מפלגת התנועה הירוקה

אנונימי

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי אנונימי »

|עץ| |עץ| |עץ| |עץ| |עץ| |עץ| |עץ| |עץ| |עץ| |עץ| |עץ| |עץ| |עץ| |עץ| |עץ| |עץ| |עץ|

[h=3]

אתר התנועה הירוקה: http://yeruka.org.il/ [/h]

דף הפייסבוק

|עץ| |עץ| |עץ| |עץ| |עץ| |עץ| |עץ| |עץ| |עץ| |עץ| |עץ| |עץ| |עץ| |עץ| |עץ| |עץ| |עץ|
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

זה עתה התבשרתי על הקמתה של מפלגה ירוקה חדשה: התנועה הירוקה.

הנה המכתב שכתב אלון טל, אחד ממקימי המפלגה (מקים עמותת "אדם טבע ודין"):

שלום רב,

זה זמן מה שרבים מאיתנו רואים בדאגה את ההתדרדרות שחלה בפוליטיקה הישראלית יחד עם ניכור הולך וגובר בקרב הציבור למוסדות המדינה. במקביל, צמחה ב"חברה האזרחית" תנועה סביבתית מקצועית, מסורה ויעילה.

לאחרונה אנו עדים בסקרים לשינוי בקרב המצביעים: חלק ניכר של הציבור עשוי להצביע עבור מפלגה "ירוקה" – תופעה דומה למה שהתחולל מזמן ברוב מדינות אירופה. אסור שמפלגה ירוקה תעסוק רק באיכות הסביבה, אך ברור כי היא צריכה להוביל בתחום זה. נכון שלמעלה מ-10 שנים, קיימת מפלגת "ירוקים" בישראל. אולם, רבים מן הפעילים ואנשי המקצוע הגיעו למסקנה שאין זה אחראי להשאיר את הזירה הפוליטית למפלגת הירוקים הקיימת, שאיננה מתבלטת במנהיגות בעלת יושרה, ב"קבלות" סביבתיות, ובעיקר בתרבות דמוקרטית פנימית. אפשר להציע אלטרנטיבה טובה יותר.

על כן, בימים אלה אנו מקימים מפלגה חדשה שתאפשר בחירה "ירוקה" אותנטית ואחראית: התנועה הירוקה. עד שיהיו בחירות פנימיות, אני יחד עם ערן בן-ימיני, המייסד של "מגמה ירוקה" (הארגון הסביבתי של הסטודנטים) מובילים את התהליך של הקמת המפלגה ואנו יחד עם אחרים מתכוונים להתמודד במסגרתה בבחירות הקרובות לכנסת. מאות פעילים, אנשי מקצוע ואזרחים ששמעו על ההתארגנות כבר הצטרפו. אני מצרף בזאת טיוטא של חזון שניסחנו המהווה "תעודת זהות" מפלגתית, יחד עם מאמר מ- Jerusalem Post בעניין .

כנס "השקת המפלגה" – אירוע פנימי (ללא תקשורת) בו הנהגת המפלגה תציג את החזון והתוכניות שלנו יתקיים ביום ו' – 20 ביוני, 2008 – בשעה 9:30 – בסמינר הקיבוצים – בדרך נמיר בצפון תל-אביב.

לאור המשבר הפוליטי הנוכחי החמור, אני סבור שיש לכולנו אחריות להיות מעורבים ולהציע אלטרנטיבות מבטיחות יותר למדינת ישראל.

אנא תשקלו להצטרף אלנו.

בברכה,

אלון טל
מיכלול_ה*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2005, 22:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלול_ה*

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

שיהיה בהצלחה. אני מכירה את ערן בן ימיני, איש מעשה אמיתי.
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

הם לא צריכים חתימות?
ענת_גיגר*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2001, 01:47
דף אישי: הדף האישי של ענת_גיגר*

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי ענת_גיגר* »

גם אני מכירה את אלון טל ואת ערן בן ימיני כאנשי סביבה פעלתנים ומסורים. בהצלחה.
חדשה_בתחום*
הצטרפות: 26 נובמבר 2004, 18:28

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי חדשה_בתחום* »

האתר ראשוני של התנועה עלה לאויר: התנועה הירוקה
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

לתנועה יש אג'נדה פוליטית ברורה. צריך רק לראות אם מתאים לפני שמצביעים לה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אני לא מבינה מה לתעמולה פוליטית ברורה (גם כשחלק ממטרותיה הן סביבתיות) ולאתר שלנו
מיכלול_ה*

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

מה הקשר בין התנועה לאתר? - הקשר הוא שסוף סוף יש תנועה שמנסה לעשות שינוי חברתי באופן טבעי גם דרך המוסדות שזה דבר מאוד חשוב. שינוי אישי של כל אדם כשלעצמו הוא מבורך והכרחי אבל כדי שדברים יתמידו לאורך זמן ובאמת נוכל לנשום אוויר נקי, לחיות בבתים שמתאימים לבני אדם ונוכל לחנך את ילדינו כפי שמתאים לנו חשוב מאוד שתהיה גם למעלה ברשות המבצעת והמחוקקת אנשים שיחשבו כמונו ויקדמו את האג'נדות הללו. אני אישית מאוד מקווה שהתנועה הזו אכן תצליח לעשות שינויים ברמה לאומית ושיהיהו מספיק אנשים חכמים שייתכמו בה בבחירות לכנסת.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי פלונית* »

אני חושבת שראוי שיבדקו האם אין זו תעמולה הפרסום הזה. את עמנואל הוציאו בגלל זה. אומנם עמנואל הוא ימני והמפלגה הזו שמאלה אבל בלי איפה איפה בבקשה.
מיכלול_ה*

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

אכן יש בעיתיות בדף הזה כי אכן יש כאן פרסום למשהו שהוא במובהק פוליטי. אך בגלל הסיבות שכתבתי כאן ובגלל שבאמת מדובר בתנועה דנדשה נראה לי שנכון להשאיר את הדף כרגע, לפחות לעוד כמה חודשים עד שבטח כבר לא יהיה בו צורך. לטעמי אין צורך לפתוח בדף הזה דיון עמוק אלא רק להשאיר אותו כמקור מידע לאנשי האתר. אני משערת שעודד שפתח את הדף עשה זאת רק על מנת ליידע את קוראי האתר על התנועה החדשה. ואולי גם מתוך מחשבה אופטמית יות שאולי באמת תהיה תנועה חברתית פעילה שתוכל לעזור לנו ליישם את הערכים שלנו בדרך נוחה יותר מל כל מה שקשור למוסדות המדינה. למשל בכל מה שקשור לחופש החינוך של ילדינו וחופש בחירה בלידה.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי יונת_שרון* »

אני מזמינה אנשים לכתוב גם על האג'נדה הירוקה של מפלגות אחרות.
חדשה_בתחום*
הצטרפות: 26 נובמבר 2004, 18:28

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי חדשה_בתחום* »

אני רואה בדף הזה דווקא הזדמנות לגבש את הדרך של התנועה הירוקה, או אולי את הדרך שבה אנו מעונינים לתמוך או לא לתמוך בה (מלבד היותו כלי המביא לידיעת הקהילה חדשות רלוונטיות). הכל עדיין מאוד חדש, ועבורי נראה שיש כאן הזדמנות לבנייה של האג'נדה והתאמתה לדרכינו. או אולי בעצם לפני זה, בכלל להבין: האם התנועה רלוונטית? האם היא מדברת אל העם? מה הדעה, מה אומר האדם ברחוב?
מיכלול_ה*

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

אני רואה בדף הזה דווקא הזדמנות לגבש את הדרך של התנועה הירוקה

נראמה לי שהתנועה הירוקה תצטרך לבנות לעצמה מנגנון אינטרנטי נפרד כדי לגבש את הדרך שלה.

