מהגרי העבודה ומדינת ישראל

כינור_לשירייך*
הצטרפות: 10 יוני 2008, 09:08

שליחה על ידי כינור_לשירייך* »

שהם יראו להם מה זה, הא?
מי אמר למי מתי ולמה: "לא נותנים לי לסגור מרפסת? ערבים הבאתי לכם! ע-ר-ב-י-ם!"
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

"לא נותנים לי לסגור מרפסת? ערבים הבאתי לכם! ע-ר-ב-י-ם!"
אוי זה היה גדול :-D
ההולכת_באתרים*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:44
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_באתרים*

שליחה על ידי ההולכת_באתרים* »

_שרשרת אנושית
נגד המעצר והגירוש_
זה לא גירוש! תנסי להגיע לאירופה או לארה"ב באופן לא חוקי ולשהות שם. נראה מה יקרה!
נלי*
הצטרפות: 29 ספטמבר 2004, 11:30

שליחה על ידי נלי* »

דרוש הרבה כסף, כי יש עוד 12 מיליון פליטים שמחכים
:-D
ואז נשנה את שם המדינה ל...
ההולכת_באתרים*

ואז נשנה את שם המדינה ל...
דרפור? :)
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

זה לא גירוש! תנסי להגיע לאירופה או לארה"ב באופן לא חוקי ולשהות שם. נראה מה יקרה!

יש אנשים שבשבילם להוציא מגבולות המדינה אנשים שנכנסו אליה מחתרתית ונמצאים בה בניגוד לחוק זה נקרא-" גירוש".
ואילו "הוצאה" של 6000 איש גברים נשים וטף מביתם בכוח הזרוע,אנשים שנולדו פה ושייכים למדינה הזו,עובדים,יצרנים וחלק מנוף פניה,זה נקרא -"פינוי".

העניין הוא שרק צריך לפתוח את המילון,לא כזה סיפור גדול.
ההולכת_באתרים*

העניין הוא שרק צריך לפתוח את המילון,לא כזה סיפור גדול.
אבל אני לא יודעת לקרוא :)
למה הפלוני אלמונית ההומנית להפליא על חשבון תושבי שכונות דרום תל אביב תואיל בטובה להזדהות? הרי אני המרושעת ואת ההומנית. אה, סליחה, אני גם לא משכילה :)
ההולכת_באתרים*

לאור הבקשות החלטתי לפתוח דף חדש. מוזמנים להתדיין. בבקשה.
...*
הצטרפות: 11 מרץ 2005, 01:11
דף אישי: הדף האישי של ...*

שליחה על ידי ...* »

וואו, שם הדף משאיר המון מקום לדיון פתוח.
מה הדף הבא: רצח רבין בעד ונגד?
ואולי לא צריך לשלוח אותם חזרה לארצם? ואולי צריך לברר מי הם ומה קרה להם?
ואולי עוד אלף שאלות שלא יעלו בגלל ששם הדף כבר קבע שצריך.
פריחה_והתחדשות*
הצטרפות: 09 נובמבר 2005, 21:11
דף אישי: הדף האישי של פריחה_והתחדשות*

שליחה על ידי פריחה_והתחדשות* »

יפה שיש לך אומץ להעלות את הנושא.
ראיתי שיש יוזמה לשכן פליטים ברמת אביב. זה יהיה מעניין:-)
פלוני_אלמונית*

יש 200000000 פליטים באפריקה
הכי טוב להניא אותם לארץ ואנחנו נלמד לדבר בסודנית
גם ילדנו ילמדו סודנית ויקפצו כמו בריקוד סמבה אפריקניים
בככל יהיה לנו כייף וסבאבה
אבל תאמת תגידו מי באמת רוצה שיהיו לה שכנים סודאניים?
ומי באמת רוצה שיהיו פה 12.000.000 סודאנים?
ואיפה אנחנו נחיה על העצים?
ולמה מכל המדינות מגרשים אותם ?
וחוץ מזה כל הסודאנים הם מוסלמים
אז אתן רוצות עוד 12,000,000 מליון מוסלמים כאן?
לא מספיק לנו כל המוסלמים שיש לנו כבר כאן ?
יוטי_בעיר*
הצטרפות: 05 אפריל 2009, 21:21
דף אישי: הדף האישי של יוטי_בעיר*

שליחה על ידי יוטי_בעיר* »

אני מאוד תומכת במהלך. מאוד!
שישכרו דירות לפליטים, שיפנקו אותם, שיוציאו על זה את הכסף שלהם.
זה מצוין, אחרת הכסף עוד ילך על דברים הרבה יותר גרועים (בניית מאחזים, למשל ;-) ).
דני_זובין*
הצטרפות: 28 יוני 2009, 17:42
דף אישי: הדף האישי של דני_זובין*

שליחה על ידי דני_זובין* »

ושם הדף אכן לא כל כך מזמין דיון, או אנשים
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

מרתיח אותי שבכתבה כורכים לבלתי הפרד את המסתננים ואת העובדים הזרים.
שתי קבוצות שונות בתכלית, מבחינה חוקית ומכל בחינה אחרת.
(מישהו מוכן לעשות סדר בבלגן ולהתחיל עם הגדרות מדויקות של מי זה מי ומי הגיע לפה איך? ולמה אנשים לא חושבים?)
טליה_אלמתן*

מאמר במוסף הכלכלי של עיתון "הארץ" - "דה מארקר":
skira20101216]עד כמה חוששים בישראל ממהגרי עבודה? 1204165[/po]
מתוך המאמר: בעלי השכלה והכנסה גבוהה אינם חוששים שמישהו מהעובדים הזרים יתפוס את מקום עבודתם, בעוד שבעלי ההשכלה הנמוכה והמרוויחים מעט חוששים מאוד.
פרופ' לאה אחדות, מהמכון להגירה ולשילוב חברתי של המרכז האקדמי רופין, אשר ערכו את הסקר: "ברור שלבעלי השכלה והכנסה גבוהה קל יותר מול תופעת המהגרים כי הם לא יתפסו מקומות עבודה וגם לא יבואו לגור בישובי יוקרה", היא אומרת. "כשאתה במצב הזה אתה יכול להרשות לעצמך להיות ליברלי וסלחן."
י_פה*
הצטרפות: 07 אוגוסט 2010, 17:51
דף אישי: הדף האישי של י_פה*

שליחה על ידי י_פה* »

מבחינת התושבים המקומיים שמתמודדים עם הבעיות שנוצרות באופן טבעי במציאות כזאת , אין הבחנה בין מסתנן ובין עובד זר.,
וזאת הנקודה . אז גם לצורך הדיון כאן ההבחנה אינה הכרחית.
לחלוטין מצדדת בפתרון הזה. אין בו שום דבר רע ומפלה לרעה , להיפך , שיפור התנאים של אוכלוסיה זו, ונשיאה בנטל של כל האוכלוסיה בארץ, לא רק שכונות המצוקה שהן
מעיין כלבוייניקים של כל מיני תופעות, תופעות חברתיות, תופעות של חוסר אונים מול החזק ובעל הדעה.
פלוני_אלמונית*

זה הרבה מעבר למקומות עבודה.
זה גן משחקים שאי אפשר לשחק בו כי מתחת למגלשה ישנים פועלים סיניים עם מחובקים עם בקבוקי בירה ריקים...
זה גינה מתחת לבית מלאה בחבורות הולכות ובאות של דרפורים (או לא יודעת מה....שחורים..(ששש..שלא ישמעו אותי השמאלנים)),זה לפחד לצאת לבד מהבית בשעות החושך-המוקדמות!
ולא מדובר בסמטה אפילה מהתחנה המרכזית החדשה,ממש לא.
י_פה*

שליחה על ידי י_פה* »

כן. בהחלט. אם לא ירדו ממגדלי השן לרחוב, הרחוב יעלה אליהם..
י_פה*

שליחה על ידי י_פה* »

הנקודה כאן היא החוסר איזון בין המציאות לבין האידיאולוגיה , שאי אפשר להשתית אידיאולוגיה אישית על מישהו אחר. כן בהחלט רצוי וכדאי להוציא אותן לפועל בעצמך..
עפרה_שחר*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2007, 23:10
דף אישי: הדף האישי של עפרה_שחר*

