תחבורה ציבורית בכיף

with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי with_passion* »

(לא מצאתי דף מתאים)

אבל יש לי רק שאלה קטנה - מישהו יודע אם אפשר ברכבת ששני מבוגרים יוכלו ליסוע על כרטיס הלוך-ושוב אחד (ולחסוך ככה כמה שקלים)?
ע_ע_ע*
הצטרפות: 07 מרץ 2008, 17:36
דף אישי: הדף האישי של ע_ע_ע*

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי ע_ע_ע* »

אתה מתכוון שמבוגר קונה כרטיס הלוך-ושוב, נוסע את ההלוך מתחנה א' ל-ב', מוסר את הכרטיס למבוגר אחר, והוא נוסע את החזור מתחנה ב' ל-א'?

אפשר (אני ואחותי עשינו את זה ולא היתה שום בעיה)
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי אילה_א* »

אפשר לגמרי כי אף אחד לא בודק מי נסע
מירב_דן*
הצטרפות: 15 ספטמבר 2007, 20:40
דף אישי: הדף האישי של מירב_דן*

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי מירב_דן* »

טוב, הבנתי את כונתך - שניים נוסעים לאותו כיוון ומנקבים גם את חלק ב' של הכרטיס.
סטנדרטי לגמרי באוטובוס.
לא מתקבל ברכבת.
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

הי פאשן ,
אני אשתדל לברר את השאלה לגבי הרכבת אם אני אגיע לתחנת רכבת .

לגבי עינין של תחבורה ציבורית בכייף , כבר מזמן חשבתי לעצמי איזה כייף היה לו באזור שבו אני גרה היתה תחבורה ציבורית קצת יותר שופעת וסדירה.
אני גרה באזור השפלה , אזור עם הרבה ישובים כפריים קטנים.
יש אוטובוס פעמיים ביום שנכנס לישוב בשעות הבוקר.
מה עושה אזרח פשוט כדי לאפשר לעצמו קצת יותר תחבורה ציבורית ?

אני עם שני ילדים שצריכים בוסטרים וכ' , כך שאני לא יכולה לעצור טרמפים עד לכביש הראשי.
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

בואנה מירב , איזה כבוד יש לקרוא אותך באינטרנט!
אילה_א*

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי אילה_א* »

תחבורה ציבורית זה לא כייף
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי בשמת_א* »

כרטיסיה באוטובוס זה לא הלוך-ושוב, זה תשלום למספר נסיעות מסוים. לכן אפשר לנקב לשניים בכרטיסיה אחת, כי זה לא משנה איך שילמת על שתי נסיעות.
יש גם ברכבת כרטיסיה. כמו באוטובוס, זה ליותר משתי נסיעות.
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי אחת* »

תלוי את מי שואלים, אם תשאלי את הילדים שלי, הם יגידו שזה הכי כיף בעולם!

וחוץ מזה אני חושבת שמה שאופק התכוון אליו זה האם אפשר לקנות כרטיס הלוך ושוב וששניים ייסעו בכרטיס הזה לאותו הכיוון ביחד.
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי אחת* »

אני רואה שמירב דן כבר הבינה וענתה.
with_passion*

תחבורה ציבורית בכיף

כן - מירב הבינה.. תודה וסליחה שלא הייתי ברור.

אנחנו מאד אוהבים ליסוע ברכבת. באוטובוס פחות - מסיבות שונות אני מרגיש תחושה של בדידות גם כשהאוטובוס מלא.. אבל לאחרונה אני עושה יותר מאמץ ומדבר עם אנשים (ברכבת ועוד יותר בטרמפים זה קורה באופן טבעי..) היום לקחתי את האוטובוס של "הדוסים" - מכירים? זה מחיר ממש זול! מבני ברק עד צפת ב-54 שקל הלוך חזור (קווים 980 או 984).. יש גם קו ירושלים-צפת (982) שעולה קצת יותר.. במחירים האלה יותר זול ליסוע למרכז מאשר לחיפה.

זה כזה כיף ליסוע לתחנת אוטובוס עם האופניים.. לקפל אותם תוך שניות.. לעלות על האוטובוס.. להגיע.. לפתוח את האופניים ולהמשיך לנסוע! ממש פינוק.
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

תראו כתבה מדהימה על התחבורה הציבורית בעיר קוריטיבה בברזיל.
with_passion*

תחבורה ציבורית בכיף

נמשיך כאן -
ב{{}}לקטים מטיילים אנחנו מתחילים במקומות וזמנים שמתואמים עם תחבורה ציבורית. מלבד האלמנט האקולוגי - יש כאן ערכים מוספים שאלה שיוצאים לטיול מרגישים..
ב{{}}לקטים מטיילים - שהתחיל ביום ראשון ערב חג שבועות. יצא שהיו אוטובוסים מלאים עד 0 מקום כבר מהתחנה המרכזית - בהם הנהג לא מרשה לעוד אנשים לעלות וכל הפרוזדור של האוטובוס צפוף - ויש עוד הרבה אנשים שמחכים בתחנה.
יצא אפילו שאנשים חיכו ושני אוטובוסים ברציפות היו מלאים מדי.
יצא שחלק מהאנשים תפסו טרמפים או הגיעו ברכבת במקום.. אבל היו צריכים לתאם את זה די ברגע האחרון - ובכיף הם הגיעו בזמן.

אבל אותי זה מאד הרגיז אותי לשמוע על זה.
הרי אם יש אוטובוס עם מלא אנשים עומדים, ועוד הרבה אנשים שמחכים בתחנה - זה לא מצדיק להוציא עוד אוטובוס נוסף מיד??
האם אין איזה מחויבות מצד אגד כלפי הנוסעים? הרי הם קיבלו זכיון בלעדי..
איך אפשר לתאם פגישות או כל דבר אחר אם אי אפשר לסמוך על האוטובוסים?
הרגשתי נפגע - שהנה אני טורח לעודד אנשים להשתמש בתחבורה ציבורית.. והם לוקחים את האנשים כמובן מאליו! לדעתי זה פוגע מאד בתדמית של תחבורה ציבורית.. בכלל שהם מסכימים לכך שכל כך הרבה אנשים יצטופפו במקום להביא עוד אוטובוס. זה נותן יופי של תירוץ לאנשי מעמד הביניים ומעלה לקטלג תחבורה ציבורית כמשהו לא נוח ולא כיף.

