נועה מרום

בעדינות*
הצטרפות: 14 מאי 2005, 22:32

נועה מרום

שליחה על ידי בעדינות* »

שלום נועה,
מה מקור העניין הגדול שלך בסיינטולוגיה?

(סתם מתענינת. אתמול שמעתי על מישהו שמעוניין שגרושתו וכל משפחתה יכירו בסיינטולוגיה. עד שזה יקרה הוא מבטיח להטריח ולהטריד אותם כמה שהוא יכול באופן חוקי)
בעדינות*

נועה מרום

שליחה על ידי בעדינות* »

אה, וברוכה הבאה @} @}
נועה_מרום*
הצטרפות: 05 נובמבר 2006, 19:10
דף אישי: הדף האישי של נועה_מרום*

נועה מרום

שליחה על ידי נועה_מרום* »

תודה לך בעדינות :-)
סוף סוף מישהו כותב בדף הבית שלי :-)
העניין שלי בסיינטולוגיה נובע מכך שנתקלתי בהם גם במקום עבודה, גם בבתי ספר, הם ממש בכל מקום.
יש לי מכרה שלבנה יש הפרעות קשב וריכוז והיא סיפרה לי כמה שהקהילה שלהם סובלים מהתקפות הסיינטולוגים עליהם.
בקיצור, הם די אלימים ומפריעים ובאים לכל מקום, כאילו לעזור, אבל בתכלס הם רק משגעים את כולם.
האמת היא שהאנשים עצמם באמת לא רוצים להזיק, הם מאמינים במה שהם עושים ובמיוחד ברון האברד שהוא ממש האליל שלהם לטוב ולרע, כל מה שהוא אמר אי פעם זה קדוש.
אם קוראים עליהם באינטרנט מגלים כת מפלצתית ממש עם זרועות תמנון ארוכות שעושה כל כך הרבה נזק שזה מדהים.
זהו, פחות או יותר, אשמח אם תספרי לי עוד על המשפחה הזאת, אולי אוכל לעזור במשהו. עם הזמן נהיתי קצת מומחית בסיינטולוגיה ואולי אוכל לתת להם כמה טיפים מועילים.
בעדינות*

נועה מרום

שליחה על ידי בעדינות* »

שלום נועה,
אני לא מכירה אותם מאד טוב :-]

ממה שנתקלתי, הם מזכירים לי את המכון לקבלה של הרב ש.פ. ברג (או משהו כזה), את הפורום של לנדמרק, וגם מחזירים בתשובה יהודית...אנשים שראו וחוו אור או התגלות, ומעונינים ששאר העולם יחווה ויראה גם.

ואיך הגעת ל באופן טבעי?
נועה_מרום*

נועה מרום

מעניין שאכן יש משהו בדמיון בין המכון לקבלה של ברג ובין הסיינטולוגיה. הפורום של לנדמרק הוקם בעצם על ידי סיינטולוג לשעבר שהחליט שאם טוב לרון האברד, אז למה שלא יעשה אותו דבר?
אבל בסיינטולוגיה לא מנסים לגלות את האור, זה לא מה שיש שם, הם מציגים עמדה מאוד מדעית ופסיכולוגית, רק אחר כך זה מתחיל להיות הזוי יותר.
בכל אופן, ל באופן טבעי הגעתי מתוך התעניינות בהריון ולידה והנקה והכל, וגם חינוך ביתי. עכשיו אני כבר לא משוטטת שם יותר, אבל בעבר שוטטתי קצת ובאתי להוסיף עוד דף על הסיינטולוגיה כי יש קשר בין זה לבין ניו אייג', וכאן הרי זה די נפוץ.
סיפורי_פוגית*
הצטרפות: 23 אוגוסט 2006, 22:37
דף אישי: הדף האישי של סיפורי_פוגית*

נועה מרום

שליחה על ידי סיפורי_פוגית* »

הי, הגעתי לדף שפתחת אודות הסיינטולוגיה פשוט דרך מה חדש

הדף שלך קפץ לי לעין כי לאחרונה גיסתי החליטה לקחת איזה סמינר אצלם ואני נלחצתי. אני עדיין לחוצה ומקווה שלא יקרו מזה דברים רעים. דעתי על הכת הזאת דומה לדעתך

_אגב, הדף שלי נקרא:
כל האמת אודות הסיינטולוגיה_
אם טרם לקחת סיור מודרך באתר אני מאוד ממליצה... שם וב תנאי שימוש תוכלי ללמוד שברגע שפתחת דף הוא של כוווולם. יש לזה יתרונות וחסרונות לא כדאי להבהל אבל כדאי ללמוד לחיות עם זה...
נועה_מרום*

נועה מרום

הי, תודה על ההסבר. כן, לאט לאט אני לומדת מה קורה פה. שמתי לב שכולם יכולים למחוק ולערוך, אבל זה לא מרתיע אותי, להיפך, זה נראה לי מאוד חיובי.
ובקשר לגיסתך, אכן יש לך ממה להילחץ וכדאי שתעשי משהו לפני שיהיה מאוחר מדי.
אם תרצי אעזור לך. יש לי קצת נסיון בזה.
אם זה אישי, כתבי לי לאימייל:
noa noa3@walla.com

