עזרת הקהילה למשפחות נתבעות

פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

האם התשובה הגיעה תוך 3 חודשים ממועד הגשת הבקשה?

שימי לב לאמור בחוזר המנכ"ל החדש:
  1. 2 הודעה בדבר ההחלטה שנתקבלה
א. ההודעה בדבר ההחלטה שנתקבלה תועבר בכתב להורים ולמנהל המחלקה לחינוך ברשות המקומית.

ב. הודעה על סירוב תכלול את הטעמים שבגינם נדחתה הבקשה וכן תציין כי המבקש רשאי לפנות בבקשה לעיון חוזר למנהל הכללי כאמור ב-3.11 להלן.
  1. 11 עיון חוזר בהחלטת מנהל מחוז
במקרה של סירוב מנהל המחוז לתת אישור, המבקש רשאי, תוך 14 יום מהיום שהודע לו על הסירוב, לפנות בבקשה בכתב לעיון חוזר למנהל הכללי באמצעות הממונה על החינוך הביתי במשרד החינוך, בצירוף כל המסמכים הרלוונטיים.
__

כלומר, אתם צריכים בהקדם לפנות אליו חזרה, ולומר שלפי סעיף 3.2 הם מחויבים לתת נימוקים כדי שתוכלו לענות להם.

בהצלחה
זלמונית*
הצטרפות: 08 אוקטובר 2009, 11:45

שליחה על ידי זלמונית* »

שלום.
גם אלי אמור להגיע קב"ס אחרי סוכות.
האם יש דברים שעלי לדעת, או דף שכדאי שאקרא?
יש לי ילדה בגיל גן חובה
אמא_מודאגת*
הצטרפות: 29 אוקטובר 2003, 21:21

שליחה על ידי אמא_מודאגת* »

שלחנו ערעור, נעדכן בהמשך
לילה_טוב*
הצטרפות: 24 נובמבר 2002, 23:01
דף אישי: הדף האישי של לילה_טוב*

שליחה על ידי לילה_טוב* »

הי אמא מודאגת, לא הייתי כאן. אשמח לשמוע איך הלך. יותר קל לתקשר דרך מייל או טלפון. מוזמנת שוב לשלוח.
אמא_מודאגת*
הצטרפות: 29 אוקטובר 2003, 21:21

שליחה על ידי אמא_מודאגת* »

הי, רק רציתי לעדכן שוב, בינתיים לא קיבלנו שום תשובה ממשרד החינוך על הערעור, אבל הקב"סית דיברה איתנו בטלפון ואח"כ גם שלחה מכתב עם תוכן דבריה (שלא נוכל לומר שלא אמרו לנו..) והיא מדגישה שכל עוד לא קיבלנו אישור אנחנו עוברים על החוק.
כלומר עד שנקבל תגובה לבקשתנו הילדה צריכה ללמוד בבי"ס רגיל. לא הזוי?
אמרתי לה שחבל שהאנרגיות שלה הולכות על טיפול בהורים אכפתיים ומעורבים שלוקחים אחריות, במקום בטיפול בהורים מזניחים וילדים שמשוטטים, שלהם צריך לדאוג.
גלה*
הצטרפות: 21 אפריל 2005, 10:32

שליחה על ידי גלה* »

היי, אני צריכה עזרה למלוי טפסים לבקשה חינוך בית, ימצאתי כל הדרישות, לצערי לא יודעת איזה תוכנית לימודים אני צריכה לכתוב ( סיים כיתה ד', חינוך מיוחד ) למינהל החינוך, ואם יש לפחות אפשרות מינימלי לקבל חינוך ביתי לילד עם בעיות מיוחדות?
תודה
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

שליחה על ידי יונת_שרון* »

גלה, אני חושבת שעדיף לדבר על זה בטלפון או פנים אל פנים. את מוזמנת לכתוב לי ל-[email protected] ונחליף טלפונים.

תשובה בקיצור: את קובעת את תוכנית הלימודים, ואותה את צריכה לכתוב. גם ילדים מיוחדים יכולים לקבל אישור לחינוך ביתי, ויש אפשרות גם לקבל עזרה אם הילד מאובחן (זה לא מובטח, אבל אני מכירה כאלה שקיבלו).
נונה*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2004, 21:37

שליחה על ידי נונה* »

שלום,
הקב"סית מאיימת שאם עד הראשון בספטמבר לא ארשום את ילדיי לגן/בית ספר היא תפעיל נגדי את המחלקה המשפטית של המועצה.
הכוונה שארשום אותם ובמקביל אגיש מכתב בקשה לאישור לחנ"ב.
אני גרה במחוז צפון.
האם באמת נתבעו משפחות ? איך מתנהל התהליך?

חשבתי לחכות לראות אם היא רצינית או סתם מאיימת ואם זה רציני אז לרשום אותם.
מה דעתכן?
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

בחירה שלך.

גם אני גרה במחוז צפון.
מבחינתי, כל עוד הטרחה בעניני אישור לחנ"ב קטנה, אני משתפת פעולה.
הנוהל אכן אומר שעם הבקשה לחנ"ב יש להרשם לבי"ס/גן, ולהגיש את אישור הרישום עם הבקשה.
אני עושה ככה. (בפרט מתקשרת כל שנה למזכירה כדי שתשלח לי את אישור הרישום לשנה הבאה).

בני כמה הילדים שלך? (בגיל חינוך חובה?)
מה עושות משפחות חנ"ב אחרות מהרשות המוניציפלית שלך?
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

הכוונה שארשום אותם ובמקביל אגיש מכתב בקשה לאישור לחנ"ב.
כך זה הולך:
את רושמת אותם ומקבלת אישור הרשמה בכתב.
מנסחת בקשה לחינוך ביתי ומצרפת אליה: תצלום ת.ז שלך ושל אבי הילדים, צילומים של אישור ההרשמה למוסדות החינוכיים עבור הילדים, ושאר סעיפי הבקשה כמפורט בחוזר מנכ"ל 2009.
אין שום בעיה ברישום הילד למוסדות חינוכיים. זה לא אומר שהוא ילך לשם, זה רק אומר שהוא רשום.
נונה*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2004, 21:37

שליחה על ידי נונה* »

תודה,
העניין הוא שאני לא מעוניינת בתהליך הזה מסיבות שונות, ולכן אני שואלת שוב:
האם באמת נתבעו משפחות , ואם כן מה הפרוצדורה? (שאדע להתכונן או להתקפל)
יונת_שרון*

משפחות שנתבעו בעבר היו חד הוריות, עולים חדשים, או דלים חומרית (למשל חיים בלי חיבור לרשת החשמל). אם המשפחה שלך היא פחות-או-יותר נורמטיבית אז לא סביר שיתבעו אותך.

