קשיים של הורים עם הילדים

אנונימית*
הצטרפות: 09 נובמבר 2003, 17:57

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי אנונימית* »

עדכון, לאמהות שיקראו כאן בעתיד -
ע"פ עצותיכן, עשיתי שינוי פשוט אחד.
הפנמתי שמותר לו לבכות. :'(
בכל פעם שהתחיל לבכות עצרתי את מה שעשיתי, וחיבקתי אותו עד שהבכי נגמר. בלי להרגיע בשום צורה. (())
הבכי נגמר אגב די מהר בצורה הזו. אפילו מייד.
בתום הבכי הוא לא ביקש יותר את מה שהתעקש עליו קודם.
חוץ מיזה אני מקפידה יותר להבהיר לו את הגבולות לפני שהם מתרחשים.
ואני חייבת לציין שתוך שבוע הבעיה נעלמה, כלומר, הוא עדיין מלא בדרישות ומתרגז ובוכה מהר, אבל זה קורה פחות ועובר מאוד מהר.
עברו חודשיים בסה"כ וכבר עוברים ימים שלמים בלי התקפת בכי אחת.|יש|
מדהים!{@
חבל שחיכיתי כל כך הרבה זמן לפני שהתייעצתי בנושא.
שוב תודה.
(ברור שכל מי שסיפרתי לו על זה מאז אומר לי שברור... חייבים לאפשר לילדים לבכות... ולפני כן אף אחד לא ידע איך לעזור לי, מכירים את התופעה הזו? :-P
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי בשמת_א* »

אם רכות והכלה אינסופיות גורמות לאוירה מתוחה ולא נעימה לכל בני הבית, ולא עוזרות לילד להיות מרוצה מהחיים בכללותם - כנראה שמשהו כאן לא עובד.
אז זו לא באמת "רכות והכלה".
זה משהו אחר.
קורבניות, למשל. או משהו אחר שמתרחש שם.

עצרתי את מה שעשיתי, וחיבקתי אותו עד שהבכי נגמר. בלי להרגיע בשום צורה
חחח
קראת מה שיצא לך?
לזה את קוראת "בלי להרגיע בשום צורה"? D-:
הרגעת בצורה הכי טובה שרק אפשר...
(פשוט חיבוק, פשוט תשומת לב מלאה, פשוט הכלה בסבלנות ובאהבה, ובלי מלים מיותרות! ההרגעה האולטימטיבית!)

חייבים לאפשר לילדים לבכות
סליחה. על זה אני חולקת, בענק! זה לא "לאפשר לילדים לבכות".
כשאומרים את הביטוי הזה בדרך כלל מתכוונים או "לתת להם לבכות ולהתעלם מהם עד שיבינו שאין להם סיכוי" או ל"תינוקות צריכים לפרוק".
זה לא מה שעולה מהתיאור שלך.
את התייחסת לחלוטין לרגשות התיסכול, בלי לנסות להתנגד להם בשום צורה, עם לנסות לקבל אותם באהבה ולקבל את הילד, כמו שהוא, באהבה.
זה ממש לא אותו דבר.
אנונימית*
הצטרפות: 09 נובמבר 2003, 17:57

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי אנונימית* »

ההבהרות שלך בהחלט גורמות למסר שלי להיות יותר מדוייק.
תודה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

בשמת
אני לא בטוחה שזה הדף המתאים אז אם לא תמיד אפשר למחוק את ההודעה....
מאז שהבת שלי נולדה אני לא מסתדרת עם האמהות שלי.
זה מתחיל בזה שהלידה לא היתה כפי שחשבתי שתהיה ונכנסתי לדיכאון לאחר לידה .
לא ממש התייחסתי לביתי לאחר הלידה(בשנה הראשונה לחייה) והייתי עסוקה רק בלבכות למה היה ככה וכד'.
לכן, הפסקתי להניק אותה בגיל מוקדם של חצי שנה בעקבות לחץ החברה שאני אתחיל לקחת כדורים נגד דיכאון.
כמו כן , הייתי נתונה ללחצים ודי בדיכאון ו"נכנעתי" ללחץ של טיפת חלב והיא קיבלה את כל החיסונים (כולל צהבת B בגיל שבועיים במקום ביום הלידה).
גם לגבי שאר ההגנות מהסביבה אני כל הזמן נכשלת- הולכת איתה ברחוב ועובר אלינו אופנוע.. עדיין לא הבנתי באיזה כלים ומחבתות אני אמורה לבשל כדי שלא תהיה רעילות...היא זוללת ממתקים.. ועוד מלא ייסורי מצפון יש לי שבראשם מככבת הפסקת ההנקה.
היא לא עברה בשום שלב חרדת נטישה- האם קשור לכך שלא ממש היתה לה אמא?
איך ממשיכים מכאן כדי למזער נזקים? אני די עובדת עצות.
אינדי_אנית*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2006, 22:38
דף אישי: הדף האישי של אינדי_אנית*

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי אינדי_אנית* »

מתוקה מה שהיה כבר היה ורגשי אשמה רק מפריעים לך לשפר את המצב שאתן נמצאות בו עכשיו.
לגבי מחבתות וסירים נדמה לי שפשוט צריך לא לבשל בטפלון שרוט, ולא באלומיניום. כל השאר אמור להיות בסדר.
אולי תכתבי במה את משתמשת?
לא כתבת בת כמה הבת שלך? מה זה אומר זוללת ממתקים? אולי תתארי לנו ולך מה היא אוכלת ביום רגיל? מי נותן לה ממתקים את?

מההודעה שלך את נשמעת מאוד מחמירה עם עצמך....
תכתבי קצת על עצמכן ואז אפשר יהיה יותר לדעת
איך ממשיכים מכאן כדי למזער נזקים?

@}
פלוני_אלמונית*

קשיים של הורים עם הילדים

תודה על התייחסותך :-)
הבת שלי בת שנתיים וחצי . בלידה שלה היתה מיילדת מזעזעת וזה כלל כמאה לחיצות לא נדרשות כלל לפני שירדה בכלל באגן (לדבריה "כי חייבים להתאמן בלחיצות" לפני שיש צורך ללחוץ). לקחו לי אותה ישר וראיתי אותה אחרי 8 שעות בהן הייתי כמהה לה. נתנו לה סימילאק ואמרו לי שאי אפשר להניק אותה. חוויתי כל חוויה "אימהית " אפשרית בבית החולים הזה.
בלידה הייתי תחת אהבה עולמית (פנימית) שיחה איתה ורצון עז לפגוש אותה ולהסתכל לה בעיניים.
החוסר ששהייתי בו לאחר מכן כואב לי ומכה בי עד היום.
הידיעה שבגלל מה שעשתה לי המיילדת (כפי שכבר הבנת היא לא היתה מיילדת השנה) לא אוכל ללדת יותר לידה רגילה כואב לי ומכעיס אותי.
אני לא מצליחה בכלל להשתחרר מחויות בית החולים.

ממתקים היא אוכלת בגן ועם המטפלת. ועכשיו גם איתי - כי זה מה שהיא מבקשת ואני לא רוצה להתנגד כל הזמן ולגרום לה להשתוקקות . לכן, אני נותנת לה בלב כבד כמה שהיא רוצה ובמקביל מגישה לה ואוכלת מולה ואיתה מה שאני רוצה שהיא תאכל (פירות ויקות וכד').

למרות שכוויכול עבר הרבה זמן, (לולא המיילדת ה"נהדרת" כבר היתה לי עוד ילדה / ילד ) , אני מרגישה כל כך תקועה ואבודה ושום טיפול פסיכולוגי/ משפחה / חברות לא מצליחה להוציא את עצמי מהכאב הנורא ותחושת כישלון נוראית. למה הייתי צריכה לשמוע למיילדת ולא לגופי? למה לביתי המדהימה מגיע אמא כזאת שמרוכזת בעצמה? קשה לי מאוד.
אינדי_אנית*

קשיים של הורים עם הילדים

אני ממש מבינה אותך... כל חוויה בזמן הלידה היא חוויה שנשארת איתנו לטוב ולרע, להרבה מאוד זמן.
את כותבת ששום טיפול פסיכולוגי או דיבור עם אנשים קרובים לא עזר... זה נשמע נורא קשה. נשמע שאת ממש בפוסט טראומה.

לגבי הממתקים זה נשמע שגם ככה היא כל הזמן בהשתוקקות, אז אולי כן יש כאן מקום להקשיב לעצמך יותר ולעשות סדר בנושא. לדוגמא להגיד שמותר ממתק אחד ביום אחרי האוכל ... כי זה לא שאת לא מתנגדת לה.
ההתנגדות עדיין קיימת רק שאת מפנה אותה כלפי עצמך.

אני מאמינה שאם החוויה הזאת כל כך חזקה אצלך היא באה אולי ללמד אותך משהו. מבחוץ נשמע לי שזה משהו שקשור להקשבה לעצמך, לאסרטיביות, ליכולת לעמוד על שלך. אולי תכתבי עוד, הכתיבה יכולה לפעמים גם לעזור ולשחרר.. ואני ממליצה לך לכתוב באיזשהו שם ואז אולי עוד אנשים יכנסו לענות לך...
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

הנקת אותה חצי שנה ? זה נהדר!! זה לא מעט כלל!
הרבה יותר ממה שרוב התינוקות בישראל יונקים.
חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי חוט_השני* »

אילו חוויות לידה קשות((-))
נשמע שאת אמא אוהבת ואכפתית וצריכה קצת עיטוף ואהבה בעצמך.
פלוני_אלמונית*

