כניסה להריון

יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

כניסה להריון

שליחה על ידי יעל* »

קודם כל בואי לא נדבר על ביוץ אלא על ימים פוריים. הביוץ הוא מאורע שנמשך רגע, והתזמון המדויק שלו לא כל כך חשוב. מה שמעניין אותנו זה מתי את פורייה.
יש 3 מדדים שבעזרתם אפשר לאתר את הימים הפוריים בחודש: הפרשות, מצב צוואר הרחם וחום השחר. אם את רוצה ממש לדעת מתי את פורייה ולא רק לנחש, כדאי להסתמך על לפחות 2 מתוך ה-3.
מניסיוני, חום השחר פחות רלוונטי כשרוצים להיכנס להריון ולא למנוע אותו, כי זה מדד שמספר לנו רק דבר אחד - שהביוץ כבר חלף ואין יותר סיכוי להרות החודש.
אז מה אני אומרת בעצם,
שאם את בודקת רק הפרשות ולא גם את מצב צוואר הרחם, את יכולה לנחש אם את פורייה או לא, אבל לא באמת לדעת.

כל זה היה תיאוריה. עכשיו ספציפית למה שמעניין אותך כרגע :-) -
גם אם לא היית פורייה בדיוק בימים הרגילים שלך (ואת לא יודעת את זה בוודאות), זה לא אומר הרבה. לפעמים הביוץ מתעכב (בגלל מחלה, או נסיעה, או חוסר שינה, או שינוי תזונה, ועוד ועוד), והוא יכול להתרחש יותר מאוחר. קורה גם שיש מחזור ללא ביוץ (ואז לפעמים הווסת מקדימה, או מאחרת, ולפעמים היא בכל זאת מופיעה בזמן הרגיל), אבל זה יחסית נדיר אצל רוב הנשים.
בכל מקרה, ביוץ שהתעכב לא אומר כלום על הסיכוי להרות.
נעמה*
הצטרפות: 29 ינואר 2002, 22:03

כניסה להריון

שליחה על ידי נעמה* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

הי יעל ותודה רבה שחזרת. סליחה שאני ככ פרקטית אבל את מצב צוואר הרחם אני לא יודעת לבדוק ובעצם מה שאת אומרת שכרגע אין לי שום דרך לדעת אם הביוץ כבר היה או לא. האם לאור זאת כדאי להמשיך ולנסות? יכול להיות שההפרשות שאני רגילה אליהן יגיעו עוד כמה ימים או שייתכן שיהיו ימים פוריים ללא ההפרשות האלה? האם החודש הזה אבוד?
בקיצור...אני ממש מבולבלת ומכיוון שאני מנסה כבר המון זמן וגילי, במונחים של פוריות, מתקדם, אני גם מתוסכלת ואשמח לעצות.
ושוב, תודה!
יעל*

כניסה להריון

שליחה על ידי יעל* »

תכלס את לא יכולה כרגע לדעת, ובהחלט כדאי להמשיך לנסות.
(בעצם יש דרך לדעת - אולטרסאונד ובדיקת דם. אבל לא הייתי הולכת לכיוון הזה. סתם יכניס הרבה מתח לעניין, ומתח כידוע לא מעודד הריון. אני מציעה לך לקחת את החודש הזה בכיף, לעשות את זה בשביל הכיף, ולהתפלל)
נעמה*
הצטרפות: 29 ינואר 2002, 22:03

כניסה להריון

שליחה על ידי נעמה* »

כבר מזמן שכחנו שאפשר גם לעשות את זה בשביל הכיף_ כרגע זה יותר סוג של סיוט.
תודה מקרב לב בכל מקרה על האינפורמציה.
נ.
אמא_לארבע*
הצטרפות: 17 אוקטובר 2004, 13:36

כניסה להריון

שליחה על ידי אמא_לארבע* »

הסיכוי להיכנס להריון גבוה יותר אם אין עבר של מניעת הריון......
מניסיון.............
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

כניסה להריון

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שלום לכולן :)

האם מישהי יודעת מה יכולה להיות הסיבה לאיחור של שבוע בווסת (בד"כ מגיע כל 28 יום בממוצע עכשיו אני כבר ביום 35 ועוד לא הגיע)
בדיקת הריון ביתית יוצאת שלילית..

