סופשבוע ארוך בפארק הירדן 2003

אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

כמו בכל שנה (זו השנה הרביעית), אנו נפגשים למפגש משפחתי-קהילתי משותף לקהילת "באופן טבעי" ואורחיהם בפארק הירדן.

מתי?
מיום חמישי 11 בספטמבר, ועד מוצאי שבת 13בספטמבר (2003). כן, שלושה ימים, שני לילות. מי שרוצה יכול לבוא רק לחלק מהמפגש. מי שרוצה יכול יותר.
ניפגש על הדשא, בצל האקליפטוסים, על שפת הירדן. נחליף רעיונות וחוויות, נאכל, נרחץ במי הירדן הצוננים, נישן באוהלים, נעקץ ע"י יתושים, נדון בנושאים ברומו של עולם (וגם ממרגלותיו), ננוח (!!), ו... כל מה שיעלה על דעתנו.
יהיה כיף.

עלות הכניסה - 45 ש"ח למכונית (פרטית או מסחרית) ל-24 שעות (בשבת - ניתן להשאר עד צאת השבת).
תשלום עבור הארגון - 20 ש"ח למשפחה מנויה ו-30 ש"ח למשפחה שאינה מנויה על באופן טבעי. (כמובן ש-חבר קהילת באופן טבעי פטור מתשלום).
(שימו לב - במודעה שפרסמנו בעלון 47 כתבנו בטעות פרטים כספיים אחרים. הפרטים כאן מעודכנים, ונשמח אם תוכלו לעדכן גם את אלו שאינם משתתפים באתר).

במקום יש שירותים וגם מקלחות. וכמובן שאפשר לרחוץ גם במי הירדן.

ו... אל תשכחו להביא ירקות ועופות לסירי הפויקה.

כדאי להביא, נוסף על כל מה שקשור לקמפינג (ולפויקה), גם - משחקים, כלי נגינה ו - מה שבא לכם.כולם מוזמנים לארגן פעילויות משותפות.
לכל מי שמעוניין - הכנו כובעים מודפסים עם לוגו באופן טבעי וכתובת האתר. יש כובעים לילדים קטנים עד גיל 7-8 (כובעי רפול) ויש כובעים לגדולים יותר (כובעי ספארי - כובע מצחייה עם תוספת המכסה את העורף והאוזניים).
מחיר הכובעים - 20 ש"ח לכובע ספארי, 10 ש"ח לכובע רפול.

ניתן להגיע גם למשך היום ללא לינה - לכל מי שמתקשה להביא את עצמו/ילדיו/הוריו ולדחוס אותם לתוך האוהל.

בשאלות נוספות לגבי השהייה באתר, כולל הכנסת כלבים וכד' - ניתן לדבר איתם ישירות בטלפון 04-6923422. למנהל הפארק קוראים אמיר מיכאל, ועמו סגרתי את כל עניין ההזמנה. כדאי לומר לו שאתם מהקבוצה של "באופן טבעי".

להתראות במפגש

פעילויות מתוכננות:
  • סדנת תיפוף מונחית ע"י צוות "הכל תוף" מראש פינה, תרקיד אותנו בתופים ובמחולות, תלמד אותנו מקצבים שונים, ותקבל איתנו את השבת - יום שישי מהשעה 17:00 לערך.
  • צפריר שפרון: במידה ותעלה הרוח נתכנס בחצות (בכל לילה) למדיטציה משותפת. לא חובה, לא מוגדר למיגדר כזה או אחר. סתם, למתעניינים.
  • יונת שרון: טיולים לא מאורגנים:
  1. ביום שישי ב-10:30 נלך ב"מסלול טחנות הקמח" שבתוך הפארק.
המסלול קל ונוח ועם מים. רשמית הוא נמשך כ-40 דקות, אבל אנחנו מתכננים לעשות אותו בפרק זמן כפול.
  1. בשבת ב-10:30 נצא מהפארק אל חניון הזיתים ונטייל בזאכי. (רק החצי הראשון של המסלול, אחר כך נחזור.)
המסלול כולל הליכה במים וביבשה, וקטעים קצרצרים של שחיה. הוא ימשך כל היום. יש להצטייד בנעליים להליכה במים, ובשקיות לניילוּן מה שאסור להרטיב (סנדביצ'ים...) אפשר להביא גם גלגל מתנפח בשביל להעביר ילדים קטנים בקטעי השחיה.

הכתוב למעלה מעודכן לתאריך 5 בספטמבר 2003
תי_תי*
הצטרפות: 24 מאי 2003, 14:37
דף אישי: הדף האישי של תי_תי*

שליחה על ידי תי_תי* »

מה לגבי הגעה ביום שישי ולא בחמישי? אני עובדת ביום שישי... |N|
מה לגבי אוכל? איך מתארגנים שם בנושא?
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

מה לגבי הגעה ביום שישי ולא בחמישי?
מדינה חופשית. כל אחד רשאי ומוזמן להגיע בכל זמן שהוא בוחר.