הקב"סית צודקת שההליך הרשמי הוא שקודם רושמים לבי"ס ורק אח"כ מקבלים אישור. יחד עם זאת, יש משפחות שסרבו לרשום לבי"ס לפני שקיבלו אישור (אם כי במחוזות אחרים עד כמה שאני יודעת).
סלעית*
הצטרפות: 28 יולי 2003, 05:24

שליחה על ידי סלעית* »

אם זה רלוונטי, את יכולה לספר לקב"סית שבמחוז ירושלים לא צריך לרשום. זו ההנחיה של מנהל החינוך בעיריית ירושלים.
פלוניתית*
הצטרפות: 19 מרץ 2002, 12:51

שליחה על ידי פלוניתית* »

אני מתפלמנת כדי שלא יבואו אליי אח"כ בטענות :-P אצלנו קיבלנו אישור בלי רישום, פשוט בלי להגיד כלום. לא רשמנו, לא הודענו שלא רשמנו, וקיבלנו. או שלא בדקו, או שלא היה להם אכפת. מחוז חיפה.
עדי*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 22:19

שליחה על ידי עדי* »

היום היתה אצלנו המפקחת מאזור אילת והערבה, לא הסכמנו לה לבחון את הילד ( בן 7, "מסיים כיתה א") בקריאה, כתיבה וחשבון. היא רשמה בטופס שאנחנו לא משתפים פעולה בנושא זה. כמובן שניסינו להסביר שיש לנו דרכי הערכה אחרות, שאנחנו איתו כל הזמן ויודעים בדיוק מה הוא יכול ומה לא, שנשמח לספר לה על זה בהרחבה וכו' אבל היא (כמובן) לא הקשיבה, ולא רשמה את דברינו. הוסבר לנו שהטופס שהיא מילאה עובר לועדה עם המלצה שלה (שהיא לא אמרה מה היא) ושלפי ההנחיות החדשות של משרד החינוך (?????) היא חייבת למלא טופס ובו רשימה של נושאי הלימוד(55% מתוכנית הלימוד בב"ס), דרכי הלימוד ואמצעי הערכה. היא הוסיפה שלדעתה 80% מהמשפחות שהגישו בקשה לא יקבלו אישור השנה (ושוב: ?????)
מישהו יודע מה היא רוצה? שנה שעברה קיבלנו אישור ושלחנו השנה את אותו מכתב בדיוק. מה השלב הבא אם לא שיתפנו פעולה בעניין הבחינה שלה את הילד?
הביקור שלה הוא חוויה מזעזעת, גם שנה שעברה וגם השנה.
כמה רחוק הם ילכו עם זה? עד כמה שאני מבינה לא מגיעים כל כך מהר לבית משפט מצד אחד אבל אם הם יחליטו לגרור את העניין אז מה? סתם פרוצדורות ופגישות ודיבורים, וככה תעבור השנה?
יונת_שרון*

זו נשמעת כמו המפקחת של מחוז דרום. אני לא חושבת שיש מישהו נפרד רק לאילת והסביבה.

הפרשנות שלה לנהלים שונה מהפרשנות של המפקחות בשאר הארץ. הקטע עם 55% הוא נכון, אבל לא מדובר על 55% מתוכנית הלימודים של בי"ס אלא על חשיפה ל-55% מהתחומים של תוכנית הליבה. וזה לא משהו שצריך לדאוג בגללו, כי ממילא הילדים נחשפים להרבה יותר מזה (בהנחה שהם לא מנותקים לחלוטין מהתרבות הישראלית והכללית). במחוזות האחרים לא סופרים לך מערכי שיעור, אלא בודקים שהילדים לא מנותקים מהעולם ולא מוזנחים ע"י הוריהם. (כמובן שיש וואריאציות לגבי מה בדיוק מדגישים בכל מחוז, אבל באף מחוז אחר לא מדברים על תוכנית הלימודים של בתי הספר.)

עכשיו נשאר לראות מה תחליט הועדה של מחוז דרום, ומה יקרה אחר כך כשיערערו על ההחלטות שלהם.
עינת*
הצטרפות: 26 ינואר 2003, 12:56

שליחה על ידי עינת* »

אוי עדי, ליבי איתך.
אני מקווה שאת לא יותר מידי לחוצה. אני עוקבת מפה ואם צריך יהיה (בתקווה שלא) אנסה לעזור גם לא מפה, למרות שאין לי נסיון רב, אבל יש הרבה אנשים שאפשר לשאול וכמובן שיש פה לא מעט אנשים שיעזרו גם לא דרך האתר.
לא נעים כשמחטטים לך בחיים. גם לי נראה שהייתי מתנגדת למבחנים המשפלים הללו. לא מספיק היה לראות חוברות שהוא עושה או בדומה?
פרדסית*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2010, 21:37

שליחה על ידי פרדסית* »

גם באזור פרדס חנה, המפקחת בוחנת את הילדים. שוב, אם ההורים שמשתפים פעולה ולילד נחמד, מה טוב. אם לא, מה אז?
עלמו_נית*
הצטרפות: 19 דצמבר 2007, 11:02
דף אישי: הדף האישי של עלמו_נית*

שליחה על ידי עלמו_נית* »

פרדסית - אנחנו חדשים בכרכור וגם בצד הפורמלי של החינוך הביתי (עד עכשיו היינו פטורים אבל הגענו לגיל 5) הגשנו בדיוק בקשה אשמח לשמוע ממך על חוויות וכו... אם מתאים לך תכתבי לי בבקשה פרטי התקשרות בדף בית
עדי*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 22:19

שליחה על ידי עדי* »

אני ממש לא לחוצה, להפך, רווח לי כשהחלטנו לא לתת לה לבחון אותו. היא שוחחה איתו קצת והוא היה לחוץ באופן שלא מאפיין אותו, נראה לי שהוא קולט את ה"שמחה" שלנו מהמעמד.
יונת, אני מבינה את העניין עם ה-55% וכל זה וברור לי שהוא נחשף לזה בקלות, ניסנו להציע לה שנתגמש קצת ונכתוב את התוכנית בצורה אחרת שיותר תתאים, ושהיא תתגמש בעניין המבחן, אבל היא לא הבינה את העניין ונשארה צמודה מאוד לנהלים.
מה הלאה? נחיה ונראה, אנחנו לא היחידים באזור שעושים להם צרות.
נראה לי שהן תמיד בוחנות את הילדים. לנו זה לא התאים בעיקר בגלל המפקחת עצמה והדרך שהיא עושה את זה, וגם בגלל שזו לא דרכנו. נראה לי שעם מפקחת אחרת יכולנו להגיע לאיזה הסדר, כמו לצלם לה דברים שהוא כותב ודפי עבודה בחשבון שהוא קיבל מחברים ועשה וכו' מבלי שנצטרך להושיב את "התלמיד" (היא התעקשה לקרוא לו ככה) ממש מולה ל"מבחן".
פלוניתית*
הצטרפות: 19 מרץ 2002, 12:51

שליחה על ידי פלוניתית* »

באתי להוסיף על מה שכתבתי למעלה - לגבי אישור חנ"ב ללא רישום... עכשיו קיבלנו את האישור לשנה"ל הקרובה בדאר - גם הפעם, ללא רישום לבתי ספר :-)
יונת_שרון*

עדי, אין ספק שנהגתם כהלכה. המפקחת היתה לא בסדר. ההתעקשות שלה על תוכנית לימודים קרובה לבי"ס היא לא היצמדות לנהלים, כי זה לא מה שכתוב בנהלים.
בכל אופן, היא לא עושה את זה רק לכם. נראה לי שבסופו של דבר זה יגיע לעימות חזיתי איתה -- או מול האחראית על חינוך ביתי במשרד החינוך, או מולנו המשפחות. אני מציעה לשמור כמה שיותר ניירת, ליתר בטחון.
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

לפי דעתי , צריך לחכות בסבלנות.יכול להיות שבסופו של דבר הועדה תחליט כן לתת אישור - ואז אין עינין, חוץ מהאי -נעימות.

