מרכז לידה

שושיק*
הצטרפות: 27 דצמבר 2007, 20:47

מרכז לידה

שליחה על ידי שושיק* »

שלום לכן
ילדתי לידה ראשונה בקיסרי חדום
שניה וגינלית בואקום
ועכשיו ממש רוצה לידה טבעית, בעז"ה בלניאדו עם מילדת פרטית.
אני בשבוע 33 ואין לי עדין מילדת רציתי לשמוע עצות
אביגיל לפני כחודשיים כבר אמרה לי שהיא תפושה
פזית לפני כחודש אמרה לי לדבר איתה בשבוע 33 והיום אמרה שכנראה כבר תפושה
אשמח לשמוע המלצות או להפך על פזית, אסנת, פנינה, מנוחה או אחרות
אודה כן מאד על כל מידע!
מנסה_להחליט*
הצטרפות: 22 מרץ 2009, 07:58

מרכז לידה

שליחה על ידי מנסה_להחליט* »

משהי פה ילדה במרכז לידה בתל השומר????????????
אנדלוסיה*
הצטרפות: 25 מאי 2006, 00:35

מרכז לידה

שליחה על ידי אנדלוסיה* »

סתם מעניין, נתקלתי בפוסט הזה
http://www.haokets.org/default.asp?Page ... temID=4472
תיהנו.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

מרכז לידה

שליחה על ידי ורד_לב* »

מקסים!
אליה*
הצטרפות: 24 יוני 2004, 19:38

מרכז לידה

שליחה על ידי אליה* »

הי יקרות,
אשמח לקבל שיתוף מנסיון שלכן במרכז לידה טבעית לניאדו דיאדה. אני בהריון ראשון, שבוע 29...
מה קורה עם ביות מלא שם? מעוניינת שהקטני יישאר צמוד אליי כול הזמן...
תודה מראש@}
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מרכז לידה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מישו יכולספר לי איפה עומד היום עניין המימון של קופ"ח ללידה במרכז-לידה? כן-קיים-לא-קיים-קיים-רק-במקומות-שבהסדר-קיים-רק-בחלק-מהקופות-מושלם-פלטינום-או-מה?
דינה*
הצטרפות: 28 מאי 2002, 16:54

מרכז לידה

שליחה על ידי דינה* »

אם כבר הדף קפץ למה חדש, מישהו יודע אם החדרי לידה החדשים בסורוקה נפתחו?
או_רורה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2007, 08:03
דף אישי: הדף האישי של או_רורה*

מרכז לידה

שליחה על ידי או_רורה* »

הביות המלא בלניאדו מזעזע....
הייתי שם אחרי לידה שנייה בביות מלא.

הבעיה היא שרוב נשות המגזר הדתי שבאות ללדת בלניאדו - לא מעוניינות בביות מלא.
אין חדרים לביות מלא שמופרדים מהשאר.
אני הייתי בחדר עם 4 יולדות שלא חפצו בביות מלא, עם התינוק שלי, שכמובן קם בלילה לינוק....
ונאלצתי לריב איתן ללא הפסקה...
התלוננו עליי לבסוף בפני הצוות שאני בחוצפתי כי רבה, מביאה לחדר את התינוק שלי ומפריעה להן לישון...

עם זאת, הלידה חשובה לאין ארוך מהביות המלא.
ז"א, עדיף ללדת שם ולסבול קצת אחר כך עד שהולכים הביתה, מאשר ללדת באיכילוב, למשל, שם יש ביות מלא מקסים.
פלוני_אלמונית*

מרכז לידה

עדיף ללדת שם ולסבול קצת אחר כך עד שהולכים הביתה, מאשר ללדת באיכילוב, למשל, שם יש ביות מלא מקסים
לוידעת. אני ילדתי בעין כרם, ואני מניחה שמבחינת חדרי הלידה יש הבדל גדול מלניאדו, אבל התאמצתי לעשות מה שאני מעדיפה, וגם כשלא הצלחתי בחלק מהנושאים - בעיניי עדיין הביות אחרי יותר חשוב. יש שם מחלקה נפרדת לביות מלא (אגב, היינו שם כולנו נשות המגזר הדתי{{}}), והצמידות מלאה ללא הפרעות (אין תינוקייה ולכן לא עולה על הדעת של אף אחד להפריד ביני לבין הגור), ואני חוששת שפתיחה אחרת להורות הייתה פוגעת בשנינו יותר מכמה סעיפים לא מוצלחים בלידה (לא מזלזלת בחשיבות הלידה!).
יעל_ש*
הצטרפות: 17 ינואר 2009, 23:56

