תמיכה בלי חיתולים

אנונימי

תמיכה בלי חיתולים

שליחה על ידי אנונימי »

ראו גם: מדור בלי חיתולים | מפגשי פשפושים

כאן תמצאו את הפרטים על תומכות מתנדבות, תומכות מתנדבות עד הבית, יועצות בתשלום וסדנאות קבוצתיות לגידול ילדים בלי חיתולים.
תומכות, יועצות ומדריכות המעבירות סדנאות מוזמנות לכתוב כאן פרטי התקשרות עימן.
|#| פרטים על סדנאות ספציפיות - לכתוב בככר השוק בבקשה.

==איזור הצפון==
עינת ש - ב{{}}גילון{{}}, תמיכה בהתנדבות
==איזור השרון==

==איזור המרכז==
==איזור ירושלים==
טליה אלמתן - בישוב תלם, תמיכה בהתנדבות
==איזור השפלה==
אמא ללי - ב{{}}רחובות, תמיכה בהתנדבות

אפרת ו ב שדמה (ליד גדרה) תמיכה בהתנדבות וגם סדנאות ארוכות יותר במחיר סימלי, "אתר"www.diaperfree.somee.com
==איזור הדרום==

פרויקט תמיכה עד הבית - הזמנה למתדנבות
כל מי שגידל ילדים בלי חיתולים היה שם: הפעם הראשונה שמורידים את החיתול... הפשפושים (והפספוסים) הראשונים, ההתרגשות, הלחץ..
נכון שעם הנסיון בא הבטחון (כמו בהנקה, כמו בכל דבר עם ילדים בעצם), אבל כשנמצאים בתחילת הדרך, זה לא תמיד קל...

אם התרשמתם והסתקרנתם אבל עדיין מרגישים שאתם זקוקים לעזרה בלהוריד את החיתול, יש פתרון!
אני שמחה לשתף אתכם ביוזמה חדשה: תומכת קשב{{}}.

תומכת קשב היא אמא מנוסה בקשב, שגידלה בלי חיתולים לפחות ילד אחד. התמיכה היא התנדבותית, ומטרתה לעזור לכם לעבור את המחסום הראשון של הורדת החיתול, ולהדגים לכם בהדרכה אישית איך להתחיל לפשפש.
התומכת תגיע לביתכם או תארח אתכם בביתה{{}}, ותעמוד לרשותכם טלפונית לשאלות והתייעצויות.
התומכת יכולה לעזור לכם לזהות סימנים לפשפוש, להציע תנוחות פשפוש שונות, לתת פתרונות יצירתיים מנסיונה האישי, להיות אוזן קשבת ללבטים ושאלות, ובכלל- לעזור לכם להרגיש שאתם לא לבד...

התמיכה עזרה כבר למספר אמהות, והעלתה בעשרות אחוזים את סיכויי ההתמדה וההצלחה של התהליך המופלא הזה..
תמיכה אישית, פיזית וטלפונית, נותנת להורים הרגשה שהם לא לבד ב"שגעון", ושיש עוד אנשים כמוהם, מה שלא תמיד מורגש בחיי היום יום ובקהילה המקומית של ההורים הנתמכים.
בסופו של דבר, היוזמה מעודדת יותר הורים לגדל את ילדם בלי חיתולים, ולתמוך בהשרשת הדרך הקסומה הזו בתרבות שלנו..
@}

אם אתם מעוניינים בתומכת קשב, אנא השאירו פרטים בדף זה, או שלחו למייל pishpushim בג'ימייל, וציינו שם, מספר טלפון זמין, כתובת מייל, אזור מגורים ואת גיל התינוק. אני אעביר מייל בין התומכות, בתקווה שתמצא תומכת קרובה לביתכם.
(התמיכה היא התנדבותית אך במידה והתומכת מגיעה לביתכם, מקובל לתת סכום סמלי עבור דמי נסיעה/דלק, כדי לא להכביד כלכלית על המתנדבות)

וכמובן, מי שמעוניינת להצטרף לתומכות, ומרגישה שיכולה לתרום לאמהות חדשות ולהקל על חרדת הפספוסים שכולנו חווינו על בשרינו, מוזמנת להצטרף לתומכות, ב{{}}טופס הזה
יש כרגע 11 תומכות, מפוזרות פחות או יותר בכל הארץ (חסרה תומכת בעיר ירושלים עצמה).

