תכנון מטבח

טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

תכנון מטבח

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

לטעמי הבישול המסיבי בכלל לא צריך להתבצע בבית (והריוניות רבות יסכימו אתי), אלא בפינה מאווררת כלפי חוץ, עם אפשרות לסגירה כלפי פנים.
לא הבנתי. את מתכוונת שהבישול צריך להיות בחוץ ושאר המטבח בפנים?

רק כך אפשר למנוע אפקטיבית את הצפת הבית באדים שמנוניים,
למה? קולט אדים לא עושה את העבודה?
ואם כמעט ולא מטגנים ? גם אז "צריך" קולט אדים?
אצלי הכיריים בפינה, ומשני צידי הכיריים יש חלון. צריך גם קולט אדים? כי לא השארנו פתח לארובה של קולט אדים ואני מתלבטת אם צריך עכשיו לשבור את הקיר או התקרה. גם אצלינו המדפים פתוחים.
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי אילה_א* »

בעיניי, קולט אדים הוא עוד מכשיר יקר ומודרני שנועד לטייח פגם בתכנון
לא מסכימה איתך בכלל
מי שרוצה להיות חלק מהבית וממה שקורה בו בזמן שהוא מבשל וגר במקום קר מידי או חם מידי קולט אדים הוא אחלה פיתרון עבורו יש קולטי אדים בלי ארובהזה לפעמים אילוץ אבל את יודעת גם בדירות יש מטבחים ושם לא תמיד פשר לשבור פתח יציאה לארובה
העשן נספג במין דפי פחם כאלה
אני מבשלת במטבח שהוא בעצם בסלון שהוא רוב הבית והכל בסדר מקסימום פותחים חלון .
לא צריך לשבור קיר .
שוכנת_הצוק*
הצטרפות: 11 מרץ 2007, 14:47

תכנון מטבח

שליחה על ידי שוכנת_הצוק* »

אצלי המטבח פתוח לסלון ולמסדרון, אבל הכיריים ניצבים במרפסת השירות הצמודה. אפשר להשאיר דלת פתוחה, ולהישאר בקשר עין עם שאר הבית, או לסגור אותה כשהסיר על האש, ולחתוך סלט עם שאר המשפחה.
אם החלון מאוורר מספיק, סבבה.
אבל קולט אדים זה עוד דבר שצריך לנקות.

<העילגות הזמנית תוצאה של כעס על דף אחר - שם כמה כותבים חושבים שמוצדק לגמרי להפיל עובר עם תסמונת דאון, בלי הרהור נוסף, ותוקפים אותי על הבעת דעה לכיוון אחר>
טרה_רוסה*

תכנון מטבח

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אבל הכיריים ניצבים במרפסת השירות הצמודה.
זה אפשרי רק כי ככה מתוכננת הדירה שלך. אם אין מרפסת שירות?

אפשר להשאיר דלת פתוחה, ולהישאר בקשר עין עם שאר הבית,
ואם מבשלים משהו שצריך כל הזמן לערבב? לי זה נראה לא כל כך נוח. אבל, על טעם ועל ריח... :-)

או לסגור אותה כשהסיר על האש
זה נראה לי קצת מסוכן - נניח אם יש פתאום רוח שמכבה את האש ואת לא רואה (בעצם רק אם מבשלים עם גז).

_
שוכנת_הצוק*

תכנון מטבח

לגבי רוח - יש חלון גדול, אז סוגרים את החלק שעלול להשיב רוח על הגז, ופותחים את השני, ושלום על ישראל.

ואם מבשלים משהו שצריך כל הזמן לערבב? :-) לא מבשלים מסובך.. או משאירים את הדלת פתוחה ונשארים בפנים.. (בד"כ האיש מבשל, והוא מבסוט מהסידור)

בלכ אופן - לנו זה נוח. אולי חלון או שני חלונות ממוקמים אסטרטגית גם יעשו את העבודה.
הזכיר לי שפעם היו אופים בטאבון שניצב בחוץ לגמרי, וגם מנגל מכינים בחוץ, וקומזיץ זה הכי כייף כי זה בחוץ..
יהודית_שפמן*
הצטרפות: 12 יוני 2002, 21:42
דף אישי: הדף האישי של יהודית_שפמן*

תכנון מטבח

שליחה על ידי יהודית_שפמן* »

הכי פרקטי שראיתי: מטבח ייצוגי ומטבח עבודה כלומר: מטבח וסלון שמלוברים ביחד יש שם מטבח מדהים!!!!! רוצה כזה עם שיש טוב ארונות עץ משטח עבודה אבל שהבלאגן וליכלוך ךא יהיו בבית מהמטבח יש חדר מזווה בו יש כיריים גז שיש יציאה למרפסת שיש פושטי שלא אכפת אם הוא השרט גישה למדיח וחדר עבודה. אין ריח בבית אין בעיה של טינופת, אין בעיה של נזילות למינהם ולא צריך להתאמץ.
שוכנת_הצוק*

תכנון מטבח

אז בשביל מה צריך את המטבח הייצוגי?
בת_ההרים*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

תכנון מטבח

שליחה על ידי בת_ההרים* »

אנחנו כרגע בעיצומה של בנייה.צריך לזכור שפנטזיות זה על הכיפאק אבל בתכלס יש תקציב וסכום כסף ואי אפשר מושלם.זה נוגד את חוקי היקום :-) ולגבי מטבח ייצוגי-גם אני לא מבינה על מה המהומה? מטבח הוא מטבח.עובדים בו,מבשלים בו,מלכלכים,מנקים.חיים.זה לא מוזאון.
מה שלי היה חשוב במטבח;
  • מרחב תנועה
  • חלונות,אור,אוויר
  • רציתי מזווה אבל לא היה לי מקום וזה בא על חשבון דברים אחרים וחשובים לא פחות אז וויתרתי.
  • לא ארונות עליונים.רק תחתונים.
  • כן ארונות פורמיקה כי יש קטנטנים בבית וקל יותר לנקות.וגם לזכור שעץ מלא צריך לתחזק ולשמר.אחרת מתקלקל.
  • הרבה משטחי עבודה.שיש איכותי.אבן קיסר.לא להתקמצן על זה.שיהיה שיש עמיד ואיכותי.
  • הרבה ארונות תחתונים לאכסון.שלא יצטברו לי תוך שנה-שנתיים עוד דברים ולא יהיה לי מקום ושוב,מדפים.מדפים זה לא נוח לדעתי.
  • לזכור להשאיר מקום לכל הדברים הקטנים וחשובים;פח אשפה,מטאטא וכד'.
  • כיור גדול.
  • לתכנן את מיקום התנור/כירים,כיור ומקרר בצורת משולש.כדאי לקבל רעיונות לגבי מיקום וכיוונים מהפנג שואי.
  • לתכנן ככה שבכל מקום שבו אהיה במטבח,אוכל גם לראות מה נעשה בחלקים המרכזיים בבית;חדר משפחה,סלון,פטיו ופינת אוכל(שהיא המתחם שבין המטבח לסלון,מין איזור ביניים נעים כזה).
אילה_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי אילה_א* »

כמעט הכל נכון אם כי דברי עם בשמת היא מאוד לא מרוצה מהשיש קיסר שלה
ולפי מיטב ידעתי לא כל הצבעים גורמים לאושר רב אז זה בהחלט משהו שצריך לשקול .
לא מבינה מה ההתנגדות העקרונית לארונות עליונים (למרות שלי אין כי בעיני הם מכוערים)
בשלב התכנון והקניה צריך לשים לב לאיזה כיוון נפתחת דלת המקרר שלי נפתחה כמה שנים לכיוון הלא נכון (היה אפשר להפוך אבל לא הפכתי)
עד שבן הזוג שלי הפך אותה עבורי .
לגבי שני מטבחים זה ממש מצחיק בעיני ומאוד מתאים לבית שיש בו גם שני סלוןים ולאנשיםשמארחים את נשיא המדינה (לא שלנו נשיא עם כבוד )
מתאים לאנשים שיש להם משרתת שלא לא נעים להם שהיא תיהיה במטבח המלוכלך - כי הם לא יראו .
בת_ההרים*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בת_ההרים* »

לא מבינה מה ההתנגדות העקרונית לארונות עליונים
לא עקרונית.חהחה. אבל אם את רוצה הסבר ממני אישת למה לא,אז לדעתי זה נורא חוסם אנרגיות ותנועתיות וגם מפריע לאור להציף את המטבח.

לא הבנתי את ההערה על הצבעים. צבעים זו בחירה אישית.

אני מקווה שאני אהיה מרוצה מהשיש קיסר שלי :-P
שוכנת_הצוק*

תכנון מטבח

לגבי שני מטבחים, זה ממש מצחיק בעיני ומאוד מתאים לבית שיש בו גם שני סלונים ולאנשים שמארחים את נשיא המדינה (לא שלנו, נשיא עם כבוד)
D-:
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בשמת_א* »

שלא לדבר על:
מזהם בייצור, מזהם בהשלכה (הרי מתישהו צריך יהיה להחליף בחדש, לא?), מבזבז חומרי גלם, אם חשמלי אז מבזבז אנרגיות ומזהם גם בהפעלה, עולה הרבה כסף. שכחתי משהו?
מה רע בחלון ממוקם נכון?
ומה הבעיה עם ריחות של בישול בבית? זה לא הכי "ריח של בית"?

