מסע קניות בבית

זבובית_מתלמדת*
הצטרפות: 03 נובמבר 2005, 09:10

מסע קניות בבית

שליחה על ידי זבובית_מתלמדת* »

הרעיון פשוט להפליא: בכל פעם שנדמה לכם שאתם צריכים לקנות משהו, צאו לסיור (ממשי או מנטלי) בבית - סיכוי לא רע שתגלו שכבר יש לכם חפץ שיכול לשמש לאותה מטרה.
ואפשר כמובן להפך - בכל פעם שאתם עומדים להיפטר מחפץ שסר חינו בעיניכם, נסו לחשוב האם אפשר לעשות לו הסבה מוצלחת לתפקיד אחר.

כמו כל הרעיונות בגישה זו לחיים, יש משמעות רבה להקשר שבו מבצעים את הרעיון. כדאי לנסות לבוא ממקום שמח, יצירתי ומשחקי, ולא ממקום קפוץ, מתנזר וסגפני.

מבטיחה לחזור בהמשך עם שפע דוגמאות. בינתיים, אתם מוזמנים להביא דוגמאות משלכם @}.
זבובית_מתלמדת*
הצטרפות: 03 נובמבר 2005, 09:10

מסע קניות בבית

שליחה על ידי זבובית_מתלמדת* »

טוב, חלון זמן קטנטן לדוגמאות:
  • כשעברנו משינה במיטה זוגית לשינה במזרון על הרצפה, חיפשנו משהו שיצור בידוד בין המזרון לרצפה. נזכרנו שיש לנו מין מזרונים מוקצפים כאלה ששמים מתחת לשק"ש, מתקופת הטרום-ילדים. וכך גאלנו משיממונם את שני המזרונים הנ"ל, פתרנו לעצמנו בעיה וכבונוס גם פינינו קצת מקום בבית. (אגב, את המיטה עצמה מסרנו ל'כוח לתת', והכונניות הקטנות שלידה עברו הסבה מוצלחת לכונניות פונקציונליות בחדר העבודה. על אחת מהן הנחנו את המדפסת, והמגירה שלה הפכה למגירת החשבונות).
  • השבוע הגעתי למסקנה שאני צריכה נעליים לחורף. נברתי במגירת הנעליים שלי וגיליתי זוג נעליים בן חמש שנים, יפה ובמצב מצוין. למה הוא שכב שם בלי שימוש? כי בחורף ההוא היה לי זוג אחר בצבע דומה, ואחר כך שכחתי ממנו.
  • בחג האחרון הזמינו אותנו מעכשיו לעכשיו לבית של מכרים שנולדה להם בת אחרי שני בנים. נברתי בארון הבגדים ושלפתי שמלה מקסימה לתינוקת שלא נלבשה אפילו פעם אחת (יש לנו עודף גדול של בגדים מצוינים שהתגלגלו אלינו בירושה). מלבד השמלה הבאנו ליולדת ממרח טחינה מטחינה אורגנית, עם יוגורט (מומלץ!) וכל הירוקים מהגינה. יצא מעולה.
  • הצטברו לנו על המקרר מגנטים מסחריים מכוערים של כל-מיני. שידכתי בינם לבין תמונות שלא נכנסו לאלבום (אבל לא היה לי לב לזרוק). גזרתי מכל תמונה מלבן קטן בגודל המגנט, וזה יצא יפה עד כדי כך שעברנו לייצור סדרתי והעברה לסבים.
כאמור, אני מזמינה אתכם להוסיף בדף הזה דוגמאות מעוררות השראה לקניות מוצלחות שערכתם בבית.
רונית_סלע*
הצטרפות: 19 אפריל 2003, 23:03
דף אישי: הדף האישי של רונית_סלע*

מסע קניות בבית

שליחה על ידי רונית_סלע* »

שתי מסגרות עץ קטנות, ישנות וחמודות, עם תמונות מכוערות בפנים, שלא רציתי לזרוק אותן (את המסגרות), שודכו לתמונה שגזרתי מספר ציורים של מאטיס.
בחרתי תמונה שאני אוהבת מתוך הספר וגזרתי אותה לשני ציורים קטנים שנכנסים למסגרות, וכך יצרתי שתי תמונות קטנות.
זה דרש ממני להתגבר על הקול בתוכי שמחה בתוקף נגד השחתת ספרים.
אבל הספר הזה סתם ישב על המדף ללא שימוש, וכך אני נהנית מאוד מהציורים.