אם גיסתך הלכה לסמינר והצליחו לשכנע אותה לקחת עוד אחד, או לקחת טיפול שנקרא בשפתם "אודיטינג", צריך מהר מהר להוציא אותה משם לפני שחוש הביקורת שלה יעלם לחלוטין והיא כבר לא תקשיב לאף אחד חוץ מאשר לסיינטולוגים.
קודם כל, יש את דו"ח הוועדה שמופיע באתר שרשמת אצלי, שם כתוב המון על הסיינטולוגיה.
שנית, שלחי את גיסתך לאתרים שכתבתי ב כל האמת אודות הסיינטולוגיה, שתקרא טוב טוב לפני שהיא עושה משהו.
ואם את צריכה שאדבר איתה, כתבי לי ונתאם.
בעדינות*

נועה מרום

שליחה על ידי בעדינות* »

שלום נועה,
צריך מהר מהר להוציא אותה משם לפני שחוש הביקורת שלה יעלם לחלוטין והיא כבר לא תקשיב לאף אחד חוץ מאשר לסיינטולוגים.
למה?
אם היא בת אדם בוגרת, שאחראית על עצמה, למה צריך להוציא אותה משם?
ואם היא מרגישה שטוב לה ושזה מה שהיא רוצה?

אני שואלת ברצינות, הרי יש לנו חופש בחירה, וגם אם היא עושה טעות, זו טעות שלה...או שלגמרי לא הבנתי...
אם מישהו מעוניין ללכת להרצאות במכון לקבלה, או ללכת לאאוטלוק או ל הפורום של לנדמרק, או לקורס של סיינטולוגיה, למה לא?
נועה_מרום*

נועה מרום

הממממ
אוקי, מקבלת את הטענה, אולם על פי מה שידוע לי אודות הסיינטולוגיה (וידוע לי די הרבה), מדובר בכת מסוכנת שמפעילה מיינד קונטרול על האנשים שם וגורמת להם נזקים נפשיים, פיננסים ומשפחתיים.
אם את רוצה לקבל מושג על כוחה של מיינד קונטרול, אני ממליצה לך לראות את הסרט The Heist שקישור אליו נמצא בדף כל האמת אודות הסיינטולוגיה, למעלה ב"סרטים מומלצים".
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

נועה מרום

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מממממממ..... נשמע לי מעניין, אבל קצת קשה לי להאמין ב"רוע המוחלט". יש גם סיינטולוגים טובים לא? קראתי שבק סיינטולוג. ואישית לא נתקלתי בסיינטולוגים. גם אותי מעניין למה את מאוד מתעניינת בהם. (נעים להכיר, נגה, לא סיינטולוגית:-)).
נועה_מרום*

נועה מרום

הבעיה עם הסיינטולוגים ועם כל שטופי המוח למיניהם שהם באמת לא אנשים רעים ולא רוצים לעשות דברים רעים. רבים מהם פוקחים באיזשהו שלב את העיניים ולא מאמינים כמה הם הוטעו.
שוב, אני ממליצה לך לראות את הסרט שנמצא בדף כל האמת אודות הסיינטולוגיה בשם The Heist כדי לראות איך אנשים רגילים לחלוטין, מסוגלים לבצע פשע ואף לחשוב שבכך הם עושים דבר טוב!

נעים מאוד נגה :-)
כבר_לא_פה*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2006, 08:26

נועה מרום

שליחה על ידי כבר_לא_פה* »

אותי מאוד מאוד מעניין לדעת למה זה כל כך מעניין אותך, ברמה של לאסוף חומר ולהשקיע זמן ואנרגיה בחוויה שלא חווית. מאוד מעניין אותי. כי את יוצאת דופן מהבחינה הזאת שמי שפותח דף כזה, לדוגמה על מחזירים בתשובה/שאלה (להבדיל) הוא בדרך כלל אדם שנפגע אישית, או שמישהו מהמשפחה הקרובה לו נפגע אישית, והוא מרגיש צורך "לעזור" לאחרים ולפרסם את החוויות שלו. אבל לך אין כאלה. אז למה?
אני לא מתעניינת בדת, אבל אני כן מתעניינת באנשים.
גזימניו_ג'וניר*
הצטרפות: 20 נובמבר 2006, 18:51

נועה מרום

שליחה על ידי גזימניו_ג'וניר* »

כבר לא פה אין כיום שום אתר בעברית שמציג את הפנים של סיינטולוגיה כמו שהם.
רוב האתרים (בעברית) הם מגמתיים ומראים כמה סיינטולוגיה היא נפלאה אמיתית ועושה טוב לכולם.
חשוב שאנשים ידעו שיש אנשים שחושבים שסיינטולוגיה היא שלילית (מאוד!!)
וכמה דברים הזויים יש בסיינטוליגה.
בינתיים באמת רוב הדעות כאן הם נגד. ומאוד נשמח לשמוע דעות של בעד.
מטרת הדף כמו שהבנתי היא לא להציג את הפן השלילי בלבד, אם מישהו מכיר סיינטולוגים או חובבי סיינטולוגיה, הם מאוד מוזמנים.
תמונה
נועה_מרום*