הכי פרקטי שראיתי: מטבח ייצוגי ומטבח עבודה
הכי פרקטי?????
הזווית שלי שונה לחלוטין.
אני הייתי קוראת לזה: הכי פלצני, הכי מטורף, הכי אובססיבי, הכי חולני. לבזבז שטח טוב ויקר של בית, והמון (המון!!!) כסף על מטבח ייצוגי שאין בו שום שימוש ותועלת? רק לראווה?

שיש קיסר: יש לי. בניגוד לכל המאמרים והפירסומים שקראתי (מאמרים שחשבתי שהם ממקורות בלתי תלויים), השיש הזה תופס כתמים שזה לא ייאמן. מהשיש חברון הישן והשבור שלי היה יותר קל להוריד. ממש מעצבן. ורק אחרי שעשיתי שיש קיסר במטבח שמעתי דיעות דומות מאחרות.
בת_ההרים*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בת_ההרים* »

שיש קיסר: יש לי
ממש מבאס אותי לשמוע על הנסיון שלך איתו.אני בהחלט אלך לברר את זה לעומק היסוד כי חשוב לי שלא יהיה שיש שתופס כתמים בקלות.חשבתי על גרניט.מצד שני,בעלי הוא איש אבן והוא ממליץ על קיסר.אז אני כבר מבולבלת.
בשמת_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בשמת_א* »

על גרניט שמעתי רק דברים טובים.
בין היתר, לאחותי יש גרניט כבר שנים. לא תופס כתמים, קל באחזקה, וכו' וכו'. הם מאוד מרוצים. מה שאני לא כל כך אהבתי בגרניט זה הצבע הכהה, אבל יש כל מיני גוונים.
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

תכנון מטבח

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

אבן שיש רגישה לחומצות והיא רכה יחסית לגרניט. טרוורטין זו אבן אפילו יותר רכה וחלשה- נדמה לי שבארץ גם לטרוורטין קוראים שיש, ואולי עושים ממנו גם משטחי שיש למטבח, ואם כן, זה ממש חומר שרצוי להמנע ממנו. מאד יפה, אבל מתאים יותר לציפוי קירות של ארמונות רנסנסיים מאשר למשטח שחותכים עליו סלט ירקות :-P.
רק גרניט מסוגל להתמודד עם מיץ לימון, חומץ, קולה וכדומה, בלי לספוג ובלי כתמים.
לדעתי הכי טוב השיש שהיו עושים פעם, הצבעוני הכהה יחסית. זה לא גרניט- לא זוכרת כבר מה זה בדיוק ולא יודעת אם יש להשיג היום שיש כמו של פעם, אבל אם הייתי עושה מטבח מאפס זה מה שהייתי מחפשת.
לי_אורה*
הצטרפות: 12 אפריל 2005, 19:07
דף אישי: הדף האישי של לי_אורה*

תכנון מטבח

שליחה על ידי לי_אורה* »

ועכשיו, פנטזיה על מטבח:
מרובע וגדול:
א)קיר אחד לכל רוחבו ואורכו: חלון גדול, וכשפותחים אותו רואים שיש מרפסת ובה אפשר לשים עציצים שיכללו גם עשבי תיבול.
ב) על קיר אחד יש ארונות מטבח מלמעלה עד למטה.
ג) קיר אחר: הכיור - גדול, שיש ארוך ורחב מאיכות טובה ובצבע בהיר.
ד) על קיר אחר: שולחן אוכל וכיסאות.
(חבל שאין יותר מ-4 קירות :-) )

אה, והמטבח סגור, כלומר יש לו דלת ש-99% מהזמן פתוחה, אבל אם אני רוצה - אני יכולה לסגור אותה. או, אז הקיר שלידו יעמדו השולחן והכיסאות יהיה גם הקיר שיש לו דלת.

ליד המטבח, 2 חדרים:
1) חדר שירות גדול ומרווח, שכולל את מכונת הכביסה, ובקיר או שניים יש ארונות מדפים שעליהם מונחים כל מיני דברים (למשל ניירות הטואלט, סבונים, חומרי ניקוי וכו') וגם ארון שירות (או שאולי לא צריך ארון שירות אם יש ארונות מדפים, או שאולי לא צריך ארונות מדפים אם יש ארון שירות. אבל הרי מדובר בחדר גדול, אז מה אכפת? :-) )
2) חדר מזווה

ועכשיו כשאני מסתכלת על הפנטזיה אני רואה שהוספתי עוד חדרים שצריך לנקות ולסדר... ובעצם אם יש חדר מזווה אז אפשר להוריד ארון או שניים במטבח. או להיפך: לא צריך מזווה. אבל בכל זאת, חדש שירות גדול ומרפסת גדולה במטבח נראית לי רעיון מאוד טוב.

וכל הארונות שהוספתי בפנטזיה שלי מעוררים אצלי חשד שבמקום להתפטר ממה שאני לא רוצה ולא צריכה אדחוס את זה בארונות החדשים ואני חושדת שהם יתמלאו... אז עכשיו אני רואה שהפנטזיה הזאת יותר מדי מוגזמת והיא עלולה לגרום להגזמות נוספות. אוקיי, למדתי משהו מהפנטזיה: היא אומרת לי שדווקא כדאי להתבונן טוב טוב במה שיש לי כבר ולנסות למיין: מה שלא שמיש ולא צריך ולא רוצה - החוצה! ולהשתדל לא לקנות עוד דברים...
שוכנת_הצוק*

תכנון מטבח

(חבל שאין יותר מ-4 קירות) מי מונע ממך לבנות מטבח משושה בפנטזיות שלך?
בשמת_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בשמת_א* »

שהוספתי עוד חדרים שצריך לנקות ולסדר... ובעצם אם יש חדר מזווה אז אפשר להוריד ארון או שניים במטבח. או להיפך: לא צריך מזווה. אבל בכל זאת, חדש שירות גדול ומרפסת גדולה במטבח
לכן, בתיכנון שלי אין חדר נפרד למזווה. הקיר שכולו ארונות מטפל בזה כי ארון אחד יהיה למטאטא וכדומה, ארון אחר מזווה למצרכי המזון, וזה העיקר.
אצלי, במקום מרפסת גדולה במטבח יש יציאה מהמטבח לגינה.
ואני דווקא לא רוצה שהמטבח יהיה חדר נפרד עם דלת, כי אני רוצה שהוא יהיה חלק מהמרחב המשפחתי.
(אני יכולה לדבר שעות על תכנון מטבח, ועל פנטזיות לתיכנון בית - ימים רצופים...) (-:
בשמת_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בשמת_א* »

מוכרחה לשתף במשהו:
קראתי לי להנאתי את התחלת הדף, ואת מה ש בת ההרים כתבה בענייני פנג שואי בתיכנון המטבח.
לפני שנה עשינו שיפוץ קטן במטבח. החלפנו את ה-1.70 מ' התחתון (עשינו ארונות תחתונים מצופים בפורמייקה לבנה+אבן קיסר 7143+כיור נירוסטה גדול במקום ארונות עץ צבוע לבן רקובים, שיש חברון רקוב ושבור וכיור חרסינה לבן גועלי (-: ).
חלק זה, של משטח העבודה והכיור: על קיר פנימי מזרחי.
הואיל וגם התנור המשולב הישן (לכל המאוחר משנות החמישים המוקדמות...) שבק, החלפנו לתנור משולב צר חדש. בכל הקיר הזה עשיתי בשיפוץ חרסינות לבנות, מהרצפה ועד החלון, המשך לחרסינה שבין השיש לארונות העליונים. קודם היה קיר שכמובן התלכלך נורא והיה בלתי אפשרי לנקות.
התנור על קיר חיצוני מערבי.
כדי להוסיף ניצול של הפינה שבין התנור לבין השיש שמתי עגלת מטבח קטנה ניידת מעץ (היתה בדיוק במבצע באיקאה, לא קיימת יותר).
פתאום יש לי חשק גדול לבשל, אני מבשלת המון, ואני שומרת על המטבח שלי נקי, מבריק ונחמד.
עלה בדעתי, שיש קשר להחלפת החומרים וגם ליחס החדש בין הכיור לתנור. הם אמנם באותו מקום שהיו קודם, אבל עכשיו יש ביניהם בעצם משטח עץ, שגם מחבר וגם מפריד. ואולי עוד דברים שאני לא מזהה אפילו.
אילה_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי אילה_א* »

כי אני רוצה שהוא יהיה חלק מהמרחב המשפחתי.
אם את רוצה אתזה גם בחורף וגם בחום הנוראי כדאי לך לשקול קולט אדים .
למה?
כי בחורף השיא הקור לא תפתחי חלון כי את מטגנת בצל לאורז או מכינה חביתה
(ואת מדברת כאן עם מישהי שלא מטגנת בכלל)
לי יש אבן קיסר כהה (תכלת)
ואני מאוד מרוצה ממנה ולא תפסה לי כתמים אני יודעת שרק בבהיריםזה קורה .
לי_אורה*

תכנון מטבח

שליחה על ידי לי_אורה* »

מי מונע ממך לבנות מטבח משושה בפנטזיות שלך?
גדולה!!!! ורגע, עלה בדעתי, הרי מדובר בפנטזיה: אז זה יכול להמשיך להיות חדר עם 4 קירות אבל ממממממש גדולים, כלומר על כל קיר אפשר לעשות כמה דברים (למשל גם חלון גדול וגם ארונות וכו'). וחשוב מאוד: את המטבח הזה אתכנן ממש מההתחלה, מהנייר, ואתכנן אותו לפי עקרונות הפנג שואי.

