושבת על הארוחה שהוגשה והעברתי לבעל - שזה נראה כמו צלחת של אבנים טובות (שנראות כמו גרגרי רימון או כמו איקרה), מוכר?
רקפת_ב*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי רקפת_ב* »

דרך אגב, גם החלום הזה הרגיש לי אופטימי מאוד.
חולמת*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי חולמת* »

או.קיי, לא היה לי מחשב, ועכשיו אני שוב כאן...
תודה קרוטונית. מאחר שאני מאוד פתוחה ביכולת שלי לדבר על רגשות, ולא כל כך טיפוס של מדחיקה, אני לא מצליחה להבין מה עולה כאן.
ברור לי שהחלום מספר לי משהו על הזוגיות שלי וגם על הרגשות שלי. מעבר לכך אני לא מצליחה להבין.
רקע חשוב לחלום:
בתקופה האחרונה אני מאוד בעבודה על היחסים של עם אבא שלי, שהם מורכבים למדי. העבודה היא ביני לבין עצמי.
ברור לי שהיחסים עם אבא שלי משפיעים על היחסים עם הבן זוג, כך שהעבודה שאני עושה משפיעה גם על הזוגיות שלי.
לחלום הזה יש מסר שאני מרגישה שיכול מאוד לעזור לי להבין את הזוגיות שלי ולהתקדם.

רגשות עכורים מתעוררים? כך נראה.
קשה לך לדבר על זה איתו? לא.
את חוששת מפתיחת תיבת פנדורה בתחום הזה? אני מאוד רוצה ליפתוח את כל הנושא, יודעת שאצמח מכך ולכן לא כל כך חוששת.
אבל עדיין יש יציבות מסוימת - הרהיטים לא צפים. רק המגבות. שוב דבר שמתקשר למים (רגשות) - האמצעי הרגיל שלכם "לייבש" רגשות לא עומד בלחץ הזה, יש צורך למצוא אמצעים אחרים. אהבתי את איך שחיברת את המגבות לעניין, אבל לא לגמרי מתחברת כאן. מדחיקה?
בד"כ אתם עומדים מלמעלה ומסתכלים על הרגש, הפעם את רוצה ממש לצלול פנימה ולשדד מערכות. לא הבנתי.
זה משהו שהוא רק ביניכם (הילדות לא מופיעות בכל החלק המוצף של החלום). מזל... (-;
חוויה שבה בן הזוג לא עוזר לך לצאת מהתחושה הזו, ואת צריכה ליזום בעצמך. מאוד קשה לי התחושה הזו במציאות.
תודה.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

חלומות ומשמעותם

בד"כ אתם עומדים מלמעלה ומסתכלים על הרגש, הפעם את רוצה ממש לצלול פנימה ולשדד מערכות. לא הבנתי
התכוונתי שבד"כ אתם מגיעים עד לרמה כלשהי של חשיפה/נבירה רגשית בדינמיקה ביניכם, ואילו הפעם את מרגישה שהיית רוצה להגיע עמוק הרבה יותר, רמה אחת עמוק יותר.
@}
טליה_אלמתן*

חלומות ומשמעותם

בעלי מתענג על כל דבר
איזה יופי - להתענג על כל דבר זה נשמע ממש כיף! ובחזרה לחלום - עלה לי פתאום שאולי גם בעלך מקבל יותר טוב דברים חדשים, לא מוכרים? את לא נהנית מהדבר החדש הלא מוכר הזה (למרות שהוא נראה נוצץ ויקר, כמו שהוספת בהודעה החדשה), אבל הוא "אוכל את זה בלי מלח"? בעצם, זה שהעברת את האבנים הטובות לבעלך מזכיר גם את מה שאמרת בנוגע לכך שאת מפנה לו את המקום בנושא הפרנסה, לא?

אבל אני חוסמת משהו ואני מנסה להבין מה.
אין לי מושג, כמובן. כיווני מחשבה הם כל מה שמססביב לנושא הכלכלי. יש בכלל שינוי בתחום הפרנסה? כלומר, הוא החליף לגמרי מקצוע או מקום עבודה או משהו כזה? "מה נשתנה", בקיצור, זה הכיוון לחקור, לדעתי.

דווקא אני מעלה שינוי גדול כל הזמן - מעבר ממקום המגורים הנוכחי.
איזה יופי! שיהיה בהצלחה. אולי גם השינוי הזה מעלה אצלך חששות בלתי מודעים, למרות שאת מצפה לשינוי הזה ודוחפת אותו. אצלי מעבר דירה מעורר חששות מאוד גדולים ומאוד מודעים... :P

חלום ממש יפה, מפורט ומלא בסמלים יפים!
רונית_נשר*
הצטרפות: 27 דצמבר 2006, 13:23
דף אישי: הדף האישי של רונית_נשר*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי רונית_נשר* »

הי חולמת
<קראת לי אז באתי...>
אבל מכיוון שהחלום שלך מלא בסימבולים, אני מניחה שרב העבודה תהיה שלך...
מה גם שההתייחסויות שקיבלת הן מאד יפות.
בעיקרון אפשר להתחיל לפרש כל סימבול וסימבול ( אבל אז זה קצת כמו "להרוג" את החלום עצמו, לא?) למשל-
שמגבת כתומה מסמלת את הצ'קרה השנייה, המיניות, היצירה, הרגשות(?????)
ומגבת ירוקה את צ'קרת הלב או את אנרגיית הריפוי (?????)
אבל שוב, כל מה שאכתוב כאן יהיה בגדר ניחוש פרוע-
כי מה שמעניין זה- מהם הסימבולים האלו עבורך.
ובעיקר-
מה את חושבת שהחלום מעורר אצלך?

וטכניקה ידועה ואהובה שאני מאד אוהבת להשתמש בה, כשלא יודעים מה החלום רוצה לאמר:
אם היית יכולה לתת כותרת לחלום, כמו שם של סיפור-
מה הייתה הכותרת?
( אסוציאציה מהירה, אפילו בלי לחשוב, פשוט לזרוק כותרת מהר).
הכותרת לחלום שלי היא : _

ודבר נוסף-
את יכולה לשאול את החלום עצמו.
לעצום עיניים (כן, אפשר גם ממש עכשיו) ולדמיין שהחלום עומד מולך ואת שואלת אותו:
מה בעצם אתה רוצה להגיד לי?

ועוד משהו אחד-
הרי רב הפרשנויות הן על מים כעל רגש ( בעקבות יונג) ,
אז אם את מחליפה את המילה "מים" במילה רגש או רגשות , במה שכתבת, תראי מה קורה:

_אני שואלת את הבן זוג מה כדאי לעשות? מה עם כל הדברים האלה במים? האם לא כדאי שנוציא אותם? האם זה לא יפריע לו לתקן את בעיית המים (זה שיש שם דברים)? והוא שותק. אני מכירה את השתיקות האלה שלו גם בחיים, ויודעת שהוא שוקל מה לעשות. עדיין אין לו תשובה.
אני נותנת לו את הזמן וחושבת אם כדאי ליקפוץ, זה גם נראה לי כיף ליקפוץ, אבל אני חוששת ממה שיש בתוך המים, ואני גם לא יודעת מאיזה מקור הם מגיעים._

אם נחליף זה יהיה:

אני שואלת את הבן זוג מה כדאי לעשות? מה עם כל הדברים האלה ברגשות? האם לא כדאי שנוציא אותם? האם זה לא יפריע לו לתקן את בעיית הרגש (זה שיש שם דברים)? והוא שותק. אני מכירה את השתיקות האלה שלו גם בחיים, ויודעת שהוא שוקל מה לעשות. עדיין אין לו תשובה.
אני נותנת לו את הזמן וחושבת אם כדאי ליקפוץ, זה גם נראה לי כיף ליקפוץ, אבל אני חוששת ממה שיש בתוך הרגשות, ואני גם לא יודעת מאיזה מקור הם מגיעים

מסקרן, לא?
קט_קטית*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי קט_קטית* »

רקפת,
ומאז הבוקר אני חושבת על הארוחה שהוגשה והעברתי לבעל - שזה נראה כמו צלחת של אבנים טובות (שנראות כמו גרגרי רימון או כמו איקרה), מוכר?
בודאי :-)
את מעבירה לו את צלחת השפע
(ראש השנה, מוכר? ;-))
רקפת_ב*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי רקפת_ב* »

ראש השנה, מוכר?

