אבעבועות רוח

אנונימי

אבעבועות רוח

שליחה על ידי אנונימי »

ראו גם: חיסונים מבחירה, חיסון באמצעות הידבקות במחלה
המחלה נגרמת ע"י נגיף (וירוס) ממשפחת ההרפס.
הדבקה:* במגע עם השלפוחיות, לאו דווקא מגע ישיר. הילד מדבק כל זמן הדגירה ועד שאחרונת השלפוחיות התיבשה.
דגירה:* בין 10 ימים לשלושה שבועות.
סימנים:* חום, הרגשה כללית לא טובה, חולשה, פריחה.
הפריחה:* בהתחלה סימנים קטנים אדומים כמו עקיצות שהופכים לשלפוחיות מגרדות.
  • בד"כ המחלה עוברת ללא סיבוכים. יש לשים לב שהנגעים לא יזדהמו.
  • לאחר ההחלמה הילד מחוסן לכל החיים.
  • בהריון קייים סיכון לעובר כאשר האם חולה.
  • דרכי הטיפול לפי עיצות של הכותבים ועל אחריות המשתמש בלבד:
אין אפשרות לטפל במחלה בזמן הדגירה. לאחר הופעת השלפוחיות ניתן להקל על הגרוד*.
  • אמבטיה עם קוואקר.
לוקחים קווקר ושמים בתוך שקית בד (אפשר גרב) קושרים ,ממלאים אמבט ומכניסים את זה לתוך המים. המים נעשים קצת לבנים וחלקלקים וזה מאוד מרגיע את הגירודים.
  • שמנו לו רסקיו על הפצעים
  • לגזוז לילד החולה את הצפרניים, כדי שהגרוד יהיה פחות עמוק.
  • צינק לפצעים הרטובים ושמן קלנדולה לפצעים המתייבשים.
  • להוסיף לאמבטיה מי עמילן, כלומר, מי בישול של תפוחי אדמה,
  • מספרו של ד"ר ספוק הידוע:אמבטיה עם כוס מלח מאוד מרגיעה את הגרד ומקטינה סיכויי זיהום בפצעים.כמו כן ניתן להשתמש בסבון אנטיבקטריאלי בכל פעם שמתרחצים.
  • שמן עץ התה (כמה טיפות מהולות בדבש/מלח/שמן או כל נשא אחר) ושמן לבנדר להרגעה
  • סווידיש ביטר -S.B לאבעבועות וגירודים מכל הסוגים למרוח לעתים תכופות.טיפות מהולות במים לפי הגיל בשתיה. לאחר שהאבעבועות מתייבשות יש לשים בד לח ב-S.B. לעתים תכופות. כדי למנוע צלקות.
תרמו: אורית אוקו ערוסי, עתליה בתותים, ענת שן לוי, ענת גייגר, ענת, אמא לשתיים,
חאן_יא*
הצטרפות: 17 יולי 2001, 16:24
דף אישי: הדף האישי של חאן_יא*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי חאן_יא* »

ידידים קטנים חלו באבעבועות. האם כדאי למצוא את ה"נשא" ולקחת לשם את בתי?
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי אם_פי_3* »

חאן יא - מבלי להתייחס לעמדה המוסרית האם כדאי בכוונה להדביק את בתך (ויש שיקולים לכאן ולכאן), כמה פרטים טכניים: אני לא זוכרת בת כמה היא, אבל אם היא בת פחות משנה (או מאד קרוב לכך) - לא כדאי, כיוון שהמערכת החיסונית עוד לא בשלה, ולכן אפשר לחלות מבלי להתחסן (כלומר, עלולים לחלות שוב, הכוונה לחיסון טבעי של הגוף).

הוירוס ממשיך לקנן בגוף, ולעיתים יוצא בגיל מבוגר בצורה של הרפס כלשהו - מאד לא נעים, לפי דיווחי אנשים. כשמחסנים (חיסון מלאכותי) - זה מונע את זה.
החסרון הגדול, לדעתי, של החיסון, זה שעוד לא ברור כמה זמן הוא מחזיק, ואם יהיה צורך לחזק אותו בעוד 20 שנה, זה עלול להיות בעייתי (כי אף אחד לא יזכור לעשות את זה) - ולחלות בגיל מבוגר, עלול להיות, מעבר לאי-נעימות מאד גדולה, גם מסוכן.וזה מעבר לחשש מחיסון שהוא לא הכרחי...
יופי_אמת*
הצטרפות: 03 יולי 2001, 13:36
דף אישי: הדף האישי של יופי_אמת*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי יופי_אמת* »

אני חליתי באבעבועות רוח בגיל 14 וזו היתה מחלה קלה מאוד עבורי, ילדים בישוב בני 2-6 עברו את המחלה בשנה שעברה עם אי נוחות אבל בהחלט קלות יחסית...
כך שכנראה זה מאוד תלוי ואישי.
מה שבטוח זה שלא היתי לוקחת את בני להידבק במחלה, אם הוא רוצה לחלות שיבחר בזה, יקח את עצמו לבד להידבק במחלה, אני אהיה לידו שיחלה.
שכולנו נהיה בריאים וחזקים
נאוה_פרנס*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2001, 00:39
דף אישי: הדף האישי של נאוה_פרנס*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי נאוה_פרנס* »

מומלץ, במיוחד לבנים לעבור את המחלה בגיל צעיר, את יהונתן דאגתי להדביק בגיל שנה ו-3 חודשים. כבר נאמר שזה לא יעיל להדביק מתחת לגיל שנה.
אורית_אוקו_ערוסי*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של אורית_אוקו_ערוסי*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי אורית_אוקו_ערוסי* »

אני לא רצתי "להדביק " את בנותי במחלה. דווקא היתרחקתי כשפגשנו בחןלה, סתם כי לא היה לי כח למחלות באותו הזמן. בסופו של דבר הן חלו בעבעבעות ואינני יודעת אפילו איך זה היגיעה אליהן?...
דרך אגב, אור חלתה בזה פעמיים! פעם ראשונה בגיל שנתיים וחצי ופעם שניה בגיל ארבע. מסתבר שבמיקרים נדירים גם זה קורה.(לא היו לה מעט עבעבעות בפעם הריאשונה).
כל המחלות עברו ללא קושי מיוחד וכמו כל מחלה אחרת.
חבצלת*
הצטרפות: 24 פברואר 2002, 16:35

אבעבועות רוח

שליחה על ידי חבצלת* »

לא הבנתי מכל זה האם כדאי לחסן או לא?! הצילו!!
אם_פי_3*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי אם_פי_3* »

חבצלת - אין לזה תשובה אחת ברורה. אפילו לא אצל הרופאים הקונבנציונליים. ההחלטה חייבת להיות שלך.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי בשמת_א* »

הואיל והחיסון מכיל המון חומרים מסוכנים, לא בטוח שהוא יעיל, וזאת לא מחלה מסוכנת, נראה לי שזה חיסון מיותר לחלוטין.
טליה_ב*
הצטרפות: 11 אפריל 2002, 13:41

אבעבועות רוח

שליחה על ידי טליה_ב* »