אם התוכנית לא מוצאת חן בעיניהם, תמיד אפשר להשתמש ביותר פירוט והסבר ועדיף להשתמש בכמה שיותר מהמילים שלהם- לפתוח את 'תוכנית הליבה ' ולכתוב ולכתוב ,ממש כמו שעשינו במבחנים בהיסטוריה בחטיבת ביניים=לנפח.
להביא המון דוגמאות למה עושים ועם מי ואיך,טיול פה , מפגש שם, משהו שקשור לחוברות וכ' תמיד טוב. ככה שיצא שהם כבר יסתכלו בשעון , כי נגמר הזמן ויש עוד ישיבות.

בכל אופן, הייתי שמחה להתעדכן מה קורה.
אילה_בשדה_הדגן*

מה שאני מציעה לגבי מבחנים ומה לעשות כדי להמנע מהם:
הרי הילד עוסק באיזה תחביב ,אז כדאי שיציג את התחביב שלו - זה גם לא ישאיר זמן למבחן פתע .
כל סוגי האומנות(ניגינה ,ציור וכ') -אפשר פשוט להציג ,רשימת ספרים ,כדורגל-להכין תמונות שיראה לה מי המאמן, מי החברים בקבוצה ,המדים של הקבוצה ,תעודות הצטינות(הרי הם מקבלים כל חודש )ומדליות,אילו מהלכים ועל מה מתאמנים כל שיעור ואילו אימוני כושר עושה בעצמו .
מכל דבר אפשר לעשות 'שאו', שאלי בכל משרד הפירסום .אם זה מרכך כביסה ואם זה חומוס , אז למה לא תוכנית הלימודים ?!
הורים_מודאגים*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2010, 23:16

שליחה על ידי הורים_מודאגים* »

האם כדאי להתחיל בחינוך ביתי גם לפני שהגיע האישור ?לא היינו רוצים שהילד יילך לבית הספר רק בהשפעת איומים ...(כלומר, רק בגלל שאנחנו חוששים להפוך לעבריינים...)
זו בוודאי לא סיבה טובה לשלוח ילד לבית הספר....
עד כמה אנחנו הולכים להסתבך?האם לאיומים האלו יש שיניים ?
תודה
ניקי_ניים*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2008, 23:04
דף אישי: הדף האישי של ניקי_ניים*

שליחה על ידי ניקי_ניים* »

שאלת תם:

ש ל מ י ה י ל ד י ם ה א ל ה ?

מי היא בכלל הקבסית הזו?אלו הילדים שלנו ואנחנו נחליט!

(ילדיי עוד לא בגיל של חינוך חובה ולכן אולי יותר קל לי כרגע.)

אבל אני באמת פוחדת שלא אצליח להתמודד עם כל הקבסים - הנחיות- חוקים- בתי משפט כי זה מלחיץ אותי.

סליחה, אבל מהו החינוך האמיתי והקובע בחיים אם לא החינוך בבית? (עם כל הכבוד למורים)

הרי הכיתות מפוצצות מ 40 ילדים, אז מה הקטע, לפוצץ אותם עד להתפקע?
תבשיל_קדרה*

_שאלת תם:
ש ל מ י ה י ל ד י ם ה א ל ה ?_

טוב, אין ספק שהמדינה חושבת ששלה.
ניקי_ניים*

האם יש איזה לובי בכנסת שדואג ל"השבת הילדים להורים"? החופש לבחור, החירות לגדל את ילדיך לפי ראות עיניך (כל עוד לא מדובר באלימות)
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

עד כמה שאני יודעת יש חובות וזכויות בכל תחום.לדוגמא זכויות וחובות של עובד,יולדת,ילד.... אז אם הזכות של המדינה לכפות עליי להכניס אותו למסגרת מטעמה אז שתממש גם את החובה שלה לדאוג לו מעבר ל150 ש"ח לחודש... שתקנה לו בגדים ונעליים ואוכל מיוחד לרגישות לגלוטן ודמי כיס ואופניים ומשחקים וספרים ותשלם על חוגים..ועל מסעדות ובתי קפה ובתי קולנוע וסלולרי....ושהדברים ייעשו באותה רמת חיים שהוא נמצא בה עכשיו אצל ההורים שלו...שתעסיק גם כאלה שיקשיבו לילד ויחבקו אותו...(וזה רק עכשיו בגיל 10...)אוי כמה עצוב לי במדינה הזו עם הכפיה לא רק בחינוך...
ניקי_ניים*

גם לא הבנתי מה הקטע של לרשום את הילד למסגרת של המדינה?

הרי, אנחנו רוצים חינוך ביתי כי אנחנו לא מעוניינים בחינוך של המדינה!!

מה לא ברור להם?
שרית_אמיר*
הצטרפות: 27 ינואר 2004, 17:51
דף אישי: הדף האישי של שרית_אמיר*

שליחה על ידי שרית_אמיר* »

אנחנו לא מבינים למה לרשום לבית-ספר? למה המדינה מתערבת? וכו....
ואז שומעים על ילדים שהוריהם כיבו עליהם סיגריות ועוד מיני רעות כאלה
אנחנו חיבים טיפה לחשוב כמבוגרים ומחוץ לבועה של "אני"
ולהבין שאין בררה אחרת
לצערנו הרב לא כולם רוצים את הטוב עבור ילדיהם
ומי ישמור על הילדים?
לכן אני חושבת שאין בררה אלא לפתח את בתינו בפני הקבסים
לרשום לבתי ספר כי רק כך יהיה פחות או יותר פיקוח על הילדים
אחרת יהיו ילדים שאף אחד לא ידע מה עלה בגורלם
לנו זה טיפה לחרוג מאני "רוצה" כך ולא אחרת
חייבים לחשוב על הילד האחר זנתונים אילו יכולים אולי להציל אותו.
כותבת מי שאנטי מסדית בכל התחומים
ובכל זאת מבינה את המניעים.
חג שמח
נקודות_ורודות_אגדיות*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 18:46
דף אישי: הדף האישי של נקודות_ורודות_אגדיות*

שליחה על ידי נקודות_ורודות_אגדיות* »

לפלוני אלמונית, ניק ניים והורים מודאגים. יש כבר לא מעט משפחות שמגדלות בבית ופה (באתר) ניתן לפגוש אותן. לא צריך להמציא את הגלגל. בסך הכל לרשום לבית הספר, להתייעץ עם אנשים מהקהילה לגבי הביקור של הקב"ס וכל שאר מיני ירקות וללכת לפי העצות ועם המערכת, לקבל אישורים ולהמשיך בשלכם. גם אם יש דברים שנראים טפשיים על פניו יש לזכור - "המדינה" זה מערכת. מערכת פועלת כמו רובוט : היא גדולה, עיוורת ומסורבלת. אי אפשר לצפות שהשינויים יהיו בקצב האמיתי שלהם. המערכת תמיד תגיב הרבה זמן אחרי השינוי. כמו כן, כנראה שאין פה (באתר), אנשים שרוצים ומוכנים להילחם, גם לא על הדברים שהם מאמינים בהם - כשזה קשור למוסדות מדינה ואני משערת חלק מן הסיבות.
בכל אופן בוודאי יעזרו ככל האפשר וכשעולים לכל אחד פה על קצה האצבעות, אז כן יש התעוררות ונלחמים. יש פה מי שיעזור עם עצות, גם דרך המייל כמובן.
בהצלחה.
אמא_דואגת*
הצטרפות: 15 מאי 2010, 21:33

