מהגרי העבודה ומדינת ישראל

ההולכת_באתרים*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:44
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_באתרים*

שליחה על ידי ההולכת_באתרים* »

דרך אגב, אני עבדתי במעבדה קלינית וראיתי מה אנשים מביאים איתם מאפריקה כולל אנשים שנסעו לטייל וכולל אתיופים במרכזי הקליטה (אזרחים כמוני וכמוכם שהמדינה כמובן מטפלת במחלותיהם): טפילי מעיים שאתם לא רוצים לפגוש (אמרנו שמסתננים עובדים במסעדות ללא שום בדיקות רפואיות?), נשאויות של סלמונלה, סיפיליס ועוד. מכל טוב. גזענות? לא! רפואה!
ודרך אגב, מי שמשווה את ישראל לגרמניה גורם לזילות השואה. אפשר להשוות בין אזרחים חוקיים לחלוטין באותן מדינות, למסתננים? ממש מרגיז בכל פעם מחדש השימוש הדמגוגי הזה בשואה. מה זה אומר? שאנחנו צריכים להיות מדינת כל דיכפין? ואיפה יהיה המקום שלנו, של היהודים? ומי שחושב שיהודים כבר לא נרדפים ואין אנטישמיות שיחשוב שוב.
עוד_מעט_41*
הצטרפות: 27 דצמבר 2010, 23:43

שליחה על ידי עוד_מעט_41* »

המחאה צריכה להיות כאן ועכשיו כדי למנוע את הדמעות של מחר.
שכבות חלשות כבר יש לנו, צריך לטפל בהם קודם בבחינת" עניי עירך קודמים"
ומאיפה בדיוק יגיעו התקציבים להחזיק אותם?
ומאיפה יגיעו התקציבים לחסן את האוכלוסיה?
ומאיפה יגיעו הדירות לאכלס אותם שעה שזוגות צעירים משוועים לדיור שלא יותיר את כיסיהם מרוקנים לחלוטין, ויאפשרו להם קיום הוגן?
ומאיפה יגיעו העו"ס לטפל בהם שעה שאין תקנים מספיקים, וילדים רכים נרצחים בידי הוריהם?
ומאיפה יגיעו המשאבים לטיפולים הרפואיים בשעה שיש זקנים שאין ידיהם משגת לקנות תרופות למחלותיהם, וכוח האדם בבת"הע קורס תחת העול?
להמשיך?
הרשימה עוד ארוכה.
לכן-
המחאה צריכה להיות כאן ועכשיו כדי למנוע את הדמעות של מחר.
קוראת*
הצטרפות: 26 מאי 2003, 23:12

שליחה על ידי קוראת* »

דניאל בלטמן | 1932 כבר כאןhttp://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1205911.html

רואים שזו כתבה מ"הארץ"
+ 1932 "כבר כאן" = אין מה להיכנס ולקרוא המוסרנות ויפות הנפש כבר גדשה את הסאה.

זכות היהודים למדינה משלהם=1932 "כבר כאן" בעיני קוראי הארץ.

כל מילה מיותרת.
בערך_מוחלט*
הצטרפות: 22 מאי 2008, 09:13

שליחה על ידי בערך_מוחלט* »

<לא קראתי את כל הדף ואפילו לא חלק משמעותי ממנו, וכנראה גם לא אקרא. אני רק רוצה להגיד את דעתי:>
אני חושב שישראל נמצאת בבעיה דמוגרפית חמורה ביותר ולאור זאת יש להשאיר בארץ רק מקרים הומניטריים ביותר. לצערי הרב הנטל הזה לא יכול ליפול על מדינת ישראל בלבד וגם על מדינות אחרות לקלוט פליטים. עלינו לקלוט רק חלק מהפליטים. אוסיף שגם איני חושב שעל ישראל לקלוט יותר עליה מאותה נימוק - הבעיה הדמוגרפית. בין הפליטים שעלינו לקבל יהיו גם חולים וחולים קשים וזה לא צריך להיות שיקול !
אבל לדעתי שורש הבעיה לא קיבל ביטוי - מדוע עלינו לשבת בשקט אל מול המלחמות בסודן ובשאר המקומות מהם באים פליטים ולהיות מודעים לקיומם רק כאשר הם באים לפתחנו (מילולית). למה אנו יושבים בשקט כאשר בקונגו נהרג כבר המיליון השישי ומעשי זועה ואונס הם ענין יומיומי אל מול אוזלת ידו של האום-שמום, וכן ציד אדם למאכל. אכן המספר 6 מיליון נשמע לנו מזכיר לנו זוועות שארעו לעמנו אשר שאל את עצמו - מדוע איש לא מתערב ? אז מדוע אנו לא מתערבים ? האם בגלל שהורגים שם בחנית ולא בגז הופך זאת ליותר בסדר ? אני אומר שצריך לטפל בבעיות מהשורש ולא לשחק בקקי של כמה פליטים לקבל או לא לקבל. נוח לנו שיש מלחמות במדינות האלו שהעולם עשק עד ללשד מבלי פיצוי עד היום ועוד ממשיך ללטוש עיניים אל מרבצי הנפט ששם. נוח לנו לא להתערב במלחמות שהעולם המערבי תרם רבות להיווסדן.
זה לא הדיון הנכון. אי אפשר לדון בפליטים מבלי לדון במה הביא לבעיה הזו. אף אחד לא יודע בכלל מה קורה בסודן או בשאר המקומות שמהם באים הפליטים.
ההולכת_באתרים*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:44
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_באתרים*

שליחה על ידי ההולכת_באתרים* »

מדוע עלינו לשבת בשקט אל מול המלחמות בסודן ובשאר המקומות מהם באים פליטים ולהיות מודעים לקיומם רק כאשר הם באים לפתחנו (מילולית). למה אנו יושבים בשקט כאשר בקונגו נהרג כבר המיליון השישי ומעשי זועה ואונס הם ענין יומיומי אל מול אוזלת ידו של האום-שמום, וכן ציד אדם למאכל.
או, זהו שורש העניין. אתה צודק. אף אחד לא מוחה על זה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

עם יד על הלב, אני לא רוצה לחיות לצד מהגרי עבודה, כמה שהם יכולים להיות בני אדם "כמונו". מה זה כמונו בכלל??? אמא שלי עלתה בעצמה מארץ מוסלמית, והורי אבי מאירופה. אני חושבת שהמטרה שלהם הייתה לחיות עם העם שלהם, העם היהודי. לא עברו 2 דורות וכבר שכחנו למה הם עשו זאת ?!
בחייאת אנשים, תחשבו טוב טוב לפני שתגבשו דעה! תלמדו לפחות מניסיון של אחרים - סבתא, סבא, אבא, אמא.
אנשים יקרים, מלאי חסד אבל חסד ששורף, את עצמו.
פלוני_אלמונית*

אני לא רוצה לחיות לצד מהגרי עבודה,
מה זה הביטוי הזה מהגרי עבודה? די עם הכביסה. מדובר במסתננים. או תיירים שעובדים בניגוד לחוק. או שהויזה שלהם פגה, והם שוהים בלתי חוקיים.
תיירים בשמחה. גם מסודן. מבקרים לתקופה ארוכה, גם. אפילו שיעבדו, אבל שיוציאו ויזה. שיחזרו הביתה בתום התקופה.
מסתננים זה תמיד שלילי. אם יש להם כוונות טובות שיוציאו ויזה.
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

"על רקע סערת מכתב הרבנים, כדאי להיזכר גם במה שעלה בגורלם של יהודים שרכשו בתים כחוק בתוך כפר שאינו יהודי. יהודי פקיעין, שגורשו באלימות מבתיהם לפני שלוש שנים, לא שוכחים את רגעי האימה ומעשי הוונדליזם, ועדיין לא מבינים כיצד אף אחד מהפורעים עדיין לא הועמד לדין. וגם: ראש מועצת פקיעין, נסראללה חיר, מכריז בראיון ל'בשבע' כי הוא מסרב לקלוט בחזרה את היהודים ביישובו"

המאמר המלא, כולל תאורי האלימות של הבריונים (רמז - לא בני הדת היהודית), באתר בשבע

(ותקני אותי אם אני טועה, אבל מסלולי העתודה הצבאית פתוחים גם לשאינם יהודים)
טליה_אלמתן*

לא אני מחקתי - החזרתי.
מי שמחק - אם מה שכותבים כאן מעצבן אותך - יותר פשוט שלא תיכנס לדף - תודה!
טליה_אלמתן*

אה סבבה אז אין בעיה - חשבתי שמישהו מחק לך.
עפרה_שחר*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2007, 23:10
דף אישי: הדף האישי של עפרה_שחר*