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

אני עובדת עם נערים מאריטריאה, סודן וגאנה במתקן כליאה. חלקם מהממים ומקסימים וחלקם חצופים ומעצבנים. בני- נוער, נו... רובם הגדול מדברים טיגריניאה- השפה באריטריאה, שאני לומדת מהם עכשיו, תוך כדי. אריטריאה היא מדינה חדשה יחסית שקיבלה אחרי מלחמה עקובה מדם עצמאות מאטיופיה (יעני- העניים המסכנים והמדוכאים של האטיופים). הבדלי התרבות לא פשוטים. הם מאמינים בסוג מיוחד מאד של נצרות שלא ידועה לנו, עם מנהגים ותאריכים שונים מהרגיל, ושירי תפילה פשוטים ויפים שמלשמוע אותם יורדות לי דמעות ישר. לחג המולד הם מתפללים לאלוהים שלהם שירגישו טוב. מבחינת החוק- הסטטוס הרשמי שלהם הוא מבקשי- חסות. (בשונה מפליטים או עובדים זרים). כאמור לאור ההסטוריה העגומה של ישראל של מבקשי מקלט שהוחזרו בספינות לים (בשל עורלת לב השליטים בארץ ובחו"ל) ורבים מהם מתו, חתמה ישראל על אמנה שאומרת שלא מחזירים אדם לארץ בה נשקפת סכנה לחייו. עכשיו נראה מהי מידת עורלת הלב של השילטון הישראלי עצמו: נחזיר- נגרש- נרדוף, או נמצא פיתרון הומאני בשיתוף עם ארצות אחרות שמעורבות בנושא הזה בעולם?
לדעתי ישראל היא לא סתם במקרה פה מי שהיא- הסטורית והומאנית, אלא צריכה לשמש קול קורא ולהעלות את בעיית- אפריקה בא"ום, לשלב כוחות עם הצלב האדום וכל אירגון שיש לו יכולת ממשית או תקשורתית.
אולי הדתיים הטובים שלנו שלא רוצים פה מדינה מוסלמית- אריטריאית- פגאנית יפנו את הדוברים המעולים שלהם, השרים והתקציבים לדאוג לזה- יש אפשרות להשפיע דרך קהילות יהודיות בכל הארצות בהם הצילו יהודים: שוודיה, הולנד וכו... שיקחו חלק- כלכלית או במתן רשיונות מגורים ועבודה אפילו לחלק קטן מהאנשים.אולי אפשר להשפיע על מצרים שתאפשר להכניס כוחות שיפרקו את מחנות ההתעללות, אונס השפלות פומביות ועינויים שבתחומה? באופן שלא ישאיר מקום להתחסדויות והצטדקויות מיופיפות מצד ארצות העולם המערבי שחתמו על האמנה הזאת. כולנו מחויבים. אור לגויים זאת מחמאה גדולה וגם אחריות גדולה.שהפוליטיקאים והשגרירים שלנו ישבו יחד ויתנו את הדעת על האופן בו מעלים את הבעיה הכלל עולמית הזאת על סדר היום הציבורי בכל כלי תקשורת בעולם, עכשיו, לפני שיקרה אסון וכולם יתבכיינו ויאשימו אותנו!
מהי הסגולה של העם שלנו? ריפוי במקומות שידענו בהם כאב שיעמוד לזכותנו כשלא ניתן שיתעלמו מהבעיה שלהם, וננדנד ונציק ונהיה חכמים ורגישים יותר מכולם.
בהכללה- הסודנים הם מוסלמים שקטים ומאופקים ושונים במהות שלהם מאיתנו ומהאריטריאים, שלא לדבר על החבר'ה מגאנה- שהם נוצרים דוברי אנגלית שקוראים הרי פוטר וההומור שלהם הורס. לא ממליצה לשים את כולם יחד- מהיכרות אישית עמוקה- זה יצור בעיות חדשות שאין לנו עדיין את המלומדים והיכולות להתמודד איתן (כמו שכל המזרחנים מהאקדמיה נותרו בלי פתרונות ללוחמת האינטיפדה בשטח).אני מאד בעד שיעבדו פה חלקם- מי שעומד בקריטריונים שנקבע. הם לא פושעים, אלא זקוקים לעזרה- וגם אנחנו זקוקים להם- כי העפנו ת'ערבים, גירשנו ת'עובדים הזרים- ובעצמנו... וואלה- קשה לי לדמיין מישהו מיושבי האתר כולל אותי מסוגל לעשות עשירית ממה שהם עושים ביום אחד. הם רק רוצים עבודה- ויש לנו עבודה בשבילם בשפע!
ומה- הם יגורו, יאכלו יתלבשו ויתרפאו על חשבון משלם המיסים הישראלי- ולא ירשו להם לעבוד? יכול להיות רעיון מעוות וחולני מזה? אתם יודעים איזו שנאה תשתולל פה, וגזענות, ותסיסה?הבעיה באפריקה היא לא ישראלית, במקרה כרגע הם מגיעים לפה כדי לבקש מקום לפרנס בו את משפחתם. אני בטוחה שאם איטליה ששלטה שם באיזור עד לפני כמה שנים, או כל ארץ אחרת- תציע לקלוט כמה מהם, לא משנה כמה- אפילו רק אלף- הם יעדיפו את זה על הגטו שהולכים להקים להם בנגב בקצה, בסוף, שמה- איפה שלא תוכלו לשמוע, (כמו השכנים במחנות ריכוז באירופה) לראות או לדעת מה קורה ומי עושה להם, אבל זה הולך להתפוצץ לנו בכל הכח בפרצוף- ואני לא מדברת על נערים ישראלים שיושבים כל היום ומסתכלים על פורנו במחשב ובונים דגמי מטוסים- כשאני אומרת בכל הכח אני מתכוונת לכח שקשה אפילו לשער!
זה לא דומה לפלסטינאים היללנים, זה יהיה יותר דומה לסדום ועמורה. זה פול פאואר אנרגיות הכי רעות בעולם אצלנו פה בארץ זבת חלב המובטחת וברור שגם יחגגו על זה בתקשורת העולמית.
אני בעד להתמודד עם זה שקיימת בעיה.
י_פה*

שליחה על ידי י_פה* »

הם לא פושעים, אלא זקוקים לעזרה- וגם אנחנו זקוקים להם- כי העפנו ת'ערבים, גירשנו ת'עובדים הזרים- ובעצמנו... וואלה- קשה לי לדמיין מישהו מיושבי האתר כולל אותי מסוגל לעשות עשירית ממה שהם עושים ביום אחד. הם רק רוצים עבודה- ויש לנו עבודה בשבילם בשפע- וגם אנחנו זקוקים להם!
מסכימה !
שגית_רי*
הצטרפות: 13 אוגוסט 2004, 19:49
דף אישי: הדף האישי של שגית_רי*

שליחה על ידי שגית_רי* »

הם יעדיפו את זה על הגטו שהולכים להקים להם בנגב בקצה, בסוף, שמה- איפה שלא תוכלו לשמוע,
אני אוכל לשמוע...אני גם אוכל לראות.
אני במקרה גרה באותו קצה סוף וכאן מאד מודאגים מהתכנית הזאת, מהסיבה שציינת. לא יהיה להם פה מה לעשות וזה אכן יהפוך לסיר לחץ.

והבעיה שלי היא לא ממש איתם..
אני פגשתי אותם לא במרכזי פליטים בתל-אביב או אילת אלא בגדר של הישוב שלי, לפעמים משפחות עם ילדים, אמהות הרות, פצועים לפעמים מירי מיצרי או בחצר שלי ממש, אחרי לילה (אחד לפחות, לא יודעת כמה לפניו...) של הליכה ברגל עם גרביים (משאיר פחות עקבות...) מעבר לגבול, מחכים לצבא שיאסוף אותם.
זה מפגש מאד עצוב ומתסכל.
ולא כולם פליטים. בהתחלה היו בעיקר פליטי זוועות ממלחמות פנימיות אבל עכשיו יש גם הרבה כאלה, בעיקר גברים, שרק רוצים לשפר תנאים, לחפש חיים טובים יותר. מזכיר לי את ההגירה הבלתי חוקית של מקסיקנים לארה"ב..

והבעיה שלי היא לא ממש עם המדינה..
ככה אנחנו, לא ממש יודעים איך לקלוט ולהכיל עולים חדשים, פליטים, זרים.
גם לא ממש יכולים, אנחנו מדינה שפשוט קשה לה.

זה מצחיק אותי שמצפים מהמדינה להצליח לקלוט פליטים זרים ונוצרים מאריתריאה כשרואים איזו עבודה "טובה" עשינו עם העולים החדשים היהודים-ברובם שהבאנו במו-ידינו מאתיופיה.
ומה, מערכת החינוך שלנו עובדת פיקס? ומערכת הבריאות אכן מטפלת בכל החולים והנזקקים? ואוכלוסיית הזקנים שלנו בארץ, חיים בכבוד? והילדים מהשכבות העוני והמובטלים? והמפונים? והדרוזים? והבדואים?
אני לא חושבת שיש פה במדינה הזאת קבוצה אחת עם קשיים שזוכה לטיפול טוב ומתאים. אז עכשיו יש לנו גם פליטים.
ברוכים הבאים לישראל. יחד נשרך את דרכנו במעלה הקשיים האנושיים והסוציאלים של החברה שלנו.
עצוב מאד.
שגית_רי*

שליחה על ידי שגית_רי* »

הם רק רוצים עבודה- ויש לנו עבודה בשבילם בשפע- וגם אנחנו זקוקים להם!
הלוואי וזה היה כל כך פשוט.
מהניסיון של החקלאים באזור שלי, לא קל להעסיק אותם, הם לא תמיד מוכנים לעבוד בחקלאות כאן או בכלל והם צריכים הרבה ליווי ותמיכה סוציאלית..
כמו כל קהילה אחרת של מהגרים, הם צריכים עזרה כדי להיטמע בהצלחה בחברה ולמצוא את מקומם וזה בעייתי בעיניי, אם מקומם החברתי המיועד הוא "העובדים שלנו".
שגית_רי*

שליחה על ידי שגית_רי* »

(הודעה אחת אחרונה וזהו..)

