ציוד לייבוש מזון

אנונימי

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי אנונימי »

ראו גם: | מדור מתכוני אוכל חי | ייבוש ירקות ופירות

הדף מיועד לדיון, שאלות ומסירת מידע. לא למודעות. מודעות שייכות ל{{}}ככר השוק

דרכים לייבוש בבית ללא מכשירים מיוחדים
בדיון למטה יש המלצות ל-:
  • שימוש בתנור האפייה בטמפ' נמוכות
  • שימוש ברכב החונה בשמש
  • מתקני רשת שונים שאפשר להכין בעצמנו
רשימה של מייבשי מזון הנמכרים בארץ
with passion: כמות השמש בארץ מספיקה לייבוש בכל עונה חוץ מהחורף במרכז והצפון. ממליץ על מייבשים בהם זרימת האוויר היא צידית ולא מלמטה (ככה האוויר החם פשוט נתקע במדפים הראשונים), אחד מאלו הוא האקסקליבר excalibur - מייבש רציני עם זרימה צידית - הכי משתלם הדגם עם 9 מדפים והטיימר [וכדאי להזמין 9 נייר טפלקס לא דביק שמומלץ ללדר ופת-שמש (ראו מאפים נאים)] - המחיר 1660 ש"ח כאן ו{{}}1780 ש"ח כאן כמו כן אפשר לחסוך על ידי יבוא אישי ישירות מהחברה של המודל 220V ולבקש מקרוב או חבר שיביא - הם לא כבדים וזה עולה אז רק 300$.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי ורד_לב* »

אפשר בעקרון לייבש בתנור על חום נמוך לזמן ארוך (לא עשיתי, אז צריך לנסות מבחינת זמנים).
הדבר הטוב ביותר הוא להכין תנור שמש (או שמישהו יכין עבורך) ולייבש כך. בעקרון מדובר על מבנה עם מכסה זכוכית עם פתח אוורור שמאפשר לנצל את חום השמש ולהעצימו (הזכוכית) ושיהיה אוורור, כדי שלא יירקבו הפירות. בימים חמים זה הולך צ'יק צ'ק
יערת_דבש*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2003, 00:10
דף אישי: הדף האישי של יערת_דבש*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי יערת_דבש* »

שמעתי שבתנור יש להשאיר את הפירות כ-8 שעות בחום של 50 מעלות.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

למי שרוצה לייבש הרבה, יש מתקנים כאלה מיוחדים לייבוש. ראיתי על זה במגזין motherearth. אני לא יודעת אם מוכרים כאלה בארץ.
בפנים יש המון מגשים ויש אוורור וחום נמוך. נראה לי שמישהו עם חוש טכני מפותח יכול לבנות כזה בקלות.
באנגלית קוראים למתקנים הללו: food dehydrators. הנה אתרים של יצרנים: www.sausagemaker.com , www.drying123.com
האמת, עכשיו שאני חושבת על זה, מי שקונה פירות מיובשים אורגניים, או שיש לו בוסתן וגן ירק שמייצרים בבת אחת המון תוצרת, שווה לו לקנות כזה מייבש, במיוחד עם המחירים של הפירות בארץ (ואם קונים בסיטונאות, אז בכלל כדאי). במאמר מסבירים שאנשים ממש מייבשים הכול, כולל ירקות, עשבי תיבול, בשר, פסטה תוצרת בית.
טרה_רוסה*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

הגיע לידי פרוספקט של חברה המייבאת לארץ מתקני ייבוש מניו-זילנד של חברת com]Ezidri content[/po]&task=view&id=44&Itemid=59.
יש שלושה דגמים, הזול ביותר עולה 600 שח והיקר ביותר עולה 1000 שח. המתקנים עגולים. לדעתי זה חסרון.
טלפון: 03-9026414 מייל : ezidri שטרודל netvision נקודה net נקודה il.
יו_יו_בקנדה*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2005, 08:12
דף אישי: הדף האישי של יו_יו_בקנדה*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי יו_יו_בקנדה* »

אז הנה לכם רעיון (אנחנו השתמשנו בזה כדי ליבש עגבניות, אבל אין סיבה שזה לא יעבוד עם פירות וירקות אחרים).
מסדרים בתבניות אפיה (חוצים וממליחים קודם, לפי הצורך) ושמים בתנור הסולרי שיש כמעט לכולנו, דהיינו - האוטו.
לנו הייתה מזדה 121 קטנה, אז שמנו 2-3 תבניות על המשטח שמתחת לשמשה האחורית - אבל, שוב, לא ממש חשוב, כל זמן שהאוטו בשמש.
אין בעיה של נמלים ושאר יצורים, והעגבניות היו נפלאות אחרי יום או יומיים (בקיץ).
מה שכן, האוטו מריח מעגבניות מיובשות כמה ימים אחרי כן - אבל זה לא בהכרח חיסרון...
בהצלחה! (ונשמח לשמוע אילו דברים ייבשתם בשיטה זו)
with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי with_passion* »