מרכז לידה

שליחה על ידי יעל_ש* »

בעיניי עדיין הביות אחרי יותר חשוב
אלף סליחות. נשמע לי כמו שכנוע עצמי בניסיון לעיבוד לידה שלא היתה כמו שיכלה להיות.
לא מבינה למה צריך לבוא זה על חשבון זה.
פלוני_אלמונית*

מרכז לידה

נשמע לי כמו שכנוע עצמי בניסיון לעיבוד לידה שלא היתה כמו שיכלה להיות
יש מצב. הנה - זו שהלידה אצלה הייתה חוויה חיובית יותר הסבירה שזה חשוב לעין ערוך יותר מהביות, ואני הסברתי שלהפך. אולי זו תכונת האדם להיות אופטימי ולהתמקד בחצי הכוס המלאה. ואולי אצל כל אחת משתינו יש בזה גם מן הבריחה. בכולופן אני עיבדתי את הצער על החלקים בלידה שלא היו כמו שיכלו להיות, וכתבתי עליהם לא מעט. אז אולי זה עוד פן של העיבוד ואולי לא.

למה צריך לבוא זה על חשבון זה
מלשות. מצטבר שזה המצב בלניאדו ועין כרם שהוזכרו כאן. באחד הלידה טובה יותר ובאחד הביות, ויש מקום להכרעה מה חשוב יותר.

לקראת ההיריון הבא אני מנסה להכיר את נושא מרכזי הלידה, לראות אם הם עונים מספיק על כל מה שחשוב לי, ולכן פתחתי פה בשאלת המימון. יש למישהו תשובה?
שלולית_י*
הצטרפות: 08 יוני 2008, 09:57
דף אישי: הדף האישי של שלולית_י*

מרכז לידה

שליחה על ידי שלולית_י* »

מישהי התנסתה בחדרי הלידה הטבעיים בעין כרם?

אני מבינה שהמקומות היחידים ללידה טבעית עם מיילדת בתוך בי"ח הם רק לניאדו, שיבא, ועין כרם (לפחות למי שבאה מבית שמש..)
אשמח לשמוע תובנות עדכניות על כל אחד מהם. רוב המידע בדף הזה נכתב לפני שנים רבות.

תודה.
לרון*
הצטרפות: 21 יולי 2010, 22:18

מרכז לידה

שליחה על ידי לרון* »

אני הייתי אמורה ללדת במרכז ללידה טבעית בשיבא. בפועל הייתה לי ירידת מים ללא צירים ובעצם לא אישרו לנו להיכנס למרכז ו"זכינו" במיילדת הכי שמרנית בשיבא. השיא היה שכשהתעקשתי לא ללדת בשכיבה, היא עזבה אותי לנסות ללדת לבד כמו שאני חושבת שאני יכולה ואז חזרה כעבור עשר דקות והודיעה שעכשיו עושים זאת בדרך שלה. השורה התחתונה - בית חולים הוא בית חולים והמרכזים האלה הם בעיקר עסק כלכלי (די רווחי), אנחנו התפתינו כי זה היה נשמע אידיאלי - שילוב של לידה טבעית עם הבטיחות לכאורה של בית חולים, בפועל הצד של הבית חולים הרבה יותר דומיננטי מהצד הטבעי. כשבן הזוג שלי ניסה להזעיק את המיילדת התורנית של המרכז לסייע בלידה בבית החולים היא אמרה לו: חבל על הכסף שלכם, לידה טבעית לא תהיה פה. גם מיילדות נוספות שם הפגינו גישה הרחוקה מלהיות טבעית. במאמר מוסגר הבנתי שזה סוג של צ'ופר למיילדות ויש שם המון עניין של פוליטיקה. לגבי הביות - הביות המובטח כמובן גם הוא נגוז בערפל ברגע שלא התקבלנו ללדת במרכז. המסקנה שלנו הייתה שברגע שנכנסים לבית חולים (ולא משנה באיזה תכנית) מאבדים שליטה על הלידה. שתהיה לידה קלה:)
שלולית_י*
הצטרפות: 08 יוני 2008, 09:57
דף אישי: הדף האישי של שלולית_י*

