איפה לגור

תמי*
הצטרפות: 12 נובמבר 2001, 14:43

איפה לגור

שליחה על ידי תמי* »

לבת עמי - שערי תקוה נראה לי אחלה מקום בשבילך.
קהילה מעורבת בערך 50% דתיים והנותר חילוניים.
יחסים נפלאים בין שני הצדדים בשילוב של מגורים סובלנות ועוד..
מקום טוב שווה בדיקה.
שיר*
הצטרפות: 23 פברואר 2003, 13:59

איפה לגור

שליחה על ידי שיר* »

ומישהו יודע איך גבעת האירוסים בנתניה?
צומת_דרכים*
הצטרפות: 12 נובמבר 2006, 22:10

איפה לגור

שליחה על ידי צומת_דרכים* »

אנחנו מהמרכז וחשבנו לעשות מעבר חד לצור משה.
יש כאן מישהו מהמושב הזה שיכול לספר לגבי המקום- יתרונות, חסרונות
והכי חשוב- האם נח וכיף לגדל שם ילדים?
( אנחנו זוג עירוניים אך הלב שלנו רוצה מקום שקט יותר)
תודה, צומת דרכים
מיכל_בר*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2005, 22:41
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בר*

איפה לגור

שליחה על ידי מיכל_בר* »

מחפשת (לעתיד, לא לשנה הקרובה) מושב באיזור ירושלים, עם מחירים שפויים.
שתהיה אווירה טובה, ואם אפשר - קהילה קטנה עם נטייה לאיכות חיים (החבילה הרגילה: לא תרבות הצריכה, כן אקולוגיה, חינוך ביתי...)
יש דבר כזה?
אולי בר-גיורא, מטע, כסלון, עזרת-ציון? מישהו מכיר?
נעמה*
הצטרפות: 29 ינואר 2002, 22:03

איפה לגור

שליחה על ידי נעמה* »

שלום מיכל
יש לנו בית מקסים במושב מטע. יש חצר גדולה,חממה,פינת חי, ושביל אל ההר ממול. בניהם אחו עם סוסים ,חמורים ועיזים רועות.סככת צל ונדנדות,גינת תבלינים,ובוסתן עצי פרי(30 סוגים), וכ"ו... במרחק הליכה קצר,לאורך הואדי, יש 4 מעיינות (אחת עם נקבה רומית),חורש טבעי ועתיקות .יש מגרש כדורסל ומגרש כדורגל ענק וירוק,יש מכולת ו"בית העם" ומועדון שמתקיימות בו לעיתים פעילויות שונות לילדים ומבוגרים
בבית,. מעל קומת המגורים הגדולה,יש עליית גג ובה יחידת דיור נפרדת. לי היה שם גן ילדים קטנטן ברוח האנתרופוסופיה,ואח"כ התקיימו במקום מפגשים של חינוך ביתי. יש במושב לפחות עוד שלוש משפחות בחינוך ביתי שאני יודעת עליהן. כמו כן הבית ממוקם באמצע רחוב ש 90 אחוז ממנו משפחות צעירות עם ילדים,מפגשים בגן השעשועים , הילדים עם האופניים בשכונה,וכ"ו...
כרגע הבית מושכר לשני חלקים נפרדים אבל יש סיכוי שבתום החוזה של השנה (שאמור להגמר באוגוסט) יהיה פנוי למי שירצה להשכיר את הכל..
המחיר לא נמוך,וזאת משום שיש לבית יתרונות שאין לאף בית אחר . (כדאי שמי שגר במקום יעריך את מה שיש למקום להציע וישתמש בהם)היתרונות:
  • רק מהשטח שלנו יש יציאה מהגדר שסובבת את היישוב (בזכות שביל שעשינו שעולה להר,שם יש זולה עם בית על העץ...)
  • רק אצלנו יש אפשרות לניצול המרחב בקומה השנייה כיחידה נפרדת (יש כניסה נפרדת,דוד שמש,מטבחון,שרותים ומקלחת,חדר גלריה גדול,חדר שינה עם חלון ענק הפונה לנוף,בנוי עץ ואבן,מעשה ידינו,מרפסת יפהיפיה,ומערת גמדים קסומה ,נסתרת בתוך המרחב הסגור.אפשר להשתמש בקומה למעלה לסטודיו,גלריה,קליניקה,גן וכ"ו... אפשר גם להשכיר שכירות משנה (באחריותכם)
  • שפע עצי הפרי (שהיו אורגניים,לפחות עד שאנחנו עזבנו...),החממה ומרחב גדול לגינת ירק.
  • המיקום של הבית,בלב השכונה הצעירה,במרחק קרוב לגן השעשועים
  • בעלי הבית אנשים טובים ונוחים (וצנועים...). בלי צחוק.זה חשוב לדעתי אילו אנרגיות הבית משדר. אנחנו בנינו את הבית שלנו כבית חלומותינו,בשמחה ואהבה רבה. מעולם לא חשבנו שנעזוב וטביעות ידינו מורגשות בכל פינה
לפרטים:נעם ונעמה 077-7575848
אמת_וצדק*
הצטרפות: 18 מאי 2006, 02:21
דף אישי: הדף האישי של אמת_וצדק*

איפה לגור

שליחה על ידי אמת_וצדק* »

אנחנו שוקלים מעבר לאזור לכיש ומחפשים ישוב איכותי. מי מכיר?
רשימת ישובים בסביבה (מהצצה במפה):
כפר ורבורג, זבדיאל, מנוחה, סגולה, ניר בנים, זרחיה, נחלה, קדמה, תימורים, אביגדור, לכיש, שדה משה, גת, קוממיות, אלומה, רווחה, יד נתן, שדה יואב, נגבה, משואות יצחק, שפיר, מרכז שפירא, ערוגות, באר טוביה, עוצם, נוגה, נהורה, ניר ח"ן, שחר, כוכב מיכאל, ברכיה, משען, כפר סילבר, הודיה, ניר ישראל, ניצנים, ניצן, אורות, אחווה, ינון, כפר אחים, כפר הרי"ף, תלמי יחיאל, עוזה, אבן שמואל, איתן, שלווה, נועם, אחוזם.
מחפשת*
הצטרפות: 04 יוני 2003, 17:56

איפה לגור

שליחה על ידי מחפשת* »

האם מישהו מכיר ישוב שנקרא חיננית ויכול לספר עליו?
תמיד*
הצטרפות: 20 נובמבר 2006, 22:06

איפה לגור

שליחה על ידי תמיד* »

אנחנו מחפשים איפה לגור.
אנחנו ממש לא יודעים איפה?
כבר כמה שנים מתלבטים נוסעים בכל הארץ ומחפשים.
אני יכולה לכתוב יומן מסע על כל השבתות שבהן חיפשנו מקום.
עברנו מהצפון ועד הדרום ונשארנו ללא תשובה.
ובנתיים כבר 6 שנים אנו גרים בבית שכור ( ממש חבל על הכסף), במקום שאנו ממש לא שלמים איתו,
גרים כאן כי המשפחה פה, וכך נוצרה עבודה פה ... וכך נולדו הילדים פה... אבל .... זה לא המקום שלנו
והחיים הם על-יד.
ונראה כאילו (או שאולי לא כאילו)
שעכשיו כדאי שנחליט.
אבל איך?
מה אנחנו רוצים?
אז ככה : רוצים - אני בוודאות יודעת מה אני רוצה - (לגבי הזוגי יש קצת שוני)
בית שמתחשב בסביבה שלו.(אקולוגי)
בית קטן עם חצר גדולה שאוכל לגדל שם כל מה שארצה.
נוף ירוק מסביב לעיניים, עם הרבה מים.
שלא תהיה גדר מסביב.
שלא אצטרך לשמוע עלאלה ואכבר 5 פעמים ביום (נמאס לנו להתעורר מזה ב- 5 בבוקר.)
שיהיה לילדים כייף לשחק בחוץ. ויהיו להם מלא חברים טובים.
שמערכת החינוך תהיה אינטימית ומעודכנת.
שיהיה קל להגיע לעבודה.
שתהיה קהילה שארגיש בנוח איתה ולא מוזרה ותלושה כמו כאן.
שלא ישפטו אותי על פי סוג האוטו שלי ומצב חשבון הבנק שלי.
שאוכל לעשות מדורה מתי שיבוא לי. כנ"ל מסיבה.
שארגיש שכייף לכולנו שם.
שנרגיש שזה הבית שלנו.