שימוש בתנור כמייבש מזון

ובכן גיליתי שאפשר להוריד את הטמפ' של תנור רגיל אליו יש לי גישה מתחת ל-50 מעלות.. מפעילים אותו במצב של FAN מאלתרים כמה מדפים מקרטון ויש לי עכשיו מייבש מזון איכותי!! זה יופי של תזמון עכשיו שהשמש יוצאת לתקופות קצרות וקרירות... הכנו קציצות דלעת ופשתן שהם פשוט גן עדן עם האתינגרים המאוחרים! למרות שזה אחר - טעם אחר, הרגשה אחרת - אנרגיה אחרת (הזיהום בחדרה).. בכל מקרה - אם אין לכם שמש ואין לכם מייבש מזון (DEHYDRATOR) תסתכלו על הסקאלה ותראו אם זה יורד מתחת ל-50. כדאי לבדוק עם תרמוסטט בכל מקרה כדי לוודא שהתנור באמת מתחת ל-42 מעלות (הטמפ' בה התהליך הכימי שממית את המזון מתחיל). לשים מגבת או חתיכת קרטון בדלת כדי שיהיה חריץ ואדי המים יוכלו לצאת!
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

לי יש מכשיר של נסקו ואני מרוצה. זול ויעיל. בדיוק קניתי עוד אחד לעסק הגרנולה הנאה שלי, שאמור להיות מהיר יותר (700 וואט).
הרולס רויס של מכשירי הייבוש הוא אקסקליבר, שעולה פי שלושה.
עדן*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2004, 15:16

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי עדן* »

לתמי גלילי האם את יכולה לפרט לגבי המכשיר נסקו, איך השם שלו באנגלית ואיפה קונים תודה
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

with passion , יש לי שאלה
ראיתי שיש דפים שאתה מדבר על ייבוש בשמש של כל מיני דברים.
טוב ויפה, אבל איך אתה מייבש בשמש?
טכנית אני מתכוונת: אם אניח מגש או תבנית עם מזון לייבוש בחצר, ככל הידוע לי יבואו לא רק כל הנמלים והזבובים שבעולם אלא גם כל חתולי וכלבי השכונה (והבית והחצר שלנו) וחסל סדר מזון.
אז איך עושים את זה? יש לך איזו כילה בשביל המזון? משהו עמיד נגד חתולים?
תודה.

ואגב, כבר כשמומו הייתה תינוקת עקבתי אחרי הבלוג שלכם ואחרי המסע שלכם בדרכים עד שיום אחד נעלמתם לי מהאימייל... היה מרתק!
with_passion*

ציוד לייבוש מזון

אני שם המגש או הרשת מוגבהים (למשל על שולחן או מייבש כביסה מתקפל) וברוב המקרים אין בעייה ויש פה הרבה חתולים וכלבים וזבובים. אם זה משהו מלוח הם לא באים - אם זה משהו מתוק אז הזבובים מגיעים אבל בקטנה. אם את רוצה מייבש שמש סגור קל ומתקפל.. אז הנה טריק שפיתחנו במסעותינו - להשיג את אחד הארונות רשת הנפתחים שנראים לפעמים ככה:
0003886102982]+ 215X215[/po].jpg
יש כאלה עגולים, גבוהים יותר או פחות, מדפים קרובים יותר וכו' - הוספנו עוד כמה מדפי רשת בין כל מדף שיהיה קיבולת מקסימאלית וזהו... זה עבד מאד נחמד - פשוט תלינו את זה במקום חם ויבש עם אוויר לא-עומד וזהו. זה נסגר ושום דבר לא מפריע לזה.
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

אחלה טריק, לא חשבתי על זה...
אצלי הציפורים משיגות אותי בדרך לתותים הבשלים שעל העץ ואם במקרה יש איזה תות שהציפורים לא אכלו אז מסתבר שהנמלים טיפסו ואוכלות (הוא עץ קטן עדיין, 3-4 שנים מאז ששתלתי) , לא הייתי בונה על זה שהם לא יגיעו למגש ייבוש.
נעם*
הצטרפות: 28 אפריל 2005, 20:45

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי נעם* »

אשמח מאוד אם תוכלו להעביר לי מתכונים ורכים לייבוש פירות וירקות שונים למיניהם, אני מדריכה בקייטנה וזה נורא חשוב לנו לדעת איך עושים זאת בכדי שגם הילדים יוכלו להכין ולדעת. אם תוכלו להעביר למייל הבא: [email protected]
זה יהיה לעזר רב
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

לעדן, אני גרה בארה"ב וקניתי באמזון. אפשר לקנות לחוד עוד מגשים.
Nesco American Harvest FD-75PR 700-Watt Food Dehydrator
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

בדיוק גמרנו ליבש עכשיו שזיפים (ופפאיה ותפוחים).
פשוט לקחנו שזיפים, חתכנו אותם כך שיהיה בשר בלבד (בלי גרעין) ושמנו במתקן יבוש שלנו (שעשוי רשת. תמונות בקרוב).
אבל גם מגש עם רשת עליו עובד יופי (לפעמים אפילו יותר טוב כי המגש מנירוסטה וזה עובד יותר חזק).
הכול הצטמק והצטמצם, הטעם התחזק.
מעולה ומומלץ.
מים_שקטים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2003, 10:44
דף אישי: הדף האישי של מים_שקטים*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי מים_שקטים* »

מתקן ייבוש חשמלי או בשמש?
ה_עוגיה*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

שמש בלבד.
המתקן הוא מבנה מרשת עם קומות ורוכסן. משהו נח שהבאנו מיפן.
אבל כאמור - גם מגש וכיסוי רשת עובד מעולה.
אמא_אדמה*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 01:11
דף אישי: הדף האישי של אמא_אדמה*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

אופק, בייבוש בשמש של פירות , ירקות פת-שמש (מאפים נאים) - לאיזה טמפ' מגיע המזון ? לא גבוה מדיי?