אולי זה מתקשר לחלומות הקודמים שלי. החלום שעוד חודשיים העננות תתפזר וההרגשה שמשהו טוב עומד לקרות.
פסח זה גם תחילת שנה, לא?
מאתמול בעלי התחיל דיאטה, אבל על צלחת כזאת לא נראה לי שהוא יוותר. (-:
קט_קטית*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי קט_קטית* »

הכוונה שלי הייתה לסמלים של שפע ופריון בראש השנה :-)
אבל כמו שאמרת גם פסח הוא ראש השנה בהחלט!
חולמת*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי חולמת* »

קרוטונית, עכשיו הבנתי, וזה באמת מאוד מדוייק.
תודה.
וגם לך רונית, תודה שבאת, וגם על הכלים שנתת.
תודה.
כלנית (:-*
הצטרפות: 30 מרץ 2008, 13:20

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי כלנית (:-* »

היי שבוע טוב ,
חלק מהנושאים שבהם אני עוסקת "פתרון חלומות" ,בגדול חלומות הם עניין תרבותי בעיקר ולכן הפרושים שונים ומשתנים בהתאם לתרבות , דת , עדות ועוד'. בקרוב יעלה האתר שלי לאוויר ושם יהיה מידע מפורט אפרסם אותו כאן למען הקהילה . לעת עתה ניתן לשאול על גבי הדפים או למייל שלי אשמח לעזור (בקטן) בברכת אור שבוע טוב(-:
*** נעמה יש שוק קח תן השבוע ?
xhuyh?*
הצטרפות: 31 מרץ 2008, 17:30

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי xhuyh?* »

היה לי חלום מוזר, הקדמה: המציאות: בבוקר היה לי מפגש עם הפסיכולוג שלי שבפניו פרסתי את הפחדים שלי משיעור יתר [שיגדל לי זקן ושיער על הפנים והגוף] הוא אמר ש'אני ניראת נהדר' ומתקדמת מעולה
החלום היה פשוט הכי מפחיד ומתסכל, אני מסתכלת במראה ורואה חלקים שלמים מהפנים שלי מתכסים שיער
חלקים מהצאוור והחזה, זה נראה מפחיד ומשונה
אני זוכרת את תחושת ה'ידעתי שזה הולך לקרואת'
מה החלום אומר? אי בטחון בטיפול? חוסר אמון בו? משהו יכול לפרש?
טליה_אלמתן*

חלומות ומשמעותם

מה החלום אומר?
לדעתי הוא אומר בעיקר שיש לך
פחדים משיעור יתר...
(())
(כמו שאחרים חולמים על נשירה של השיניים פתאום...)
זהב_ירושלמי*
הצטרפות: 02 אפריל 2008, 00:19

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי זהב_ירושלמי* »

שיער על הפנים, זקן זה סוג של תחפושת. משהוא שאנו מסתרים מעצמנו מאחרים.
האם יש משהוא שאת פוחדת להיחשף, או לחשוף? סתם מטאפורה שעלתה לי אם לא מתאים תתעלמי או תמחקי
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

חלומות ומשמעותם

הפחדים שלי משיעור יתר [שיגדל לי זקן ושיער על הפנים והגוף] הוא אמר ש'אני ניראת נהדר' ומתקדמת מעולה
אוטומטית קישרתי שיער גוף לפוטנציה (גם שיניים מפרשים כך כמדומני). זה קשור לתכונה גברית כמובן ואולי החשש הוא להיות אסרטיבית/תוקפנית מדי או סתם חשש משינוי גדול מדי שמאיים עליך.
הפסיכולוג מצדו מעודד את הצמיחה - צמיחה תרתי משמע! :-) צמיחה אישית וצמיחת שיער.
אני זוכרת את תחושת ה'ידעתי שזה הולך לקרואת'
את בתוך תהליך שהוא כנראה בלתי נמנע. ועם זאת את "עדיין לא שם" - חשה חוסר נוחות מה"תוצר" הסופי. כמו מישהו שעובד על הדוקטורט אבל נראה לו מוזר ומפחיד שבקרוב יקראו לו דוקטור.
כאן נראה לך שאת עומדת להפוך לאדם חדש, אולי בסיסי "טבעי" ויצרי יותר, אולי תקיף יותר. כדאי להתרכז בינתיים בחלקים שהם את :-) ולהרגיש נוח בעור שלך.
רליה*
הצטרפות: 04 אפריל 2008, 20:58

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי רליה* »

הרגשתי נעים בחלום, אני מטיילת עם אחי במרכז קניות ואנו בעצם רק חוצים אותו כדי להגיע למקום אחר - ירושלים, בדרך כלב קופץ ונושך לי את כף היד ,אני מביטה על היד ורואה 2 נקודות של דם, אחי מרגיע אותי שהוא בסך הכל חשב שיש לי אוכל לתת לו ולא מהיבט של תקיפה , אנחנו מגיעים לירושלים למקום הלינה ( מלון קטן) אני פוגשת את חברותיי והוא פוגש את חבריו ומתארגנים ללכת להרצאה , מגיעים להרצאה וכשכולם עולים במדרגות אני חוזרת חזרה אחורנית והולכת למלון, נכנסתי להתקלח ואז אני שומעת את כל החברים נכנסים לחדר יחד עם המרצה והיא אומרת לי אני לא מלמדת בלעדיך ומשום שמאוחר אני יגיע אליכם ביום רביעי להרצות. ( הייתי לבושה בחלוק לבן ומגבת לבנה על השיער).

על מה החלום מרמז? אני יודעת שכלב הוא אהבה ללא תנאי , מה במקרה של נשיכה?
חולמת*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי חולמת* »

שני חלומות דומים-
חלום שני מהיום: אני בתור לאיזשהו מקום, מקום שאליו נכנסים ובו יש איש אחד מטפל. המטופל יושב על כיסא דומה לזה של רופא שיניים עם אור על הראש שלו, אור לבן וחזק שמאיר על העין השלישית ומעלה...
המטפל עומד ובוחן מקרוב את האיזור המואר.
אני יושבת בתור עם בן זוגי שלידו יושב גבר נוסף שהוא מכיר. אחות של בעלי יושבת לידי ולא מבינה מה הסיפור שלי, למה אני ואח שלה צריכים את הטיפול הזה.
אני מבולבלת ממנה, כי גם היא שם בתור... ואני לא מבינה למה היא שם אם לדעתה טיפולים מיותרים.
אני מאמינה שהטיפול יעשה לנו טוב, יעזור לנו להבין ולהתמודד, אבל אני פוחדת ולחוצה.
רוצה שבעלי ישב לידי, רוצה להיות איתו בשקט, יודעת שזה יעזור לי להרגע.
הוא בכלל לא שם לב לכך. עסוק בשיחה כנראה עם הגיס... ומחכה, כי ברור לו שהוא איתי.
הוא בוודאי לא היה יוזם כזה טיפול, אבל הוא לא מתנגד והוא שם מתוך אמון בי.

אני בוכה בכי תמרורים, ממש כמו סוג של התרסקות גדולה, בכי עם קול של אדם שנשבר. בוכה ובוכה מרגישה כל כך לבד, נטושה, אין אף אחד שיכול לעזור לי להתמודד עם הכאב העצום הזה, חלל עצום שנפער בתוכי, ריק שחור בבטן.

אני לא זוכרת איך הבכי מתחבר מבחינת הסיפור, אבל מבחינת התחושה הוא נוצר מתוך רצון מאוד גדול שבעלי יהיה איתי.
אני זוכרת שהתעוררתי וחשבתי על כך שיש לי כאן חלום מדהים שיכול לעזור לי לקדם את החלק שלי בזוגיות שלנו.
חולמת*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי חולמת* »

ממשיכה-
חלום ראשון מלפני שלושה לילות:
אני ובעלי נמצאים במאה אחרת. אנחנו מכינים ארוחה מפוארת. אנחנו כאילו המשרתים, והארוחה מיועדת לאנשים חשובים.
בעלי הוא בדרגה יותר מכובדת ממני, הוא אחראי על ההזמנות ועל הקשרים עם האנשים ואילו אני במטבח, אבל ממש זוטרית.
מאוד קשה לי שם. מאוד לא רוצה להיות שם, אבל נשארת בשבילו. כדי להיות איתו. מאוד, מאוד אוהבת אותו.
אנחנו מתראים מעט מאוד בשל העבודה הרבה שעלינו לעשות.
יש תמונה שבה אני יושבת על מעין באר כזו עם מטפחת לבנה של משרתת על ראשי, עצובה, מנודה ומחכה לו.

הזמן להעביר את הארוחה הגיע. הזמן לבחון את טיבו של האוכל, אם הוא עומד בקריטריונים כדי להיות מוגש לאנשים החשובים...

אני בטוחה שהנה הוא מגיע ואז מתברר לי שהוא נסע.
ועכשיו החלום הופך להיות בזמן שלנו.
אני מתקשרת אליו בסלולרי, שעליו להגיע כדי להיות במעמד הבחינה של האוכל.
ואז הו מספר לי שהוא לא יכול להגיע.
הוא נסע עם מישהו מהמשפחה שלי שהוא עורך דין, במכונית החדשה של עורך הדין, כדי להביא משהו חשוב לאותה ארוחה. הם בידיוק רצו לעצור לאכול משהו באיזה מסעדה.
כשאני מבינה שהוא נסע, אני בתחושה מאוד קשה של הלם, איך הוא נסע, בעוד אני כאן רק בשבילו, והוא לא אמר לי מילה, ולא חשב לצרף אותי לנסיעה.
אני מתחילה לבכות ולצרוח עליו, עד שאין לי מילים מרוב כאב.
השיחה מתנתקת ואני מתקשרת שוב לטלפון של המכונית של העו"ד, ואז הוא לא רוצה להכנס לתוך כל הסיפור הזה, ומיד מעביר לי את הטלפון, אני פשוט נתקפת חולשה אדירה, כמו בהתעלפות. ממש לוקחת קשה את זה שהוא עזב ככה.

בשני החלומות אני בתחושה של נטישה מאוד גדולה.
בילדות שלי באמת חוויתי נטישה מאוד גדולה.
אני יודעת שזה קשור. אני יודעת שאני רוצה לטפל בזה, ואני יודעת שהחלומות האלה הם קרש הקפיצה שלי.
כבר הרבה זמן אני יודעת שהנטישה שלי, מאוד משפיעה על הזוגיות שלי. והנה עכשיו אולי אבין יותר איך.