אז מה אתם אומרים? יש מקום כזה? התקציב שלנו הוא גג 140 אלף דולר
תספרו לי מה אתם חושבים - אם בא לכם כמובן.
מיכל_בר*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2005, 22:41
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בר*

איפה לגור

שליחה על ידי מיכל_בר* »

נעמה
סליחה על הישירות, אבל - כמה אתם מבקשים?
למי שייכות החיות הרבות שתיארת?
איפה בית הספר היסודי הקרוב, עבור כיתה א' (ראשונה ואחרונה, אני מקווה...) לילדי בן ה-4?
היכן אתם גרים היום?
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

איפה לגור

שליחה על ידי פלונית* »

מישהו יודע מכירים של משק באזור ניר - עקיבא
לנו יש בערך 140,000 וחולמים על משק עצמאי קטן. -
יש למישהו רעיון?
נעמה*
הצטרפות: 29 ינואר 2002, 22:03

איפה לגור

שליחה על ידי נעמה* »

מיכל שלום

היום אנחנו גרים בערבה הרחוקה. רחוק מהעין,קרוב אל הלב. יכולה לקרוא ב _מקום טוב לגור עם שכנים בחינוך ביתי

הבית שלנו במטע כרגע מושכר לשני דיירים בשתי קומות נפרדות. יש סיכוי שמאוגוסט נוכל לעשות חוזה חדש עם מי שירצה להשכיר את כל הבית.
החיות שגידלנו עברו דירה גם הן.העיזים באומנה אצל הבדואים בנחל זנוח. החמור באימוץ אצל שכנים ממטע.גם התרנגולות,הארנבות והשרקנים.
רק הכלבה עברה איתנו לחיים החדשים שלנו פה,במדבר.סוסים יש לשכנים הצמודים לנו,משני הצדדים.
ביה"ס יסודי קרוב למטע: ה"רגיל", של המועצה,נמצא בעין כרם,יש הסעות חינם.
יש ביה"ס ביישוב הסמוך:צור הדסה,אבל ככל שידוע לי -לא מקבלים תלמידים שמחוץ ליישוב שלהם
יש התארגנות שאני יודעת עליה להקמת ביה"ס אנתרופוסופי באזור,(או אלטרנטיבי אחר,לא יודעת מה נהיה מהיוזמה הזו...)
ויש את ביה"ס האנתרופוסופי בירושלים שרבים מתושבי מטע נוסעים לשם מדי יום.
ו... יש במטע גם כמה משפחות בחינוך ביתי

מוזמנת להתקשר: 077-7575848
תגלת_כהן*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2006, 13:38
דף אישי: הדף האישי של תגלת_כהן*

איפה לגור

שליחה על ידי תגלת_כהן* »

תמיד שלום, חשבתם על אזור צפון ים המלח? הרחבה קהילתית בקיבוץ צעיר...
אמנם, אין מים מסביב וגם אין כל כך הרבה ירוק, אבל, קסם המדבר שובה לב....
מומלץ לבוא לבקר..
הערסית_מהשכונה*
הצטרפות: 05 אפריל 2005, 12:16
דף אישי: הדף האישי של הערסית_מהשכונה*

איפה לגור

שליחה על ידי הערסית_מהשכונה* »

מישהו יודע פרטים על ההתישבות בבאר מילכה?
אורי_ה*
הצטרפות: 04 ינואר 2006, 20:29
דף אישי: הדף האישי של אורי_ה*

איפה לגור

שליחה על ידי אורי_ה* »

מישהו יודע פרטים על ההתישבות בבאר מילכה?
אני יכולה לחבר אותך לחברים שלי שגרו שם עד לא מזמן ונמצאים בקשר קרוב עם הגרעין היושב שם.
הם ימים ספורים אחרי לידת תאומים, אז אולי יקח קצת זמן עד שהם יתפנו לשיח מעמיק, אבל אם זה חשוב ומעניין אותך, תגידי אם זה שווה המתנה.
את מוזמנת להשאיר בדף הבית שלי מייל או טלפון ואני אשוב אליך עם טלפון שלהם.
יערת_דבש*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2003, 00:10
דף אישי: הדף האישי של יערת_דבש*

איפה לגור

שליחה על ידי יערת_דבש* »

ערסית, היית צריכה לכתוב:

מישהו יודע פרטים על ההתישבות ב באר מילכה ? אבל אז לא היית צריכה לכתוב את זה..
ענן_בעננים*
הצטרפות: 09 נובמבר 2003, 14:52
דף אישי: הדף האישי של ענן_בעננים*

איפה לגור

שליחה על ידי ענן_בעננים* »

כבר הרבה זמן שאני רוצה לכתוב ומתלבטת והיום הרגשתי שאני יכולה.
כמעט שנה אחרי שעזבנו , כאשר אני רואה את הדברים באופן אוביקטיבי ומסוגלת ללא כעס להמליץ על מצפה עזוז כמקום העונה לקטגוריה איפה לא לגור

בעבר כתבתי כאן שמצפה עזוז שברמת נגב קולט משפחות. אז זה נכון שכעקרון המקום קולט משפחות אבל בפועל הקליטה כואבת, קבלת הפנים מפוקפקת, הקהילה עסוקה בסכסוכים פנימיים , ובנוסף נכון להיום אין היכן לשכן את הנקלטים.
עברנו לעזוז באוגוסט 2005, מלאי תקווה ונכונים להגשים חלום ישן שלנו- להקים בית בעזוז ולהתישב שם (ניתן לראות בדף דרוש סיעור מוחות יצירתי). עזבנו כעבור 7 חודשים שאני מגדירה אותם כגרועים בחיי.
בנתיים היו לנו מפגשים אקראיים עם מספר 'ניצולים' (והיו הרבה כאלה כי המקום נראה על פניו מקסים וקוסם), שמענו סיפורים על רבים שהיו ועזבו, ולמדנו שמרבית הנקלטים בעזוז במשך השנים עברו שבעה מדורי גהנום עד שהבינו שהמקום רק נראה פסטורלי, אבל הקהילה בעזוז חולה, ולמעשה לא יודעת לתפקד כקהילה.
בקיצור, ממש בצער ובכאב, אני לא ממליצה על המקום!

לכול אלה שמוקסמים והוקסמו מהמקום הכלכך שונה בנוף הישראלי, לאלה הפונים אלי מידי פעם באתר בשאלות על המקום, לכול אלה שחושבים שיום אחד יגשימו חלום ויעברו לשם - אני באמת מקוה שיום אחד עזוז תהפוך להיות המקום שכולם חולמים שתהיה, אבל בנתיים מדובר על מקום מסוכסך ופוגע, "קהילה של צפעים" (כהגדרת מכר- מקומי שניסה להזהיר אותי לפני שעברנו ולא שמעתי לו). מקום בו שולטת משפחה אחת ביד רמה ולא נותנת למקום להתפתח באופן טבעי ושמח.
כמובן שזו דעתי המבוססת על נסיון אישי, אבל ממליצה בכול פה לבדוק את העניין לעומק לפני שמתלהבים ועושים צעד.
אליה_לי*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2006, 20:48
דף אישי: הדף האישי של אליה_לי*

איפה לגור

שליחה על ידי אליה_לי* »

ענן- איפה אתם גרים היום? האם טוב לכם עכשיו?
אלה*
הצטרפות: 07 פברואר 2002, 12:31

איפה לגור

שליחה על ידי אלה* »

מעניין ונחמד לקרוא שכל כך הרבה אנשים טרודים בעניין מקום המגורים,ולא מסופקים.אבל זה מה שיפה בחיים הרצון והשאיפה שלנו להרגיש שיכים,להרגיש בבית.לצערי הרב אני בגילי המופלג (37) ועם שתי בנות ואחד בדרך,עדיין לא מצאתי את המקום המושלם.והרבה פעמים אני באה באשמות אל עצמי- שאני מסובכת,ואף פעם לא מרוצה.אבל לצערי אני לא ממש מרוצה.גרנו בישוב קטן מאוד מעבר לקו הירוק עם איכות חיים..בריכה..והרגשתי חנוקה ואומללה ומאוד מרוחקת.עברנו לעיר נחמדה בשכונה שקטה,ועדיין אני חשה שאני לא בבית.והאמת שמאוד מתחשק לי למצוא כבר את המקום הירוק,עם הנוף והשקט,,לא רחוק מהורי.וכרגע אני לא שם.וגם מפחדת לעשות שינוי.
אז זהו,אתם לא חייבים להגיב,כי לא היה פה משהו קונקרטי...אבל בטוח שאשמח לקבל תובנות.אלה
מסיקה*
הצטרפות: 18 דצמבר 2006, 13:25

איפה לגור

שליחה על ידי מסיקה* »

אלה, לפעמים אנחנו צריכים לעשות איזו עבודה עצמית פנימית.... משהו בסגנון "לאהוב את מה שיש" ולפעמים אנחנו עדיין צריכים לחפש - עד שנגיע אל הנחלה.....
אלה*
הצטרפות: 07 פברואר 2002, 12:31

איפה לגור

שליחה על ידי אלה* »