אני לא חליתי בילדותי באבעבועות-רוח, והגניקולוג שלי הזהיר אותי שיהיה מסוכן אם אדבק במחלה במהלך הריון. אני מתלבטת האם להתחסן יחד עם בתי בת שנה ו-4 חודשים כדי שלא יווצר מצב שאני אדבק ממנה בשלב מאוחר יותר.
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי אביב_חדש* »

לפני כן, תבקשי לבדוק את רמת הנוגדנים בגופך. אני ביקשתי מהרופאה שלי, היא הסכימה רק אמרה שזו בדיקה מאוד מסובכת, ורשמה שנחשפתי למחלה בשליש הראשון (לא נכון כמובן, אבל זו בדיוק העונה לחטוף אבעבועות).
אמא שלי חושבת שלא חליתי, ואני לא ממש סומכת עליה, חוץ מזה שאפשר להידבק ולחלות בצורה קלה מאוד ללא סימנים קליניים.
אפי*
הצטרפות: 14 פברואר 2002, 10:20

אבעבועות רוח

שליחה על ידי אפי* »

הנה שוס חדש למי שכן בגישה של "להדביק"- נוגעים בפצע של החולה עם היד של הילד שלך ומכניסים לפה של הילד הבריא- כלומר לגעת עם הרוק בפצע בדרך כלשהי- החברה שסיפרה לי את זה אמרה שתוך שבועיים זה עובד. אני לא מתה על הרעיון הזה ועל הדברה בכלל- אבל הנה למעוניינים. לי אישית כמובן לא היתה עוד מחלה זו ואני מקווה שלא תהיה- אני חושבת לעשות את מה שעשתה שגית- למרות שאני לא בהריון- כדי לדעת...
א.ילת*
הצטרפות: 02 אפריל 2002, 23:24

אבעבועות רוח

שליחה על ידי א.ילת* »

החיסון תקף לעשר שנים. ויש אומרים לשלוש בלבד. חברים שחוסנו בארה"ב בגיל שנה חלו בגיל 10. אורית- זה מאוד נדיר שחולים שוב. בד"כ המחלה מחסנת לתמיד. כל הרופאים שפגשתי תומכים באופן חד משמעי בחיסון. אומרים שאין תופעות לוואי וכי כשחולים, המחלה עלולה להסתבך, וזה לא כ"כ נדיר. וכמובן, כשכולם יחסנו, וזה יהיה תוך שנתיים שלוש, כי החיסון נכנס לתוכנית החיסונים- המחלה לא תהיה קיימת יותר. (אינשאללה).
אפי*
הצטרפות: 14 פברואר 2002, 10:20

אבעבועות רוח

שליחה על ידי אפי* »

לאילת!
כל הניסיונות הללו של הרפואה הקונבנציונלית למגר כל מיני דברים ואז באים חדשים ומסובכים- או שהמחלות חוזרות כעבור עשור באופן יותר קשה- ואז כולם בטוחים שהם מחוסנים ומקבלים את זה מאד קשה- כל זה נראה לי קצת כמו התנשאות של האדם על הטבע-שבכל דבר מתערבים- לא רק בעינייני חיים ומוות.
אם יש מחלה כל כך פשוטה- כמה אנשים את מכירה שהסתבכו עם המחלה הזאת? אני לא מכירה אף אחד ויש לי משפחה מורחבת ממש לא קטנה...
אני מרגישה שיש ניסיון של חברות תרופות להוציא חיסונים (כמו גם תרופות) חדשים ולשכנע הורים לחסן - כי יש בזה הרבה כסף ויד הרופאים והחוקרים והיצרנים רוחצת יד.....
ראי לדוגמא את הפרסום לחיסון הצהבת A שבהתחלה היתה חתומה על הפרסומת חברת תרופות- יצרנית החיסון - וזה לא תפס בציבור- עשו פגישה בין איגוד רופאי הילדים והחברה הזאת מ"ומ על תנאים הדדיים- תרומות למחקרים רפואיים ו....אחרי שבועיים חתומים על המודעה הזו איגוד רופאי הילדים! ומה? כל האמהות רצות לחסן. אפילו שזה לא מונע אלא אולי מקל על המחלה.
ולגבי החברים שחוסנו וקיבלו אחרי 9 שנים את המחלה- כל כך הרבה ילדים מקבלים אבעבועות בגיל הגן , ויש טענה שככל שעולה הגיל המחלה יותר קשה, שעדיף התנסות בה באופן טבעי בגילאים נמוכים מ-10 מאשר להתחסן ולחטוף אז זה אז, לא?
בשמת_א*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי בשמת_א* »

לאן נעלמו כל העצות הטובות?
מבוקשים כל הפטנטים - מה למרוח על הפצעים ואיך להקל על הגירודים. שכחתי לגמרי במה אנחנו השתמשנו.
כשלי היה בילדותי השתמשנו ב-צינק וב-לוציו קלמין.
לבתי השתמשתי בשניהם או באחד מהם, וכן במשחת פרופוליס. לא זוכרת מה עוד...
עוד שיטות?
נעה_גל*
הצטרפות: 12 יוני 2001, 22:14
דף אישי: הדף האישי של נעה_גל*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי נעה_גל* »

לא כל כך נדיר לחלות פעמיים באבעבועות רוח. זה קורה בערך ל-20 אחוזים מהאוכלוסיה.
אני חליתי בגיל 6 ושוב בגיל 22.
בגיל 22 המחלה היתה קשה (למרות שגם בגיל 6 לא עברתי אותה בקלות), לקח זמן עד שאיתרו אותה ונראיתי כמו מצורעת במשך כמעט חודשיים.

אני לא אחסן את הילדים נגד אבעבועות אבל אני גם לא אלך לאדביק אותם במיוחד - זו מחלה שקל מאוד "לתפוס" בגני ילדים בסביבות מרץ אפריל
אם_פי_3*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי אם_פי_3* »

נעה - תלוי כמה הורים בסביבה מחסנים....
א.ילת*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי א.ילת* »

היום כבר אף אחד לא חולה בפוליו. כי כולם מתחסנים. (אני מכירה נערה אחת חולה, מהחיסון).
אם כל הילדים יתחסנו, המחלה תעלם. (ממי שעדיין לא חיסנה את ילדיה, בגיל שנה ושמונה).
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי עדי_יותם* »

בתחילת שנות התשעים, לא כל כך מזמן, היתה בארץ התפרצות של פוליו.
נעה_גל*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי נעה_גל* »

נכון, ההתפרצות היתה כי הפסיקו את אחד הסוגים של החיסונים (אם אני לא טועה, הפסיקו את החיסון הסביבתי זה הניתן דרך הפה). מה שמלמד ששום מחלה לא נעלמת. יש בעולם וגם בארץ אנשים חולי שחפת, אבעבועות שחורות ודבר ועוד כל מיני מחלות שאנחנו רואים רק בסרטים בטלווזיה על תקופות אחרות.
שגיא*
הצטרפות: 06 דצמבר 2002, 16:31

אבעבועות רוח

שליחה על ידי שגיא* »

האם כדאי להדבק באבעבועות רוח בגיל 19 !!!
חשוב ודחוף !!!
אני בן 30 וכבר חליתי במחלה.
חברתי בת 19 ועדיין לא חלתה.
מה עדיף ? חיסון או הידבקות (ידידה שלי בת 33 חלתה עכשיו !!!)...
אנא דעתכם הדחופה.
בשמת_א*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי בשמת_א* »

שגיא, אין לי תשובה. זה באמת נושא לשיקול דעת יותר רפואי.
אולי כדאי להתייעץ עם ד"ר רוזנטל בעניין?
או עם עמותת חסון?
ראה טלפונים בראש הדף.
עדי_רן*
הצטרפות: 25 אוגוסט 2001, 00:22
דף אישי: הדף האישי של עדי_רן*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי עדי_רן* »

ואולי להתייעץ עם רופא המשפחה? הוא אמור להיות בעל המקצוע?