מרכז לידה

שליחה על ידי שלולית_י* »

תודה לרון, מצטערת לשמוע..
הלידה השניה שלי היתה בשיבא, לפני השיפוץ ובחדר רגיל, ואכן התרשמתי שהצוות לא יודע איך "לאכול" אשה שבאה כמעט בלידה פעילה, ךלא רוצה חוקן, לא רוצה אפידורל, לא מסכימה לניתוח כשהצוות טוען שצריך..
גם בגלל זה אני בודקת את עין כרם, ובדיוק בגלל מקרים כאלו אני שוקלת אם כדאי בכלל לנסות את החדר הטבעי, או שעל כל דבר קטן יפנו אותי לחדר רגיל, אז כבר עדיף להיות שם מלכתחילה וזהו.
חו_ה*
הצטרפות: 19 מאי 2011, 00:44

מרכז לידה

שליחה על ידי חו_ה* »

גם אני אשמח לשמוע חוויות מהמרכז הטבעי בעין כרם.
או אם יש מרכז/ צימר ללידה בירושלים.
אפרת_מ*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2003, 22:08
דף אישי: הדף האישי של אפרת_מ*

מרכז לידה

שליחה על ידי אפרת_מ* »

שואלת בשביל בת דודה רחוקה שלי - מישהי יודעת אם היא תרשם ללידה במרכז טבעי, אבל תלד מוקדם מאוד (הלידה הראשונה שלה היתה בשבוע 35, וגם בת דודה שלה ילדה בשבוע זה. מצד שני ההריון הזה מאוד מאוד ושנה, אבל יש עדיין סיכוי ללידה מוקדמת מאוד שלא תתקבל במרכז טבעי), אם תהיה זכאית למיילדת צמודה, מכיוון ששילמה על מיילדת?
יותר מעניין אותה המיילדת הצמודה מאשר שחשוב לה ללדת במרכז הטבעי. מדובר על שרון-מרכז. כך שלניאדו ומרכז הם רלוונטיים.
לרון*
הצטרפות: 21 יולי 2010, 22:18

מרכז לידה

שליחה על ידי לרון* »

מניסיוני (המר) בתל השומר די התנערו מאיתנו אחרי שלא התקבלנו למרכז הטבעי (ירידת מים בלי צירים). לפני כמובן הבטיחו אחרת, אבל בפועל כאשר בן-זוגי התקשר למיילדת וביקש ממנה להגיע, היא אמרה לו שאין טעם וחבל על הכסף כי הסיכויים ללידה טבעית אפסיים. אין לתאר את עוגמת הנפש וגם לא את המיילדת האיומה ש"זכינו" לה אחר-כך. בקיצור - גם אם אומרים שכן בפועל יכולות להיות הפתעות, כמו במקרה שלנו - מיילדת שהעדיפה לסיים את ארוחת יום שישי בערב שלה. המסקנה שלנו הייתה שבי"ח נשאר בי"ח גם אם הוא מתהדר במרכזים "טבעיים" שעיקר מטרתם הוא לייצר עוד כסף. מאחלת לה לידה קלה בכל דרך שתבחר:)
יערת_דבש*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2003, 00:10
דף אישי: הדף האישי של יערת_דבש*

מרכז לידה

שליחה על ידי יערת_דבש* »

אם אני לא טועה, בעין-כרם ירושלים המיילדת נשארת עם היולדת גם אם הלידה עברה ממרכז הלידה לחדר לידה רגיל.
מרינה_מאוהבת_בים*
הצטרפות: 19 מרץ 2010, 16:31
דף אישי: הדף האישי של מרינה_מאוהבת_בים*

מרכז לידה

שליחה על ידי מרינה_מאוהבת_בים* »

אפרת מ, המרכזים פועילים לפי פרוטוקולים מוגדרים היטב, הכל! כתוב בחוזה.
ספציפית לשאילתך, בתל השומר היא לא תקבל מיילדת צמודה אם תלד לפני שבוע 37, היא יכולה לבחור בשירות מיילדת פרטית במקום מרכז לידה טבעי ואז מובטחת לה מיילדת אישית גם אם תלד לפי שבוע 37. חשוב לדעת שפול מיילדות אישיות הוא לא אותי פול של מיילדות מהמרכז, המיילדות מהפול של מיילדות אישיות לא דווקא בגישה של לידה טבעית ואין אפשר לבחור, גם במרכז אפרופו...
בלניאדו אם בוחרים בשירות מיילדת אישית היא או המחליפה שלה (שניהן ידועות מראש, לפ בחירה שלה) תגיע בכל מקרה ללידה. למרכז לידה נדמה אין רישום מוקדם, אם בזמן הלידה היא תעמוד בכל הקריטריונים של מרכז, יכניסו אותה על בסיס מקום פנוי.
פלוני_אלמונית*

