שאיבת חלב

אמא_עובדת*
הצטרפות: 07 ינואר 2008, 20:55

שאיבת חלב

שליחה על ידי אמא_עובדת* »

אוף, כמה שאתן צודקות... אבל יש כל כך הרבה נושאים חשובים עם מטפלת, שאני מנסה להמנע מעימותים כמה שרק ניתן. מה שהיא תאכל עדיין בעדיפות שניה אחרי צורת הטיפול והיחס.
טאו_להורות*
הצטרפות: 02 מרץ 2008, 09:21
דף אישי: הדף האישי של טאו_להורות*

שאיבת חלב

שליחה על ידי טאו_להורות* »

אחרי שאת חוזרת אליה, היא, לעניות דעתי, לא רק יונקת לשם תזונה אלא גם כדי להתחבר אליך . אל תשכחי שבחלב אם יש גם אהבה, בטחון ואמון.
השאיבה שומרת על תנובת החלב שלך ולכן היא חשובה ואם את מתרשמת שהכמות פחתה יתכן וכדאי לקחת פסק זמן ולהוריד הילוך בעבודה לכמה ימים.
תחשבי גם על המנוחה ותזונה שלך.
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

שאיבת חלב

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

אולי אני תמימה, אבל לא אמורים להיות עימותים על רקע כזה. בסך הכל, זה עניין טריוויאלי ולא משהו מיוחד- בתור האם את מחליטה מה בתך אוכלת. למה זה צריך לגרום לעימות? אולי את יכולה לומר לה משהו בסגנון של-

חשבתי המון על מה שאמרת לי (כדי להראות שאת לא מבטלת את דעתה) ואפילו התייעצתי עם (רופא, יועצת הנקה, מומחים, what ever) והם אמרו ש-....... אז אני ממש שמחה שהסבת את תשומת לבי, זה מאוד חשוב לי ורואים שמאוד איכפת לך מ-(שם הבת). תודה! (בכנות!)
אמא_עובדת*
הצטרפות: 07 ינואר 2008, 20:55

שאיבת חלב

שליחה על ידי אמא_עובדת* »

תודה נעמי. אני אחשוב אולי על הורדת הילוך, למרות שנראה לי שהורדת הכמות בשאיבה היא סופית. (עדיין לא בדקתי - אבל אני חושבת שאני בהריון, וזו סיבה "חוקית" לירידה בכמות, ובכל אופן אם אני אכן בהריון אז נראה לי שבענין השאיבות אני באמת אוותר לעצמי).

ענבל - אני חושבת שאצטט לה במדויק את מה שכתבת. תודה רבה!
(הנושא הוא לא עניין טריוויאלי מסיבה פשוטה - הרבה יותר קל למטפלת לתת לה בקבוק חלב מאשר להושיב אותה לארוחה עשירה. אני מבינה אותה. גם אני מתפתה לפעמים להניק במקום לתת ארוחת מוצקים. זו תינוקת מאד בכיינית ותובענית, וכמה שזה נשמע מקומם - אני כן מבינה את הרצון של המטפלת להקל על עצמה.)
גברת_פלפלת*

שאיבת חלב

אתמול והיום שאבתי- אתמול יצאה כמות ממש קטנה, שאבתי תוך כדי הנקה והקטנצ'יק נורא התעצבן, אני חושדת שלא מצא חן בעיניו מכשיר שיושב על הציצי של אמא ומפריע לו לגעת. והיום שאבתי שעתיים אחרי הנקה למשך 10 דקות. יצא רק 65 CC, 60 CC בחמש דקות הראשונות ו- 5(!) CC בחמש דקות הנוספות!
האם עלי להסיק מכך שזה מה שקורה בהנקה?
הוא אוכל תמיד 5 דקות, ממש לפעמים רבע שעה. ואוכל כל שעה וחצי שעתיים (בן 3 חוד', 5.5 ק"ג). כשאני מנסה לתת לו יותר אוכל או את שני הצדדים הוא פולט.
הוא לא ממש ידע מה לעשות עם הבקבוק כשניסינו לתת לו.
שאלות:
האם יש סיכוי שהוא יעדיף יום אחד בקבוק, אם פעם פעמיים בשבוע הוא מקבל בקבוק? (ז"א האם עדיף להאכיל בכוס וכו')
מחר יש איזה אירוע בלילה שאנחנו מוזמנים אליו. האם במצב כזה אתן הייתן נוסעות? (כשהוא עושה טובה שהוא שותה כמה טיפות מהבקבוק? הוא אפילו לא מוצץ אותו, רק בולע את מה שטיפטף) לא עזבתי אותו אף פעם ליותר משעה שעתיים, ואני לא יודעת אם זה בסדר)-: זה גם הוא או רק אני שמתגעגעת?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

שאיבת חלב

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

האם עלי להסיק מכך שזה מה שקורה בהנקה?
לא! שאיבה אינה אינדיקציה.

אין לי עצה מעשית (אולי תציצי בדף של בשמת א ). רק לומר שאם את לא מרגישה בנוח להיפרד ממנו, זה לא "רק". את אחרי לידה, אתם עדיין בדיאדה. אם האירוע הזה ממש חשוב אפשר להיערך אליו בהתאם (להיניק לפני שאתם יוצאים, אולי לקחת את התינוק אתכם אם זה מקום שקט, לנסוע לזמן קצר וכולי). אם לא, לוותר בלב שקט.
ראי גם האם לקחת תינוק לחתונה
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שאיבת חלב

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

היום אנחנו ננסה לנסוע. הוא ישאר עם אמא שלי ועם החלב שלי (אתמול הוא שתה מכוסית אספרסו.. לא יאמן כמה שזה עובד! מבקבוק זה פשוט לא הלך!).
זה אירוע רועש, בלילה, לא מתאים בכלל לקחת אותו, הוא רק יסבול. נקווה שיהיה טוב..
עולם_קטן*
הצטרפות: 06 אוגוסט 2005, 21:56
דף אישי: הדף האישי של עולם_קטן*

שאיבת חלב

שליחה על ידי עולם_קטן* »

התחייבתי לעבודה, מחרתיים, פעם ראשונה מאז הלידה.
ניסיתי עכשיו לשאוב עם האוונט הידנית שיש לי, ומשהו בה דפוק, לא נוצר ואקום.
עברתי לחליבה ידנית והצלחתי להוציא 60 מיליליטר בחמש דקות,
אני אמורה לעבוד כ-4 שעות, התינוקת בת 3.5 חודשים ושוקלת סביב 6 קילו,
האם יש איזושהי נוסחה להעריך כמה חלב אצטרך להשאיר לה?
האם זה בסדר להשאיר בבקבוק אחד, או שכדאי לחלק למספר בקבוקים?
אולי למישהו בדרום הגולן יש משאבה להשאיל לי למחר-מחרתיים?
עולם_קטן*
הצטרפות: 06 אוגוסט 2005, 21:56
דף אישי: הדף האישי של עולם_קטן*

שאיבת חלב

שליחה על ידי עולם_קטן* »

ניסינו לתת לגורה את החלב בבקבוק של אוונט,
ואבוי, היא לא ממש רוצה!
רעיונות?
אני כולי בלחץ לקראת העבודה הזו, מה אעשה אם היא לא תסכים לבקבוק? מה אם לא אצליח "לשאוב" לה מספיק?
אני לא רוצה לבטל את העבודה הזו, ומצד שני אם היא תבכה ותהיה רעבה ישבר לי הלב! )-':
ביצה_עלומה*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2007, 11:09
דף אישי: הדף האישי של ביצה_עלומה*

שאיבת חלב

שליחה על ידי ביצה_עלומה* »

עולם קטן- (())
נוסחה: 160 כפול משקל התינוק בק"ג (6) חלקי מס' ארוחות ביממה.
לקחת בחשבון שכדאי להשאיר יותר (אם אפשר) כדי שלא יחסר במידה והתינוקת תרצה עוד.
אפשר לנסות לתתת בבקבוק, בכוס קטנה, במכסה של בקבוק, בכוס פלא, במזרק, בכפית.
יכול להיות שהיא תסרב לבקבוק. אז מה? לדעתי בגילה ובמשקלה היא יכולה לא לאכול מרצונה במשך 4 שעות כך שזו לא "הרעבה".
לקחת נשימה ארוכה.
<אמא של סרבן בקבוק לשעבר>
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

שאיבת חלב

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

_ניסינו לתת לגורה את החלב בבקבוק של אוונט,
ואבוי, היא לא ממש רוצה!_
..למה שהיא תרצה, אם אמא והציצי נמצאים עכשיו לידה?
היא לא אמורה להבין שעכשיו זו חזרה גנרלית..

