עמנוא ל

דווקא_לא_רדודה*
הצטרפות: 06 מרץ 2008, 09:42

עמנוא ל

שליחה על ידי דווקא_לא_רדודה* »

עזוב אותם לנפשם.
אני מחזקת את ידיך, כלב בן יפונה.
תודה על עצתך הטובה לעמנואל.
הילה_ב*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2005, 00:34
דף אישי: הדף האישי של הילה_ב*

עמנוא ל

שליחה על ידי הילה_ב* »

איזה באסה לך שאתה מעיז לומר דברים שהרבה רוצים אך לא מעיזים ואיזו שטיפה אתה מקבל מכל האלמונים הללו... אולי זה אותו אחד מצטט את עצמו בשמות אחרים?
רוזמרין*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2004, 09:35

עמנוא ל

שליחה על ידי רוזמרין* »

אני לא רואה הרבה הבדל בין "השמאלנים" שרוצים לגרש את עמנואל מהשמורה, לבין "הימנים" שרוצים לגרש את הערבים מהארץ. ולמה המרכאות? כי זה לא קשור לדעה, זה קשור לאלימות מילולית ולחוסר הקשבה קיצוני.
עמנואל, גם אתה מתחמק מדיון אמיתי. מעבר למילים נוטפות הרעל, אתה בורח לפתיחת דיונים חדשים אבל לא ממש מתעמק ומתעמת.
ואגב גדול- בדפים רבים מדי יש "מגורשים" ולאו דווקא בנושאי המדינה.
גם מי שמסולק בבושת פנים מדפים "אוהבים" ע"י מחיקה, עריכה או דיבור ישיר - חש את הגירוש.
עמנוא_ל*
הצטרפות: 01 יוני 2007, 10:08
דף אישי: הדף האישי של עמנוא_ל*

עמנוא ל

שליחה על ידי עמנוא_ל* »

איזה באסה לך שאתה מעיז לומר דברים שהרבה רוצים אך לא מעיזים ואיזו שטיפה אתה מקבל מכל האלמונים הללו...
  1. לא באסה ולא שטיפה.
  2. לפי מדיניות הדף הזה, אני מוחק כל מי שלא מזדהה בכינויו האמיתי
  3. לפי המדיניות שלי, אני ממעט לשוחח עם מי שמסתתרים מאחורי דמות וירטואלית לגמרי - כזו שאיננה הכינוי האמיתי.
אין לי זמן כעת אז ביי...
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

עמנוא ל

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

יש כאן ימנים אחרים מלבד עמנואל. הם לא "זכו" לקבל תגובות כאלה, ואף אחד לא רוצה שהם יעזבו. זה לא קשור לדעה הפוליטית.
אז זהו שזה כן קשור.
סליחה על הפלוניות- הימנים שלא זכו לקבל תגובות כמו עמנוא ל פשוט מפחדים להביע כאן את דעותיהם. לא, לא דעות "קיצוניות" ולא גירוש ערבים אלא למשל את העמדה שאומרת כי יש להלחם בחזרה במי שיורה עליך טילים... או למשל הדעה כי ההתישבות החוקית ביהודה ושומרון מחזקת את המדינה, או למשל הדעה כי הגירוש מגוש קטיף הוא עוול נורא ורשעות גדולה מצד אלה שתמכו בגירוש אזרחים שומרי חוק (בין אם השמאל מזדהה עם החוק ובין אם לא) מבתיהם כשאין שום חלופה הולמת בשבילם לחיים במקומות אחרים...
ראיתם את דף השלג- כל חטאה של מישהי שגורשה בבושת פנים מהאתר היה מגוריה בגוש עציון! היא לא התעללה בערבים, לא גזלה קרקעות, לא כרתה עצי זית- היא פשוט הייתה "מתנחלת" וכמה אנשים כאן לא יכלו לסבול את העובדה הזאת אז הם פשוט עשו לה דה ליגיטימציה עד שהיא לא יכלה לשאת זאת.
זה גורם לרב הימנים כאן להסתתר ולא להביע את דעותיהם הפוליטיות ולחשוב שאפשר להפריד- הם פעילים בכל מיני נושאים חוץ מפוליטיקה כי יש כאן לובי שמאלני חזק ואלים ביותר (אני יכולה להביא המון דוגמאות ספציפיות) שכל מי שלא חושב כמוהו- פשוט לא ליגיטימי מבחינתו והם לא נוהגים לשתוק- הם מגיעים אפילו לתמונות שלג בגוש עציון ומפגשי החלפת זרעים בתקוע, למרות שאיש לא קרא להם ומביעים את עמדותיהם השמלאניות ללא שום קשר למה שהתכוון לעשות פותח הדף. כל איזכור של מגורים מעבר ל"קו הירוק" מקפיץ אותם גורם להם להתנהג באלימות.
דווקא חשוב לעורר את הנושא הזה של סובלנות לדעות פוליטיות שונות- זה לא ממש הוגן שיש כאלה שיכולים לדבר חופשי (גם בצורה אלימה מאד) ולהיות מקובלים ויש כאלה שאסור להם לומר איפה הם גרים כדי לא להפוך למושא להתקפות אישיות.
אגב- גם אני חושבת שיפה נפש מהשמורה וכל השאר כאן זה אותה אישיות בשמות שונים...
בר_עדש*
הצטרפות: 31 אוגוסט 2004, 15:16
דף אישי: הדף האישי של בר_עדש*

עמנוא ל

שליחה על ידי בר_עדש* »

יש כאן לובי שמאלני חזק ואלים ביותר (אני יכולה להביא המון דוגמאות ספציפיות) שכל מי שלא חושב כמוהו- פשוט לא ליגיטימי מבחינתו והם לא נוהגים לשתוק
זה לא קשור לשמאלנים. יש כאן אנשים עם דעות מאד ברורות בכל הנושים העולים כאן לדיון. יש כאן למשל הנתגדות להפרדה כפויה של אם ותינוק לאחר הלידה, או לאלימות כלפי ילדים, בדיוק (ובאותו להט) יש פה התנגדות לכיבוש, לגזל והתעמרות באוכלוסיות מסוימות.

לתמונות שלג בגוש עציון ומפגשי החלפת זרעים בתקוע, למרות שאיש לא קרא להם
הדפים האלו נפתחו באתר שהוא גם "שלהם", ולכם מתבקש שהם יגיבו אליהם. ההתייחסות לשטחים כבושים כאל מקום אזרחי "נורמטיבי" היא הצהרה פוליטית (בוטה למדי), ומתבקש להתייחס אליה.
פלוני_אלמונית*

עמנוא ל

יש כאן למשל הנתגדות להפרדה כפויה של אם ותינוק לאחר הלידה, או לאלימות כלפי ילדים, בדיוק (ובאותו להט)
צר לי, אתה טועה- ממש לא באותו להט. (שוב- אני מוכנה להדגים). כשמישהו עובר את גבולות הטעם הטוב במלחמתו למשל בעד ההנקה, תמיד יבוא מישהו שימחא נגד ביטויים לא מכבדים, אבל תמיד-תמיד במלחמה נגד ה"מתנחלים" כל האמצעים כשרים. זה ועוד איך קשור לשמאלנים- עמנוא ל הוא היחיד שמעז להחזיר לכם באותה המטבע וזה נורא מעצבן אתכם.
יש פה התנגדות לכיבוש, לגזל והתעמרות באוכלוסיות מסוימות.
זו סמנטיקה פרטית שלך- מה שאתה רואה כ כיבוש, גזל והתעמרות, אחרים רואים ככיבוש צודק במלחמה שנכפתה עלינו (גם איפה שאתה גר- לא ב"שטחים" היה כיבוש) וזכות לשבת על אדמות אלה בלי לגרש אף אחד ובלי לפגוע באף אחד, בשביל ליצור רצף טריטוריאלי יהודי למען ביטונה של מדינת ישראל.

הדפים האלו נפתחו באתר שהוא גם "שלהם", ולכם מתבקש שהם יגיבו אליהם. ההתייחסות לשטחים כבושים כאל מקום אזרחי "נורמטיבי" היא הצהרה פוליטית (בוטה למדי), ומתבקש להתייחס אליה.
תראה, זה לא שאסור להתיחס, אבל לדעתי יש צורך לעשות את זה בטוב טעם ובנימוס בסיסי- כשאתה בא לתקוף מישהו ממקום שהוא לא מצפה שתעשה זאת- עליך לפחות להצהיר על כוונותיך לפני התקיפה... כמו כן אני רואה חוסר טעם בתגובה שבהכרח תתקל בהתנגדות עזה מהצד השני- הרי אף "מתנחל" לא יעזוב את ישובו בגלל תגובת שטנה באינטרנט- אז מה עשיתה? סתם פרקת קצת עצבים וגם פגעת במישהו שלא התכוון להרע לך.
כמובן שיש דפים שמזמינים דיונים פוליטיים, וגם בהם כדי שמשהו ישמע ויהיה דיון יש צורך בתרבות דיון בסיסית.

ייתכן שאנשים שלא מוכנים לתת ליגיטימציה לצד שלא חושב כמותם לא צריכים להשתתף באתר "חופשי ופתוח לכל" אלא אם כן תקבלו החלטה אמיצה לא להכניס מתנחלים לאתר ויהיה כתוב בדף הפתיחה "אין כניסה למתנחלים". אי אפשר לאחוז בחבל משני קצותיו- גם להיות פתוחים וגם להחרים חלק מהמשתתפים...(חרם כלכלי של מתנחלים באשר הם מאד נפוץ באתר, למשל)
לומר: אתה לא ליגיטימי ואני לא אקנה את התוצרת שלך, אתה רשע שמתעלל בערבים (אפילו שלמעשה הוא לא פגע לרעה באף ערבי) ופוגע במדינה שלי, אבל חופשי- תשתתף כאן וכאן יהיה ביתך- זוהי דו פרצופיות.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

עמנוא ל

שליחה על ידי פלונית* »

ייתכן שאנשים שלא מוכנים לתת ליגיטימציה לצד שלא חושב כמותם לא צריכים להשתתף באתר "חופשי ופתוח לכל" אלא אם כן תקבלו החלטה אמיצה לא להכניס מתנחלים לאתר ויהיה כתוב בדף הפתיחה "אין כניסה למתנחלים".

שוב התקרבנות על לא כלום והסתה על לא מאומה.
אף אחד לא קרא לא לתת כניסה למתנחלים, זו המצאה שלך. מדהים כמה העובדות הכתובות אינן משנות לך את המציאות המומצאת שלך.
מדובר בעמנואל.
עמנואל, סתם בשביל הידע הכללי, אינו מתגורר בהתנחלות.
סגנונו בהמי, הוא מסית, מתלהם, והכל בשם השם , שבטח לא סולח לו.
עמנואל, על התנהלותו האגרסיבית, אינו רצוי כאן, לפחות לפי דעתם של מס' לא מבוטל של אנשים. חלק שותקים כי אינם רוצים להעיר את השד וחושבים שככה יפתרו ממנו ומהשתלחויותיו ואמירותיו הגזעניות.
פלוני_אלמונית*

עמנוא ל

ממש לא באותו להט. (שוב- אני מוכנה להדגים).
על כל דוגמא שלך אני אביא דוגמא מהצד השני (וכבר דשו כאן ב{{}}קיצוניות באופן טבעי).

אתה לא ליגיטימי ואני לא אקנה את התוצרת שלך, אתה רשע שמתעלל בערבים
לא ראיתי בשום מקום ניסוח כזה.
אני לא שולל לגיטימציה מאף אדם, ואני לא חושב את רוב המתנחלים כאן או בכלל לרשעים.
לעומת זאת, יש מעשים שאינם לגיטימיים, ואם התוצרת שלך היא פרי מעשה כזה אני לא אקנה אותה.

בלי קשר ישיר, אם ידוע לי על אדם מסוים שהוא באמת רשע (מתעלל בילדיו או בילדי אחרים, למשל) אני לא אקנה את התוצרת שלו גם אם הוא יגור בארץ, והייתי מקווה (תקוות שוא, מן הסתם) שגם את תעשי כמוני.