לא היו לי צעצועי אמבטיה (כי אלו שהיו כבר היו ג'יפה). כבר רשמתי לי לקנות
חדשים, ואז קלטתי שאני יכולה לקחת כמה פלסטיקים מיותרים (חיות, כלי מטבח קטנים וכו'), ולהפוך אותם לצעצועי אמבטיה , גם אם לא מדובר בברווזים :-) .

בגדי תינוקות שהפכו לבגדי בובות.

אחלה דף @}
עירית_לוי
הצטרפות: 13 יוני 2004, 20:33
דף אישי: הדף האישי של עירית_לוי

מסע קניות בבית

שליחה על ידי עירית_לוי »

אחלה דף. {@
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

מסע קניות בבית

שליחה על ידי יעלי_לה »

או, בדיוק היום עשיתי המון קניות בבית! איזה יופי של דף.
קיבלנו תנור חדש למטבח. במקום לזרוק את הישן, כיסינו בבד יפה והעמדנו לצד שידת ההחתלה, לכל אותם דברים שצריך בהישג יד ואין להם מקום.
בחדר העבודה שלי היתה מיטה נפתחת - יותר נכון מתחלק ל-2 - משנת תרפפ"ו או קצת לפני כן. את המשטח התחתון הפכנו ל-מיטת תינוק צמודה או יותר נכון הרחבה של המיטה שלנו, ואת החלק השני (שהוא בעצם הראשון, הגבוה והגדול יותר) הפכנו לספת הנקה לחדר העבודה.
ציפציף*
הצטרפות: 24 אוגוסט 2005, 00:34

מסע קניות בבית

שליחה על ידי ציפציף* »

לקחתי צנצנות ואגרטלים קטנים שלא היו בשימוש ושמתי בטטות,
תוך זמן קצר השרישו והוציאו עלים מדהימים.ממש חגיגה לעיניים.
אמא_בבית*
הצטרפות: 21 דצמבר 2003, 15:17
דף אישי: הדף האישי של אמא_בבית*

מסע קניות בבית

שליחה על ידי אמא_בבית* »

ההסבה הכי מצחיקה שהייתה לנו עד עכשיו : הייתי צריכה לאפות עוגה בצורת חצי כדור כדי לקשט אותה אחר כך לצורת עכבר. בתבנית עגולה העוגה יוצאת אומנם עגולה אבל שטוחה. אני רציתי עוגה עגולה עם עומק. השכן הממציאן שלי, צ'יק צ'ק פרק מכונת כביסה ישנה שעמדה בחצר והזכוכית שהייתה בדלת שלה (זה העיגול שדרכו רואים את הכביסה מסתובבת), התאימה בדיוק בתור תבנית. (-:
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

מסע קניות בבית

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

איזה דף מקסים!
שקיעות_של_פטל*
הצטרפות: 07 מרץ 2005, 01:20

מסע קניות בבית

שליחה על ידי שקיעות_של_פטל* »

והזכוכית שהייתה בדלת שלה (זה העיגול שדרכו רואים את הכביסה מסתובבת), התאימה בדיוק בתור תבנית.

אצל אמא שלי דלתות מכונות הכביסה המקולקלות מייד הופכות לקערות לסלט..
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

מסע קניות בבית

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

אנחנו מצאנו שמאוד נוח לסדר דברים בעזרת סלסלות (בארונות, ואפילו במגירות, כך שזה לא מתפזר). לאחרונה הייתי צריך סלסלות לסדר כמה מקומות ולא היו לי, אז חיפשתי בבית ומצאתי סלסלות פלסטיק כאלה של פירות וירקות שקונים אצל הירקן, והשתמשתי בהן. גם כחולות קטנות כאלה של פטריות, וגם מהשקופות הגדולות יותר, למשל של שזיפים וכאלה. קצת פחות אסתטי מסלסלה יעודית, אבל יש מקומות שזה ממש לא משנה.

אחלה דף!
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

מסע קניות בבית

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

קצת פחות אסתטי מסלסלה ייעודית
את הסלסלות הגדולות אפשר לעטוף בנייר צבעוני, כמו שעוטפים ספר - עם קיפולים ("אוזני חמור") ונייר דבק.
עינת*
הצטרפות: 26 ינואר 2003, 12:56

מסע קניות בבית

שליחה על ידי עינת* »

קצת פאדיחה, אבל אולי לא. היה לנו ארוע משפחתי חשוב -חתונה של קרובה. הוצאנו לצערי הרב הרבה כסף על בגדים- לילדים ולנו כדי שכולנו נהייה יצוגיים ויפים לשמחת ליבה של סבתא. בבוקר הארוע גיליתי שאין לי נעליים מספיק יפות ללבוש. מצאתי את זוג נעלי החתונה שלי (לבנות) ריססתי אותן בספריי שחור וקיבלתי נעלי ערב מקסימות. אז לפחות על הנעלים הוצאתי רק 12 ש"ח... (מחיר הספריי).
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