ארון אחד יהיה למטאטא
אבל יש הבדל בין מזווה לחדר שירות. בחדר השירות יהיו מכונת הכביסה+המטאטא+המגב+הדלי+כל חומרי הניקוי+ניירות טואלט+שיהיה חלון גדול שאפשר לתלות כביסה+עוד כל מיני דברים שלא עולים עכשיו בדעתי.

מזווה זה למזון יבש. ועכשיו אני מתפוצצת מצחוק. מה, אני מתכוננת להתחיל לאגור אורז, קטניות וכו'? אז אפילו בפנטזיה אני לא זקוקה למזווה, אבל היה נחמד חדר שירות.

ואני דווקא לא רוצה שהמטבח יהיה חדר נפרד עם דלת, כי אני רוצה שהוא יהיה חלק מהמרחב המשפחתי.
גמני. אבל אני רוצה שאוכל לסגור את הדלת אם פתאום יבוא מישהו זר, שאינו חלק מהמשפחה. וכתבתי ש-99% מהזמן הדלת תהיה פתוחה וכשהיא פתוחה - המטבח הוא חלק מהמרחב המשפחתי. מופיע מישהו שלא שייך למשפחה - הופ, דלת המטבח נסגרת.

יציאה מהמטבח לגינה יפה!!!! איך שכחתי בפנטזיה שלי גינה??? למה הצטמצמתי אפילו בדמיוני למרפסמת עם עציצים? היי, רגע, זה אומר בית פרטי! אחלה! אם ככה, רוצה: גינה גדולה עם המון פרחים ועשבי תיבול (אוי, לא אקולוגי... אבל היי, הפנטזיה שלי לא רומסת אף אדמה :-) ) ורוצה גם עצים! עצי הדר שיפיצו ריחות נפלאים באביב! וגם שקדייה יפה! וגם מקום גדול מקורה, שמתחתיו בתי תוכל לשים את כל הצעצועים הגדולים שלה ותוכל לרכב על האופניים שלה. וגם מקום לשים בריכה מגומי עם המון מים בקיץ (מתחת לגג המוצל כמובן). וגם מחסן גדול נייד כמו שראיתי פעם בעיתון שבו אפשר לשים עוד כל מיני דברים (כאילו שגם ככה בפנטזיה שלי אין המווווווווון מקום לאיחסון :-) ). ואם כבר פנטזיה, אז אני כמובן מאווווד עשירה ויש לי כסף לגנן שיבוא כל חודש לטפח את הגינה הגדולה ואת כל החצר. אה, ורוצה כמובן גם נדנדה כזו ששניים-שלושה אנשים ויותר ילדים\ות יכולים לשבת עליה. רגע אחד! ואם כבר, אני רוצה שיהיה לי עוד חדר ובו אוכל לשים את המחשב, את המערכת, את הקלטות, הדיסקים וכו'.

בעצם, יותר נחמד לשבת עם בתי באותו מרחב משפחתי, כשפעם היא על המחשב ופעם אני על המחשב :-). טוב, אז לפחות שהמרחב המשפחתי יהיה יותר גדול כדי שיהיה מקום לעוד מחשב. רגע, אני מיליארדרית, אז אקנה מחשב מחברת :-)
לי_אורה*

תכנון מטבח

שליחה על ידי לי_אורה* »

שיש קשר להחלפת החומרים וגם ליחס החדש בין הכיור לתנור
ולא רק לענייני פנג שואי. המטבח עכשיו יותר נאה ונעים בעיניך, אז הוא יותר מזמין אותך לשהות בו. במטבח הקודם כנראה כל פעם שנכנסת הרגשת ירידה במצב הרוח והתחשק לך לברוח ממנו. עכשיו כשאת נכנסת את מחייכת משום ש המטבח שלי נקי, מבריק ונחמד וההרגשה הנעימה הזאת גורמת לך לרצות להיות עוד ועוד בתוך החדר הנחמד הזה :-)
בשמת_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בשמת_א* »

(-:
בשמת_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בשמת_א* »

כי בחורף השיא הקור לא תפתחי חלון כי את מטגנת בצל לאורז או מכינה חביתה
המממ.
א. אני כן פותחת חלון בחורף.
ב. הריח ממילא מציף אצלנו את כל הבית, וזו ממש לא בעיה (אני מדברת על הבית הנוכחי, 49 מ"ר קומה ג בלי מעלית, לא על הבית שבתיכנון).
אילה_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי אילה_א* »

כן אבל את מדברת על לשדרג לא ?בכל מקרה אם את הולכת על אופן ספייס שחלק ממנו זה המטבח כדאי לחשוב שנית על שואב אדים או על שני חלונות זה מול זה ואז ממש קר ורוח (לפחות אצלי שקרוב לים )
ליאורה את כבר צריכה לעבור לדף בית החלומות
בשמת_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בשמת_א* »

שני חלונות זה מול זה ואז ממש קר ורוח
בחלל של המטבח-החדר הגדול יהיו יותר משני חלונות. יהיו חלונות לדרום, למזרח ולמערב.
בת_ההרים*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בת_ההרים* »

עלה בדעתי, שיש קשר להחלפת החומרים וגם ליחס החדש בין הכיור לתנור
גם בדעתי :-)
אני ממש שמחה שנעים לך עם השינויים.
לי_אורה*

תכנון מטבח

שליחה על ידי לי_אורה* »

ליאורה את כבר צריכה לעבור לדף בית החלומות
להעביר? אם אתן חושבות שצריך, אעביר.
טרה_רוסה*

תכנון מטבח

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אוי, בדיוק לפני יומיים הזמנתי אבן קיסר בהיר. אבל אני עדיין יכולה להתחרט. דווקא הייתה אופציה של גרניט, אבל בצבע ירוק כהה למדי. ירוק יפה, אבל אני ממש לא אוהבת שיש כהה.
אילה_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי אילה_א* »

אני חושבת שזה קשור כמה בהיר וכמה אחיד הוא על המאוד אחידים רואים כתמים על היותר מטושטשים לא כי זה מטשטש בתוך הטישטוש
שוכנת_הצוק*

תכנון מטבח

אצלי לאחרונה יש אפילו נמלים קטנטנות שכמעט מסתוות בין הנקודות
אבל כן יש קצת כתמים, אפילו שלא מאוד בהיר.
בשמת_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בשמת_א* »

אבל אני ממש לא אוהבת שיש כהה
גם אני לא. ממש לא אוהבת שיש כהה, ולכן הזמנתי אבן קיסר בהירה (בהירה עם כתמי צבע נחמדים). הצבע שלה מקסים בעיני, אבל לא ידעתי שהיא תתפוס כתמים מכל דבר (כל דבר! שמנו קופסה מהמקרר - כתם עגול, קליפות תפוחי אדמה נשארו יותר מכמה דקות - כתם, וכך הלאה. לאט לאט הכתם נעלם, אבל זה בכל זאת מעצבן).

לי אורה (כל פעם אני חושבת על אורה הכפולה (-: ), אל תעבירי.
אם יהיו עוד דברים, אז תכתבי אותם בדף ההוא. אבל מה שכתבת כאן, שייך לדיון על תכנון מטבח.
בת_ההרים*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בת_ההרים* »

אני ממש מודה לכן(ובמיוחד לבשמת,איך לא) על הדיון המתחדש.בזכותו שקלתי שוב את עניין השיש למשטח המטבח.בהתחלה האינסטינקט שלי ביקש גרניט.ואז זה הפך לאבן קיסר.בזכות מה שעלה כאן החלטתי ללכת על גרניט.ראיתי דוגמאות שהן פחות כהות,יחסית.בצבעי כתום זהוב כזה.החלטתי שעדיף לי משהו כהה יותר מאשר מלא כתמים(בפוטנציאל).
אילה_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי אילה_א* »

זה לא רק הצבע של השיש זה גם החלקות שלו
אם יש יותר דוגמא אז פחות וראים כתמים
כמו בריפוד של בתי מלון
יש גםחומר שוקראים לו קורניאן
נשרף לי האורז ביי
בשמת_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בשמת_א* »

יש גםחומר שוקראים לו קורניאן
קוריאן?
מהחומרים החדשים האלה?