דבר אחרון: אם את מסכימה לדברים של עמנוא ל, מה את עושה כאן? האם באמת חבורת חולי נפש כמונו הם האנשים איתם את רוצה לדון על גידול ילדיך, על הלידות שלך, ועל אורח החיים שלך? (זה יצא לי קצת מקנטר, אבל אני באמת לא מבין)
פלוני_אלמונית*

עמנוא ל

התגובה האחרונה היא ממני.
[בר עדש]
פשוט_אלון*
הצטרפות: 07 פברואר 2005, 20:38
דף אישי: הדף האישי של פשוט_אלון*

עמנוא ל

שליחה על ידי פשוט_אלון* »

יש כאן ימנים אחרים מלבד עמנואל. הם לא "זכו" לקבל תגובות כאלה, ואף אחד לא רוצה שהם יעזבו. זה לא קשור לדעה הפוליטית.
_אז זהו שזה כן קשור.
..הימנים שלא זכו לקבל תגובות כמו עמנוא ל פשוט מפחדים להביע כאן את דעותיהם. לא, לא דעות "קיצוניות" ולא גירוש ערבים אלא למשל את העמדה שאומרת כי יש להלחם בחזרה במי שיורה עליך טילים... או למשל הדעה כי ההתישבות החוקית ביהודה ושומרון מחזקת את המדינה, או למשל הדעה כי הגירוש מגוש קטיף הוא עוול נורא ורשעות גדולה מצד אלה שתמכו בגירוש אזרחים שומרי חוק (בין אם השמאל מזדהה עם החוק ובין אם לא) מבתיהם כשאין שום חלופה הולמת בשבילם לחיים במקומות אחרים...
ראיתם את דף השלג- כל חטאה של מישהי שגורשה בבושת פנים מהאתר היה מגוריה בגוש עציון! היא לא התעללה בערבים, לא גזלה קרקעות, לא כרתה עצי זית- היא פשוט הייתה "מתנחלת" וכמה אנשים כאן לא יכלו לסבול את העובדה הזאת אז הם פשוט עשו לה דה ליגיטימציה עד שהיא לא יכלה לשאת זאת.
זה גורם לרב הימנים כאן להסתתר ולא להביע את דעותיהם הפוליטיות ולחשוב שאפשר להפריד- הם פעילים בכל מיני נושאים חוץ מפוליטיקה כי יש כאן לובי שמאלני חזק ואלים ביותר (אני יכולה להביא המון דוגמאות ספציפיות) שכל מי שלא חושב כמוהו- פשוט לא ליגיטימי מבחינתו והם לא נוהגים לשתוק- הם מגיעים אפילו לתמונות שלג בגוש עציון ומפגשי החלפת זרעים בתקוע, למרות שאיש לא קרא להם ומביעים את עמדותיהם השמלאניות ללא שום קשר למה שהתכוון לעשות פותח הדף. כל איזכור של מגורים מעבר ל"קו הירוק" מקפיץ אותם גורם להם להתנהג באלימות.
דווקא חשוב לעורר את הנושא הזה של סובלנות לדעות פוליטיות שונות- זה לא ממש הוגן שיש כאלה שיכולים לדבר חופשי (גם בצורה אלימה מאד) ולהיות מקובלים ויש כאלה שאסור להם לומר איפה הם גרים כדי לא להפוך למושא להתקפות אישיות.
אגב- גם אני חושבת שיפה נפש מהשמורה? וכל השאר כאן זה אותה אישיות בשמות שונים..._
עדי_ל*
הצטרפות: 06 ספטמבר 2004, 01:58
דף אישי: הדף האישי של עדי_ל*

עמנוא ל

שליחה על ידי עדי_ל* »

אני מציעה לך פשוט אלון לבדוק את ממצאיך ה"מדעיים" לפני שאתה מפיץ שמועות.
תשאל אותה לפני שאתה, סליחה, אבל פשוט מבלבל במוח.
היא בעצמה אמרה שזה לא קשור ...ויש לה כאן כמה חברות שיודעות את הסיבות (אתה יודע, יש לאנשים חיים ועיניינים חוץ מ"באופן טבעי"....)
אז חבל שתטעה אנשים כי זה מסתדר לך עם מה שאתה רוצה נורא להוכיח כאן.
אתה מוזמן לחפש סיפורים אחרים להוכחת טענתך, על סילוקם של מתנחלים.
אה, גם העובדה שנכתבה כאן למעלה שעמנואל אינו מתנחל, לא מבלבלת לך את התיאוריות ה"מוצקות" :-)
תמשיך לשמח אנשים במוסיקה ...
ותהיה מעט יותר מדויק , גם בשיא הלהט והתשוקה להיות נורא צודק וקורבן ולא אלים
(לאלימות פנים רבות - ניתן להיות אלים ביותר ב"נחמדות" והגשת עובדות מוטעות תוך התעלמות מודעת ומכוונת מהאמת. דוגמא: יש כאן לא מעט בעלי דיעות ימניות, כולל ימניות קיצוניות, ומעולם לא הציעו להם להניח לאנשים לנפשם. לעמנואל כן. כנראה שיש כאן מי שמרגישים צורך בכך בעקבות מעלליו ואותך זה לא ממש מעניין מדוע. זוהי אנושיות ואובייקטיביות ראוייות לשמן :-) )
פלוני_אלמונית*

עמנוא ל

אף אחד לא קרא לא לתת כניסה למתנחלים, זו המצאה שלך. מדהים כמה העובדות הכתובות אינן משנות לך את המציאות המומצאת שלך.
המציאות המומצאת היא שלך ולא שלי. אם את רוצה שיכבדו את דעותיך, את חייבת לקרוא בתגובה לא רק את מה שנוח לך. לא אמרתי שמישהו קרא- אני רק טוענת שזו דו פרצופיות מצד כמה אנשים שחושבים ש"מתנחלים" הם לא ליגיטימיים להיות חלק מ"אתר חופשי ופתוח לכל". למשל, אם הייתי רואה כאן פעילים ניאו נציים "מרביצים את תורתם"- או שלא הייתי יותר נכנסת לאתר, או שהייתי קוראת לסלק אותם- לא הייתי מוכנה להיות חלק מקהילה שהם חלק ממנה. אני יכולה לתת שמות של אנשים אלה שמחרימים את תוצרתם של "מתנחלים" ולא מסוגלים לנהל עמם דיון ללא אלימות (מעדיפה בלי שמות כדי שהדיון יהיה ענייני, אבל אם צריך הוכחות, אז יש הוכחות)
_עמנואל, סתם בשביל הידע הכללי, אינו מתגורר בהתנחלות.
סגנונו בהמי, הוא מסית, מתלהם, והכל בשם השם , שבטח לא סולח לו.
עמנואל, על התנהלותו האגרסיבית, אינו רצוי כאן, לפחות לפי דעתם של מס' לא מבוטל של אנשים. חלק שותקים כי אינם רוצים להעיר את השד וחושבים שככה יפתרו ממנו ומהשתלחויותיו ואמירותיו הגזעניות._
סגנונו הוא השתקפות מדוייקת של של כמה מאנשי שמאל באתר- למה הם אף פעם לא מועמדים לגירוש בשל כך?

לא ראיתי בשום מקום ניסוח כזה.
אתה צודק- הניסוח הוא שלי, אבל הוא מתמצת דעה מקובלת באתר שלא מקוממת אף אחד- מאוחר יותר אצטט במדוייק את הדעות אם זה מעניין אותך באמת.
_אני לא שולל לגיטימציה מאף אדם, ואני לא חושב את רוב המתנחלים כאן או בכלל לרשעים.
לעומת זאת, יש מעשים שאינם לגיטימיים, ואם התוצרת שלך היא פרי מעשה כזה אני לא אקנה אותה._
זה באמת יפה מצדך (בלי ציניות) שאתה לא חושב שרב המתנחלים הם רשעים- לא כולם חושבים כמוך. אני לא חושבת שאני עושה משהו לא ליגיטימי- מה לדעתך הוא מעשה לא ליגיטימי? (באמת מעניין אותי לדעת)
בלי קשר ישיר, אם ידוע לי על אדם מסוים שהוא באמת רשע (מתעלל בילדיו או בילדי אחרים, למשל) אני לא אקנה את התוצרת שלו גם אם הוא יגור בארץ, והייתי מקווה (תקוות שוא, מן הסתם) שגם את תעשי כמוני.
הערת הסוגריים היא מרושעת- אתה לא מכיר אותי, על סמך מה אתה אומר את זה?
חוץ מזה אני מסכימה, גם אני לא אקנה מאנשים שמעשיהם לא ליגיטימיים בעיני.
דבר אחרון: אם את מסכימה לדברים של עמנוא ל, מה את עושה כאן? האם באמת חבורת חולי נפש כמונו הם האנשים איתם את רוצה לדון על גידול ילדיך, על הלידות שלך, ועל אורח החיים שלך? (זה יצא לי קצת מקנטר, אבל אני באמת לא מבין)
יצא לך הרבה מקנטר, אבל אל דאגה- לא נעלבתי (-:
אני לא מסכימה לכל דבריו של עמנואל ולא חושבת שכל השמאלנים כאן הם חבורה של חולי נפש ( אגב, לא כולם כאן שמאלנים...) מה שמפריע לי זה שכשאנשי שמאל "מגינים בלהט על האידיאולוגיה שלהם" ונסחפים לאלימות מילולית זה עובר וכשעמנוא ל עושה את אותו הדבר רק מהצד השני- הוא זוכה לגינוי קולקטיבי. אני מסכימה שכשיש כתיבה לא מכבדת זה מקומם וצריך להגיב- אבל מכאן ועד לגרש מהאתר? זו הגזמה!
ובאמת לא עם כל אחד כאן הייתי רוצה לדון כאן על כל הדברים שהזכרת- אבל עם הרב כן. אני באמת מעריכה את רב תושבי האתר (כן, כן- גם השמאלנים, אין לי בעיה אתם (-: ) כל עוד הם נוהגים כלפי בצורה מכבדת ובאמת פתוחים לקבל את השונה מהם, לא להסכים- לקבל.
פלוני_אלמונית*

עמנוא ל

_אני מציעה לך פשוט אלון לבדוק את ממצאיך ה"מדעיים" לפני שאתה מפיץ שמועות.
תשאל אותה לפני שאתה, סליחה, אבל פשוט מבלבל במוח._
לגמרי במקרה יצא לי לדבר אתה ממש לפני שפרשה- היא באמת פרשה מסיבותיה אבל את בהחלט היית הקטליזטור, כך לדבריה! אז כדאי שגם את תבדקי דבר או שניים לפני שאת מתפרצת!
אה, גם העובדה שנכתבה כאן למעלה שעמנואל אינו מתנחל, לא מבלבלת לך את התיאוריות ה"מוצקות"
מה הקשר? תוכן התגובה מתיחס לאנשים ימניים ומתנחלים שלא "זוכים" לגינוי כמו עמנואל כי הם פשוט מפחדים להביע את דעותיהם בניגוד אליו.
תמשיך לשמח אנשים במוסיקה ...
הערה לא קשורה ומרושעת ביותר!
ותהיה מעט יותר מדויק , גם בשיא הלהט והתשוקה להיות נורא צודק וקורבן ולא אלים
...it takes one to know one
פשוט_אלון*

עמנוא ל

אני מציעה לך פשוט אלון לבדוק את ממצאיך ה"מדעיים" לפני שאתה מפיץ שמועות.
אני מציע לך גם לבדוק את ממצאיך, זה אמנם לא היה הקסאם שפגע ישר בבניין והוריד אותו בבום אחד, אבל זאת הייתה אבן מס' שלושים שפגעה כמו האחרות לפניה, הקש ששבר את גב הגמל.
עדי_ל*

עמנוא ל

שליחה על ידי עדי_ל* »

פלונית, בואי ממי, בשמך המלא, לדיאלוג.
או שלא...
והישארי כ"כ יודעת , הכל, וגם את סיבותיה של ציפציף לעזיבה.
בולשיט. אפשר לכתוב הכל בשם בדוי.
הההההההההההההההההההההההההכל.
אה, ובקשר להערה ה"מרושעת" - דווקא אתמול נהניתי שם מכמה קטעים מוסיקליים, את מוזמנת. תנשמי עמוק ותצללי למחוזות יותר נעימים מאלו שמגיש בעל הבית בו דורכות כפות רגלינו.
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

עמנוא ל

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

יש כאן ימנים אחרים מלבד עמנואל. הם לא "זכו" לקבל תגובות כאלה, ואף אחד לא רוצה שהם יעזבו. זה לא קשור לדעה הפוליטית
אז למה זה כן קשור?
עדי_ל*

עמנוא ל

שליחה על ידי עדי_ל* »

אני מציע לך גם לבדוק את ממצאיך
בדקתי, אלון, תודה על הצעתך.
אני חושבת שמי שהיה כאן בדיאלוג עם המדוברת... משלושתנו - זו אני.
אז שאו ברכה, חפשו סיפורי קורבנות טובים יותר ומדוייקים יותר.
ולא על חשבון מישהי שכפי שכתבת היא באמת פרשה מסיבותיה
ותנו לה קרדיט שזה לא בגלל עיניני שלג דאשתקד.
לכו לרכב על גבו של מישהו אחר . היא לא היתה שמחה בזה.
אורי_יורמן*

עמנוא ל

לפי דעתי, אבל זאת רק דעתי, הסיבה שאנשים רוצים את עמנואל בחוץ היא שילוב של:
  • הוא ימני בדעותיו (יש שיגידו מאוד ימני)
  • הוא לא יושב בשקט. הוא ימני שגם פותח על כך דפים באתר ומביע את דעותיו. "חטאו" מסתכם בקצת יותר מדעותיו או מקום מגוריו
  • הסגנון שלו לפעמים לא ממש נעים. לדעתי זה באופן מסויים גם בגלל שתוקפים אותו כלכך (יחס גורר יחס)
אשמח אם השואפים להעיף את עמנואל מהאתר ינמקו.
פלוני*
הצטרפות: 14 נובמבר 2001, 21:52

עמנוא ל

שליחה על ידי פלוני* »

אורי, נגמרה לך העבודה בלסנגר על אופק ?
פשוט_אלון*

עמנוא ל

מי שהיה כאן בדיאלוג עם המדוברת
אני מכיר את ציפ ציף יותר ממך, וגם את הדיאלוג שלכם קראתי,
לא יודע אם זאת את ספיציפית הקש האחרון ששבר (וזה לא מעניין אותי)
אבל את חושבת שאין שום קשר בין הדיאלוג ההוא לעזיבה שלה?? הרי זה כל כך ברור,
הנה דברי פלוני אלמונית את בהחלט היית הקטליזטור, כך לדבריה!
והיא עזבה בדיוק אחרי הדברים בדיון, אז זה ברור שזה הקש ששבר את הגב, אם היא חשבה לעזוב לא לעזוב זה סגר את הפינה.
אז אני פשוט מבלבל במוח
פלוני אלמונית שקרנית.
את יודעת.
הילה_ב*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2005, 00:34
דף אישי: הדף האישי של הילה_ב*

עמנוא ל

שליחה על ידי הילה_ב* »

פשוט הזוי מה שהולך כאן... אני יושבת ערב ערב כמעט ובודקת מה חדש כבר כמה שנים, וכבר נתקלתי לא פעם בויכוחים ובמקרים שטיפסו למישהו על החיים אבל ככה לא היה דבר דומה אפילו!
אני חושבת שאם המקום הזה נהיה כזה שמישהו חושב שיש לו בכלל הזכות לומר למישהו ללכת אז ביום שתעזוב עמנואל תודיע לי גם אני מצטרפת.
אני פועלת ותורמת בשקט שבוע שבוע לעניי עירי ואני יודעת איזה מצב עגום יש בארץ! כשאני רואה את מלאכתה הנמרצת של... אני כל פעם מחדש מתהפכת ובא לי להתפוצץ ממש!
אבל אני לא עושה זאת. אם קם מישהו ואומר משהו ומעיז לא "להתפלן" אני מורידה בפניו את הכובע.
עם כל זאת שתמיד מתחשק לי להגיב פה ושם ואני מתאפקת מימי לא עלה אפילו הרעיון לסלק מכאן מישהו (מזכיר לי חרם של ילדים רשעים ביסודי...)
יש כאן מספיק מקום לכולם (אני כך סבורה) ואם לא אז קדימה בואו נסנן את כל הזרמים ה"חדשים" שנוספו לכאן.
כשאני דיברתי לפני כמה שנים עם חדוה והיא הזמינה אותי לפארק הירדן היא אמרה מי שמרגיש שייך שייך האתר בנוי בצורה חופשית שכל אחד ייקח מה שהוא רוצה ומה שלא מתאים לו שיתעלם או ישתוק!
אני חושבת שעוד לא יצא לי להגיב כך אי פעם אבל אני ממש בשוק מההתנהגות הזו ומרגישה שאם אני לא אגיב אני חלק מזה.
נהלל_במעגל*
הצטרפות: 04 מרץ 2008, 18:05
דף אישי: הדף האישי של נהלל_במעגל*

עמנוא ל

שליחה על ידי נהלל_במעגל* »

אורי, אני בהחלט מצטרפת לדברייך ומחזקת אותם.

