לחץ דם בהריון

טל*
הצטרפות: 19 מאי 2002, 22:45

לחץ דם בהריון

שליחה על ידי טל* »

פותחת את הדף הזה כי לא מצאתי כאן דף אחר שעוסק בנושא
ובאינטרנט ה' ישמור איזה מפחיד לקרוא על לחץ דם בהריון
(מעלה את הסיכוי למות האם והעובר )-: ) אז אשמח לקבל כאן
פתרונות או טיפולים ממולצים ללחץ דם גבוהה בהריון.

רק אציין אני שבוע 22 ואתמול מדדתי ל"צ 130/79 ובכל זאת
הרופא הרים גבה....(וכשהוא מרים גבה אני מרימה שתיים (-: )

תודה.
gani*
הצטרפות: 26 נובמבר 2005, 15:05

לחץ דם בהריון

שליחה על ידי gani* »

כמה יש בד"כ? כי ל"ד הוא אישי מאוד.
ל"ד הוא אחד הסימנים המוקדמים למה שעלול להתפתח לרעלת בדרגות שונות, שזה באמת כבר ה' ישמור איזה מפחיד

שמעתי תאוריה בנוגע לתזונה (רבת חלבון? נדמה לי ש שרה ק הזכירה משהו) אבל זה עדיין לא הגיע לפתחם של הרופאים...
האם זהו הריונך הראשון?
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

לחץ דם בהריון

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

עצתי לך - תחליפי רופא!
לחץ הדם שלך תקין לגמרי!
אם אין מחלות רקע יש סיכוי טוב שהוא גם ישאר תקין.
אני בהריון הראשון נכנסתי לסחרחרת הזאת בגלל מדידה דומה (קצת פחות תקינה 130/90) שגרמה למפל התערבויות שכנראה גרם לזה שהל"ד עלה ועלה ועלה ועלה...
היום לא מטפלים בל"ד הריוני לפני שיש עדות מוצקה לל"ד של מעל 150/100 - ומדידה חד פעמית היא לא עדות כזאת.
אם הוא באמת מודאג - תגידי לו שיארגן לך מעקב ראוי, אם לא, אז שלא ילחיץ אותך סתם.
ל"ד בהריון נוטה לרדת קצת בשבועות הראשונים ולעלות טיפה במחצית השניה, אם הוא לא עובר את ה-140/90 אין באמת סיבה להתרגש.

הסיבה להפחדות באינטרנט הן כי יש קשר בין ל"ד גבוהה לרעלת הריון, ורעלת הריון היא מחלה קשה ומסוכנת, והכי גרוע - חסרת טיפול.
באתר הזה את יכולה לקרוא את תזונה ללידת תינוק בריא יש שם כמה המלצות בנושא.
אבל הכי חשוב - לא להלחץ משטויות של רופאים ואחיות ט"ח כל עוד אין בצקת ו/או חלבון בשתן זה לא רעלת, זה רק "קבוצת סיכון" ובמצב הזה הטיפול הכי טוב והכי יעיל הוא גם הטיפול הכי שמרני - מנוחה ושינה מספיקה והקפדה על פעילות גופנית יומיומית לא אינטנסיבית מדי.

תהיי בריאה
טל*

לחץ דם בהריון

שליחה על ידי טל* »

היי תודה לכן על התשובות....

gani-אני לא יודעת בד"כ מה לחץ הדם שלי רק שבבדיקות הקודמות אלו היו התוצאות: 125/84, 120/70, 113/73.../-:
וזה הריון שני...