כשלא תהיי בבית למספר שעות, אלו יהיו תנאים אחרים והיא תנהג בהתאם (או אפילו תחכה לך ותאכל רק קצת. זכותה).
אני_ובתי*
הצטרפות: 03 יולי 2008, 10:09
דף אישי: הדף האישי של אני_ובתי*

שאיבת חלב

שליחה על ידי אני_ובתי* »

עזרה דחופה בנות!!!
הבת שלי בת 3.5 חודשים, ניסיתי לשאוב, אחרי הרבה זמן שלא שאבתי והצלחתי להוציא בקושי 30CC. נכנסתי ללחץ שאולי אין לי מספיק חלב, כי בזמן האחרון אין לי גודש בכלל (מה שכן היה לי בהתחלה). יכול להיות שייצור החלב פשוט התאזן, אבל גם מבחינת המשקל אני קצת מודאגת, היא שוקלת בסביבות 5.7 קילו, מצד שני היא לא רזה ונראית בריאה. יכול להיות שאין לה מספיק חלב? למה אני לא מצליחה לשאוב בקבוק שלם????
היא לא אכלה אף פעם מבקבוק ורציתי לנסות להרגיל אותה למקרים מיוחדים...
תודה, תודה, תודה מראש על העזרה :)
מיכלי_לי*
הצטרפות: 23 אוגוסט 2007, 18:28
דף אישי: הדף האישי של מיכלי_לי*

שאיבת חלב

שליחה על ידי מיכלי_לי* »

גם לי זה קרה. עם הבן הייתי שואבת בקבוקים שלמים. עם הבת יצא מעט. התברר לי שזה הכמות שהיא אכלה בכל ארוחה.פשוט היתה אוכלת מעט אבל המון ארוחות. נסי להיות נינוחה יותר, לשאוב בצד אחד כשהקטנה יונקת מהצד השני. אני בלילה הייתי מניקה את 2 ההנקות האחרונות מצד אחד בלבד ובבוקר שואבת מהצד השני ולמחרת להפך וכך יצא לי חלב לארוחה גדולה.
גברת_פלפלת*

שאיבת חלב

גם אני לא הצלחתי לשאוב למרות שהיה לי עודף חלב. אז זה ממש לא קשור לכמות שהם אוכלים. ו 5.7 קילו בגיל שלה זה בין אחוזון 40 ל- 50, כך שזה תקין בהחלט.
בגיל 3 חודשים בערך בא סופסוף הקץ לגודש הנורא והשדיים מצליחים לייצר חלב בזמן קצר, ולא נוצרים 'מאגרים' כמו בהתחלה.
מה שכן, את צריכה לשים לב לכמות הקקי והפיפי של הילדה.
אני_ובתי*
הצטרפות: 03 יולי 2008, 10:09
דף אישי: הדף האישי של אני_ובתי*

שאיבת חלב

שליחה על ידי אני_ובתי* »

תודה למרגיעות... בינתיים גם קראתי את כל הפורום בנושא אז די נרגעתי... מאז אני מנסה לשאוב כל יום בשעה קבועה והכמויות גדלו... אז צריך להסתכל על זה בצורה חיובית שלפחות הגודש עבר, אבל החלב לא!!!
תמרהינדי*
הצטרפות: 30 יולי 2006, 17:57

שאיבת חלב

שליחה על ידי תמרהינדי* »

אני בלילה הייתי מניקה את 2 ההנקות האחרונות מצד אחד בלבד ובבוקר שואבת מהצד השני ולמחרת להפך וכך יצא לי חלב לארוחה גדולה.
שזו טעות, כמו שקראתי פה. ככל שאת שומרת חלב בשד,ז"א לא מניקה ממנו, כך תיצרי פחות חלב....
מיכלי_לי*

שאיבת חלב

שליחה על ידי מיכלי_לי* »

לוקח המון זמן עד שמייצרים פחות חלב ו"פספוס" שתי הנקות לילה מצד אחד פעם ביומיים ממש לא שינה לי את הכמות. הקטע הקשה בזה הוא הגודש שיש עד לשאיבה (לא קיצוני כמובן) . למזלי הרב היה לי הרבה חלב ולא היה לי קושי לשאוב (גם בעזרת משאבה וגם ללא) אבל זה אינדבידואלי.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שאיבת חלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

חלבאם מתקלקל הרבה יותר מהר והוא יותר עתיר שומן...).
לא, חלב אם מחזיק בערך כמו חלב פרה: עד שמונה ימים במקרר (תלוי בחלב, ורצוי לא להחזיק בדלת של המקרר, שאז מתקלקל יותר מהר כי היא כל הזמן נפתחת), עד שלושה חודשים בפריזר, עד ששה חודשים במקפיא נפרד. הוא מחזיק בטמפרטורת החדר יותר מחלב פרה.
גברת_פלפלת*

שאיבת חלב

אם כבר מדברים על הנושא ההזוי הזה (התקלקלות של חלב אם)- שאבתי קצת, ואחרי יומיים במקרר הוא התקלקל ממש! האם היתה בעיה עם המקרר או עם החלב? )-:
בשמת_א*

שאיבת חלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

יכול להיות שהיתה בעיה עם המקרר.
יכול להיות שהיתה בעיה בשאיבה: המשאבה הזדהמה, המיכל לא היה מחוטא, או חלק אחר, שהתפתחו בו חיידקים.
יכול להיות שהחלב לא "התקלקל": יש תופעות מוכרות, של חלב שומני שמקבל טעם שדומה לסבון. הוא לא מקולקל, אבל יכול להיות שהתינוק/ת לא יסכים לשתות אותו.
כשאת אומרת "מקולקל" למה את מתכוונת? ממש החמיץ?
גברת_פלפלת*

שאיבת חלב

נעשו שם ממש גושים וריח חמוץ )-:
בשמת_א*

שאיבת חלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

אכן, החמיץ )-:
מה הטמפרטורה של המקרר? האם החלב היה בדלת המקרר או בפנים במקום מוגן? האם את חושדת שהיה זיהום כלשהו באחד המרכיבים בשרשרת? (משאבה, צינור, בקבוק וכו').
גברת_פלפלת*

שאיבת חלב

אולי לא חיטאתי כראוי את המיכל? אני מקווה שאכן זו הבעיה (יש מצב שיש בעיה עם החלב?)
תמרהינדי*

שאיבת חלב

שליחה על ידי תמרהינדי* »

לוקח המון זמן עד שמייצרים פחות חלב

מה זה המון זמן?
אני רק שואבת עכשיו כבר 3 שבועות!!! סיוט!!!
ומתה מפחד שכאחזור להניק לא יהיה לי מספיק חלב.
גילית_ט*
הצטרפות: 20 דצמבר 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של גילית_ט*

שאיבת חלב

שליחה על ידי גילית_ט* »

ומתה מפחד שכאחזור להניק לא יהיה לי מספיק חלב.
בהתחלה אם לא יהיה לך מספיק חלב אז פשוט תתני לה תציצי כל פעם שהיא תרצה ותוך כמה ימים זה יסתדר,

אני בלילה הייתי מניקה את 2 ההנקות האחרונות מצד אחד בלבד ובבוקר שואבת מהצד השני ולמחרת להפך וכך יצא לי חלב לארוחה גדולה.
לא שמעתי על זה, ממה שאמרה לי יועצת הנקה זה דווקא מה שמקטין את הכמות,
כדאי להגדיל את הכמות, אחרי שהיא יונקת שואבים 5 דק צד ימין 5 דק צד שמאל ושוב ימין ושמאל ואחרי שמתאזנים בפעם אחרת אפשר 10 דק סהכ משנהם בבת אחת
או בוחרים שעה קבועה ביום אחרי שהיא יונקת שיוצרים הנקה נוספת ושואבים, זה ייצר לך עוד חלב לאותה שעה,
אם את חוששת לחוסר עלייה במשקל, תגשי לטיפת חלב תשקלי כל שבוע כמה שבועות פעם בשבוע ותראי אם היא עולה לפחות150 גר לשבוע
מיכלי_לי*

שאיבת חלב

שליחה על ידי מיכלי_לי* »

לי זה עבד מצויין במשך כשנה. אמרתי זה אישי, לאחת זה מתאים לשנייה לא.
אחרי שהיא יונקת שואבים 5 דק צד ימין 5 דק צד שמאל ושוב ימין ושמאל ואחרי שמתאזנים בפעם אחרת אפשר 10 דק סהכ משנהם בבת אחת אחרי הנקה לא נשאר לי חלב וזה רק כואב - אז שוב זה אינדבידואלי

או בוחרים שעה קבועה ביום אחרי שהיא יונקת שיוצרים הנקה נוספת ושואבים שוב טוב למי שלא מניקה צפוף (אני הנקתי כל שעתיים וחצי עד גיל שבעה חודשים) אולי באמת כשהילד אוכל ארוחה אחת מוצק אפשר לנצל את זמן ההנקה הזה לשאיבה.

