קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

צריכה_עצה*
הצטרפות: 02 ינואר 2006, 15:07

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי צריכה_עצה* »

אבל איך? אני שואלת ברצינות
הקבוצה הזו כל הזמן היתה בסימן שאלה אם היא תמשיך או לא
אכשהו הצלחנו עד היום ליצור מפגשים אבל ככל שהילדים גדלים זה נהיה יותר קשה
השנה הזו כולם הולכים לגן
הגיעה ה 1.9 ופתאום אין לנו עם מי להפגש יותר
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

מכירה את התחושה , כל ספטמבר אני בודקת מי מלפני ומי מצדדי ומי הנושר(שהולך לבי"ס).
תבדקי ברשימה הלבנה מי נמצא באזור שלך, תלכי לגני שעשועים ותתחילי לדבר עם אמהות.זה לגמרי לא פשוט, ויכול להיות שמה שיהיה ידרוש ממך יותר אנרגיה=נסיעות, אז חיזקי ואימצי.
מרינה_מאוהבת_בים*
הצטרפות: 19 מרץ 2010, 16:31
דף אישי: הדף האישי של מרינה_מאוהבת_בים*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי מרינה_מאוהבת_בים* »

דניאל רק בן שנתיים ..וכבר פעמיים, השנה וגם שנה שעברה אנחנו חווים את התחושה, מתארגנים מחדש...ברור לי שבעוד שנה זה יכול להיות עוד יותר בעייתי...
אין לי תובנות רק אופטימיות שנמצא גם השנה את החברים ואולי לא נפרד לתקופה יותר ארוכה משנה.
פשוט_קרן*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2011, 22:28

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי פשוט_קרן* »

שלום,
איך עושים חינוך ביתי עם 4 ילדים: בן 4, בת 3, בת 1.10, בן 5 חודשים?
הגדולים היו עד גיל 3 בבית, כרגע הם בגן עד 13:00. הקטנים איתי.
מאוד מאוד רוצה חינוך ביתי, אבל אפילו האחרי צהריים עמוסים כ"כ לפעמים, עד תחושה של איבוד שפיות שלי:
לדאוג לצרכים הפיזיים של כולם, להקשיב לכולם, להיות ערה לבטיחות שלהם וברווחים הקטנים גם לדאוג לעצמי?
אמא_בבית*
הצטרפות: 21 דצמבר 2003, 15:17
דף אישי: הדף האישי של אמא_בבית*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי אמא_בבית* »

שלם קרן
זה באמת קשה.
בשבילי זה פחות קשה מאשר לקום מוקדם בבוקר ולארגן אותם לגן ולבוא בצהריים לקחת אותם ולהתמודד עם כל מיני מטענים שהם מביאים איתם.
בחינוך ביתי, הכל יותר איטי. אפשר למרוח את שעת ההשכמה ולהשאר לשחק או לקרוא סיפורים במיטה, הארוחות לא צריכות להיות מוכנות בדיוק בזמן כי הם באים מתים מרעב אלא אפשר לנשנש משהו אם את בדיוק עסוקה מכדי להכין. היתרון הגדול כשיש כמה ילדים הוא שיש פחות צורך בחברה חיצונית ואפשר לקחת את הזמן, לראות איך בבית ואם רוצים, למצוא קבוצת חינוך ביתי באזור שלכם ולבוא להכיר.
אם את באמת רוצה חינוך ביתי, זה זמן מצויין לנסות. כשהילדים נכנסים לבית ספר הם לפעמים לא רוצים לעזוב כי הם נכנסים ללחץ חברתי מאוד גדול ולצורך להיות כמו כולם.
כדי להשאר שפויה, את יכולה לקחת בייביסיטר לשעתיים ביום שתעזור לך עם הקטנים או עם הגדולים (שגם הם קטנים). זה עדיין יהיה זול יותר מאשר גן.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שלום,
אני אמא לשניים - בן בכיתה א' ובת ארבע בטרום חובה. הייתי מאוד רוצה לעבור לחינוך ביתי אבל אני גם מאוד חוששת מהמהלך. אנחנו גרים במושב באזור השפלה. למי אפשר לפנות טלפונית בשאלות בעניין?
רסיסים_של_אור*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 20:42
דף אישי: הדף האישי של רסיסים_של_אור*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי רסיסים_של_אור* »

את יכולה לכתוב אלי למייל - efratrubinbarad ב- gmail.com {@
פשוט_קרן*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי פשוט_קרן* »

תודה לאמא בבית.
בחופש הגדול ארבעתם כמובן היו אתי בבית והייתה לי עזרה למשך חצי יום והייתה לנו תכנית ופעילויות מתוכננות לכל יום ועדיין היו ימים קשים.
ואולי זה בגלל שהייתי אחרי לידה והיו הרבה הנקות וזאת הייתה מציאות חדשה לילדים.
ואולי זה בגלל שאני לא אוהבת "לקחת" את הזמן?

אנחנו משפחה דתית, סוג של חרדית.
מכירים משפחות בסגנון שעושות חינוך ביתי?
תודה
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

מכירים משפחות בסגנון שעושות חינוך ביתי?
יש כמה משפחות דתיות ב"שומרי הגן" באשתאול (נדמה לי שיש משפחה חרדית מבית שמש), ויש הרבה דתיים בקבוצה שנפגשת בגן החיות בירושלים (כמעט אין שם חילונים למעשה).
עולם_חדש_מופלא*
הצטרפות: 18 יולי 2010, 13:26
דף אישי: הדף האישי של עולם_חדש_מופלא*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי עולם_חדש_מופלא* »

_אנחנו משפחה דתית, סוג של חרדית.
מכירים משפחות בסגנון שעושות חינוך ביתי?_
נדמה לי שאבישג, שפתחה עכשיו את הדף חזון חינוכי בחינוך הביתי (תלחצי על המילים הירוקות), דתיה.
אמא_בבית*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי אמא_בבית* »

יש המון משפחות דתיות בחינוך ביתי. כמו שטליה כתבה, בירושלים זה ממש לא חריג וגם לא ברחובות גזר. אם את רוצה לשאול שאלות יותר ספציפיות למשפחות דתיות (אני לא כל כך מבינה מה ההבדל בין דתי לחרדי), את מוזמנת לכתוב אלי ואני אברר מי מהמשפחות הדתיות רוצה ליצור איתכם קשר. [email protected]
את יכולה גם לפרסם כאן או ב ככר השוק פניה למשפחות דתיות ולהשאיר כתובת מייל. אני חושבת שיהיו משפחות שישמחו לענות.
פשוט_קרן*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי פשוט_קרן* »

