מיזוג וקירור ידידותי

נהורה*
הצטרפות: 25 ינואר 2004, 11:09

מיזוג וקירור ידידותי

שליחה על ידי נהורה* »

"חם בטבריה"..ומסתבר שגם בירושלים, אנו זקוקים בדחיפות לפתרונות קירור ידידותיים לסביבה, לא יקרים מדיי, ורצוי ביותר לא במצב הצבירה המזגני. חשבתי על מצנן נייד, משהו שמע/ ניסה? איזו חברה מומלצת?משהו שמע על: KENSTAR CT-9924 ?
עוד קצת פרטים:
לנו יש בית ערבי ישן, בצורת רכבת, רוב ימות השנה קריר ונעים בגלל הקירות העבים, אבל..חודשי השיא יולי-אוגוסט בלתי נסבלים. בגלל צורת הבית אנו זקוקים לשטח קירור יחסית גדול,מאה מטר בערך. תודה מראש.
לי_אורה*
הצטרפות: 12 אפריל 2005, 19:07
דף אישי: הדף האישי של לי_אורה*

מיזוג וקירור ידידותי

שליחה על ידי לי_אורה* »

בכל הדפים הללו יש בין היתר גם דיונים על מזגן, על דרכים לקירור הבית וכו', את יכולה לחפש באמצעות אופציית החיפוש (כתבי: מזגן)

אדריכלות וחשיבה אקולוגית
בניה אקלימית
חימום הבית

בהצלחה!
לי_אורה*

מיזוג וקירור ידידותי

שליחה על ידי לי_אורה* »

כתבתי בגוגל: KENSTAR CT-9924 וקיבלתי המון אתרים בעברית ובאנגלית המסבירים מה זה. למשל כאן
http://hazira.globes.co.il/sale.php?sale=2795647

"מצנן אוויר נייד קומפקטי KENSTAR

חברת פירלס שיווק הפצה מציעה למכירה:
מצנן אוויר נייד וקומפקטי
מתאים לכל אזורי הארץ בכלל ולמישור החוף בפרט
בממוצע של 55% לחות מוריד את את המפרטורה ב- 12 מעלות
יעיל עד ל99% לחות! (בלחות זו מוריד את הטמפ' ב-5 מעלות).
אידאלי לסטודנטים, משרדים ולבתים פרטיים
צריכת חשמל מינימלית
גלגלים לניידות קלה"
ויש שם גם תמונה של המצנן הזה.
נהורה*

מיזוג וקירור ידידותי

שליחה על ידי נהורה* »

תודה ליאורה על המאמץ והאינפורמציה,
הדפים שמנית מעניינים, אבל אני מחפשת אינפורמציה על בתים העומדים על כנם, ואינם ניתנים לשינוי או תיכנון מחדש, כאמור מדובר בבית ערבי עתיק.
בנוגע למזגנים, עצמותינו מבקשות פתרונות אחרים.
לגבי המודל האמור מצאתי אותו דרך גוגל, שאלתי היא האם משהו כבר היתנסה בחוויה האקלימית שהנ"ל משרה?
לי_אורה*

מיזוג וקירור ידידותי

שליחה על ידי לי_אורה* »

בתים העומדים על כנם, ואינם ניתנים לשינוי או תיכנון מחדש
כן, אני יודעת שחלק מהדפים שהפניתי אליהם מדברים על תכנון מראש של בתים חדשים כך שיהיו אקולוגיים וכו', אבל אם תקראי בעיון תראי שבכל הדפים יש דיונים על מזגנים - על היתרונות ועל החסרונות.

אני לא התנסיתי במצנן הזה. והאם ניסיתם ונטילטור/ים? יש בגדלים שונים שמקררים ברמות שונות.
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

מיזוג וקירור ידידותי

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

כשגרתי בדרום היה לי מצנן דומה מדגם ישן יותר. הוא היה עדיף ממאוורר אבל לא מקרר כמו מזגן(רק אם ישבת קרוב אליו הרגשת משהו):-P
לפני עידן המזגנים באילת היו בונים ממטרות על הגג...... בימים קשים הייתי מרטיבה סדינים ותולה על החלונות.....
עצתי
  1. להתיעץ עם מהנדס מיזוג אויר
  2. אם את גרה בבית ערבי ישן לברר איך בבתים כאלו אפשר לצנן?(כפר קרוב ,שכנים או להציץ בספריה של בצלאל)
<ממהרת ללכת ולהדליק את המאוורר תקרה>
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