קשיים של הורים עם הילדים

שלום מקווה שזה מתאים פה בדף לא הצלחתי למצוא את הדף הכי מדוייק
אני חצי שעה אחרי אפיזודה לא נעימה בכלל ומחפשת עזרה
הבן הגדול[בן 3] חוזר מהגן לא מסתכל עליי בכלל כולו באיזה מין סערה כזאת עוד מסרב להיפגש איתי
מתחיל להציק לקטנה שאיתי בבית...בימים האחרונים מתגלגל עליה ומנשק אותה ובועט בה...לא ניכנס לזה שהיא בעצמה מאד רגישה היום...[שיניים]
אני מבקשת ממנו שיפסיק בקול נעים הוא לא מקשיב אני מרימה את הקול ומזיזה אותה הצידה כי היא כבר בוכה
שוב מבקשת להפגש איתו הוא לא רוצה וממשיך להציק לה אני לוקחת אותו די בכח ממנה ומתיישבת איתו על הרצפה ומבקשת שנדבר רגע הוא מתחיל לצרוח ולבכות לא מוכן לדבר איתי
עכשיו גם היא בוכה...שניהם בוכים צורחים הוא יושב עליי אני מחכה שירגע והיא באה לטפס אליי וצורחת... שניהם בוכים הוא כועס עליי מאד לוקח קוביה וזורק לי בפרצוף,כאב לי מאד!!!
מתוך אינסטינקט אני נותנת לו סטירה ובאותו רגע רוצה לקבור את עצמי באדמה
אמאל'ה
מה עשיתי? זאת פעם שניה שזה קורה פעם ראשונה היתה לפני 3 או 4 חודשים במצב די דומה שהוא על אחותו לא משחרר והיא בוכה עד שאני כביכול מגיעה למצב קצה ומחליקה לי סטירה
זה נורא בעיניי אני מיואשת שהגעתי לזה
אני כועסת על עצמי זה רחוק אלפי קילומטרים מהגישה שלי והחינוך שאני שואפת אליו
בכיתי איתו ביחד
אין לי מה להגיד
אני מזועזעת מעצמי
משתדלת לא לשפוט ולהבין את עצמי ששני ילדים זה לא תמיד קל אבל אני לא מוכנה לתת לשד הזה מקום
אני מבקשת כלים שיוכלו לעזור לי לשלוט בדבר ההזוי הזה שקרה לי
איך לדבר על זה עם הילד? איך להקדים ולהכין מרחב שקט ונעים? כשזה כמעט מגיע להתפוצצות הזאת מה לעשות?
אינדי_אנית*

קשיים של הורים עם הילדים

אין דבר יותר מקשה מהמכות האלה וההצקות בין האחים. גם אותי זה מביא לכעסים איומים ותגובות שחורגות מהרצוי :-P
בדיוק בשמת יעצה לאמא במצב דומה לשלך, לדאוג שהקטנה לא תהיה נגישה אליו בכלל. לא כתבת בת כמה היא אבל אם אפשר שהיא תהיה עליך במנשא כשהוא מגיע, שלא תהיה לו גישה אליה בכלל. או שברגע שהוא נוגע בה ולא נעים לה לקחת אותה משם. בלי לכעוס ובלי לדבר.
מישהי יודעת לאיזה דף השיחה הזאת עברה? אולי שאלות בענייני פעוטות ?

זה ברור שהוא רוצה את תשומת הלב שלך דרך ההצקות האלה
אולי תפרטי קצת יותר?
פלוני_אלמונית*

קשיים של הורים עם הילדים

הי. הילד שלי בן כמעט שנתיים. הוא איתי בבית מאז שנולד. עדיין יונק מתי שבא לו כולל בלילה.
אני חווה איתו לאחרונה קושי גדול. אני לא יודעת איך להתמודד עם זה. אני נמנעת מלצעוק או לכעוס ויוצא שלרוב אני נכנעת,מה שמתסכל אותי לבסוף.
לדוגמא- הוא משחק בכפתורים של מכונת הכביסה,מה שעלול לקלקל אותה וממש אין לנו כסף לקנות חדשה. הוא מקיש בפראות על העפתורים של המחשב, כשהוא יודע שאסור. הוא שופך מים מהבקבוק על הריצפה. בקיצור,אין לו בדיוק גבולות.הוא די מצפצף עליי.כשהוא רוצה משהו ולא נותנים לו,הוא כועס ויכול לזרוק צעצועים על הרצפה.
אין לי שום סמכות הורית שאני יכולה להתגאות בה. אני גם תשושה ומיואשת. בתחילת הריון שני.אין לי כוח לכלום.לא לסדר אחריו,ולא בכלל. חשבתי שאולי אני עוברת סוג של דכאון, ייאוש.
עולות בי מחשבות לרום אותו למסגרת קטנה בשעות הבוקר,כי הוא מאוד חברותי ואוהב ילדים,אולי פשוט משעמם לו איתי. אבל לא יודכת אם אהיה מסוגלת לשחרר אותו. אשמח לעצות, שיתוף ותובנות. תודה
סיהרא*
הצטרפות: 08 ינואר 2012, 08:52

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי סיהרא* »

מכירה את הספר "איך לדבר כך שילדים יקשיבו ואיך להקשיב כך שילדים ידברו"? יש לי הרגשה שאם תקראי ותנסי ליישם זה יעזור לך, הן בסמכות והן בהתמודדות המעשית מולו.
עם הקטנה שלי, שהיא גם בת כמעט שנתיים, התחלתי ליישם באופן חלקי, מה שמתאים לגיל, וזה בדרך כלל עובד. (עם הגדולה, בת 3 זה נפלא לגמרי..).
פלוני_אלמונית*

קשיים של הורים עם הילדים

עולות בי מחשבות לרום אותו למסגרת קטנה בשעות הבוקר,כי הוא מאוד חברותי ואוהב ילדים,אולי פשוט משעמם לו איתי. אבל לא יודכת אם אהיה מסוגלת לשחרר אותו. אשמח לעצות, שיתוף ותובנות. תודה
עזרה זה רעיון נפלא בתקופה הזו - הריון, ילד שמן הסתם מרגיש משהו שונה, עייפות שלך...
זה לא אומר שאת צריכה לשלוח אותו למסגרת. קחי לך מישהי נחמדה שתשחרר אותך לשעה-שעתיים בכל פעם .ההרגשה אחרת לגמרי.
פלוני_אלמונית*

קשיים של הורים עם הילדים

תודה על העצות.סיהרא- כך קוראים לספר הזה? שם ארוך...איפה ניתן לרכוש?
תודה פלוני אלמונית, נראה לי שאחשוב ברצינות על ההצעה שלך...זה בהחלט יכול לעזור. תודה!
סיהרא*
הצטרפות: 08 ינואר 2012, 08:52

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי סיהרא* »

כך קוראים לספר הזה? שם ארוך...איפה ניתן לרכוש?
אכן, כך קוראים לספר... בכל חנות ספרים אפשר למצוא אותו. עולה בסביבות 90-100 ש"ח.
אמא_טובה*
הצטרפות: 29 יולי 2012, 22:56

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי אמא_טובה* »

הילד שלי בן ארבע
תמיד היה לי קשה איתו בקטעים מסויימים, יש לו את היכולת לסחוב אותי אל הקצוות
אבל בכמה ימים האחרונים זה הפך ממש בלתי נסבל, התחיל מיום שכולו יללנות, כל הזמן מיילל
חשבתי שהוא בטח מפתח משהו והכלתי הכל, ונמשך כבר שבוע, כל הדיבור שלו כל הזמן ביללנות, לעיתים יללנות תוקפנית ותובענית
כשאני מבקשת שידבר שיגיד מה הוא רוצה, הוא מיילל, נמרך עליי, כל שפת הגוף שלו סמרטוטית לגמרי, כל הזמן נמרך עליי, נופל עליי מתמרח עליי, מושך לי במכנסיים, רודף אחרי לכל מקום, קורא אמא אמא וכשאני באה שוב נמרך
ואני נעה בין הרצון להכיל אותו ובין הצורך להעמיד אותו, כועסת עליו המון, מתוך ייאוש של כלום לא עוזר,
וזה מחמיר, ככל שאני כועסת הוא יותר נשפך, ואני לא מבינה! מה הוא צריך, למה הוא לא יכול פשוט לבקש, מה כלכך רע לו.
מתוסכלת עד כלות,
נזכרת שוב שאני צריכה עזרה בהורות שלי, ולא מוצאת את המישהו המדוייק.
כאב גדול
חמוצית*
הצטרפות: 20 נובמבר 2007, 00:52

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי חמוצית* »

הי אמא טובה ואהובה
כל מילה שלך נוגעת בי ואני מרגישה שאני מבינה בדיוק את מה שעובר עלייך ותחושת הקונפליקט הזו להכיל מחד ולהדוף מאידך היא מאד עוצמתית.
כמה אפשרויות/רעיונות/שאלות לעצמך ונקודות למחשבה-
  • האם יש לך מספיק זמן לעצמך? איזושהי ונטילציה (הניסיון שלי אומר לי שבתקופות שהבת שלי הייתה כך ממש כך מה שמאד עזר לי להכיל אותה ולהיות בשבילה זה להתרחק ממנה קצת ולחזור מכילה מתגעגעת ומוזנת)
  • נראה לי שלכל ילד יש את "היכולת" לסחוב לקצוות. נראה לי שמעט מאד הורים לא מגיעים לקצוות
  • אולי את קשה עם עצמך מדי? מצפה מעצמך להמון?
  • מותר לו ליילל להימרח, לבדוק מדוע זה מוציא אותך מדעתך
אני עברתי טיפול ועזרה ותמיכה כי הבת שלי בדיוק הייתה כמו שאת מתארת את בנך ואני זוכרת היטב את התפרצויות הזעם והקושי שלי להכיל ואותה מייללת צורחת נמרחת רודפת אחריי. זה תהליך ארוך אבל משהו השתחרר. אני שיחררתי משהו. היא כנראה גדלה והתבשלה ומבחינתי המפתח הוא האיזון בין התפקידים בחיי וללמוד הרפייה הרפייה הרפייה.