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

אנשים שבאו לישראל מסודן באו בדרך- כלל ממקום מסוים (דרפור) כי שרפו להם את הכפרים והרגו להם את המשפחות.
ישראל היא מדינה דמוקרטית שחתומה על אמנה שמחייבת לקלוט אותם ולאפשר לחסות בה עד שיסתימו הפרעות בארצם, ואז יחזרו. (כמו מבקשי חסות מויאטנם ששהו פה עד יעבור זעם, וכשחייהם לא היו בסכנה- חזרו. הסטטוס שלהם הרשמי: מבקשי חסות.
הם כמובן מעדיפים לחיות בארץ מוסלמית דוברת ערבית ומקסימה כמו שהיתה להם. הם יושבים על דלתא של הנילוס ומגדלים אורז, בננות, עיזים וגמלים- ואוהבים את המקום עצמו, רק שהשלטון רודף אותם כי הם מיעוט שם.
מהגרי עבודה זה פשוט משהו אחר- אנשים שבאים לחפש מקורות תעסוקה שמרויחים בהם יותר כסף מבארץ ממנה באו- למשל: רומנים ותילאנדים.
פלוני_אלמונית*

אנשים שבאו לישראל מסודן באו בדרך- כלל ממקום מסוים (דרפור) כי שרפו להם את הכפרים והרגו להם את המשפחות.
הם יספרו לך כל סיפור שיכול לסחוט את שק הדמעות שלך.
כמו מבקשי חסות מויאטנם ששהו פה עד יעבור זעם,
בכלל לא דומה! אין להם שום כוונה לחזור. ישראל הוא גן עדן ויש לה עתיד מוסלמי.
הם כמובן מעדיפים לחיות בארץ מוסלמית דוברת ערבית ומקסימה כמו שהיתה להם.
ישראל
עפרה_שחר*

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

אני אומרת את הדברים על בסיס של עבודה יומיומית, אינספור שיחות והיכרות אישית עמוקה.
פלוני_אלמונית*

יש כבר בתל אביב לבד 68,000 מסתננים סודאנים
האם כולם פליטים בסכנת מוות?
מי שמאמין לסיפורי המעשיות האלה שיקח אותם אליו הביתה
בדרום תל אביב אנשים כבר פוחדים לצאת מהבתים
ומחירי השכירות עולים לשמיים בגלל המסתננים האלה
והחיים נהיו בלתי נסבלים בכל מובן
עפרה_שחר*

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

ואיך היו החיים לפני שבאו- טובים מאד? והגישה- מקבלת או מקיאה? (זה הולך ביחד: גישה רעה וחיים רעים).
זאת סתם שנאת זרים גורפת ומשתלחת.
גם הם בני שם! הם יותר מפחידים כי הם שחורים, נכון? אחוז הפשיעה אצלם נמוך בהרבה מאצלנו- סטטיסטית.
וכשפה היתה בצורת ואנחנו ירדנו לשבור שבר במצרים, זה היה בסדר, נכון? כי כשאתה חי מתוך דאגה לעצמך בלבד מותר לך גם לפגוע באחרים על הדרך. בעצם- מותר לך הכל הכל! נכון? ומי שמך? במה אתה יותר טוב מהם? אתה מכיר אותם? אולי הם גם טובים? אולי יש לנו מה ללמוד מהם, אם הגיעו לפה?
ואם מחר היו מגיעים מהישוב שלי אנשים לבקש מקלט אצלך- הדלת היתה פתוחה, ברכת תפדלו על השפתיים וקפה ואוכל על השולחן- כמנהג אברהם אבינו- או פרצוף מודאג וסלקציה גזענית כמו זאת שכמעט כילתה אותנו?
"השכנים אינם טובים בעיני. איך אשב אני חזיר, לבן בין לבנים מימי בראשית, בכפיפה אחת עם חתולה כושית! לא נאה לי ולא יאה לי.
קראו השכנים לך, לך לך חזיר!
גם לנו לא נאה ולא יאה." דירה להשכיר / לאה גולדברג
חשוך ואפל פה, שלא לומר קודר ומזמין מבול... יהי אור!
טליה_אלמתן*

הגיעני במייל:
  1. אם אתה עובר את גבול צפון קוריאה באופן בלתי חוקי אתה מקבל 12 שנות מאסר עם עבודת פרך.
  2. אם אתה עובר את גבול אירן באופן בלתי חוקי אתה נכלא לזמן בלתי-מוגבל.
  3. אם אתה עובר את גבול אפגניסטן באופן בלתי חוקי אתה נורה ונהרג.
  4. אם אתה עובר את גבול סעודיה באופן בלתי חוקי אתה נכלא בבית סוהר.
  5. אם אתה עובר את גבול סין באופן בלתי חוקי אתה נעלם לנצח.
  6. אם אתה עובר את גבול ונצואלה באופן בלתי חוקי אתה נחשב מרגל, וגורלך נחתם.
  7. אם אתה עובר את גבול קובה באופן בלתי חוקי אתה נזרק לכלא ושם תירקב.
  8. אם אתה עובר את גבול אנגליה באופן בלתי חוקי אתה נכלא ומגורש.
  9. אם אתה עובר את גבול רוסיה באופן בלתי חוקי אתה נשלח לסיביר כמרגל.
  10. אם אתה עובר את גבול ישראל באופן בלתי חוקי אתה מקבל :
עבודה, זכויות רווחה, מקום לחיות בו, חינוך חינם, ביטוח בריאות חינם,
תמיכה מהלוביסטים של קבוצות של צדק חברתי, אהדה מהתקשורת,
תעודת הגנת מהגרים מטעם האו"ם, זכות המחאה על כך שאינך מקבל יחס נאות, ואם יש לך ילד אתה מקבל אזרחות.
לבסוף,
ישראל מקבלת גינויים בעולם על יחס לא נאות לפליטים,בתמיכת המדינות המוזכרות בסעיפים 1-9
ציל_צול*
הצטרפות: 19 יוני 2008, 11:17

שליחה על ידי ציל_צול* »

טליה, אני חושבת שאיש לא חולק על כך שיש בעיה בסיסית בטיפול במהגרי עבודה לא חוקיים ובמסתננים בישראל.
יש בעיה וצריך לפתור אותה.
אבל אני ממש מקווה שכאשר נפתור אותה ניקח דוגמה ממדינות אחרות ולא מאלו המוזכרות ברשימה שלך, כי לבד מאנגליה באף אחת מהן לא הייתי רוצה לחיות.
הסיבה - זכויות אדם הן לא נר לרגליי מעצבי המדיניות שם. זה מתחיל במהגרים לא חוקיים ונגמר באזרחי המדינה. אז לא תודה.
וחוץ מזה, אלו תשע מדינות בסך הכל מתוך, כמה כבר יש עכשיו?, באו"ם. יש לך מושג איך מטפלים במדינות אחרות, כאלה שאולי היית שמחה לחיות בהן אם היית חייבת לעזוב את ישראל מסיבה כלשהי?
טליה_אלמתן*

נשמח אם תבררי ותחלקי איתנו את המידע :)
דווקא אנגליה נשמע לי ממש פייר.
ציל_צול*

שליחה על ידי ציל_צול* »

אין מצב. עמוסה מדי. כל שביקשתי הוא להצביע על הסלקטיביות של המידע שבחרת להביא לכאן ועל כך שאין בו שום דבר שמלמד אותנו על המצב בישראל או על אפשרויות הפתרון שלו.
טליה_אלמתן*

כל שביקשתי הוא להצביע על הסלקטיביות של המידע שבחרת להביא לכאן
טוב אנחנו עוד לא יודעים בקשר לזה, נכון? ;-)
נקווה שלמישהי/ו כן יהיה זמן למצוא לנו מידע.
ציל_צול*

שליחה על ידי ציל_צול* »

_כל שביקשתי הוא להצביע על הסלקטיביות של המידע שבחרת להביא לכאן
טוב אנחנו עוד לא יודעים בקשר לזה, נכון?_

תשע מדינות מתוך 191 קיימות זה סלקטיבי ולא מהווה קבוצה סטטיסטית ראויה בכל מקרה.
רעש_לבן*
הצטרפות: 21 ינואר 2011, 17:06

שליחה על ידי רעש_לבן* »

_ואולי אם ישראל תפסיק למכור נשק לאפריקה המלחמות שם יהיו קצת פחות קטלניות?
מסכימה מאוד. מדינות המערב, כולל ישראל, מרשות לעצמן למכור נשק ולנצל את אפריקה עד תום ואח"כ מתפלאות שהאפריקאים באים לגור אצלהן... אולי אם ננצל פחות את אפריקה ונעזור בשיקומה יהיו פחות פליטים, מבקשי מקלט ומהגרי עבודה שרוצים לשפר את תנאי חייהם מעוני מחפיר לעוני קצת פחות מחפיר._

באיחור קל, אך בכל זאת: תודה גילה.

