דחיית חיסונים

אנונימי

דחיית חיסונים

שליחה על ידי אנונימי »

ראו גם: חיסונים מבחירה.
  • המערכת החיסונית של תינוקות היא עוד לא בשלה, מה שאומר שהחיסונים פחות אפקטיביים בגיל הינקות, ושההתאוששות מהם קשה יותר.
  • משרד הבריאות מורה לתת חיסונים בשנה הראשונה כנראה מסיבות לוגיסטיות ולא מסיבות רפואיות. בשביל לפצות על האפקטיביות הנמוכה של חיסונים בגיל הזה, חוזרים על כל חיסון הרבה פעמים.
  • אפשר לתת כל חיסון בכל גיל. אם וכאשר מתעורר צורך בחיסון מסויים (למשל בגלל פציעה או נסיעה), אפשר לתת אז מה שצריך.
תרמו: אורית אוקו ערוסי, יונת שרון, עדי.
מיץ_פטל*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2001, 22:40
דף אישי: הדף האישי של מיץ_פטל*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי מיץ_פטל* »

בני קיבל חלק מהחיסונים . שאלתי היא האם ישטעם כיום כשהוא בן שנתיים ושבעה חודשים לתת את השאר.
למשל הפטטיס B.או מה שהוא קיבל מספיק.?
מיכל_מ*
הצטרפות: 06 דצמבר 2001, 17:44
דף אישי: הדף האישי של מיכל_מ*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי מיכל_מ* »

אז אם אחסן בגיל מאוחר יותר אוכל לוותר על החזרות?
נעה_גל*
הצטרפות: 12 יוני 2001, 22:14
דף אישי: הדף האישי של נעה_גל*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי נעה_גל* »

מיץ פטל- כל עוד לא סיימת את כל המחזור של חיסוני הפטטיס B הילד לא מחוסן ב- 100% ויש לו סיכוי להדבק. לכן, אני חושבת, שאם כבר התחלת מחזור - כדאי לסיים אותו (אבל זו רק דעתי הלא מלומדת).

ול מיכל מ - עד כמה שידוע לי - לא. אני חוסנתי נגד הפטטיס B בגיל 22 ועברתי את כל המסלול בדיוק כמו תינוקות.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי יונת_שרון* »

זה כנראה תלוי את מי שואלים... אני מכירה ילדה שחוסנה רק אחרי גיל שנה, ואצלה חזרו על החיסונים פעם אחת פחות מאשר נהוג (3 במקום 4? לא זוכרת). בכל אופן, שמעתי שביפן דוחים את כל החיסונים עד אחרי גיל שנה או שנתיים, אז אולי אפשר לחקור מה נהוג שם.
נעה_גל*
הצטרפות: 12 יוני 2001, 22:14
דף אישי: הדף האישי של נעה_גל*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי נעה_גל* »

יונת עד כמה שידוע לי מדובר כנראה בחיסונים שונים. כלומר, חיסונים לאותה מחלה אבל - או של חברות שונות או דור אחר של חיסון. אני לא יודעת בדיוק מה ההבדלים ומאיפה הם נובעים אבל אני יודעת שיש. לפני שנתיים בערך חיסנתי את אורן נגד הפטיטיס A ואז שאלה אותי הרופאה אם אני מעונינת בחיסון של 4 זריקות או של 3. אני לא זוכרת מה היו ההבדלים בינהם.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני זקוקה לעזרתכם:
משפחה שאני מכירה חוששת שבנם הבכור ניזוק מהחיסונים. הוא קיבל את כולם, בזמן, ולכן אי אפשר לדעת מה, אם בכלל, פגע בו. מובן שהרופאים מכחישים כל קשר לחיסון.
הם התייעצו לגבי התינוקת החדשה, אך לא יצאו בהרגשה טובה מהרופאה בקופ"ח שתמכה באופן גורף בכל החיסונים והשמיעה את ההפחדות הרגילות.
הם מעוניינים להתייעץ עם רופא/ה לא משוחד, קונבנציונאלי, שלא ייתפס על ידם כפנאטי נגד חיסונים, שייתן להם גם הסבר אמיתי מה מכיל כל חיסון ומה תופעות הלואי של החיסון ושל המחלה - וגם ייעוץ פרטני נגד מה כן לחסן, ומתי.
הם מעוניינים גם בדחיית חיסונים, גם בהפרדת חיסונים, וגם בויתור על כל מה שאפשר לוותר.
מי מכיר רופא כזה? מדובר באופן כללי באיזור המרכז, תל-אביב.
גילה*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 06:17

דחיית חיסונים

שליחה על ידי גילה* »

מה עם קית' אלכסנדר?
בשמת_א*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי בשמת_א* »

הוא לא רופא.
הצעתי את ד"ר רוזנטל, ואמרתי שהוא גם הומיאופט, גם רופא רגיל, וגם מנהל הרפואה המשלימה בתל השומר.
האם טעיתי?
בכל אופן, הם באמת מעוניינים בייעוץ פרטני (למשל, יש להם ילד בגן, שעלול להדביק את התינוקת, למשל בדלקת קרום המוח, שהיא מחלה מסוכנת - אבל אמרתי להם שבפוליו לא סביר שהוא ידביק אותה, כי החיסון המוחלש הוא המדבק, וכל הילדים בגן חוסנו כבר מזמן).
איתי_שרון*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2001, 00:51
דף אישי: הדף האישי של איתי_שרון*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי איתי_שרון* »

בשמת - לא אמרת מה הבעיה, בכל מקרה מעין אשתי אלרגית לכמה מתכות שמסתבר שמשמשות כחומר משמר בחלק מהחיסונים. התגובות שלה הן חום וחולשה בגיל מבוגר יותר (לפני שנה היא קבלה חיסון הפטיטיס B וכמה שעות אחרי זה עלה לה החום, לפני כ-5 שנים היא בלתה כשבוע וחצי בבית אחרי טטנוס), ובתור ילדה התגובה היתה אפילו קשה יותר (פירפורים ועוד). אף אחד מהרופאים איתם היא דברה לא ידע על זה שיש מתכות כחומר משמר בחיסונים, היא עלתה על זה בעזרתו של אלרגולוג שעשה את ההקשר. אם זה נשמע לך כיוון אני יכול למסור עוד פרטים (כשהילד שלנו נולד עליתי לחדר התינוקות ווידאתי בעל-פה, בנוסף למה שהיה כתוב, שלא יתנו לו הפטיטיס B!)
בשמת_א*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי בשמת_א* »

איזו בעיה?
הבעיה שלהם היא איך, מתי, ובמה לחסן את התינוקת החדשה.
הם רוצים מידע מוסמך מרופא, לא מאחד ש"מאמין עיוור" בחיסונים, ולא מאחד ש"פוסל את כל החיסונים".
הם רוצים ייעוץ אינדיבידואלי לבתם - שהרי יש גורמים שצריך לקחת בחשבון
(למשל, יש הבדל בין תינוק יונק ללא יונק, בין תינוק שיגדל בבית כמה שנים לבין תינוק שיישלח למעון בגיל חצי שנה, בין תינוק ראשון לבין מי שיש לו אח או אחים גדולים ממנו שהולכים למערכת החינוך ויכולים להדביק אותו, היסטוריה רפואית של המשפחה, וכן הלאה וכן הלאה).

