ענת לראות

אנונימי

ענת לראות

שליחה על ידי אנונימי »

ענת זה נשמע מאוד מעניין,
יש דף שאת יכולה לפרסם את עצמך בו במה אנו עוסקים.
בעקבות ניתוח באף נאלצתי לוותר על משקפיים למשך חצי שנה. הראיה שלי השתפרה רבות! הגעתי למצב שאחרי בהיה בטלוויזיה למשך מס' שניות ממש ראיתי את הכתוביות! אבל הפסקתי עם זה והיום אני ממש צמודה להם.

תתחדשי על הדף בית

{תמר ס (15.03.2006 14:01):
ברוכה הבאה ענת
פתחי לך דף בית עם שם שמתאים לך ופרסמי ב במה אנו עוסקים .
איך השיטה עם ילדים? יש לי פשפש בן 4 שירש משנינו את הגנים המופלאים של קוצר ראיה והוא כבר עם מספר -2. כרגע בלי משקפיים.
{ענת לראות (15.03.2006 14:32):
תודה לכולכם,
בקשר לשיטת מאיר שניידר, אני חושבת שזו שיטה נהדרת ואני נעזרת בה לא מעט.
חשוב לציין ששניידר התחיל עם שיטת בייטס, אח"כ שנהיה למטפל הוסיף והמציא עוד הרבה תרגילים נהדרים, שכולם מבוססים על עקרונות שיטת בייטס (אני מדברת כמובן רק על תרגילי העיניים)
מאיר שניידר הוא אדם עם כח רצון ויכולת התמדה באמת מדהימים. ממצב של עיוורון הוא היום מחזיק ברישיון נהיגה, והוא עבד מאד קשה בשביל זה.
הכל אפשרי אם רק רוצים...

בקשר לילדים:
בטיפול בילדים יש יתרון גדול והוא שהשיפור אצלם הוא מאד מהיר, מצד שני ילד בגיל 7 לדוגמא לא יכול לתרגל כמו מבוגר.
עד גיל 7 לערך לא ממש ניתן לבצע תרגילים, אך ההורים יכולים ליזום משחקים שיגרמו לעבודת עיניים חיובית, כמו משחקי כדור בהם הילד צריך לעקוב בעיניו אחרי הכדור, או בזמן הקראת סיפור להגיד לילד לשבת עם עיניים מכוסות בכפות הידיים (מאד מומלץ לילדים קטנים עם בעיות ראייה) במקרים של עין עצלה או פזילות כיסוי העין החלשה יכול מאד לעזור, ואת זה , תודה לאל, רופאי העיניים לעיתים עושים.
בערך מגיל 7 אפשר כבר ממש לדבר על תרגילים אך כמובן שההורים צריכים להיות בתמונה באופן יומיומי ולבצע את התרגילים עם הילד.
בקשר לדברים שכתבה רוצה להיות אני , הסיפור שלך ממחיש את העובדה שהעיניים שלנו תמיד ישאפו לראות טוב, אם נשים להם משקפיים עם מספר גבוהה הן "מאד ירצו" להתאים את עצמן למספר הגבוהה, ע"מ "להרגיש טוב", ולכן מי שרוצה לשפר את ראייתו , טוב אם יילך עם מספר שנמוך במעט (אפילו רבע מספר) מהמספר שבעיניו.

{פלוני אלמונית (15.03.2006 21:12):
ענת שלום,
א. לא ענית על ההצעות לשינוי שם הדף, נראה לך? לא נראה לך?
ב. אני עם משקפיים מגיל מאד צעיר.
בטעות נתנו לי משקפיים שהמספר היה נמוך במעט ממה שהיה דרוש, וראייתי התדרדרה במהירות.
ברגע שנתנו לי את המספר הנכון, ההתדרדרות פסקה. איך זה מסתדר עם
טוב אם יילך עם מספר שנמוך במעט (אפילו רבע מספר) מהמספר שבעיניו.?

{פלוני אלמונית (16.03.2006 20:46):
לדעתי השם שלך מצויין רק בזכותו הגעתי לכאן. כל הכבוד על הדף היה חסר משהוא מקצועי שיכול לענות על שאלות בנושא. בהצלחה
{POOH והתוספות (17.03.2006 11:35):
חייבת לספר שלי בגיל צעיר ניסו לתקן את בעיות הראיה על ידי תרגול עיניים יום יומי. [אין לי מושג לפי איזו שיטה זה היה.. הייתי ממש ילדה..].
רופא העיניים שלנו ממש התרכז [על ההורים שלי לא עלי] כשהגענו אליו וסיפרנו לו על זה..
ואמר שהוא לא מבין איך נותנים למישהו לעשות משהו בעיניים כשהוא בלי הכשרה בנושא ובטיפול שלא עבר רשיון של משרד הבריאות?

ומאז אני לא מנסה על העיניים שלי שום דבר אפילו לא ניתוח לייזר...

{ענת לראות (17.03.2006 13:21):
לגבי השאלה על ללכת עם מספר גדול או קטן יותר מהמספר שנמדד בבדיקה,
את/ה שואל שאלה טובה מאד, כי יש כאן מן סתירה.
אם אדם הולך עם מספר משקפיים שנמוך לו בקצת, זה חיובי בתנאי אחד, שהוא לא ייאמץ את עיניו, היינו, שלא ייתאמץ לראות יותר טוב ממה שהוא רואה.
אבל התנאי הקטן הזה הוא מאד בעייתי: א. כי הוא מאד קשה לביצוע ב. כי לעיתים המאמץ הוא לא מודע ו- ג. בעיקר כי אנשים לא יודעים כמה גרוע זה לאמץ את העיניים.
כדאי ללכת עם מספר נמוך רק אם מתרגלים על בסיס קבוע,
ואני מדגישה שוב , כל מאמץ לראות , פוגע בראייה.
אפשר לתרגל 3 שעות ביום, אבל אם נאמץ את העיניים במהלך היום הכל יילך לטימיון.
כל ניסיון לראות שדורש מאמץ, אוטומטית משנה לרעה את נקודת ההתמקדות המיטבית שלנו.

לגבי 'מה יש לרופאים להגיד על השיטה...'
לצערי הרב יש מעט מאד רופאי עיניים ואופטיקאים שבאמת מכירים את שיטת בייטס.
רופאים אלו , עובדים עם השיטה , אני אישית מכירה שניים כאלו בלבד.
קל מאד לפסול את שיטת בייטס, בעיקר לאור העובדה , שמעט אנשים מצליחים להתמיד בתרגול ולפיכך מעט אנשים רואים תוצאות.
אבל, מי שמתמיד תמיד ייראה תוצאות.
שיטת בייטס בנוייה מתרגילים פשוטים , שאין בהם שום סכנה לעיניים, רק להיפך.
אני לא פוסלת, חלילה , את רופאי העיניים, ולא שוללת את עבודתם. בהרבה מקרים אני שולחת אנשים לבדיקה ותמיד שיש סתירה בין שיטת בייטס לרפואה אני מעודדת אנשים לשמוע את דעתם של הרופאים גם כן, ורק אז להחליט.
לסיום אומר, ששיטת בייטס היא פרי מחקר מדעי מעמיק (של רופא עיניים) , את מסקנותיו ביסס ד"ר בייטס על אלפי זוגות עיניים. ואני בטוחה שכל רופא שיעמיק בקריאת המחקר יבין שמדובר בתגלית של ממש (מבין מטופלי יש כמה רופאים כאלה).

שבת שלום כבר אמרתי?