נכון את או אתה...צודקים.אני באמת מנסה להיות כנה עם עצמי כדי לברר אחת ולתמיד האם זו עבודה עצמית או שבאמת כדאי לעבור ולשנות.קשה לי להסביר את עצמי.אלה
גילית_ט*
הצטרפות: 20 דצמבר 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של גילית_ט*

איפה לגור

שליחה על ידי גילית_ט* »

גם אנחנו בחיפושים אחר מקום ירוק לא רחוק מהעיר לא יקר להשכרה ולקנייה מקום שנמצא מתל אביב צפונה
אבל עדיין לא מצאנו משהו כזה בארץ
יש המלצות?
אמא_של_א_א_א*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2006, 23:46
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_א_א_א*

איפה לגור

שליחה על ידי אמא_של_א_א_א* »

מישהו יודע משהו על הישוב מסד
ועל ההרחבה בקיבוץ מגידו
אם מישהו/י שמע יודע אשמח לשמוע פרטים
תודה
דינ_ור*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2006, 14:36
דף אישי: הדף האישי של דינ_ור*

איפה לגור

שליחה על ידי דינ_ור* »

אני גרה ברחובות בשכונה ממש שקטה וחמודה,בית ישן חצר של חצי דונם(סטנדרטי בשכונה-שיכון סלע) ויש פה בתים כאלה ,כ2.5 חדרים ב-170000$ ואז אפשר להוסיף בנייה (לא חוקית...כולם פה עושים ככה...). אני מאד מכירה את המחשבה שהרבה יותר אקולוגי מחוץ לעיר אבל יש ערים שהיו פעם מושבות כמו רחובות,פתח תקוה,ראשון לציון,מזכרת בתיה...שיש בהן מציאות ובעיר הכל קרוב-חנות טבע,יוגה ,חוגים,לא צריך להסיע,אפילו לא חייבים אוטו אם עובדים בעיר.אני מוצאת את זה ממש נוח ונחמד.
דינ_ור*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2006, 14:36
דף אישי: הדף האישי של דינ_ור*

איפה לגור

שליחה על ידי דינ_ור* »

ולגבי ראש העין החדשה-ההורים שלי גרים שם.המקום נראה די נחמד מרחוק אבל קודם כל זה תלוי באיזו שכונה(גבעת טל הכי נחמד לדעתי...)וחוץ מזה זה מקום די מנוכר,בלי תחושת קהילה ובלי משפחות באופניות מערכת חינוך קונוונציונלית מגעילה,מלא ילדים ערסים.אני לא התחברתי...
סגלית*
הצטרפות: 02 מרץ 2007, 16:31

איפה לגור

שליחה על ידי סגלית* »

כל כך הרבה מחפשים...מאז שעזבנו את ביתנו ברמת הגולן אנחנו בחיפוש.עכשו אני יכולה להגדיר לעצמי במדויק מה אני מחפשת ואולי הדיוק יביא את התשובה...אז- קהילה של מספר משפחות בחינוך בייתי שמקיימות קשרים חברתיים ושמחות בכך.עם ילדים כמובן.הילדים שלי-אופק יליד 98,אייר יליד 2000,שלם יליד 03.באזור כפרי.זהו. לא בקשה גדולה מידי או כן?
אשמח לעזרה.תודה סגלית.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

איפה לגור

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אולי אחד הישובים בגוש משגב.
יש שם מספר לא קטן של משפחות חינוך ביתי.
נעמה...*
הצטרפות: 13 דצמבר 2006, 04:58

איפה לגור

שליחה על ידי נעמה...* »

סיגלית היי
אתם מוזמנים לבאר אורה
אנחנו פה,בחינוך ביתי,עם 3 ילדים:8,6"ו-1.5,ואחלה
היישוב חדש וקטן וזה הזמן להצטרף ולעצב כאן חיי קהילה באופן שמתאים לנו (באופן טבעי...)
יש לנו פנטזיה לבנות פה קהילה בדיוק כפי שתיארת. לא מחכים למימוש הפנטזיה בשלמותה אלא בוחרים לבנות אותה בעצמנו,צעד צעד,לאט לאט...כבר קיבלנו אישור מהמועצה להקמת גינה קהילתית אקולוגית-אורגנית ב 3 דונם שטחי ציבור
יש מדריך טבע לילדים והם בונים הרבה בבוץ,(פעילות הורים וילדים...),אנחנו מפעילים פה שוק קח-תן,ועוד...
מוזמנת להתקשר/לבוא לבקר ולהכיר . את יכולה גם לקרוא ב _מקום טוב לגור עם שכנים בחינוך ביתי
נעמה 077-7575848
סגלית*

איפה לגור

שליחה על ידי סגלית* »

הי נעמה
מה שלומך,פעם היינו אצלכם אני ומשפחתי היקרה .אנחנו באנו לראות את השטח של מחנה הגדנע הנטוש. מקבוץ גדות.זוכרת...לא משנה.יופי לשמוע שדברים זזים בשבילך ותודה על ההזמנה.סגלית.
פלוני_אלמונית*

איפה לגור

גם אני עירונית משחר נעוריי חיפשתי ו מצאתי (כנראה) מקום טוב לגור בו. קנינו מגרש במושב לוזית (בין קרית גת לבית שמש). עושים שם הרחבה לישוב הקיים וזה פשוט מקום עוצר נשימה ביופיו. היינו שם בפגישה עם כמה משפחות ופשוט התאהבנו במקום ובאנשים. אנחנו ממש נשמח אם אנשים עם רוח של "באופן" יבואו לגור איתנו!

לפרטים - דף הבית (-:
טנא_טאו*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2005, 13:33
דף אישי: הדף האישי של טנא_טאו*

איפה לגור

שליחה על ידי טנא_טאו* »

משפחה קטנה מחפשת בית קטן במקום קטן עם אנשים גדולים

אנו מחפשים יישוב שבו גרות משפחות בגישה קהילתית ועם ראש טבעי. לא חייב להיות שהישוב עצמו קהילתי בהגדרתו, מספיק שיהיו מספר משפחות מאותו היישוב או האזור שמקיימות ביניהן קשר על בסיס יומיומי ופעילויות משותפות, ומגדלות את ילדיהן בחינוך ביתי או אלטרנטיבי. מקום עם מרחבים ונוף טבעי שאפשר לגדול בו בשקט.
האמת שאזור עמק האלה ובית שמש מאוד קוסם לנו אך נשמח לכל הצעה או הכוונה...
ובנוסף אנו מחפשים כרגע לשכירות ולא לקנייה.

נשמח לקבל את עזרתכם להגשמת חלומנו, תודה.
אפשר לכתוב לדף האישי, או למייל [email protected] או להתקשר ל- 054-5501535.
אמא_של_א_א_א*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2006, 23:46
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_א_א_א*

איפה לגור

שליחה על ידי אמא_של_א_א_א* »

גם אנחנו, בדיוק את זה רוצים.....חולמים......וכבר ממש ממש שואפים שיתגשם.
ראיתי את ההצעה בלוזית, המקום מקסים אך האם לא מדובר באוכלוסיה דתית?
ולגבי בית-קשת או קשת ליד התבור האם מישהו יודע? ראה? שמע?
וגם אם מישהו יודע על נתור?
אשמח לדעת יותר על מי שמחפש גם ועל מי שמצא.
כי גם אנחנו רוצים למצוא
אפשר גם למייל שלנו - [email protected]
ליאת*
הצטרפות: 14 אוקטובר 2001, 12:05

איפה לגור

שליחה על ידי ליאת* »

קראתי בשקיקה את מרבית הכתוב במדור. גם אנו באותה קלחת, יש לנו בית בדרום. השכרנו אותו ועברנו לצפון הרחוק. אך משפחתי מהמרכז וזה חסר. בגדול. אז עברנו (בשכירות) לשרון הצפוני. עיר עם איזור של כפר. עדין משהו חסר. לא יודעת לשים את האצבע- זה הקהילה, הקרבה להורים ובעיקר הפרנסה. אני לא יודעת אם יש חיה כזו שעונה על הכל. אנו בהתלבטות, הרי כמה אפשר לעבור? מה עם הנפשות של ילדינו?
תקנו אותי אם אני טועה, אבל אין כמו עזרה של משפחה. לדעתי. אני חושבת שלא ארגיש שלמה/חופשיה/ לבקש עזרה בשמירה על הילדים, משכנה כמו מאמא. יש לי פה שכנה שהילדים חברים מאוד טובים, ואנו עוזרות אחת לשניה, אבל עדין אני מתביישת לבקש עזרה שמא אני מפריעה.
ובנוגע לפרנסה- לדעתי זה פוגע בטעם הטוב לגור במקום "מושלם" אבל להיות שעה או יותר על הכביש ולהיות תלוי בנהגים אחרים/רכבות- לא חופשי.
בנוגע לקהילה. רק אם גרים בשכירות וחיים את המקום אז אפשר להחליט על הקהילה. משמועות לא לומדים כלום. מה גם שהקהילה יכולה להשתנות.
בקיצור ממש לא פשוט.
תגלת_כהן*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2006, 13:38
דף אישי: הדף האישי של תגלת_כהן*