נועה מרום

אותי מאוד מאוד מעניין לדעת למה זה כל כך מעניין אותך

לפני כמה שנים יצא לי לערוך ביקור אצל אדם מסויים לצורך אישי שלא אפרטו כעת. שוחחנו די הרבה על המון דברים ובין השאר הוא סיפר לי על עיסוקו הצדדי: מוציא אנשים מכתות.
עניין אותי מאוד לשמוע על זה, כי בכל זאת, אני חיה בארץ הזאת ואני שומעת כל הזמן על כל מיני כתות ועל כל מיני חשדות לכתות וכו'.
ואז הוא סיפר לי סיפור מעניין מאוד, סיפור אישי שלו על איך הוא קשור לכתות, שגם אותו לא אפרט כי בוודאי זה יחשוף אותו.
כשהלכתי, נשאר לי הרושם של הסיפור שלו מאוד חזק והחלטתי לערוך קצת חיפוש באינטרנט על כתות באופן כללי.
כך גלשתי בפורומים של תפוז, בפורומים רוחניים וניו אייג' וכאלה, כדי לראות, מתוך סקרנות, מה זה העולם הזה של הכתות שמעולם לא נתקלתי בו באופן אישי, אלא יותר באופן כללי. למשל בצבא, אני זוכרת, הסבירו לנו שמי שהולך לכת, לא יכול לעשות כל מיני דברים סודיים, כי הוא משועבד לכת ואין לו בחירה חופשית והוא לא רואה את הצבא כסמכות ולא מעמיד את בטחונה של המדינה בראש מעייניו. זה בערך כל מה שידעתי על כתות.
אז התחלתי לרחרח וגיליתי כל מיני כתות מעניינות. למשל, הדרך הרביעית של גורדייף. קצת חקרתי על זה, אולם לא ממש לעומק, וגיליתי שיש קשר הדוק בין זה לבין היטלר. מסתבר שהיטלר היה בעצם בכת שקראו לה "טולה" ומתוך כך הוא למד כיצד לסחוף אחריו את ההמונים. גם הרעיון של הגזע הארי נובע מכת הטולה ובכלל מכל האנטרופוסופיה.
גם יצא לי לשוחח עם אנשים ב"דרך הרביעית" ולקרוא על כל מיני נפגעים שם.
אחר כך למדתי קצת על האימן ועל לנדמרק ועוד כמה. הכל מאוד באופן כללי.
יום אחד, המכר ההוא שלי, סיפר לי שבאחד הערבים הוא מזמין אליו הביתה סיינטולוג כדי לשוחח איתו ושאל אותי אם מעניין אותי להצטרף לשיחה. הסכמתי בשמחה, כי רציתי מאוד לפגוש מישהו בכת, לשמוע ממנו מה קורה שם ואיך הוא מרגיש בקשר לזה.
לקראת השיחה עשיתי כמה הכנות על הסיינטולוגיה וישבתי וקראתי חומר שעות על גבי שעות. קראתי באתרים שציינתי למעלה די הרבה, על כל הרמאות של קורות החיים של האברד, קראתי את הספר - חתיכת שמיים כחולים (תרגום חופשי שלי) שסיפר ממש איך הכל פועל שם, והייתי מזועזעת קשות.
קראתי על ליסה מקפרסן והסיפור שלה ולצערי הרב מאוד, בגלל שהשליטה שלי באנגלית היא אמנם טובה, אך לא מושלמת, לא שמתי לב לאזהרות ונכנסתי לראות בטעות תמונות של הגופה שלה.
אחר כך לא ישנתי כמה לילות...
כמעט שהחלטתי לרדת מזה, אבל הערב ההוא הגיע ואני באתי מוכנה.
ישבנו שם עם אדם משוכנע מאוד והמכר שלי הציג בפניו את העובדות, מסמכים, סיפורים והכל.
היה מרתק, האדם שהוזמן אמנם עדיין בסיינטולוגיה, אבל אני למדתי המון.

בינתיים, גיליתי שכת הסיינטולוגיה היא ככל הנראה הרבה יותר גרועה מאחרות ולכן המשכתי לקרוא עליה עוד ועוד. נכנסתי לפורום של ARS, שם כותבים הרבה סיינטולוגים לשעבר ושמשם לקחתי לתרגם סיפורים.
שאלתי שם המון שאלות וקיבלתי תשובות, אבל עד היום לא הכל ממש ברור לי ונהיר לי בכת הזאת.

תוך כדי, כנראה שמרוב שדיברתי, אנשים כבר הבינו שיש לי מידע על הסיינטולוגיה והתחילו לשלוח אלי אנשים שרוצים להצטרף לשם כדי שאדבר איתם.
אז יצא לי לשוחח עם כמה אנשים על העניין ולשמחתי הם הלכו ובדקו את העניין בשנית.
במשך הזמן ותוך כדי גלישה בפורומים למיניהם וכתיבה בהם, יצא לי להתקל באנשים עם חוויות לא נעימות משם, אותם ציינתי בהודעה למעלה.