מסע קניות בבית

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

מקווה שלא ריססת כשהן היו על הרגל :-D
רותם*
הצטרפות: 04 מרץ 2003, 06:37

מסע קניות בבית

שליחה על ידי רותם* »

סלסלות פלסטיק כאלה של פירות וירקות, משמשות בביתנו כסלסלות לתחתונים והגרביים של הילדים.
וקופסאות פלסטיק שקופות של סלטים (יש כאלה נורא מוצלחות, תלוי איזה) משמשות לכל האיחסון במקרר, להקפאה של חלק מתבשיל גדול (נגיד, משרים ומבשלים קילו חומוס ואז מקפיאים במנות של חצי קילו), לרטבים לסלטים, לשלוח לילדים אוכל לחוג ולעוד המון שימושים. (וגם לאיחסון פריטים של הילדים כמו גולות או פתיתי סבון)
נוסעת_סמויה*
הצטרפות: 29 נובמבר 2004, 10:10
דף אישי: הדף האישי של נוסעת_סמויה*

מסע קניות בבית

שליחה על ידי נוסעת_סמויה* »

ובכלל, יש המון שימושים לאריזות.
נרתיקי פלסטיק שקופים של תחתונים / קוסמטיקה, הפכו אצלנו לנרתיקים לאחסון צבעים, חרוזים וצעצועים קטנים.
צנצנות זכוכית קטנות (של יוגורט עיזים / גרבר) משמשות לאחסון תבלינים.
קופסאות פח של עוגיות ושל האבקה שאסור להזכיר כאן את שמה מאחסנות עוגיות תוצרת בית / כל מיני.

וגם (אני חושבת כרגע רק על חדר הילדות):
  • בגדים, בדים, תיקים ושאר אביזרים שיצאו מהמחזור, מועברים לארגז התחפושות.
  • מכשירי חשמל שהתקלקלו ללא תקנה (מחשבון, טלפון אלחוטי) ובכלל כלים ומכשירים מקולקלים, משמשים למשחקי כאילו.
  • כוננית ספרים קטנה ומכוערת שהייתה בחדר העבודה, נצבעה בכתום-עז והפכה לכתם צבע שימושי ומשמח בחדר הילדות.
  • כלי קיבול מפלסטיק היו במשך תקופה ארוכה הצעצועים האולטימטיביים לאמבטיה (ובקיץ - לברכה).
  • מיכל פלסטיק שקוף, חצי מלא בגרגרי חרדל, נאטם ועבר ממדף התבלינים לארגז הצעצועים - זה רעשן עם צליל נורא נעים, ומעניין להסתכל על תנועת הגרגרים כשמטים את המיכל, ועל הקשר בינה לבין הצליל שהוא מפיק.
עוד דוגמה מהזמן האחרון:
לקחנו שאריות של קירות גבס וברזלים (מפסולת של אתר בנייה סמוך), ובעזרתם יצרנו תבנית בצורת ח' שתוחמת את ערוגת התבלינים.
הכנו תערובת של בטון, בעלות כוללת של 100 ש"ח בערך.
הוצאנו את כל כלי הקרמיקה הצבעוניים שיצאו מסיבה כלשהי מהמחזור (סדקים, ידיות שבורות, גודל לא מתאים וכו'), וגם הזמנו את השכנים לתרום כלים כנ"ל. ניפצתי את כל הכלים לחתיכות בפטיש, ואז יצקנו את הבטון לתבנית ושיקענו בתוכו את השברים.
יצא צבעוני ושמח.

ובטוח יש עוד דוגמאות, שאני לא זוכרת כרגע.
רותם*

מסע קניות בבית

שליחה על ידי רותם* »

ניפצתי את כל הכלים לחתיכות בפטיש
איזה כיף לך.
חוה_ש*
הצטרפות: 31 ינואר 2004, 23:02
דף אישי: הדף האישי של חוה_ש*

מסע קניות בבית

שליחה על ידי חוה_ש* »

קצת פאדיחה

ריססתי אותן בספריי שחור וקיבלתי נעלי ערב מקסימות. אז לפחות על הנעלים הוצאתי רק 12 ש"ח... (מחיר הספריי).
למה פאדיחה? אני הלכתי ככה לחתונה שלי עצמי. הייתי זקוקה לנעליים בצבע כתום אפרסק שיתאימו לשמלתי הירוקה. ביציאה מהבית גיליתי שבתחתית הנעל המחודשת יש חור ענק וזאת בעקבות גשמי הברכה העזים שירדו באותו רגע ונכנסו בשמחה רבה גם לנעל שלי. החתונה שלי הייתה מאוד שמחה וקיבלתי הרבה מחמאות
נוסעת_סמויה*