לכן ביקשתי המלצה: לאיזה רופא/ה כדאי לפנות כדי להתייעץ ולקבל תשובות רציניות.
מדובר באנשים שבאופן כללי מאמינים לממסד הרפואי, מאוד ספקנים כלפי "רפואה אלטרנטיבית" ולא מתחברים אליה (אם כי ניסו מדי פעם בחצי לב).
מרב_סגל*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2002, 19:57
דף אישי: הדף האישי של מרב_סגל*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי מרב_סגל* »

בשמת,
אני ממליצה מאד על הספר the vaccine guide - making an informed choice מאת Randall Neustaedter. האיש הוא הומאופת ועוסק גם ברפואה סינית והספר מעמיד אלה מול אלה את הסיכונים והיתרונות. לגבי כל חיסון הוא ממליץ בסופו של דבר האם לחסן או לא ובאילו נסיבות. זה ספר ממש מעמיק ושווה לקרוא אותו לפני שמחליטים לחסן. הוא מביא הרבה case studies ובהחלט פונה להורים "הקונבנציונליים" שהנטייה הראשונה שלהם היא לחסן. ההמלצות שלו לא תמיד הן לא לחסן (כך למשל בענין טטנוס הוא מעמיד את היתרונות והחסרונות אלה כנגד אלה וההמלצה בפירוש אינה חד משמעית שלא לחסן).
לצערי אני לא מכירה בארץ רופאים מהזן הנדיר שאת מדברת עליו. לנו היה נסיון עם רופאים שמאמינים באופן עיוור וחד משמעי בחיסונים.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אני חושבת שבפורום אמנות הלידה דיברו על ייעוץ פרטני ב"טיפה מן הטבע" - רעננה? הוד השרון? אצל רופאה נחמדה. אפשר לחפש שם - בהנחה שהמדוברים ייסעו שרונה.
ננה*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2002, 19:27

דחיית חיסונים

שליחה על ידי ננה* »

...גם אם קיים הרופא, שבליבו מקננת הספקנות לגבי חיסונים, הכיצד ילך בניגוד להוראות הגוף שמעסיק אותו? מי יסכן את רשיונו?? צריך להיות באמת, אמיץ ונחוש לשם כך. אני, טרם פגשתי בשכזה.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי ורד_לב* »

בשמת, בדף חיסונים מבחירה הזכירה בחורה בשם עדי שהם התייעצו עם הרופאה שלהם שהיא גם מטפלת סינית וגם רופאה רגילה. אולי תוכלי ליצור איתה קשר? אין לה קישור לשם, בדקתי
בשמת_א*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי בשמת_א* »

ראיתי, ורד. באמת קיויתי שהיא תתן פה את שם הרופאה.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי עדי_יותם* »

זו הרופאה שלנו - ולצערנו היא כרגע לא בארץ. אפשר את ד"ר רענן הרץ במדיטף, אבל ד"ר רוזנטל כנראה עוד יותר טוב.
שולמית_ש*
הצטרפות: 20 מאי 2002, 11:23
דף אישי: הדף האישי של שולמית_ש*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי שולמית_ש* »

בשמת,
מהבירורים שאני עשיתי בנושא גם גיליתי שד"ר רוזנטל הוא הכתובת המתאימה להתייעצות בנושא.
עובדת איתו, ב"טיפה מן הטבע" ד"ר נועה פרנקל (רופאה קונבנציונאלית בנוסף להכשרתה האלטרנטיבית), שלדברי ד"ר רוזנטל "יותר היסטרית" ממנו - היא ממליצה על החיסון נגד דלקת קרום המוח.

אנחנו היינו בהתייעצות אצל ד"ר רוזנטל ביום א' האחרון.
ד"ר רוזנטל שאל אם קראנו את הספר שלו, וחזר על עיקרי הדברים מהספר.
בעלי הרגיש אידיוט שעל כך שילמנו סכום מכובד. לי היה בכל זאת חשוב הייעוץ האישי.
האם את צריכה את מספרי הטלפון ?
בשמת_א*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי בשמת_א* »

תודה, מירב, הם רשומים כאן.
תמרה*
הצטרפות: 03 ספטמבר 2002, 12:42

דחיית חיסונים

שליחה על ידי תמרה* »

התחלתי לחסן את בני נגד דלקת קרום המוח , פוליו וטטנוס . לטטנוס הוא הגיב לא כל כך טוב . הוא עדיין לא בן שנה . האם כדאי להפסיק עם החיסונים בינתיים ? האם כדאי לחסן בחיסונים הומאופתיים? עד עכשיו הוא קיבל רק מנה אחת מכל חיסון ובהפרש של מספר שבועות בין חיסון לחיסון.
בקרוב_אמא*
הצטרפות: 24 אוגוסט 2003, 19:01

דחיית חיסונים

שליחה על ידי בקרוב_אמא* »

שלום לכם,
רק לאחרונה נחשפתי לכל עניין החיסונים ומכיוון שאני בקרוב מאוד צריכה ללדת, אשמח לקבל כמה שיותר מידע ממי שכבר חקר את העניין.
השאלה שלי היא לגבי החיסונים שניתנים לתינוקות שרק נולדו עוד בבית חולים:
ויטמין K- הבנתי שאפשר לקבל גם בטיפות. האם ידוע לכם משהו על זה, ועל הפרוצדורה הקשורה בשביל לקבל טיפות במקום זריקה לוריד?
צהבת B- מתי הזמן המתאים ביותר לקבלת חיסון זה (אם בכלל)? כלומר אם נדחה אותו בשלב זה, מתי כדאי כן לתת אותו?

תודה רבה מראש
מנג_בין*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 01:00
דף אישי: הדף האישי של מנג_בין*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי מנג_בין* »

אנחנו מאוד מתלבטים האם לחסן את הבן שלנו (בן שלושה חודשים) לפני שאנחנו טסים לחופשה באנגליה.
מצד אחד, היינו רוצים לדחות את החיסון (המחומש) לפחות עד גיל שנה, מצד שני האם יש סכנה שהוא ייחשף לוירוסים "חדשים"
העלולים לסכן אותו?
עוד שני דברים שאנחנו לוקחים בחשבון:
בוקעות לו עכשיו שיניים (והוא ממש אומלל....) - נגד החיסון.
בגיל 3 שבועות הוא חלה בדלקת קרום-המוח וכולנו עברנו את זה לא בקלות - גורם נוסף ל"בעד".

נשמח לשמוע תגובות ורעיונות.
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

דחיית חיסונים

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

לא מבינה כל-כך את הטיעון של דלקת קרום המוח. יש ילדים דחוסנו ודווקא חלו בדלקת קרום המוח.
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי אביב_חדש* »

הוירוס שנגדו מחסנים לדלקת קרום המוח הוא רק אחד ממחוללי המחלה. הוא הוירוס הנפוץ ביותר.
מי שחוסן בדלקת קרום המוח סביר להניח שחלה בדלקת קרום המוח מגורם מחלה אחר, למרות שבטח אפשר למצוא כאלו שחוסנו ובכל זאת חלו בעקבות אותו הוירוס.
מנג_בין*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 01:00
דף אישי: הדף האישי של מנג_בין*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי מנג_בין* »

הכוונה שלי היתה שבעקבות המחלה, האישפוז וכל המתח שהיה מסביב אנחנו לא רוצים לקחת צ'אנסים....
החשש שלנו הוא יותר לכיוון שעלת.
האם כדאי לחסן אותו עכשיו, או לא?
אמא_נמרה*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

לנו הרופאה אמרה שהסיכון לשעלת הוא בעיקר בשנה הראשונה. הייתי מבררת מה קורה עכשיו במקום שתגורו בו, וכמובן שיש הבדל אם תשלחו אותו למסגרת עם עוד ילדים וכדו'.
רקפת_ברגר*
הצטרפות: 01 יולי 2003, 07:26

דחיית חיסונים

שליחה על ידי רקפת_ברגר* »

היי שרה ק, אני יחסית חדשה פה - קוראת כבר שנתיים אבל כותבת רק לאחרונה.
רציתי לשאול לגבי ממרח שמנקה מתכות שהמלצת בדף החיסונים. אני הולכת לחסן את בתי תמר (בת שנה ושלושה חודשים) ב-DT - רציתי לדעת אם את יודעת מתי כדאי לתת את הממרח - האם זה יעיל לתת מיד אחרי החיסון - או שצריך לחכות?
שרה_ק*
הצטרפות: 05 יוני 2003, 21:32
דף אישי: הדף האישי של שרה_ק*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי שרה_ק* »

השאלה היא האם היא תסכים לאכול את זה? זה די חזק מלא כוסברה. אני חושבת שזה לא משנה מתי נותנים את זה, כנראה ככל שזה ניתן יותר מוקדם זה יותר יעיל, כי לוקח זמן לכל המתכות להספג.