מה לגבי אוכל? איך מתארגנים שם בנושא?
עקרונית - כל אחד לעצמו (אוכל מוכן, אוכל שמבשלים במקום - כל שילוב שאתם שאתם אוהבים). תכלס - לשכנים יש אפשרות ונטיה להתאגד.
וחוצמזה - יש פויקות.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

מישהו מוכן שוב להסביר לי על הפויקה?
זה בישול קולקטיבי?
כל אחד מבשל בהם? או שכולם יחד מכניסים לתבשיל ומי שהכניס גם אוכל ממנו?
משלמים על זה?
יש אחראי לבישול (במקרה שאני חסרת כישורים ופחדנית מאוד כשהדבר נוגע לבישולים אקזוטיים בשיטות לא מוכרות)?
אני באה השנה עם שני ילדי, ללא כל ספק, אי"ה, בלי נדר.
אני מקווה שגם בנזוגי ואבי ילדי יתרצה ויצטרף.
עדינה_מאוד*
הצטרפות: 26 מרץ 2003, 09:35
דף אישי: הדף האישי של עדינה_מאוד*

שליחה על ידי עדינה_מאוד* »

למי שמכיר- הפויקה הצמחוני - יש לו טעם בלי העוף? והוא משביע בלי העוף?
>לעדינה מאוד גנים פולניים מאוד<
תבשיל_קדרה*

והוא משביע בלי העוף?
כמובן!
את לא יודעת שכל מה שעוף עושה זה פותח את התאבון, ואז חייבים לאכול תפוחי אדמה כדי לשבוע?

> גילה מעולם לא טעמה תבשילי-פוייקה, בפרט לא צמחוניים. ובכלל - יש לזה טעם בלי העוף? <
תבשיל_קדרה*

אם יהיה פתאום חם (כמו בחמסינים שיש לפעמים בספטמבר), אולי עדיף להזיז את הטיולים לאחה"ץ, כך שיסתיימו בשקיעה. (או ל 7 בבוקר, אבל אני לא מכירה רבים שיצטרפו אז...)

> גילה החליטה שהיא מושכת עד שבוע 42 <
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

שליחה על ידי יונת_שרון* »

הטיולים הם די בצל. היינו שם לפני שבוע בחמסין והיה נעים מאוד.
עדינה_מאוד*

אולי אפשר להחליף?
המסלול הארוך ביום שישי והקצר בשבת לטובת השתתפות שומרי השבת?
יונת_שרון*

עדינה, תרגישי חופשיה לטייל מתי שתרצי היכן שתרצי -- פשוט כתבתי את התוכניות שלי ומי שרוצה להצטרף מוזמן. לגבי המסלול הארוך, שימי לב שהוא מחוץ לפארק הירדן, ושהוא נמשך יום שלם (אלא אם כן מחליטים לחזור באמצע), ולכן הוא סוגר את הסופשבוע מבחינתנו -- אחרי הטיול נחזור הביתה.
עדינה_מאוד*

טוב, אנחנו עוד צריכים לחשוב על זה...
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

שליחה על ידי ורד_לב* »

אז שוב לא ייצא לנו. ודווקא תכננו, אבל ביום ה' מתחילים ללמוד (אני) וביום ו' חתונה, כך שזה לא מותיר הרבה זמן :-(
מאמא_מאוהבת*
הצטרפות: 25 אוגוסט 2003, 01:27
דף אישי: הדף האישי של מאמא_מאוהבת*

שליחה על ידי מאמא_מאוהבת* »

למה אף אחד לא מסביר מה זה פויקה??? S-:
לא אני ולא גולן לא יודעים מה זה וכל מי ששאלתי גם לא יודע...

אנחנו רוצים לבוא למפגש (כנראה לשישי-שבת) אבל אין לנו, ילדי העיר, שום ציוד מחנאות (כגון אוהל, פויקה [-: וכו').
מישהו יכול אולי להמליץ על צימר בסביבה?

בתודה מראש {@
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

שליחה על ידי אביב_חדש* »

פויקה - סיר מיציקת ברזל בעל מכסה מתאים. את המזון שמים בפנים, עם תבלינים מתאימים ומבשלים במשך שעה וחצי-שעתיים על גחלים מהמדורה. הפויקה גדול ומתאים לבישול קבוצתי, לכן לא צריך לרכוש אחד כזה בנפרד באופן מיוחד, אלא אם אתם ממש רוצים...
ילדי העיר - אולי תרכשו אוהל? לפעמים יש מבצעים ברשתות הגדולות. בעיניי חבל לפספס את הווית הלילה...
מאמא_מאוהבת*

תודה על ההסבר [-: החכמתי :-)

אנחנו לא רק ילדי העיר, אלא גם מאוד מבוייתים - אנחנו פשוט אוהבים להיות בבית... ולא מרבים לצאת לטיולים וכו'. מה גם שקניית אוהל לאירוע חד-פעמי (נכון לעכשיו זה חד פעמי :-) ) לא משתלב כ"כ עם מצבנו הכלכלי... בעל מובטל בבית (מזה 8 חודשים) ורק אני עובדת...

אז בשלב זה אנחנו נחפש צימר |תמר|
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

בהמשך למאוהבת:
גם אני שואלת על הפוייקה הזה כל הזמן, ולא מקבלת שום תשובות:
אני מבינה שמשפ' כשר מביאה פוייקה. אבל מי יבשל? מי יאכל? מי ישלם? למי? לא ברורה לי בכלל הלוגיסטיקה, ובעלי בינתיים מעלה את בעיית האוכל בתור הסיבה לכך שהוא מתנגד לשלושה ימים.
איך אפשר לבשל בשר? הרי אי אפשר לאחסן שם בשר - זה רק ביום שמביאים אותו, לא?
בקיצור, אני מבינה שזה סיר גדול, אני מבינה שמבשלים בו - אבל אני לא מבינה איך, מי, מתי, איפה, כמה ולמה.
אנא, אנא, פרטו והסבירו ככה שגם עירוניים טיפשים כמוני יוכלו להבין מה עושים עם זה ואיך זה ישכנע את בעלי שיהיה לו מה לאכול (ומה אנחנו צריכים לעשות בשביל זה).
(ואז הוא יביא את הסיבה הבאה למה אי אפשר לבוא לכל שלושה הימים).
יונת_שרון*

מאמא, אני לא בטוחה שאוהל יקר יותר מצימר...