מסע קניות בבית

איך שכחתי:
הגיע החורף ואין לנו מה ללבוש.
יצאתי למסע חיפוש בתחתית סל הכביסה.
מצאתי ארבעה סוודרים שחיכו שם מאז סוף החורף שעבר :-S.
רותם*

מסע קניות בבית

שליחה על ידי רותם* »

_יצאתי למסע חיפוש בתחתית סל הכביסה.
מצאתי ארבעה סוודרים שחיכו שם מאז סוף החורף שעבר._
:-D
נוסעת_סמויה*

מסע קניות בבית

ענף שלם ויצירתי במיוחד של מסע קניות בבית תואר כאן בדפים אחרים: כשנדמה ששוב אין מה לאכול בבית, להתעשת ולאלתר ארוחה טובה ממה שיש.

למשל - אצלנו, כשאין כלום במקרר חוץ משתיים-שלוש עגבניות בשלות מדי ושקית גזר, עדיין אפשר בדרך כלל להפיק תבשיל אורז משובח (שזכה אצלנו בהברקה שיווקית לשם 'אורז הפתעות'), שמכיל - אורז, בצל, גזר מגורר, לפעמים פלפל צהוב, עגבניות מרוסקות, תירס מקופסה ואפונה קפואה.
רוני_בלוני*
הצטרפות: 10 מאי 2004, 11:42
דף אישי: הדף האישי של רוני_בלוני*

מסע קניות בבית

שליחה על ידי רוני_בלוני* »

הלכתי ככה לחתונה שלי עצמי. הייתי זקוקה לנעליים בצבע כתום אפרסק שיתאימו לשמלתי הירוקה. ביציאה מהבית גיליתי שבתחתית הנעל המחודשת יש חור ענק וזאת בעקבות גשמי הברכה העזים שירדו באותו רגע.
חוה, לא כל כך הבנתי, היתה לך שימלה ירוקה בחתונה שלך?
מה עשית עם החור? חור בגלל גשמים עזים (שירדו באותו רגע?)?
אולי תסבירי שוב?
רותם_ד*
הצטרפות: 22 נובמבר 2005, 16:04
דף אישי: הדף האישי של רותם_ד*

מסע קניות בבית

שליחה על ידי רותם_ד* »

תבשיל אורז משובח (שזכה אצלנו בהברקה שיווקית לשם 'אורז הפתעות'), שמכיל - אורז, בצל, גזר מגורר, לפעמים פלפל צהוב, עגבניות מרוסקות, תירס מקופסה ואפונה קפואה.
איזה כיף למי שילדיו מוכנים לאכול אורז עם כל כך הרבה ירקות בפנים!
שום שם מוצלח לא ישכנע את ילדי לנסות אפילו.
חוה_ש*
הצטרפות: 31 ינואר 2004, 23:02
דף אישי: הדף האישי של חוה_ש*

מסע קניות בבית

שליחה על ידי חוה_ש* »

חוה, לא כל כך הבנתי, היתה לך שימלה ירוקה בחתונה שלך?
כן, זאת היתה חתונתי השניה. כבר הגשמתי את הפנטזיה הנשית לראות את עצמי בלבן וכבר ידעתי שלא עומד מאחוריה שום דבר, אני הרבה יותר יפה בירוק.|עץ|
מה עשית עם החור? חור בגלל גשמים עזים (שירדו באותו רגע?)?
הנעל היתה נעל מאוד ישנה שכבר לא השתמשתי בה אבל מאוד אהבתי אז לא זרקתי. לפני החתונה צבעתי אותה באפרסק והלכתי לחתונה. החור היה בסוליה כך שאף אחד לא ראה אותו. אני שמתי לב אליו בגלל שבדרך בין הבית לאוטו, נרטבה לי הגרב. הייתי כל כך מאושרת שזה ממש לא הפריע לי :-)
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

מסע קניות בבית

הייתי כל כך מאושרת שזה ממש לא הפריע לי
:-)

ואו, זה מזכיר לי:

natan]את הכאב המתוק zach[/po]/poems.htm
נוסעת_סמויה*

מסע קניות בבית

_איזה כיף למי שילדיו מוכנים לאכול אורז עם כל כך הרבה ירקות בפנים!
שום שם מוצלח לא ישכנע את ילדי לנסות אפילו._