בת ההרים, אשמח לשמוע עוד. אנחנו עוד מתכננים את המטבח בבית שנבנה (במהרה בימינו אמן), ואני רוצה לשמוע מניסיונם וממחקריהם של אחרים, נוסף על ניסיוני.
אגב, כתבתי את מספר האבן קיסר שלנו (7143), כי קל מאוד אפילו לעשות חיפוש באינטרנט ולמצוא אותה. אם בן זוגך הוא איש שיש אז הוא בטח מכיר ואולי יש לו תובנות לגבי הכתמים. ולמה הוא מתנגד לגרניט? יש עניין לשמוע.
אילה_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי אילה_א* »

כן מהחומרים החדשים האלה
בת_ההרים*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בת_ההרים* »

ולמה הוא מתנגד לגרניט?
בכלל לא מתנגד.רק חושב שיחסית,כהה. כמו שנאמר כבר.
רק שמנסיונו עם מטבחים ושיש,בדרך כלל החומר המועדף למשטחים הוא אבן קיסר.אגב,הוא אמר שיש כל מיני איכויות של אבן קיסר.אולי זה גם קשור? נדמה לי שבחרנו דגם שמתחיל ב-2 מסדרת האלפיים ומשהו.
בשמת_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בשמת_א* »

שלנו היה בין היקרים והחדשים, אז אם יש הבדלי איכות, נדמה לי שזה היה צריך לשחק לטובתו S-:
שוכנת_הצוק*

תכנון מטבח

אבל לא ידעתי שהיא תתפוס כתמים מכל דבר

וואו, אצלכם זה ממש מצב קיצוני. אצלנו לא - פה ושם כתם של תה או משהו, די דהוי. באמת לא סיפור. לעומת זאת כשנכנסנו לגור קיבלנו את המשטח במטבח עם סדק דק built in ..
תגגלו אבן קיסר ותגיעו לאתר שלהם - יש גם הוראות טיפול, ויש דוגמאות משטחים.
אילה_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי אילה_א* »

הקורניאן הוא פחות טבעי במראה שלו
יש לו לוק קצת כמו של פורמיקה מחר או ביום ג אני אחפש את הפרוספקט שלו
בכל אופן אני יודעת שכלום לא נדבק אליו (למישהי שאני עובדת אצלה יש לבן והיא אחת המובלגנות והלא מנקות הכי גדולות שראיתי בחיי כלומר דברים עומדים עליו מיוםא עד העוזרת של יום ד )
אפשר להניח עליו סירים חמים
ואני מניחה אבל לא זוכרת אם הוא רגיש לסריטות .
מה עוד צריך לדעת על משטח ?
מחיר אני יודעת שהוא יקר לא יודעת כמה למטר אולי מחר אני אדע
אמא_ותיקה*
הצטרפות: 10 אפריל 2006, 23:47

תכנון מטבח

שליחה על ידי אמא_ותיקה* »

_קוריאן?
מהחומרים החדשים האלה?_
יש לנו. הדבר הטוב ביותר שעשינו. נורא נורא יקר, ואם רק אפשר - שווה כל גרוש. זה אחד הדברים שאני הכי שמחה עליו במטבח שלנו. מתחבר לכיור בלי תפר בכלל, כך שאין כל הצטברות של ג'יפה בזויות. ומתנקה נפלא. ונעים למגע, ובכלל - ממש תענוג.
מודה שלא קראתי את כל הדף, אבל חשבתי לתרום גם מנסיוני. לנו יש בית שכולו תכננו בעצמנו, לפי ההעדפות שלנו. השקעתי המון מחשבה ומחקר בתכנון המטבח. אנחנו מאד אוהבים את המטבח שלנו, ואולי מישהו יוכל להעזר ברעיונות שלנו. מאד נעים לבשל אצלנו, ויש לנו חברה טובה, בשלנית, שתמיד מקבלת חשק לבשל כשהיא באה אלינו...
אנחנו משפחה גדולה, כך ששולחן האוכל גדול מאד. פינת האוכל צמודה למטבח, ולמעשה שולחן המטבח הוא שולחן האוכל, ואין "פינת אוכל" לארוח. אני מאד מסכימה עם הגישה שהבית נועד לדייריו, וצריך להיות נוח למשפחה. אורחים תמיד מוזמנים להצטרף אלינו, בשולחן הגדול שלנו. נראה לי בזבוז מקום לעשות פינת אוכל נפרדת. אבל אולי במשפחה קטנה, בה מספיק שולחן קטן במטבח, ורוצים גם שולחן גדול כאשר באים אורחים, יש הצדקה לכפילות כזאת.
ארונות מטבח עליונים - נוחים לדעתי. אנחנו גבוהים, ומאד מעצבן כל הזמן להתכופף למטה לכל דבר. הארונות למטה מכילים דברים לילדים - כוסות וצלחות פלסטיק, וכן דברים שהם לא בשימוש יום יומי - צלחות קצת יותר חגיגיות, קערות הגשה, תבניות וכו'. הציוד היומיומי בארונות העליונים. כיום הילדים כבר מספיק גדולים ברובם להגיע לשם בלי בעיות. ספלים במדפים חיצוניים מתחת לאורונות העליונים. יש לנו ארון פינתי בגובה מלא - מהרצפה עד לתקרה, עם דלת שלמה שהיא בפינה הקטומה. זה יוצר מין מזווה מאד נוח. מאד מומלץ. אני יכולה לשלוח שרטוט למי שמתעניין.
המטבח בצורת ח, אך בקצה ה - ח יש חצי אי, כלומר למעשה צורה שדומה לאות ט. מעבר לאי יש את אזור שולחן האוכל, שמוביל אל הסלון. חצי האי מאד נוח ללישת ורידוד בצק, ובכלל כמשטח עבודה גדול, כי הוא רחב/עמוק יותר (82 ס"מ) מאשר שיש רגיל (63 ס"מ). ככה מי שעובד במטבח יכול להיות בקשר עם שאר הבית, אך בכל זאת יש הפרדה מסוימת בין המטבח לבית. אצלנו, אגב, מי שמבלה יותר במטבח הוא דווקא אבא, כך שהנושא הפמיניסטי לא נכנס...

יציאה מהמטבח לגינה יפה!!!! זה מה שחסר לנו במטבח שלנו. תכננו את הבית ככה שהיציאה לגינה היפה תהיה מהסלון, וזו כנראה טעות. כשרוצים לשבת בחוץ ולאכול - צריך כל פעם מסע למטבח, דרך הסלון, וכך עובר החשק לאכול בחוץ, בגינה היפה, ולכן נדיר שאוכלים בחוץ. לרוב אוכלים בתוך הבית, על שולחן האוכל הגדול. אם הייתי מתכננת היום שוב - הייתי מנסה ליצר מצב של יציאה ישירה מהמטבח לאזור גינה עם שולחן גדול.

אין לנו. במקור השארנו מקום בין האורונות כדי לשים אחר כך, אבל מסתדרים מצוין בלי. היום טיגנתי קילו וחצי שניצלים, ופתיחת חלונות עשתה את העבודה. הבית לא מסריח. מסכימה מאד עם בשמת :
_שלא לדבר על:
מזהם בייצור, מזהם בהשלכה (הרי מתישהו צריך יהיה להחליף בחדש, לא?), מבזבז חומרי גלם, אם חשמלי אז מבזבז אנרגיות ומזהם גם בהפעלה, עולה הרבה כסף. שכחתי משהו?
מה רע בחלון ממוקם נכון?
ומה הבעיה עם ריחות של בישול בבית? זה לא הכי "ריח של בית"?_
בת_ההרים*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בת_ההרים* »

שלנו היה בין היקרים והחדשים
לפי הבעל,דווקא היקרים יותר הם העדינים יותר ומכאן-פגיעים יותר לכתמים.אבל שוב,זו התאוריה שלו.אין לי אסמכתא לזה משומקום אחר.
בשמת,כתבתי על המטבח והמסקנות שלי קצת יותר למעלה בדף.בסך הכל,ממה שקראתי בדף כולו,את ואני די דומות בגישה שלנו למקום המטבח בתוך הבית כמכלול.אצלינו המטבח מרווח,בצורת ח',ארונות תחתונים.אין לי אי.אולי זו טעות אבל כבר אמרתי,לדעתי אי אפשר הכל במגבלת המקום.יש לי הרבה משטחים לאורך המטבח כולו.ופינת האוכל היא בעצם מתחם לא מוגדר בין המטבח לבין הסלון.אה,בגלל שהמטבח הוא משמאל לכניסת הבית,השארתי את הקיר שם נמוך כדי שתהיה למי שבמטבח תצפית על דלת הכניסה ואם דופקים בדלת אפשר לצעוק "פתווווווווח" במקום לגשת לפתוח.