וזו הרחבת היריעה על נושא שנאת הזרים, והשימוש בו למטרות פוליטיות: 14 מאפיינים של פאשיזם

_סימון אויבים ושעירים לעזאזל כגורם מאחד

המאפיין המשותף הבולט ביותר של משטרים אלה הוא שימוש בשעירים לעזאזל כאמצעי להסיח את דעתם של אנשים מבעיות אחרות, לגלגל הלאה את האחריות לכישלונות המשטר, ולנתב באופן מבוקר את התסכול הציבורי לכיוון הרצוי. השיטות המועדפות – תעמולה בלתי פוסקת והפצת מידע מוטעה – בדרך כלל יעילות. לעיתים קרובות המשטר מעודד פעולות ספונטניות נגד שעירים לעזאזל – בדרך כלל קומוניסטים, סוציאליסטים, ליברלים, יהודים, מיעוטים אתניים וגזעיים, אויבים מסורתיים של המדינה, בני דתות אחרות, חילונים, הומוסקסואלים וטרוריסטים. כל מי שמתנגד באופן פעיל למשטר מוגדר באופן בלתי נמנע כטרוריסט ומטופל בהתאם._
טליה_אלמתן*

תשע מדינות מתוך 191 קיימות זה סלקטיבי ולא מהווה קבוצה סטטיסטית ראויה בכל מקרה.
שוב - אנחנו לא יודעים. ככל שאני יודעת, המצב בשאר המדינות דומה או גרוע יותר. זה הכי הגיוני בעולם (שמדינה תרצה להגן על עצמה).
ציל_צול*

שליחה על ידי ציל_צול* »

שוב - אנחנו לא יודעים. ככל שאני יודעת, המצב בשאר המדינות דומה או גרוע יותר. זה הכי הגיוני בעולם (שמדינה תרצה להגן על עצמה).
תראי מה את אומרת טליה - את לא יודעת אבל מניחה שכולם לא יודעים. את לא יודעת אבל מניחה שהמצב בשאר המדינות דומה או גרוע יותר. את לא יודעת אבל מניחה שההגיון שלך טוב לכולם.
ואת גם מניחה שמה שקורה היום מגן עלינו.
תשמעי, אני באמת לא נכנסת כאן לדיון הזה למרות שאת יכולה לנחש שכתמיד דעתי שונה משלך בעניינים האלה.
כן חשוב לי לחשוף את האופן המניפולטיבי והדמגוגי שבו את מעלה טיעונים באופן קבוע, רק למקרה שמישהו עוד עלול להשתכנע מזה.

אי לכך, שוב - תשע מדינות ששמונה מתוכן ידועות כמי שאינן דואגות כלל לזכויות אדם הן דוגמה שאנחנו לא רוצים ללמוד ממנה כלום ומוטב לנו לא לדמות אליהן בכל נושא שקשור לזכויות אדם.
ואציין גם זאת - יש דברים שבהם ישראל מקדימה בהרבה מדינות אחרות ויוצרת חקיקה סופר חדשנית. למשל, נושא זכויות נפגעי עבירה במשפט הפלילי. לא יזיק אם נחדש בעוד כמה דברים במקום להיתלות באילנות הנמוכים מדי שמדינות אחרות מספקות לנו.
טליה_אלמתן*

תראי מה את אומרת צלצול - את לא יודעת, אבל מניחה שכולם לא יודעים. את לא יודעת, אבל מניחה שהמצב בשאר המדינות "טוב" יותר. את לא יודעת, אבל מניחה שההגיון שלך טוב לכולם :-)
ציל_צול*

שליחה על ידי ציל_צול* »

טליה, ממש לא. אני לא אמרתי שכולם לא יודעים. את אמרת "אנחנו לא יודעים". למה ברבים? את לא יודעת. וגם אני, זה נכון. מעולם לא טענתי אחרת.
אני גם לא מניחה שהמצב בשאר המדינות טוב יותר. לא אמרתי. את אמרת "המצב בשאר המדינות דומה או גרוע יותר".
אני גם לא מניחה שההגיון שלי טוב לכולם. את אמרת "זה הכי הגיוני בעולם" (=אין הגיון אחר טוב יותר). אני לא טענתי כך.

אל תחזירי את הכדור אלי כי בכלל לא התבטאתי בעניין.
אמרתי דבר אחד - אני נרתעת מהדוגמאות שלך ונרתעת מהניסיון להכליל אותן. כלומר, אני יודעת שמה שאת מציעה הוא לא טוב ומקווה שיש דוגמאות טובות יותר ללמוד מהן ומקווה עוד יותר שאם אין ממי ללמוד אז אנחנו נמציא משהו טוב בעצמנו.
אפשר לומר עלי הרבה דברים, טליה. דמגוגית ומניפולטיבית אני לא.
טליה_אלמתן*

ב-Ynet, הארץ ו-nrg התייחסו למסתננים הסודנים ששוכנעו לעזוב בכינוי "פליטים". משרד הפנים לא העניק ל-100 המסתננים המוטסים מעמד של פליטים.
לכאורה ארגוני הסיוע למסתננים היו יכולים לשלוף את הרשימות של מאות הסודנים שהוטסו בפעם שעברה מישראל ונרצחו עם רדתם בשדה התעופה בחרטום, אלא שאין רשימה כזו. דרום סודן, האזור היחיד שבו היה רצח שיטתי של נוצרים נפרד מהצפון והופך למדינה עצמאית. ועכשיו מה יהיה עם כל הביורוקרטיה והארגונים שהוקמו לסייע ל"פליטים", מה ההצדקה שלהם עכשיו?

המאמר המלא באתר לאטמה

(ואם אתם כבר שם, צפו גם בשיר החדש של להקת היי חמסה , מתוך מהדורת השבט האחרונה)
עפרה_שחר*

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

היי חמסה מומלץ.
טליה_אלמתן*

מתוך כתבה ב"הארץ": "צעירה נרצחה בתחנה המרכזית בת"א... שני אזרחים זרים נעצרו בחשד למעורבות ברצח"

אז עכשיו הם כבר לא 'פליטים' אלא 'אזרחים זרים'?

(ותודה למדור מיקרוסקופ של "בשבע")
עפרה_שחר*

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

תעשי לי טובה- אם אנחנו מדברות על אותם האנשים אז הם בטח ובטח לא אזרחי מדינת ישראל וזאת טעות של העיתון. לא כל מקום שמודפסות בו מילים על נייר- הוא מקור מידע מוסמך שראוי ללמוד ממנו על המציאות. קחי אותם בערבון מוגבל, או אולי מוטב: פני למערכת בשבע ושאלי אותם למה התכוונו. הכי טוב. (את עיניין עלילות הדם על זרים המציאו עוד לפני שאפריקאים הגיעו לישראל). שבת שלום ומבורך.
טול_טול*
הצטרפות: 25 מאי 2009, 19:11
דף אישי: הדף האישי של טול_טול*

שליחה על ידי טול_טול* »

שיר של עלמה זוהר שמקשר בין הפליטים ויציאת מצריים, הקליפ עצוב ומקסים.
טליה_אלמתן*

כחלק מתוכניתו של ח"כ מיכאל בן ארי ל"שוויון בנטל", הוא הביא אתמול 40 סודנים לבריכת גורדון של כל ה"מי ומי" בתל אביב, כדי שגם אלו ירגישו את מה שחווים אנשי דרום תל אביב. למראה הסודנים עזבו המתרחצים את הבריכה.
במקרה שהחמצתם
כינור_לשירייך*
הצטרפות: 10 יוני 2008, 09:08

שליחה על ידי כינור_לשירייך* »

איזה מעשה מכוער )-:
מיכל_בז*
הצטרפות: 14 יוני 2010, 16:49
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בז*

שליחה על ידי מיכל_בז* »

איזה מעשה מכוער
אלה_לי_לה*
הצטרפות: 07 נובמבר 2007, 10:20
דף אישי: הדף האישי של אלה_לי_לה*

שליחה על ידי אלה_לי_לה* »

יוסי ואיתמר נותנים לאנשים הזדמנות לעצור את הפליטים בטיילת, מה הם עשו?
http://www.youtube.com/watch?v=Cj4rlEhW7yY
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

מה הגבול??
כמה סודנים יוסי ואיתמר יכניסו בהתר??
אני חושבת שח"כ מיכאל בן ארי פשוט שם מראה מול הפרצוף לכולנו.
אולי המעשה מגוחך אבל אין שום צורך בעוד פליטים/זרים במדינת היהודים, יש לנו מספיק לטפל בהם שכבר פה.
מומינית*
הצטרפות: 08 ינואר 2010, 00:08

שליחה על ידי מומינית* »

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/249/ ... =1&cat=402

"מה עשו העובדים הזרים בבריכת גורדון?
פעילי הימין ארגנו הפתעה למנויי בריכת גורדון בת"א, כשהגיעו למקום בחברת כ-40 עובדים אפריקאים, להם רכשו כרטיסים ובגדי ים"