תודה לכל המשיבות.
ובכן, כתובת המייל שלי היא: [email protected]
אנחנו משפחה דתית המעוניינת בחינוך ביתי.
ילדינו הם בני: 4, 3, כמעט שנתיים ו-5 חודשים.
אנו גרים במודיעין באופן זמני ומחפשים היכן להשתקע.
אחת האופציות היא ירושלים וסביבותיה.
אמא_בבית*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי אמא_בבית* »

קרן, שלחתי לך מייל :-)
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי פלונית* »

שלום,
אני אמא חדשה בחינוך ביתי, לילדים בגיל גן חובה
הגשתי בקשה למשרד החינוך (בעקבות פניה של מחלקת חינוך במועצה האזורית)
הבקשה נמצאת בטיפול
השבוע פנתה אלי מפקחת הגנים במועצה במטרה לקבוע ביקור בית שלה ושל היועצת החינוכית של המועצה
מבדיקה ראשונית שעשיתי, גיליתי שאת חברותי ביקרו המפקחת מ משרד החינוך והקבסית של המועצה
מישהו נתקל בדרישה כזו?יודע אם אני מחוייבת בביקור כזה או מה מטרת הביקור?
אשמח לתשובה מהירה
אפשר במייל dikla lip שטרודל yahoo נקודה com
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי יונת_שרון* »

את צודקת, את הביקור צריכה לערוך המפקחת הרפרנטית של החינוך הביתי במחוז שלך. את יכולה להציע להן להצטרף לביקור שלה, או לשאול למה הן לא מתאמות איתה.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

ייתכן שבגלל שזה גילאי גן, היועצת החינוכית של משרד החינוך מתפקדת המפקחת הרפרנטית.
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי מיכל* »

אצלנו גם ביקרה המפקחת על הגנים בעירנו. ובמקרה הצטרפה אליה יועצת פדגוגית או משהו בדומה לזה, כי היו להן משימות משותפות להמשך היום... זה נשמע לי עפ"י הנוהל (פחות או יותר. למפקחת זה היה המפגש הראשון עם חנ"ב).
לש*
הצטרפות: 16 נובמבר 2011, 09:07

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי לש* »

שלום, בני בן ה-13 התחיל את שנתו הראשונה בחטיבה (מבוקשת ואיכותית), במטרה לפתוח "דף חדש" חברתית ומול המערכת. לדאבוננו, הכל נשאר כפי שהיה, והוא מאוד סובל.
אשמח לשמוע מנסיונו של הורה שהעביר את בנו/ביתו לחינוך ביתי בשלב/גיל דומה.
תודה.
אמא_בגובה_דשא*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:31
דף אישי: הדף האישי של אמא_בגובה_דשא*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי אמא_בגובה_דשא* »

שאלה בשביל חברה...

חברה שלי מתכננת להוציא את הבת שלה מבית הספר, החל ממחר (קרי: באמצע שנת לימודים).

האם מישהו יכול לתרום מנסיונו, מבחינת איך עושים את זה מול הרשויות?
(מגישים בקשה, ובינתיים? מה עושים אם מקבלים טלפון מהקב"ס?)
יונת_שרון*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

קודם כל להגיד למנהל בי״ס בע״פ וגם בכתב שהיא עוברת לחינוך ביתי ושאתם מטפלים בהליך הביורוקרטי. אחרת הוא חייב להטריד אתכם, אפילו אם הוא האדם הכי מקסים בעולם.
דבר שני להתקשר לקב״ס של המועצה/עיריה ולהגיד שעברתם לחינוך ביתי ושאתם רוצים לעשות את התהליך הביורוקרטי.

בשני המקרים חשוב לזכור שההורים אחראים כלפי הילדה יותר מאשר כלפי הביורוקרטיה, ולכן צריכים לעשות מה שטוב לה גם אם ההליכים הביורוקרטיים אומרים אחרת.

אז אפשר לנשום עמוק, לעיין בנהלים, ולכתוב בקשה לאישור. בשקט, ברוגע, בלי לחץ. זה לא דחוף מהיום למחר, ובטוח פחות דחוף מאשר להיות עם הילדה ולהסתגל לצורת החיים החדשה.
פלוני_אלמונית*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שלום,
אני מאוד מאוד רוצה לעבור לחינוך ביתי עם שני בניי אבל יש לי המון שאלות, התחבטויות ותהיות.
החשש הכי גדול שלי הוא שהבכור שלי בן ה5 שיש לו בעיות רגשיות ו"חרדת ילדים" לא יצליח להשתלב במפגשים.
מאוד אשמח לדבר עם משפחות מנוסות. יש לי המון שאלות והתלבטויות ואין לי עם מי להתייעץ (בסביבה הקרובה שלי אין משפחות בחנ"ב).
אמא_בבית*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי אמא_בבית* »

גם אנחנו הוצאנו את הגדול מהגן כשהיה בן חמש. את מוזמנת להתקשר אלי: 052-8674400
טלי
אילה_בשדה_הדגן*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

קודם כל ,תשלחי לרשימה הלבנה את הפרטים שלך ואולי כן תמצאי משפחות.

'חרדת ילדים' זה אולי מצב שבו ילד בן חמש לא ממש שש לצאת ולשחק לו ומעדיף את השקט של הבית, אל הסינר של אמא.
אני חושבת שדווקא בחינוך ביתי יש אפשרות שתסייע לילד כזה במיוחד.
הילדים שלי הם די מהסוג הזה ולמרות שעם הבכור היתה לי ציפיה שילד ילך ויכיר וישחק,לקח לי זמן ועצות של חברות טובות: קחי אויר ותרגעי.
הכל בסדר.
מה שחשוב זה שהילד ירגיש בטוח.הביטחון שלו זה אמא.
אמא מרשה לו להיות קרוב אליה ולשבת עליה ,ללכת יד ביד.
וגם הבנתי שככל שאנחנו מתמידים ללכת למפגש עם אותן משפחות ח"ב ויש קשר והבנה ביני ובין האמהות-הילד משתחרר בהדרגה.

אני חושבת ,שהילדים לא רוצים לשחק עם ילדים אחרים ולו מהסיבה שהם קולטים שם אנרגיות שלא ממש מתאימות להם-ובמקרה כזה , אני מאמינה שהם פשוט פועלים על מנת להתרחק צרות.