הערה קטנה: התמיכה נעשית ע"י נשים בלבד, כדי ליצור אווירה חופשית בין התומכת ואם הטרייה, שלרוב מניקה תכופות בזמן המפגש.

מי שהתנסתה במתן או קבלת תמיכה, מוזמנת לשתף מחוויותיה בדף..

@} פשפוש נעים ושנה טובה לכולם! @}
עינת ש
קרן_שמש_מאוחרת*
הצטרפות: 14 מרץ 2007, 22:57
דף אישי: הדף האישי של קרן_שמש_מאוחרת*

תמיכה בלי חיתולים

שליחה על ידי קרן_שמש_מאוחרת* »

עינת, מברוכ על היוזמה!
אנחנו כבר שישה ימים בלי חיתול בכלל (מיה נולדה לפני 12 ימים :-)), בין פשפוש לפספוס להנקה, רוב הזמן נהנים..
נשמח כמובן אם יש מישהי/ו באזור הדרום שיש לו ניסיון לקצת תמיכה פנים מול פנים או לתמיכה טלפונית (יש מצב שנתקשר אלייך בקרוב).
תודה על היוזמה והתמיכה ושנה טובה ומתוקה. קרן
אמא_ללי*
הצטרפות: 19 נובמבר 2007, 06:48
דף אישי: הדף האישי של אמא_ללי*

תמיכה בלי חיתולים

שליחה על ידי אמא_ללי* »

אני נמצאת ברחובות ואשמח לתמוך, עוד לא הספקתי למלא את הטופס באתר.
קרן שמש יקרה, מזל טוב! את מוזמנת להתקשר אליי לתמיכה, פרטי הקשר מופיעים בדף הבית שלי.
שנה טובה {@
עינת_ש*
הצטרפות: 11 ינואר 2009, 17:02

תמיכה בלי חיתולים

שליחה על ידי עינת_ש* »

אמא ללי{{}}, תודה רבה לך! איזה כיף (-:
אם תוכלי למלא את הטופס זה יעזור, כי פונות אלי גם אמהות שלא מכירות את באופן ולעולם לא יגיעו לדף הזה.
מי שרוצה לתמוך יכולה להשאיר פרטים פה בכיף, אך יש 2 תומכות שביקשו ממני בעבר לא לפרסם את פרטיהן באינטרנט.
אבל אני מניחה שאם מישהי רוצה תמיכה והיא תכתוב פה, אז אני אראה את זה ואשלח למי שמתאימה...
אמא_ללי*
הצטרפות: 19 נובמבר 2007, 06:48
דף אישי: הדף האישי של אמא_ללי*

תמיכה בלי חיתולים

שליחה על ידי אמא_ללי* »

מילאתי :-)
ג'_נ_י*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2010, 19:08

תמיכה בלי חיתולים

שליחה על ידי ג'_נ_י* »

אני עומדת ללדת בעוד.... כמה שעות עד שבועיים...
אשמח לדעת אם יש מדריכות באזור הגולן - אני רוצה מאוד לנסות את השיטה ואין לי מושג מאיפה מתחילים בכלל...
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תמיכה בלי חיתולים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

הי גני אני נרשמתי עכשיו. אני גרה ביסוד המעלה... אולי אני יכולה לעזור. יזה המייל שלי [email protected]
אום_שלום*
הצטרפות: 15 ינואר 2006, 19:11
דף אישי: הדף האישי של אום_שלום*

תמיכה בלי חיתולים

שליחה על ידי אום_שלום* »

יש מישהי באיזור עמק יזרעאל?
פלוני_אלמונית*

תמיכה בלי חיתולים

אני בטוחה שיש הרבה...
אני מגיעה מדי פעם לעמק...
עינת_ש*

תמיכה בלי חיתולים

שליחה על ידי עינת_ש* »

ג' נ י, שתהיה לך לידה קלה קודם כל! פלוני אלמונית שכתבה אחריך נרשמה והיא נמצאת קרוב יחסית, כתבי לה כשיגיע הרגע.
אום שלום{{}}, אני בטבעון, ניידת בבקרים, ויכולה לארח בביתי תמיד.. אם את מעוניינת בתמיכה שלחי לי פרטי התקשרות אליך.