זה ממש מכעיס. אני רק לא מצליחה לנסח את ההסבר למה זה כל כך מגעיל אותי, הדרך שבחרו בה חבר הכנסת מיכאל בן ארי ועוד איזה מישהו להפגין נגד הזכויות לעובדים זרים.
הרי הם "בסה"כ" לקחו 40 עובדים זרים ל"יום כיף" ומה יש להם בכלל להתלונן?
הם פשוט נהנו בבריכה (ולא משנה שזה היה סוג של הפגנה שלהם נגד עצמם, רק שלא היה להם מושג על זה. )

מישהו יכול לעזור לי לנסח מה כל כך מציק לי בזה? (ואני לא יודעת מה דעתי הכללית על כל עניין המהגרים הלא חוקיים והכן חוקיים... גם אם אני מתנגדת לזה, אני עדיין חושבת שזאת לא הדרך למחאה)
מיכל_בז*
הצטרפות: 14 יוני 2010, 16:49
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בז*

שליחה על ידי מיכל_בז* »

זה מציק לי בגלל שתי הנחות שבבסיס הפעולה הזו:
  1. הפליטים האלה "מגעילים". ולכן יש משהו מגעיל בזה שהם יכנסו לבריכה. הגוף השחור והחצי עירום יפריע בהכרח למשתמשים הלבנים של הבריכה. יש פה איזשהו ביזוי פיזי מאוד קשה שאני מתקשה לנסח.
  1. אפשר להשתמש בהם כדי להוכיח איזו נקודה באמצעות הביזוי הזה. הם שמישים = הם טיפשים. ולכן הם שווים פחות משני פעילי הימין הקסומים האלה.
כינור_לשירייך*
הצטרפות: 10 יוני 2008, 09:08

שליחה על ידי כינור_לשירייך* »

גם התמרון הזה של האנשים הללו נגד עצמם, ההחפצה שלהם, וגם ההכללה של "מנויי בריכת גורדון". כל הצפונים האלה חושבים אותו דבר, לא?
תמרי*
הצטרפות: 23 מאי 2004, 10:55

שליחה על ידי תמרי* »

אני חושבת שמה שמעצבן פה זו העובדה שזה ניצול . ההחפצה שלהם והשימוש במה שהם מייצגים. הרי איתמר בן גביר לא הביא אותם לשם כי קבע איתם ליום כיף בבריכה והם חברים שלו , אלא כי הוא אסף אותם בבוקר בדרום ת"א והם שחורים.
מומינית*

שליחה על ידי מומינית* »

עוד משהו מעצבן מהכתבה "עשרות המתרחצים שמקפידים להגיע מדי יום לבריכה היו המומים למראה הקבוצה" - זה נשמע כזה... מטופש.
וגם מהתגובות (שרובן מאוד מאוד מעודדות את המהלך) אפשר להבין שאחר כך עשו בבריכה חיטוי או החליפו את המים... עלק. כאילו שאנשים "לבנים" הם נקיים. ממש.
איכס. והתגובות רובן "כל הכבוד! גאוני"...
:-S
עולם_חדש_מופלא*
הצטרפות: 18 יולי 2010, 13:26
דף אישי: הדף האישי של עולם_חדש_מופלא*

שליחה על ידי עולם_חדש_מופלא* »

אותי עצבנו בכל הסיפור הזה 2 דברים:
1) איתמר בן גביר והחבר שלו (שכחתי את שמו).
2) עצם העובדה שממש צחקתי (במובן החיובי) ממשהו שהאנשים המרגיזים האלו עשו.

לדעתי המניעים של המרזלים האלה פסולים, אבל זה באמת מעלה לי תהיות: האם לדעתכם היתה קמה התנגדות מצד מנויי הבריכה (מתנצלת על ההכללה) לו היו נותנים למהגרים מנוי חינם?
לצערי אני חושדת שכן...
טול_טול*

שליחה על ידי טול_טול* »

גם התמרון הזה של האנשים הללו נגד עצמם, ההחפצה שלהם, וגם ההכללה של "מנויי בריכת גורדון".

טליה אלמתן הביאה את הקישור הזה לדף מהגרי העבודה ומדינת ישראל ,
כדאי לדעתי להעביר את הדיון לשם,
אחרי שיסיימו להביע כאן דעה.
אמא_של_נוקי*
הצטרפות: 18 יולי 2009, 02:44
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_נוקי*

שליחה על ידי אמא_של_נוקי* »

פשוט דוחה. שימוש מחפיר ומבזה בבני אדם. רשעות לשמה.
פשוט*
הצטרפות: 16 יוני 2011, 20:44

שליחה על ידי פשוט* »

_זה ממש מכעיס. אני רק לא מצליחה לנסח את ההסבר למה זה כל כך מגעיל אותי, הדרך שבחרו בה חבר הכנסת מיכאל בן ארי ועוד איזה מישהו להפגין נגד הזכויות לעובדים זרים.

הרי הם "בסה"כ" לקחו 40 עובדים זרים ל"יום כיף" ומה יש להם בכלל להתלונן?
הם פשוט נהנו בבריכה (ולא משנה שזה היה סוג של הפגנה שלהם נגד עצמם, רק שלא היה להם מושג על זה. )
מישהו יכול לעזור לי לנסח מה כל כך מציק לי בזה? (ואני לא יודעת מה דעתי הכללית על כל עניין המהגרים הלא חוקיים והכן חוקיים... גם אם אני מתנגדת לזה, אני עדיין חושבת שזאת לא הדרך למחאה)_

אני תמיד מוכנה לעזור, בשמחה!
אז ככה. מה שמציק בזה זה:
א) מיכאל בן-ארי ואיתמר בן-גביר הם ימניים קיצוניים, וכל דבר שהם יעשו יגעיל אותך.
ב) את עצובה בגלל הגועל והגזענות שמתרחצי "גורדון" הפגינו.
ג) קשה לך עם הדיסוננס, של סיטואציה שבה פעילי ימין עשויים לפעול במוח ולא בכוח. היה לך קל יותר אילו בן-גביר היה פורץ לבריכת גורדון עם שלטי מחאה ושורף שם איזה צמיג או שניים.
ד) את מנסה למצוא את ההבדל בין המעשה הנ"ל לבין המעשה הלגיטימי וההומני של הבאת פלשתיניות וילדיהן לשחות בימה של תל-אביב, וההבדל היחיד שאת מוצאת הוא שהמעשה השני הוא אינו חוקי.

למעשה, עולם חדש מופלא סיכמה יפה את הצד המרגיז שבסיטואציה.

מקווה שעזרתי!
מומינית*

שליחה על ידי מומינית* »

תודה לך, פשוט . מעניין מה שכתבת. אני מסכימה בעיקר עם סעיף ב)
ואחרון חביב על הנושא, שנראה לי עולה על הנקודה שהכי מציקה לי, היה לי דיון עם בן הזוג והגענו למסקנה שאם היו מביאים 40 שחקנים אפריקאים למטרת ההפגנה
זה היה פחות מגעיל והיה יכול באמת להיות ניסוי מעניין ובדיקת היחס של המתרחצים וכו'.
כלומר, אם היה מדובר בשחקנים שיודעים מה קורה, ולא באנשים תמימים שהמניפולציה ההפגנתית הזאת נוגעת להם ישירות אבל הם לא מודעים לזה בכלל.
הבן_זוג_של_מומינית*
הצטרפות: 17 יוני 2011, 14:10

שליחה על ידי הבן_זוג_של_מומינית* »

א) מיכאל בן-ארי ואיתמר בן-גביר הם ימניים קיצוניים, וכל דבר שהם יעשו יגעיל אותך.
מסתבר שלא צריך להיות שמאלני קיצוני בכדי להרגיש שלא בנוח עם המעשה של בן-גביר. משיחה שלי עם "מומינית" גיליתי שהשם "בן-גביר" לא אומר לה דבר, ואי לכך לא מעורר בה שום אנטגוניזם. תובנה זו מתייחסת גם לסעיף ג'.
אני ומומינית גילינו שתחושת הגועל שהיא חשה לנוכח המעשה של בן-גביר הוא לא בגלל לאומניות המסר אותו הוא מעביר, אלא הצורה שבה הוא העביר אותו- תוך שימוש באנשים שהוא חותר תחתם.
לגבי סעיף ד': ממש לא הצלחנו להבין כיצד הוא מתקשר לדיון.
עולם_חדש_מופלא*
הצטרפות: 18 יולי 2010, 13:26
דף אישי: הדף האישי של עולם_חדש_מופלא*

שליחה על ידי עולם_חדש_מופלא* »