{יוני א (23.03.2006 00:47):
שלום, ענת.
האופטרמיסט שלנו ממליץ על השיטה ואף משתמש בה קצת בעצמו (רק כיפוי עיניים מדי פעם ולמיטב זכרוני יש לו משקפיים)
בכל מקרה הוא אמר (והוא מתפרנס ממכירת משקפיים) שאין הבדל בין ללכת עם משקפיים ללכת איתם והמספר יעלה בכל מקרה (בניגוד לשאר הרופאים שאומרים שאסור ללכת בלי משקפיים וזה מעלה את המספר.
{מיטל מ (23.03.2006 17:40):
את יכולה לספר עוד על השיטה.
איזה תרגילים?עד כמה השיפור משמעותי?עוזר גם לצילינדרים?
החלום שלי לזרוק את המשקפיים.יש לי בעיה עם עדשות,וניתוח ליזר לא בא בחשבון.
ענת_לראות*
הצטרפות: 26 מרץ 2006, 13:49
דף אישי: הדף האישי של ענת_לראות*

ענת לראות

שליחה על ידי ענת_לראות* »

שלום , שמי ענת ואני שמחה וגאה לפתוח דף בית אישי.
לפני 4 שנים שכבר לא יכולתי לסבול את המצאות המשקפיים על אפי, שהייתי מסתכלת בראי ומתבאסת, הגיעה לאוזני שמועה על שיטה לשיפור הראייה , בעזרת תרגילים בלבד.
המחשבה על האפשרות הזו ליוותה אותי במשך כמה חודשים, עד שחלטתי לנסוע לחו"ל ובמקרה שמעתי שבמקום שאליו אני נוסעת, יש בית-ספר ללימוד השיטה, שיטת בייטס.
ושם בעצם מתחיל המסע שלי , המסע ללא הזגוגיות.
כשראיתי שאפשר לשפר את הראייה, החלטתי , (או אולי ההחלטה לא היתה בידי, זה פשוט היה חזק ממני), ללמוד את המקצוע ולעזור בכך לאחרים לשפר את ראייתם ולהפטר מהמשקפיים.
היום אני מטפלת בשיטת בייטס, בירושלים.(יש מספר מטפלים בכל הארץ ואשמח להפנות אותכם אליהם),
שיטת בייטס כמו שכבר הבנתם דורשת תרגול יומיומי, ומי שמסוגל לעמוד בכך , שכרו גדול.
יש רבים הטוענים (ובראשם האופטומטריסטים), ששיטת בייטס אינה עוזרת, ולעיתים אף טוענים שזוהי נוכלות.
אני ראיתי ורואה , יום יום, שזה עובד, אך אם לא מכירים את השיטה לעומק קל לפסול אותה וחבל שכך עושים רופאי העיניים והאופטומטריטים.

אשמח לתגובות, שאלות, הערות
ואפשר גם בטלפון 02-6257936

{פלונית אלמונית (14.03.2006 17:12):
מה את חושבת על שיטת מאיר שניידר?
ענת_לראות*

ענת לראות

מיטל, לשאלותייך:
אז קודם כל ,כן, השיטה עוזרת גם לצילינדר ואני יכולה להעיד על כך מנסיוני האישי.
אין כמעט גבול לכמה אפשר לשפר והדבר תלוי בך , בכמה את מוכנה/ מסוגלת/ רוצה להשקיע. אני לא יודעת אם שמעת על מאיר שניידר, שהיה עיוור (היתה לו תעודת עיוור)
והיום הוא בעל רשיון נהיגה ממדינת סן-פרנסיסקו. והסיפור שלו הוא באמת מדהים כי הוא השקיע ומשקיע המון!!!! בעיניים שלו, אז זה מאד תלוי בכמה מתרגלים..
התרגילים רבים ושונים, ומתבססים על מספר עקרונות. לדוגמא:
תרגילים להרפיית העיניים, תרגילים עם אור השמש, תרגילים לחיזוק שרירי העין, תרגילים שעובדים על מרכז הראייה במוח, ועוד רבים רבים.
אפשר להעזר בספרים: של ד"ר בייטס, של סימה מיכאלי ושל הארי בנג'מין.
אבל מנסיוני ומנסיון של הרבה אחרים, אם את רוצה להתחיל לתרגל באופן רציני, אז מומלץ מאד ללכת למדריך/ה בשיטת בייטס, כי את עלולה לבזבז הרבה זמן, על תרגילים שפחות מתאימים לך, או, בלעייף את עינייך בין התרגילים בדברים שאינך מודעת אליהם.
שרה_ק*
הצטרפות: 05 יוני 2003, 21:32
דף אישי: הדף האישי של שרה_ק*

ענת לראות

שליחה על ידי שרה_ק* »

שלום ענת! אני סובלת מקוצר ראיה חמור + אסטיגמטיזם. כתבתי על כך בבלוג שלי ב'יומן לשיפור הראיה' קניתי ספר מהאתר rebuild your vision הם מתחייבים על חצי שנה שאם אין תוצאות ושיפור הם משלמים את כל הכסף בחזרה. בכל זאת זה קשה לעשות את כל זה לבד!! הייתי רוצה לפגוש אנשים שבעברם היה מספר כזה גבוה כמו שלי (עין ימין -5.75 עין שמאל -7.50) קבוצת תמיכה מאד תעזור! ואת מנסיונך, אם אעבוד קשה ואתרגל בהתמדה, האם יש לי סיכוי להגיע לראיית שש\שש? האם זה יקח שנים רבות? אם הראיה שלי תשתפר לפחות לטווח הקרוב של חצי מטר, ארגיש הרבה יותר טוב! לפי הספר לשיפור הראיה כתוב שאם יכולים לעמוד בזה, הראיה תשתפר הכי מהר אם מורידים את המשקפיים לגמרי. אני כל כך נזהרת על העיניים שלי, וכל כך משתדלת לא לאמץ אותן (לצמצם את העיניים, לבהות וכו') כאשר אני קוראת את המחשב, אני מגדילה את האותיות. כל פעם שאני מרגישה מאמץ, מפסיקה ומסתכלת למרחק וממצמצת.
אז מה דעתך על כל זה?
וגם כן, איך אני יכולה למנוע קוצר ראיה מהילדים שלי?
בתודה מראש!
ענת_לראות*

ענת לראות

שרה שלום
לקח לי הרבה זמן, מתברר, לראות את ההודעה שלך, מזמן לא ביקרתי כאן...
אני רוצה להגיד לך שאני מאד מבינה לליבך, זה באמת קשה להתמיד, ובלי תמיכה זה ממש על גבול הבלתי אפשרי לרוב האנשים. אבל יש בארץ מספר מטפלים, ולא חייבים לעבור את זה לבד. אני אישית עושה קבוצות תרגול הנפגשות פעם בשבוע, וחוץ מהתרגול המשותף, זאת ממש קבוצת תמיכה... וגם ממש כיף.
ההמלצה שלי היא ללכת למדריך/ה בשיפור הראייה, גם לך וגם לילדייך, זה פשוט עולם אחר מאשר לתרגל עם ספר. במידה ותרצי פרטים על מטפלים אחרים בארץ חוץ ממני, אשמח לתת לך. אותי ניתן להשיג ישירות ב [email protected]
או ב 02-6257936
רק טוב ובהצלחה..
ענת
ענת_לראות*

ענת לראות

שלום לכולכם. רציתי לשתף אתכם במאמר חדש שכתבתי:

חיבוק במקום משקפיים
שיפור ראייה אצל ילדים – שיטת בייטס, ועוד..