או אולי את הדרך שבה אנו מעונינים לתמוך או לא לתמוך בה.

רק להבהיר או לוודא שהבנתי נכון ש'אנו' זה מה כל אחד חושב כאדם אינדיבידואלי. כי אן אף מנגנון קולקטיבי מארוחי אתר 'באופן טבעי'.
עודד_המחפש*

מפלגת התנועה הירוקה

אני לא מבינה מה לתעמולה פוליטית ברורה (גם כשחלק ממטרותיה הן סביבתיות) ולאתר שלנו
ראשית, זה לא חלק ממטרותיה. זה העיקר של התנועה.
דבר שני, יש הרבה פוליטיקה, וזה לא נכון ש את עמנואל הוציאו בגלל זה . ההתנהלות שלו באתר היתה מה שלא התאים, ולא הפוליטיקה.
ואם תכנסי ל{{}}דף פוליטי, תראי שיש הרבה דפים באתר על פוליטיקה (25 ליתר דיוק). והנה עכשיו גרמתי גם לדף הזה להיות מתוייג ככזה.

התנועה הזו משקפת הרבה מהנושאים שמדוברים פה באתר, והקשר הוא מאוד ברור. אם לא כאן, אז איפה המקום של דיון על תנועה כזו?
וכמו שיונת כתבה, זה לא סותר בכלל לדבר על האג'נדה הירוקה של מפלגות אחרות. הבעיה היחידה היא שאין כל-כך דבר כזה.
מיכלול_ה*

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

אני רוצה לדווח:
ב12.12.2008 יתקיימו לראשונה בחירות המועמדים לכנסת של התנועה הירוקה.
כל אחד יכול להציע את מעומדותו.
מי מוכן לרוץ?
כדי לבחור ולהבחר צריך להתפקד לתנועה הירוקה עד ליום שישי הקרוב.
ניתן לעשות זאת דרך האינטרנט:
נכנסים לאתר התנועה: http://www.yeruka.org.il
מקישים על לינק "הצטרפות" (לינק ירוק גדול)
אפשר להצטרף ע"י מילוי טופס און-ליין (הכי פשוט, מאובטח לחלוטין), ואפשר להדפיס את הטופס, למלאו בכתב יד ולפקסס.
ו... זהו! אתם חברים.
בערך_מוחלט*
הצטרפות: 22 מאי 2008, 09:13

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי בערך_מוחלט* »

נושא הפחתת הילודה אינו מופיע במצעם. בלי הפחתת הילודה כל אורח חיים ירוק יסוקל.
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

נושא תמיכה בחינוך ביתי אינו מופיע. נו טוב למה ציפיתי?
עודד_המחפש*

מפלגת התנועה הירוקה

נושא תמיכה בחינוך ביתי אינו מופיע
הקטע הבא מופיע:
תקודם אוטונומיה הורית בבחירת מסגרת לימוד המתאימה לילד. יתאפשר לימוד במסגרות חינוך מגוונות כגון דמוקראטי, אנתרופוסופי, פתוח, ביתי, תוך בקרה מתאימה לכך שהמסגרת מקדמת את ערכי היסוד של מדינה דמוקראטית.
זה בעמוד com]הזה content[/po]&task=view&id=731&Itemid=252
האזרח_דרור*
הצטרפות: 03 מרץ 2003, 18:49
דף אישי: הדף האישי של האזרח_דרור*

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי האזרח_דרור* »

הדבר החשוב בעיני הוא לא רק המצע הסביבתי והמקיים, אלא קודם כל המבנה הפנימי הדמוקרטי, איכות השיח, ואיכות האנשים.

בלי זה גם המצע הכי טוב בעולם יהיה חתיכת נייר יום לאחר הבחירות. אני חושב שחשוב מאוד לקדם מפלגות (גם אם הן לא לטעמי) שיש בהן שקיפות, מעורבות של האזרחים , דמוקטריה פנימית, ואם אפשר גם דמוקרטיה ישירה (זה לא אחד או אפס, יש דברים שאפשר לעשות גם במסגרת דמוקרטיית נציגים).

הקמנו בלוג תמיכה , מי שרוצה מוזמן
http://hayeruka.net/

אני אישית רוצה לקדם גם יוזמות נוספות בתחום של תקשורת פנימית של חברי המפלגה - ככה שהבוחרים לה יהיו המון טיפש שרץ אחרי הנבחרים, אלא ציבור מאורגן שיש לו יכולות תקשורת עצמיות שלא תלויות במוסדות המפלגה ובעומדים בראשה.
אורן_ש*
הצטרפות: 25 מאי 2005, 09:06

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי אורן_ש* »

דרור, אני יודע שאתה בענייני ויקי, אמנם בעיקר באקו-ויקי, אבל אם אתה חלק מהפעילים במפלגה, למה שלא תרשום את הערך של המפלגה הירוקה בויקיפדיה?
אקטיביסט*
הצטרפות: 27 נובמבר 2008, 22:34

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי אקטיביסט* »

בימים אלה ממש התנועה הירוקה מגייסת עוד ועוד תומכים בכל הארץ, וזאת עוד לפני ההכרזה הרשמית לתקשורת!
בבחירות הקרובות תהיה הפתעה לכל הגדולים, כי התנועה הירוקה תיכנס עם כמה וכמה מנדטים, וכל זה - בזכות הפעילים המסורים.
כדאי לכם להצטרף גם. זה ממש מדבק.
פלוני_אלמונית*

מפלגת התנועה הירוקה

_זאת עוד לפני ההכרזה הרשמית לתקשורת!
בבחירות הקרובות תהיה הפתעה לכל הגדולים_

אם לא יכירו איך יצביעו?
עודד_המחפש*

מפלגת התנועה הירוקה

ההכרזה הרשמית תבוא כנראה אחרי שיושלמו הבחירות הפנימיות ב 12.12.
בכל מקרה, יש גם דרכים אחרות להביא את הנושא לידיעת הציבור, דרכים שהן יותר אפקטיביות, של שיחות פנים מול פנים, חוגי בית, אינטרנט, ועוד.
ירוק*
הצטרפות: 12 אפריל 2005, 14:38

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי ירוק* »

נכון שלמעלה מ-10 שנים, קיימת מפלגת "ירוקים" בישראל
נכון. אז למה צריך עוד אחת?
ירוק_זה_לא_רק_צבע*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2008, 18:21

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי ירוק_זה_לא_רק_צבע* »

אולי כי הקיימת לא עושה את העבודה?
וגם לא האחרות, הגדולות הממוסדות? אם הליכוד/עבודה/שינוי/ש"ס/מפד"ל וכו' היו מקדמות אג'נדה ירוקה, לא היה צריך להקים מפלגות יעודיות חדשות.
אורן_ש*
הצטרפות: 25 מאי 2005, 09:06

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי אורן_ש* »

את זה מצאתי בבלוג של התנועה הירוקה, וזו התשובה של אחד מהחברים למה הם לא חברו למפלגת הירוקים:

כיום יש שתי מפלגות שטוענות לאג'נדה ירוקה, אך רק "התנועה הירוקה" גם מקיימת. את מפלגת "הירוקים" רוב האנשים לא מכירים בכלל, או שהם מכירים את השם ולא יודעים את האמת לגביה. תשובתי הרצינית היא זו: ראשית, יש להגדיר מהי מפלגה ירוקה. האם מספיק "לתפוס" שם ירוק ולצאת בהכרזות כדי להיות מפלגה ירוקה באמת? בעולם מקובלים מספר עקרונות ומאפיינים שמשותפים למפלגות הירוקות, והם שקיפות, דמוקרטיה מוחלטת, אג'נדה ירוקה רחבה הכוללת גם תחומים חברתיים, מנהיגים עם קבלות משמעותיות, ונקיון כפיים. היה נסיון לאחד שורות עם מפלגת הירוקים, אך קיבלנו סירוב בגלל ההתעקשות שלנו לפעול לפי הנורמות שציינתי. יו"ר מפלגת הירוקים פאר ויסנר משריין עבור עצמו את המקום הראשון (אין דמוקרטיה). ויש גם ענין של הרשעות פליליות שונות, בבניה לא חוקית ועוד (אין נקיון כפיים). וחשוב מכל: למובילי "התנועה הירוקה" יש קבלות משמעותיות על עשיה סביבתית אמיתית במשך שנים רבות, בלי שפזלו לפוליטיקה. לעומת זאת, למפלגת "הירוקים" יש מנהג לקחת לעצמם קרדיט על מאבקים סביבתיים ש… ניהלו ארגונים אחרים. במפלגת "הירוקים" יש מתי מעט אנשים טובים, אבל המפלגה עצמה אינה ראויה והיא פועלת בדרכים לא ירוקות בעליל. אם תשאלו פעילי סביבה רציניים, הם יגידו לכם אותו הדבר בדיוק: מפלגת "הירוקים" אינה בחירה טובה למצביע הירוק.

(ורק על קצה המזלג, שלוש כתבות מהעת האחרונה על אופי התנהלות "הירוקים":

האמת המטרידה על הירוקים

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340, ... 26,00.html

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3620474,00.html

מי שרוצה לראות עוד דברים מוזמן לבלוג ב: http://hayeruka.net/
נתי_של_דוגי*
הצטרפות: 21 מרץ 2007, 21:42
דף אישי: הדף האישי של נתי_של_דוגי*

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי נתי_של_דוגי* »

אני מכירה אישית את אלון טל (הוא המנחה של בן זוגי לדוקטורט).
הוא איש איכות סביבה מהמעלה הראשונה שמתמחה בצד המשפטי של איכות הסביבה (הוא עורך דין במקצועו אבל הוא איש אשכולות אמיתי שעסוק במליון דברים בו זמנית).
הוא הקים את אדם טבע ודין והוא מריץ כל הזמן פרוייקטים סביבתיים במסגרת האקדמיה ובכלל.
הלוואי לכולנו שהוא יבחר , אין לי כל ספק שהוא ידע להשקיע את זמנו לעשייה אמיתית במקום שצריך אותה.
ומההכרות האישית איתו - הוא לא הולך לפוליטיקה בשביל כסף או שיכירו בו , כבר יש לו גם מזה וגם מזה... הוא הולך כדי להשפיע בתחום , מדובר באיש עשייה רציני שלא רק מדבר אלא גם יודע לעשות והרבה.
חלוקית_נחל*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2007, 08:01
דף אישי: הדף האישי של חלוקית_נחל*

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי חלוקית_נחל* »

וכמו שיונת כתבה, זה לא סותר בכלל לדבר על האג'נדה הירוקה של מפלגות אחרות. הבעיה היחידה היא שאין כל-כך דבר כזה.

לא הצלחתי להבין מה הבעיה עם הירוקים, אשמח להבהרות אפשר בדף בית או ב "מייל"[email protected]
הפנייה לקישור שמספר איך הדביקו מודעות במקומות אסורים ואחר כך אספו חלק או הדביקו פליירים על פחי מחזור לא שיכנעה אותי בהצדקה לקיום מפלגה נוספת. קראתי גם על כך שהם הואשמו בכך שפנו אליהם לקבלת תגובה לאחר נצחון במאבק סביבתי בירושלים, לא נכתב כי הם לקחו לעצמם קרדיט והביקורת הייתה על כך שהם "נדחפו". מה ההבדל בין שריון המקום הראשון לעצמו ע"י פאר ויסנר או הצבעה למועמד יו"ר קבוע מראש? האם מן היו"ר המוביל נדרש נסיון פוליטי מוקדם? למען הסר ספק, אני שואלת על מנת להבין יותר ולא להתחכם או להתגרות. גם כך, אני חוששת להצביע למפלגה קטנה על מנת שקולי לא ירד לטמיון. הירוקים למיטב ידיעתי לא הצליחו עד כה לעבור את אחוז החסימה. גם אם מצביעי הגימלאים או הציבור המודע לנושאים הירוקים ירצו להצביע למפלגה ירוקה, אני חוששת שקיומן של שתי מפלגות דומות שישמיצו אחת את השנייה במהלך מסע הבחירות יפגע בסיכויי ההצלחה@}
עודד_המחפש*

מפלגת התנועה הירוקה

הצבעה למועמד יו"ר קבוע מראש
למה קבוע מראש? כל אחד שהתפקד לתנועה עד יום שישי האחרון יכול היה להעמיד את מועמדותו לתפקיד היו"ר. גם את. זה שרוב האנשים לא עשו כך לא אומר שזה לא היה אפשרי.

לגבי הירוקים - אני מציע לקרוא על האנשים העומדים מאחורי שתי המפלגות, גם בצד המקצועי (בנושאי הסביבה) וגם בצד המעשי (מה הם עשו עד היום בנושאים האלה).
com]רשימת הפעילים של התנועה הירוקה content[/po]&task=view&id=704&Itemid=243 וגם com]מועצת המומחים שלה content[/po]&task=view&id=715&Itemid=235 לוקחים בכיס הקטן את האנשים של מפלגת הירוקים אולי הם אנשים טובים ויש להם כוונות טובות (לא מכיר אותם אישית) אבל תסתכלי מה כתוב עליהם, איזה השכלה רלוונטית יש להם: הנדסאות וחשמל, כלכלה וסוציולוגיה, מתכנת ויזם אינטרנט, יעוץ כזה ואחר - אבל איפה ההשכלה הסביבתית?? לא שהמקצועות האלה לא בסדר, ולא שכל אחד שהולך למפלגה ירוקה חייב להיות דוקטור למדעי הסביבה או לאקולוגיה, אבל בכל זאת - צריך רקע בנושא, אחרת איך ידעו מה חשוב ומה לא, מה נכון ומה לא? ורקע יכול להיות גם מעשייה ציבורית, אבל שוב - אין מה להשוות בין האנשים.

<גם בבחירות הקודמות לא הצבעתי לירוקים למרות שמאוד רציתי להצביע למפלגה ירוקה (ובסוף אכן הצבעתי למפלגה עם מצע מאוד ירוק).>
ילדה_ירוקה*
הצטרפות: 01 דצמבר 2008, 12:14

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי ילדה_ירוקה* »

הפנייה לקישור שמספר איך הדביקו מודעות במקומות אסורים ואחר כך אספו חלק או הדביקו פליירים על פחי מחזור לא שיכנעה אותי בהצדקה לקיום מפלגה נוספת.
נראה לי שבאתר הזה לא צריך לשכנע יותר מדי שהדרך לא פחות חשובה מהמטרה. בתנועה הירוקה לא תראי דברים כאלה. בכנסים יש כוסות רב פעמיות לשתיה, את החולצות של התנועה רצו לעשות מחולצות מכותנה אורגנית (אלא שהמחיר של זה הוא פשוט בלתי אפשרי), פליירים יודפסו על נייר נטול עץ (למרות שזה יקר יותר) ויחולקו רק למי שרוצה ולא לכל עובר אורח (כדי למנוע את הלכלוך הנוראי שמתלווה לכל מערכת בחירות) ובכל מהלך יש חשיבה על אקולוגיה, סביבה, חברה, דמוקרטיה. לדעתי המעשים האלה (ולעומתם המעשים השוליים לכאורה שתוארו לגבי הירוקים) מעידים על האיכות והחשיבה של האנשים שעומדים בראש המפלגות האלה, ולא צריך לזלזל בקטנות.
חלוקית_נחל*