מיכל - לטובת הרופא אגיד שמעבר להרמת גבה הוא אמר שזה גבולי ושרצוי שלא יעלה יותר ושאהיה במעקב (אצלו)
הוא אפילו רצה שאשאר אצלו לשעה או יגיע יותר מאוחר לבדיקה חוזרת אז אני חושבת שבסה"כ הוא בסדר (-:
אני באמת מפחדת להכנס לסחרחרת ולכן נראה לי שמעבר לזה שאדאג לעשות בדיקות יומיומיות בבית של לחץ דם
(אולי בכלל יש לי את "תסמין החלוק הלבן") אני מחכה למחר (סריקה מורחבת) ואח"כ להעמסת סוכר...מה שירגיע
את החשדות....מה שמוזר זה למה הוא לא נתן לי כבר לעשות בדיקת שתן לבדיקת חלבון בשתן???... אולי קשור
לעובדה שהחלבון העוברי יצא תקין (או שאני מערבבת כי קראתי איזה מאמר באינטרנט שכן קשור).
חוצמזה, למרות ההיסטוריה אצלנו במשפחה של לחץ דם גבוהה די 'הפתיע' אותי כי אני אוכלת די בריא, בלי מלח
כמעט, לעיתים רחוקות מטוגן, ישנה שמונה שעות ביום....ופעם בשבוע יוגה אז מה כבר אני יכולה לעשות שאני לא
עושה????.....
gani*
הצטרפות: 26 נובמבר 2005, 15:05

לחץ דם בהריון

שליחה על ידי gani* »

הריון שני זה יופי. סטטיסטית מופיע בהריונות ראשונים (עם אותו בן הזוג) יותר.
לא יודעת אם הייתי מתחילה מדידות יומיומיות בבית... כן הייתה שוכבת 10 דק' לפני המדידה, או לפחות יושבת בנחת (לא בחדר ההמתנה, נאמר. אלא ממש בחדר בו מודדים). לה"ד לפני כן נפלא:-)

צודקת מיכל שהסיבה להרמת הגבה היא הקשר לרעלת וזה רחוק מרעלת, אבל "תקין" זה לא משהו אבסולוטי. עם זאת, 130/79 כמדידה חד"פ זה באמת בסדר (בהנחה שאת לא כמוני עם 90/60 ביום רע בשמש. וגם אז...)
טל*

לחץ דם בהריון

שליחה על ידי טל* »

אוף........תודה תודה תודה... כבר לחץ הדם מתחיל לרדת... (-:
אמא_אינקובטור*
הצטרפות: 19 יוני 2003, 13:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_אינקובטור*

לחץ דם בהריון

שליחה על ידי אמא_אינקובטור* »

עשיתי בדיקה של ניטור ל"ד במשך 24 שעות. כן כן, ממש לובשים את הדבר הזה עלייך והוא מתנפח כל חצי שעה, וכל שעה בלילה. מנג'ס משהו אבל נותן תמונה אמיתית של תנודות הל"ד במשך היממה.

ועוד: לנוח לנוח לנוח ושוב לנוח. ועוד: שתהיה סקירה משעממת ביותר מחר. חשוב מאוד (מאוד) לתת הערכת משקל של העוברון ולמדוד את זרימות הדם בחבל הטבור ובעורקי הרחם, ואם ל"ד הגבוה ממשיך - להמשיך ולעקוב אחרי הגדילה ואחרי זרימות הדם. ובינתיים, מה שחשוב הוא לנוח ולהמשיך ליהנות מהחיים, ובעיקר לישון שמונה שעות ביום - אין אין אין כמו שינה טובה. נשמע שאת עושה את כל הדברים הנכונים, ושהרופא שלך עם האצבע על הדופק.
טל*

לחץ דם בהריון

שליחה על ידי טל* »

תודה אמא אינקובטור.... הלוואי והיום הסקירה תהיה משעממת ביותר...הלוואי (מרגישים שאני לחוצה ??(-; )
מיכל_שץ*

לחץ דם בהריון

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

עשיתי בדיקה של ניטור ל"ד במשך 24 שעות. כן כן, ממש לובשים את הדבר הזה עלייך והוא מתנפח כל חצי שעה, וכל שעה בלילה. מנג'ס משהו אבל נותן תמונה אמיתית של תנודות הל"ד במשך היממה.
הולטר
עשית את זה בהריון?