אשמח לפתוח סיעור מוחות בנוגע לחיפוי קירות המטבח.קרמיקה?אבן? מה? מי? מו?
מצד אחד,אבן זה נורא יפה.מצד שני,צריך לנקות כל יום ולא לתת לכתמים להשאר יותר מידי כי אחרת צריך כבר לנקות עם חומרים אלימים וזה לא טוב לאבן.
ואצלי יש הרבה בישולים ודי הרבה לכלוך שמשפריץ לעבר הקיר.אז מהצד הפרקטי עדיף קרמיקה.אבל קרמיקה יכול להיות כ'כ מכוער.
מה?מי?מו?
בשמת_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בשמת_א* »

בחיפוי קירות המטבח את מתכוונת למה ששמים מעל לארונות התחתונים? שאם היו ארונות עליונים, זה היה ביניהם?
אני אישית דווקא אוהבת את החרסינה שם. לא כל כך מתחברת לאופנות החדשות לשים על הקיר שיש, נירוסטה או זכוכית. אבן באמת נראית לי לא פרקטית.
השאלה היחידה לגבי החרסינה, מבחינתי, היא איזה.
  • איזה גודל - למשל, אני לא אוהבת גדול יותר מ-20X20 אבל זה עניין של טעם. היום אופנתי יותר ויותר גדול.
  • איזה צבע - יש צבעים מכוערים ויש צבעים יפים. השאלה גם מה הצבע שמתחבר עם צבע הארונות, צבע השיש והמרקמים במטבח.
  • איזה מרקם - אני בעד חרסינה חלקה כי זה הכי פרקטי.
ראיתי אנשים ששיבצו בתוך חרסינה בצבע אחד כמה אריחים בצבע שונה, או אריחים עם ציור. ברוב המקרים יצא יפה. בכמה מקרים שראיתי התוצאה היתה מעצבנת לעין. ראיתי אנשים שעשו דוגמא מאריחי חרסינה בצבעים שונים.
בת_ההרים*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בת_ההרים* »

טוב,כרגיל אנחנו דומות בטעם.גמאני לא אוהבת קרמיקה גדולה במטבח.אלא חלקה,פשוטה.טוב.בחרתי ארונות מטבח ירוקים כהים כאילו.בקטלוג קוראים לזה "ירוק יער" אבל זה כהה יותר מירוק ביער.לדעתי.אני מתארת לעצמי שצבעים לקרמיקה על הקיר צריכים להיות ניטרליים.נניח בצבע קרם או כתום בהיר.ובאמת,לדעתי מאד יפה לשלב מספר אריחים מעוטרים כדי לשבור את החלקות הזו.זה נורא עדין.כי כמו שאת אומרת,צריך להביא בחשבון את כל הנוף מסביב.
בת_ההרים*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בת_ההרים* »

מחיר אני יודעת שהוא יקר לא יודעת כמה למטר אולי מחר אני אדע(קורניאן)
1300 ש'ח למטר.
טירוף.
לי_אורה*

תכנון מטבח

שליחה על ידי לי_אורה* »

בשמת, אוקיי. ובקשר ללי ולאורה - לא חשבתי על זה :-) עכשיו בגללך אחשוב על קסטנר כל פעם שאראה את לי אורה LOL

מתחבר לכיור בלי תפר בכלל
התפר מיועד כדי למנוע גלישת מים ונוזלים בכלל מהשיש לארונות המטבח שבדרך כלל מתחת ולרצפה. לא מפריע ה"בלי תפר"?

לחיפוי קירות המטבח.קרמיקה?
אני בעד קרמיקה טובה. יש בדוגמאות שונות ובצבעים שונים. אני בחרתי בצבע לבן, ויש לי קרמיקה על 3 הקירות של המטבח (אין קיר רביעי, המטבח פתוח). מבחינת האורך הקרמיקה מכסה על כל הרוחב של כל הקירות, ומבחינת הגובה: ברווח הקטן בין השיש+הכיור לבין ארונות המטבח העליונים יש קרמיקה לכל הגובה, ובקיר שממול, זה שלידו עומדים השולחן והכיסאות יש קרמיקה עד קצת יותר מאמצע הקיר.

במטבח מטבע הדברים מבשלים, יש עשן, יש שמן וכו', ולכן כדאי מאוד לחפות את הקירות בחומר שניתן לנקות בקלות. ולדעתי קרמיקה עושה את העבודה בצורה טובה מאוד. לפעמים מספיק לנגב עם מגבון נייר יבש או מעט לח. ובמקרים הללו ממש אין צורך בסבון. והקרמיקה הלבנה גם מבריקה מטבעה וקרני האור משתקפות בה ולכן היא מאירה את כל החדר, וזאת בניגוד לחומרים אטומים כגון אבן.

ואגב, כבר דובר על כך קודם אבל אני חוזרת ואומרת שאני אוהבת מאוד את שיש חברון: הוא מאוד בהיר, יש לו נימים כאלה (אני אוהבת נימים בשיש וטבעות זמן בעץ), ואני מכירה בתים שיש להם שיש חברון מעל ל-30 שנה והוא נראה כחדש.
אמא_ותיקה*
הצטרפות: 10 אפריל 2006, 23:47

תכנון מטבח

שליחה על ידי אמא_ותיקה* »

התפר מיועד כדי למנוע גלישת מים ונוזלים בכלל מהשיש לארונות המטבח שבדרך כלל מתחת ולרצפה. לא מפריע ה"בלי תפר"?
אין תפר בין הכיור לשיש, הם כאילו יצוקים מחתיכה אחת. זה לא באמת יצוק יחד,והכיור לבן אצלי בעוד השיש בז' מגורגר, ויש להם פשוט שיטה לחבר יחד חלקים שונים כאילו נוצקו יחד. תפר מבחינתי הוא לא הגבהה אלא חריץ. חריץ כזה ששוקע בתוכו לכלוך, רטיבות ועובש שחור. גועלי בעיני. הקוריאן כל כך רב אפשרויות שאפשר לעשות הגבהה בכל קצה שרוצים. אצלי יש הגבהה של כחצי ס"מ לאורך הקירות, ובצד הקידמי (זה שפונה אלי) בצלע של הכיור. ההגבהה היא עדינה ומעוגלת, ועשה בדיוק את העבודה הנדרשת של להגן מפני נזילות מים. למרבה הצער כל הגבהה כזאת היא עוד תוספת במחיר. השיש במטבח היה אחת ההוצאות הגדולות ביותר במטבח, ואני מאד מאד שמחה שבסוף בחרתי בזה. ממש עושה לי כיף לעבוד במטבח. ואני אחת שממש לא אוהבת מטבח ובישולים. זה אצלנו כבר 10 שנים, כמו חדש.
הקרמיקה אצלנו היא דמוית אבן, קטנה 10X10, בכל הגובה בין אורונות מטבח עליונים לשיש. זה מאד מוצלח - נראה יפה, מתנקה בקלות. בגלל שזה בצורת אבן זה לא חלק, ולא רואים כל כתם, אבל מאחר וזה קרמיקה - קל מאד לנקות, לא צובר בכלל כתמים.
מה הייתי משנה, לטובת מי שמקבל החלטות כיום:
כמו שאמרתי - יציאה לחצר מהמבטח
תנור גדול יותר (יש כיום תנורים בנויים 90 ס"מ). אבל אולי זה בגלל גודל המשפחה. ביום שישי בערב אנחנו בממוצע 12 איש סביב השולחן.
יותר מגירות גדולות בארונות התחתונים. אצל גיסתי כל הארונות התחתונים הם רק מגירות ענק, וזה נראה מצוין ונוח. כמובן גם מייקר...
בכלל - כיום חסר לי נפח אחסון. תכננו את המטבח כאשר עברנו מדירה קטנה מאד, וזה נראה לנו גדול. היו לנו מספר צלחות כמספר בני המשפחה... כיום יש גם סט יותר חגיגי, שירשנו, ועוד סט שקנינו בשלב מסוים, יותר סירים, יותר קופסאות וכו'.
לכן ההמלצה שלי - לתכנן מאד מרווח, כי עם השנים גדלים.
שוכנת_הצוק*

תכנון מטבח

השארתי את הקיר שם נמוך כדי שתהיה למי שבמטבח תצפית על דלת הכניסה ואם דופקים בדלת אפשר לצעוק "פתווווווווח" במקום לגשת לפתוח.
cute :-)

ובקשר ללי ולאורה - לא חשבתי על זה
כאילו, דאאא.. :-)
בת_ההרים*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בת_ההרים* »

יותר מגירות גדולות בארונות התחתונים
הללויה! :-D
התעקשתי על זה.הגברים סביבי לא הבינו למה.אבל זה מאד חשוב.זה אחלה פתרון לאיכסון קופסאות פלסטיק,אביזרי בישול ארוכים(תרבד,מרית,כפות גדולות,פומפיות וכ'ו),מגבות מטבח,קופסאות תה וקפה וכל מיני שמונצעס שלא תמד חושבים עליהם אבל הם תופסים המון מקום.תכננתי גם ארון אחד מחולק לשלוש מגרות יותר קטנות בשביל כל התרופות,ויטמינים,שקיות צמחי מרפא וכן הלאה וכן הלאה.
בשמת_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בשמת_א* »

איזה מוזר, כתבתי משהו ארוך על צבע החרסינה וצבע הארונות, והכל הלך.