_ומתה מפחד שכאחזור להניק לא יהיה לי מספיק חלב.
בהתחלה אם לא יהיה לך מספיק חלב אז פשוט תתני לה תציצי כל פעם שהיא תרצה ותוך כמה ימים זה יסתדר,_
כשהקטנה שלי היתה חולה במשך חודש ינקה פחות וכשהבריאה הנקתי בכל הזדמנות והכל היה בסדר.
תמרהינדי*

שאיבת חלב

שליחה על ידי תמרהינדי* »

תודההההה
מקווה שמחר נחזור להניק.... אבדוק את כל האופציות
מיכלי_לי*

שאיבת חלב

שליחה על ידי מיכלי_לי* »

בהצלחה!
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

שאיבת חלב

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

במקרר רק שלושה ימים, כי לעומת חלב פרה, אין פיסטור.
גברת_פלפלת*

שאיבת חלב

אז ככה- תודה על התשובות. אין לי מושג מה הטמפרטורה של המקרר. החלב היה בפנים במקום מוגן.
מסתבר שהחלב היה בסדר גמור, פשוט פירשתי את הפאזות שבחלב כקלקול, וכשהחלב התחמם טיפה (בטמפ' החדר וקצת יותר) זה כבר נראה יותר נורמלי..

ועוד שאלה.
האם אי הנקה למשך 3.5 שעות, שאיבה ואז עוד פעם אי הנקה של 3.5 שעות במשך פעמיים בשבוע עלולה ליצור ירידה בכמויות החלב? (ותק הנקה של 8 חודשים, הבנתי שגם לפרט זה יש משמעות...)
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

שאיבת חלב

שליחה על ידי עדי_יותם* »

במקרר רק שלושה ימים, כי לעומת חלב פרה, אין פיסטור.
עד 8 ימים, על פי המלצות משרד הבריאות
אבל אלה ההמלצות הכלליות, והן גם משתנות מדי פעם. הטוב ביותר הוא להכיר את ריחו ואולי גם טעמו (למי שזה מתאים לה) של החלב הספציפי. יכולות להיות גם הפסקות חשמל או סתם מקרר בלתי תקין, ויכול להיות חלב שמתקלקל מהר יותר.

בדרך כלל אמהות לא צריכות לשאוב חלב שמונה ימים מראש. ההמלצה הזו (8 ימים) בעיקר טובה למקרה שנשכח בקבוק במקרר למשך כמה ימים, וחבל לזרוק...

בחלב אם יש נוגדנים, והם ממשיכים לפעול גם בקירור, גם מכאן העמידות שלו נגד קלקול.

השומן שבחלב יצוף למעלה אחרי כמה שעות. בגלל שאנחנו רגילים לראות חלב פרה הומוגני, אמהות לפעמים טועות לחשוב שהוא מקולקל. אכן, בטמפ' החדר/חימום השומן יימס. אפשר גם לערבב בעדינות כדי לאחד.
רעות_רקון*
הצטרפות: 03 נובמבר 2007, 22:18

שאיבת חלב

שליחה על ידי רעות_רקון* »

שלום.. אני אמא לתינוק מתוק בן כמעט חודש. הוא יונק כל 3 שעות ל5-10 דקות, בצורה מסיבית, וזהו. הוא לא מגיע לכל החלב האחורי לפי זה שאתמול התחלתי לשאוב ובשד שממנו הוא ינק הרגע נשאר עוד לפחות 20-30 CC. השאלה היא אם בהנקה הרגילה אני לא יכולה להציע לו את שני צדדים כי הוא לא מסיים אפילו אחד האם נכון בשאיבה (שהיא כרגע ברמה הנסיונית ובמטרה לצבור קצת חלב לקראת לימודים) לשאוב משניהם בכל פעם? האם זה לא יבלבל את המערכת?
שאלה נוספת - איפה כדאי לחפש משאבה ידנית של אוונט והאם זה ראלי לבנות עליה לשאיבות שמחוץ לבית יומיים וחצי בשבוע? נניח - 6 שאיבות בשבוע בערך..
תודה רבה מראש..
ת_מרהינדי*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2008, 09:26
דף אישי: הדף האישי של ת_מרהינדי*

שאיבת חלב

שליחה על ידי ת_מרהינדי* »

הוא לא מגיע לכל החלב האחורי
האם הוא עולה במשקל? לדעתי זו האינדיקציה הכי טובה.
וחושבת שתמיד ישאר חלב בשד, כך שאם הוא עולה במשקל הוא מגיע לחלב האחורי ואשר להציע גם את השני.
לשש שאיבות בשבוע אוונט או מדלה ידנית(ממליצה) מתאימה בהחלט. גם קטנה ונוחה לשטיפה, גם ניסתרת- אני שאבתי, מתחת ללונגי, במהלך שיעור, במסעדה, כמעט בכל מקום אפשרי....
ינשופית*
הצטרפות: 25 ינואר 2005, 18:25

שאיבת חלב

שליחה על ידי ינשופית* »

יש לי שאלה לגבי הקפאת חלב-
במה אתן מקפיאות? חיפשתי שקיות מיוחדות להקפאה ולא מצאתי.
איפה יש להשיג ואיך הן נראות?
שואבת_לשעבר*
הצטרפות: 12 אוגוסט 2008, 00:06

שאיבת חלב

שליחה על ידי שואבת_לשעבר* »

בבתי המרקחת של קופת חולים כללית ניתן לקנות משאבה חשמלית קטנה של מדלה ב- 270 ש"ח
לגבי החלב האחורי התייעצתי בזמנו בנושא בפורום של ד"ר ליבוביץ וגם עם יועצת ההנקה (כי הייתי מודאגת שהינוקת לא מגיעה לשמנת..) ולהלן התשובה שקיבלתי (אגב ביתי הייתה בת חודשיים כששאלתי):
"אם את מתכוונת לחלב השומני אז אין סיבה לדאגה.
במהלך ההנקה, והיא יכולה להימשך 5 דקות, 10 דקות או 30 דקות, החלב הופך מחלב עשיר בסוכרים (בהתחלה) לחלב עשיר בשומנים... זהו תהליך ולא שינוי פתאומי שמתרחש לאחר X דקות של הנקה.
משך האכילה סביר בהחלט, תינוקות גדלים מייעלים את ההנקה ומקבלים את צרכיהם בזמן קצר יותר. המשיכי להציע צד שני, אם איננה רוצה כנראה שהיא שבעה."
שואבת_לשעבר*
הצטרפות: 12 אוגוסט 2008, 00:06

שאיבת חלב

שליחה על ידי שואבת_לשעבר* »

שקיות להקפאה יש בסופר פארם ובבתי המרקחת
מיכל_ע*
הצטרפות: 04 מרץ 2008, 23:30
דף אישי: הדף האישי של מיכל_ע*

שאיבת חלב

שליחה על ידי מיכל_ע* »

ינשופית (זאת את? אנחנו מכירות?), אני לא ממליצה להקפיא בשקיות פלסטיק שקונים בסופרפארם. בגלל הפלסטיק. חוצמיזה כתוב עליהן שהן מיועדות לאיחסון במשך שלושה שבועות בלבד. מנסיון, אחרי תקופה ארוכה יותר נוצרים חורים בשקית. אם בכל זאת את רוצה יש לי ואשמח לתת. בשילב ודומיו יש שקיות יותר רציניות של מדלה, הן נורא יקרות. אני משתמשת בצנצנות זכוכית, זה עובד מצוין.
ינשופית*
הצטרפות: 25 ינואר 2005, 18:25

שאיבת חלב

שליחה על ידי ינשופית* »

מיכל- לא נראה לי שמכירה, אני חדשה פה...
שאלת תם:
למה בצנצנת זכוכית זה יותר טוב מבקבוק אבנט, בעצם?
הכוונה שלי היא להקפיא רק לכמה ימים, לטובת לילה יחיד שאשאיר את הקטנטן עם אבא שלו לבד. (שעל זה לבד, צריך דף תמיכה לינשופית...)
מיכל_ע*

שאיבת חלב

שליחה על ידי מיכל_ע* »

תתחדשי :-)
ואגב, יש פה כבר ינשופית אחת, אולי כדאי לך להחליף ניק למנוע בלבול...
לשאלתך, יש האומרים שפלסטיק פולט כל מיני חולרות. ובמיוחד בשינויי טמפ. קיצוניים של הקפאה וחימום.
ניפגש בדף תמיכה? :-)
רעות_רקון*

שאיבת חלב

תודה על התשובות המהירות.. רק נשארה עוד שאלה חשובה - האם למרות שהוא יונק רק מצד אחד בכל פעם זה נכון לשאוב משני הצדדים? או שאני צריכה להתאים את השאיבה לכמויות היניקה? תודה...
רעות_רקון*

שאיבת חלב

שלום. יש לי שאלה לגבי חימום חלב שאוב. אנחנו גרים בירושלים וטמפרטורת החדר לעיתים לא מספיק נעימה לקטנצ'יק והוא לא מוכן לאכול את החלב השאוב. איך מחממים את החלב שנשאב?צריך מחמם בקבוקים?
ללי_באדולינה*
הצטרפות: 19 מרץ 2007, 21:14
דף אישי: הדף האישי של ללי_באדולינה*

שאיבת חלב

שליחה על ידי ללי_באדולינה* »

בפעמים הספורות ששאבתי עד כה (ותיכף צריכה שוב, ולא בא לי...)
הנחתי את החלב השאוב בתוך כלי עם מים חמימים. אומרים לא לערבבחזק מדי אלא בעדינות כמו כוס יין.