הסיטואציה חוזרת על עצמה:
מגיע ילד בן 6 או בן 16, מלווה באביו או אימו, "אני לא רואה טוב מהלוח". בד"כ הם מגיעים אלי אחרי שכבר נעשו ניסיונות לשפר את המצב ע"י שינוי מיקומו בכיתה (יותר קרוב ללוח), אך מסתבר שיש ביקוש רב "ליד הלוח", ולא תמיד יש מקום לכולם. הם כבר ביקרו אצל אופטומטריסט שכבר המליץ על משקפיים, אבל הם באים לעשות ניסיון אחרון למנוע את הגזרה.

כשד"ר בייטס, רופא העיניים מניו-יורק, גילה (לפני 100 שנה), שניתן לשפר ראייה, התייחסו אליו בזלזול גמור, במיוחד חבריו הרופאים, אך כשהוא הרחיב את מחקרו ועזר לאלפי אנשים לשפר את ראייתם, כבר היו כאלו שהתחילו להאמין לו.
ד"ר בייטס הכניס לבתי-ספר תרגול פשוט ביותר שגזל לא יותר מדקות ספורות בכל יום, וגרם לשיפור דרסטי בראייה.
כשההצלחה התרחבה לעוד מקומות, הממסד, החרים אותו ועבודתו הופסקה.

ליקויי הראייה נגרמים ממתח נפשי!
נכון, ישנה גם תורשה, אבל בל נשכח שגם התנהגויות עוברות במשפחה. ילד שהוריו מתוחים, סביר שיגדל עם לא פחות מתח מהוריו.
הילדים שסובלים מליקויי ראייה, זקוקים לתמיכה ואהבה, יותר מהכל.
התזמון שבו הראייה מתחילה להתדרדר אינו מקרי (גם לא אצל מבוגרים): גירושים של ההורים, מוות של אחד ההורים, קושי חברתי, ביטחון עצמי נמוך, כל אלו ועוד אירועים רבים נוספים מעלים את רמת המתח התמידית שאליה חשוף הילד.
העיניים, שהן אחד האברים הרגישים בגוף, נוטות להינזק ראשונות מהמתח. המתח מגיע לעין, וגורם לה לשנות את צורתה לאליפסה (קוצר ראייה) או לפחוסה (רוחק ראייה), או גורם לבעיות נוספות כגון פזילות, צילינדר(אסטיגמציה) ועוד..
התרגילים בשיטת בייטס, גורמים להורדת המתח בעיניים וכתוצאה מכך, להחזרת גלגל העין לצורתו המקורית- עגול. דהיינו, שיפור הראייה ושיפור בריאות העין.

ראייתנו משתנה ללא הרף.
אם אנו מתוחים, עייפים, טרודים, מודאגים או חולים, ראייתנו תחלש; לעומת זאת, כשאנו שמחים, רגועים, נמצאים בטבע... ראייתנו משתפרת. זכור לי מקרה של נערה שהגיעה עם אביה, לאחר שעשתה 3 בדיקות ראייה, באותו היום, אצל 3 אופטומטריסטים שונים, התוצאות היו שונות לגמרי ...
כדרך קבע, אני מבצעת את התרגיל הבא: אני נותנת לאנשים לקרוא את טבלת הבדיקה, ולאחר הרפייה של מספר דקות, הם קוראים אותה שוב. ב90% מהמקרים יתרחש שיפור בראייה, לעיתים הוא יהיה דרסטי ביותר.

כשרמת המתח של הילד (וגם של מבוגר), לא משתנה, יכול לקרות מצב שבו הילד יתַרגל בצורה סדירה, אך לא נראה שיפור משמעותי. שיפור הראייה צריך לבוא בשילוב של הורדת המתח בחיי הילד- יותר תמיכה, יותר הקשבה, יותר חיבוקים, יותר פתיחות - ותרגול יומיומי.

חשוב לי לומר, שהילד צריך לרצות את השיפור.
ילדים שרוצים משקפיים, לא ישפרו את ראייתם, גם אם ההורים מאד רוצים בשיפור ומאמינים בשיפור. לכן אם הילד לא מתעניין, אולי כדאי לחכות לזמן בו הוא ישנה את דעתו (למרות שלעיתים, אחרי פגישה אחת, הילד משתכנע שהוא כן רוצה לשפר את ראייתו).

מנסיוני, שיפור הראייה אצל ילדים, ולשמחתי , זה קורה לא מעט,
מלווה בשיפור כללי: יותר שמחה, יותר ביטחון עצמי, יותר קבלה עצמית וכו'.
משקפיים, הם אביזר שמחליש את הראייה.
הן 'מחייבות' את העיניים לשמור על רמת המתח הגבוהה שלהן, ועם הזמן, עם עליית רמת המתח, הראייה שוב נחלשת.
ילד שראייתו מתחילה להחלש אך עדיין אין לו משקפיים, ישפר את ראייתו יותר בקלות ויותר מהר מילד שהמשקפיים הם חלק בלתי נפרד מאפו. אך גם ילדים (ומבוגרים), שכבר מרכיבים משקפיים, משפרים את ראייתם בעזרת התרגול.
לכן מומלץ בחום רב, לראות את היחלשות הראייה של ילדכם כסימן איתות, שהוא/היא זקוק/ה ליותר תמיכה, אהבה, הקשבה, חיבוקים... וכל ילד לפי צרכיו. אפשר לראות לעיתים במשפחה אחת ילד אחד הזקוק להמון גילויי אהבה ומגע, ואחיו לא ממש אוהב חיבוקים. לכל ילד יש לתת את הנחוץ לו, צריך להיזהר מהשוואות.
התדרדרות הראייה קוראת לכם לעשות מעשה , ולא להשתיק את הסימפטום ע"י משקפיים.
אפשר לראות את ההליכה למדריך/ה בשיפור הראייה, כהזדמנות לעשות שינוי בראייה החיצונית אך גם הפנימית של הילד, וגם שלכם.

לרוב כשאין מודעות לנושא, המספר רק הולך וגדל עם השנים.
לכן זה כל כך מרגש, לראות ילד משפר את ראייתו, ובמיוחד ילד שכבר מרכיב משקפיים, ומוריד בהדרגה את המספר, עד שהוא יכול בלעדיהם.
חיפושית*
הצטרפות: 16 מרץ 2004, 18:29

ענת לראות

שליחה על ידי חיפושית* »

שלום ענת יש לי שאלה ברשותך..:

בעיקבות בדיקת ראייה שנערכה לי עבור נהיגה, גיליתי להפתעתי כי אני לא רואה טוב, בבדיקה מקצועית האבחנה היתה חצי מספר בעין ימין וצלינדר שלם ששוה ערך לחצי מספר בעין שמאל..

שאלתי היא, האם שיטת בייטס יכולה לסייע לי עד כדי כלל לא להיצטרך בבדיקה הבאה מישקפיים?? מעולם לא הייתי עם משקפיים, תמיד ראיתי טוב, וגם עכשיו אם לא הבדיקה לא הייתי יודעת בכלל..

עיניין זה מאוד מטריד אותי - כי גם אני לא ממש יודעת כמה כוחות יש לי , לעינין תירגולים., האם לדעתך יכול להספיק כיפוי, תשומת לב מרובה על מצמוץ וראייה למרחק בכל הזדמנות...???

(אני אצטרך סופית את בדיקה הראייה ואישור של אופטומטריטס בעוד כ- 4חודשים...)