נראה לי שאם את מתעקשת לחסן כדאי לך לפנות להומיאופאת שיכין את גופה לחיסון ויתן לה כמה דברים שימנעו מהגוף שלה לספוג את המתכות ולאפשר שהן יצאו מהגוף שלה.
אנא ממך תלמדי את הנושא החיסונים לעומק ותבדקי כל חיסון וחיסון לעצמו. האם ידעת שעל הבקבוקונים של החיסונים כתוב אזהרה ועל כל הסיכונים? קרוב לוודאי שהרופא לא יראה לך את זה. הבן שלי כמעט בן שנתיים ומעולם לא חוסן. בקשר לשיתוק ילדים אני רגועה, מפני שמי שלא חוסן משום דבר הגוף שלו לא פתוח לקבל את המחלה. המחלה הזאת נמצאת כאן רק מאה שנה מאז שהתחילו לחסן נגד אבעבועות השחורות. במקביל למגיפת שיתוק ילדים בשנות ה40 באותו הזמן התחילו עם החיסונים של דיפטריה וטטנוס. אלו שחוסנו נפגעו מהמגיפה.

המגיפה שהיתה בארץ בשנות החמישים התחילה ממבצע חיסון המוני מהאירגון הבריאות העולמי ואחרי זה התחילה המגיפה. לא להיפך! יש הרבה עובדות היסטוריות שמסתירים מאיתנו. לפני כמה חודשים קרה מקרה דומה בהודו. היה מבצע חיסון המוני ואחרי כמה חודשים מגיפת שיתוק ילדים.

כדאי לך ללמוד את הנושא החיסונים לא מרופאי ילדים שהרווח שלהם מתבסס על החיסונים, אלא ללמוד מרופאים שבעבר היו בצד הקונבנציונאלי ואחר כך 'ערקו' לצד השני. יש רופא בארץ שכחתי איך קוראים לו. אבל יש רופא בניו זילנד: ד"ר אלכסנדר קית. בצרפת יש את ד"ר מישל אודן אפשר לפנות אליהם ולשאול אותם!
רקפת_ברגר*

דחיית חיסונים

אני הייתי אצל קית אלכסנדר (עמותת חסון)- כשתמר נולדה והחלטתי לא לחסן עד שהיא תלך לגן. עכשיו היא הולכת לגן ואני צריכה לשקול. הייתי בטיפה מן הטבע אצל ד"ר נעה פרנקל והיא המליצה לעשות טטנוס (ויש רק דיפטריה טטנוס - לא ניתן להשיג כרגע טטנוס בלבד), וגם המליצה לעשות דלקת קרום המח ופוליו. ולקחת תרופה המואופטית למניעת שעלת עד גיל 3.
החלטנו כרגע לעשות רק DT. אבל אני עדיין מפחדת - במיוחד שקראתי פה באתר - מישהי סיפרה שהיא עשתה רק DT וזה פגע בילד שלה.
אני באמת אלך להתייעץ עם הומאופט.
בכל מקרה קראתי הרבה חומר באינטרנט ואת הספר של ד"ר רוזנטל. -
טטנוס בעייתי - כי מכל שריטה אני בלחץ - ותמר כל הזמן בגינה - חופרת באדמה.

תודה רבה.
שרה_ק*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי שרה_ק* »

אינך צריכה לדאוג לגבי טטנוס מפני שבמחקרים מדעיים גילו שבחיסון טטנוס הגוף לא מקבל שום חסינות. כלומר, אם מקבלים את המחלת טטנוס עצמה, ושורדים (אחוזי השורדים גבוה יותר ממה שרוצים שתדעי, כלומר הרוב שורדים) לא מפתחים שום חיסון טבעי לטטנוס. אם למחלה עצמה לא מפתחים חיסון טבעי, איך אפשר לפתח הגנה מחיסון מלאכותי? ועוד מה, כל זריקת טטנוס מפחיתה את תאי הT מה שקורה לאלו שנדבקו באיידס. (אמנם הגוף מתאושש מזה, אבל אין שום תועלת בזריקה)
ולגבי דאגה מטטנוס מסריטות, אין לך מה לדאוג מפני שטטנוס נמצא בצואת סוסים ובצואת בני אדם... וכזה דבר לא תמצאי בגינה. גם כן חשבתי על משהו שאף אחד לא חשב על זה: מה עם כל המלחמות שהיו בהן סוסים, כמו מלחמת עולם הראשונה, מלחמת האזרחים בארה"ב... הרבה אנשים נפצעו והיה שם המון קקא של סוסים והמון מסמרים חלודים והמון אדמה. ולא מדברים על מגיפת טטנוס!
ולגבי המציאות: אני מכירה משפחות שלימות של אנשים שגרים בכפרים שיש להם שם סוסים. אף אחד שם לא נדבק מטטנוס והם לא מחוסנים מתוך בחירה.
אם בכל זאת נפצעים, אם זה פצע חיצוני, מספיק לשטוף אותו ולחטא את זה. אם זה רק סריטה, מספיק רק לשטוף אותה ולא צריך שום פלסטר וכלום. אם זה פצע יותר רציני אבל לא עמוק, אפשר לרחוץ אותו במים חמימים ובסבון אנטיביוטי (משהו כמו פצע בברך אחרי שנופלים) אם זאת סריטה רצינית עמוקה אפשר לנקות אותה היטב, ולתת לפצע לדמם ולא לתת לו להיסגר אלא להתרפא מבפנים כלפי חוץ, מפני שטטנוס אוהב סביבה חסרת אוויר. אם הפצע נסגר והפנים לא התאחה במקרים נדירים יכול להתפתח שם טטנוס. אבל גם במקרים האלו להומיאופאטיה יש תשובה. רוב הנפגעים מטטנוס היו בתת תזונה כמו שקורה באפריקה. בכל מקרה תמיד אפשר לפנות ישר להומיאופאת קלאסי ברגע פציעה כזאת. מה שאני הייתי עושה: אחרי שטיפת הפצע ולתת לו לדמם הייתי שוטפת את הכל עם אבקת פלפל אדום חריף מפני שזה מחטא וסוגר את הפצע מיידית (ולא שורף!) אבל הייתי מתיעצת עם ההומיאופאתית שלי לפני כן :-)

לגבי DT: זה דיפטריה ושוב טטנוס.
אז דיפטריה זה כמעט עבר מן העולם בגלל ההגיינה של היום ולא בגלל החיסונים. בימינו יש לרפואה תשובה לדיפטריה אנטיביוטיקה פשוטה מחסלת את זה, וגם אפשר לגרגר עם מים שמעורבבים חצי חצי במי חמצן או בצמח מרפא 'חותם זהב' או מים שמעורבבים עם אבקת פלפל אדום חריף, כדי לנקות את הזיהום ולהוציא את הרעל.
או לקחת תרופה הומיאופאתית (יותר הגיוני לילדים קטנים - מי ראה ילד קטן שמגרגר - ועוד עם דברים כאלו חריפים? :-).

התנאים להתפתחות דיפטריה: קור, לחות תת תזונה שמבוססת על קמח לבן והרבה מוצרי חלב ללא פירות וירקות טריים.
הסמפטומים: מתחיל בגרון אדום כואב ואז הגרון מתחיל להתכסות בכתמים לבנים אפרפרים שלאט לאט נראים כמו קלף. בשלב הזה אפשר להציל את הילד מייד. אבל אם מזניחים הקרום שמכסה על הגרון גורם לחנק, וגם יש הרעלה מהחיידק דיפטריה שיכול לגרום לעוויתות ושיתוק. אבל אם הגוף חזק ועם תזונה נכונה המחלה לא מגיעה לשלב הזה.

דלקת קרום המוח: כמו שיתוק ילדים, אם הילד לא חוסן כלל אין למחלה הזאת אחיזה. יש שטוענים שבעצם דלקת קרום המוח זה אותו החיידק כמו החיידק שיתוק ילדים. מפני שכולם 'מחוסנים' אז הגיעה מחלה 'חדשה' וכדי שהחיסון יהיה יעיל אז הם נתנו למחלה הזאת שם חדש: 'דלקת קרום המוח' והסמפומים למרבה הפלא דומים: חום גבוה, הילד אפאתי, מקיא, ואז צוואר נוקשה בכי בצעקות חדות ואז מכאן מגיעים לשיתוק ואפילו למוות. גם במקרה שהתחילו לחלות במחלה הזאת יש להומיאופאתיה תשובה.