שליחה על ידי אמא_דואגת* »

האם יש הורים שלא קיבלו אישור או שנתבעו לאחרונה?
ניקי_ניים*

אנחנו לא מבינים למה לרשום לבית-ספר? למה המדינה מתערבת? וכו....
ואז שומעים על ילדים שהוריהם כיבו עליהם סיגריות ועוד מיני רעות כאלה

אוקיי. מסכימה בנושא של צורך בפיקוח, אבל, אם כבר אז על כולם.
הורים מתעללים קיימים גם בבתים שהילדים בהם הולכים לבתי ספר וגם בכאלו שלא.
אז הפיקוח צריך להיות, אם כבר לא רק אצל מי שלא שולח.
ברגע שיש איזושהי נקודת הנחה שמי שלא שולח - הוא בוודאי מתעלל / מופרע / מוזר - יש כאן בעיה.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

טוב, תיכף יובהר למה "פלונית".
אני לא נתבעת (בינתיים ;-)), אבל אמש נפלה עלי פצצה. אני ואבי הילדה לא חיים ביחד. עד עתה הוא כפעם בפעם הביע את הסתייגותו מחינוך בייתי, אבל שיתף פעולה, הגיע למפגשים בימים שהוא היה עם הילדה וכו'. כשראה מדי פעם שאני קוראת ספר בנושא זילזל, אבל בהומור. מעולם לא התפתח דיון. ואמש הגעתי בתמימותי מקישור בכיכר השוק לשאלה בפורום דיני משפחה מה הוא יכול לעשות אם אין הסכמה בינו לבין האם בנוגע לחינוך. עבודת בילוש קטנה לימדה אותי שאני קוראת שם עלינו. כמובן, שמלבד מס' מלאכיות (בטח מכאן) שענו לו בנימוס, בכבוד ועניינית- רוב התגובות דוחקות בו לפנות לרווחה, למשרד החינוך, לעו"ד, לבית משפט.
איך להגיד- אנחנו לא אנשים כאלה. עד עתה, על אף מחלוקות קשות- יישבנו הכל בינינו או בגישור.
כעת- מה עומד לרשותי? הלוא בויכוח כזה- סביר שאם הרשות (רווחה, משרד החינוך) תצטרך להכריע- הרי שדעת האב המיינסטרימית תלקח. אבל היישום (להעיר מוקדם, לארגן, להביא, להחזיר, להכין מערכת, לעשות ש"ב)- עלי. זה פשוט אבסורד.
מה גם שעד הגיעה ל"חוק חינוך חינם", היה לו מאוד נוח שאני נושאת ברוב הנטל הכלכלי, ולפתע הוא הופך אידאולוג. ועוד קושר היעדרות מגן חובה לפגיעה בסיכוייה להתקבל ללימודים גבוהים, שככה יהיה לי טוב.
הכנתי מכתב בקשה יפה למשרד החינוך- אבל אינני יודעת האם לשלוח, שלא אסתבך. ראוי לציין שנכון לעכשיו האב אינו מופיע ברשומות, כלומר במשרד הפנים הילדה מופיעה כבתי בלבד. אבל זה עתיד להשתנות.
אני לא יודעת אם זה המקום המדוייק לפרוק את מה שלא נותן לי להרדם כבר לילה שני, אבל כותבת ומקווה להצעות.
שרית_אמיר*
הצטרפות: 27 ינואר 2004, 17:51
דף אישי: הדף האישי של שרית_אמיר*

שליחה על ידי שרית_אמיר* »

אוקיי. מסכימה בנושא של צורך בפיקוח, אבל, אם כבר אז על כולם.
האמונה של המערכת היא שהיה ויש ילד שפוגעים בו- המערכת תדע על כך ( ח...ח...ח...)
ולעומתם ילדי החינוך הביתי אין מי שיראה/ידווח וכו....
עולם*
הצטרפות: 08 פברואר 2009, 11:23

שליחה על ידי עולם* »

פלונית
אכן,
בויכוח כזה- סביר שאם הרשות (רווחה, משרד החינוך) תצטרך להכריע- הרי שדעת האב המיינסטרימית תלקח
זו המציאות העצובה והיא אכן אבסורדית
אם הייתם גרושים זה בודאות מה שהיה קורה. אני מבינה שאתם לא גרושים, אבל אם הוא משלם מזונות ומקיים הסדרי ראייה, הרי שהוא מכיר בעצמו כאבי הילד, ויוכל להוכיח את זה בבית משפט ואז אתם נחשבים כגרושים ואז המינסטרים לוקח ובגדול
אין לי בשורות משמחות לצערי אבל העובדה שעד היום פתרתם ודיברתם והגעתם להסכמות בדרך נעימה יחסית, היא החלק הכי משמח כאן, כי אולי תצליחו לפתור גם את זה.
פלונית_גם*
הצטרפות: 18 פברואר 2010, 15:01

שליחה על ידי פלונית_גם* »

פלונית,
דבר אחד לא הבנתי- האם היום יש תוקף משפטי לאבהותו?? בלי להיות בקיאה מדי בפרטים, אם ההכרה באבהות עדיין לא מוכרת ע״פ חוק, אז אין לרצונו שום תוקף משפטי. אם רק לא עדכנת את משרד הפנים - אז עלולה להווצר הבעיה.
אגב, המחלוקת היא רק לגבי גן חובה? האם ברצונך להמשיך ח״ב במקום בי״ס?
(איכשהו, נראה לי שגן זה פחות בעייתי, אך המערכת עלולה אכן להיות ״לצידו״ בגיל בי״ס).
מאחלת לך הרבה הצלחה!!
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

סביר שאם הרשות (רווחה, משרד החינוך) תצטרך להכריע- הרי שדעת האב המיינסטרימית תלקח
לדעתי בית המשפט לא ירצה להכריע וידחוק בבני הזוג להגיע לפשרה או ללכת לגישור.
רוני.של.4*
הצטרפות: 04 יולי 2010, 10:13

שליחה על ידי רוני.של.4* »

פלונית - אם הוא לא רשום כאבי הילדה, השאלה היא מה בדיוק עומד לרשותו בתביעה. האם הוא עומד בהתחייבויותיו כלפיך (תשלומים וכד') ויכול להוכיח שהוא תומך בילדה ושיש לו מחוייבות כלפיה בכלל? מה בעצם גורם לך לרצות לרשום אותו כאביה, אם הוא לא מסכים איתך בדברים כל כך מהותיים בחיים שלה? אם אני מנחשת נכון והוא לא עומד בהתחייבויות הללו, ותקני אותי אם אני טועה ואיננו מכירות (שאז אני לוקחת את כל דבריי בחזרה...), אזי לא מגיע לו להירשם כאביה, ובתור שכך גם אין לו שום זכות להגיד את דעתו על חינוכה.
עוד_פלונית*
הצטרפות: 11 אוגוסט 2003, 18:53