איפה כתבתי שהם מוכנים? :-D
לא במקרה אנחנו עובדים קשה על השיווק.
עכשיו_אני*
הצטרפות: 21 ינואר 2006, 21:22
דף אישי: הדף האישי של עכשיו_אני*

מסע קניות בבית

שליחה על ידי עכשיו_אני* »

חלקי פאזל שהתפרק לו - הדבקי מגנטים ישנים מתחת וחלקי הפאזל הפכו למגנטים צבעוניים למקרר.
נוסעת_סמויה*

מסע קניות בבית

בראש-השנה הזמנו אלינו את המשפחה המורחבת ורציתי לקשט את שולחן החג. יש לנו גינת תבלינים, אבל אף פעם לא עלה בדעתי להשתמש בהם לקישוט. באותו יום גזרתי ענפי גרניום, מרווה, בזיליקום, לוונדר ועוד ושמתי בארגטל זכוכית. יצא זר מקסים וריחני.

(פתאום התחשק לי להחזיר את הדף ל מה חדש)
שמש*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2004, 09:37

מסע קניות בבית

שליחה על ידי שמש* »

איזה דף מדליק!
אתרום משלי בהמשך
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

מסע קניות בבית

שליחה על ידי פלונית* »

הגבהה לכיסא
בהרבה בתים יש כיסאות כתר פלסטיק, מהסוג הנערם.
כשצריך לארגן לילד הגבהה לכיסא, הכי פשוט לערום שניים כאלה זה על גבי זה. יציב ונוח.
רוני_בלוני*
הצטרפות: 10 מאי 2004, 11:42
דף אישי: הדף האישי של רוני_בלוני*

מסע קניות בבית

שליחה על ידי רוני_בלוני* »

לאחרונה (מה לאחרונה? שלשום!), דווקא בחופשת הסוכות החלטתי לעשות קצת סדר בבית. סדר במקומות שלא מגיעים אליהם ביום-יום. סדר בחדר הארונות שלנו (שמשמש גם מחסן לחומרי יצירה, ממ"ד, חדר אחסון ובעיקר ארון בגדים ומצעים ומפות, ונעליים). אז דווקא סדר בבגדים לא היה כל כך צורך (עשיתי זאת לא מזמן).
סידרתי את כל המפות והסדינים בערמה יפה (כמו בחנות), את המגבות כולן העברתי לארון הכיור במקלחת,
אבל הכי הכי חשוב, סדר בנעליים, העזתי לזרוק כל מה שלא היה צריך, מצאתי גם שני זוגות נעליים נהדרים ששכחתי מהם, ובניתי מן מדפיה קטנה לנעליים (ארבעה מדפים קטנים, אחד על השני) - והנה מיד כשפותחים את דלת החדרון הכל מקופל להפליא וכל הנליים עומדים בשורה. תענוג אמיתי ! מומלץ לכולם !
נווה_מדבר*
הצטרפות: 29 יוני 2005, 21:19
דף אישי: הדף האישי של נווה_מדבר*

מסע קניות בבית

שליחה על ידי נווה_מדבר* »

איזה דף נהדר!
  • כוסות (מאגים) שכבר אין להם חפץ במטבח - יכולים לשמש כמחזיקים לעטים, עפרונות ומספריים במשרד.
  • מחזיק לשקיות (מפלסטיק - מאלה שתולים על קיר, עם חורים שמהם אפשר למשוך את השקיות שמעוכות שם בפנים) - יכול לשמש בחדר ארונות בהצלחה כמחזיק לכל מיני מטפחות, בדים ובנדנות - כל הבדים הקטנים שאף פעם אי אפשר ממש לסדר במגירה. זה מאד נוח כי אפשר למשוך אותם מכל חור, רואים מה יש שם בפנים, ולא צריך לחפור כדי לחפש.
  • קופסאות קרטון מוצלחות וקשיחות (כאלה של מכשירים, נעליים ועוד): אפשר לעטוף בטפט או נייר עטיפה, והנה הן הופכות לקופסאות איכסון מעולות.
מאזינה*
הצטרפות: 06 דצמבר 2006, 22:59

מסע קניות בבית

שליחה על ידי מאזינה* »

יש לנו מקרוגל מקולקל הוא אומנם משחק נחמד אבל תופס המון מקום. יש אולי רעיונות למה להסב אותו. משהו שמושי יותר. אולי איך להפוך אותו לכוננית קטנה על יד המיטה?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