אני מעתיקה לכאן מייל ששלחתי היום, לאמא שביקשה תמיכה. היא נתנה לי השראה לכתוב ואולי המילים שלי ייתנו השראה לעוד אנשים:

אני שמחה לשמוע שהולך לכם, אני שמחה שיותר זורם ופחות לחוץ,
זו תופעה נפוצה מאוד בילד ראשון וקשב ראשון,
הייתי שם ואני יודעת בדיוק מה זה... (-:
לקח לי המון המון זמן לשחרר ולהפסיק לפשפש מתוך לחץ, גם אחרי שהבן שלי הביע עצמו בבירור.
כמו שאמרתי לך אז, אני אזכיר לך שוב, שהשינוי הגדול בעיניי מתרחש בילד השני, כשאנחנו יותר בטוחות בעצמנו ומנוסות באופן כללי,
מה שחשוב הוא שנכיר במגבלות שלנו ונכיר בעובדה שאנחנו לומדים שפה חדשה, ולומדים אותה לבד, בלי דוגמאות חיות (לפחות לא בחיי היום יום), וזה מאוד מאוד קשה! תתארי לך ללמוד שפה זרה מספר, בלי לשמוע או לראות אף אחד שמדבר בה, כמה זה קשה? כמעט בלתי אפשרי!
אבל כאן יש לך את הבן שלך, שהוא המורה הכי טוב שיהיה לך לקשב, כי כמה שאני או כל תומכת אחרת נסביר, נעודד ונשתף, זה יתגמד ויתבטל לעומת הנסיון וה"שיעורים" (והפספוסים) שתקבלי מהבן שלך, שהם-הם ורק הם אלו שילמדו אותך את השפה הזו.
בסופו של דבר גידלתי את בני בלי חיתולים, ואני יכולה לומר לך בלב שלם שזו הדרך הכי נכונה להתייחס אל הפרשות הגוף של ילדינו, מכל בחינה אפשרית. אני יודעת שטעיתי בדרך ואני כל הזמן לומדת, ואני יודעת שבילדים הבאים אהיה הרבה יותר טבעית, כי אני כבר מדברת שוטף...
אני מאמינה שכשהם יגדלו ויהפכו להורים אז המצב יהיה הרבה יותר מתקדם בחברה, וגם יותר קל עבורם, כי תהיה להם את החוויה האישית שלהם לשאוב ממנה השראה,
וכך בסופו של דבר נולד השינוי.
תרגישי חופשייה להתקשר מתי שתרצי,
אני אעביר מייל בין הבנות ואחזור אליך, יש סיכוי שזה ייקח כמה ימים..
אני שמחה שאת מעוניינת בפגישה אישית עם תומכת, זה מאוד תורם לביטחון ולהרגשה הטובה, שיש עם מי לדבר ויש מי ש"רואה אתכם" במו עיניו.. בדר"כ התומכת נשארת זמינה לשאלות טלפוניות (וגם אני בלי קשר) כך שחשוב לי שתדעי שיהיה לך תמיד עם מי לדבר! אני יודעת כמה זה חשוב..
שנה טובה לכם ורק טוב,
עינת
אפרת_ו*
הצטרפות: 07 ינואר 2009, 19:54
דף אישי: הדף האישי של אפרת_ו*

תמיכה בלי חיתולים

שליחה על ידי אפרת_ו* »

מוזמנים בכיף לסדנאות לגידול ילדים ללא חיתולים שאני מעבירה במיקומים שונים בארץ
למי שרוצה להתחיל אבל רוצה יותר מידע ותמיכה
להורים, להורים שבדרך, למטפלים, סבא-סבתא וכל מי שמעוניין לגדל תינוק בלי חיתול! :-)