בגלל שאין אתרים בעברית שעוסקים בנושא, חשבתי לפתוח פה דף, שיהיה פתוח לכולם, דף בו ניתן יהיה לתת לאנשים אפשרות להכיר את שני הצדדים במידה שווה. אמנם לסיינטולוגיה יש יתרון, כי האתרים שלהם בעברית מדברים בעד עצמם, אבל אני מצפה שיתפתחו פה דיונים, יהיו סיפורים אישיים לכאן ולכאן ופרט לכך, אוסיף עוד מידע מתורגם מאתרים באנגלית בנושאים שרשמתי למעלה. אשמח לעזרה גם מאחרים.
זהו פחות או יותר, מקווה שעניתי לך על שאלותייך.
כבר_לא_פה*

נועה מרום

הבנתי. אבל אני חושבת שמידע כל כך שלילי יכול לגרור התעניינות שעלולה להפוך להתעניינות חיובית. זאת אומרת.. שישנה אפשרות שדוקא השם הרע כל-כך שמוציאים לכתות הוא שהופך אותן מושכות (חוץ מתחושת השייכות ושטיפות המוח). אם זה כל-כך רע, זה בטח טוב.
עניין נוסף הוא שכל האנשים שהכרתי שחזרו בתשובה היו מתנגדים גדולים לדת. אני חושבת שהם התנגדו מאוד, זאת אומרת היה בהם ספק מאוד גדול שיש מקום שמקבל את כולם כי הם עצמם לא חשבו שיהיה אי פעם מישהו שיקבל אותם כמו שהם, ולכם הם היו נוחים להשפעה על-ידי כל אחד שהיה מוכן להכניס אותם למועדון שלו. מה שאני רומזת אולי לא כל כך בעדינות, זה שאולי יש בך מקום שזקוק לכת.
הדיון תיאורטי, לא אישי כיוון שאנחנו לא מכירות, אז אם פגעתי אני מתנצלת מראש.
נועה_מרום*

נועה מרום

שאולי יש בך מקום שזקוק לכת
אין צורך לנתח אותי פסיכולוגית.
שנית, לפי דברייך, את בעצם אומרת לשתוק, לא לספר על הדברים השליליים בכת, כדי לא למשוך אנשים.
אבל זה לא נכון.
רק מהסיפור של אמה בדף כל האמת אודות הסיינטולוגיה, את יכולה להבין שהעובדה שהיה חומר נגד הסיינטולוגיה באינטרנט, עזרה לה לעזוב.

יש בציבור היום כמה נטיות: הנטיה האחת, אותה מייצגת למשל מורינגה רותמית היא של "חייה ותן לחיות", כלומר, אין לאף אחד זכות להעביר ביקורת על האחר. כמובן שמדובר בעיקר בכל מה שנוגע לניו אייג' ולדברים חריגים בחברה, שכל מי שלא מקבל אותם כחלק מהחברה, נחשב פרימיטיבי וחשוך. אז אולי אני נכנסת לקטרגוריה הזאת כי אני חושבת שסיינטולוגיה זה מסוכן.
הנטיה השניה דומה לשלך: שעדיף כביכול לא להעביר ביקורת על כלום, כי זה ממילא לא עוזר, וגם אם כן, בוודאי מעביר הביקורת הוא בעצמו איזה סוג של כת או שיש לו איזה באג פסיכולוגי כזה או אחר.
נטיה נוספת, אולי פחות חזקה, היא זו שמקבלת את כוווולללם באהבה, לא משנה אם הם רעים או טובים, כווולם טובים וזהו. שוב, זה בעיקר מתייחס לניו אייג', ישנם אנשים שבכלל לא מעניין אותם שיש סכנות, שיש פגיעות באנשים, העיקר הרוחניות....

בקיצור, הגישה שלי היא - לתת למי שאין לו את כל המידע על מנת שיבדוק בעצמו ויחליט באופן מפוקח ולא ללכת באופן עיוור לשום דבר ולשום מקום.
כך שמי שבודק את הסיינטולוגיה מכל הצדדים, גם הביקורתיים, למשל ומחליט שזה בשבילו - סבבה.
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

נועה מרום

שליחה על ידי אילה_א* »

אני לא חושבת שהבנתי מי זאת ליסה מקפרסן
אתיכולה להסביר
כבר_לא_פה*

נועה מרום

מצד אחד אני מאוד מסכימה אתך, בנוגע לנתינת המידע, למרות שאת מוטית בעליל, מצד שני אני לאחרונה נוטה לתת לאנשים להתבלגן בעצמם כי אני חושבת שזה יהפוך אותם חזקים יותר, ובמובן מסוים הדרך תמיד תוביל למקום טוב, לא משנה מה הדרך - היא תמיד נכונה.
אני לא יודעת מה הייתי עושה אם אחותי למשל היתה נכנסת לסיינטולוגיה וחושבת שהיא התחרפנה. מצד שני.. אני כרגע נמצאת ב"כת" של הצמחונים אוכלי אורגני לא מלים ילדים חיים ב פשטות מרצון ואוספים חתולי רחוב ומשפחתי חושבת כבר שנים שצריך להציל אותי. :-) לכן אני מנסה להסתכל על כל הצדדים.
נועה_מרום*