טל, לחץ זו סיבה מצויינת לל"ד לעלות - אני רצינית לגמרי, זו גם הסיבה לתסמונת החלוק הלבן (שאם יש לך אותה, אז זו בכלל סיבה לא להתרגש ממדידה במרפאה)
ולכן חשוב למצוא דרכים אפקטיביות להרגע - יוגה? מצויין, תעשי כל יום...

בבדיקות הקודמות אלו היו התוצאות: 125/84, 120/70, 113/73
אז זו ה"נורמה" שלך והתוצאה האחרונה היא לא חורגת ממנה, עד 20% שינוי בכלל לא אמורים להתייחס. זה בהמשך לדברי של גני שלֹ"ד הוא "יחסי". זה לא מדוייק כי לא משנה מה היו המדדים אתמול, אם היום הם עוברים את ה-140/90 זה דורש התייחסות גם אם זו עליה של 5%
לעומת זאת גני שלה"ד שלה מאוד נמוך בדר"כ צריכה לשים לב גם אם זה עולה מעל 130/80... למרות שהערכים האלה נחשבים "תקינים"

והסיבה האמיתית שהרופא שלך נלחץ היא המספר הזה - 130, שרופאים גניקולוגים שמטפלים בנשים בהריון לא אוהבים אותו (כי הוא מזכיר להם את ה-140 יותר מדי)
אבל זה לא ממש אובייקטיבי מצידו (קצת דפנסיבי, הייתי אומרת), סביר להניח שקצת התרגשת...
אני לא אומרת שצריך להיות שאננים, אבל רופאים שמכניסים נשים ללחץ ללא סיבה ובנוסף לזה גם לא טורחים לתת הסבר מניח את הדעת פשוט מרגיזים אותי
אמא_אינקובטור*

לחץ דם בהריון

_הולטר
עשית את זה בהריון?_ הולטר זה אקג רציף, אני מדברת על בדיקת ל"ד לאורך 24 שעות. לא עשיתי אותה בהריון (וחבל) אלא רק עכשיו, במסגרת הבירור של הל"ד שלי. בהריון ביקשו ממני למדוד ל"ד בבית, ברגיעה, ולנהל יומן.
מיכל_שץ*

לחץ דם בהריון

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

הולטר זה אקג רציף
גם המכשיר המעצבן הזה מכונה הולטר, אולי בטעות, אולי בהשאלה...
ואיך יצא המעקב?
בדרך_להיות_אמא*
הצטרפות: 20 מרץ 2008, 12:16

לחץ דם בהריון

שליחה על ידי בדרך_להיות_אמא* »

יש לי לחץ דם נמוך יחסית, ובאמת אני מאד עייפה ומעט אפופה
הריון שבוע 8
איך לשפר את לחץ הדם מנמוך לרגיל באמצעים טבעיים?
בדרך_להיות_אמא*

לחץ דם בהריון

נמוך: 90-57
בדרך_להיות_אמא*

לחץ דם בהריון

עשיתי קצת מחקר ונראה שלחץ דם נמוך בתחילת הריון זה רגיל.
יחד עם זאת, למי שיש רעיונות איך לאזן, אני אשמח לשמוע
{@
מנטרה*
הצטרפות: 10 אוגוסט 2009, 20:07

לחץ דם בהריון

שליחה על ידי מנטרה* »

היי בדרך להיות אמא...
כיף להפגש בעוד דפים...
גם לי יש בשגרה לחץ דם נמוך, וגם בהריון (לא זוכרת את המספרים, אבל נמוך), וכל פעם שרופא או אחות מודדים לי הם מתרשמים ומפרגנים לי שימשיך ככה כל ההריון, כך שנראה לי שאפשר להסיק מזה שזה דבר טוב.
כאמור בדף זה, דווקא לחץ דם גבוה הוא בעייתי בהריון ויכול להצביע על רעלת הריון. וכמדומני, לחץ הדם במילא עולה בשלבים מתקדמים יותר בגלל נפח הדם שעולה וכד' כך שאין צורך לנסות להעלות אותו בצורה מאולצת.
בכל מקרה, אני מאמינה שזאת לא סיבה לדאגה אלא ברכה.
ציינת גם עייפות ואפיפות... אלה בכל מקרה תופעות של שליש ראשון בלי קשר ללחץ דם...
תרגישי טוב. :-)
מנטרה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