חשוב לציין שעד הטיול האחרון - לא הייתה בעייה כזו. אב זו דוגמא מוקצנת לדעתי למשהו יומיומי שכן קורא בין ספקי התחבורה הציבורית לנוסעים - במיוחד בקווים פחות פופולרים בהם אין מוניות שירות שתומכות בקו וממלאות חריצים.
בפעם האחרונה שהייתי בתל-אביב הייתה אישה מבוגרת בקירבתי ואחרים ששמעתי בחצי אוזן - שחיכו שעה וחצי לאוטובוס שאמור לצאת כל חצי שעה.. (קו 74) כלומר שני אוטובוסים לא יצאו בכלל.. וכמובן כל הכעסים יצאו על הנהג שבכלל לא ידע שלא יצאו אוטובוסים לפניו. זה דומה. איפה כאן המחויבות מאגד לנוסעים??

אז.. חוץ מלפרוק קצת (תודה על ההקשבה..)
אני שואל - מה אני יכול לעשות עכשיו בשביל לשפר את המצב? כדי באמת לגרום לתחבורה ציבורית בכיף? אני לא רוצה סתם לשלוח מכתב לאגד או להתקשר אליהם - נראה לי שמכיוון שלהם אין אחריות ויש להם זכיון בלעדי על הקווים האלה - צריך לפנות דווקא למישהו למעלה יותר.. או לתקשורת - עיתונות - כלבוטק..
אשמח לשמוע עצות וקצוות של חוטים.
יול*
הצטרפות: 07 יוני 2008, 15:12

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי יול* »

כן, כן, מצטרפת לשאלה!
מדהים איך שבדיוק הנושא הזה עולה פה היום,
בדיוק אתמול ניסיתי לחשוב מה אפשר לעשות עם התופעה הזאת.
כל יום ראשון בבוקר, קו 480 מתל אביב לירושלים בתחנת רכבת מרכז, מדובר על תופעה קבועה, לא משהו חד פעמי, זה קורה לפעמים גם בימים ושעות אחרים אבל ביום ראשון בבוקר זה ממש בלתי נסבל.
עמוס, עמוס, עמוס, המון חיילים וכל מיני אנשים שצריכים לזוז ממקום למקום דוקא ביום ראשון על הבוקר. תמיד צפוף, דחוק, תור לא נעים, תמיד צריך לחכות לפחות שני אוטובוסים עד שמצליחים לעלות וגם זה אחרי דוחק ממש לא נעים כי אין תור מסודר.
אז למה לא מוציאים שני אוטובוסים במקביל?
הרי עד שאוטובוס אחד מתמלא כבר יש פי 3 אנשים בתחנה שמחכים לאוטובוס הבא. שלא לדבר על הצורה שבה מתנהלת העליה לאוטובוס, כולם נדחקים אחד על השני כי אין סידור נורמלי לעמידה בתור.
נדמה שבקלות יחסית ניתן היה לפתור את הבעיה, תגבור האוטובוסים בשעות הספציפיות האלה וסידור מינימלי של התחנה בצורה כזו שאפשר יהיה לעמוד בתור מסודר, לא נראה לי משהו מסובך לחברת ענק כמו אגד..
זה מרגיש כמו זלזול באנשים שבלית ברירה צריכים לחוות את החוויה הלא נעימה הזו שוב ושוב. באמת הייתי רוצה לדעת, מה אפשר לעשות?
גם לדעתי אין הרבה טעם לכתוב לאגד, אז מה כן?
ותודה על ההזדמנות לפרוק @}
ח_אלפשה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2005, 11:00

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי ח_אלפשה* »

מה אני יכול לעשות עכשיו בשביל לשפר את המצב?

יותר תביעות כאלו יכולות להכריח את אגד (וגם חברות האוטובוסים האחרות) לשנות את המצב:
http://www.lawguide.co.il/ShowNews.asp? ... t2=2&t3=15
ביצה_עלומה*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2007, 11:09
דף אישי: הדף האישי של ביצה_עלומה*

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי ביצה_עלומה* »

מה אני יכול לעשות עכשיו בשביל לשפר את המצב?
אולי לכתוב מכתב למשרד התחבורה?
with_passion*

תחבורה ציבורית בכיף

ניסיתי למלא טופס תלונה באתר של אגד.. בפיירפוקס לא עבד. באקספלורר מקבל אחרי "שלח" מסך לבן בלי שום הודעה אם זה התקבל או לא...
אז התקשרתי - לזכותם יאמר שחיכיתי דקה בדיוק ומי שענה ענה בצורה מכובדת ושאל והסביר והתעניין - ולא רק הפנה אותי לאיזה מספר פקס.
גלעד עובד באגד שנה וחצי והסביר שביום ראשון בבוקר החיילים משתלטים על האוטובוסים ברוב חלקי הארץ - ושכבר עכשיו כל הקווים מתוגברים ביום ראשון בבוקר. הוא אמר שגם אם יתגברו את זה פי שתיים עדיין זה יהיה מפוצץ. לא ברור לי איך חיילים שלא מצליחים לעלות על האוטובוס מגיעים לבסיס בזמן. כמו כן הוא הסביר שיש רק 7000 אוטובוסים ושאי אפשר להגדיל את הציא רק בשביל יום אחד.

מסקנות מיידיות:
צריך למצוא פתרונות אחרים זמינים לחיילים ביום ראשון בבוקר - זה לא צריך ליפול רק על מפעילי התחבורה הציבורית - זה לדעתי צריך להיות באחריות הצבא - ואי אפשר לדחוף ככה את האזרחים החוצה.. (וכאן יש צורך בדיון בכלל של הפרדת החיילים החוצה מחיי היום יום - לי ממש לא נעים להיות באוטובוס מלא רובים וקליעים וחומרי נפץ אחרים, אלה שרוצים לשחק באש - שיופעלו באזור מוגבל - כמו כן זה מסכן את האזרחים והופך את האוטובוסים למטרה נחשקת יותר על ידי נפגעי הצבא).