שליחה על ידי עוד_פלונית* »

ואמש הגעתי בתמימותי מקישור בכיכר השוק לשאלה בפורום דיני משפחה מה הוא יכול לעשות אם אין הסכמה בינו לבין האם בנוגע לחינוך. עבודת בילוש קטנה לימדה אותי שאני קוראת שם עלינו.
נתקעתי על המשפט הזה. האם את בטוחה? בטוחה במליון אחוז ללא שום ספק?
כי האינטרנט מאוד מטעה ולפעמים נדמה שאנחנו מזהים את הכותב.
ואם כן, את בטוחה שזה הוא, ואת שואלת
כעת- מה עומד לרשותי?
התשובה היא: תבונתך, ויכולתך ללמוד מנסיונן של אחרות.
מה שהגדרת כ"אבסורד" הוא בדיוק המציאות הצפויה אם תעלי על דרך של מאבק. מה שטליה ורוני כתבו אינו נכון. הן הפעילו הגיון, ובשטח הזה הגיון לצערנו לא עובד.
אשמח לענות על שאלותייך.
אילה_בשדה_הדגן*

באמת שעדיף להמנע מעימותים חזיתיים.
במקרה שהוא נמצא עם הילדה ויש לו השפעה עליה-חשוב לשבת איתו ולדבר איתו הרבה על כל מה שקשור לחים שלה.אם דבר אחד אני יודעת זה -לקבל מסרים כפולים בגיל צעיר זה דבר קשה.

לבדוק מה הוא בדיוק מצפה מהחינוך שלה,זה מאוד עוזר אם הוא טיפוס שקורא או מוכן ללכת לשמוע את אורנה שיפרון (למשל).אולי צריך לתת לו מקום לבטא את האבהות שלו ע"י בירור איפה הוא יכול לעזור.חינוך ביתי אולי מתחבר אצל רוב האוכלוסיה כ'צניעות מרצון',שלא לומר-הורים שמושיבים את ילדיהם בין 4 קירות ומונעים מהם הכל.ברור שאנחנו לא ככה.
אנחנו יודעים שחוגים , פעיליות,טיולים ומפגשים חברתיים שצריך להסיע אליהם -זה דברים שעולים הרבה כסף.
אם חשוב לו שהילדה תדע קרוא וכתוב ואי אלו נושאים אחרים- אפשר לבוא לקראתו ולפחות לחשוף אותה לדברים .

ובכל זאת אני חושבת שאם הילדה רשומה רק אצלך בת"ז - אין שום צורך שהוא יחתום על מסמכי הבקשה לח"ב.במקרה כזה חשוב שתגישי את הטפסים ותידעי את הקבסית לגביו מראש- לפני שהוא יוכל לספר לה סיפורים קורעי לב.נקווה רק שאת גרה באזור שבו ח"ב מוכר לרשיות ומתקבל בהבנה.בהצלחה
עוד_פלונית*

בוקר טוב פלונית, חשבתי עלייך בלילה והבנתי שאם כבר נכנסת ל"סרטים" לא תרצי להיענות להצעת עזרה אנונימית באינטרנט. אם את עדיין מוטרדת, את יכולה לכתוב לי ל
era.nit100@gmail נקודה כומ בסוף. ואצא מהאנונימיות (-: מקווה שעברה לך הטירדה ושזו הסיבה שלא שבת לפה .
עוד_פלונית*

במקרה כזה חשוב שתגישי את הטפסים ותידעי את הקבסית לגביו מראש- לפני שהוא יוכל לספר לה סיפורים קורעי לב.
דחוף פרצופון חדש לבאופן שמשמעו: "אלרט עודף אמון במערכת". הצורך בו עולה כאן תדיר בתגובה לדברי אנשים אינטיליגנטיים ושוחרי טוב.
תבשיל_קדרה*

פרצופון חדש לבאופן שמשמעו: "אלרט עודף אמון במערכת"
:-D
+*
הצטרפות: 11 יוני 2009, 21:52
דף אישי: הדף האישי של +*

שליחה על ידי +* »

לא מכירה את המצב הפרטי שלך, אבל המצב בישראל הוא שבתי המשפט בישראל יעדיפו בדרך כלל את המיינסטרים, בלי קשר לנסיבות המקרה הפרטי.

מכיוון שהמצב המשפטי שלך מורכב, שכן אבי הילדה לא רשום כאביה, כדאי לך לפנות כבר בשלב הזה לעורך דין, על מנת לקבוע עובדות בשטח. אם הוא יקדים אותך, כל מה שתוכלי לעשות יהיה לנסות ולתקן נזקים

בנוסף לכך כדאי לך להגיש בקשה לקבלת אישור לחנ"ב (פטור מחוק חינוך חובה). אם הוא לא רשום כאבי הילדה אז מספיקה חתימה שלך בלבד על הבקשה.

את הבקשה כדאי שתגישי במהירות וב"סודיות" (לא לדבר על זה עם אף אחד). כמו כן כדאי שהבקשה תעמוד בכל תנאי הסף ותהיה ערוכה בצורה כזו שיהיה קשה מאד לדחות אותה. אם ידחו את הבקשה הזו, תהיה לו עוד טענה עתידית "חזקה" יחסית.
סיר*
הצטרפות: 01 יולי 2011, 10:09

שליחה על ידי סיר* »

אולי זה תמים מצידי, אבל למה לא לפתוח את הנושא לשיחה גלויה איתו ו/או להציע גישור מסוג כלשהו אם אתם מתקשים לדבר על זה בעצמכם (גם אני מגדלת את בתי בנפרד מאביה ואני יודעת כמה זה יכול להיות קשה). אולי תוכלו להגיע להסכמה? בעיניי זה כל כך חשוב בתחום החינוך. גם אם זה אומר שגם אצת תתפשרי על משהו וגם הוא
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני מרגישה שאין לנו פה מספיק פרטים.
קודם כל דרוש ייעוץ של עו"ד שמבין בנושא. אחרי זה אפשר גישור או הגשת בקשה או כל דבר.
פלונית*

שליחה על ידי פלונית* »