_הוא ימני בדעותיו (יש שיגידו מאוד ימני)
הוא לא יושב בשקט. הוא ימני שגם פותח על כך דפים באתר ומביע את דעותיו. "חטאו" מסתכם בקצת יותר מדעותיו או מקום מגוריו
הסגנון שלו לפעמים לא ממש נעים. לדעתי זה באופן מסויים גם בגלל שתוקפים אותו כלכך (יחס גורר יחס)
אשמח אם השואפים להעיף את עמנואל מהאתר ינמקו._

לפעמים נדמה,שפה באתר, ממש כמו בעמנו אנו בו אנו יושבים, שיש מין שתיקה כזו של הימין הגדול והדומם.(אף על פי שנראה לי שאנשים לא באו לפה בשביל הפוליטיקה). ללא ספק, ואני יכולה להעיד גם על עצמי, שאני ימנית בדעותיי, שהבעת דעה מתפרצת ונועזת כזו כמו של עמנואל היא זרה באזורנו, ובעיניי- נחוצה מאוד.
זה כנראה זר וקשה מנשוא לחלק מהאנשים פה, שטיפוס כמו עמנואל, כל כך בא לידי ביטוי, נחרץ, לא משתמע לשתי פנים ובולט ב"באופן" מאוד.
דרך אגב, זה גם לא חדש בכלל שסובלנות אמיתית, וקבלה של האחר כ מ ו ש ה ו א מאפיינת יותר את הימין. אולי אני עושה פה עוול לכמה אנשים, אבל עדיין לא קראתי על אף אחד שרוצה למשל לסלק מהאתר את עדי ל, שבעיניי היא שמאל קיצוני, קיצוני ביותר.
השפה חשובה, אין ספק אבל, כולם מוזמנים!
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

עמנוא ל

שליחה על ידי פלונית* »

שסובלנות אמיתית

כן, אין ספק שעמנואל הוא הסובלנות האמיתית בשיא יופיה. כלומר, סובלנות לכל מי שהוא לא שמאלן חלוש נפש, פליט סודני או חלילה ערבי.
עדי_ל*

עמנוא ל

שליחה על ידי עדי_ל* »

קבלה של האחר כ מ ו ש ה ו א מאפיינת יותר את הימין.
גדול :-)
זה ידוע שהגדרת הימין היא קבלת האחר, הזר, הנוכרי וכו'...
גדול.
נהללית מעגלית, את מוכיחה ידע מרשים ובהחלט משעשעת.
עדי ל, שבעיניי היא שמאל קיצוני, קיצוני ביותר.
נו, מזמן לא פירגנו לי ככה.תודה על המחמאה. באמת. מכל הלב.
והסקרנות אוכלת אותי : מה זה שמאל קיצוני, קיצוני ביותר?
(היום הכנתי רסק ירוק - מתפוז, אגס, פפאיה, בננה, גדילן, סירפד, סלרי ,פטרוזיליה:
זה קיצוני?
גם בן זוגי והפעוט שתו ממנו - זה קיצוני?
אח"כ הלכתי לעמל יומי, ובהמשך העברתי שאריות מזון לכמה עשרות פליטים - זה קיצוני?
ניקיתי את הסטודיו לקראת סדנא של קליעת סלים משקיות, אקולוגיה כזה... - זה קיצוני?
הנקתי את הפעוט בין לבין - זה בטוח קיצוני, את יודעת - הוא אוטוטו שנתיים...
עירבבתי את תכולת מיכל הקומפוסט שהצבנו ברחוב העירוני שלנו לרווחת שכנינו - זה ממש מעשה קיצוני, בתל אביב, עיר של מתהוללים...
המשכתי לקלוע מעט את הסל ממחטי האורן - מה דעתך על זה ?
אני אשתדל לבחון כל צעד שלי, בעזרתך האדיבה, מצפה להארותייך)
פלוני_אלמונית*

עמנוא ל

עוד משהו קטן- עדי_ למה באת? הרי לא הזכרתי את שמך- היו עוד רבות בדף ההוא שגינו את ציף ציף ... היא עזבה (בין השאר) בגלל ההתנהלות הכללית הדוחה בדף השלג ולא רק בגללך. יש משפט כזה "על ראש הגנב בוער הכובע", נדמה לי.
עוד משהו קטנטן- עדי ממי, לא בא לי להזדהות כשיש לי עסק עם טיפוסים כמוך...
אין לי את האומץ שיש לעמנוא ל ואת החוסן שלו מול כל התגובות האוינות. צר לי.
כש ציף ציף העזה רק לרמוז שאת שקרנית, את נוראאאאא התעצבנת, אז מה את חושבת על מי שמאשים אחר בשקר בלי שום הוכחות?
אגב, אני נהנית מאד בדף של אלון אבל מעניין איך היית מגיבה אם מישהו שלא היה מסכים אתך בדיון היה אומר לך- לכי ותמשיכי לטפל בפליטים?
עדי_ל*

עמנוא ל

שליחה על ידי עדי_ל* »

עדי ממי, לא בא לי להזדהות כשיש לי עסק עם טיפוסים כמוך...
נסי אותי, כפרה, תרימי טלפון, אולי תופתעי? (בטח לא בא לך להיות מופתעת, שלא יהיו לך , חס וחלילה, מילים טובות לומר עלי... יהרוס את הקטע)
לילה טוב. הולכת לישון עם הכובע. הוא לא בוער :-)
נהלל_במעגל*

עמנוא ל

עדי ל היקרה! אין לי עניין וגם לא רצון לתת לך נקודות או הערכות במילים על פועלך היום יומי ואני גם קצת לא מהמתקוטטים. כפי שבטח תיארת לעצמך בביטוי "שמאל קיצוני" אין הכוונה לקימה בבוקר, ועשיית הצרכים אחר הצהריים, בזה אנחנו לא נבדלים, כל בני האנוש.

"שמאל קיצוני" בעיני הוא מי שתומך (ואשתמש בלשון עדינה) בפינוי יהודים מביתם וקורה לזה "פינוי" ולפינוי ערבי מביתם הוא קורא - טרנספר. (פתחי מילון וקראי. "פינוי"- תמיד בהסכמה. "גירוש"- בהתנגדות המגורש ותוך כדי הפעלת כוח. לכן תאמר-"הגירוש מגוש קטיף" לא לשם הבעת דעה, אלא לשם אמירת בדיוק מה שהיה שם.
"שמאל קיצוני"- בעיניי הוא מי שמתייחס להיסטוריה כאילו החלה בשנת 1967, ומקפיד לקרוא לשטחים "כבושים"אף על פי שזה די ברור שעם ישראל איננו כובש במכורתו. (בן זוגי האהוב, שדעותינו שונות, תמיד אומר שגם אם ניתן את השטחים בהסכם שלום, אי אפשר יהיה לומר שאנחנו "מחזירים" להם את יו"ש כי אם, אנו, נותנים להם את יו"ש, סימנטיקה חשובה.) יהודה ושומרון מעולםלא היו שייכים לישות, או עם, או חברה הקרויה- פלשתינאית. ואף על פי שאני מקבלת שגם עמים נולדים ביום אחד, אין ספק שאלו לא שטחים כבושים. סבי נולד בחברון, והסכימי עימי נא שחברון אין בה ולו אבן אחת קטנה שנכבשה ע"י העם היהודי.(היא אפילו נקנתה בכסף!)
"שמאל קיצוני" בעיניי הוא מישהו שישר פוטר את דברי חברו, באומרו לו,"טוב בסדר, אז נכון שזוהיא ארץ האבות וכו וכו, אבל צריך להגיע לפשרה"
נוכל להגיע לפשרה רק כאשר בספרים של כיתות א' ברשות הפלשתינית, יהיה כתוב בין היתר שיהודים חיים בארץ ישראל כבר 4000 שנה ויש להם זכות קיום בארץ הזו, בדיוק כמו לנו(הילדים הפלשתינאים). ואם את רוצה לרדת ממש לפרטים, אז במאה שנים הקרובות אני לא צופה כאן שקט
.ייתכן ותחשבי שזה בגלל אנשים כמוני (דעה ידועה) אבל את דעתך ניסינו כבר ב"פינוי" מגוש קטיף וזה לא ממש הועיל, בלשון המעטה.

ובכן מה זה שמאל לא קיצוני? אדם שיודע לקרוא נכוחה את המציאות ולהבין שהדרך שדבק בה לא יצאה אל הפועל, או במילים אחרות,כשלה.
אם אני הייתי מאמינה שיש לי פרטנר הייתי מוכנה להגיע לפשרות מסויימות גם בעיר הולדתו של סבי.

ואני עדיין חושבת שבימין יש יותר סובלנות לאחר מאשר השמאל, סובלנות שלא רק נמדדת בהגשת סיוע לפליט, שהגיע פתאום וזקוק לכסות ולאוכל, סובלנות נמדדת גם באורח נשימה שיש לך כשאתה חי עם מישהו שהוא שונה ממך בתכלית, ואז מבחן הסובלנות נמדד. פליטים באו, פליטים ילכו. אני מתארת לעצמי שאם ירצו לאכלס 100 משפחות של 500 איש אריתראים, פליטי אבטלה בדיזינגוף, אז לא כולם יהיו קוצי מוצי כמו שהם עכשיו, כי אז כבר צריך לחיות איתם על אמת ולהתמודד עם התופעה. יהודים רבים חיים ביו"ש בשכנות עם ערבים ולמרות נסיונות של אנרכיסטים למינהם לשבור סטטוס זה (ראי בעיר חברון) עדיין הם חיים זה לצד זה.

זה ידוע שהגדרת הימין היא קבלת האחר, הזר, הנוכרי וכו'...
אינני עוסקת בהגדרות כל כך אבל לשם ההערה,
רוב אנשי השמאל שאני מכירה, ישכבו על הגדר לפני שערבי יעבור לגור בשכונתם.
חשבי על זה, עדי ל !
יש משהו בדבריי, לא?
ודרך אגב- נהללית מעגלית היא לא דתייה ולא כיפה סרוגה ולא מעדות המזרח. בכוונה לקחתי טיפוסים "ימניים".
אני בת לשושלת של ימניות חילונית שורשית.
עדי_ל*

עמנוא ל

שליחה על ידי עדי_ל* »

רוב אנשי השמאל שאני מכירה, ישכבו על הגדר לפני שערבי יעבור לגור בשכונתם
ולזה את קוראה שאינך עוסקת בהגדרות?
מאיפה אנשי השמאל הללו, שאת מכירה?
מי הגדיר אותם "שמאל" ? את?
הגדרת שמאל/ימין היום הינה מאוד לא מורכבת. זהו שורש הבעיה ממנה נובעת גם ההתייחסות שלך . לא כל מי שבעד פינוי השטחים (ואכן לא גירוש) הינו שמאלני, אם את מבינה למה אני מתכוונת.
יפה_נפש_מהשמורה*
הצטרפות: 05 מרץ 2008, 05:59

עמנוא ל

שליחה על ידי יפה_נפש_מהשמורה* »

עברתי על התגובות שבעקבות תגובתי שלי, זאת עם כבשים הרועות בשמורה, ופגשתי כמה שטוענים שאני ציטטתי את עצמי. 3 ליתר דיוק. עברו כבר כעשר דקות מאז ואני עדיין שוקל ביני לבין עצמי האם אני נעלב, כועס, או מפנה את הגב בזלזול... אז עכשיו אצטט את עצמי, תוך התמקדות בעיקר :

לא לירות בחיות בשמורה

זהו המסר המרכזי. עזבו אותכם שמאל-ימין...
בין היתר מטריד אותי שעמנואל קורא לי ולחברי חולי נפש , או לוקים בנפשם , לא זוכר את הנוסח המדוייק.