עד אז אני לא מארגן טיולים שמתחילים ביום ראשון עם קווים שנוטים להסיע לחיילים.

תודה לאלפשה על הקישור - מזמין את נפגעי התחבורה הציבורית לתבוע אם יש להם את האנרגייה לזה.. ולספר לנו על זה כאן.
קר_שינדו*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 03:41
דף אישי: הדף האישי של קר_שינדו*

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי קר_שינדו* »

גם זו דרך לפתור את הבעיה.
הצעה לעודד עמידה באוטובוס במקום להקצות יותר אוטובוסים.
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

ועכשיו מעלים את מחירי התח"צ.
חתמו על עצומה כאן
ובואו להפגין ביום שני, במוקדים שונים ברחבי הארץ. פרטים אצל אופיר [email protected]
סוף_מעגל*
הצטרפות: 14 יולי 2002, 18:09
דף אישי: הדף האישי של סוף_מעגל*

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי סוף_מעגל* »

לי ממש לא נעים להיות באוטובוס מלא רובים וקליעים וחומרי נפץ אחרים, אלה שרוצים לשחק באש - שיופעלו באזור מוגבל
שירות בצה"ל בישראל 2008 הוא שירות חובה, כך שמתגייסים לצבא כי חייבים ולא כי "רוצים לשחק באש".
זה לא אומר שאין בצבא כאלה ש"רוצים לשחק באש", אבל קשה לי להאמין שזה המכנה המשותף למרבית החיילים.
< סוף מעגל מכירה באופן אישי, מהבית, כאלה ש"משחקים באש" מבלי לרצות, משלמים מיסים מבלי לרצות ועוד. דווקא אלה שממשים את רצונם בניגוד לחוק (משתמטים משירות חובה ומתשלום מיסים) הם אלו שמרגיזים אותה>
ההולכת_באתרים*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:44
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_באתרים*

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי ההולכת_באתרים* »

לי ממש לא נעים להיות באוטובוס מלא רובים וקליעים וחומרי נפץ אחרים, אלה שרוצים לשחק באש - שיופעלו באזור מוגבל - כמו כן זה מסכן את האזרחים והופך את האוטובוסים למטרה נחשקת יותר על ידי נפגעי הצבא).
אז תעבור לחיות בשווייץ. שם לא תצטרך לכתוב פוסטים מתחסדים על אנשים שמשחקים באש. ממש דוחה.
ההולכת_באתרים*

תחבורה ציבורית בכיף

_שירות בצה"ל בישראל 2008 הוא שירות חובה, כך שמתגייסים לצבא כי חייבים ולא כי "רוצים לשחק באש".
זה לא אומר שאין בצבא כאלה ש"רוצים לשחק באש", אבל קשה לי להאמין שזה המכנה המשותף למרבית החיילים.
< סוף מעגל מכירה באופן אישי, מהבית, כאלה ש"משחקים באש" מבלי לרצות, משלמים מיסים מבלי לרצות ועוד. דווקא אלה שממשים את רצונם בניגוד לחוק (משתמטים משירות חובה ומתשלום מיסים) הם אלו שמרגיזים אותה>_
כל מלה בסלע.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי בשמת_א* »

וכאן יש צורך בדיון בכלל של הפרדת החיילים החוצה מחיי היום יום
אני לא מאמינה שלא ראיתי את התגובה הזאת עד עכשיו.
אולי מחנות ריכוז לחיילים?! מסעדות שעליהן יהיה כתוב "הכניסה לחיילים וליהודים אסורה", נגיד?
אני לא מאמינה שאני קוראת תגובה כזאת מישראלי שחי בישראל. זה הזוי ברמות. אין לי מלים.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אז תעבור לחיות בשווייץ. שם לא תצטרך לכתוב פוסטים מתחסדים על אנשים שמשחקים באש. ממש דוחה.

דווקא לשוויץ יש צבא שנים רבות וישראל לקחה מהם את המבנה של מערך המילואים
אילה_א*

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי אילה_א* »

נכון הצבא השויצרי מגן על הותיקן עם מדים מאוד מצחיקים
בר_עדש*
הצטרפות: 31 אוגוסט 2004, 15:16
דף אישי: הדף האישי של בר_עדש*

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי בר_עדש* »

נכון הצבא השויצרי מגן על הותיקן עם מדים מאוד מצחיקים
לא. זה המשמר השוויצרי.

הצבא השוויצרי מגן על שוויץ. רעיון שירות המילואים שם קיצוני יותר מבישראל. שם הנשק האישי של החיילים הוא ממש אישי - כמו הנעליים הצבאיות אצלנו. בין אימון לאימון הם לוקחים אותו איתם הביתה, ביחד אם מארז תמושת. הרעיון במקורו היה שגם אם שוויץ תכבש תוך לילה, לכל קנטון, עיר או שכונה תהיה יכולת לארגן כוח התנגדות.

באופן כללי, בכל מקום בעולם, מי שרוצה לחיות ברווחה מבלי להתעסק בנשק צריך לשלם הרבה כסף לאחרים (באופן ישיר או דרך מיסים) כדי שיעשו את זה.

ולעניין הדף: תחבורה ציבורית זה הרבה יותר כיף מלנהוג ברכב בכבישי הארץ, ואני עושה הרבה יותר קילומטרים בדרכים בתחבורה ציבורית מאשר ברכב פרטי. אבל, כפי שפאשן ציין למעלה, הבעיה היא חוסר היציבות, האמינות והדיוק של השירות, שמקשה להסתמך עליו.

וכאן יש צורך בדיון בכלל של הפרדת החיילים החוצה מחיי היום יום
אתה יכול לנסות להקים חברת תחבורה ציבורית רק לכאלו שלא שירתו או משרתים בצבא. כמובן שיהיה עליך לייעד אותה לאוכלוסיה החרדית (עם הפרדה מגדרית וכו'), אחרת היא לא תהיה ריווחית במיוחד.
בר_עדש*
הצטרפות: 31 אוגוסט 2004, 15:16
דף אישי: הדף האישי של בר_עדש*

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי בר_עדש* »

תיקנתי.
מחפש_אתר_בעברית_שעוסק_בצרכנות_אורגנית*
הצטרפות: 30 אפריל 2010, 13:43

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי מחפש_אתר_בעברית_שעוסק_בצרכנות_אורגנית* »

חבל מאוד שבאתר שדוגל בחיים טבעיים אין פורום שעוסק בעידוד השימוש בתחבורה ציבורית !