נועה מרום

נגה,
זה בסדר, מהצמחונות לא אנסה ל"הציל" אותך :-)
אני דווקא מבינה צמחונים....
לנגה_נגה*
הצטרפות: 21 נובמבר 2006, 13:36

נועה מרום

שליחה על ידי לנגה_נגה* »

מצד שני.. אני כרגע נמצאת ב"כת" של הצמחונים אוכלי אורגני לא מלים ילדים חיים ב פשטות מרצון ואוספים חתולי רחוב ומשפחתי חושבת כבר שנים שצריך להציל אותי. לכן אני מנסה להסתכל על כל הצדדים.
אין בכלל מה להשוות.
את לא נדרשת לכללים מסוימים כדי להתקבל לאיזושהי קבוצה.
את יכולה לעשות מה שבא לך ואין שום בקרה עליך ושום סנקציות מאיזשהו גוף.
אין אחידות בין האנשים בקבוצה ואם כבר הרי שהאינדיוידואליות מקבלת עידוד ומבורכת.
ומעל לכל, את לא נדרשת לשלם כסף.

אין שום קשר בין זה לבין כת, וזה שאנשים עושים כל מיני דברים שונים ומשונים עוד לא הופך אותם ל"כת". כדי להפוך לכת יש תצורך שיתמלאו כמה תנאים (כמו דרישה לאחידות התנהגותית, בקרה, סנקציות, כסף וכו') והסיינטולוגיה עומדת בכבוד רב בכל התנאים האלה ואף יותר מכך.

ראי גם האם באופן טבעי הוא כת או משהו כזה.
כבר_לא_פה*

נועה מרום

הקשר הוא איך אנשים מסתכלים על זה מבחוץ. אבא שלי חושב שאני בכת, אני מבפנים יודעת שלא. נועה חושבת שסיינטולוגיה היא כת, מי שבפנים חושב שלא.
גזימניו_ג'וניר*

נועה מרום

מה משנה ההגדרה, כת, דת, דרך חיים...

מבחינתי, גם אם פתאום מישהו יגיד לי שלהיות צמחוני זה רק טוב מאה אחוז אלף אחוז אני מצפה למצוא איפשהו בעברית את המידע ש:
צריך לאזן את התפריט מחדש, להגביר אכילה של אגוזים שקדים ואולי אפילו תוספי מזון וכו'..

גם אם מישהו יגיד לי שלשתות קולה זה טעים, וזה כיף, אז חשוב מאוד שתהיה לי גם דרך להשיג מידע שזה לא בריא.

בעברית אין את הפן השלילי על סיינטולוגיה, חשוב מאוד שיהיה, במיוחד למי שקורא את ההתנסויות המזעזעות של אנשים בחו"ל.
בכל החלטה שבן אדם לוקח חשוב שידע כמה שיותר על זה לפני שהוא מחליט להיכנס לזה, אחר-כך יכול להיות מאוחר מדי,
סיינטולוגיה בנויה באופן גאוני שכשאתה כבר בפנים, קשה להבין איזה תהליך אתה עובר, קשה לצאת מזה - כל עוד אתה בחוץ ויש לך מידע על המנגנונים הפנימיים, אם בכל זאת תחליט להיכנס לפחות תהיה הרבה יותר ער.

בישראל, מי שפשוט מקליד סיינטולוגיה (בעברית) בגוגל מוצא שלל דברים נפלאים, אומר לעצמו וואו איזה יופי, נכנס פנימה, בלי לדעת מה סיינטולוגיה גרמה וגורמת לאנשים. לא פייר - במקרה כאן, הסירנות צריכות לעשות הרבה הבהובים וצפצופים.
גזימניו_ג'וניר*

נועה מרום

אני לאחרונה נוטה לתת לאנשים להתבלגן בעצמם כי אני חושבת שזה יהפוך אותם חזקים יותר
או שכן... או שלא...

(ומי רוצה את החוזק הזה בכלל)
גזימניו_ג'וניר*

נועה מרום

היי נועה קפצתי לבקר, כל הכבוד על היוזמה, הדף והתרגומים! |Y|
מתערבת*
הצטרפות: 21 נובמבר 2006, 20:49

נועה מרום

שליחה על ידי מתערבת* »

_למה?
אם היא בת אדם בוגרת, שאחראית על עצמה, למה צריך להוציא אותה משם?
ואם היא מרגישה שטוב לה ושזה מה שהיא רוצה?_

ואם היא רוצה לצרוך סמים?
נועה_מרום*

נועה מרום

היי נועה קפצתי לבקר, כל הכבוד על היוזמה, הדף והתרגומים!

:-) תודה לך גזימניו, התרומה שלך לדף חשובה מאוד. אם תוכל, אתה יכול גם כן לתרגם או לעדכן מאתרים באנגלית.

אשמח לכל עזרה (לפחות כל עוד האתר עוד לא נסגר....).
גזימניו_ג'וניר*

נועה מרום

|Y| אנחנו צריכים להודות לגזימניו השליט הגלקטי, שחררו את גזימניו!!! :-D
נועה_מרום*

נועה מרום

אה, זה עוד כת? :-D
דליתוש_ב*
הצטרפות: 14 דצמבר 2004, 11:40
דף אישי: הדף האישי של דליתוש_ב*

נועה מרום

שליחה על ידי דליתוש_ב* »

הי נועה. אני אישית מודה לך שאת לוקחת את הזמן ואת האנרגיה ומשקיעה במציאת מידע.
לא ממש משנה לי מאיפה בתוכך נובעת המוטיבציה, אני פשוט שמחה שיש מידע זמין לאנשים (ולא משנה לי מאיפה נובעת המוטיבציה שלהם להתעניין).