מוסיפה שאלה לשאלתך- האם לנהוג בחלב קפוא באותה דרך? אני דיברתי על חלב שהיה במקרר.
מיכל_ע*

שאיבת חלב

שליחה על ידי מיכל_ע* »

הי רעות, לגבי השאלה הקודמת: גם אני הנקתי כל פעם מצד אחד בלבד, ושאבתי גם מצד אחד, פשוט כדי שלא יווצר לי יותר מדיי חלב. אבל אם אין לך נטייה לגודש ואם את צריכה יותר חלב שאוב, אני לא רואה מניעה לשאוב משניהם. תנסי פעם, מקסימום לא תחזרי על כך...
לגבי חימום החלב: אני מניחה שאת מתכוונת לכך שאחרי שזה עומד בחוץ כמה שעות זה מתקרר. את יכולה לחמם מעט, כמו שאת מפשירה: שימי את החלב בצנצנת זכוכית, ואותה שימי בכוס או קערה עם מים חמים/רותחים. לא לחמם בבקבוק פלסטיק.
מורן*
הצטרפות: 04 דצמבר 2003, 11:32

שאיבת חלב

שליחה על ידי מורן* »

מאיה שלי בת ארבעה שבועות מאיזה גיל אפשר להתחיל לשאוב, לי אמרו מארבע שבועות אבל רציתי לוודה שאכן זה נכון. משהי יודעת?
יעלה_ב*
הצטרפות: 11 אפריל 2002, 23:48
דף אישי: הדף האישי של יעלה_ב*

שאיבת חלב

שליחה על ידי יעלה_ב* »

שלום אני זקוקה לעצה,אני בחששות (הריון ראשון)ולא יודעת אם התוכניות שלי לאחרי הלידה ברות מימוש...
אני סטודנטית ואני מקווה לא להפסיק את הלימודים אחרי הלידה אז אם הכל אהיה תקין אני מקווה לחזור
תוך שלושה שבועות (אני הגיונית..?)בכל אופן יש לי יומיים בשבוע שאני לומדת כל היום ויום אחד קצר,ביום ארוך אחד אכך אותה יחד איתי ולא תהיה בעיה עם ההנקה..(אפשאי להיות עם תינוקת קטנה כל כך במשך שעות מחוץ לבית? יש למשהי נסיון עם זה ?)וביום השני היא תהיה בהשגחה של סבתא או אבא... ואני אצתרך לפחות חמש מנות או שש ,עוד יום בשבוע זה רק לשלוש שעות אז אני אזדקק לעוד מנה שתיים שאובות ,כמה זמן לפני צריך להתחיל לשאוב?בנוסף להנקה מלאה ביום יום ?
כמה מיל צריך להיות בכל מנה לגיל חודש פחות או יותר...(אני צריכה לפחות שבוע כדאי לאגור כמות כזו..?) וכמה זמן לפני להתחיל להרגיל אותה לבקבוק...?
משהי ניסת את הבקבוקים של "תומי טיפי" בלעדי בשילב אלה עם פיטמה דמוית אם...?
אה ואם יש המלצות למשאבה שתעמוד בדרישות שלי...אני אשמח קראתי את המדור על משאבות אבל מרוב דעות איבדתי את היער... חחח
אני אשמח לשמוע מנסיונכן האמהי...תודה תודה.
רותי_תותי*
הצטרפות: 16 דצמבר 2006, 07:09
דף אישי: הדף האישי של רותי_תותי*

שאיבת חלב

שליחה על ידי רותי_תותי* »

הי, אני רואה שעוד לא ענו לך, לוקחת אויר ומתחילה:
ראשית מזל טוב וחיבוק. החששות שלך מבטאים את הצורך שלנו לשלוט במצב. לידה ופוסטפרטום ( אחרי לידה) הם זמן מיוחד בו אנו קצת יוצאות מאיפוס
בסגנון יצאתי מכלי תיכף אחזור...
לי באופן אישי לקח הרבה זמן לחזור ואני מכירה בכך שיש מי שחוזרות ציק צק- כן תוך שלושה שבועות.
ולעניין:
מדברים היום על הנקה לפי דרישה כלומר הנקה לפי כמה שהתינוק היונק דורש לא תמיד כל שעתיים לפעמים כל פחות זמן.
להנקה ללמידה להניק /לינוק דרוש זמן- הזמן שאני יודעת לגביו הוא 6 שבועות שבהם מעדיפים שלא לתת בקבוק על מנת לודא שההנקה תופסת.
אבל תראי את המקרה הפרטי שלך יתכן שתוך שבוע שבועיים תוכלי לראות שהכל הולך כשורה והתינוק אלוף ביניקה אז תנסי לתת בקבוק תוך לקיחת סיכון בבלבול פטמות. (יהיו מי שיגידו בסביבתי בלבול ביצים)

המלצתי לקחת ללימודים בכל הימים את התינוקת + מטפל צמוד שיביא לך אותה להנקות - שידאג הוא להחלפות החיתולים, לחיבוקים , להיות על הידיים,
לגבי שאיבות- החלב מתחיל להכנס ביום השני או השלישי אחרי הלידה ניתן לשאוב מן היום הראשון אחרי הלידה כדי לעודד את ייצור החלב אבל - יש פה באתר מדריכות לה לצה מנוסות שיוכלו להיות יותר מדויקות ממני על כמויות, מתי, ואיך לתת.
ממליצה להכנס לאתר ליגת לה לצ'ה- לראות איפה יש מפגש קרוב לאיזור מגוריך ולבוא לשמוע ולראות לפני הלידה או להתקשר לקו החם.
ממליצה בחום ללמוד על הנקה לפני הלידה אצל מדריכת הנקה מוסמכת שם גם תוכלי לקבל עוד תשובות מהימנות לשאלתך.

בהצלחה
ציל_צול*
הצטרפות: 19 יוני 2008, 11:17

שאיבת חלב

שליחה על ידי ציל_צול* »

שלום יעלה,
מאחלת לך לפני הכל לידה קלה ונעימה!
לי יש ניסיון שמזכיר קצת את שלך. חזרתי ללימודים יומיים בשבוע עם תינוק בן שישה שבועות. לא שאבתי כי לא הסתדרתי עם הרעיון ופשוט לקחתי אותו איתי לכל מקום. כאשר חברה או חמות הצליחה להצטרף אלי ישבתי כמו שצריך בשיעורים עד שנקראתי להניק. כאשר לא הצטרפה אלי אף אחת פשוט הייתי איתו בשיעורים.
החסרון הבולט מהמצב הזה הוא שלא באמת למדתי משהו בכל התקופה הזו גם כשכן ישבתי בשיעורים אלא יותר הפגנתי נוכחות. כדאי לפנות לחברים וחברות מהכיתה ופשוט לבקש עזרה של סיכומי שיעור. את שומעת מה שאת יכולה, קולטת מה שהמוח מסוגל והשאר מסיכומים.
היתרון עבורך הוא שהילד תמיד איתך. החיסרון עבורו (כך לפי תחושתי) הוא בטלטול. עשיתי את זה עם הילד הראשון וכאשר עלה צורך דומה עם הילד השני לא העליתי את זה בכלל בדעתי וזה נראה לי לא מתאים לגרור אותו ככה. מצד שני, הצורך עם הילד השני לא היה כזה דחוף ובהחלט יכול להיות שלו היה מצב של "אין ברירה" הייתי נוהגת בדיוק אותו דבר מתוך העדפת הקירבה על פני השאיבה והריחוק בכלל.
מאחלת לך בעיקר שלמות עם החלטות לא פשוטות וגמישות לשנות אותן בכל עת אם הדברים לא נראים בסוף כפי שחשבת.
יעלה_ב*

שאיבת חלב

שליחה על ידי יעלה_ב* »