עכשיו אני רואה שבעצם שם הדף הוא למה צריך לשלח את המהגרים חזרה לארצם
אז שיהיה ברור שאני לא בהכרח מסכימה עם הכותרת הזאת.
כי המצב הוא לא פשוט בכלל, הוא אנושי.
את חלקם כנראה שאפשר וכדאי לשלוח חזרה לארצם ואת חלקם בלתי אפשרי ולא הומני..מורכב.
אלה_לי_לה*
הצטרפות: 07 נובמבר 2007, 10:20
דף אישי: הדף האישי של אלה_לי_לה*

שליחה על ידי אלה_לי_לה* »

עפרה שחר - תודה על הזווית הנפלאה שלך. מהמעט שאני מכירה, לא יכולה שלא להסכים לדבריך.
|Y|
ההולכת_באתרים*

ושם הדף אכן לא כל כך מזמין דיון, או אנשים
למה, רק דפים עם שמות כמו איך לעזור לפליטים מזמינים אנשים? יתכבד כל אחד ויכתוב בדפים שלטעמו.
ההולכת_באתרים*

מסכימה לשינוי השם שטליה הציעה. יש התנגדות?
ההולכת_באתרים*

הבעיה הכלל עולמית הזאת על סדר היום הציבורי
בדיוק, זה צריך להיות העניין של כולם ולא רק של מדינת ישראל.
ההולכת_באתרים*

_מתוך המאמר: בעלי השכלה והכנסה גבוהה אינם חוששים שמישהו מהעובדים הזרים יתפוס את מקום עבודתם, בעוד שבעלי ההשכלה הנמוכה והמרוויחים מעט חוששים מאוד.
פרופ' לאה אחדות, מהמכון להגירה ולשילוב חברתי של המרכז האקדמי רופין, אשר ערכו את הסקר: "ברור שלבעלי השכלה והכנסה גבוהה קל יותר מול תופעת המהגרים כי הם לא יתפסו מקומות עבודה וגם לא יבואו לגור בישובי יוקרה", היא אומרת. "כשאתה במצב הזה אתה יכול להרשות_
אבל זה בכלל לא העניין. העניין לטעמי הוא יותר הזהות היהודית של המדינה. העניין הוא שאנחנו לא רוצים ולא צריכים לשאת את צרות כל העולם על כתפינו.
קלמנ_טינה*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2007, 12:57
דף אישי: הדף האישי של קלמנ_טינה*

שליחה על ידי קלמנ_טינה* »

זה צריך להיות העניין של כולם ולא רק של מדינת ישראל

נכון. בעיית הפליטים היא עולמית, והפליטים שמגיעים לישראל הם טיפה בים. להעביר את האחריות לעולם היא צעד חסר אחריות, כמו ילד שמחכה שהאחים הגדולים שלו יאספו קודם את הצעצועים מהשטיח, כי גם הם פיזרו.

גישה כזאת מזכירה לי את הסיסמה הקולעת של אנשי "זו ארצנו" במצעד זכויות האדם לפני שבוע: "גם ליהודים יש זכויות אדם".
הם התכוונו, כמובן, ש|רק ליהודים יש זכויות אדם, או לפחות "ליהודים יש יותר זכויות אדם".

אבל לדעתי זכויות אדם קיימות רק אם הן מתאפשרות במידה שווה לכולם.

סבתא שלי הגיעה לישראל כפליטה שנמלטה מרצח עם.
סבא שלי הגיע לישראל כפליט שנמלט לפני רצח עם, וגורש למחנה מעצר לפליטים בידי הבריטים שלא רצו פה "יותר מדי יהודים".
זה דבר מכוער, אכזרי ומפלצתי.
וגם היום זה מכוער באותה מידה, גם כשהפליטים אינם יהודים.

הגזענות היהודית כלפי הזרים אינה יודעת גבולות. המהגרים (בניגוד לפליטים, שעובדים בעבודות מזדמנות בדרך כלל) עובדים בעבודות ובתנאים שישראלים לעולם לא יסכימו לעבוד בהם - תאילנדים בחקלאות, למשל, שעובדים 14 שעות ביום לפחות בעבודה פיזית בלתי אפשרית, עד שנפוצה אצלם תופעה של נטילת סמי מרץ שיאפשרו להם לעמוד בעבודה המפלצתית שהם נדרשים לעשות תמורת שכר רעב. אני לא רואה ישראלים קופצים על המשרה הזאת.

ואולי אם ישראל תפסיק למכור נשק לאפריקה המלחמות שם יהיו קצת פחות קטלניות?
עפרה_שחר*

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

עצרת האומות המאוחדות הוקמה כדי לטפל בדבר הזה. אם אין לצירים שיושבים בה עיניין או יכולת- אנא- שיפנו את מקומם לאנשים שחושבים שהם יכולים- וומוכני לנסות ולא: שיפורק האו"ם לאלתר!
כל הכסף, התקשורת, החליפות והמשרדים המכובדים האלו- למה הם מיועדים? אך ורק בדיוק לטיפול ספציפית בעיניין הזה עכשיו באופן דחוף.
אי אפשר לדחות, להדחיק או להסתיר יותר. ממילא יצטרכו לעשות זאת ואנחנו ניאלץ לשלם גם לשרים ולאנשים המכובדים שישבו בבית הדין בהאג ובוועדות החקירה בארץ, אחרי שוך הסערה התקשורתית, אחרי האסון. צריך להיות ברור שהוא באשמת ההתעלמות העולמית מהעיניין ובאחריות האו"ם. זוהי התרעה על סכנת חיים. יועבר הטיפול בבעיית המצב באפריקה לטיפול האו"ם
פלוני_אלמונית*

המהגרים (בניגוד לפליטים, שעובדים בעבודות מזדמנות בדרך כלל) עובדים בעבודות ובתנאים שישראלים לעולם לא יסכימו לעבוד בהם
סליחה! זה בלוף שהקפיטליסטים מוכרים לנו, כדי לחפש בכל העולם עובדים זולים. הקפיטליסטים הם תאבי בצע שלא מעניין אותם מאיפה יבואו העובדים הזולים.
כשהם ישלמו שכר עבודה ראוי והוגן, יימצאו הישראלים שיעבדו בכל עבודה שהיא! אבל הקפיטליסטים לא רוצים לשלם. הם המציאו את הגלובליזציה ואת הגירת העבודה כדי לשלם פחות ולהרויח יותר, הרבה יותר.
סודנים זה הכי טוב, הם יותר זולים מתאילנדים, שצריך לשלם על רשיונות והוצאות תיווך, ביקור מולדת אחת לשנה, ועוד.
פלוני_אלמונית*

הלוואי.
ולא רק ישראל
ממ*
הצטרפות: 11 ינואר 2006, 19:32

שליחה על ידי ממ* »

קלמנטינה,
כתבת דברים חשובים ביותר. מסכימה עם כל מילה!!
איל_גיא_חיים*
הצטרפות: 11 יוני 2009, 15:46
דף אישי: הדף האישי של איל_גיא_חיים*

שליחה על ידי איל_גיא_חיים* »

על כל אחד שהם מגרשים -הם דופקים קופה מטורפת על כמה חדשים שהם מיבאים,
ביבי ואלי ישי אלופים ושיאני יבוא עובדים זרים מאז ומעולם בישראל
http://www.meshanim.com/avoda.htm
עפרה_שחר*

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

היום סיפרנו לנערים את הבשורה על סיום מתן אשרות עבודה. כולם בדיכאון אטומי, ולא מבינים למה אנחנו מתעקשים להמשיך ללמד עברית. חוסר הידיעה וחוסר האונים נוראים. פוחדים שיגרשו אותם חזרה. מה יהיה?
טליה_אלמתן*

בן דרור ימיני כותב מהרהורי לבו, ומלבי: http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/191/ ... 0&tmp=8018
מצ'רה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2009, 14:20

שליחה על ידי מצ'רה* »

עופרה, כתבת יפה מאד.
קלמנ_טינה*

האם כוונתך שהארץ הזו צריכה לקבל כל פליט מכל מקום בעולם רק בשל העובדה שממש (ואני לא מזלזל בכלל !!) לא טוב לו בארצו ?
אני בעד תנועה חופשית של בני אדם מכל מקום לכל מקום, בלי גבולות שרירותיים של מדינות.
לישראל באים כמה אלפי פליטים אפריקאים בשנה,
ומאות אלפים (!!!) בורחים בתוך אפריקה עצמה, למדינות שכנות או חצי-שכנות.
לא נראה לי שמיליוני אפריקאים יבואו הנה. אפילו מיליוני יהודים לא רוצים לבוא הנה, בתנאים שלא ייאמנו.