_מירב דן (09.03.2008 20:51):
טוב, הבנתי את כונתך - שניים נוסעים לאותו כיוון ומנקבים גם את חלק ב' של הכרטיס.
סטנדרטי לגמרי באוטובוס.
לא מתקבל ברכבת._

תגובה למירב דן מלפני שנתיים:

הכרטיס שנמכר באגד בקופות הכרטיסים ככרטיס הלוך ושוב, הוא למעשה כרטיסיית שתי נסיעות ולא כרטיס הלוך ושוב. כרטיסיית שתי נסיעות מקנה הנחה של כ-15%.

ברכבת ישראל לא ניתן לרכוש כרטיסיית שתי נסיעות, אלא רק כרטיס הלוך ושוב.
וזהו למעשה ההבדל בין אגד לרכבת ישראל.
אין שום בעייה לנסוע ברכבת עם כרטיס הלוך ושוב שנוצל בחלקו על ידי מישהו אחר, ובתנאי שהנסיעה תהייה בין שתי תחנות הרכבת ששמן רשום על הכרטיס.
לדוגמא: לא ניתן להשתמש עם כרטיס שרשום עליו "מנהריה לבאר שבע" עבור נסיעה מחיפה לתל אביב. נסיעה מחיפה לתל אביב מחייבת שימוש בכרטיס שעליו רשום מחיפה לתל אביב.
אינני יודע פרטים לגביי שאר מפעילי התחבורה הציבורית בישראל.

תחבורה ציבורית בכיף

_אילה א (10.03.2008 09:18):

תחבורה ציבורית זה לא כייף_

תחבורה ציבורית בישראל זה לא כיף, בגלל מדיניות ממשלה שמטפחת בקנאות את פולחן השימוש ברכב הפרטי.
כל ממשלות ישראל מאז הקמתה עודדו את השימוש ברכב הפרטי תוך כדי פגיעה ברמת השירות של התחבורה הציבורית.
בשנים האחרונות אנו ערים לפגיעה קשה ביותר וירידה ברמת השירות של התחבורנ הציבורית בישראל. הכל נעשה תחת השם רפורמה.
רפורמה זו שנעשית בשנים האחרונות בישראל, מטרתה היא חיסכון לאוצר בתשלומי הסובסידיות לאגד ועידוד השימוש ברכב הפרטי על מנת שנערי האוצר יוכלו בעתיד להתברג אצל התאגידים הגדולים.

תחבורה ציבורית בכיף

_with passion (16.06.2008 15:13):
נמשיך כאן -
בלקטים מטיילים? אנחנו מתחילים במקומות וזמנים שמתואמים עם תחבורה ציבורית. מלבד האלמנט האקולוגי - יש כאן ערכים מוספים שאלה שיוצאים לטיול מרגישים..
בלקטים מטיילים? - שהתחיל ביום ראשון ערב חג שבועות. יצא שהיו אוטובוסים מלאים עד 0 מקום כבר מהתחנה המרכזית - בהם הנהג לא מרשה לעוד אנשים לעלות וכל הפרוזדור של האוטובוס צפוף - ויש עוד הרבה אנשים שמחכים בתחנה.
יצא אפילו שאנשים חיכו ושני אוטובוסים ברציפות היו מלאים מדי.
יצא שחלק מהאנשים תפסו טרמפים או הגיעו ברכבת במקום.. אבל היו צריכים לתאם את זה די ברגע האחרון - ובכיף הם הגיעו בזמן.

אבל אותי זה מאד הרגיז אותי לשמוע על זה.
הרי אם יש אוטובוס עם מלא אנשים עומדים, ועוד הרבה אנשים שמחכים בתחנה - זה לא מצדיק להוציא עוד אוטובוס נוסף מיד??
האם אין איזה מחויבות מצד אגד כלפי הנוסעים? הרי הם קיבלו זכיון בלעדי..
איך אפשר לתאם פגישות או כל דבר אחר אם אי אפשר לסמוך על האוטובוסים?
הרגשתי נפגע - שהנה אני טורח לעודד אנשים להשתמש בתחבורה ציבורית.. והם לוקחים את האנשים כמובן מאליו! לדעתי זה פוגע מאד בתדמית של תחבורה ציבורית.. בכלל שהם מסכימים לכך שכל כך הרבה אנשים יצטופפו במקום להביא עוד אוטובוס. זה נותן יופי של תירוץ לאנשי מעמד הביניים ומעלה לקטלג תחבורה ציבורית כמשהו לא נוח ולא כיף.

חשוב לציין שעד הטיול האחרון - לא הייתה בעייה כזו. אב זו דוגמא מוקצנת לדעתי למשהו יומיומי שכן קורא בין ספקי התחבורה הציבורית לנוסעים - במיוחד בקווים פחות פופולרים בהם אין מוניות שירות שתומכות בקו וממלאות חריצים.
בפעם האחרונה שהייתי בתל-אביב הייתה אישה מבוגרת בקירבתי ואחרים ששמעתי בחצי אוזן - שחיכו שעה וחצי לאוטובוס שאמור לצאת כל חצי שעה.. (קו 74) כלומר שני אוטובוסים לא יצאו בכלל.. וכמובן כל הכעסים יצאו על הנהג שבכלל לא ידע שלא יצאו אוטובוסים לפניו. זה דומה. איפה כאן המחויבות מאגד לנוסעים??

אז.. חוץ מלפרוק קצת (תודה על ההקשבה..)
אני שואל - מה אני יכול לעשות עכשיו בשביל לשפר את המצב? כדי באמת לגרום לתחבורה ציבורית בכיף? אני לא רוצה סתם לשלוח מכתב לאגד או להתקשר אליהם - נראה לי שמכיוון שלהם אין אחריות ויש להם זכיון בלעדי על הקווים האלה - צריך לפנות דווקא למישהו למעלה יותר.. או לתקשורת - עיתונות - כלבוטק..
אשמח לשמוע עצות וקצוות של חוטים._

ושוב, הבעייה היא במדיניות הממשלות בישראל שמטפחות בקנאות את פולחן השימוש ברכב הפרטי ומעודדות את השימוש ברכב הפרטי תוך כדי פגיעה ברמת השירות של התחבורה הציבורית.