@}
ענת_לראות*

ענת לראות

שלום לך חיפושית

בהחלט ששיטת בייטס יכולה לעזור לך. יכול מאד להיות שהדברים שהזכרת יוכלו לעזור לך (כיפוי, עפעוף וכ"ו), ויכול להיות שתצטרכי עוד כמה טיפים, או עוד כמה עקרונות לראייה נכונה.
אבל מעבר לכל זה, חשוב להבין שהתדרדרות הראייה לא קוראת סתם, בד"כ מתח נפשי הוא הגורם לבעיה ואם תוכלי למצוא קשר בין השניים, אז פתרת את התעלומה.
לעתים אפילו המתח שבבדיקה עצמה, אצל האופטומטריסט, יכולה ליצור מספר כמו שהזכרת. מספיק שהיה לך יום קשה, או שהיית במתח ממשהו בזמן הבדיקה, או שהוא לא היה נחמד, או אמר משהו שלא היה לך נעים.. סיבות כאלו יכולים ליצור ליקוי ראייה זמני.

אז מצד אחד הייתי מציעה לך לא להלחץ, ומצד שני כן לשים יותר לב לעיניים ולהיות יותר קשובה להן.
בהצלחה
ענת
חיפושית*
הצטרפות: 16 מרץ 2004, 18:29

ענת לראות

שליחה על ידי חיפושית* »

תודה רבה על תשובתך @}

[ המרגיעון - מה שרואים מבפנים הוא מה שנראה מבחוץ ]
יצחק*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2004, 15:14

ענת לראות

שליחה על ידי יצחק* »

שלום ענת
יש לי קצת בעיה...התחלתי עם השיטה לפני שנתיים אחרי שקראתי את הספר של הארי בנג'מין והשתכנעתי מאוד ונדמה לי שירד לי המספר אבל יכול להיות שרק קיויתי שזה מה שקרה...הבעיה כזאת:עכשיו יצאתי לחופשה של חודש עם המון זמן פנוי ואני מאוד רוצה לשפר את הראיה אבל אני רוצה להיות בטוח שאני לא סתם משחית את הזמן...א.שיטת בייטס משפרת ל6 6 או רק מורידה מספר(יש לי 4 בערך בשני העיניים)? כמה זמן לוקח בערך להוריד מספר אם אני מתרגל 2 ביום?שימי לב אני לא מבקש בכלל זמן מדויק או משהו דומה אלא רק הערכה כללית שלך...על כמה זמן בערך אנחנו מדברים?(בבקשה אל תעני תשובה מתחמקת של:זה משתנה מאדם לאדם...) זהנכון שכשמפסיקים לתרגל הראיה מדרדרת?אם אני מחליט ללכת למדריך-כמה פגישות צריך בערך?(שוב-רק בערך)אשמח מאוד אם תוכלי לענות לizhak ba@walla.com
תודה רבה.
יצחק
ענת_לראות*

ענת לראות

שלום יצחק
א. שיטת בייטס יכולה להביא לראייה של 6/6, אבל הרבה אנשים מסתפקים בלראות טוב ללא משקפיים, גם אם זה לא בדיוק 6/6
ב. ביקשת שלא אתחמק מהשאלה: כמה זמן זה לוקח, אז אני לא אתחמק ואגיד לך שזה באמת שונה מאדם לאדם. אני אתן לך דוגמא: כשאני שיפרתי את ראייתי תירגלתי שעתיים וחצי כל יום, והיו תקופות שירד לי חצי מספר בשבוע ותקופות שהוא כמעט לא זז.
עוד דוגמא: מטופלת שלי שמתרגלת כבר הרבה זמן והורידה בערך 3 מספרים בתרגול קבוע של 15 דקות ביום, וזאת תוך מספר חודשים. ולאחרונה היא נמצאת בתקופה מתוחה והראייה שלה מעט התדרדרה (למרות התרגול).
תהליך שיפור הראייה הוא לא מדע מדויק. איך אפשר לדעת איך יגיב הגוף, זו לא מכונה שמכניסים לה נתונים ותמיד היא תוציא אותו דבר... זה תלוי בהמון המון דברים, ובראשם המצב הנפשי שלנו.

לא תמיד הראייה תדרדר כשנפסיק לתרגל, אני הפסקתי לתרגל והראייה שלי לא מתדרדרת
אבל זה יקרה אם לא שינינו את הרגלי הראייה הלקויים או את הרגלי המתח שלנו.

כל מדריך עובד בצורה שונה, אצלי בד"כ באים ל3-6 פגישות ראשונות בהפרש של שבוע או שבועיים ועם הזמן כל אחד מחליט מה התדירות שהוא רוצה להמשיך לבוא.. אחרי שהוא כבר שולט בתרגילים.
אתה מוזמן להתקשר לפרטים נוספים
שיהיה בהצלחה
ענת
אינטו_איציה*
הצטרפות: 11 מאי 2007, 13:42
דף אישי: הדף האישי של אינטו_איציה*

ענת לראות

שליחה על ידי אינטו_איציה* »

ענת לראות יקרה יקרה.

זה זמן רב שלא התראנו זאת מכיון שאני כבר אינני בירושלים, ואף לא ב"בחירה הטבעית"...:) התזהיני??

הצפנתי, עוד הספקנו לשוחח על כך לפני שעברתי , ועכשיו, לאחר 10 חודשים בצפון הרחוק והמרגיע,
אני שבה לעסוק בתוספת המרגיזה (והמועילה) היושבת על גשר אפי...

אז קודם כל- מה שלומך? איך מתקדמות קבוצות התמיכה בי-ם?

ולדבר השני - מי יוכל להושיע אותי ולעזור לי בנסיוני לשפר את ראיתי ובעצלנותי התמידית??
אני בשדה אליעזר שזה מעט ליד ראש פינה וחצור. יש לך רעיון??
כי לבד אני פשוט לא מצליחה...

חיבוק גדול
אפרת
ענת_לראות*

ענת לראות

אפרת חמודה

לקח לי זמן, אבל זיהיתי ג'ינג'ית מתוקה....
טוב לשמוע ממך
יש בכרמיאל אשה יקרה מאד שהיא גם רופאת עיניים, ד"ר גבריאלה בר. היא מטפלת כמוני בשיפור הראייה והיא מ ד ה י מ ה .
זכית לגור ליד המטפלת הנפלאה הזו, אז אל תפספסי את ההזדמנות להגיע אליה לטיפול.
זה הטלפון שלה: 049880075
ותמסרי לה ממני חיבוק גדול.
חיבוק גדול גם לך
ענת
ציבעונית_בשרון*
הצטרפות: 13 אפריל 2006, 00:08
דף אישי: הדף האישי של ציבעונית_בשרון*

ענת לראות

שליחה על ידי ציבעונית_בשרון* »

שלום לענת
שאלה, יש מטפלים בשיטה באזור השרון? כיוון נתניה???
ועוד שאלה, האם השיטה עוזרת / מסייעת לאחר ניתוחי עיניים?( עשיתי שניים לתיקון פזילה, כאשר העין שבה נעשה הניתוח הראיה בה לא משהו,( מטושטש, זו עין עצלה במונח של הרופאים) למעשה אני משתמשת יותר בעין שרואה 6/6
אז משהו יכול לעזור? הכל התחיל מחום גבוה מאוד בגיל 3
ענת_לראות*

ענת לראות

שלום צבעונית,
כבר חודשיים לא ביקרתי כאן.. מסתבר.. הופס
ולשאלתך: יש מטפלים באזור השרון
אני יודעת על סימה מיכאלי ושלומית נצח, שהן שתיהן מאד וותיקות ומנוסות בתחום.
לפרטים היכנסי לאתר "שיטת בייטס" www.bates.co.il יש שם רשימת מטפלים עם טלפונים
בהצלחה
מאיר*
הצטרפות: 27 דצמבר 2005, 23:53