מפלגת התנועה הירוקה

תודה על ההבהרה, אני ראיתי רק מועמד אחד לתפקיד היו"ר ולא היה לי ברור האם המקום הזה משוריין או לא, וגם אין לי בעיה שבעל נסיון רלבנטי וכישורים מוכחים יהיה במקום הראשון. איכות הסביבה חשובה בעיני יותר מדמוקרטיה מוחלטת. המושלם הוא האויב הגדול ביותר של הטוב מאוד. אני שמחה שבתנועה מקפידים על כוסות רב פעמיות ועל פליירים על נייר נטול עץ. אני תוהה אם בכנסים של 1000 איש עדיין יוכלו להקפיד על כך ולי באופן אישי זה פחות חשוב, כי חשובות לי המטרות הגדולות הדואגות להפחתת זיהום אוויר,הפסקת זיהום הים וכו'

, ולא צריך לזלזל בקטנות.
ממש לא זילזלתי וחבל שכך זה נתפס. אני מניחה שהתנועה רוצה להגיע לקהל בוחרים שהוא מעבר למי שמשתתף בכנסים (בכול אופן כדאי שזו תהיה אחת המטרות על מנת לעבור את אחוז החסימה) ולכן שאלתי מתוך אי ההכרות שלי את אנשי התנועה ואת מה שקורה בכנסים. תודה על התשובה @}
נהלל_במעגל*
הצטרפות: 04 מרץ 2008, 18:05
דף אישי: הדף האישי של נהלל_במעגל*

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי נהלל_במעגל* »

אני כנראה לא אצביע למפלגה הזו,למרות שאורח חיי מלא בשמירה,אהבה ודאגה לחי ולצומח על כל גווניהם(משתדלת מאוד),ואני מתחברת מאוד למצע הסביבתי של המפלגה.
הייתי באחת מפגישות הבית,ולאחרונה שמעתי שהם כנראה חוברים למרצ/מתאחדים או משהו בסגנון הזה.
מכיוון שאינני רואה את עצמי מצביעה למפלגת שמאל,במיוחד לא מר"צ. אף על פי שזה נכון ששאר המפלגות טרם העלו על נס את הנושא האקולוגי(לצערי), אני אכן אובדת עצות.
אני לא חושבת נכון לעכשיו שהסוגייה "הירוקה" בוערת בעצמותיי פחות מהסוגיה "הלאומית",אף על פי שוב,שהן קשורות כמובן זו בזו.
מיכלול_ה*

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

בתור אחת שעוסקת שנים באיכות סביבה אני רוצה לציין שאני מכירה לפחות 10 מהפעילים ומהיועצים באופן אישי הן כחברים, או כחברים לדרך מפעילות במגמה ירוקה ובקמפיינים אחרים והן כמרצים שלמדתי אצלם או סטודנטים שלמדו איתי ובינתיים הפכו למרצים בעצמם. כולם בלי יוצא מהכלל הם אנשים ונשים שאני יכולה להעיד על איכותם ועל הרזומה הסביבתי העשיר שלהם. ומייחלת מאוד שכל האנשים בפוליטיקה הישראלית יהיו ישרים והגונים ועם ניסיון מעשי כה רב כמוהם.
עודד_המחפש*

מפלגת התנועה הירוקה

הייתי באחת מפגישות הבית,ולאחרונה שמעתי שהם כנראה חוברים למרצ/מתאחדים או משהו בסגנון הזה
זו שמועה בינתיים.
הערב יש פגישה ודיון במליאה בדיוק על הנושא הזה. עוד לא הוחלט כלום.
חלוקית_נחל*

מפלגת התנועה הירוקה

אני לא חושבת נכון לעכשיו שהסוגייה "הירוקה" בוערת בעצמותיי פחות מהסוגיה "הלאומית",אף על פי שוב,שהן קשורות כמובן זו בזו.

בכול מקרה, כל חבר כנסת ידרש להכריע גם בסוגיות לאומיות-בטחוניות-כלכליות ועדיף לדעת מהן העמדות, בנוסף לנושא המרכזי אותו רוצים לקדם. אני שמחה שמצע המפלגה מתייחס גם לסוגיות אלו. אני חושבת שלאחר מקרה הגימלאים שהתגלו כימניים רק לאחר שכבר ישבו בכנסת אנשים מודעים לעניין.

תודה מיכלול ה על דברייך.
בערך_מוחלט*

מפלגת התנועה הירוקה

הדבר החשוב בעיני הוא לא רק המצע הסביבתי והמקיים, אלא קודם כל המבנה הפנימי הדמוקרטי, איכות השיח, ואיכות האנשים.
ועדין לא קיבלתי תשובה על הסוגיה שהעליתי:
אף פניתי דרך האתר ולא קיבלתי תשובה. אני לא רוצה לחשוב ששיקולים פוליטיים מניעים את ההתנהגות הזו אבל קשה לי להמנע מכך.
ניבה_שקד*
הצטרפות: 19 מרץ 2006, 11:43
דף אישי: הדף האישי של ניבה_שקד*

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

אכן. צריך להתחיל לדבר על זה עכשו, כדי שבעוד 20 שנה אנשים כבר יתרגלו לרעיון וזה כבר לא יישמע חתרני ומאיים... אבל תנועה פוליטית לא יכולה לדבר על דברים כאלה. אף אחד לא יבחר בה...
עתר_פרידמן*
הצטרפות: 06 דצמבר 2008, 11:58

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי עתר_פרידמן* »

בערך מוחלט וניבה, אני חברה בתנועה הירוקה ומועמדת מטעמה לרשימה. נושא הילודה חשוב מאין כמוהו. הגישה היא להביא לאימוץ הערכים של המאה ה-21 כגון זכויות נשים, ליברליות, משפחות עם מעט ילדים, המקבלים את מלוא ההשקעה ותשומת הלב. ידוע שמספר הילדים במשפחה תורם למימדי העוני והשלכותיו. כמו כן, היחס הישר בין הבורות לכמות הילדים במשפחה ויש מקום לחקיקה ועבודת הסברה. נייר עמדה בנושא המשפחה טרם הושלם וכל חבר בתנועה עם ידע מעמיק בתחום מוזמן לקחת חלק בגיבושו.
אחת_שתבחר*
הצטרפות: 06 דצמבר 2008, 14:30

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי אחת_שתבחר* »

אני מוכרחה להודות שבבחירות הקודמות הלכתי מאד רחוק, מאד מאד רחוק לטעמי והצבעתי ל- לא תאמינו- חד"ש . לא רק בגלל היחס שלה לעובדים ולתנאי העסקה, אלא בגלל דב חנין שהוא אחד האנשים הכי ירוקים שפגשתי בימי חיי, וכמובן שמבין הח"כים הקיימים.
אבל מה- זה בעייתי עבורי להצביע להם שוב.
לכן, אני בהחלט מועמדת להצביע לתנועה הירוקה ושוקלת בימים אלה להתפקד. אתמול חברה קרובה סיפרה לי שהתפקדה, מאד שמחתי.
עפרה_עדין*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2007, 14:25
דף אישי: הדף האישי של עפרה_עדין*

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי עפרה_עדין* »