אשמח לדון איתך על מה שאת מתארת ה קרוב לליבי עד מאד וכן הכאב הוא גדול והוא יתכהה
הקוסמת_מארץ_עוץ*
הצטרפות: 01 יוני 2005, 21:40
דף אישי: הדף האישי של הקוסמת_מארץ_עוץ*

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי הקוסמת_מארץ_עוץ* »

הי אמא
תבדקי אולי המצאות תולעים במעיים. זה יכול לגרום להתנהגות כזאת...
אינדי_אנית*

קשיים של הורים עם הילדים

זה גם חופש וחם, אולי הוא משועמם מהרגיל?
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי פלונית* »

איך בודקים המצאות תולעים במעיים?
סוף_מעגל*
הצטרפות: 14 יולי 2002, 18:09
דף אישי: הדף האישי של סוף_מעגל*

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי סוף_מעגל* »

נותנים 5 CC ורמוקס ואם תוך 24 שעות הילד רגוע יודעים שהיו תולעים :-)
סתם, אני צוחקת...
ילד בן 4 יכול לענות על השאלה אם מגרד לו בטוסיק, לא?
אמא_טובה*
הצטרפות: 29 יולי 2012, 22:56

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי אמא_טובה* »

אכן לבני יש תולעים, התחלנו לטפל, תודה
עדיין אני מלאת שאלות, מה עושים כשהילדים מתחילים לדבר שטויות מזיקות, אני אומרת מזיקות
כי אין לי בעיה שידברו שטויות, אבל שטויות מהסוג של שירים שיש בהם "ונמעך את החתול..." או "ארז נפל למים" או " ונחתוך את סבתא".. כן כן גם כאלה
וגם אחד נגד השני או סתם דיבור מתגרה כמו " אה לך אין, אתה לא יכול...." וכאלה, וגם מלא מלא צחוקים לא טובים כאלה אלא של שטות כמו של שיכורים
חשבתי על זה למה הם משתכרים, ולמה יש בהם אלימות, בטח זה בגלל איך שאני מגיבה אליהם, הרבה כועסת, צועקת, מענישה,
אני רוצה לצאת מהמעגל הזה, אני מנסה להיות קשובה לדבר אליהם בכבוד, עד שהם מתחילים להתנהג ככה ואז המפלצת שבי יוצאת, אני צועקת סוגרת בחדר, לא מוכנה
יש גם המון חוצפה ולא רוצה, כשאני מבקשת דברים בסיסיים כמו תרים מה שהפלת, תעזוב לי את המכנסיים וכו, ואם אני עסוקה במשהו ולא מתפנה ברגע שהם רוצים הם כבר מפעילים מניפולציות כדי להשיג את תשומת ליבי, בכי, יללות, ריבים, ואם אני מתפנה לילדה אחת, מיד שניים נוספים נדחפים למרחב הזה, וגם אם אבקש יפה להמתין כי עכשיו אני איתה, לא ייענו לי, וימשיכו להציק.
אני בתיסכול עמוק, עמוק, ממש בבור, ניסיתי כבר כמה וכמה יועצים ומטפלים, ולא יכולתי להניע את מה שאמרו לי לתוך חיי היום יום שלי כדי ליצור תיקון
לפעמים זה נראה לי כאילו התשובות כל כך ברורות, כל כך פה, ועדיין אין לי מושג מה לעשות באותם הרגעים, וזה מטריף אותי ושוב אני מגיבה בדפוסים, מבינה שהם מזיקים, אבל הם נותנים שקט תעשייתי, והמון כאב...
גל_של_אהבה*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2012, 06:17
דף אישי: הדף האישי של גל_של_אהבה*

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי גל_של_אהבה* »

מעתיקה לכאן ,אשמח לכול עיצה ותובנה:
עוברים עליי ימים מאוד קשים עם הקטן. בן שנתיים וחצי.
כבר שלושה ימים שהוא מצליח לגרום לי לאבד שליטה ולצעוק עליו ולכעוס עליו ולאיים עליו.הוא מוציא ממני תגובות קשות. הוא עושה כול מה שאסור לו- כשאני שתי דקות לא איתו הוא נוגע בחשמל ומכניס לשם תקעים,זורק את כול הכביסה המקופלת בחיוך מתגרה,זורק בכוונה דברים על הרצפה ומסתכל עליי בחיוך מתגרה,צורח ובוכה כשאני מבקשת ממנו להצטרף אליי למיטה לנוח(הוא לא ישן כול היום),אחרי שהרשיתי לו סרט שנמשך ונמשך....הוא מביא אותי למצבים שאחר כך אני כול כך מרגישה רע עם עצמי,כמו לצעוק,לאיים,לתפוס לו את הידיים וממש הפגנת כוחנות הנובעת מחוסר אונים...כבר חשבתי ללכת לייעוץ, אבל מה יגידו לי? לא לוותר לו? להיות יותר סמכותית,להוציא אותו יותר החוצה? מה אני עושה כשבעוד שבוע אני יולדת?!
אינדי_אנית*

קשיים של הורים עם הילדים

עוד שבוע את יולדת? עזבי עכשיו עיצות. תנשמי עמוק ותנצרי את הילד הזה הבכור הזה שעוד שבוע יהיה אח גדול והכל בחיים שלכם ישתנה.
תנשמי עמוק ותנסי לוותר לו ולעצמך, תחבקי אותו ותאהבי אותו ורק תתרכזי בלהחזיק מעמד ולא להתרגז. אני מאמינה שהוא כבר מתחיל להרגיש את השינוי שעומד לקרות ומחפש למשוך ממך תשומת לב, עזבי אותך מחינוך בשבוע הזה תנסי רק שיהיה כמה שיותר קל לשניכם..
ושיהיה לך בהצלחה..@}
גל_של_אהבה*

קשיים של הורים עם הילדים

תודה רבה אינדיאנית;!
גל_של_אהבה*

קשיים של הורים עם הילדים

אני ובן הזוג במצוקה עם הגדול.בן שלוש. התקפי זעם לא מהעולם הזה,שכיבות על הריצפה,צרחות וצעקות כולל: "חוצפן!" לאבאשלו ולי "חוצפנית!!!!!", כשאוסרים עליו משהו, כול דבר. הכול נהיה במלחמות איתו. אנחנו כמובן מבקשים ומסבירים מאוד בעדינות ואהבה לפני שזה נהיה מאבק כוח...הוא חסר תקנה. לא מקבל שום מרות לא שלי ולא של אבא שלו.הוא פשוט זועם רוב הזמן.כועס ועצבני. לפעמים,ברגעי חסד,אני יכולה טיפה לזהות אותו ,את הילד שהיה לי פעם,לפני הזעם והבלאגנים,אז הוא מבריק,אוהב,מחבק...אבל גם לאחרונה, כשהוא מחבק אותי זה לא חיבוק רך אלא כמעט חנק,הוא בכוונה כורך את ידיו במלוא הכוח סביבי ולא מפסיק גם כשאני מפצירה בו שזה לא נעים לי.
הוא היה בגן כמה חודשים, הוצאתי אותו משם. שם הוא חווה אלימות לראשונה מילדים בעייתיים,אני מציינת שזה מאוד הפריע לו הרבה פעמים.הוא ננשך,חטף מכות וקללות. לפני כן הוא לא ידע מה זה בכלל.לא יודעת אם זה קשור, פשוט מציינת את זה. אנחנו חסרי אונים. לפעמים נדמה לי שהוא נהייה "חינוך מיוחד"....התקפי הזעם האלו אפילו מפחידים אותי ובכול פעם שהוא מתחיל אותם,זה מקפיץ לי את הלב ומכניס אותי לתחושה מאוד מאוד לא נעימה. שלא נדבר על אחותו הקטנה שגם סובלת מזה. איך אני מתמודדת עם ההתנהגות הזאת? האם זה נורמלי? איך מזהים מתי צריך להיוועץ עם מישהו מקצועי?
יעל_אמא_של*
הצטרפות: 11 אפריל 2013, 21:57

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי יעל_אמא_של* »

((-)) (())
זה נשמע קצת כמו הבן שלי. אצלו זה התחיל בגיל קצת יותר גדול, 4 ומשהו. היום הוא בן 7 וחצי. המצב לא קל בכלל. זה התחיל דומה לתיאור שלך, והיום זה מתבטא אחרת אבל הזעם וההתנגדות הבלתי פוסקת לכל דבר בהחלט שם.

עושה רושם שמאוד קשה לו. :-( ולכם.
בתור מי שמתמודדת עם דברים דומים, אני לא חושבת שזה נורמלי. ושכן כדאי להיוועץ עם מישהו... מה זה מישהו מקצועי? את מתכוונת לטיפול רגשי? לא יודעת אם בגיל 3 הייתי עושה את זה (הגענו לזה בהמשך), ומצד שני אני לא יודעת מה כן.

מצטערת שאין לי תשובות מעודדות, אני מנסה לחשוב יחד איתך, בהזדהות גדולה.

את מספרת שהוא מבריק, גם זה מזכיר את הבן שלי... קורה לפעמים עם ילדים מבריקים שקולטים נורא מהר, שההורים והמבוגרים סביב רגילים שהם מבינים הכל כמו גדולים ושוכחים לפעמים שהם עוד תינוקות בעצם, ואז הילד מוצף ביותר ממה שהוא יכול להכיל רגשית. זה מוכר לך?
גל_של_אהבה*

קשיים של הורים עם הילדים

את מספרת שהוא מבריק, גם זה מזכיר את הבן שלי... קורה לפעמים עם ילדים מבריקים שקולטים נורא מהר, שההורים והמבוגרים סביב רגילים שהם מבינים הכל כמו גדולים ושוכחים לפעמים שהם עוד תינוקות בעצם, ואז הילד מוצף ביותר ממה שהוא יכול להכיל רגשית. זה מוכר לך?
כן,זה מוכר לי...יכול להיות שזה נכון. מתנהגים אליו כמו גדול כי הוא בעל תפיסה מהירה אבל הוא רק בן שלוש,לכן לא בטוח שרגשית הוא באותו מקום..מה גם שהוא צריך להתרגל לאחות קטנה,בית חדש,גמילה מטיטולים...אבל עדיין, הוא כועס באופן מיוחד.אפילו היום בלילה הוא הזיז בעצבים את השמיכה ומילמל תוך שינה :"" אני כועס!"...
גל_של_אהבה*

קשיים של הורים עם הילדים

הוא כבר בן ארבע ועדיין באותו המקום. הגננת יעצה לי לפנות למרפאה בעיסוק או משהו כזה,היא אומרת שקשה לו להסתדר עם ילדים בקונפליקטים\שהוא ישר מתפרץ ומתחיל לצעוק ולבכות.שקשה לו עם תסכולים.הוא ילד מדהים כשהוא רגוע אבל בלתי נסבל ומביך כשהוא עצבני וממורמר.אני כבר ממש מתביישת מאמהות אחרות בגינה השכונתית.שתיים כבר העירו לי מסכנה,לא מקנאהה בך...קשה,אה? זה לא נורמלי,התגובות האלה בגיל שלו.....
ואני כמובן מאשימה את עצמי, בחינוך הביתי, בדיאדה האקסקלוסיבית שהייתה רק לי ולו,בשנתיים וחצי הראשונות לחייו. כמעט ולא נתתי לו לבכות, כול ציוץ שלו עד גיל שנתיים קיבל מיד ציצי.לא עבתי אותו לרגע.ומה יצרתי?ילד שלא יודע להתמודד עם תסכולים ועם העולם.ילד סוציומטי שלא רואה אחרים. האם הנזק הוא בר תיקון? יש לציין שבעלי ואני מותשים נפשית.ממש.
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי אחת* »

אתם נעזרים באיזשהו טיפול או תמיכה?
יש הרבה סוגים של טיפול רגשי - באמנות, עם חיות, בתנועה ועוד ועוד, משהו מזה יכול להתאים לכם.
לנו היו תקופות קשות ונתמכנו מאוד בטיפול באמנות
פלוני_אלמונית*

קשיים של הורים עם הילדים

כשילד כל הזמן עונה כתשובה "הכל בסד " מה זה אומר?
פלוני_אלמונית*

קשיים של הורים עם הילדים

בסדר
שמנדובה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2014, 18:24

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי שמנדובה* »

הכל בסדר זו תשובה שאני רואה אותה כתשובה סתמית על שאלה סתמית. אותו הדבר התשובה ״היה כיף״, ״סבבה״ ודומיה על שאלות כמו ״איך היה לך בגן״ למשל.