מאחר שאין סכנת מוות במחלה (או סבירות נמוכה מאוד), כדאי לשתף את מי ששואלים גם בשיקולים החשובים, כמו: האם עדיף לחלות היום או בגיל מאוחר יותר (ובכלל במועד מתוכנן או אקראי), האם עדיף לחלות לפני הריון וכו'.
אם_פי_3*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי אם_פי_3* »

גיל 19 הוא כבר בוגר, ואין הרבה הבדל בין 19 ל-33. בגיל הזה הסיכון לסיבוך גדול יותר מבילדות. היתרון היחידי הוא שזה יזום, ולא נתקלים במקרה בהריון או בתקופה בעייתית אחרת (נניח - כשבן הזוג במילואים ואת לבד עם שני ילדים קטנים). אגב, יתכן והיא חלתה במחלה בצורה קלה כך שהיא אינה מודעת לכך אבל חוסנה (ויתכן גם שלא).
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

19!!!!
אני בת 19!! וחליתי השבוע
וכמה שזה מציק..... ומיותר...
בכל מקרה.. יש צבא והכל.. כמה זמן ישארו הפצעים האלה??? אני ממש לא מתכוונת לצאת מהבית כשיש לי פצעים בכל הפנים!
עדי_יותם*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי עדי_יותם* »

כן, בעצם, שאם שגיא כבר חולה, רוב הסיכויים שאין טעם להתחסן מפני שחברתו כבר נחשפה למחלה לפני שיצאו הסימפטומים...
נעה_גל*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי נעה_גל* »

קצת באיחור (הרבה באיחור) לא.ילת לגבי ההערה הזו:
אם כל הילדים יתחסנו, המחלה תעלם
עובדתית זה לא נכון. אין שום מחלה שהצליחו להדביר לחלוטין בעזרת חיסונים. כל המחלות הכי איומות עדין קיימות גם בישראל (פוליו, צרעת, דבר, אבעבועות שחורות וכד').

לגבי גיל 19 - אני הייתי ממליצה (ואני כמובן רק אחת מן הישוב ולא רופאה או משהו כזה) כן להתחסן נגד אבעבועות.
שרהלה*
הצטרפות: 16 נובמבר 2002, 10:12

אבעבועות רוח

שליחה על ידי שרהלה* »

על החצ'קונים שהיו על הגוף של יורש העצר מרחתי תמיסה שקניתי אצל שרון קוצר, המכילה (למטיבי לכת) - ויטניה משכרת, קמומיל, ארקטיום לפה. זה נראה כמו ליקר ירוק, לא מסריח, והילד דיווח על הקלה מיידית בגירוד ובכאב. מרחתי את זה כמו קרם גוף, והוא נראה קצת כמו זיקית, אבל זה לא נמרח על מה שבא עם זה במגע, ותוך יומיים כבר לא היה בזה צורך.
עדי_רן*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי עדי_רן* »

נעה גל: אין שום מחלה שהצליחו להדביר לחלוטין בעזרת חיסונים

עובדתית, זה לא נכון. מחלת האבעבועות השחורות הודברה לחלוטין, לא רק בישראל אלא בכל העולם. הנגיף נשאר לכאורה רק במעבדות מחקר, אבל כנראה שכמה מדינות הבינו שזה נשק ביולוגי אימתני ודאגו להשיג קצת חומר.

כתבתי כבר בדף אבעבועות שחורות על מחלה איומה זו, ועל כך שהמקרה המתועד האחרון היה באפריקה ב-1977. למיטב זכרוני האחרון שתועד בארה"ב היה בשנות ה-40. אם מישהו היה חולה בזמן האחרון זה בוודאי היה מגיע לעיתונים. יש לך מידע קונקרטי?
זו, כנראה, ההצלחה המלאה היחידה של חיסונים בהדברת מחלות.

לגבי דבר וצרעת, אלה מחלות שלמיטב ידיעתי לא ניסו מעולם לחסן מפניהן. הן אינן קטלניות כיום בגלל הטיפול באנטיביוטיקה, ושכיחותן יורדת בגלל היגיינה ומודעות (אם כי דבר מועבר דרך חולדות, שאינן משתכנעות לשנות את דרכיהן :-()

ופוליו, אכן, מחלה איומה שלא הודברה, למרות החיסונים. אבל שכיחותה ירדה משמעותית.
א.ילת*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי א.ילת* »

נראה לי שבתי חולה באבעבועות רוח. אני אלך מחר לרופא. בכל מקרה, זה זמן טוב לחזור לדף ולבדוק מספר דברים:
יש עכשיו המון ילדים חולים. גם קטנים, וגם גדולים יותר, בני חמש עד שמונה. אני לא נמצאת בכל הארץ, אבל בזכרון יעקב ובמכמורת יש עכשיו "התפרצות" (מגפה? וירוס משתולל? לא יודעת כיצד לכנות זאת. המון ילדים חולים).
האם האמנם רב ההורים אינם מחסנים את ילדיהם? האם זה נעשה מתוך אידיאולוגיה, חוסר אמון בחיסון או משום שזה אינו חיסון "חובה" ויש לרכשו באופן פרטי?
שאלה לגבי גיל שנה. נשמע לי מוזר שגיל שנה מוצג בגיל המינימלי שלפניו המחלה אינה מחסנת. שנה וארבע זה כבר בסדר? ומי שחלה בגיל שמונה חודשים בטוח שאינו מחוסן? האם גיל שנה הוא ממוצע או אולי חציון ואולי סתם בקירוב.
מישהו ניסה את ה-סווידיש ביטר? זה יעיל?
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

גם אני שומעת על המון מקרים. נדמה לי שגם פה בגן כולם עברו את זה (ורק אנחנו לא (-; )
אמא_שכבר_ראתה_ילדים_חולים*
הצטרפות: 08 פברואר 2003, 21:06

אבעבועות רוח

שליחה על ידי אמא_שכבר_ראתה_ילדים_חולים* »

אילת- הרבה ילדים מקבלים את המחלה למרות החיסון.
(לפעמים יותר קל ולפעמים דווקא יותר קשה)
הסימן לאבעבועות- פצעים על הראש( בתוך השיער) כך אמר לי הרופא פעם
אם_פי_3*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי אם_פי_3* »

לגבי גיל שנה - זו איזושהיא הערכה.
תינוק שחלה עד גיל חצי שנה, קרוב לודאי שאינו מחוסן.
תינוק שחלה בין גיל חצי שנה לשנה - קשה לדעת, אבל בגדול, ככל שהוא מתקרב לשנה יש יותר סיכוי לחיסון (הילדים שלי חלו בגיל 10.5 ו-11 ח'. אני מאד מקווה שזה חיסן אותם).
ילד (או מבוגר) מעל גיל שנה, קרוב לודאי שמחוסן, אבל כבר שמעתי על כמה מקרים של מחלה חוזרת.