גם אני מצטרפת. איזה כיף, יש במי לבחור...
עודד_המחפש*

מפלגת התנועה הירוקה

איזה כיף לקרוא!
למי שרוצה לדעת עוד, או רוצה לעזור לאחרים לדעת עוד, יש com]הרבה חוגי בית content[/po]&task=view&id=748&Itemid=264 של התנועה, ואם אין באיזור מגוריכם - אתם יכולים com]לארגן חוג בית אצלכם content[/po]&task=view&id=809&Itemid=296 - זה מאוד לא מסובך. זו הזדמנות מעולה להעלות את כל השאלות (כמו אלה שהעלו כאן למעלה) ולשמוע את התשובות של דוברי התנועה. וכמובן - לפגוש את האנשים ולראות במי מדובר, ולראות את התשוקה האמיתית של האנשים לפעול למעננו, למען הסביבה והחברה, ולמען הדורות הבאים.
|עץ|
יובל_ספיר*
הצטרפות: 23 ינואר 2006, 03:49
דף אישי: הדף האישי של יובל_ספיר*

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי יובל_ספיר* »

ראשית - אני צריך לגלות שאני חבר בתנועה הירוקה, וחבר גם com]במועצת המומחים content[/po]&task=view&id=715&Itemid=235
הצטרפתי כי אחרי כחמש-עשרה שנים של פעילות בנושא שמירת טבע הגעתי למסקנה שהפוליטיקה משפיעה מאד וחשוב להכנס גם לממד הזה. בעיקר אחרי הכשלון המהדהד שהיה לנו בנסיון למנוע את הקיטוע של האזור הפתוח הטבעי האחרון בספר המדבר - מזרח חבל לכיש. שם הפוליטיקה ניצחה כל הגיון ודעה מקצועית.
הנסיון שלנו בתנועה הירוקה הוא להקים תנועה שתייצג באופן פוליטי את "התנועה הסביבתית". בתנועה הירוקה שותפים אנשים שפעלו בגופים רבים ושונים של תחומי הסביבה, וגם אנשים שניסו לתקן את העולם ואת ישראל בהיבטים החברתיים שלה. פרופ' אלון טל, שהקים את התנועה, לא רק הקים את אדם טבע ודין, אלא גם עמד בראש "חיים וסביבה", ארגון הגג של הגופים הסביבתיים. בתנועה חברים אנשים רבים שאני מכיר מפעילויות סביבתיות כאלו או אחרות. אני מתרשם שלכולם עברה בראש מחשבה דומה לשלי, שכבר הגענו לקווים האדומים הסביבתיים והחברתיים שלנו, והגיע הזמן לרדת מהגדר.

רק מועמד אחד לתפקיד היו"ר ולא היה לי ברור האם המקום הזה משוריין או לא
יש שני מועמדים ליו"ר. אישית, אני מקווה שאלון טל ייבחר.

ולאחרונה שמעתי שהם כנראה חוברים למרצ/
לא, לא, לא. ההצעה נדחתה ברוב של 75 נגד 22 בועידה ביום שני. אני דיברתי נגד ואני שמח שזו ההחלטה שהתקבלה - לא רק כי ההצעה של מרצ היתה אופורטוניסטית ומנצלת (ניסו לקבל "הכשר" ירוק ולהציע מקומות לא ריאליים), אלא גם כי אני חושב שהתנועה הירוקה צריכה להיות אופציה לכל התרבויות שקיימות בישראל.
שרית_עוקד*
הצטרפות: 06 דצמבר 2008, 22:19

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי שרית_עוקד* »

גם אני הצטרפתי לתנועה הירוקה לאחר שהבנתי שאין אלטרנטיבה, שרבים מבין הפוליטיקאים שלנו מחוייבים לבעלי ההון יותר מאשר לאזרחים, שחיינו ובריאותנו משנית לעומת האינטרסים הצרים שלהם ושל בעלי ההון ואם ברצוני להמשיך ולחיות בעיר ערד עם ילדי, (בלי מכרה פוספטים שסכן את בריאותנו) אני חייבת לחבור למפלגה בה חברים אנשים המחוייבים לנושא הסביבתי, מחוייבים לנושא החברתי, ומחוייבים לעקרונות בהם הם מאמינים.
אין לי ספק שרק תנועה ירוקה חזקה, תצליח לשנות את היחס לסביבה, את היחס לחברה, את היחס לחינוך ולעתיד המדינה, ואת יחס הפוליטיקאים למדינה.
בערך_מוחלט*

מפלגת התנועה הירוקה

אבל תנועה פוליטית לא יכולה לדבר על דברים כאלה. אף אחד לא יבחר בה...
אם אין אפשרות להגיד זאת במצע הרי שאין אפשרות להגשים זאת בפועל ואם אין אפשרות להגשים - מה הטעם לרוץ? לדעתי הנושא הזה ראשון בחשיבות ודחוף כי עוד 20 שנה יהיה מאוחר מדי.

משפחות עם מעט ילדים, המקבלים את מלוא ההשקעה ותשומת הלב.
הבעיה היא לא רק מיעוט תשומת לב אלא גם מיעוט צרכים בסיסיים של האדם. עושה רושם שאנשים אינם מבינים כמה חמורה הבעיה וחושבים שזו רק בעיה סוציואקונומית.

נייר עמדה בנושא המשפחה טרם הושלם וכל חבר בתנועה עם ידע מעמיק בתחום מוזמן לקחת חלק בגיבושו.
אני לא חושב שצריך ידע מעמיק כדי להבין שבעולם עם משאבים מוגבלים אי אפשר להתרבות עד אינסוף (ויפה שעה אחת קודם) ומי שאינו מרגיש בדוחק בדלדול ובירידה באיכות, גם מומחה לא יעזור לו להבין זאת. צר לי מאוד שהנושא הזה שהוא הראשון בחשיבותו נשאר לסוף ובספק אם יושלם עד מועד הבחירות ועד כמה רוצים להשלימו.

כל הביקורת הזו אינה באה לקפח את שאר פועלכם המבורך בתחום האקולוגיה ועל כך מגיע לכם יישר כוח.
אל_דנטה*
הצטרפות: 22 מרץ 2004, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אל_דנטה*

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי אל_דנטה* »

עודד, תודה על ההזמנה :-)

התחלתי לקרוא את החזון והמצע ומספר תהיות, ביני לבין עצמי כבר עלו: הראשונה - מדוע לא להצטרף למפלגה קיימת, עם תשתיות מוכנות (חד"ש למשל) ואג'נדה דומה ולחזקה? מדוע משהו חדש לחלוטין? למה לא לאחד כוחות בשמאל גדול שיקבע כיוון לעתיד, יצייר את האפשרויות, יקבע טון שירוק הוא חלק ממנו? למה להתפצל?
הדבר השני, התהייה השניה שלי, היא האם במצב הקיים בישראל, שהיא מדינה ללא דמוקרטיה (3 מליון פלסטינאים חיים בכיבוש צבאי וללא זכויות הצבעה אמיתיות), אין צורך להלחם קודם כל ברעה החולה הזו, למען הקמת חברה אזרחית? אני יודע ומאמין שהזמן דוחק מבחינה אקולוגית, אולם המציאות היומיומית בארץ היא מטורפת (המצב בעזה לדוגמא, טירוף מוחלט) ויוצאת דופן, שוב, האין סדר העדיפויות פה צריך להיות שונה?