אז לגבי הארונות התחתונים: אני כבר הבנתי, שהכל צריך להיות מגירות שם.
לגבי ארונות בצבע ירוק כהה: באמת נראה לי שצבע החרסינה צריך להיות באיזור הבז', צבעי אדמה עדינים (בלבד), וגוונים של אבן טבעית בהירה. אחלה רעיון, קרמיקה שנראית כמו אבן (-:
שוכנת_הצוק*

תכנון מטבח

בשמת, זה לא מה שפה למעלה?

_בחיפוי קירות המטבח את מתכוונת למה ששמים מעל לארונות התחתונים? שאם היו ארונות עליונים, זה היה ביניהם?
אני אישית דווקא אוהבת את החרסינה שם. לא כל כך מתחברת לאופנות החדשות לשים על הקיר שיש, נירוסטה או זכוכית. אבן באמת נראית לי לא פרקטית.
השאלה היחידה לגבי החרסינה, מבחינתי, היא איזה.

איזה גודל - למשל, אני לא אוהבת גדול יותר מ-20X20 אבל זה עניין של טעם. היום אופנתי יותר ויותר גדול.
איזה צבע - יש צבעים מכוערים ויש צבעים יפים. השאלה גם מה הצבע שמתחבר עם צבע הארונות, צבע השיש והמרקמים במטבח.
איזה מרקם - אני בעד חרסינה חלקה כי זה הכי פרקטי.
ראיתי אנשים ששיבצו בתוך חרסינה בצבע אחד כמה אריחים בצבע שונה, או אריחים עם ציור. ברוב המקרים יצא יפה. בכמה מקרים שראיתי התוצאה היתה מעצבנת לעין. ראיתי אנשים שעשו דוגמא מאריחי חרסינה בצבעים שונים._
בשמת_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בשמת_א* »

לא, קטע שלם שכתבתי איך התלבטתי שנים איזה צבע דלתות אני רוצה למטבח החלומות שלי, התלבטתי בין עץ בהיר (אני אוהבת ליבנה, זה הכיוון) לבין לבן, ולא יכולתי להחליט.
עכשיו, שאני מתכננת מטבח במציאות, אני כבר חייבת להחליט. הלכתי לראות המון מטבחים והמון עלונים עם תמונות, ובסוף הבנתי שעץ באמת יפה בעיני, אבל דלתות בצבע לבן (שמנת עדין, לא היי טק מנוכר ולא "כפרי" מקושקש) פשוט גורמות לי אושר. ממש, קליק כזה. אז הבנתי מה אני בוחרת...
אילה_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי אילה_א* »

מאוד לא כדאי בבית עם ילדים ארונות לבנים
מאוד כן כדאי באופן_ כללי מטבח בצורת ח
ואם אי אפשר אז בצורת = או ר או L או ך אבל ממש לא כדאי מטבח בצורת I מה שנקרא סיפון יחיד. מאוד לא נוח.
בת_ההרים*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בת_ההרים* »

מאוד לא כדאי בבית עם ילדים ארונות לבנים
יש לי בעל כורחי כזה עכשיו ויש לי שלא בעל כורחי :-) שלושה קטנים בבית.
ממש לא נורא.ממש אבל ממש לא.ובמסגרת הווי הפליי ליידי,פשוט צריך לעבור על הארונות התחתונים עם מטלית רטובה ככה מהר.כל כמה ימים.או כשזוכרים ויש דקה פנויה.וזה בסדר.
אחלה רעיון, קרמיקה שנראית כמו אבן
בהתחלה מאד התנגדתי לרעיון הזה.כי אני די סולדת מדברים סינטטיים שנראים "כמו". והאמת? בעלי צודק.חיפוי אבן מעל השיש יהיה מאד יפה במטבח שאני מתכננת(מבחינת צבעים ומרקמים).אבל באמת?לא פרקטי.וגבר לא יבין זאת.הוא התחיל להסביר לי שאפשר לעשות ציפוי הגנה לאבן וכ'ו וכ'ו.חשיבה של גבר.
אז אני מתחילה להתפשר על הרעיון של קרמיקה בדוגמת אבן.עכשיו אני צריכה להזמין לי אחת כזאת במחשבה.כדי שאכנס לחנות ופוף-היא תהיה שם.מושלמת בשבילי.
בשמת_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בשמת_א* »

פשוט צריך לעבור על הארונות התחתונים עם מטלית רטובה ככה מהר
אכן, ואצלי זה לא הילדים אלא האיש. ואם הם לא היו לבנים? אז לא היה מלכלך אותם? לפחות ככה אני רואה שכדאי לנקות לפני שזה כבר הופך לכתם שאי אפשר להוריד.

בהתחלה מאד התנגדתי לרעיון הזה.כי אני די סולדת מדברים סינטטיים שנראים "כמו".
גמני, אבל זה לא בשביל להעמיד פנים - זה בשביל הצבע והדוגמא שמתאימים בדיוק למטבח (-:
בת_ההרים*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בת_ההרים* »

בינתיים קיבלתי הסבר מקצועי על חיפוי קירות עם אבן במטבח.
צריכים לעבור פעם בשנתיים על האבן(אני מתכוונת לשיש אבל טבעי.לא מעובד)עם חומר מיוחד שאוטם אותו ומהווה שכבת מגן.החומר לא יקר.100 שקלים לחמישה ליטר חומר.זה מספיק להרבה זמן.זאת אומרת,השימור לא מייקר את העסק.
ברגע שהאבן אטומה היא מוגנת מפני לכלוכים שנדבקים או נספגים.
בעלי אומר שמה שתופס הכי הרבה לכלוך זה הסדקים שממלאים בחומר,בין הפלטות עצמן.הסברתי ברור?
וזה אומר בעצם,שאני מה זה לא מנקה כמו שצריך :-P
אבל זה גם אומר שאני כן מתכוונת לבדוק אבן כציפוי לקיר.כי זה באמת,מאד יפה.
בת_ההרים*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בת_ההרים* »

אבל זה לא בשביל להעמיד פנים - זה בשביל הצבע והדוגמא שמתאימים בדיוק למטבח
אין עניין של העמדת פנים. מספיק שאני אדע שזה כאילו.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

תכנון מטבח

שליחה על ידי יונת_שרון* »

אילה א, מה רע במטבח I? (לא גדול - 3.5 מ')
אילה_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי אילה_א* »

פשוט מבין כל האותיות הוא הכי פחות נוח והולכים בו הכי הרבה .
חישוב ההליכה הוא המרחק שיש בין הכיור למקרר לבין הכיריים
כשבין כל צמד צריך להיות משטח הנחה והעבודה
כדי להגיע למטבח אופטימלי לעולם לא יסודרו שלושת אלה (מקרר כיריים כיור ) בקו ישר
רק כאילוץ או כאשר אין מתכנן מנוסה \אחראי \מבשל
3וחצי מטר מתוך הנחה שמהקרר בצד אחד והכיור בשני באמצע הכיריים יגרמו להליכה רבה אבל אם המקרר והכיור יצרו משולש עם הכיריים ויהיו זה מול זה במרחק של 1.5 מטר חסכת לעצמך 2 מטר כפול המון הליכות ביום (_הוצאת גזר מהמקרר שטפת אותו 1 הוצאת תפוח מהמקרר שטפת אותו 2 החלטת להכין אורז ורצית להוסיף לו קצת דלעת 3 אחרי כן נזכרת שאת רוצה להכין לו רוטב פטריות 4 ולרוטב צריך חלב 5 שטפת את הפטריות אבל לא בכולן את משתמשת חלק מוחזרות למקרר 6 לא הוצאת קמח 7 מחזירה את החלב 8 מחזירה את הקמח 9 היתעייפת מההליכות רוצה כוס סודה קרה 10 ) הבנת את הכוונה ? זה אותו דבר בכל מקרה בלי קשר אם מה שיש בקצוות זה משטחי עבודה או כיריים וכיור או מקרר וכיריים תמיד תלכי הרבה יותר במטבח כזה ואת בטח יכולה גם לחשב את זה ממש פי כמה כי את מבינה במטמטיקה .
אולי אני אוסיף שאם מישהי ממש מתכננת מטבח (או חדר אחר ) ורוצה להעביר לי תוכניות לעיון ויעוץ והיא נחמדה אז אני מסכימה .
בשמת_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בשמת_א* »