_אם היו מביאים 40 שחקנים אפריקאים למטרת ההפגנה
זה היה פחות מגעיל והיה יכול באמת להיות ניסוי מעניין ובדיקת היחס של המתרחצים וכו'._
מסכימה.
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

שליחה על ידי אילה_א* »

מה רק לי 40 גברים שחורים חצי ערומים שוחים נשמע מחרמן ?
אמא_בבית*
הצטרפות: 21 דצמבר 2003, 15:17
דף אישי: הדף האישי של אמא_בבית*

שליחה על ידי אמא_בבית* »

אצלינו במושב כשמגיעים חבורות של צעירים בבת אחת, רוב המשפחות יוצאות מהבריכה. זה כמובן בלי תיאום מראש ולא בבת אחת אבל בפועל לאט לאט יוצא שבדיוק הרוב נחים קצת מלהיות במים.
לדעתי אם הם היו שחורים, היינו מתנהגים אותו דבר.
למה?
כי הם עושים הרבה רעש
כי הם הרבה וממלאים את הבריכה בבת אחת
כי הם באו ביחד ולא מוכרים לנו ויש הרגשה של "פלישה"
ההחפצה של העובדים הזרים וההובלה שלהם כמו עדר בקר באמת מגעילה ומזכירה יותר מכל משטרים אפלים שבהם בן גביר וחברו היו נחשבים מגעילים שאסור להם להכנס למקומות ציבוריים.
שנאה היא שנאה היא שנאה.
גזענות היא גזענות
ויותר מכל המעשה מעיד על העושים אותו ולא על אלה שיצאו מהבריכה.
אמא_של_נוקי*
הצטרפות: 18 יולי 2009, 02:44
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_נוקי*

שליחה על ידי אמא_של_נוקי* »

ההחפצה של העובדים הזרים וההובלה שלהם כמו עדר בקר באמת מגעילה ומזכירה יותר מכל משטרים אפלים שבהם בן גביר וחברו היו נחשבים מגעילים שאסור להם להכנס למקומות ציבוריים.

וזה בעיקר.
לבנה*
הצטרפות: 28 מאי 2005, 22:10

שליחה על ידי לבנה* »

מה רק לי 40 גברים שחורים חצי ערומים שוחים נשמע מחרמן ?

לגמרי!
טליה_אלמתן*

על פי אמנת האו"ם לפליטים, המסתננים למדינת ישראל אינם נחשבים כלל פליטים.
אדם נחשב פליט כשחצה גבול אחד והגיע למקום שלא נרדף בו יותר. משחצה גבול נוסף, הוא לא יכול לעשות עוד שימוש בהגדרה זו. כלומר, הנמלטים מאריתראה שומרים על פליטותם במצרים, אך מאבדים אותה בישראל.
עם זאת, נציבות האום לפליטים קבעה כי הפליטים מאריתראה נחשבים "קבוצה הזכאית להגנה קולקטיבית". זו חוות דעת שאיננה מחייבת, ונחשבת המלצה בלבד.
כמובן, הגדרה זו כלל איננה רלוונטית למסתננים הסודנים.
טליה_אלמתן*

"באריתריאה כבר אין מלחמה מאז שנת 2000, אבל לשופטי בג"ץ ואנשי "זכויות האדם" חשובה יותר הפוזה המיופיפת בכנסים בין לאומיים מאשר סבלם של תושבי ערד ודרום תל אביב. על הדרך החילו הנאורים הנמרצים שלנו את מעמד הפליטות ללא גבולות גם על הסודאנים. למה? ככה!...
הבן שלי הותקף מינית באופן קבוע על ידי מהגר סודני", מספר לי אב תל אביבי צעיר, "בסוף המשטרה תפסה אותו והוא נאסר לכמה חודשים ועכשיו משחררים אותו בחזרה מול הילד שלי. אמרתי לתובע - למה אתם נותנים לו לחזור לגור מול הבן שלי, זה הרי ברור שהוא יעשה את זה שוב. הם דווקא מאוד הבינו אותי והצטערו אבל אמרו לי שאם הוא היה ישראלי, או אפילו עובד זר חוקי (!) היה אפשר להרחיק אותו ולהגביל אותו, אבל בגלל שהוא סודני, הוא נחשב פליט ואנחנו חברים באו"ם ועל פי חוקי האום אסור להגביל פליט ובקיצור לא יכולים לעשות שום דבר. עכשיו אני כנראה אצטרך להפוך לפליט ולחפש לי מקום אחר כדי לשמור על הילד שלי"....
גם אם לא הייתה הפשיעה הקשה הזו, גם אם לא היו תופסים את מקומות העבודה של העשירונים התחתונים, גם אם לא היו מקפיצים את מחירי הדירות בתל אביב, גם אם לא היו ממלאים את כיתות הלימוד בדרום העיר אלא מתפזרים בצורה מסודרת בכל המדינה, גם אם כל התופעות הבלתי נסבלות הללו היו נמנעות, עדיין היתה נותרת הבעיה שכולם חוששים לדבר עליה - בעיית הזהות.

הטור המלא באתר מעריב
נמאס*
הצטרפות: 20 אוקטובר 2006, 18:58

שליחה על ידי נמאס* »

טליה כמה שנאה יש בך והסתה עד אין קץ.אבל כל עוד נותנים לך פתחון פה באתר באופן אותו את מנצלת לרעה וזורעת דברי הבל פשיסטיים, לפחות מצליחים להבין עם איזו בת אדם יש לנו עסק כאן :-(
ורבנים שאנסו?אז נפתח כאן דף ונצטט מהעיתונות? כי מה זה מוכיח? שיש רבנים שאונסים? שיש האוחזים בדעות ימניות שגונבים ורוצחים? ולמה את ממשיכה לפתוח ולקיים כאן דפים כמו זה וכמו הימין בתקשורת או משהו כזה שבהם את מצטטת את כל מקורות התקשורת האפשריים?אולי תתני לנו לבחור אם לקרוא בעצמנו ולא באתר הזה?במיוחד שאת סלקטיבית באופן "מפתיע". לי נמאס. רק לי?
פלוני_אלמונית*

לי נמאס. רק לי?
בהחלט לא רק לך.

אוי טליה! זה לא צריך להיות בדף כמה התקשורת הישראלית שמאלנית ועוכרת ישראל?
כמה אופייני שאת מסתירה את העובדה שאת מצטטת את משה פייגלין בעצמו, ומספרת לנו רק שזה מאתר מעריב.
אם מה שרצית לספר, זה שכבשתם גם את מעריב, (במעריב נותרה רק יעל פז מלמד). אז זה כבר ידוע מזמן! אז הנה, מעריב, זה לא רק קלמן ליבסקינד. פייגלין בעצמו יהיה עכשיו הפנים של מעריב.
נותרו עוד כמה מאחזים בודדים בעיתון הארץ, שאותם אתם משאירים כדי שתוכלי לקונן כאן בדמעות סממית הימין בתקשורת הישראלית

ולעובדות עצמן. במדינה שלנו, רק עבריינים מתנחלים, משוחררים ממאסר, ולרוב גם לא נעצרים. וגם באו"מ שמום אין שום חוק שאנס חסין ממעצר.
פלוני_אלמונית*

ולעניין המהגרים / מסתננים עצמו. עד שהימין תפס את השלטון לא היתה הגירה לישראל. היתה רק עלייה.
אתם הימין, פתחתם את השערים להגירה. אפילו המצאתם את המושג זכאי עלייה. בזמן השמאל באו לישראל רק עולים. בעצם אין לך תלונות על המסתננים. הרי הם לא מפריעים לך. רק השמאלנים מפריעים לך. את רק רוצה לפגוע בבית המשפט ששופט לפי חוקי ישראל, ולא לפי ספר החוקים של פייגלין

אני בעד להסיר מהאתר את הדפים הפוליטיים כמו שעשו לאחרונה לדף אחד.
גם_לי_נמאס*
הצטרפות: 14 נובמבר 2011, 01:10

שליחה על ידי גם_לי_נמאס* »

מבחינתי טליה עסוקה בלהתגרות כאן שוב ושוב בחברות באתר ולעורר פרובקציות, בשבילה זה חמצן. מבחינתי זה מעכיר את האוירה והאויר.מבקשת למחוק כי אין לזה שום ערך מוסף מלבד התגרות והתגרות.
טליה_אלמתן*

למרבה הצער פושעים יש בכל מקום. כמובן.
העניין הוא הבעייתיות שנוצרת בטיפול שבפשיעה של מהגרי העבודה - הלו???