לחץ דם בהריון

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אני בתחילת הריון שני עם תופעות שמוכרות לי כבר מהקודם ואופייניות לשליש ראשון - עייפות ואפיפות. אבל הלחץ דם שלי יורד מתחת לשמונים, יש לי סחרחורות קשות וקשה לי להעלות אותו אפילו עם קפה. בהריון קודם לא היו לי בעיות עם לחץ דם גבוה. גם בשלבים מתקדמים.
זקוקה לעצות כיצד להרים לחץ דם נמוך מאוד בעזרת תזונה או בכלל באופן מיידי (כלומר, לא כמו נגיד תרגול עיקבי של יודה או משהו שכרגע אינני מתרגלת). למישהי יש מושג בעיניין?
פלוני_אלמונית*

לחץ דם בהריון

בגלל ההריון - לא הייתי מחפשת סתם מישהו עם מושג, אלא מתייעצת עם 2 רופאים (נגיד אחד רופא קופ"ח מומחה לעניין, ואחד אלטרנטיבי) ושוקלת.
מלכת_שבא*
הצטרפות: 19 יוני 2011, 18:35

לחץ דם בהריון

שליחה על ידי מלכת_שבא* »

שלום. הדף קצת נעזב, אני מקווה שיהיה משהו שיזכר בו ויענה לי.
אני בהריון שבוע 15. בדר"כ לחץ הדם שלי לא מאוד גבוה ובמיוחד בהריון. השבוע רופא משפחה בדק אותי והיה 90/54 (זה משפחתי אצלנו ל"דנמוך).
בקיצור זה גורם לי לחולשה נוראית הרגשה של קדם עילפון, אני לא מסוגלת לעמוד על הרגליים יותר מחמש דקות בלי לשבת ולנוח. יש לי מידי פעם דופק מהיר וחזק.
בשאר ההריונות (הנוכחי חמישי) כבר בשלב זה הייתי מתייצבת והתחלתי להנות מההריון אבל עכשיו אני מרגישה שכאילו המצב הולך ומחמיר וזה מאוד מקשה עלי מבחינת תפקוד. באותה בדיקה הרופא שלח אותי לעשות ספירת דם עם ברזל (גם זה בד"כ נמוך אצלי בהריון) והוא אמר לי שחוץ מלנוח הרבה עם רגליים למעלה אין לו מה לומר לי אה וגם לשתות הרבה שזה אני עושה בכמויות כי אם לא אני באמת אתעלף. עכשיו אני מחכה לעשות את הבדיקה ששלח אותי ונראה מה הלאה.
מה שרציתי לשאול איזו תזונה מתאימה לל"ד נמוך חוץ מקפה קולה וכאלה שאני לא במיוחד שותה אותם, אלא דברים יותר בריאים.
עוד דבר, אני יודעת שאמבטיה טובה וחמה ממריצה את הלחץ דם. אבל אני כל פעם אחרי אמבטיה חייבת לשכב במיטה כי אני נחלשת מאוד מאוד ומרגישה שעוד רגע נופלת מהרגליים. איך זה מסתדר אצלי אם הלח"ד עלה לי אז זה אמור להיות טוב בשבילי ולא לגרוע.
תודה ואשמח לשמוע תשובה.
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

לחץ דם בהריון

שליחה על ידי נועה* »