תודה לכל המתגייסות והעונות.
בינתיים, כך אני מקווה, חלה רגיעה, הרבה הודות לאנשים (טוב, האמת בעיקר נשים, אמהות- ואתן יודעות למי אני מתכוונת) טובים מאוד מהקהילה הזו שהגיבו יפה כ"כ בוואי-נט, עד כי נראה לי שנכון לעכשיו יש רגיעה מצידו (אליבא תגובתו האחרונה בפורום).
כן, אני משוכנעת מעל לכל ספק סביר שבנו המדובר. ותאמינו לי- שהייתי בשוק. יש כאן אנשים שמכירים אותנו מהמפגשים, וגם הם מאוד התפלאו לקרוא את דבריו.
האב לא רשום עדיין מסיבה טכנית, בעיקרה, וזה עתיד להשתנות. הוא אכן דואג לבתו, מקיים איתה קשר רציף ואוהב, משלם תמיד בזמן. אבל, אגב תשלום וההצעות לחוגים והעשרה- זה בדיוק מה שהוא לא אוהב. גם לחוגים שהיא הלכה בשנה האחרונה-היינו צריכים לעבור את המסלול הקבוע של התמרמרות- תמיהה על המחיר-השתתפות בתשלום. זה גם אחד הדברים שמרגיזים אותי כ"כ. עד עתה, טרם "חינוך חינם" (חהחהחה, היום יש הפניה מהדף הראשי של וואי נט לאמא שמספרת כמה עולים הספרים, עוד לפני כל היתר)- הוא לא התנגד באופן כה נחרץ. אני, בעצם, זו שסופגת את עיקר הנטל הכלכלי, כיוון שאני ממעטת לעבוד (וזה גם פוגע בפנסיה שלי, בתשלום לבטל"א). הוא לא משלם יותר מזונות בשל כך.
סיר צודקת. הדבר הנכון לעשותו יהיה לפתוח לשיחה. אני פשוט כ"כ נדהמתי מהסגנון ומהדרך שהוא בחר להעלות את הדבר- שלא חשתי שאני מסוגלת לעשות זאת. חשוב לי לציין שמדובר באדם טוב בבסיסו, גם אם יש לי השגות ונפגעתי מהדרך והסגנון.
רוני.של.4 (איך מצאת זמן להתייחס בתוך כל האריזות?:-))- לאב מגיע להיות רשום כאב בין שהוא משלם ומקיים סדרי ראיה ובין שלא. במצב האחרון (שהוא לא המצב שלנו), אני מניחה שיהיה לזה משקל אם גורם חיצוני יצטרך להכריע בינינו, אבל כשמדובר במעשה כ"כ "חתרני" כמו חינוך בייתי אני לא יודעת איזו עמדה תיקח הרשות הרלוונטית.
אגב, עוד שאלה. בשל עבודתו הוא מרבה להיעדר מהארץ (לדאבונו, אך זה המצב). האם העובדה הזו יכולה להועיל לי אל מול הרשויות? כלומר, בסופו של דבר עיקר הקיום של "ההליכה למוסדות" הוא עלי. שוב, אותו אבסורד.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

בשל עבודתו הוא מרבה להיעדר מהארץ (לדאבונו, אך זה המצב). האם העובדה הזו יכולה להועיל לי אל מול הרשויות? כלומר, בסופו של דבר עיקר הקיום של "ההליכה למוסדות" הוא עלי. שוב, אותו אבסורד
לא יעזור לך.
במקרים אחרים, כל הקיום של "הליכה למוסדות" נפל על האמא. שום דבר לא על האבא. זה לא שינה כלום לשופט.

מציעה לך שוב, להתייעץ עם עו"ד שבקי בחינוך ביתי (יש מעטים כאלה בארץ).
אחר כך לנהל איתו שיחה, אני הייתי מציעה שבאמצעות תיווך (את חני בונה את מכירה?).
סיר*
הצטרפות: 01 יולי 2011, 10:09

שליחה על ידי סיר* »

את מוכנה לשים שוב את הקישור לפורום בוויינט. מאד מעניין אותי לקרוא את התגובות (וסליחה על השם המצחיק, הוא נשאר מתגובה בככר השוק)
עוד_פלונית*

ראיתי את תגובתה של עו"ד ליהיא משהו. האחרונה במגיבים בקישור לעיל: " אין להורה משמורן זכות להחליט לבד על דרך החינוך. אתה יכול לגשת לבית משפט בעניין הזה". תגובה שבאה אחרי שיח נעים ושפוי, ברובו, מתעלמת ממנו ומגישה לאבא חרב. מיד ניגשתי להגיב אבל המסך העמיד לי רשימת דרישות שלא היה לי כוח אליהן אז הסתפקתי בלקלל בשקט. כמה עצוב ומדכדך לראות את הקלות בה מוזמנים אנשים להשתמש באמצעי המשפט האלימים, ועוד כשילדיהם היקרים בתווך.
לשמחתי, האבא בסיפור נשמע, איך לומר, נעים, חכם, הגיוני, ומחובר למציאות יותר.
אכן , כמה קל לגשת לבית משפט, וזה גם ניצחון בטוח. המפסיד הקטן בקרב עקוב מדם בין הוריו בבית הדין לענייני משפחה, לקול תרועתם של עורכי הדין , הוא אחרי הכל, קטן. כמעט ולא נחשב. סליחה על הציניות. ברורה לי אזלת היד של בתי המשפט כשמדובר בעימות בין הורים. אבל מערכת זו, על כל פקידי הסעד ושאר חייליה, נאלצת להיות איומה כ"כ, שהייתי מצפה, או מקווה שבעתיד יקשה על הורים מאוד, מאוד, להפעיל רשויות אלה, ולרשותם יעמדו אמצעים אחרים, אנושיים יותר, מפייסים יותר, וכלל לא משנה מה תהיה ההחלטה הסופית, כן או לא דת, כן או לא בי"ס, בראש מעייני כולם תעמוד באמת טובת הילד ומשפחתו, ויוחזרו התוקף והמשמעות האמיתית של ביטוי זה, טובת הילד, שמעצם הווייתה, לא יתכן שתהיה נפרדת מטובת הוריו, שניהם. גם כשהם גרושים.

שדה הקרב המתאפשר בחסות ותחת אזלת היד של הרשויות הוא כה נורא. וזמין בקלות כה רבה. פלונית, אני כולי תקווה שתמנעו מהדרך הזו, וסליחה שאני מוסיפה דבר מכאיב, אבל גם במחיר ויתור חלקי או מלא על החינוך הביתי בשלב כלשהו.
כמי שלא השכילה לקיים מה שאני מטיפה לו עכשיו, אשמח, אם תרצו, בכל זמן שהוא, להיפגש איתך ועם בן זוגך להורות ולשתף אתכם בנסיוננו. אני בטוחה שיש לכם יכולת להסתדר גם בלי זה (-: אבל זו הצעה פתוחה.
עולם*
הצטרפות: 08 פברואר 2009, 11:23

שליחה על ידי עולם* »

עוד פלונית, זה טיבו של הפורום הזה. כך הם מגיבים גם לשאר הפונים, זה הסגנון הנבחני של עורכי דין ברקודות שעושים טובה ומתחזקים את הפורום בתשובות בנות חצי שורה כמה שיותר לוחמניות, שאולי יביאו לקוחות.
פלונית*

שליחה על ידי פלונית* »

עולם יקר/ה, בגדול אני מניחה שהצדק איתך, אבל התשובה הראשונה של עורך הדין היתה עניינית ולא מתלהמת. כלומר, אפילו באתר המשוקץ אפשר גם אחרת. גם לי צרמה מאוד התשובה של ליהיא, תהיתי האם בשל קירבתי לנושא או שגם לאחרים זה בלט.
פלונית_אלמונית*

קיבלנו תביעה.

לאחר שלא קיבלנו אישור בוועדה, והערעור שלנו נדחה - קיבלנו תביעה.

האם יש למישהו עצה של ממש?
האם מישהו נתבע בעבר ויכול לספר לנו מה הוא עשה ואיך זה נגמר? או שזה עדיין לא נגמר?

בשל החסיון, לא נוכל לפרט את המהלך ההזוי בו ניתנה לנו התביעה (ממש כמו בסרטי פנטזיה...)

יונת, כנראה אותן מפקחות סוררות כמו שציינת - חיות בסרט.