מסע קניות בבית

רעיונות למה להסב אותו. משהו שמושי יותר
לעטוף אותו מ-5 צדדים (חוץ מהחזית) בנייר/בד. להצמיד אליו סקוטש בצד העליון, ועליו לשים כרית קטנה. התוצאה: כיסא לילדים (וכמובן בו-זמנית הם יוכלו לאחסן בפנים צעצועים).
מאזינה*
הצטרפות: 06 דצמבר 2006, 22:59

מסע קניות בבית

שליחה על ידי מאזינה* »

על מקום אחסון לא חשבתי..באמת יכול לנכיל הרבה..תודה.
אולי כארון תרופות כי זה קשה לפתיחה של ילדים..
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

מסע קניות בבית

שליחה על ידי יעלי_לה »

התלבטתי אם לספר על זה באיזה דף על פורים ותחפושות או כאן, בסוף החלטתי שכאן יותר טוב.
הילדון התחפש לפיל, אז החלטתי להיות אמא פילה. איך? לשמחתי יש לי שיער ארוך, אז עשיתי שתי קוקיות גבוהות בצדדים - והנה אוזניים (כמעט כל פורים אני עושה מהשיער אוזניים של חיה כלשהי - מאוד שימושי, אחלה סיבה לגדל שיער). ואז כל מה שצריך זה חדק - תחפושת של אביזר יחיד. היו לי מכנסי קורדרוי כחולים וקרועים ששמרתי "שיהיה". גזרתי מכנס אחד, גלגלתי אותו ודחפתי במכנס השני (לחלק השמן הגבוה של החדק). הידקתי חוט צמר כחול בקשירה סביב כמה מקומות לאורך החדק. הידקתי את החגורה של המכנסיים כדי שתתאים לגודל הראש (גם כן ע"י קשירות בחוט צמר). גזרתי את הכיסים. הכנסתי את הראש דרך החגורה ודרך החור שנוצר מגזירת מכנס אחד, השחלתי את הקוקויות/אוזניים בחורים שהיו פעם כיסים, ו- voila! להשלמת העניין התלבשתי בגווני כחול-אפור + מכנסיים רחבים יחסית לכל אורכם. יצא סבבה.
שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2002, 14:27

מסע קניות בבית

שליחה על ידי שרון* »

קניות בבית זה הכי כיף -
צעצועי פלאסטיק ישנים כולל ברביות הפכו לצעצועי אמבטיה.

צנצנות זכוכית של חמוצים/מיונז/חרדל וכדומה נוקו, קושטו והכפכו לכלי לעטים ועפרונות בחדר של הבכורה.

קופסאות תמ"ל נוקו , קושטו , התמלאו בעוגיות תוצרת בית, נארזו בצלופן ונמסרו כמשלוחי מנות בפורים האחרון.

קופסאות נעליים קושטו והפכו למיטה לבובות, חלק ניצבעו וניגזרו כבית או כבריכה לבובות.
נוסעת_סמויה*

מסע קניות בבית

מעתיקה ברשות מתוך אמא ללי בלוג:

חיתולי הכיס המתוחכמים עוד ענקיים [על מאיה התינוקת], ובינתיים אנחנו עם חיתולי בד רגילים (פריפולד) וכיסויי פלסטיק מהסוג הכי פשוט שיש. (...) ואז גיליתי את הבעיה הבאה - הסוג הזה של חיתול נשאר רטוב. אין משהו שיחצוץ בין הפיפי לגוף. והבנתי שמה שאני מחפשת עכשיו זה מלבן של פליס, שאפשר יהיה להניח בין החיתול בד לגוף, כדי שהפיפי יחלחל הלאה והגוף שלה יישאר יבש. וכמובן שאפשר לקנות בדיוק מלבנים כאלה באתרים של חיתולים, אבל הרגשתי שאני לא רוצה. שנראה לי מטופש לשלם $10 על 6 מלבני בד, וחוץ מזה לא בא לי לצרוך עכשיו. אז נתתי לצורך להסתובב יומיים, והבוקר ראיתי בארון שלי מין עליונית פליס כזאת שהיא מאד קצרה (כנראה שזה היה אופנתי מתישהו לפני מיליון שנה בתואר ראשון כשקניתי את זה). והסתכלתי עליה, לרגע תהיתי איך בכלל קרה שזה הגיע איתנו לאמריקה ולא נמסר עם ערימות הבגדים שפיניתי לפני הנסיעה, כי אין סיכוי שאני אצא מהבית עם הבגד הזה. וגם בתוך הבית הוא לא ממש מחמם כי הוא מגיע עד הפופיק בערך אז הנה! יש לי פליס לגזור ממנו מלבנים, בלי לקנות שומדבר מבחוץ. כנראה שבשביל זה הוא בא לאמריקה