בשמת, הרעיון בפויקה הוא שכל אחד מביא משהו, וזורקים הכל יחד לסיר, וכולם אוכלים יחד. בלי להתחשבן.
לגבי הבשר, מה שמכינים ביום חמישי לא יתקלקל עד יום שישי אם שומרים אותו בקופסה סגורה (בלי קירור). ובשבת ממילא חוזרים אז אפשר לאכול שוב בשר בבית. אפשרות נוספת היא לקפוץ בשישי בצהרים לסופר קרוב. ויש כמובן אפשרות קיצונית במיוחד להיות צמחונים ליום אחד, אבל אולי לא כדאי ללכת כל-כך רחוק.

וחוץ מזה, נראה לי שצריך לארגן מעגל בעלים סולדי באופן. אני בטוחה שיש לזה קהל גדול. ;-)
תבשיל_קדרה*

ובסוד אני מוכנה להזכיר, שגם אם יש אוהל, נעים לא פחות לישון לידו.
בשמת - כמו שאת יודעת - ענין הבשר שולי, ולכן יכול להיות מוגדר כתירוץ. ובכ"ז: שניצלים/קציצות טעימים גם קר, אפשר להביא קופסא (איפלו קפואה) מהבית, ולשמור בצידנית.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

ולכן יכול להיות מוגדר כתירוץ
אני מגדירה כתירוץ, אבל זו חוצפה והתנשאות מצדי לזלזל בדאגות הלגיטימיות של קרניבור וביישן, שנוסף על בילוי שלושה ימים (ליתר דיוק יומיים וחצי, אבל מי סופר) במפגש חברתי עם אנשים שהוא לא מכיר ולא מרגיש "שייך" אליהם, הוא גם יצטרך להקריב את האוכל שהוא אוהב לטובת השד-יודע-מה, בזמן שלאשתו (שתמיד מוותרת בחדווה על החיות המתות) לא איכפת לאכול תמרים, צימוקים, שקדים ופיתות.
חוץ מזה אני צריכה לחשוב מה אני עושה אם הילדה לא תאהב את מה שבישלו בפוייקה.

נראה לי שצריך לארגן מעגל בעלים סולדי באופן
וצריך גבר שיארגן אותו, אז אנחנו פסולות. ויפה שעה אחת קודם. ;-)
תבשיל_קדרה*

חוץ מזה אני צריכה לחשוב מה אני עושה אם הילדה לא תאהב את מה שבישלו בפוייקה
נו באמת! יהיו די אנשים עם די אוכל, שרק צריך יהיה להתעלק על מישהו שהיא תאהב את האוכל שלו. עכשיו זה כבר תירוץ שלך (-;
(עוד סוד: אם נגיע (ז"א - לתאריך), מאוד לא סביר (שאני אהיה במצב שמאפשר) שנישן בפארק, אז אנחנו יכולים להביא דברים מהבית).
אביב_חדש*

שליחה על ידי אביב_חדש* »

נראה לי שצריך לארגן מעגל בעלים סולדי באופן
בבקשה:
הבעל של אביב חדש (כאן הוא בעל ולא בן זוג...) הוא יכול להיות אחל'ה מארגן.
הבעל של בשמת א
...
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

הוא גם יצטרך להקריב את האוכל שהוא אוהב לטובת השד-יודע-מה
אמנם מדובר בצפון הארץ הנידח, אבל גם שם יש מסעדות, ואפילו כאלה המגישות בשר
אז אפשר לקחת את האוטו לקפוץ לאחת כזאת, לקבל את מנת הבשר וגם "להרויח" שעה של שקט
אביב_חדש*

שליחה על ידי אביב_חדש* »

אנחנו נגיע ביום שישי, אני מקווה שעד הצהריים.
נביא כמה עופות, וירקות.
נביא גם גנרטור ומאוורר כדי שבן הזוג שלי לא ירגיש נורא בחברת הבאופנים האלו... (בהתחלה הוא שאל אם מותר).
ביום שבת אפשר להסתפק בבוקר בחביתות, ירקות, טחינה ולחם ובצהריים אפשר לבשל פסטה/אורז/פתיתים עם רוטב.
צפריר_שפרון*
הצטרפות: 04 יולי 2001, 00:31
דף אישי: הדף האישי של צפריר_שפרון*

שליחה על ידי צפריר_שפרון* »

מאמא,
מחיר צימר עולה על מחיר אוהל.

יונת,
גברים לא מסתדרים במעגל.
אולי שלשות, או טור, שורה, משהו יותר זוויתי.

קהל נכבד,
במידה ותעלה הרוח נתכנס בחצות (בכל לילה) למדיטציה משותפת. לא חובה, לא מוגדר למיגדר כזה או אחר. סתם, למתעניינים.
רני_כשר*
הצטרפות: 15 יוני 2001, 01:21
דף אישי: הדף האישי של רני_כשר*

שליחה על ידי רני_כשר* »