ומה דעתך על הרעיון הזה של יו יו מקנדה.. :
"אז הנה לכם רעיון (אנחנו השתמשנו בזה כדי ליבש עגבניות, אבל אין סיבה שזה לא יעבוד עם פירות וירקות אחרים).
מסדרים בתבניות אפיה (חוצים וממליחים קודם, לפי הצורך) ושמים בתנור הסולרי שיש כמעט לכולנו, דהיינו - האוטו.
לנו הייתה מזדה 121 קטנה, אז שמנו 2-3 תבניות על המשטח שמתחת לשמשה האחורית - אבל, שוב, לא ממש חשוב, כל זמן שהאוטו בשמש"
with_passion*

ציוד לייבוש מזון

במייבש מזון אפשר באמת לשלוט בטמפרטורה בקלות... בייבוש שמש יש פחות שליטה - ואני רואה את זה כחיובי. אפשר לקנות מדחום כזה של בשר עם מחט ושעון שמודד את טמפ' המזון ואז לדעת אם להזיז את האוכל יותר לצל או לא.. אני לא מקפיד עד כדי כך אבל כן מרגיש עם היד את המזון ואם זה מרגיש לי חם מדי אז מעביר יותר לצל. הבריזה חשובה לפחות כמו החום - חשוב שהאוויר יזוז - (ידידה יבשה מזון בניו מקסיקו בחורף פשוט ליד החלון בלי אור - האוויר שם יבש כל כך). ברוב השנה לא הייתי משתמש בתנור שמש או מכונית - זה חם מדי. אבל בחורף המכונית עם חלונות פתוחים קמעה ואוויר זז (אפשר להוסיף מאורר בפנים) יכול להיות מצוין. הטמפ' הקריטית היא מעל 42 מעלות (כמו בחום הגוף) שם החלבונים מתחילים להתפרק והחיים הופכים ל... מוות. תחממי את התנור ל-42 מעלות ותרגישי עם היד כדי לקבל רושם.. עכשיו תחממי מים ל-42 מעלות גם לקבל רושם.. הטמפ' של המזון בשמש יכולה להיות גבוהה יותר מזו באוויר - לכן ביקשתי שתבדקי עם המים - פת שמש כהה במיוחד כמו כביש יכולה להתחמם ולאגור וממש להתבשל פשוט בשמש.. אז אם זה חשוב לך אז רק לשים לב ככה בין 11 ל-4 ואולי להעביר תחת סוכת הגפנים. כל טוב!
מים_שקטים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2003, 10:44
דף אישי: הדף האישי של מים_שקטים*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי מים_שקטים* »

איזה מתקן מדהים. איזה סוג רשת זה? אני אנסה לעשות משהו כזה.
ה_עוגיה*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

רשת פלסטית כלשהי.
אם יש לך מישהו שמגיע מיפן - מוכרים את זה שם בסופרים וכשזה סגור זה שטוח ולא תופס הרבה מקום. שווה.
משפחת_אושר*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2007, 14:44
דף אישי: הדף האישי של משפחת_אושר*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי משפחת_אושר* »

שאלה לגבי ייבוש מזון. לרוב אני מייבשת תחת השמש, כל עוד היא מאפשרת לי לעשות כך. אבל...מה אתם עושים כאשר הייבוש עוד לא נגמר והשמש ירדה?
אין לי מייבש מזון אז אתמול למשל כשהשמש נעלמה, הכנסתי מצות שמש ועוגיות כוסמת נאות של מירב ב לתנור על מצב ייבוש. קצת מבאס...
האם אפשר להכניס למקרר עד שתעלה שוב השמש למחרת?
אמא_אדמה*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

אפשר להשתמש במתקן הזה שאיקאה מוכרים , זה שדומה למה שהעוגיה משתמשת לייבוש?