כשאני רואה שהילדים שלי עונים לי בתשובות סתמיות כאלה אני נזכרת שאני צריכה להתאים את השאלות שלי ולמקד אותן קצת יותר. במקום ״איך היה לך״ אני שואלת ״עם מי שיחקת היום?״ או ״איזה ספר קראה לך סבתא?״ או דברים מאוד ספציפיים שהילד יוכל לענות עליהם באופן יותר ממוקד.

עוד דבר שאני עושה, במקום לחפור לילד בשאלות על יומו, זה לספר לו על יומי. במקרה שלנו אנחנו רוב הזמן ביחד אבל בשעות שאינני איתם אני מספרת מה עשיתי ואת מי פגשתי ולאן הלכתי - זה מעודד את הילדים לשתף גם בעצמם. ואם הילדים לא משתפים אני לרוב מניחה להם (אלא אם אני סקרנית מאוד לגבי משהו מסויים) ומאפשרת להם לפנות אלי בזמנם החופשי ולספר לי, ולא תחת לחץ השאלה שלי שאולי לא באה בזמן המתאים לשיתוף.
במקום_קשה*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2020, 11:46

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי במקום_קשה* »

טוב. אז הילד שלי מעצבן אותי. נורא.
אני ממש מסה לראות את הצדדים הטובים שלו. כאילו, בגלובאלי, הוא באמת ילד טוב. במובן של בן אדם טוב.
אבל יש לו המון התנהגויות קטנות, יום-יומיות, שהן מציקות מאוד.
סתם מהיום, רק עד 11 בבוקר, הספקנו ככה: הוא אוכל לי ליד האוזן עם פה פתוח ורעשים והתנשפויות מזוויעים. מעירה לו ולא עוזר. לא ברור אם הוא מנפנף אותי או שבאמת לא מצליח אחרת. זה כשאני באמצע לקרוא לו ספר, אז יושבים קרוב.
אחר כך אני מפסיקה רגע את הקריאה כדי להגיד משהו לאחותו, והוא נוקש על הדף כדי לסמן לי להמשיך כבר. אני עדיין באמצע לדבר, אז עוד לא מגיבה. הוא מספיק להקיש שוב. לועס ומתנשף תוך כדי. אני מסיימת את המשפט שהייתי באמצעו ומבקשת ממנו להפסיק לנקוש. הוא שואל למה. שוב, זה לא ברור אם זו התחמקות או שהוא באמת לא מבין. אני מסבירה לו שזה לא מנומס לבקש ככה, ושגם הייתי באמצע לדבר. הוא אומר לי, טוב, אז את יכולה להמשיך עכשיו? לי זה נשמע כמו "בסדר, בסדר" מזלזל כזה.
מחליטה לא להפוך את זה למרכז העניינים וממשיכה להקריא. ואז הוא נשען עליי עם המרפק על הבטן. מבקשת שיפסיק, הוא זז לרגע ואז שוב. מבקשת שוב. שוב זה מחזיק מעמד אולי דקה והמרפק חוזר.
עוד התרחשות – אני מדברת עם אחותו בסלון, עוזרת לה במשהו. הוא קורא לי מהחדר לעזור לו לחפש ספר אחר. אני אומרת לו ש"לא עכשיו". ומנסה להמשיך במה שעשיתי. הוא שואל אותי מה זה אומר לא עכשיו. שוב שואל. אני אומרת לו שרגע, שימשיך לחפש ואם לא ימצא אבוא עוד מעט. הוא מתחיל להתעצבן ואומר לי שוב ושוב שהוא לא מבין. לא נראה לי סביר, הוא ילד בן 8. בסוף אני מתעצבנת וצועקת עליו והוא נעלב.
ותוך כדי הכל – דיבור בלתי פוסק . ממש פשוטו כמשמעו, לא פוסק לרגע. כשלא מדבר מהמם או שר שירים בג'יבריש.
וחוץ מהתנהגויות כאלה, יש גם תכונות שמעצבנות אותי. הוא די עצלן, לא אוהב לצאת מהבית ולעשות דברים, תמיד מחפש איך להישכב ושיעשו עבורו. הוא גם בעודף משקל ובמלוא הכנות, גם זה מעצבן אותי. אני מבינה בראש שזה לא נכון להתעצבן עליו בגלל זה, אבל זו פשוט תזכורת בולטת לחוסר הרצון שלו לזוז, ולנחישות שלו לאכול לא בריא. אני מרגישה שהוא יוצר תנועה כל כך חזקה כלפי אוכל לא בריא ולא מזין, ושהתנועה שלי לכיוונים אחרים פשוט לא מורגשת בתוך הסחף האדיר הזה. אני אנסח אחרת – הוא מפעיל נחישות, לפעמים אפילו כוח, בכיוון הזה כל הזמן. כל הזמן. אני לא מסוגלת לכל הזמן. אני נמצאת ב80-90 אחוז. שזה ממש יפה בעיני ואמור להספיק. באופן רגיל, ככה נדמה לי, אם הוא לא היה על 100 אחוז כל הזמן, הוא לא היה מנצל כל רגע חולשה, או פירצה, או סתם הזדמנות, ואז ה80-90 שלי היה מספיק.
כשהוא לא מקבל את מבוקשו, הוא יודע איך לאמלל את כל מי שסביבו, ובמיוחד אותי. מרגיש לי שאי אפשר לנצח איתו.
אם אני מתעקשת למשל לצאת בבוקר לגן שעשועים, ואחותו משחקת ונהנית, הוא ישב לנו מול הפרצוף עם פרצוף חמוץ כל הזמן. גם אם זה שעתיים-שלוש, הוא מחזיק מעמד. לא מוכן לעשות שם כלום וכל כמה דקות מבקש לחזור הבייתה. מדי פעם מעלה את גובה הלהבות, ואז חוזר לשבת ולבהות בנו בחמיצות. בסוף אני חוזרת הביתה מבואסת. בפעם הבאה, זה עוד טיפה יותר קשה לצאת איתם (גם ככה אני לא מתה על כל ההתארגנות – עד שכולם יתלבשו, אוכל, מים, בגדי החלפה) ואז זה שוב קורה. ואז בפעם שאחרי, עוד טיפה יותר קשה, וככה לאט לאט יוצאים פחות.
בבית הוא משתעמם הרבה. אני מאפשרת, מתוך הנחה שהשעמום יוליד בסוף עשייה כלשהי, עניין במשהו. כבר לפחות שנתיים אני מאפשרת. לא מבדרת כל הזמן, לא מציעה הצעות יותר מפעם ביום. וכלום לא זז. הוא מסוגל פשוט לשבת על הספה ולא לעשות כלום. וכשממש ממש משעמם לו כבר, הוא מתחיל לריב עם כולם.
הוא לא אוהב להיפגש עם חברים, למרות שהם תמיד רוצים (עד מתי? הרי בסופו של דבר ילדים יתייאשו ממנו). הוא לא אוהב לעשות דברים לבד. מבחינתו הוא היה רוצה שאני אהיה צמודה אליו ולשירותו באופן תמידי, אשחק איתו במה שמתחשק לו ביחד ולא אעשה שום דבר אחר. ואם לא זה, אז כלום.
ומה שאולי הכי מבאס, זה שעשיתי כל כך הרבה נכון איתו. אני מאוד מודעת בהורות שלי, קוראת פה שנים, קוראת המון גם במקומות אחרים על הורות. השקעתי המון, נתתי המון, גם בחשיבה וגם במעשים. אם הייתי קוראת את הטקסט הזה לפני חמש-שש שנים נגיד, הייתי בטוחה שלי זה בחיים לא יקרה. שכל הדברים שאני עושה כדי לתמוך בגדילה שלו, יבטיחו לי ילד שמח, מתעניין, פעיל, משתף פעולה. ולפעמים הוא גם כזה. אבל, במיוחד איתי, חלק די גדול מהזמן הוא לא. וקשה לי נורא לחבב אותו ככה לפעמים.
שקטה*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2012, 14:14

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי שקטה* »

היי במקום קשה, כל הכבוד על האומץ לשתף בכנות כזו. אני ממש מבינה אותך.

אני חושבת שחסר כאן קצת מידע על איך שיגרת החיים נראית אצלכם, האם זה ככה כרגע כי חופש גדול וקורונה וכו' או שאתם בחינוך ביתי? ובת כמה אחותו? אני חושבת שזה יעזור להבין קצת יותר את המצב. נשמע שאת מבלה איתו הרבה שעות ביום כך שהרבה דברים קטנים יכולים לעלות ממש על העצבים גם עם מבוגרים, ויעזור לדעת אם זה ככה ברגיל או רק עכשיו ואולי דברים קצת יתאזנו מבחינת העצבים שלך כשיחזור לבית הספר.