הרבה ילדים יצטרכו הדרכה ותיווך ובשביל זה טוב שהאמהות תהינה באזור.אמהות שיודעות להציע להם חומרי יצירה , או ללמד אותם ממש בשתי דקות שאפשר להשתמש בכף ודלי ולחפור בחול ביחד,או להאכיל חיות ביחד בפינת חי.
אמא שתחתוך להם פירות ויאכלו ביחד מאותה צלחת.
שתשמע אם יש ריב ותעשה גישור ,כדי שגם מחלוקות יפתרו ולא יהפכו לעינין .

חומר קריאה שאני ממליצה עליו זה ספר שנקרא: 'למה זה כל כך מסובך'-בהוצאת ליף סנטר.
הספר ערוך בצורה שמכבידה על הקריאה ,אבל הרעיון שמאחורי הדברים הוא מאוד חשוב-אנחנו קצת נסחפנו בהדגשת חשיבות חיי החברה של הילדים.ילדים לא זקוקים לחברת בני גילם שתמלא את הפונקציות החשובות של החיברות. המשפחה צריכה להוות את הגורם העיקרי והמרכזי ועם מירב החשיבות.
פלוני_אלמונית*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

גם אנחנו הוצאנו את הגדול מהגן כשהיה בן חמש. את מוזמנת להתקשר אלי
תודה טלי, אמצא את הזמן ואתקשר :)

_חרדת ילדים' זה אולי מצב שבו ילד בן חמש לא ממש שש לצאת ולשחק לו ומעדיף את השקט של הבית, אל הסינר של אמא.
אני חושבת שדווקא בחינוך ביתי יש אפשרות שתסייע לילד כזה במיוחד.
הילדים שלי הם די מהסוג הזה ולמרות שעם הבכור היתה לי ציפיה שילד ילך ויכיר וישחק,לקח לי זמן ועצות של חברות טובות: קחי אויר ותרגעי.
הכל בסדר.
מה שחשוב זה שהילד ירגיש בטוח.הביטחון שלו זה אמא.
אמא מרשה לו להיות קרוב אליה ולשבת עליה ,ללכת יד ביד.
וגם הבנתי שככל שאנחנו מתמידים ללכת למפגש עם אותן משפחות ח"ב ויש קשר והבנה ביני ובין האמהות-הילד משתחרר בהדרגה._

אז זהו, שהוא ממש לא מעדיף את הסינר של אמא כבר מגיל שנתיים. בחברת מבוגרים ומפגש אחד על אחד עם ילדים שהוא מכיר טוב
הוא מעדיף אפילו שלא אהיה בסביבה ויש לו בטחון. אבל כשזה מגיע למפגש עם ילדים שהוא לא מכיר הוא ממש מבוהל וחרד.
אם אני מציעה לו ללכת לגן שעשועים לא בישוב שלנו הוא ישר ישאל אם יש שם ילדים ויסרב ללכת. כשכן ניסיתי לפני שנה לקחת אותו למפגשים של חנ"ב
הוא היה בטראומה מזה ועד היום הוא מוודא איתי שאנחנו לא חוזרים לשם.
הוא בכלל ילד מאוד חרדתי ו"חרדת הילדים" זה חלק קטן משלל החרדות שלו.

חומר קריאה שאני ממליצה עליו זה ספר שנקרא: 'למה זה כל כך מסובך'-בהוצאת ליף סנטר
אחפש את הספר. תודה.
אמא_בבית*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי אמא_בבית* »

אחרי הפעם הראשונה שהגענו למפגש חינוך ביתי, גם הילדים וגם אני לא רצינו להגיע שוב והיינו בחינוך ביתי שנה וחצי לפני שהעזנו לבוא שוב למפגש.
אחרי הכרות ארוכה מאוד עם סוגים שונים של מפגשים, אני מבינה שהגענו למפגש גדול מדי בתוך בית פרטי ביום חורף קר כשכולם היו בפנים והיה מאוד צפוף ורועש.
כדאי להתייעץ באזור שלך לאן לבוא בפעם הראשונה. עדיף משהו בחוץ לא גדול מדי כך שאפשר פשוט לצאת ביחד לפיקניק ושעל ידכם יהיו עוד כמה משפחות. או שתתבוננו בהם מהצד (והם בכם) או שתיצרו קשר אבל לבוא בלי יותר מדי ציפיה לקשר או למשהו מסויים שיקרה במפגש. כמו שבאים לכל מקום חדש.
אני חושבת גם שכדאי להתחיל קודם חינוך ביתי בבית ולמצוא את הביחד שלכם. ילד בן חמש מאוד קטן בעיני. הוא ממש לא צריך חברים בצורה יומיומית, במיוחד אם יש לו אחים.
אפשר לקחת את הזמן, לקום בנחת, למצוא מה אתם אוהבים לעשות ואחר כך רק לחפש חברה בחוץ.
אני מרגישה שכשיוצאים מהגן צריך הרבה זמן אמא וזמן בית עד שרוצים לנסות שוב חברה אחרת.
פסטורה_פאבון*
הצטרפות: 24 יוני 2012, 22:49

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי פסטורה_פאבון* »

מתארגנת קבוצה לחינוך בייתי לבד-ביחד בתל אביב. לכאלה המעוניינים בחינוך בייתי אך יכולים להקדיש לכך רק יום או יומיים בשבוע, כי צריכים גם לעבוד. הגינון בתורנות ובבתים הפרטיים על פי תוכנית מוסכמת מראש, כל הורה מעניק מכישוריו וידיעותיו. דגש על מוזיקה, יצירתיות, תנועה, חשיבה ורגישות בין אישית. עינת [email protected]
אמאוהבת*
הצטרפות: 18 יוני 2012, 19:12

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי אמאוהבת* »

משהו יודע על ירושלמים דתיים בחינוך ביתי?
גם אנחנו משפחה דתית, סוג של חרדית.
פשוט קרן מה עלה בגורלכם? משהו מכיר ויודע?
וגם - ויש הרבה דתיים בקבוצה שנפגשת בגן החיות בירושלים - הקבוצה הזו עדיין קיימת?
מתי ואיפה?
פלוני_אלמונית*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

מחפשת משפחה מאזור רעננה שמוכנה לעזור לאבא שרוצה להוציא את בנו בן השתים-עשרה מבית הספר .חושב על חינוך ביתי,זקוק למידע.
04-6786961
אבישג_א*
הצטרפות: 25 נובמבר 2006, 22:44
דף אישי: הדף האישי של אבישג_א*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי אבישג_א* »

חושב על חינוך ביתי,זקוק למידע
כדאי מאוד לקרא גם באתר מדור חינוך ביתי
אבישג_א*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי אבישג_א* »