מיזוג וקירור ידידותי

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

שאלתי היא האם משהו כבר היתנסה בחוויה האקלימית שהנ"ל משרה?
זוג חברים שלי משתמש במזגן נייד, שעושה את העבודה מצוין, אבל בחדר סגור (בגודל סטנדרטי). אני לא יודעת עד כמה זה יהיה אפקטיבי בבית רכבת.
אולי כדאי לשקול חציצה בין החדרים בזמן שמפעילים את המצנן, והתרכזות בחדר אחד? לחצוץ בעזרת "מסך" (יש כאלה מוכנים לקנייה בחנויות שמוכרות רהיטים וכלי בית מהמזרח הרחוק).
נהורה*

מיזוג וקירור ידידותי

שליחה על ידי נהורה* »

חם חם חם וגם עצל משהו.. בגלל זה עוד לא הגעתי לאופציות המאוד שאפתניות עבורי כרגע, כגון מהנדס מיזוג אוויר.
לגבי התייעצויות קהילתיות, כן אני אפתח את הנושא..יש איזה הכחשה בסיסית אצל הירושלמים שהם זקוקים בכלל לסוג של מיזוג בקיץ- זהו מקור גאווה דיי רציני וסוג של נחמה פרוטה על כך שאין ים..........!
ובכל זאת אולי משהו בכל זאת ניסה את המצנן החדשים האם יש להם השפעה מרחבית כלשהי.

לפני עידן המזגנים באילת היו בונים ממטרות על הגג...... בימים קשים הייתי מרטיבה סדינים ותולה על החלונות.....
לאילתים שמעתי שהיו עוד פתרונות מהסוג הזה, משהו מסוג התזות מים(גיזר??) למיניהן, מישהו יכול להרחיב?
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

מיזוג וקירור ידידותי

שליחה על ידי צוויליך* »

משהו מסוג התזות מים
בטח מפרסומת של ג'ינס דיזל: ברז כיבוי אש שבור וכל הילדים נרטבים בשפריץ, החתיך עם החזה החשוף והחיוך השזוף הולך זקוף ומחליף מבטים תלת משמעותיים עם אינוצ'נטיה (אל תשאלו אותי, זה זרם תודעה) הבלונדה שבחלון קומה 2.
לאח'שלי באילת היה מצנן כזה בחוץ שדוחף אוויר דרך בדי יוטה רטובים והאוויר ממשיך ונכנס לבית קר ונעים. זה עשה רעש של טרקטור בחוץ אבל הי, מי מסתובב בחוץ בקיץ באילת?
גייזר זה לא המתקן ההוא על גז לחימום מים מיידי לפי פתיחת ברז?
מורינגה_רותמית*
הצטרפות: 26 פברואר 2006, 09:14

מיזוג וקירור ידידותי

שליחה על ידי מורינגה_רותמית* »

כשהייתי ילדה היה בקיבוץ, בעמק בית שאן משהו כזה: על החלון היה מורכב מין "תריס" משתי רשתות מתכת שהרווח ביניהן (כ-2-3 ס"מ) היה ממולא בדלילות בקש או חומר צמחי כלשהו. למעלה היה מחובר צינור שטיפטף והרטיב את הקש, וכך זרם פנימה אויר לח ומקורר.
שכחתי איך קראו לזה אבל זה היה מאד נעים. בתקופה שהיה לנו רק מאורר ואת זה.
חסרונות:
  1. אין לי מושג איך מכינים (למרות שלא נראה לי כה מסובך)
  2. זה אוטם את החלון לאור (כמעט כמו תריס - אולי קצת פחות) ולנוף. אז צריך לעשות את זה על מסילה - שיהיה אפשר גם לפתוח.
  3. אני משערת שזה טוב לאזורים חמים ויבשים. איפה שכבר יש 50% לחות בלי רוח זה בטח לא עוזר.
נהורה*

מיזוג וקירור ידידותי

שליחה על ידי נהורה* »

גייזר זה לא המתקן ההוא על גז לחימום מים מיידי לפי פתיחת ברז?
אני חושבת שאתה צודק משהו נקב במילה בעלת מצלול דומה שלא קלטתי עד הסוף..בכל מקרה הפונקציונאליות שלו היא התזת לחות.