אני אמנם איש שמזדהה עם ערכים שבאופן היסטורי נחשבים כשמאל (שיוויון מול החוק, שיוויון חלוקתי, זכויות אדם, המושג "כל אדם באשר הוא אדם"...), אך אני לא קורא לאנשי הימין בין אם בסוגיית השטחים/יו"ש או בזירה הכלכלית חולי נפש.
אני יותר מתחבר לגישה המקשרת עמדה פוליטית עם אינטרסים מאשר ללקויות נפשיות כאלו ואחרות.
בעיני, חלק מהמתנחלים הינם מתנחלים לא מפאת עומק אידאולוגי או אמוני אלא פשוט כי זה היה דיל טוב. אפילו אימי שהיתה שמאל-רדיקלית שקלה פעם לעבור לשומרון כדי לשפר את רמת הדיור... היא היתה מוכנה לבלוע את הצפרדע (יש מרגיעון כזה "עדיף לבלוע צפרדעים מדי פעם מאשר להיות חסידה").
לפי הבנתי, כל שאר המאפיינים המקובלים בהגדרה של שמאל וימין נובעים מאותם ערכים שציינתי למעלה: שיוויון כלכלי, הפרדת הדת מהמדינה, פתרון סכסוכים במשא ומתן במקום במלחמה, איכות הסביבה...
כך שאם אחזור לבקשה שלי אל עמנואל, ואנסה לנסח אותה מחדש, זה יראה בערך כך:

עמנואל. זכותך המלאה להיות איש ימין. יהודי מאמין. אך ... אני לא חושב שזכותך זו מקנה לך זכות לקרוא לי חולה נפש . לגבי שאר דבריך לאורך ולרוחב הדפים לא אתייחס, מפאת חטא הקריאה השטחית. תודה על תשומת הלב.
פלוני_אלמונית*

עמנוא ל

_בלי קשר ישיר, אם ידוע לי על אדם מסוים שהוא באמת רשע (מתעלל בילדיו או בילדי אחרים, למשל) אני לא אקנה את התוצרת שלו גם אם הוא יגור בארץ, והייתי מקווה (תקוות שוא, מן הסתם) שגם את תעשי כמוני.
הערת הסוגריים היא מרושעת- אתה לא מכיר אותי, על סמך מה אתה אומר את זה?_
אני הנחתי שהדעות שלך מתיישרות עם אלו של רוב הימנים באתר. אם טעיתי אני מתנצל.
התכוונתי כמובן לאברי רן, שהימנים שהתייחסו אליו כאן גילו סלחנות תמוהה (מן הסתם הוא לא היה מקבל יחס כזה אם הוא היה מתעלל בילדים יהודים, או אם הוא היה פלסטיני. לא כל שכן אם הוא היה פלסטיני המתעלל ביהודים...)

מה לדעתך הוא מעשה לא ליגיטימי?
לבחור מקום מגורים או אורח חיים אשר כתוצאה ישירה ממנו יפגעו אנשים, וביחוד אנשים החלשים ממך.

מה שמפריע לי זה שכשאנשי שמאל "מגינים בלהט על האידיאולוגיה שלהם" ונסחפים לאלימות מילולית זה עובר
יש הבדל בין לגנות מעשים בצורה חריפה (דבר שנעשה כאן גם בהקשרים אחרים. לדוגמא: נר בטוסיק זו התעללות) לבין לגנות או לתקוף בני אדם. בהחלט יש לגנות (ולמחוק, מבחינתי) מקרים בהם יש תקיפה אישית של אדם או אנשים מסוימים. אני לא מכיר עוד אנשים (ימנים או שמאלנים) המתבאים כאן באופן כזה חוץ מעמנואל.
אורי_יורמן*

עמנוא ל

אורי, נגמרה לך העבודה בלסנגר על אופק ?
פלוני,
תסלח לי, אבל זאת אחת ההודעות הכי רדודות שקראתי באתר אי פעם.
יש לך איזה טיעון של ממש לכתוב על הנושא (שהוא, אגב, עמנואל)?
גם*
הצטרפות: 02 יוני 2005, 09:07

עמנוא ל

שליחה על ידי גם* »

אני לא מכיר עוד אנשים (ימנים או שמאלנים) המתבאים כאן באופן כזה חוץ מעמנואל.
גם אני לא. וראיתי הרבה ביקורת על אופן ההתבטאות שלו גם מכאלו שמגדירים עצמם ימניים. הביקורת על דרך ההתבטאות שלו, היא לא ממקום פוליטי, אלא אנושי.
פשוט_אלון*

עמנוא ל

אברי רן ?
התקשורת השמאלנית הסופר-מתרינית רודפת הרייטינג עשתה לו משפט תקשורתי, והמשטרה עשתה לו משפט משטרתי,
בבית המשפט Show]יצא חלק Article[/po].asp?DynamicContentID=1081&MenuID=736&ThreadID=1014018
בעקבות החלטה של שופטת שביקרה חריפות את המשטרה על כי, למעשה, ניהלה חקירה בעייתית שמטרתה הייתה להפליל את רן.

_במהלך המשפט התבהרה מציאות הפוכה מזו שהוצגה לאורך כל עשרת החודשים האחרונים על ידי המשטרה והפרקליטות. בדיון בתאריך 1 בדצמבר 2005, הציג סנגורו של רן, עו"ד בנציון קבלר, סרט שהופק על ידי כתבים צרפתים אשר צולם בחודש נובמבר, ובו ראיונות עם שני הערבים שטענו כי הותקפו על ידי רן ואנשיו באותו יום. בסרט סיפרו השניים כי פעילי שמאל קיצוני מישראל ומחו"ל חילקו לתושבי יאנון והכפרים בסמוכים תמונות של אברי רן ושל עובדיו וביקשו מהם ליצור פרובוקציות נגדם ולהגיש נגדם תלונות במשטרה. בעדותו במשפט, ובהתאם לדברים שאמר בסרט שהוצג, הודה אבו-האניה כי בליווי אנשי שמאל פלשו תושבים מיאנון לשדה של רן באופן קבוע, במטרה להרוס את יבולו.
כשעומת אבו-האניה על דבריו בסרט, הוא הודה כי לא רק שרן לא הרביץ לו אלא "אני קיבלתי הנחיה שבכל מקום שאברי בסביבה צריך לנפח את העניין ולסבך את אברי"._

מפרוטוקול המשפט של רן, כמו גם מפסק הדין של השופטת בכור, עולה תמונה הפוכה: פעילי שמאל קיצוניים ביחד עם ערביים מקומיים ובגיבוי המשטרה והתביעה, יצרו פרובוקציות במגמה להפליל את רן על לא עוול בכפו. ובמקרה הזה, אכן הם הצליחו להביא לכליאתו של רן במשך חמישה חודשים ולהרחקתו ממשפחתו ומאדמותיו במשך עשרה חודשים.
אורי_יורמן*

עמנוא ל

גם אני לא. וראיתי הרבה ביקורת על אופן ההתבטאות שלו גם מכאלו שמגדירים עצמם ימניים. הביקורת על דרך ההתבטאות שלו, היא לא ממקום פוליטי, אלא אנושי.
קצת קשה להיות נעים הליכות במצבו.
אני מזכיר לך שכל פעם שהוא מדבר זה גורר אחר כך אלף תגובות מעליבות
יפה_נפש_מהשמורה*
הצטרפות: 05 מרץ 2008, 05:59

עמנוא ל

שליחה על ידי יפה_נפש_מהשמורה* »

אני מזכיר לך שכל פעם שהוא מדבר זה גורר אחר כך אלף תגובות מעליבות

זו בדיוק הבעייה : הצירוף מקרים המוזר הזה שכל התבטאות שלו מעוררת תגובות נזעמות... יש לי חבר שכל פעם שאני מקלל אותו, הוא מרביץ לי. אני כזה מסכן... אני שוקל לפתוח על כך דף תמיכה ...
חושבת_ככה*
הצטרפות: 07 מרץ 2008, 18:26

עמנוא ל

שליחה על ידי חושבת_ככה* »

עמנואל. זכותך המלאה להיות איש ימין. יהודי מאמין. אך ... אני לא חושב שזכותך זו מקנה לך זכות לקרוא לי חולה נפש . לגבי שאר דבריך לאורך ולרוחב הדפים לא אתייחס, מפאת חטא הקריאה השטחית. תודה על תשומת הלב.
with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

עמנוא ל

שליחה על ידי with_passion* »

עמנואל - נוכחותך כאן מבורכת!
מנסיוני, מי משמבקשת מאחרים "להסתלק" בסוף מסתלקת בעצמה בין כה וכה, אולי לא עכשיו - אבל מתישהו כשיהיה לה "קשה מספיק" - זה סוג של תבנית חשיבה שנובעת מחוסר רצון להתמודד.. לכן אין מה לה להתייחס להערות מסוג זה - הן באות מאנשים שאינם רואים את עצמם אחראים לדבריהם או למעשיהם.
זכור זאת כשאתה פוגש אנשים שדעותיהם מנוגדות לשלך - או שדתם או גזעם מאיימים עליך - ובבקשה אל תבקש מהם להסתלק.

ולכל אלה שנפגעו ממה שעמנואל כותב - במקום להוציא את זה עליו או לקפוץ לפתרונות של סילוק.. מרגיש הרבה יותר טוב להציף את עמנוא ל באהבה
גם*
הצטרפות: 02 יוני 2005, 09:07

עמנוא ל

שליחה על ידי גם* »

כנראה יש לו חולשת נפש והוא משליך אותה על "שמאלנים" בלי להבין שזה מושג שלא קיים בשום מקום מלבד בראשו.
ההכללות שהוא עושה מעידות עליו בלבד.
אורי_יורמן*

עמנוא ל

לפני מה שאכתוב עכשיו, אני רוצה לומר שגם אני לא אוהב כ"כ את סגנונו של עמנואל, שקורא לשמאלנים חולי נפש ועוד.
לדעתי זה נובע בעיקר עקב כך שמתייחסים אליו מאוד לא יפה כאן, אם כי אולי לא רק בגלל זה.

|עץ| |עץ|

זו בדיוק הבעייה : הצירוף מקרים המוזר הזה שכל התבטאות שלו מעוררת תגובות נזעמות... יש לי חבר שכל פעם שאני מקלל אותו, הוא מרביץ לי. אני כזה מסכן... אני שוקל לפתוח על כך דף תמיכה ...
תראה.. עד כה בכל 3 הפעמים שניסיתי לסנגר על עמנואל (גם בדפים אחרים ובעבר), אני זכיתי להעלבות אישיות.
ולכן אני שואל - מי פה המקלל ומי המרביץ? (לפי האנלוגיה שלך)
סבא*
הצטרפות: 07 מרץ 2008, 21:56

עמנוא ל

שליחה על ידי סבא* »

עמנואל, אני איתך. תשאר באתר.
כבעל דעות שמאלניות (פוליטיות וכלכליות) זכיתי לקבל ממך תארים שונים ותסמונות נפשיות שונות:

גזען נגד יהודים, שקרן, אלים באופן מילולי, מנסה להגביל את חירות הביטוי, מוחק כותבים וכתיבה (מקביל לשריפת ספרים, לא פחות!) ובעיקר והכי חשוב - חולשה נפשית ונפש רעועה שאינם מסוגלים להתעמת עם המציאות ועם עובדות אשר מביאים מולם

ניתוק מהמציאות

באנשים אטומים, קהי לב ורגש, אוטו-אנטישמים נסתרים ושונאי יהודים ובעיקר יהדות. חולשתם הנפשית מאיצה בהם לחלות פני כל כוח מאיים וכובש

תן להם הבטחה לחיים טובים למשך שבוע והם ימכרו גם את אמא שלהם, רחל.

ההבדל היחידי בין מי שרוצה רק שקט, שלווה וחיים טובים ובין בהמה, הוא רק סוג העשב.

שאלתי היא האם אתה יכול להוציא לי את האבחון בדף מסודר עם חותמת של רופא כדי שלפחות אקבל קצבה מביטוח לאומי?
עדי_ל*

עמנוא ל

שליחה על ידי עדי_ל* »

בהמשך לסבא, אלו מהמילים העדינות שנכתבו אלי/עלי (ואורי יקירי : לא, לא כתגובה לשום דבר שאמרתי/כתבתי לעמנואל. )
_מדובר בחולשת נפש. אפילו את מה שאת כותבת שחור-על-גבי-מסך היא לא מסוגלת נפשית לקלוט ולהפנים.
בעניין הזה , השמאלנים מנצחים אותנו בגדול! הם פשוט לא קולטים מה שקשה להם מבחינה נפשית להפנים.
איום על חיינו הוא משהו שקשה להפנים.
השמאלנים לא מסוגלים לחיות עם ההרגשה שכולנו מאוימים בגלל יהדותנו ואז הם נוקטים בשתי דרכים:
א. מתרחקים משורשינו היהודיים. כאילו, אם אני קוסמופוליטי ו/או לא אמול את בני ו/או אעזור לפליטים מוסלמיים, אני אוכיח לעצמי שאני נמצא מעל ולא בתוך הויכוח הדתי הבלתי פתיר.
ב. מה שיותר קל - פשוט לא קולטים מה שלא נוח לנפשם הפגיעה. אגב, מנגנון כזה נמצא אצל רוצחים בפוטנציה והוא שמאפשר להם לרצוח._

אורי יורמן
הייתי כותבת שאני מופתעת מתגובותיך, (אתה בטוח שאתה קורא את מה שעמנואל כותב ומבין מה הוא כותב שם? מאיפה אתה פועל כשאתה כ"כ משתדל לגונן עליו? )
אבל אתה יודע מה?
כבר לא (מופתעת) - מתרגלת לפגוש תגובות תלושות שלך (לטעמי, כמובן)
ושלטעמי אינן מוסיפות לך כבוד...
אבל אין ספק, לאור נחישותך, שאתה לא חושב כמוני.
זכותי להיות מאוכזבת ,
וזכותך לחשוב אחרת.
תהיה בריא (אם לסיים באמירה פולנית...)
אורי_יורמן*

עמנוא ל

עדי,
אני עוד עשוי להשתכנע בצדקתך. כבר ציינתי שאני לא חובב גדול של הסגנון שלו

ועם זאת,
לא מעוניין להגלות את עמנואל מהאתר.