לכל הדואגים לאוכל.
עד המפגש הקודם (כולל) לא היה שום דבר משותף. כל משפחה אכלה לעצמה (בדרך כלל עם השכנים והחברים שמסביב).
ניסינו לארגן משהו משותף כבר בטיול להר הנגב (בעזרת הפויקה של משפחת ויסמן), ולאחר שראינו כי טוב, רכשנו עוד שניים כאלו, ששימשו אותנו מצויין במפגש באכזיב.
אבל, צריך לזכור שלמפגשים הנ"ל באו מעט אנשים, והפויקה לא היה האוכל היחיד. במפגש בים, שם כבר היו שלושה פויקה גדולים מלאים בכל טוב (כולל פויקה עם בשר, וכולל פויקה עם ירקות בלבד לאוכלי הכלורופיל) היה מספיק לכולם, ואפילו נשאר.
בדרך כלל באים הרבה יותר אנשים למפגש בפארק הירדן, לכן יש להתייחס לפויקה כאל תוספת בלבד, שמטרתה העיקרית חברתית ולאו דווקא גסטרונומית. כלומר, כדאי להביא ולהכין מרכיבים נוספים לפויקה, ואם יהיו אלו מרכיבים שניתן לאכול מהם במשותף - מה טוב. עדיין אין לנו ניסיון בארגון אוכל משותף להרבה אנשים, אבל אולי זה ישתפר ממפגש למפגש, ובסוף נוכל להתחרות במפגשי הריינבו ובמטבח הקומונלי שלהם.
בכל מקרה, אין סיכוי שמישהו יהיה רעב במפגש, משום שעם כושר חברתי מינימלי, ישמחו לארח כל אחד שיחסר את מנת החלבונים (או הפחממות) היומית שלו, וכמו שה עוגיה אמרה, אם זה ממש קריטי, נשמח להמליץ על מסעדות בסביבה (ואפילו לחלק תלושי הנחה).
אביב_חדש*

שליחה על ידי אביב_חדש* »

אני דווקא הייתי שמחה אם היה בישול קומונלי, כמו שרני כתב, ואם יש משפחות שיש להם פויקה ויכולים להעמיס אותו לפארק, יתווספו עוד כמה.
מאמא_מאוהבת*

יש לי כמה שאלות על מחנאות (אף פעם לא יצאנו עם אוהלים וכו'...)
מה לוקחים? חייבים שקי שינה? ואם לא אז על מה ישנים?
איפה עושים צרכים? איפה מתקלחים?

ומה המקור של המילה פויקה ואיך מבטאים אותה?
אבישלום_שליט*
הצטרפות: 22 מרץ 2003, 02:28
דף אישי: הדף האישי של אבישלום_שליט*

שליחה על ידי אבישלום_שליט* »

• אוהל זוגי פשוט(שכבה אחת, לא טוב לגשם) אפשר להשיג אפשר להשיג בערך ב 100 ש"ח (ניתן למצוא גם בתחנות דלק, ואפילו בתי מרקחת)
  • אוהל שתי שכבות -אין סיבה לקנות. (מי רוצה לישון באוהל כשבחוץ גשם)
  • בקיץ בהחלט אפשר לישון תחת כיפת השמיים (תחילת ספט' זה קיץ, ומאדים עדיין יהיה בהיר, למישהו יש טלסקופ?)
לא, לא חייבים שקי שינה, בעצם אם יש לכם מזרנים ישנים (מזרון ספוג מהספה) זה הרבה יותר נח*. (אם ישנים בקרבת האוטו).
  • הגברים- שם, ליד העץ הגבוה. הנשים - מאחורי שיח רחב. :-)
  • בנהר הירדן.
  • אוכל- זה מאד נחמד לבשל בחיק הטבע, אבל זה לא חובה, אפשר להביא ירקות וקופסאות שימורים (ופותחן) ולהסתדר בלי כלי עזר, מדורות וגזיות.

לדעתי חשוב לזכור שהלינה בחוץ, הכנת אוכל וצרכים בחיק הטבע הם בסה"כ אמצעי ולא מטרה (בד"כ) ואף אחד לא מקבל פחות נקודות אם הוא מביא מזרן נח מהבית, או אוכל רק מרק נמס בכוס ושעועית קרה מקופסת שימורים, או לא מתקלח, או נוסע לקרובי משפחה להתקלח וחוזר רענן.
לא יודע.
ה_עוגיה*

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

בקיץ בהחלט אפשר לישון תחת כיפת השמיים (תחילת ספט' זה קיץ, ומאדים עדיין יהיה בהיר, למישהו יש טלסקופ?)

עוגיה המתגרדת נמרצות מזכירה שאוהל מגן נהדר מחרקים עוקצים
במיוחד בקיץ!
תבשיל_קדרה*

בבנין הקטן שמעבר למגרש החניה.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

ואני אמרתי כל הזמן FOY-KA... מצחיק. לסיר הזה קוראים כמו ל"ילד" בשבדית.
אביב_חדש*

שליחה על ידי אביב_חדש* »

לפי מה שהבנתי מהמסעדה - פּוֹשׁוֹ זה עוף בספרדית ולפעמים הוגים פּוֹיוֹ, ולכן זה נשמע ממש כמו סיר לבישול עוף...
<איזה תובנות מטופשות יש לי על הלילה...>
ורד_לב*

שליחה על ידי ורד_לב* »

אבל הפוייקה מגיע מאפריקה בכלל אם אינני טועה!
ענת_שן_לוי*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2001, 22:10
דף אישי: הדף האישי של ענת_שן_לוי*

שליחה על ידי ענת_שן_לוי* »

בשנה שעברה המקלחות היו סגורות רוב הזמן. והשרותים, ביום שבת היו על הפנים. כך שבכל מקרה כדאי לאתר בשטח מראש - שיח רחב. (יש שם יותר עצים).
יעל_ב*
הצטרפות: 31 אוגוסט 2003, 00:03

שליחה על ידי יעל_ב* »

למצטרפת חדשה לגמרי כמוני,מישהו מוכן להסביר איפה זה בדיוק ואיך מגיעים? בשמת א , נראה שיש לנו בני זוג דומים לאללה!
תודה!
רני_כשר*

שליחה על ידי רני_כשר* »