לאח'שלי באילת היה מצנן כזה בחוץ שדוחף אוויר דרך בדי יוטה רטובים והאוויר ממשיך ונכנס לבית קר ונעים.
כשהייתי ילדה היה בקיבוץ, בעמק בית שאן משהו כזה: על החלון היה מורכב מין "תריס" משתי רשתות מתכת
באשר לשני הרעיונות האלה, זה נשמע לי שלב אחד אחורה בזמן מדיי עבורי,
אני מחפשת פתרון לעצלניות כמוני הדורש לחיצת כפתור.
עומר_ס*
הצטרפות: 20 פברואר 2004, 11:51
דף אישי: הדף האישי של עומר_ס*

מיזוג וקירור ידידותי

שליחה על ידי עומר_ס* »

א. מה רע במאווררים? תמיד אפשר לשדרג ולתלות לפני המאוורר (או מעל המיטה) מגבת מלאת מים.
ב. לשים בדים עבים על התקרה, ולהרטיב אותם פעם ביום.
ג. גיגית של מים קרים. לטבול בה את הרגליים (כפי שעשו ההורים שלנו בעמק בית שאן. כל יום הכיפור היו כולם בתעלת המים)
ד. מאוורר תקרה. זול, פשוט להתקנה.

בבית כזה גדול (עם תקרה גבוהה, מן הסתם) צריך מגזן גדול יותר. החישוב הוא 600BTU למ"ר. בגלל שמדובר על קירור אפשר להתייחס רק לשני מטר התחתונים. המצנן שצויין לא יקרר כמו שצריך.
נהורה*

מיזוג וקירור ידידותי

שליחה על ידי נהורה* »

עומר תודה על דבריי הטעם..
ואם ניקח באמת את רעיון מאוורר התיקרה (בכאב רב כי יש לנו שם שנדליירה יפיפיה),
א- אני תוהה אם זה יהיה בטיחותי להרכיב אותו בקודקוד הקימור של, חדר ערבי- מקומר,
ב- איפה קונים את המאווררים האלה אני צריכה גם מאוורר לא סטנדרטי, כי החלל המרכזי שלנו הוא גדול
בסביבות 40 מטר.
אנונימי

מיזוג וקירור ידידותי

שליחה על ידי אנונימי »

אם מה שיש לכם על התקרה חשוב, אתם יכולים לשים כמה מאווררים לא יותר מגי גדולים, על הקיר עצמו.
גם קל יותר לתליה, גם תפעילי רק את מה חשוב לך להפעיל, גם תוכלי להשאיר את השנדליירה (מז זה בכלל?) וגם כשמורידים (אם מורידים), יותר קל להגיע לסתום את החורים.
מאוורר תקרה טוב, הוא כזה שלא מרעיש. וכזה, צריך להיות מותקן ממש ממש צמוד לתקרה, אחרת - הוא מרעיש...
להצמיד לקיר - יותר קל.
בפרט אם התקרה שלכם קמורה.
לדעתי. אני לא אשת מקצוע בתחום.
בהצלחה.
אנונימי

מיזוג וקירור ידידותי

שליחה על ידי אנונימי »

אה, כן: גם אפשר לשים ונטה, שתשאב אויר חם החוצה.
עוף_החול*
הצטרפות: 24 אוקטובר 2001, 20:51
דף אישי: הדף האישי של עוף_החול*

מיזוג וקירור ידידותי

שליחה על ידי עוף_החול* »

אחד הדברים החשובים הוא לזכור שאוויר חם עולה למעלה והאוויר הקר נשאר למטה.
כך שראשית עליכם למצוא פיתרון להוצאת האוויר החם שנשאר כלוא בכיפת הגג. יש לזה פתרונות פאסיביים נחמדים אבל הם כרוכים בשינויים קלים במבנה. לדוגמא: מכינים ארובה צבועה בשחור וקובעים את הפתח שלה במקום הגבוה ביותר האפשרי. השמש מחממת את הארובה ויוצרת יניקה וכך האוויר החם נשאב החוצה ויוצר תנועה של אוויר בחדר. (בחורף סותמים את הפתח) ויש עוד פתרונות. אבל השאלה היא מה הכיוון?
בראש_הברוש*
הצטרפות: 10 יוני 2006, 17:57

מיזוג וקירור ידידותי

שליחה על ידי בראש_הברוש* »

מאוורר תקרה לא ממש יעיל. כי חוץ מזה שהוא עושה פעולה של מאוורר רגיל,שזה בעצם לא לקרר את האויר אלה ליצור תחושה של כאילו ע"י יבוש אותו חלק אויר שמגיע אלינו מהמאוורר (לא הורדת לחות כמו מזגן) הדבר בנוסף והלא טוב שהוא עושה זה לדחוף את האוויר החם למטה !
נהורה*

מיזוג וקירור ידידותי

שליחה על ידי נהורה* »

כמה מאווררים לא יותר מדי גדולים, על הקיר עצמו.
מ.. כיוון קצת בעייתי מבחינה אסטתית, במאווררי התיקרה יש חן ואילו במאווררי קיר
איך לאמר הקו המודרני לא ממש עשה עימם חסד.
להצמיד לקיר
הערה חשובה.