ענת לראות

שליחה על ידי מאיר* »

ענת שלום האם ניתן לשפר ראיה לקצר רואי כמוני מרכיב משקפיים עם מספרים-24 ו-26
אום_שלום*
הצטרפות: 15 ינואר 2006, 19:11
דף אישי: הדף האישי של אום_שלום*

ענת לראות

שליחה על ידי אום_שלום* »

ענת שלום, שאלתי בפורום שלך ואני שואלת גם כאן, האם את יודעת על קשר בין קוצר ראייה וכאבים בשכמות?
אני מרכיבה משקפיים 4- ו 2.5- (ימין ושמאל בהתאמה) וסובלת הרבה שנים מכאב נקודתי בשכמה שמאל, שמעתי פעם שיכול להיות קשר מה את יודעת על זה?
ענת_לראות*

ענת לראות

מאיר שלום
אפשר לשפר כל מצב, זה לא אומר בהכרח שתפרד מהמשקפיים , אבל בהחלט שאפשר לשפר ורצוי מאד לשפר, חשוב שתבין שהרשתית שלך תשמח לחום, אהבה ותשומת לב, היא במצב מעט מתוח וחשוב מאד לעשות כל מה שניתן לעזור לה ולחזק אותה,
זו צריכה להיות המטרה הראשית שלך, ויכול מאד להיות שבדרך תשתפר לך גם הראייה, וזה יהיה מאד נחמד.
אז אני מעודדת אותך ללכת למטפל\ת בשיפור ראייה.. זה חשוב לך
כל טוב
ענת

לאום-שלום
החזרתי לך תשובה גם בפורום שבאתר,
כן , יכול להיות קשר בין הכאב בשכמות לבין הראיה (ויכול להיות גם שלא), אבל בכל מקרה רצוי לטפל בשניהם במקביל, בשכמות ובראייה.
שבוע טוב, לך ולכולם
הרבה שמחה
ענת
אום_שלום*

ענת לראות

שליחה על ידי אום_שלום* »

ענת, תודה רבה על התשובה המהירה, האם את יכולה להסביר את הקשר בין הכאב בשכמה ללקוי הראייה? מה זה מבחינתך טיפול בשכמה? טיפול מגע כלשהו?
ענת_לראות*

ענת לראות

לאום שלום
כאב הוא סוג של חסימה , במקום יש סוג של מתח, או כיווץ.
כיווץ כזה יכול להשפיע על זרימת הדם, יכול להשפיע על הנשימה וכו'
העינים שלנו מאד רגישות ומושפעות בקלות ממתחים כאלה , במיוחד אם המקום סמוך אליהן (כאב ברגל למשל אולי היה משפיע פחות).
כאבים בשכמה, זה לא המומחיות שלי, אבל כן, הייתי ממליצה על טיפול מגע שאת מתחברת אליו, והייתי ממליצה גם על תהליך פנימי שיעזור לך לשחרר את המתח שעומד מאחורי הכאב, אני אישית עובדת על הדברים האלה עם פרחי באך, בד"כ כלל כאבים באזור הגב והכתפיים קשורים לנוקשות ולמתח שנוצר בעקבותיה... ופרחי באך זה כלי נהדר לשחרר נוקשות
כל טוב
ענת
אום_שלום*

ענת לראות

שליחה על ידי אום_שלום* »

ענת, את מתארת מצב בו כאב יכול להיווצר בכל מקום שקרוב לעיניים ועשוי להיות קשור לליקוי הראייה
העינים שלנו מאד רגישות ומושפעות בקלות ממתחים כאלה , במיוחד אם המקום סמוך אליהן
אני מרגישה שהקשר הוא הפוך, בגלל קוצר הראייה נוצרה נוקשות בשכמה, חשבתי שתוכלי לבאר לי קצת מה החיבור בינהם אבל תודה רבה על המידע ועל ההפניה לגבריאלה בר, אם אחליט להרתם למשימה הזו אפנה אליה.
ענת_לראות*

ענת לראות

לאום שלום
קודם כל אני חושבת שזה נהדר שאת יכולה להגיד שהמתח בעיניים הוא שגורם לכיווץ בשכמה, וזה מאד הגיוני, מכאן ששחרור המתח בעיניים ישחרר את המתח בשכמה.
אני חושבת שזה נהדר כי את קשובה לגוף, ויודעת להגיד מה משפיע על מה, וזה כבר צעד ראשון בדרך לשינוי. הרבה פעמים המאמץ לראות יוצר מתח שמקרין לאזורים אחרים, וזה משהו שמאפיין מאד קצרי רואי.
אני אתן לך דוגמא: אם המאמץ או הרצון לראות גורם לנו להטות את הראש קדימה, ז"א שהראש נמתח קדימה, ואיתו הצוואר, זהו מצב שבו יש מתח בצוואר, משהו צריך לתמוך בצוואר כשהוא לא ישר, ומי יתגייס למשימה אם לא שרירי הכתפיים והשכמות? אז בעצם המתח שהתחיל בעיניים מגיע בסופו של דבר לשכמות.
הפתרון הוא, להרפות את העיניים, ולא להתאמץ איתן, להרגיש את העיניים רכות, ולקבל את מה שאת רואה בלי לחשוב שזה צריך להיות אחרת....
מקווה שעניתי על שאלתך
בהצלחה
ענת
חן*
הצטרפות: 16 יולי 2004, 00:41

ענת לראות

שליחה על ידי חן* »

שלום ענת
האם את יכולה לפרט מעט על תהליך ההדרכה על פי שיטת בייטס, בערך כמה עולה, מספר מפגשים וכו'?
כמו כן, אצלי האתר של שיאת בייטס לא עולה, יש צורך בסיסמא או משהו כזה....היכן עוד אפשר למצוא דוגמאות לתרגילים
אני מעולם לא הרכבתי משקפיים, אבל עכשיו נראה לי שאני צריכה!
תודה רבה
לילי_ב*
הצטרפות: 12 מאי 2008, 00:48
דף אישי: הדף האישי של לילי_ב*

ענת לראות

שליחה על ידי לילי_ב* »

שלום ענת אשמח לקבל הפניה למטפל באזור פרדס חנה
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

ענת לראות

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

עוד לא הבנתי אם השיטה של בייטס עוזרת אוו לא, לנסות אותה אוו לא?
גליה*
הצטרפות: 16 יוני 2004, 23:06

ענת לראות

שליחה על ידי גליה* »

ענת שלום יש לי ראייה 6\6 יש לי צלינדר בעניים בעין אחת 75 ובעין אחת 1 וחצי אני עושה את התרגילים כבר שנה ולא רואה שום שיפור חוץ מכאבי ראש שניגרמים לי מהתרגילים הייתי רוצה בבקשה אים תוכלי לתת לי תרגיל אחד רק לצילינדר אני מאוד אודה לך אני מאוד מקווה שאני לא יעשה נזק יותר מימה שיש
גליה*
הצטרפות: 16 יוני 2004, 23:06

ענת לראות

שליחה על ידי גליה* »

שכחתי לציין שהתרגיל שאני עושה הכי הרבה אני מיתמקדת בנקודה קרובה ורחוקה מסתירה את העין היותר חלשה ושוב חוזרת על התרגילים ואני חוששת שאולי זה לא התרגיל הנכון בהתחלה הייתי עושה המון והגעתי למצב של כאבים מעל העניים וסחרחורות עד שעשו לי סיטי בראש היום אני עושה ממש מעט כי אני לא רואה שום שינוי לצלינדר
אורית*
הצטרפות: 11 מאי 2002, 22:55

ענת לראות

שליחה על ידי אורית* »