המפגש יהיה בפארק הירדן, שזה בצפון מזרח הכנרת.
למגיעים מתל-אביב - כדאי לנסוע בצומת גולני צפונה (לצומת קדרים) אבל לפנות ימינה לכיוון מגדל, ואז כשמגיעים לכביש הכינרת - לקחת צפונה לצומת כרי-דשא. שם לוקחים ימינה (מזרחה), חוצים את הירדן בגשר "אריק", וממשיכים עוד כשני ק"מ לפנייה לפארק הירדן. הכביש (צפונה) ממשיך לכיוון חד-נס וצומת בית המכס העליון, אבל כבר אחרי כשני ק"מ פונים שמאלה לפארק הירדן.
יש שילוט.
business]כאן URL[/po]=%2F%3FactiveGroup%3DResultsByDescription%26arena%3D%26arenaChoose%3D%26custId%3D23517400%26esi%3D4fdc07b79edb44a9983e720b4d4e3030%26formGroup%3Dmain%26headingCode%3D2450%26lang%3DHEB%26language%3DHEB%26page%3DBusiness-Features-YellowCard%26previousPage%3DSummaries%26query%3D%25F4%25E0%25F8%25F7%2520%25E4%25E9%25F8%25E3%25EF%26sessionId%3D142191062279224&esi=4fdc07b79edb44a9983e720b4d4e3030&featureCode=YellowCard&formGroup=main&language=HEB&page=Business-Features&previousPage=Summaries&query=%F4%E0%F8%F7%20%E4%E9%F8%E3%EF&sessionId=142191062279224 יש מפה, אבל כשניסיתי לראות אותה שרת המפות היה מושבת. (אבו-קייאק נמצא ממש בתוך פארק הירדן).
יונת_שרון*

פארק הירדן נמצא בקצה הצפוני של הכנרת. את יכולה לראות אותו במפה כאן בדיוק במקום שהירדן נשפך לכנרת.
יעל_ב*
הצטרפות: 31 אוגוסט 2003, 00:03

שליחה על ידי יעל_ב* »

תודה!
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

שליחה על ידי חגית_ל* »

היה מתאים לי לבוא ולכייף (ביום ההולדת שלי) אבל זה נראה לי ממש רחוק עם תינוקת בת 3 חודשים שלא חובבת נסיעות.
רעות_וצליל*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2003, 16:28
דף אישי: הדף האישי של רעות_וצליל*

שליחה על ידי רעות_וצליל* »

אני גרה ממש קרוב ואני רוצה לבוא אבל לישון בבית, אני צריכה לשלם כל יום 45 ש"ח בכניסה?
רני_כשר*

שליחה על ידי רני_כשר* »

רעות, נראה לי שכן, אבל שווה לברר בכניסה.
תבשיל_קדרה*

אפשר גם להתקשר לקק"ל לשאול. (אין לי המספר לידי עכשיו)
מאמא_מאוהבת*

אבישלום שליט - אני מניחה שכשכתבת "בנהר הירדן" התכוונת לעשיית מקלחת ולא צרכים... (-:

ויש לי עוד כמה שאלות (מאחר ואנחנו שוקלים ברצינות להעיז וללון בטבע ולא בצימר... עוד לא סגור, מתלבטים)
נכנסתי היום ל"ריקושט" להתעניין בקשר לאוהלים - המוכר סיפר שהם היו מביאים פעם אוהלים פשוטים ב- 100 ש"ח אבל לאחר תלונות רבות של אנשים שהאוהלים האלה נקרעו מהר מאוד, הם הפסיקה להביא כאלה.
הוא המליץ לי (לזוג+תינוקת) אוהל של outdoors ל- 4 נפשות, שכבה אחת עם חלונות <ונוף לים (-:> ורשת בכל הפתחים - 199 ש"ח. נשמע לכם סביר?

האם יש סופר בקרבת מקום?

עניין האוכל גם מטריד אותי - הרעיון לאכול שימורים במשך יומיים וחצי לא גורם לי להחסיר פעימת <מונה> ואני לא יודעת איך נשמור פירות וירקות שנביא איתנו (צידנית גם אין לנו...) מאידך, לקפוץ כמה פעמים ביום למסעדות לא נראה לי גם...
למשך כל השהייה לא יהיו מים קרים... או שיש איזה מקרר להשכרה בסביבה?
<חוש ההומור של מאמא כבר עייף בשעה זו...>
ה_עוגיה*

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

מאמא,
למה את צריכה מקרר?

מים - למה חייבים מים קרים?
הכי נעים מים בטמפ' החדר (ובטח יהיו מי שיאשרו את העניין גם מכיוון הרפואה הסינית)

ואוכל. לא צריך מקרר, לא צריך שימורים.
על איזה שימורים חשבת?
של ירקות?
ירקות ופירות טריים - אפשר לשים בצל. הם יחזיקו יומיים.
יש הרבה ירקות ופירות שמרגישים יותר טוב מחוץ למקרר (תפוחי אדמה, בטטות, בצל, בננות. בננות?!?)
תבשילים אפשר לעשות מדגנים וקטניות - כולם יבשים. ועם הירקות שהוזכרו קודם.
ביצים מחזיקות מחוץ למקרר כמה ימים.
לחם - אפשר לאפות במקום (את ממהרת לאנשהו?)
ובשר - אפשר להסתדר יומיים וחצי בלי.