לדוגמא: מכינים ארובה צבועה בשחור וקובעים את הפתח שלה במקום הגבוה ביותר האפשרי
בחדר המקומר עצמו אין סיכוי להתקין ארובה כזו ולו רק בגלל, שהוא בסיכוי גבוה פשוט יקרוס,
אבל..באשר לרעיון היניקה אולי ניתן להשאיל אותו למפלס העליון ביותר בבית, הממוקם אחריי החדר המקומר, ואכן צובר את מירב החום בבית.
אולי זה רעיון מטופש לחלוטין אבל יש לנו במפלס העליון ארובה שחורה המחוברת לקמין, האם ניתן לתעל אותה, גם לצורך הזה?

מאוורר תקרה לא ממש יעיל
האמירה הזו קצת מייאשת מבחינתי כי פתרון מאוורר התיקרה נשמע עד עכשיו הכי מעשי ואסטתי, עם זאת הטיעון נשמע הגיוני.
<תולה תקווה זהירה ברעיון הארובה>
ענן_בעננים*
הצטרפות: 09 נובמבר 2003, 14:52
דף אישי: הדף האישי של ענן_בעננים*

מיזוג וקירור ידידותי

שליחה על ידי ענן_בעננים* »

לפעמים דרך נוספת לקרר את הבית היא על ידי קרור פסיבי - כזה שלא דורש הפעלת מערכות כלשהן. למשל ע"י "טיפול" נכון בחלונות (בטח כולם יודעים על זה, אבל אכתוב בכול זאת...:-S )
כדאי להשאיר את חלונות הבית פתוחים במשך הלילה, כדי שהבית יתקרר.
אנחנו גרים בנגב (ניצנה) בבית סוכנות הבנוי ברמה בינונית ומטה (ז"א שהבידוד לא משהו...) ובכול זאת כמעט ולא משתמשת במזגן . בבוקר אני סוגרת את כול החלונותומגיפה את התריסים הפונים למזרח , לדרום ולמערב , ומשאירה סגור עד שעות אחר-הצהריים. רק כאשר בחוץ נושבת רוח קרירה פותחת את כול החלונות (שנשארים פתוחים עד למחרת בבוקר). התוצאה: בית קריר במשך רוב שעות היום.
כשיש צורך מדליקה מאוורר בצהריים. רק בימים ממש חמים יש צורך במזגן.
  • שיטת קרור פשוטה זו מתאימה מאוד לאיזורי המדבר בהם קריר בלילה וחם ביום, לבניה בבלוקים/אבן/ אדמה/באלות- קש וכו' (לא תעזור למי שגר במבנה בבניה קלה, קראוון וכו').
הערות נוספות:
  • למי שגר במישור החוף הבעיה העיקרית היא לא החום אלא הלחות, שגורמת לאי-נוחות. וזה למעשה היתרון שיש למזגן באיזור- שהוא מייבש.
  • כאשר יש בנין אליו נכנסת רוח נעימה כול היום (וזה בהחלט קורה במישור החוף, במיקום מוצלח) כדאי להשאיר חלונות פתוחים. יש לכוון את החלונות או לשבת כך שהרוח תעבור בגובה הראש -במיוחד על הפנים.
  • אפשר לתלות בד רטוב לפני המאוורר. אם הבד מחורר או ארוג באופן רפוי, ממש מרגישים את הרוח הצוננת.
נהורה: עכשיו השאלה היא מה קורה בירושלים -שפעם היתה יבשה וקרירה -האם נשארה כזו, או שהיום מאוד לחה בקיץ? אין לי מושג
שאלה נוספת -לאיזה כיוון פונות החזיתות הארוכות של הבית?
האם יש לכם תריסים לחלונות?
עומר_ס*
הצטרפות: 20 פברואר 2004, 11:51
דף אישי: הדף האישי של עומר_ס*

מיזוג וקירור ידידותי

שליחה על ידי עומר_ס* »

מאוורר תקרה לא ממש יעיל
המאורר לא חייב להיות צמוד לתקרה. במיוחד אם יש קשתות או קורות רוחב, ניתן להצמיד אליהם.
מניסיוני מאורר תקרה עוזר. בוודאי שלאחר פעולה מאומצת הוא לא יכול לקרר מיד. אבל במצב טבעי הוא מוריד את הטמפ'.