משהו יודע על ירושלמים דתיים בחינוך ביתי?
אני חושבת שיש קבוצה דתית מגוש עציון, לא בטוחה
לגבי ירושליים ממש אין לי מושג
תפני לדף של טליה אלמתן - אני חושבת שהיא משתתפת לעיתים במפגשים של הקבוצה שנפגשת בגן החיות בירושלים
נראה לי ימי שלישי (אבל תשאלי אותה)
א_ה*
הצטרפות: 21 אפריל 2010, 17:40

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי א_ה* »

אני אמא לילדה בת חמש כמעט, בחינוך ביתי.
בספטמבר התנסתה ילדתי לראשונה בביקור בגן במשך ימים אחדים. הניסיון היה לא מוצלח, וחזרנו הביתה בתחושת הקלה גדולה.
הגן לא היה גן עיריה, אבל הרישום אליו נעשה גם באמצעות העיריה, משום שהוא שייך לבית-ספר שנמצא בקטגוריית "מוכר שאינו רשמי".
אתמול, באופן בלתי-צפוי לחלוטין, קיבלתי צלצול טלפון מהעיריה. האשה שפנתה אלי אמרה שרשמתי בזמנו את ילדתי לאותו הגן ושהם מבינים שהיא איננה שם, ורצו לדעת "באיזה גן היא נמצאת".
מאחר ולא הייתי ערוכה לכך, השבתי פשוט: "היא בחינוך ביתי". ונעניתי בתגובת: "תודה. שלום".
נותרתי מבולבלת ומעט מבוהלת.
האם מישהו יודע אם צפויה השתלשלות עניינים כלשהי אחרי שיחה שכזאת, ואם כן - מה צפוי?
בתי עדיין איננה בגיל חינוך חובה, אבל תהיה בשנת הלימודים הבאה.
אני מודה מקרב לב לכל מי שיוכל להאיר את עיני
אילה_בשדה_הדגן*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

אין שום בעיה עם מה שעשית,לפי דעתי.
אם הילדה עדין לא בגיל חינוך חובה ,אין מחובתך לשלוח אותה לשום מוסד .העיריה מצידה רוצה לדעת מה קורה עם הילדים ואיפה הם נמצאים.
זאת המחויבות שלהם.

אם בשנה הבאה תרצי להמשיך בח"ב תפעלי לפי הנוהל-תבצעי את הרישום (בדרך כלל במרץ)ותצייני שהיא בח"ב.ישלחו לך טפסים למלא .
בהצלחה.
א_ה*
הצטרפות: 21 אפריל 2010, 17:40

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי א_ה* »

אילה, תודה רבה על תשובתך.
לימונית*
הצטרפות: 18 ינואר 2006, 15:27

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי לימונית* »

"הבן שלי שונא את הגן", האם זו סיבה מספיק טובה לעבור לחינוך ביתי? כמה היתם מקריבים בשביל לאפשר לילד חינוך ביתי? ולמה?
באילו מצבים עדיף בכל זאת להשאיר ילד במסגרת (הזנחה, בדידות, שיעמום, ליקוי התפתחות, התמכרות לטלויזיה...) ומה ההבדל בין חינוך ביתי ל"החופש הגדול"?
אלה חלק מהשאלות שעולות לי כשאני שוקלת להוציא את בני מהגן ואשמח לקבל התיחסות מהורים מנוסים
יונת_שרון*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

לכל אחד יש תשובות אחרות לשאלות האלה, ואין כאן "תשובת בית-ספר" שצריך להתיישר לפיה.
לכן מה שחשוב זה התשובות שלך: האם חוסר ההתאמה של הגן לילד שלך הוא סיבה בשבילך לעבור לחינוך ביתי? כמה את מוכנה להקריב בשביל זה? כמה את צריכה להקריב, אם בכלל?
דרורית*
הצטרפות: 25 אפריל 2012, 20:52

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי דרורית* »

לימונית,
השאלה שלך כל כך רחבה שאפשר לענות עליה במשך ימים ולא לגמור. כל האתר הזה בנוי על זה. אני מציעה לך לדפדף פה בדפים דרך מפתח נושאים ולחפש נושאים הקשורים לזה ולמצוא הרבה דיונים שהתנהלו פה. אין לי כרגע דף ספציפי. הרבה שאלות ראשונות עולות כמו אלה של יונת שרון ועוד: עד כמה הבן שלך לא אוהב את הגן? האם את מרגישה שנעשה לו עוול שם ושבבית הוא יפרח? בן כמה הוא? האם את מרגישה שהוא עדיין זקוק להיותך לצידו? האם את עובדת? מה את עושה בבקרים? בכל זאת לעבור לחינוך ביתי זו החלטה שדורשת אמונה במהלך (אני עצמי שלחתי את הבכורה החוצה רק כשהייתה בת 6 וזה היה עבורה משבר נוראי, אך נאלצתי והיום אני מרגישה שסך הכל זה לטובה שילד יוצא מן הבית בשלב כלשהו, רק שלדעתי זה צריך לקרות בשלב שהוא בשל ויש לו הכלים להתמודד עם הקשיים שמצפים שם)
לימונית_limonitc*
הצטרפות: 02 יוני 2013, 10:55
דף אישי: הדף האישי של לימונית_limonitc*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי לימונית_limonitc* »

אוקיי עכשיו אנחנו בשלב של האיך ולא בשלב של האם... אז איך?
בעלי לא משתגע מהרעיון אבל הסכים אני בכל מקרה אהיה בבית השנה אז אין סיבה שלא, הסבים עוד לא יודעים לא ברור לי איך לספר להם, ואיך עוברים את הועדה והבירוקרטיה (ביקורי בית ופקידים מלחיצים אותי), ראיתי באתר אחר :א-ב חינוך ביתי שמציעים לשלוח "הודעה על בחירה בחינוך ביתי"
האם זה מהלך הגיוני ונכון, או שזה לא חכם בשלב הראשון ויעורר התנגדות?
אם יש מישהו שעשה את זה אנא שתפו, או כתבו לי במייל:
[email protected]
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

אחרי שנים רבות של תהיה נפלה החלטה. אנחנו חוזרים הביתה! עייפים מהלחץ, החייב, ובכלל מלהיות חלק מהצאן שהולך עם כל העדר כי ככה צריך. שלושה ילדים מקסימים , ילדים של חופש, בן 9, בת 6, ובת שנתיים וחצי. לוקחים נשימה ועכשיו נותר למצוא כמה פתרונות לגבי התנהלות עם הפרנסה מאחר ושלושה ימים בשבוע אני עובדת בבוקר..
פלוני_אלמונית*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