אשמח לשמוע ממה שעולה לכן.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

חלומות ומשמעותם

חולמת, לא עולה לי משהו מיוחד מלבד לגבי החלום הראשון (עם הארוחה):
יש פה לכאורה תחושה של הקרבה. אבל משום מה במקרה הזה אני לא בטוחה שהרגש בחלום חופף את הרגש במציאות אחד לאחד. כלומר, גם אם בחלום את מרגישה שהקרבת זה לא אומר שהפתרון לחלום הוא "אני מרגישה שאני מקריבה".
אולי זה מפני שהחלום ממוקם בתחילתו במאה אחרת - אולי לכן אפשר לפרש "בזמן אחר הייתי מרגישה שאני מקריבה" או "בשלב אחר בחיים הייתי ודאי מרגישה שאני ננטשת, נבגדת".

יש תמונה שבה אני יושבת על מעין באר כזו עם מטפחת לבנה של משרתת על ראשי, עצובה, מנודה ומחכה לו
מקסים - מזכיר לי ציור של ורמיר, או של אמנים אחרים מהמאה ה-17.

יש כאן שני מוטיבים שחוזרים:
  1. ההמתנה, ההכנה, ההתרגשות לקראת אירוע. כל החלום הזה הוא לקראת (מלבד הסוף - שבו זה כאילו כבר "מאוחר מדי"). אין פה הווה בחלום, רק הכנה לעתיד, ולאחרי אכזבה ממה שקרה כבר (הנסיעה של הבעל).
  2. הכנת אוכל (שלעולם לא מגיעים אליו) - ארוחה חגיגית, ארוחה במסעדה, אוכל מוקפד שטורחים הרבה כדי להשיגו אבל בחלום כלל לא מגיעים אליו.
האם האוכל הוא בסיס הקיום? בסיס הרגש? הנחמה? הטיפול ההדדי? היציבות, ה"קרקוע"? מה הוא מסמל לגבייך?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

חלומות ומשמעותם

_אני מאמינה שהטיפול יעשה לנו טוב, יעזור לנו להבין ולהתמודד, אבל אני פוחדת ולחוצה.
רוצה שבעלי ישב לידי, רוצה להיות איתו בשקט, יודעת שזה יעזור לי להרגע.
הוא בכלל לא שם לב לכך. עסוק בשיחה כנראה עם הגיס... ומחכה, כי ברור לו שהוא איתי.
הוא בוודאי לא היה יוזם כזה טיפול, אבל הוא לא מתנגד והוא שם מתוך אמון בי.
אני בוכה בכי תמרורים, ממש כמו סוג של התרסקות גדולה, בכי עם קול של אדם שנשבר. בוכה ובוכה מרגישה כל כך לבד, נטושה, אין אף אחד שיכול לעזור לי להתמודד עם הכאב העצום הזה, חלל עצום שנפער בתוכי, ריק שחור בבטן._
שני החלומות בעצם חוזרים על אותו "דפוס" עלילתי - אתם יחד בסיטואציה משותפת, אבל אתם לא שווים בתרומה שלכם אליה. הוא יותר אקטיבי, את יושבת ומצפה. את מצפה ממנו לדברים ספציפיים, הוא לא מודע לזה. זה שובר אותך לחלוטין (באופן חסר פרופורציות לסיטואציה עצמה, וזה לא כדי לשפוט אלא כדי לראות כמה ההתרסקות שלך דרמטית בחלום, כמעט לא קשורה למאורעות הממשיים).

מה בעצם שבר אותך? מדוע הבכי? האם מפני שלא ישב לידך בטיפול? האם מפני שלא היה מודע לציפייה שלך שיישב לידך? האם מפני שאת מרגישה שאתם אמורים לחבור יחד, אבל הוא פועל עצמאית?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

חלומות ומשמעותם

_המטופל יושב על כיסא דומה לזה של רופא שיניים עם אור על הראש שלו, אור לבן וחזק שמאיר על העין השלישית ומעלה...
המטפל עומד ובוחן מקרוב את האיזור המואר._

יש תמונה שבה אני יושבת על מעין באר כזו עם מטפחת לבנה של משרתת על ראשי, עצובה, מנודה ומחכה לו
שתי תמונות חזקות ומדהימות (אהבתי את הביקור אצל "רופא העין השלישית" :-) ).

שימי לב שבשתיהן חוזר כתם (אור או צבע) לבן חזק על הראש!

לבן = שלווה, ריפוי, רוחניות.
אבל זה גם לבן הרסני במידת מה, לבן שמוביל ומתווך את האכזבה וההתרסקות שלך.
הוא גם פאסיבי - מצנפת של משרתת נחותה, שיושבת על הבאר (שוב מים). לבן של תאורה אצל רופא שיניים, שאצלו צריך להיות פאסיביים ולשכב בשקט למרות הסבל.
חולמת*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי חולמת* »

מדהים.
עוד חלום, מהלילה, ושוב באותו דפוס:
אני ובעלי נמצאים באיזה בית, כנראה שלנו, ויש אצלנו עוד מישהי, איזשהי אמא חברה. לא מישהי מהמציאות...
והיא מאוד נחמדה. מאוד מתעניינת ויוצרת שיחה מאוד נעימה עם בעלי.
אני יותר בצד.
בהתחלה אני חלק מהשיחה, ולאט לאט מרגישה בחוץ. ואז אני קולטת שהיא ובעלי מאוד נמשכים זה לזו, ושמשהו קורה...
אני מחליטה לא להתערב, מתוך גישה של ליסמוך עליו שידע מתי לעצור. נותנת לו להנות מתשומת הלב שלה, ומאמינה שיש בינינו קשר של נאמנות הדדית.
אני מעסיקה את עצמי במטבח, וכשאני חוזרת אני רואה אותם לחלוטין מרוכזים זה בזו, וכבר יש גם קצת מגע ביניהם, כלומר הגבול נחצה...
ואז הם הולכים לכיוון חדר השינה, והיא מורידה חולצה, והוא לחלוטין מעוניין...
ואז אני מחליטה להתערב.
אני מגיעה אליהם, ומבקשת שיפסיקו. אני מבקשת ממנה להתלבש וללכת. שזה בעצם לא מתאים לי. שחשבתי שאוכל להיות יותר פתוחה לגבי כל העניין, אבל בעצם זה לא ביכולת שלי...
היא מסתכלת על בעלי ומצפה ממנו לתגובה. כאילו המילה שלו היא הקובעת מבחינתה.
אני בשוק.
הוא מסתכל עלי ואומר, את רואה לאן כל הפתיחות הזו מובילה?
אני לא יודע אם אני רוצה לעצור עכשיו...
וכשאני מבינה שיש לו התלבטות בשלב הזה, אני פורצת בבכי, כמו בשני החלומות הקודמים.
בכי של אכזבה, ופחד וכאב נורא גדולים. בכי של החמצה.
חולמת*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי חולמת* »

ועוד משהו.
בסוף החלום, עדיין לא בעירות מוחלטת, שאלתי את עצמי, מה הכותרת של החלום הזה, ועלתה לי המילה-
בדידות.
אני מרגישה שהכותרת הזו משקפת את שלושת החלומות.
חולמת*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי חולמת* »

האם האוכל הוא בסיס הקיום? בסיס הרגש? הנחמה? הטיפול ההדדי? היציבות, ה"קרקוע"? מה הוא מסמל לגבייך?

קרוטונית, תודה לך על ההתייחסויות.
השאלות שלך לגבי האוכל, לגמרי מתחברות לי לכך שאני באמת מאוד עסוקה באוכל במציאות היומיומית שלנו...
מאוד משתדלת להזין את משפחתי באוכל טעים ובריא. אנשים מסביב מאוד נהנים מהאוכל שלי, אבל בן הזוג שלי מאוד בררן ובאמת יש איזשהו משהו לא זורם שם בינינו...

בשבילי אוכל הוא אהבה, חום ונחמה.

מה בעצם שבר אותך? מדוע הבכי? האם מפני שלא ישב לידך בטיפול? האם מפני שלא היה מודע לציפייה שלך שיישב לידך? האם מפני שאת מרגישה שאתם אמורים לחבור יחד, אבל הוא פועל עצמאית?

הבכי נולד מתוך תחושה של בדידות מאוד גדולה, שאני לא יודעת איך להתמודד איתה ולא מצליחה ליצור עם האהוב שלי קשר של קירבה, אינטימיות, והרגשה של ביחד, של חברות מאוד משמעותית ועמוקה ואוהבת...
וזאת למרות שאני יודעת ששנינו מאוד נאמנים זה לזו ומאוד אוהבים זה את זו...
טל*
הצטרפות: 19 מאי 2002, 22:45

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי טל* »

אני חלמתי חלום מדהים שאני יותר משתפת מאשר מחפשת לו פירוש כי הוא פשוט נתן הרגשה נעימה ושל רוגע (אבל גם אם יפרשו לא מפריע לי...): במציאות אני מפחדת מפרפרים
אבל בחלום חלמתי שאני רואה אלפי פרפרים יפיפיהים (ככה כותבים?) עפים בחלל ואני פורשת את כף ידי ופרפר אחד קטן ומושלם בצורתו יושב לי על כף היד ואני לא נרתעת אלא מרגישה שלמה.
בודדה_בחלום*
הצטרפות: 17 אפריל 2008, 12:18

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי בודדה_בחלום* »

קצת רקע-
בילדותי פחדתי מאבי. הוא היה לפעמים כועס ואף מאיים עלי ועל אימי.
היו גם רגעים יפים של אב ששומע ומבין. שלוקח לטיולים וכאלה.
אבל בגדול פחדתי ממנו. תמיד היה נסיון להבין ולרצות אותו שלא יכעס.
בבגרותי היו איתו המון ויכוחים ומריבות וכעסים.
ועוד פרט- כל פעם שרציתי לצאת- אפילו למכולת- הייתי צריכה אישור ממנו.
(כמובן שלא תמיד שאלתי וצייתתי)
אח"כ עזבתי את הבית. התחתנתי ואני עכשו ביחסים קרירים איתו- שלום שלום.
אם הייתי יכולה- הייתי מנתקת קשר לגמרי. לא רוצה כלום ממנו.