תודה לכן על התשובות יכול להיות שאני אצליח לחלק מהזמן באמת להביא את חמותי או מישהו אחר שיעזור אם הקטנטונת מעבר לדלת...אני מאוד מקווה שאני אסתדר... הלימודים שלי מסתימים בערך ביוני יולי ככה שזה התאמצות של 4-5 חודשים ואז שקט אמיתי ואין לי יותר מידי ברירה כי אני לומדת במגמה יחידה (אין עוד שנה מתחתי שאוכל להיצטרף אליהם)אז זה דיי מצב שאין לי בו גמישות... :-\נקווה לטוב...
גברת_פלפלת*

שאיבת חלב

הי יעלה.
אני חזרתי ללמוד, קורס אחד בלבד, ולאחר 4 חודשים. היה לי מאוד קשה. אמא שלי היתה איתנו, הסתובבה איתו בחוץ ובהפסקות רצתי להניק אותו. אני לא מנסה לרפות את ידיך, ככה זה היה עבורי ואני מקווה שלך יהיה יותר קל. אני חושבת שבגיל צעיר יותר יש יתרון- הם ישנים כמעט כל הזמן והם די שקטים בסך הכל, אלא אם משהו מפריע להם. כשהם קצת יותר גדולים הם כבר רוצים לראות ולגעת, משמיעים המון קולות ולא מוסתרים במנשא.
אני חושבת שכדאי לך לנסות להגיע איתו, גם אם לא לכל השיעורים אלא למינימום ההכרחי (ולהשיג גם כמה וכמה אישורי מחלה על היעדרויות (-;) כדי לשמור על הרצף ולא לפספס את כל הסמסטר (זה מה שקרה לי) וללמוד יותר בבית מאשר בשיעורים.
תמרי*
הצטרפות: 23 מאי 2004, 10:55

שאיבת חלב

שליחה על ידי תמרי* »

יש לי שאלה לגבי חלב קדמי וחלב אחורי בשאיבה, קצת דומה למה ש אמא של איסתרא ובלגינא שאלה בתחילת הדף הזה:
יש לי תינוקי בן (כמעט) 8 חודשים, ואני עובדת. אני שואבת לו כל יום במשך כשעה: חצי שעה בבוקר וחצי שעה כשאני חוזרת הביתה (כל השאר יניקה). קראתי כאן בתחילת הדף שהחלב הקדמי הוא בצבע כחלחל, והאחורי בצבע קרם. אבל אצלי כל השאיבות יוצאות בצבע כחלחל! מצד שני בפעמיים שאני שואבת אני "סוחטת" את השד עד תום (עד שממש כלום לא יוצא, למרות עיסויים קלים). אז זה אומר שהחלב נגמר בצד שנשאב, כלומר גם החלב הקדמי שנמצא שם. לא?
הקקי שלו יוצא לפעמים צהוב (כמו שצריך) ולפעמים ירקרק (חלב קדמי )-: ) אבל אנחנו עושים עכשיו גם נסיונות בתחילת אוכל מוצק. אז אולי זה גם קצת בגלל זה? אשמח להערות, הארות, הצעות לשיפור והוראות הפעלה. תודה!
נקודות_ורודות_אגדיות*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 18:46
דף אישי: הדף האישי של נקודות_ורודות_אגדיות*

שאיבת חלב

שליחה על ידי נקודות_ורודות_אגדיות* »

תמרי,
פני לבשמת א בדף שלה, היא בטוח תוכל לעזור לך
נקודות_ורודות_אגדיות*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 18:46
דף אישי: הדף האישי של נקודות_ורודות_אגדיות*

שאיבת חלב

שליחה על ידי נקודות_ורודות_אגדיות* »

בשמת א
אין לי מושג למה יצא סימן שאלה על הניק שלה
עדי_יותם*

שאיבת חלב

שליחה על ידי עדי_יותם* »

תמרי, קודם כל - כל הכבוד על השאיבה. זה לא מובן מאליו.

לגבי הצבעים - זה תיאור לא ממש מדויק. חלב אם הוא בד"כ בהיר ונראה "דליל" אבל זה רק כי נק' ההשוואה שלנו לא הגיונית - אנחנו משוות לחלב פרה. חלב פרה עשיר בחלבון, כי עגל צריך תכולת חלבון גבוהה. חלב של לווייתנים הוא במרקם של משחת שיניים, וחלב של קנגורו - ורוד. אני מציינת את זה כדי להדגיש שאין טעם להשוות בין חלב של יונק ממין אחד, לחלב של יונק ממין אחר.

אני מניחה שאחרי שהחלב עומד כמה שעות במקרר, את רואה ששכבת השומן צפה למעלה, נכון? זה לא ממש משנה, אבל לצורך סיפוק הסקרנות - תוכלי לראות ששכבת השומן משתנה בעוביה מעט מפעם לפעם. (שוב - השוואה ליונקים אחרים: אנחנו היונק היחיד שמתעסק עם מראה החלב שלנו, כי אנחנו היחידות ששואבות לתינוקות שלנו :-) ). כשמדובר בתינוק שמקבל את עיקר תזונתו בהנקה ישירה, תוכלי לסמוך עליו שלאורך היום הוא מאזן את צרכיו, יונק זמן ממושך יותר או הנקות תכופות יותר אם הוא צריך יותר שומן. כל זאת בהנחה כמובן שמדובר בתינוק בריא שהעלייה שלו במשקל תקינה.

החלב לא "נגמר" אף פעם, כמו שדמעות או רוק לא נגמרים. תינוק בריא תמיד יצליח להוציא עוד, גם כשמשאבה לא מוציאה. ובנוסף - אם תזפזפי בין הצדדים, תראי כנראה שיש עוד גם בצד שנראה קודם "ריק".

לגבי היציאות - כן, תחילת המוצקים משנה את הצבעים והמרקם.

בהצלחה!
תמרי*

שאיבת חלב

שליחה על ידי תמרי* »

תודה לך, עדי יותם.
זה ילד # 3, אבל לא זכור לי שום דבר יוצא דופן (כלומר, הרבה חלב בצבע כחלחל) כששאבתי לשני הקודמים. מצד שני בהחלט יכול להיות שזו בעיה של זכרון ולא בעיה של החלב. (-:
נקודות, זה בגלל שחיברת את ה ל' לשם שלה, ותודה על העצה.
עדי_יותם*

שאיבת חלב

שליחה על ידי עדי_יותם* »

יכול להיות שיוצא לך יותר בשאיבה מאשר בהנקות הקודמות? ואז זה נראה ככה. כאמור, לא נשמע לי שיש בעיה.
תמרי*

שאיבת חלב

שליחה על ידי תמרי* »

מה שמטריד אותי אלו לא הכמויות אלא ההרכב שלהן. לא רוצה שהילד ירעב כתוצאה מריבוי חלב קדמי ומיעוט חלב אחורי.
גל_הנה_אמא*
הצטרפות: 28 ספטמבר 2008, 14:48
דף אישי: הדף האישי של גל_הנה_אמא*

שאיבת חלב

שליחה על ידי גל_הנה_אמא* »

תמרי אני חושבת שהילד לא ירעב מחלב קדמי כי הוא עתיר סוכר, אבל אולי כן יהיה לו יותר גאזים ופחות זמן עיכול מחלב אחורי שהוא יותר שומני. בכ"מ יציאות ירקרקות יכולות להיות קשורות גם לדברים אחרים,
חברתי ברגע שהפסיקה לצרוך מוצרי חלב בנה הפסיק לסבול מגאזים והקאקי עבר מלפעמים ירקרק לתמיד צהבהב...

ולי יש שאלה אחרת: אני כרגע שואבת עם משאבה ידנית של אוונט ואחרי שאיבה יש לי תחושת צריבה לא נעימה בפטמה, האם זה ישתפר אם אשאב במשאבה חשמלית?
בשמת_א*

שאיבת חלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

לא רוצה שהילד ירעב כתוצאה מריבוי חלב קדמי ומיעוט חלב אחורי.
זה ממש לא משנה. בכלל לא מדברים היום על חלב קדמי ואחורי, כי התברר שאין דבר כזה (-:
אכן, ככל שההנקה (או השאיבה) מתמשכת, כך עולה תכולת השומן בחלב, אבל זה גם יכול להיות דקה אחרי שהתחלת לשאוב. זה באמת לא משנה ואל תטרידי את עצמך בזה. חלב הוא חלב הוא חלב. זה לגמרי אחרת כשנותנים מבקבוק, כי ממילא החלב מתערבב שם בפנים תוך כדי השתייה, זה פשוט לא עובד כמו הנקה בכלל בכלל.
וכל הכבוד לך על השאיבה!
בשמת_א*

שאיבת חלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

ואחרי שאיבה יש לי תחושת צריבה לא נעימה בפטמה, האם זה ישתפר אם אשאב במשאבה חשמלית?
לצערי אני לא יודעת ממה הצריבה. כדאי לקרוא ל עדי יותם (-:
עדי_יותם*

שאיבת חלב

שליחה על ידי עדי_יותם* »

גל, רק עכשיו ראיתי את השאלה, אולי בכלל כבר לא רלוונטי :-)
בכל מקרה - אם בהנקה אין צריבה ובשאיבה יש, הייתי בודקת אם הפטמה נמצאת במרכז המשפך בזמן השאיבה, ולא נמעכת עליה. לא אמורה להיות תחושת צריבה בשום משאבה.