אני לא רוצה להחזיר את הילד לגן חובה אחרי החופשה, אבל עוד לא הגשתי אפילו בקשה לחינוך ביתי... מה עושים? האם זה כבר מאוחר מדי? האם צריך לשלוח אותו לגן עד לקבלת האישור?
אבישג_א*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי אבישג_א* »

פלונית, יש אנשים בחינוך ביתי שאין להם אישור ואיש לא פונה אליהם בעניין
אם חשוב לך שישאר אני חושבת שכדאי שתשאירי אותו ואם יפנו אלייך בנושא תבצעי מה שהם אומרים כדי לקבל את האישור
כך נראה לי לפחות, אבל יהיה טוב אם אחרים יכתבו כאן

שבוע טוב ובהצלחה
יונת_שרון*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שלום פלונית,
חשוב לזכור שחובתך הראשונה היא לדאוג לטובת הילד ולא לטובת הניירת של משרד החינוך. אם לפי שיקול דעתך טוב לילד להישאר איתך, -- זה מה שעליך לעשות. את הניירת של האישורים תסדירי אחר כך.
פלוני_אלמונית*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

מפסיקה לעבוד, ונשארת בבית עם הילדות!
משמח ומרגש, אבל הכסף...
האם כדי לחתום דמי אבטלה אני צריכה להישאר "מתחת לרדאר" בינתיים?
כלומר, לא להגיש בקשה לאישור לחינוך ביתי ולקוות שלא ישימו לב?
או שאפשר לחתום אבטלה במהלך חינוך ביתי מאושר?
אבישג_א*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי אבישג_א* »

איזה כיף נשמע שממש טוב לך עם זה

לדעתי אין קשר בין אבטלה לחינוך ביתי, חינוך ביתי עדיין ממש לא מקובל אז לא נראה לי שהכניסו אותו כבר לסעיף בביטוח הלאומי
לא בטוחה במאה אחוז אבל כך נראה לי
בכל מקרה אני לא בטוחה שכדאי לפנות אליהם כל עוד הם לא פונים אלייך (בעניין החינוך הביתי), אבל כדאי שתשמעי עוד דעות בעניין
פלוני_אלמונית*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

כמה זמן לוקח לקבל אישור? האם יש סיכוי לקבל עד תחילת השנה אם אני רק היום שולחת את המכתב?
יונת_שרון*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

אי אפשר לדעת כמה זמן יקח עד שיגיע האישור, אבל זה לא משנה מבחינה מעשית.
אילה_בשדה_הדגן*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

אני חושבת שאם תבואי עם הילדות ללשכת התעסוקה מישהו ישים לב.
לא שנראה לי שזו בעיה.לפעמים יוצא לנו לעשות סידורים ואנחנו יכולים להעביר יפה את הזמן ,בעיקר אם יש מזגן-לקרוא כל מני עלוני הדרכה של משרדים ממשלתיים או להביא משחק מהבית.אבל אם התור בלתי אפשרי ולילדים נמאס, הם מתחילים להיות חסרי מנוח-תצטרכי להתחשב בהם ובסובבים.
עדי*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 22:19

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי עדי* »

חדשה בתחום ואשמח לעזרה בחיפוש קבוצה עבור ביתי בת השנתיים ועבורי.
אנחנו מאזור בקעת אונו ואני ניידת.
לא הצלחתי למצוא קבוצה בשום פורום ובחיפוש באתר מצאתי קבוצות מרוחקות מבייתי :/

תודה וחג שמח :)
בת_ההרים*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי בת_ההרים* »

הי לכולם אנחנו בחינוך ביתי כבר 7 שנים מאז שהגדולה נולדה ועכשיו יש לנו כבר 4 ילדים כולם בבית . רציתי לדעת מה עדיף להוציא אישורים או לחכות שיפנו אלינו? עדיף שפשוט לא ישימו לב אלינו? האם נכונה השמועה שמקבלים תקציב על כל ילד? אשמח לקבל יעוץ!
רסיסים_של_אור*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

האם נכונה השמועה שמקבלים תקציב על כל ילד?
אין לי מושג מי מפץ את השמועה אבל היא לגמרי לגמרי לגמרי לא קשורה למציאות....
אביבה*
הצטרפות: 05 יוני 2004, 23:49

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי אביבה* »

למה התחלת לחשוב על אישור דווקא עכשיו?
בת_ההרים*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי בת_ההרים* »

חשבתי כבר מזמן ולא היה לי כוחות להתעסק עם זה וגם עכשיו אין לי כל כך כוחות לזה... אז אולי אפשר לדחות את זה עד שישימו לב אלי? או שזה לא חוקי?
בת_ההרים*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי בת_ההרים* »

תודה רסיסים של אור, חבל שזה לא נכון... בניתי על זה... השם יעזור
אבישג_א*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי אבישג_א* »

כן, בהחלט מבאס

גם אני שמעתי על כך בעבר - שמקבלים 1000 שקל בחודש על כל ילד בבית וגיליתי למרבה הצער שזה ממש לא נכון.

חבל
בת_ההרים*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי בת_ההרים* »

איך מבבררים את העניין לעומק? מישהו בדק רשמית וניסה להוציא תקציב?
בת_ההרים*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי בת_ההרים* »

איך מבבררים את העניין לעומק? מישהו בדק רשמית ?
פלונית_עם_נסיון*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2013, 06:50

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי פלונית_עם_נסיון* »

מי בדיוק יתן תקציב לילדים בבית? אם לא מאפשרים לשלם עבור ביטוח, לא ניתן לצרף אותם לחוגים או ופעילויות של הילדים האחרים.
אין להם אינטרס לתת לך שקל .את התקציב עבור הילד שרשמת לבית הספר הם מקבלים כולל התקן של המורה.
בקיצור תשכחי מזה!
רסיסים_של_אור*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

דרך אגב, אנחנו לא התעסקנו עם האישור כמה שנים טובות ורק כשעלתה האפשרות שהבכור שלנו ירצה ללכת להתנסות בבית ספר החלטנו להסדיר את זה כדי לאפשר לו להתנסות ולחזור הביתה במידה וירצה בכך (הוא בחר להמשיך בבית הספר ).
בת_ההרים*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי בת_ההרים* »

תודה רבה! אז אין תקציב...ואפשר להישאר בנתיים בלי אישור ? זה קצת מפחיד אותי ש"יעלו עלי" ושזה לא חוקי וכאלה...פשוט מרתיע אותי ההתעסקות עם האישור עם להראות להם תוכניות וכל זה.. וגם הבנתי שצריך לרשום את הילדים בכל מקרה בבית ספר כלשהו? תודה מראש
בת_ההרים*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי בת_ההרים* »

רסיסים יש לך עוד ילדים בבית? ואיך לגדול בבית ספר? לא התאכזבת כשהו בחר להישאר שם?
אבישג_א*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי אבישג_א* »

וגם הבנתי שצריך לרשום את הילדים בכל מקרה בבית ספר כלשהו?
נכון, הקב"ס אמר לנו כשלב ראשון בקבלת האישור לרשום את הילדים לבית הספר. זה דווקא היה טוב כי אז הם היו מסודרים עוד לפני האישור : בית הספר ידע שזו רק פרוצדורה והן לא אמורות להגיע, הקב"ס ידע שהנושא בטיפול וכך גם המדינה בעצם.