ועוד משהו: המחוסנים חשופים לעוד מחלה מסוכנת: החיידק הטורף שבעצם זה חיידק סטרפקוקוס A שנמצא בתוכינו אבל אצלם פתאום הם עוברים מוטציה גנטית ואז יוצאים לטרוף... איך המוטציה הגנטית קרתה? נקודה למחשבה!

שעלת: באופן נורמלי היתה צריכה לקרות בסיבות גיל 4 - 6. השיעולים מציקים אבל מפתחים לילד את הריאות ומגנים עליו מפני אלרגיות ואסטמה בעתיד. בגלל שהתחילו לחסן כל האיזון הזה הופר ותינוקות קטנים בסיכון לפתח שעלת. הם לא יכולים לעמוד בפני השיעולים האלו מפני שהקנה הנשימה שלהם צר והם עלולים להחנק או לשבור צלעות מרוב שיעולים, או להחנק למוות מקיא מרוב שיעולים. בכל אופן הסיכון למות נמצא עד גיל חצי שנה. במילא אז את מניקה את הילד, אז יש הרבה סיכויים שהוא מוגן אז מפני שרוב המבוגרים מוגנים משעלת בצורה טבעית אפילו שהחיסון המלאכותי שקיבלו בילדותם אם בכלל הגן, פג תוקפו והרוב קיבלו שעלת במשך השנים (אבל חשבו שזאת הצטננות עקשנית או שיעולים של ברוניכיט) כדי לשמור על ההגנה הזאת, צריכים להחשף לשעלת לפחות אחת לעשר שנים. ההגנה עוברת דרך חלב האם. אחרי גיל חצי שנה, גופו של התינוק כבר כן יכול להתמודד עם שעלת בייחוד אם הוא יונק. הילדים הגדולים יותר אם יש להם תזונה טובה הם יכולים להתמודד עם זה. ככל שהם גדלים יותר השעלת פחות קשה. לילדים קטנים זה שיעולים בלתי פוסקים עם הקאות ולעיתים מכחילים. לילדים הגדולים יותר זה שיעולים בלתי פוסקים עם הקאות אבל לא מכחילים. אם זה קורה לילדים בני 4 - 6 זה עובר בצורה קלה יחסית רק שיעולים בלתי פוסקים מציקים וזהו. זה נמשך בין 6 שבועות עד ל3 חודשים. ועד חצי שנה הם יכולים להיות צרודים מזה.

אני חושדת שהבן שלי קיבל שעלת קלה בגיל שנה. הוא השתעל 6 שבועות והיתה לו הרבה ליחה. אמא שלי נדבקה ממנו ולקחה את זה יותר קשה. היא השתעלה בטירוף 3 חודשים. שניהם היו צרודים כמה חודשים מאז שזה קרה. בעת התקפי השיעול נתתי לו וויטמין C ובננות וזה עזר לו. אני לא נדבקתי מפני שהיו לי את השיעולים האלו פעמיים בחיים שלי פעם בעשר שנים, והפעם האחרונה קרתה פחות מלפני עשר שנים. גם אבא שלי קיבל שעלת בעבר הקרוב אז לא נדבק.
רקפת_ברגר*

דחיית חיסונים

תודה על המידע לגבי החיסונים. בינתיים בכל מקרה אין DT בטיפת חלב רק את המחומשת - כך שאנחנו נחכה ונברר עוד קצת פרטים. או שנחכה לחיסון טטנוס בלבד.
בספר של רוזנטל כתוב שהטטנוס נמצא גם באדמה - אני אקרא את הספר החדש של עמותת חסון - ואולי זה יעזור לנו להחליט.
שרה_ק*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי שרה_ק* »

חיידקי טטנוס נמצאים בצואה. אם לא מסתובים באזור סוסים או בני אדם שמחרבנים מאיפה שיהיה טטנוס? המקום הטבעי של הטטנוס זה במעיים ובמילא זה יוצא בצואה ושורד באדמה כמו אנטראקס.
פגיעה ממשהו חד או קבלת זריקת טטנוס לא מביאה שום חיסון מפני שהגוף פשוט אף פעם לא לומד להגן על עצמו מטטנוס. אבל אם חיים בחברת סוסים ובחברת בני אדם במילא נחשפים לצואה (החלפות חיתולים וכדו') לא דרך פציעות ובמילא בני אדם משיגים הגנה מטטנוס. זה נודע לי רק לאחרונה ואברר אם זה נכון..
אמא_נמרה*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

אני לא יודעת היכן לענות לרקפת אז אני עונה כאן, סליחה שרה ק

יש DT דרך "טיפה מן הטבע" (טיפת חלב אלטרנטיבית) אצל דר' רוזנטל, ראי פרטים באחד הדפים על החיסונים.
אילנית*
הצטרפות: 04 נובמבר 2002, 00:25

דחיית חיסונים

שליחה על ידי אילנית* »

בני בן שנתיים ושישה חודשים. אני חוששת לחסן אותו והוא קיבל רק חיסון אחד אחרי שהשתחרר מבית החולים כשנולד. אני שמעתי על האפשרויות של הידבקות במחלה מהחיסון ולא מוכנה לקחת סיכון. מישהו יכול לתת טלפון או דרך לחקור זאת טוב יותר. אני גם עיתונאית, האם משיהו מוכן להשתתף בכתבה שאני מעוניינת להכין? אשמח מאוד. האי מייל שלי הוא [email protected] אשמח אם תכתבו אליי בהקדם. תודה רבה.
יעל_פ*
הצטרפות: 26 אפריל 2004, 17:12

דחיית חיסונים

שליחה על ידי יעל_פ* »

שלום לכולם! פעם ראשונה שאני כותבת פה...
בני היחיד בן 9 חודשים ולא חיסנו אותו בכלום לבינתיים כי הוא איתי בבית ויונק., רציתי לדעת:
  1. אם אני מתכננת להכנס להריון, האם כדאי לחסנו לפני כן או לא (האם מהחיסון הוא יכול להדביק אותי או את העובר)?
  2. האם עדיף את הילד השני כן לחסן ( שמא הילד הראשון חס וחלילה יידבק בגן או משהו וידביק אותו)
תודה
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי חגית_ל* »

את כבר חושבת לשלוח אותו לגן?
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

דחיית חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

לגבי דלקת קרום המוח שכנגדה מחסנים - מחסנים כנגד החיידק המופילוס אינפלואנזה שעלול לגרום גם לדלקת ריאות בין היתר ולשאר זיהומי נשימה.
דלקת קרום המוח שבה חולים לרוב היא ויראלית ואין כנגדה חיסון או טיפול.
לחיידקית יש טיפול, אך היא הרבה יותר קשה מהויראלית, וגם עם טיפול יש נזקים נוירולוגיים לטווח ארוך במרבית המקרים.
קיימים עוד חיידקים שגורמים לדלקת קרום המוח - כמו מנינגוקוק ופנאומוקוק (שגורם לדלקת ריאות בד"כ). כנגדם יש חויסון שלא מקובל לתת באופן רוטיני. נגד מנינגוקוק מחסנים בארה"ב. לכל אחד מהחיידקים הנ"ל יש כמה זנים, ולא כולם מכוסים ע"י החיסון.