הרשת היא לא מפלסטיק אלא מבד...
with_passion*

ציוד לייבוש מזון

colorful]+ oven dehydrator[/po].jpg
תמונה מאתמול... כשאין שמש ואנחנו מפעילים תנור.. אז אנחנו משתדלים למלא אותו עד הסוף.. זהו תנור "רגיל" שאני מוריד לטמפ' נמוכה על fan עם מגבת ששומרת שיהיה חריץ להתנדפות..
יש בתמונה זיתי שמש (הכנת זיתים) שהיו בשמש עד עכשיו והכנסתי... 3 סוגים של פוקאצ'ה (פת-שמש (ראו מאפים נאים)) בטעם פטריות-שום-רוזמרי, קישוא-בצל-קימל, סלק-חומץ-פפריקה, וגם עוגיות תשוקולדה צ'יפס, ועוגיות לימון-ג'ינג'ר-צימוקים. מתכונים בקרוב אם יהיה זמן (ובד"כ יש..).
אמא_אדמה*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

ראיתי כאן באתר מייבש מזון כמו שמוכרים ב"אופק חדש" , רק ב-200 $ ...
http://www.harvestessentials.com/exmoded2.html

הבנתי שיש את העניין של 220 וולט.. לא מצאתי לזה התייחסות כאן.. מישהו יכול לעזור?
מירב_ב*
הצטרפות: 07 ינואר 2005, 14:37
דף אישי: הדף האישי של מירב_ב*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי מירב_ב* »

התנור שהשתמשתי בו עד כה התחיל לזייף... המאוורר עובד חלקית, ואני לא יכולה לסמוך על ייבוש בעזרתו.
גם אני מחפשת מידע לגבי מייבשי מזון.
מישהו יודע עוד פרטים לרכישה בארץ מעבר למפורט למעלה?
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

חשבתי לעשות הסבה של טוסטר-אובן למייבש מזון.
לצורך כך חשבתי להשיג או לקנות טוסטר אובן ישן שמסוגל להגיע לטמפרטורות נמוכות,
להוסיף לו מאוורר קטן של 12volt (כזה שיש בתוך מארז של מחשב ישן) שפשוט אצמיד לדופן הפנימית,
ו- hooray, יש מייבש מזון!

שאלות:
# האם אפשר לקחת טוסטר אובן רגיל ופשוט להוריד לו את המתח ע"י חיבור נגד בטור? אולי אפילו את הנגד המשתנה שעל מחוג ההפעלה? חשבתי על זה שאם אוריד לו את המתח, אולי כך הוא יחמם פחות..?
# האם אתם מכירים דגמים של טוסטר אובן שיכולים להגיע לטמפרטורה נמוכה? אם כן, ספרו לי! אולי פשוט אחפש אותם באופן ספציפי באתרי יד שנייה.
ה_מכבס*
הצטרפות: 15 מאי 2008, 15:07

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי ה_מכבס* »

אהלן אורי,
חשבתי לבנות פעם אחד כזה.תשובה תגיע היום מאוחר בערב או מחר.
בערך_מוחלט*
הצטרפות: 22 מאי 2008, 09:13

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי בערך_מוחלט* »

אורי יש לי טוסטר אובן קטן וישן שאוכל למסור לך אם אתה מעוניין. אני נמצא באזור חיפה אבל אם זה לא דחוף לך בטוח שאוכל למצוא דרך להעביר אותו לת"א. יש אפשרות לכוון את הטמפ' שלו אבל לא יודע כרגע מה המנעד כי הוא לא לידי.
אורי_יורמן*

ציוד לייבוש מזון

בערך מוחלט, תודה, אשמח אם תברר איכשהו לגבי הטמפרטורה
ה_מכבס*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי ה_מכבס* »

אורי,
מבחינה סביבתית - הכי טוב ליבש בשמש. יש תוכניות יפות ברשת למייבשי ומבשלי שמש.

מקור החום צריך להיות באזור של 100-200 וואט ומפוח אויר להסעת האוויר החם על פני המגשים.
אני חשבתי להתבסס על מפזר חום לעניין, בגלל שיש בו מקור חום ומפוח והכול בשמונים ש"ח.
גוף חימום של מפזר אויר או של טוסטר הוא כ 1000 וואט. לא ניתן לחבר נגד רגיל בטור כי אותו נגד יצטרך לפזר המון הספק (עשרות וואטים). אפשר לחבר גופי חימום זהים בטור (חמישה).
אם רוצים להתחכם, אפשר להשתמש בנורות ליבון רגילות כמקור חום או להשתמש בשנאי הספק להורדת המתח (פתרון די יקר).

בכל אופן, זהירות בעבודה עם מתח רשת. זו סכנת מוות למי שלא יודע. אם אתה לא מבין, אל תתעסק.
אורי_יורמן*

ציוד לייבוש מזון

בכל אופן, זהירות בעבודה עם מתח רשת. זו סכנת מוות למי שלא יודע. אם אתה לא מבין, אל תתעסק.
בוודאי. בהחלט סכנה רצינית.

מקור החום צריך להיות באזור של 100-200 וואט
אני מקווה שהבנתי נכון - 100-200 וואט זה כדי שהטמפרטורה תהיה נמוכה?

בעיקרון, האופציה של שנאי נשמעת לי סבבה לגמרי, חוץ מזה שלשנאים יש המון קרינה.