מעבר לזה אני חושבת שאת מעלה כאן הרבה מחשבות ורשמים שלך שכנראה מעצימים את העיצבון הזה, למשל אכזבה מכך שלא יצא לך ילד כמו שרצית למרות שחשבת שמה שאת עושה ייתן תוצאה מסויימת. זו מחשבה מכבידה ומחלישה שלא עוזרת לך וכדאי לדעתי לעבוד עליה ועל תפיסות דומות.
שקטה*

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי שקטה* »

ועוד כמה שאלות יש לי -

מה את אוהבת בו? במה הוא טוב או מיוחד בעינייך? האם הוא מזכיר לך את עצמך?

וגם - למה הקראת ספר בזמן האוכל? יצא ככה במקרה או שזה הרגל?
שקטה*

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי שקטה* »

ועוד שאלה אחרונה - האם יש מקומות שהוא כן אוהב לצאת אליהם? הבכור שלי רק בן 3 אבל גם הוא כבר משתעמם בגני שעשועים ולא עולה על המתקנים בכלל. גם אותי זה קצת מתסכל אבל החלטתי לשחרר את זה ולקבל את זה שככה הוא.
במקום_קשה*

קשיים של הורים עם הילדים

תודה שקטה.
זה לא קשור לחופש הגדול, למרות שאנחנו לא בחינוך ביתי. הוא לומד יום קצר בבית ספר ואנחנו מבלים הרבה ביחד גם בשגרהב וזה משהו שאני מרגישה בעוצמות משתנות כבר כמה שנים.
בכל אופן, זה לא בדיוק החופש הגדול הראשון שלנו (-: אז אם זה היה זה לא הייתי מתרגשת.
לגבי האוכל והקריאה וגן השעשועים - אלו רק דוגמאות, זה לא העניין. בכל זאת, אגיד שקראנו ספר על הספה ואז הוא היה רעב ולקח תפוח לאכול. גן השעשועים מלא אפשרויות וילדים בגילו מהשכונה, שכולם משחקים בכיף ביחד, או על המתקנים, או עם משהו שהביאו מהבית כמו כדור או ספר שקוראים. העניין הוא שהוא בא בגישה שלילית.
במקום_קשה*

קשיים של הורים עם הילדים

אנסה לענות על עוד שאלות בהמשך.
מזמור_לילה*
הצטרפות: 17 מאי 2020, 20:25
דף אישי: הדף האישי של מזמור_לילה*

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי מזמור_לילה* »

היי במקום קשה, כל הכבוד על האומץ לשתף בכנות כזו.
הלוואי שהיה לי משהו יותר חכם ופרקטי להגיד, אבל אין לי, אז אסתפק בזה ובנוכחות חשאית אך תומכת...
למ*
הצטרפות: 05 מאי 2010, 12:33

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי למ* »

שלום במקום קשה (אולי תשני לשם יותר קליל..)

האם יש לך זמן לעצמך לבד, באופן קבוע?
זה כל כך חשוב כשיש ילדים קטנים (ובכלל)
נשמע שאין לך סבלנות וזה יכול לעשות פלאים וגם להזכיר לך את כל הדברים שאת יודעת כבר. ולתת לך תשובות מהחכמה הפנימית שלך.. ולהזכיר לך את האהבה הגדולה שיש לך אליו

וגם ממליצה לשים על המקרר תמונה שלו מתקופה בה רגשותייך כלפיו היו פשוטים יותר (תינוק?) להיזכר כל יום במתיקות שלו.
חשוב בעיקר בגיל ההתבגרות :)

אוכל לא בריא - שלא יהיה בבית

מצטרפת לשאלה מה הוא כן אוהב לעשות
ודבר אחרון, את יכולה לשחרר את האחריות כל מצב רוחו. שלא יפעיל אותך זה שהוא יושב זעוף (כמה שזה קשה..) את יכולה להנות בינתיים.. יכול להיות שזה ישחרר גם אותו..

בתקופות כאלה הכי חשוב לדאוג לשמחה שלך. כמו שכתבתי זמן לעצמך, לעשות משהו שאת אוהבת.. השמחה של השאר כבר תגיע..

ואם זה מעודד אני חושבת שכולם עוברים תקופות שנראות כ"כישלוו" בגידול הילדים.. לא משנה כמה למדנו.. עד שמגדירים מחדש את גבולות האחריות שלנו ומה זה כישלון.. בטוחה שתראי ממנו המון נחת..
פלוני_אלמונית*

קשיים של הורים עם הילדים

מוסיפה שכדאי לקחת בחשבון רגישות חושית וחוסר ויסות (השמעת קולות, תת תגובתיות, קושי לעכב תגובה)
יש ספר בשם "הילד הלא מתואם" שמסביר את התופעה וגם מציע דברים שעוזרים.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

היי במקום קשה,
באמת לא קל.
את מתארת תמונה מורכבת עם הרבה קשיים ודפוסים לא מוצלחים.

ברמה אחת, אני מזדהה אתך, כי הרבה דברים שתיארת מזכירים לי את הבן השני שלי כשהיה צעיר יותר. היכולת שלו להיות "עלי" כל הזמן, לדרוש תשומת לב כמעט בלתי פוסקת, להיות פיזית עלי ולתקוע בי איברים חופשי, האינטנסיביות, החוצפה ;-) וגם העקשנות המתמידנית (לשבת בפרצוף חמוץ שלוש שעות ולא לוותר) והתשוקה למתוק.
כל אלה, אצלנו, נפתרו בהדרגה, גם עם הגיל (היום הוא בן שבע) ובייחוד עם המון התעקשות והצבת גבולות תקיפה ונוקשה - משהו שלא בא לי טבעי בכלל, זה לא סגנון ההורות שלי, אבל היה חיוני לילד הזה.

מצד שני, אני קוראת את כל מה שכתבת ועולה לי תחושה שאולי יש פה משהו מעבר. לא יודעת... משהו באזור הכללי של ליקוי למידה כלשהו. הקטע שהוא אמר שהוא לא מבין אותך כשאמרת לו לחכות ושעוד מעט תבואי לעזור, הדיבור הבלתי פוסק, הקושי שלו לעשות דברים לבד, ומצד שני זה שהוא לא רוצה להיפגש עם חברים. הכל ביחד נותן לי תחושה של אי-הלימות. שיש משהו שנתקע לו בגלגלים ומקשה עליו להתפתח ולסגל התנהגויות חיוביות.
אבל זו תחושה מעורפלת. לפעמים אני קוראת התייעצויות של הורים על ילד ודי ברור לי לאן נושבת הרוח. כאן... לא לגמרי ברור לי. זה לא חד וחלק.

מה דעתך?
במקום_קשה*

קשיים של הורים עם הילדים

תודה על התמיכה!
למ, אני משאירה אצלי את השאלה מה הוא כן אוהב. יש לי כמה דוגמאות בראש, אבל עוד לא מספיק מגובש לי מה בעייתי לי בהן.
אוכל לא בריא כמעט ואין. אחרי הרבה קריאה על השמנת ילדים, החלטתי שלא נכון לא לקנות אף פעם, לפחות ביחס לילד הזה.
עברנו עם זה הרבה... ובסך הכל אני מרגישה שיש לנו תכנית התמודדות טובה, אבל אני נתקעת בתחושה שלי לגבי זה שהיא בכלל נצרכת. כאילו, למה בכלל הבעיה הזו כאן למרות שאצלנו הבית יותר בריא מכמעט כל בית אחר שאני מכירה.
פלןנית, תודה על ההמלצה. אני אחפש את הספר.
ותמרוש... דעתי היא שאת צודקת בזה שזה לא ברור. אני עם אותה תחושה, ואפילו התייעצנו בעבר עם פסיכולוגית ילדים נהדרת לגבי הצורך באבחון כלשהו ו... גם היא נתנה את אותה תשובה בדיוק.
בשורה התחתונה היא לא חשבה שאבחון יועיל לנו, כי היא לא ראתה משהו שדורש טיפול מקצועי, היא לא חשבה שהדרכה לנו תחדש לנו, ואין לו צורך בזה מול המערכת הבית ספרית כי הוא במסגרת סופר מכילה גם ככה.
משהו מרגיש לא יושב לגמרי, אבל בסופו של דבר אין לו קושי בלימודים ואין לו קושי חברתי...
אמשיך עוד מחר בתקווה.
במקום_קשה*

קשיים של הורים עם הילדים

לפעמים נראה לי שהדבר שנתקע לו בגלגלים הוא פשוט עקשנות.
במקום_קשה*

קשיים של הורים עם הילדים

טוב, סוף סוף יש לי קצת זמן לכתוב באריכות.
חוזרת אחורה להגיב לכמה דברים -
מעבר לזה אני חושבת שאת מעלה כאן הרבה מחשבות ורשמים שלך שכנראה מעצימים את העיצבון הזה, למשל אכזבה מכך שלא יצא לך ילד כמו שרצית למרות שחשבת שמה שאת עושה ייתן תוצאה מסויימת. זו מחשבה מכבידה ומחלישה שלא עוזרת לך וכדאי לדעתי לעבוד עליה ועל תפיסות דומות.
אני לא בטוחה שזה משהו "לעבוד עליו". כן, אני מאוכזבת מהיבטים מסוימים. בכללי, אני אוהבת אותו מאוד וחושבת שיש לו המון תכונות נפלאות, ואני מניחה שהן יבואו לידי ביטוי יותר ויותר ככל שהוא יתבגר. הוא מאוד משפחתי, הוא אח גדול מושלם ואוהב, הוא אוהב את הטבע, הוא רגיש וחד מחשבה ואמין ועוד ועוד. ויחד עם זאת, הרבה פעמים פשוט לא נעים בחברתו. וזה מה שאני מאוכזבת ממנו, לא כי רציתי ילד שאוהב תחומי עניין מסוימים או שמצליח באיזשהו פרמטר חיצוני.

מה הוא אוהב לעשות?
הוא אוהב טיולים בטבע, הוא אוהב להיפגש עם חבר אחד ספציפי, הוא אוהב שמשחקים איתו משחקי קופסה מסוימים _(אחד או שניים כל תקופה), ובאופן כללי הוא אוהב דברים מיוחדים, שוברי שגרה.