היי אני בהריון שני שבוע 14 יש לי ילד בן 6 ולא רציתי יותר ילדים
בגלל טראומה ענקית שהיתה לי בהריון הראשון היתה לי רעלת הריון ממש חמורה ונאלצתי ללדת בקיסרי
אחרי המון שנים והמון ויכוחים עם בעלי נכנסתי להריון
שבוע שעבר נכנסתי לרופאת נשים ואיך שראיתי תמכשיר למדידת לחץ הדם התעלפתי הייתי ממש בהלם מעצמי ואני עד היום לא בדקתי לחץ דם
אני לא יודעת מה לעשות אני במצוקה נוראית
את מי לא לקחתי איתי מה לא ניסיתי איך ששמים עלי תמכשיר אני מקבלת התקפת חרדה
בלילה יש לי סיוטים ואני ממש לא יודעת את נפשי
מקנאה בבנות הרגילות שעוברות הריון ובדיקת לחץ דם ככה כמו כלום ואין להם שום בעיה רק אני עם המטען הזה
יכול להיות שהכל בראש?שאני נלחצת מהמכשיר?או באמת יש לי לחץ דם גבוהה?
טאו_להורות*
הצטרפות: 02 מרץ 2008, 09:21
דף אישי: הדף האישי של טאו_להורות*

לחץ דם בהריון

שליחה על ידי טאו_להורות* »

אני מניחה שאת יודעת שרעלת הריון זה תסמונת שבד"כ מופיעה בהריון הראשון ויש סיכוי סביר שבהריון הזה לא תסבלי ממנה.
את אומרת שאת מתעלפת שאת רואה את המכשיר . מצויין!! סימן שהתגובה שלך דווקא היא להוריד את לחץ הדם.
אני מציעה לך לרכוש לך מכשיר ידני (בערך 100 ש"ח) ואז פשוט לעקוב לבד. לשכב על צד שמאל להניח את המנזטה על יד ימין. לנשום 3-4 נשימות בטניות עמוקות ורק שאת מרגישה שהכל בסדר לבדוק.
בשבוע ה 14 את לא אמורה להעלות את לחץ הדם וזה יהיה קו הבסיס ממנו כדאי להתייחס. רק משבוע 24 + יש חשיבות גם לעשות בדיקת שתן לחלבון. כל זמן שהבצקות רק בכפות הרגליים את יכולה להירגע.
בינתיים תהני ממההריון ותנסי להימנע מבדיקות מיותרות. פעם בחודש מספיק עד שבוע 32 ואז כל שבועיים עד שבוע 38 ואז כל שבוע.
בהצלחה
אמא_אינקובטור*

לחץ דם בהריון

טאו - כבוגרת בהצטיינות של שתי רעלות הריון קשות, אני מבקשת להזכיר שפעם בחודש ממש ממש לא מספיק. ל"ד גבוה יכול לפגוע בגדילת העובר, אצלי הוא פגע באבו-אבוהה, וחייבים לעשות מעקב גדילה צמוד. לא לוותר על בדיקת העמסת סוכר כי לצערי רעלת וסכרת הרבה פעמים באות כחבר-מביא-חבר. ולמצוא רופא שמתמחה בהריון בסיכון.

בדיקת ל"ד בבית היא חשובה מאוד, אני עברתי גם בדיקת ל"ד של 24 שעות - המכשיר מתלבש עלייך ופשוט מסתובבים אתו כשהוא מודד כל רבע שעה, אבל למיטב זכרוני זה לא קרה בהריון.

לגבי הטראומה מהפעם הראשונה - נזכרים במתנה הנפלאה שקיבלת אז, נושמים נשימה עמוקה ואומרים שכזו בדיוק תקבלי גם הפעם. נותנים לעצמך מקום להתאבל על ההריון הקסום ונטול-המעקבים שנדמה שכולן חוץ ממך עוברות, ומשננים שוב ושוב שהפרס בסוף התהליך שווה את כל האי נוחות. מאחלת לך הריון ארוך ומשעמם ושכל בדיקות הלחץ-דם יגלו ל"ד תקין לגמרי.
דנה_ה*
הצטרפות: 13 אפריל 2004, 22:21
דף אישי: הדף האישי של דנה_ה*