נ.ב את מוזמנת לספר לי בדף הבית על תגובות תלושות שלי. מתעניין בכנות.
עדי_ל*

עמנוא ל

שליחה על ידי עדי_ל* »

_ועם זאת,
לא מעוניין להגלות את עמנואל מהאתר._

אתה בפירוש מעודד את סגנונו הבוטה. בפירוש.
אני לא מעונינת לנהל דיון על תגובותיך.
הן שלך, ואני לא אתחיל לבקר אותן כמו שלא הייתי מעונינת שננתח את שלי. אנחנו אנשים מורכבים, כולנו, וכך גם תגובותינו.
מה שהציק לי מידי, עד לכדי לכתוב לך את זה, זוהי התנהלותך המגוננת על עמנואל, אשר כותב דברים איומים !!!
לא נמשיך לצטט אותו .
חלק מהדברים כבר לא ניתנים לשיחזור, אבל שבוע שעבר הוא אפילו כתב על כך שאנשים כמוני עוד יירו בו וישימו אותו במחנות... והיו עוד פנינים.
על מי ומה אתה מגונן?
אם קראת את כל מה שכתב וכותב (הוא עוקב אחרי לכל דף בו אני כותבת , לא בהקשר אליו, ומשתלח שם ...) ואתה מגונן עליו - זה הרבה יותר מתמוה.
אם אתה לא קורא אותו באדיקות וחש צורך עז לגונן עליו, מתוקף תחושת אחריות עזה לגונן על "חלשים" : אתה מעוות את המציאות, מגונן על דברים שמוטב היה שתגנה אותם.
וכן -
אם עמנואל פועל באופן שאינו הולם את האתר (וכל מקום אחר בו בני אדם מנהלים מערכות יחסים, גם אם וירטואליות, וגם אם מורכבות ולעיתים גולשות לקולות רמים)
ומתבקש שוב ושוב שלא לנהוג בכזה חוסר כבוד, חוסר הגינות (מחק לא מעט פעמים דברים של אנשים, השחית ושיחזר באופן מעוות דפים לא שלו ועוד...)
משתלח וכותב דברים שהם ברמת הוצאת דיבה ,
ולא מפסיק ממנהגיו אלו אלא ממשיך ומגביר פעילותו (לטעמי גם בזכות אנשים כמוך שמגבים אותו ומס' אחרים פלוניים שקראו למעשיו "אומץ"... )
אז יש מצב בו הוא אינו רצוי כאן . אנושית ומערכתית.
יש כללים באתר.
אבל לא רק זה העיניין -
מעבר לחוקים וכללים,
אם כל מה שקראת מדבריו של עמנואל הוביל אותך למסקנה שהוא מתגונן, אין לו ברירה ועוד' תירוצים אחרים שכתבת,
אין לי אלא שלא להסכים איתך, להתבאס שזו העמדה בה אתה בוחר לאחוז ושזהו האיש, על דעותיו ודרכיו להביען - בו אתה בוחר לתמוך.
אכן צר לי להתבונן בזה. מודה.
כפי שאמרתי, תמוה ומאכזב.
אתרכז ברסק ירוק, ולא ברסק הדם אותו מגיש עמנואל לכל דיכפין.
מזל גדול הוא, שבודדים כאן לוגמים ממנו בהנאה.
הרוב פשוט מתעלמים מהתופעה המבישה.
קרויצפלד_יעקב*
הצטרפות: 07 מרץ 2008, 23:12

עמנוא ל

שליחה על ידי קרויצפלד_יעקב* »

אני חושב שהבעיה עם עמנואל היא הרס הויכוח הפוליטי. ויכוח יכול להתקיים את שני הצדדים מכירים בהבדלי הדעות. עמנואל מבטל את האפשרות של דיון על ידי הפיכת הדעות השונות ללא לגיטימיות. כלומר, אין כאן טענה שהדעות השמאלניות טיפשיות, מפגרות ומי שמחזיק בהן הוא אוויל משריש. עמנואל טוען שמי שמוכן לפשרה טריטוריאלית ולא חושב שצריך להכות בערבים ללא רחם,הוא שמאלני קיצוני - כינוי למחלה נפשית שתסמינה מגוונים וכוללים חולשה נפשית, שנאה עצמית, הם רוצחים בפוטנציה ובהמות. מחקר חדש מראה ששמאלנים רגישים יותר לספגת המוח - הפרה המשוגעת.
עמנוא_ל*

עמנוא ל

שליחה על ידי עמנוא_ל* »

תשובות
קודם כל סליחה מכולם שלא הספקתי לענות. הייתי ביומיים האחרונים עסוק. חוויתי "צבע אדום" בשדרות, ותוך כדי שהות שם כמעט פרחה נשמתי כאשר נודע לי על פיגוע בשכונת "קרית משה" שכונה של אנשים חזקים ויפים, משמנה וסלתה של הציבור הכתום. צילצלתי למכירי ומכרי בשכונה ושלומם תודה לאל טוב.
אתמול יום שישי זלגו עיני דמעות כמעט כל הבוקר בעת הצפייה בלוויות הנרצחים בישיבת 'מרכז הרב' ה' יקום דמם. הדם רותח והאדמה וזעקת לנקמה על מותו של כל יהודי!!!
חלק מהאחראים לרצח הזה, בעקיפין, יושבים גם כאן בינינו, באתר הזה.
יש כאן, באתר הזה, כאלה אשר תמכו בגירוש ובהבאת הטרור החמאסי לעזה, תמכו ביצחק רבין אשר הביא את רב המרצחים עראפת מטוניס בעת הסכמי אוסלו, תומכים במנהיגים פוליטיים אשר מובילים אותנו ממוות למוות, משכול לשכול, מדם לדם, מקסאם לקסאם.
הם כאן אתנו, באתר הזה! האם לדעתכם הם לא מהווים "מסוכנות הורית" לילדיהם?!!!!

ביום א' אבקר בשכונת קרית משה.

כאמור, אני לא מסכים בדרך כלל שבדף זה יופיעו כל מיני מתחזים ומסתתרים תחת שמות בדויים. מי שרוצה תשובה ותגובה שיתכבד וידבר באומץ בשמו! לכותבים מסתתרים אענה רק אם בכתיבתם יש משהו שיכול לעזור לי להכניס בינה בקדקדם.
כשיהיה לי קצת יותר זמן, אני אנקה כל כיתוב של כל מי שלא הזדהה כאן בשמו האמיתי, עפ"י מדיניות הדף הזה. חבל שתתאמצו לכתוב בשמות בדויים, כי תימחקו!
ל: רק רוצה להדגיש:
עמנואל, דבר אחד לא ברור לי בכל העסק הזה: למה באת להטריד אותנו בשמורה שלנו? לא לימדו אותך בישיבה שלא יורים בחיות בשמורות? תן לנו להתכנס כאן בשקט, ללחך עשב, להעלות גירה, להניק את תינוקותינו, לגדלם בבית... אין פורומים לימין שאתה חייב לבוא ולהטיל אימה על הכבשים הפועות באחו? אני פונה אליך בבקשה נרגשת: אנא, עזוב את מאורת השמאלנים רכי הלבב וחלושי הנפש,...

אתה מתכוון שאני אולי לא רצוי כאן ע"י מישהו? לא יכול להיות! לא מאמין! כל השמאלנים כאן מלאים באהבת אדם ויפי נפש. איך תעז להעליל כך על השמאל הקיצוני?! תתבייש לך! (-:
ל הילה ב
אני חושבת שאם המקום הזה נהיה כזה שמישהו חושב שיש לו בכלל הזכות לומר למישהו ללכת אז ביום שתעזוב עמנואל תודיע לי גם אני מצטרפת.
תשובה:
שאני אעזוב?! מה פתאום?
יש כאן אנשים (?) שצריכים בהחלט לעזוב. אנחנו נעזור להם לעזוב ע"י שנציב מולם מראה ובה יראו את עצמם - מכוערים ורעים כפי שהם!
קופה של שרצים תלויה אחריהם ואני אוקיע אותם שוב ושוב עד שייכנס משהו במוחם חלוש הנפש, או עד שיעזבו את האתר הזה, מה שמוקדם יותר.
לידיעתך, כל מה שאני חושב על השמאל הקיצוני מקבל כאן הוכחה שוב ושוב, (כאילו שהייתי צריך הוכחה).
אני נהנה מכל רגע - וכל רגע יותר!
חוץ מזה, פשוט כיף לי כאן!
יש כאן הרבה אנשים שכמוני דוגלים ב: חינוך ביתי, איכות סביבה, קיימות, פשטות מרצון, חיזוק העסקים הקטנים כנגד הקונגלומרטים, הנקה ממושכת, תינוקות בלי חיתולים, אוכל בלי כימיקלים, מזון אורגני, חיי קהילה (חשוב ביותר ואחד הבסיסים למדינת ישראל העתידית) ועוד ועוד - ממש הדברים שאני חי לפיהם. קומץ של שמאלנים קיצוניים אנטי יהודים ויהדות, לא יקלקלו לי את התמונה הכללית החיובית על האתר הזה.
צריך לסלק את הקומץ חלוש הנפש הזה מהאתר ואז נתחיל לנשום כאן אויר חופשי, לא מדכא, ובו חופש הבעת דיעות, פלורליזם אמיתי ואווירה שפויה ובריאה יותר.
לאורי יורמן :
שמע, אני מבסוט מהגישה האובייקטיבית שלך.
אל תיתן לי או לשמאלנים הקיצונים לבלבל לך את הראש. לדעתי, הראש שלך הוא בסדר גמור.
אל תאמין לאף אחד. תבדוק בעצמך ותגיע לאמת עד כמה שאפשר. אסוף מידע מכל הצדדים בכל נושא ותחליט בעצמך (אני יודע שכך אתה ממילא עושה, אז אני רק מחזק אותך). זו דרך נפלאה להיות מחובר למציאות ולהיות אדם טוב והורה טוב בעתיד.
ל בר עדש
_אני הנחתי שהדעות שלך מתיישרות עם אלו של רוב הימנים באתר. אם טעיתי אני מתנצל.
התכוונתי כמובן לאברי רן, שהימנים שהתייחסו אליו כאן גילו סלחנות תמוהה (מן הסתם הוא לא היה מקבל יחס כזה אם הוא היה מתעלל בילדים יהודים, או אם הוא היה פלסטיני. לא כל שכן אם הוא היה פלסטיני המתעלל ביהודים...)_

הנה גילית לכולנו, כאילו היינו צריכים הוכחה, כמה אתה מנותק מהמציאות וכמה אתה מתחבר לשקר. הסיפור האמיתי על אברי רן הוא שהשב"כ ניסה להלביש עליו כבר זמן רב אשמה כלשהיא בנסיון לגרום למאחז שלו להתפורר. השב"כ והמשטרה טמנו לאברי רן מלכודת ושלחו ערבים כדי למשוך את אברי רן להגיב כלפיהם. הערבים, שלוחי השב"כ וממשלת ישראל, אכן ביצעו את תפקידם ואברי רן נפל למלכודת.
כשאברי רן הבין זאת הוא נמלט למקום מסתור בו חי מספר חודשים. כאשר נתפס ונשפט, התבררה כל מסכת השקרים ש"נתפרה" לו.
בר עדש אתה לא מחובר לגמרי למציאות!!! זה מסוכן עבורך ומסוכן עוד יותר לילדיך.
ל אורי יורמן
_קצת קשה להיות נעים הליכות במצבו.
אני מזכיר לך שכל פעם שהוא מדבר זה גורר אחר כך אלף תגובות מעליבות_
תגובתי: אני נעים הליכות לנעימים ולא נעים הליכות לרשעים, לשמאל הקיצוני הפאשיסטי, לאטומים. התגובות המעליבות הן ממש לא, אבל ממש לא מעליבות. אם אתה עובר ברחוב וכלב נובח עליך, אתה נעלב? נכון שלא? (-:
ל עדי ל :

_מדובר בחולשת נפש. אפילו את מה שאת כותבת שחור-על-גבי-מסך היא לא מסוגלת נפשית לקלוט ולהפנים.
בעניין הזה , השמאלנים מנצחים אותנו בגדול! הם פשוט לא קולטים מה שקשה להם מבחינה נפשית להפנים.
איום על חיינו הוא משהו שקשה להפנים.
השמאלנים לא מסוגלים לחיות עם ההרגשה שכולנו מאוימים בגלל יהדותנו ואז הם נוקטים בשתי דרכים:
א. מתרחקים משורשינו היהודיים. כאילו, אם אני קוסמופוליטי ו/או לא אמול את בני ו/או אעזור לפליטים מוסלמיים, אני אוכיח לעצמי שאני נמצא מעל ולא בתוך הויכוח הדתי הבלתי פתיר.
ב. מה שיותר קל - פשוט לא קולטים מה שלא נוח לנפשם הפגיעה. אגב, מנגנון כזה נמצא אצל רוצחים בפוטנציה והוא שמאפשר להם לרצוח._

אני בהחלט חושב שמדובר אצלך בחולשת נפש המפריעה לך להתחבר למציאות בצורה נכונה.
אני משוכנע שאת גם לא מסוגלת במצבך הנפשי לקלוט את זה.
אני ממש לא חושב שאת חולת נפש כפי שכמה אנשים ייחסו לך. ממש לא!
אבל אני כן חושב שנפשך חלשה, את כולך אחוזת אימה קבועה, עוטה מסביבך בועה כנגד המציאות.
את תומכת באויבינו, שונאת כל מה שריח יהודי נודף ממנו, ומעודדת במעשיך בעקיפין טרור ועוזרת למסתננים בלתי חוקיים מאפריקה שעלולים להיות חולי שחפת. זו דעתי האישית. אני הייתי אומר שלדעתי, בהתנהלותך, ולמרות עיסוקי בפסיכולוגיה וחינוך בעבר דעתי איננה מקצועית אלא אינטואיטיבית, את מהווה סכנה לילדיך!
אבל, עדי ל אני סומך עליך. גם את הכתוב כאן תדחיקי. (-:

נ.ב. שאלה:
עשית כבר בדיקות לגילוי שחפת לאחר שעסקת ב עזרה לפליטים בדרום תל אביב ?

אני מזכיר לך את הדף פליטים בדרום ת''א האם סכנת שחפת
ל WITH PASSION
_עמנואל - נוכחותך כאן מבורכת!
מנסיוני, מי משמבקשת מאחרים "להסתלק" בסוף מסתלקת בעצמה בין כה וכה, אולי לא עכשיו - אבל מתישהו כשיהיה לה "קשה מספיק" - זה סוג של תבנית חשיבה שנובעת מחוסר רצון להתמודד.. לכן אין מה לה להתייחס להערות מסוג זה - ._

בציטוט הזה (ציטוט חלקי) אני חותם על כל מילה! |Y|
למר קרויצפלד יעקב

עמנואל טוען שמי שמוכן לפשרה טריטוריאלית ולא חושב שצריך להכות בערבים ללא רחם,הוא שמאלני קיצוני - כינוי למחלה נפשית שתסמינה מגוונים וכוללים חולשה נפשית, שנאה עצמית, הם רוצחים בפוטנציה

ההיפך הוא הנכון!
אני טוען שחולשה נפשית היא הגורם לעמדות הפוליטיות השמאלניות. יש בכך הבנה מתקדמת למניעים של השמאלנים , הרבה חמלה והרבה רצון לעזור.
לופט_גשפט*
הצטרפות: 27 דצמבר 2007, 10:43

עמנוא ל

שליחה על ידי לופט_גשפט* »

יש כאן הרבה אנשים שכמוני דוגלים ב: חינוך ביתי, איכות סביבה, קיימות, פשטות מרצון, חיזוק העסקים הקטנים כנגד הקונגלומרטים, הנקה ממושכת, תינוקות בלי חיתולים, אוכל בלי כימיקלים, מזון אורגני, חיי קהילה (חשוב ביותר ואחד הבסיסים למדינת ישראל העתידית) ועוד ועוד - ממש הדברים שאני חי לפיהם.