איפה לגור

שליחה על ידי תגלת_כהן* »

לכל המחפשים מקום אחר לגור בו - מועצה אזורית מגילות (צפון ים המלח) בתנופת התרחבות וצמיחה דמוגרפית. פרטים באתר המועצה -
http://www.dead-sea.org.il/
ניתן גם לפנות אלי בדף הבית תגלת כהן או ב - עוברים לגור בים המלח.
בברכת הגשמת כל החלומות....
אלרונד_גליל_מערבי*
הצטרפות: 03 אפריל 2007, 18:02

איפה לגור

שליחה על ידי אלרונד_גליל_מערבי* »

תקנו אותי אם אני טועה, אבל אין כמו עזרה של משפחה. לדעתי.
אז אני מתקן אותך,
אני אישית מעדיף רחוק ובריא יותר
אמא שלי תמיד נדחפת וחושבת שהיא יודעת הכי טוב,
וזה בכל דבר, הבית שלנו נראה בעיניה נורא, והיא לא מתלהבת מהחיות שלנו,
אז אני דווקא שמח שהיא רחוקה מאיתנו ולא מציקה לי יותר מידי,
לפי דעתי משפחה זה טוב בחגים ושמחות, וכל אחד יעשה כטוב בעיניו :-)
נעמי_בן_שיטרית*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2004, 22:15
דף אישי: הדף האישי של נעמי_בן_שיטרית*

איפה לגור

שליחה על ידי נעמי_בן_שיטרית* »

אני עוד לא ממש מעכלת... אתמול חתמנו חוזה לקניית שטח לבנה ביתך בשכונה אקולוגית בנווה איתן.
השאלה איפה לגור היתה באוויר כבר שנים. בתקופה האחרונה הבנתי שהמיקוד הוא על שכונה שיש בה משפחות בחינוך הביתי. אז הנה זה קורה. מי שמחפש כיוון דומה מוזמן להיצטרף. לקבלת פרטים אפשר לכתוב לי בדף בית.
with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

איפה לגור

שליחה על ידי with_passion* »

כשהלכנו לשפר (ראו מה ליקטנו היום) ביקרנו בכניסה "במשרד המכירות" של "חמדת יער" - די גועל נפש.. סליחה אני אתרגם לרגשות.. הרגשתי חלחול וזעזוע עמוק כשראיתי את התמונות של הוילות "בטבע".. כלומר מגלחים את הטבע ובונים וילה וחנייה על רוב חצי הדונם .. ואנשים עם פלאפונים מהמרכז באים לקנות שם בית וליסוע הלוך חזור לעבודה ולחוגים ולבילויים בעיר.. הרי אין שם מקום לחיים ברי קיימא. וכל זה בשביל להחזיר את החובות של שפר למנהל??
אז בגלל שהרבה מפרויקטים ההרחבה "האקולוגיים" שמדברים עליהם כאן מעוררים בי רגשות דומים.. אני לא רואה סיבה לא להוסיף את "חמדת יער" לרשימת ההמלצות.. והבונוס - תהיו שכנים שלי ונוכל ללקט ביחד. אתם גם תגורו מול אמירים ולא תצטרכו לעבור את מבחן הצמחונות.
הילה_ב*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2005, 00:34
דף אישי: הדף האישי של הילה_ב*

איפה לגור

שליחה על ידי הילה_ב* »

את יכולה לפרט קצת יותר... איך גרים, במה, קנייה השכרה, מחירים +-
נעמי_בן_שיטרית*

איפה לגור

קיבוץ נווה איתן, ליד בית שאן, הסב שטח שהיה אמור להיות הרחבה קהילתית רגילה לשכונה אקולוגית חדשה. (מושג לא אקולוגי...)
כל משפחה קונה דונם וחצי במחיר של 79.000 ש"ח. חצי דונם מיועד לבנייה ודונם לגידולים אורגניים. (הקיבוץ מתחייב לא לרסס מסביב) השכונה תהייה ללא כבישים פנימיים והבנייה אקולוגית עצמאית. (בוץ, קש וכו') .
מוקד המשיכה עבורנו הוא אזור מחייה נקי מריסוסים, משפחות מקסימות, חברה לילדים (חלק בחינוך הביתי)
ונחל הזורם כ500 מ' מהבית. הדבר הקרוב ביותר לשבט שמצאנו.
לפרטים נוספים אפשרלהתקשר לסיגל : 8695244 - 052
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

איפה לגור

שליחה על ידי יעלי_לה »

דונם וחצי במחיר של 79.000 ש"ח
וואו, נשמע דיל מדהים! זה כולל תשתיות? האם יש אפשרות לתשתיות אקולוגיות (חשמל סולרי, מים אפורים)? האם יש לכם אופציה לוותר על התשתיות הרגילות (למשל מדרכות ותאורת רחוב שטנציים)?
עוד_אחת*
הצטרפות: 15 ינואר 2004, 22:45

איפה לגור

שליחה על ידי עוד_אחת* »

תגידי נעמי,
לא חם שם בטירוף?
בקיץ זה כמו אש,
הרוח חמה כל כך שבא לך למות...
איזה פיתרונות יש באמתחתך כדי לא לפתוח מזגן ולהיות בבית 8 חודשים?
אפילו בצל חם כמו בגיהנום...
נעמי_בן_שיטרית*

איפה לגור

המחיר הוא עבור פיתוח ותשתיות.
את השכונה מעצבים חברי הקבוצה הראשונה בשכונה (וביניהם יש אנשי מקצוע) כך שבטח לא יהיו מדרכות ותאורת רחוב שטנציים .
מי שמצטרף עכשיו למעשה יקבע איך המקום יראה.

ולגבי אפילו בצל חם כמו בגיהנום...

חייתי שנתיים באילת ומאוד אהבתי את החום. (אני סובלת מקור)
אני מתארת לעצמי שהבנייה תהיה מותאמת אקלים. וחוץ מזה תמיד יש את הנחל הקריר.
ואם זה לא עוזר אז מצידי שנזיע ביחד. מכל שנות נדודנו למדתי שהחברה חשובה לי יותר מהאקלים.
יעלי_לה

איפה לגור

שליחה על ידי יעלי_לה »

המחיר הוא עבור פיתוח ותשתיות.
זה למיטה ידיעתי הדיל הכי טוב בארץ.(כלומר בצפון)
נעמי_בן_שיטרית*

איפה לגור

יש עוד דיל דומה ברמת הגולן. שם זאת שכונה רגילה של בנה ביתך (גם הרחבה של קיבוץ)
נעמי_בן_שיטרית*

איפה לגור

מכל שנות נדודנו למדתי שהחברה חשובה לי יותר מהאקלים.

בן זוגי מוסיף: הכי חשוב זה האקלים החברתי.
יעלי_לה

איפה לגור

שליחה על ידי יעלי_לה »

יש עוד דיל דומה ברמת הגולן.
לא דומה. שם ברוב הישובים מקבלים פחות מדונם; במעט יישובים דונם; ביישוב אחד דונם שש-מאות + נחלה, רק אם מגישים תכנית חקלאית (אחרת זה דונם); ועלות האדמה + פיתוח מתחילה מ-130 אלף ש"ח. שלא לדבר על כך שאף אחת מההרחבות לא מוגדרת כאקולוגית, בטח לא מבחינת תשתיות.

(ממש לאחרונה חתמנו על ויתור על הדונם שלנו במושב אניעם בגולן)
נעמה...*
הצטרפות: 13 דצמבר 2006, 04:58

איפה לגור

שליחה על ידי נעמה...* »

אם כבר מדברים על אזורים חמים,אז גם אנחנו בעניין:

בערבה,ליד אילת,ישנו ישוב קהילתי חדש : באר אורה. הדיל המוצע פה - גם מפתה: 20,000$ עבור התשתיות. השטח בחינם.

הישוב מוגדר כיישוב אקולוגי למרות שאינו כזה ממש ממש. אבל יש כוונות... הבנייה בסגנון מדברי (סמטאות מוצלות,כווני רוח/שמש מתאימים,הבתים צבועים בצהוב מדברי,וכ"ו...),יש מדריך טבע לילדים שבונים בבוץ ועושים כל מני פעילויות "ירוקות",אנחנו מפעילים פה שוק קח-תן,הקמת גינה קהילתית-אורגנית בשלבי התחלה אמנם,אבל יש אישור,

אופי היישוב נקבע בימים אלו ע"י תושביו. מוזמנים לקחת חלק.