במקרה של עומס במספר הנוסעים, מפעילי התחבורה הציבורית בישראל בוחרים לשחק אותה ראש קטן ואינם מתגברים את האוטובוסים. באגד פועלים על פי הסכם היסטורי מהימים הראשונים של המדינה שמאפשר לאגד לקבל סובסידיות (תמיכה ממשלתית) על פעילותה. באגד לעולם לא יתגברו את האוטובוסים, אלא אם כן יחויבו לעשות כך על ידי הרגולטור, משרד התחבורה. ובמשרד התחבורה כאמור מעדיפים לפעול על מנת לעודד את השימוש ברכב הפרטי, וזאת בהתאם למדיניות הממשלה שנקבעת על ידי נערי האוצר שמשרד האוצר הוא תחנת הביניים שלהם למשרה טובה יותר אצל התאגידים הגדולים והמזהמים.
אקטיביסט_אמיתי_אורגני*
הצטרפות: 26 מאי 2010, 12:45

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי אקטיביסט_אמיתי_אורגני* »

הבנתי שאת אף אחד באתר באופן טבעי תחבורה ציבורית אינה מעניינת ורוב הגולשים באתר באופן טבעי היו מעדיפים לקבל רכב צמוד בחינם על חשבון המדינה !!!

אז אם אתם טוענים אחרת, נא הגיבו בבקשה !!
אקטיביסט_אמיתי_אורגני*
הצטרפות: 26 מאי 2010, 12:45

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי אקטיביסט_אמיתי_אורגני* »

תחבורה ציבורית לא מעניינת כלל את גולשי אתר באופן טבעי.
פלוני_אלמונית*

תחבורה ציבורית בכיף

הבנתי שאת אף אחד באתר באופן טבעי תחבורה ציבורית אינה מעניינת ורוב הגולשים באתר באופן טבעי היו מעדיפים לקבל רכב צמוד בחינם על חשבון המדינה !!!
ברור... עדיף עם נהג צמוד כי אין לי רשיון נהיגה.

לשאלתך : יש לך שתי אפשריות לתלונה.
1 משרד התחבורה. אגד מחוייבת לספק תחבורה סדירה בקווים אותם היא מפעילה. מתוקף המחוייבות הזאת היא אמורה לשלוח אוטובוס נוסף אם האוטובוס מלא בנוסעים ולא יכל לעצור בתחנה.
  1. בית דין לתביעות קטנות , שם אתה או החברים שנסעו איתך צרכים לתבוע בגין נזק . שניגרם.
אני לא זוכרת בדיוק איפה קראתי אבל נדמה לי בעיתון של שבת האחרונה (אם אמצא את זה אכתוב שוב) על מקרה זהה, נגד חברת קווים. שני אנשים תבעו את החברה על כך שהאוטובוס היה מלא ולכן לא עצר בתחנה. ופסק הדין היה לטובתם אם אני לא טועה כמה מאות שקלים בגין הנזק שנגרם להם לטענתם כשהנימוק של השופט היה שהחברה חייבת לספק תחבורה סדירה ואם יש יותר נוסעים אז חייבת להוציא אוטובוס נוסף.

בחיפוש בגוגל נתקלתי בפסק דין נגד חברת אגד בעיניין אחר אבל מהווה דוגמא.http://www.lawguide.co.il/SearchLawyer.asp?it=31

בכלל היום לאגד ולדן אין את המונופול שהייה עד לפני מס שנים. היום משרד התחבורה עשה הפרטה של הרבה קווים שנלקחו גם מאגד וגם מדן (כשאגד ודן קיבלו בגין זה מליוני שקלים כפיצוי - לא יודעת את הסכום מדויק) הקווים האלו יוצאים למיכרז לחברות פרטיות אחרות כמו קווים, סופרבס ועוד ....
לדוגמא : בחודש האחרון אחת החברות מפעילה את הקו של תל אביב - כפר סבא. החברה התחייבה להוציא אוטובוס בתדירות משמעותית גבוהה יותר ממה שנתנה חברת דן עד עכשיו . (שוב לא זוכרת מספרים אבל אם מעניין אז אברר אצל בעלי ואכתוב.}

הפואנטה היא שהיום ניתן לעשות יותר ממה שהיה ניתן היה לעשות בעבר.

ומעל הכל ב ה צ ל ח ה !
tאמא*
הצטרפות: 02 מרץ 2005, 16:22

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי tאמא* »

הפלונית אלמונית למעלה היא tאמא ממחשב אחר. והמרגיעון שיצא: האדם מתחלף הדעה לא.
ש_י_ר_י*
הצטרפות: 18 יולי 2008, 15:29
דף אישי: הדף האישי של ש_י_ר_י*

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי ש_י_ר_י* »

תחבורה ציבורית לא מעניינת כלל את גולשי אתר באופן טבעי
אותי זה מעניין מאוד כמי שנוסעת כמעט אך ורק בתחבורה ציבורית, אבל אין לי שום עניין להגיב לך מעבר לזה, כיוון שהטון התוקפני והנחרץ שלך מרמז שאתה מעוניין בויכוח ולא בדיון.
פלוני_אלמונית*

תחבורה ציבורית בכיף

(שוב לא זוכרת מספרים אבל אם מעניין אז אברר אצל בעלי ואכתוב.
כן! מעניין מאוד. בכלל מעניין כל מה שמתרחש סביב הפרטת קוי הנסיעה, ומה אנחנו מרוויחים או מפסידים מזה.
טול_טול*
הצטרפות: 25 מאי 2009, 19:11
דף אישי: הדף האישי של טול_טול*

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי טול_טול* »