קרה למישהי?
רקמה*
הצטרפות: 06 אוגוסט 2013, 06:57

כניסה להריון

שליחה על ידי רקמה* »

קרה, קורה... אם היית במתח, חולה ולקחת אנטיביוטיקה, אכלת באופן שונה- כל אלה משפיעים. לי אישית דילג המחזור פעם (ובא לאחר 54 יום). כמובן אם את מניקה...ייתכנו שיבושים.
בדיקת הריון יכולה גם לפספס לעיתים. תמדדי חום איך שאת פוקחת עיניים. אם הוא מעל 37 ונשאר כך למשך כמה ימים סיכוי סביר שאת בהריון (או לפחות בביוץ)
יעל*

כניסה להריון

שליחה על ידי יעל* »

תמדדי חום איך שאת פוקחת עיניים. אם הוא מעל 37 ונשאר כך למשך כמה ימים סיכוי סביר שאת בהריון (או לפחות בביוץ)
זו ממש לא דרך לדעת.
כדי להסיק מסקנות עפ"י חום השחר צריך לעקוב אחריו לאורך סייקל שלם.
את חום השחר מודדים מהמיטה, לפני כל פעולה, בשעה קבועה. כמה ימים של חום גבוה יותר יחסית לקודם (לא בהכרח מעל 37) יכולים להעיד שהתרחש ביוץ. זה הכל.
אנני*
הצטרפות: 24 פברואר 2007, 14:25

כניסה להריון

שליחה על ידי אנני* »

ואם החום נשאר גבוה ולא יורד 16-18 יום אחרי הביוץ, בד"כ זה מעיד על הריון.
אפרת*
הצטרפות: 08 יולי 2003, 12:18

כניסה להריון

שליחה על ידי אפרת* »

שלום לכולם. מזה כמה חודשים בעלי ואני מנסים להיכנס להריון ללא הצלחה. יש לנו ילדה כמעט בת שנתיים. הכניסה להריון איתה היתה מיידית. חשבנו שכך יהיה גם הפעם אך התבדינו. נכון לכרגע אני מרגישה אכזבה עצומה כשמתחילים להופיע הסימנים המקדימים לווסת. כאשר מופיע דימום אז הדמעות יורדות מעצמן. אני יודעת שלחץ לא מוסיף פה אבל האם יש סיבה לדאגה?
פרנואידית*
הצטרפות: 09 ספטמבר 2014, 01:18

כניסה להריון

שליחה על ידי פרנואידית* »

שלום לכולם,
התחתנתי לפני שנה ובחודשיים הראשונים המשכתי ליטול אמצעי מניעה.
כך שאני מנסה להיכנס להריון כבר עשרה חודשים אך ללא הצלחה, האם זו סיבה לדאוג?
עליי לציין שיש לי מחזורים משוגעים, בין 40 ל42 יום בין מחזור למחזור.

האם כדאי לבדוק את המצב או שמוקדם מדי להסיק מסקנות?
יובל*
הצטרפות: 29 מאי 2003, 17:46

כניסה להריון

שליחה על ידי יובל* »

שלום, אני אחרי הריון כימי אחד. עוד לא קיבלתי וסת ונכנסתי להריון שני. ערכי הבטא בבדיקה הראשונה היו מאד נמוכים- 56. האם זה סביר?
מה הסיכון שזה יגדל מספיק?
זה קרה למישהי שהערך בבדיקה הראשונה היה כה נמוך וההריון נקלט בכל זאת?

כבר קבעתי את הבדיקה השנייה לעוד יומיים אבל עדיין רוצה להעריך את סיכויי ומנסה מאד שלא להתרגש לשווא.
תודה.
פלוני_אלמונית*

כניסה להריון

אני בת 43חיה עם בחור הן 24.קרוב לעשרה חודשים שאנחנו מנסים להקלט להריון .ליפני שנה וחודשיים לקחתי זריקה למניעת הריון ההיתי אצל הרופא נשים שלי הוא בדק אותי אמר שהכל בסדר .ויש מצב שהשחלה שלי רדומה מתי היא תתעור מישהו יכול לעזור לי בתשובה אשמח
פלוני_אלמונית*

כניסה להריון

אובחנתי בשחלות פוליצסטיות והנני סובלת מכאבי בטן עזים עקב הציסטות
עברתי ניתוח להורדת הציסטות ולאחר חודש הציסטות חזרו לגודל עצום
המליצו לי לקחת את המסטיק תמני
מישהי יודעת האם זה עוזר למניעת גדילת הציסטה,?
פלוני_אלמונית*

כניסה להריון

שלום
אני מניקה את בני החמוד בן החודשיים וחצי
רציתי לדעת מה הסיכויים שאכנס להריון במצב כזה
ואיך אני יכולה לדעת מה הם הימים הפוריים אצלי
אשמח לתשובה
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

כניסה להריון

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

עונה בשלף מהזכרון:
אם את מניקה הנקה מלאה, על פי התינוק ולא על פי השעון, כולל בלילה, אז הסיכויים להיכנס להריון מאוד נמוכים. לא זוכרת כמה, במספרים, אבל אחוזי םבודדים.