מזכירה שהדף הזה נפתח כדי לאפשר דיון שהתפתח בנושא, בדף אחר באתר.
מבחינתי אין בעיה למחוק את הדף (אני רק מניחה שייתכן שהנושא יעלה שוב בדפים אחרים).
טליה_אלמתן*

(עם זאת, ריבוי האלמונים מחשיד. נא לבקש למחוק בכינויים האמיתיים, שנדע שיש יותר מאחד ;-) ממי מתביישים - ממני?! D-:)
תגובה_אלמונית*
הצטרפות: 14 נובמבר 2011, 09:01

שליחה על ידי תגובה_אלמונית* »

למחוק את זה ואת אלו בהם את מצטטת מכל מיני מקורות תקשורת הזויים וגם לא הזויים.אנחנו נמצא את המידע לבד,תודה לך.ולמה את המומה על האלמוניות?זו זכות פשוטה כאן באתר ולמיטב ידיעתי לא חסרים כאלו שכתבו בשמם שהדפים הפוליטיים מפריעים להם כאן באתר.
הצעה -תקיימי בדף בית שלך את הדיווח היומי.תצטטי כל כלי תקשורת שאת רוצה והצהירי על כך בככר השוק ומי שירצה כבר ידע לאן להגיע.
פלוני_אלמונית*

ריבוי האלמונים מחשיד.
ממי מתביישים - ממני?!
לא בושה, פחד. אני אלמונית בגלל פחד. יש היום אווירה כבדה מדי שמה שלא ימני לא לגיטימי. בחברה בכלל, במקום העבודה ואפילו בבית פנימה. אפשר לקרוא את הדברים שלך למשל.
פלמונה*
הצטרפות: 14 נובמבר 2011, 14:48

שליחה על ידי פלמונה* »

_ריבוי האלמונים מחשיד.
ממי מתביישים - ממני?!
לא בושה, פחד. אני אלמונית בגלל פחד. יש היום אווירה כבדה מדי שמה שלא ימני לא לגיטימי. בחברה בכלל, במקום העבודה ואפילו בבית פנימה. אפשר לקרוא את הדברים שלך למשל._

מצטרפת...
טול_טול*

שליחה על ידי טול_טול* »

אני מוכנה להגיד בשם שלי שהדף הזה מחליא אותי, ומבחינתי דף-למחיקה.
במקום שאני מרגישה בו בבית אני מעדיפה לא להיחשף לגזענות, את זה יש לי מספיק באתרי המיינסטרים.

והמרגיעון בתואם מושלם: האדם מתחלף- הדעה לא.
עדי_ל*
הצטרפות: 06 ספטמבר 2004, 01:58
דף אישי: הדף האישי של עדי_ל*

שליחה על ידי עדי_ל* »

_אני מוכנה להגיד בשם שלי שהדף הזה מחליא אותי, ומבחינתי דף-למחיקה.
במקום שאני מרגישה בו בבית אני מעדיפה לא להיחשף לגזענות, את זה יש לי מספיק באתרי המיינסטרים._
עדי_ל*

שליחה על ידי עדי_ל* »

ואוסיף ואומר שישנם עוד כמה דפים מהסוג הזה שלטעמי יש מי שמשתמש בהם להפצת דעות גזעניות על בסיס יומי.
יש מקום לעשות סדר כאן בבית ולנקות את הדורש ניקוי ולא לתת כאן לגיטימציה להפצת מידע מגמתי ומסולף וסלקטיבי.
מידע מרושע במסווה של מידע אמיתי ומוגש כמעט בתמימות למי שאינו חד עין ואוזן. ישנם בארץ מספיק כלי תקשורת שמפיצים מידע מהסוג הזה, אני לא מעוניינת שמי שמעוניינת להפיצו תעשה זאת כאן ותשתמש לרעה בחופש הביטוי.
חופש ביטוי - עד שזו פגיעה בזכויות בסיסיות של בני אדם, הסתה מרושעת נגדם והפחדה מגמתית - כלי בו משתמש הימין על בסיס קבוע כדי לקבע כאן את גורלנו האומלל וכדי להצדיק את הכיבוש המתועב (וממש היום מישהי בשם "נועה" בדף על אורגני ומוסריות הלכה על השיטה הזו בגדול אבל בסגנון הכ"כ נדוש ומוכר עד כדי גיחוך , כולל הדגשת קיומם שלהתל אביביים ששותים קפה בזכות המתנחלים :-) שאין מה להגיב בכלל)
פלוני_אלמונית*

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

עדי ואלמונים - אין לי בעיה שימחקו מהאתר את כל הדפים הפוליטיים.
אני מתחייבת שמהרגע שזה יקרה, כמו עכשיו, אני לא אתחיל דיון פוליטי מיוזמתי.
עם זאת, כמו עכשיו, אני אמשיך להגיב (בככר השוק, או בכל דף אחר).

טליה אלמתן ממחשב אחר
ללו*
הצטרפות: 11 ינואר 2011, 09:59

שליחה על ידי ללו* »

אני מוכנה להגיד בשם שלי שהדף הזה מחליא אותי, ומבחינתי דף-למחיקה.{{}}
עדי ל{{}}, מפתיעים אותי דברייך.
במקרה אני זוכרת את הדיון שבעקבותיו נפתח הדף הזה. הלכתי עכשיו ומצאתי את דברייך לטליה מאז:
ועכשיו אני מבקשת שתניחו לדף הזה. להסכמה/הבנה לא נגיע. לכו לנהל דיונים מסוג זה במקום אחר , אולי פליטים החוצה? או פליטים הביתה? או בלי פליטים במדינת הפליטים? או מה שתרצו
היא קיבלה את בקשתך והעבירה את הדיון מהדף שלך וכך נוצר הדף הזה. זכותך שיחליא אותך, אבל לקרוא למחיקתו אחרי שנפתח לבקשתך?
עדי_ל*

שליחה על ידי עדי_ל* »

אוהו...שיבוש ההיסטוריה ממשיך :-)
אני מיניקה אז בקיצור: הדף לא נפתח לבקשתי אלא הדיון אליו הועבר לאחר שטליה כתבה בדף אחר, שפתחתי בנושא הפליטים (והתמיכה בהם) ,דברים מהסוג שנכתבים כאן שאינם ברוח(בלשון המעטה)תמיכה.
זה הפריע לי ובקשתי שהם ימצאו להם מקום אחר.זה לא אומר שהם נעימים ואנושיים בעיני כשהם כאן.
הבנת ללו?
ללו*

שליחה על ידי ללו* »

שיבוש ההיסטוריה ממשיך
למה את פונה אליי בסגנון מעליב כזה? למה את מניחה כוונות רעות?

ולגופו של עניין - לא הבנתי מה כאן שיבוש. זה הפריע לי ובקשתי שהם ימצאו להם מקום אחר - ונענו לבקשתך. כאן המקום האחר.
זה שאת לא אוהבת את הדברים שנכתבים כאן זה ברור, לא זאת השאלה. גם אני לא אהבתי את הקישור שטליה הביאה אז בדף שלך. ממש לא. אבל בעיניי עדיף בהחלט שהם יובאו כאן, בדף נפרד, שמי שרוצה נכנס ומי שלא לא, מאשר שיישארו בדף שבו נכתבו לראשונה ויהפכו אותו לווכחני.
עדי_ל*

שליחה על ידי עדי_ל* »

לא התכוונתי להעליב. מתנצלת !
ההגדרה שלך "נפתח לבקשתך" עדיין צורמת לי. הדף והתכנים מאוד מעציבים (כן, גם מחליאים)
וכמובן שלא התאים לי שתכנים מהסוג הזה יוכנסו לדף תמיכה בפליטים שנפתח על ידי בזמנו.
אבל גם כדף בפני עצמו, זה בעיני לא לעיניין וזה שהוא נפתח ככזה לא הופך אותו לפחות נורא.
הייתי שמחה לשמוע יותר קולות מחאה על תכנים מהסוג הזה, כמו שהייתי רוצה שהרחובות יוצפו במחאה על הצעה למנוע מגופים כ"כ חשובים, לתמיכה באזרחים, בדמוקרטיה ובחיים אזרחיים -מלקבל תרומות ממדינות תומכות וידידות ישראל. זה אותו קול בעיני - אותו קול שפוי, מוחה על עוולות, מבקש למנוע אותה התדרדרות של פגיעה בדמוקרטיה וב"פרטים הקטנים" - בני האדם.
הדף הזה ואחרים - הם קולות פוגעניים ומסיתים, במניפולציה ובהפחדות. בדברי דיבה, באכזריות וברישעות.
קיומנו כאן וקיום האנושות בכלל, יכול היה להיות טוב יותר בהיותו מושתת על יותר חמלה.
מזו אין כאן בדף הזה.
ב_עילום*
הצטרפות: 25 יוני 2005, 16:36

שליחה על ידי ב_עילום* »

אין לי ממש דעה בנושא אבל ממה שקראתי ושמעתי, הנושא ממש לא שחור ולבן

לאף אחד אין מושג מה יקרה עם כמות כל כך עצומה של פליטים.

לא ברור מה האינטרס להביאם לכאן, הרי יכלו ללכת גם למדינות אחרות וכאן הם מקבלים עזרה.