לגבי נגדים -
מחוג ההפעלה (הדבר הזה שמסתובב וקובע טמפרטורה, איך שלא נקרה לזה) - הוא לא בעצם נגד משתנה?
ה_מכבס*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי ה_מכבס* »

כן, הספק גוף החימום קובע את החום של האוויר המוסע באמצעות המאוורר.
הכפתור המסתובב הוא תרמוסטט - ברגע שהטמפ' בתא עולה על ערך מסוים הוא מפסיק את הזרם לגוף החימום.
ה_מכבס*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי ה_מכבס* »

אמא אדמה
כדי להפעיל מכשיר אמריקאי בארץ, צריך מתאם מתח שקוראים לו שנאי. בארה"ב נהוג מתח רשת של 110 וולט ואילו בארץ 220 וולט.
אורי_יורמן*

ציוד לייבוש מזון

אתמול שוחחתי עם אופק בג'ימייל על הנושא ועלו מספר תובנות.
אפשר פשוט לבנות תיבה פתוחה מצד אחד, עם מדפים, ולכוון לתוכה מאוורר. הדבר הזה בפני עצמו, בלי שום גוף חימום, מספיק (כנראה) בשביל לייבש הרבה דברים, כמו נבטים או פשתן.
אפשר להוסיף חימום קל (ה מכבס, אתה הצעת פשוט מפזר חום במקום מאוורר) ע"י זה ששמים אבן או שתים חמות מהשמש בתוך התיבה.
אגב, התיבה המדוברת, יכולה להיות פשוט תנור ישן שלא עובד.

המכבס, לגבי מפזר חום -
  1. אינטואיטיבית נראה לי שהוא צרכן אנרגיה רציני ביותר.
  2. האם אפשר למצוא אחד שלא יחמם לי את האוויר מעל 40 מעלות?
ה_מכבס*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי ה_מכבס* »

רעיון התיבה שלך טוב מאוד.
כתבתי שמקור החום של מפזר חום הוא גוף חימום של 1000 עד 2000 וואט. ולכן צריך להוריד את המתח או לחבר כמה גופי חימום - סיפור של כמה מאות ש"ח. אפשר גם לקנות גוף חימום בהספק נמוך למתח רשת.
היתרון של המפזר הוא שהמאוורר שלו עובד על מתח חילופין של הרשת (V220) בעוד שהמאוורר של מחשב עובד על מתח ישר נמוך - 12V (דורש שנאי ומיישר מתח)
באופן מעשי, מקור חום מנורות ליבון הוא הכי זמין וזול לבונה הביתי.
אורי_יורמן*

ציוד לייבוש מזון

אני מעדיף לייבש בחושך, או לפחות לא באור חזק (שהנבטים לא יתחילו לנבוט כמו בשמש (יוצאים מרים) בניגוד לנבטים שנובטים בחושך.
ולכן רעיון הנורות נפסל.

לגבי מאוורר - אקח פשוט מאוורר שולחני, כזה שמחובר למתח רשת. זה מאוד מתאים לרעיון התיבה.
+
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי פלונית* »

במקום מפזר חום, אולי מייבש שיער?
:)
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי צוויליך* »

רעיון למאוורר קטן:
יש את הכובעים הדביליים למראה האלה, עם המאוורר במצחייה, שפועלים על אור השמש (פאנל סולארי זעיר).
הא!

<צוויליך הולך לפתוח בקבוק גולדסטאר. בעזרתו ובעזרת הפוסט הזה הוא עשוי להצליח להרגיש נבון לשעתיים הקרובות>
ה_מכבס*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי ה_מכבס* »

אני מעדיף לייבש בחושך
זה כבר עניין עדתי.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אפשר לייבש גם בביקורתיות צינית. לדוגמא, לקחת עגבנייה ולהגיד לה: "הבשלת הרבה יותר מדי. את כבר רכה כמו בננה ואדומה כמו טוסיק של חיתול רב פעמי"
בערך_מוחלט*

ציוד לייבוש מזון

היי אורי, סליחה שהתעכבתי קצת עם התשובה. משום מה אבד לי הדף...
אז עכשיו אני ליד המכשיר והמנעד מגיע עד ל275 ומתחת לזה כבר אין מספרים אלא רק כתוב keep warm. זה גלגל כזה שמסובבים לכוון את הטמפ'. אז אני לא יודע, אבל נראה לי שאפשר איכשהו להסתדר איתו. אבל מה הוא קצת קטן משהו כמו 30-40 על 15 תוכל אבל לפרק אותו ולהשתמש בגופי החימום. כ"כ יש כפתור לעשות טוסט קל אז אולי זה גם אומר לך משהו. אם זה מתאים לך אני אחפש דרך להעביר אותו אליך.
ה_מכבס*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי ה_מכבס* »

עוד משהו, מליקוט מידע שעשיתי בעבר, עדיף שהמאוורר ימשוך אויר מתוך התא החוצה. ככה זרימת האוויר בתיבה אחידה יותר.
אורי_יורמן*

ציוד לייבוש מזון

עוד משהו, מליקוט מידע שעשיתי בעבר, עדיף שהמאוורר ימשוך אויר מתוך התא החוצה. ככה זרימת האוויר בתיבה אחידה יותר.
כלומר פשוט לכוון את המאוורר הפוך? נשמע טוב. גם יעשה פחות רוח על האוכל (רוח חזקה יכולה אולי לפרק מתכון עדין, או להעיף נבטים לכל עבר).