שלום ענת גם לי יש בעיה של צלינדר ומאז שהתחלתי אים התרגילים אני סובלת מסחרחורות איומות ולא רואה שום שיפור מתרגלת בערך שנה את התרגילים וכמו שקראתי צלינדר לא יכול להישתנות אים תרגילים בעניים כי זה עיוות בקרנית ואים אפשר לאיזה מיספר צלינדר זה יכול לעזור .
.
רונית*
הצטרפות: 03 מרץ 2002, 22:31

ענת לראות

שליחה על ידי רונית* »

הייתי רוצה לספר את סיפורי האישי לכל המעוניינים לעשות תרגילים בעניים ליפני שנה הבחנתי שאני לא רואה לרחוק הלכתי לרופא עניים והיתברר לי שיש לי ליקוי ראיה צלינדר בעניים לא גבוה בימיוחד זה מאוד הפריע לי הלכתי למישהי שאני לא רוצה להזכיר את שמה מישהי ידועה ונחשבת היא נתנה לי תרגילים ורק היום אני מבינה שזה לא לצלינדר תרגילים לחיזוק העניים מאותו יום התחלתי לעשות את התרגילים לאחר חודש קיבלתי סחרחורת חזקה בירחוב והיתעלפתי מאותו היום אין לי חיים לא יכולתי לטפל בבנותי מרוב הסחרחורות והכאבים מעל העניים עשו לי סיטי ואת כל הבדיקות ולא מצאו כלום וכמובן ששום שיפור בצלינדר לא היה עד היום נישארתי אים החוסר שיווי מישקל ואיכות חיי ניפגעה בצורה רצינית אז כל מי שחושבת לעשות לחשוב טוב ליפני שלא יקרה לה מה שלי קרה
ענת_לראות*

ענת לראות

שלום לכולם
אני כנראה לא ביקרתי באתר הזה ובדף הזה משהו כמו 3 שנים...
כמה דברים עברו מאז, וכמה דברים השתנו.

אני רוצה להתייחס בקצרה לשאלות האחרונות: תרגול העיניים , חשוב שיעשה בעדינות והקשבה. התרגילים יכולים להזיק רק כאשר אנחנו לא קשובים לעיניים שלנו. למשל, אם תרגיל מסויים עושה לי סחרחורת אני חייבת מיד להפסיק אותו, וכנ"ל עם כאבים בעיניים. בהרבה מקרים חייבים ללמוד ולתרגל הרפיה, במשך זמן מה, ורק אחרי שהמתח בעיניים ירד, אפשר בעדינות להתחיל עם תרגילים אחרים.
תרגילי עיניים זה לא חדר-כושר. למרות שאנשים עושים לעצמם נזק , הרבה פעמים, גם בחדר כושר.
עדינות והקשבה הן מילות מפתח.

לגבי צילינדר (או יותר נכון אסטיגמציה), אפשר להוריד אסטיגמציה, אני עשיתי זאת. וכמו כל בעיה אחרת, הדגש הוא קודם כל על הרפיה!!!

שיטת בייטס, בפני עצמה, לעיתים עובדת נהדר, ולעיתים פחות. יש המון דברים שמשפיעים על הראייה שלנו. אני מאד רואה את הקשר הרגשי/נפשי לראייה. וזה מרכז העבודה שלי היום. לעיתים מגיעים אלי אנשים ,שאני לא רואה לנכון ללמד אותם תרגילים, אלא קודם לעזור להם להרגיש טוב יותר, רגוע יותר. ורק אח"כ אפשר להתחיל לתרגל.

נחמד לחזור לפורום..
להת' בינתיים
ענת
רונית*
הצטרפות: 03 מרץ 2002, 22:31

ענת לראות

שליחה על ידי רונית* »

לגביי סיפורי שהתרגילים לא עזרו לי ועשו לי סחרחורות וכאבי ראש הלכתי לרופאת עניים ועשיתי בדיקת עניים לאחר שנה של תירגול בעניים ונאמר לי שהצילינדר ירד לי בחצי מיספר כשכולם אמרו לי שתרגילים לא מורידים צלינדר ולגביי הסחרחורות והכאב ראש הבנתי שעשיתי יותר מידי וחזק את התרגילים חשוב לי מאוד שכל מי שרוצה לעשות את התרגילים בעניים שידע שזה כן עוזר ומשפר את הראייה רק שחשוב לדעת אייך לעשות את התרגילים ולא לעשות יותר מידי בהתחלה
פלוני_אלמונית*

ענת לראות

היי.שמי שרית ואני עשיתי מספר קורסים בשיטת מאיר שניידר לריפוי עצמי.ממליצה בחום.מאיר מגיע ביולי לארץ להעביר קורס עיניים של 6 ימים.התירגול פשוט וקל להכניסו לחיי היום יום.שבת שלום
פלוני_אלמונית*

ענת לראות

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

הי , אני בן 21 וחצי , ועד גיל 17 הייתה לי ראיה יותר טובה מ6\6 אם זה אפשרי. ערכו עליי כמה בדיקות בהדסה בעקבות הראייה שלי , וגילו שאני רואה יותר טוב מבן אדם רגיל למרחק ולקרוב . כמו כן מאז גיל 16 ובמהלך השנים שיחקתי הרבה מאוד במחשב , לפעמים 10 שעות ביום . היום הלכתי לבדיקת עיניים ונאמר לי שבעין אחת יש לי רבע מספר ו1 וחצי צילינדר בעוד בעין שנייה יש לי 0.75 מספר ו1 צילינדר . וכאשר אני מרכיב משקפיים , למרות שעדיין לא הרכבתי אפילו פעם אחת (מכינים לי אותם עכשיו) , אז נאמר לי שכאשר אני מרכיב אותם יש לי ראייה 6\6 ואפילו 6\4 שזה כמו ראייה של טייסים , הצלחתי לראות אותיות שהרופאה לא הצליחה לראות, ו היא לא מרכיבה משקפיים.
הייתי מאוד רוצה שתמליצי לי על תרגילים מסויימים להורדת צילינדר , ותפסיקי עם התשובות , בלי התרגילים , למדתי הרבה על רפואה אלטרנטיבית ואני מודע שזה קשור למתח וסביבה , אבל אני לא צריך שתזכירי לי את זה אני פשוט רוצה את התרגילים , אני לא יודע איזה תרגילים לעשות ואני לא צריך תרגילים להורדת מספר , אלא אני צריך תרגילים להורדת צילינדר . בבקשה אני יודע שזה אפשרי להוריד , מכיוון שכבר הורדתי דברים אחרים בדיקור סיני למשל . העין היא שריר כמו כל שריר אחר בגוף וצריך לתרגל אותה , וכן צריך להמשיך כמו שאם אתה מפסיק לעשות כושר אתה מאבד אותו. כמוכן עדיין יש זיכרון שריר אבל זה לא מספיק . לכן עוד פעם בבקשה תני לי את התרגילים המסויימים להורדת צילינדר וכמו כן אם תוכלי להפנות אותי למטפל\ת זה יהיה מעולה . תודה רבה על הכל מחכה לתשובה
פלוני_אלמונית*

ענת לראות

אני מודע לכך שאני גבר , אבל אני מאמין שכולם שווים מקווה שזה לא ימנע ממך לענות לי
פלוני_אלמונית*

ענת לראות

שלום רב ..
האם לפי שיטת בייטס צריך להרכיב משקפיים או עדשות מגע ביום יום ?..
בברכה
נתי*
הצטרפות: 21 אפריל 2003, 08:19

ענת לראות

שליחה על ידי נתי* »