אתר חדש של משרד התחבורה, מודיעין משותף לכל חברות האוטובוסים ולרכבת:
www.bus.gov.il
מעכשיו הרבה יותר קל לדעת איזה אוטובוס נוסע לאן ומתי ולא צריך לחפש במודיעין של החברות השונות, ולנחש איזה חברה נוסעת לאן.
השימוש באתר ממש פשוט והוא נותן מסלולים משולבים של חברות שונות.
מעכשיו זה קצת יותר תחבורה ציבורית בכיף
השלב הבא יהיה גם רב קו עם טעינת כסף משותפת.....ותיאום בזמנים של האוטובוסים והרכבת...
למי_אכפת_מהשם_שלי*
הצטרפות: 02 אוגוסט 2010, 10:06

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי למי_אכפת_מהשם_שלי* »

יש לי שאלה שיותר מתאימה לשם הדף מאשר לתוכנו:
איך אתם הופכימות נסיעה משעממת באוטובוס {אני נוסעת בשנת הלימודים שעתיים כול יום באוטובוס ולפעמים יותר} למהנה וכיפית? שומעים מוזיקה? עושים מדיטציה? דיסק מועדף? קוראים?
איך אתם נוסעים באוטובוס עם ילדים קטנים?
יער_ה*
הצטרפות: 12 מאי 2006, 11:47

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי יער_ה* »

שומעים מוזיקה? עושים מדיטציה? דיסק מועדף? קוראים?
מוזיקה, לקרוא מאמרים או/ו ספרי קריאה, מחשב נייד ואז אפשר לעשות עבודות לשחק משחקים וככל העולה על מחשבך, לבהות בכביש ולחשוב - זמן מנוחה, לישון, לדבר עם מי שיושב לידך..
הנסיעות הארוכות שלי הן בין עירוניות כך שיותר נוח לעשות את כל הנ"ל אבל אפשר למצוא מושב יחסית שקט באוטובוס עירוני (למשל מאחור)..
נסיעה טובה @}
הרגע_שלפני*
הצטרפות: 19 דצמבר 2006, 22:04
דף אישי: הדף האישי של הרגע_שלפני*

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי הרגע_שלפני* »

אפשר לקנות אודיו-בוק ואם יש מחשב נייד קטן אפשר לראות סרטים. אני משתדלת לישון כמה שיותר בנסיעה (אפשר להצטייד בכרית, אטמי אוזניים, כיסוי לעיניים)
שום_כתוש*
הצטרפות: 01 מרץ 2005, 06:29
דף אישי: הדף האישי של שום_כתוש*

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי שום_כתוש* »

בעלי נוסע ברכבת פעמים בשבוע מתל אביב לחיפה, בחיפה עליו לתפוס אוטובוס מתחנת הרכבת לאוניברסיטה ובחזור אוטובוס מהאוניברסיטה לתחנה ואז רכבת הביתה. כך כבר 7 שנים.
מסתבר כי כדי להגיע מהאוטובוס לרכבת, צריך להיות ציפור מסרטים מצויירים, חברת האוטובוסים מתזמנת את האוטובוס כך שבדיוק תפספס את הרכבת ותאלץ להשתמש באוטובוס. נסיעה הרבה פחות נוחה, ותחנת הרכבת היא במרחק הליכה מהבית והאוטובוס לא.
כשהייתי בנורבגיה בטיול, היה תיאום מושלם בין האוטובוסים לרכבות, אפיו פעם כשהרכבת אחירה האוטובוס חיכה בתחנה (כמה דקות) כדי שיהיה אפשר להחליף.
בארץ, אלו שתי חברות שלא קר נפרדות אלא אף מתחרות מה שגורם לחוסר נוחות בשימוש בתחבורה הציבורית.
טול_טול*

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי טול_טול* »

מסתבר כי כדי להגיע מהאוטובוס לרכבת, צריך להיות ציפור מסרטים מצויירים, חברת האוטובוסים מתזמנת את האוטובוס כך שבדיוק תפספס את הרכבת ותאלץ להשתמש באוטובוס
מוכר... לפעמים הנהג אוטובוס נחמד ומוריד בניגוד לחוק לפני הכניסה לתחנת אוטובוס ואז אפשר לרוץ ולהספיק לרכבת.

ארגוני סביבה נאבקים לשיפור התחבורה הציבורית, לאט לאט יש שיפור כמו המודיעין המשותף והרב קו המשותף שבתקווה יהיה באמת משותף בקרוב, נת"צ עם עדיפות לאוטובוסים ועוד. אחת הדרישות של הארגונים היא שיהיה תיאום בין זמני האוטובוס לרכבת, יש תחנות רכבת שזה יחסית טוב, כמו פרדס חנה ויש שזה גרוע כמו חוף כרמל.
אבל דברים לא משתפרים מעצמם, יש אנשים וארגונים שנאבקים כדי שזה יקרה, אפשר להצטרף אליהם ולגרום לזה לקרות יותר מהר ויותר לכיוון שאנחנו רוצים.
קוראת*
הצטרפות: 26 מאי 2003, 23:12

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי קוראת* »

תיאום בין זמני האוטובוס לרכבת, יש תחנות רכבת שזה יחסית טוב, כמו פרדס חנה

בפרדס חנה אין שום קו אוטובוס שמגיע לתחנת הרכבת.
טול_טול*

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי טול_טול* »

בפרדס חנה אין שום קו אוטובוס שמגיע לתחנת הרכבת.
צודקת טעות שלי, יש את קו 10 של נתיב אקספרס שנוסע מתחנת הרכבת לפרדס חנה ומתאים לשעות הרכבות,
בטעות חשבתי שקו 11 עושה את המסלול ההפוך, אבל הוא באמת לא נכנס לשם.
בבוקר יש את קו 4א של אגד מכרכור דרך פרדס חנה לרכבת פרדס חנה.
ההולכת_באתרים*

תחבורה ציבורית בכיף

תחבורה ציבורית בכיף זה אוקסימורון :)
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי צוויליך* »

זה המצב כיום; לגמרי לא הכרחי...
רגע!
רץ ל מעצבן לראות מסביב !
בואו יהיו קטעים
<מג'יק סטיק בפעולה>

צוויל
איל_גיא_חיים*
הצטרפות: 11 יוני 2009, 15:46
דף אישי: הדף האישי של איל_גיא_חיים*

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי איל_גיא_חיים* »

למה לפגוע בהנאה הצרופה של להיות תקוע בקופסת פח במקום מרעיש ומסריח??
למה שנוותר על הנסיעה באוטו פרטי בשביל נסיעה עם נהג וחניה שתביא אותנו מהר?
באמת אוקסימורון
מי המורון ומי כאן האוקסי ולמה לא בעיברית?
צוויליך*

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי צוויליך* »

אוקסימורון אאל"ט היא מילה יוונית ומשמעותה: צירוף שסותר את עצמו.
חב' תמ"ל שמעודדות הנקה
הודאה במשטרה, "לטובתך"
להיות נגד גזענות וערבים
מספיק, האמת להציץ בעיתוני היום ולמצוא כמה, כך בשביל הספורט.