תודה לך @}
כבר_לא_פה*

נועה מרום

יאללה, נועה, שיהיה לך בהצלחה, אני מקווה שהמידע שאספת יעזור למי שמתלבט. בכנות. |נשיקה|
כבר_לא_פה*

נועה מרום

{}
גזימניו_ג'וניר*

נועה מרום

אני לא מבין, מה העניין לנסות לנתח את נועה? :-) (ואיך קישרתן את הרצון שלה לעניין לא פתור?)
אולי העניין שלכן בעניין שלה הוא עניין לא פתור בפני עצמו, אצלכן? שווה לחשוב על זה.. :-)
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

נועה מרום

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

ממה שאתן אומרות משתמע שמי שהכל פתור אצלו – לא אכפת לו מכלום.

הניתוחים הפסיכולוגיסטיים של נועה צורמים קצת. מעולם לא ראיתי שמנתחים כאן אישיות של אנשים על פי הדפים שהם בחרו לפתוח (אם כי גם זה יכול להיות נושא לדף :-) )
מישהי*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2001, 07:42

נועה מרום

שליחה על ידי מישהי* »

כשמשהו מעורר בך המון תרעומת?
אני ראיתי תרגומים של סיפורים אישיים וכאלה וגם הסבר רגוע לגמרי על מקור העניין.
מה הקטע לחפש מה לא בסדר?
ומה הקטע לפרסם את זה בדף?
למה להסיט את הדיון מסיינטולוגיה לנועה?
גם אם היא משהו, זה משנה? זה רלוונטי?
אילה_א*

נועה מרום

שליחה על ידי אילה_א* »

נראהלי שהתכוונו להגיד אתזה כך
כשעולה התנגדות -שים לב
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

נועה מרום

שליחה על ידי יונת_שרון* »

כשעולה התנגדות -שים לב
זה משהו שכל אחד יכול לעשות לעצמו, לא משהו שעושים לאחרים. כשעושים את זה לאחרים זה נראה כמו תירוץ בשביל להימנע מהצורך להתייחס לתוכן דבריהם.
אילה_א*

נועה מרום

שליחה על ידי אילה_א* »

אה טוב בזה אי אפשר להאשים אותי אני התייחסתי לדברים של נועה אולי לא מה שהיא קיוותה ציפתה אבל בהחלט התייחסתי .
אני אשח לשמוע ממך תשובה לגבי מה מוצאים על הקשר של הנאצים והסיינטולוגיה
כבר_לא_פה*

נועה מרום

_אני לא מבין, מה העניין לנסות לנתח את נועה? (ואיך קישרתן את הרצון שלה לעניין לא פתור?)
אולי העניין שלכן בעניין שלה הוא עניין לא פתור בפני עצמו, אצלכן? שווה לחשוב על זה.._
קצת התחכמות.

הניתוחים הפסיכולוגיסטיים של נועה צורמים קצת. מעולם לא ראיתי שמנתחים כאן אישיות של אנשים על פי הדפים שהם בחרו לפתוח (אם כי גם זה יכול להיות נושא לדף )
סליחה אבל כל האתר עוסק בנסיונות של אנשים לעזור לאנשים אחרים וזה בא לידי ביטוי רוב הפעמים בעבודה מבפנים.
אבל ברגע שנועה החליטה שהיא לא רוצה כאלה זו זכותה וגמרנו. אני בעד שהדף יחזור למהות הראשונית שלו. לכוונת המשורר.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

נועה מרום

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

סליחה אבל כל האתר עוסק בנסיונות של אנשים לעזור לאנשים אחרים וזה בא לידי ביטוי רוב הפעמים בעבודה מבפנים.
מון דייה... האתר עוסק בעזרה עצמית ולא ב הנשמות הטובות . עוזרים למי שמבקש שיעזרו לו. למי שפונה ומבקש להתייעץ. לא סתם כך עורכים למישהו ניתוח אישיות על פי הדפים שהם בחרו לפתוח . זה באמת תקדים.
אולי תתפרצי לדף על שקיות פלסטיק במספרים ותגידי לפותחי הדף שיש להם פחד לא מודע משקיות ניילון? אולי תיכנסי ל מתכונים של קטניות ואורז ותכתבי שיש להם התנגדות פנימית לבישול תפוחי אדמה?
גזימניו_ג'וניר*

נועה מרום

עשו טובה :-) אל תהפכו את זה לדף וכחני ועוד בנושא לא קשור.......... דברו בפרטי איפשהו.
כבר_לא_פה*

נועה מרום

מון דייה... האתר עוסק בעזרה עצמית ולא ב הנשמות הטובות . עוזרים למי שמבקש שיעזרו לו. למי שפונה ומבקש להתייעץ. לא סתם כך עורכים למישהו ניתוח אישיות על פי הדפים שהם בחרו לפתוח . זה באמת תקדים.
את צודקת. עוזרים למי שמבקש שיעזרו לו. אבל זה לא תקדים שעורכים ניתוחי אישיות. לא בגלל ש"זה האתר" אלא בגלל שזה קורה באופן טבעי וזה פועל יוצא מהשיחה. להתכחש לזה יהיה קצת יומרני ומאוד נאיבי. האם השפיטה היא מה שמפריעה? הרי בפסקה הבאה שלך שפטת אותי.. וקצת ניסית להעליב? כי קצת נעלבתי.