לגבי חיסון - אני לא יודעת מה משפיע על "רב ההורים" - לדעתי, ולמרות שעברנו את המחלה קשה מאד, מה שלא מסוכן, עדיף לא לחסן ולתת לגוף להתמודד עם המחלה. (ודווקא הייתי שמחה לחשוף את הילדים שלי למישהו חולה, בתור "חיסון דחף" אבל דווקא עכשיו, כשבאמת יש כל כך הרבה חולים, ויש אופציה קלה להדבקות, אני בסוף הריון, ולמרות שחליתי בילדותי, זה נראה לי סיכון מיותר...)
עדי_יותם*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי עדי_יותם* »

החיסון נכנס לסל רק לפני כשנתיים, אם אני לא טועה. כדי לחסן את בני החמש והשמונה צריך להיות מודעים, ולשלם.
הבכורה חלתה בגיל 11 חודש. לא היה נורא. מאז חלו הרבה ילדים בגנים, והיא לא נדבקה שוב. אני מקווה שהיא מחוסנת.
הקטנצ'יק, מצד שני... הייתי רוצה שיידבק (בצורה קלה, כמובן!) כל זמן שהוא עדיין יונק... המטפלים הסינים שלנו ממליצים לא להדביק באופן יזום, אבל אני חייבת להודות שאותי קצת מלחיצה המחשבה שיחלה כשהוא לא יונק ויכול להתנחם ככה. אז אני שוקלת להדביק יזום. מה דעתכם? (א.ילת, אפשר לבוא לבקר אתכם? (-; )
אם_פי_3*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי אם_פי_3* »

אני חושבת, שהיום, בגלל החיסון, כן כדאי להדביק באופן יזום - כי אחרת הסיכוי להדבק בילדות הוא קטן יחסית (הולך וקטן...) - למשל, בשנתיים האחרונות, לא שמעתי על ילדים חולים (השנה כן). להדביק באופן יזום זה בסך הכל לחשוף את הילד לילדים חולים, כפי שעלול לקרות אקראית. לא לדחוף לו חיידקים...
אבל - רק אם הילד מעל גיל שנה, ורק אם אין סיבה לחשוב שהוא, או מישהו אחר במשפחה, יעבור את זה קשה במיוחד (כאמור - בהריון זה ממש לא זמן מוצלח לחלות במחלה, במיוחד לא בשליש ראשון, או לקראת הלידה).
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי ורד_לב* »

יש לנו חבר, בן 30, שחלה עכשיו. כנראה שלא חוסן בילדותו (בעצם, גם אני לא חוסנתי, כי עובדה שהיה לי כשהייתי קטנה). ו...כן יש עכשיו לימבה ילדים באזור! (פרדס חנה- כרכור) כך מסתבר!
אם_פי_3*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי אם_פי_3* »

ורד - זה חיסון חדש. עד לפני כשנתיים-שלוש, אף אחד לא חוסן באופן מלאכותי - אבל מי שחלה, בעקרון מחוסן (חיסון טבעי) - למעט יוצאי דופן שיחלו פעם שניה.
יעל_ג*
הצטרפות: 16 ינואר 2002, 14:55
דף אישי: הדף האישי של יעל_ג*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי יעל_ג* »

אני לא חיסנתי את ילדי כי באמת האמנתי שזו מחלת ילדים קלה שיש לעבור. אני כל כך מצטערת שלא חיסנתי!!!! ביתי בת ה 4 וחצי קיבלה את המחלה לפני כחודש באופן מאוד קשה. לאחר כשבועיים וחצי חשבנו שהיא החלימה וחזרנו לשיגרה - ואז היא פיתחה דלקת ריאות ואושפזה בבית חולים - ונאמר לי שזה סיבוך של האבעבועות. במקביל, בני בן השנתיים וחצי נדבק וקיבל פצעים גם בפה ועל הלשון ואינו יכול לאכול. כעת שניהם בבית במצטבר כבר למעלה מחודש.
אז מה היה לנו?
ילדים סובלים מאבעבועות
אישפוז בבית חולים
איבוד חודש (!) של ימי עבודה
עייפות מצטברת שהובילה למריבות ומתחים ביני לבין בן זוגי

מסקנה - עדיף לחסן!!!!!
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי יונת_שרון* »

לא בטוח. לילדים שלי זה היה כל כך קשה -- קצת גירודים, שהם הצליחו להתגבר עליהם (מלבד בשינה). אני זוכרת שזה היה כשהיינו ילדים, ולאף אחד לא היו סיבוכים כמו שאת מתארת (אם כי היו ילדים שזה גרד להם יותר).
א.ילת*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי א.ילת* »

החיסון גם היום פרטי, לא? יש לשלם240 ש"ח כדי לקבלו?
מסעדה- את מוזמנת. חוץ מזה-אם הערב יאשר הרופא שזה אבעבועות- שרון תגיע אלי במטרה להדביק את ילדיה. ומשם הדרך קצרה.
יעל- יש החולים בצורה לא נעימה.
אם הייתי יודעת שחיסון מחסן, לתמיד, את כל הסוגים השונים הייתי מחסנת. אבל אנחנו יודעים שהחיסון תופס רק לכמה שנים. אז אני אחסן עכשיו, ואזכור בעוד שמונה שנים, וגם בעוד 16. וגם בעוד 24. ואח"כ? לחלות בגיל 30, או ארבעים? זה קצת בעייתי בעיני.
עדי_יותם*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי עדי_יותם* »

ככל הידוע לי, ילדים שנולדו בשנת 2000 ואילך (שנה יותר, שנה פחות, אל תתפסו אותי במלה) מקבלים את החיסון במסגרת הסל. א.ילת, תודה על ההזמנה! אכן, לשרון יותר קרוב, אבל בכ"ז אשמח לעדכון אם אלה אבעבועות או לא.
יעל, יש סיבוכים, בוודאי. זה משחק הסטטיסטיקה והוא נכון לגבי רוב החיסונים, בעצם - מי שלא מחסן נגד חצבת, מקווה שהילד שלו לא יסתבך בסיבוכי החצבת. מי שלא מחסן נגד צהבת B, מקווה שהילד שלו לא יידבק בה. צר לי שנפלתם בצד הפחות נעים של הסטטיסטיקה, אבל הסיבוכים הם לא המקרה האופייני, ככל הידוע לי. עם הבכורה, החלק הכי גרוע במחלה היה החלק האסתטי (-;
א.ילת*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי א.ילת* »

הרופא אישר. אבעבועות רוח. אני לא מבינה למה מתן לא חולה. הייתי מעדיפה שהם יחלו ביחד.
הרופא שלנו (שהוא לא כזה גורו, אבל הוא רופא הילדים היחיד שאני סומכת עליו) טוען שהמחלה לא מחסנת לפני גיל שנתיים. וגיל שנתיים, מסתבר, זו הגדרה רחבה למדי כך שהוא לא בטוח שליעד (שנתיים ושלושה) תחוסן מפני המחלה.
אביב_חדש*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי אביב_חדש* »