ואפשר להישאר בנתיים בלי אישור ? זה קצת מפחיד אותי ש"יעלו עלי" ושזה לא חוקי וכאלה
כן, גם אני נלחצתי בהתחלה ואחר כך אמרתי לעצמי שאם יפנו אליי אני אהיה ראש קטן ואעשה מה שאומרים לי, אבל עד שיפנו אליי... אפשר לחגוג (-:
רסיסים_של_אור*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

אם את רוצה אני יכולה לשלוח לך במייל את הבקשה האחרונה ששלחנו . בדיעבד, בעלי חושב שטוב שבקשנו אישור כיוון שככה "האמת יצאה לאור" ואנחנו מתמודדים בגלוי עם הבחירה שלנו אבל תלוי בתחושה שלכם. אני אישית מאד סובלת מהביקורים האלה (בינתיים זכינו בשני ביקורים בפער של כמה שנים בינהם...).
לגבי המעבר לבית ספר - גדלתי ואני לומדת להודות על זה שטוב לו ושהיה לו מספיק כוחות מבית לבחור בבחירה הזו ועדיין, לקום בבקרים לפני כולנו ולצאת לעוד יום של בית ספר, אבל זה היה תהליך מורכב מבחינתי {@
פלוני_אלמונית*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

תודה רבה אבישג ורסיסים! ה' יתן לכן סבלנות וכוחות וכל מה שצריך לגדל את הילדים!
רסיסים_של_אור*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

ה' יתן לכן סבלנות וכוחות וכל מה שצריך לגדל את הילדים! ואת עצמנו. אמן ואמן {@ {@
אבישג_א*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי אבישג_א* »

תודה על הברכות חמודה

שבוע טוב לכולם וחג שמח
פלוני_אלמונית*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שלום, בתי בת 16 עלתה לכתה י ומעוניינת לפרוש מהלימודים
היא הגיעה למסקנה שהמסגרת הזו לא מיטיבה איתה ולא מובילה למקום טוב
מעדיפה להשקיע את הזמן בתחום שחשוב לה ולהתפתח בו
אני מחפשת מישהו להתייעץ איתו, לגבי התנהלות מול הרשויות, אשמח גם לקשר עם הורים או בני נוער שבחרו בדרך דומה.
בת_ההרים*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי בת_ההרים* »

שלום לכולם אני צריכה עזרה!!!אנחנו בבית מאז ומתמיד, 4 ילדים , הגדולה בת 7 וחצי. היו כבר הרבה לבטים ובילבולים וכיום אני במקום הרבה יותר מחוזק, שגרה טובה, הכל טוב, אבל הילדים כל פעם אומרים שהם רוצים ללכת לבית ספר , הם רוצים לראות איך זה וחושבים שיהיה להם יותר טוב שם. לפחות הגדולה. הבן בן 5 וחצי ואולי לא ממש יודע מה טוב לו אלא רק חוזר אחרי אחותו... בכל מקרה חשבנו לעשות תקופת ניסיון קצרה שיראו איך זה. מי יכול לתת תגובה או עצה טובה ? חיזוקים וכדומה... תודה מראש
פלוני_אלמונית2*
הצטרפות: 23 יוני 2008, 18:00
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית2*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי פלוני_אלמונית2* »

שלום. בתי בת כמעט 15, מצבנו דומה לזה של 'פלוני אלמונית' מההודעה מ15.10.2013 (שתי הודעות למעלה). בקשתי דומה - ללמוד מניסיון של הורים במצב דומה. תודה
דואגת*
הצטרפות: 24 אפריל 2004, 21:59

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי דואגת* »

לאחר שנה קשה מאד - רגשית וחברתית החלטנו להוציא את בתנו מבית הספר.
ניסינו מאוד למצוא לה מקום בבית ספר דמוקרטי בסביבה אך כעת אנחנו ברשימת המתנה.
אנחנו מאוד לא רוצים שתחזור לבית הספר בו למדה ומעדיפים כל עוד אין לה מקום במסגרת האלטרנטיבית להעבירה לחינוך ביתי. הסיבה העיקרית היא מצבה הנפשי שהלך והפך חרד יותר ויותר ככל שהתקדמה השנה והתקלויות חברתיות קשות עד אלימות.
כתבתי מכתב ארוך ופירטתי בו תכנית לימודים מפורטת מאוד (יכולה לצרף).
למיטב הבנתי - משפחות שאינן בוחרות בדרך זו כאידיאולוגיה אלא כאופציה הטובה ביותר במסגרת האפשרויות הקיימות - אינן מקבלות אישור לחינוך ביתי בקלות.
אני בבעיה במובן הזה מכיוון שהפיקוח מעורב וניסה לעזור לי להכניס את הילדה לבית הספר האלטרנטיבי.
מה דעתכם?
האם מכתב מהפסיכולוג המטפל בילדה יועיל?
בנוסף רציתי לשאול איך מתקבלת אצל נותני האישורים העובדה שילד אחד בחינוך ביתי ושאר הילדים לא.
ל_ל*
הצטרפות: 01 יולי 2012, 23:11

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי ל_ל* »