עוד פרטים אפשר לקרוא ב _מקום טוב לגור עם שכנים בחינוך ביתי

נעמה 077-7575848

המדבר מדבר,קורא לך להיות שמח
מזכיר לך שהכל פורח,אצלך בלב
הילה_ב*

איפה לגור

שליחה על ידי הילה_ב* »

מה אז יכול להיות שנמשיך לחיות בעמק?...... נשמע כמו משהו שאני מוכנה להמשיך ולסבול את החום בשבילו...
נעמי_בן_שיטרית*

איפה לגור

_יש עוד דיל דומה ברמת הגולן.
לא דומה._

הכוונה להרחבה של קיבוץ נטור גם שם מקבלים דונם וחצי במחיר דומה.
סגלית*

איפה לגור

שליחה על ידי סגלית* »

ישנתי על זה לילה ובבוקר הבנתי:הכי חשוב לי מהכל זה שכנות לעוד משפחות בבית.
הכי יותר מהכל.את לא יכולה לקבל את הכל, גם אקולוגי גם אורגני גם קהילת חינוך בייתי.בסדר צריך לבחור.אז אחרי שבחרתי וויתרתי...
קיבלתי כל מה שרציתי בחבילה של נווה איתן.אני מקווה שזה לא רק חלום.
יעלי_לה

איפה לגור

שליחה על ידי יעלי_לה »

הכוונה להרחבה של קיבוץ נטור גם שם מקבלים דונם וחצי במחיר דומה.

כאמור, דונם שש-מאות + נחלה, רק אם מגישים תכנית חקלאית (אחרת זה דונם)_ בעלות של _130 אלף ש"ח (כולל היטל ביוב שלא מספרים לך עליו ישר בהתחלה).

(מאוד רצינו להתקבל לנטור ולא הצלחנו. התחושה היא שזה שמור לפרוטקציונרים ובנים-של.)
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

איפה לגור

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

קהילה/שכונתיות - עד כמה יש תחושה של "שכונה" במקום, להבדיל מניכור וריחוק? עד כמה יש שם אנשים שדומים לי, שאיתם אני יכולה להיפגש בשמחה, בלי להצטרך להתמודד ולהתגונן לגבי צורת חיי ואופן החינוך שלי למשל?
ושאלה נוספת שלי בנושא: ומצד שני, האם המגוון האנושי שם רחב דיו כדי להציג צורות שונות של קיום אנושי? (וכדי להנחיל לילדים אהבה לצורות שונות כאלה, ולא בורות או קשר רק עם הדומים להם).

אבל הפרמטרים האלה יכולים לעזור לאחרים להתמקד במקור הבעיה שלהם, אם היא ממוקדת יותר, להפוך אותה למודעת ואז לדרג מחדש את סדרי העדיפויות. (אולי כדאי לכתוב אותם בראש הדף בעריכה?)
נו כן, בקרוב :-)
נעמי_בן_שיטרית*

איפה לגור

ישנתי על זה לילה ובבוקר הבנתי:הכי חשוב לי מהכל זה שכנות לעוד משפחות בבית.

אני איתך. הדינמיקה של השיגרה היומיומית, הקודים של השפה וההתנהגות של ילדי חינוך ביתי, סוג העזרה והשכנות של האמהות בחינוך הביתי, כל אלה ועוד הם בראש סדר העדיפויות.
כרגע נווה איתן מסתמן כמקום שבו זה יתקיים.
מקווה שיבואו עוד משפחות בחינוך הבית.
מיכלול_ה*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2005, 22:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלול_ה*

איפה לגור

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

אחרי חשיבה רבה החלטנו שהמקום שלנו זה פרדס חנה או כרכור.
אני אישית הייתי מעדיפה לגור ממש בטבע ולא בעיר ולהתרחק עוד יורת צפונה או דרומה מהמרכז אבל היה לנו חשוב מאוד להשאר במרכז במקום קרוב למקורות תעסוקה וגם במרחק סביר למשפחה.

היתרונות כאן:
אנשים מקסימים.
המון פעילויות. ויוזמות מקומיות, למשל קואופרטיב אורגני או שיקשוק.
המון ילדים חמודים, רואים בכל מקום אמהות עם מנשאים.
בנורמה פה שהילדים בבית לפחות עד גיל שנתיים.
יש כמה משפחות בחינוך ביתי.
יש הרבה אופציות חינוכיות אלטרנטיביות בסביבה. ממש בפרדס חנה מתכננים להקים את ניגונים של דני לסרי ובית ספר דמוקרטי. יותר רחוק יש שניבתי ספר דמוקרטיים באולגה, אחד סאור עקיבה. בית ספר יהוגי ערבי בכפר קרא ובתכנון בית ספר אנטרופוסופי באלוני יצחק.
יש גם גני ילדים ומשפחתונים לרוחי.
נגישות טובה למרכז גם באמצעות תחבורה ציבורית - יש רכבת כל זמן סביר לתל אביב ולחיפה. תחנת הרכבת במרחק נסיעה סביר באופניים לרוב האזורים.
אוכלוסיה מגוונת - אני רואה בזה יתרון כי חשוב לי לא לחיות בבועה.

החסרונות:
ניהול עיר גרוע. הרבה פסולת והזנחה ברחובות. ובכלל נראה שהעירייה לא עושה ברבה למען התושבים.
הרבה אנשים עלו עכשיו על היתרונות של האזור ומחירי הבתים גם לקניה וגם להשכרה עלו מאוד. (היה עדיף לבוא לכאן לפני 10 שנים ולא עכשיו כשניהיה כל כך מבוקש, טוב אבל אי אפשר לבכות על חלב שנשפך). אני קצת חושתת שהחן של המקום ילך לאיבוד עם הזמן. וגם חוששת שהרבה מחברנו שבוחרים בפשטות מרצון יעדיפו לעבור לאזורים בהם הבתים זולים יותר.
עיר ולא כפר קטן. יש תוכניות לצופף אזורים ולבנות בשוליים גם בנייה לגובה. רוב הבתים החדשים נבנים על ידי קבלנים בשטנץ הרגיל של בית גדול מדי על שתי קומות עם קצת דשא ודקל בחצר. ,
קשה להסתדר בלי רכב. הישוב יושב על שטח גדול והצפיפות בו כרגע נמוכה כי הרוב כאן בתים צמודי קרקע. אבל אנחנו מצליחים להסתדר לפחות עם רכב אחד.
קרוב לכמה מקומות מאוד יפים כמו אלוני יצחק, רמת הנדיב, חוף הים.

אני מאוד אשמח אם נמצא עוד משפחות שיחלקו איתנו קניה של שטח בו נקים מתחם מגורים אקולוגי משותף.
?*
הצטרפות: 16 פברואר 2005, 00:08
דף אישי: הדף האישי של ?*

איפה לגור

שליחה על ידי ?* »

מישהו אמר לי שיש עיניינים עם משפחות של חוזרים בתשובה
יש מאבק על אופי הגן או משהו.
שרה_ק*
הצטרפות: 05 יוני 2003, 21:32
דף אישי: הדף האישי של שרה_ק*

איפה לגור

שליחה על ידי שרה_ק* »

קציר ושכונת נוה - חיים בחדרה זה דתי?
הילה_ב*

איפה לגור

שליחה על ידי הילה_ב* »

_מישהו אמר לי שיש עיניינים עם משפחות של חוזרים בתשובה
יש מאבק על אופי הגן או משהו._
מה? אפשר להרחיב את השאלה בבקשה?
דרור_כמון*
הצטרפות: 09 ספטמבר 2003, 23:19
דף אישי: הדף האישי של דרור_כמון*

איפה לגור

שליחה על ידי דרור_כמון* »

אהלן,
אני ואיטהל החלטנו לנצל את האפשרות שניתנה כאן ולספר על מקום שעברנו אליו
לפני בערך 4-5 חודשים, לרותם,
אני חושב שכבר דובר עליו כאן באתר, אז אולי ניתן קצת יותר פרטים, פרטים
מדויקים יותר.
רותם נמצאת בבקעה, בצפון הבקעה, 5 דקות מצומת מחולה, 15-20 דקות דרומית לבית שאן,
שעה וחצי ממחלף קסם דרך כביש 6, ושעה ו-10 דקות דרך חוצה שומרון, וכן היא נמצאת
מחוץ לקו הירוק,
ולפני שמתנפלים עליי, אני רוצה לאמר שאין אף אחד שחי ברותם מסיבות אידיאולוגיות
(לפחות מה שנאמר כלפי חוץ ובישוב),דהיינו, מאמיני ארץ ישראל השלמה,
וביום שיחליטו לפנות, אנשים יקומו ופשוט יעברו למקום אחר.