הרופא שלנו (שהוא לא כזה גורו, אבל הוא רופא הילדים היחיד שאני סומכת עליו
א.ילת, אני ממליצה לך בחום על ד"ר וויזר שמואל בחדרה. מקסים.
רעיה*
הצטרפות: 24 אפריל 2002, 16:21

אבעבועות רוח

שליחה על ידי רעיה* »

בתי בת הארבע וחצי לא חוסנה.האם יש למישהוא ילד חולה באזור רחובות? הייתי רוצה שתדבק...תודה.
פיליפ*
הצטרפות: 19 פברואר 2003, 10:52

אבעבועות רוח

שליחה על ידי פיליפ* »

אני בן 23, ספורטי ובד"כ מאוד בריא ומתגבר על מחלות מהר מאוד. אבל חליתי באבעבועות רוח! זה כואב, מגרד, יש לי עקצוצים בלשון. אני מת מחום בלילה או לפעמים מקור + הפצעים הזוועתיים!... תוך כמה זמן זה בד"כ עובר (הכוונה לפצעים- מתי נעלמים לגמרי?)? והם צריך לשים משהו מיוחד עליהם. והאם צריך מרשם?
עדי_יותם*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי עדי_יותם* »

ביום ראשון התגלו אצל הקטנצ'יק האבעבועות הראשונות. כמה טיפים מניסיון השבוע האחרון.
מאוד לא רציתי לתת לו משהו, ואם כבר, אמרתי, רק חיצוני. הרופא נתן לנו מרשם לפניסטיל ג'ל (מרגיע גירוד), לקלמין (מרגיע גירוד ומייבש פצעים) ולסירופ לורסטין. ביום הראשון קניתי רק את הפניסטיל. הוא התחיל להתגרד בערב, סירב לפניסטיל והיה מסכן מאוד. התעורר כל עשר דקות. למחרת בבוקר הלכתי לקחת גם את הקלמין והלורסטין. גם לקלמין הוא סירב - אפילו, "תראה, קטנצ'יק, בוא נצבע את הנקודות בלבן! תראה, גם מאמי ובכורה שמות!" לא עזר. את הסירופ הוא שתה בשמחה.
עשיתי לו אמבטיה פעם-פעמיים ביום. שמתי במים בלינאום הרמל, שיבולת שועל (ישר מהשקית) וכמה טיפות לוונדר. אחרי פעם אחת שהסכים לשכב על הבטן, הוא כבר סירב, וגם הניסיונות לשפוך על כל חלקי גופו ממי האמבטיה זכו להצלחה מוגבלת בלבד. התוצאות: מהפופיק ולמטה, הנקודות לא התפתחו לפצעים של ממש. ככל שעולים בגוף - הפצעים קשים יותר, בפרט בגב ובראש (שבכלל סירב להרטיב). אני משערת שעיקר התודה שייכת לשיבולת השועל.
הלורסטין (כנראה) גרם לו להירדם היום בצהריים על כיסא האוכל. מצחיק - לפני חמש שנים בדיוק צילמתי את הבכורה בדיוק באותן נסיבות, באותה תנוחה.
פלוני_אלמונית*

אבעבועות רוח

מסעדה, הפניסטיל מרדים ומעניין שהרופא לא אמר לך את זה.
עדי_יותם*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי עדי_יותם* »

רופאים לא אומרים כלום, אם לא שואלים אותם. נדמה לי שבלורסטין ובפניסטיל יש חומרים פעילים זהים/דומים.
עדי_יותם*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אוף, אני לא בפוקוס. זה שהוא נרדם על הכיסא לא עוזר לו לישון רצוף בלילה.
הנה תגובה קצת יותר מסודרת: לפניסטיל הוא לא ממש הסכים, מה שהרדים אותו היה הלורסטין. אבל אם אני לא טועה, יש גם פניסטיל בטיפות. הן פניסטיל והן לורסטין הם אנטי-היסטמינים, וכל האנטי-היסטמינים (פרט אולי לאיזה משהו חדש) מרדימים, כעיקרון. למעשה, הייתי אמורה לדעת את זה, וגם הרופא, החביב מאוד, הניח על סמך היכרותו איתי שאני יודעת את זה, כנראה. (נזכה אותו מחמת הספק, כי באמת היה עדיף אם היה אומר לי, 'תשמעי גברת, הילד עלול להיות קצת ישנוני בימים הבאים, שייזהר כשהוא יורד במדרגות,' או משהו כזה.)
פלוני_אלמונית*

אבעבועות רוח

נאמר לי שהיום טוענים שלא מומלץ לעשות אמבטיות במצב של אבעבועות רוח כי המים החמים עלולים לפוצץ את השלפוחיות ואז הן מדביקות את יתר הגוף.
כמו כן בפניסטיל טיפות יש אנטיהסטמין וזה מרדים.
אביב_חדש*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי אביב_חדש* »

מי אמר אמבטיה חמה? פושרת, גם כדי להוריד את החום.
עדי_יותם*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אכן פושרת, ומעבר לזה, אני הרגשתי שבעיקר הזיעה גורמת לו לגירודים. בראש - שלא נשטף כל השבוע - היו הפצעים הכי קשים. אני תוהה באמת איך הגוף "מחליט" איפה יהיו פצעים ואיפה לא. למרות שלסיכום אפשר, טפו טפו, לומר שהיה די קל, היו לו פצעים בכל חור, תרתי משמע. באוזניים, בנחיריים, בכפות הרגליים (! זה הכי הפתיע אותי), על השפתיים.
עדי_רן*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי עדי_רן* »

פניסטיל טיפות? מי ראה דבר כזה?

באתר של נובארטיס (היצרן) מופיעה אינפורמציה על ג'ל (בשפופרת) ותחליב (ברול-און). לא מוזכר שום דבר שנלקח לתוך הגוף.
זו תרופה שנמכרת ללא מרשם רופא. אני מופתע מאוד לשמוע שהיא מרדימה (וקצת מפקפק).
האתר (מתורגם לאנגלית באדיבות גוגל) 2Flanguage]כאן tools[/po]

לורסטין הוא אנטיהיסטאמין בבליעה. בדף המידע יש אזהרה סטנדרטית על עייפות כתופעת לוואי, אבל מנסיוני (הרב), זו תרופה לא מרדימה (לעומת מוצרים ישנים יותר שהיו מפילים אותי). מצד שני, נראה לי תמוה לתת אותה במקרה של אבעבועות -- הרי זו לא אלרגיה.

לי יש הסבר קצת אחר: הילדים שאני מכיר ישנוניים כשהם חולים, גם כשאינם מקבלים שום תרופה...

תהיו בריאים.
אמא_של_מיה*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2002, 11:25
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_מיה*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי אמא_של_מיה* »

יו... אני ממש מבולבלת. לחסן או לא. בני חלה באבעבועות כשהיה בן שנה וחצי , ויש לו מהן סימנים בפנים. רב האבעבועות היו בפנים. הקטנות לא חלו עדיין, ואני מתלבטת אם לחסן או לא, או אולי להדביק? קראתי את הדף אבל אני רק מבולבלת יותר עכשיו. עד היום חיסנתי במה שבסל. הבנתי שהחיסון לא מגן לכל החיים ושעדיף בגיל צעיר לחלות , אבל להדביק? קשה לי עם זה...(חבר המושבעים מתקשה להגיע להחלטה. הטיעונים לכאן ולכאן נשמעים נכונים) :-/
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

לדעתי, אם תסתובבו מספיק בסביבה של ילדים - הם ידבקו. יש אבעבועות רוח בארץ.