>ולא שאני מתנגד למשהו ממה שקראתי באתר של המפלגה לעת עתה<
פלוני_אלמונית*

מפלגת התנועה הירוקה

אני רוצה לדעת מה המשמעות הפוליטית בפועל של התנועה בהקשר של מדיניות התנהלות מול מי שיורה קסאמים לעבר שדרות והסביבה.
האם מי שמצביע ימינה, יכול מצוא לעצמו מקום במפלגה הזו?
אנפה_אפורה*
הצטרפות: 13 נובמבר 2008, 23:37

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי אנפה_אפורה* »

נייר עמדה בנושא המשפחה טרם הושלם וכל חבר בתנועה עם ידע מעמיק בתחום מוזמן לקחת חלק בגיבושו קראתי את זה אתמול וזה הציק לי מאוד
למה?
כי א' למה להיטפל דוקא לנושא הזה אני לא רואה אף מפלגה אחרת חוץ מהחרדיות שזה נושא אצלם אחרת מזמן היו עושים משהו בנידון
זה גם נוגד עקרונות של דתות אחרות בארץ הזו וגם בעייתי כי זה קשור לחופש ולצנעת הפרט.- ומזכיר את סין(תראו מה קרה להם שהתערבו יותר מדי)
וב' יותר חשוב נראה לי שבמקום כמו באופן יהיו דוקא הרבה מתנגדים לנושא של "עזרה" בתכנון המשפחה לא?
ואולי במקום להטיף ולפסול נעשה מעשה ונפתח כאן דף חדש שכותרתו - תכנון משפחה לאור המשבר הסביבתי ונראה מה יש לאנשים להגיד.. אולי זה יעזור לכתיבת המצא
מה אתם אומרים?
טלי_מא*
הצטרפות: 14 דצמבר 2005, 10:27
דף אישי: הדף האישי של טלי_מא*

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי טלי_מא* »

תראו מה קרה להם שהתערבו יותר מדי
מה קרה?

נפתח כאן דף חדש שכותרתו - תכנון משפחה לאור המשבר הסביבתי ונראה מה יש לאנשים להגיד
אני בעד.
נושא מעניין.
אנפה_אפורה*

מפלגת התנועה הירוקה

זהו כבר פתחתי דף כזה
אנפה_אפורה*

מפלגת התנועה הירוקה

אה לגבי הסינים- יש להם יותר גברים מנשים ותנחשו למה?
כמובן בגלל שנשים הם המין היותר מעניין אבל הן גם עולות כסף להורים שרוצים לחתן אותן אז כשצריך לגדל רק ילד אחד לא משאירים הרבה מקום לברירה טבעית. ומשום מה התינוקות הבנות נעלמות- תעשו את החישוב איך הן נעלמות לבד...
ואז אחרי עשרים שנה של ברירה לא טבעית אין מספיק נשים כדי לחתן את התכשיט
ואז הנשים שכן נמצאות יכולות לברור לעצמן חתן ורצוי שיהיה עשיר...
הייתה על זה כתבה לא מזמן באחד הynet ים אני אנסה למצוא אותה..
ויום יפה לכולם
עודד_המחפש*

מפלגת התנועה הירוקה

בנוגע לנושא הילודה אני מצטט את יונת שרון מהדף החדש תכנון משפחה לאור המשבר הסביבתי:

מבחינה מעשית, הדרך האפקטיבית ביותר להגבלת הילודה היא העצמת נשים (מבחינת חוק, השכלה, וכסף) ככה שמי שחשוב לו הגבלת הילודה צריך לעודד פעילות פמיניסטית.

אל דנטה,
מדוע לא להצטרף למפלגה קיימת, עם תשתיות מוכנות
זו שאלה שבאמת דנים בה כל הזמן במפלגה. אם אתה חושב שהמפלגה הזו ראויה, ושריצה משותפת עם מפלגות אחרות היא הדרך הנכונה, אתה מוזמן להתפקד לתנועה ולהצביע בפעם הבאה שתעלה הצעה כזו. בפעם האחרונה (לפני שבוע) היה רוב של כ-75 מול 22 נגד הצעת חבירה למרצ.
השיקולים הועלו ונדונו על ידי חברי המליאה, והיה דיון מאוד מעניין, תרבותי, ודמוקרטי. ההחלטה היא החלטת מליאה ולכן זו התשובה הכי טובה שיש כרגע. את הנימוקים השונים אני לא אפרט כאן, מקוצר זמן...

להלחם קודם כל ברעה החולה הזו, למען הקמת חברה אזרחית?
לא הבנתי בדיוק על מה אתה מדבר. איזו רעה חולה? חוסר הדמוקרטיה? הכיבוש? משהו אחר?
יש הרבה רעות חולות, והרבה מהן דחופות. אני חושב שגם בנושא הדמוקרטיה וגם בנושא הכיבוש יש למפלגה אג'נדה ברורה שכן תואמת את מה שאתה מחפש.
עודד_המחפש*

מפלגת התנועה הירוקה

ועוד בהקשר של התפוצצות האוכלוסין, אני חייב שוב להזכיר ולהמליץ על סדרת ישמעאל. דניאל קווין הופך את הסיבה והתוצאה בעניין של משאבים (אוכל) ואוכלוסיה וטוען שהאוכלוסיה גדלה בגלל שמגדילים כל הזמן את תפוקת המזון, ולא ההיפך. הפתרון שלו הוא לעצור את הגידול בתפוקת המזון. זה נשמע מאוד פשטני ופשוט כשכותבים את זה כך, אבל הספרים שלו מאוד מעניינים ומומלצים, ומעבירים את המסר בדרך מאוד מיוחדת.
פלוני_אלמונית*

מפלגת התנועה הירוקה

קראתי בעיון את הדף על המועמדים בתנועה. אלון טל נראה משכמו ומעלה, ויש עוד כמה שנראים לעניין. אבל האחרים - מתאימים בדיוק לנישה של ירוק-ניו אייג'-קשקשן-הזוי, שזה פשוט מפחיד. אני לא רוצה לנקוב שמות, אבל יש לדוגמה מישהו שחשב לעשות דוקטורט בהודו או בארה"ב ואפילו תואר ראשון אין לו. חבר'ה, זה לא רציני. גם אני חשבתי הרבה דברים. אז מה.
מור_סגמון*
הצטרפות: 08 דצמבר 2008, 14:53
דף אישי: הדף האישי של מור_סגמון*

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי מור_סגמון* »

פלוני אלמונית,
...אז אל תבחרי את הירוק-ניו-אייג'-קשקשן-הזוי.
תבחרי את האנשים שהם משכמם ומעלה שייצגו אותנו ויפעלו בשמנו!

מור
מור_סגמון*

מפלגת התנועה הירוקה

בקשר לנפח ילודה ותכנון משפחה.
צריך להיזהר שלא להסיט את תשומת הלב מהעניין האמיתי: הרגלי הצריכה שלהם הורגלנו.
גם אם נקטין את שיעור הילודה אך לא נשנה את הרגלי הצריכה המטורפים שלנו, נרוויח כמה שנים, אך לא ממש הבאנו לשינוי משמעותי במשוואת הקיימות.
לכן, בצד הדיון על תכנון המשפחה (שלטעמי יותר רלוונטי במיקרו, כלומר ברמת הכלכלה המשפחתית, ופחות משמעותי במאקרו), בואו נראה איך מתחילים לשנות את הרגלי הצריכה שלנו ושמים סוף לקפיטליזם הדורסני שלא רואה ממטר אלא את הצמיחה הכספית של הארגון ברבעון הבא, וכך משכנע אותנו לקנות ולקנות ולקנות.