אני רוצה להביע את התנצלותי בפניך, אתה אחד משלנו. תישאר.

אני טוען שחולשה נפשית היא הגורם לעמדות הפוליטיות השמאלניות. יש בכך הבנה מתקדמת למניעים של השמאלנים , הרבה חמלה והרבה רצון לעזור.

גם כאן, אני שמח לגלות שאתה מגלה חמלה כלפי אנשים סובלים. אתה אדם טוב. כך שבאמת לא נותר לי אלא להתנצל, לחבק אותך בחום ולומר לך: עמנואל! אתה מאושיות האתר, שב עימנו והמשך לתרום לנו !
פלוני_אלמונית*

עמנוא ל

הסיפור האמיתי על אברי רן הוא שהשב"כ ניסה להלביש עליו כבר זמן רב אשמה כלשהיא בנסיון לגרום למאחז שלו להתפורר
נראה שאנחנו מכירים סיפורים שונים. אני מתאר לעצמי שגם כשהוא הכה ואיים על אנשים (פלסתטינאים ויהודים) הוא עשה את זה רק מתוך אהבת אדם. הוא רצה ללטף, ויצא לו קצת יותר מדי חזק. ומה כבר רע ב{{}}לתת פליק לילד (ביחוד אם הוא פלסטינאי). או אולי הם פשוט היכו את עצמם ואת ילדיהם כדי להעליל עליו - הרי חולי נפש כמונו מסוגלים להכל.

פשוט אלון: תסלח לי, אבל קשה לי ליחס לעמנואל ומקורותיו אמינות מרובה...

[למי שתהה אם עמנואל הוא חרד"לי: הוא לא. ראו את תאריך ההודעה מלמעלה. אולי הוא בכל זאת פרובוקטור של השב"כ?]

[בר עדש]
פלוני_אלמונית*

עמנוא ל

הם כאן אתנו, באתר הזה! האם לדעתכם הם לא מהווים "מסוכנות הורית" לילדיהם?!!!!
וחלקם אפילו לא מחסנים את הילדים שלהם! ולא שולחים אותם לגן!
יש לידע מיד את רשויות הרווחה!
נהלל_במעגל*

עמנוא ל

עדי ל, שלום! ציפיתי להתייחסות יותר אמיתית, ועמוקה מהדברים שאת כתבת לי, ואני השבתי לך. לא לשם הווכחנות כי אם לשם ההבנה. רצית לדעת מהו שמאל קיצוני בעיניי והשבתי. האם קלעתי נכונה? (דרך אגב, לי אין בעיה שיקראו לי,ימין קיצוני, אף על פי שאני לא תופסת עצמי כאדם קיצוני באופן כללי). אני עדיין לא מקבלת לגמרי את דברי עמנוא ל הגורסים שאנשי השמאל לא באמת עונים על שאלות, מפני שאין תשובות בפיהם. נקודה למחשבה.
אורי_יורמן*

עמנוא ל

תסלח לי, אבל קשה לי ליחס לעמנואל ומקורותיו אמינות מרובה...
למה?
קרויצפלד_יעקב*

עמנוא ל

_אתמול יום שישי זלגו עיני דמעות כמעט כל הבוקר בעת הצפייה בלוויות הנרצחים בישיבת 'מרכז הרב' ה' יקום דמם. הדם רותח והאדמה וזעקת לנקמה על מותו של כל יהודי!!!
יש כאן, באתר הזה, כאלה אשר תמכו בגירוש ובהבאת הטרור החמאסי לעזה, תמכו ביצחק רבין אשר הביא את רב המרצחים עראפת מטוניס בעת הסכמי אוסלו, תומכים במנהיגים פוליטיים אשר מובילים אותנו ממוות למוות, משכול לשכול, מדם לדם, מקסאם לקסאם.
הם כאן אתנו, באתר הזה! האם לדעתכם הם לא מהווים "מסוכנות הורית" לילדיהם?!!!!_
עמנואל
אני אוהב אותך.
תמשיך כך.
אני מת לשמוע אותך משדר משחק כדורגל.
תגיד, אתה בטוח שאתה לא סוכן של השב"כ ?
עמנוא_ל*

עמנוא ל

שליחה על ידי עמנוא_ל* »

אני עדיין לא מקבלת לגמרי את דברי עמנוא ל הגורסים שאנשי השמאל לא באמת עונים על שאלות, מפני שאין תשובות בפיהם.

לנהללית:
לא זה מה שאמרתי. מה שאמרתי הוא כך:
  1. אנשי השמאל מתקשים בחיבור למציאות. זה לא מתוך רוע אלא כדי להגן על נפשם הרגישה.
  2. חיבור למציאות הוא גם מענה לשאלות לא נעימות.
  3. אם השאלות לא נעימות, יש להם שיטות איך לא להתייחס אליהן ולהתחמק מהלחץ הנפשי שבקריאה של השאלות, הפנמת תוכנן והצורך להשיב עליהן.
  4. כמה שיטות של השמאלנים להתחמק מהמציאות גם בויכוח:
א. לענות לגופו של השואל במקום לתוכן שאלותיו.
ב. לעשות דמוניזציה לשואל (לנסות להדביק לו זיהוי מאיים או מפחיד) וכך להתחמק מלענות לו.
ג. לא לקרוא בכלל מה שאת כותבת ולהמשיך במנטרות מהתשובה הקודמת. לא מתפתח דיון אמיתי של שאלות ותשובות.
ד. לענות בתשובות בלתי לוגיות שגם סוטות מהנושא.
דוגמה לסעיף ד':
א. נניח שאת שואלת על העלייה הדרמטית בירי קטיושות, טילים ופצמ"רים לאחר הגירוש ועל כך שהגירוש בעצם גרם לכך.
השמאלני/ת יענה לך "ולפני הגירוש לא היו פצמ"רים?"

ב. נניח שאת שואלת את השמאלני/ת למה הוא תמך בגירוש ומה הוא חשב שיצא מכך?
השמאלני יענה לך: "ההתנתקות היא החלטה של ממשלת ישראל שהועברה כחוק בכנסת"

בקיצור, אני כל-כך מנוסה בנכות הנפשית שלהם שפשוט לרחם עליהם.....
(-: | (-:

ןלחשוב שהתיאוריות והדרך של האנשים האלה מובילות את המדינה כבר 60 שנה! ככה באמת אנחנו נראים...
קרויצפלד_יעקב*

עמנוא ל

_תסלח לי, אבל קשה לי ליחס לעמנואל ומקורותיו אמינות מרובה...
למה?_
אולי כי העולם צבעוני ולא שחור לבן. הנתונים שעמנואל מביא הם ללא גווני אפור, שלא לדבר על צבע.
אני מתחיל לחשוב שצדק מי שאמר שעמנואל הוא סוכן שב"כ. הוא נתלה בתפיסות דתיות למרות שהוא אינו שומר שבת, הוא קיצוני מעל ומעבר והתחושה שלי היא שהוא מנסה להתסיס. כשמאלני אני רואה בדיון איתו שעשוע לשעת ערב נעימה, אם הייתי ימני בדעותי הייתי דואג.
פשוט_אלון*

עמנוא ל

תסלח לי, אבל קשה לי ליחס לעמנואל ומקורותיו אמינות מרובה...
על מה אתה מדבר? אברי רן זוכה בבית משפט דברי השופטת מצוטטים.
אלו עובדות, לא דעה ימנית או שמאלנית, מה הקשר בין "עמנוא ל ומקורותיו" לבין משפטו של אברי רן ?
עמנוא_ל*

עמנוא ל

שליחה על ידי עמנוא_ל* »

לפשוט אלון :
חבל על הזמן. אלה, גם אם תטיח את האמת בפרצופם לא יתחברו למציאות. שקלתי אם להביא לכאן מארכיוני את הדיווח על משפטו של אברי רן וויתרתי מראש. הוא ממילא לא יקרא את זה. גם אם יקרא את זה - לא יפנים. גם אם יקרא ויפנים - ידחיק.
אז בבקשה ממך, קצת רחמנות. קשה ל בר עדש לתפוס את המציאות, אז בעדינות איתו.
לופט_גשפט*

עמנוא ל

_כמה שיטות של השמאלנים להתחמק מהמציאות גם בויכוח:
א. לענות לגופו של השואל במקום לתוכן שאלותיו.
ב. לעשות דמוניזציה לשואל (לנסות להדביק לו זיהוי מאיים או מפחיד) וכך להתחמק מלענות לו.
ג. לא לקרוא בכלל מה שאת כותבת ולהמשיך במנטרות מהתשובה הקודמת. לא מתפתח דיון אמיתי של שאלות ותשובות.
ד. לענות בתשובות בלתי לוגיות שגם סוטות מהנושא._

אני רואה כאן ביטוי לחשיבה לוגית. אולי הגזמנו עם הכיסוח... הגיע הזמן לנהל שיח הגיוני. בלי דמוניזציה, בלי התחמקות ובלי מנטרות (למרות שאני אישית מעדיף את "אום נאמו בגווהטה") ולענות בתשובות לוגיות שלא סוטות מהנושא. יש לנו כאן הזדמנות נדירה לשוחח עם נציג מהצד השני של המתרס. ועוד נציג מורכב: גם ימני, גם יהודי מאמין וגם מגדיר את עצמו כשותף לכל דבר בערכי היסוד של קהילת "באופן". אל לנו להמשיך ולסקול אותו מילולית, זה הזמן לפתח עימו דיאלוג פורה.

אנשי השמאל מתקשים בחיבור למציאות. זה לא מתוך רוע אלא כדי להגן על נפשם הרגישה

אני מסכים לחלוטין. אכן נפשי רגישה. ואני אכן מנסה להגן עליה. לגבי חיבור למציאות... הרי קשה לו לאדם להיות מודע למידת חיבורו, הלא כן? יש כאן פרדוקס מסויים: אדם שקישורו אל המציאות רופף לא מודע למידת קישורו... מכאן אני מסיק שגם בנקודה הזו אתה צודק, ואם אתה מאבחן את חיבורי אל המציאות כרופף, אתה בטח צודק.
אתה רואה? ניתן לבסס שיח בין שמאל לימין המבוסס על הגיון.
משה*
הצטרפות: 10 פברואר 2004, 14:25

עמנוא ל

שליחה על ידי משה* »

_קומץ של שמאלנים קיצוניים אנטי יהודים ויהדות, לא יקלקלו לי את התמונה הכללית החיובית על האתר הזה.
צריך לסלק את הקומץ חלוש הנפש הזה מהאתר ואז נתחיל לנשום כאן אויר חופשי, לא מדכא, ובו חופש הבעת דיעות, פלורליזם אמיתי ואווירה שפויה ובריאה יותר._
<אי אפשר להשפיע, מבלי הנכונות להיות מושפע>

עלי להודות שאני שייך ל"הקומץ חלוש הנפש הזה מהאתר", שמנסה לפתח מוסר מערבי, דהיינו מוסר פנימי-אישי ולא מוסר קבוצתי כלשהוא. אבל האם אני לא מוסיף ל"פלורליזם האמיתי"? מי יכריע האם מקומי כאן? האם אתה מציע לעשות בדיקה לכל הכותבים כאן? או אולי לפרסם רשימה של דעות אותן אסור לבטא באתר? בשם איזה הגיון הרוצה אתר בעל "חופש להבעת דעות" תוכל לסלק אותי מהאתר בגלל דעותי? אומרים כי היהדות ספוגה הגיון, האם גם הטיעונים שלך?

דווקא בדפים רבים באתר הכותבים מתוודים על חולשה גדולה, לעיתים עד-כדי-מחלה ומבקשים עצה טובה או תמיכה, זו חלק מהגדולה של האתר הזה. יש לנו פצעים רבים, ואנו מבקשים מזור, מבקשים להתמודד, ולהיעזר זה בזה. בעיני חלק מן השפיות והשאיפה לבריאות ולשלמות היא ההכרה בחלקים שאינם כאלה. נראה לי כי עובדה זו מאחדת קוראים וכותבים רבים באתר. האם אין לך מעט חמלה עלינו החולים והנדכאים, הרוצים להתמלא באור?
מה החולשה שלך, עמנואל, עמה אתה מתמודד? כעס? יהירות? חוסר סבלנות? צורך לשלוט? אולי, כמו רבים מאיתנו הגברים, פשוט אינטליגנציה ריגשית בלתי-מפותחת, דהיינו קושי כללי להכיל רגש ולהרגיש, ומכאן גם חוסר מודעות לרגש? אולי זו הסיבה לשימוש הנפוץ מידי שאתה מלביש על אחרים חולשות וערעורים נפשיים.

התנהגותך מזכירה לי לפעמים את הסיפור על האיש שרץ ברחובות כשהוא קורא בקולי קולות: "אני נורמאלי, אני נורמאלי!!". ומה נוכל להסיק אנחנו על הנורמליות של האיש?

השאלה בעיני אינה האם אתה, או אני, בריא, שפוי, או חלש; אלא רק "למה בתוכי יש לי מודעות?" או ניתן לנסח אחרת: האם אתה מודע להדחקות שאתה עושה באופן לא מודע? האם אתה רוצה להכיר את עצמך באופן מלא יותר?
<אי אפשר להשפיע, מבלי הנכונות להיות מושפע> יש לך נכונות להיות מושפע?
בברכת גילויים חדשים,
משה
בר_עדש*

עמנוא ל

שליחה על ידי בר_עדש* »

אברי רן זוכה בגלל התרשלות המשטרה, שלא היתה ממש מעוניינת להרשיע אותו (זו לא פעם ראשונה, ולא המתנחל הראשון שמוגן באופן זה). לגבי דברי השופטת: בדוק בפרוטוקול בית-המשפט, וראה אותם בהקשרם ובדיוקם.