סתם לצורך האינפורמטיבי, כי ראיתי שכתבו על זה קודם ולא כ"כ דייקו.
איבי*
הצטרפות: 22 פברואר 2004, 00:24

דחיית חיסונים

שליחה על ידי איבי* »

בקרוב אנחנו חוזרים לארץ, והתינוק שלנו בן כמעט חצי שנה. אתמול הלכנו להתייעץ עם הרופאה שלנו, שהיא גם קונבנציונלית וגם מתעסקת ברפואה טבעית, בענייני חיסונים. היא המליצה לחסן אחרי גיל 9 או 10 חודשים ורק נגד דיפטריה, טטנוס ופוליו. לאור כל מה שקראתי בנוסף, ההמלצה שלה נראית לי הגיונית. רציתי לשאול אם ניתן בארץ להפריד את הדיפטריה והטטנוס מהשעלת. כמו כן, היא אמרה שבגרמניה מחסנים נגד פוליו רק בנגיף המומת, בזריקה. הבנתי מהספר של ד"ר רוזנטל שדוקא הצורה הזאת היא היותר בעייתית - אולי למישהו יש עוד אינפורמציה?
שרון_ג*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

יש תרכיב של דיפטריה וטטנוס. בעבר היה גם של פוליו בנפרד. אני מקווה שגם היום, אחרי הכנסת המחומשת לענינים, הוא זמין.

לגבי חיסון בנגיף המומת של פוליו - פחות יעיל כי לא מתפתחת תנגודת לפוליו במערכת העיכול (שמשם הוא חודר).
התפרצות מגפת הפוליו באזור חדרה בסוף שנות השמונים היתה בגלל שבאזור ההוא עשו ניסוי ולא חיסנו בחי-המוחלש אלא רק במומת.
סוג החיסון כנראה תלוי ברמת הסיכון באזור. אצלנו מחסנים שונה מארה"ב, וייתכן שגם מגרמניה. אולי שם השכיחות של פוליו היתה מראש יותר נמוכה? אני לא יודעת.
שרון_ג*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

זה מה ש אני יודעת.
לא לקפוץ עליי עכשיו - כל הבאופנים למיניהם :-)
איבי*
הצטרפות: 22 פברואר 2004, 00:24

דחיית חיסונים

שליחה על ידי איבי* »

תודה, שרון ג . גם אני מקווה, בעניין הפוליו.
חגית_ל*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי חגית_ל* »

לקטנה, עוד 3 ימים שנה, היו 3 ימי חום גבוה (לא הפריע לה יותר מדי) ויום אחרי התחילה לפרוח באדום, ממאחורי האוזניים, עורף, פנים.
בלילה השתגעה מגירוד בראש, היתה לה שלפוחית אחת בעורף אז מרחתי לה קלמין, תרחיף. ישנה טוב למדי. חשבתי כבר אבעבועות רוח.
בבוקר עשינו אמבטיה. הפריחה התפשטה כבר לכל הגוף, אבל במצב דליל למדי. מצב רוח טוב. קצת מייללת, הרבה 'שישי' וישנה - במיטה ועלי.
מה שזה לא יהיה, אני חושבת שאנחנו עוברים את זה קל בגלל הטבעונות.
חגית_ל*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי חגית_ל* »

מסתבר שזו היתה מחלה כזו בלי שם.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

טוב אז קראתי המון תגובות כאן ובכלל על חיסונים, יש לנו ילדה עוד מעט בת שנה שחוסנה בצהבת בלידה (כמובן שאמרנו לא אבל איכשהוא זה "התפקשש להם"-לא נורא), אבל מאחר ואנחנו גרים בארה"ב יש לחסן את הילדים כאן (יש אפשרות מאוד קשה לא לחסן, אבל יש חיסונים שלדעתי צריך לעשות ולכן אופציה כזאת לא קיימת, וגם הילדים שלא מחוסנים כאן לא מתקבלים לרוב הגנים או הבתי ספר בקיצור זה כמעט בלתי אפשרי לא לחסן כאן ילדים כי יש חוק ממשלתי לחיסונים כאן).
ולשאלתי מאחר ואנחנו כן רוצים בסופו של דבר להכניס את ביתנו למסגרת (פחות או יותר לקראת גיל שנתיים) ואנחנו כן נצטרך לחסן אותה מכל מה שחקרתי ולמדתי עד היום, והצלחנו להיות פעם אחת אצל ד"ר נועה פרנקל (שעובדת עם חיים רוזנטל) הבנתי שכדאי להפריד את החיסונים (את כל החיסונים) הבעיה שלי היא כזאת: אז מה לעשות קודם? עד כמה להפריד כי כאן הם מקבלים 4 זריקות כל פעם (4 זריקות שונות זאת אומרת 4 דקירות מעניין אותי איך בארץ מקבלים חיסונים האם באותה הצורה?!) אז 4 זריקות אני לא אתן לה אבל מה לפני מה? ואיזו תקופת המתנה בין חיסון לחיסון? אם למישהו יש רעיונות יתקבלו בברכה.
המון תודה מראש..
שרון_ג*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

יש לברר מה מכילה כל זריקה.
לגבי הפרשי זמנים - בין החיסונים החיים-מוחלשים צריך הפרש של חודש לפחות אם לא נותנים באותו היום.
לגבי האחרים לא ידוע לי על הפרש זמנים שנחוץ.
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

דחיית חיסונים

שליחה על ידי נועה* »

לגבי הפרשי זמנים - בין החיסונים החיים-מוחלשים צריך הפרש של חודש לפחות אם לא נותנים באותו היום.
האם אחיות טיפת חלב יודעות את זה?
שרון_ג*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

כן.
אני מקווה. ;-)
פלוני_אלמונית*

דחיית חיסונים

תודה לשרון, אשמח לתגובות נוספות
חגית_ל*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי חגית_ל* »

אחרי שקראתי את החוברת של ארגון חסון והספר של רוזנטל אין לי שום כוונה לחסן את בתי בשום חיסון שהוא.
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

שלום לקהילה התומכת! בני בקרוב בן שנה והחלטנו לחסנו נגד טטנוס, פוליו ודלקת קרום המוח.עד גיל חצי שנה הוא קיבל את ההתחלה של המחומשת ושתי צהבת B ואז עצרנו הכל בעקבות הרצאה ששמענו של ד"ר רוזנטל.שאלותיי הן אלה: איפה אפשר להשיג את החיסונים הבודדים ומי בעצם יכול לתת לו אותם? והאם יש איזו משמעות לחיסונים שקיבל(לטוב ולרע).ועוד שאלה-ראיתי לפני שנים רשימת מנויי באופן עם כתובות וטלפונים שצורפה למגאזין,האם יש איזשהוא מקום פה באתר המאפשר התקשרויות?, אנחנו גרים בראש העין ונשמח לפגוש בשכנים בשפה שלנו..
פלוני_אלמונית*

דחיית חיסונים

שלום רב,לכל המתנגדים לחיסוני השגרה, ולכל הנוהים אחר מחקרים איזוטריים המאירים באור שלילי את שגרת החיסונים של מדינת ישראל, ושל מדינות רבות אחרות בעולם המערבי כדוגמת ארה"ב הנוהגות על פי הנחיןת ארגון הבריאות העולמי. שימו לב, שמרו על בריאות ילדיכם והיו צרכנים חכמים. כלומר, בדקו האם המידע שאתם מקבלים נגד שגרת החיסונים מבוסס על מחקרים רבי משתתפים המתקיימים לאורך שנים, או שמא מדובר בגחמה, מחקר מצומצם, קצר טווח ובלתי מקצועי? אל תתנו לכריזמה של אנשים בודדים להשפיע על החלטה כה חשובה כמו חיסון ילדיכם!! ענת.
פלוני_אלמונית*

דחיית חיסונים

ובהמשך לדברי שהובאו לעיל, מי שרוצה להתעניין באופן רציני בנושא החיסונים שיפנה לאתרי ה WHO וה CDC וימצא חומר מבוסס עדכני על תחלואה ועל חיסונים. ענת.
שרה_ק*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי שרה_ק* »

הנחיןת ארגון הבריאות העולמי.
אירגון הבריאות העולמי הוא אירגון מסחרי לכל דבר שהמניעים שלו להרוויח. לא סומכת עליהם. כמו שכתוב: אין הנחתום מעיד על עיסתו. הם מעולם לא עשו מחקרים אובייקטיבים על ילדים לגמרי לא מחוסנים כי התוצאות לא כמו שהם רוצים שיהיו. יש הרבה משפחות שלא מחסנות את הילדים שלהן, והם מאד ישמחו להשתתף במחקר. יש אוכלוסיה שלימה שלא מחסנת, הנתורי קרתא במאה שערים למשל. מישהו שמע על מגיפות אצלם?
דורית*
הצטרפות: 01 ינואר 2003, 19:31