למעשה, גיליתי לאחרונה משהו מאוד מעניין: בתקופת שלטון האימים של הגנרלים בארגנטינה, השלטונות "העלימו" אלפי אנשים, ורבים מהם היו יהודים.
מדינת ישראל, שניהלה יחסים דיפלומטיים חמים ולבביים עם המשטר המושחת והאלים, סירבה לקלוט כפליטים גם את היהודים הארגנטינאים, שהוגדרו כעבריינים פוליטיים.
אחרי כמה שנים של גיהנום, שגריר ישראל בארגנטינה ביקר בכלא והציע לאסורים (בבתי כלא, לא במחנות הכפייה) עסקה: שחרור תמורת עלייה והתחייבות לשרת בצבא. מיותר לציין שרק כמה עשרות (30-40) קיבלו את ההצעה.
בקיצור, איש אינו מוגן מערלות הלב הישראלית.

אבל כשישראל החליטה להעלות לארץ מיליון יהודים מברית המועצות לשעבר, או יהודים מאתיופיה - זה כמובן מתקבל ללא ויכוח.
וכשצה"ל מחליט להגמיש את חוקי הגיור היהודי (!!!???) - גם זה עובר. כי מי שמוכן להיות בשר תותחים, למה לא לקבל אותו לישראל.
ההולכת_באתרים*

אני בעד תנועה חופשית של בני אדם מכל מקום לכל מקום, בלי גבולות שרירותיים של מדינות.
נו, מזל שלא כולם חושבים כמוך אחרת המדינה מזמן לא היתה מדינה יהודית. אם ככה, שיתכבדו ויובלו למדינות אירופה "הנאורות". אנחנו קיבלנו מהם כבר מספיק.
tknubh*
הצטרפות: 21 דצמבר 2010, 14:58

שליחה על ידי tknubh* »

אבל כשישראל החליטה להעלות לארץ מיליון יהודים מברית המועצות לשעבר, או יהודים מאתיופיה - זה כמובן מתקבל ללא ויכוח.
דוקא היה ויכוח. להזכירך שר הפנים אז, ספג קיתונות של רותחים על ביקורתו הרבה לרגל עובדת היותם של אחוז מאוד משמעותי מהעולים "לא יהודים".

וכשצה"ל מחליט להגמיש את חוקי הגיור היהודי (!!!???) - גם זה עובר. כי מי שמוכן להיות בשר תותחים, למה לא לקבל אותו לישראל.
אם כך אני מבין שאת תומכת בגורמים שמתנגדים להגמשת חוקי הגיור .
tknubh*

שליחה על ידי tknubh* »

לא נראה לי שמיליוני אפריקאים יבואו הנה. אפילו מיליוני יהודים לא רוצים לבוא הנה, בתנאים שלא ייאמנו.
הלוגיקה במישפט הזה מאוד מאוד לוקה בחסר. גם הידע הדמוגרפי והסוציולוגי.
1 - גודל השואתי של שתי האוכלוסיות (מה גודל אוכלוסית היהודים בעולם לעומת גודל אוכלוסית האפריקאים בעולם)
2 - מצב כלכלי של שתי האוכלוסיות - מה המצב הכלכלי הממוצע של "היהודים בעולם" בהשוואה למצב בישלראל לעומת המצב הכלכלי של "האפריקאים בעולם" בהשוואה למצב בישראל.
3 - ניצול קודם של המשאב - עד כמה מוצה הפוטנציאל של "היהודים שרוצים להגיע לישראל" לעומת מיצוי של פוטנציאל ה"אפריקאים שרוצים להגיע לישראל".
4 - אפשרויות אחרות - מה הן האלטרנטיבות האחרות של "היהודים בעולם" (כלומר מקומות הגירה אחרים מלבד ישראל) לעומת האלטרנטיבות האחרות של "אפריקאים בעולם"
tknubh*

שליחה על ידי tknubh* »

ושאלת השאלות - האם את חושבת שקיים עם יהודי? ואם כן האם יש לו זכות הגדרה עצמית (קרי מדינה שבה הוא מהווה רוב ) ?
פלוני_אלמונית*

לא יבואו מיליונים, יבוא עשרות מיליונים. כאן גן עדן! לעומת מה שיש להם שם. לעומת מה שיש שם זה יותר מגן עדן
פלוני_אלמונית*

ואני גם בעד שיוויון מוחלט בין בני אדם. בעד ביטול הלאומיות. אבל הדברים האלה לא יכולים להתקיים בעולם הזה רק בעולם הבא.
אלה רעיונות שמתאימים למלאכים לא לבני אדם.
ההולכת_באתרים*

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4002661,00.html
עוד בעיה שיש איתם שאלי ישי כבר התריע עליה ואני הנחתי מזמן. אלה מדינות אנדמיות למחלות הללו. שמחה וששון. תוחזר השחפת.
פריחה_והתחדשות*
הצטרפות: 09 נובמבר 2005, 21:11
דף אישי: הדף האישי של פריחה_והתחדשות*

שליחה על ידי פריחה_והתחדשות* »

אגב זו נקודה למחשבה עבור אדם המתנדב ועבד עם האוכלוסיות הללו, שחפת היא מחלה מאד מדבקת, אם כי ניתן לטפל בה . אישית- נלחצתי מהכתבה הזו, אבל מכל הכיוונים- גם מהמשמעות של לעבוד עם אוכלוסיה שבאחוז גבוה חולה כשיש לי ילדים בבית, אבל גם מלשלוח אנשים חולים הביתה שלבטח לא יקבלו טיפול בארץ מוצאם.
פלוני_אלמונית*

אילו "הוצאה" של 6000 איש גברים נשים וטף מביתם בכוח הזרוע,אנשים שנולדו פה ושייכים למדינה הזו,עובדים,יצרנים וחלק מנוף פניה,זה נקרא -"פינוי".

והמדינה השאת החזירה את התושבים שם לארצה, האם זה לא בסדר ? "ושבו בנים לגבולם"
עפרה_שחר*

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

אני אשה הכי לא פוליטית שאפשר: בלי טלביזיה, עיתונים וחדשות ברדיו- אחת שחיה ומפרנסת משפחה- אז ראיתי מודעה באתר "שתיל", ומצאתי עבודה. בהתחלה חשבתי שאני הולכת ללמד עברית... עכשיו- כשאני מבינה יותר את המצב שאני נמצאת בו- יכולה להסיק מסקנות שנכונות אך ורק בשביל עצמי ולשתף אותכם- פשוט כי אני שם ואתם כרגע לא:
התובנה החשובה ביותר שהיתה לי עד כה: זה יכול לקרות גם לי או לנעמה הילדה שלי. בשבילי זה וואחד זבנג לבועה שחייתי בה עד לפני זמן לא רב.
ויש עוד: ישראל היא ארץ של שפע שחיים בה המוני אנשים במצב כלכלי מספק, (השקל הוא אי של יציבות בעולם מטורף) במצב של שלום וביטחון לחיים של כל אחד פה. אתה יודע שתחזור הביתה בסוף יום עבודה ושיהיה לך מה לאכול, שלא יהרגו אותך.
שאני כאמא רווקה מאד לא עשירה יכולה למצוא את עצמי מרגישה בעלת אמצעים לעומת מי שכל מה שיש לו זה גופיה, מכנס קצר וכפכפים קרועים. זה שיעור בצניעות בשבילי.
ובסוף כל יום כולנו אנשים: אם אני רואה על פנים של ילד חיוך של הבנה כשקלט מילה חדשה- אני מתרגשת, כי אני אמא.
אם אני רואה את הנערים האלו לבושים היטב עם בגדים חמים שהבאתי להם- אני מרגישה שאני האשה הכי טובה בעולם, גם אם לא כל רגע של החיים שלי הרגשתי ככה.
שאחרי ניסיון למרד, בסוף השעתיים שיש לי איתם- אם הם באים ללחוץ לי יד- אז וואלה- גם ביבי וגם אלי ישי וגם פרס ביחד לא מרגישים חשובים ומכובדים כמוני באותו הרגע. אני רק רוצה שיהיה להם טוב, לא חשוב לי איפה- אבל אם כרגע הם כאן (במקרה או שלא במקרה) וכרגע אני אחראית עליהם (במקרה או שלא במקרה) אני אעשה את המקסימום כדי לנהוג בהם מידה של חמלה שאבותיהם נהגו באנשי מחתרות ישראלים שנשלחו למושבת עונשין באיריטראה, במידה שלא יסבלו כמו שאנחנו סבלנו מהתורכים והבריטים, במידה שהייתי רוצה שאיזו מאמא תהיה טובה אלי אם פעם תהיה פה מלחמה ונגלה, אם פעם הבת שלי תטייל בארץ שלה ותזדקק לעזרה.
אני אוהבת אותם כי הם טובים, כמוני- גם אם נסיבות חייהם כרגע לא קלות. מי כמוני יודעת באיזו מהירות גלגל עלול להסתובב ובאילו עיתות צרה והזדקקות לטוב של אחרים אדם יכול למצוא את עצמו כל יום בכל מקום.
קלמנ_טינה*