מכמות מסויימת הם אכן יכולים לגרום לבעיה רצינית מאד . מבחינת אופייה היהודי של ישראל

זה מעמד שלם שנכנס לגור כאן שאין לו ולישראל, ליהדות דבר.

מספיק לראות מה קורה באירופה עם מעמד שלם של מוסלמים שהתווסף לכל ארצות אירופה. ויש מקומות בהם זהו מעמד שמפורר את החברה.

מצד שני אנחנו מדינה שקמה על שארית הפליטה, והדאגה לפליטים היא ממש אבן יסוד שלה.

כך שהמצב מורכב

אני שמחה שמביאים כאן גם דעות אחרות.
טליה_אלמתן*

עדי ל
אני הייתי שמחה לדמוע יותר קולות מחאה על התנהלות המדינה בנושא הגירה בלתי חוקית, ועל הסכנות לאזרחי המדינה ולדמוקרטיה שהגירה זו טומנת בחובה.
זה אותו קול בעיני - אותו קול שפוי, מוחה על עוולות, מבקש למנוע אותה התדרדרות של פגיעה בדמוקרטיה וב"פרטים הקטנים" - בני האדם.
מקווה שגם את חשה, כמוני, שלשני הקולות שלנו יש או אין מקום כאן במידה שווה :-)
ללו*

שליחה על ידי ללו* »

עדי ל{{}}, מקבלת את התנצלותך ומתנצלת בחזרה על הניסוח שלא נעם לך.
לגבי המחאה - לדעתי אפשר ורצוי למלא את הדף הזה בקולות מחאה (אישית, אני לא מוחה על כל תכניו, רק על חלקם).
לגבי המחיקה - תשמעי, אי-אפשר למחוק דעות של אחרים. למחוק דף אפשר, אבל אז הדעות יצוצו במקומות אחרים.
טוב, נו, נראה לי שלא נגיע להסכמה בנושא הזה.
עדי_ל*

שליחה על ידי עדי_ל* »

מקווה שגם את חשה, כמוני, שלשני הקולות שלנו יש או אין מקום כאן במידה שווה

טליה, אני ממש לא חשה כך.
אני כן חשה, וגם יודעת, שהרבה אנשים עם דעות כשלי, אינם מביעים אותן באתר וחלקם אינם רואים בו פלטפורמה מתאימה לזה. חלקם חושבים שחבל על הזמן... ואני מודה שגם אני מרגישה כך פעמים רבות. אלא שלנוכח קולות רועשים ומתלהמים, אני מתפתה להגיב. בדיעבד אני תמיד מצטערת, אבל זה לא מצליח לי בזמן אמת...הדברים שאת ועוד קומץ קטן של נשים מאיתמר וגבעות אחרות כותבות בהחלט לוחצים אצלי על כפתור שמפעיל אותי ואני מרגישה מחוייבת להשמיע קול אחר ובהחלט שפוי הרבה יותר.
אני מאוד לא מחבבת, בלשון המעטה, את השימוש שאת עושה בחלק מהדפים. לא שאני חושבת שזה מעניין אותך מה דעתי, אבל אם כבר הגענו עד הלום, אביע תמיהה על דף כמו הימין בתקשורת הישראלית ומטרתו.
בעיני - התלהמות והתגרות ותו לא. כל הציטוטים מכלי תקשורת ושל אנשים בעלי דעות קיצוניות ומסוכנות.
אני יכולה להניח מראש שאת לא מסכימה עימי, בשום דבר ועם שום מילה שלי.
זה לא הופף אותנו, לשני קצוות בודדים ומבודדים כאן באתר .

אני מרגישה קול שפוי, מקובל ולגיטימי (בבקשה אל תצטטי אותי ועם חיוך בסוף המשפט... זה נורא צפוי מצידך אבל אין צורך, בבקשה !) וגם אם לא יגיבו חברות באתר למילים הללו שלי, אני מאמינה ויודעת שרבות חושבות כך.
לא אתפלא אם אותקף באלמוניות ובקולניות ע"י כמה בעלי דעות כשלך, כמו שראיתי שקרה היום בדף המכוער שפתחת
מהגרי העבודה ומדינת ישראל ואני מרגישה שיש לך שליחים אלמוניים בניסיון לחבוט בי בשל דעותי...אבל זה לא כואב. כואב לי המצב בארץ, שנות הכיבוש הארוכות והפוגעניות, העתיד הלא ברור של כולנו כאן בשל מיגזרים באוכלוסיות המקומיות שמקבעים את המציאות הזו. שלא מאפשרים לנו לצאת ממנה למציאות אחרת שמשקיעה את אותן אנרגיות בטחוניסטיות ומיליטריסטיות במהלכי התקרבות , בחוכמה וברגישות ובעיקר תוך מתן תחושה ברורה מה המטרה .
ולא - לא עוד מלחמה. קשה לומר שזוהי האווירה הרווחת במקומותינו. רק הסתיים לו עוד קיץ של הסברים על קיצנו הקרב ושמועות מתוזמנות היטב על עוד מלחמה בפתח - כך מעבירים את תקציב הביטחון בכל שנה תוך הגדלתו על חשבון כל דבר אחר ובעיקר אזרחי במדינה הזו)

ללא ספק, זהו קול מוסרי ושמבקש חיים טובים יותר לכולנו בארץ הזו
וכשאני כותבת "כולנו" אני מתכוונת לזה.
יהודים, ערבים ובני אדם באשר הם ממקומות אחרים בעולם שגורלם לא שפר עליהם והם נאלצו לברוח ממולדתם.

אני לא חושבת שזה פשוט, אבל אני מאמינה שזה אפשרי ושזה אנושי ואי אפשר אחרת. פליטים היינו והפכנו להיות מתעללים בפליטים... כ"כ הרבה דם נשפך בארץ הזו - ואנחנו גדלנו וממשיכים להיות חברה שמקדשת דם, את המתים ואת המלחמה הבאה. מוסדות החינוך מגדלים חיילים לעתיד החל מגיל הגן. כולם מגוייסים כאן בדרכים כאלו ואחרות להיותנו מדינת צבא, מנהיגים ופוליטיקה מיליטריסטיים ואלימות יומיומית שגולשת מהצבא לחיים האזרחיים באשר הם.

מלחמות - על זה גדלנו. אויבים - יש ויהיו תמיד.
השאלה היא איך מפרקים את העוינות ומקרבים ומתקרבים ורואים גם את האחר.
אני לא חושבת שהמיגזר הפוליטי אליו את משתייכת ואותו את מייצגת כאן באופן אקטיבי...ואת ממש עובדת בזה באתר,מבקש את אותם דברים.
טליה_אלמתן*

עדי אין לי שום קשר לשום פוגע (כך אני מקווה ורוצה להאמין). אין לי גם אחריות על התנהלות של איש באתר, יהיו דעותיו אשר יהיו.
גם אני, ממש כמוך מתפתה להגיב תמיד (בלי סמיילי, אבל רק הפעם!).
אני מצטערת על שאת לא מבינה שאני כמוך שואפת לטוב, ורק לא מסכימה איתך על הדרך.
(הי זה מזכיר לי איך שלפעמים לא מאמינים לשמאלנים שהם ציונים...)
צביעות*
הצטרפות: 15 נובמבר 2011, 18:35

שליחה על ידי צביעות* »

_לגבי המחאה - לדעתי אפשר ורצוי למלא את הדף הזה בקולות מחאה
וזה בדיוק מה שאני עושה בדף על אורגני ללא מוסר
צביעות*

שליחה על ידי צביעות* »

_מקווה שגם את חשה, כמוני, שלשני הקולות שלנו יש או אין מקום כאן במידה שווה
טליה, אני ממש לא חשה כך._

ברור שלא, כי היא עסוקה רק בלשמוע את עצמה ואת שותפיה (המעטים) לדרך. היא לא מכירה בדמוקרטיה ובזכות הימין להשמיע את קולו השפוי. מבחינתה השפיות שייכת רק למי שחושב כמוה, את השאר היא הייתה שמחה לאשפז בבית משוגעים.
צביעות*

שליחה על ידי צביעות* »

_ריבוי האלמונים מחשיד.
ממי מתביישים - ממני?!
לא בושה, פחד. אני אלמונית בגלל פחד. יש היום אווירה כבדה מדי שמה שלא ימני לא לגיטימי. בחברה בכלל, במקום העבודה ואפילו בבית פנימה. אפשר לקרוא את הדברים שלך למשל._

לא בושה, פחד. אני אלמוני בגלל הפחד. יש היום אווירה כבדה מדי שמה שלא שמאלני לא לגיטימי. בחברה בכלל, במקום העבודה ואפילו בבית פנימה.
טליה_אלמתן*

בינתיים
על show]תעשיית קציר האברים של המסתננים לצרכי מכירה להשתלות item[/po].asp?levelId=65229&itemId=27&katavaId=2685&itemType=0 במדבר סיני שמעתם?
"המציאות המרה של סיני הביאה גם לכך שאלפי אריתראים נעלמו עד היום ברחבי המדבר הזה... חלקם נרצחו על מנת לעקור מהם איברים: כליות, קרניות, לבבות ואפילו כבדים. אמצעי תקשורת מכובדים ואמינים – סי. אן. אן., בי. בי. סי. – דיווחו על התופעה, תוך הצגת תצלומי גופותיהם של אפריקנים שהושלכו במדבר לאחר שנעקרו מהן איברים פנימיים ועיניים...."