אפשר ליצור איתי קשר בדף הבית האישי, אפרת ו
פלוני_אלמונית*

תמיכה בלי חיתולים

מברוכ על הדף וסחתיין על היוזמה. כן ירבו@}
קרן_שמש_מאוחרת*

תמיכה בלי חיתולים

זו אני הפלונית. אם יש עוד מפשפשות באזור הדרום אשמח לארגן מפגש סטייל מפגשים של לה לצ'ה לצורך תמיכה ופשפוש משותף :-)
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

תמיכה בלי חיתולים

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

יכולה לתמוך ללא תשלום בביתי, או במרחק נסיעה הגיונית. מתגוררת ביישוב תלם (בין קרית ארבע לקרית גת).
לתאום תמיכה טלפונית ניתן לפנות אלי בדף בית - חופשי.
קרן_שמש_מאוחרת*

תמיכה בלי חיתולים

תודה ניצן, אכן לא הכרתי את הדף. אכתוב שם.
עינת_ש*

תמיכה בלי חיתולים

שליחה על ידי עינת_ש* »

הי בנות, רציתי להודיע שפתחתי קבוצה בגוגל לתומכות קשב, כדי שיהיה לי קל להעביר בקשות לתמיכה בין כולן, ישר למייל...
מי שרוצה להצטרף, מוזמנת לשלוח לי מייל ל FLOWERSTORIES בג'ימייל.קום.
יש כרגע 3 בקשות לתמיכה, ואף אחת לא באזור שלי..
אביב שמח לכולן @}
נאוה*
הצטרפות: 15 פברואר 2002, 23:31

תמיכה בלי חיתולים

שליחה על ידי נאוה* »

כל הכבוד לכן, אני כלכך רציתי להתחיל אחרי הלידה ולא הצלחתי (היתה לידה מאוד קשה והפשוש כבר בן שנה וחצי ואני חולמת להצליח להתחיל גמילה בלי להתיאש עוד לפני בגלל כל הדיבורים בסביבה).
אם תהיה משהי בירושלים אני מאוד אשמח לדעת.
נעה_חברוני*
הצטרפות: 21 פברואר 2011, 09:10
דף אישי: הדף האישי של נעה_חברוני*

תמיכה בלי חיתולים

שליחה על ידי נעה_חברוני* »

שלום לכל המפשפשים,
שמי נעה. אני מדריכה להתפתחות תינוקות ולשפת התינוקות במקצועי.
את שני ילדיי גדלתי ללא חיתולים :-)

אני רוצה לערוך מן מחקר עצמאי קטן בשביל עצמי לגבי סימני פשפוש מובהקים שמשותפים לכלל התינוקות. לצורך זה אני זקוקה לסרטוני וידאו קצרצרים - דקה, חצי דקה של תינוקות שמסמנים צורך להתרוקן. ( לפני שמתרוקנים כמובן, )
אם יש לכם צילומי וידאו כאלה או אם אתם מכירים הורים שישמחו לעזור אנא העבירו אליהם את ההודעה. אפשר לשלוח לי למייל [email protected]
התינוקות צריכים להיות בני יומם עד גיל שלושה חודשים, התצלום צריך לכלול את הפנים בברור ואם אפשר גם את פלג הגוף העליון, כמובן השצילומים הם לשימושי הפרטי בלבד ולא יפורסמו בשום מקום.
ואם אפשר להוסיף אם התינוק באמת עשה אח"כ פיפי/קקי או שניהם.
אני מאמינה שאם אוכל למצא סימנים מובהקים שמשותפים לכלל התינוקות נרוויח כולנו - במיוחד הורים שמתנסים לראשונה בשיטה.