אני מעתיקה לכאן שאלות של יעלה ב מדף יועצות הנקה:
רציתי לשאול האם יש המלצות על בקבוקי טומי טיפי (שיש רק בשילב) אם פיטמה דמוית אם... האם הם עדיפים על האחרים\מה לגביי בקבוקים של מאם אני רוצה להניק באופן מלא אבל גם אחזור ללימודים אז חשוב לי שהבקבוק לא יפריע להנקה... מה עדיף...?
טומי טיפי אני לא מכירה. מאם נחשבים לבקבוקים טובים למניקות.

_מה הכמות במ"ל(לפי גיל התינוק\ת)שיש להשאיר למנה שאובה אחת ,אני מתכוונת לשאוב כשאני אחזור לילמודים בערך לאחר 3-4 שבועות מהלידה... האם אפשר לראות איפה שהו טבלת צריכה ...?
אני יודעת שהתינוק צורך כל פעם כמות שונה בין הארחות ביום האם יש להיתיחס לכך או להשאיר כמות שווה לכל ארוחה ....? איך זה עובד...?
והאם מותר לשאוב יותר ממנה אחת ליום...?(כשאני מכינה "הספקה" לימי הלימודים..?)_

יש איזשהו כלל אצבע לגבי תמ"ל: מכפילים את משקל התינוק בק"ג ב-150 מ"ל, ומחלקים במספר הארוחות ליממה, וכך מגיעים לאיזשהו סדר גודל. ז"א אם התינוק שוקל 3 ק"ג, אז הוא צורך 450 מ"ל ליממה (עד לתקרה של כ-900 מ"ל או משהו בסדר הגודל הזה, לא זוכרת כרגע את המספר המדויק), ואם הוא אוכל 8 פעמים ביממה, אז בממוצע כ-55 מ"ל לארוחה. אבל זה רק סדר גודל, ומחלב אם בד"כ צריך פחות, כי הוא מתעכל בצורה טובה יותר. כדאי להכין מראש מנות קטנות - 40-60 מ"ל, ולראות תוך כמה ימים כמה הוא צריך. חשוב להאכיל באיטיות, עם הפסקות, כשהתינוק יחסית זקוף (נתמך היטב כמובן) כשהבקבוק מוחזק מאוזן לרצפה. הפטמה מלאה בחלב אבל אין זרימה מלאה אם התינוק לא עובד בעצמו.
מותר לשאוב יותר ממנה אחת, אבל לשים לב להרגשה שלך ולא להגיע לגודש. אם אני זוכרת נכון, את תיעדרי יום או יומיים בשבוע? נסי לחלק את השאיבות על פני השבוע, ובעיקר, אם מתאפשר - לשאוב בימי הלימודים, בשעות שבהן התינוק אוכל. כדאי לנסות ולהגביר מעט את הייצור באופן מלאכותי לפני שמתחילים הלימודים, עד למצב של מעט "עודף".
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שאיבת חלב

שליחה על ידי פלונית* »

אני שמעתי שהפטמה של מאם פחות מתאימה לתינוק יונק בגלל המבנה הפחוס שלה
גל_הנה_אמא*
הצטרפות: 28 ספטמבר 2008, 14:48
דף אישי: הדף האישי של גל_הנה_אמא*

שאיבת חלב

שליחה על ידי גל_הנה_אמא* »

המלאך בן חודש ומצונן ואני מרגישה שהוא יונק הרבה פחות, כך שאפילו נוצר לי גודש קל.. האם שווה לשאוב ולתת בקבוק פעם או פעמיים ביום רק כדי להקל עליו? (אני מנסה לשחרר לו את הנזלת עם שאיבת רירית ומי מלח אבל בינתיים אין שיפור)
לבנה_במילואה*
הצטרפות: 25 פברואר 2008, 21:44
דף אישי: הדף האישי של לבנה_במילואה*

שאיבת חלב

שליחה על ידי לבנה_במילואה* »

גל, תנסי עם טפטפת לשים לו חלב שלך, זה עוזר לנו יותר ממי מלח...
הקטנה שלנו בת 3 חד' ואני רוצה להתחיל לשאוב לה (מעדיפה שלא, רק בשביל שתיהיה את האפשרות להשאיר אותה קצת בלעדי)
עם איזה בקבוק כדאי להתחיל??
אשמח לתשובה מהירה@}תודה!
עדי_יותם*

שאיבת חלב

שליחה על ידי עדי_יותם* »

גל - לשאוב אפשר, עד להקלה, אבל לתת בקבוק - לא בטוח שכדאי, כדי לא להסתכן בהעדפת בקבוק. אפשר לעזור לו בזמן היניקה ע"י לחיצה על השד מכיוון בית השחי, כך שבכל בליעה הוא יקבל יותר (וזה גם "ירוקן" יותר את השד). שיהיה בריא בקרוב!

לבנה במילואה - בגיל הזה, אם ההנקה הולכת טוב, והיא לא תקבל בקבוק ממך אלא מאחרים, אז זה לא מאוד משנה, לדעתי. רק להקפיד על פטמה עם החור הכי קטן, ולהאכיל באיטיות, וכשהבקבוק מאוזן לרצפה.
ללי_באדולינה*

שאיבת חלב

הפלא בן 5 חודשים וחזרתי לטפל במיים פעמיים בשבוע (על קשיי הפרידה במקום אחר...) ולכן שואבת עכשיו.
הצטברו לי כמה שאלות:
אם אני שואבת בבוקר מוקדם האם אפשר לשים במקרר ואחר כך להוסיף לאותו בקבוק שאיבה מאוחרת יותר ורק אז להקפיא?
לאחר שאיבה כדאי להכניס מיד למקפיא או להעביר במקרר קודם?
זה בסדר שכשהפלא יונק מצד אחד אני שואבת בצד השני?
אם יש שד אחד שפחות מלא כמעט תמיד כדאי להקפיד לשאוב ממנו?

תודה גדולה למשיבים ושבוע טוב
בו_לילי*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2007, 22:26
דף אישי: הדף האישי של בו_לילי*

שאיבת חלב

שליחה על ידי בו_לילי* »

אז ככה:
דבר ראשון כל הכבוד על השאיבה:-) (מי כמוני יודעת שזה 'תיק').
  1. אפשר לאחד כמה מנות יחד (גם לא של אותו יום) רק שהתאריך של המנה המאוחדת אז הוא של התאריך הכי ישן.
עדיף לא להוסיף חלב חמים (בדיוק שאוב) לחלב שכבר קר מהמקרר אלא לקרר את המנה החדשה ואז לאחד ואז להקפיא.
  1. אני ישר מקפיאה אחרי השאיבה.
  2. אין שום בעיה לשאוב בזמן הנקה בצד השני.
  3. לא ממש הבנתי למה הכוונה - אני בד" כ שואבת מ2 הצדדים.
שלוות_חולין*
הצטרפות: 07 דצמבר 2008, 19:13
דף אישי: הדף האישי של שלוות_חולין*

שאיבת חלב

שליחה על ידי שלוות_חולין* »

אני לא מומחית, אבל ההגיון שלי אומר שדווקא מהצד הפחות מלא כדאי להניק כי היניקה של התינוק מעודדת את ייצור החלב הרבה יותר ממשאבה.
שלומ_צ*
הצטרפות: 12 אוקטובר 2008, 22:43

שאיבת חלב

שליחה על ידי שלומ_צ* »

למיטב זכרוני ניתן לאחד מנות לאחר שהחדשה ביותר לפחות בת 5 שעות
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

שאיבת חלב

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

האם זו תחושה שלך (מישוש?) או תחושה מהשאיבה או תלונות של העולל? כי אם השניים הראשונים הם האינדיקציה אז לא בטוח שהם אובייקטיביים ז"א, שד יכול להרגיש ממש דרדל'ה ולהיות מלא מלא (בימים ההם, לפני שלוש שנים כששאבתי בעצמי היה צד אחד שהרגיש תמיד ריק ורק כשהתחלתי לשאוב ממנו פתאום גיליתי שהוא דווקא זה שנותן הכי הרבה ואפילו בהגזמה פראית-אם לא הייתי מפסיקה לשאוב כי היה צלצול והייתי חייבת לחזור ללמד הייתי יכולה למלא עם צד אחד שני בקבוקים גדולים של חלב! מטורף!), שד יכול לא להשפריץ למכונה מכל מיני סיבות. האנדיקציה צריכה להיות התינוק בלבד. וכן, מי שאמרה פה צדקה לדעתי, לתת לתינוק לינוק מהצד שיש בו פחות חלב לדעת התינוק כדי לגרום לתפוקה גדולה יותר (מצויין בזמן שאיבה מהצד השני, מעודד יצור חלב).
תהני לך מעבודתך.
ללי_באדולינה*