מרכז לידה

בלניאדו צריך להרשם למרכז הלידה הטבעי, ועדיף עד שבוע 34, ע"מ שהטפסים יאושרו ע"י פרופ' ממט, ויספיקו לחזור לחכות לאמא בקבלה.
חו_ה*
הצטרפות: 19 מאי 2011, 00:44

מרכז לידה

שליחה על ידי חו_ה* »

אף אחת לא ילדה במרכז הטבעי בעינכרם? מאוד רוצה לשמוע חוויות
תקווה_טובה*
הצטרפות: 14 מרץ 2017, 21:13

מרכז לידה

שליחה על ידי תקווה_טובה* »

לא יודעת באיזה דף לכתוב, אבל לא ראיתי שום מידע מעודכן לגבי המאבק של "זכותי ללדת". למי שלא שמע, "בית יולדות" בגדרה, שהיווה פתרון לנשים שרוצות ללדת לא בבי"ח אבל ביתן מרוחק מבי"ח או לא מתאים מסיבה אחרת, קיבל לאחרונה צו סגירה. משרד הבריאות לא מאשר למיילדות בית לפתוח מקום עבור יולדות שרוצות ללדת לא בבית. כרגע הן ממשיכות לקבל לידות בית אבל רק בבית היולדת. זו החלטה לא הגיונית ומרתיחה ממש. הבנתי שגם מרכזי לידה אחרים נסגרו. חפשו בפייסבוק: זכותי ללדת, הם מחפשים נשים שיצטרפו למאבק שהן מנהלות כרגע ויכתבו מכתבים בעניין לגורמים המתאימים.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

מרכז לידה

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אני לא מאמינה! :-(
כל כך עצוב ומרתיח.
מתי לעזאזל הם יתחילו לשמוע על רפואה מבוססת ראיות?
יולדת_בית*
הצטרפות: 15 נובמבר 2018, 07:30

מרכז לידה

שליחה על ידי יולדת_בית* »

היי חברות,
בתור מי שילדה 3 פעמים בלידות שאינן בבתי חולים, פעמיים בבית ופעם אחת במרכז בית יולדות.
אני רוצה לעדכן,
בימים אלו דוקטור אילן הלוי, ודוקטור אילן שפטן,
שניהם פוטרו מבית החולים לניאדו.
שניהם עמדו ועומדים בחזית שלנו,
הנשים הרוצות ומבינות כי לידה אינה מחלה וכי בתי חולים נועדו לחולים.
אחרי אין ספור סיפורים על התערבויות, זרוזים, חיתוכים והפחדות, הגיע הזמן כנראה לספר לעולם על הצד שלנו.
למי שמעוניינת לשמוע על הלידות הטבעיות האמיתיות, אלו שהן לא בדיסני לנד הכאילו של בתי החולים, שם טבעי זה שם נרדף לתקציבי ענק וקיסרי טבעי פיטוצין טבעי וחדר מיון טבעי...
צרו קשר עם הרופאים וקבלו את כל המידע ממקור ראשון,
בית יולדות גדרה נסגר.

זהו.
נשארנו לבד עם חדרים מקושטים צמודים לחדרי ניתוח.
הגיע הזמן להלחם על זכותנו
רוצה_רק_טבעי*
הצטרפות: 27 יוני 2021, 11:12

מרכז לידה

שליחה על ידי רוצה_רק_טבעי* »

שלום לכולם,
מישהי מכירה במקרה מקום שבו ניתן ללדת למי שלא רוצה ללדת בבית ולא ביית חולים
תודה
שמחה*
הצטרפות: 02 דצמבר 2003, 18:03

מרכז לידה

שליחה על ידי שמחה* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

יודעות אם יש מרכזי לידה שנפתחים מחדש או מרכזי לידה חדשים שנפתחים בעקבות הבג"ץ שאישר קיום מרכזי לידה?
שליחת תגובה

חזור אל “מדור לידה”