מגניב!
MORON -מפגר
OX - שור, סלנג לטמבל

צוויל
ההולכת_באתרים*

תחבורה ציבורית בכיף

מה רע ביוונית?

מהר? אתה בטוח? יש מקומות שתחבורה ציבורית בכלל לא מגיעה. מי שאין לו אוטו לא יכול לעבוד שם. יש ישובים שהאוטובוסים יוצאים מהם אחת לכמה שעות. זו בעיה. מה מביא אותנו מהר? אוטובוס? אתה באמת משתמש בתחבורה ציבורית? נראה שלא.
אורי_יורמן*

תחבורה ציבורית בכיף

תחבורה ציבורית בכיף זה אוקסימורון :)
זאת אמירה כל כך קצרת-רואי שאני פשוט לא יודע מאיפה להתחיל לענות.
ההולכת_באתרים*

תחבורה ציבורית בכיף

זאת אמירה כל כך קצרת-רואי שאני פשוט לא יודע מאיפה להתחיל לענות
נתחיל מזה שאני משתמשת בה יום יום בדרכי לעבודה ובחזרה. נדמה לי שיש לי מושג על מה אני מדברת. לפני כן, השתמשתי בה בדרכי ללימודים ובחזרה. האם אתה נזקק לה באופן קבוע על מנת להתפרנס? האם אתה נוסע בשעות המבוקשות של הדוחק? נראה לי שלא. לכן, הקביעה שלי מדויקת יותר. :) דברים שרואים משם לא רואים מכאן.
צוויליך*

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי צוויליך* »

מה רע ביוונית?
שרפו לנו את בית המקדש (אין התיישנות)
שפה קשה
jeNsr]וכמובן, התעמלות בוקר על החוף nQEfE[/po]&feature=related .

ואורי, לדוגמה, מביתי לירוחם - 40 דק' באוטו, בציבורית שעתיים -שלוש.

צוויל
אורי_יורמן*

תחבורה ציבורית בכיף

לא טענתי שהמצב כרגע הוא בסדר.
לפי דעתי, המצב כרגע מבחינת תחבורה ציבורית, ברוב ישראל, מחורבן.
ובחלקים אחרים, בהם הוא לא מחורבן - הוא גרוע.
אפשר להתחיל לנתח למה זה קורה. מה שחשוב לדעתי להבין, זה העובדה שבקלות רבה יחסית (נגיד, הרבה יותר בקלות מאשר לסלול מלא כבישים ומחלפים), יכלה להיות בו תחבורה ציבורית סבבה לגמרי. כזאת, שכמו ש{{}}איל גיא חיים ציין, תוכל לקחת אותך מהר ובכיף לאן שתרצי. בלי פקקים, בלי צורך במציאת חניה, בלי צורך להתרכז בנהיגה...

בכל אופן לקרוא לתחבורה ציבורית בכיף "אוקסימורון" זה לראות רק את המציאות בטווח הקצר מאוד בלי לחשוב על הפוטנציאל, או על איך ניתן לשפר את המציאות.
אורי_יורמן*

תחבורה ציבורית בכיף

מצטער על הכתיבה האגרסיבית, אבל זה פשוט מעצבן אותי.
מעצבן לראות איך מגיע איל גיא חיים, שמדמיין עולם טוב יותר.. לא משהו אוטופי.. דברים שהם במרחק נגיעה מכאן... דברים שכבר קיימים במדינות אחרות, שם הוכח שעם קצת רצון וקצת יכולת הם קורים...
ואז באים כותבים שאני מאוד מעריך, וקוראים לחזונו אוקסימורון. מבטלים אותו על הסף.

מרגיש לי כמו חוסר תושיה או חוסר רצון לשנות משהו בעצמנו.
צוויליך*

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי צוויליך* »

_למה לפגוע בהנאה הצרופה של להיות תקוע בקופסת פח במקום מרעיש ומסריח??
באמת אוקסימורון
מי המורון ומי כאן האוקסי ולמה לא בעיברית?_
הי אורי,
איל כתב בפשטות וללא כל התייחסות לדבריו כאל חזון עתידי.
ככה בפשיטא, אולי התכוון לעתיד שיכול להיות, אבל לא פירש.
כל הזמן אנו נמצאים במרחק חצי שערה מהמציאות של משיח, עם תחבורה ציבורית, אנרגיה מהשמש, חלוקת משאבים צודקת וחינוך אנושי.
במציאות היום, הכל ממשיך לדחוף לכיוון בעלי אמצעים שמשלמים רוב כסף עבור שימוש באוטו וחסרי אמצעים שמבזבזים את זמנם בשעות באוטובוסים מזהמים ורכבות מאחרות וצפופות.
זו המציאות שלא מאפשרת לשים היום את המושג "תחבורה ציבורית" והרגשת ה"כיף" באותו צירוף בלי שמישו יזרוק מילה יוונית, מישו ביטוי ארמי, ולפני שאתה יודע יש מכות...