תודה רבה רבה.
נעה.
מוריה_הר*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2012, 21:28
דף אישי: הדף האישי של מוריה_הר*

תמיכה בלי חיתולים

שליחה על ידי מוריה_הר* »

שלום לכולןן
לא יודעת לעשות אייקון של הקלדה ביד אחת אז סליחה מראש על השגיאות
זוהר הקטנה בת חודש. קסם ראשון עבורנו.
רוצים מאוד בלי חיתול
קצת מתקשים בגלל החורף (לא מצאתי תשובות בדף המיועד לכך)
כמה פעמים ביום מורידים חיתול ועושים בהצלחה- לרב פיפי - בכיור.
הייתי שמחה לדעת איך מתקדמים מפה
קצת קריר בבית ופוחדת להשאירה חשופה... לא מוצאת רעיון לאיך להלביש כדי להפשיט בקלות...
ודבר נוסף- פעמים רבות עושה קקי תוך כדי הנקה...
מה המלצותיכן? להשאיר בכלל בלי חיתול עם בגדים רגילים ולספוג פספוסים?
לחתל חיתול בד?
לחכות לאביב?
אשמח מאחד גם אם יש מישהי מנוסה בדרום תל אביב שתוכל לבוא לעזור לנו קצת.
אשמח לתשובות ותמיכה פה או בדף בית

תודה ממני מאבא וגם מזוהר שמתה להיפטרמהחיתול כבר
פלוני_אלמונית*

תמיכה בלי חיתולים

קקי תוך כדי הנקה - אני הייתי מניקה כשלרגלי גיגית כזו של כביסה או כל משהו שנוח לכם וכשמתחילים סימני חוסר נוחות, מפשפשת תוך כדי הנקה.
לגבי ביגוד. יש מישהי מפה שעשתה בזמנו "מכנסי פשפוש" דומים למכנסי החריץ הסינים. לא בטוחה שהיא מוכרת אותם עדיין אבל בטח אפשר להשיג אותם מאחרות באתר.
חוץ מזה אפשר להלביש בחותלות (יש גם מותג כזה BABY LEGS) אבל אפשר בקלות נראה לי, להכין משהו מגרביים ישנים, גרביים חמים וסוודר ארוך ולהשאיר רק את הטוסיק חשוף כדי שאפשר יהיה לפשפש. בבית או במקומות מחוממים, זה נראה לי מספיק.
ובשאר הזמן, אפשר לפשפש עם חיתולים. נראה לי חבל לחכות לאביב ולפספס את התקופה הזו. נשמע שמצליח לכם ממש טוב.
פשוט צריך להיערך עם מלאי מספק של מכנסיים חמים להחלפה וללכת על זה :)
בהצלחה!
קרן שמש מאוחרת
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

תמיכה בלי חיתולים

שליחה על ידי בשמת_א* »

פעמים רבות עושה קקי תוך כדי הנקה.
קלאסי, כי ההנקה עוזרת למערכת להוציא את הקקי (-:
מה שכדאי לעשות: כמו שקרן שמש מאוחרת כתבה, להחזיק גיגית ליד ולנסות לפשפש תוך כדי הנקה.
להלביש מאוד חם בחלק העליון (כובע, חזיה ועוד שיכבה או שתיים, שאחת ארוכה, שיהיה חם ונעים) ובחלק התחתון גרביים חמים. ככה קל להרים כדי לפשפש. תינוקות קטנים מאבדים חום דרך הראש והגב בעיקר, לכן אלה החלקים שחשוב לכסות. אני גם הייתי עוטפת בחיתולי פלנל תוך כדי הנקה, כמו שמיכה אבל זה חיתול, כמו סארי או חצאית מעטפת כזה...