דאג למסתנן -> הוא יספר למשפחתו על התנאים שהוא זוכה להם בישראל -> השמועה על כך תעבור -> שכנו יצא לדרך -> מי יודע מה יקרה לו בסיני?
מה בנוגע לזכותו של כל אדם להחליט מתי ובאילו נסיבות הוא מעוניין להיפרד מהכבד שלו?
נועם*
הצטרפות: 31 ינואר 2003, 09:46

שליחה על ידי נועם* »

ידוע שמוסר הוא עניין של השקפת עולם.

בעיניי הכי הכי לא מוסרי שליהודים לא תיהיה מדינה משל עצמם.
היא כמובן לא צריכה להכיל רק יהודים אבל היא צריכה להיות מדינת ה-יהודים.

כל אירגון כזה או אחר (חיצוניים,אדרבא!) שבוחש בתוך מדינת ישראל כדי למנוע את איפיונה היהודי הוא בעיני לא מוסרי בעליל,לא משנה כמה "הומניטרי"הוא.

ולקרוא למהגרי העבודה "פליטים" זה כבר שקר ידוע לכל.הם מהגרי עבודה שהולכים ומתרבים ככל שעבודת הגדר מתקדמת.

אבל זה בסדר,אני מקבלת את זה שארגונים מכנים אותם "פליטים".
אני מקווה שבחירת השפה והמילים שאנו משתמשים בהן שמשקפות את עולמנו מוסכמות ע"י כל המשתתפים בדיון-ז"א -מובן על כולם שכל אחד בוחר מילים עפ"י השקפתו-וזה בסדר גמור.

לכן,
היהודים אינם כובשים בארצם-א"י.
מה שהיה בגוש קטיף היה גירוש ולא פינוי.
ומהגרי העבודה המסתננים הם פשוט מהגרי עבודה.

לא בושה, פחד. אני אלמוני בגלל הפחד. יש היום אווירה כבדה מדי שמה שלא שמאלני לא לגיטימי. בחברה בכלל, במקום העבודה ואפילו בבית פנימה
נעמה*
הצטרפות: 29 ינואר 2002, 22:03

שליחה על ידי נעמה* »

השאלה היא איך מפרקים את העוינות ומקרבים ומתקרבים ורואים גם את האחר.

והאחר הוא לא רק ערבי, הוא גם יהודי, מתנחל, ימני.
אולי כדאי שגם אותם תנסי לראות וגם אליהם תנסי להתקרב ולהבין, כי בינתיים נודפת ממך הרבה שנאה כלפי הצד האחר של המפה הפוליטית.
גם_אני_נועם*
הצטרפות: 18 נובמבר 2011, 13:12

שליחה על ידי גם_אני_נועם* »

נורא. נורא מה שקורה עם הימין. הם בעד הידברות, אבל שנסכים איתם. שנוותר להם. שניכנע להם.
הם כל הזמן תוקפים את השמאל בטענות של צביעות, ותוך כדי משתמשים בשיאים נשברים של צביעות.
דוגמאות מחוץ לאתר למשל אמלי עמרוסי (לאומית שכמוה, שם עברי לא נאה לה?) שבאה לטלביזיה להגן על דב ליאור, תוקפת את טליה ששון ב - יש פה צביעות שלא תתואר, ובאותה נשימה אומרת על דב ליאור - מה לי ולו? למה באת לכאן, אם הוא לא עצם מעצמותיך בשר מבשרך?
אתמול פרסם זאב אלקין רשימה במעריב - די לצביעות. רשימה מלאה בדברי צביעות מתחסדים. אחד הראשיים שבהם שהוא מתיימר להיות ממשיכי דרכם של בין וזבוטינסקי, שלמרות שהיו ימנים הם היו דמוקרטיים. נותני כבוד לאחר גם אם הוא שמאלני ואפילו אם הוא לא יהודי. כמה שהוא רחוק ממשיכי דרכם באמת בגין הבן ודן מרידור.
וכאן באתר - דף הימין בתקשורת הישראלית, בשעה שכמעט כל התקשורת הישראלית היא ימנית ומגוייסת למימוש המטרות הימניות הגזעניות והפאשיסטיות. (טוב, יש גדעון לוי עמירה הס ואמנון אברמוביץ). יש מי שיש לו טענות שלא כל התקשורת היא ערוץ 7.

אולי כדאי שגם אותם תנסי לראות וגם אליהם תנסי להתקרב ולהבין,
אני מנסה להתקרב ולהבין, וממש ממש לא מצליח להבין איך עם שנרדף אלפי שנים בכל העולם, מגיע סוף סוף לארצו, והופך להיות גזעני פאשיסט ורודף האחר כמו כל הפאשיסטים הגזענים בכל העולם. לא מצליח להבין!. אבל זה כנראה כי יכולת התבונה שלי מוגבלת ב I Q נמוך.
היהודים אינם כובשים בארצם-א"י. זה לא שייך לדף הזה, אבל ארץ היהודים, היא לא רק ארץ היהודים. הפלישתים והשומרונים היו כאן וזו גם ארצם. הערבים הפלשתינאים של היום הם בנוסף לערבים שהיגרו לכאן, הם צאצאי הפלישתים השומרונים ובעיקר גם צאצאי היהודים שנשארו כאן והתאסלמו או התנצרו.

לפני כמה ימים רעשה הארץ כי מתנחל נהרג מירי חיילים בנוהל שגור כלפי ערבים. כשערבי נהרג מנוהל ירי כזה, זה בקושי מקבל כמה שורות קצרות בעמוד פנימי בעיתון. בחלק מהתקשורת "השמאלנית" אפילו רטנו, איך זה שהחיילים לא זיהו שמדובר ביהודי?

כשטליה שואלת על תעשיית קציר האברים של המסתננים לצרכי מכירה להשתלות במדבר סיני שמעתם?
היא שוכחת או סתם מתעלמת מחבריה בצד השני, הערבי, שמפיצים בעולם אותה תעמולה, רק שם מאשימים את ישראל בעקירת איברי פלשתינאים ומכירתם.
טליה_אלמתן*

מצחיקול - יש קצת הבדל בין אל-ג'זירה וסיאןאן D-:
ולפי ההגיון שלך, אפשר לתת לערבים את צרפת במקום את ישראל... הי איזה סטארט אפ! |יש|
פשוט לא מצליח להבין_ מדוע היהודים האלה כועסים כל הזמן על הערבים. מעניין למה באמת?! סתם ככה נטפלים! הזוי! או שאולי באמת _כי יכולת התבונה שלך מוגבלת ב I Q נמוך?!
פלוני_אלמונית*

יופי נחמה
את יכולה לצטט את פשוט לא מצליח להבין ואחרי זה לכתוב מה שאת רוצה. זה מה שאת תמיד עושה.
לפי ההגיון שלי אי אפשר לתת לערבים ... זה רק אתם שנדמה לכם שאתם יכולים לנהל את העולם "כמינוי אישי של הקב"ה".
רק לדברים עצמם את לא מתייחסת.
טליה_אלמתן*

"ארגון איטלקי, "EveryOne Group", שנציגיו נמצאים גם בצפון סיני, עומד לפרסם דוח מקיף על תעשיית הברחות המסתננים. לפי מה שכבר פורסם, תעריפי ההברחות הם 2,000 דולר למוסלמי, 3,000 דולר לנוצרי, כדי להגיע לסיני. לעתים מדובר בחטיפות, של צעירים שכלל אינם רוצים להגיע לישראל. בתוך סיני נלקחים חלק מהם למעצר בתנאים מחרידים. המשפחות נדרשות לשלם בין 10 ל-25 אלף דולר, כופר נפש למי שרוצה להינצל מכריתת אברים. לא תמיד זה עוזר. לפי טענת הארגון, שלטונות מצרים יודעים בדיוק מיהם אנשי התעשייה, וגם על הקשרים שלהם לאל-קעידה."

גם בן-דרור ימיני כותב על תעשיית קציר האברים, encr]במעריב id[/po]=f2b4c1b55be76d1e6d7b777256ea0370&id=3007
שליחת תגובה

חזור אל “דיוני עריכות עם אופק”