שנה טובה
ענת_גביש*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 23:50
דף אישי: הדף האישי של ענת_גביש*

שליחה על ידי ענת_גביש* »

שלום פלונית, מצטערת לשמוע שנתבעתם. אולי תשלחי פרטי התקשרות אל יונת שרון וכך נוכל לנסות לתמוך בדרך יותר פרטית? בהצלחה, חזקו ואמצו, ענת
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מה זאת אומרת לתמוך? אם באמת יתבעו הורים על כך שהם לא שולחים - יהיה צורך לפתוח במאבק קולקטיבי על כל המשתמע מכך
תבשיל_קדרה*

:-(
יתכן שזה הזמן לחזור לבגץ.
ענת_גביש*

שליחה על ידי ענת_גביש* »

מה זאת אומרת לתמוך?
לתמוך זה המון דברים. (...עד שיהיה מאבק קולקטיבי על כל המשתמע מכך (-: )
פלונית_אלמונית*

היי,

אני רואה שכבר התפתח כאן דיון בעניננו.
המהלכים שכבר עשינו:
  1. שכרנו עו"ד.
  2. החלטתי להשמיט על מנת שלא יזהו.
  3. כל תהליך הגשת התביעה הוא הזוי לחלוטין - ממש בניגוד לכל הליך מינהלי תקין. - עו"ד כבר מצא פרצות בתהליך עצמו.
  4. מכינים את עצמנו לבג"ץ.
ענת תודה. יונת כבר הכינה אותנו לכך מנטאלית ועזרה לנו בכמה עצות מעשיות עוד בטרם זה קרה, מתוך הנחה שלה שזה יקרה.
נהגנו כפי שייעצה לנו, והעו"ד אומר שזה מאד יעזור בבית משפט.

אני שוב חוזרת ואומרת - המפקחות משקרות, כן משקרות במצח נחושה.
הזוי, פשוט הזוי.
מתעניינת*
הצטרפות: 14 נובמבר 2004, 21:26

שליחה על ידי מתעניינת* »

אנחנו ממחוז דרום, ולא קל לנו עם המפקחת.
השנה קיבלנו אישור לשני ילדים (א' ו ד' ) לכל השנה אבל לילד בכיתה ו' קיבלנו אישור רק עד ה1.1.12 בטענה שמהמבחן שהיא ערכה לו בביקור (עברה על מה שהוא עשה במהלך השנה ושאלה שאלות. הוא ידע להסביר אבל בשאלה שהפתיעה אותו על משהו אחר לגמרי גימגם והתבלבל.) עולה שהיא רוצה לראות התקדמות בחשבון לפני שהיא נותנת אישור להמשך.

אני מתבאסת מאד מהמבחן ולא עוזר שאמרתי שאנחנו מתנגדים למבחנים האלה, בזמן הביקור עצמו זה או ללכת עם זה ולהנחות את הילדים לענות רק אם הם רוצים או לריב עם המפקחת מעל הראש שלהם.
לכן בשנתיים האחרונות המפקחת בחנה את הילדים אבל עכשיו אני מרגישה פראיירית שאני מרשה לה ומתבאסת מאד מהיחס של מחוז דרום לחינוך ביתי.

פלונית אלמונית ,
האם אתם אלה שהתנגדו למבחן בזמן הביקור?

יונת,
האם גם אני צריכה להערך לאפשרות של תביעה במקרה של אי מתן אישור להמשך השנה?
פלונית_אלמונית*

ושוב עולה העניין של מחוז ירושלים והדרום...

לא, לא התנגדנו למבחן בזמן הביקור (לצערנו), אבל המסקנות של המפקחת כתוצאה מהשאלות היו הפוכות לגמרי מהאמת...

במהלך הביקור הקבסי"ת לא קיבלה את הביקורת של המפקחת, אבל המפקחת השתיקה אותה.
אילה_בשדה_הדגן*

אם הוא עובד על חשבון, אולי עם חוברות, אתרי אניטרנט,לומדות וכ'- אפשר לשמור את החוברות או להדפיס /להכין קובץ במחשב שתבוא לראות מתי שהיא רוצה.

מצער מאוד הרעיון שהיא נכנסה לעינין של בחינות, לדעתי זה באמת לא יביא את הילד ליותר התענינות בתחום.אם בכל זאת אתם דנים בנושאים חשבוניים , הילד שואל שאלות תוך כדי טיול וכ'- להכין איזה 'יומן למידה' שבו מועלים הדברים.
אני חושבת שאפשר לציין שאלות של חשבון פשוט,מונחים כלכלים וסטטיסטים-אצל הילדים שלי זה מופיע כמו פטריות אחר הגשם,אחרי שהם שומעים 'שיחת מבוגרים' ,חשבון מכולת,אחוזי שומן בקוטג',,
יונת_שרון*

אולי צריך לעשות מבחן למפקחת:
צייני שלושה מחקרים על חינוך ביתי שקראת.
תני דוגמאות לשלוש דרכים שונות ללימוד קריאה באופן טבעי.
אתרי בסביבתך שלושה חפצים לימודיים. בונוס: נסי לאתר חפץ שאינו לימודי.

אין ספק שמשרד החינוך איבד פוקוס ושליטה מאז הפרישה של יהודית דנילוב. די ברור שמישהו, מתישהו, יצטרך שוב לתבוע אותם על המצאת סמכויות דמיוניות וניצול שלהן לרעה.
בינתיים ממליצה לכולם לדאוג לתעד היטב כל אינטראקציה עם פקידי משרד החינוך, לצורך שימוש עתידי בבית משפט, במיוחד במחוז דרום.
ענת_גביש*

שליחה על ידי ענת_גביש* »

_צייני שלושה מחקרים על חינוך ביתי שקראת.
תני דוגמאות לשלוש דרכים שונות ללימוד קריאה באופן טבעי.
אתרי בסביבתך שלושה חפצים לימודיים. בונוס: נסי לאתר חפץ שאינו לימודי._
בדיוק! וזה מחזיר אותי אחורה כל כך! הבורות המזעזעת של מי שבאה לבדוק ולפקח, גורמת לך לתהות : רגע, היא עשתה שיעורי בית לפני שהגיעה להסביר לי מה אני עושה לא טוב?! איך יתכן שאף אחד לא לימד אותה?
אבל יונת, חשבתי שמאז כבר התפתחה איזו מגמה של הכשרת קב"סים, כדי שידעו קצת מימינם ומשמאלם לפני שהם מגיעים אל משפחות.
מאוד מצער שכך קורה לפלונית.
אני סקרנית: מה הסנקציה על משפחות "שגרתיות"? במילים פשוטות, מה באמת יכולים לעשות כענישה?
(או שכרגיל נטפלים רק אל מי שמצאו אצלו "פתח קל" כדרכם של חיים נמוכים בטבע בדרך כלל, שמוצאים קיום בפצעים פתוחים של זולתם, ולא יכולים ממש לטרוף או למצוא את מזונם בדרך מכובדת)
<אמחק אחר כך. זה מרגיז אותי. רוגז מיותר שאינו מועיל לאיש. עבד כי ימלוך. כסיל כי יטה שררה, תולעת דביקה כי מה שזה לא יהיה. איחסה.>
פלונית_אלמונית*