דרך אגב, אם הממשלה לא היתה מגינה על אברי רן , כבר מזמן היו מורידים את המאחז הלא חוקי שלו.
ביליק*
הצטרפות: 10 יוני 2007, 21:29

עמנוא ל

שליחה על ידי ביליק* »

בואו נעמיד דברים על דיוקם - עמנואל לא התחיל לכתוב דברי גנאי על שמאלנים בעקבות תגובות שהוא
קיבל, הוא מתחילת דרכו כאן לא פתח אף דף שאיננו מכנה אנשים שדעותיהם הפוליטיות שונות משלו בשלל כינויים מרושעים.
אני זוכרת היטב את הדפים הראשונים שהוא כתב, והם היו מלאים בארס ושנאה.
הבן אדם מתבטא בצורה ילדותית ומכוערת. אין טעם לנסות להצדיק את זה. זו צורת הביטוי שלו.
עדי_ל*

עמנוא ל

שליחה על ידי עדי_ל* »

_בואו נעמיד דברים על דיוקם - עמנואל לא התחיל לכתוב דברי גנאי על שמאלנים בעקבות תגובות שהוא
קיבל, הוא מתחילת דרכו כאן לא פתח אף דף שאיננו מכנה אנשים שדעותיהם הפוליטיות שונות משלו בשלל כינויים מרושעים.
אני זוכרת היטב את הדפים הראשונים שהוא כתב, והם היו מלאים בארס ושנאה.
הבן אדם מתבטא בצורה ילדותית ומכוערת. אין טעם לנסות להצדיק את זה. זו צורת הביטוי שלו.
סיכום בשביל אורי, שנורא מחפש הצדקות וצידוקים ורק אלוהים יודעת למה הוא עסוק בזה.

אכן, זו התייחסות מדוייקת.
אה, לעמנואל יהיה מה לומר על זה, וזה יהיה רווי שיטנה וגידופים.
או נחמדות, עאלק, ארסית ומזלזלת.

קרויצפלד_יעקב*

עמנוא ל

אז אולי בכל זאת הוא סוכן שב"כ ?
בן_עמי*
הצטרפות: 14 אפריל 2005, 12:03
דף אישי: הדף האישי של בן_עמי*

עמנוא ל

שליחה על ידי בן_עמי* »

בס"ד
אני מתחיל לחשוב שצדק מי שאמר שעמנואל הוא סוכן שב"כ. הוא נתלה בתפיסות דתיות למרות שהוא אינו שומר שבת, הוא קיצוני מעל ומעבר והתחושה שלי היא שהוא מנסה להתסיס .
בוקר טוב ..
לפתוח לכבוד התגלית בקבוק שמפניה?
הרוב_השפוי*
הצטרפות: 09 מרץ 2008, 19:41

עמנוא ל

שליחה על ידי הרוב_השפוי* »

באמת לא נעים להרוס לכל השמאלנים את האשליה של שטיפת המח שיש רק מיעוט ימני, והוא דתי
באמת לא נעים להרוס לכל הימניים את האשליה של שטיפת המוח שיש להם רוב בעם, והוא בכל המגזרים השונים.

מבחירות לבחירות. גם כשבוחרים את ביביהו - הב-הב, הרי אתם טוענים שזו קונספירציה שמאלנית.

אתם לא מיעוט, אתם מיעוט שבמיעוט, רק מה - אתם מיעוט שמפגין אלימות מרוב פחד.
כמו כלבלב קטנטן - רק עושים הרבה רעש.
עמנוא_ל*

עמנוא ל

שליחה על ידי עמנוא_ל* »

ל לופט גשפט

יש לנו כאן הזדמנות נדירה לשוחח עם נציג מהצד השני של המתרס. ועוד נציג מורכב: גם ימני, גם יהודי מאמין וגם מגדיר את עצמו כשותף לכל דבר בערכי היסוד של קהילת "באופן". אל לנו להמשיך ולסקול אותו מילולית, זה הזמן לפתח עימו דיאלוג פורה.

א. קודם כל, כותבים באידיש תקנית לופט געשעפט.
ב. שנית, אני באופן טבעי לא ממליץ לאנשים שרחוקים קצת מהמציאות, להשקיע בבורסה. זה מסוכן.
ג. יש לי חדשות בשבילך. ה"מתרס" הוא דמיוני. הוא הונאה של מאפיית השמאל השולטת במדינת ישראל. הויכוח האמיתי מוסתר בערמומיות. בוא נראה אם אתה יחד איתי או מולי מעבר למתרס, טוב?
ד. אני טוען שהמתרס האמיתי הוא לא ימין או שמאל. הוכחה לקורי השקר שטווה השמאל בקשר לכך אפשר לראות בתקופה האחרונה כאשר ירון לונדון תומך בכניסה מאסיבית לעזה, חיים רמון מגלגל בלשונו (...) הסתה להיכנס לעזה ואולמרט, הכלומנ'יק הזה, מתייעץ עם שר המשפטים במטרה להכשיר משפטית הפצצת שטחים שיש בהם ערבים בסמוך למשגרי קסאם.
אל מול כל אלה, אני וחברי איתי מטיפים לסרב להיכנס לעזה, לא להכניס לשם חייל אחד ולא להשתתף במשחק השקר והרמייה שמבשל לנו השמאל. שאולמרט ישלח את הילדים שלו! שחיילי הגירוש ילכו להילחם שם!

אז מה קורה פה? מה החיבור האמיתי למציאות?
המתרס עליו דיברת הוא לא שמאל-ימין. הוא משמעותי הרבה יותר והשמאל הצליח להסתיר אותו עד עכשיו. המתרס הוא:
האם אתה קודם ישראלי ואח"כ יהודי, או קודם יהודי ואח"כ ישראלי. זה המתרס.

פושעי אוסלו, כולל יצחק רבין, ביילין, שמעון פרס, שלום עכשיו ודומיהם הם קודם כל ישראלים. איפה אתה עומד?
עמנוא_ל*

עמנוא ל

שליחה על ידי עמנוא_ל* »

ל עדי ל

_אה, לעמנואל יהיה מה לומר על זה, וזה יהיה רווי שיטנה וגידופים.
או נחמדות, עאלק, ארסית ומזלזלת._

אני רק רציתי לשאול עדי, האם, ליתר בטחון, נבדקת בדיקה רפואית לשלילת שחפת.

להזכירך פתחתי דף בריאותי בשם: פליטים בדרום ת''א האם סכנת שחפת

(-:
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

עמנוא ל

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

מאסיבית לעזה, חיים רמון מגלגל בלשונו (...) הסתה להיכנס לעזה ואולמרט, הכלומנ'יק הזה, מתייעץ עם שר המשפטים במטרה להכשיר משפטית הפצצת שטחים שיש בהם ערבים בסמוך למשגרי קסאם.

שכחת את אב יהושע ב"הארץ"
עמנוא_ל*

עמנוא ל

שליחה על ידי עמנוא_ל* »

שכחת את אב יהושע ב"הארץ"

כן, חשבת טליה למה השמאל הקיצוני נוקט בקו כזה?

האם את חושבת שנציגי השמאל הקיצוני הללו מאשרים בעצם את התיזה שפרסתי כאן למעלה, בתחילת הדף, שהשמאל הקיצוני הוא מתחת לעור היפה שלו פאשיסטי, רע, כוחני, חשוך וכל מה שאת רוצה להוסיף יהיה גם נכון?
בן_עמי*

עמנוא ל

שליחה על ידי בן_עמי* »

בס"ד
לטליה
_"אם כך, אז גם אני כנראה שב"כניקית.
גם אני נתלית בדת, חילונית, וקיצונית"._
אבל את לא כותבת בצורה שמעוררת את הימניים להגיב .
יש המון הבדל בין איך שאת כותבת, והתגובות שאת מקבלת חזרה.
ובתגובות של הימניים שהגיבו לעמנואל, רק שהרוב בצדק, מגיב בעילום שם.
דבר שעמנואל מאוד לא אוהב.
הרוב_השפוי*
הצטרפות: 09 מרץ 2008, 19:41

עמנוא ל

שליחה על ידי הרוב_השפוי* »

האם אתה קודם ישראלי ואח"כ יהודי, או קודם יהודי ואח"כ ישראלי. זה המתרס.
זאת בדיוק הטעות.
והמתרס הוא האם אתה קודם בן אדם ואחר כך כל השאר, או שבגלל ישראליותך או בגלל יהדותך - אתה מאבד צלם אנוש ומפסיק להיות בן אדם.
בן_עמי*

עמנוא ל

שליחה על ידי בן_עמי* »

בס"ד
עמנואל:
_"אתמול יום שישי זלגו עיני דמעות כמעט כל הבוקר בעת הצפייה בלוויות הנרצחים בישיבת 'מרכז הרב' ה' יקום דמם. הדם רותח והאדמה וזעקת לנקמה על מותו של כל יהודי!!!
יש כאן, באתר הזה, כאלה אשר תמכו בגירוש ובהבאת הטרור החמאסי לעזה, תמכו ביצחק רבין אשר הביא את רב המרצחים עראפת מטוניס בעת הסכמי אוסלו, תומכים במנהיגים פוליטיים אשר מובילים אותנו ממוות למוות, משכול לשכול, מדם לדם, מקסאם לקסאם"._ |U| |U| |U|

"הדם רותח והאדמה וזעקת לנקמה על מותו של כל יהודי"!!!
טקסט שמזמין את כל הימניים להגיב, מזכיר קצת "מדובב" במשטרה...
אני מאמינה שאף ימני באתר לא רוצה לנקום, ואם כן, הוא לא יכתוב את זה כאן.
אלא אם כן אחרי כמה טקסטים נוספים כאלה הוא לא יוכל להתאפק... :-D
"המדובב" ..."לא כל אדם הנמצא בתא המעצר הוא עצור באמת . פעמים רבות מוכנס לתא המעצר "עציר",
שכל תפקידו הוא לרכוש את אמונך, על מנת שתספר לו פרטים הקשורים לעבירה" המחירון
הוא מדבר על נקמה. הרבה מעבר לעברה חמורה על החוק.
קרויצפלד_יעקב*

עמנוא ל

_אם כך, אז גם אני כנראה שב"כניקית.
גם אני נתלית בדת, חילונית, וקיצונית._
למה את מתכוונת ?
כוונתי הייתה שעמנואל מסתמך בקנאות על חוקי התורה ומתעלם מחוקים החייבים מיתה כמו חילול שבת. הסתירה ההתנהגותית של עמנואל הובילה אותי למסקנה שכנראה הוא סוכן שב"כ לא מוצלח. חבר שלי שהשתתף בהפגנות נגד ההתנתקות סיפר לי על השב"כניקים שהשתתפו בצורה מרושלת. הסיכה של הכיפה, הלבוש, הסנדלים הכל היה לא לפי האופנה האחרונה של הכיפות הסרוגות. בקיצור עבודה רשלנית שתיאורה עלה במוחי כשעברתי על התבטאויותיו של עמנואל. אני מקווה שבקרב הפלשתינאים השב"כ עובד יותר טוב.
בן_עמי*

עמנוא ל

שליחה על ידי בן_עמי* »

בס"ד
"אני מקווה שבקרב הפלשתינאים השב"כ עובד יותר טוב" נו, באמת..
עמנואל:
_ לפעול ביושר, בהגינות, מתוך שמחה ואהבה ולהתאמץ להפוך את העולם למקום טוב יותר לחיות בו, שבו ישררו הצדק, המוסר, האבחנה בין טוב לרע, השלום והאהבה והכל ברוח המוסר האלוקי.
בקיצור: "לתקן עולם במלכות ש-די "_
  • אף ימני אפילו הכי קיצוני שפגשתי בחיים שלי לא דיבר בסיגנון הזה.
ואת השם המפורש- גם עם מקף, אף אחד שאני מכירה לא יעיז לכתוב!!*
יונת שרון:
"אם אתה מעוניין לעזור לאנשי גוש קטיף, עדיף לפתוח דף עם כותרת שמדברת על עזרה לאנשי גוש קטיף."
אם הוא היה הולך לעזור למפונים מגוש קטיף-
המפונים היו שומעים אותו דקה, ואז היו שולחים אותו לכל הרוחות.
לופט_גשפט*

עמנוא ל

אם נשאיר את האירוניה והעקיצות בצד (כבר הוכחת את כוחך בעניין), הדיון הזה, שמאל-ימין הוא לא עסק פשוט. וההבחנה שלך בין יהודי לישראלי לא כ"כ ברורה לי. האם הכוונה שמי שמכיר בזכותו של עם ישראל על ארץ ישראל מתוקף הברית עם ה' הוא יהודי, ומי שלא, ישראלי?

לי למשל יש קושי לקבל את הכתוב בכתבי הקודש כלשונו. אולי זה מפאת בורות, כי לא קיבלתי חינוך דתי? האם כל מי שקיבל חינוך דתי מאמין בכל הכתוב? האם יש בכלל דבר כזה "חינוך דתי", או שיש זרמים שונים, חצרות של רבנים ומנהיגים רוחניים שונים... האם אין וויכוחים מרים בין הזרמים השונים? האם לחרדים ולאנשי גוש אמונים יש הרבה במשותף? ונטורי קרטא? מי מחזיק באמת הצרופה? איך אני אמור לדעת? אלו מקצת השאלות שמטרידות אותי בסוגייה הזו, של זהות יהודית. ואני חושב שאלו בדיוק אותן השאלות שסוללות את הדרך לצורת חשיבה שניתן להגדיר כ-"חילוני", או "שמאל".