מה שאני מנסה להגיד זה
שאם את רגילה בבית לאכול ארוחות מסוג מסוים
זה לא אומר שאת חייבת לשמור על אותו סוג ארוחות בשטח.
זה כל הכיף. משנים מקום, משנים אוירה, משנים אוכל.
זה כמו לנסוע לצרפת ולהתעקש על שניצל עם פתיתים לארוחת צהרים. הפסד נקי...
תבשיל_קדרה*

הוא המליץ לי (לזוג+תינוקת) אוהל של outdoors ל- 4 נפשות, שכבה אחת עם חלונות <ונוף לים > ורשת בכל הפתחים - 199 ש"ח. נשמע לכם סביר?
סביר פרט לכך ששניים+תינוקת יכולים להסתפק באוהל קטן יותר.
אבל בהתחשב בעובדה שאתם לא משתמשים הרבה באוהל, ומצפים שישמש אתכם גם עם הילדים הבאים - זה הגיוני לקנות אוהל בכזה גודל.
מאמא_מאוהבת*

עוגיה,
מים קרים - נעים זה מאוד סובייקטיבי - כשחם לנו הכי נעים מים קרים על פני טמפ' החדר... (עם כל הכבוד לרפואה הסינית שאנו נעזרים בה כבר כמה שנים :-) )
בעניין האוכל - אין לנו על מה לבשל. אז אני מנסה להבין מה כן נאכל... מכאן עניין השימורים.
לא איכפת לי לוותר על בשר (אני יותר מכורה למוצרי חלב).
ולא איכפת לי לשנות את סוג האוכל לכמה ימים - אבל אין לי על מה לבשל לא קטניות, לא דגנים, לא חביתה...
לאפות לחם - בכיף! לא, לא ממהרת לשום מקום. אבל איך?

גילה,
לאט לאט עם "מצפים שישמש אותכם גם עם הילדים הבאים" 0-:
אני עוד לא מצליחה לעכל ולהשלים עם אסון שהיה הלידה שלי... עובדת על זה, בינתיים לא הולך...
ולגבי האוהל - מוכר אמר שאוהל לזוג ממש קטן ולא יהיה מקום אפילו לשים תיקים... זה תלוי ביצרן אולי? יש אוהלים זוגיים שהם מספיק גדולים להכיל זוג+תינוקת ועוד קצת שמונצעס?

ולגבי יתושים - מניסיונכם, קטורת באמת מרחיקה אותם?
יונת_שרון*

מאמא, כשאת קונה אוהל את יכולה לקנות גם גזיה קטנה ואז יהיה לך על מה לבשל. או שתתאזרי בקצת חוצפה בריאה ותבקשי מאנשים אחרים להשתמש בגזיות שלהם (בתמורה את יכולה לתת להם קצת ממה שאת מבשלת עליה).

לגבי יתושים: מנסיוני, שום דבר לא מרחיק אותם. אם הם מציקים לך, בואי שבי לידי ואז הם יעזבו אותך ויבואו לעקוץ אותי. בדוק.
ה_עוגיה*

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

מאמא, אני בטוחה שיהיו גזיות לרוב וגם מדורות. (שמישהו בבקשה יאשר את דברי. אני משערת ואתם כבר הייתם שם).

לגבי אוהל - אנחנו טילנו כזוג עם אוהל זוגי וזה די קטן.
שווה לקנות אוהל זוגי אולי כשעושים טרקים וכל גרם משמעותי אבל אם האוטו סוחב לדעתי הנוחות יותר חשובה
ותינוקת היא אמנם קטנה אבל בדרך כלל היא באה עם הרבה ציוד נלווה...
לכו על אוהל ל4.
יזהר*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2003, 01:12

שליחה על ידי יזהר* »

שלום לכולכם,
מישהוא יודע אם יש בעיה להביא 2 כלבות לא קטנות שיסתובבו חופשי?
אמא_של_יונת*
הצטרפות: 23 דצמבר 2002, 00:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יונת*

שליחה על ידי אמא_של_יונת* »

מאמא מאוהבת,
אני יכולה להעמיס על יונת ורועי צידנית וגזיה בשבילך (כמובן, אם יהיה להם מקום). מעוניינת?
ואני ממליצה כן לקחת חומרים נגד יתושים (לא טבעי אבל מועיל). לא הייתי סומכת על היתושים שהם ילכו דווקא ליונת...
אישה_אחת*
הצטרפות: 05 דצמבר 2002, 18:17

שליחה על ידי אישה_אחת* »

חוזרת על השאלה של יזהר. אפשר להכניס כלבים לחניון? או שיש איזשהו איסור?
תבשיל_קדרה*

נדמה לי שהיו כלבים בעבר.
מצד שני - בתור אמא לילדים שלא אוהבים לקים ומכות מזנבות (וכן אוהבים לבהות בכלבים מרחוק, וללטף כלבים סטטיים) - אני לא כ"כ ששה לרעיון שיסתובבו חופשי.
לא חובה, מבחינתי, לקשור את הכלבים - אבל כן להיות אתם בקשר עין, ולגשת אליהם במצבי-קונפליקט עדינים.
(זו בקשת התחשבות, לא יותר).
תבשיל_קדרה*

ולמען ההגינות - אני לא בטוחה שנהיה, בכלל.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

גם אני מצטרפת לגילה בכל תו ותג של הניסוח העדין.
הבת שלי נכנסת להיסטריה מכלבים שמתקרבים אליה למרחק שקרוב משלושה מטר... (אבא שלה, חובב כלבים מושבע, מתבייש נורא).
מדגדג_באצבעות*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2003, 10:26

שליחה על ידי מדגדג_באצבעות* »

להביא תוף מהבית (לסדנה)?