> הילדים של גילה חמקו איכשהו, בלי להתכוון, למרות שכל הישוב חלה < }
עדי_יותם*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי עדי_יותם* »

עדי, חיפשתי בגוגל "טיפות פניסטיל" ומצאתי q]משהו 071100 2[/po].htm. גם חיפוש "פניסטיל סירופ" העלה תוצאות.
הן אלרגיה והן אבעבועות גורמות לגירוד. התרופות הן לא לטיפול במחלה, אלא לטיפול בתופעת הלוואי המעצבנת שלה.
אמא של מיה, הייתי לוקחת בחשבון מהן נקודות התורפה האישיות של כל ילד, אם כבר אפשר להגיע למסקנה כזו. אני מכירה ילדה שסובלת מאוד מאלרגיות והעור אצלה בעייתי, וכשחלתה באבעבועות, זה היה מקרה קיצוני וקשה. במקרה של ילד שהעור אצלו הוא נקודת תורפה, אולי החיסון עדיף על המחלה. לא ידוע לי על מחקרים שמוכיחים את התיאוריה הזו, אבל גם לא חיפשתי... (-: זו באמת החלטה לא פשוטה.
אם_פי_3*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי אם_פי_3* »

עדי - יש פניסטיל בטיפות. יש לנו בבית (לא זוכרת כבר ממתי, ולמה). אני מנחשת שהטיפות מרדימות, ולא הג'ל. אנטיהיסטמין נוסף בטיפות (גם מרדים, לפחות בתיאוריה, אבל בהחלט מוצלח) - אהיסטון. השתמשנו בו בכמה הזדמנויות.
אגב - כשהבן שלי חלה באבעבועות, היינו מאד שמחים שהוא ירדם... מרוב כאב הוא לא יכל לישון. אצלו - רוב האבעבועות היו פנימיות - במערכת העיכול והנשימה (עפ"י הרופאה). בסופו של דבר הוא קיבל אופטלגין (בהנחיה מיוחדת של הרופאה. זה לא כל כך מומלץ לתינוקות - אבל הוא היה במצב שפחדתי שהוא יפול לי מהידיים מרוב התפתלויות) ואבא נסע איתו ברחבי הצפון - כי רק כך הוא יכל לישון (לא אבא...).
עדי_יותם*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי עדי_יותם* »

מישהו אמר לי שאם משתמשים בזובירקס ב-24 השעות הראשונות שבהן יוצאות האבעבועות, זה גומר את המחלה ומשאיר את החיסוניות לכל החיים. מן הסתם, באופן אישי לא הייתי משתמשת באפשרות הזו, אבל יש למישהו מידע נוסף/אישור?
אמא_של_מיה*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2002, 11:25
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_מיה*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי אמא_של_מיה* »

מסעדה, אכן. הרגע חזרתי מהרופא שלנו (מיה עם חום אחרי חיסון). שאלתי אותו על אבעבועות רוח ועל החיסון. הוא ממליץ לחסן, וטוען שזה חיסון לכל החיים. כשראה שאני מהססת , אמר שאם בכ"ז לא מחסנים , אפשר לבוא אליו ב-24 השעות הראשונות , עם הפצע הראשון , ולקבל זובירקס לשתייה, שגומר את המחלה מהר.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי ורד_לב* »

תגידו, שמעתם את הפרסומת המזעזעת לחיסון לאבעבועות?
זה חוקי בכלל לפרסם חיסונים?
אמירה_ב*
הצטרפות: 27 מרץ 2003, 23:42

אבעבועות רוח

שליחה על ידי אמירה_ב* »

לבתי בת ה-10 היתה התפרצות של סימפטומים הדומים לאבעבועות-רוח.כבר חלתה באבעבועות בגיל שנתים.
רק שהפעם השלפוחיות הופיעו במקבצים,וזה כאב מאד.
לחמתי,שהיא אחות בטיפת-חלב,הגיע תינוק לחיסון עם סימפטומים זהים.
אני לא הלכתי לרופא,וטיפלתי רק בסימפטומים.
כרגע אני מחכה בסקרנות להגדרה של המחלה ע"י רופא קונבנציונלי אליו חמתי הפנתה את האם.
ההתרשמות שלי היא שמדובר במוטציה עקב החיסון.
האם עוד מישהיא/הוא נתקל במקרה דומה?
חוץ מזה אם אני לא מתבלבלת ההומיאופטיה אומרת שחשוב להבשלת המערכת החיסונית לעבור את כל שלבי המחלה,ורק לדאוג שהשלפוחיות לא יזדהמו,ובמקביל לחזק /לתגבר את המערכת החיסונית.
אנהאטה*
הצטרפות: 05 מאי 2003, 23:52

אבעבועות רוח

שליחה על ידי אנהאטה* »

גילה. מעניין למה? תיכף עוד תאמרי שזה בגלל ההנקה. איכססס.
אנהאטה*
הצטרפות: 05 מאי 2003, 23:52

אבעבועות רוח

שליחה על ידי אנהאטה* »

ואני סוף סוף החלטתי לחסן את התינוקת (בת שנה וחצי +) בחיסון הראשון שלה לפני בוא הקיץ.
בשבוע שעבר עשיתי לה תור ב-ט.ח. והאחות אמרה שאני צריכה להביא קודם אישור רפואי המעיד שהילדה נבדקה והיא בריאה. התור נקבע לשבוע הבא.
אז אתמול צלצלו אלי שוב וביקשו שאבוא אתמול, או היום. אמרתי שאי אפשר, כי עדיין לא היינו אצל הרופא. (איזה צייתנית אני, הא?) אז היא אמרה שכנראה זו טעות בלה בלה בלה.
טוב, שאלתי באיזו שעה, לאיזו אחות (כי לא היינו שם שנה וחצי) אז היא אמרה שלא משנה, כי יש עכשיו מגפה של חצבת.
חצבת ? אני לא מחסנת נגד חצבת!!! אמרתי בהשתוממות.
"מטעמים אידאולוגיים" -את התשובה הזו למדתי פה בפורום.
אז נגיע בשבוע הבא.
אז מה? יש מגפה!
באמת השכנה מלמעלה אמרה לי שבגלל זה התינוק שלה, בן פחות מחצי שנה בוכה וצורח ללא הפסקה . תבינו. הוא לא יונק בכלל! אין לה במה להרגיע אותו. הוא צורח בלי הפסקה ממש. רחמנות!
בעדינות שאלתי אותה מה קורה והתשובה הייתה חצבת.
גם הילדים שלי בוכים. אמת.
אבל ככה? הלב נשבר.
אורית*
הצטרפות: 11 מאי 2002, 22:55

אבעבועות רוח

שליחה על ידי אורית* »