דחיית חיסונים

שליחה על ידי דורית* »

כן יש אצלם מידי פעם מגפות דלקת קרום המוח וחצבת.
שרה_ק*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי שרה_ק* »

והם מתים מזה?
אמא_נוגי*
הצטרפות: 30 מרץ 2004, 11:04
דף אישי: הדף האישי של אמא_נוגי*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי אמא_נוגי* »

כן , לפעמים הם מתים מזה!
שרה_ק*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי שרה_ק* »

אמא נוגי, יש לך מקור מוסמך על המקרי המוות האלו?
יונת_שרון*

דחיית חיסונים

דלקת קרום המוח יש גם בסביון ודניה.
לגבי מקרה החצבת שבו מת לא מזמן ילד בעל בעיות בריאות קודמות, יש לי תחושה שזה לא יגרום לשרה לחזור בה מקביעותיה.
שרה_ק*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי שרה_ק* »

לגבי הסיפור שהילד מת מחצבת, ממקור אחר היה מסופר שהילד הזה היה בעל תסמונת דאון והיה מחוסן לדברים אחרים אבל הפסיקו את החיסונים כי היו לו בעיות בריאות קשות. חוץ מזה הילד הזה לא היה מהקהילה של ברסלב. זה היה סיפור שעליו נבנו הרבה שקרים כדי להפיץ פחדים.
אמא_נוגי*
הצטרפות: 30 מרץ 2004, 11:04
דף אישי: הדף האישי של אמא_נוגי*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי אמא_נוגי* »

שרה, אני לא מנסה לגרום לך לחזור מקביעותייך, איש באמונתו יחיה.
שאלת שאלה, קיבלת תשובה וכן, במשרד הבריאות יש מידע מוסמך על מספר מקרי המוות ממחלות אלו, את מוזמנת לגלוש לאתר שלהם. מאחר ובכל מקרה תאמרי שהמידע שהם מציגים מסולף ונועד להפיץ פחדים , אני לא מוצאת טעם רב בכך.
שרה_ק*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי שרה_ק* »

מה שידוע לי שהמקרי המוות האלו מקורם ברובם בארצות אפריקה שיש בהן מלחמות ורעב. אם ידוע לך אם אין הבדל במספר מקרי המוות בין ארצות אפריקה או הארצות המערביות המודרניות? אם ידוע לך על נתורי קרתא שמתו מהמחלות האלו אודה לך אם תראי לי על המידע הזה.
שמעתי גם שארצות אפריקה מחוסנות כמו שאר הארצות, שכן אירגון הבריאות העולמי דואג לחסן את כולם.
תקני אותי בכל דבר אם טעיתי.
אבל מה את מתווכחת איתי? אם יש לך מידע תציגי אותו. ואם אין לך מה להגיד לי, מה את מתרגזת עלי? לא עשיתי לך כלום!
סמדר_נ*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 20:40
דף אישי: הדף האישי של סמדר_נ*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי סמדר_נ* »

ואני חשבתי שהדף הזה עוסק ב דחיית חיסונים ולא בויתור על חיסונים -- אלו שתי שאלות שונות, לא?
שרון_ג*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

שהילד הזה היה בעל תסמונת דאון
זה גם מה שאני יודעת.

אבל הפסיקו את החיסונים כי היו לו בעיות בריאות קשות
למיטב ידיעתי כל המשפחה לא חוסנה, מסיבות עקרוניות.

חוץ מזה הילד הזה לא היה מהקהילה של ברסלב.
למיטב ידיעתי הוא דווקא כן היה ברסלבי.
שרה_ק*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי שרה_ק* »

ואני חשבתי שהדף הזה עוסק ב דחיית חיסונים ולא בויתור על חיסונים – אלו שתי שאלות שונות, לא?
מה עם להעביר לדף חדש 'חיסונים בעד ונגד'?

שרון ג איך שהידיעות מבולבלות ומסולפות. כאשר קראתי על הסיפור בעיתון דתי זה היה סיפור אחר לגמרי מה שאמרתי כבר, לא ברסלב וכן מחסנים
רק_לרגע*
הצטרפות: 29 אוקטובר 2004, 16:19

דחיית חיסונים

שליחה על ידי רק_לרגע* »

שרה איך זה שכל פעם את מצליחה להכעיס אנשים בכל פורום שאת נמצאת זה פשוט לא ייאמן.
כתוב כאן "דחיית חיסונים" ולא ויתור על חיסונים תפסיקי כבר להציג את הצד הקיצוני של החיסונים לא לכל דבר יש שחור ולבן (כן או לא לחסן) גם אני דחיתי את החיסונים וגם אני לא מסכימה עם כולם אבל מסכימה עם חלקם הקטן אומנם, אבל אני בחיים אבל לא הטיף בצורה כזאת המונית כמו שאת עושה בכל פורום. את מבלבלת המון אנשים ומכעיסה המון אנשים וחבל כי המקום הזה כמו הרבה פורומים שאת נמצאת בהם הוא מקום של אנשים שרוצים לעשות חיסונים אבל מבולבלים וקצת אבודים בכל הנושא בדיוק כמו שאני הייתי לפני שנתיים וחבל שעם דעות קיצוניות כמו שלך את מצליחה לבלבל עוד ולהכנס כרגיל לויכוחים בלי סוף (כמו בכל פעם) חבל שאת לא מסוגלת לשמוע דעות של אחרים גם ולהיות קצת יותר פתוחה ולא לתקוף כל פעם ביש מחקרים ואמרו ככה וככה, אף אחד לא נמצא כאן בשביל להתנצח איתך ואת תמיד מובילה לזה, בסך הכל אנשים רוצים כאן עזרה על דחייה של חיסונים ולא ביטולם לגמרי.
אני מצטערת אם ההודעה יצאה תוקפנית קצת אבל באמת נמאס לי לראות במיוחד במקום כזה שהוא ממש לא במה לדעות שלך את התוקפנות העקבית שלך בחוסר עשיית חיסונים.
סמדר_נ*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 20:40
דף אישי: הדף האישי של סמדר_נ*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי סמדר_נ* »

את מבלבלת המון אנשים
רק הערה כללית: האנשים הקוראים הם אלה שמחליטים איך להתייחס למה ששרה -- או כל אחד אחר-- כותבים. וכל התייחסות כזו היא על אחריותו של המתייחס. אם מישהו יחליט לא לחסן את ילדיו בגלל משהו ששרה כתבה -- זו, לטוב ולרע, אחריותו ולא אחריותה.
במקום כזה שהוא ממש לא במה לדעות שלך
אם התכוונת לדף הספציפי, אז הוא באמת לא נוצר כדי לדון בכן חיסונים/לא חיסונים. אבל לא שרה התחילה בהטיית הנושא, אלא ענת (פלוני אלמונית)
שפנתה לכל המתנגדים לחיסוני השגרה, ולכל הנוהים אחר מחקרים איזוטריים המאירים באור שלילי את שגרת החיסונים של מדינת ישראל, כנראה מתוך אי הבנה כיצד פועל האתר. שרה הגיבה לדבריה, ואכן נראה שמקומו של הויכוח אינו בדף הזה.
אם התכוונת לאתר כולו -- הרי שהוא במה גם לדעות כמו של שרה, ויהיו קיצוניות בעינייך (ובעיני, ובעיני רבים אחרים) ככל שיהיו.
דווקא הפעם לא היתה, לטעמי לפחות, נימה אישית בויכוח, ולכן זכותה של שרה לכתוב את שכתבה.
נמרה*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2004, 09:27

דחיית חיסונים

שליחה על ידי נמרה* »

שלום רב,לכל המתנגדים לחיסוני השגרה, ולכל הנוהים אחר מחקרים איזוטריים המאירים באור שלילי את שגרת החיסונים של מדינת ישראל, ושל מדינות רבות אחרות בעולם המערבי כדוגמת ארה"ב הנוהגות על פי הנחיןת ארגון הבריאות העולמי. שימו לב, שמרו על בריאות ילדיכם והיו צרכנים חכמים. כלומר, בדקו האם המידע שאתם מקבלים נגד שגרת החיסונים מבוסס על מחקרים רבי משתתפים המתקיימים לאורך שנים, או שמא מדובר בגחמה, מחקר מצומצם, קצר טווח ובלתי מקצועי? אל תתנו לכריזמה של אנשים בודדים להשפיע על החלטה כה חשובה כמו חיסון ילדיכם!!