וגם
הצעה נועזת:
אולי אלה שהינם בעלי מחלבה יביאו צידנית גדולה ונאה עם מוצריהם למכירה וצריכה במקום?
אישה_אחת*
הצטרפות: 05 דצמבר 2002, 18:17

שליחה על ידי אישה_אחת* »

והכלבה שלי מפחדת מילדים!!! D-: באמת. היא רואה ילד היא בורחת. היא ידעת שזה יעלה לה במשיכת אוזניים, תקיעת אצבעות בעניים ורכיבה עליה. והיא ידעת שאסור לה לעשות כלום.
אז מי שיש לו ילדים אין מה לפחד שהיא תתקרב מיוזמתה. גם הבן שלי זוחל אחריה והיא בורחת.
אביב_חדש*

שליחה על ידי אביב_חדש* »

אפשר להכניס כלבים לחניון אנחנו הכנסנו את שלנו לפני כמה חודשים. ולהרגיע את כולכם - כלבה גדולה, או יותר נכון שטיח בדמות כלבה...
צפריר_שפרון*

א ילת
יש שירותים במקום. אין צורך ללכת לשיחים ולפחד מצלמי פפארצ'י.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

יש מבנה עם שירותים לנשים, שירותים לגברים ומקלחות בצד. ממש כמה מטרים מהמקום שאנחנו תמיד נוטים את אוהלינו.
השאלה אם מישהו ישיג גם השנה את המפתח למקלחות בשביל הקהילה שלנו.
מאמא_מאוהבת*

צפריר, הרסת אותי מצחוק! D-:
D-:
D-:
D-:
רני_כשר*

שליחה על ידי רני_כשר* »

הוספתי עוד עדכונים לגבי יצירת קשר עם פארק הירדן - בפתיחה.
מיכל_צמות*
הצטרפות: 31 מאי 2003, 21:32
דף אישי: הדף האישי של מיכל_צמות*

שליחה על ידי מיכל_צמות* »

הוא המליץ לי (לזוג+תינוקת) אוהל של outdoors ל- 4 נפשות אנחנו זוג+3 עם אוהל של 4 נפשות כבר מספר שנים, מאלו הדקים ו"הלא עמידים". אנחנו מטיילים ומבלים בשטח מספר פעמים במהלך השנה, והילדים גם כבר ישנו עם האוהל בלעדינו (למרות גילם הרך..). היתרון הגדול של אוהל כזה שניתן להכניס אליו את כל הציוד ולהתרווח בנוחות. (כן, גם עם 3 ילדים...).
אנחנו מצטרפים בפעם הראשונה (אחותי היקרה דאגה לנו לחברות ולעלון של באופן בלידה האחרונה שלי), אבל בשטח כבר צברנו שעות ונשמח לעזור בכל הקטע של הבישולים וכו'.
מאמא_מאוהבת*

ובכן, נפלה ההחלטה - אנחנו נבוא עם אוהל! (:<
נלך בשבוע הבא להצטייד באוהל וגזיה (סביר להניח שבעוד כמה דברים...)
רמת החרדה מ"הישרדות בטבע" קצת ירדה לאחר בחינה של דברים שעוד לא יצא לנו להתמודד איתם ואיך בכל זאת נעשה את אותם הדברים...
עניין של אוכל עדיין מטריד אותי לא מעט, אבל תמיכה שכבר קיבלתי פה מהמשתתפים מעודדת. 9-:
תודה רבה לכל המשיבים על שאלותיי - זה מאוד עוזר (בסה"כ זו פעם ראשונה שנגיע להיפגש עם אנשים לא מכירים וזה קצת מלחיץ, ועוד בתנאים שאף פעם לא התנסינו בהם).
אני שומרת את הזכות להמשיך לשאול - מקווה שתהיה לכם סבלנות להמשיך לענות (-:

אמא של יונת - תודה! בעניין הצידנית אולי נקנה בעצמנו, אדע בשבוע הבא. שוב תודה (-:
יונת שרון - כמה נחמד מצדך! D-: להקריב את עצמך למען קהילה D-: את מציעה את השירות הזה גם בשעות הלילה? D-:

ובעניין היתושים - "סנו-די" מותר למרוח גם על תינוקות?

והאם יש סופר בסביבה?
רעות_וצליל*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2003, 16:28
דף אישי: הדף האישי של רעות_וצליל*

שליחה על ידי רעות_וצליל* »

מאמא מאוהבת :המקום אומנם הוא בטבע אבל אל דאגה זה נמצא כ20 דקות מהעיר טבריה ו20 דקות מקצרין, הסופר הכי קרוב נמצא בתחנת דלק של קיבוץ חוקוק שנמצא כ10 -15 דקות מהמקום, אז אין לך סיבה לדאוג המקום לא רחוק יותר מידי מהסיויליזציה.

בעניין היתושים: במשך היום הם לא ממש מפריעים ובערב אני ממליצה פשוט לכסות את הגוף בבגדים ארוכים (הם עוקצים בעיקר ברגליים).

ובעניין האוכל: אל תשכחי שהמקרר הוא המצאה יחסית חדשה :-)

עכשיו אני:
אני ממש חדשה באתר ולא מכירה אף אחד מהקהילה, אני גם אמא מאוד חדשה (6שבועות) הייתי רוצה ליצור קשר עם אמאות נוספות שיהיו מפגש במיוחד אמאות שגרות באזור הצפון (סובב כינרת) וגם אמאות שרוצות ללמד אותי דברים מעניינים כמו: קשירות של מנשאים, עיסויים לתינוקות, פעילות לתינוקות או שסתם רוצות להכיר אותי (אני ממש נחמדה).