מפלס העליון ביותר בבית, הממוקם אחריי החדר המקומר, ואכן צובר את מירב החום בבית
נשמע שאפשר לנצל את הארובה.
ניתן להפעיל מאורר שישאב את החום לתוך שרוול (כמו של מזגן) וישליך אותו לרחוב (זה היזק ברה"ר?)

מגבת רטובה על הרצפה
נהורה*

מיזוג וקירור ידידותי

שליחה על ידי נהורה* »

_עכשיו השאלה היא מה קורה בירושלים -שפעם היתה יבשה וקרירה -האם נשארה כזו, או שהיום מאוד לחה בקיץ? אין לי מושג
שאלה נוספת -לאיזה כיוון פונות החזיתות הארוכות של הבית?
האם יש לכם תריסים לחלונות?_
ירושלים עדיין יבשה למדיי, יחסית למישור החוף ובכלל,
החזיתות הארוכות הן לכיוון מערב, כלומר, דווקא צהרים-אחה"צ השמש יוקדת בחלונות,
כן ..ובעניין התריסים מרבית החלונות ללא תריסים. אלו הן חלק מ"ההקרבות" שלנו למען
האסטטיקה של ביתנו הערבי.
עוד כששיפצנו הרכבנו מן תריס עם גלגלת כמו של פעם,
התוצאה היתה קטסטרופאלית בלשון המעטה,אז פשוט החזרנו אותו ללא תמורה למרכיב ולא הסתכלנו לאחור.
אבל ענן הערתך בהחלט במקום במקום שיש תריסים הם צריכים להיות מוגפים בשעות האמורות..פשוט קשה מאוד לוותר על האור השקיעה והמרחבים אחה"צ שכולנו כבר בבית.

אני חייבת לציין שמאז החום היוקד מלפניי שבועיים קריר ונעים לנו..אז בנתיים נדמה שנצלח גם את הקיץ בלי שינוי דרסטי..רק שימשיך ככה.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

מיזוג וקירור ידידותי

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

החלון היה מורכב מין "תריס" משתי רשתות מתכת שהרווח ביניהן (כ-2-3 ס"מ) היה ממולא בדלילות בקש או חומר צמחי כלשהו.
החומר הצמחי היה עשב ים. החומר ששימש פעם גם לריפוד ולמילוי מזרונים.
אביטל_צ*
הצטרפות: 16 אפריל 2004, 17:49
דף אישי: הדף האישי של אביטל_צ*

מיזוג וקירור ידידותי

שליחה על ידי אביטל_צ* »

מאוורר תקרה
מישהו יודע מה השפעת גובה התקרה על היעילות של המאוורר ?
בדירה הנוכחית שלי התקרה היא בגובה 3 מטר וקצת.
בדירה הקודמת הייתה תקרה יותר נמוכה, ומאווררי תקרה שעשו עבודה מצויינת.
אני תוהה איזה מאפיינים אני צריכה לחפש במאוורר שיתאים לגובה תקרה כזה.
אני במישור החוף אגב.
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

מיזוג וקירור ידידותי

שליחה על ידי יעל* »

אביטל צ - לנו יש מאוורר תיקרה בחדר עם תיקרה בגובה שלושה מטר פלוס (גודל החדר 12 מ"ר, חדר השינה והמשחקים של הילד, המאוורר 42 אינץ'), והוא יעיל מאוד. (אגב, החשמלאי שלנו, שאנחנו סומכים עליו, המליץ לנו לקנות רק מאוורר של "סטאר", ואכן כך עשינו).
ציל_צול*
הצטרפות: 19 יוני 2008, 11:17

מיזוג וקירור ידידותי

שליחה על ידי ציל_צול* »

אביטל, לכל מאוורר יש מפרט טכני אחר וכוח אחר. ממליצה לך מאוד לבדוק עם מי שמוכר לך מה הם התנאים הרצויים בהם המאוורר יפעל כהלכה. לנו יש תקרות גבוהות יחסית ולא רצינו להוציא המון כסף על הסטאר. התייעצנו בהום סנטר שם מוכרים ווסטינג האוס, הם שאלו הרבה שאלות על הגודל ועל מה שאנחנו מצפים מהמאוורר וקנינו חמישה מאווררים שכולם משרתים היטב את המטרה. פשוט חשוב להבין שבכל חברה יש דגמים שונים שאמורים לענות על צרכים שונים. בנוסף, ווסטינג האוס למשל מגיעים עם צינור כזה שמקרב את המאוורר לרצפה ומרחיק אותו מהתקרה. במקרה שלך כדאי לשים לב שהחלק הזה מסופק ולבקש ממי שמתקין להשתמש בו. בהצלחה.
שליחת תגובה

חזור אל “חימום וקירור”