שלום ענת,

אפשר להוסיף: וגם בדקו מה האינטרסים של מבצעי המחקרים (WHO)? מי מממן אותם? ועוד.

בדיוק משום כך אני דוחה חיסונים, לאחר ששקלתי את הנושא באופן ספציפי לגבי בני משפחתי.
חגית_ל*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי חגית_ל* »

ואני מאוד מאוד מודה לשרה ק על כל מה שהיא כותבת והיא בכלל לא מכעיסה אותי, להיפך |L| תודה, תודה, תודה לך שרה שאת מאירה את עינינו מעת לעת.
אני מכירה משפחה דתית עם 4 בנות נשואות שמעולם לא חוסנו ולא חיסנו את ילדיהן וכולם טפו טפו טפו בריאים ושלמים.
שרון_ג*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

וכולם טפו טפו טפו בריאים ושלמים
הבעיה, חגית, שמשפחה כזאת היא לא מדגם מייצג. תמיד יהיו הבריאים והחזקים יותר. החיסון מגן בעיקר על החלשים.
לא תמיד אנחנו יודעים מראש מי יהיה חזק ומי חלש, כך שאם אנחנו לא מחסנים אנחנו נותנים, למעשה, לאמא טבע לפעול בדרכה - הברירה הטבעית.
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי אם_פי_3* »

החיסון מגן בעיקר על החלשים
אבל החיסון גם פוגע בעיקר בחלשים... דילמה...
שרון_ג*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

דילמה...
נכון, ולכן מסתמכים על סטטיסטיקות על מנת להחליט אם להמליץ או לא. כמה ייפגעו אם נחסן, וכמה ייפגעו אם לא.
חגית_ל*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי חגית_ל* »

מה זה חלשים? מי ניקרא חלש?
חלש זה מי שאמו לא מניקה אותו, הוא לא ניזון ממזון אורגני ובריא אז בנוסף לזה הוא צריך להתמודד עם החיסונים.
שרון_ג*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

חגית, זה לא אחד לאחד.
בבית החולים ראיתי גם ילדים לאמהות שהניקו עד מאוחר וניזונו מאוכל טבעוני או צמחוני או סתם אורגני. זו לא תעודת ביטוח.
חלק מהילדים שראיתי שהיו חולים קשה, היו דווקא ממשפחות שהבריאות היתה נר לרגליהן. ודווקא מי שהיו השרדנים הכי גדולים היו...הילדים הערביים. מה תגידי? שהם אוכלים אורגני מהטבע? הם אוכלים ירקות מהשוק של רמלוד, שאלוהים יודע מהיכן הגיע ומה עבר עליהם...
למה הם חזקים? זה מאד פשוט. ברירה טבעית. החלשים לא מצליחים לשרוד בחברה כמו שלהם. החזקים מחזיקים מעמד ומתרבים.
נשמע נורא? נשמע גזעני? אז זאת לא הכוונה. אבל אני ראיתי הרבה ילדים ערבים באסף-הרופא, וחלקם הגיעו במצב מאד קשה (כי הם לא הולכים לרופא מהר כמו היהודים, ולפעמים מגיעים במצב נוראי) ויצאו מזה בצ'יק. לא להאמין בכלל. אני כמובן לא מדברת על הילדים הפגועים, יצירי הנישואין בתוך המשפחה, אלא על הילדים הרגילים.

אגיד לך מה - אני מסכימה שעדיף שנאכל אוכל אורגני ובריא. מסכימה שיש מחלות שלא כולם צריכים להתחסן כנגדן.
אבל זה ויכוח עקר.
אני לא אשכנע אותך שהעובדה שילדים שאינם מחוסנים בריאים, ואינם חולים במחלות שכנגדן מכוונים החיסונים (כל עוד הם לא ילדים עם תסמונת דאון שגרים בירושלים), נובעת מחיסון הסביבה.
ואת לא תשכנעי אותי להיפך.

<וואלה זה לא ויכוח שמתאים לדף הזה...>
נמרה*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2004, 09:27

דחיית חיסונים

שליחה על ידי נמרה* »

_בבית החולים ראיתי גם ילדים לאמהות שהניקו עד מאוחר וניזונו מאוכל טבעוני או צמחוני או סתם אורגני. זו לא תעודת ביטוח.
חלק מהילדים שראיתי שהיו חולים קשה, היו דווקא ממשפחות שהבריאות היתה נר לרגליהן. ודווקא מי שהיו השרדנים הכי גדולים היו...הילדים הערביים. מה תגידי? שהם אוכלים אורגני מהטבע? הם אוכלים ירקות מהשוק של רמלוד, שאלוהים יודע מהיכן הגיע ומה עבר עליהם..._

רק רוצה להזכיר שהילדים שמגיעים לבית חולים אינם מדגם מייצג של כל הילדים (הטבעוניים, למשל).
ובכלל רופאים רגילים לראות ילדים חולים ולהביא מכך דוגמאות.
רופא_ילדים*
הצטרפות: 11 אפריל 2004, 11:42
דף אישי: הדף האישי של רופא_ילדים*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי רופא_ילדים* »

נמרה,מה בדיוק את מנסה להגיד? האם מה ששרון כתבה שולל את בריאותם של המוני ילדים שאוכלים אורגני ויונקים? לא ולא, בסה"כ זה מראה שגם אוכל אורגני והנקה ממושכת אינם ערבות לבריאות, לא מחסנים מפני מחלות. לעומת זאת אנו רואים דוגמאות של אנשים שלא מזיזים את האצבע הקטנה שלהם כדי לשמור על גופם, ומאכילים את הילדים רק בתמ"ל ואם אפשר גם צבעי מאכל ולמרות זאת כולם בריאים ומאושרים.
הרי ברור לכולנו שהחיסון של כלל האוכלוסיה גורם לחיסון סביבתי, הווה אומר גם מי שלא חוסן חשף פחות למחלה שפשוט פחות נפוצה, ולכן סיכוייו להידבק קטנים כל עוד נשמר החיסון הסביבתי. יבואו עוד רבים כמוך ויטענו שאין צורך לחסן - המחלות תחזורנה והסיכוי של הילדים להידבק יעלה באותו היחס בדיוק.
מהו בכלל פשר הביטוי
להתמודד עם החיסונים.????? מישהו מכם יודע מה בכלל זה מייצג, זה ביטוי שאני שומע רבות באתר הזה, וע כה לא הבנתי מהמשמעותו. אתם טוענים שהחיסון מעמיס על גופו של הילד? כל יום שאתם מוציאים אותו החוזה מעמיס עליו יותר, אז מה תשמרו אותו בצמר גפן בבית? כל חול שהוא מכניס לפה מכיל יותר גורמים זרים מאשר בזריקת חיסון אחת.
רק_לרגע*
הצטרפות: 29 אוקטובר 2004, 16:19

דחיית חיסונים

שליחה על ידי רק_לרגע* »

הקטע הוא שהדף הזה "דחיית חיסונים" נהפך למקום מאבק של האם לחסן כן או לא, מה שהוא לא אמור להיות יש למעלה אפילו שאלה של מישהו בקשר לחיסונים שאף אחד לא התייחס אליה כי כנראה יותר חשוב להתעסק באם כן או לא לחסן וזאת היתה כוונתי בהודעה הקודמת.
וכן כמובן שהתכוונתי לדף הספציפי הזה (סמדר נ), כל אחד יכול לאמר את דעתו כמובן וכוונתי לא היתה לפגוע באף אחד (אם עשיתי זאת כמובן שלא זאת היתה הכוונה) אבל אם עוברים על הדף כאן יש יותר התנצחויות של למה לא לעשות חיסונים (או כן לעשות כרגע זה לא הויכוח) במקום לעזור לאנשים ששואלים כאן שאלות ולא יודעים איך לפתור את הדילמה של מתי לעשות או לתייעץ עם אנשים שעשו זאת.
שרון_ג*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

אפילו שאלה של מישהו בקשר לחיסונים שאף אחד לא התייחס אליה
רק לרגע, אם את/ה מדבר/ת על השאלה של פלונית אלמונית? (24.07.2004 10:50)
אז אני, באופן אישי, פשוט לא יודעת לענות לה.
חגית_ל*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי חגית_ל* »

אנשים שלא מזיזים את האצבע הקטנה שלהם כדי לשמור על גופם, ומאכילים את הילדים רק בתמ"ל ואם אפשר גם צבעי מאכל ולמרות זאת כולם בריאים ומאושרים.
הם לא בריאים ומאושרים וזה רק עניין של זמן לחטוף מחלות קשות יותר.