דפוס החשיבה הזה הוא די חדש לי, ויש בו משהו שמרגיש מאד נקי ונכון. מכונס. מתמקד בצורך ולא רץ החוצה לחפש את הפתרונות. גם את הבית לא ממש ארגנו לכבוד בואה של מאיה. לא קנינו לה אמבטיה, ועוד אין שיטה מסודרת לטיפול בכל החיתולים, וגם עריסה קטנה הזמנתי רק לפני כמה ימים ואמורה להגיע בקרוב. כדי שיהיה לה איפה לישון במשך היום כשהיא לא על הגוף. אפשר להסתכל על זה כלא מאורגן, לא אחראי, לא מתכנן. "הרי ברור שצריך, למה לא לארגן מראש?". ככה לימדו אותי לראות דברים כאלה (...) אבל אני בוחרת עכשיו להסתכל על זה אחרת. ברור? שצריך? אולי. נחכה שנגיע למצב, ונראה. הרבה מהדברים שכל כך "ברור" שצריך אותם, הם בעצם מיותרים לגמרי. ואני מעדיפה להיות קצת בלי ולבין מה באמת חיוני, מאשר למלא את הבית בדברים מיותרים.

ובכלל, הדברים הכי חיוניים מגיעים על הדרך. קנינו פה המון דברים ביד שנייה מאנשים (כמעט כל הריהוט שלנו), ובהרבה מקרים קיבלנו גם משהו בחינם שמישהו כבר לא היה צריך כי הוא בכל מקרה עובר דירה. ופעם אחרי פעם מסתבר שהדברים האלה שקיבלנו בחינם הם הדברים הכי טובים, הכי שימושיים. באמת יש שפע ביקום. ודווקא כשמצמצמים את הצריכה ואת אינסוף החפצים, אפשר להרגיש את השפע בצורה הרבה יותר ברורה...
עפרה_שחר*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2007, 23:10
דף אישי: הדף האישי של עפרה_שחר*

מסע קניות בבית

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

זאת התראפיה שלי: להתחיל בחלל הציבורי (סלון) להמשיך ולהגיע עד הפנימי (חדר שינה) ופשוט לטהר כמו טרמיט מה שלא חייבים. ספרים שנמאסו מחליפים ביד שניה תמורת חדשים שעוד לא קראנו, דיסקים, בגדים (טוב לתרום) ונעים גם לזרוק לפח. אח"כ לקומפוסט מה שאפשר (מנצרים וכו...) ומרגישים קל ונקי. רהיטים לאגורה. כל זה מזמין צניעות ומפנה מקום לדברים יותר מדויקים לעכשיו שיגיעו. תוך כדי מוצאים פנינים וסדר בראש. ככה מתחילים שיפור בחיים לדעתי. לי זה פועל יופי. תהנו.
ניצן*
הצטרפות: 04 נובמבר 2003, 18:26

מסע קניות בבית

שליחה על ידי ניצן* »

היו לי החודש שתי הברקות:
  1. השתמשתי בכל הצינצנות הריקות ששמרתי: שמתי בהן את כל הדברים שהיו בשקיות קטנות סגורות בגומיה - שקדים אגוזים צימוקים צנוברים וכו'. גם יותר יפה וגם יותר נוח. (אני כבר שנים משתנשת בקופסאות הפלסטיק של הסוכר והאורז לאיכסון קמח וקטניות וקוסקוס וכו' אז פשוט הרחבתי את הרעיון. רק לא לשכוח לכתוב על הקופסא אם זה קמח תופח או רגיל)
  1. את התבלינים במטבח שמתי באירגונית 3-קומות של האמבטיה: גם יש המון מקום וגם לא צריך לקדוח בקרמיקה כי יש לזה יותר גובה ותליתי מוו אחד שהברגתי לחור שכבר היה מעל הקרמיקה
דגנית_ב*
הצטרפות: 13 מאי 2004, 12:15
דף אישי: הדף האישי של דגנית_ב*

מסע קניות בבית

שליחה על ידי דגנית_ב* »

מקפיצה ומוסיפה
פלטה לעירבוב צבעים (למציירים ולציירים) ממגש של קוביות קרח.
אמא_של_יונת*
הצטרפות: 23 דצמבר 2002, 00:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יונת*

מסע קניות בבית

שליחה על ידי אמא_של_יונת* »