בערך מוחלט, תודה!
ה_מכבס*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי ה_מכבס* »

צוויליך הולך לפתוח בקבוק גולדסטאר
תפתח שניים :-)
בערך_מוחלט*

ציוד לייבוש מזון

אורי, בכיף אבל לא הבנתי האם אתה צריך אותו או לא בסוף?
אורי_יורמן*

ציוד לייבוש מזון

אורי, בכיף אבל לא הבנתי האם אתה צריך אותו או לא בסוף?
אני עוד לא בטוח

עדיין לא מספיק קונקרטי הנושא הזה אצלי. עדיין מתלבט אם לעשות את זה לפני או אחרי שאטייל לחו"ל.

היום התייעצתי עם מישהו לגבי בניית מייבש מזון.
הוא הסביר לי שעם תרמוסטטים שמגיעים ל300 מעלות, אני אצליח לרדת רק עד 50 מעלות,
ושעם תרמוסטט שמגיע ל100 מעלות, אני אוכל להגיע לרמות רגישות הרבה יותר טובות, והוא "ירגיש" גם 20 או 30 מעלות אם ארצה.
הוא אמר שלקחת תנור ולהחליף לו את התרמוסטט אמור להיות פרויקט פשוט למדי, אפילו בלי הלחמות (רק הברגות)
ושתרמוסטט עולה 30 שקל.

ממש אשמח לנסות לעשות את זה מתישהו.
with_passion*

ציוד לייבוש מזון

נייר טפלון 33 על 40 ב-29 שקל.
http://tishlerstore.com/teflon.htm
האם מישהו מתל-אביב יכול ללכת לבדוק? לקנות אחד ולנסות להכין קרפים מבננות..
אם את\ה מישהו מתל-אביב שגם מתכנן להיות בחפלק ביום שבת - אשמח אם תקנו לי אחד.. ואחזיר לכם את הכסף.
אורי_יורמן*

ציוד לייבוש מזון

האמת שחשבתי לקנות לעצמי איזו יריעת סיליקון דווקא (סיליקון נראה לי לא מתחמם, וטפלון כנראה שכן מתחמם),
ובסוף לייבש בשמש כמו ילד טוב (למרות שדווקא היה לי מעניין לחקור את הנושא כיצד בונים מייבש מזון, ואולי אעשה זאת מתישהו)
ביאנקה*
הצטרפות: 28 יוני 2008, 12:16

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי ביאנקה* »

מצאתי קישור מגניב עם כל מיני סוגים של תנורי שמש ואיך לעשות אותם לבד...http://solarcooking.org/plans/default.htm#panel-style
אורי_יורמן*

ציוד לייבוש מזון

בדיוק הכרתי בחור שאבא שלו בנה לעצמו מייבש מזון
האבא טס לחו"ל לחודש, אבל בטח אשאב ממנו קצת מידע כששנינו נהיה בארץ
טרה_רוסה*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

טוב, אני רוצה מייבש מזון :-)
מישהו קנה ולא משתמש?
אולי תנור שעבר הסבה? מי הכין ויכול לנדב פרטים?
אור_של_כוכבים*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2007, 10:52

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי אור_של_כוכבים* »

רוצים לקנות מייבש מזון.
מתלבטים בין 4 מגשים ל-9.
מי יכול לעזור לנו ולשתף מניסיונו?
orizont*
הצטרפות: 29 יוני 2010, 10:49

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי orizont* »

שלום! מה דעת המומחים ומביני עניין לגבי מייבש מזון ezidry 1000wat מעוניין לדעת אם כדאי לרכוש?
חג שמח לכולם!!!!
אורי_יורמן*

ציוד לייבוש מזון

orizont,
במסעדת הבודהה-בורגרס בתל אביב הם משתמשים במייבש הנ"ל ומאוד מרוצים.
orizont*
הצטרפות: 29 יוני 2010, 10:49

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי orizont* »

תודה אורי
אורי_יורמן*

ציוד לייבוש מזון

דליה, לפי תחושתי גם המכשיר של אזידרי טוב.. פגשתי רק משתמש אחד של המכשיר (מסעדת הבודהה בורגר'ס) ונראה שהם מרוצים מאוד מהמוצר, שמשרת אותם נאמנה. הם מכינים בעזרתו יופי של מאכלים מיובשים בשימוש יומיומי.
בזמנו כשגרתי בקומונה היה ברשותי מייבש מזון אקסקליבר והוא אכן היה מצויין,
וגם,
השתמשתי בעבר גם בתנור-סבתא שהסבתי למייבש מזון, וגם זה עבד מצויין.