אני קצת מיואשת,
אחרי שנה בחינוך ביתי אני די מותשת, אני לא מצליחה לתכנן סדר יום נורמלי שאני והילדים נהיה מסופקים,
אני מרגישה שחסרה להם חברה, חסרה לי חברה, חסרה לי משמעות, ובכלל יש ימים שלא בא לצאת מהבית ואין כוח לכלום...
הבית הפוך הילדים פשוט משתעממים מול הטלויזיה, הצעות לדברים אחרים כמו טיול סיפור או פעילות כלשהי נענות בסירוב.
אני מרגישה כמו כישלון, בהורות, בחינוך הביתי ובחיים בכלל.
לפעמים נדמה לי שבגן הם היו מקבלים יותר, יותר יחס יותר חברים, יותר פעילויות ואפילו אוכל יותר טוב...
אני מרגישה שחוסר המסגרת הזאת יוצר אצלי מין שאננות, עצלות, שיעמום ואפילו דיכאון,
מה גם שבעלי רוב הזמן לא היה בעד, ורק כשנשברתי הוא אמר לי לא לוותר כי זה מה שאני רוצה ואני אתחרט (ואאשים אותו) אם אני אוותר עכשיו מתוך תסכול...
הבן שלי כשהוא שומע את המילה בית ספר כמעט פורץ בבכי, וממש משתולל וכועס,
אז נראה לי קצת אכזרי להחזיר אותו לשם בניגוד לרצונו, אבל אני באמת לא יודעת מה לעשות,
האם אני יכולה לעמוד בזה, איך? מה התנאים לחינוך ביתי מוצלח? איך יוצרים אותם?
עזרו לי, אני ממש הלכתי לאיבוד....
יונת_שרון*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

דואגת,
לפי נהלי משרד החינוך, באמת לא מאשרים בקשות על בסיס בעיות בבי״ס.
יחד עם זאת, עוד לפני הנהלים, חשוב לזכור שכהורים את אחראים לפעול לטובת הילדה, ואם טובתה היא להיות בבית כרגע - זה מה שעליכם לעשות.
מבחינת כתיבת הבקשה, אפשר לכתוב בדיוק את זה, בלי לפרט: לפי הכרותנו ושיקול דעתנו, כרגע הכי טוב לילדה ללמוד במסגרת המשפחה. (או ניסוח אחר שמתאים לכם.)
לגבי מכתבים מבעלי מקצוע: ממליצה להימנע מהם. הם לא ישכנעו את הפקידים שחינוך ביתי עדיף, רק עלולים לגרום להם לבקש עוד חוות דעת מעוד בעלי מקצוע. למעשה, בכלל לא צריך לשכנע את הפקידים שחינוך ביתי הוא עדיף, אלא רק שחינוך ביתי הוא עדיף לפי שיקול דעתכם ושאתם מתכוונים לעשות אותו ברצינות ובשיקול דעת.
אין בעיה עם זה שיש ילד נוסף שהולך לבי״ס -- מותר לכם להפעיל שיקול דעת המותאם לילד.
יונת_שרון*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

ל ל,
את צריכה קודם כל לבנות יום שיתאים לך -- ארוחות, שינה, פעילויות, חברה, עניין. לא בבת אחת, אבל פעם בכמה זמן תנסי להכניס לחייכם משהו שטוב לך, או אפילו משהו שטוב לך איתם.
לאט-לאט.
דואגת*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי דואגת* »

תודה יונת על תשובתך.
אשמח לעזרתך בנוגע לניסוח בכתיבת הבקשה.
האם עלי לפרט את הקשיים או את המורכבות? או שהחלק בבקשה של הגישה החינוכית צריך / יכול להיות מאד קצר?
יונת_שרון*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

לא מכירה חלק של ״גישה חינוכית״. יש חלק של הסיבות לחינוך ביתי שצריך להיות בערך פיסקה, ויש חלק של תוכנית לימודים ודרכי הערכה שיכול להיות עמוד אחד ויכול להיות הרבה יותר -- תלוי כמה את אוהבת לפרט.
דואגת*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי דואגת* »

אנו ----------------- פונים אליך בעניין בחירתנו בחינוך ביתי עבור בתנו --------------------.
אנו מאמינים שמסגרת בית הספר אינה מתאימה לכל ילד וישנם ילדים שלימודים במסגרת הבית יהיו טובים יותר ומועילים יותר עבורם מכל הבחינות (לימודית, רגשית, חברתית, יצירתית) – כפי שנאמר "חנוך לנער על פי דרכו".
כהורים, גם בביתנו אנו מתבוננים על צרכיו היחודיים של כל אחד מילדינו.
לאחר ששקלנו בכובד ראש ובמשך זמן רב את כל האפשרויות החינוכיות החלטנו שהדבר הטוב ביותר עבור בתנו ----------- הוא ללמוד במסגרת המשפחה.
על פי שיקול דעתנו כהורים לפי היכרותנו עם ----------על מכלול תכונותיה ולפי מה שאנו יכולים ורוצים לתת לה, החלטנו שהחינוך הביתי הוא הדרך המיטבית עבורה.
לפיכך אנו פונים בבקשה לפטור את ------------השנה מחוק חינוך חובה .

זה הניסוח שהגעתי אליו עד כה...
אחר כך מפרטת את תכנית הלימודים בכל תחום ותחום...
השאלה שלי היא האם לדעתכם עלי לפרט לגבי מצבה הנפשי (שבנינו נובע כמובן לא מעט עקב חוויות והתמודדויות לא פשוטות בבית הספר)באו שזה רק יסבך אותי?
ואם אני מגישה ככה - האם זה לא מסבך אותי אחר כך בביקור של הקבסית אצלי?
יונת_שרון*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

הייתי מורידה את החלק הראשון: ״אני מאמינים שמסגרת בית הספר ... של כל אחד מילדינו.״

וגם להוריד את הניסוח של פטור מחינוך חובה: אתם מבקשים או מודיעים על חינוך ביתי, לא על פטור מחינוך חובה. זה שמשרד החינוך מציג את זה כפטור -- זה הישראבלוף שלהם ואתם לא צריכים לשתף עם זה פעולה.
מודאגת*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 22:03

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי מודאגת* »

הסיבה שהכנסתי את הקטע הראשון היא שאני מעבירה לחנ״ב רק ילדה אחת מבין ילדיי וברור לי שזה מוזר בעיניהם
באמת אשנה את הסוף

תודה
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

ל ל
אני ממליצה לחפש ״עוגנים״, דברים שחשובים לך והם חייבים לקרות, בין אם זה חוג או מפגש או ארוחת צהריים.
ממה שאת מספרת נשמע שייטב לך אם תבחריבפעילות מחוץ לבית, ועדיף במשהו שגם יענה על הצרכים שלך, כמו מפגש קבוע. התקופה הזאת של השנה היא קצת בעייתית, אבל עוד מעט ספטמבר ואיתו מגיעות אפשרויות חדשות.
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