צוויל
נטע_ש*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2001, 04:54
דף אישי: הדף האישי של נטע_ש*

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי נטע_ש* »

מרגיש לי כמו חוסר תושיה או חוסר רצון לשנות משהו בעצמנו
מה יש לשנות? מה לא בסדר בנו? שמעתי שבדיוק כמו שאני, ככה זה טוב.
לגבי התחבורה בכיף, זה באמת בדיחה. מסכימה עם ההולכת, שכשצריך כל יום להיות בעבודה או במקום, זה מתיש
עשיתי חישוב, מהבית שלי לרכבת חצי שעה הליכה או 20 דקות לתחנת אוטובוס + הגעה לרכבת,
ברכבת של 7:45 לתל אביב תמיד מלא וצפוף, עומדים.
בתל אביב עוד אוטובוס, לפעמים בפקקים ארלוזרוב, דיזינגוף, חצי שעה +
כמעט שעתיים מדלת לדלת, מרחובות לתל אביב. אני מגיעה מותשת. ולפעמים רכבות נתקעות, וכו וכו
שמחה שיש העושים במלאכה לשפר את המצב, אבל בינתים זה מתיש ומעיק.
עוד דוגמא, מקצה רמת גן למרכז תל אביב בקו 61 הארור, תמיד עומדים! גם כשיש לי סחרחורת, ואני בהריון ולא משנה מה, מפוצץ בבוקר, שעה נסיעה. ס.י.ו.ט סורי, בסוף מגיעים לשלב שעושים מה שיותר נוח, וזה מספיק טוב לי, וזה מספיק טוב לסביבה.
אולם, כשלא צריך להיות במקום מסוים, זה באמת כיף, חווייתי, ומרענן.
נוסעת_ציבורית*
הצטרפות: 10 ספטמבר 2010, 22:54

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי נוסעת_ציבורית* »

מסכימה עם כל הנאמר מצד הנוסעים.
זה אקולוגי, זה הגיוני, זה זול.
כיף זה ממש לא.
(ולי אישית גם יצא להכיר היטב כמה וכמה נהגי אוטובוס שהנסיעה איתם אפילו לא בטוחה. 61-62-45 משופעים בהם, למרבה הצער).
נטע_ש*

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי נטע_ש* »

יוו, ממש... הזכרת לי שנסעתי בקו 61, עם נהג אחד דתי מזרחי אנטיפט וממורמר, שמאז ראיתי אותו כמה וכמה פעמים, אפילו רק מאוטובוס שחלף לידי (אנחנו קשורים מגלגולים קודמים...)
בקיצור, בפעם הראשונה שנסעתי איתו, ממש מול העיניים שלי הוא עשה תאונה בתחילת רחוב ארלוזרוב ברמת גן, כל אחד היה יכול לראות מכונית שנכנסת לצומת, לא חשוב שהיא הייתה אמורה לפי החוק לתת זכות קדימה, הוא פשוט המשיך כמו בוק לתוך הצומת וגירד את האוטו שלה, וזה היה ממש מתחת לחלון שלידו ישבתי, סיוט! כמו שאמרתי.
יש גם נהגים מקסימים שעוזרים ומחייכים בחפץ לב, אבל אם בקו 61 עסקינן...
אורי_יורמן*

תחבורה ציבורית בכיף

חוסר רצון לשנות משהו בעצמנו
מה יש לשנות? מה לא בסדר בנו?
אי הבנה הקשורה לדו משמעות - לא התכוונתי ללשנות את עצמנו, אלא ללשנות משהו בעולם הזה, בכוחות עצמנו.
נטע_ש*

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי נטע_ש* »

לא התכוונתי ללשנות את עצמנו, אלא ללשנות משהו בעולם הזה, בכוחות עצמנו
אה הא, אז אם ברצונך לשנות את העולם, תחבורה ציבורית לא תעשה את העבודה וגם לא אוכל אורגני
דווקא אז, הייתי מנסה לשנות את עצמי P-:
נדודי_שינה*
הצטרפות: 16 דצמבר 2005, 00:45

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי נדודי_שינה* »

דתי מזרחי

וזה רלוונטי כי?
(טוב, זו לא באמת שאלה אלא הזמנה למחוק את צמד המלים האלה מההודעה שלך)
היי_נדודי_שינה*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2010, 05:24

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי היי_נדודי_שינה* »

היי נדודי שינה

למה את לא מצליחה להירדם ?
נדודי_שינה*
הצטרפות: 16 דצמבר 2005, 00:45

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי נדודי_שינה* »

עזבי לא פה, בואי ל-דף תמיכה למי שער בלילה @}
ההולכת_באתרים*

תחבורה ציבורית בכיף

בכל אופן לקרוא לתחבורה ציבורית בכיף "אוקסימורון" זה לראות רק את המציאות בטווח הקצר מאוד בלי לחשוב על הפוטנציאל, או על איך ניתן לשפר את המציאות
פוטנציאל שמוטנציאל. בינתיים אנשים צריכים לחיות ולהתפרנס. שינוי לא נראה בעתיד הנראה לעין. מסכימה שצריך שינוי. המצב כפי שהוא בהחלט אוקסימורון. בעיקר למי שנאלץ להתמודד עם המחדל יום יום.
ההולכת_באתרים*

תחבורה ציבורית בכיף

ואז באים כותבים שאני מאוד מעריך, וקוראים לחזונו אוקסימורון. מבטלים אותו על הסף
דרך אגב, בעניין החזון אני יותר מבעד. כולל תחבורה ציבורית מסודרת בשבת. אבל בינתיים, במצב הנוכחי זה אוקסימורון. לא יודעת איך אומרים בעברית.
פלוני_אלמונית*

תחבורה ציבורית בכיף

_דתי מזרחי

וזה רלוונטי כי?
(טוב, זו לא באמת שאלה אלא הזמנה למחוק את צמד המלים האלה מההודעה שלך)_
דבר ראשון את מוזמנת, זה אתר חופשי
דבר שני, בשבילי זה רלוונטי כי תחושת הקיפוח נזלה ממנו לכל הכיוונים, והכיפה על הראש זה קישוט, עם התנהגות כזאת לנוסעים כבר כשעולים לאוטובוס ועד נהיגה חסרת תשומת לב לעולם. פשוט גוש סבל שחוסר תשומת הלב שהוא מפנה לרגע הזה עולה ביוקר, והוא דתי ומזרחי, זו עובדה.
בערך_מוחלט*
הצטרפות: 22 מאי 2008, 09:13

תחבורה ציבורית בכיף

שליחה על ידי בערך_מוחלט* »

השופט קבע מי שנוסע בתחבורה ציבורית מביא בחשבון אפשרות לאיחור
והמעצבנון: המסילה ישרה, ואין פקקים, אז מה לעזאזל גורם לאיחור ??
שליחת תגובה

חזור אל “דברים שמעלים חיוך”