ולענין-
בזמן האחרון אני חולמת שאני עם ילדי בבית הורי. אני רוצה ללכת והוא לא מסכים. אני פגועה, מתווכחת. מרגישה מאויימת. כבולה. זה הסגנון של החלומות.
מה שמעניין- אני כמעט בכלל לא חולמת על בעלי. תמיד אני לבד או עם ילדי. אני יודעת שאני נשואה ויכולה לעשות מה שבא לי אבל אני שבויה כמו אז.

(כמעט אף פעם לא חלמתי על בעלי. ואני נשואה 4 ומשהו שנים.מוזר. לא?)

אני כבר משתגעת. עוצו לי עצה.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

חלומות ומשמעותם

_בסוף החלום, עדיין לא בעירות מוחלטת, שאלתי את עצמי, מה הכותרת של החלום הזה, ועלתה לי המילה-
בדידות._
גם לי נשמע כך...

_הוא מסתכל עלי ואומר, את רואה לאן כל הפתיחות הזו מובילה?
אני לא יודע אם אני רוצה לעצור עכשיו..._
זה משפט מפתח שאני רעבה מכדי לחשוב עליו כרגע, אבל לדעתי זה משפט המפתח בחלום.
קט_קטית*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי קט_קטית* »

וואו חולמת
קראתי עכשיו את שלושת החלומות המרתקים שלך
והם כ"כ קשורים זה לזה ומסבירים זה את זה - בדיוק לפי הסדר שהצגת אותם.
כאשר החלום שסיפרת ראשון מפרש את מהות החלימה הזו בעבורך, ולכן הוא כ"כ עוצמתי.
אבוא לכתוב על זה בלילה...
אם בא לך טוב כמובן
חולמת*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי חולמת* »

אם בא לך טוב כמובן
בטח, בטח שבא לי... מחכה כבר.

זה משפט מפתח שאני רעבה מכדי לחשוב עליו כרגע, אבל לדעתי זה משפט המפתח בחלום.
תהני מהארוחה ואני מחכה בקוצר רוח לשמוע למה זה נשמע כמו משפט מפתח...

איזה כיף לי, אני כלכך רוצה להבין את המסרים של החלומות האלה... תודה, תודה....
אום_חלום*
הצטרפות: 17 אפריל 2008, 16:35

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי אום_חלום* »

כבר המון שנים שאני חולמת על בחור אחד שלמד איתי בכיתה (בתיכון).
קצת רקע : כל שנות התיכון הייתי מאוהבת בו קשות (ואח"כ קלות (-:)
באיזשהו שלב הוא אפילו התקשר אליי והזמין אותי לצאת אבל הייתי יותר מדי חסרת ביטחון ... וסירבתי לו.
אחרי תקופת התיכון לא נפגשנו, כל אחד הלך לדרכו.

כל השנים האלה, בתקופות שונות, אני חולמת עליו. כל חלום הוא שונה אבל הדבר שחוזר בכל החלומות הוא שאני רוצה בקרבתו
והוא מתעלם ממני, לועג לי, אדיש אליי וכיוצא באלה. וכל פעם אני מתעוררת מהחלומות האלה לגמרי מדוכאת
יותר בגלל שאני לא מבינה למה אני ממשיכה לחלום עליו כל כך הרבה שנים מאז שנפגשנו ...
מה גם שאני מאושרת מאוד בחיי. המשפחתיים, הזוגיים וכו'

ואז פתאום אתמול בלילה. תפנית בעלילה. אני שוב חולמת עליו חלום והפעם - הוא לא אדיש, הוא לא אפאטי או לא נחמד, הוא סוף סוף
נענה לי. אנחנו מתנשקים. (לא זוכרת כרגע את פרטי החלום) אבל זה כנראה הפרט הכי חשוב בו
לא עוד דחייה
מה לדעתכם זה אומר ? למה פתאום התפנית הזו ?

מבטיחה שאם יהיו עוד תפניות בהמשך אספר .
קט_קטית*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי קט_קטית* »

חולמת,

אור לבן וחזק שמאיר על העין השלישית ומעלה...

האור ש{{}}ראית בחלום, חזק וברור, זה האור
האור הוא לא אובייקט. הוא הכל.
כשרואים אור בחלום - הדברים מתחילים להתבהר.

אני מאמינה שהטיפול יעשה לנו טוב, יעזור לנו להבין ולהתמודד, אבל אני פוחדת ולחוצה

הטיפול הוא החלימה.
את כבר בטיפול.
טיפול באור.
הישר לתוך העין השלישית .
היית רוצה את בעלך איתך,
אבל את יודעת שבכיסא של הרופא תשבי לבד.
ומכאן והלאה נפרשת כל החלימה:
את רוצה את בעלך איתך, אבל מוצאת את עצמך בודדה.

אני בוכה בכי תמרורים, ממש כמו סוג של התרסקות גדולה, בכי עם קול של אדם שנשבר. בוכה ובוכה מרגישה כל כך לבד, נטושה, אין אף אחד שיכול לעזור לי להתמודד עם הכאב העצום הזה, חלל עצום שנפער בתוכי, ריק שחור בבטן

את בוכה בחלום את מקור הבכי שלא גמרת אותו בעבר.
החור בבטן שאת מתארת הוא בור רגשי.
הצ'אקרה השניה, הפצע של הלידה:
פעם היינו מחוברים לאמא והיא הייתה לנו הכל -
מקור אהבה מזון מנוחה. גן עדן
ואז חתכו את חבל התבור - והפצע הרגשי נפער.
זאת הנטישה הראשונה והכי גדולה שחווינו בחיים.
תחילת העצמאות.
תחילת הבדידות

לפי הגודל של הבור - בעלך לא יסתום אותו, הוא יבלע שם

אבל הוא לא מתנגד והוא שם מתוך אמון בי
הוא שותף מלא לתהליך שלך -בהסכמתו השקטה,
אך הוא לא יכול לעבור אותו במקומך.
זו רק את עם עצמך
הוא ילווה אותך עד הכיסא, אבל את תקבלי את האור.
הבעל שמופיע בחלום - הוא רק דמות שאת יוצרת.
החלומות הם רק שלך.
טיפול פרטני, לך מעצמך.
את המטפל, ואת המטופל

אנחנו כאילו המשרתים, והארוחה מיועדת לאנשים חשובים

האוכל שאת מבשלת - זה כל מה שאת מבשלת בחייך.
ומה שאת מבשלת לא מיועד לך ולא לבעלך,
אלא לאיזו דרגה בכירה יותר ולא מוגדרת.
למי את מבשלת את הארוחה? איזה אידיאל את מרצה?

אני יושבת על מעין באר כזו עם מטפחת לבנה של משרתת על ראשי, עצובה, מנודה ומחכה לו
הרבה פעמים בחלום המים מסמלים ומחזקים את הרגשות.
כמו להסתכל בראי ולהגיד: אני מרגישה משרתת, עצובה, מנודה, מחכה לו.

והוא לא אמר לי מילה, ולא חשב לצרף אותי לנסיעה
הוא לא רוצה אותי כמו שאני רוצה אותו?

_אני ובעלי נמצאים באיזה בית, כנראה שלנו, ויש אצלנו עוד מישהי, איזשהי אמא חברה. לא מישהי מהמציאות...
והיא מאוד נחמדה. מאוד מתעניינת ויוצרת שיחה מאוד נעימה עם בעלי.
אני יותר בצד_
בכל החלומות שסיפרת היית יותר בצד.
בתפקיד הפאסיבי.
הממתין.
תפקיד זותר.
ואלו החלומות שלך, כלומר את שמה את עצמך במקומות האלה.
חוץ מבחלום האחרון, שם תפסת יוזמה,
אבל בשלב מאוד מאוחר.
זה לא שלא ראית את זה בא ;-)
את רואה לאן כל הפתיחות הזו מובילה?
לא הרווחת כלום מזה ששמת את עצמך בצד.

בכי של אכזבה, ופחד וכאב נורא גדולים. בכי של החמצה

זה באמת חתיכת דבר להבין שאת לבד בחיים.
אבל מצד שני יש לך אותך.
וזה ה-מ-ו-ן!
(())(())(())

עצם העובדה שאת חווה חלומות כאלה בהירים ועוצמתיים מעידה על כך שיש לך כוחות נפש עצומים.

בדידות
דה

תודה

<ט.ל.ח>
קט_קטית*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי קט_קטית* »

בודדה בחלום,

אני כמעט בכלל לא חולמת על בעלי

כלומר הקשר שחווה בחלומות,
הקשר שמעסיק את הנפש - עדיין את מול אביך.

החלומות שלך חוזרים ומבקשים ממך לשבור את התבנית שאת כבולה בה-
לשחרר אותך מבית הורייך.
לשחרר אותך מטראומות ילדות.
לרפא את הפצעים.
להניח לעבר.

כשתצאי מהבית של אביך,
בחלום - או בעירות,
בכוונה של להניח מה שהיה במקומו המכובד - בעבר,
אז תפגשי את בעלך
(בחלום - או בעירות)

{@
בודדה_בחלום*
הצטרפות: 17 אפריל 2008, 12:18

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי בודדה_בחלום* »

תודה קט קטית.