שלום.
אני מתעסק(או לפחות מנסה להתעסק) בשיטת בייטס בחצי השנה האחרונה.
לא הלכתי לבדיקת משקפיים בזמן האחרון אבל לדעתי ירד לי במעט.
יש לי הרבה הבזקים של ראייה ברורה והרבה יותר קל לי לקרוא יחסית רחוק מהדף או המחשב.
המספר שלי הוא 3 בערך בשתי העיניים ומשהו כמו 1 וחצי צילינדר.
הבנתי שהצורך במשקפיים נובע משימוש לא נכון בעיניים שנגרם כתוצאה ממתח.
בנוסף, הבנתי שכדי להשיב את הראייה לתקנה צריכים לעשות כמה וכמה תרגילים.
האם יש דרך לשנות את אורח החיים ולהגיע למצב כמו של אדם בעל ראייה נורמלית שלא זקוק לתרגילי עיניים?
נוי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:57

ענת לראות

שליחה על ידי נוי* »

שלום אני מעוניין להתחיל ליישם את השיטה, אני גר ברחובות, את מכירה מטפל באזור רחובות? אשמח אם תצרי איתי קשר בטלפון 0526267006
מספר_גבוה_כלזיון_ושיטת_בייטס*
הצטרפות: 26 יוני 2012, 12:55

ענת לראות

שליחה על ידי מספר_גבוה_כלזיון_ושיטת_בייטס* »

שלום ענת!
קודם כל תודה על הפורום, נכנסתי באקראי וזה ממש עלה לי על משהו שחשבתי כבר הרבה פעמים.
רציתי לשאול כמה דברים-
  1. מה דעתך על ניתוחי לייזר
  2. אני בת 24 עם משקפיים מגיל צעיר מספר גבוה מאד 8 ומשהו בכל עין ויש גם צילינדר לא זוכרת כמה ואם בשתי העיניים, יש סיכוי בשיטת בייטס למספרים גבוהים לרדת לגמרי או כמעט לגמרי לפני שיורדים מהדעת?(-:
  3. יש לי למעלה משנה בעיקר בעין אחת כלזיון כבד ומעצבן שמשפיע לי הרבה פעמים על איכות הראיה, וכל פעם שאני בוכה חזק (וזה קורה לצערי מידי פעם....) הגושים מתגברים והראיה ממש משתבשת ולא נוחה. האם לשיטת בייטס יש מה לומר בנושא?
תודה רבה
רוצה_לראות_שש_שש*
הצטרפות: 24 יולי 2012, 14:51

ענת לראות

שליחה על ידי רוצה_לראות_שש_שש* »

האם אפשר להוריד מספר שלוש וחצי עד לראיה מעולה של שש שש או אפילו ראיה נורמלית ?כמה זמן בערך זה יקח ואם אפשר להפנות אותיבבקשה למטפלת באזור המרכז אני גרה בצפריה תודה רבה
רוצה_לראות_שש_שש*
הצטרפות: 24 יולי 2012, 14:51

ענת לראות

שליחה על ידי רוצה_לראות_שש_שש* »

אם אפשר בבקשה לענות לי בהקדם זה דחוף לי מאוד ואני צריכה מישהי באזור צפריה תודה רבה
בתקווה שאראה שש שש
(אף פעם לא היה לי משקפיים או עדשות)
פלוני_אלמונית*

ענת לראות

בס"ד שלום ענת! ביתי מתעניינת בשיטה הזו, האם תוכלי להמליץ לנו על מטפל באזור צפת? תודה ויום טוב.
תמי_אילת_תמיר*
הצטרפות: 07 דצמבר 2013, 09:36

ענת לראות

שליחה על ידי תמי_אילת_תמיר* »

שלום ענת.
אני מרכיבה משקפיים מגיל 6 (ירושה מאמי). יש לי צילינדר יחסית גבוה בעין אחת ובשנייה פחות. המספר שלי אינו גבוה. אני מרכיבה משקפיים במאמצים : נהיגה, טלביזיה וקריאה. המשקפיים נותנים לי מסגרת וממקדים אותי. ביתר הזמן, איני מרכיבה משקפיים כבר שנים: בילדותי סבלתי מהצקות בנושא והורדתי את המשקפיים. עם השנים הראייה שלי השתפרה והצילינדר ירד : למרות שהאופטמטריסטים שאלו אותי איך אני מסתובבת עם צילינדר כזה ללא כאב ראש איום. גם ילדתי 3 פעמים ולמרות זאת המספר והצילינדר לא גדלו לשמחתי.
בתי בכיתה א' (בת 6) ולאחרונה לקחנו אותה לרופא עיניים ומסתבר שיש לה צילינדר גבוה בשתיי העיניים וגם מספר גבוה: 3.5 ציחינדר אלכסוני ומספר 4.5 בשתיי העיניים). אני רוצה לעזור לה לשפר את הראייה ולהגיע למצב שבו לא תזדקק למשקפיים. שאלתי היא, האם זה אפשרי? ואם נתרגל זאת יחד בהדרכתך , האם היא תוכל להסתדר ללא המשקפיים?
כמו כן יש לי עוד שני ילדים קטנים יותר- האם אפשר לתרגל איתם מעכשיו בכדי שלא יזדקקו למשקפיים בעתיד? אשמח לתשובה מהירה
פלוני_אלמונית*

ענת לראות

שלום, גם אני רציתי לשאול אם את מכירה מטפלים לשיפור הראיה באזור צפת אפשר למייל [email protected]
תודה רבה (:
עפרה*
הצטרפות: 09 פברואר 2002, 16:26

ענת לראות

שליחה על ידי עפרה* »

שלום
מנסיוני כקצרת ראייה מגיל צעיר ברמה מאוד נמוכה (0.75), ומכיון שלא השתמשתי לעולם במשקפיים, אני יכולה להעיד שהשיטות האלה- דר בייטס ומאיר שניידר- עוזרות ומשפרות ראיה. שמוש רצוף במשקפיים מקבע את הפגם.
בכל מיקרה טוב לראות, לקרוא אינפורמציה לא מקובלת על רופאי העיניים למינהם ועל כך תבורכי.
מאיר שניידר מוכיח על עצמו את שיטתו.
פלוני_אלמונית*

ענת לראות

היי ענת
אשמח להמלצות למטפלים באיזור המרכז, רצוי מאוד בת"א.

תודה מראש
זיו

[email protected]
פלוני_אלמונית*

ענת לראות

היי ענת...
עשיתי ניתוח לייזר לפני כשנה וחצי וחזר לי מספר בעין ימין -0.75 ובשמאל -0.25 האם זה אפשרי להוריד את המספר החדש שנוצר?? אשמח לדעת אם יש מטפלת בשיאה באשקלון. .
Mor madar@walla.com
אביגיל*
הצטרפות: 17 ספטמבר 2001, 16:35

ענת לראות

שליחה על ידי אביגיל* »

שלום ענת:)
בזמן האחרון אני מבלה הרבה מול מסך... ואני חושבת שזה אחד הגורמים שמזיק לראייה. לפני כמה זמן יצא לי לישמוע כתבה על משהיא שהייתה קרובה לעיוורון מוחלט ולבסוף התנתקה מהמסך (יכול להיות שגם עשתה תרגילי ראייה כאלה)וכיום רואה טוב. האם לדעתך התנתקות ממסך זה דבר שיכול לעצור/לתקן את הידרדרות הראייה?
אשמח לקבל תשובה תודה:)
דני*
הצטרפות: 29 יוני 2003, 23:01

ענת לראות

שליחה על ידי דני* »