הרי ברור לכולנו שהחיסון של כלל האוכלוסיה גורם לחיסון סביבתי, הווה אומר גם מי שלא חוסן חשף פחות למחלה שפשוט פחות נפוצה, ולכן סיכוייו להידבק קטנים כל עוד נשמר החיסון הסביבתי.
הרי ברור לכולנו שהחיסון של כלל האוכלוסיה גורם לחיידקים להיות אלימים ומסוכנים יותר ומפריע לגוף להתמודד בעצמו עם כל מיני דברים בצורה שתחזק אותו לאורך החיים.
קטקטן*
הצטרפות: 06 נובמבר 2004, 16:22

דחיית חיסונים

שליחה על ידי קטקטן* »

יש רופא ילדים והומאופט מבחינתי הכי טוב שיש דר' אמיר אניספלד כל מה שזה עולה זה שווה ויותר.בעיקר בשאלות והתלבטויות בקשר לחיסונים.
רופא_ילדים*

דחיית חיסונים

חגית רק שנשים דברים על דיוקם:
מרבית החיסונים הם לוירוסים ולא לחיידקים. ואם מה שאמרת היה נכון הרי שהיו לנו מגפות של המופילוס אינפלואנזה B אלים, והעובדה הקימת היא שמחלה זו באופן פרקטי כמעט ונעלמה ומעט המקרים המדווחים הם בילדים לא מחוסנים.
פלוני_אלמונית*

דחיית חיסונים

ומפריע לגוף להתמודד בעצמו עם כל מיני דברים בצורה שתחזק אותו לאורך החיים.
חגית. ההתמודדות עם חיידקים ווירוסים מחזקת בבחינת "מה שלא הורג - מחשל".
לא כולם יוצאים בלי נזקים מההתמודדות הזאת.
אמאשלטל*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2004, 12:42

דחיית חיסונים

שליחה על ידי אמאשלטל* »

החלטנו לדחות את החיסונים וגם לפצל אותם. אלא שאצלנו בטיפת חלב ממש מתנהל מסע שכנוע ולחץ כדי שבכל זאת נחסן כרגיל.
בכל מקרה, היום דיברתי עם אחות טיפת חלב והיא אמרה שבפיצול החיסונים התינוק מקבל יותר חומר משמר וזה מזיק יותר. האם זה כך? מה המשמעות של פיצול המחומשת למספר חיסונים?

אשמל לעזרה ממי שמבין בנושא!
מירית*
הצטרפות: 18 מאי 2004, 14:53

דחיית חיסונים

שליחה על ידי מירית* »

ביתי בת שנה
עד היום חוסנה בכל החיסונים הקובנציונליים
והשבוע אמורה לקבל את סידרת החיוסנים של גיל שנה.
אני מעוניינת לדחות את החיסון של ה MMR ומתלבטת למתי.
אשמח אם תוכלו להמליץ מתי ואם בכלל לתת את החיסון הנ"ל.
תודה רבה.
רופא_ילדים*

דחיית חיסונים

מירית, תלוי את מי את שואלת. אנשי באופן טבעי יאמרו לך לא לחסן בכלל. רופאים יאמרו לך שלא לדחות חיסונים. אין תשובה ברורה לשאלה שלך, אם את לא מרגישה בטוחה לחסן ביחד, את יכולה לפצל את החיסונים ולחסן בהפרש של חודש (בין המחומשת ל MMR). אם את מתלבטת האם לחסן בכלל בכך לא אוכל לעזור לך, עמדתי ברורה.
עמית_גל*
הצטרפות: 29 מרץ 2005, 13:34
דף אישי: הדף האישי של עמית_גל*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי עמית_גל* »

שלום. בתי נולדה לפני שבוע. היא ילדה יחידה בבית, יונקת, ואינה מתעתדת ככל כנראה לעבור למסגרת קהילתית כל שהיא בשנה הקרובה (לפחות לפי התכנית). מאוד היינו רוצים להמנע מכל חיסון בשנה הראשונה. האם יש לדעתכם חיסון כלשהו שחשוב שהיא תקבל כבר השנה, לאור הנתונים הללו?
רופא_ילדים*

דחיית חיסונים

עמית:
במחלת השעלת ניתן להידבק מכל אדם משתעל שחולה במחלה, והמדביקים העקריים הם דווקא אוכלוסיית המבוגרים שבה החיסוניות יורדת עם השנים ויכולים לפתח מחלה קלה הגורמת רק לשיעול ולא לדעת שהם חולים בשעלת.
במחלת טטנוס ניתן להידבק מחפצים חלודים ואף מנבגים בחול, אני משער כי אינך מתכוונת שלא לאפשר לביתך לשחק בחול בכל השנה הראשונה לחייה...
בהמופילוס B אפשר להידבק מכל ילד (שאינו מחוסן כמובן) בדר"כ עד גיל 4 שנים, החולה במחלה כך שכדאי שתרחיקי אותה מילדים עד גיל 4.
במידה ויש מגיפת פוליו, ההדבקה יכולה להיות גם דרך מי השתיה, או מי בריכה - לתשומת ליבך במידה ואת מתכוונת לקחת אותה לשיעורי שחייה בשנה הראשונה לחייה.
במידה ואינך נשאית של צהבת B ואין סכנה שהילדה תחשף למישהו שעשוי להיות נשא, אין חובה לחסנה בשנה הראשונה לחייה.
יונת_שרון*

דחיית חיסונים

במחלת השעלת ניתן להידבק מכל אדם משתעל שחולה במחלה
והסכנה הזאת קיימת גם אם מחסנים -- החיסון הזה כנראה לא כל כך יעיל. (התרשמות אישית שלי, על סמך מגיפת השעלת שהייתה כאן שהדביקה מחוסנים ולא מחוסנים בלי הבחנה.)
ראה גם חיסון שעלת.

במחלת טטנוס ניתן להידבק מחפצים חלודים ואף מנבגים בחול
בתנאי שמצליחים להכניס אותם עמוק מספיק לגוף, ולא רק בפצע שטחי שמגיע אליו אויר -- צריך להתאמץ!
ראה גם חיסון טטנוס.

המופילוס B אפשר להידבק מכל ילד (שאינו מחוסן כמובן)
גם ממחוסנים -- יש סוגים שונים, והחיסון לא עוזר נגד כולם.

במידה ויש מגיפת פוליו, ההדבקה יכולה להיות גם דרך מי השתיה, או מי בריכה
ראה חיסון פוליו.

ובכלל, כדאי לעיין ב-מדור בלי חיסונים.
שרון_ג*

דחיית חיסונים

שליחה על ידי שרון_ג* »

יש סוגים שונים, והחיסון לא עוזר נגד כולם.
החיסון עוזר כנגד המופילוס B, שהוא הקטלני מביניהם.

החיסון הזה כנראה לא כל כך יעיל.
המחלה הכי מסוכנת בגיל הרך. לא ראיתי תינוקות מחוסנים שחלו בה בתקופה הקריטית.
שליחת תגובה

חזור אל “מסגרות אלטרנטיביות”