יש לזה פתרון. לצאת משם סופית?
אשה_שמחה*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2006, 22:31
דף אישי: הדף האישי של אשה_שמחה*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי אשה_שמחה* »

כבר הרבה שנים חולמת חלומות נהיגה במכונית, חלומות מכל מיני סוגים. תמיד התייחסתי לזה כאל מטאפורה לחיים- המכונית היא חיי. החלומות עסקו בחלקם הגדול בשליטה (אני נוהגת בעיניים עצומות, ברוורס, בערפל, מישהו אחר שאני לא סומכת עליו נוהג וכו'). הם גם עברו איזו התפתחות במהלך השנים.
פתאום לאחרונה היה לי חלום בו אני משאירה את המכונית בפתח של איזה ישוב שבו אני נוהגת לבקר גם במציאות, ישוב גדול שהבתים בו מרוחקים מאוד זה מזה, ואני הולכת ברגל.
כל החלום אני הולכת ממקום למקום, עד שבסוף אני קולטת שזה מטורף ללכת ככה ברגל, ולא מבינה למה לא לקחתי איתי את הרכב!
חלום אקולוגי :-P
אבל ברצינות- יש למישהי רעיונות מעניינים לפירוש? (רלוונטי אולי לציין שלאחרונה התחלתי ללכת כל ערב. אולי התחלפה לי המטאפורה :-) )
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

חלומות ומשמעותם

_תהני מהארוחה ואני מחכה בקוצר רוח לשמוע למה זה נשמע כמו משפט מפתח...
איזה כיף לי, אני כלכך רוצה להבין את המסרים של החלומות האלה... תודה, תודה...._
האמת היא שקטקטית כתבה מאוד יפה.
טליה_אלמתן*

חלומות ומשמעותם

אשה שמחה
את זוכרת למה או לאן הלכת?
לי זה אומר שבחרת בדרך הקשה והאיטית להגיע למשהו.
אום_חלום*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי אום_חלום* »

_כבר המון שנים שאני חולמת על בחור אחד שלמד איתי בכיתה (בתיכון).
קצת רקע : כל שנות התיכון הייתי מאוהבת בו קשות (ואח"כ קלות )
באיזשהו שלב הוא אפילו התקשר אליי והזמין אותי לצאת אבל הייתי יותר מדי חסרת ביטחון ... וסירבתי לו.
אחרי תקופת התיכון לא נפגשנו, כל אחד הלך לדרכו.
כל השנים האלה, בתקופות שונות, אני חולמת עליו. כל חלום הוא שונה אבל הדבר שחוזר בכל החלומות הוא שאני רוצה בקרבתו
והוא מתעלם ממני, לועג לי, אדיש אליי וכיוצא באלה. וכל פעם אני מתעוררת מהחלומות האלה לגמרי מדוכאת
יותר בגלל שאני לא מבינה למה אני ממשיכה לחלום עליו כל כך הרבה שנים מאז שנפגשנו ...
מה גם שאני מאושרת מאוד בחיי. המשפחתיים, הזוגיים וכו'
ואז פתאום אתמול בלילה. תפנית בעלילה. אני שוב חולמת עליו חלום והפעם - הוא לא אדיש, הוא לא אפאטי או לא נחמד, הוא סוף סוף
נענה לי. אנחנו מתנשקים. (לא זוכרת כרגע את פרטי החלום) אבל זה כנראה הפרט הכי חשוב בו
לא עוד דחייה
מבטיחה שאם יהיו עוד תפניות בהמשך אספר_

ניסיון שני. למישהו יש רעיונות?
חולמת*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי חולמת* »

וואהו, תודה לכן קרוטונית וקטקטית. קידמתן אותי מאוד, מאוד.
תודה, תודה.
(())
חולמת*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי חולמת* »

זה נשמע לי שאת בכיוון טוב של לאפשר שיאהבו אותך יותר.
זה כנראה קשור לאיך שאת מציירת את דמותו, כלומר: הדמות שיצרת בראשך, היא לא אותו ילד- נער שאת זוכרת... גם לא ממש נתת הזדמנות להיכרות, לפי הסיפור שלך.
זאת אומרת שאם הוא כזה משהו להתאהב בו, ושאת לא ראויה לקבל ממנו אהבה חזרה, אז לא עוד. את ראויה גם ראויה ליחס של חום וקבלה.
הפרשנות שלי אינטואיטיבית לחלוטין...
(())
ג'ינ_ג'ית*
הצטרפות: 28 פברואר 2004, 00:23
דף אישי: הדף האישי של ג'ינ_ג'ית*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי ג'ינ_ג'ית* »

אצלנו נהוג לומר על כל חלום "חלום טוב חלום שלום" לפני שמפרשים אותו כי לפרשנות עצמה יש כח ואימפקט..
אז ראשית חלום טוב חלום שלום.

שנית, הפרשנות שלי:
הבחור הזה וכל ההתנהלות סביבו מייציםג כמה עניינים רגשיים רציניים בחיים שלך - תחושהשאת לא ראויה לאהבה גדולה והדדית. אבל גם מעבר לאהבה, קראש כלפי מישהו שנמשך שנים ללא מימוש זה כבר אישיו של שאיפה רגשית ענקית ולא מושגת, החמצה גדולה (כשכבר כן התחיל איתך), פחד וחוסר בטחון מלקפוץ למים העמוקים ולממש את החלום. בקיצור- יש בסיפור הזה הרבה עניינים רגשיים לא פתורים וקושי להאמין בעצמך בכדי לקבל את מה שמגיע לך. עם השנים כנראה שהתלוותה לאהבה הנכזבת, תחושת החמצה, תחושה של פער בין פנטזיה למציאות בלי שהרגשת שיכולת להיות אמיצה ולממש אותה, תחושה של קושי לסלוח לעצמך על זה שיצרת פער גדול בין הפנטזיה למימושוברגע האמת לא קפצת על זה, לחילופין, תחושה קשה של למה הרשית לעצמך לאהוב מישהו תקופה ארוכה בלי לקבל בחזרה?
אולי דווקא מתוך המקום של הזוגיות והמשפחה המחבקת שיש לך היום - פצעים מתרפים ואת מבינה שהי מגיע לך אז כמו היום, אבל גם את מתפייסת עם הביקורת העצמית שלך כלפי ההתנהלות שלך אז, וכלפי התחושות הקשות אז.
הבחור הזה בחלום, לדעתי, בכלל לא מייצג משהו חיצוני ובטח לא את עצמו - הוא מטאפורה למה שאת מרגישה בפנים כלפי עצמך, וכל עוד הוא דחה אותך - זה הרגיש לך נכון, את דחית את עצמך מלקבל אהבה. וכשכבר חצה את הקוים וביקש לצאת איתך - סרבת. נמנעת מלחבר בין הרצון והפנטזיה הגדולה. כאילו ששני חלקים באישיות שלך מגולמים בקשר הזה שהיה לך איתו, החלק שמאמין שהכל אפשרי, הכל טוב, החלק של הפנטזיה, והחלק שמאמין שאת לא מסוגלת/לא ראויה לפנטזיה הזו - החלק הרע והביקורתי, שגם מסרב להיכנס לקשר הזה כשהוא רוצה לממש אותו.

בעיניי, את לא מתנשקת עם בחור בעולם החיצוני, אלא שני חלקים באישיות שלך נושקים אחד לשני, מקבלים ומפויסים יותר האחד כלפי השני, החלק הטוב והמנחם והמקבל עם החלק הביקורתי, זה שדוחה אהבה עצמית וקבלה עצמית. אבל לא רק אהבה וקבלה עצמית, אולי גם פיוס כלפי תחושת החמצה שהיתה לך אז ובכלל, פיוס בכלל לגבי טעויות עוצמתיות שעשית, או תחושות קשות שסחבת שנים לגבי עצמך, ושכנראה הזכירו את התבנית הראשונית של ההתנהלות עם אותו בחור- מצד אחד פנטזיות שטיפחת (אולי לגבי קריירה, ילדים ושאר תחומים) ומצד שני- אותו חלק באישיות שבועט בפנטזיה ולא מאפשר את הקיום המלא שלה כי את מסתובבת עם תחושה של "לא ראויה".

העובדה שהחלומות לגביו חוזרים כל החיים בצורות שונות מלמדת על תהליך שעברת. אולי יש לך זוגיות ומשפחה נהדרים, אבל "אדם בתוך עצמו הוא גר..." ורק בתקופה האחרונה הגיע הפיוס הפנימי הזה בין שני החלקים שנושקים אחד לשני- לידי השלמה.
<ניתוח אינטואטיבי לחלוטין, אם זה מתחבר לך אז זה יופי, אם לא, אז זה כנראה לא נכון>
אום_חלום*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי אום_חלום* »

חולמת, ג'נ ג'ית, תודה על הניתוחים
אם הבנתי נכון אז שניהם אומרים פחות או יותר אותו דבר
אני לא יודעת אם זה נכון
מטאפורה למה שאת מרגישה בפנים כלפי עצמך,
מקווה שכן, ושאני

בכיוון טוב של לאפשר שיאהבו אותך יותר

שוב תודה
אתן מקסימות (())
רקפת_ב*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי רקפת_ב* »

שאלה לכל מי שמפרשת כאן חלומות,

זה בא לכן טבעי? הפירושים או שאתן חושבות על זה הרבה.
למדתן את זה, קראתן?