מי גר ברותם?
חברה צעירים, בסביבות גילאי 25-35, רווקים, משפחות, שרצו לצאת מהלחץ העירוני,
20 משפחות, 40-50 ילדים בכל מיני גילאים,

הגדרת הישוב חילוני-דתי-אקולוגי
יש חילונים, יש דתיים, ויש אנשים שהפן הסביבתי חשוב להם (לעשות קומפוסט, לגדל ירקות וכו')
ויש כאלה שהם גם וגם,
חשוב לי מאוד לציין, שהיישוב הוא צעיר, והמון מההגדרות הם בבחינה, אופיו של הישוב נמצא
בהתגבשות, ובהתהוות.

גרים כיום במבנים זמניים, שקוביות מהתקופה של היאחזות הנח"ל, קראוונים חלקם בני 3 שנים,
חלקם חדשים (וחלקם נמצא כרגע בבניה, ממש בימים אלו), עלויות המחיה כמובן מאוד זולות,
שכירות עולה 400 ש"ח לחודש, מיסי ישוב בערך 170 ש"ח,
מים, ביוב, וחשמל בערך עוד 200-300 ש"ח תלוי כמה אתם צריכים מזגן ודוד,

אנחנו המשפחה היחידה בחינוך ביתי, וכמובן שנשמח לכמה שיותר,

אפשר להתרשם גם מהאתר של היישוב:
http://www.rotem-yahad.org/

מי שרוצה עוד פרטים אפשר במייל:
[email protected]

או כאן באתר...
מנה_מנה*
הצטרפות: 30 ספטמבר 2006, 18:32
דף אישי: הדף האישי של מנה_מנה*

איפה לגור

שליחה על ידי מנה_מנה* »

איך מתחילים לעבור דירה? בגלל שינוי במקום העבודה של הזוגי אנחנו נאלצים לעבור דירה. כיום אנחנו בקריות והאמת שנוח לנו. אבל... אין ברירה העבודה בת"א גבול חולון והנסיעות בלתי אפשריות.
העניין הוא שאנחנו לא יודעים בכלל לאן אנחנו רוצים לעבור. לא יודעים איזו עיר יותר טובה מבחינת אווירה ושירותים, אילו שכונות יותר נעימות. מה מחירי השכירות (אין לנו יותר מדי, אבל בכל זאת חשוב לנו סביבה חברותית שנרגיש בה בנח, שווה להשקיע בזה).
צריך גם לאתר גן לילדה.
הגנים הטובים סוגרים הרשמה בסביבות ינואר פברואר. אנחנו מתכננים מעבר בסביבות אוגוסט. אך בוחנים גנים כשעוד לא יודעים אפילו באיזו עיר נגור?
יש למישהו רעיונות?
אמא_נחה*
הצטרפות: 22 מרץ 2005, 14:55
דף אישי: הדף האישי של אמא_נחה*

איפה לגור

שליחה על ידי אמא_נחה* »

לאחרונה קנינו מגרש במושב "לוזית" שבעמק האלה. המושב עובר הרחבה של 130 יחידות דיור ואניחנו היינו בין הראשונים שקנו שם. עכשיו אנחנו עובדים במרץ על מנת למשוך לפה אנשים טובים. המושב הוא מעורב (דתיים חילוניים צעירים מבוגרים) - הנוף עוצר נשימה - הפוטנציאל אדיר!!!!! במרחק של 10 דק' מכביש 6 .

בנתיים אנחנו קבוצה של כ- 20 משפחות (מקסימות!!) שקנו מגרשים.
בסוף אוגוסט אנחנו מתכננים פיקניק בטבע במושב לוזית ומאוד נשמח אם יש מישהו שזה עשוי לעניין אותו להצטרף.

כמו כן ניתן לפנות אליי במייל [email protected]
יסכונת*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2005, 15:33

איפה לגור

שליחה על ידי יסכונת* »

אנחנו מהגולן. מחפשים מושב בגליל לעבור אליו... שהוא לא חור ממש. כבר ממש לחוצים ומיואשים. או שיקר לנו, או שאנחנו לא מוצאים דירות במושב. אנחנו דתיים, אבל לא משנה לנו אם המקום דתי . ו
משפחת_אושר*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2007, 14:44
דף אישי: הדף האישי של משפחת_אושר*

איפה לגור

שליחה על ידי משפחת_אושר* »

אנחנו חושבים לעבור לאזור ישובי הכרמל.
מה שעומד כרגע על הפרק: הבונים, עין איילה, מושב דור.
רוצים בעיקר מקום שיהיו בו עוד משפחות צעירות. מקווים שיש מפגשים באזור.
נשמח להמלצות על כל אחד מהמקומות (או על מקום אחר בסביבה שלא כתבתי).
תודה
עפרה_עדין*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2007, 14:25
דף אישי: הדף האישי של עפרה_עדין*

איפה לגור

שליחה על ידי עפרה_עדין* »

אמא נחה שלום

אני מכירה את לוזית והנוף באמת עוצר נשימה- תמיד חשבתי שהמושב נראה כל כך אומלל ביחס לנוף. עכשיו את מדברת על הרחבה. הממ- נשמע מעניין.
אילו בתי ספר יש בסביבה והיכן? על אילו מחירים מדובר?
תכא*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2007, 12:28

איפה לגור

שליחה על ידי תכא* »

מתוך אתר מועצה אזורית מגילות-ים המלח:
  • אירוע קליטה "לגלות את מגילות" יתקיים ביום חמישי, 6.12.07, נר שני של חנוכה בכל יישובי המועצה האזורית מגילות ים המלח.
זו ההזדמנות שלכם לפגוש את היישוב, את הקהילה, משפחות נוספות שמתעניינות בחיים חדשים, וגם - את הקהילה האזורית של יישובי ים המלח.
שריינו את התאריך! פרטים בהמשך..*
מצ"ב קישור לאתר המועצה - http://www.dead-sea.org.il
אהבה_טהורה*
הצטרפות: 18 יולי 2007, 09:49
דף אישי: הדף האישי של אהבה_טהורה*

איפה לגור

שליחה על ידי אהבה_טהורה* »

אנחנו קנינו עכשיו בית עם משק במושב נתיב הגדוד,
בית של 150 מטר מרובע, חצר 4 דונם+ עוד סטודיו 120 מטר מרובע,
נוף מדהים להרים, 50 דונם לחקלאות [אורגניים] פרטיים,
מניה של 700 דונם תמרים אורגניים שמתחלקת על שלושים בתי משק ובעצם משלמת את המשכנתה,
ואמורה להתרחב ל1000 דונם, האיזור לא מועמד להחזרה במאה שנה הבאות על פי הסכם עם ירדן,
50 דקות מתל אביב, 40 דקות מירושלים, שעה מהכנרת, אחלה מעיינות בסביבה, המון המון פרטיות,
יש תנועה עצומה של בנים חוזרים לבקעת הירדן, הכל כולל הכל עלה לנו מאה אלף דולר, אחרינו נקנו עוד שני בתים ונשארו עוד שניים למכירה, אם מישהו מעוניין אפשר ליצור איתי קשר דרך דף בית אישי, אנחנו מעוניינים במשפחות עם ילדים.
אהבה_טהורה*
הצטרפות: 18 יולי 2007, 09:49
דף אישי: הדף האישי של אהבה_טהורה*

איפה לגור

שליחה על ידי אהבה_טהורה* »

אני מוסיפה שיש לנו שלושה חודשים חמים מאוד ללא לחות בשנה וכל שאר השנה יש לנו מזג אוויר מדהים,
אנחנו כמעט כל הזמן בחוץ [אנחנו אומנם חדשים במושב אבל חיים כמה שנים בסביבה] משתמשים בדזרד קולר
זה סוג של מצנן שעובד על מים ממוחזרים ולוקח חשמל כמו מאוורר, יש למושב בריכה בחינם לתושבים ואורחים, לילדים ממלאים לפי צורך ובלי כלור, יש חוגים במועצה לילדים ומבוגרים, אנחנו מתחילים לשתול בשטח מסביב לבית [4 דונם]
בוסתן שיכלל את כל הפירות והאגוזים הכל גודל פה אפילו דברים שצריכים קור כמו תפוח, וגם את כל הירקות בתקווה לעתיד בלי צורך בקניית ירקות ופירות, המים לחצר הענקית הם מי חקלאות לכן יותר זולים מי שאוהב את המדבר ירגיש פה בגן עדן.
with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

איפה לגור

שליחה על ידי with_passion* »

שלום אנשים!
באופן די נדיר יש כאן בית למכירה.
אני לא המוכר.. הישוב מוכר ואני פשוט רוצה שאנשים מסוימים יבואו אז אני מספר.