אוסיף גם, שלמעשה משטח העבודה שבין הכיור לכיריים צריך להיות 60 ס"מ או לא הרבה יותר, כי בפועל לא צריך שהוא יהיה גדול מדי. זה המקום שבו אנו מבלים את רוב הזמן במטבח.
בשמת_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בשמת_א* »

ותודה על המרצפות! היה לי כיף להסתכל. כנראה טראצו איכותי זה מה שאני מחפשת, ומ"שומשום" צריך להיזהר ולבדוק שזה לא הסוג החדש הלא פרקטי...
אילה_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי אילה_א* »

שבין הכיור לכיריים צריך להיות 60 ס"מ או לא הרבה יותר
נכון מתוך הנחה שיש בצד השני של הכיור מקום למייבש כלים
בשמת_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בשמת_א* »

נכון מתוך הנחה שיש בצד השני של הכיור מקום למייבש כלים
אה, זו כמובן הנחת עבודה בסיסית שלי במטבח...
בת_ההרים*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בת_ההרים* »

שבין הכיור לכיריים צריך להיות 60 ס"מ או לא הרבה יותר_
וואו. יש לי מצד ימין של הכיור מייבש אבל בין שמאל לכיריים השארתי הרבה יותר מהאורך הזה.אני פשוט אוהבת הרבה משטחי עבודה.הרבה מרחב להניח דברים על השיש.נדמה לי שבקו אלכסוני,בהליכה אין הרבה יותר מ-60 .אבל על המשטח עצמו יש.
בת_ההרים*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בת_ההרים* »

אני אוסיף שאם מישהי ממש מתכננת מטבח (או חדר אחר ) ורוצה להעביר לי תוכניות לעיון ויעוץ והיא נחמדה אז אני מסכימה
אילה זה ממש נחמד מצידך להציע את זה.אני לא יודעת אם אני נחשבת נחמדה.וגם,כבר כמעט סיימנו את הכל.בעצם,הבית כבר עומד ועכשיו כבר עושים בו הכנות לחשמל.אבל אני אזכור את זה לבית הבא ;-)
בשמת_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בשמת_א* »

נדמה לי שבקו אלכסוני,בהליכה אין הרבה יותר מ-60
כי זה יוצא בפינה? ואז "ברקע" יש לך הרבה מרחב, אבל בפועל יש 60 ס"מ "הליכה"?
זה מצויין.
גם אני אוהבת הרבה משטחי עבודה (כן, זה מאחת שחיה כבר יותר מ-20 שנה )-: עם משטח עבודה של 40 ס"מ בערך ל-כ-ל במטבחון פיצפון). אבל הבנתי, שהמשטח העיקרי בין הכיור לתנור צריך להיות לא גדול מדי אחרת זה לא יעיל.
מתכננת משטחים נוספים בצד השני של הכיריים ובצד השני של הכיור, מעבר למייבש הכלים (משטח להוצאת דברים מהמקרר).
בזכות פליי ליידי, אני גם יודעת שהמשטחים שלי לא יתמלאו בלגאן! (-:
במבי_ק*
הצטרפות: 02 אפריל 2005, 11:04
דף אישי: הדף האישי של במבי_ק*

תכנון מטבח

שליחה על ידי במבי_ק* »

איזה כייפי הדף הזה. אנחנו כבר שנתיים במטבח שלנו - נוח נוח נוח. כיף לבשל. כיף להביט מהחלון לעצים, פריחה אביבית וילדים משחקים בחוץ או לידנו בסלון.

שיהיה בהצלחה (ובתאבון!)
בת_ההרים*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בת_ההרים* »

איזה כייפי הדף הזה
לגמרי.שיחה נשית במיטבה :-)
_כי זה יוצא בפינה? ואז "ברקע" יש לך הרבה מרחב, אבל בפועל יש 60 ס"מ "הליכה"?
זה מצויין_
כן,כן.הבנתותי.
אח בשמת.אני ואת,היינו צריכות לבנות יחד את הבתים.זה היה מוזיל לנו עלויות לגמרי :-)
בשמת_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בשמת_א* »

אח בשמת.אני ואת,היינו צריכות לבנות יחד את הבתים.זה היה מוזיל לנו עלויות לגמרי
אח, אח, בדיוק...
אילה_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי אילה_א* »

רגע בשמת לפני שאת מעודדת אנשים לקצר לעצמם את המשטחים צריך לקחת בחשבון מקום להניח תבניות חמות שיוצאות מהתנור למי שאופה הרבה
גם אצלי יש פינה בין הכיור לכיריים מה שמוסיף שטח ומונע הליכה ועל זה בדיוק כתבתי שעדיף מאוד מטבח בצורה שיש בה פינה ולא מטבח I שאין בו פינות
בשמת_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בשמת_א* »

מקום להניח תבניות חמות שיוצאות מהתנור למי שאופה הרבה
אז ככה:
אם התנור בחלק אחר של המטבח, בתוך ארון שלם, אז לידו יש משטח שאיננו בין הכיור לכיריים. שם שמים את התבניות.
אם התנור מתחת לכיריים (גם בילט אין), אז אפשר להוציא תבנית וישר להניח על הכיריים, או על המשטח שליד הכיריים, אבל מהצד השני, לא מהצד של הכיור.
כלומר, לא התייחסתי לגודל המשטחים שמעבר לכיריים מצד אחד ומעבר לכיור מצד שני, רק למה שבין הכיור לכיריים.
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

תכנון מטבח

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

עוד רעיון למשטחי עבודה במטבח, שלא ראיתי שהוזכר כאן (אולי פיספסתי) - קרמיקה. בבית הקודם ששכרנו היה משטח אריחים ולהפתעתי מצאתי שזה לא רק יפה, אלא גם נוח לעבודה ולניקוי. המטבח היה בן 4 שנים כשנכנסנו לבית. ייתכן שהחריצים בין האריחים מתלכלכים עם הזמן ויש לחדש אותם; במטבח ההוא הם היו במצב מצויין, גם אחרי שנה וחצי שבמהלכן לא השתמשתי באקונומיקה או בחומרי ניקוי "קשים" אחרים. (אם אני לא טועה, ניתן גם לאטום אותם מראש בחומר פלסטי).
תמונה
בת_ההרים*

תכנון מטבח

שליחה על ידי בת_ההרים* »

אני שוקלת להשתמש ב"שיש מצפה רמון" בתור משטח מטבח.חשבנו לשים משטחים בעובי 4 ס'מ.
אשמח לשמוע הארות בעניין סוג השיש הזה.
שמילונת*
הצטרפות: 19 דצמבר 2007, 11:15

תכנון מטבח

שליחה על ידי שמילונת* »

מישהי יודעת לאיזה דף להפנות אותי, או שיש לה פתרון, איך נפטרים מדברים מיותרים שנשארים בבית מסיבות סנטימנטליות???

הבית שלי לא עמוס מדי, אבל מספיק כדי לגרום לי לרצות לרוקן. גם אחרי שהתגברתי על העצלנות הטבעית והאופיינית (גם מזה אני רוצה להיפטר) והתחלתי לסדר לעומקם של דברים, תמיד נראה לי שאצטרך מתישהו את החפץ הזה, או שאתרחט אם אשליך אותו או שאני משאירה כי הוא טומן בחובו מטען רגשי כלשהו.
מ ה ע ו ש י ם ?
זה קשור למטבח כי כידוע, הוא מאכלס חפצים רבים ומרובים...

תודה לכן יקירותיי.
אילה_א*

תכנון מטבח

שליחה על ידי אילה_א* »

נסי את הדף המצויין fly lady
בתור התחלה
במבי_ק*
הצטרפות: 02 אפריל 2005, 11:04
דף אישי: הדף האישי של במבי_ק*

תכנון מטבח

שליחה על ידי במבי_ק* »

_תמיד נראה לי שאצטרך מתישהו את החפץ הזה, או שאתרחט אם אשליך אותו או שאני משאירה כי הוא טומן בחובו מטען רגשי כלשהו.
מ ה ע ו ש י ם ?_

קחי את הדבר שלא השתמשת בו שנתיים - כן, כן, יש לך משהו כזה. תזרקי אותו/ תמסרי אותו. תראי שאת לא חושבת עליו דקה נוספת אח"כ... (אמרה מי שזרקה לפני שבוע 6 סכיני סטייקים "מעולים" ועוד שני סכינים של טאפרוור שעלו מלא - שני הסוגים לא אמורים להחליד. החלידו. תפסו מקום במגירת סכינים. לא זרקתי כי דמיינתי את ארוחת הסטייקים יבאה עם כמה משתתפים. אבל תמיד - תמיד - אף אחד לא השתמש בהם. אז זרקתי. איזו הקלה!). (וגם זרקתי שלוש תבניות מתפרקות של עוגה, טוב אחרי 6 שנים הייתי אמורה להבחין שהתחתית לא מתאימה למסגרת של אף אחת מהן. עכשיו יש לי שתי תבניות מושלמות מעולות של עוגות מתפרקות, ועוד מקום בארון) וכן הלאה...
אם_הדרך*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2007, 19:38