סתם רציתי לחלוק, לא ברור לי אם העצה שלי מוזמנת.
י_פה*
הצטרפות: 07 אוגוסט 2010, 17:51
דף אישי: הדף האישי של י_פה*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי י_פה* »

אורי וכולם , מישהו יודע איך מצליחים לייבש תמרים (הצהובים שבעונה ) מבלי שירקיבו ו לפני שייתיבשו ? . תודה רבה, שבת שלום
דליה*
הצטרפות: 14 אוקטובר 2001, 12:19

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי דליה* »

אורי, תודה רבה. גם אם העצה לא היתה מוזמנת, הרי התקבלה בברכה. נדמה לי שאני מעדיפה מרובעים , לצרכי לחם וקרקרים וכדי.
הדר*
הצטרפות: 02 ינואר 2004, 05:01

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי הדר* »

השתמשתי בעבר גם בתנור-סבתא שהסבתי למייבש מזון, וגם זה עבד מצויין.
איך הסבת אותו למייבש מזון?
דני_וולפשטיין*
הצטרפות: 14 אוקטובר 2010, 18:24
דף אישי: הדף האישי של דני_וולפשטיין*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי דני_וולפשטיין* »

גם אני משתמש בתנור רגיל בתור מייבש מזון - שם אותו על טמפרטורת מינימום, משאיר טיפה פתח בעזרת מגבת רטובה מקופלת כמה פעמים ומחכה כמה זמן שנדרש בהתאם למתכון - משעה ועד כמה שעות (לא ניסיתי לילה שלם). המאכלים (פטריות ממולאות, קרקרים, פלאפל חי ועוד) יוצאים ממש מעולים. לא בדקתי מדעית עם מד חום שלא עובר את ה 42 או 48 מעלות, אבל נראה לי שזה עדיין חי - ומצד שני טעים ומלא חיוניות - לדעתי ולדעת אחרים שטעמו (הפטריות החיות הן להיט שנחטף תמיד - בארוחה ממזון חי שעשינו אצל יהודית מהלל "http://goodfood2012.blogspot.com/" , כמו אצל המשפחה שלי ואצל חברים קרניבורים). יש הטוענים שתנור טורבו אף יותר טוב (אין לי) כי האויר המוזרם מייבש את המזון
אורי_יורמן*

ציוד לייבוש מזון

כמו שדני כתב, רק אכן על טורבו.. למעשה מייבש מזון עובד מכאנית בצורה מאוד דומה לתנור על טורבו, רק בתמפרטורה נמוכה ותרמוסטט עדין.
הטריק הוא לנסות למצוא את התמפרטורה הכי נמוכה שהתנור מצליח לעבוד בה, ואם רוצים להוריד עוד, אז לפתוח קצת את הדלת. בעצם לפתוח קצת את הדלת זה רעיון טוב בכל מקרה, לא?
עדי_ל*
הצטרפות: 06 ספטמבר 2004, 01:58
דף אישי: הדף האישי של עדי_ל*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי עדי_ל* »

בעצם לפתוח קצת את הדלת זה רעיון טוב בכל מקרה, לא?
כן, זה רעיון מצויין :-) גם את הלב

נדמה לי, ותקנו אותי אם אני טועה, שההבדל בין מייבש לתנור הוא החיסכון הגדול בשימוש בחשמל במייבש.
שקדי_ה*
הצטרפות: 06 אפריל 2010, 22:21

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי שקדי_ה* »

האם יש למישהו נתונים על צריכת החשמל של מייבש מזון בהשוואה לשימוש בתנור אפיה? האם מייבש חשמלי אכן חד משמעית צורך פחות חשמל לשעה? בזמן האחרון התנור עובד המון בייבוש ואני תוהה אם יהיה משתלם יותר לקנות מייבש על אף מחירו. נכנסתי לאתר של חברת החשמל ולא הבנתי כלום מחישובי הצריכה שלהם.
ה_עוגיה*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

שקדיה, בהתחשב בעונה, אולי תייבשי בשמש?
שקדי_ה*
הצטרפות: 06 אפריל 2010, 22:21

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי שקדי_ה* »

רעיון טוב, ואולי באמת יתאים לחמסינים הנוכחיים, לא ניסיתי לייבש במזג אוויר כזה. כנראה שזה באמת מזג אוויר אידאלי לייבוש. לצערי דווקא בשיא הקיץ שיטת השמש לא עבדה לי: בקיץ שעבר ערכתי כמה ניסיונות ייבוש בשמש ומאחר והאוויר כאן לח כל כך כל מה שהכנתי התעפש לפני שהספיק להתייבש, ואז עברתי לתנור. זה היה די מטופש שחם כל כך בחוץ והתנור עובד אבל כנראה שכדי להצליח נדרש שילוב של שמש עם לחות נמוכה.
נראה לי שעדיין ארצה להשתמש בתנור או במייבש בחודשים המהבילים ובחודשי החורף.

בכל מקרה תודה על התזכורת, זה רעיון מצוין לייבש כך עכשיו. אשלוף מהמחסן את המסגרות והרשתות ואנסה שוב. מקווה שלפחות בעונה הזאת זה יצליח...
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

האם יש למישהו נתונים על צריכת החשמל של מייבש מזון בהשוואה לשימוש בתנור אפיה? האם מייבש חשמלי אכן חד משמעית צורך פחות חשמל לשעה? בזמן האחרון התנור עובד המון בייבוש ואני תוהה אם יהיה משתלם יותר לקנות מייבש על אף מחירו. נכנסתי לאתר של חברת החשמל ולא הבנתי כלום מחישובי הצריכה שלהם.