לחץ דם בהריון

שליחה על ידי דנה_ה* »

גם לי יש תוספת חשובה -
רצוי לא לבדוק את לחץ הדם בשכיבה על הצד אלא בישיבה זקופה כשהמנג'טה של המכשיר בגובה הלב. אמנם הוא ייצא נמוך יותר בשכיבה על הצד אך זה אינו מייצג את המצב האמיתי.
אמא_אינקובטור*

לחץ דם בהריון

אוי, דנה, זה היה אחד התרגילים הסודיים שלי לדחות את הלידה בעוד יום-יומיים :-) (לא עזר כשהגעתי ל-195/120)
דנה_ה*
הצטרפות: 13 אפריל 2004, 22:21
דף אישי: הדף האישי של דנה_ה*

לחץ דם בהריון

שליחה על ידי דנה_ה* »

כן.... הבעיה שהרבה אחיות לא מודעות לכך ואז מאשפזים אישה בגלל ל"ד גבוה ובמהלך האשפוז לחצי הדם "תקינים" - רק בגלל שמודדים לה כל הזמן בשכיבה.
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

לחץ דם בהריון

שליחה על ידי נועה* »

חברות עזרתן לי כל כך ככה רגשית נפשית
אני עכשיו יותר רגועה
סידרתן לי תמחשבות לגביי הרבה דברים שהפריעו לי והזכרתן לי בעיקר את הפרס בסוף............
הזמן עובר מהר בהריון שני...אני אוהבת להתקדם אך גם פוחדת כי דברים נוטים להסתבך לקראת הסוף
אך בינתיים אתעסק בהיום
תודה אתן מלאכיות
פלוני_אלמונית*

לחץ דם בהריון

שלום אני בת 27 בהריון הראשון היה לי לחצי דם גבוהיים והרופאים פשוט הלחיצו אותי שפחדתי מאוד מעוד הריון ועכשיו גילתי שאני בהריון ואני ממש בפחד ובחרדות שאפילו מפחדת ללכת לבריאות האישה
פלוני_אלמונית*

לחץ דם בהריון

שלום אני בת 26 וצריכה שתעזרו לי לפני חצי שנה ילדתי ילד בריא ושלם ברוך ה" ועברתי הריון ממש קשה הם לחצי דם גבוהים והרואפים הכניסו אותו ללחץ ועכשיו אני בהריון שבטעות נכנסתי ואני ממש בחרדה ומפחדת
סיהרא*
הצטרפות: 08 ינואר 2012, 08:52

לחץ דם בהריון

שליחה על ידי סיהרא* »

יש דרכים טבעיות לטפל בלחץ דם. ולחץ שלך בטח לא יעזור לענין. תשמחי בהריון החדש, תחשבי על התינוק המתוק שיהיה לך, ותנסי לברר איך אפשר למנוע את בעיית לחץ הדם.
פלוני_אלמונית*

לחץ דם בהריון

לחץ דם 139/87
הריון שני, את הראשון סיימתי עם רעלת.
העניין הוא שיש לי כאבי ראש מאחורה חזקים שבאים והולכים, ממש לחץ באזור מסויים.
רופאת משפחה אמרה מעקב לחץ דם לשבוע, מה עד אז?? איך מטפלים בכאבי ראש???
עדי_אדל*
הצטרפות: 08 מרץ 2015, 20:11

לחץ דם בהריון

שליחה על ידי עדי_אדל* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אני סובלת מלחץ דם גבוהה כבר שנים ולא מעוניינת בטיפול קונבנציונאלי אני בחודש שלישי להריוני לחץ הדם שלי בסביבות 190/110 פחות או יותר וככה אני חיה כבר שנים ומאד מפחדת מתרופות מה עושים?
שליחת תגובה

חזור אל “עוד עניינים רפואיים והריון”