תכנון מטבח

שליחה על ידי אם_הדרך* »

דף חמוד , שמחה שפגשתי אותו ויש לי מה להוסיף בעניין תכנון המטבח:
בבית השכור שאני גרה בו יש ארון קיר אחד שקוף לגמרי ומוגבה מגובה המותן בערך ובו אני מאכסנת את כל כלי ההגשה היפים , קערות הקרמיקה היחודיות, קומקום תה בסגנון ווינטאג' וכדומה.
גם קל לראות איפה כל דבר ולשלוף בקלות כשבאים אורחים וגם (בעיקר!) מקשט את המטבח.
אצלי אין תמונות וקישוטים הארון הזה צובע את המטבח בצבעים ציבעוניים ומוסיף אווירה חמה וביתית.
החיסרון: פחות פרקטי מבחינת מקום (לא יפה להעמיס כמויות של כלים בערימות)
אם_הדרך*

תכנון מטבח

שליחה על ידי אם_הדרך* »

ועוד רעיון:
אנחנו מתכננים עכשיו ת'בית שלנו, ומתכננים 2-3 ילדים בעשר השנים הקרובות וגם מארחים המון .
התלבטנו רבות לגבי החיבור או ההפרדה בין המטבח לסלון, כי מצד אחד כשיש תינוקות זוחלים/הולכים זה מאוד נוח שאפשר להשגיח עליהם תוך כדי עבודה במטבח אך מצד שני כשמארחים יותר טוב שלא רואים מהסלון את הר הסירים במטבח.
בסוף כנראה נעשה מרחב אחד גדול של מטבח וסלון אך כבר בשלב התכנון ניקח בחשבון הכנה להוספה של קיר גבס (או חצי גיר גבס ועליו עציצים קטנים) שייתן הפרדה סימלית בין המבטח לסלון אחרי שהתינוקות יגיעו לגיל שבו לא צריך השגחה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תכנון מטבח

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

הכל מתחיל מדימוי הבית ותפקודו - האם אתם מצפים מביתכם שיהיה נקי תמיד, "מוזיאון", "בית מרקחת", "סטרילי"?
אם כן אפשר עדיין לחבר סלון ומטבח לחלל גדול, ולהפריד במרפסת שירות את הכיריים והתנור (המהדרין מחביאים שם את הכיור האמיתי עם הסירים, ומותירים אחד מבריק וללא שימוש במטבח התפאורה - ראי דיון לעיל).
מצד שני אם תסתירו מאורחיכם האהובים את הר הסירים במטבח מי יעזור להדיח אותם? :-)
קיזי_הילדה_הצוענייה*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2007, 18:33

תכנון מטבח

שליחה על ידי קיזי_הילדה_הצוענייה* »

יש עוד דרך לעשות את זה: מוסיפים דלת הזזה שאפשר לסגור על הכיור, משטחי העבודה וכל העסק. כשבאים אורחים פשוט סוגרים את זה וזה נראה כמו ארון, כל הבלגן מוסתר.
אם_הדרך*

תכנון מטבח

שליחה על ידי אם_הדרך* »

קיזי - רעיון מצויין,רשמתי !
זה רעיון שלך, או שזו אופציה שקיימת בשוק המטבחים היום ?!
קיזי_הילדה_הצוענייה*

תכנון מטבח

זה רעיון שנתקלתי בו כשלמדתי ארכיטקטורה ומאוד מצא חן בעיני. אני לא יודעת האם ואיפה זה קיים, נראה לי שאם רוצים את זה צריך להזמין אצל נגר או כבר בתכנון הראשוני עם הארכיטקט או הקבלן. אני לא חושבת שזה מסובך לעשות או יקר במיוחד.
קיזי_הילדה_הצוענייה*

תכנון מטבח

שמחה שזה מוצא חן בעינייך: )
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

תכנון מטבח

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

מוסיפים דלת הזזה שאפשר לסגור על הכיור, משטחי העבודה וכל העסק. כשבאים אורחים פשוט סוגרים את זה וזה
ואז צריך להגיש כוס מים, או לחמם איזה משהו בשביל התינוק או... או...
ופותחים :-P
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

תכנון מטבח

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

במחשבה שניה, זה מתאים לאנשים שמשתמשים בסלון בשביל פגישות "רשמיות" למשל להעביר חוג/סדנה. זה לא נראה לי מעשי לאירוח "רגיל".
קיזי_הילדה_הצוענייה*

תכנון מטבח

תמיד אפשר לסגור רק חצי, מספיק כדי להסתיר את הבלגן וגם לגשת לכיור. או למצוא דרך לשכלל את זה בעזרת איש המקצוע כך שאפשר יהיה להתאים את הסגירה/פתיחה למצבים שונים. יש המון אפשרויות, צריך רק קצת דמיון...
קיזי_הילדה_הצוענייה*

תכנון מטבח

חוץ מזה, מדובר באופציה שאפשר להשתמש בה או לא, זה לא התכנון הבסיסי של המטבח כולו אלא אלמנט ש"מתלבש" על זה. כך שאם לא מספיקים לסדר או לשטוף כלים לפני האורחים תמיד אפשר להשתמש בזה כמוצא אחרון...
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תכנון מטבח

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אני מבינה את רעיון דלת ההזזה, אבל איך הוא יעבוד?
הרי הארונות העליונים שקועים יותר והמשטחים והארונות התחתונים בולטים יותר מהקיר - צריך לעבור באלכסון או "לחתוך" את הכיור/שיש באמצע.
מקווה שהשאלה מובנת.
חני_תה*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2007, 01:04
דף אישי: הדף האישי של חני_תה*

תכנון מטבח

שליחה על ידי חני_תה* »

מ י, כבר רציתי לשפוך כאן את הרעיון השלם שלי על מטבח באופן טבעי, אבל הצרכים שלך מגבילים אותי כמעט לגמרי.
בכל זאת אכתוב משהו שאולי כן יתאים לך:
אם את לא זקוקה למטבח סטרילי, ולא מתכוונת לרכוש מדיח, אני ממליצה לחסוך זמן ועבודה במטבח בכך שמתקן ייבוש הכלים יהיה בעצם גם מקום אחסונם.
הייתי ממליצה לארגן משטח ארוך של שיש בצד של הכיור, מעליו, במקום ארונות, שני מדפים.
המדף העליון יהיה מורכב מ4 מוטות ארוכים שעליהם ניתן לייבש סירים וכלים גדולים. כשמסיימים לרחוץ סיר, הופכים אותו על המדף (המדף מאוורר כיון שמורכב ממוטות, הטיפות של הייבוש נופלות על השיש ומתנקזות לכיור).
מתחת מדף יעודי שבו ניתן לייבש צלחות בעמידה וכוסות.
בקיצור, משטחי ייבוש גדולים יותר המתאימים למספר הכלים שמשתמשים בהם באופן יום יומי בביתכם. כך שאין צורך לייבש כלים ולהעביר אותם לארון וכן הלאה.
חני_תה*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2007, 01:04
דף אישי: הדף האישי של חני_תה*

תכנון מטבח

שליחה על ידי חני_תה* »

אני תמיד משתעשעת ברעיון המטבח שלי, כשיהיה לנו מקום קבוע. אני יודעת שלא ממש יתאים לך מ י,
אבל אני חייבת להוציא את זה מהראש אל הדף, והנה פתחת דף כזה.

המטבח שלי: צפוני, כדי שיהיה קריר תמיד ושהמזון לא יתקלקל.
משטחי הכנת האוכל, התנור והגז והכיור נמצאים בצמוד לקיר עם החלון.
יש חלון גדול גדול, כך שאפשר גם להביט החוצה בזמן העבודה וגם ניתן לאוורר את הבישולים על ידי פתיחת חלון בלי צורך במכשיר איוורור מיוחד.
אני בעד שיהיו מעט מכשירי חשמל במטבח. אך כיוון שבכל זאת יש הרבה מכשירים, הייתי מפרידה את המטבח מפינת האוכל. למרות שמאפשרת גם פינת אוכל קטנה במטבח.
כשאנחנו אוכלים במטבח, אף מכשיר לא עובד, פרט למקרר ולגז.
לא נעים לי להיות באזור מלא קרינה מסרטנת, ובטח שלא לאכול בו.

ארון קטן בעל 4 דלתות מספיק לאחסון דברים שאינם בשימוש יומיומי.
שאר האחסון במדפים. גם ייבוש הכלים (כפי שפירטתי למעלה).

אם יש מקום, אז יש משטח עבודה נמוך בגובה 40-50 ס"מ מעל הרצפה. כולל כיור נמוך נוסף, שם אפשר להכין אוכל בישיבה בצוותא עם הילדים.

פינת האוכל: נמוכה על הרצפה, כמו זולה בסיני. כך אין צורך ברהיטים, ילדים קטנים יכולים לשבת לאכול בלי כיסאות הגבהה.
שליחת תגובה

חזור אל “שיפוץ ועיצוב”