הגדרת הישוב והרשמית:
אמירים - מושב עובדים של צמחונים וטבעונים להתיישבות חקלאית שיתופית בע"מ

המחיר סביר יחסית.
הנוף מדהים.
תחבורה ציבורית נוחה מאד. (כל 30 דקות אוטובוס לצפת\כרמיאל\חיפה + אוטובוסים ישירים לתל-אביב וירושלים). לא צריך רכב!
מזג אוויר משובח - אוויר הרים אבל עדיין אפשר לגדל כאן אבוקדו (ואפילו מנגו!)
ישוב צמחוני טבעוני - אין עוד מקום ששם את זה כדרישה.. אתם צריכים להיות משפחה צמחונית\טבעונית ולא מעשנת!
אין כאן מנגלים אין כאן לולים אין כאן רפתות...
אסור לרסס כאן בשטחים פתוחים וציבוריים! (לא רק בהרחבה "האקולוגית").
הישוב נוסד לפני 50 שנה על ידי משוגעים לחיים בריאים ואקולוגים כמו באתר הזה והחזון עדיין חי (ואתם יכולים להחיות אותו עוד יותר).
מפגשים בראש פינה כל יום שני - כחצי שעה נסיעה!
קואופ טבעוני אורגני ומפגשים אצלנו בקרוב...

מאד נשמח אם עוד משפחה בראש דומה תעבור לפה.. משפחות עם ילדים בחינוך ביתי חופשי ולא רק עד גיל 4 (יש כאן עוד משפחה אחת חוץ מאיתנו שבוחרת בזה) - טבעונאים לקטים יהיה לא רע גם כן...

אני יכול לכתוב עוד הרבה - אבל אולי עדיף שפשוט תשאלו ואענה.

לפרטים ישירים מהישוב דברו עם מזל: 04-6980772
זוג_צעיר*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2007, 15:19
דף אישי: הדף האישי של זוג_צעיר*

איפה לגור

שליחה על ידי זוג_צעיר* »

נמאס לנו לגור בשכירות. אנחנו ככה כבר כמה שנים. אנחנו רוצים בית משלנו, רוצים להשקיע ושישאר שלנו.
לא רוצים בעל בית על הראש וכל שנה לדון מחדש על המחיר שתמיד עולה ועולה. הדולר יורד - המחיר עולה. הדולר עולה - המחיר עולה. תמיד השוכר מפסיד...
מצד אחד. ומצד שני, רוצים שכנים שאפשר לדבר איתם ולא לרכל על... רוצים להתקרב לאדמה קצת, רוצים לתת ורוצים קהילה שנוכל לפנות כשנצטרך ולתת כשנוכל.
אנחנו רוצים בית קטן, עם גינה קטנה, רוצים שהילדים יוכלו לרוץ בחוץ. אנחנו רוצים לרוץ בחוץ. רוצים אוויר. רוצים לחיות. פשוט. רוצים לא להפסיק לחייך.
נמאס לנו משלטים של פרסומות בכל מקום, מתרבות שרק רוצה לקחת לנו כסף.
ואחרי כל זה, החלטנו לקנות. חשבנו על איזור הצפון הרחוק, אבל זה לא מתאים בשלב הזה. יש לנו משפחות קשורות שאנחנו רוצים לראות הרבה ויש לנו עבודה שיהיה קשה להחליף כאן.
ובעיקר, אנחנו רוצים חדר שנוכל לארח בו אנשים. אז החלטנו על איזור הצפון הקרוב יותר, הסביבה של זכרון יעקב ומזרחה. יש שם המון ישובים חדשים... אבל...
אנחנו לא מכירים את האיזורים הללו, לא יודעים מה טוב, לא יודעים מה לבדוק.
האם לקנות שטח ולבנות לבד (מה היתרונות והחסרונות? האם אפשר לחסוך כסף כך? ומה על הבריאות?) או האם לקנות משהו מוכן?
מה בודקים? כמה עולה שטח? כמה עולה בית?

אנחנו מחפשים המלצות על איזורים, מחפשים טיפים שיכוונו אותנו, שיסבירו...
יעלי_לה

איפה לגור

שליחה על ידי יעלי_לה »

מה התקציב שלכם?
זוג_צעיר*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2007, 15:19
דף אישי: הדף האישי של זוג_צעיר*

איפה לגור

שליחה על ידי זוג_צעיר* »

התקציב שלנו - מאתיים אלף דולר, כולל משכנתא
יעלי_לה

איפה לגור

שליחה על ידי יעלי_לה »

האם לקנות שטח ולבנות לבד (מה היתרונות והחסרונות? האם אפשר לחסוך כסף כך? ומה על הבריאות?)
בעיניי, וזו דעתי האישית בלבד, חבל על הבריאות. מה עוד שבזמן הבנייה אתם ממשיכים לשלם שכר דירה וגם משכנתא.
האזור שאתם רוצים מתייקר עכשיו, אבל בתקציב שלכם אפשר למצוא בית נחמד עם חצר לא ענקית. הכי טוב להיכנס לאוטו ולהסתובב. סעו לגבעת עדה, פרדס-חנה, קציר.
יש שם המון ישובים חדשים דווקא חדשים אין. יש הרבה בנייה חדשה בקיימים.
אנה_בי*
הצטרפות: 27 נובמבר 2006, 21:24
דף אישי: הדף האישי של אנה_בי*

איפה לגור

שליחה על ידי אנה_בי* »

שלום לכולם!
אנחנו זוג +2 ילדים קטנים כבר הרבה זמן נמצאים בסרט חיפושים אחרי המקום-המתאים-לנו-ביותר. חרשנו את הצפון. האמת, די התאכזבתי. מרכז וירושלים לא כל כך מתאים כי מטעמי עבודה בעלי צריך אזור חקלאי. עכשיו הגיע תורו של נגב. בעלי קיבל הצאת עבודה מעניינת מאד שדורשת מעבר לאזור הנגב.
האם משהו יודע לספר על הישובים באזור הנגב (בעיקר נגב מערבי)?
אנחנו מחפשים ישוב עם חברה צעירים עם ילדים קטנים שתהיה לנו חברה נחמדה. אם יש כמה ילדים בחינוך ביתי זה שמחה גדולה כי ילדים שלנו בבית והם זקוקים לחברה. אנחנו ידידותיים לסביבה, חברותיים , בקיצור, די "באופנים".
אז אם משהו יודע על מקום כזה נחמד בדרום ספרו גם לנו.
מקום_בדרום*
הצטרפות: 20 אוקטובר 2007, 19:28

איפה לגור

שליחה על ידי מקום_בדרום* »

בדיוק השבוע קנינו מגרש במקום כזה !

מושב קלחים.

בצפון הנגב, 7 ד' מצומת בית קמה (שמתחברת בקרוב לכביש 6 !) יש מושב שנקרא קלחים, אני הסתובבתי הרבה בנגב עד שהתאהבתי.
הנוף הוא נוף של צפון הנגב - כפרי, שטוח ועם הרבה שדות באין סוף גוונים של חום וירוק.
האוכלוסייה - שילוב של תושבים ראשונים (עולי פרס שהגיעו לשם לפני 52 שנה) עם צעירים מכל הארץ שמגיעים לשם בטיפטופים בגלל האהבה לנגב.
לפי ההתרשמות שלי מדובר באנשים פשוטים ויפים עם ראש טוב ומקצועות מעניינים : אדריכלות, רפואה, אומנות, חקלאים,מטפלים אלטרנטיביים, בעלי משתלה/ספא,מורהב לריקודי בטן,עובדת סוציאלית וכדומה.
יש הרבה ילדים קטנים, בעיקר משפחות צעירות עם 2-3 ילדים בגילאי גן.
יש עכשיו מכירה של מגרשים בשכונת הרחבה והמחירי למגרש לא יקר אבל הוא במגמת עלייה, עדיין נשאר מגרש אחד (590 מ"ר) שפונה לעבר השדות שמאחורי המושב ועוד הרבה מגרשים "רגילים" ,יש תנאים מצויינים למשכנתא בגלל שזה בנגב אבל גם זה במגמת ירידה משנה לשנה.
אם הבנתי נכון - הגן שם הוא רב גילאי 3-5 ביחד, ועומד להפתח בית ספר פתוח באזור, אני חושבת שפעם היו מפגשי חינוך בייתי בניר עקיבא במרחק 7 ד' משם וגם מפגשי באופן במושב אורות לא רחוקים .

חוצמזה - את אתר האינטרנט של עמותת "אור משימות לאומיות" לפרטים על עוד מקומות בנגב.