אולי תתפרצי לדף על שקיות פלסטיק במספרים ותגידי לפותחי הדף שיש להם פחד לא מודע משקיות ניילון? אולי תיכנסי ל מתכונים של קטניות ואורז ותכתבי שיש להם התנגדות פנימית לבישול תפוחי אדמה?

זכותך לכתוב.
ואני כותבת שוב - זה נגמר. תמחקי נועה את כל מה שלא נראה לך ושיהיה בהצלחה.
אומה_לי*
הצטרפות: 29 מאי 2006, 21:37

נועה מרום

שליחה על ידי אומה_לי* »

הנה אני מוחקת......
נמחק!
אומה_לי*
הצטרפות: 29 מאי 2006, 21:37

נועה מרום

שליחה על ידי אומה_לי* »

נועה .
אני מתנצלת מעומק ליבי.
לא היתה לי כל כוונה לעשות מהומה.
בטח שלא עשיתי לך ניתוח אישיות,המטרה שלי היתה ממש שונה,
אבל זה לא חשוב כרגע.
אם היית מכירה אותי היית יודעת שאין זה מטבעי,
לנתח מי שלא שאל לדעתי.
מחקתי את ההוספות שלי.
איתך הסליחה.
נועה_מרום*

נועה מרום

אני מתנצלת מעומק ליבי.
אין בעיה :-)
האמת היא שהמקום להתקשקש עלי, לרדת עלי, לנתח אותי, להחמיא לי ועוד ועוד זה בדיוק כאן. פשוט בדף של הסיינטולוגיה אני מעדיפה שזה יהיה נקי מויכוחים שאינם ממש קשורים לנושא.
בהזדמנות אעשה עריכה לדף ואעביר את כל הדיונים עלי לפה.
אין מה להתנצל, זה מאוד טבעי, מדובר פה בתכתובת וירטואלית, אנחנו לא מכירות ואני בכלל לא נעלבת.
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

נועה מרום

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

אני מאוד נהנית מהדף כל האמת אודות הסינטולוגיה.
נחשפתי לנושא במקרה, לא זוכרת אפילו איך, והגעתי לדף zenu.net (ששמת אותו גם בקישורים) לפני בערך שנתיים. שקעתי בו למשך שעות בקריאה, למרות שהוא באנגלית, והצטערתי שאין אתר חשוב כזה גם בעברית. יישר כח גדול בשבילך!
נועה_מרום*

נועה מרום

תודה לך טליה. :-)
בעדינות*

נועה מרום

שליחה על ידי בעדינות* »

נועה, אני אולי מתחילה לראות צדדים אפלים
(בסיינטולוגיה ובעוד מקומות)
השאלה ששאלתי למעלה עדיין פתוחה אצלי...
תודה על הדף על הסיינטולוגיה (ניכר שהשקעת בו מאמץ)
@}
מטלית_לחה*
הצטרפות: 05 דצמבר 2006, 21:06

נועה מרום

שליחה על ידי מטלית_לחה* »

אני לא יודעת אם ראית, עניתי לך לפני שבוע על השאלות שלך בנושא מחיקה ועריכה בדף תנאי שימוש
נועה_מרום*

נועה מרום

_אם היא בת אדם בוגרת, שאחראית על עצמה, למה צריך להוציא אותה משם?
ואם היא מרגישה שטוב לה ושזה מה שהיא רוצה?
אני שואלת ברצינות, הרי יש לנו חופש בחירה, וגם אם היא עושה טעות, זו טעות שלה...או שלגמרי לא הבנתי...
אם מישהו מעוניין ללכת להרצאות במכון לקבלה, או ללכת לאאוטלוק או ל הפורום של לנדמרק, או לקורס של סיינטולוגיה, למה לא?_

אם זו השאלה שלך, התשובה שלי נוגעת למעשה לאחריות ההדדית שלנו כלפי הזולת (ואם תרצי, גם כלפי עצמינו בסופו של דבר). אם את רואה מישהו שעומד לחצות כביש סואן ולא מסתכל ימינה ושמאלה, האם תזהירי אותו? ואם כן, מדוע? הרי הוא אדם בוגר ואחראי. אולי הוא פשוט רוצה להתאבד? זו זכותו, לא?
אלא שמבלי להכנס לפילוסופיות מיותרות, השכל הישר אומר שכאשר אדם נכנס לסכנה, הדבר ההגון לעשות הוא לכל הפחות ליידע אותו על כך. למשל, עוד דוגמא להמחשה: אדם רוצה להיות שותף עם מישהו בעסק ואת יודעת בבירור שאותו בעל עסק הוא רמאי. האם לא תשתפי את האדם שרוצה להכנס לעסק בידיעות שלך? האם לא היית רוצה שכך ינהגו גם איתך?
ורבות הדוגמאות. הנה יצא לחברה שלי להכיר אדם והיא חשבה לצאת איתו ברצינות. איכשהו נודע לה שיש לו הסטוריה של אלימות כנגד אשתו לשעבר. כמובן שהיא הודתה על האינפורמציה וידעה כיצד להמשיך. מדוע לא לעזור כשיש לנו את האפשרות?