ואם זה מעודד אני חושבת שכולם עוברים תקופות שנראות כ"כישלוו" בגידול הילדים.. לא משנה כמה למדנו.. עד שמגדירים מחדש את גבולות האחריות שלנו ומה זה כישלון.. בטוחה שתראי ממנו המון נחת..
למ, תודה על המשפט הזה. הוא מנחם. ואני תוהה אם באמת כולם? לפעמים זה נראה פה שלא. כאילו כולנו, או לפחות רובנו, התחלנו דומה, עם דברים כמו הנקה לטווח ארוך, ולינה משותפת, תקשורת רכה, הימנעות ממסגרות לפחות בשנים הראשונות לחיים, מסגרות אלטרנטיביות נעימות... ויש כאלה שבאמת נחסכה מהן התמודדות עם כל מיני היבטים של הורות מודרנית והן יכולות לטפוח לעצמן על השכם בסיפוק על כל הדברים שהן עשו נכון. ויש כאלה ש... לא. או לא לגמרי. כי כן כאמור יש דברים חיוביים רבים, אבל עדיין, חסרה לי הרמוניה ביום יום.
ולמשל זה שהוא שמנמן כזה. אני יודעת היטב עד כמה רוב האנשים בטוחים שהבעיה נובעת מאיתנו, ההורים, כי גם אני חשבתי ככה פעם על ילדים שמנמנים.
ובגלל זה גם ביאס אותי לקרוא את העצה לא להכניס הביתה אוכל לא בריא. אני יודעת שהיא נכתבה בכוונה טובה ורצון לעזור וגם בלי הכרות אישית הרי. וכתבת באופן תומך כל כך שאני יודעת שזה לא היה בכוונה שיפוטית.
ועדיין, זה מבאס אותי שאני לא מקבלת קרדיט שאני יודעת את זה...
כל כך הרבה פעמים שאלו-תהו למה אני לא רושמת לחוג ספורט כלשהו.
מה, לא חשבתי על זה?
אבל הוא לא ילד שאפשר פשוט לרשום והוא יזרום. הוא גם לא ילד שאפשר להלהיב אותו על משהו. הוא יעשה רק רק רק מה שבא ממנו מבפנים באופן הכי אותנטי.
וגם את זה לא, אם הוא יחשוד שיש לנו איזו אג'נדה משלנו לגבי העניין.
הוא יוצא למשל לרכיבות אופניים ארוכות עם אבא שלו ומאוד אוהב את זה. אבל פעם אחת כשעלתה בו המחשבה, בעקבות משהו שאמרתי, שאולי אבא שלו יוצא לרכוב איתו כדי לגרום לו לעשות יותר ספורט, הוא כמעט החליט להפסיק את זה.

אם יש לכן איזשהן מחשבות בעקבות הפרטים הנוספים, אשמח לשמוע (-:
במקום_קשה*

קשיים של הורים עם הילדים

הוא יעשה רק רק רק מה שבא ממנו מבפנים באופן הכי אותנטי.
קראתי את זה שוב, ואני רק רוצה להבהיר שהוא עושה גם למען אחרים. לפעמים ברצון ובשמחה, ולפעמים מתוך הבנה שככה זה במשפחה וכל אחד תורם את חלקו. אבל במה שקשור אליו באופן אישי, הוא לא מוכן שינסו להשפיע עליו, והוא ככה מגיל צעיר מאוד.
אופיר*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 15:29

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי אופיר* »

_למשל זה שהוא שמנמן כזה. אני יודעת היטב עד כמה רוב האנשים בטוחים שהבעיה נובעת מאיתנו, ההורים, כי גם אני חשבתי ככה פעם על ילדים שמנמנים.
ובגלל זה גם ביאס אותי לקרוא את העצה לא להכניס הביתה אוכל לא בריא. אני יודעת שהיא נכתבה בכוונה טובה ורצון לעזור וגם בלי הכרות אישית הרי. וכתבת באופן תומך כל כך שאני יודעת שזה לא היה בכוונה שיפוטית.
ועדיין, זה מבאס אותי שאני לא מקבלת קרדיט שאני יודעת את זה...
כל כך הרבה פעמים שאלו-תהו למה אני לא רושמת לחוג ספורט כלשהו.
מה, לא חשבתי על זה?
אבל הוא לא ילד שאפשר פשוט לרשום והוא יזרום. הוא גם לא ילד שאפשר להלהיב אותו על משהו. הוא יעשה רק רק רק מה שבא ממנו מבפנים באופן הכי אותנטי._
מאוד מזדהה
שקטה*

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי שקטה* »

מצטערת אם מה שכתבתי לגבי "לעבוד על זה" נקרא לך כמעצבן או לא מועיל. אני מבינה בהחלט למה זה יכול לעצבן. לא התכוונתי ללעבוד על זה במובן של, "את לא בסדר. מה שאת חושבת / מרגישה הוא לא נכון. את צריכה לעבוד על זה כדי להשתנות". אולי זה נקרא ככה.

הכוונה שלי הייתה יותר כזאת: אני מאמינה שמה שאנחנו עושים כהורים חשוב מאוד אבל הוא לא תכלית הכל ולא המקור להכל ואפילו לא לרוב מה שקורה עם הילדים שלנו. יש המון שהם הביאו איתם לעולם הזה כבר כשהגיעו. ויש המון שנובע מהם עצמם ומחוויות החיים שלהם ומאיך שהם תופסים את הדברים.

זה נקרא לי כאילו את די קשה עם עצמך. קשה לך כשאחרים מבקרים אותך או מציעים הצעות גנריות כאלה, גם כי זה באמת מעצבן אבל לדעתי גם כי את במילא מאוד ביקורתית כלפי עצמך. וחשבתי שאולי אם תשחררי קצת את המחשבה שהילדים מתנהגים בצורה מסויימת בגלל משהו שעשית או שלא עשית, אולי זה קצת יורד ממך עומס ואחריות. כי זה נשמע שאת עושה הכל כמו שצריך ואמא נהדרת.

ונכון זה באמת מעצבן להגיד "תרשמו אותו". במיוחד כשזה ילד חכם ועם רצון משלו, זה לא שאת יכולה לקבוע בשבילו.
במקום_קשה*

קשיים של הורים עם הילדים

שקטה יקרה,תודה על האכפתיות! זה באמת לא עיצבן אותי וסליחה אם ככה נשמעתי. זה גם לא לא מועיל, כי זה שלח אותי לחשוב על העניין.
ולא פירטתי קודם, אבל זה שיקף קול שהיה בתוכי (ולכן אולי גם הבנתי את זה אחרת ממה שהסברת עכשיו) שאני צריכה להיות מרוצה ממנו כמו שהוא.
ו... כן, אני מאוד ביקורתית כלפי עצמי, ולכן אני נעה בין להאשים את עצמי לבין להאשים אותו ולהתבאס שמה שהשקעתי היה לחינם...
במקום_קשה*

קשיים של הורים עם הילדים

אגב, גם עצות "גנריות" לא מעצבנות אותי, כי באמת שאם לא היה לי ילד כזה, יש אפשרות שאני הייתי אומרת את אותו הדבר.
זו פשוט מן תחושה כזו של באסה, גם כי אני מפרשת את זה ככה שחושבים עליי משהו שלילי, וגם כי נדמה לי לפעמים שמי שאין לו ילד קשה יותר מהרגיל, לא באמת יבין איך זה.
שקטה*

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי שקטה* »

אני חושבת שיש הבדל בין "להיות מרוצה ממנו כמו שהוא" ובין "לא להיות מרוצה ממנו כמו שהוא" לבין "לא לראות במי שהוא משהו שתלוי עד כדי כך במה שעשיתי ובמידת היותי מרוצה".

לא יודעת אם זה ברור אבל הכוונה שלי היא, ברור שיהיה לך קשה להיות מרוצה ממנו כמו שהוא כי באיזשהו אופן זו אותה קטגוריה של לא להיות מרוצה. את בן אדם ולא בודהא אז אני כמובן לא חושבת שאת צריכה לצפות מעצמך שבכלל לא יהיו לך רגשות או מחשבות כלפי מי שהוא. זה טבעי ונורמלי. אבל אולי אולי, להתמקד במחשבה הזו שהוא לא קשור אלייך עד כדי כך כמו שנדמה לך, שהוא בעצם במידה גדולה כבר אדם נפרד ושלם ושבעצם הוא תמיד היה, ובמחשבה שחלק גדול ממי שהוא ומהאופי שלו הגיע איתו כבר בלידה, אולי זה יעזור לך טיפה לשחרר את התחושות השליליות? כי זה ירגיש לך קצת פחות קשור אלייך ונובע מהבחירות שלך וההשקעה שלך.

אני עשיתי את הבחירות שלי בגידול ילדיי כי ככה חשבתי שנכון וכי לא יכולתי אחרת במקרים מסויימים. פחות כי חשבתי שזה יהפוך אותם ליותר נעימים, מאוזנים או משהו כזה. הם צעירים יותר מהבן שלך אבל אני חושבת שאם כשיגדלו יהיו להם תכונות מעצבנות אני כמעט בטוחה שאייחס את זה לאופי מולד ואדע להגיד לאיזה בן משפחה מעצבן שלי הם דומים:) ולא אשליך מזה על טעויות שעשיתי כביכול.

מספיק להתבונן כמעט בכל משפחה שהיא כדי לראות עד כמה אחים ואחיות שונים זה מזה כמעט 180 מעלות למרות שההורים הם אותם הורים ושיטות החינוך דומות.
שקטה*

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי שקטה* »

וכן לגבי העצות, מנסיוני לפעמים קשה להורה אחד להבין הורה אחר ולא לזלזל בקושי שלו. לכל אחד קשה משהו אחר ודבר אחר נראה לו מובן מאליו ולא ברור לו מה קשה לך. יש בזה משהו נורא בודד לפעמים. וגם נכון שיש ילדים שקשים יותר, בהחלט.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי פלונית* »

הי,
לא קראתי כאן כל מילה
כן חשבתי לשתף אותך שהעלתה בי התפעלות ביחס לבן שלך. אולי בגלל סגנון הכתיבה אולי בגלל האווירה ואולי בגלל מי שהוא.
אין לי מושג (וגם לא בטוח שזה ממש משנה)
למ*
הצטרפות: 05 מאי 2010, 12:33

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי למ* »

במקום קשה כתבתי לך על האוכל הבריא בגלל המשפט תזכורת בולטת לחוסר הרצון שלו לזוז, ולנחישות שלו לאכול לא בריא. הבנתי ממנו כאילו יש אוכל כזה.
וגם אם כך זה בסדר גמור. קבלי התנצלותי.

