שכחו אותי בבית

בת_הים_הקטנה*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2005, 12:28

שכחו אותי בבית

שליחה על ידי בת_הים_הקטנה* »

• _מה שעזר לי להיות יותר פעלתנית הוא משהו שחברה אמרה לי פעם ושינה לי את התפישה. מאז אני מרגישה שאני עובדת בלהיות אמא בחינוך ביתי. איכשהו, כשאני כותבת את זה, זה לא נראה כל כך טוב כי זה מעלה בי אסוציאציות שליליות שיש לי על עבודה.
אולי אפשר לאמר שזה העיסוק העיקרי שלי.
כמו שבעבודה היו דברים שאהבתי יותר ופחות, גם כאן לא הכל אני אוהבת וזה בסדר, אני יכולה לעשות גם דברים שאני לא אוהבת לפעמים.
יש ימים שלא בא לי לצאת למפגש אבל אני רואה שהילדים שלי זקוקים לזה. יש ימים שאני מסיעה של ילד לחבר אחר למרות שלי מתאים מאוד למרוח את היום בבית, יש ימים שהם רוצים לשחק איתי מונופול או משהו ארוך אחר. אני לא תמיד מסכימה להכל אבל עוזר לי להרגיש שעכשיו הם קטנים וזה מה שאני עושה עם הזמן שלי, להיות איתם.
בבוקר אני כמעט לא קוראת ספרים או יושבת ליד המחשב או סורגת או מדברת בטלפון עם חברות אלא אני עושה קצת עבודות בית ובעיקר נמצאת עם הילדים. הזמן שלי פנוי ואם צריך להסיע או לעזור במשהו, אני לא ממורמרת כי לקחו לי את הזמן שתיכננתי לעשות בו משהו אחר._*

לפי דעתי, גם אמא בעבודה ששולחת ילדיה למסגרות, עוברת מין ימים כאלה, שצריך ללכת לחוגים ויורד גשם, ולא מתחשק לה לצאת מהבית, והבוס צעק עליה והיא כולה בתוך איזה פרוייקט מטורף שאין לו סוף או סתם לא מגשימה את עצמה באיזה תפקיד שלא מזין אותה בכלום, ובארבע- חמש שעות הנותרות, היא צריכה להסיע, לקחת לאסוף להכין ארוחת ערב, מקלחות, אוף ושילכו כבר לישון, אולי אראה היום משהו בדי.וי.די?.... אולי סקס עם הבן זוג?....נכנסת להרדים את הילדים כל ילד בחדרו, אלא אם הם באותו חדר, או אולי בחדר עם מיטה משותפת, ונרדמת יחד איתם. ומחר עוד יום, שעון מצלצל, מעירים ילדים, אוכל, תיק, סנדויצ'ים, להתאפר, לבחור בגדים, היום יש יוםהולדת לחבר, צריכה לרוץ באמצע העבודה לקנות מתנה, הילד לא רוצה ללכת, לא אוהב את החבר הזה בכלל, אבל רצית אתמול... אתה יושב לידו בכיתה, מה יהיה מחר בבית הספר? ואז מגיעה שבת...האאא....עכשיו היא רק שלהם ושל בן הזוג... ושל כמה חלומות שיש להגשים ואי אפשר עם הילדים כל השבוע הם מתרוצצים, שבת מוקדשת למשפחה נכון? וכל מה שהיא רוצה זה להתנתק. לא מתחשק יותר להיות אמא. אני מתפטרת. שלום. הולכת לשתות קפה עם חברה.ואז... הן מבצבצות להן בלי כל התחשבות, רגשות אשם.
מוכר למישהי גם מאיזור החינוך הביתי?......
אחריות*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2007, 00:13

שכחו אותי בבית

שליחה על ידי אחריות* »

נהנתי לקרוא, תודה.

העניין הוא שבבית, הילד הוא הקובע את קצב ההתפתחות שלו ופה אם ההורה לא קשוב, אי- אפשר לפספס.... יש לכך ביטויים מאד ברורים, מהתקף זעם, פחדים ועד מחלה. ולא צריך ללכת למומחים להתפתחות הילד, שיעזרו לילד להתאים עצמו בניגוד למהותו הטבעית - למסגרת, פשוט מורידים או מעלים קצב, משנים אווירה וקצת תפאורה

במילים "אם ההורה לא קשוב" נגעת כאן בשורש העניין, שמשותף להורות על כל גווניה, והוא נושא האחריות, ההקשבה, הכנות.
גם בחינוך ביתי אפשר לפספס בגדול ולפעמים בית ספר יכול להיות פתרון ממש טוב.
וגם כשחינוך הביתי מתפקד על הצד הטוב ביותר מבחינה כללית, לפעמים לילדים יש רצון להשתלב בבית הספר כי הם מיצו את השהות האינטנסיבית בבית עם הוריהם, אחיהם הקטנים וחבריהם והם סקרנים לגבי העולם שבחוץ, וגם כאן חייבים לדעתי להיות קשובים ולדעת לשחרר.