אם יש לך עוד /שאלות - אז בכיף אני פה.....
.
אנה_בי*
הצטרפות: 27 נובמבר 2006, 21:24
דף אישי: הדף האישי של אנה_בי*

איפה לגור

שליחה על ידי אנה_בי* »

תודה יעלילה ומקום בנגב!
כרגע אנחנו לא במצב לקנות כי קודם אנחנו רוצים להשכיר דירה או בית ולגור תקופה במקום ולראות אם זה באמת מתאים לנו ואיך אנחנו מסתדרים.
בדקתי את הקישור של יעלילה. מעורר תאבון!
עכשיו הולכת לחפש את המושב קלחים.
תודה על התגובות!
מקום_בנגב*
הצטרפות: 21 אוקטובר 2007, 16:18

איפה לגור

שליחה על ידי מקום_בנגב* »

באתי לחזק ויצאתי מחוזקת :)

בעיקבות הקישור של יעלי לה קראתי שבאזור שאליו עברנו ושבו נשתקע (ניר משה, ניר עקיבא, קלחים)עוד נשות באופן ומשפחות בחינוך בייתי.
אנה בי - סיפרתי לך את כל מה שאני יודעת על המקום ועכשיו אני אז אשמח לשמוע ממי שכבר חיה /חייתה פה על האזור והחיים בו.
ענת_גיגר*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2001, 01:47
דף אישי: הדף האישי של ענת_גיגר*

איפה לגור

שליחה על ידי ענת_גיגר* »

אנחנו פה!
3 משפחות בניר עקיבא, בחינוך ביתי. אנחנו מבסוטים כאן. אנחנו גרים בקרוואנים ליד חורשה ומגרש משחקים, מזג האוויר פה מצוין - ויש לנו זה את זה. היישוב עצמו רגיל: יש דתיים וחילוניים, צעירים וקשישים. אנחנו לא מחוברים דרך מוסדות החינוך, אך ההתערות קצת איטית (ואנחנו גם מגובשים בתור שלישייה), אבל יש פה אנשים נחמדים. לכל האזור מגיעים הרבה צעירים לאחרונה, ויש סוג של תנופה.
נשמח מאד לעוד משפחות באופניות בסביבה!
מקום_בנגב*
הצטרפות: 21 אוקטובר 2007, 16:18

איפה לגור

שליחה על ידי מקום_בנגב* »

איזה כיף !!!!
אנחנו השכרנו לפני כחודש משק בניר משה ונמצאים בתהליך קנייה של מגרש בקלחים,אני בסוג של חינוך בייתי ( הארכת חופשת לידה, זה נחשב? חחח....)
וקראתי בדף שלך שבאתם לנגב להקים כאן קהילה, אשמח לשמוע על זה ....
יש פה חוגים מעניינים באזור?
והאם ידוע לך משהו על הבית ספר הפתוח שאמור היה להיפתח בנתיבות או בשדה צבי ?
עדי
צפון_הנגב*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2007, 11:13

איפה לגור

שליחה על ידי צפון_הנגב* »

רציתי לברר עם אלו מכם שגרים בצפון הנגב אם אתם חשופים לרעש נפילות הקסאמים באיזור שדרות, או לרעש תקיפות צה"ל בעזה.
חיפשנו קצת בתים באיזור הכביש שבין קרית גת לאשקלון (יד נתן, נהורה, כוכב מיכאל וכו') וחשבנו גם על איזור קלחים- ניר עקיבא- ניר משה וכו',
האיזור פתוח ומקסים, אבל די חששנו מהנ"ל. מה מספרים בעלי הנסיון?
ענת_גיגר*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2001, 01:47
דף אישי: הדף האישי של ענת_גיגר*

איפה לגור

שליחה על ידי ענת_גיגר* »

שומעים רעשים רחוקים ועמומים. הילדים, למשל לא שמים לב לזה. אם זה מלחיץ, זה רק בגלל שאנחנו יודעים ומצרפים לזה את הסיפור.
אני גדלתי ברחובות וכל ילדותי היתה מלווה ברעשי המטוסים מתל נוף, אז מה?
פלוני_אלמונית*

איפה לגור

אוייייי... הדף הזה הוא סיפור חיינו!!!
פלונית*

איפה לגור

שליחה על ידי פלונית* »

מישהו מכיר קצת את קיבוץ רוחמה ?
אנחנו מתעניינים (אולי) בהרחבה שנבנית שם והיינו שמחים לקבל קצת מידע.
תודה.
יעלי_לה

איפה לגור

שליחה על ידי יעלי_לה »

מישהו מכיר קצת את קיבוץ רוחמה?

על הקיבוץ עצמו אני לא יודעת כלום, אבל אני מכירה מישהו שחי בחווה באזור. זה אזור משגע, אבל... זה לא בעוטף עזה?
פלוני_אלמונית*

איפה לגור

מכירה קצת, כי גם אנחנו חשבנו לעבור לאזור והיינו בבירורים מולם.

האזור מהמם מבחינה פיזית, שכונת ההרחבה שמנוהלת על ידי חברה קבלנית חיצונית אמורה לשבת ממש למרגלות שמורת הטבע שפורחת כל החורף,אבל- משהו מאוד מוזר קורה שם, דברים מתנהלים מאוד לאט , באפריל שעבר אמרו לנו ולעוד זוג שאחרי פסח יתחילו לבנות שם וכלום לא זז, אח"כ ביררנו והתברר שאומרים את זה כבר כמה שנים.
משהו נשמע לנו מחשיד בכל ההתנהלות מולם ומלווה בתחושה של תקיעות והם גם רצו הרבה כסף יחסית לאזור (למגרש חצי דונם+בית מוכן).
אבל - שלהם (בעיניי) הוא שאתם אמורים לבחור בית מבין 4 דגמים ובונים לכם אותו, פחות התעסקות עם כל הבלאגן של הבנייה לבד.

בקיצור- ממליצה לברר טוב טוב לפני שנכנסים לביצה (היפה)הזו.
פלונית*

איפה לגור

שליחה על ידי פלונית* »

תודה יעלי לה. מכירים את האזור היפה הזה...
תודה, פלוני אלמונית. מידע חשוב..... נברר טוב. את מכירה הרחבות נוספות שם שכדאי לבדוק?
פלוני_אלמונית*

איפה לגור

פלונית
ההרחבה הקיבוצית היחידה שבדקנו הייתה בקיבוץ רוחמה, אבל נראה לי שיש גם בדורות ובאור הנר (שניהם קיבוצים).
ובמושבים בסביבה יש גם אפשרות לקנות מגרשים בשכונת הרחבה : שדה צבי, פעמי תש"ז, קלחים, ניר עקביא וניר משה.
פילפילה_לעכשיו*
הצטרפות: 20 דצמבר 2007, 16:50

איפה לגור

שליחה על ידי פילפילה_לעכשיו* »

יש חברה באזור הדרומי ממש? אזור חלוצה? ליד גבול מצריים...

יכול להיות שבעלי יקבל שם הצעה מפתה ביותר אבל בודקת קודם מבחינת חברה.
נשמח בעיקר לישובים מעורבים (דתיים-חילוניים)

יש משהו כזה???
פלוני_אלמונית*

איפה לגור

הערת עריכה: כדאי להוסיף לראש הדף קישור ל לצאת מתל אביב
יסכו_נט*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2007, 21:34
דף אישי: הדף האישי של יסכו_נט*

איפה לגור

שליחה על ידי יסכו_נט* »

כמה ארוך, ומתיש התהליך הזה.. של לגלות איפה.. לא לוותר על חלומות גדולים, לדעת להתפשר על הקטנים, להשאר קרוב לאמא, ולא להכנס לאשליות של פתונות חיצוניים למצבים פנימיים שזקוקים לעבודה..
אם_הדרך*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2007, 19:38

איפה לגור

שליחה על ידי אם_הדרך* »

כמה ארוך, ומתיש התהליך הזה

כמה ארוך מרגש ומתיש ...כמו למצוא בן זוג או את עבודת חייך....אני אישית התמכרתי לחיפוש הזה....אולי אם אתם כבר חייבים לעשות את השינוי תנסו למצוא את היופי והריגוש שבכך? בישראל בכל עיר או מושב אתה יכול להרגיש כאילו שעברת למדינה אחרת,אני עזבתי את מרכז הארץ לפני שנים ובשבילי יום הסתובבות בת"א מרגיש לי כמו יום בפאריז וזה יותר שווה מלגור שם ורק בפאריז היקרה והרחוקה להרגיש כמו פאריז,...לא יודעת אם הצלחתי להעביר את המסר...
שלולית*
הצטרפות: 24 אפריל 2005, 20:46

איפה לגור

שליחה על ידי שלולית* »

_גם אני עירונית משחר נעוריי חיפשתי ו מצאתי (כנראה) מקום טוב לגור בו. קנינו מגרש במושב לוזית (בין קרית גת לבית שמש). עושים שם הרחבה לישוב הקיים וזה פשוט מקום עוצר נשימה ביופיו. היינו שם בפגישה עם כמה משפחות ופשוט התאהבנו במקום ובאנשים. אנחנו ממש נשמח אם אנשים עם רוח של "באופן" יבואו לגור איתנו!
לפרטים - דף הבית_

מי הפלונית-אלמונית שמזמינה לדף הבית הלא-קיים שלה?
אשמח לדבר אתך בפועל: shlulit59#hotmail.com
תודה
שליחת תגובה

חזור אל “חברה”