אני שואלת כי עולם החלומות מרתק אותי. אני חולמת המון, המון המון. אני אוהבת לשמוע חלומות של אנשים אחרים. בד"כ הפירוש שלי מתמצת במילה אחת.
אז מעוניינת לדעת איך הגעתן ליכולת לנתח חלומות כך?
קט_קטית*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי קט_קטית* »

בודדה בחלום - האם לצאת משם את שואלת?
אז כמו שאמרת, את כבר אישה גדולה, יכולה להחליט לעצמך.
את מבקשת מעצמך דרך החלומות - לצאת מהתבנית הזאת.
עכשיו פשוט תקשיבי לעצמך, אל תקשיבי לאבא שלך, או לבעלך, או לי.
רק את יודעת הכי טוב - מה טוב לך.
בכל מקרה, אני לא ממליצה לך לנתק קשר עם אביך, נהפוכו,
ניתוק הקשר איתו ינציח את הקונפליקט.
כשאת חושבת עליו, עכשיו, בהווה, אל תחשבי עליו כילדה שבויה וכועסת או מורדת.
תחווי אותו כעוד מבוגר, כשגם את מבוגרת.
כלומר - כרגע שניכם שווים.
כמו שגם את ובעלך שווים.

תודה {@
קט_קטית*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי קט_קטית* »

אום חלום?

אז כמו שאמרו לך - חלום טוב, חלום שלום

הבחור מסמל את ההחמצות בחייך
הטעויות שעשית בעבר ושלדעתך/תחושתך "חיבלו" לך בחיים,
או שהפסדת משהו

עכשיו ההחמצות הסבירו אליך פנים ונישקו לך
שום דבר לא מקולקל
החיים שלך מלאים ומאושרים
אינך זקוקה עוד למבקרים מקטינים מן העבר
מנחשת שהוא יפסיק להופיע בחלומות ;-)
אורה_גבריאלי*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2004, 08:36
דף אישי: הדף האישי של אורה_גבריאלי*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי אורה_גבריאלי* »

אני עובדת עם חלומות שלי ושל אחרים כבר הרבה שנים, ומתוך ניסיון ארוך ומצטבר זה, אולי כדאי להזכיר שוב שפירוש אחראי של חלום לא יכול להיעשות בלי היכרות ושיחה עם החולם ובירור של המון עניינים, אסוציאציות וכדומה. וחשוב לדעתי גם להזהר מהנטייה האנושית הטבעית לפרש מתוך תיאוריות קיימות מכל הסוגים. זה חוסם את המפגש הקרוב והישיר ביותר עם החלום.

אשה שמחה (וחולמים אחרים)
הייתי עוברת שוב על חלומות הנהיגה שאת זוכרת, ואם כתבת אותם, הייתי קוראת שוב את כל הסדרה, ונמצאת במין הרהור-משוטט ורגוע בעניין הזה. בלי לחץ לפתור ולפצח אלא מעין סקרנות, עניין פתוח, נכונות לא לדעת מיד.
הייתי מנסהכמובן גם לבדוק מה האסוציאציות שלך כרגע לנהיגה ולהליכה ולכל הפרטים בחלום. זה דומה לחזרה לחלום, כאילו הוא מתרחש עכשיו ולשיטוט בתוכו.

מתוך כל אלה יתכן שתופיע כמעט מעצמה התובנה של החלום האחרון. יהיה מעניין לשמוע מה קורה.

כשאני עובדת עם עצמי ועם אחרים אני גם ממש מדברת עם החלום ומקבלת מידע מעניין - אבל זה משהו שקשה לי כרגע להסביר בקצרה.
אשה_שמחה*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי אשה_שמחה* »

אורה, תודה על ההכוונה.
אני מאוד מתחברת למה שכתבת, ואשתף אם יעלה משהו.
בינתיים נזכרתי שבחלום האחרון, רוב החלום הייתי מרוצה ולא שמתי לב שאני הולכת ברגל. ( זה קשור גם לשאלה של טליה אלמתן )
רק בסוף החלום, פתאום אני קולטת שאני הולכת מרחקים עצומים ונהיית עייפה, וזה נראה לי טיפשי ואז גם נהיה לי קשה.
שזה בהחלט מתאר את היבט מסויים בחיים שלי :-) שאפשר לתארו כך- זה לא שקשה, אלו המחשבה שלי והפחד שלי שהופכים את זה לקשה.
רקפת_ב*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי רקפת_ב* »

חלמתי שאני נוסעת לנופש או גרה במקום שהוא מקום נופש.
האחיות שלי היו איתי.
נכנסנו למגלשת מים ארוכה ארוכה. אני מאוד נהנתי רק הבעיה עם המגלשה הזאת שהיא היתה לשני כיוונים.
כלומר, אני והאחיות שלי התגלשנו לכיוון אחד ומהכיוון הנגדי באו מדי פעם אנשים אחרים שגם התגלשו.
זו היתה גלישה של עליות וירידות ואז היה לופ אחד ממש מסובך ואני סירבתי לעלות עליו מכיוון שפחדתי שיבואו מהצד השני - טענתי שזה בלתי אפשרי.
איכשהו הגענו לנקודת הסיום - סיכמנו שנהננו ועלינו על האוטובוס שייקח אותנו חזרה.
האוטובוס הוריד אותי באיזו תחנה ואני לקחתי את האוטו שלא יודעת של מי הוא היה. אבל כל הדרך קיטרתי מכיוון שכסא היה מאוד נמוך ביחס לכביש וביחס לחלון הקדמי. אז כל הזמן הייתי צריכה להרים את הראש בכדי לראות מה קורה בכביש אבל אז לא הצלחתי להחזיק את הרגל על הגז.
קמתי במצב רוח לא משהו.
ואז לא יודעת למה נזכרתי בחלום על הרופאה האנתרופוסופית ועלתה בי תחושה מאוד חזקה שאני רוצה לעסוק ברפואה. כפי שאני מאמינה שרפואה צריכה להיות. זה כאילו שהבנתי את הייעוד שלי פה.

אשמח לפירושים.
קט_קטית*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי קט_קטית* »

אשה שמחה,
אם החלום היה ארוך, כלומר הלכת בו הרבה "על אמת", או במילים אחרות - הלכת הרבה זמן,
ובסופו של החלום הזה התעוררת, כלומר חלמת אותו לפנות בוקר -
זאת יכולה להיות הסיבה לעייפות
גם בחלום אנחנו מתעייפים ממאמץ, וככל שאנחנו עייפים יותר בחלום - כך אנחנו קרובים יותר להתעורר "יקיצה טבעית" במציאות של העירות.
בלי לגרוע מהשאלה האמיתית שנשאלה בחלום -
למה השארת את המכונית?
אשה_שמחה*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי אשה_שמחה* »

קטקטית,
כן, באמת הלכתי הרבה בחלום, והתעוררתי בסופו. מעניין מה שכתבת.

למה השארת את המכונית?
אין לי מושג . גם בחלום לא הבנתי :-) .
טליה_אלמתן*

חלומות ומשמעותם

רקפת ב
אני המון פעמים חולמת על מגלשות מים מתפתלות, והרבה פעמים הן גם מאוד מפחידות: ירידות חזקות, מנהרות חשוכות, סולמות ענקיים בגובהם.
אני גם חולמת המון פעמים על כבישים מסתעפים, מסילות רכבת מסתעפות, והיתה תקופה שגם הרבה פעמים הלכתי לאיבוד במסדרונות בתי חולים מפחידים.
אין לי פירושים לחלומות המוזרים (שאצלי הם גם משאירים תחושה לא שקטה, מאיימת), אבל רציתי לדעת אם גם אצלך זה דומה :)
ג'ינ_ג'ית*

חלומות ומשמעותם

אישה שמחה קודם כל- חלום טוב, חלום שלום.
שנית, אני לא רואה את הרכב כמטאפורה לחיים שלך, הוא דווקא נראה לי כשריון שלך בחיים, המכונית מהווה חוצץ מהאדמה (הרגליים לא על האדמה) חוצץ מהחיים (פיזית מקום מוגן ונייד) איתו התמודדת בפחדים, בחוסר וודאות, אנשים ניסו לחדור אותו (שלא סמכת עליהם). קצת כמו צב עם שריון, כשהמכונית מצטיירת לי כמגן מהחיים בעוד שהחיים תמיד מנסים לחדור ולטלטל את השריון הזה.
בעיניי זה שאת קמה וצועדת ברגל מעיד על אומץ וכח שיש לך, עובדה שדווקא כשצעדת ברגל הרגשת די טוב, הקושי שעלה בך כתוצאה מההליכה רבה הוא מטאפורה לקושי נפשי מלעשות את העבודה בחיים בלי שריון ובלי חוצץ מהם - באופן הכי ישיר שיש, כשאת והרגליים שלך על האדמה זה סיזיפי יותר וחשוף יותר, מפחיד יותר וכמובן תובעני יותר- אבל זו ההתמודדותה אמיתית. לפי דעתי את תחלמי עוד חלומות על הליכה ברגל.
ג'ינ_ג'ית*

חלומות ומשמעותם

רקפת, במה את ואחיות שלך עוסקות (אם תוכלי לומר זה יעזור לפרשנות) ומה טיב הקשר שלך איתן? והאוטו שנסעת בו - מוכר לך, הצבע/ הסוג ממישהו אחר בחיים שלך?