לענת שלום אני סובל מבעיית ראיה
אני אשמח אם תיתני לי טיפים
,תרגילים
פלוני_אלמונית*

ענת לראות

שלום,
אני בת 14 עם מספר -6 בשתי העיניים והמספר רק מחמיר כל הזמן. אני באמת הייתי עושה הכל (כבר הפסקתי להשתמש בפלאפון בשביל לא להחמיר את מצבי למרות שזה דורש המון כוח רצון).
הייתי מאוד שחמה לדעת אם יש איזה תרגיל שניתן לעשות לשיפור הראיה שלי. הייתי הולכת למפגש אצל אנים שעוסקים בתחום (שיטת בייטס וכדו') אך הבעיה היא שאבי רופא- פרופסור עיניים והוא מזלזל בשיטות אלה.
תודה רבה.
פלוני_אלמונית*

ענת לראות

היי
יש לי ילד בן שנתיים עשיתי לו בדיקת ראיה ומצאו צילינדר ברמה אמצעית 1.5-3.00
האם יש טיפול תחליף למשקפיים?
פלוני_אלמונית*

ענת לראות

פגשתי בכביש נער עיוור כליל,מחפש דרך לתחנת אוטובוס עם מקל. כאב לי. איש טוב רגיש וצעיר. שאילתיהו ממתי התעוור. אמר שמגיל 3-4,היה לו אבעבועות רוח,והלך מאור עיניו. אין לרפואה הרגילה פתרון.
אם מישהו יודע...אולי יש משהו. עיניו בקושי היו פתוחות כשהבטתי. אבל כשלרגע הורם העפעף-היה נראה רק לבן...אמרתי לו שאנסה לשאול ולהודיעו אם יש משהו.
לי אין היכרות. המושגים חדשים. לא ידוע לי מה ראיתי הלבן בעיניו. תודה על ההיעינות,הוא מחכה...מה ששמעתי ממנו-הוא עולה מאתיופיה,שם חלה,וגר לבד,צעיר...מכיון שהוריו מאתיופיה-מניחה שיהיה קשה הוצאות גבוהות,במיוחד אם זה לא ברור אם יועיל
025902584
ישראלה מעין יש לי טלפון שלו לכל מי שיש הצעת נסיון...
יונתן_מסס*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2014, 20:53

ענת לראות

שליחה על ידי יונתן_מסס* »

מהם בכלל

התרגלים
פלוני*
הצטרפות: 14 נובמבר 2001, 21:52

ענת לראות

שליחה על ידי פלוני* »

שלום ענת תודה רבה על כל המידע
והנכונות שלך לעזור!!
רציתי לשאול האם אחרי תקופה שכבר מורידים את המספר/ים בעיניים ומפסיקים לעשות את התרגילים האם הראייה חוזרת לקדמותה? או שהמצב נשאר בצורה בריאה? תודה רבה!!
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

ענת לראות

שליחה על ידי פלונית* »

היי ענת,
המון תודה על המידע ותשובות המקיפות שלך
ניסיתי להשיג אותך במייל שציינת בתחילת העמוד אך לא הצלחתי,
אודה לקבל את המייל העדכני שלך ומספר טלפון יש מספר שאלות בנושא ואני מאוד מעוניינת להתחיל בשיפור הראייה בדרך זו.
תרגילים_בשיטת_בייטס*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2015, 06:26

ענת לראות

שליחה על ידי תרגילים_בשיטת_בייטס* »

התרגילים של שיטת בייטס: 1. ביוטיוב חפשו תרגילי עיניים בשיטת בייטס. 2. בגדול זה התרגול הבסיסי שאותו יש לעשות לפחות פעם פעמיים ביום. עדיף פעם 1בבוקר ובערב. ובהמשך להוסיף צהריים, אחרי שהעיין מתרגלת לתרגול. אז ככה: שפשפו את כפות הידיים זו בזו על מנת ליצור חום / שימו 4 אצבעות על 4 האצבעות של היד השניה / וקרבו את הידיים לאמצע המצח / כפות הידיים צריכות להסתיר את האור / צרו קימור קטן בכפות בידיים בכדי לא ללחוץ על העיניים / שימרו על עיניים סגורות לאורך כל התרגילים. מה שצריך לעבוד זה השריר בעיניים בלבד. ללא תזוזה של הצוואר וכו/ ראשית הסתכל למטה ולמעלה. 5 פעמים לכל צד / ובכל החלפת תרגיל יש מצמצו 5 פעמים / אח"כ הסתכל ימינה שמאלה 5 פע / ולמצמץ 5 פע / ואז להסתכל ולדמיין קו אלכסוני 5 פע , מצד 1 לצד שני / ולמצמץ 5 פע / ואז שוב באלכסוניים הפוכים 5 פע / למצמץ 5 פע / ואז לדמיין עיגול ולנסות להזיז את העיניים בעיגול 5 פע/ למצמץ 5 פע / ואז בעיגול לצד שני 5 פע / למצמץ 5 פע / ואז ליצור מלבן 5 פע/ למצמץ 5 פע/ ולעשות מלבן מהצד השני 5 פע/ למצמץ 5 פע / לבסוף להשאיר את העיניים רפויות בתוך הידיים שלכם.. ולעשות קצת מסאז לעיניים מסביב ובלי לחץ.....סוף. /// תרגלו פעם ראשונה עם עיניים פתוחות שתלמדו לאן להסתכל ואז בעניים עצומות לאורך כל התרגיל. את המצמוץ יש לעשות כאשר כפות הידיים מכסים את האור מבחוץ.../// יש לי צילנדר ב 2 העיניים וראיתי דיי מטושטש עם כאב ראש. לא הצלחתי לקרוא... אני שבועיים אחרי תרגול יומי של פעם עד פעמיים ביום ואני פשוט נדהמת... זה עובד !!!! בהצלחה לכם זה בדוק.. עובדים עלינו ולא מספרים לנו על עוד שיטה טבעית שעובדת ;)
נוגה*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 00:19

ענת לראות

שליחה על ידי נוגה* »

אני התחלתי להרכיב משקפיים לפני שלוש-ארבע שנים, לאחר שקלטתי שלא רק שאני לא מצליחה לקרוא את שעל הלוח, אני גם לא רואה את הלוח עצמו :-(
עכשיו אני עם מינוס 2.75-2.50, ולדעתי המספר עלה קצת אפילו (אמא שלי מתלוננת שאני מכווצת את העיניים ומתקרבת כדי לקרוא מהדף)
משקפופרים יבינו... :-)
קראתי את הדף, נשמע מאוד מעניין, אולי ננסה...
פלוני_אלמונית*

ענת לראות

חפשו בפייסבוק את הקבוצה endmyopia.org , הכל שם ובחינם!
עיניים*
הצטרפות: 26 דצמבר 2009, 00:20

ענת לראות

שליחה על ידי עיניים* »

הי ענת,
אני בן 12 ואני עם משקפיים
עכשיו זה מאוד מטריד אותי מפני שאין לי כח אליהם ואני לא אוהב אותם.
א.אני לא מצליח/רוצה לפעמים לשים אותם כשאני עושה ספורט
ובכללי אנטי פשוט רוצה לראות כמו בן אדם נורמאלי
מצידי לראות רייאת 5/6-4/6
אשמח עם תתני כאן כמה תרגילילם לשיפור הראייה מרחוק
פלוני_אלמונית*

ענת לראות

שלום
אני עכשין עם משקפיים מספר 1.25 בעין ימין ו0.20 בעין שמאל האם אפשר להןריד ותוך כמה זמן ???? תודה
שליחת תגובה

חזור אל “דפים אישיים”