איך אני יכולה לדעת מה הם הימים הפוריים אצלי
שיטת מודעות לפוריות ו- Billings Method. מומלץ בחום.
(בילינגס כתבו ספר מעולה על הנושא - באנגלית - והשיטה עצמה מאוד פשוטה ומסתמכת רק על איכות ההפרשות מהנרתיק. היא מאוד עזרה לי להיכנס להריון. שמ"פ, עד כמה שידוע לי, מסתמכת גם על חום השחר, שזה משהו שאני אישית לא הייתי עומדת בו, אבל שמעתי פידבקים טובים עליה מנשים אחרות שניסו ואהבו)
בגדול, כשיש ימים פוריים ההפרשות מהנרתיק נהיות נוזליות, שקופות ואלסטיות, כמו חלבון של ביצה לא מבושלת. בימים לא פוריים ההפרשות דביקות, צהבהבות ויבשות-יחסית. אז עוקבים כל יום ומתעדים, ולומדים את האיכויות.
אם מקיימים יחסי מין, צפוי שההפרשות ייראו שונה - יותר לכיוון הפורה - ביום-יומיים שאחרי ההתעלסות. אבל אז הן חוזרות בחזרה.
יערה*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2003, 19:37

כניסה להריון

שליחה על ידי יערה* »

מה הסיכויים שאכנס להריון במצב כזה
כאן יש פירוט.
.

ואיך אני יכולה לדעת מה הם הימים הפוריים אצלי
מוסיפה על מה שנכתב מעליי -
אם תגלי שאכן יש לך ימים פוריים, תתייחסי להנקה כלא רלוונטית לעניין מניעה. כל עוד ההנקה מונעת - אין ימים פוריים.
פלוני_אלמונית*

כניסה להריון

בשביל למדוד את חום השחר צריך שינה טובה ורציפה, ולמדוד תמיד באותה שעה. נראה לי בלתי אפשרי עם תינוק יונק.
גילה*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 06:17

כניסה להריון

שליחה על ידי גילה* »

בת 45,מניקה כולל בלילה פעוטה בת שנתיים וחצי(אוטוטו),יש לי איזשהו סיכוי להיכנס להריון נוסף?
הפעוטה מסרבת להיגמל,יונקת בבוקר ולפני שינה ובלילה ...אני כן חושבת שאני מרגישה ביוץ ומכוונת לימים שנראים לי נכונים על פי כמות ההפרשות.המחזור סדיר.תוהה ביני לבין עצמי אם אני באמת רוצה,בדרך כלל התשובה היא כן,מאוד רוצה.
אמיליה*
הצטרפות: 03 ינואר 2008, 15:32

כניסה להריון

שליחה על ידי אמיליה* »

שלום חברות!! מנסה להכנס להריון אחרי חודשיים של נובה רינג ועוד חודשיים שלקחתי פרימולט נור.... יש עיכוב במחזור אבל אין הריון לפי בדיקה ביתית ולא מרגיש לי שהמחזור בדרך ...... קראתי כאן על עניין ההפרשות ושיטת המודעות אבל הבעיה שמתחילות המחזור האחרון שהיה לי ללא נובה רינג כבר פעם שלישית יש לי הפרשות של ביוץ למרות שבדיקת הריון ביתית שלילית..... מה אפשר לעשות? יש משהו טבעי שיחזיר לי את המחזור ושיאפשר כניסה להריון?
לאורה*
הצטרפות: 07 מרץ 2005, 21:59

כניסה להריון

שליחה על ידי לאורה* »

דיקור סיני מאד עוזר לסדר את המחזור.
והגיוני שיש לך ביוץ אם אין הריון... ביוץ זה בדיוק זה - ביצית שמחכה להפריה.
שליחת תגובה

חזור אל “תכנון הריון”