עוד בעיה שיש איתם שאלי ישי כבר התריע עליה ואני הנחתי מזמן. אלה מדינות אנדמיות למחלות הללו.
אוי זה מזכיר לי את ריסוס הדידיטי בשער עלייה.
להנחה שזרים מפיצים מחלות יש שם: גזענות.
טליה_אלמתן*

ואיך קוראים לסטטיסטיקה של פיזור המחלות בעולם?
(ולקרוא סתם בשמות זו אלימות מילולית)
(ולהתעלמות מבעיות... טוב אין לי שם לזה. נאיביות?)
ההולכת_באתרים*

אגב זו נקודה למחשבה עבור אדם המתנדב ועבד עם האוכלוסיות הללו, שחפת היא מחלה מאד מדבקת, אם כי ניתן לטפל בה . אישית- נלחצתי מהכתבה הזו, אבל מכל הכיוונים- גם מהמשמעות של לעבוד עם אוכלוסיה שבאחוז גבוה חולה כשיש לי ילדים בבית, אבל גם מלשלוח אנשים חולים הביתה שלבטח לא יקבלו טיפול בארץ מוצאם.
זה עוד כלום. יש גם מלריה. כשעוקצים אותם ואחר כך אותנו אנחנו גם עלולים לחטוף.
באמת? למה החלטת שזו הנחה? אולי זאת המציאות? ואיך קוראים להתעלמות מהעובדות בשם "ההומניות"? את מסכימה שאחד כזה ישתעל על ילדייך והם ידבקו בשחפת? מה יקרה אז ל"הומניות" שלך?
(ולהתעלמות מבעיות... טוב אין לי שם לזה. נאיביות?)
לא, לי יש שם לזה: צביעות, אני בטוחה שקלמנטינה תשנה אם דעתה אם תידבק חלילה (לא מאחלת לאף אחד)
לא רוצה לחשוב שאם יתוש עקץ אותי אני עלולה לפתח מלריה.
קלמנטינה, יש סיבה למה כשנוסעים לשם צריך לקבל המון חיסונים.
לפזר ססמאות ריקות מתוכן על גזענות זה הכי קל וגם זילות של המלה ובורות גם בפירשנות שניתנת לה וגם בבריאות הציבור בכלל
אה, אבל אל תבלבלו "הומני" עם עובדות
מצטערת שאני בוטה אבל הפרחת הססמאות בשם "ההומניות" מעצבנת אותי
מצ'רה*

שליחה על ידי מצ'רה* »

עופרה כל הכבוד על מה שאת עושה ומה שכתבת
מצ'רה*

שליחה על ידי מצ'רה* »

יש גם מלריה. כשעוקצים אותם ואחר כך אותנו אנחנו גם עלולים לחטוף.
מלריה? מלריה מדבקת רק מעקיצת יתושים, לא בין בני אדם - לא ככה?
אפרת_ו*
הצטרפות: 07 ינואר 2009, 19:54
דף אישי: הדף האישי של אפרת_ו*

שליחה על ידי אפרת_ו* »

גם על אלי ישי אמרו פעם שהמגזר שלו מפיץ מחלות - כשעלו היהודים מארצות המזרח לארץ - זוכרים?
זו רטוריקה ידועה ואכן גזענית, ומשתמשים בה כדי לנטוע פחד מזרים בקרב האוכלוסיה
והאם אפשר כבר לשנות את שם הדף הזה? הוא ממש מעצבן אותי ואני לא יודעת איך משנים
מישהי כאן הציעה שם טוב וניטרלי
טליה_אלמתן*

אני הצעתי את השם, אבל המחשב שלי לא נותן לעשות שינוי שם (באקספלורר, במוזילה, ובכרום). אין לי מושג למה :-\
קלמנ_טינה*

לא, לי יש שם לזה: צביעות, אני בטוחה שקלמנטינה תשנה אם דעתה אם תידבק חלילה (לא מאחלת לאף אחד)
זה גם מה שאומרים על קהילת באופן שרבים מחבריה לא מחסנים את הילדים...
טול_טול*
הצטרפות: 25 מאי 2009, 19:11
דף אישי: הדף האישי של טול_טול*

שליחה על ידי טול_טול* »

עופרה כל הכבוד על מה שאת עושה ומה שכתבת
מצטרפת, קצת נחמד לראות מסביב בים המגעיל/מפחיד/ מעצבן לראות מסביב שיש בדף הזה.

והאם אפשר כבר לשנות את שם הדף הזה?
עושה לי רע לראות אותו ב מה חדש, נכנסת פעם בכמה ימים, כמו שלפעמים אני גם קוראת את הטוקבקים הגזעניים,
איכשהוא כאן זה הרבה יותר מפריע לי, כאן זה הבית.

לפני כמה שנים טיילתי באירופה, ביוון הכרתי כמה מהגרים מאירן והסתובבתי איתם הרבה,
אחרי שהייתי אצלם בדירת המהגרים העלובה שישנים בה בצפיפות, ועמדתי איתה בחוף בניסיון להתפרנס ממכירות בדוכן מאולתר לא חוקי
(עבודות יד מקסימות שלה, אבל רוכלות אינה חוקית), ראיתי איך כולם מחסלים הכל כשהמשטרה מתקרבת, ובקטנה קצת טעמתי מהחיים של המהגרים/פליטים והפחד היומיומי.
זוכרת גם את היום האחרון שלי ביוון, התקשרתי אליה והתברר שהיא נעצרה על שהות לא חוקית וכל הטלפונים וכאב הלב והניסיון הקטן שלי לעזור וההבנה כמה הכל מסובך ובירוקרטי, וכמה חוסר ודאות ופחד יש בחיי הפליטות.
מאז המהגרים והפליטים הרבה פחות שקופים בשבילי ברחובות וכל כך קשה לי לראות ולשמוע את היחס אליהם שנובע מהרבה בורות, פחדים דעות קדומות וגזענות.
שומשומ_ית*
הצטרפות: 21 אפריל 2010, 11:10
דף אישי: הדף האישי של שומשומ_ית*

שליחה על ידי שומשומ_ית* »

באיזו מהירות גלגל עלול להסתובב ובאילו עיתות צרה והזדקקות לטוב של אחרים אדם יכול למצוא את עצמו כל יום בכל מקום
קשה לי לראות ולשמוע את היחס אליהם שנובע מהרבה בורות, פחדים דעות קדומות וגזענות.
תודה טול טול ועפרה על המילים המאירות.
גם לי עצם שמו של הדף הזה עושה דיכאון ומכניס לחרדות של "באיזו מדינה אני חיה לעזאזל ומה אני עושה עם זה"
עם כל הפחדים (המובנים) ועם כל החרדות הקיומיות (המובנות אף הן) - אדם הוא אדם הוא אדם וראוי ליחס אנושי.
ויש עוד דרכים להתמודד עם מהגרים, פליטים וכיו"ב חוץ מאשר להתייחס אליה באלימות (אבל כנראה שזה פשוט יותר קל לנו)
פלוני_אלמונית*

שהיא נעצרה על שהות לא חוקית וכל הטלפונים וכאב הלב והניסיון הקטן שלי לעזור וההבנה כמה הכל מסובך ובירוקרטי,
כואב הלב.
את המהגרים צריך לקבל בזרועות פתוחות. גם פליטים.
אבל מסתתנים ומתחזים לפליטים לגרש מייד!
לא תאמינו כמה סוכני חיזבאללה יש ביניהם. לא תאמינו.

כואב הלב כמה אפשר לנצל את התמימות. כשנתעורר זה יהיה מאוחר
ש_י_ר_י*
הצטרפות: 18 יולי 2008, 15:29
דף אישי: הדף האישי של ש_י_ר_י*

שליחה על ידי ש_י_ר_י* »

ישראל היא ארץ של שפע שחיים בה המוני אנשים במצב כלכלי מספק, (השקל הוא אי של יציבות בעולם מטורף) במצב של שלום וביטחון לחיים של כל אחד פה. אתה יודע שתחזור הביתה בסוף יום עבודה ושיהיה לך מה לאכול, שלא יהרגו אותך.