מור
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי יונת_שרון* »

הכתבה שחלוקית הפנתה אליה מעלה את הטענה שמפלגה ירוקה לא תעשה יותר מאשר חברי כנסת בודדים שפועלים כבר היום, ושאם היא תהיה בממשךה אז היא תצטרך להתפשר.
יכול להיות.
יחד עם זאת, יש דברים ירוקים שהם בעיקר עניין של מודעות ושינוי הרגלים ולא של התפשרות. אני חושבת במיוחד על תקנות בניה (למשל, לדאוג לחלחול מי נגר או לתכנון אקלימי מינימלי בבניה ציבורית). דברים כאלה של שינוי אג'נדה זה משהו שמפלגה ירוקה בממשלה יכולה לקדם יותר מכל חבר כנסת פרטי, במיוחד שחברי הכנסת הפרטיים האלה פחות מבינים בנושאים האלה מאשר אנשי התנועה הירוקה. (כך לפחות התרשמתי עד עכשיו.)
עודד_המחפש*

מפלגת התנועה הירוקה

ובנוסף - חברי כנסת ממפלגות אחרות מחוייבים הרבה פעמים למשמעת סיעתית, יש להם מחוייבות גם לכלל הבוחרים של המפלגה (שלא את כולם מעניין הנושא הסביבתי), יש להם מחוייבות למוניטין הפוליטי שלהם, ועוד כל מיני גורמים שמפריעים להם להתמקד בנושאים האלה.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי פלונית* »

אני חושב שגם בנושא הדמוקרטיה וגם בנושא הכיבוש יש למפלגה אג'נדה ברורה שכן תואמת את מה שאתה מחפש.
ומהי האגנדה בנושאים אלה?
האם המפלגה הירוקה היא שמאלנית?
מה קורה אם אני ימנית ירוקה? אני צריכה לבחור בין איכות הסביבה לבטחון?
מור_סגמון*

מפלגת התנועה הירוקה

פלונית,
התפיסה הירוקה בהיבטים מדיניים גורסת שעלינו לשאוף ליחסי שלום ושיתוף פעולה עם שותפינו לסביבה ומשאבי הטבע. את בעיות המים באזורנו, למשל, יש לפתור ביחד. בהיבט המדיני התנועה הירוקה תומכת בפתרון המבוסס על שתי מדינו לשני עמים, עקרון המקובל היום על רוב הציבור בישראל. אז מבלי לתייג שמאל/ימין, אם גם את שואפת לפתרון של שלום ושיתוף פעולה באזורנו אז את גם כן "ירוקה".

מור
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

חזרתי עכשיו מחוג בית של התנועה הירוקה. היה מאד מעניין וענה על הרבה מאד שאלות. למי שיש שמץ התלבטות אני ממליצה ללכת לחוג בית ולדבר עם המועמדים פנים אל פנים, כמו שאני עשיתי.
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

יש במצע משהו על לגליזציה של סמים?
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי אחת* »

בהיבט המדיני התנועה הירוקה תומכת בפתרון המבוסס על שתי מדינו לשני עמים, עקרון המקובל היום על רוב הציבור בישראל. אז מבלי לתייג שמאל/ימין, אם גם את שואפת לפתרון של שלום ושיתוף פעולה באזורנו אז את גם כן "ירוקה".

"שתי מדינות לשני עמים" זה רעיון שאובד עליו הקלח ברגע זה ויש כאלו שכבר ידעו וחזו את זה לפני כמה שנים. זה כבר די ברור שלא יהיו פה שתי מדינות,ובטח שלא לשני עמים.הגיע הזמן להסתכל על המציאות כמות שהיא ולא לצבוע אותה בצבעים של וורוד.בטח לא הפנטזיה הגדולה מכולן-"מזרח תיכון חדש".
למפלגת התנועה הירוקה יש מצע כשל מרצ,ולירוקים ימנים קשה למצוא את מקומם בה.מזדהה איתך פלונית.
מור_סגמון*

מפלגת התנועה הירוקה

פלוני אלמוני,
אין במצע של התנועה הירוקה שום דבר הקשור לסמים.
מור_סגמון*

מפלגת התנועה הירוקה

שלום לאחת.
אשמח לראות איזה סקר שנעשה לאחרונה שמראה שרעיון שתי מדינות לשני עמים אבד עליו הקלח. למיטב זכרוני הסקרים מראים דווקא ההיפך, שישנו רוב בציבור הישראלי להסדר על בסיס עקרון זה.
מהי המציאות "כמות שהיא" שאת מציעה להסתכל עליה, ומה את מציעה על מנת לשנות מציאות זו?

ונקודה למחשבה: מדוע אין, לא היתה, וכנראה גם לא תהיה בכל העולם מפלגה ירוקה שבסיסה אנשי ימין?

מור
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

מור, תודה
רציתי ללכת לחוג בית בשבוע הבא וזה מה שמנע ממני.
עכשיו נלך ונשמע.
עודד_המחפש*

מפלגת התנועה הירוקה

אני ממליצה ללכת לחוג בית ולדבר עם המועמדים פנים אל פנים, כמו שאני עשיתי.
רשימת חוגי הבית נמצאת com]כאן content[/po]&task=view&id=748&Itemid=264 ומתעדכנת כל הזמן.
דגנית_ב*
הצטרפות: 13 מאי 2004, 12:15
דף אישי: הדף האישי של דגנית_ב*

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי דגנית_ב* »

רעיון שאובד עליו הקלח_ _אבד עליו הקלח
כלח
(קלח תירס)
עודד_המחפש*

מפלגת התנועה הירוקה

עוד משהו על מפלגת הירוקים של פאר ויסנר שמצאתי היום: http://4hayerukim.wordpress.com/
אל_דנטה*
הצטרפות: 22 מרץ 2004, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אל_דנטה*

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי אל_דנטה* »

תודה על התשובה עודד.
מכיוון שהמפלגה מדברת על נושאים חשובים ורואה את עצמה פועלת בהקשר יותר רחב מהירוק הרגיל (זה שקוראים עליו הרבה עכשיו), כלומר, מביאה תפיסת עולם שלמה ורחבה, אני סבור שחבל לפצל קולות, באופן אישי הייתי שמח מאוד לראות איחוד של המפלגות מהשמאל, לטובת הנושאים הללו, ולא עוד מפלגה חדשה שתתפצל קולות עוד יותר.

יש נציג חזק ואיכותי, עם הבנה רחבה בנושאים ירוקים, אחד שכבר העביר קדנציה שלמה כנציג "שלנו" בכנסת ישראל, ושמו דב חנין והוא עומד בראש מפלגה יהודית-ערבית בשם חד"ש.
עם ההבנה שהכוח נמצא בפוליטיקה, שהכל שזור, ההתעוררות הזו היא מבורכת, אולם המעשה, פחות.
הקריאה צריכה להיות להצביע עבורו, להתפקד למפלגתו (ראה פייגלין, הוא הבין את חוקי המשחק והתפקד עם אנשיו למפלגה גדולה וראה את התוצאות, הדי מרשימות ומבעיתות שהוא משיג בליכוד), לשנות את הקיים ולא להמציא. שלא לומר שזה יותר אקולוגי :-)

לגבי סדר העדיפויות, אז מוטרד ככל שלא אהיה מהמצב האקולוגי, מההתכנות שאסון אקולוגי גדול רובץ לפתחנו, אני עדיין מוצא עצמי מוטרד יותר מההווה, מזה שברגעים אלו שאני כותב את הדברים הללו - יש מחנה ריכוז גדול בתת תנאים בעזה, הכיבוש הוא המציאות היותר עגומה והדבר הראשון שיש לשנות. פחות את מה שיקרה אחר כך אלא את מה שמתרחש כרגע ממש.