לגבי רגשות אשם - לדעתי זהו חלק בלתי נפרד מהחיים/מהאישיות שצץ ועולה שבא ומזמין אותנו לבדוק את עצמנו, אבל מאוד חשוב לא לתת לרגשות האלו להשתלט עלינו ברמה של הלכאה עצמית, ממש אסור להתקע איתם אלא להמשיך ולפעול עם עוד חלקים באישיות שלנו על מנת להגיע לאיזון ולפרספקטיבה בריאה על עצמנו.
בת_הים_הקטנה*

שכחו אותי בבית

לגבי רגשות אשם - לדעתי זהו חלק בלתי נפרד מהחיים/מהאישיות שצץ ועולה שבא ומזמין אותנו לבדוק את עצמנו, אבל מאוד חשוב לא לתת לרגשות האלו להשתלט עלינו ברמה של הלכאה עצמית, ממש אסור להתקע איתם אלא להמשיך ולפעול עם עוד חלקים באישיות שלנו על מנת להגיע לאיזון ולפרספקטיבה בריאה על עצמנו.
מסכימה לגמרי
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

שכחו אותי בבית

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

המצב הזה שבת ים היטבה לתאר ".....
אני מתפטרת. שלום. הולכת לשתות קפה
..."
מצב שאישה (שהיא במקרה שלנו גם אמא), מוצאת שהיא מגנגלת עבור כל העולם ומספקת את הצרכים של כולם, אבל לעצמה היא לא הגיעה.

אם היה אפשר לעשות צפירה שתשמע כל יום(ולא רק פעמיים בשנה בימי זיכרון),כדי שאנשים ישימו לב לנקודה הזו..
לחיות ככה זה כמו להתאבד לאט.לאט , אבל בטוח.
קראתי את מה שאמא בח"ב ופלוניות כתבו.אני חושבת שזוהי איזו אי נעימות שעולה מתוך פגיעות ורגשות קשים , או אולי שכל אחת התכוונה למשהו טוב, אבל זה לא עלה בקנה אחד לאיזו הבנה .ואולי אין סיכוי להבנה , כי אנחנו כל כך רבים ושונים וכל אחד בא עם האנרגיות המיוחדות שלו הצרכים שלו והציפיות.
איכשהו, מהדף של שכחו אותי בבית הגענו לדף על הצד האפל של מפגשי ח"ב ולנושא הזה בכלל.
ואם זה קורה באינטרנט , זה בקלות יכול לקרות במציאות.
ואם האי נעימיות הללו מופיעות בינינו, האמהות, הם גם יתגלענו בין הילדים.

ומה המפתח?

לי אין על זה תשובה.

אני לא חושבת שמישהו אחד יכול לפתור את זה.

מצד אחד חשוב לכל אחד מאיתנו לשמוע את הקול הפנימי שלו , למצפן הפנימי , או לצפירה ההיא-תחיה את החיים שלך!
ויש לנו גם עינין עם בני אדם מסביב(וחיות ועולם..)ובטח שישנה איזו דרך להתנהל גם איתם .לקיים מפגשים לקבוצה, לשמר חבריות ואם זה לא ממש חברות, אז לפחות כבוד.
בת_הים_הקטנה*

שכחו אותי בבית

ומה המפתח?
לדעתי - חיה ותן לחיות. יותר מנתינת דוגמא אי אפשר. שוב, יש אצלנו במפגשים כאלה שהם טבעונים לגמרי, וכאלה שאוכלים חיות לגמרי...
סתם דוגמא.
אז הילד שלי רוצה לאכול משהו שאנחנו לא אוכלים. מבחינתי זו הצבת גבולות שלי כאמא לילד שלי ולא לאמא האחרת. מבלי להעליב את האמא האחרת, פשוט לומר זו הבחירה של המשפחה שלנו וכל משפחה עושה בחירות משלה. מבלי לנסות להוכיח אף אחד או לחנך.
הילדים שלי הם באחריותי. העולם ממשיך להתקיים ולנהוג כל אחד על פי אמונתו.
גם אם קשה לי אם כמה מהבחירות האלו, אני מניחה שלאחרים קשה עם כמה מהבחירות שלי.
רק לכבד. אין דרך אחרת.
ולהציב גבולות גם כשמשהו פוגע בי. אבל להבהיר שאלה הם הגבולות שלי, לי דבר זה או אחר לא מתאים, ואחרים יכולים להמשיך לעשות אותו כאוות נפשם
בת_הים_הקטנה*

שכחו אותי בבית

זו רק תוספת והסכמה למה שאמרה אילה בשדה הדגן
שליחת תגובה

חזור אל “אתגרים ומכשלות”