ואני תוהה אם באמת כולם? לפעמים זה נראה פה שלא. כאילו כולנו, או לפחות רובנו, התחלנו דומה..
כן כולם :) כך מי שאני מכירה.

שמעי, מזמן גיליתי שגידול באופן טבעי רחוק מלתת הבטחה לילד כבקשתך..
כל כך אין לנו מושג מה קורה אצל האחרים. זה גם לא משנה.

בכל אופן, אכזבה מילד זה משהו שמזין את עצמו.
אפשר להרגיש זאת על ילד. ואז הוא עוד יותר "מאכזב". לעומת ילד שבעיקר אהוב ואז גם יותר קל לאהוב אותו.. למורה, לחברים.. מעגל שכזה.

האכזבה היא רגש שצריך לקבל ואת לא בוחרת בו, אבל אם את מרגישה אותו לעיתים קרובות כדאי לטפל בזה.
הסיפור על אמא שתמיד אוהבת הוא סיפור. יש גם אמא מאוכזבת ואמא עצבנית

דברים שיכולים לעזור- כמו שכתבתי קודם תמונות ילדות.
מתי את הכי אוהבת אותו? אולי בטיול בטבע?
להגיד לו המון מילות אהבה גם אם בהתחלה הן לא מותאמות לרגש. בטלפון לשים ליד השם שלו לבבות.
להיזכר בלידה שלו, באהבה שלך כלפיו. לחבק הרבה.
ראי אותו כהכי יפה, הכי חמוד. בדיוק כפי שהוא. (מכירה את השיר בדיוק בדיוק כמו שאני ככה זה טוב..) להיזכר בדברים הטובים שבו- קצת כתבת פה, אבל צריך לכתוב יותר דברים טובים מאשר לא טובים :)
בינתיים תני לו בסיס לאהוב את עצמו. להרזות תמיד אפשר והרבה ילדים מלאים מרזים בבגרותם. אבל ביטחון בחיים, חום ואהבה הוא מקבל בשנים האלה.

וכדי שלא תחשבי שאני מבקרת אותך אספר לך שאת העצות שלמעלה הייתי צריכה ליישם בעצמי. וזה לא דבר פשוט אבל מעורר אהבה, ובסוף זו המטרה לטעמי . לאהוב את הילדים שלנו בלי תנאי.

כדי להגיע לזה צריך זמן לבד. כמו שכתבתי. תתני לעצמך חום כדי שתוכלי לתת לו גם..
דו_כיפת*
הצטרפות: 14 דצמבר 2018, 01:03

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי דו_כיפת* »

במקום קשה
שולחת לך חיבוק ענק ענק
זה נשמע באמת קשה ((-))

אני אמא לקטנטנות אז פחות מנוסה,
אבל היתה לי שיחה מעניינת עם שכנה לגבי ההיבט הזה של כולנו התחלנו אותו הדבר
הילדים שלה כבר בוגרים (20+) ויש אחד שכבר לא מעט שנים, פשוט... קשה.
היא קיטרה על ההשקעה בהנקה, ושהיא לא רואה שהילדים שלה טובים יותר משל השכנים |אוף|

ואני... נזכרתי במעשה שסיפר ר' נחמן מברסלב, מעשה בחבית. ניראה לי קיימנו פה דיון בעבר על זה, אנסה לחפש אם יעניין אותך.
בעיניי, המשמעות של הסיפור הזה היא ההתמסרות. לעשות את הדבר שנכון בלי להיות תלויים בתוצאה.
זו נקודת מבט קשה לרגעים
אך מרעננת באחרים...
פלוני_אלמונית*

קשיים של הורים עם הילדים

מזדהה איתך.
דבר שאני גיליתי בהיבט הזה - יש לי 3 , האמצעי מאתגר באופן מאוד דומה למה שתיארת, והוא בן 10.

גיליתי שכשאני בתקופות של עומס, כמו עכשיו ( יחידנית וחופש גדול) או בתקופות של לחץ כלשהו, אני מיד חוזרת לאוטומט שלי של להתאכזב ממנו, לצעוק עליו, להיות חסרת סבלנות ולשפוט אותו.
חשבתי שזה עבר, שהצלחנו יחד, ואז תקופה עמוסה ושוב זה מגיע.
פעילה_עכשיו*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2020, 20:39
דף אישי: הדף האישי של פעילה_עכשיו*

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי פעילה_עכשיו* »

רציתי לומר לך לגבי ההימנעות שלו ממשהו רק בגלל שזה כאילו בשבילו / לטובתו, מאוד מובנת.
בקטע שיש לך רצון מוגדר, שמפעיל באופן מיידי את כוח ההתנגדות.
מאוד קשה לתת עצות ולדעת שאני עצמי כאמא מתקשה ליישם. אבל יש כאן חוקי טבע.
אומרת לך ובעיקר לעצמי: לשחרר לשחרר לשחרר.
לא את הילד, את הרצון העז שלך שהוא יהיה אחרת. (אוף......)
כי כל עוד את תרצי ולא הוא, הוא יתנגד.
יש גם לו באיזשהו מקום את הרצון להשתנות, כנראה שאם תרפי ותשדרי לו שהוא טוב ואהוב גם ככה,
ולשקף לו את הטוב שבו בדברים אחרים, זה יגרום לו לתחושת יכולת ועוצמה שיכולה להביא לשינוי שלו מבפנים.
כל שיטה אחרת, למרות הפיתוי והאוטומט שבה, גורמת בעיקר עוגמת נפש רבה מאוד ולא עוזרת.
במקום_קשה*

קשיים של הורים עם הילדים

איזה כיף ומעודד לקרוא את התגובות שלכן!
אנסה להגיב לפי הסדר.
שקטה, אני מסכימה עם ההבחנה שעשית. העניין הוא שגם המחשבה שמי שהוא תלוי בי, וגם המחשבה שמי שהוא לא תלוי בי, שתיהן מעוררות אצלי קושי.
הראשונה - כי מה פיספסתי (או כמה חבל שפיספסתי. כי למדתי להיות אמא תוך כדי פעולה, ועשיתי בהתחלה יותר טעויות).
והשניה - כי אז למה התאמצתי כל כך.
בחלק מהדברים זה היה למען רווחתו המיידית. אבל בחלק מהדברים... התאמצתי כי חשבתי שזה ייטיב איתו בטווח הארוך. התאמצתי בשמחה ובכיף, אבל התאמצתי. היו גם דברים שוויתרתי עליהם. ואני מקווה שכן זרעתי זרעים בזכות זה, שאולי עוד לא נבטו ואולי כן נבטו והם דווקא מובנים לי מאליהם ולכן לא מספרים, אבל... אולי לא?
ברור לי ששני כיווני המחשבה האל לא מועילים, כי הם נוגעים לדברים שקרו וכבר אי אפשר לשנות. אבל אני מתקשה לשחרר. הזה אכן מקום לעבודה (-: ותודה על תהליך הדיוק שעשית פה.

פלונית שהתפעלה מהבן שלי (-: תודה קודם כל (-: אם בא לך להרחיב אני אשמח. גם אני לפעמים מתפעלת מעוצמת הרצון שלו ומקווה שיום אחד זה ישרת אותו היטב בעולם למען מטרות טובות. אבל בינתיים, קשה.
שקטה*

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי שקטה* »

אני מבינה את הקושי שלך ואת תחושת ה"אז מה הטעם?" שמחשבה כזו מעוררת. אז קודם כל זה כמובן לא שחור או לבן. אי אפשר לדעת איך הדברים היו אם היית נוהגת אחרת אבל בכל מקרה לא טענתי שכל מה שעשית וממשיכה לעשות לא חשוב ולא תורם. כמובן שזה כן, ובמידה רבה. ואולי כמו שאמרת, בתחומים מסויימים תראי את הפירות רק בטווח הרחוק ממש. אני פשוט חושבת שהמורכבות של אדם ומה שמעצב אותו היא כל כך גדולה שקשה לשים את האצבע ולומר - הנה, הוא כזה וכזה בגלל x או y. אלו בהכרח רק השערות ופרשנויות.
מעבר לזה, אולי למשל מה שעשית נתן לו את הביטחון להיות דעתן כזה, בעל רצון חזק ולא מתפשר. שזו דווקא תכונה טובה לחיים (אולי בגרסה קצת יותר מעודנת לפעמים אבל הוא עוד צעיר). כך שמה שעשית כן השפיע ואפילו לטובה, רק שכרגע זה מקשה עלייך?
או אולי, מה שעשית פשוט גרם לו להרגיש ביטחון ורוגע בשנות חייו הראשונות. הוא פשוט קיבל טיפול טוב ומסור וזה כבר המון. וזה לא השפיע על האופי או הטמפרמנט שלו בצורה משמעותית. אבל הוא קיבל בדיוק מה שהיה צריך מאמא שלו.
העניין הוא שבמילא לא ממש תדעי בוודאות.

אגב גם אני מתפעלת ממנו כפי שתיארת אותו. נשמע שאולי כרגע לא קל לך לחיות איתו אבל הוא נשמע ילד ממש מיוחד וחכם. וזה שיש לו הרבה חברים והוא אח טוב זה ממש לא מובן מאליו.

בכל אופן בהודעה הקודמת שלך כתבת שאת מאוד ביקורתית כלפי עצמך ואני מניחה שזה קיים אצלך בעוד תחומים ולא רק בהורות. זה לדעתי כיוון משמעותי כאן כי זה דפוס מחליש ומקשה שיש לך כלפי עצמך. ואולי עכשיו שהבן שלך גדל קצת זה מופנה גם כלפיו, כי יש יותר מה לבקר ככל שהילד גדול יותר.
במקום_קשה*

קשיים של הורים עם הילדים

טוב, ממשיכה.
למ, תודה על העצות הטובות.
והכל בסדר, מה שכתבת על האוכל הבריא עורר אצלי דברים נוספים שלא קשורים אליך, אז זו לא את זו אני (-;
ו... אין לי עוד הרבה לכתוב כי אני פשוט מסכימה.
אה, וכן, זה עוזר מאוד לשמוע שזה ככה אצל כולם (-: ואני מודה גם לפלונית שכתבה שיש לה ילד כזה שקשה איתו.