קיים בתוכי גם קול שאומר שכל זה - מלכודת, הכיבוש מסיט כל דיון למקומות שגורמים לציבור להתעלם מדברים אחרים שנעשים תחת אפו, כמו הזיהום וכו' ולכן התנגדות שווה באמת היא התנגדות לשחק את המשחק ולהמשיך לדבר בלי סוף על הכיבוש בזמן שגונבים אותנו מכל עבר.
אלטר_אגו*
הצטרפות: 20 דצמבר 2007, 20:56
דף אישי: הדף האישי של אלטר_אגו*

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

ושמו דב חנין והוא עומד בראש מפלגה יהודית-ערבית בשם חד"ש
הוא עומד במקום השלישי ברשימת חד"ש.
שלומית*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 16:37

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי שלומית* »

רוביק רוזנטל כותב: התנועה הירוקה היתה צריכה לבנות דמויות ציבוריות המזוהות עם סדר היום הירוק, ולפעול לשיבוצן במפלגות שונות

וכדאי להגיד שאלון טל, שנמצא בראש הרשימה של התנועה הירוקה, ניסה להכנס למרץ לפני כארבע שנים, ונבחר למקום לא ריאלי.
אלון טל הוא מפעילי הסביבה הותיקים, המנוסים, הרציניים והטובים בארץ. אני רוצה לראות אותו בכנסת, ולא בסוף רשימה ארוכה.
שני_צו*
הצטרפות: 03 פברואר 2005, 00:44
דף אישי: הדף האישי של שני_צו*

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי שני_צו* »

ולמה אין אף אישה בשלושת המקומות הראשונים ברשימה?

בשורה חדשה??
זו בשורה ישנה למדי בעיני.
עודד_המחפש*

מפלגת התנועה הירוקה

אוף, כתבתי תשובה ארוכה ומושקעת והכל עף לי :-(
אני אנסה לשחזר.

ולמה אין אף אישה בשלושת המקומות הראשונים ברשימה?
זו שאלה טובה. לפני האיחוד עם מימד היתה אישה (מצויינת) במקום השלישי. לאחר האיחוד יש אישה רק במקום הרביעי.
אבל המצב יחסית למפלגות אחרות טוב מאוד: יש 2 נשים בחמישייה הראשונה וארבע בעשירייה הראשונה: politico]הרשימה המלאה של התנועה הירוקה-מימד resimot[/po]/20m.pdf

חוץ מאשר בקדימה (ששם יש אישה במקום הראשון, אבל זו לא סיבה מספיק טובה להצביע להם לצערי) לכל המפלגות שבדקתי אין יצוג טוב יותר לנשים, וזה כולל את מרצ (אישה אחת בחמישייה הראשונה), העבודה, ליכוד (האישה הראשונה רק במקום 10), חדש (נדמה לי - קשה לי לדעת עם השמות הערביים), והירוקים (2 נשים בעשירייה הראשונה).

וחוץ מזה תבקרו פה: האתר החדש של התנועה הירוקה-מימד
מיכלולה*
הצטרפות: 09 יולי 2005, 10:38

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי מיכלולה* »

לכל התומכים בתנועה הירוקה - מימד. אני רוצה להזכיר שביום א' הקרוב יש כנס השקה של קמפיין הבחירות לכנסת במרכז הירידים בתל אביב. נוכחותכם חשובה.
הנה עוד פרטים: http://hayeruka-meimad.org.il/
עודד_המחפש*

מפלגת התנועה הירוקה

הכנס היום!!

בואו בהמוניכם.
harmo_ny*
הצטרפות: 19 ינואר 2009, 14:43

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי harmo_ny* »

לצערי לא יכולתי להגיע
שמעתי שהיה מדהים
אנשים יפים,שירים,נאומים והרבה התלהבות
ממליץ להכנס גם לבלוג של פעילי התנועה http://hayeruka.net/
אחד_ירוק*
הצטרפות: 19 ינואר 2009, 16:21

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי אחד_ירוק* »

הבוקר בגל"ץ אברי גלעד סיפר שליבו עם התנועה הירוקה-מימד, אך הוא רואה בעייתיות להצביע עבורם כי הוא יהיה בטח היחיד שיעשה זאת, והוא לא רוצה שהקול שלו יירד לטימיון. הדוגמה הזאת מראה עד כמה תומכי התנועה לא יודעים מה מידת הפופולריות שלה בציבור. עצוב.
עודד_המחפש*

מפלגת התנועה הירוקה

יש עוד 3 שבועות שבהם עוד אפשר לעשות הרבה. יש אחוז גדול מהמצביעים שמחליט רק ביום האחרון ואפילו כאלה שרק בקלפי עצמו. אז לא להתייאש!
ואם מישהו חושש שהקול שלו ילך לטמיון שיירגע - ההשפעה של קול בודד היא שולית אם מסתכלים עליו כקול בודד.
נטשה*
הצטרפות: 07 אפריל 2005, 21:38

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי נטשה* »

את התגובה של אברי גלעד ("...ליבו עם התנועה הירוקה-מימד, אך הוא רואה בעייתיות להצביע עבורם כי הוא יהיה בטח היחיד שיעשה זאת"), שמעתי גם אצלי הבוקר(http://cafe.themarker.com/view.php?t=840798). במקום להתעצב, הייתי שמחה לשמוע איך אפשר להוכיח שלתנועה יש כוח אלקטורלי של לפחות מנדט אחד. למשל - הזמנת סקר באופן פרטי. מישהו ממארגני הקמפיין מסתובב כאן מדי פעם?
עודד_המחפש*

מפלגת התנועה הירוקה

נטשה,
ראשית, מנדט אחד לא מספיק. צריך לעבור את אחוז החסימה, שזה אומר 3 מנדטים, אם אני לא טועה. אי אפשר להיכנס לכנסת עם מנדט אחד.
מארגני הקמפיין לא מסתובבים פה, אבל אני בטוח שהדבר הזה שאת מציעה עלה על דעתם ויכול להיות שזה עוד יקרה.
אני מאמין שעוד לפני זה המפלגה תופיע בסקרים הרגילים.
וכמו שמישהו כתב (אולי את, בדה מרקר, לא זוכר) - טעות הסטיה של הסקרים (באיזור 4 או 5 אחוז לפי הצהרתם ואני בטוח שזה הרבה יותר) היא יותר גדולה מאחוז החסימה (2 וחצי אחוז), כך שהסקרים לא ממש אומרים הרבה בעניין הזה.
יול*
הצטרפות: 07 יוני 2008, 15:12

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי יול* »

בסקרים שאני ראיתי (מעט) מופיעה תמיד מפלגת הירוקים כמתנדנדת (עם סיכוי לעבור את אחוז החסימה) ומפלגת התנועה הירוקה לא הופיעה כלל. יכול להיות שלא ראיתי מספיק סקרים, אבל בכל מקרה זה לא הכי עודד אותי להצביע לתנועה הירוקה (אבל אני עוד מתלבטת, האלטרנטיבות לא משהו בכלל...)
אחד_ירוק*
הצטרפות: 19 ינואר 2009, 16:21

מפלגת התנועה הירוקה

שליחה על ידי אחד_ירוק* »

ציבור הבוחרים הפוטנציאלי מתבלבל עם "הירוקים" של פאר ויסנר. בעיה נוספת, לא ברורה האג'נדה החברתית, והבעייה עם הפלסטינים. בעיקר עכשיו, לאור מבצע עזה. מה שהסקרים כן מראים בבירור, זה שהציבור זז ימינה. הקונסנזוס הוא שהפתרון היחידי לבעייה הפלסטינית הוא בהפעלת כוח צבאי. כל מי שמנסה לרמוז על אפשרות אחרת, נתפס כאידיוט, ובהקשר לאברי גלעד, זו גם עמדתו.
פלוני_אלמונית*

מפלגת התנועה הירוקה

אברי גלעד, זו גם עמדתו.

מי זה אברי גלעד שאתם מצטטים אותו ?
שליחת תגובה

חזור אל “דפים אישיים”