אה?.... את רצינית?...
אנחנו לא מדינת עולם שלישי אמנם, אבל לא הייתי קוראת לחיים כאן "מצב של שלום וביטחון". לא כשיום יום בכמה עשרות מדינות מוסלמיות מיליוני אנשים שומעים דרשות על כמה חשוב להשמיד את האויב הציוני. למיטב ידיעתי המדינה היחידה שעוד קוראים להשמיד זו ארה"ב, ולא שום מדינה אחרת בעולם.
זה אולי רחוק מאיתנו, אנחנו לא שומעים את זה, או בוחרים לא לשמוע את זה, או פשוט חושבים שבתקשורת אוהבים להגזים, ואף אחד בעולם לא ייתן למצב להתדרדר, ועוד מיני רציונליזציות. בני אדם טובים ברציונליזציה.
עפרה_שחר*

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

הייתי בהפגנה בגן מאיר ושמחתי מאד. החזקתי שלט: "לסבתא שלך תקרא מסתננת" ועליו תמונה של מחנה ריכוז ביום השחרור של בעלות הברית. איך אני שמחה שהייתי שם!
הדברים החשובים שנאמרו הם על מהות המחנה שעלול לקום, ועל השיסוי של השכבה הנדפקת הנמוכה שלנו במבקשי- החסות שמדוכאים ע"י אותם גורמים בממשלה שזה משתלם להם כלכלית ופוליטית. שבת שלום.
טליה_אלמתן*

השיסוי של השכבה הנדפקת הנמוכה שלנו במבקשי- החסות
כי כידוע, כל המסתננים עוסקים במקצועות החופשיים: הנדסת מחשבים, אלקטרוניקה, רפואה, עריכת דין, ראית חשבון...
ובעלי אותם המקצועות, אנשי המעמד הבינוני ומעלה, הם אלו שנדפקים הכי הרבה מהמסתננים.
(ובכל זאת הולכים באומץ וגדלות רוח להניף שלטים בהפגנות למענם)
ההולכת_באתרים*

מלריה? מלריה מדבקת רק מעקיצת יתושים, לא בין בני אדם - לא ככה?
בדיוק. ברגע שיש מאגר אנושי של חולי מלריה, אז היתושים פשוט מעבירים אותה לאנשים אחרים.
זה גם מה שאומרים על קהילת באופן שרבים מחבריה לא מחסנים את הילדים...
יש בזה משהו. זו פגיעה בבריאות הציבור. אבל לפחות המחלות שנגדן לא מתחסנים אנשי באופן טבעי הן מחלות שבארץ מחסנים נגדן את רוב האוכלוסיה. נגד שחפת, איידס, מלריה לא מחסנים ולא נוטלים לריאם. לא רואה סיבה ליבא את הדברים האלה.
גם על אלי ישי אמרו פעם שהמגזר שלו מפיץ מחלות - כשעלו היהודים מארצות המזרח לארץ - זוכרים?
נכון, הם הגיעו ממדינות אנדמיות למחלות מסוימות. מה גזענות בזה? אלה עובדות רפואיות. ואיך אפשר להשוות העלאת יהודים לישראל עם כל מה שהם מביאים איתם לכניסת מסתננים זרים מאפריקה. הארץ נבנתה בזכות העליות. ושלא יבלבלו לי את המוח ויגידו שהאפריקאים יבנו גם.
איך קוראים לשאר מדינות העולם שלא נותנות לאנשים להגר אליהן סתם כך? גם גזעניות? ניסיתם פעם להישאר בארה"ב באופן לא חוקי? ניסיתם לקבל ויזה לשם? זה נורא קל להפריח ססמאות ביחוד כשרוב האנשים שכותבים איתם לא חיים באזורי המצוקה שבהם נמצאים המסתננים וחושבים שרחוק מהעין רחוק מהלב. יש למדינה קטנה שמתמודדת עם כל כך הרבה בעיות זכות להגביל את קבלת האנשים הללו. רק אנחנו צריכים לשאת בנטל? פתאום יש כסף לחינוך, לבריאות אצלנו (תרופות מצילות חיים שכל שני וחמישי יש ויכוח לגבי אחת אחרת), אין לנו בעיות? מכירים את עניי עירך קודמים?
וסליחה, מי שמעצבן אותו הדף הזה מוזמן לעבור לדף של איך לעזור להם שזרקו אותי ממנו. טענו שהדף נפתח בשביל לכתוב לגבי העזרה להם. אותי הדף ההוא מעצבן, אוקיי?
_השיסוי של השכבה הנדפקת הנמוכה שלנו במבקשי- החסות
כי כידוע, כל המסתננים עוסקים במקצועות החופשיים: הנדסת מחשבים, אלקטרוניקה, רפואה, עריכת דין, ראית חשבון...
ובעלי אותם המקצועות, אנשי המעמד הבינוני ומעלה, הם אלו שנדפקים הכי הרבה מהמסתננים.
(ובכל זאת הולכים באומץ וגדלות רוח להניף שלטים בהפגנות למענם)_
טליה, לא יכולתי להתנסח טוב יותר מזה. דרך אגב, היה רעיון מצוין לישב אותם בצפון ת"א, בקיבוצים, במושבים ולראות איך יגיבו אליהם. הכי קל להיות "הומני" על חשבון אחרים.
ושוב, מי שרגיל לצעוק גזענות, גזענות על כל דבר מבלי להבין את המשמעות האמיתית של המלה הזאת אין מה לדבר איתו על עובדות.
קלמנ_טינה*

גם אני בעד לשכן את הפליטים בשכונות עשירות וביישובים מבוססים, שיכולים לספוג יותר בקלות קשיים נוספים.
הבעיה היא שבעולם קפיטליסטי הכי קל לפליטים (שרובם במעמד של מבקשי מקלט, וכעת אסור להם לעבוד לפרנסתם) לגור בשכונות שבהם השכירות נמוכה.
למרות זאת, אני חולקת על ההנחה של טליה ושל ההולכת באתרים, שאומר שמי שמגלה סולידריות עם אנשים סתם כך בלי אינטרס הוא צבוע.
אני גם תמכתי במאבקם של עובדי הקבלן ושל המלצרים למרות שאני מורה. אז מה? אסור לי לתמוך?
האם לפי ההיגיון הזה, כל מגזר יכול רק להיאבק ככל יכולתו בלי לנסות לגייס תמיכה ציבורית?

ולמה אני קוראת לדחיית הפליטים גזענות? כי לדעתי הדחייה של הפליטים היא חלק מתופעה רחבה של שנאת זרים ושונים בחברה הישראלית:
ברמת הכובש לא רוצים חרדים.
ביישובים קהילתיים לא רוצים אף אחד כמעט: מזרחיים, זוגות לא אקדמאים, זוגות חד מיניים, ערבים, מבוגרים, זוגות בלי ילדים, רווקים, אנשים שלא עברו מבחני פיל"ת...
בבת ים לא רוצים ערבים ישראלים (אזרחי המדינה!)
בכרמיאל לא רוצים אתיופים, רוסים וערבים (מה נשאר?)
ובשפירא והתקווה לא רוצים פליטים.

הכל חלק מאותה תופעה מכוערת של שנאת זרים.

איך קוראים לשאר מדינות העולם שלא נותנות לאנשים להגר אליהן סתם כך? גם גזעניות?
כן
ההולכת_באתרים*

_ברמת הכובש לא רוצים חרדים.
ביישובים קהילתיים לא רוצים אף אחד כמעט: מזרחיים, זוגות לא אקדמאים, זוגות חד מיניים, ערבים, מבוגרים, זוגות בלי ילדים, רווקים, אנשים שלא עברו מבחני פיל"ת...
בבת ים לא רוצים ערבים ישראלים (אזרחי המדינה!)
בכרמיאל לא רוצים אתיופים, רוסים וערבים (מה נשאר?)
ובשפירא והתקווה לא רוצים פליטים._
אי אפשר להשוות בכלל לא לרצות שיגורו לידך אזרחים ללא לרצות שיגורו לידך מסתננים לא חוקיים.
חוץ מזה, באופן טבעי, אזורים שונים מתחלקים למגזרים שונים וזאת משום שאנחנו אוכלוסיה מאוד הטרוגנית.
אני בטוחה שאת מעדיפה לחיות בסביבה של דומים לך כמו אנשי באופן למשל.
_איך קוראים לשאר מדינות העולם שלא נותנות לאנשים להגר אליהן סתם כך? גם גזעניות?
כן_
אז למה שלא נמחה לגבי זה קודם כל?
דוגמה_אישית*
הצטרפות: 25 דצמבר 2010, 17:53

שליחה על ידי דוגמה_אישית* »

אז למה שלא נמחה לגבי זה קודם כל?
מישהו מונע ממך לעשות כך? לכי על זה...וכך גם תהווי דוגמה אישית לכל אלו שאת מעוניינת להעביר להם את המסר.
-
גילה_בהווה*
הצטרפות: 29 מאי 2010, 09:49
דף אישי: הדף האישי של גילה_בהווה*