איזה סיוט!! זו אחת המחלות היותר מתסכלות שיש, הגירוד לא מפסיק, החום משחק לך בגוף , עולה ויורד איך שמתחשק לו, הפצעים מתרבים ואתה חסר אונים למראה המזעזע הזה.. למרות כל הרפואה בעולם, כל חולה צריך 'להמתין בסבלונות' עד שהמחלה תעבור לו ואני לא מפסיקה לשאול את עצמי, איך?!?!? איך לא מצאו משהו שעוצר את ההתפתחות המחרידה של המחלה המזעזעת הזו.. אני קיבלתי אותה לפני 3 ימים.. בגיל 21 בלי קשר לכלום.. ועכשיו אני מושבתת לי בבית טובעת בתוך פצעים מגרדים , כאבי ראש וחום גבוה.. סופרת את הדקות בתקווה שהכל יעלם כמה שיותר מהר!! , בקיצור אם יש את הופציה, תתחסנו כי אולי אלו רק כמה ימים אבל כל יום מרגיש כמו נצח........!
אורית*
הצטרפות: 11 מאי 2002, 22:55

אבעבועות רוח

שליחה על ידי אורית* »

ואגב ניסיתי את התרופות של כולם.. מה שרק לא אמרו לי.. ו.. כלום למחלה הזוועתית הזו יש אופי משלה היא לא מפסיקה להתפשט עד שהיא לא תוקפת את כולך.. אני רק מקווה שעוד שבוע מהיום אני לא אזכור בכלל את הרגעים הלה כי נכון לעכשיו אני סובלת בצורה בלתי ניתן לתיאור!!
וכמו שאמרתי לכל מי ששאל אותי מה ההרגשה- כאילו שיירה של נמלים קטנות החליטו לטייל לך על הגוף ולעקוץ בלי סוף ולא משנה כמה מהם תצליח לגרש תמיד ישארו עוד..
אורית_אוקו_ערוסי*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של אורית_אוקו_ערוסי*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי אורית_אוקו_ערוסי* »

אורית היקרה. לא כיף להיות חולה בכל מיקרה.
אחד הדברים שעזרו כשבנותי היו חולות באבעבועות רוח היה אמבטיה עם קוואקר.
לוקחים קווקר ושמים בתוך שקית בד (אפשר גרב) קושרים ,ממלאים אמבט ומכניסים את זה לתוך המים. המים נעשים קצת לבנים וחלקלקים וזה מאוד מרגיע את הגירודים. ואם אמבטיה ,אז זה גם מרגיע חום.
מודה שלא חליתי בזה בבגרותי אז לא הירגשתי על בשרי את מה שאת מתארת ,שזה באמת נישמע נורא.
שיעבור לך מהר. תעדכני.
(()) @}
מ_י_כ_ל*
הצטרפות: 08 דצמבר 2003, 10:54

אבעבועות רוח

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

יש אבעבועות רוח. טרם הוחלט אם :-( או :-), אבל כאמור יש וזהו.

הבעיה: בבית גם תינוק בן 3 חד'. רופא הילדים התורן טוען כי הסיכוי להצליח לשמור על העולל מפני המחלה, כששני הילדים תחת קורת גג אחד הוא אפסי. הוסיף שאתנחם בכך שאצל תינוקות הסימפטומים קלים יותר.

האמנם? (גם לגבי קלות ההדבקה וגם לגבי הופעת המחלה בתינוקות). אשמח לשמוע מבעלי נסיון.

שקית מבד או גרב, שמים בתוכה קוואקר, קושרים ומכניסים למים
הבהרות למתחילים:
סתם קוואקר, כזה מהסופר? כמה זמן ממולץ לשהות במים?

פתרונים מהירים יוערכו מאוד!
קרן_שמש*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2001, 16:23

אבעבועות רוח

שליחה על ידי קרן_שמש* »

מיכל היי,
אנחנו עברנו את האבעבועות כשהקטן היה בן תשעה חודשים. מנסיוני כמה עצות, לא קראתי את כל הדף הזה, אז אולי אני אחזור על דברים שכתובים כאן, או אסתור אותם, אבל כל אחד עובר הרי דברים אחרת אז:
  1. הרופאים נתנו חומר ששכחתי את שמו. זה נוזל מיימי עם אבקה לבנבנה/ורדרדה. את הנוזל מנערים היטב ומורחים על הפצעים. הנסיון שלנו עם זה היה רע, כל פצע ששמנו עליו את החומר השאיר צלקת וחלקן אפילו גדולות. הפצעים שלא נמרחו, נעלמו כלא היו.
  2. בגיל צעיר כמו שלושה חודשים התינוק לא יכול לגרד את הפצעים אז יש פחות חשש לזיהום ו/או צלקות (לדעתי).
  3. לקחנו כוס קוואקר בערך שמנו בגרב והכנסנו לאמבטיה עם מים חמימים. זה הרגיע מאוד.
  4. הפצעים שבפה נרפאו מהר והיו קטנים יותר ופחות צפופים, אני משערת שבגלל ההנקה. הנקה עוזרת לכל הפצעים מהסוג הזה בפה - גם במקרה של מחלת הפה והטלפיים.
לילה אחד כשהגדול ממש סבל והיה לו חום והוא היה אומלל רצינו לתת לו אקמולי. זה כנראה עזר, אבל רק בבוקר גילינו שהכפית תרופה שנתנו לו בלילה היתה בכלל של החומר הלבנבן שמורחים על הפצעים.... גם את זה הוא שרד.

שתהיו בריאים.
עתליה_בתותים*
הצטרפות: 28 ינואר 2004, 19:25
דף אישי: הדף האישי של עתליה_בתותים*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי עתליה_בתותים* »

ביקשתי מבעלי לקנות קוואקר כשהיתה לקטן המחלה הנ"ל והוא קנה במקום, נוזל מבית מרקחת שולה כמו משאית קווקר (כ50 שקל...) אבל נוח לשפוך אותו לאמבטיה. עכשיו לכי תשכנעי פושטק קטן להיכנס למיים:-) שכנענו אותו לשחק באוניה;-) (הוא האניה.........)
שמנו לו רסקיו על הפצעים
החלמה מהירה!
אביב_חדש*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי אביב_חדש* »

הפצעים שבפה נרפאו מהר והיו קטנים יותר ופחות צפופים, אני משערת שבגלל ההנקה
כמובן שגם בעזרת ההנקה אבל גם בגלל הרוק הרב ששוטף את הפצעים ותורם להחלמתם.
קרן_שמש*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי קרן_שמש* »

אז למה אצל לא יונקים זה גרוע יותר?
אמא_של_אופק*
הצטרפות: 13 יולי 2001, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_אופק*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי אמא_של_אופק* »

לפי הרופא שלנו - ילד מעל שנה שיונק מחוסן באופן חלקי ולכן אם יחלה, יקבל את המחלה בצורה קלילה. טרם ניסינו בבית :-)
עדי_יותם*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי עדי_יותם* »

מיכל - כן, סתם קוואקר. אנחנו השתמשנו בגרבונים ישנים, שחדירים יותר מגרב רגיל.
לשהות במים כל זמן שנעים, נראה לי.
להנחות את כולם לשטוף ידיים בסבון בכל הזדמנות, שהגדולה לא תנשק את התינוק, לתת לה מגבת משלה שלא נוגעת במגבות של האחרים, ולקוות לטוב.
תהיו בריאים!
אביב_חדש*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי אביב_חדש* »

קרן - לא אמרתי שההנקה לא מקלה, אלא בטח גם שטיפת הפה ברוק שמכיל גם הוא רכיבים טובים.
בטח ההנקה מיטיבה את מצבם של הלא-יונקים באופן כללי.