שאיבת חלב

תודה לכולכן
ילדת טבע זו בעיקר תחושה שלי שיש שד אחד פחות מלא כי הוא קל יותר ועם פחות נפח (נו את יודעת כשממששים ויש שקית מפוצצת או ריקה...)
שמתי לב שגם לו מאתגר יותר לינוק ממנו, זאת אומרת אם הוא עייף או חסר מנוחה הוא ייתקשה להתחבר אליו ואל השני זה ייקרה מאוד בקלות
יעלה_ב*

שאיבת חלב

שליחה על ידי יעלה_ב* »

הי יש לי שאלה לגבי משאבת ספקטרה מיד שרה האם הן טובת? בדף משאבות כאן היה כתוב שיש להם גם משאבות לא טובות שהן זוואה לפי הנאמר ויכולות להזיק לשד האם למישהי יש נסיון עם זו(ספקטרה) אני לא רוצה חס וחליל להזיק לעצמי ולהנקה שהולכת נפלא עד עכשיו ובקרוב אני רוצה לחזור ללמודים ואני זקוקה לתשובה בהקדם.
וגם האם כשאני אהיה מחוץ לבית אניצריכה לשאוב באותה כמות שהיא יונקת אחת ל3 שעות?
מיכל_ע*

שאיבת חלב

שליחה על ידי מיכל_ע* »

הספקטרה מיד שרה מצוינת. אם את מאיזור ירושלים את מוזמנת לקחת ממני את החלק שצריך לקנות, עולה 50 שח.
עדי_יותם*

שאיבת חלב

שליחה על ידי עדי_יותם* »

ללי באדולינה, סליחה, פספסתי את השאלה שלך בדף שלי. מניחה שזה כבר לא רלוונטי ומצאת את התשובות שמתאימות לכם?

יעלה, ספקטרה נחשבות לטובות, בהחלט. אולי כדאי לשכור ולנסות, ומקסימום אם לא תהיי מרוצה, הפסדת רק את החלק שצריך לקנות, עולה 50 שח.

האם כשאני אהיה מחוץ לבית אניצריכה לשאוב באותה כמות שהיא יונקת אחת ל3 שעות?
רצוי שתגיעי למצב שלאורך היום, את שואבת יותר ממה שהיא צריכה. אם זה מסתדר לך עם הלימודים, שאבי בכל זמן שהיא אוכלת מבקבוק באותו זמן, בבית. אם לא, נסי ליצור סדר יום קבוע לשאיבות שמתאים לך.
הרבה פעמים קורה שלאחר כמה שבועות או חודשים שהשאיבה הולכת בקלות, פתאום יש ירידה בכמויות. אם מלכתחילה את שואבת יותר ממה שאת צריכה (כ-25% יותר), כשתקרה הירידה הזו עדיין יהיה לך מספיק.
ו-מזל טוב!
יעלה_ב*

שאיבת חלב

שליחה על ידי יעלה_ב* »

מיכל תודה אבל אני מאיזור חיפה :-)
בעלי הביא לי את המשאבה והחלק הנוסף. היום אני אנסה אותה אני מקווה שילך טוב...
יעלה_ב*

שאיבת חלב

שליחה על ידי יעלה_ב* »

אההה הצילו! איזה יום?!? :0אתמול היתי בלימודים והשארתי מנות שאובות של 50+CC שאהיה לה לכול שעתיים +\- ובעלי והסבתא נתנו לה בכל מנה 100CC כי היא היתה רעבה עדיין ואח"כ היא היתה מבסוטה וישנה 3+שעות בין האכלה (מבקבוק) להאכלה הבאה
והיום אני לא יודעת היא פשוט לא רצתה להפסיק לינוק כאילו הפסקות של חצי שעה ואז יניקה שלשעה ויותר ,היא גם ינקה הרבה יותר חזק והכאיבה לי בחלק מהזמן
אני גם מנסה לשאוב כדאי להכין עוד הספקה ליימי הלימודים וכמעט ולא יוצא יש לי פה 25CC בקושי וביגע ניסיתי לשאוב בד"כ יוצא לי 50 CC בשאיבה ושהיא לא היתה איתי שאבתי ויצא הרבה יותר 70+CC וממש באיזי זרם וזרם ואני היתי מבסוטה וחשבתי שהשאיבה תהיה קלה ככה גם היום אבל טעיתי מה לא בסדר?
ולמה היא השתגע היום עם היניקות ? אולי לוכח לה זמן לינוק את ה100 CC האלה שהיא כלכך זקוקה להם?
ניראה לי שהיא בעצמה דיי התחרפנה הרגשתי שהיא פשוט נואשת לעוד ומהר (כמו מהבקבוק כנירא...)לכח לה חצי שעה לינוק את הכמות הזו גם מהבקבוק אבל ממני כניראה זה לא יוצא כלכך מהר...?
מה עושים? עשיתי טעות עם הבקבוקים? אני רק מקווה שלא אהיו עוד ימים כאלה.. עד עכשיו ההנקה הלכה חלק...:-)
עדי_יותם*

שאיבת חלב

שליחה על ידי עדי_יותם* »

היי יעלה,

נשמע שאת מאוד לחוצה :-( וזה מובן (())
אני נורא מבקשת - בפעם הבאה שאת כותבת, קיראי לפני השליחה, עשי הגהה, חלקי לפיסקאות ונסי למקד את השאלות שלך... קשה מאוד לקרוא ולהבין ככה.

קורה שיש לתינוקות "קפיצות גדילה", שבהן הם משדרים לגוף, ע"י יניקה תכופה וממושכת, את הצורך להעלות כמויות. בגיל 3 שבועות, כמו של בתך, זה די צפוי.

הגיוני גם שכשאת לא איתה, ושואבת, ייצא יותר מאשר מיד אחרי שהיא ינקה. החיובי - מה ששאבת מיד לאחרי הנקה עשיר יותר בשומן ובקלוריות, וגם אם הכמות קטנה יותר, ייתכן שתשביע אותה יותר :-)

מתן בקבוקים באופן סדיר בגיל צעיר יכול לסכן את ההנקה, מאחר שבבקבוק לעתים הזרימה מהירה יותר. האם קראת המלצות לדרך שבה כדאי לתת בקבוק לתינוק יונק, והדרכת את מי שנמצאים איתה לתת בקבוק באיטיות?

מוזמנת להמשיך לעדכן ולשאול. כאמור, אני לא בטוחה אם הבנתי כל מה שכתבת :-)

בהצלחה!
יעלה_ב*

שאיבת חלב

שליחה על ידי יעלה_ב* »

עשיתי הבהרות ואני אשאל יותר מדויק...
האם יניקה מבקבוק של 100CC בחצי שעה זה מספיק איטי...?
אני יודעת שכדאי להשאיר את הבקבוק במקביל לרצפה כמה שאפשר ולתת לה להיות במנך של כמעט ישיבה ..

מתן בקבוקים באופן סדיר בגיל צעיר יכול לסכן את ההנקה, מאחר שבבקבוק לעתים הזרימה מהירה יותר. האם קראת המלצות לדרך שבה כדאי לתת בקבוק לתינוק יונק, והדרכת את מי שנמצאים איתה לתת בקבוק באיטיות?

מה הם טיפים להאכלה נכונה לתינוק יונק ואיפה אני יכולה לקרוא על זה..?
וכן ביקשתי שיאכילו אותה הכי איטי שאפשר...
איזה סימנים יכולים להזהיר אותי שנגרם נזק להנקה עקב הבקבוקים ומה אני יכולה לעשות על מנת שזה לא יקרה..?

ניראה לי שהיא בעצמה דיי התחרפנה הרגשתי שהיא פשוט נואשת לעוד ומהר (כמו מהבקבוק כנירא...)לכח לה חצי שעה לינוק את הכמות הזו גם מהבקבוק אבל ממני כניראה זה לא יוצא כלכך מהר...?מה עושים? עשיתי טעות עם הבקבוקים?