שליחה על ידי גילה_בהווה* »

לא נכנסתי לדף עד עכשיו כי השם עיצבן אותי מאוד! אבל אז אמרתי לעצמי: מה עניינים, את חייבת לתת לאנשים מידע לפחות! עם פחות בורות אולי תהיה פחות שנאה ושקר...
אני גרה בשכונת שפירא ועבדתי שלוש שנים עם מבקשי מקלט מכל מיני מדינות באפריקה.
התשובה שלי תהיה ארוכה כי קראתי את כל הדף, כדי לא לחזור על דברים שנאמרו ולתת תשובות על שאלות שעלו.
ברורה לי זעקתם של תושבי דרום ת"א, ערד ואילת. היא לא קשורה ישירות לפליטים, היא קשורה להתנהגותה של הממשלה וחבל שמתבלים את הטענות הלגיטימיות בגיבוב של שקרים ושנאה. הנה דוגמא:
_יש 200000000 פליטים באפריקה
הכי טוב להניא אותם לארץ ואנחנו נלמד לדבר בסודנית
גם ילדנו ילמדו סודנית ויקפצו כמו בריקוד סמבה אפריקניים
בככל יהיה לנו כייף וסבאבה
אבל תאמת תגידו מי באמת רוצה שיהיו לה שכנים סודאניים?
ומי באמת רוצה שיהיו פה 12.000.000 סודאנים?
ואיפה אנחנו נחיה על העצים?
ולמה מכל המדינות מגרשים אותם ?
וחוץ מזה כל הסודאנים הם מוסלמים
אז אתן רוצות עוד 12,000,000 מליון מוסלמים כאן?
לא מספיק לנו כל המוסלמים שיש לנו כבר כאן ?_
זה טקסט רווי שנאה. אין שפה כזאת - סודנית, הם לא כולם מוסלמים (הדרפורים כן, הדרום סודנים נוצרים), לא מגרשים אותם מכל המדינות בכלל. יש מכסות שמדינות מקבלות אליהן פליטים, יש מדינות כמו ארה"ב ואני חושבת שקנדה שהביאו אליהם מסודן פליטים, לי אין שום בעיה עם שכנים סודנים. אלו שאני מכירה אנשים טובים ונחמדים.

_מרתיח אותי שבכתבה כורכים לבלתי הפרד את המסתננים ואת העובדים הזרים.
שתי קבוצות שונות בתכלית, מבחינה חוקית ומכל בחינה אחרת.
(מישהו מוכן לעשות סדר בבלגן ולהתחיל עם הגדרות מדויקות של מי זה מי ומי הגיע לפה איך? ולמה אנשים לא חושבים?)_
סדר בבלגן:
מבקש מקלט - כל מי שטוען שהוא פליט, מגיש בקשה ומחכה להחלטת המדינה ממנה ביקש.
פליט - מי שהוכר כפליט - היינו שאם יוחזר צפויה לו סכנה. מי שמוכר כפליט מקבל זכויות במדינה הקולטת ואמור לחזור למדינתו כאשר תחלוף הסכנה.
מסתנן - כל מי שנכנס למדינה שלא במעבר גבול מסודר וללא אישור. זו הגדרה מחוק מלפני שנים רבות שבא להלחם בכניסה של גורמים עויינים
מהגרי עבודה - לרוב נכנסים לפה עם אשרה, שכפי שנכתב כבר, יש מי שרואה הרבה כסף מזה (לא העובד). הם הופכים ללא חוקיים לאחר שנגמרה האשרה שלהם, או גרוע מזה, אם למשל הם הגיעו לעבוד אצל אדם מסויים והפסיקו לעבוד אצלו הם אינם יכולים לעבור למעסיק אחר, גם אם הוא ניצל אותם.

מאיפה מגיעים רוב מבקשי המקלט:
אריתראה: מדינה עם משטר טוטליטרי אכזרי. חלקם גוייסו לצבא לכל החיים (צבא ללא חופשות, ללא משכורת, ועם עונשים קשים), חלקם מתנגדי משטר או נרדפים ע"י המשטר וחלקם באים כדי להרוויח פה כסף. מדינת ישראל ביחסים דיפלומטים טובים עם אריתראה ולכן לא רוצה להכיר באף אריתראי כפליט... יש המלצה גורפת של האו"ם לא להחזיר אריתראים פליטים לארצם כיוון שבפעמים שהוחזרו הם עונו או הוצאו להורג ע"י המשטר!
דרום סודן: אזור גדול בסודן בו חיים אפריקאים נוצרים, השלטון המרכזי של סודן הוא ערבי מוסלמי. כבר כמה עשרות שנים שיש מלחמה בין הצפון לדרום עם הפסקות מידי פעם. זו ארץ חרבה בגלל מלחמות אלה. יש פליטים מדרום סודן במדינות רבות בעולם. חלקם התחילו לחזור ויש שיקום כלשהו בחלק מהמקומות. גם מישראל התחילו להחזיר לאט לראות אם זה בסדר.
דרפור: חבל ארץ בסודן בו חיים אפריקאים מוסלמים ממספר שבטים. הממשלה טובחת בהם ע"י הפצצות מהאוויר וע"י שליחת מליציות שמגיעות לכפרים ושורפות את הכפר על יושביו. הם גם בוזזים ואונסים על הדרך. האנשים שמגיעים משם מגיעים אחרי שרוב משפחתם נרצחה, לעיתים מול עיניהם. גם במחנות הפליטים שנמצאים קרוב לשם מסוכן להיות כי ברגע שאישה יוצאת לקושש עצים היא תאנס ע"י אותן המליציות ואם זה גבר הוא ירצח.

יש עוד הרבה מדינות אך מהן יש פחות מבקשי מקלט אז לא אפרט. חשוב להבין את הסיפורים האלה לפני שמכלילים וזועקים "זרים החוצה". אדם שבא למצוא פרנסה ואדם שנרצחה משפחתו או שצפויה סכנה לחיו לא חד הם, ולא יכול להיות שנקרא לכולם מסתננים ונרצה שהפתרון להם יהיה אחיד. כשמכלילים אותם לכדי מסתננים מבצעים הרחקה ואז אפשר להיות גזענים בכייף...

הגזענות היהודית כלפי הזרים אינה יודעת גבולות. המהגרים (בניגוד לפליטים, שעובדים בעבודות מזדמנות בדרך כלל) עובדים בעבודות ובתנאים שישראלים לעולם לא יסכימו לעבוד בהם - תאילנדים בחקלאות, למשל, שעובדים 14 שעות ביום לפחות בעבודה פיזית בלתי אפשרית, עד שנפוצה אצלם תופעה של נטילת סמי מרץ שיאפשרו להם לעמוד בעבודה המפלצתית שהם נדרשים לעשות תמורת שכר רעב. אני לא רואה ישראלים קופצים על המשרה הזאת.
אם מדינת ישראל תאכוף את חוקי העבודה שלה ולא תאפשר העסקה פוגענית - לא חוקית, אולי המעסיקים יעדיפו להעסיק ישראלים ואז לא יהיה איום על מקומות העבודה ויהיו פחות עובדים לא חוקיים. אבל כנראה שיש אינטרס לשחוק את חוקי העבודה ואת תנאי העבודה...

מסכימה מאוד. מדינות המערב, כולל ישראל, מרשות לעצמן למכור נשק ולנצל את אפריקה עד תום ואח"כ מתפלאות שהאפריקאים באים לגור אצלהן... אולי אם ננצל פחות את אפריקה ונעזור בשיקומה יהיו פחות פליטים, מבקשי מקלט ומהגרי עבודה שרוצים לשפר את תנאי חייהם מעוני מחפיר לעוני קצת פחות מחפיר.

צריך להיות ברור שהוא באשמת ההתעלמות העולמית מהעיניין ובאחריות האו"ם. זוהי התרעה על סכנת חיים. יועבר הטיפול בבעיית המצב באפריקה לטיפול האו"ם
האו"ם הוא גוף פוליטי ולכן מונע מאינטרסים של המדינות החברות בו ולא מאיזה צדק טהור. למשל, אין התערבות של כוחות האו"ם בדרפור כי סין מטילה וטו. למה? כי יש לה אינטרסים כלכליים ויחסים דיפלומטים על סודן...
זה לא אומר שהם לא עושים כלום, אבל הם בהחלט לא עושים מספיק כדי לעצור רצח עם זה וגם לא רציחות עמים קודמות כמו רואנדה.