הסיינטולוגיה היא כת מסוכנת. לא אני אמרתי. ישנו דו"ח מינואר 87' שכותב זאת, ישנו דו"ח של משטרת ישראל שמציין זאת, וזאת בלי להזכיר את שפע העדויות מסיינטולוגים לשעבר ומנפגעי סיינטולוגיה.
יש חומר רב על זה שניתן לבדיקה באתרים שציינתי. נכון שלא צריך לקבל זאת כעובדה מוגמרת, אלא לשבת ולבדוק.
אבל לבוא עם שאלות מתפלספות, זה לא רציני וכבר אמרתי לך זאת. אני מתארת לעצמי שישנו דף שכותרתו עשויה להיות דיונים פילוסופיים ואם אין, אולי שווה לפתוח. אני לא אומרת זאת בציניות, אבל אני חושבת שיש מקום לשאלות קונקרטיות ויש מקום לשאלות פילוסופיות.
בדף שפתחתי, שהוא אמנם של כולם, המטרה היא לאו דווקא דיונים פילוסופיים אלא קונקרטים. כמובן שתוכלי לכתוב שם ככל העולה על רוחך, אלא שאז הדף יפספס את מטרתו המקורית וחבל.
קט_קטית*
הצטרפות: 01 מאי 2007, 10:49
דף אישי: הדף האישי של קט_קטית*

נועה מרום

שליחה על ידי קט_קטית* »

כן כן אשמח ללינק עם וידואים.
אין כמו אשליה והתפקחות.
תודה {@
קט_קטית*

נועה מרום

שליחה על ידי קט_קטית* »

מה העניין שלך בסיינטולוגיה?

סתם, שוקלת לפתוח איזו כת...
;-)

האמת שלא. נורא מעניין אותי איך אדם קובע שיכול לפתוח כת, גם מדבר על זה הרבה ולא מסתיר, בסוף גם הולך על זה ומצליח בגדול
חתיכת יצירת מציאות... מ'ניין איפה הוא לחץ לאנשים

תודה על הלינק הולכת לראות
קט_קטית*

נועה מרום

שליחה על ידי קט_קטית* »

פסדר, יש כת, ויש...
כת שצומחת ומתפתחת גם אחרי שמייסדה עובר אל העולם שכולו אודיטינג
איילת*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 13:15

נועה מרום

שליחה על ידי איילת* »

הי נועה. למה שבמקום לשמוע מה יש לכל מיני נפגעים כאלה ואחרים להגיד, פשוט תקראי איזה ספר? אני מצאתי איזה 20 ספרים של סיינטולוגיה בבית אריאלה. דווקא מעניין מאד. יש לי 2 תארים אחד מאוניברסיטת תל אביב, ובהחלט מצאתי את החומר תורם לי. אני תמיד מעדיפה ללמוד ממקור ראשון. בטוח שהיו שם אנשים רעים שניצלו אנשים תמימים בדרך, וזה טוב להזהיר מסכנות. אבל החומר בבסיסו בהחלט מרשים, בעיקר הספר ״דיאנטיקה״. ולא נראה לי שיש כאן שחור ולבן- שסיינטולוגיה בהכללה היא מסוכנת. ישנם שם אנשים מסוכנים אולי, אבל בטוח שלא כולם. אגב, זה מה שעושה האגודה לנפגעי כתות- היא לוקחת כל קבוצה שלא מתחברת לגמרי להשקפת עולמה היהודית הדתית הקנאית, ויורדת עליו עד העצם... כך הם עושים אפילו לקהילות דתיות יהודיות! תבדקי את זה!! את יודעת אומרים ש״הפוסל במומו פוסל״. אז למה הם אומרים על אחרים שהם רעים ומסוכנים? הייתי ניזהרת מהם. אגב, לא טרחתי לצפות בסרט שהמלצת. אני מעדיפה להתבונן ממקור ראשון. אני עובדת בבי״ס מאד פופולארי בתל אביב שיש בו לא מעט ילדים שהם ממשפחות של סיינטולוגים. הם ילדים נעימים, חייכניים ותלמידים טובים. ובשורה התחתונה- התבוננתי ולא ראיתי רע כפי שתיארת!!
נועה_מרום*

נועה מרום

איילת, את כנראה סיינטולוגית...
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

נועה מרום

שליחה על ידי אישה_במסע* »

נועה
במקרה ראיתי את הדף שלך על סיינטולוגיה, וראיתי שאת עדיין כותבת באתר.
אז באתי להגיד תודה. על דף ההוא. על הרצון הכנה לעזור לאנשים. על האכפתיות.
תודה @}
שליחת תגובה

חזור אל “דפים אישיים”