האם היום האגום שהיה אתמול זה בגלל השימיוש בבקבוקים,שימוש לא נכון בבקבוקים...?
והאם יש עוד גילאים שבד"כ יש בהם קפיצות גדילה שכאלו ..? מתי לצפות לעוד ביקוש מוגבר....?
יעלה_ב*

שאיבת חלב

שליחה על ידי יעלה_ב* »

ועוד שאלה האם חלב ששאבתי והיה במקרר יום ,קצת פחות ,אפשר להעביר אותו לפריזר ...(לשימוש תוך שבוע...)?
בשמת_א*

שאיבת חלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

אם החלב לשימוש תוך שמונה ימים או פחות, עדיף להשאיר אותו במקרר. רצוי לא בדלת המקרר, אלא במקום פנימי וקר, כדי להפחית את הסכנה שיתקלקל, אבל בעיקרון חלב אם שאוב מחזיק יותר זמן או לפחות אותו הזמן כמו חלב פרה במקרר.
חבל להקפיא אם לא מוכרחים, כי ההקפאה בכל זאת קצת פוגעת בחלב. ברור שגם חלב אם שעבר הקפאה והופשר טוב בהרבה מכל מה שאינו חלב אם, אבל בכל זאת - עדיף במקרר.
דרך אגב, בחורף, אם הטמפרטורה בבית סביב 22 מעלות, אפשר גם להשאיר את החלב כמה שעות בטמפרטורת החדר. כלומר, חלב ששאבת בבוקר אפשר להשאיר בעונה זו בחוץ אם יתנו לה אותו בשעות הקרובות, נגיד עד הצהריים.

חשוב שרק אחרים יתנו בקבוקים, ולא את. שהיא תדע, שאצל אמא רק יונקים. ולהקפיד איתה שתפתח פה גדול וכו'.

כשאת בלימודים, תשתדלי לשאוב כמה שיותר פעמים, כמה שאת מצליחה. אם החלב מחכה בשד הרבה שעות בין שאיבה לשאיבה, הגוף מבין מזה שכאילו לא צריך את החלב, ומוריד את הכמויות בייצור. ואז היא צריכה להתאמץ יותר למחרת. עדיף כמה שאיבות קצרות, על פני מעט ארוכות. כמו כן, מרווחים גדולים בין השאיבות יכול להיווצר גודש, וזה ממש בעייתי. אפשר לשאוב הכל לאותו הבקבוק, ואת הבקבוק להחזיק בצידנית עם קרחומים.
יעלה_ב*

שאיבת חלב

שליחה על ידי יעלה_ב* »

תודה בשמת...:-)
עדי_יותם*

שאיבת חלב

שליחה על ידי עדי_יותם* »

האם יניקה מבקבוק של 100CC בחצי שעה זה מספיק איטי...?
בהחלט :-)

מה הם טיפים להאכלה נכונה לתינוק יונק ואיפה אני יכולה לקרוא על זה..?
זה בדיוק מה שאתם עושים כבר, לפי מה שכתבת |Y|

איזה סימנים יכולים להזהיר אותי שנגרם נזק להנקה עקב הבקבוקים
תינוקת שעצבנית על השד, בוכה ומפנה את הראש כשמקרבים אותה לשד, מתחברת, מתנתקת אחרי זמן קצר ומתחילה לבכות.

ומה אני יכולה לעשות על מנת שזה לא יקרה..?
להמשיך כמו עכשיו - לתת לה לינוק כרצונה בשעות שאת איתה, הרבה מגע עור לעור, נשיאה במנשא, שינה משותפת או כל צורה אחרת לעודד קירבה בינה לבינך וליצור אווירה חיובית סביב ההנקה. אם יש אפשרות להפחית במספר הבקבוקים, מה טוב. למשל - להניק ממש לפני את יוצאת, או אם היא רעבה זמן קצר לפני חזרתך, לתת לה לשתות מעט מבקבוק ולנסות "למשוך" אותה. אם זה רלוונטי למצבכן, את יכולה לנסות להגיע מהלימודים בבגדים כמה שיותר נוחים להנקה, ככה שהיא לא תצטרך לחכות לך יותר.
עדי_יותם*

שאיבת חלב

שליחה על ידי עדי_יותם* »

והאם יש עוד גילאים שבד"כ יש בהם קפיצות גדילה שכאלו ..? מתי לצפות לעוד ביקוש מוגבר....?
לא מאוד צפוי. אבל אצל הרבה תינוקות זה קורה בגיל שישה שבועות עד חודשיים, לפעמים שלושה חודשים, לפעמים מתי שבא להם :-) אבל הסימנים לקפיצת גדילה יכולים להיות עצבנות ורצון לינוק לעתים קרובות יותר מהרגיל או הנקות ממושכות יותר.

בהצלחה! איך את מרגישה עם הפרידה ממנה, עם עומס הלימודים וכו'? שתפי רק אם בא לך ויש לך זמן @}
יעלה_ב*

שאיבת חלב

שליחה על ידי יעלה_ב* »

בכיף ,זה נעים לשתף חוויות..
:-) חיכיתי לרגע שאני אחזור ללימודים..! כבר היה לי ממש קשה בבית כי אני רגילה להיות מאוד פעילה.. בחלק מהזמן אני מביא אותה איתי בעיקר בימים יפים ,כשקר אני מעדיפה שתהיה בבית.. ואני מתקשרת בכל הפסקה לראות מה שלומה ואבא שלה כמוון מרגיע ואומר שהם מסתדרים מצוין..:-) אני (כמו כל אמא כנירא) מסתובבת גם עם רגשות אשם חבויים על זה שאני לא שם לכמה שעות... אבל אני מנסה להדחיק ועושה רציונליזציה לרגשות ...שאלה החיים ואני לא יכולה תמיד להיות שם אוף זה מתסקל להגיד את זה.. אבל זה החיים והלימודים ניגמרים ביוני ואז אני אוכל להיות איתה כל השבוע...ומתישהו אני גם יחזור לעבודה... אז להיות מחוברות 24 שעות ביממה במשך כל השבוע זה כנירא לא יקרה במציאות שלי אבל יש לה מש"פ אוהבת ותומכת ברגעים שאני לא לידה...
והמון תודה על התשובות והמענה !כל כך מרגיע וטב לדעת שבינתים אנחנו עושים את תפקיד ההורות נאמנה כי גם ככה (במיוחד עם ילדה ראשונה) ההורות מגיע גם עם המון חששות..
בשמת_א*

שאיבת חלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

איזה יופי! נשמע שעלית על הדרך הנכונה והולך ומסתדר! (())
עדי_יותם*

שאיבת חלב

שליחה על ידי עדי_יותם* »

{@ תודה על השיתוף!
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

שאיבת חלב

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אני מתחילה אוטוטו לעבוד, יומיים בשבוע, ודניאל בן שנה.
אני רוצה לשאוב לו, לפחות בהתחלה (נגיד, בחודש-חודשיים הראשונים), שתהיה לו מנה אחת ביום של חלב, לא רק מטעמים תזונתיים (למרות שהוא יונק הרבה, הוא גם אוכל בכלל לא רע), אלא גם ובעיקר כדי להקל עליו את המעבר ואת השהייה במעון. איכשהו זה נורא חשוב לי. כאילו, אני מרגישה שאני משאירה לו משהו מעצמי בזמן שאני לא שם. וגם כדי שלא יווצר לי גודש (יש לי, או היתה לי, נטייה לגודש בצד שמאל)

שאלותי הן:
א. האם באמת יש למנה-ביום הזאת ערך מוסף בשבילו? או שאני סתם עושה רעש על כמעט כלום, וזה לא שווה את הבלגן?
ב. איך שואבים תוך כדי תנועה? אני הולכת לנדוד בין מקומות עבודה שונים, ואני לא יודעת בדיוק מתי תהיה לי הזדמנות לשאוב, אם במקום הראשון או השני, והחלב צריך להחזיק מעמד בנסיעה, וגם בנסיעה הביתה בסוף היום (3/4 שעה). יש לי תיק-צידנית לא גדול ומרופד. האם זה מספיק מבודד? האם יספיק להכניס אליו את הבקבוק עם שני קרחומים? או שצריך שלושה?
(בזמן האחרון אני פשוט לא יכולה לשאוב בין הנקות. לא יוצא כלום. זה חייב להיות במקום הנקות)
ג. איזה הוראות לתת למטפלות בגן ביחס לחלב? אני מניחה שהכי בטוח זה לתת לו את הבקבוק (הוא רגיל לשתות חלב שאוב קריר מהמקרר) ואז לשפוך את מה שהוא לא שתה. בהנחה שהוא לא גמר, האם מותר לאפסן אותו בחזרה במקרר ולתת לו כעבור שעה או שעתיים? או להשאיר בחוץ? החדר בו הוא ישהה חמים למדי, משהו באזור 25 מעלות, תמיד.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

שאיבת חלב

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

מקפיצה שוב ל מה חדש
<זה קצת קצת דחוף לי... היייתי אמורה לשאול את השאלה הזאת כבר לפני שבוע ולא הצלחתי לגשת לאינטרנט>
תודה @}
שליחת תגובה

חזור אל “תחליפי חלב”