דוכיפת, את מתכוונת לחבית המנוקבת?
זה מאוד מנוגד להשקפת עולמי, למרות שאני יכולה להבין איך זה זה יכול להיות מועיל בתוך השקפת עולם אחרת (-: ואני מקווה שאני לא נשמעת כמו השכנה (-:
במקום_קשה*

קשיים של הורים עם הילדים

פעילה עכשיו, מה שכתבת זה אחד הדברים שהכי קשה לי איתם ביחס אליו. הקטע הזה שיש לו התנגדות לרצון שלי. את רואה בזה חוק טבע?
כי אני תמיד חשבתי ההפך, שילדים בבסיסם רוצים לזרום עם ההורים שלהם, כמובן כשההורים שלהם הם הורים "טובים".
ואני רואה שיש ילדים שהם כאלה. אפילו הבת שלי, רואים שהיא הרבה פחות בהתנגדות. היא לא תמיד תעשה את כל מה שאני רוצה, אבל שאני רוצה משהו זו כן בדרך כלל נקודת זכות לטובת המשהו הזה. כי היא סומכת עליי כאמא.
וכן, יש ילדים שאמא שלהם אומרת להם שהשנה יש חוג כזה וכזה, והם יגיעו ואם יהיה להם נחמד או לפחות סביר, הם יישארו. בלי לחשוב על זה יותר מדי ובלי אנרגיה רגשית עצומה.
במקום_קשה*

קשיים של הורים עם הילדים

וגם אספר, שהיה לי היום רגע של נחת גדולה, כשהוא חזר מבית הספר וסיפר חוויות והיה מרוצה ושמח וגם סיפר שהתגעגע למורה משנה שעברה. וקיבל את הצעתי (!) לשלוח לו הודעה, ושלח לו הודעה מקסימה, וקיבל חזרה הודעה מקסימה לא פחות, וסיים את העניין מאושר מאוד.
במקום_קשה*

קשיים של הורים עם הילדים

שקטה, אכן (-:
דווקא עשיתי על זה המון עבודה, אבל יש עוד לעשות.
במקום_קשה*

קשיים של הורים עם הילדים

וואו.
חוזרת לכאן שוב, אחרי עוד סגר ועוד חזרה לשגרה, ובחזית הביתית רק נהיה גרוע יותר...
אני מרגישה שאני כבר לא סובלת את הנוכחות של הילד הזה בבית או לידי בכלל.
קראתי קצת מהדיון למעלה שוב, ובאמת אני יודעת שאני צריכה לנהוג כפי ש פעילה עכשיו אמרה, לתת לו את ההרגשה שהוא טוב ואהוב כמו שהוא, אבל פשוט לא מצליחה.
יש יותר מדי משקעים.
כל בן אדם אחר, כולל בן זוגי האהוב מאוד מאוד, אם היה מתנהג באופן דומה, הייתי מתנתקת ממנו.
כי זה לא קשור לאהבה. אני אוהבת אותו, אבל הוא מאמלל אותי.
לפעמים הוא פותח במריבות איתי ומדבר בצורה נוראית, ואחר כך מבקש סליחה, ואני מתקשה לסלוח.
יותר נכון, מרגישה שהסליחה היא לא רלבנטית לסיטואציה. כי בשורה התחתונה, המריבות ממשיכות לעשות לי רע.
במקום_קשה*

קשיים של הורים עם הילדים

ואני אומרת לעצמי, מצד אחד, לילד לא אמור כל כך הרבה כוח, כל כך הרבה השפעה על השמחה שלי.
גם כשהוא מתנהג בצורה קשה, אני אמורה להגיב עניינית, ולהרגיש עניינית.
מצד שני, אנחנו הרי מבלים הרבה זמן ביחד, וזה טבעי שטוב הנוכחות שלומזהז משהו שישפיעו עליי.
לא יודעת.
וזה בעצם באופן כללי - אני כבר לא יודעת. אין לי דרך ברורה. האמנתי בדרך מסוימת, והיא לא טובה לנו.
ואולי כן? אולי היה יכול להיות גרוע יותר אם הייתי מגדלת אותו אחרת?
זו לא תהייה שיודעת רק לעבר. הוא בסך הכל עוד צעיר. ואני שוקלת איך להמשיך מכאן.
שקטה*

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי שקטה* »

היי במקום קשה, מצטערת לשמוע שעדיין קשה לך.
אני לא זוכרת אם כבר שאלו אותך או תיארת פה ואין לי זמן כרגע לקרוא את כל הדף אחורה אבל תהיתי איך זה היה איתו כשהיה קטן? איך היו הרגשות שלך כלפיו?
במקום_קשה*

קשיים של הורים עם הילדים

שקטה,מעניין שבדיוק נזכרתי בזה היום.
כשהוא היה קטן הרגשתי אחרת לגמרי...
רציתי להיות איתו מבוקר עד לילה ונהניתי איתו מאוד.
הוא התחיל ללכת לגן לקראת גיל ארבע, והיה לי קשה עם זה, מבחינתי העדפתי שיישאר איתי בבית לנצח.

ולאט לאט כשהוא גדל התחלתי להרגיש אחרת... התנהגויות מסוימות התישו אותי, עיצבנו אותי, הותירו אותי מרגישה חסרת אונים, וצברתי טינה על זה.
אני חושבת שבגיל קטן זה נראה לי יותר טבעי שהצרכים שלו דחופים יותר, וגם אם לפעמים הוא היה מתוסכל ממשהו, הוא בעיקר הפגין קושי בצורת בכי, ואת זה יכולתי להכיל.
הבעיה היא שהוא עדיין חושב שהצרכים (רצונות בעצם) שלו דחופים וחשובים יותר משל אחרים, ואם הוא מתוסכל הוא לא מפסיק לנסות להשיג את מה שהוא רוצה בכל דרך, החל מניג'וסים של שעות ועד לתגובות אגרסיביות ועוינות.
הפער הזה באמת קשה לי, אני לפעמים מסתכלת עליו וחושבת שהוא היה כל כך מתוק פעם, ולאן זה נעלם.
במקום_קשה*

קשיים של הורים עם הילדים

אני מרגישה צורך לומר גם שאני מרשה לעצמי פה לכתוב בלי צנזורה עצמית, למרות שלפעמים זה קשה לי להאמין שאני באמת מרגישה כמו שאני מרגישה...
פשוט הרבה זמן ניסיתי לדחוק את התחושות האלה ועכשיו נראה לי שאם לא אתמודד איתן ישירות, כלום לא ייפתר.
בלבוסטה*
הצטרפות: 04 יוני 2008, 13:16

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יותר מדי הכלה ומסירות יכולים להוביל במקרים מסויימים, יחד למצב נרגן זועף ומתיש.
הוא רגיל לכל הטוב הזה
מה פתאום מתווכחים איתו
למה לא נותנים לו
תמיד כאן ועכשיו
אני מעולם לא האמנתי במסירות אין קץ בקבלה ללא גבול ובשכאלה

זה גם עניין של אופי התוצאה של חינוך כזה
כמו שאמרת הילדה יותר מתונה

אבל אני בהחלט הייתי מכירה לו פנים אחרות של אמהות
יותר אסרטיבית
יותר מכבדת את הגבולות ש ל ך
פחות מהלכת על ביצים

ככה הגדול כתבתי אבל זה בעיקר הלך רוח שאת מביאה איתך
שקטה*

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי שקטה* »

זה נהדר שאת כותבת פה בלי צנזורה. זו הדרך היחידה באמת להתמודד עם זה.
יש לי תחושה שיש כאן משהו עמוק ומורכב שאת צריכה לברר עם עצמך. אומרים שהילד הבכור משקף לנו את עצמנו ואני מרגישה המון כאב בדברים שלך. מעניין אותי איך היית כילדה ואיך היו היחסים שלך עם הורייך? האם הרגשת רצויה או דחויה רוב הזמן? סליחה אם אני חוזרת על שאלות שכבר נשאלו כאן.

בכל אופן זה נשמע לי כמו משהו שמאוד מעיק עלייך ושאת לא ממש מצליחה לרדת לשורשו בעצמך. שקלת לפנות לייעוץ כלשהו? אולי כמה פגישות עם פסיכולוגית שתעזור לך לברר את זה במקום בטוח ולא שיפוטי. או איזשהו טיפול אחר שאת מתחברת אליו.
שקטה*

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי שקטה* »

גם הכיוון של בלבוסטה מעניין וחשבתי לכתוב לך משהו קצת דומה, אבל אז פתאום הרגיש לי שיש כאן משהו גדול יותר, אולי. ואולי זה באמת כמו שהיא אומרת, אולי לא מספיק עמדת על הגבולות שלך ועכשיו זה כבר פחות מתאים? אולי ויתרת יותר מדי כשהתעקש כי לא התחשק לך לריב או כי לא רצית לאכזב אותו וכדומה? קשה קצת לדעת מכמה פיסקאות מה בדיוק העניין.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

קשיים של הורים עם הילדים

שליחה על ידי יונת_שרון* »

אני תוהה: האם קרה פעם שנתת לו משימה לעשות, אפילו קטנה ופשוטה, והוא עשה אותה, ואז אמרת לו ״יופי, תודה״?
יש סיכוי שהוא יגיב לזה?
יש אפשרות לתת לו דרך להיות טוב אליך?
במקום_קשה*

קשיים של הורים עם הילדים

תודה על התגובות.
אני כנראה אפנה לטיפול כלשהו, אני עדיין מתלבטת איזה...
בלבוסטה, כבר שנים שאני לא במסירות אין קץ (-:
אני חושבת שבתחילת הדרך הייתה תקופה שהלכתי בכיוון רך מדי, אבל מאז עברו הרבה מים בנהר, והאסימון לא נופל לו...

יונת, קרה לא מעט, ככה אני בדרך כלל מגיבה כשהוא עושה משהו שביקשתי. אבל זה לא נראה שזה משמעותי במיוחד עבורו.
מה הכוונה לתת לו דרך להיות טוב אליי? כלומר, למה בעצם אין לו דרך כזו היום?

חזור אל “אתגרים בהורות”