חוזרת על השאלה.
בונבון_ופרח*
הצטרפות: 23 נובמבר 2005, 19:02
דף אישי: הדף האישי של בונבון_ופרח*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי בונבון_ופרח* »

נכון שחנוכה עוד בפתח אבל אצלנו כבר חושבים גם על ט"ו בשבט וככה הגעתי לדף הזה.
השבוע במסגרת שיטוטי האינטרנטיים בחיפוש אחר מייבש מזון איכותי הגעתי גם לאתר של חברת בונדיגו שמציעה מבחר יפה של מייבשים.
אז לטובת מי שעוד מתעניין הנה הלינק לאתר http://www.bondigo.co.il/prlist.php?sp=36
או http://www.bondigo.co.il/
משה_לוי*
הצטרפות: 17 ינואר 2012, 14:07

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי משה_לוי* »

ראיתי שפירות יבשים מכילים חומרים לא בריאים כמו צבעי מאכל ועוד. אני מחפש איך להכין פירות יבשים בבית. האם מישהוא קנה לאחרונה מכשיר לייבוש פירות ויכול להמליץ עליו ?
משה_לוי*
הצטרפות: 17 ינואר 2012, 14:07

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי משה_לוי* »

תמונה מישהוא מכיר ?
שי_האופה*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2011, 08:44
דף אישי: הדף האישי של שי_האופה*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי שי_האופה* »

משה שלום
אני רכשתי מכשיר של אזידריי והואמעולה כבר כמה שנים.
ניתן גם לייבש בתנור בייתי אך בטמפ' המתאימה לפירות
התוצאות מדהימות וטעימות
טרה_רוסה*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

משה, זה מייבש excalibur
פלוני_אלמונית*

ציוד לייבוש מזון

משה - בתחילת הדף יש קישור לספק אחד ואם תרצה מצאתי ברשת גם קישור לספק אחר מומלץ גם הוא , "מייבש מזון" - http://www.bondigo.co.il/prlist.php?sp=36&gf=36
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי יעל* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

קניתי מייבש של 9 מדפים ללא הדפים. האם אפשר להשתמש במקום בדפי הסיליקון בנייר אפייה?
שי_האופה*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2011, 08:44
דף אישי: הדף האישי של שי_האופה*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי שי_האופה* »

http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewent ... id=2245328
בקישור הזה (מקווה שעובד) יש כמה מילים על ייבוש מזון.
כדאי לקרוא
גילוי נאות... אני כתבתי.
אמיר*
הצטרפות: 01 ינואר 2005, 17:36

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי אמיר* »

מחפש קונה מאושר למייבש מזון של איזידריי דגם FD1000. חדש, עדיין באחריות ובאריזה המקורית (עם 4 משטחי רשת נוספים)

אפשר לראות פרטים באתר של איזידריי: http://www.ezidri.co.il/?categoryId=15300&itemId=19237

אמיר.
6672692 054
מיכל_ע*
הצטרפות: 04 מרץ 2008, 23:30
דף אישי: הדף האישי של מיכל_ע*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי מיכל_ע* »

אמיר - בכמה?
פלוני_אלמונית*

ציוד לייבוש מזון

מחפש לקנות מייבש מזון יד שנייה במחיר סביר. תודה
מירה*
הצטרפות: 06 פברואר 2005, 16:49

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי מירה* »

אני מעוניינת לרכוש מיבש מזון אם יש כמה חברות שמיצרים
ומה מומלץ
מעין*
הצטרפות: 22 יולי 2003, 21:52

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי מעין* »

האם מישהו יצר בעצמו מדפים מכוסי רשת חלונות לייבוש בשמש? אשמח לתמונות או לתאור, כך שאוכל לבנות בעצמי. תודה רבה
פלוני_אלמונית*

ציוד לייבוש מזון

הי מחפשת לקנות מייבש מזון במצב תקין
0523322213 קרן
אברהם_הס*
הצטרפות: 17 דצמבר 2012, 16:28

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי אברהם_הס* »

שלום לכולם.
ברצוני לקנות מייבש מזון ורציתי לדעת אם יש המלצות,תובנות,הארות בנושא...
כמו כן אשמח אם למי שיש אחד כבר ואני יכול לבוא ולראות איך זה עובד
תודה
אלרום*
הצטרפות: 10 ינואר 2013, 11:12

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי אלרום* »

לכאורה אפשר פשוט להשתמש במחשב ישן. יש מעבד שמייצר חום, יש מאוורר פנימי ויש מאוורר שמושך אויר החוצה. צריך רק מדפים. קצת קטן אבל שוה לנסות.
גילית_ט*
הצטרפות: 20 דצמבר 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של גילית_ט*

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי גילית_ט* »

איך עושים ציפס טעים במייבש מזון?
אליעזר*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2013, 21:55

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי אליעזר* »

מחפש מישהוא לבנות מיבייש תעשייתי נירוסטה לעסק
אליעזר 0547895319
אילנית*
הצטרפות: 04 נובמבר 2002, 00:25

ציוד לייבוש מזון

שליחה על ידי אילנית* »

מעונינת לרכוש מייבש מזון יד 2. אשמח להפניה.
אילנית - 2324060 - 052
פלוני_אלמונית*

ציוד לייבוש מזון

מעוניינת לקנות מייבש מזון יד שניה, אם מישהו רוצה למכור.
תודות
שליחת תגובה

חזור אל “לשישי שבת וחגים”