אגב, הצעיר שלי חטף מהגדול אבעבועות רוח כשהיה בן 6 חודשים וקיבל את זה בצורה סבירה, ומאז עבר כמה מגפות אבעבועות בגנים ולא חלה, אלא אם כן חלה בצורה כל כך קלה שאפילו לא ראינו.
מ_י_כ_ל*
הצטרפות: 08 דצמבר 2003, 10:54

אבעבועות רוח

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

תודה על העצות ואיחולי ההחלמה!
הקטנצ'יק אמנם נראה כמו נגטיב של חיפושית, אבל (עדין?) לא נרשמו משברים מיוחדים. על כל פנים הצטיידנו במלאי קוואקר, שאם לא ישמש באמבט, תמיד יוכל לשמש במחבת...
מאמא_מאוהבת*
הצטרפות: 25 אוגוסט 2003, 01:27
דף אישי: הדף האישי של מאמא_מאוהבת*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי מאמא_מאוהבת* »

חליתי באבעבועות רוח בשבוע 37 של ההריון... לא יודעת אם חליתי בזה כשהייתי קטנה (אמא שלי לא זכרה). נבדקתי אצל 3 רופאים (רופאת משפחה, מנהלת מרפאה, רופא ילדים) וכולם אישרו שזה אכן אבעבועות. הפצעים היו כולם חיצוניים (לא היו בפה וכו'). קיבלתי זובירקס למשך 10 ימים שהייתי צריכה לקחת כל 4 שעות (אאל"ט) כולל לקום בלילה. המחלה עצמה דווקא עברה לי די בקלות - לא התגרדתי בטירוף (טוב, לפעמים P-: ) וגם לא ילדתי עד שהחלמתי לגמרי (-8
gil*
הצטרפות: 23 מאי 2004, 21:16

אבעבועות רוח

שליחה על ידי gil* »

בני בן 4 חולה באבעבועות והפצעים החלו להתייבש האם לדעתכם מותר לקחת אותו לבריכה , עברו בערך 7 ימים מתחילת המחלה
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

אבעבועות רוח

שליחה על ידי שרון_ג* »

כשהפצע האחרון יבש הילד כבר לא מדבק.
מה בוער לך עם הבריכה? ;-)
ענת_שן_לוי*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2001, 22:10
דף אישי: הדף האישי של ענת_שן_לוי*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי ענת_שן_לוי* »

גם אנחנו מתבעבעים.
מי שרוצה להדבק (בפרדס חנה) מוזמן.
היופי עם הקוואקר בגרב (אגב הייתי ממליצה על אורגני) זה שהוא מתפזר לאט כמו חלב במים, ויש ילדים שיאהבו לראות את זה, למעוך את זה ולהלבין את המים.
בספר הרפואה ההומיאופטית לילדים, ממליצים קודם כל לגזוז לילד החולה את הצפרניים, כדי שהגרוד יהיה פחות עמוק. כמו כן - צינק לפצעים הרטובים ושמן קלנדולה לפצעים המתייבשים.
?_?_?????*
הצטרפות: 07 יולי 2003, 00:00
דף אישי: הדף האישי של ?_?_?????*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי ?_?_?????* »

דווקא אתמול שמעתי שכשיוצאות האבעבועות אז הילד כבר לא מדבק ושאפשר להדביק רק בשבועיים הדגירה שלפני הופעת הפצעים.

שרון ג ?
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

אבעבועות רוח

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

בנה של חברתי חולה באבעבועות רוח אף על פי שחוסן. האם זה יכול להיות? הילד בן ארבע שנים.
שרון_ג*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי שרון_ג* »

עוגיה,
לא נכון.
הילד מדבק גם לפני שיוצאים הפצעים (בדגירה) ועד שהפצע האחרון מתייבש.

אמא נמרה,
זה יכול להיות. בד"כ המחלה קלה יותר אחרי החיסון.
ועכשיו הוא לא צריך לדאוג לבוסטר אם יהיה צורך בעתיד...
ענת_גיגר*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2001, 01:47
דף אישי: הדף האישי של ענת_גיגר*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי ענת_גיגר* »

אני יודעת שהילד מדבק ביומיים (ויש הטוענים שלושה) לפני הופעת האבעבועות, ועד שהפצע האחרון מגליד.
היינו חולים לפני שבועיים, ורציתי להוסיף לעצות, שאפשר גם להוסיף לאמבטיה מי עמילן, כלומר, מי בישול של תפוחי אדמה, וגם הם משככים את הגירוד. אומרים שגם סודה לשתייה, לא ניסינו.
מבין כל הדברים שאפשר למרוח על האבעבועות, יותם העדיף את ה"צינק", וגם אני כי זה מתייבש מייד והוא לא מורח את זה.
אורטל_גפן*
הצטרפות: 13 יוני 2004, 18:53

אבעבועות רוח

שליחה על ידי אורטל_גפן* »

לבתי בת השנה וחצי הופיע אבעבועות רוח לפניי שבוע בדיוק, ניגשנו לרופא המטפל וזו המליצה על חופשה בת יומיים בבית ,בלי כניסות ויציאות בלי ביקורי חברים וכו... וכמובן המון מקלחות במים פושרים. וטיפול בפניסטיל נוזלי לשתיה ומשחה למריחה על הפצעים . היום חזרנו לביקורת אצל הרופא, והוא טען שהילדה יכולה לחזור למעון, מבחינתו הילדה לא מדבקת יותר, את תקופת הדגירה היא כבר עברה, מה שנותר זה לדאוג להמשך טיפול בתרופות שהוא המליץ
עד שיעלמו לה כל הפצעים .
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

צריך שהפצע האחרון יתייבש ורק אז אפשר להחזירה לחברת המעון.
אורטל_גפן*
הצטרפות: 13 יוני 2004, 18:53

אבעבועות רוח

שליחה על ידי אורטל_גפן* »

למה כל כך חשוב לחכות עד שהפצע האחרון יתייבש? הריי הילדה אוכלת כרגיל, משחקת, ישנה בזמן ...מה כבר השתנה?
אביב_חדש*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי אביב_חדש* »

אולי שלא יזדהמו הפצעים?
קרן_שמש*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי קרן_שמש* »

אורטל,
הילד מדבק גם לפני שיוצאים הפצעים (בדגירה) ועד שהפצע האחרון מתייבש. מדברי שרון ג, רק כמה הודעות למעלה וכדאי לסמוך עליה, זאת העבודה שלה...(-:
הייתי מוסיפה גם שפצעים שטרם התיבשו עלולים להזדהם.
שרון_ג*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי שרון_ג* »

כי ההורים של שאר הילדים במעון לאו דווקא מעוניינים שילדיהם יידבקו מילדתך.
עד שהפצע האחרון מתייבש (לא נרפא לחלוטין. רק מתייבש) היא עדיין מדבקת.
שרון_ג*

אבעבועות רוח

שליחה על ידי שרון_ג* »

אה, נו. הקדמתן אותי :-)
שליחת תגובה

חזור אל “בחירת שם”