תצרו איתי קשר בדף שלי רעות וצליל
מאמא_מאוהבת*

או שסתם רוצות להכיר אותי (אני ממש נחמדה) גם צנועה, כן? D-:
אני אומנם מהדרום, אבל אשמח להכירך ולעזור ממרומי השנה ו-4 חודשים של אמהות [-:

ותודה על התשובות, כמובן!
מאמא_מאוהבת*

שכחתי לשאול: איפה שוטפים כלים?
רני_כשר*

שליחה על ידי רני_כשר* »

יש כיור מיוחד לרחיצת כלים (שהמים ממנו יורדים לירדן. כדאי להביא סבון אקולוגי).
ענת_גביש*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 23:50
דף אישי: הדף האישי של ענת_גביש*

שליחה על ידי ענת_גביש* »

יש מכולת במושב אלמגור, עשר דקות נסיעה מהפארק. ואולי יש בחד נס שזה גם ממש קרוב.
מאמא_מאוהבת*

שוב תודה לכולם |L|

>כמה טוב לעבוד בצמוד לניצת הדובדבן... גם אם להביא משם דברים אומר להיסחב ב- 3 אוטובוסים...<
אמא_של_מיה*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2002, 11:25
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_מיה*

שליחה על ידי אמא_של_מיה* »

היכן בפארק יהיה מיקום ה"מחנה" ? יש מקום קבוע?
א_ילת*
הצטרפות: 20 מרץ 2003, 22:23

שליחה על ידי א_ילת* »

יש שם תאורה?
ביום/ בלילה?
שווה להביא אופניים?
רועי_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 18:34
דף אישי: הדף האישי של רועי_שרון*

שליחה על ידי רועי_שרון* »

מיקום: אחרי שעוברים את השער נוסעים ישר, פונים לאחר כמה מאות מטרים פניה שניה (נדמה לי) ימינה, ומגיעים מיד למגרש חניה עם קיוסק. שם חונים, ואנחנו נהיה ליד.

תאורה: ביום כמובן אין בעיה. בלילה יש תאורה חלקית מאד במאהל, וטובה יותר בשירותים.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

בלילה יש תאורה חלקית מאד במאהל
אני זוכרת חושך למי שאין פנס. השתנה משהו?
אמא_של_יונת*

במקומות כאלה תמיד מומלץ להביא תאורת חרום ניידת, שתספיק לכמה שעות, ופנסי כיס. יש גם מנורות גז שמתחברות לאותם המיכלים שמתאימים לכירות הגז.
רועי_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 18:34
דף אישי: הדף האישי של רועי_שרון*

שליחה על ידי רועי_שרון* »

חלקית מאד - תלוי איפה ישנים. יש יותר אור ליד המים, פחות ליד החניה.
ורד_לב*

שליחה על ידי ורד_לב* »

גם מדורה עושה אחלה אור ומאפשרת להתחבא בצללים מסביב, למי שלא רוצה להיחשף ;-)
אמא_של_יונת*

ורד,
מדורה זה נהדר, אבל לא עוזר למצוא איפה לעזאזל שמתי את הפותחן, או את המלח, ואם בקופסה המרובעת יש חומוס או טחינה. דברים כאלה.
יונת_שרון*

לבעלי הכלבים: אם יש לכם כלב זכר עלולה להיות בעיה אם הוא יפגוש בכלבים זכרים אחרים, אז כדאי לשקול טוב אם באמת כדאי להביא אותו.
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

שליחה על ידי אם_פי_3* »

יונת - לגבי הטיול בזאכי: אפשרי עם תינוק, או שקטעי השחיה לא יאפשרו מעבר בטוח? (להעביר אותו על גלגל ים, לא נחשב בעיני בטוח. בטוח עבורו זה יבש, או מקסימום מטופטף).
לאור השינוי במזג האוויר, אולי נצליח לשכנע את אבא לבוא לבקר לחלק מהזמן... (לבד עם שני הפראים והתינוק - עדיין גדול עלי).
אביב_חדש*

שליחה על ידי אביב_חדש* »

כאמור, יהיה גנרטור וגרלנדה, כך שלפחות בחלק מהזמן יהיה מואר!
יונת_שרון*

אני עשיתי את זה עם תינוק גדול ובלי גלגל בשחיית גב. מדובר בסך הכל בכמה מטר של מים עומדים.
לגבי מזג האויר: היינו שם בשיא החמסין ובכלל לא היה חם -- כמעט כל המסלול בצל כשהרגליים טובלות במים.
מאמא_מאוהבת*

אביב חדש, מה זה גרלנדה? 0-:

אמא של יונת - בקשר לצידנית - אין צורך (גולן החליט שנסתדר בלי). תודה בכל מקרה (-:
אביב_חדש*

שליחה על ידי אביב_חדש* »

מאמא - נורות מחוברות לכבל חשמל. בקצה יש תקע. מחברים לגנרטור והפלא ופלא - יש אור!
צפריר_שפרון*

אביב,
הנני מעלה כאן התנגדות נמרצת לרעש של גנרטור.
אביב_חדש*

שליחה על ידי אביב_חדש* »

צפריר - הוא לא מרעיש.
מאמא_מאוהבת*

אביב חדש, וואללה?! (:<
ידעתי מה זה ברוסית... עוד לא שמעתי שמישהו השתמש במילה הזו בארץ.
אצלי גרלנדה מתקשרת לראש השנה (של גויים, של גויים, חג המולד כזה... שעד שעליתי ארצה לא ידעתי שזה קשור לנצרות בכלל...)

ובכן, קנינו אוהל ומזרנים וגזיה ופנס (תודה למי ששאל על תאורה). כולנו התרגשות לקראת סופשבוע (-8
אבא_של_יותם*
הצטרפות: 16 פברואר 2003, 22:08

שליחה על ידי אבא_של_יותם* »

אני מצטרף לבקשה של צפריר: הרף לגנרטורים! מנסיוני הם בעיקר מחוללים רעש ומחלליי שלווה.
שליחת תגובה

חזור אל “רעיונות לפעילויות עם ילדים”