להבנתי, רעיונות שמאל זה מה שמתפתח כתוצאה משאלות כגון אלו. איש השמאל קם כנגד סמכותו של איש הדת, כאשר הבקיעים בולטים מדי, כגון חוסר יושר אישי, אי עמידה בעקרונות שהוא מטיף אליהם ... כמו שהוא מערער על סמכותו של מנהיגיו הוא. כל איש שמאל יודע טוב מאוד מה יש לו נגד מנהיגיו, ולמה הוא שולח אותם הביתה בבחירות. לא מעט מקרבינו הפנו את הגב למפלגות השמאל ומועמדיהן כדי להצביע עבור הימין. אין בליבי כנגדם, כי הם פעלו לפי מיטב שיקול דעתם, בעקבות אכזבת מנהיגינו. מנהיג עשוי לאכזב את הציבור ללא שום קשר להשתייכותו הפוליטית-ערכית. מדינאי חילוני כמו המנהיג הרוחני היהודי.

מנהיג שנתפס ע"י הציבור כלא ראוי גורם לערכים שהוא דוגל בהם לאבד מתקפותם. וכך נוצרת ביקורת, וממנה נולדת אלטרנטיבה. כגון החילונות, או עקרון החברה הדמוקרטית על פני חברה פאודלית, מלוכנית, אריסטוקרטית, תיאוקרטית...

אגב, זה מה שהמערב מצפה שיקרה במדינות ערב, ערעור סמכות המנהיגות הדתית לטובת חשיבה רציונאלית שתביא לאימוץ נורמות שלטון וכלכלה מערביים. זה קרה באופן חלקי בבריה"מ ובסין, רק ברובד הכלכלי. בסין, במסווה של "המפלגה הקומוניסטית" מתנהלת לה כלכלה ימנית מובהקת, על גבול הפיאודליזם, עם ניצול מחפיר של כח האדם לטובת מיעוט שמחזיק במושכות השלטון ומקיים עצמו בין היתר באמצעות הוצאות להורג בקצב ובסגנון של בעל אחוזה פיאודלי.

לוגיקה זו חלה גם על האגף הכלכלי בוויכוח בין שמאל לימין, בסוגיית חלוקת המשאבים, הבעלות עליהם (גם הבעלות על הקרקע, שזה גם המאבק הטריטוריאלי), חלוקת תוצר העבודה של הציבור, למי מגיע וכמה, בחינת הקריטריונים לחלוקת ההון, מידת אחריות המדינה כלפי הציבור הרחב, מערכת יחסי חובות-זכויות בין הפרט לבין המדינה...

לשקוע בהשמצות הדדיות זו בעצם המנעות מדיון אמיתי ורלוונטי , ועל ידי כך מתן יד חופשית למי שמנצל את המהומה כדי לגרוף אל כיסו מכל הבא ליד, ולנכס לעצמו את אשר שייך לנו, ציבור הרחב (בזה אני מכליל גם פליטת מזהמים אל המים שאנו שותים והאוויר שאנו נושמים, תיעוש יתר של המזון והרפואה, והרשימה פתוחה...).

ובאשר לדבריך

הוכחה לקורי השקר שטווה השמאל בקשר לכך אפשר לראות בתקופה האחרונה כאשר ירון לונדון תומך בכניסה מאסיבית לעזה, חיים רמון מגלגל בלשונו (...) הסתה להיכנס לעזה ואולמרט, הכלומנ'יק הזה, מתייעץ עם שר המשפטים במטרה להכשיר משפטית הפצצת שטחים שיש בהם ערבים בסמוך למשגרי קסאם

אכן אני מאוכזב מכל אותם אנשים, אף אחד מביניהם אינו מנהיג בעל שיעור קומה וחזון שמוביל אותנו אל עתיד טוב יותר. הם דוגמה מצויינת לבעלי תפקידים שאינם ראויים לאמון שנתנו בהם, ושאנו משלמים את שכרם . בל נשכח זאת.

זהו להפעם, וסליחה על כובד הראש, ואולי אף הטרחנות.
עמנוא_ל*

עמנוא ל

שליחה על ידי עמנוא_ל* »

ל לופט גשפט
וההבחנה שלך בין יהודי לישראלי לא כ"כ ברורה לי. האם הכוונה שמי שמכיר בזכותו של עם ישראל על ארץ ישראל מתוקף הברית עם ה' הוא יהודי, ומי שלא, ישראלי?

שאלתי שאלה:
האם אתה מרגיש קודם יהודי ואח"כ ישראלי, או קודם ישראלי ואח"כ יהודי?

האם נתקלתי בעוד אחד שמתכונן להוציא לי את הנשמה עד שיענה?
בן_עמי*

עמנוא ל

שליחה על ידי בן_עמי* »

בס"ד
מקווה שהכל לשביעות רצונך, המפקד! :-D (איציק , נמחק.)

_*שאלתי שאלה: האם אתה מרגיש קודם יהודי ואח"כ ישראלי, או קודם ישראלי ואח"כ יהודי?
האם נתקלתי בעוד אחד שמתכונן להוציא לי את הנשמה עד שיענה*?_
...וכל המוסיף גורע...
אותך לפייגלין ..
בן_עמי*

עמנוא ל

שליחה על ידי בן_עמי* »

בס"ד
חברה, איפו איציק?
לא כל הפלונים אלמונים נמחקו!
האם אנשים מתחילים להעלם? :-D

לעמנואל
"עוצו עיצה ותופר, דברו דבר ולא יקום.
דברו דבר ולא יקום- כי עמנואל" !!

פרשתי.
בר_עדש*

עמנוא ל

שליחה על ידי בר_עדש* »

אני חושבת שהפכת את הדברים:
אם אדם לא מקדש את האדמה, ולא רואה בחיים כאן ערך עליון (למשל, אדם שאומר שאם הדמוקרטיה בארץ תיפול הוא יהגר מכאן) הרי שהוא קודם יהודי. שהרי הוא ובניו ובני בניו יהיו יהודים. אבל ישראלי - הוא היום, ובעוד חמש שנים אולי כבר לא יהיה.
עמנוא_ל*

עמנוא ל

שליחה על ידי עמנוא_ל* »

נו בר עדש , שוב אתה משתמש במטבעות לשון שחוקות עד זרא של השמאל.

אחת המצוות המשמעותיות של היהדות היא סילוק שלטון הכיבוש מארץ ישראל.
הסיבה היא:
א. זו המצווה וכך היא נאמרה.
ב. זה לא שהאדמה קדושה אלא שלא יהיה מימוש של ערכי היהדות, ללא מקום ממשי שבו היא יכולה לצמוח ולהוות אור לגויים. ללא בית המקדש, המימוש איננו.

בקיצור, לקחת חלקים מארץ ישראל ונתת לכוחות הכיבוש - רוקנת את הבסיס לייעוד עליו נצטוו כל היהודים.

ולסיכום, כפי שכבר תיארתי כאן באתר פעמים רבות, מתחמק השמאלני ממתן תשובה לשאלה:

(האם נמשיך לקבל כאן מלל עמוס, מעורר פיהוק במקום תשובה מרעננת, ישרה ואמיצה? נמתין ונראה...)
לופט_גשפט*

עמנוא ל

עמנואל: אם כבר טרחת והגעת עד לדף הבית שלי, אני מחויב לארח אותך ולענות לך לעניין, ולא להיסחף לעלבונות, וזאת למרות שאתה העלבת את עדי ל בביתי שלי. אני אולי נשמע טרחני וקטנוני בנושא העלבונות, אך שמתי לב שאנשים (כולל אותי) נוטים להיפגע בקלות, ובעקבות זאת מפסיקים לחשוב באופן רציונאלי. ומכאן, רב הנזק על התועלת. ולגופו:
סוגיית להרגיש יהודי או ישראלי: מה שאני בעיקר מרגיש, זה שאתה דוחף לי מילים לפה, ורעיונות למוח. מעין אונס. ואתה מצדיק מעשים כגון אלו בלגיטימציה אלוהית, שהוסמכת ע"י הבורא בעצמו או שליחיו. ואני שואל, איפה הצניעות?
ונחזור לגופו: מה שאתה מכנה התחמקות , ומלל ריק טרחני ובלבולי מוח... זו פשוט העמדה. ואני לא יודע להבהיר אותה יותר מכך. ואם אני בכל זאת לא מובן... אז כנראה שאתה צודק בדבריך לגבי השמאלנים ככלל ואני בפרט.
בברכת המשך דיאלוג פורה.
עמנוא_ל*

עמנוא ל

שליחה על ידי עמנוא_ל* »

סוגיית להרגיש יהודי או ישראלי: מה שאני בעיקר מרגיש, זה שאתה דוחף לי מילים לפה, ורעיונות למוח. מעין אונס. ואתה מצדיק מעשים כגון אלו בלגיטימציה אלוהית, שהוסמכת ע"י הבורא בעצמו או שליחיו. ואני שואל, איפה הצניעות?
ממש לא.
שאלתי שאלה ותו לא.

שים לב, נראה לי שאתה מנסה לדחוף לי מילים לפה ורעיונות למוח. למשל, זה שאני ניסיתי לעשות זאת לך. כי רק:
  1. הערתי הערה ידידותית על הביטוי הנכון באידיש. לא הגבת.
  2. הערתי שהעיסוק בניירות ערך מחייב חיבור חזק מאוד למציאות. גם על זה לא הגבת.
שימו_לב*
הצטרפות: 13 ספטמבר 2005, 22:23

עמנוא ל

שליחה על ידי שימו_לב* »

הוא טרול!
הוא טרול!
הוא טרול!
גם על זה לא הגבת
לא לבזבז עליו אנרגיה
איכסה של איש בההההההההההההההההההההההההההההההההההה
נהלל_במעגל*

עמנוא ל

עמנוא ל. נראה לי שלגבי חלק מהאנשים פה סובלנות היא תלויית דעה פוליטית, לכן, אולי כדאי לך לחדול לנסות לגילוי חנך בעינהם. אומנם לאתר קוראים "באופן טבעי" אך יש בהחלט רבים פה שאצלם זה סיננטי לגמרי.
כל אחד בהשבותיו מנסה להוכיח את עליוניותו האניטלקטואלית על השני, כשבסוף המרצע יוצא מן השק בדמות הנרשם לעיל של "שימו לב?" שמשקשק מפחד להזדהות.(אפילו מתביישת לצטט)
אני דבקה בימניותי ואין לי צורך באישורים מאף אחד פה בסביבה, ואני מאושרת להביע את דעותיי מתי שרק ארגיש לכך.
אוי ואוי אם האתר יהפוך לבלעדי או להומוגני, בשביל זה אני פה, כדי לומר: על כל מה שאתם כולכם מסכימים, אני לא מסכימה!!!
שיהיה לך יום מקסים, מלא בעיסוקים נהדרים של שיגרה,והמון זמן עם אמא אדמה.
סתם_אלמונית*
הצטרפות: 17 מרץ 2008, 12:18

עמנוא ל

שליחה על ידי סתם_אלמונית* »

על כל מה שאתם כולכם מסכימים, אני לא מסכימה!!!

כל אחד בהשבותיו מנסה להוכיח את עליוניותו האניטלקטואלית על השני

D-:

אני הכי אוהבת שיש סתירה ממש באותה הודעה. כיף לקרוא ולהשתעשע.

עמנואל וחבריו הימניים חזקי הנפש אנא המשיכו כך! אתם נהדרים וחכמים ומוצלחים וכשיש אתכם, מי בכלל צריך אנטישמים?
נהלל_במעגל*

עמנוא ל

עמנוא ל. התכוונתי שזה לא ממש- באופן טבעי. זה באופן טבעי, אם זה דומה להם, ממש כמוהם. כאשר זה שונה מהם, או אסגנן זאת אחרת, לא שונה מהם, מפני שיש פה קבלה של תרבויות אחרות. אבל אין פה קבלה של השקפות עולם שונות, כאשר זה בא מתוך הבית, מקרוב. (קרי, ארצנו הקטנטונת). לזה התכוונתי שאמרתי שלא תמיד זה באופן טבעי, לפעמים, זה באופן סינטטי.
נקרא לזה- סובלנות התלויה בדבר.
כל טוב
אורי_יורמן*

עמנוא ל

הערתי שהעיסוק בניירות ערך מחייב חיבור חזק מאוד למציאות. גם על זה לא הגבת.
כתבת את זה בלשון לא יפה, שמרמזת כאילו לופט גשפט לא מחובר למציאות
עמנוא_ל*

עמנוא ל

שליחה על ידי עמנוא_ל* »

כתבת את זה בלשון לא יפה, שמרמזת כאילו לופט גשפט לא מחובר למציאות

אכן, אורי, זו דעתי והבעתי אותה בעדינות (יחסית....יחסית...)
מתברר שלא לקח הרבה זמן ומתברר שהוא מתעלם משאלה חשובה שאני מפנה אליו ובמקום לענות עליה, "עוטף" אותה במלל. כשאתה מנהל דיון עם מישהו בבעיות יסוד בוערות ומהותיות ונשאל לדעתך, ובמקום להגיב באומץ ולענות תשובה ישירה , מנסה לא לענות, זו בריחה.
אורי_יורמן*

עמנוא ל

ולמה שיענה, כשאתה מפנה אליו עלבונות?
עמנוא_ל*

עמנוא ל

שליחה על ידי עמנוא_ל* »

נקרא לזה- סובלנות התלויה בדבר.

נו, ברור נהללית! אני מתפלא שבכלל ציפית למשהו אחר. מדובר באנשים שמתבססים על שקר וחיים שקר והכחשה כל דקה מחייהם.

כל השמאל העולמי קיבל תנופה ואת הנפח שהוא תופס כיום (גם המעט הרעשני הזה הוא הרבה יותר מדי) רק כשהוא הפך ל יצירת שקר של המנגנון הסובייטי, אי שם בימים של מלחמת האזרחים בספרד. בימים ההם, כך טוענים שמאלנים אמיצים, סטאלין עזר לפאשיסטים נגד השמאל יותר מאשר עזר לשמאל נגד הפאשיסטים.
בה בעת את השמאל הטעה לחשוב שהוא פועל בשם אידיאלים וערכים שמאלניים-הומניים.

השמאל יסודו בשקר-המשכו בשקר וסופו בשקר.
שליחת תגובה

חזור אל “דפים אישיים”