אילה,

לא מבינה את ההערות שלך - לא בוחנים וזהו!!
כמו שאחד הילדים שלי אמר: "אם משרד החינוך דורש לימוד מחוברות, עמידה במבחנים, לימוד בבית לפי שעות אז נלך כבר לבית ספר - מה הם לא מבינים מה זה חינוך ביתי!?"
p-:
יונת_שרון*

ענת, לא היתה הכשרת קב״סים, אבל בזמנו דנילוב אירגנה פגישות של המפקחים המחוזיים על החינוך הביתי, ככה שהם לפחות יכלו לדבר איתה וזה עם זה, וגם קצת עם אנשי אקדמיה. לאחת הפגישות האלה אפילו אני הגעתי.
(המפקחת של מחוז דרום והמפקח של מחוז ירושלים הגיעו מאוחר יותר, ולא זכו אפילו ל״הכשרה״ הזו.)
רסיסים_של_אור*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 20:42
דף אישי: הדף האישי של רסיסים_של_אור*

שליחה על ידי רסיסים_של_אור* »

גם לנו לפני כשנתיים היתה התנסות מאד מפוקפקת עם הקב"סית שבעיקר השאירה אותי בתחושה שכל המאמצים שלי לנסח ולכתוב ולהסביר ברהיטות מוגברת את עצמנו ואת האמונות שלנו היו לריק כיוון שלמרות שחזרתי ושאלתי שוב ושוב היא בעצם בכלל לא קראה את הבקשה שלנו... ביקור המפקחת כבר היה הרבה יותר מוצלח...
פלונית_אלמונית*

הם לא קוראים בכלל את התוכנית, לא קיבלנו שום התיחסות לחלוטין לתוכנית הלימודים...
השקענו בזה כל כך הרבה, נצמדנו לאמת וניסינו לתאר ממש את המצב - אבל אנחנו כלום, כי אפילו פיסקה אחת לא נקראה בו

שוב, אני מוכרחה לציין - מחוז דרום וירושלים משם תצא הרעה
פלונית_אלמונית*

עדכון -

התביעה נגדנו מושעית כרגע - לאחר דין ודברים שהיו עם העו"ד שלנו ועם העו"ד של משרד החינוך/עירייה.

ההשעייה של התלונה היא למשך חודש ימים מהיום.
|y|
פלוני_אלמונית_1*
הצטרפות: 18 ספטמבר 2007, 08:57

שליחה על ידי פלוני_אלמונית_1* »

זה אומר שבינתיים אתם יכולים להגיש ערעור או שאתם חייבים לשלוח למסגרות?
פלונית_אלמונית*

כבר הגשנו ערעור שלא התקבל, אבל בינתיים לא נוקטים נגדנו באמצעים.

לא שולחים.
פלונית_אלמונית*

ל אלמונית 1 -
_
שאתם חייבים לשלוח למסגרות?
אין דבר כזה חייבים, לפחות על פי גישתנו - הם דורשים ומאיימים בתביעות במידה ולא נשלח למסגרות, וכרגע אנחנו מכבים שריפות ולא מעלים על דעתנו לשלוח לאיזו שהיא מסגרת. /-:
פלוני_אלמונית_1*
הצטרפות: 18 ספטמבר 2007, 08:57

שליחה על ידי פלוני_אלמונית_1* »

אין דבר כזה חייבים, לפחות על פי גישתנו
תיארתי לעצמי :-)
התכוונתי ל"מהי דרישתה של המערכת שתעשו בחודש הזה" התנסחתי לא ברור...
בכל אופן, שיהיה לכם בהצלחה!
פלונית_אלמונית*

אנחנו פועלים בכמה מישורים...

על פי התוצאות יחליטו מה קורה אם לחדש את התביעה אם לאו.
  • צר לי אם נשמעתי לוחמנית, כל העניין הזה מוציא אותנו משלוותנו.
בדיוק אני רואה עכשיו "אם יצאת מכליך אל תשכח לשוב"
פלונית_אלמונית*

שלום לכולם,
התביעה לעת עתה נדחתה - וציטוט של משרד החינוך: " לפנים משורת הדין תהיה ועדה נוספת".
הבהרה נוספת - בקשתנו לחינוך ביתי לאחר וועדה נדחתה, הגשנו ערעור שנדחה אף בטיעונים שונים ושקריים, כן שקריים.
במקביל קיבלנו תביעה.
יש לציין שהשקרים היו כל כך בוטים שהגשנו עתירה מנהלית לבית המשפט (כלומר תבענו את משרד החינוך ואת המפקחת שהייתה יושבת ראש הוועדה אשר עשתה ביקור בביתנו)
משרד החינוך, בתגובה לתביעה שהגשנו ועל מנת להימנע מכל הטענות שהעלינו כנגדם - בחרו לערוך ועדה נוספת.
בהמשך אעדכן ביתר פירוט.
יום טוב.
פלונית_כלשהי*
הצטרפות: 19 יולי 2010, 08:20

שליחה על ידי פלונית_כלשהי* »

בהצלחה לכם! אני לא מכירה אתכם, אבל מחזיקה לכם אצבעות שהכל יסתיים בשלווה.
גם_פלונית*
הצטרפות: 11 מרץ 2004, 16:47

שליחה על ידי גם_פלונית* »

בהצלחה לכם!
סיפורכם מרגיז ומקומם, אך טוב לראות שסוף הצדק לנצח.
ותודה שאת מעדכנת. בתקווה לשמוע עידכונים משמחים נוספים :-)
חו_ה*
הצטרפות: 19 מאי 2011, 00:44

שליחה על ידי חו_ה* »

בהמשך לדיון שהתפתח פה, קישור לאתר האגף למחוננים . הם מודיעים שם שמי שבחינוך ביתי לא זכאים למבחנים ושירותים של האגף.
מעצבן.

http://cms.education.gov.il/EducationCM ... m/beti.htm
פלונית_אלמונית*

שלום לכל התומכים, מתעניינים, סקפטיים.
המשך עדכון (בערך...)

ביום ששי הקרוב, בעיתון "ירושלים" של ידיעות אחרונות - תתפרסם כתבה ובה יפורט סיפורנו.
פלונית_אלמונית*

היום, פורסמה הכתבה עם כל הפרטים על סיפורנו בעתון ירושלים של ידיעות אחרונות.
סלעית*
הצטרפות: 28 יולי 2003, 05:24

שליחה על ידי סלעית* »

יש אפשרות לסרוק לאנשהו לתת קישור? האם בכתבה הביאו גם את תגובת משרד החינוך?
פלונית_כלשהי*
הצטרפות: 19 יולי 2010, 08:20

שליחה על ידי פלונית_כלשהי* »

גם אני אשמח לקישור אם יש
פלונית_אלמונית*

אנחנו ננסה לסרוק.
למרות שבכתבה עצמה מצוין כי בעקבות העתירה משרד החינוך החליט על ועדה נוספת, משרד החינוך הגיב כי הוא יגיב בבית המשפט. אבסורד.
גם אם נסרוק את הכתבה (עמוד שלם עם תמונה) אני לא ממש יודעת איך להעלות את הקישור לאתר.
אולי יופיע באינטרנט? נראה איך נתגבר על הבעיה הטכנית.
שליחת תגובה

חזור אל “אודות החינוך הביתי”