מודאגת, את לא צריכה להתנצל ולהצטדק בפני המפקחות. הן לא חורצות גורלות.
את. זושמחליטה על הילדה ואם את רוצה אותה בבית היא תהיה בבית.
כל עוד את לא מזניחה אותה ושולחת אותה לעבוד בשוק, אין לך ממה לחשוש. יש עוד משפחות שבהן חלקמהילדים בבית וחלק במסגרת.
קחי בחשבון שזו רק ההתחלה, ושהאישור ככל הנראה לא יגיע עד האחד בספטמבר, ושאת תישארי עם ביתך בבית אף על פי כן.
יונת_שרון*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

מודאגת,
לפי משרד החינוך, מסגרת בי״ס כן מתאימה לכל ילד וילד, וגם כתוב במפורש בנהלים שלא יאושרו בקשות על רקע בעיות התאמה של בי״ס. לכן המלצתי לוותר על החלק הראשון.
מודאגת*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 22:03

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי מודאגת* »

תודה. מזל שיש אתכן בעלות הנסיון להיעזר
:)
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי בשמת_א* »

ערוך:
_אנו ----------------- פונים אליך בעניין בחירתנו בחינוך ביתי עבור בתנו --------------------.
לאחר ששקלנו בכובד ראש ובמשך זמן רב את כל האפשרויות החינוכיות החלטנו שהדבר הטוב ביותר עבור בתנו ----------- הוא ללמוד במסגרת המשפחה.
על פי שיקול דעתנו כהורים לפי היכרותנו עם ----------על מכלול תכונותיה ולפי מה שאנו יכולים ורוצים לתת לה, החלטנו שהחינוך הביתי הוא הדרך המיטבית עבורה.
לפיכך אנו מעדכנים אתכם שהחל מיום בתנו __________ נמצאת בחינוך ביתי.

ועכשיו לעבור לתוכנית הלימודים שלכם בשבילה.
הטיפ הקבוע: לרשום את מה שהיא כבר יודעת... (-:
אם אתם מתכננים או כבר התחלתם להצטרף למפגשים או לפעילות לימודית בחינוך הביתי (יש במרכז ויש בירושלים ויש באצבע הגליל, אה וגם בדרום באיזור קיבוץ גזר נדמה לי?) אז לרשום גם את זה גם תחת לימודים וגם תחת חברה.
דואגת*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי דואגת* »

תודה בשמת
א. למה לרשום את מה שהיא כבר יודעת? אני באמת מתכננת ללמד אותה לפי התכנית שהכנתי.
ב. המשפט האחרון שהוספת - ואוסיף אותו: האם לרשום לדעתך את התאריך 1.9 או את ה 1.7 (כלומר כבר מתחילת החופש הגדול)?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי בשמת_א* »

למה לרשום את מה שהיא כבר יודעת? אני באמת מתכננת ללמד אותה לפי התכנית שהכנתי.
ככה את בטוחה שהיא כבר השיגה את החומר שתכננת P-:
זה טיפ מנסיונם של הרבה אחרים. כשתדברי עם יונת היא כבר תסביר לך מדוע. על רגל אחת: בחינוך ביתי את לא מתכוונת להכריח אותה, לכפות עליה, לדחוף אותה, או לעשות לה שיעורי בית ומבחנים, נכון? אם כך, את לא יכולה להיות אחראית לקצב שלה או לעניין שלה או להספק שלה או לכל מדד כזה. אז למה להתחייב על משהו שיכול להיות שהיא בכלל לא תרצה שנה שלמה?
ותמיד כדאי להיות בעמדת יתרון שאם באים אלייך את יכולה להגיד שאתן מתקדמות יותר מהר בחומר ממה שחשבת P-:

אם לרשום לדעתך את התאריך 1.9 או את ה 1.7 (כלומר כבר מתחילת החופש הגדול)?
מתחילת החופש הגדול.
הרי בחינוך ביתי אין חופש גדול (-:
דואגת*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי דואגת* »

תודה
יונת_שרון*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

בתוכנית הלימודים אני ממליצה לכתוב את מה שאתם באמת עושים, או מתכננים לעשות. לא חושבת שטוב לכתוב את זה בצורת ידע, אלא אם כן אתם באמת מתכוונים לעבוד כמו בבי״ס.
לגבי תאריך: ממליצה לכתוב את התאריך האמיתי שבו אתם מתחילים, ולא תאריך שרירותי כמו 1.9.
באופן כללי: לא לכופף את האמת ואת האמות המוסר לטובת הבירוקרטיה.
דואגת*

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי דואגת* »

תודה
נראה לי שבתאריך פשוט אכתוב "החל מיום שליחת מכתב זה"
אביבה123*
הצטרפות: 12 דצמבר 2013, 08:47

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי אביבה123* »

רעיון טוב
ל_ל*
הצטרפות: 01 יולי 2012, 23:11

קו חם לתמיכה בחינוך ביתי

שליחה על ידי ל_ל* »

אני מרגישה שאני ממש לא טובה בבניית סדר יום, ובהתחייבות לאחד כזה.
עוגנים וסדר יום זה בדיוק מה שחסר לי, גם לצאת יותר מהבית, אז טוב לקרוא את מה שאני חושבת מבעלות ניסיון. :-)
תפוח אדמה, למה התכוונת ב: "התקופה הזאת של השנה היא קצת בעייתית, אבל עוד מעט ספטמבר ואיתו מגיעות אפשרויות חדשות."
התקופה הזאת היא תקופה שבה מקבלים אישורים לשנה הבאה, ועם איך שאני מרגישה ומתנהלת כרגע, אני בספק שאוכל לקבל אישור... אני לא הייתי מאשרת לעצמי :-( .....
אז אני חושבת שאני צריכה להתאפס על עצמי בדיוק עכשיו ולהחליט מה הלאה, ולא לקוות שמתישהו בספטמבר יהיה יותר טוב.
יונית שרון, איך עושים את זה מה שאמרת? איך בונים יום שמתאים לי, כשיש ילדים קטנים?

קראתי בהתכתבויות באתר ששנה ראשונה זו שנה קשה, של הסתגלות ושינויים רבים, אז אולי עוד מוקדם מדי להתייאש.
קיבלנו החלטה שננסה עוד שנה, שנתמקם במקום קרוב יותר להורים, שיוכלו לעזור יותר,
אולי אפילו לאפשר לי לעבוד יום-יומים בשבוע ולשחרר קצת את הנטל הכלכלי וגם לתת לי "להתאוורר"
ואז נראה עם זה מתאים לנו או לא...
שליחת תגובה

חזור אל “אודות החינוך הביתי”