אני משתתפת בחוג חליליות, ובכל פעם נסחבת עם תיק גדול ומסורבל מלא חליליות ארוזות בקופסאות מרופדות בגדלים שונים. הצפיפות בתיק הפכה למטרד.
והנה מצאתי בין התרמילים וציוד הטיולים בבית שקית מרופדת לבקבוק מים גדול, קצת גדולה ורחבה מהרגיל, שקית שמעולם לא השתמשנו בה ושלא נזרקה עד עכשיו רק בגלל דחיינות כרונית שלנו. היא התאימה בדיוק לחליליות המפורקות.
שקדי_ה*
הצטרפות: 06 אפריל 2010, 22:21

מסע קניות בבית

שליחה על ידי שקדי_ה* »

מקפיצה ומוסיפה

במקום מתלה מעילים ייעודי- מוט לוילון שמסתובב בבית ואין לו חלון. על המוט תולים ווים מאולתרים (או במקרה שלנו- כאלה שגנבנו מהמטבח). אפשר גם לתלות על המוט קולבים שהראש שלהם מסתובב, או להשתמש במוט כדי לתלות עליו צעיף מקופל (הקץ לקמטים!).
שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2002, 14:27

מסע קניות בבית

שליחה על ידי שרון* »

יש פה כמה רעיונות מעולים, למרות שאני מאוד משתדלת שהבית לא ייראה כמו אסופה של פריטים אקראיים אלא להתאים בין חלקיו. אבל נכון שלדברים שלא רואים כמו סלסלות אחסון, אין שום סיבה להוציא על זה כסף אם זה ממילא מגיע הביתה. יש עוד רעיונות אצל האישה שהפסיקה לקנות
באה_מהמדבר*
הצטרפות: 23 דצמבר 2013, 21:03

מסע קניות בבית

שליחה על ידי באה_מהמדבר* »

מתלה למעילים וכדו' אפשר לעשות גם עם מקל במבוק או ענף עבה שקודחים לקיר ועליו תולים ווים. אצלנו בבית כל הוילונות תלויים על במבוקים .
תכלת_שמים*
הצטרפות: 01 מאי 2008, 18:25

מסע קניות בבית

שליחה על ידי תכלת_שמים* »

לא יודעת אם קשור לפה או לא , אבל בעקבות פסח, מצאתי הרמה צנצנות קטנטנות זעירות של דבש ריקות... ממש הכי קטנות.
אני מנסה לחשוב מה אפשר לעשות איתן? או האם לזרוק?
לשים בהן דבש כדי לקחת איתי לכל מיני מקומות שבא לי דבש ואין זה לא רעיון טוב, כי הדבש שאני צורכת הוא זה שלא כ"כ נוזלי, ואז לא אצליח להעביר מהצנצנת הגדולה לצנצנת הזעירה...
האם יכול להיות להן איזשהו שימוש?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מסע קניות בבית

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אנחנו ממש אוהבים כאלה. שמים בהם שמן קוקוס כדי למרוח על העו והשיער (כמות קטנה כל פעם והשאר במקרר, כדי שלא יתעפש), תבלינים, סחוג ביתי שאני מכינה כל פעם הרבה ומחלקת לקטנות האלה ומקפיאה (אנחנו אוכלים לאט, ולפעמים כמות גדולה מתקלקלת לפני שנגמר), כל מיני נסיונות הרבליסטים כמו משחות ומיצויים....
מצ'רה
תכלת_שמים*
הצטרפות: 01 מאי 2008, 18:25

מסע קניות בבית

שליחה על ידי תכלת_שמים* »

תבלינים, סחוג ביתי שאני מכינה כל פעם הרבה ומחלקת לקטנות האלה ומקפיאה (
אבל איך את מוציאה משהו קפוא מצנצנת זכוכית?
אני אוהבת לחלק רסק עגבניות למנות קטנות ולהקפיא, אבל אין לי מושג איך אוציא את הרסק הקפוא ממשהו עשוי זכוכית, הרי אין גמישות.
חוץ מזה זה לא נשבר במקפיא?
פלוני_אלמונית*

מסע קניות בבית

לא מוציאה כשקפוא. מפשירה קודם ואז משתמשת.
אם מקפיאים משהו ממש נוזלי כן עלול להשבר (למרוןת שאני כל הזמן מקפיאה נוזלים בצנצנות זכוכית גדולות - לא מלאות עד הסוף) אבל דברים כמו סחוג או רסק עגבניות אין שום בעיה להקפיא בצנצנות
פלוני_אלמונית*

מסע קניות בבית

כדי שלא יישבר, ממלאים רק 3/4 ומקפיאים בלי המכסה. אחרי שקפא אפשר לכסות.
שליחת תגובה

חזור אל “פליי ליידי”