מה שאת רוצה לעשות: לתפוס שנייה לפני שהקקי יוצא, לעשות הפסקה בהנקה ולהחזיק מייד מעל גיגית: "אה, קקי!" את אומרת לה, בטון של "ברור מאליו שאם את צריכה קקי אז עושים בגיגית ומפסיקים לרגע לינוק".
לאט לאט, ככל שתזהי יותר בקלות ותעשי את המעבר מהנקה להחזקת קקי בצורה יותר בטוחה - היא תתחיל להפסיק לרגע באמצע היניקה בעצמה, כדי לסמן לך "הי, הפסקתי שנייה, זה מפני שאני מתרכזת כרגע בקקי, הלו, את שומעת אותי?"
יכול להיות שכבר עכשיו, הקקי יוצא כשהיא כאילו עוצרת שניה תוך כדי ההנקה ומקשיבה פנימה.
תתחילי לשים לב.
ההפסקות האלה יילכו ויגדלו ככל שתעודדי אותה להפסיק את ההנקה בשביל הקקי ואחרי זה לחזור לינוק. היא גם תהיה מסוגלת לעשות את ההפסקה וגם יהיה לה ברור שעושים הפסקה.
בהצלחה! {@
אביבה*
הצטרפות: 05 יוני 2004, 23:49

תמיכה בלי חיתולים

שליחה על ידי אביבה* »

ואוו בשמת בגיל כל כך צעיר (חודש) הם כבר מסוגלים ללמוד את זה? לא ידעתי. מקסים!
בשמת_א*

תמיכה בלי חיתולים

שליחה על ידי בשמת_א* »

הם לומדים בכזאת מהירות, זה מדהים! התקשורת איתם מדהימה. זה אחד הדברים הממכרים בעניין הזה (-:

ועוד דבר שהדהים אותי כשגיליתי בעצמי, וממשיך להדהים דרך נסיונם של הורים אחרים: כמה שתינוקות שרק נולדו מבינים עברית! זה פשוט לא ייאמן. הם ממש מבינים מה שאומרים להם.
פלוני_אלמונית*

תמיכה בלי חיתולים

כמה שתינוקות שרק נולדו מבינים עברית! זה פשוט לא ייאמן.
בשמת, לא מסכימה ;-)
אני נפעמת מאיך שתינוקות, מגיל אפס, מבינים בני אדם.
כן, גם עברית, ברור, יותר משפות אחרות (בישראל, בכל אופן, עם הורים דוברי עברית), אבל העניין הוא שאם תגידי לתינוק משהו, כל עוד זה בשפת אמך, הוא יבין אותך.
אולי הוא לא יבין המון מילים, אבל הוא יקלוט ממך את המסר, את השורה התחתונה.
אני תמיד מוצאת את עצמי מדברת עברית עם תינוקות אוסטרליים, לא משנה מאיזו עדה, ולא פעם ראיתי את התגובות שלהם.
הם הבינו.
בשמת_א*

תמיכה בלי חיתולים

שליחה על ידי בשמת_א* »

(-:

ברור... אני פשוט עשיתי פראפראזה על "אתה לא מבין עברית?!" (-:
פלוני_אלמונית*

תמיכה בלי חיתולים

בשמת - תודה על התשובה המפורטת ומאירת העיניים גם בשמי. אינשאללה, בדרך לפשפש את מס' 2 עוד כמה חודשים כשיבוא לעולם :-)
אורלי_נ*
הצטרפות: 09 ינואר 2011, 10:49
דף אישי: הדף האישי של אורלי_נ*

תמיכה בלי חיתולים

שליחה על ידי אורלי_נ* »

בקשר לפישפוש בהנקה בגיל צעיר מאוד-
חברה שלי שעלתה לארץ מרוסיה לפני תשע שנים וראתה אותי מפשפשת תרמה לי שיטה מצויינת:
מניקים מעל ליריעת פלסטיק שמונחת בשיפוע קל. הקקי יוצא נוזלי מאוד הרי בשלב הזה והוא נשפך לגיגית פלסטיק קטנה לידך. ככה היא עשתה בבית, שם מחתלים רק כשיוצאים מהבית או מתארחים אצל אנשים אחרים.
אני עברתי מהר מאוד לתנוחת פשפוש רגילה כי הרגיש לי יותר נכון שהילד יקשר בין ההתרוקנות לתנוחה ולמשמעות, אבל נראה לי שזה רק צורך שלי בשליטה כי עובדה שגם ככה השיטה עובדת להן מצוין.
שליחת תגובה

חזור אל “גידול ילדים ללא חיתולים”