קודם כל - חלום טוב, חלום שלום.
שנית, פרשנות ראשונית שמיד קפצה לי לראש נגעה לעיסוק הנוכחי שלך. נדמה לי שהנסיעה באוטו כשאת לא רואה את הדרך רק אם את מוותרת על לחיצה על הדוושה - כך שאת לא נוהגת בצורה בטוחה וודאית - זהים לאותו פחד שהיה לך על המגלשות - כשאת עוהל על מגלשות בלי שברור לך אם ומתי תתנגשי עם אנשים ממול ומה מצפה לך בהמשך. אמנם כתבת שנהנית בהתחלה שזו מטאפורה לדרך בחיים שאולי היתה נכונה לך בהתחלה אבל בהמשך לא רצית לעלות על המגלשה עם הלופ המסובך, משהו בדרך המסתבכת - כבר לא התאים לך בבחירה הזו ובכל זאת המשכת.

בשני המקרים יש פחד מהלא נודע ובצדק - הנסיבות לא מאפשרות לך שליטה. גם המגלשות שמאפשרות גלישה דו כיוונית ומסוכנת וגם הרכב עם הכסא המעאפן שלחלוטין מעמידים אותך במקום לא טוב. בשניהם יש אלמנטים טכניים שמובילים אותך לגלוש/לנהוג באופן לא אחראי ומלחיץ.

העניין הוא שאת בחרת לעלות עליהם, עם אחיות שלך למרות שאת מודעת לעניין הזה- למרות שאת מקטרת ברכב את לא יורדת ממנו, ולמרות שאת לא אוהבת את המגלשות את עדיין בתוכם.כאילו שיש לך תחושת בטן והבנה שהעסק הזה לא טוב לך שאת לא רוצה לקחת חלק בו אבל "רוח גבית" מצד האחיות, הסביבה, או אלמנטים אחרים בחיים שלך גורמת לך לבחור אחרת. יכולת לבחור ברכב אחר אבל בחרת דווקא בזה. יכולת לבחור דרך אחרת בחיים, יעוד אחר - ובחרת דווקא בנוכחי שכיום לא באמת טוב לך.

אני הייתי מהמרת על לבדוק מה כל כך חשוב בחיים של האחיות שלך/ של האנשים המשמעותיים לך בחיים שנוגד את מה שחשוב לך כיום, אבל בכל זאת משפיע עלייך (חינוך משותף שלכן למשל למשהו שלא מדבר אלייך היום אבל בכל זאת תבוע בך עמוק ומעורר רגשות אשמה). יש משהו במגלשות שהוא מאוד ילדותי, הרפתקני משהו שנוגע להטמעות מהילדות, השלוב של זה עם החאיות שלך מצביע על סימן לכך שאולי נהגת עד לאחרונה או בכלל לעסוק במה שתבעו בך מילדות, בהתאם לערכים שהטמיעו בך אולי בהתאם לאיזה קוד משפחתי או סביבתי שנאלצת לרצות, ושאפילו בעבר התאים לך (בעבר אהבת את הסיבובים) אבל לקראת הסוף כבר לא. גם עניין המגלשות בנופש והמעבר באוטובוס לרכב. המגלשות היו אתר נופש, עכשיו ההחלטה לצאת מהמוכר והנח שבחרת בו ושנוגע לערכים ולרצייה של הסביבה (מה שהוטמע בך מילדות) ולתת קפיצה למשהו אחר. העניין הוא שגם כשאת יוצאת מאתר הנופש ומתקדמת (מאוטובוס לרכב שאת נוהג בו- קידמה) את בוחרת להיכנס לרכב ששוב לא משרת אותך טוב. את מנסה לצאת מהבחירות הקודמות שלך למשהו אחר- אבל נתקעת על משהו שעדיין לא מקדם אותך, שלא לומר מחבל ברצון שלך להתקדם. או שאת אל רואה את הכביש או שאת אל לוחצת על הדוושה- בקיצור, תקועה. ובכל זאת "סוחבת" ומקטרת. זה המצב שלך כרגע בחיים?

אני אגב חושבת שהנסיעה באוטו היא סוג של התקדמות ביחס למגלשות, באוטו בכל זאת יש לך יותר שליטה, את נוהגת (יחסית), באוטו את לוקחת אחריות ולא גולשת לך כמו שעשית באופן פסיבי באתר נופש הרפתקני. הנהיגה ברכב היא ניווט במקום מסוכן בכביש של החיים, בעוד שבאתר הנופש גלשת להנאתך "באזור הנוחות" שלך. מקסימום התגשת עם עוד אנשים לא באופן מסוכן. התנגשות של שני רכבים למשל - זה כבר סיפור אחר. לכן כשאת עוברת פאזה לנהיגה ברכב, את למעשה יוצאת מהשלב של להישען על אזור הנוחות שלך ועל הבחירות הנוחות והלא מרדניות אולי, שלך, אלו שמרצות את הסביבה(האחיות למשל) בעוד שהנהיגה ברכב היא יציאה החוצה מהמקום הנח הזה באתר הנופש גם אם למקום שעדיין תקוע, ועדיין לא מחוייב לצאת לגמרי לדרך חדשה אבל והכי חשוב- את גם מרשה לעצמך לקטר באוטו. הקיטור הוא אמירה ברורה שלא טוב לך היכן שאת ואת רוצה לשנות. את עוד לא עושה אותו, את אפילו די תקועה במקום, ומחבלת ברצון שלך לצאת לכיוון אחר, אבל את לפחות מודעת למקום הזה שהוא לא טוב לך כי את מקטרת.
אשה_שמחה*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי אשה_שמחה* »

ג'ינג'ית תודה. הפרשנות שלך מאוד בכיוון של מה שהתחיל לעלות אצלי.
אחד החלומות האחרונים ב"סידרה", שחלמתי לפני כמה חודשים-
אני נוסעת במכונית בלילה, אבל לא אני נוהגת, אלא אשה שהייתי אתה אז בקשר די רציף, ושמאוד הערכתי (שלא לאמר הערצתי).
המכונית חשוכה, אבל מדי פעם היא מוארת בהבזק ע"י פנס רחוב שאנחנו חולפות על פניו. באחד מההבזקים האלו אני רואה עכברוש, הולך על רצפת המכונית ונעלם מתחת למושב. אני נגעלת ונבהלת נורא וצועקת לנהגת- "תעצרי! את חייבת לעצור! יש כאן עכברוש!", אבל היא נשארת מאוד רגועה ומתייחסת אל כל העניין בביטול. אני מרגישה שהיא מזלזלת בי ולא מבינה מה הקטע שלי, מה זה הילדותיות הזו. בהבזקי האור הבאים אני רואה שיש עוד עכברושים במכונית, ואני נכנסת ממש להיסטריה וצועקת שוב שהיא חייבת לעצור, ובסוף היא עוצרת.
אבל ברגע שהיא עוצרת אני רואה שגם בחוץ יש עכברושים, מאות, כל המדרכה רוחשת עכברושים ועכשיו אני פוחדת שאם אפתח את הדלת כדי להוציא את העכברושים שבמכונית, לא אוכל להיות בטוחה שלא נכנס איזה עכברוש מבחוץ. אני פותחת את הדלת לכדי חריץ בחרדה ואז התעוררתי.
קט_קטית*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי קט_קטית* »

רקפת,

אז כל הזמן הייתי צריכה להרים את הראש בכדי לראות מה קורה בכביש אבל אז לא הצלחתי להחזיק את הרגל על הגז

מצטייר לי כנתק בין ההתבוננות לבין העשיה.
כשאת מסתכלת - את יודעת מה לעשות, אבל לא מגיעה לגז.
וכשאת נוסעת - לא מצליחה לראות לאן.

כל החלום נחווה לי בתחושה של חוסר ביטחון בכיוון, בדרך

זה הכל בינתיים

תודה
נעמה*
הצטרפות: 29 ינואר 2002, 22:03

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי נעמה* »

לפני איזה חודש חלמתי חלום שתמונותיו לא מרפות ממני.
אשמח למחשבות ולפרשנויות שלכן.
אני בג'ונגל, יער מלא עצים גבוהים וצמחיה ירוקה ירוקה, עם איש אחד שאני מכירה קלושות (במראה) ושאינו בנזוגי (זאת היתה תחושה, בתוך החלום).
ואז מופיע חתול וחושף שיניים, כאילו הוא מחייך בכח בכח, חזק חזק, אבל התחושה היא לא של חיוך אלא של חשיפת שיניים מאיימת.
בנוסף, אני צריכה לעבור בין שני קירות די קרובים (במרחק כ-50 ס"מ זה מזה) תוך השענות על מרפקי, , מעין זחילה אינדיאנית, כאשר הגוף שלי משתלשל אנכית בין שני הקירות הללו (ואני עם רוב הגוף בינהם, וחלקו מעליהם - מהזרועות ועד הראש). החתול עומד וחושף שיניים לצד הקירות האלו.
תודה מראש.
רקפת_ב*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי רקפת_ב* »

טליה,
שאצלי הם גם משאירים תחושה לא שקטה, מאיימת), אבל רציתי לדעת אם גם אצלך זה דומה

בחלום הזה התחושה המאיימת והלא שקטה היתה דווקא באוטו. במגלשת המים דווקא נהנתי למרות הפחד.

_מצטייר לי כנתק בין ההתבוננות לבין העשיה.
כשאת מסתכלת - את יודעת מה לעשות, אבל לא מגיעה לגז.
וכשאת נוסעת - לא מצליחה לראות לאן._

זה בדיוק מה שאני חווה בחיים שלי. אני יודעת בדיוק מה אני צריכה לעשות אבל לא עושה. מכל מיני סיבות - אחת מהן אולי בחלום - מי מוותר על מכונית ספורט אדומה יפה (מקביל לבית היפה שיש לי), אז מה אם לא רואים את הדרך העיקר שמבחוץ כולם יכולים לראות איזו מכונית יפה יש לי.