עוד בעיה שיש איתם שאלי ישי כבר התריע עליה ואני הנחתי מזמן. אלה מדינות אנדמיות למחלות הללו. שמחה וששון. תוחזר השחפת.
זו רטוריקה ידועה ואכן גזענית, ומשתמשים בה כדי לנטוע פחד מזרים בקרב האוכלוסיה
ללא ספק! כשהתחלתי לעבוד עם הפליטים הובהר לי ממשרד הבריאות שאחוז החולים לא כזה גבוה. חוץ מזה לא כל כך קל להדבק בשחפת. אני בררתי את זה. צריך להיות במשך כמה שעות קרובים, בחדר סגור, וגם אז, אפשר להדבק רק ע"י חולה פעיל (לא נשא) ורק ע"י הרוק שלו, ולא דרך האוויר כמו שפעת. לגבי איידס - מי שעושה סקס לא בטוח זאת אחריות שלו. זו אכן רטוריקה גזענית, שיקרית ואלימה.

לא תאמינו כמה סוכני חיזבאללה יש ביניהם. לא תאמינו.
כן, כמה??? עוד שקר שבא לעורר הפחדה.

אני מסכימה שזו בעיה ושמדינת ישראל היא מדינת היהודים ולא מדינת כל מי שבא. אבל אני גם לא רוצה שהיא תהיה מדינת הגזענים, האלימים, ערלי הלב. יש לבחון כל בקשת מקלט לגופה בהליך מהיר ויסודי. להחזיר את מי שאינו פליט לארצו ולתת זכויות וטיפול ראוי במי שהוא אכן פליט!
חלוקית_נחל*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2007, 08:01
דף אישי: הדף האישי של חלוקית_נחל*

שליחה על ידי חלוקית_נחל* »

גילה בהווה תודה |L|
תוכלי לספר קצת על עבודתך עם הפליטים? אני חושבת שמתן מידע יכול לפוגג את הפחדים @}
קלמנ_טינה*

אני בטוחה שאת מעדיפה לחיות בסביבה של דומים לך כמו אנשי באופן למשל.
לא נכון. אני בעד סביבה הטרוגנית, ובה אני חיה
איל_גיא_חיים*

מי שרוצה להבין איך דופקים את העובדים הישראלים, ולמה
למה ביבי ואלי ישי שוברים שיאים ביבוא עובדים זרים לישראל ואז בוכים בדמעות תנין על המצב
איך זה יכול להיות ?
התשובה בסרט הבא של הערוץ הראשון:
http://www.youtube.com/watch?v=4ucGfMjga-U
קלמנ_טינה*

גילה, זה אכן היה מאיר עיניים. האם תוכלי ליצור איתי קשר "באימייל שלי"[email protected]?
תודה!
עפרה_שחר*

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

תודה, על המידע- גילה. רספקט סיסטר.
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

תודה, על המידע- גילה
טליה_אלמתן*

את חייבת לתת לאנשים מידע לפחות! עם פחות בורות אולי תהיה פחות שנאה ושקר...
באמת תודה שבאת ללמד אותנו, הבורים, כמה דברים! קשה לחיות בטמטום ובערות כמו שלי, ועכשיו אני מרגישה אדם טוב יותר! אפילו בא לי להתנדב באיזה הוסטל של (מעט) דרום-סודנים-נוצרים-חולי-שחפת!

אם באמת קראת את כל הדף, כנראה שרק שביעות הרצון העצמית סינוורה אותך ומנעה ממך לראות ולהבין את הבסיס לרצון שלי ושל אזרחים רבים במדינה למנוע זליגת והישארות מסתננים ומהגרי עבודה.
מאחר ואין לי כח או כוונה לכתוב הכל מהתחלה, אני פשוט ממליצה לך לעשות דיאטת "ראוני-שאני-אדם-כה-טוב" ואז לקרוא שנית את הדף. @}
גילה_בהווה*

טליה,
אני מכירה את הקושי שחווים אנשים רבים בשכונות הדרום. אני ואת באותו הצד, לא במלחמה.
אני פשוט מאמינה שניתן למצוא פתרונות מוסריים שישפרו את החיים של כולנו. המלחמה שלך היא לא עם הפליטים, אלא עם אנשים שזורעים שנאה ועוני ומרוויחים מזה הון כלכלי ופוליטי.
מקווה שנוכל להבין את זה יחד ולא להתקוטט בינינו בזמן שאחרים מתעשרים על גבנו
ההולכת_באתרים*

מישהו מונע ממך לעשות כך? לכי על זה...וכך גם תהווי דוגמה אישית לכל אלו שאת מעוניינת להעביר להם את המסר.
אני לא שותפה לדעה הזאת ולכן אין לי על מה למחות. מי שבאמת הומני ולא צבוע שימחה.
_אני מסכימה שזו בעיה ושמדינת ישראל היא מדינת היהודים ולא מדינת כל מי שבא. אבל אני גם לא רוצה שהיא תהיה מדינת הגזענים, האלימים, ערלי הלב. יש לבחון כל בקשת מקלט לגופה בהליך מהיר ויסודי. להחזיר את מי שאינו פליט לארצו ולתת זכויות וטיפול ראוי במי שהוא אכן פליט!
}_
זה בערך הדבר היחיד שאני מסכימה לו מכל מה שכתבת. וזה משפט שמאוד מוצא חן בעיני. קלמנטינה שימי לב!

ללא ספק! כשהתחלתי לעבוד עם הפליטים הובהר לי ממשרד הבריאות שאחוז החולים לא כזה גבוה. חוץ מזה לא כל כך קל להדבק בשחפת. אני בררתי את זה. צריך להיות במשך כמה שעות קרובים, בחדר סגור, וגם אז, אפשר להדבק רק ע"י חולה פעיל (לא נשא) ורק ע"י הרוק שלו, ולא דרך האוויר כמו שפעת. לגבי איידס - מי שעושה סקס לא בטוח זאת אחריות שלו. זו אכן רטוריקה גזענית, שיקרית ואלימה.
סליחה, לא ברור לי. למה בדיוק אנחנו צריכים ליצור פה מאגר של חולי שחפת? ומה עם המלריה והאיידס? למה? בשביל מה זה טוב? או שאולי נתחיל לחסן את כל האוכלוסיה ולתת לכולם לריאם רק כדי שאנשים "הומניים" ירגישו טוב עם עצמם.
ההולכת_באתרים*

את יודעת מה גילה, אני לא רוצה שמישהו יחליט בשבילי שאני צריכה להיחשף במידה זו או אחרת למחלות הללו. המדינה צריכה להגן עלי מפני החדירה הזאת. האנשים האלה נכנסים לכאן ללא שום קרנטינה. ללא בדיקות. הם עובדים במסעדות עם האוכל שלנו.
מי שעושה סקס לא בטוח זאת אחריות שלו.
מה זאת אומרת? ומי שנמצא בחדר עם חולה שחפת זו גם אחריות שלו?
טליה_אלמתן*

אין לי מלחמה עם הפליטים - זה בטוח - וגם חזרתי ואמרתי כמה פעמים בדף.
כל אחד עושה לו סדרי עדיפויות. בעיני יותר הגיוני שהמדינה תדאג בראש ובראשונה לאזרחים שלה.
זה, בעיני, לעשות "טוב".
איל_גיא_חיים*

טליה
מי הביא את מהגרי העבודה לישראל?
מי נתן להם אשרות כניסה יותר מאישורי עבודה?
מי היה שותף ליצירת מצב של סיכון חייהם וחיי משפחתם אם לא יחזירו למפיה במקום הולדתם 10,000$?
מי המקורבים של אלי ישי שעל כל גירוש עושים קופה מיבוא של פי כמה מהגרי עבודה על כל אחד שגורש?
איל_גיא_חיים*

כמובן שאלי ישי הוא לא היחידי שמרוויח על חשבון המצב שפוגע בעובדים הישראלים ובכולם חוץ מכמה קומבינטורים , הבעיה היא הצביעות הרבה שלו ושל ראש הממשלה שבעצם גורמים לבעיה ואז מאשימים את כולם חוץ מאת עצמם
גילה_בהווה*

_אני מסכימה שזו בעיה ושמדינת ישראל היא מדינת היהודים ולא מדינת כל מי שבא. אבל אני גם לא רוצה שהיא תהיה מדינת הגזענים, האלימים, ערלי הלב. יש לבחון כל בקשת מקלט לגופה בהליך מהיר ויסודי. להחזיר את מי שאינו פליט לארצו ולתת זכויות וטיפול ראוי במי שהוא אכן פליט!

זה בערך הדבר היחיד שאני מסכימה לו מכל מה שכתבת. וזה משפט שמאוד מוצא חן בעיני._
אני שמחה שאנחנו מסכימות על זה.

אני רואה שאנשים כתבו פה בדף מתוך הרבה כעס וכאב, אבל אני חושבת שבסופו של דבר אנחנו לא בשתי קצוות ואנחנו יכולים ללמוד אחד מהשני ולחשוב יחד על מה הדבר הנכון ביותר. מן הסתם שלא בטוח שנסכים אבל זה יהיה דיון מפרה יותר.

לגבי שם הדף, מדובר פה המון על הפליטים ולא רק על מהגרי עבודה. אולי כדאי לשנות את שמו.
שליחת תגובה

חזור אל “דיוני עריכות עם אופק”