לגבי המגלשת מים - אולי האחיות שלי נמצאות שם - כי אנחנו בדרך כלל נהנות מהדרך - גם אם היא נגד כיוון התנועה. לא ברור שזה נגד אבל ברור שהדרך היא דו סיטרית.
אני חושבת שדווקא מהצד של האחיות שלי אני מקבלת בטחון לדרך שלי (אני הייתי בראש מסלול המים), כשאני יוצאת החוצה ל"עולם" אני מתחילה להתבלבל.

יכול להיות שהחלום הזה בא בעקבות ערב פסח - שחגגתי אצל משפחתו של בנזוגי ונחגג אחרת לגמרי מהמשפחה שלי.

במה את ואחיות שלך עוסקות (אם תוכלי לומר זה יעזור לפרשנות) ומה טיב הקשר שלך איתן?
אני עוסקת במחשבים ומתכוונת להתחיל לעסוק בטיפולי גופנפש (לומדת הרבה שנים), עוד 2 אחיות עוסקות בתחום הגופנפש, אחות אחת מנהלת חשבונות (אבל גם עם נטייה לתחום הטיפולי), אמא שלי תמיד עסקה בתחום להנאתה בתחום הטיפולי, ועוד אחות שמנהלת גן ארועים - אבל היא אחות שנהנית במגלשות כמו שעלינו עליהם.
אני בקשר טוב עם כולן. אבל לא מתראים הרבה.
רקפת_ב*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי רקפת_ב* »

שוב חלומות על בית. אני חייבת לספר כי זה חלום יפה בעיניי וקשור לחלום הקודם. אשמח לפרשנויות.
אני גרה בבית שאני גרה עכשיו.
הולכת לחברים ליד,אני והאמא לוקחות אבן דריכה גדולה מהבית שלהם והולכים לשים בבית של מישהו אחר.
אנחנו מחפשות איפה לשים את האבן כי אין מקום בבית הנוכחי לא שלנו ולא של החברים. ברור לנו שצריך לעבור.

אנחנו עוברות ויורדות כמעט עד גן בילו ושם מוצאות בית לשים את האבן. זה בית שכור. הדיירים של הבית הזה נסעו לחו"ל והדיירים הזמניים מסכימים שנשים זאת.
אני מציינת איזה בית מקסים הבית הזה. הוא אומנם ישן מאוד וקטן אבל מקסים. יש לו חצר גדולה מוזנחת ומקסימה.
רק כשאנחנו יוצאים משם אני מציינת הבעייה היחידה עם הבית הזה שהוא ליד הרכבת, וכל פעם שהרכבת עוברת הבית הזה רועד. (במציאות הבית הזה קרוב לכביש, והוא דווקא בית חדש והגינה מטופחת).
בזמן שאנחנו יוצאים משם אנחנו רואים קוף מקפץ לו בגינה.
ואז כאילו קפצתי לחלום אחר מצאתי את עצמי בבית שלי (בחלום ידעתי שזה בית זמני), הבית כולו היה מצופה עיתונים מבפנים. כמו עיסת נייר. הרצפה הקירות והתקרה כולם בעיסת נייר, ואהבתי את הבית הזה. אמרתי לעצמי כל הזמן זה הבית שאני אוהבת.
ואז שוב חזרתי לחלום וחזרתי עם השכנה לכיוון הבתים שלנו.
רקפת_ב*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי רקפת_ב* »

אני רוצה להודות לכל מי שמפרשת את החלום מנקודת מבטה. בשבילי זה מאוד מעניין מכיוון שהחלומות אצלי מאוד חזקים. וכך אני עוברת תהליך יותר מודע.
קט_קטית*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי קט_קטית* »

נעמה, מצטערת, לא מצליחה לדמיין את החלום.
אולי תנסי להעביר אותו שוב, בצורה יותר מופשטת,
ואם את יכולה להתייחס לתחושות שלך בחלום, או למחשבות שלך בחלום -
זה יכול לעזור מאוד.
קט_קטית*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי קט_קטית* »

רקפת, מה זה אבן דריכה?
רקפת_ב*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי רקפת_ב* »

אבן דריכה זו אבן גדולה כזאת ששמים בגינות שאפשר לדלג מאבן לאבן (במקום מדרכה מסודרת)
קט_קטית*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי קט_קטית* »

ואז כאילו קפצתי לחלום אחר מצאתי את עצמי בבית שלי (בחלום ידעתי שזה בית זמני)
הכוונה שזה הבית שלך במציאות או שזה בית שלישי שהוא שלך בסיפור הזה?
נעמה*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי נעמה* »

קט קטית, תודה על הנסיון. מנסה לתאר עוד. התחושה היתה של מאמץ לעבור את כברת הדרך הקטנה שהיתה לפני, תוך שהגוף שלי נמצא בין שני קירות, ושעון, או מוחזק על ידי זרועותי. הגוף - אנכי, כלומר במצב זקוף / משתלשל. הזרועות נשענות על שפת הקירות, ואני נאלצת לעבור את המרחק (משהו כמו 2-3 מטרים) תוך השענות עם הזרועות והמרפקים, ומין זחילה אינדיאנית שכזאת.
החתול, עומד מין הצד. חשיפת השיניים מאיימת, הרגשתי מאוימת ומפוחדת (מה יכול לסמל חתול חושף שיניים?).
תחושות נוספות - כורח - לעבור את הדרך שעונה על זרועותי. פחד - מהחתול. התרגשות מוזרה (לא מוכרת) - מהאיש.
תודה.
קט_קטית*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי קט_קטית* »

נעמה,

החתול יכול לסמל כאן בוגדנות, ערמומיות,
לכן החיוך שלו הוא בעצם מפחיד.
הבנתי את השתלשלות החלום שלך, כלומר את כאילו מבצעת "הליכת ידיים" - מתקדמת בעזרת הידיים והזרועות,
והרגליים שלך כאילו נגררות - נכון? זה מאוד מעניין ובטוחה שיש לזה משמעות גדולה בחלום, אין לי פירוש כרגע
כל הסביבה של הג'ונגל ועולם החי העשיר מבטא איזשהו עומס רגשי.

זה הכל בינתיים
תודה
נעמה*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי נעמה* »

כן, בדיוק - הליכת ידיים, כשהגוף משתלשל מטה.
תודה.
עומס רגשי הוא מפתח.
שוב, תודה לך.
רקפת_ב*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי רקפת_ב* »

הכוונה שזה הבית שלך במציאות או שזה בית שלישי שהוא שלך בסיפור הזה

לא זה לא הבית שלי במציאות. זה בית שלישי. רק בחלום זה היה הבית שלי.
קט_קטית*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי קט_קטית* »

חלום חלום,
חלום שלום :-)

רקפת,

החלום הזה מדבר על איזשהו שינוי שאת מבשלת לעצמך בחייך.
האבן מסמלת כאן איזשהו עול, או "דברים שעל הלב"-
משהו גדול שלא מוצא מקום לא אצלך ולא בסביבתך הקרובה.
הבית שאת מאמצת כשלך - הוא שלך כי שם האבן מתאימה,
דווקא בגינה לא מטופחת, לא מסודרת, שבהמשך את רואה בה קוף.
קוף הוא בעל חיים שמאוד קרוב לנו מהבחינה ה"משפחתית",
כלומר מעולם החי כולו - הכי דומה לנו, איך בכל זאת פראי.
כאן הגינה הזאת, הבית הפשוט הזה - מסמלים את החזרה "למקורות", לטבע שלך,
לזרימה, לספונטניות, יותר מאשר ל"עבודה מהראש", או מהשכל נטו.

זה שיש לך בהמשך עוד בית, שאת יודעת שהוא זמני - לדעתי מסמל שינוי.
גם העיתונים - משהו זמני, משתנה - מסמל כאן שינוי.

תודה
רקפת_ב*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי רקפת_ב* »

קט קטית,

תודה רבה.
נראה לי שכל החלומות שלי בזמן האחרון מדברים על אותו דבר.
על שינוי (נראה שגם במגורים וגם מבחינת תעסוקה).
ויכול להיות שגם התאריך ידוע (מתישהו במאי).
אולי החלומות שלי מנסים להרגיע אותי מכיוון שאין לי סבלנות.

תודה. וחג שמח.
ג'ינ_ג'ית*

חלומות ומשמעותם

פעם הייתי חולמת המון, כל לילה כמעט וזוכרת את כל הפרטים כל לילה.. כבר הרבה זמן שזה לא קורה. לא חולמת או לא זוכרת שחלמתי...
קט_קטית*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי קט_קטית* »

ג'ינ ג'ית,
את יכולה לנהל יומן חלומות,
וכך ככל שתזכרי יותר חלומות תוכלי להתקדם בעבודה שלך איתם.
כדי לחלום רצוי לישון מספיק שעות,
בתת שינה לא זוכרים כלום בד"כ, אלא אם כן החלום ממש חזק.
אפשר להתחיל משנ"ץ, ככה הכי קל לחלום.

בהצלחה {@
קט_קטית*

חלומות ומשמעותם

שליחה על ידי קט_קטית* »

רקפת,
נראה לי שכל החלומות שלי בזמן האחרון מדברים על אותו דבר
כל אחד מנקודה אחרת.
כלומר, בגדול - כן, הכל אחד.
אבל בקטן - כל חלום מעלה נקודות אחרות, דימויים אחרים.
וזה יפה {@
שליחת תגובה

חזור אל “חלומות”